[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
2004.tavaszi kisbabák - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Timi, sztem mindenképpen.
Szinte mindenki, aki újból pocakosodik, arról számol be, hogy teljesen más tünetei vannak, mint először.
Minden jel egyfelé mutatKép

Puszi, LÉna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok!

Timi,
Én is a tesztet tudom javasolni. Kép Egyébként nekem is teljesen más ez a pocakosodásom, mint amilyen a Bálinttal volt. Vele undorodtam, hánytam, hányingerem volt 3-4hónapig, most meg semmi, szerencsére. Amikor kiderült, hogy pocaklakónk van ismét aznap nagyon furcsán éreztem magam. Arra gondoltam, hogy vagy megjön, mert már késett, vagy...és vagy lett, a teszt rögtön 2 csíkos volt.
Várom a fejleményeket!Kép

Magdi,
Nagyon édes a kép a gyerekekről! Kép

Barbi,
Most már jó, mert tényleg gömbölyödik, és már talán másnak is egyértelmű. Kép Mondjuk az a ruha nagyon kihangsúlyozza, de nem bajKép
Mikorra tervezitek a tesót?

Szilvus,
Nagyon aranyos Petike a tortávalKép Eleinte Bálint sem akarta megfogni, de aztán belejött, majd átesett a ló túlsó oldalára és kétkézzel kotrot benneKép
A figurás tortát én is áttettem jövőre, mert most kétlem, hogy értékelte volna,

Most lépek, Apa elvisz vacsizniKép Még csinosítani kell magamKép

Edina

nedinabp
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól telt a húsvét, kellő mennyiségű locsolkodóval!Kép

Matyikám beteg. Kép Legalábbis picit folyik az orra+köhög+tüsszög. Láza szerencsére nincs. Szedi a bérest+lándzsás utifüvet a köhögésre. Nappal nincs gond de az éjszakák elég zűrösek mostanság. Eddig a 2 örlőfog miatt keltünk most a betegség miatt. Nem vagyok én ehhez hozzászokva!Kép
Tegnap éjjel a hülye szomszéd kutyák nagyon ugattak, és hát petsze hogy felébresztették. Sírt szegénykém több mint fél óráig mire sikerült megnyugodnia. Már nappali világosságot csináltunk, meg meglocsoltam hidegvízzel is mert totál úgy nézett ki mintha nem is ébredne fel, csak sír (de nagyon). Volt már másnak is ilyen tapasztalata? Nagyon rossz volt. Mikor megnyugodott kinyitotta a szemét, és mosolygott.

Timi!
Szerintem is várj még a teszteléssel, később biztosan kimutatja a tutit! Egyébként már ti is tervbe vettétek a tesót ugye? Úgyhogy ha mégis törpe van a dologban akkor nem lesz meglepő, ugye?

Megyek mert nagyon rákezdett, Anya hiány már 1 hónapja tart!

Betegtársainknak jobbulást!
Ági

Ági
Kép

Kép
rozsagi
 
 

 
 

Sziasztok!

Ági,
Matyikának jobbulást. Küldjük a sok gyógymanót:*********************.

Timi,
Krizsónál anno én úgy jártam, hogy csináltam egy tesztet ami negatív lett, erre vettem másnap egy érzékenyebb fajtát ami már 3 napos terhességet kimutat. Az rögtön két csíkos lett. Erre kíváncsiságból megnéztük a még ki nem dobott előző napi tesztet, hát másnapra azon is megjelent egész halványan a 2 csík. Szóval szerintem vegyél egy érzékenyebb fajtát és azzal tesztelj újra (pl. Gabriel). Ilyen tünetek mellett érdemes!KépKépKép

Zsu,
Hát, ez az amit én is írtam neked. Nézd a dolog jó oldalát: nem lesz egy kalap adósságotok. A lényeg úgyis az, hogy a kapcsolatotok rendben legyen.

Szilvus,
Ne izgulj a köhögés miatt! A kruppos köhögést 1000 közül is fel lehet ismerni. Jellegzetes kutyaugatás jellegű, elhúzódó a vége, hallhatóan nehezebben veszi a gyerek a levegőt. Ami még jellemző rá, hogy hideg párás levegőre javul, azaz pl. ha kiállsz vele ilyenkor az ablakba, gyorsan alábbhagy. A radiátoros párologtatás (meleg pára) viszont kifejezetten ront rajta. Ne izgulj, egyértelmű tünetei vannak, észrevennéd ha ilyen gond lenne, de szerencsére nincs! Ugye? Ugy látszik ez a mostani vírusos nyavaja ilyen ronda köhögős lefolyású.Kép

Edina,
Hogy sikerült a vacsi? Mi finomat ettél?

Egy húsvéti ajándékpakolós kép Krizsóról:
Kép

Puszi,
Humi
humi
 
 


Sziasztok!

No, végre itt, egészségesen, erővel telveKép, úgyhogy írok, és egy zsák képet rakokKép

A húsvét nagyon jól telt, tojásszedés nagy élmény volt - khm, bő fél óra volt, mire mindent összeszedett AndrisKép, szerencsére csak hétfőn esett kicsit az eső, akkor meg úgyis locsolkodás voltKép. Persze nem magadhatott ki, hogy meg ne kóstolja a fini csokitojást. Pénteken mi is voltunk az Árkádban, ott is bezsebelte a nagy nyuszitól, akiről Sly mesélt, a tojást, s mire észbekaptunk, már sztaniollal együtt rágcsáltaKép
Nálunk még mindig szokás, de szerencsére már csak barátok, ismerősök jönnek, úgyhogy inkább a jó nagy beszélgetések a jellemzőek. persze azért olyan csíkot húztam, mint egy kisebb borzKép
Andris lelkesen ütögette (volna9 a női buksikat a parfümös üveggel, de ennek ellenére neki volt a legnagyobb sikere.

Az óraállítás este jön ki, mikor nem akar aludniKép Talán belejön hamar.

Humi, Krizsó hatalmasat nőtt, és sokat változot. Mondták mások is? pocaklakó hogy viselkedik? Már nem kergeti a rókákat, ugye? Kismamaruhákat hordasz már?

Szilvus, remélem Peti hamar elhagyja aköhögést, és csak egy kis nátha utóhatása. Andrisnak sűrűsödik a haja hátulKép, legközelebb lefotózomKép

Zsu, örülök, hogy rendeződni látszanak adolgok otthon.

Magdi, jó volt látni a talis képeken. Nem emlékszem, hogy láttam volna rólad képet korábban. Teljesen másnak képzeltelekKép

Mariann, jobban van a kisasszony? Reméelm a locsolókat már egészségesen várta!

Edina, milyen volt a vacsi? De ari apától!!!

Vera, remélem a kisfiad már sokkal jobban van! A baj csőstől jön, de talán a köv. 10 évre ennyi volt!!!!!

Timi, ??????Kép Csináltál másik tesztet?

Ági, jobbulást Matyinak!!! mennek a gyógypusszancsok ezerrel!!!!

Anita, Atinak nagyon boldog 1. szülinapot kívánunk!!!!
Kép



És most jöjjenek a képek.Kép Kapaszkodjtaok, nem mostanában tettem fel, így lesz párKép

Egy előtte-utána kép
1 naposan
Kép

1 évesen

Kép

Szülinap - a torta nem nagyon érdekelte az ünnepeltetKép
Kép

Puszilkodnak a marcipánokKép
Kép

Lufis díszek a szülinapon
Kép

No ennyi egyenlőre - a képek mérete legnagyobb meglepetésemre teljesen különbözőKép -és a húsvétiakat nem bírom csatolni, de nema adom felKép, még pár képet az albumba is teszek majd fel. addig is pussz mindenkinek, és jó sétát.

Móki
móki
 
 


Sziasztok!

Íme 2 húsvéti kép.

Ezt még beleteszem a kosárba:

Kép

Hopp, eltűnt a csibe fejeKép

Kép

Pussz, Móki
móki
 
 


Sziasztok!

Megint itthon vagyunk. Hát...
Egy jótanács mindenkinek utazás előtt:
az időjárás előrejelzést vegyétek komolyan!
Mi nem tettük. Vagyis tudtuk, hogy vacak idő lesz, de azt nem sejtettük, hogy ennyire. Max 10 fok, minden nap eső, a napot 5 percre láttuk. És mindezt délen, a tengerparton, sátorban.

Azért majdnem minden jól sikerült. Kincső megtanult járni, mivel nem engedtük mászni a vizes földön. Egész nap jött-ment, csúszott-mászott a homokban, sárban, kavicsokat gyűjtött, stb. Általában este 7kor már aludt a sátorban. Még a legnagyobb esőben is.
Apának és a haverjának köszönhetően nekem is sikerült egy 150 méteres utat másznom, amíg én a sráccal másztam, apa Kincsővel túrázott a völgyben. Szakadó esőben értünk vissza a kocsihoz, így du apának már nem sikerült másznia. Este egy hatalmasat estem a fenekemre, be is kékült
Sajna rossz hírre jöttünk haza, mert a félelmetes, legyőzhetetlen halál megint felénk járt. Nagymamám halt meg, öreg volt már, idén lett volna 92 évesKép.

A fotók nézegetéséig jutottam - tutik!, olvasás talán majd máskor.

Szilvus, egyforma cipőjük és etetőszékük van a gyerkőcöknek

Lépek, mert rengeteg dolgom van. Bözsi, a mosógép már a 2. adagnál jár, de van még néhány adaggal.

Kincső alszik az erkélyen szokás szerint.

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Vera,
jo, hogy most mar tul vagytok a betegsegeken. Gyonyoruek a fiaid. Kép

Timi,
szerintem menj el a nodokidhoz, mert konnyen lehet, hogy valoban pocaklakod van. Kép

Edina,
hogy sikerult a vacsi? Hol voltatok? Kép

Humi,
mit kapott Krizso husvetra? ...sajnos, a kepbol nem tudom kivenni. Pocaklakoval minden rendben, ugye?! Kép

Moki,
orulok, hogy ti is meggyogyultatok. Nagyon edes Andris, ahogy gyujtogeti a tojasokat. Kép Bia is megevett legalabb 2 csokitojast. Kép

Ed,
kar, hogy nem sikerult az idojaras miatt tul jol az utatok. Kép Nagymamad miatt reszvetem! Szep kort elt meg!

Petinek, Matyikanak es Nadjanak jobbulast! ...meg persze azoknak is, akiket veletlenul kifelejtettem.
Kép


Kép
Sly

Kép
Kép
napocskamano
 
 


Sziasztok!

Gyerkőceim nevében is köszönöm a dicsérő szavakat MindenkinekKép

Móki! Milyennek képzeltél?Kép Kép Kép Csak az érdekesség kedvéért...
Nagyon jók a képek Andrisról. Nálunk meghiúsult a kerti tojásvadászat, délelőtt esett az eső, délután meg mentünk vendégségbe.

Timi! Teszteltél? Kíváncsian várjuk az eredménytKép

Ed! Nagymamád: Őszínte részvétemKép

Vera! Még olvasni is szörnyű, amiken keresztülmentetek. Remélem most évekig elkerül Titeket minden betegség.

Edina! Néhány tesós praktikaKép Kép
Az első 1-2 hónapban mindig volt valaki Nórival. Nem hagytuk, hogy "unatkozzon", jöttek a barátnőim, a tesóm, anyósomék. Így nem tűnt fel neki annyira, hogy anya sokkal kevesebbet foglalkozik vele.Kép
Amikor apa otthon volt én mindig (a mai napig is) elmentem Nórival valahová. Csavarogtunk, sétáltunk, játszótereztünk, úgy mint régen, a tesó előtt. Ezek a programok nagyon jót tettek az én lelkemnek isKép Kép
Most ennyi jutott eszembe, de ha valami jó ötlet beugrik azt megírom.

Szép napot Mindenkinek:
Magdi

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Sziasztok,

újabb negatív tesztKép Kép
ezúttal másfajtát csináltam, de hiába...
Asszem most jöttem rá, mennyire szeretnék újrapocakosodni.
Azért köszi a drukkot mindenkinek.

Úgyhogy valszeg csak endorfinéhsége van a szervezetemnek, ezért eszem naphosszat édességet Kép

Megyek összedobok egy uzsit Benyónak, most sétáltunk egy hatalmasat, röpke 2 órát.


Ed, részvétem nagyid miatt Kép
Kincső nem fázott meg ?

Sziasztok

Timi
kismaszat
 
 


Sziasztok!
Én most járok itt először, a kislányom 13 hónapos édes kis tündér!
Csak az alvással vannak problémáink és már teljesen tanácstalan vagyok.Sajnos kevés babás van a környezetemben ezért is szeretnék tanácsot kérni!
A probléma a következő Lindus csak szopizás közben tud elaludni,semmivel nem tudom rávenni hogy magától aludjon.5 percnél tovább nem nagyon bírom sírni hagyni.Eddig legalább a babakocsiba aludt du. séta közbe,de mióta jár már ott sem alszik el.A szopizásról teljesen még nem szeretném leszoktatni de jó lenne ha már legalább napközben lenne más megoldás.Egyébként jó kedvű barátságo baba!
Köszi előre is

Szép napot Nektek
gigi78
 
 


Sziasztok!

Magdi, khm, szóval a fősulin volt egy hölgy, aki szintén Magdi volt, és teljesen az ő arcát képzeltem a nevedhezKép Már akkor 50 éves volt, rövid dauerolt őszes hajKép. tudtam, hogy fiatal vagy, de egyszerűen mindig ez a kép ugrott beKép Most végre az igazi Magdira gondolhatokKép

Gigi, sajnos nagy segítséget nem tudok nyújtani, mert Andrisom is szopin alszik még el, napközben is. A babakocsiban is elszunnyad, ha sétizünk, vagy az autóban - utazást mindig az alvásidőhöz igazítjuk - ,de tulképp magától még ne is próbáltam, hogy csak zsupp be a kiságyba és alszi. Bevallom nagyon kényelmes vagyokKép etéren. ha a többiek válaszolnak, én is tanulok legalábbKép Azért van, hogy cicin sem alszik el, és van sírás, de ilyenkor nem megyek be, elalszik rövidesen - volt már, hogy több, mint 5 perc kellettKép

Pussz,

Jó éjt,

Móki
móki
 
 


Gigi,
Bia is nagyon sokaig, honapokig csak cicin volt hajlando elaludni. Gondoltam, itt az ideje leszoktatni rola. Eloszor az ejszakai szopikrol szokattam le ugy, hogy csak vizet kapott cumisuvegbol, majd setalgattam vele le-fol a lakasban, mig elaludt es letehettem az agyaba. Akkor meg az volt a baj, hogy allandoan kezben akart elaludni. Ekkor lett valami, amit csak akkor kapott meg, ha az agyaba tettem aludni. Ez allandoan az agyaban van. Most mar ha meglatja, akkor az ujjat a szajaba veszi es szepen alombajatsza magat. Ja, s sokat enekeltem neki lefekveskor - mindig ugyanazokat - es simogattam a hasat vagy a hatat - ezt mind teljesen nyugodtan, nem jo, ha egy kicsit is erzi rajtad a feszultseget. Eleinte lehet, jobb, ha a parod viszi be az agyaba meg ebren, mert tudja, neki nincs cicije, amibol tejci jon. Hatha o tobb sikerrel jar. Ejszaka ha felebred, s nem akar visszaaludni, vagy nem tud, akkor magunk koze vesszuk es mutatjuk neki, hogy aludni kell. Elobb-utobb sikerul elaludnia. Nalunk a nappali alvassal szokott neha gond lenni. Ilyenkor addig hintaztatom a szobahintaval, amig el nem alszik. Remelem, tudtam segiteni! Jo es sikeres probalkozast!

Kaja:
Ti passzirozzatok meg a zoldborsot a babaknak? Bia vasarnap lesz 1 eves, s oszinten szolva en mar lusta vagyok. Megprobalnam turmixolva adni neki. Probaltatok mar? Azt tudom, hogy a hejat nem tudjuk mi sem megemeszteni, de a babaknak fajhat tole a hasuk. Bar Humi Krizsoja sem 1 eves meg, de o mar turmixolva kapja. ...ha jol emlekszem, ugye Humi?
Varom a velemenyeket. Az en vedonommel meg mindig nem ertek szot. Kép S mar nagyon megkivantam a zoldborsofozit. ...Edina, Te nem kivantad meg? Kép



Kép
Sly

Kép
Kép
napocskamano
 
 


Sziasztok!

Gigi, Sára is hasonló módon alszik el, csak ő tejcsi hiányában vizesüveggel.Ugyanúgy lefekszünk, mintha szopizna, csak vizet kap.Az érdekessége az a dolognak, hogy hiába fekszik le vele ugyanígy bárki más, csak nekem hajlandó elaludni.
Nekem viszont kb 5 perc alatt, és így én nem is próbáltam még mást.

Sly, Sára már rég velünk eszik, és én csak villával töröm át neki a dolgokat.

Ed, de jó, úgy látszik Kincső mindent így egyik napról a másikra tanul megKép

TImi, majd legközelebb, aztán az is lehet, hoyg csak a teszt nem érziKép

Móki, hát ez az Andris.Csodaszép.És milyen vagányul álldogál, főleg az uccsó képen.
Muszály vhogy Sárával a közelébe férkőznünkKép

Búcsúzóul teszek fel képet, ma találtam a neten.
IgényeseknekKépKépKép
Kép

Jaaaaaaaaaaaa, még vmi.
Ha merő véletlenségből vki TRUST(számteches, digitális cuccok) terméket vásárolna, ne tegye, mert csődeljárás folyik a forgalmazó ellen, és így az esetleges garanciális dolgok gázosan alakulnak.Mi épp megúsztuk a digitális gépünkel.
Majd mesélek holnap.

Puszi, LÉna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Lena,
Bia is nagyon sokmindent eszik mar a mi kajanbol, csak a borso hejatol meg feltem. Nem mertem adni neki csak passzirozva.


Kép
Sly

Kép
Kép
napocskamano
 
 


SziasztokKép

Humi
Mél mentKép Nem, ahogy irod, ez nem kruppos köhögés. De olyan randa száraz krákogós, de nappal nem, csak éjjel (néha). Pedig már nem fűtünk csak a nappaliban megy takarékon a radiátor, páratartalom Petinél 51 %, ez kiváló. Mondjuk tegnap éjjel nem is köhögött. SzerencséreKép
Krizsi be is falta a csokitojásokat?Kép

Móki
Nahát! Andris milyen szépen áll!Kép Én látom a haját, tényleg nőtt amióta Timinél találkoztunk. És tiszta Apjafia, de szerintem ezt már többen mondtákKép

Gigi
SziaKép gyere többször és mesélj magatokról! Altatás: miért nem hagyod 5 percnél tovább sirni? Nálunk a rendszeresség vált be, mindig azonos időben zsupsz be az ágyba (ágy = csakis az alvás, máskor nem tanyázott benne). A harmadik-negyedik alkalommal (10-15 perc bömbölés) után elaludt, s úgy megszokta, ha ébren teszzük ágyba, pár perc "beszélgetés" utén bealszik. Igaz, ezt pár hetesen kezdtük, nem igazán tudom, hogy egy 1 éves kisbabát hogy lehet elaltatásra szoktatniKép gyakorló anyuka vagyok magam isKép Mindenesetre én hagytam bőgni, mert nem igazi bőgést produkált kisfiam ilyenkor, hanem inkább hiszti-akaratos félét.

Ed
Ó, de sajnálom a vacak időt. Az viszont jó hir, hogy tudtál mászni és Kincsi addig szépen kirándulgatott ApávalKép Járás: anyu azt mondja pontosan igy tanultam meg járni 9-10 hónaposan, mert családi házban laktunk és nem engedett mászni a kövön, ezért soha nem is másztamKép Gratulálok csapatunk újabb járóbabájánakKép KÉPET akarunk!!Kép
Őszinte részvétem Nagyikád miattKép Kép

Sly
Peti nem eszik zöldborsót mert útáljaKép De ha enne, asszem én már nem pecsmegelnék vele...
A nemkivánatos kaják közé feliratkozott a paradicsom is, Peti tiszta kiütés lett a bölcsiben kapott paradicsomos kajától (piros foltok az arcán, másnmapra elmúltak).

Ünnepi fejlemények Petikénél:
- Fodrászkodás (már a játszón is kislánynak nézték, igy kb. 5 centinyi kunkor leugrott a fejéről)
- Egyre többször és több lépés (8-9-10-11), de én még mindig nem ezt nevezem járásnak), séta közben egyik ujjamat még kéri, úgy jön mellettem,
- egyre bővebb "szókincs" : TEP, PET, TEPEPE (ez a Petike), PÁPÁBABA a legújabbak
- Fotelba, kanapéra, mindenhová felmászik, lemászik, ügyesen
- Bármit odahoz nekünk, amit kérünk (sajnos rögtön vissza is veszi...Kép )
- Megmutatja hová való az orrszivó, az egyes ruhadarabok, stb.

na kb. ennyiKép

Kellemes éjt Mindenkinek! és szép álmokat!

Szilvusék
szilvus
 
 


Sziasztok!

Gyorsan teszek fel néhány fotót.

"Kiszaladtam a képből"Kép - Zadar, tengerpart
Kép

"Így alszom a sátorban, megkaptam a pehelyzsákotKép"
Kép

"Elestem, esik az eső, várom, hogy valaki foglalkozzon velem."
Kép

Gigi, altatás:
nappal: babakocsiban az erkélyen.
este: nálunk matracon alszik mindenki, Kincsi is. Este bemegyünk, ha jelzi, hogy álmos, szopi az én helyemen, majd átmászik a saját helyére. Forgolódik egy kicsit, vagy elalszik vagy visszamászik szopizni. Egyre hamarabb alszik el és egyre ritkábban a cicin. Én nem adok neki cumisüveget. ha az apja altatja (mert én nem vagyok itthon), ő ad neki vizet, de csak pohárból.
Éjszaka még van szopi, az lesz a köv lépés (ki tudja mikor???), hogy leszoktassam.
De a szopinál jobb dolog nincs, ezt állítja a lányom. És ki is használja.Kép

Timi, beteg??? Meg se kottyant neki az a kis esőKép

Sly, borsó: én is lusta vagyok, egészben adom oda vagy villával összenyomom. A borsó héját kikakiljaKép

Mai játszóterezés termése:
1. belepottyant a sárba, a bal keze fekete lettKép
2. elesett a mászókánál, a fejét beütötte, hatalmas púp a homlokánKép
3. fenékkel bele egy pocsolyába, még a pelus is vizes lett.Kép
Mi lesz még ezután???
Ma egy 4 év körüli kisfiú el akarta zavarni Kincsit a mászókától. Nem hagytam, jól elbeszélgettem a kölökkel.

Jó éjt mindenkinek!

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Szilvus, sajnos élőben nem, csak képeken tudtalak összehasonlítani Titeket, de nem tagadhatnád le Petit!KépCsak múljon az a köhögés! Bence is szeret mindenhova felmászni. Előre aggódom a szekrény miatt.Kép

Móki, mennyit változott Andris! Nagyon szép fiú!Tényleg hasonlít az apukájára. Szerintem felismerhető az 1.napos képeken is.Kép Látszik élvezte a tojásgyűjtést! Nekünk ez sajna kimaradt, majd jövőre. Akkor elküldöm locsolni is.Kép

Sly, egyszer turmixoltam borsót, de úgy nem akarta megenni. Elkezdtem enni a sajátomat, amiből persze nem maradhatott ki, 2 ujjal vadászta és tömte magába a borsókat. Nem tudtam hogy a héját nem emészti meg, de aztán rájöttem a pelusából.Kép Szerencsére nem fájt a hasa tőle.

Zsu, a szocpolt később is felvehetitek, emiatt ne fájjon a fejed!Kép

Edina, milyen figyelmes a párod a vacsival!Kép
Mi a tesó fogantatását dec.-re tervezzük.Kép
Bencénél alig vártam, hogy látszódjon a hasam, meg persze, hogy mindenkivel tudassam a nagy hírt. Most úgy gondolom, hogy legközelebb megtarjuk egy kicsit magunknak is a titkot. Te hogyan vagy ezzel?

Humi, Nálatok tudja már a baráti társaság a nagy hírt? Változatlanul helyes Krizso!Kép
Bocsi, ha már írtátok és nem vettem észre.

Ed, részvétem a nagyi miatt.Kép

A ma reggelünk úgy kezdődött, hogy Bence megszerezte a fogkefémet. Míg fésülködtem, nagy csend a nappaliban. Bemegyek, a fogkefémmel( a kefe részével) túrkája ki a földet a cserépből. Tiszta föld volt minden.
Pár napja ráadásul folyton sikítozik. MInt egy kislányKép Azzal fejezi ki ha kér vmit, ha nem tetszik vmi...Tegnap estére már fájt a fejünk. Vkinél hasonló? Esetleg megoldás rá füldugón kívül?Kép

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Ed, jók a képek!Kép
Jól tetted, hogy nem hagytad a kisfiút! Ha már az anyja nem szól rá!

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 



Sziasztok!

Móki! Dauerolt, őszes hajKép Kép Kép Van pár ősz hajszálam, de remélem majd csak jó pár év múlva leszek Magdi anyus.Kép Egyébként megértelek, én is valami hasonló NÉNI arcot párosítanék a nevemhez. Viszont azt szeretem benne, hogy nem túl gyakori név, ritkán találkozom druszákkal.

Tegnap ráadtam Márkra Nóri 23 cipőjét. És láss csodát: A FIAM JÁR, (mit jár!), ROHAN a 3 számmal nagyobb cipőben!!!!! Őrület. Nem is nagyon tudom becsalogatni a kertből őket, ma is 2 órán keresztül kinnt lebzseltünk, Márk tipeg-topog nagyon tetszik neki a cipő, a járás. Most alszanak, de ébredés után irány a játszó, kisütött a napKép

Ed! Én mindig elcsodálkozom azokon az anyukákon, akik leviszik a játszóra a gyereket, szabadon eresztik, ők meg leülnek cigizni és trécselni a padokra. A gyerek meg azt csinál, amit akar.Kép
A homokozóban sokszor tapasztalom, hogy körém gyűlnek a babók, mert én beülök Nórival a homokozóba és játszom vele, és ezt a többi baba is értékeli. Az anyjuk meg valahol a távolban újságot olvasva néha odasandít, hogy meg van-e a gyerek. A nagyobb gyerekekre meg egyáltalán nem figyelnek a szülők, szabadon garázdálkodnak a kicsik között, én is gyakran fegyelmezem más gyerekétKép
Jók a képek, csodálom a vagányságodat, én biztos nem mernék még egy ilyen sátras túrát bevállalni a babáimmal.

Szia Gigi! Mi elég változatossan alszunk, hol babakocsi, hol kiságy, vagy ahol éppen rátör Márkra a fáradság. Nincs rituálé, alszik, ha álmos. Érdekes módon Nórimnál volt (van) mindig gond az alvással. Kicsinek őt nagyon rendszerességre akartam szoktatni (ebéd utáni alvás és társai), görcsös voltam és ideges, ha nem aludt. Szerintem ezzel rontottam el... Márknál laza voltam (vagyok) és nincs is gondunk az alvással. Nem írtam semmi okosat.. mivel Márk nem szopizik nem tudok semmi jó ötletet írni...Kép

Sly! Zöldborsó: Villával szoktam összenyomni, Márknak nem fáj tőle a pocakja.

Szép napot Mindenkinek:
Magdi

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Sziasztok!

Sly, egy negatív tapasztalatot is kapsz Kép
Én egyszer próbáltam Pepének hajastól adni a borsót. Iszonyatos bömbölést kaptam cserébe, ami egész addig tartott, amíg nem tudott kaksizni...
Azóta szitán átpasszírozva már kapott, attól nem volt baja... Héjastól nem tudom mikor fogom újra próbálni...

Zsu
bzsuzska
 
 


Zsu, azért nem ártna tisztázni a borsó melyik részét érted a haja alatt, mert én pl. sztem egész mást.

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Julcsi! SZÜLINAPOD ALKALMÁBÓL NAGYON SOK SZÉPET ÉS JÓT KÍVÁNUNK SOK-SOK SZERETETTEL!!!!!!!!

Andris, Móki, Andris
móki
 
 


Léna, a borsó szemen lévő vékony hártyát értettem a héja alatt.
bzsuzska
 
 


Mondom, hogy másról beszélünkKép

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Rita, Julcsi,

Kép

és legyen nagyon sok örömed az életben !

Puszi

Timi+Bence
kismaszat
 
 


Rita, Julcsi,

Kép

és legyen nagyon sok örömed az életben !

Puszi

Timi+Bence
kismaszat
 
 


Sziasztok!

Koszi mindenkinek a valaszt borsofozivel kapcsolatban. Osszeturmixolva kapta ebedre, de eleg nehezen sikerult beletuszkolnom. Eddig nagyon szerette, lehet, hogy ebben a formaban nem izlik neki igazan. Kép Hasa szerencsere nem fajt tole.

Ed,
en is gratulalok Koncsonek a jarashoz. En mar valahogy regen elkonyveltem, hogy o mar jar. Bocsi! Kép Nagyon jok lettek a kepek. Csak amulok, Kincso mennyit valtozott! Jol all neki a piros szerko. Kép A tegnapi nap a jatszoteren latom, nem Kincso napja volt. Kép

Barbi,
Bia is allandoan sikitozik. Kép ...csak a fuldugo segithet, amig nem tudnak beszelni. Kép

Julcsi,
Boldog 1. szulinapot kivanunk! Kép

Kép


Kép
Sly+Bianka

Kép
Kép
napocskamano
 
 


Sziasztok!

Julcsi, boldog szülinapot.
Kép

Puszi, LÉna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok!
Julcsi! Boldog szülinapot, mi is mindjárt követünk!

Timi! Ciklus hányadik napján csináltál tesztet? Nekem az ikreknél lett negatív az első, pedig nekem volt egy megérzésem, de azt hittem megcsalt a női érzék. Aztán már akkor csináltam, amikor nem jött meg időben, az már + volt. Ha mégsem, akkor talán nem most volt itt az ideje. De a nosztalgiádat abszolút megértem. Nem lehet egy szavam sem, 3 gyönyörű terhességem volt, van fiam, lányom, egyes szülött, ikrek, mit akarhatnék még?! De azért irigylek minden pocakost. És szomorú így az 1 éves szülinapjuk táján arra gondolnom, hogy jó eséllyel nem lesz több ilyen picim.

Ed!
Nagymama Kép ismerem ezt a szitut, milyen erre hazajönni.
Jó kis vagány csaj lesz a lányod, csak majd győzz aggódni érte, maikor sziklát mászik, barlangászik, vagy ejtőernyőzik, sárkányrepülőzik, stb.
Már kérdeztem, de elkerülhette a figyelmedet, hogy nem tudsz -e vmit nyílt barlang túrákról. A nagyokat már olyan szívesen vinném. A Matyiban tudom, hogy van, csak hány éves kortól, és hogy lehet betársulni?
Amúgy nem csodálom, hogy Kincső jól aludt a sátorban, anyám mindig emlegeti, hogy én is ott aludtam mindig legnyugodtabban. Nyáron az ikrekkel mi is aludtunk kint, roppant kényelmes volt az éjszakai szopi, mert nagyon kéznél voltak.

Apropó, alvás:
enyémek napközben szopi vagy babakocsi (ez utóbbi esetben séta vagy ringatás vagy tologatás, lehetőleg énekelve Kép).
este: szopi
éjjel:szopi
Szilvus! ügyes vagy, az én gyerekeimet mind úgy kellett leszoktatni az éjszakai szopiról, és csak aztán jöhetett a saját ágyban magától elalszik figura. Sőt, a másodszülöttem hisztis rohamot kapott a rácsoságytól, így matracon aludt. Szóval tudnak figurákat. Nekem azért nem ment ez az mindig azonos időben dolog, mert annyira igény szerint szoptattam, ami viszont nekem lazább volt.
Egyébként nem nagy veszteség, hogy nem vettél észre, mert én is rohantam, talán majd legközelebb!
Na, most felsírt mindkettő, csak ezt tudnám miért csinálják?
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Claire: bocsi, hogy elfelejtettem, majd utánanézek, de így hirtelen nem tudok semmit.
Két lehetőség van: Kincső vagy nagyon vagány lesz, vagy belefárad és lustább életet fog élni. Mindkettőre van példa így hegymászókörben.

Sly, Kincső észre sem vette ezeket a dolgokat, őt nem zavarja, ha egy picit vizes vagy saras.
Imád szaladgálni a játszón a gyerekek után.

Magdi, tényleg szomorú, ami a játszókon történik. Ma is el kellett beszélgetnem egy kölökkel.
Sátrazás: akinek természetes, hogy sátorban is lehet élni, annak nem gond gyerekkel sem. Mi apával hetekig sátorban laktunk a túrák alatt, mert pénzünk sosem volt szállodára. Most sincs. Pillanatok alatt berendezem, és már lehet is aludni.

itt vannak a további fotók:
http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=10149
http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=10427

Julcsi, boldog szülinapot!

Jó éjt, megyek fürdeni.
Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Ed,
Részvétem Nagymamád miatt!
Klasszak a képek. Látszik, hogy jól érezte magát Kincsi.Kép Gratula neki a sétáláshoz.

Sly,
Ha héjastól turmixolod a borsót, akkor egy kicsit hígabbra csináld; legalábbis Krizsinél ez jött be. Neki nem volt tőle baja, pedig már többször kapott. Úgy másfél hónapja nem paszírozom.
Krizsi egy nagy doboz Lego quartett-et (olyan, mint a Duplo) kapott húsvétra, pöttyös labdát és a egy zacsi Nestlé csokit szörmók nyuszival. Ezt ki sem bontotta, annyira nem érdekelte... de csak azért, mert nem jött rá, hogy csoki van benne. Nagyon édesszájú kislegény.Kép

Móki,
Köszi.Kép Pocakbébi szépen növöget. Uh szerint minden rendben vele. Az egyetlen ami aggaszt, hogy ha csak egy picit is kevesebbet pihenek, fekszek, akkor du-ra vagy estére bevérzek. Nem rendesen csak valami rózsaszínes váladék formájában, de akkor is aggaszt a dolog. Kedden megyek majd dokihoz, kiderül mit mond. Azért így elég nehéz, itthon bármit is csinálni. Itthon már rágják a fülem, hogy ha így megy tovább keresünk egy bébiszittert, hogy pihizhessek, de én ezt csak végső esetben szeretném. Így is sokkal kevesebbet foglalkozom emiatt Krizsóval, mint szeretnék és mint amennyit kellene. Ezért aztán van egy adag lelekiismeret furdalásom is. Ez van.Kép

Vera,
Aranyosak a srácaid... és milyen egyformák! Nagyon hasonlítanak.Kép Örülök, hogy láthatjuk őket.Kép
Egy tipp legközelebbre: Ha nyomsz egy Entert a képek linkjei közé amikor felrakod őket, akkor szépen egymás alatt lesznek.

Barbi,
Igen tudja már a környezetünk a babót. A 15. hétben járok, mostmár remélem elmondhatjuk, nem lesz baj. No meg látszik is már, bár mivel elég duci vagyok (ugye milyen finoman fogalmaztam?Kép) nehéz eldönteni, hogy a duciságom nőtt vagy baba van a pocakban. Ez nekem nagyon furi, mert Krizsivel sokkal kisebb pocakom volt.
Fogkrémezésért nem irigyellek.Kép

Gigi,
Krizsót 2 hete választottam el, de szerencsére ő nem a cicin aludt el. Az esti szopi után gonosz anyaként felébresztettem, azaz sok-sok puszit kapott, amire valamennyire felébredt, ha elaludt és úgy raktam be az ágyba. Így nem szokta meg, hogy a cici az alváshoz kötődik. Azt nem tudom, hogy ennyi idősen is működik-e a módszer, mert ez még az elején volt, később már csak nagyon ritkán aludt el cicin.

Tényleg, mit kaptak a babók Nyuszira és mit szóltak hozzá?

Rita!
Julcsinak nagyon boldog 1. szülinapot kívánunk!!!KépKépKép
Kép

Puszi,
Humi
humi
 
 


Egy táblicsku a sok-sok újabb szülinapos baba tiszteletére.KépKépKép
Kép

Szamoa, Ildikó,
Nagyon boldog első szülinapot kívánunk Lilinek és Csengének!!!

Humi és Krizsó
humi
 
 


Sziasztok!

Szamoa, Ildikó, nagyon boldog nszülinapot Lilinek és Csengusnak!

Pusza,

Móki és Andris
móki
 
 


Jó reggelt!

tegnap de-t nem lehetett írni! Kép

Matyit egészségesnek nyílvánítottam tegnap, mert újra átalussza az éjszakát (erre azért ma 1/4 6-kor kelt, és most alszik az ágyunkbanKép), meg meszünt teljesen a köhögés! Kép
Szilvus! Nem próbáltad Petinél a lándzsás utifűt? Ez vált be Matyinál novemberben is, gyorsan segít a köhögés elmúlasztásában.

Humi!
Pocakbabára vigyázni tessék! Nem játék ez a vérezgetés! Biztos valami jelzés a szervezet részéről!
Matyi húsvétra csokitojásokat kapott, amit majd Apa megeszik + homokozóba való játékokat. Én úgy vagyok vele, ezt a húsvétot nem kell nagy dobra verni!

Rita!
Utólag is Boldog Szülinapot Julcsinak!
Kép

Szamoa + Ildikó!
Lilinek és Csengének is kívánunk Nagyon Boldog Szülinapot!
Kép

Gigi!
Matyi iszik egy kis teát és elalszik a karomban. Nem fárasztó mert ülök a fotelban és néhány perc alatt elalszik, ez van délben. Este meg megissza a tejet, kicsi simi a kézben és megy ébren az ágyikóba. Mikor kicsi volt a nappali alvásokkal volt egy kicsit nehezebb, volt hogy félóráig is fogtam a kezembe mire végre elaludt, és mikor ez sűrűsödött akkor tértünk át a napi 1x alvásra, mert úgy voltam vele nem elég álmos már hozzá. Így most ebéd után alszik, minimum 2 órát, de inkább 3-3,5-et.Kép Remélem valamit sikerül összeraknod!

Vera!
Nagyon szépek a srácaid! Gondolom jól elvannak együtt!?

Sly!
Matyinak én nem is turmixolom a zöldborsót, csak villával összenyomom. Viszont van amikor finnyáskodik és kiköpdösi a héjját (meg mindent), no ilyenkor gyorsan leturmixolom és mehet tovább. Nem szokott gond lenni a hasival utána.

Ed!
Részvétem a mamád miatt! KépKép
Hova mentek legközelebb? Van már terv? (gondolom az midig van!) Gratula a járáshoz! Milyen furcsa hogy Matyival 1 napot született Kincsi, és mégis milyen másképpen fejlődnek!

Most mennem kell ébresztem a ApátKép
Szép napot!
Ági

Ági
Kép

Kép
rozsagi
 
 


Sziasztok!

A vacsi nagyon jó volt, annyit ettem, hogy desszertre nem maradt hely a pociban, amit itthon már nagyon bántam. Kép Egyébként Ed által javasolt Darkness étteremben voltunk.
Igyekszünk sokszor kimozdulni kettesben, általában minden hétvégén megtesszük, azt hiszem szeptembertől, amikor már négyen leszünk, egy kicsit nehezebb lesz, főleg eleinte.

Ed,
Részvétem a nagyid miatt, rossz erre hazaérkezni. Kép
Gratula Kincsinek a járáshoz! Kép
Sajnálom, hogy rossz időtök volt.

Sly,
Mi két napig borsófőzit ettünk, vagyis csak én 2 napig, Bálint csak 1x evett, de én nem turmixoltam össze, mert úgy nem eszi meg. Viszont így borzasztó sokat betermelt belőle. Kép
Szerencsére a pocija nem fájt neki.

Humi,
Vigyázz magadra nagyon! Pihizz sokat, bár tudom, hogy ez nem mindig könnyen kivitelezhető. Én pl most azt akarom elérni, hogy kevesebbet emelgessem Bálit, mert a derekam esére annyira fáj, hogy szinte mozdulni nem tudok. Kedden voltun AFP-n. Ez a vérvétel engem annyira megvisel, hogy az egész napomat befolyásolja, délután még sétálni sem tudtunk elmenni, mert úgy éreztem, hogy összeesek, ha mennem kell 2 lépés. Nekem a kevesebb séta miatt van lelkiismeret furdalásom. Most igyekszünk rendbe tenni a kertet, hogy oda ki tudjam vinni, és akkor gyalogolnom sem kell olyan sokat.
Ami viszont nagyon jó az az, hogy MOZOG, vagy inkább ficánkol a babaKép A dokinál meghallgattuk a szívhangot is, Bálint is bent volt Apával, és úgy figyeltKép Olyan édi volt, amint hallható volt a szívhang felkapta a fejét és vigyorgott nagyonKép

Báli húsvétra valami guruló, kacagó játékot kapott. Szereti tologálniKép Csoki is kapott, de abból a gonosz anya nem adott neki sokat.

Magdi,
Köszi a tesós praktikákat, mentettemKép

Játszótér: Tegnap elvittem egy olyan játszóra ahol van bébihinta is. (Messze van, kocsival kell menni)Vártunk ott 3/4 órát, de sajna nem kerültünk sorraKép De sajnos nem bébik hintáztak benne, hanem 4 év körüli gyerkőcök, mi meg vártunk vártunk........ Oda sem megyünk többet.

Tegnap délután sikerült meghosszabítanom a jogsimat. Egy élmény volt, Bálint a lábam között bújkált, miközben készítették a fotótKép

Móki,
Csuda édesek a fotók!

Gigi,
Mi borzasztóan alszunk. Amióta nincs szopi, csak úgy alszik el, ha iszik, és ennek én nem igazán örülök. Próbálom leszoktatni, de még nem sikerült.

Barbi,
Már tudják a családban és a barátok is. A 12.hét után osztottuk meg mindenkivel, addig csak páran tudták. ami viszont nagyon zavar az az, hogy a szomszédunk velem egyidős, a kisebbik gyereke 3 hónappal fiatalabb mint Bálint, elmondtam neki a nagy hírt. Erre elmondja mindenkinek akivel találkozik, így futótűzként terjedt itt a környéken. Különben volt akitől negatív megjegyzéseket kaptam, de az nem nagyon érdekel.

Julcsi, Lili, Csenge!
Boldog Szülinapot Kívánunk!

Kép

Most megyek, zuhanyzok, még később jövök.
Most látom, jó kis regényt írtam.....

Szép napot!

Edina

nedinabp
 
 



Juli, Lili, Csenge! Nagyon boldog 1. születésnapot kívánunk mi is:

Magdi, Nóri, Márk

Humi! Kíméld magad, pihengessél és fogadd el a segítséget!! Vigyázz arra a kis PocaklakóraKép Kép!!!

Most csak ennyi, így is már fél órája netezek, babák meg nem alszanak, máshol is "alvásellenes" sztrájk van???
Pussz:
magdi

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Sziasztok!

Szamoa,
Lilinek Boldog 1. szulinapot kivanunk! Kép

Kép

Lanyok,
Kis Ildiko olvas meg minket? Szerintem en meg nem olvastam uzentet, amiota csatlakoztam hozzatok. Persze Csengenek is boldog szulinapot kivanunk! Kép

Humi,
igen, vizzel higitottam meg rajta, mert nagyon suru lett. Meg 1 utolso kerdes a zoldborsofozivel kapcsolatban: Tejjel csinalod Krizsonak? Tejfollel nem az igazi. Pocaklako: Fo, hogy minden rendben legyen! Nem baj, ha uszik a lakas. Nagyfiad biztosan segit neha kiporszivozni. Kajaugyileg meg csak gyors kajakat csinalj. En is probalok du-n egy kicsit pihizni, mert este nagyon keson szoktam elaludni, s a tavaszi faradtsag is kijohetett rajtam.
Bia nyuszira kapott egy egyszerubb formabedobot, mert ami itthon volt neki, az meg nagyon bonyolult. Orult neki, de a csokitojasnak megjobban. Kép

Agi,
de jo, hogy Matyika atalussza az ejszakakat. Kép Homokozot en is akarok Bianak venni, de most mar megvarom a szulinapjat, hatha valakitol azt kap. Kép

Edina,
orulok, hogy minden rendben a pocaklakoval, shogy mar mocorog is. Kép Balintnak biztosan nagyon ismeros volt a szivhang igy kihangositva. Kép

Magdi,
Bianka szerencsere alszik. Remelem jo sokat, mert reggel fel 7-kor kelt es de. mar nem engedtem, hogy elaludjon.


Kép
Sly+Bia

Kép
Kép
napocskamano
 
 


Sziasztok!

Kérdésem lenne a főzikkel kapcsolatban. Sly is írta az előbb, hogy tejföllel nem az igazi a főzi. Ki hogy csinálja? Én ma arra gondoltam, hogy megpróbálom tejjel, hisz már elmúlt 1 éves. A doktornéni tejről még csak nem is beszél, a védőnő pedig azt mondta, hogy adjak már neki. Na most mit tegyek???

Magdi,
Bálint 12-14-ig aludt. Ezt én kihasználtam, és mivel itt vannak a mamámék elmentem egyedül bevásárolni. Most persze itt virgonckodik, én meg aludnékKép

Edina

nedinabp
 
 


Sziasztok

Csak egy percre kukkantottam be. Most értünk haza tanácsadásról. Atti 1 éves adatai: 10,30kg és 79cm.
Már szaladunk is tovább. Megyünk játszani, csak hazafutottunk átöltözni.

Később visszaolvasok mindent.

Puszi: Anita
anita78
 
 


Sziasztok!

Boldog születésnapot kívánunk,Julcsinak,Lilinek,és Csengének!
Kép
Humi,még nem tudom Domi 1 éves adatait,mert nem mentünk még a védőnőhöz,de amint meglesz szólok.

Elég nyomottul érzem magam,szédülök meg ilyenek,úgyhogy most nem írok sokat.
Puszi mindenkinek!

Orsi
orsi21
 
 


Sziasztok!

Hát nem semmi, hoyg egy iylen békés oldalt, mint a Bn. érdemes feltörni.
Fogadjunk, hogy vmi 15 éves unatkozó kissrác/ok voltakKép

Lili, Csenge, boldog szülinapot.
Kép

Puszi, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok,

Humi, vigyázz nagyon magatokra, remélem minden oké.Kép

Barbi, Bence is ordít egyfolytában, mármint nem sírás-ordítás, hanem kiabálás, de a dobhártyánk beszakad tőle, és ő is imád földezni, ő mindig fürdés után a pelenkázóról nyúl be a virágok közé és túrja a földet. Ezért mostmár a kádból be a türcsibe és Apa viszi a szobába öltöztetni.

Ma du. 2-től este fél 7-ig kinn voltunk a kertben, nagyon szeret kinn lenni, tegnao is egész du kinn voltunk.

Tegnap óta Bence sétál ha fogjuk a kezét, már mindkettőnknek (apa és én) leszakadt a hátunk, mert egész nap sétálni kell, mióta ráérzett a dologra. Menni kell a kutyaután, cica után, a virágokat megnézni, stb.

Lili, Csenge,


Kép

boldog 1. szülinapot nektek !

Edina, Bence simán a mi borsófőzinket eszi, amit tejjel készítek, semmi baja tőle. tejföllel nem tudom elképzelni.Báli édes lehetett ahogy "fülelte" kistesót. Kép

Ági, örülök hogy Matyus jobban van.

A borsószemeket már egy jó ideje nem passzírozom ki neki, attól sincs semmi baja.

Anita, szép hosszú legény lett Atti !

Szilvus, biztos sok dolgod van, olyan ritkán jössz mostanság! Remélem Petike köhögése múlófélben van. Bébiszitter bevált ? Peti szereti ? Gondolom a bölcsi jó kis vagány krapekká formálja, na nem mintha eddig nem lett volna az Kép Kép
Hoz haza a bölcsiből olyan szokásokat ami nem annyira teszik nektek ? Vagy ennyire még nem fogékonyak ennyi idősen ?

Magdi, nálunk kábé egy hete hatalmas alvások vannak, hála istennek semmi sztrájk Kép

Claire, ciklus??? Kép hol van nekem olyanon ? Mióta szültem, elveszettKép
Szóval szoptatás alatt szedtem a Cerazettet, ezalatt kábé 3-4 napos szünetekkel mindig véreztem. Mióta abbahagytam, azóta összesen 1x voltam nagylány 1 kemény napig. Hogy lesz így kistesó ??? Vajon nincs peteérésem ?
Ma megnéztem ovuláció vizsgálóval hogy mi a helyzet, sehol semmi. Mostmár naponta fogom nézni, hátha megértem hogy működökKép

Orsi, jobbulást !

Na megyek, egész du kertészkedtem, lazítok kicsit.

Puszi mindenkinek,

Timi
kismaszat
 
 


Jó reggelt!

Timi!
Matyi is imád kint lenni, ha be akarom hozni mondjuk 1 peluscserére vagy valamit ennie kellene hát azt az üvöltést amit én kapok érte! Kép
Olyan hogy normalis ciklus nekem sem létezik, mondjuk a szülés előtt sem volt. Ezért is kellett némi segítség hogy összejöjjön törpe. De szerintem Neked meg kéne mutatnod magad dokinak. Vannak lehetőségek amik segítenek beállítani a ciklust!

Matyi még mindig nagyon anyás, de mintha kicsit csökkent volna, ha az udvaron vagyunk akkor (persze ha vigyáz rá valaki) leléphetek pár percre. Szerintem bent meg már nem hozzám ragaszkodik, hanem ha látja hogy ki akarok menni oda ahova neki nem lehet akkot azért sír mert úgy érzi lemarad valamiről. Ezt abból szűröm le, hogy ha Apa a nappaliban vigyáz rá és én kimegyek sír, ha pedig a dolgozószobájában vigyáz rá (tiltott terület) akkor még integet is hogy menjek csak. Kép A kis ravasz! Én meg azthittem anyás a gyerek, közben meg csak kíváncsi.Kép

Edina!
Matyi is azt a főzit eszi már jóval 1 éves kora elött óta amit magunknak főzök. Viszont a mi dokink már ugye 1 éves kora óta aztmondta hogy ha nincs allergiára utaló jel akkor a tejet igya reggel este. Be is dörgöl belőle 150-200ml alkalmanként + a napi főzibe, pudingba (imádja amit én főzök neki pudingotKép) és nincs tőle baja. Remélem nem is lesz. Szerintem finoman próbáld ki nála a tejet és ha valami változás (hasmenés, foltok...)lesz akkor még hanyagold.

Sly!
Bia ?x kel fel éjjelente? Matyi most is alszik este 8 óta. Kép Nagyon sajnálom ha még éjjelente ébrednek a babók, mert nagyon szükség lenne Nektek is egy jó kis alvásra! Bia mennyit alszik napközben? Matyit tegnap 3,5 óra után ébresztettem.

Pumival mi lehet már nagyooon régen írt! Kép

Azthiszem eldugulok így korán reggel! Kép

Mindenkinek szép napot!
Ági

Ági
Kép

Kép
rozsagi
 
 


Sziasztok!

Pepe ma reggel azzal ébresztett, hogy elkezdte verni a fejem...

Julcsinak, Lilinek, Csengének és holnapra az ikreknek, nagyon boldog első szülinapot kívánunk.
Kép

Zsu
bzsuzska
 
 


Sziasztok!

Sly, miért nem jó a főzelék tejföllel???
Szerintem semmi baja nem lehet a gyereknek egy minimális tejföltől. Én még nem próbáltam tejjel készíteni a főzelékeket, de eszembe sem jutott. Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de akkor nem kell bele több liszt?

Ági, hétvégén 1 napra elmegyünk mászni talán a mátrába vagy a gerecsébe. Pünkösdkor is mennénk valahova, ötlet még nincs, mert megint Paklenicaba mentünk volna, de sajna már nagyon drába lett. Aztán jön a nyár, anyámék a görög tengerparton lesznek 1 hetet, fűzöm apát, hogy spóroljunk és menjünk utánuk.
Olyan jó nektek, hogy van udvarotok.

Edina, szerintem már Bálint eheti azt, amit ti, függetlenül attól, hogy mi van benne. Én már nem főzök külön, mert ha megérzi, hogy bébikaja, akkor sztrájkol. Amire én figyelek, hogy túl fűszeres (bors) ételeket ne adjak neki. Pl ha hurka az ebéd, akkor neki egy csirkecombot sütök le a hurkával együtt. Azt szoktam még csinálni, hogy pl húslevesből fagyasztok le neki adagokat és ha olyan ebédet rendelnek a srácok, amit nem ehet (pl paprikáskrumpli - sok fűszerrel,erőspaprikával csinálom,ahogy apa szereti), akkor előkapom a fagyasztóból és már eheti is. És mégsem bébikaja.
Tészta + pörkölt + meggy + zöldséglevesek, az most a kedvenc!

Úgy láttam, hogy kibújt a 10. fogacska. No még van ugyanennyi. JajjKép


Edina

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Agi,
Matyika tenyleg nagyon ravasz ficko lett. Kép Nem baj, igy van ez jol. Kép Edes lehet. Kép Bia ejszakankent szerencsere egyre ritkabban kel fel. Viszont akkor kb. 2 oraig tart visszaaludnia. Kép Probalkozik szegeny, de nem megy. Napkozben igy, hogy mar csak 1x alszik, alt. kb. 2-3 orat is szokott durmolni. ...Szerencsere! Maradjon is meg a jo szokasa. Kép

Agi, Timi,
csak irigykedek a kert miatt. Kép En is nagyon vagyom a csaladi hazra.

Ed,
mar regota adok tejfolt Bianak es semmi baja tole. De! A borsofozi azert nem jo tejfollel, mert kicsit savanykas lesz tole, bar en cukrot is szoktam beletenni, de valahogyan kierzodik rajta. Nekem nem jon be. Pl. a krumplifozeleket mindig tejfollel keszitem, s nagyon finom igy. Masik kerdesedre a valasz: mind1, hogy tejollel vagy tejjel keszited a fozit, szerintem kb. ugyanannyi liszt kellhet bele. Sosem mertem le, mindig szemmertekkel lapatolom a lisztet bele. Gratula Kincsonek a 10. foghoz! Kép
...mi meg mindig csak 3-nal tartunk. Kép

Bianka legujabban enni mar csak par falatot akar az etetoszekeben, utana ki kell venni, hogy maszkalhasson, jatszhasson, s kozben kell a szajaba rakni a kajat. Mas babak is csinaljak ezt?

Ja, s kepzeljetek Bia mar 2-ig tud szamolni. Kép Ha tornazunk, akkor mindig mondom neki, hogy egy...ketto. O inkabb igy mondja: eggggyyyy....tettttto". Kép Ha megkerdezem tole, hany eves vagy, akkor neha ravagja, hogy eggggyyyy! Persze ez biztosan nem tudoatos meg, de akkor is imadni valo! Kép


Kép
Sly

Kép
Kép
napocskamano
 
 


Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: