[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
2011 februári babák - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Judysz, igen az ÁEK féle mávban szülök pontosan ott ahol írtad :D
Én február 4-e környékén, azért írom így, mert sajnos nekem nincs pontos dátumom, mert ahány ultrahangon voltunk annyi időpontom volt.... (Menstruációból nekem nem lehetett kiszámolni, mert csak 2 havonta jött meg, így az egy hamis információt adna...)
Nincsen választott orvosom, így az ügyeletesnél fogok szülni. Most jelenleg az újpesti SZTK-ban a dr. Jerger Andráshoz járok, nagyon normális, csak a férjemmel abban állapodtunk meg hogy eddig a MÁV-ról csak jót hallottunk és szülésznőt úgyse tudok választani akkor meg az ügyeletes páros valószínű együtt jobb....

Neked van választott orvosod? Hallottál valamit a kórházról vagy orvosokról :-)

Köszönöm szépen a dícséretet. Igen én is beleszerettem a fülébe meg nekem a nózija az ami nagyon tetszik :D

Meddig dolgozol még? Én már szívem szerint holnaptól otthon lennék, ha lehetene, mert már nagyon fáradt vagyok, és alig bírom a napi 8 órát végig ülni... Ráadásul a csöppöm nem szereti ha ülök és ilyenkor kicsit erőszakosabb hogy adjak neki teret :D

De lassacskán otton leszek végre :D
Majd kiderül hogy ma a doktorbácsi mit mond meddig maradhatok még.

Sajnos én nem tudom magam beoltatni influenza ellen, mert ahogy írtam én folyamatosan beteg vagyok és így nem adják be a szurit sajnos vagy szerencsére.....

Neked ki ajánlotta az influenza elleni oltást? Én kicsit egyébként félek tőle hogy nem lesz-e baja a babának tőle....

Ha készül holnap a dokinál kép, akkor azt várjuk és a beszámolót is hogy mit mondott a doki! :-)

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok kismamik!

Üdvözlöm az új csatlakozókat.

Viki cuki a babád!:D

Az őssejtről én is hallottam jót,rosszat,de amellett döntöttem hogy nem/döntöttünk hogy nem vetetjük le!Nagyon bízom benne hogy nem lesz gond.

Velünk mostanság:volt valami gyulladásom,ami remélem elmúlt,kúppal kellett kezelnem.A cukor eredményem rendben,vashiány lépett fel,gyógyszert kell szednem.
ezeket leszámítva szépen növekszik a pocim.:D
rendszeresen mocorog a kislány.
Pénteken megyek a kötelező Uh-ra és egybekötjük a 4D vel.pénteken töltöm a 29.hetet.

A G1 intézetben van most 4D uh akció!!!!!!!!!!!6000.-forint,és kapsz ajándékba bekeretezett fotót!

Jó egészséget.
pénteken jövök majd az adatokkal!
Anita

Kép
ani983
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gratulációkat! :D Bár én még mindig nehezen hiszem el

Viki! Jaj de szép arca van! És tényleg ez a pici fül, nagyon édes. Hű jó hosszú combú lesz :D Névötlet már van?

Ani! Azta most látom Nektek január 31 a céldátum. Az már nincs messze, főleg ha azt nézzük hogy már 37. héttől jöhetnek.

Én már annyira kíváncsi vagyok ki lesz az első? Persze január közepét Mindenki várja meg :D

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 

 
 

Olyan sokan eltűntek közülünk !! :(
Táblázatot csinál valaki? Mieza csinálta de nagyon eltünt Ő is. Ha valaki segít hogy kell beilleszteni, meg Mindenki elküldi az adatokat én megcsinálom. Szerintem mehetne bele nicknév, szülés várható ideje, baba neme és neve. Meg persze ötleteket várok :D De le is lehet szavazni :D

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


Viki! Tündéri a kislányotok!Olyan jó hogy már így látni őket!

Köszönöm mindenki véleményét az őssejttel kapcsolatban.

Én is a Máv-ba fogok szülni de én február közepe felé, de valamiért megvagyok győzödve róla hogy hamarabb jön, amit valószínű nem is fogok bánni, csak várja meg a 36 betöltött hetet! Utána jöhet!

Nekem fogadott orvosom van, de szerintem az ügyeletes orvos is tökéletesen fogja végezni a dolgát. (Minden reményünk szerint)

Én már az eleje óta otthon vagyok. Már kialakult a kis élet ritmusom. Most már jó ez így!
Na majd jövök később.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Viki üdv! Tényleg nagyon szép a babád! :-)

Én még december 17-ig dolgozom. Várom is a végét, meg nem is, hiányozni fog.. :oops:
Nekünk is első baba, kislány és én is a MÁV-ban fogok szülni, választott dokinál, de én azt hiszem az utolsók között, mert február 26-ra vagyok kiírva. Mire nekem megszületik, már jöhetek majd ide a hasznos tanácsaitokért az első hetekre! :-)

Őssejtet mi sem vetetjük le. Egyetértek az előttem szólókkal.

Ani983 köszi a G1 tippet, mi még nem voltunk 4D-n és nem választottuk még ki, hova megyünk.

Örültem, hogy többen is írtátok, hogy 2-3 gyereket terveztek, mi is szeretnénk majd tesó(ka)t!

Mi jól vagyunk, baba nagyon aktív, tegnap egy ultrahangos gyerekorvos ismerősöm megnézte nekem uh-n, (mert a következő csak 3 hét múlva lesz) minden ok, méreteket nem mondott, mert nem erre alkalmas gépe van, de láttam mindenét, nagyokat rúgott, látszódott, hogy telibe a hólyagomba.. persze éreztem is..

Tényleg sokan eltűntek.. :cry:

Kép
grapefruit
Budapest
 
 


Szasztok!

Csak egy kis életjel, majd még este jövök. Másnak is vérzik néha az orra? Kicsit nehezen pötyögök, mert egyes számú "gyermekem" dorombol az ölemben :) A ketteske, meg mindjárt szétszedi az ajtót... na majd még jövök!

Sziasztok!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Udv Viki! Nagyon edi a babad!!!!!
Melo tema, en elvileg december 31.-el hagyom abba a melot, de szerintem 20.-atol tappenzre megyek, a manageremmel mar meg is beszeltem mert butikban dolgozom es a Karacsonyi orulet nalunk is eleg durva es nam valoszinu, hogy birnam.
De legszivesebben mar en sem meloznek, egyre faradtabb vagyok, remelem ez az 5 het hamar elroppen majd!!!! :wink:

Ani:nekem is van valami gyulladas-fertozes felem, en tablettat kaptam de nem hasznalt :?
Csutortokon megyek a korhazba majd megemlitem de nem fuzok nagy remenyeket arra vonatkozoan, hogy egyaltalan ramneznek e
majd :cry: A gyogyszert is otthon kaptam a nogyogyaszomtol.

Agi: neked csinaltak terheleses cukorvizsgalatot????
Nekem meg nem. Vannak vegzos orvos ismeroseim oket kerdeztem... :shock: ugy kiakadtam azon amit mondtak, hogy meg most is felmegy a vernyomasom ha ragondolok!
Azt mondtak, hogy ez a vizsgalat nem fontos es lehet venni otthoni tesztet es en is megcsinalhatom otthon :x
Ha meg tul magas a szint akkor majd kapok inzulint!!!!
A dietarol amit emlitettem k meg nem hallottak!
Csutortokon ra fogok kerdezni de biztos megint elinteznek a vernyomasmeressel! :evil:

Ti nem vagytok faradtak?En neha majd meghalok!

Nev temaban meg egyszeruen nem tudunk megallapodni!!! :shock:
A fiura a tuti befuto Peter ugye mar nem lesz, kislanynak meg hat...
Uhhhhhh :shock:

Kép

Kép
valijja
 
 


Sziasztok!

Megint itt. :) Akkor lássuk a mostani témákat.

Őssejt. Én mindenképp mellette vagyok. Sajna mi most nem engedhetjük meg magunknak, pedig én szerettem volna, nem csak vért, hanem szövetet is levetetni. De ez van. Majd a következő babánál.

Meló. Én már csak a hónap végéig dolgozom. Már várom a végét. Sokszor vagyok fáradt. És ha nincs műszakos, akkor 6ra járok, ami azt jelenti, hogy 4kor kelek és az nagyon korán van. Holnap is így megyek, meg pénteken is. Ja meg akkor is így járok, ha a férjem délelőttös, mert akkor együtt megyünk kocsival.

Viki! Isten hozott! Tényleg nagyon aranyos a babád! :)

Amúgy ahogy olvasgatok, itt mindenki Pesten fog szülni? Én lennék az egyetlen vidéki?

Az orr vérzéses kérdésemre azért majd válaszol valaki?

Legyen szép estétek! Kitttyna

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Sziasztok.

Viki üdv köztünk.

Őssejt: mi nem foglalkozunk/foglalkoztunk vele.

Kittyna: orrvérzés az ilyenkor jellemző, de ha nagyon sűrűn van és sok,akkor azonnal doki.

Megvan a cukor eredményem, jó lett :). Csak a drága dokim cseszett ki velem kétszer egymás után. :x Múlthéten nem volt bent, tegnap meg nem jött át a szülészetről a terhesgondozóba :x

Dec 2-án megyünk ultrahangra,már nagyon várom. Ma voltam a védőnőnél, meghallgattuk a szívét :) olyan jó volt hallgatni a wush-wush-t :)

Kellemes pocakosodást

Kép
ekriszta
 
 


Orrverzes:nekem tobbszor volt az elmult par hetben, hogy mikor fujtam akkor verzett picit de mar elmult!
De tenyleg olvastam en is, hogy ez ilyenkor elofordulhat.

Kép

Kép
valijja
 
 


Sziasztok lányok!

Megjöttem az 4D uh-ról.Hát fantasztikus volt.
Nagyon aranyos képek lettek.Már most imádom.
Hát az adatoktól el voltam ájulva,de a doki is.
Kérdezte mikorra vagyok kiírva.Mondtunk neki hogy a mensi után először febr 9-re voltam,aztán az első uh után,a 12.-heti volt.Át is írtak egyből jan 31-re.Erre azt mondta,hogy még azt is előrébb lehetne hozni két héttel. :shock:
Azt mondja a párom még jó hogy nem szülök meg 7 hónaposan :?
A súlya 1606gramm,már most és a végén gyarapodnak a legtöbbet.
Na mindegy majd kiderül.Olyan jó volt látni.Tisztára olyan mint a másik kisfiam volt 4D :)
Elég késő van,most nem tudtam vissza olvasni,majd holnap.Remélem mindenki jól van.
A képeket azért felteszem!

Szép estét nektek!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Itt vannak a képek!
Íme Benjamin Andrew 8) Kép Nyitva volt a szeme!:-) Kép Itt csukva volt a szeme! Kép Itt mutatja hogy minden rendben mami!A lábacskája is látszik. Kép Kirúgom az oldalad anyukám:-) Kép Ez meg a szép mosoly,profilból!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a manó véleményeket :-)

Tecaa: Igen van már név ötlet, azaz annál már több is ha minden igaz :-) A kislányunk neve: Maja Hanna lesz :-)
Nekem tetszik ez a táblázat ötlet :-) (Nem érezném magam olyan bután hogy nem tudom ki milyen babát hord a szíve alatt :-))

Pöcök: Örülök neki hogy nem csak én vagyok MÁV-ban szülős :D Ki a választott orvosod? Én sajnos ma még jobban úgy döntöttem hogy nem lesz vlasztott dokim, mert szörnyen viselkedett velem az az ember, akihez eddig jártam é akit eredetileg az orvosomnak fogadtam volna.... Így most már tuti hogy nem választok orvost magamnak....
Remélem nem probléma miatt vagy otthon a kezdetek óta, hanem lehetőséged volt ilyenre....
Én is néha már nagyon örülnék annak ha itthon lehetnék, de még egy kicsit húzom az időt asszem (félek hogy a GYED-em nagyon alacsony lesz ha táppénzen leszek)

Grapefruit: Tök jó hogy még egy MÁV-os kismama :-) Asszem majd az infókat megoszthatom veletek, mert én február 4-re várom a babát, de állítólag akkora hogy szerintem a január vége lesz a valós időpontom, de ígérem ahogy hazaérek mindent elmesélek hogy mi is történt :-)
Mi 4D-s ultrahangon az Újpesti 4D-s központban voltunk, most a visgálattal együtt kaptunk fotókat CD-n és így fizettünk 9000 Ft-ot. Az első 4D-s ultrahangon egy DVD-t kaptunk a vizsgálatról és egy CD-t képekkel valamint a vizsgálat és az volt durván 12 000 Ft.
Te is hamarosan már otthon leszel és kézülhetsz a nagy napra :-)

Velem az orr vérzés mostanában előjön, tény az állandó bedugult orr miatt nem is csodálom, mivel alig tudom ifújni. Ezen kívül én ilyet még nem tapasztaltam egyenlőre.... Aztán majd ha haladunk a korral előre ki tudja mi lesz :-)

Én inkább a köhögéstől félek, mert mióta sokat köhögök a köldököm környéke nagyon fáj.... Mivel ma voltam nőgyógyásznál és elég furcsán viselkedett velem a doki így nem tudom hogy normális-e hogy ennyi köhögéstől az a terület nagyon fáj.... Tény abban biztos vagyok hogy a pocaklakónak nincse baja, mert annyit mocorog hogy nem tudom megmondan hogy mikor alszik... FÉlek is hogy ugyan ilyen lesz ha kijön egyszer err a világra, de akkor asszem a férjemmel megbolondulunk hogy kapjuk el :D

Normális az hogy többször elküldenek terheléses cukorvizsgálatra? Vagy csak velem játszanak ilyet? Tudják hogy utálok éhgyomorra menni bárhov is.... :-)

Hűha úgy látszik én nem tudok keveset írni, elnézést ezért :oops: Szóljatok rám hogy fogjam rövidebbre :D

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


Megint benéztem egy percre,és üdvözöllek én is Viki!Boldog babavárást kívánok neked is!!!
Ja és annyit akarok kérdezni,hogy csináltad hogy 1970-ben csatlakoztál ide, a babanetre? :lol: Bocs csak feltűnt,és jót mosolyogtam,akkor elég régi ez a weboldal. :lol:

Nekem is az a véleményem hogy jó lenne ha megint lenne táblázat,mert úgy látszik mieza táblija befagyott.Azóta meg amúgy is sokan lettünk,na meg el is tűntek egy páran!!!
Teca

Jó lenne ha megcsinálnád!!!

Viki aranyosak neked is a képeid a piciről!

Tök jó hogy mostanában sokan írogatunk!Örülök neki!

Na most már tényleg húzok aludni!

Puszi Reni

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Reni78!
Ha én azt tudnám hogy, hogy csináltam... Nekem most kora reggel tűnt fel ez a csodálatos dátum.... Egy gond van azzal hogy akkor még én se éltem.... Meg talán az internet se létezett sehol bár ebben nem vagyok olyan biztos) :-)

A te babód is nagyon aranyos. Nagyon komoly, hogy mennyire leht látni hogy épp nyitott szemmel van :D Nekünk csak a haja jutott tény, az csak a hagyományos nézetben :D

Nem semmi hogy ekkora a súlya.... És akkor nekem mondják azt hogy nagy a babám..... Már nem is érzem olyan nagynak :D

Jó babavárást :D

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!!

Naharagudjatok,hogy zavarok,de hátha itt valakit érdekel eladó nagyon szép állapotban levő babaruhák.Barátnőm árulja,ikrekről,szinte vadi újak.

Badyk,rugik(plüss,pamut),sapik,hálózsákok,nacik felsővel.

Írjatok,többit pü.megbeszéljük.

Mieza!!
Nagyon eltűntél a másikról is!! :D Pusszantalak!!
csucsu99
Budapest
 
 


Reni!

Nagyon jók a képek!Mennyire tiszta és hogy látszik?!!!!Fantasztikus!

Viki! Lombikos a babánk és ezért a kezdetektől otthon vagyok vele, illetve 13 hétbe volt egy görcsös vérzésem, de semmi baj nem volt.
Amúgy se dolgoznék mert fodrász vagyok és amúgy se lett volna jó azt a sok vegyszert belélegezni.Jobb így. Már megszoktam.
Barabás Gábor az én fogadott orvosom. Régóta járok hozzá és nagyon jó orvosnak találom. Több ismerősöm és barátnőm szült már nála és teljes mértékbe meg voltak elégedve vele. Ismeri valaki?

Orrvérzés szerencsére nálam még nem jelentkezett, bár most meg vagyok fázva kicsit, voltam a patikába hogy adjanak valamit ami nekem is jó lehet, mert kezd fájni a torkom és már teljesen be van dugulva az orrom. Olyan kedvesek voltak, meglepődtem.Ezerszer mondta a kiszolgáló fiú, hogy vigyázzak magunkra és a ha lázam van menjek orvoshoz és annyira aranyosan nézett és beszélt velem. Meglepő volt.

Én is megyek még egyszer terhelésre, mert picit magasabb lett a cukrom terhelésnél. (8.1) És bevállaltam hogy megyek még egyszer és ha nem változott az arány akkor diéta.
Én előtte való este jól be forró csokiztam sütiztem, mert elfelejtettem hogy mennem kell másnap és aznap volt a szülinapom. Szóval nem vagy egyedül.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

reni nagyon édes a babád! és hogy mekkora! először azt hittem, hogy biztos elírtad, nem semmi!

vallija: ez durva, hogy ott kint a gestacios diabetessel nem foglalkoznak! pedig fontos, hogy rendben legyen a vércukrod, harcold ki a vizsgálatot! A nevek nálunk ugyanígy vannak, tuti fiú nevünk volt, de hát lány a kis drága és még mindig nem tudjuk hogy fogják hívni... :?

kittyina és én is 1970-ben csatlakoztunk a babanethez, látjátok még sem mi vagyunk az újak, így lesznek utolsókból elsők! :lol:

Orrvérzés nálam néha van orrfújáskor, de én is úgy tudom, hogy az belefér.

Valaki kérdezte a fáradtságot.. nekem nem sok várandóssági tünetem volt, de az elején durva álomkór volt rajtam, aztán 12. hét körül elmúlt, de mostanában újra érzem, hogy közelít, remélem nem jön vissza, de most is minden du. tudnék munka után aludni egy nagyot..

Kép
grapefruit
Budapest
 
 


Sziasztok! :) Jó látni, hogy mindenkinél pörög az élet.

Valijja, én is nagyon fáradt vagyok, állandóan csak aludnék. Nem kárörvendés, de jó hallani, hogy nem vagyok ezzel egyedül...merthogy épp most kellene kirobbanóan jó formában lennem a nagykönyv szerint. Na hát én és a nagykönyv kapcsolatáról ennyit. :)
Voltam cukorterhelésen, jó lett az eredmény. Bár 4.4-ről csak 4.7-re ment fel, de a védőnő szerint ez rendben van.
Orrvérzésem nekem is volt pici, mikor megnáthásodtam. Amúgy nem...
Szépek az UH-s képek. Én is úgy várom már, de még két hét... utoljára a 22.héten láttam csipetkénket... azóta csak érzem, gyakorol már ő is erősen a kinti létre. :) Éljen-éljen, izmosodjatok babák szépen!

Kép

Kép
csibic
 
 


Kép

Kép

Kép
mannogab
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy így eltűntem de nem voltunk itthon. Nagyszülőknél voltunk Pécsen és Tiszavasváriban.

Üdv az új mamóknak!

Rólunk: 28 hétnél járok. Terheléses cukor,méretek minden rendben van és tuti fiú.

Sajna most a Milu miatt nem tudok írni, szegénykém hörgői begyulladtak és amikor így lenni szokott aszmás rohamai vannak és csak az ölembe bír meglenni.

Viszont kellene egy kis segítség! Ma amikor a dokinál voltam elhagytuk az alvópajtinkat,amit állandóan hurcul magával és szeretget a gyerek. Ez egy kis cica. Krémszínű és vöröses csíkik vannak rajta. Még régebben vettük az Ikeában de már sajnos nem lehet kapni. Ha tudok beillesztek egy képet róla. Kérek mindenkit aki tud nekünk adni egy ilyet természetesen fizetünk érte akkor jelebtkezzen nálam!!!!
Annyira sajnálom annyira szerette az a kis cicát. Természetesen már felhívtam az Ikeát is de közölték, hogy nem lehet kapni és már nem lesz a jövőben sem ilyen cica

Kép

Kép
mannogab
 
 


Sziasztok!!

KÖSZÖNÖM ÉN IS A G1 es akciót, mert én is bejelentkeztem és nem mindegy hogy 13 ezer helyett csak 6000 lett. Szóval amikor láttam itt rögtön be is jelentkeztem. Jövőhéten szerettem volna, de sajnos akkorra csak délelött volt időpont és akkor apa nem láthatta volna. Szóval ma voltunk 4D-n.

A lényeg HOGY LÁNY!!!! ÉS Jázmin. Bár mivel a családban 8 dédunoka van most már Jázminnal és eddig mind csak kislány volt csak hiú ábránd volt hogy Jázmin Barnabás lesz. hihi

Az adatok:
BPD: 67 mm
OFD 84 mm
AC: 232 mm
FL: 51 mm
Súly 1057 g ÉÉÉS Egészséges ami a legfontosabb. Kép Jázmin Kép A lényeg hogy az arca elött nem csak a keze van hanem a lába is.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Kacsamama!Gratula.Örülök hogy segítettem a G1-es 4 D vel,mi holnap megyünk,de már majd kiugrok a bőrömből izgalmamban....:D
Édes a kis Jázmin.és nagyon szép név.


Nálam is jelentkezett orrvérzés.

Reni neked is gratula.és milyen hatalmas fiú,szépen gyarapszik...:D


valijja:én kúpot kaptam,10 darabos.remélem elmúlt tőle a kis gyulladás.és még jobban remélem hogy a pici nem kapott ebből semmit sem.

tecaaa:én is számolgattam és a 37.hét már január 17.től kezdődik nálam.
Ajajj para ezerrel...:D


NA szép napot

holnap jövök a Aisa méretekkel

Kép
ani983
 
 


SZiasztok!

Üdv az új kismamiknak és boldog babavárást kívánok.

Nekem orrvérzésem nem szokott lenni, egyébként ez a megnövekedett vérmennyiség miatt van, megduzzad az orrnyálkahártya és elpattannak az erek. Semmi komoly.

Kacsamama!
Nem is mondtad, h mész 4Dre!!! Viszont gratulálok a kislányhoz! Aranyos lehetett h a lába is az arcánál volt!!

Reni!
Neked is gratula a kisfiúhoz!!! Csodás képek készültek!
Rólunk: ma voltam védőnőnél, és minden rendben van, sőt!!! Képzeljétek meghallgattuk dopler készülékkel a szívverését Pannikának és csodásan dobog, 158-at ver percenként. Olyan boldogságos érzés volt meghallgatni!!! Legközelebb dec. 21.-én kell menni.
Dokihoz uh-ra jövőhét kedden megyek, már nagyon várom!!!
4D-re mi is megyünk a G1 keretében, de én a kismama újságban találtam akciós vizsgálatot, valószínűleg ugyanaz, de mi csak decemberre tervezzük. Bár nem árt már most bejelentkezni.....

Az idő pocsék, a kedvem viszont jó, ma házi raviolit fogok készíteni de még nem tudom mivel töltöm meg, és mandarinos répasaláta lesz még. Talán néhányan most felszisszentek, mi eléggé sok gyümit zöldséget és minimális húst fogyasztunk, mondhatni vegák vagyunk, de ez nem helyes kifejezés ebben az esetben, talán úgy mondják az okosok h vegán konyhát vezetünk.

Lili kicsilányom egy angyal, nagyon jól viselkedik leszámítva a 4nagyrágó fog miatti hisztiket, szófogadó kislány. Most eljött nála az a korszak, amikor a mesék olvasása köti le, szóval rengeteget kell neki olvasni.

Itt zárom soraim, majd még jövök, csak most már nyúznak....... anyaaa gyejeee máááááá. :lol: :lol: :lol: :lol:

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Sziasztok!

Köszönöm lányok a dicséretet,jól esik!
Örülök hogy mindenkinek jól és szépen telik a várandósága!
Nagyon aranyosak a babók.Mindenki jöjjön a képekkel ám,nagyon kíváncsi vagyok.Imádom nézegeti őket! :)

littlebaby

Én is december 21.-én megyek legközelebb a szülésznőhöz.Vagy védőnő.Itt azt sem tudom ki kicsoda már :?

A dokinál tegnap voltam.Tegnap leírtam nektek az élményem,nagyon hosszú lett,és a végén elszállt.Nagyon mérges voltam.Nem volt türelmem megint nekiállni.Majd lehet ha lesz kedvem ma lekörmölöm.
Megdöbbentő,hogy emberek milyen hülyék!

Manogab

Sajnálom a kis állatkát.Próbáld meg a vaterán.Ott sok plüss állatot feltesznek.Mi így voltunk a sárga napocskával.Találtunk,és vettünk +2-őt.Még a pampers pelenkához volt régen.Az az egyik kedvencünk.Meg van egy rongy kutyus is,még a tescoba vettem,na arra nagyon vigyázunk,mert azt nem tudtam szerezni sajna.

Most mennem kell,majd még jövök ma!

Szép napot nektek!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Sziasztok!

Gratulálok mindenkinek!Olyan szépek a ti babátok is!
Nem sok kedvem van írogatni, mert megfáztam és elég ramatyul érzem magam. De olvasgatlak titeket!
Örülök hogy mindenki jól van.
Majd jövök......

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Hűha! Most látom mennyire lemaradtam!
Még az előző oldalon volt az utolsó hsz-om!

viki0503!
Üdv köztünk! És ne viccelj, dehogy gond,ha írsz! Minél többen vagyunk annál jobb! Írj,amikor csak szeretnél, én is első babás vagyok, szintén hasonló védőnővel és innen nagyon sok dolgot megtanultam és sokszor nem paráztam,mikor másoknál is olvastam pl. a tüneteimet.
Nagyon aranyosak a képek!
Még én is dolgozom. Úgy terveztem,hogy ünnepek előttig, vagy az első hó vagy ónos esőig. De a múlt héten már szóltam a főnöknek,hogy ki kellene találni ki fogja átvenni a melóm,hogy be tudjam tanítani,mert ki tudja….De igazából jól esik az,hogy reggel kisétálok a buszmegállóhoz,meg vissza, de ezt meg tudom tenni akkor is,ha itthon vagyok.
A többszöri cukorterhelést szerintem a doki dönti el. Nekem 8,3 lett,de mivel én PCOS vagyok, nálam a teherbeesés egyik problémája volt ez, egyből a diabetológiára küldött. Diéta és 2 heti vérvételes ellenőrzés. De szerencsére nem kell azt a cukros löttyöt inni,hanem a saját reggelim után van mérés.

pöcök24!
A hepinetnél voltunk 4D-s uh-on!
Nekünk kb.1/2 órás volt, lemértek mindent és nagyon kedvesek is voltak.
Őssesjt? Jó kérdés. Nagyon drága és nagyon gyerekcipőben jár még szerintem. Én még nem is vagyok abban biztos,hogyha esetleg ne adj isten szükség lenne rá a magyar egészségügy úgy tudna vele gyógyítani,ahogy kell.
Egyébként ez a „mi is felnőttünk….” Nekem is az első gondolataim közé tartozott.
Mikor mész újra terhelésesre?
Jobbulást neked!

Tecaaa!
Hihetetlen,hogy még mindig nem mutatja meg magát! Kezdem úgy érezni,hogy mi nagyon szerencsések voltunk,hogy már a 12. héten látták és azóta is minden uh-nál!

ani983!
Nekem is alacsony lett a vasam, mindkét érték az alsó határ volt és végig kell szednem vaspótlót. De olvastam a kiskönyvben,hogy ez természetes.
Gyulladás szintén van. A baktérium lett magasabb a vizeletemben, de abban a magasabb cukor is közre jártszik. Én gyógyszert szedtem rá, használt úgy érzem,de nem tűnt el végleg. Hétfőn reggel megyek majd újra vizeletet leadni,meglátjuk.

Valijja!
Az durva,hogy nincs terheléses cukorvizsgálat! Nem tudsz valahonnan vércukormérőt szerezni? Itt nálunk van olyan is,ha a háziorvossal meg tudod beszélni, hogy kapsz 1 hétre vércukor mérőt és tudod ellenőrizni magadnak. Vagy akár ha 1 napra is sikerülne,máris képet kapnál,hogy mi a helyzet.

Kitttyna!
Orrvérzésem nincs.
Hát nem irigyellek a koránkelésért! Én terhesség előtt mindig úgy voltam vele,hogy felkelek én bármilyen korán,csak délután hamarabb itthon legyek. Hát….már alig bírok felkelni 6-kor…és nem is tudom mikor sikerült pontosan beérnem….1/4-1/2 óra késésem mindig van és egyre nehezebb a felkelés.

Ekriszta!
Gratula a jó cukorhoz!

reni78!
Na végre,hogy megvolt a 4D! Mekkora nagy baba, te jó ég! És nagyon aranyos!!!!! Még nem is láttam nyitott szemes uh képet!

Csibic!
Nagyon szép a terheléses eredményed!!!!! Irigykedem is érte!!!

Mannogab!
Teszveszt vagy a vaterát tudom javasolni,nagyon sok plüss játék szokott fenn lenni. Dokinál sem találták meg?

Kacsamama!
Na végre,most már tudjuk ketteskéről,hogy csajszi! Hehe! Olyan volt,mint a mi kiskrapekunk! Nálunk is a láb meg a kéz a fej előtt volt. Nagyon aranyos képek! Annyira jó ilyeneket nézegetni!!!!

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Én tegnap voltam diabetológián. Azt mondták,hogy teljesen jól csinálom a diétát (bár azért be-be csúszik 1-1 csokikocka, nápolyi, süti) és 2 hét múlva kell újra menni kontrollra.
Úgy kellett menni,hogy kaja után 1 órával, vért vettek és azonnal ki is értékelték. Kb.1 órát kellett várni rá, és 7.0 lett. A doki szerint az nagyon jó a 8.3-ról 1 hét alatt.
Hát rólam ennyi. :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Napvirág

Végre hogy te is írtál,már azt hittem te is eltűnsz egy időre :cry:
Képzeld én is mikor megláttam a gépen a felvételt hogy nyitva van a szeme,pont én is azt mondtam a páromnak,hogy én sem láttam még soha ilyet.Még reklám anyagon sem.Gondolom véletlen volt,hogy így elkaptuk,vagy nagyon profik :lol:
A nyomtatványon,volt egy olyan kérdés hogy bele egyezünk e abba,hogy felhasználják a képet reklám anyagukhoz.Hát én bele egyeztem.Büszke vagyok a kisfiamra 8) Gondolom a nyitott szeműt biztos kiveszik majd belőle :)

Nekem a cukorterhelésem jó lett.Tökéletes.Levétkor 4,1 két óra múlva 4,9.
Mondtam a dokinak,mekkora lenne a gyerekem ha még gond lenne a cukrommal is.Azt mondják a cukrosoknál,áll fent az hogy nagyon nagyra nő a baba.Akkor az enyém 7kg-lenne :?

Szép estét mindenkinek!!!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Kitttyna
Nekem az első trimeszterben is enyhén vérzett az orrom, csak annyira hogy gyengébb orrfújásnál eléggé véres lett a zsepi. Most egy hete megint ugyanígy, és kb 10 perc mire elmúlik.

Őssejt levétel
Egyértelműen pénzfüggő a dolog. Aki 150 ezerért tud babakocsit venni, az valószínűleg megteheti, de nálunk nem így van, építkezünk is, szóval az mindent visz. Én is abban reménykedem, hogy nem lesz baj, ráadásul ahogy már irtátok is, lehet nem is lenne jó a testvérnek, szóval.

Reni
Szép súly, én is kb ennyire saccolom a picimet. Érzem hogy nagyott nőtt, a mozgásból és a pocakméretből is.

Influenza oltás. Én egy hete kaptam, a kombináltat (H1N1,influenzaA, influenzaB). Én is csak olyat szerettem volna, ami csak a H1N1 ellen van, de állítólag most még csak ez van,a másikról még csak hír sincs. De a semminél csak többet ér. Regi is ezt kapja jövő héten.

KÖRKÉRDÉS:
Valakinek vettek már kenetet streptococcusra, vagy készül rá (első babások)? Mert nekem Reginél nem volt, de most szeretném levetetni. Hányadik héten csinálják ezt a szűrést?

Sokat írtatok, így nem tudok mindenkire reagálni.
Vendég
 


Sziasztok!

Jelentem a táblázat kész! :lol: a beillesztéssel viszont még küzdök, de kitartó vagyok és nem adom fel! :D Viszont elég sok dolgot nme találtam, úgyhogy elküldené nekem mindenki hogy pontosan mire van kiírva, fiú lesz-e vagy lány és mi lesz a neve? Van akinél minden megvan de most nem írom be külön :oops:

Reni! Hű nagyon jók a képek! És ez a nyitott szemű :shock: És milyen nagy! Lehet te leszel az első aki megszül? :wink:

Kacsamama! Milyen szép Jázmin is! És a neve is nagyon tetszik.

Brita! Nekem most vette le a doki a streptococcust. Daninál is a 29. héten vette le.

Influenza oltás: Na erre tényleg várok ötleteket és érveket hogy ki miért, vagy miért nem adatja be. én egyenlőre úgy vagyok hogy nem.

A vasat akartam írni, hogy akinek felírják hogy szedni kell az szedje nehogy úgy járjon mint én. Nekem egyszerűen nem írta fel a doki, így 35. héten kerültem be a kórházba vért kapni, mert annyira alacsony volt. azt mondák így életveszély szülni :roll:

Na megyek próbálkozok még ezzel a táblázattal :lol: [/url][/quote]

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


Sziasztok!


Valijja,
nem csináltak cukorvizsgálatot. A héten mennem kellett tanácsadásra, ellenőrzésre. A kórházban, ahol szülni fogok, az első alkalommal mondták, mehetek Swordsba is, mert akkor nem kell bemennem Dublinba. Örültem neki, mert az sokkal közelebb van hozzánk, fél óra busszal, nagyjából már kiismerem magam. Persze címet nem adtak, de gondoltam majd jön úgyis a figyelmeztető sms )eddig mindig volt uh stb. előtt), abba hátha beleírják. Na, sms se jött, cím se. Felhívtam őket, nagyon aranyosan mondta a nő, hogy Main street Health centre-t keressük (itt ugye minden városban és faluban van egy ilyen), és többet nem tud mondani - megőrülök, hogy itt szinte nem használnak házszámokat, vagy, ha igen, úgysincs a falon, ajtón, tök mindegy- majd ott kérdezzük meg.
Meg is találtuk, ott voltunk már az időpont előtt 45 perccel. 6kor még mindig nem tudtunk bemenni, hiába csengettünk, ami egyébként itt nem szokatlan, ezért nem is tűnt fel, ráadásul ki volt világítva az épület. Végre lejött egy pasi, akitől megkérdeztük, és mondta, ja ez a tábla már nem jó, mert már vagy 5 éve elköltözött innen, csak a tábla itt maradt. Jesszum pepi, honnan tudnám, még nem is lakunk 5 éve itt az országban. Szerencsére, tudta, hova kell mennünk, elmagyarázta, köze sincs a Main streethez. :)

Persze elkéstünk, de nem csináltak belőle nagy ügyet. A doki néni valszeg nem volt ír, fogta a fejét, mikor elmesélte a sztorit a férjem. Szerinte: tipikus... :)

De, hát az a vizsgálat. Pisi, vérnyomásmérés, szívhang. De hát ezt a GP is megcsinálja... Nem értem, akkor minek ide-oda futkározni.

Egyébként nekem vidáman telnek a napjaim, szerencsére különösebb panaszom nincs, és remélem, így is marad. Most hazahozott lurkó vmi vírust, és találtam is egy jó cikket, ha érdekel benneteket olvassátok el. Az oldalon más témában is sok érdekességre bukkanhattok.

A link:
http://felicitasz.blog.hu/2010/09/27/os ... gsegszezon

Mindenkinek szép napot:
Ági

Kép
Ágci
 
 


Na egyenlőre így sikerült:
[url]file:///C:/DOCUME~1/GBORLI~1/LOCALS~1/Temp/sv381.tmp/sv3ac.tmp/webpreview.htm[/url]

Ha valamit rosszul írtam, vagy valakit kihagytam, az szóljon( Akik az utsó 4 oldalra írtak vannak benn)

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


Váááá ezt nem értem... Ha rákattintok nem hozza be de ha kijelölöm és úgy másolom be akkor jó :evil: Na küzdök tovább...

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


1290168592.1466.pdf

Na most jó :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, kicsit el vagyok havazva :D
Pöcök: Most akkor már világos, miért is vagy te otthon folyamatosan. Irigyellek, hogy otthon lehetsz a 13. heti dolog miatt viszont nem!

Nekem az a furcsa, hogy nagyon alacsony volt a cukrom terhelés után is, így emiatt nem értem miért kell mennem ismét terhelésre... De sebaj, ezt is túl lehet élni :D

Kacsamama: Nagyon gyönyörű a kis csöppséged.... Azért az komoly hogy kéz és láb egymás mellett... Irigylem a kicsiket a rugalmasságuk miatt :D

Napvirág: Igen néha nekem is jól esik a buszmegállóig eljutni, de sajnos nálam ahogy jövök dolgozni nagyon figyelmetlenek az emberek és tolakodnak, ütögetnek, meg úgy gondolják, hogy a hátamra is tudom venni pocaklakót :-)
Így néha kellemetlen az utazás. De azért nekem is jó, hogy nem ülök otthon egész álldott nap... Sajnos a munkahelyemen nagyon nagy a feszültség, mert mindenféle változások vannak kilátásban és rajtam kívül mindenki ideges. Így kicsit nehéz nyugodtan végig csinálni a napokat.
Nekem már szerencsére itt az utódom, így bármikor hazamehetek véglegesen, mert a hölgy már mindent tud, így én már csak a besegítő munkát végzek. :D
Tény emellett én a saját cégemet is irányítom, és a kettő együtt néha nagyon sok, de még bírom és nem adom fel :D Most is az egész hétvégét végig fogom dolgozni de már alig várom hogy olyn munkát végezzek, amit igazán szeretek :D

Most a héten voltam a MÁV kórházban szülő szoba látogatáson. Tudom még egy kicsit korainak tűnik, de a férjem most ért rá így elmentünk megnézni hogy hová is fog velem beviharozni a nagy napon :D

Nagyon tündériek voltak a szülésznők, és csak egy szülés volt éppen akkor tény még szerintm nagyon messze volt a mama hogy megszülessen a babája (vagy nagyon jól viselte) :D

Úgyhogy szerda óta kicsit jobban is izgulok meg nem is, mert megnyugodtunk hogy normálisak az ott dolgozók, de kicsit parázok, mert már közeledik a nap.... Mindjárt itt a február eleje....

Rámszóltak a szüleim hogy ne hagyjuk januárra a babaszoba berendezését és a kapott ruhákat kezdjem el kimosni, de úr isten ezt már most kell elkezdenem? Nekem még eddig olyan távolinak tűnt ez a nap... Ha nem mocorogna annyit a kisasszony szinte észre se venném hogy tehes vagyok. Tény azzal szinte percenként felhívja magára a figyelmet a csöpp csaj... Bezzeg ha mutogatni kéne hogy mocorog akkor meg se mozdul még "levegőt" se vesz :-)

Asszem nagyon szégyenlős lesz ha megszületik :-)

Jövő héten megyek újra terheléses cukor vizsgálatra aztán nőgyógyászat majd védőnő... Már kezdem unni a sok orvoshoz járkálást :D Tény most indul el igazán.... :D

Kép

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

tecaa köszi a táblázatot, ügyes vagy! Nekünk minden adatunk stimmel, a névhez egyenlőre maximum ??? lehetne írni...

kacsamama: én is gratulálok, nagyon édes a babád!

bejelentkeztem én is a g1-hez jövő hétre, már várom!

Babaszobát, ruha mosást, vasalást...stb. mi is januárra tervezzük, egyrészt akkor leszek már otthon, másrészt nekünk február vége, így remélem akkor elég lesz..

Oltás: én olyan helyen dolgozom, ahol könnyen összeszedek bármit (igaz, nagyon vigyáz rám itt mindenki), úgyhogy én beadattam még 3 hete. Azt is megértem, aki nem, ha nem itt dolgoznék, szerintem én sem adattam volna be.

Viki a babáink hasonlóan viselkednek, én is nagyon jól érzem magam a bőrömben és ha nem ficánkolna valaki a 24 órából kb 20 órában folyton a hasamban és nem lennék már este 8kor olyan fáradt, mintha éjfél lenne, akkor észre sem venném, hogy valami változott..

brita: streptococcusra nem vettek még kenetet, de én szeretném majd, mikuláskor megyek dokihoz legközelebb, akkor rákérdezek majd.

pöcök: remélem jobb kedved van, igaz ez az idő sem segít rá.. fel a fejjel! :-)

Kép
grapefruit
Budapest
 
 


Sziasztok!
Viki, mi is januárban fogunk berendezkedni. A védőnő nekem is azt mondta kedden, hogy a kórházi csomagomat legalább készítsem össze szépen a hetekben, de csak néztem rá nagy borjúszemekkel, hogy ezt most komolyan gondolja-e? :) Nekem így meló mellett se időm, se energiám nincs készülődni, ha nagy vész lenne, akkorra van vészforgatókönyv, de egyébként pont elég fejtörést okoz, hogy most lesz karácsony is. :)
Köszi én is a G1-es tippet, nekem is sikerült bejelentkeznem, igaz csak dec.9-re. A néni a telefonba azt mondta, hogy háát, reméli, hogy látunk majd valamit... ? ...az előző UH-n azt mondták, hogy a 30.hét körül érdemes menni, mert akkor látszik már milyen vonásai lesznek nagyjából születés után... szóval nem értem, mindenki mást mond? Majd eszek előtte Boci csokit, mert azt nagyon szereti a kisasszony, jókat ugrálóvárazik tőle. :)

Oltás, én nem élek vele. Több eü-s ismerősöm (az egyik sokgyerekes) sem javasolta, de persze saját felelősségem eldönteni. Kicsit félős, a mh-en én is 40 emberrel vagyok körülvéve, de reménykedem, hogy még ezt a szűk egy hónapot kihúzzuk járvány nélkül.

Streptococcus vizsgálatot állítólag a 36.héten érdemes elvégeztetni...olyankor már tutira tudnak az eredménytől függően kezelni.

Tecaa, jó lett a táblázat, köszönjük! :) Egész jó a fiú-lány arány. Kíváncsi leszek a vége hogy alakul. :)

No, hát az én párom nem lesz bent velem a szülésnél, tegnap kiderült, hogy nem bírja az ilyesmit... pedig amúgy a munkája pont hogy edzetté tenné erre, na de mind1. Így jártam. Inkább ne is jöjjön, ha ettől utána megromolhatna a kapcsolatunk. Lesz nekem épp elég bajom akkor, nem még őt istápolni. :)
Az anyja tutira csalódott lesz, mert mióta tudja, hogy baba lesz, folyton apás szüléssel noszogatja a fiát. :D Ő is így járt. :D Majd a másik fia talán bepótolja.
Mostmár csak azt nem tudom, ezek után, hogy felkérjek-e dúlát. Mert félek, hogy segítő személy nélkül egy rémálom lesz az egész...

Ha valaki ismer jó dúlát, írjon privit lécci. Előre is köszönöm!

Kép

Kép
csibic
 
 


Teca

Nagyon jó a tábli!Jól sikerült!Köszi hogy megcsináltad.
Nagyon jó így átlátni,hogy kinek mikor és milyen babója lesz.
Jó lenne ha az "eltűnt" kismamik is jelentkeznének!
Hát hogy én leszek e az első,azt nem tudom,de nem bánnám! :wink:
Bár a gyermek súlya még nem jelent semmit!

Mindenkinek csodás estét kívánok!

Reni

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Sziasztok!

Gyors reagálás mielőtt elfelejtem:

Őssejt: nos én nem vetettem és vetetném le, sem Lilivel, sem most Pannival. Az a probléma, h ahogy előttem is írták már, még nagyon gyerekcipőben jár a dolog, és ahhoz h 100%-osan gyógyítani tudjanak vele, ki kell utazni Japánba mert ott már fejlett hozzá a tudomány. Magyarország még nem készült fel erre. A másik az ára, sajnos mi nem engedhettük meg magunknak, ill. inkább úgy fogalmaznék, h a tárolásért is fizetni kell, és az sem kevés. Imádkozunk h soha ne legyen olyan baja egyik gyermekünknek sem, h erre szükség legyen.

A másik téma az Influenza oltás volt:
Tavaly sem adattuk be sem magunknak sem Lilinek, most sem fogom magam beoltatni, méghozzá a mellékhatások miatt. Valóban szóltak hírek arról, h kismamák kerültek kórházba és sajnálatos dolog történt velük, DE!!! - utólag kiderült minden betegnél, h végül nem az influenza szövődményei okoztak súlyos problémát, hanem más egészségügyi bajuk is volt, mint pl. vérnyomás, szív és érrendszeri panaszok....stb. Szóval nagydobra verték ijesztés képpen, h adassák be az emberek, de végül mindig kiderült h mi volt a valódi baj. Mi nem adatjuk be, inkább vigyázunk, ahogy tavaly is tettük és kop-kop semmi bajunk nem lett. Szerintem a legfontosabb a prevenció, megelőzés, ezzel már meg lehet alapozni a szervezetet, értem itt vitamin szedésre, gyakori kézmosásra, és én még a hozzánk érkezőket is megkérem, ne vegyék sértésnek de mivel influ időszak van, mossanak kezet, a csapnál találnak fertőtlenítőt is. Senki nem sértődött meg még ezért.

Csibic!!!
Majdnem egy napon megyünk 4Dre!!! Én egy nappal korábban 8.-án megyek délelőtt 10re!!! :wink:
Az én párom ugyan bent volt Lili születésénél, - bár végül császár lett - de ott volt végig míg ki nem mondták h császár lesz. És mellette a legjobb barátnőm volt még velem. Ha te úgy érzed, h vagy olyan jóban valamelyik barátnőddel, h megkérd erre, én ajánlanám, mert szerintem sokkal "megbízhatóbb" mint egy dúla aki idegen. Vagy ha élne még anyukám talán őt kértem volna meg h jöjjön be velem. Remélem segítettem.

Ruhamosás nálam már megvolt, sőt a vasalás is! Én nem azért tettem meg már most mert nem lenne időm mivel én csak márc 16 -ra vagyok kiírva, igaz előbb lesz mert progis csaszi lesz, hanem időtöltésként és mivel jött a börze, és tudnom kellett, h mit kell venni és mit nem.
Szerintem senki nincs elkésve vele.

Teca!
Szülési dátumom 2011.03.16. Légyszi írd be a tábliba, köszi!!!

Na megyek még dolgom van, jó éjt!!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


tecaaa!
Nagyon jó lett a táblázat! :)
A nálam hiányzó adatok: szülés február 2, név Dániel (ha minden igaz. Apa már 2x is kimondta,hogy ez tetszik neki a legjobban,de még elég félszegen. :lol: )

viki0503!
Hát igen, az utazóközönséggel nekem is vannak problémáim. :? Viszont annyiban szerencsém van,hogy amikor itthonról megyek még nagyon kevesen vannak, van ülőhely. Aztán 3-4 megálló múlva jön a tömeg. Visszafelé meg a végállomáson szállok fel, így is van esélyem helyre. Nálunk elég nyugodt a légkör,szeretek benn lenni. Igazából ezért is nehéz eldönteni mi legyen. Dehát a legfontosabb az egészség! :)
Mi is készültünk szülőszoba látogatásra, de nem jött össze időhiány miatt. Majd januárban. Egyébként igaza van anyukádnak, mert a januárunk olyan lesz,hogy bármikor bármi lehet (mondom én, első gyerekes kismama! :lol: ) Szóval nekem is tanácsolták,hogy december végére érdemes már minden komolyabb munkát megcsinálni a baba érkezéséhez. Bár én február 2-re vagyok kiírva....

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!!!!

Voltam tegnap dokinal.......
Vettek vert mert kicsit szedulok es fari vagyok igy a vas-szintemmel lehet gond, de mondtak, hogy kezdjem el szedni igy is ugy is.
Szoval elkezdtem.

Mondom a dokinak, hogy van egy kis folyasom. Szerinte lesz meg tobb is es ez normalis.
Meg sem lepodtem, mert ugye itt nem vizsgalnak meg nogyogyaszatilag.

Cukorvizsgalat....a doki szerint tok egeszsegesnek nezek ki, a vizelet es a vervetel alapjan, tovabba nem vagyok tulsullyos es a csaladomban nem volt ilyen problema szoval nem indokolt a vizsgalat.
:?

Volt egy kis UH is, meregette es a sulya most 1400g :D
Ugy rugdosott, hogy mikor a doki a hasamra tette az UH fejet belerugott :lol:

Ennyi volt a korhazi vizit, legkozelebb majd December 30.-an kell mennem. Elotte 3 hettel meg vernyomasmeresre a hazidokihoz.
Szerintem ha itt kerdeznek ilyesmiket mint ossejt levetel meg Streptococcus vizsgalat biztos tok hulyenek neznenek! 8)
Egyebkent egy 50-55 ev koruli nover vette le a vert es mert vernyomast, orultem mikor hozza kerultem, mert biztos van rutinja.
:roll:
De annyira magabiztos es szetszort volt egyszerre, hogy tisztara kiakadtam.
Minden leejtett, en szedtem fel, vernyomasmeresnel majdnem elajultam mert ugy megszoritotta a karom. A fiolat meg meg elotte a kezembe adta es mikor mar jott a ver akkor szedte ki a kezembol es kezdte el lecsavarni a tetejet. :x
Otthagyott vernyomasmeresnel, majd visszajott, majd megint elment es megint visszajott, de ebben a helyisegben egyszerre vagy 5 kismama van 5 noverrel egyszerre. Mikor visszajott megkerdezte ez a kijelzon az en vernyomasom?
:idea:
Remelem ha szulok o nem lesz ott!!! :twisted:

Ruhamosas:en elkezdtem szep lassan.

Taska:elkezdtem venni bele dolgokat, gombos haloing, pici tubus fogkrem meg ilyesmi.
Meg nezegettem ma az ilyen egyx hasznalatos bugyikat :)
Szoval mindent szep lassan.

Kép

Kép
valijja
 
 


Sziasztok CSakok!

Jaj nagyon telnek a napok. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de ahogy közeledik a nagy nap olyan rémálmaim vannak hgoy ihaj. pl. álmomban bementem UH-ra és 27 éhetesen kivették a picit. Szóval kész.

Bogikám jól van, és hál istennek túléltük a köröm leesést is. Mivel 1-2 hónappal ezelött írtam hogy a hüvelykujjára csapta a kertkaput és eddig reménykedtünk hogy nem lesz semmi, de aztán láttam hogy jön fel. Mondtam is apáának hogy jól megszívjuk mert ha az beleakad valamiben és úgy jön le Bogi meg fog őrülni a fájdalomtól és hogy örködnünk kellene nehogy beleakadjon valamibe. DE egyik reggel jön hogy fáj az újja megpuszilom és már nincs is rajta semmi. Mondom ilyen könnyen nem úszhattuk meg. És még is.

Influenza oltás, én tavaly beadattam hogy ne terhesen kelljen, de a balhé nagyobb volt mint a H1N1 járvány. Meg én amúgy is itthon vagyok Bogival szóval egyikünknek sem adatjuk be. A férjem meg rögtön fertőtleníti magát ahogy hazajön hihi

Nekem nem volt kenetlevétel streptoccocusra.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!

Pöcök! Hogy vagy? Elmúlt a náthád?
Teca! Adataim a táblázatba: szülés várható időpontja: febr.10, a babánk nemét nem tudjuk, János vagy Annamária. Légyszi írd bele! :)

Nálunk minden rendben. Találkoztunk a szülésznőnkkel. Nagyon szimpatikus. Sajna nézelődni nem tudtunk, mert ahogy ő fogalmazott "Nagyüzem van" :) Szóval, kb. 20 percet tudott ránk szánni.
Jövőhéten megyek védőnőhöz. És ezzel indul egy új időszámítás, mert innentől már 2 hetente kell majd járnom.
Laborba is kell mennem mostanában, ismétlik az AntiD-t és a toxoplazmát. Meg akkor már csináltatok egy teljes vérképet is, lássuk a vasamat. Mostanában mindenki azt mondja, hogy sápadt vagyok.
Dokihoz decemberben megyek legközelebb, 3.án, és 2 héttel utána, pedig jöhet a 32 hetes UH. :) Már nagyon várom. Régen láttuk a babócát. Mondjuk, ha akkor is ilyen mocorgós lesz, mint most, akkor nem sokat fogunk látni belőle. Nagyon aktív! :) Az UHon fogunk újra találkozni a szülésznőnkkel. Homeopata a szülésznőnk, már összeírta, hogy miket kéne szedni a 36. héttől. Még nem döntöttem el, hogy fogom-e szedni őket. Érdekelne a véleményetek. Ti fogtok szedni ilyeneket?

Influenza elleni oltás. Nem voltam, nem vagyok, nem leszek beoltva. Az anyukám infektológus, és nem olt be :) Ez van. Egyébként a homeopátiás szerektől is azért bizonytalanodtam el, mert anya szerint furcsa, hogy ezeket a 36. héttől már minden nap kellene szedni, mintha valami gyógyszeres kezelés lenne. Szóval nem tudom. Azt hiszem utána fogok nézni, hogy melyikben milyen hatóanyagok vannak és majd eldöntöm. Végül is még van időm. :)

Mi még nem vettünk semmit. Még nincs kész a gyerekszoba. A mostani lakásunk pedig elég kicsi. Úgy tűnik decemberben tudunk költözni, majd utána kezdem a vásárlást.

Már csak 7 napot dolgozom :) Dec. 1től szabi, aztán táppénz. A környezetem szerint nem húzom ki februárig, mindenki azt mondja, hogy ebből már januárban baba lesz. Kíváncsi vagyok, hogy mit mond a doki az UH-on.

Hát csinos kis olvasni valót kerítettem ide. :) Legyen szép napotok!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Sziasztok!

Nah végre idejutok.. kicsit felpörögtek az események.

Szerdán voltunk dokinál, vasat kell szednem meg valami hüvelyflóra visszaállítót, egyébként minden rendben, Babóca 1057,3 gramm, hihetetlen számomra. Még nem fordult be, de azt mondja a doki, hogy a 30.héttől lesz fontos mindez.
Dec 4-n megyünk 4d babamozira, 16-n doki...
Babszobát most kezdjük csinálni, most üritettük ki, decemberben kezdjük összerakni.
kicsit sokkolt a doki, mikor mondta, hogy jan 26-tól jöhet a gyerek, akkor leszek betöltött 37.
Én nagyon február közepével számoltam, dehát mint tudjuk, az csak a sztenderd számítás. Hát nem semmi.
Hasam még mindig semmi :-(
De szuperül vagyok, csak soxor fáradt...

Tecaaaa: kérlek írd be a táblázatba hozzám: fiú, Ruben, 2010.02.15 ÁEK, Honvéd, bánom is én hogy hívják per pillanat :-)

Nahés a lényeg: beszéltem dokival... nonstop van anesztes a kórhházban, kifejezetten a szülő nőknek, azaz bármikor van mód epidurálra. És csecsemő osztály is van, azaz bármikor betolhatod és kihozhatod. Csupa jóóóó. 2-3 ágyas szobák vannak, az is elég kafa. SZóval minden ok.

Pux

Kép
Kép
judysz
 
 


Sziasztok!

Kittyna!Köszönöm jobban vagyok, de még az orrom bedugul néha, nehéz így kijönni belőle hogy semmit nem szedhetünk. De voltam dokinál azt mondta semmi komoly majd kijövök belőle. Megnyugodtam.

Jó hogy írtok a kórházról (ÁEK) legalább tudjuk mire számíthatunk.Tök jó.

Egyre nehezebben mozgok, ti is????

Na majd jövök holnap....

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok.

Tecaaaa:köszi a táblázatot.
Adatok: febr 14, Margit kórház.
A neme még nem 100% :( ,de Ráhelt szeretnénk.

Babaszoba: A kiságy össze rakva, a babakocsi megvéve,a babakocsihuzatot lehet,hogy csak szülés után mosom ki, a váz az erkélyen várakozik addig. Decembertől elkezdem mosni a babaruhákat, és készítem a kórházi pakkot is. Soha nem lehet tudni...
Egy ismerősömet 29 hetesen megcsászározták(de ez hosszú történet).

További problémamentes pocakosodást kívánok.

Kép
ekriszta
 
 


Sziasztok!

Pár napja gondolkodok, hogy merjek-e írni megint nektek, de itt vagyok. Eltűntem, mert mindig voltam itt-ott, csináltam ezt-azt. De közben azért folyamatosan olvasgattalak titeket.

Mi jól vagyunk. Babócám sokat mocorog. Kezdi a pocakomon kidugni egy-egy testrészét. Imádom őt!

Írok nemsokára mindenkinek.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Sziasztok!

JAJ annyira fel vagyok spanolva a karira. Már csak 7 nap és advent kezdete. Bennem most tudatosult hogy még az adventi naptárunkba kell venni csokikat. Annyi mindent szeretnék de a diplomáig senki semmit sehol. Most derült ki hogy dec 2-án fél 9 kor lesz az államvizsga szóval tessék küldeni a nagy kalap *****-ot . hihi. Dec 8 pedig a diploma védés. Szóval nem 29-én megyek így kaptam még 3+ napot. AMi azért is jó mert a Vecsési baba-mama klubban jön a miki 30-án szóval mindenféleképpen ott kell lennünk.

Kittyna: Ha nem nagy probléma írd le hogy milyen homeokat ajánlott a doki mert engem nagyon érdekel. Elsősorban a tej beindító és tejnővelő mert Bogival nem nagyon volt, inkább egyáltalán nem volt és most szeretném kipróbálni. A tejbeindító tea nem jött be nekem, meg valami Aloe Verás terméket is ettem, de azt sem segített. Én nagoyn jókat hallottam a homeokról.

Pöcök: Jaj ne is mond a mozgást. Én az ágyban nem tudok egyhelyben aludni, de most már muszáj mert nem tudok forgolodni, meg nem tudom ki hogy van, de Jázmin már befordult elvileg talán ezért nagyon nyomja a szemérem dombomat. Nagyon fáj és hirtelen mozdulatokat nem tudok tenni.
Ja és férjemtől azért is kaptam a kacsamama nevet mert a fenekem a hasam és én is külön mozgunk már. hihi

Kati: Miért gondolkodtál hogy jösz-e mindenkinek vannak sűrűbb-ritkább napjai. Szóval nem gond hogy néha-néha nem jösz meg tudjuk érteni.

JAJ és körkérdés a TÖBB GYEREKESEKTŐL: volt már olyan érzésetek, hogy elöbb jön a gyerek. NEm tudom honnan de az az érzésem hogy januárban már meg lesz Jázmin. Szóval én már Decemberben bepakolok a kórházi tasiba, biztos-ami-biztos.

Kép
Kép
kacsamama
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: