[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
SOTE I.KLINIKA - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Pgyöngyi! Gratulálok.
Scullyxnak pedig szorítok.
Sajnos tegnap estére keményen belázasodott a kislányom, úgyhogy ma már vinnem kellett adjunktusnőhöz. Most nem valami jól van, ráadásul ritkán lázas, de akkor nagyon.

Kép

Kép
jurem
 
 


Pgyöngyi! Gratulálok.
Scullyxnak pedig szorítok.
Sajnos tegnap estére keményen belázasodott a kislányom, úgyhogy ma már vinnem kellett adjunktusnőhöz. Most nem valami jól van, ráadásul ritkán lázas, de akkor nagyon.

Kép

Kép
jurem
 
 


Keressük az Év Bábáját
Nemzetközi Bábanap Magyarországon - 2006. május 5. Margitsziget

A nemzetközi bábanapokhoz kapcsolódva Szövetségünk a Margitszigeten Bábanapot szervez, amelyre ezúton is szeretettel meghívunk minden kismamát, bábát, szülésznőt, és érdeklődőt.

Célunk a bábák ismertségének és elismertségének növelése, és a kismamákkal való közvetlen kapcsolat-felvételi lehetőség kiépítése. A szülés-születés téma holisztikus megközelítésének szellemében, minden kapcsolódó és peremterület ill. szakma képviselőit várjuk a téma - családok, érdeklődők és kismamák felé történő - komplex bemutatásának céljából. Bábás, szoptatási tanácsadós, védőnői, doula, kismama, homeopátiás, aromaterápiás, őssejt kutató… sátrak állítását tervezzük. Az Országos Bábaszövetség a szakmánk társadalmi értékét hangsúlyozandó Bábadíjat alapít, amelyet első ízben ezen a napon ad majd át annak a bábának, akit a kismamák és a kollégák ajánlása alapján a Bábaszövetség elnöksége kiválaszt.

A Bábadíjhoz történő ajánlásokat címeinkre: (Rákóczi Ágnes: endomed@t-online.hu 1038 Bp, Ráby Mátyás utca 28/b.)


Keressük azt a szülésznőt, aki munkájával, gondozásával, szüléskísérésével segítséget nyújtott a születő családnak, empátiájával segítette az anyát és újszülöttjét a Nagy Úton.

Szülésznő neve

Kórház neve:

Kismama és babája neve:

Indoklás röviden:

Az adatokat bizalmasan kezeljük és senkinek nem adjuk át.
nováky_rita
 
 

 
 

Keressük az Év Bábáját
Nemzetközi Bábanap Magyarországon - 2006. május 5. Margitsziget

A nemzetközi bábanapokhoz kapcsolódva Szövetségünk a Margitszigeten Bábanapot szervez, amelyre ezúton is szeretettel meghívunk minden kismamát, bábát, szülésznőt, és érdeklődőt.

Célunk a bábák ismertségének és elismertségének növelése, és a kismamákkal való közvetlen kapcsolat-felvételi lehetőség kiépítése. A szülés-születés téma holisztikus megközelítésének szellemében, minden kapcsolódó és peremterület ill. szakma képviselőit várjuk a téma - családok, érdeklődők és kismamák felé történő - komplex bemutatásának céljából. Bábás, szoptatási tanácsadós, védőnői, doula, kismama, homeopátiás, aromaterápiás, őssejt kutató… sátrak állítását tervezzük. Az Országos Bábaszövetség a szakmánk társadalmi értékét hangsúlyozandó Bábadíjat alapít, amelyet első ízben ezen a napon ad majd át annak a bábának, akit a kismamák és a kollégák ajánlása alapján a Bábaszövetség elnöksége kiválaszt.

A Bábadíjhoz történő ajánlásokat címeinkre: (Rákóczi Ágnes: endomed@t-online.hu 1038 Bp, Ráby Mátyás utca 28/b.)


Keressük azt a szülésznőt, aki munkájával, gondozásával, szüléskísérésével segítséget nyújtott a születő családnak, empátiájával segítette az anyát és újszülöttjét a Nagy Úton.

Szülésznő neve

Kórház neve:

Kismama és babája neve:

Indoklás röviden:

Az adatokat bizalmasan kezeljük és senkinek nem adjuk át.
nováky_rita
 
 


Sziasztok Lányok!
Üdv Minden újszülött kisbabának és mamájának!
Kicsit eltüntem, suliba járok!

Én a hasfájásról annyit fűznék hozzá meleglevegős hajszárítót használj, ruháján keresztül. Dani a legtöbbször így aludt el.A babát csak nappal tettem a hasára, mert éjszakára nem javasolják, a csecsemőhalál miatt! Az édeskönményről azt olvastam, hogy az érzékeny babáknál hasfájást okoz. Nálunk a tejfogyasztásom miatt is kialakulhatott a hasfájás, pedig alig ittam!
A fiúk pocija egyébként is érzékenyebb!
Szerencsére 2 hós korára kinőtte, de Én azóta sem iszok tejet, közben a baba arca ekcémás lett!
Nemrég több tojást ettem, szégény Dani arca ettől is ekcémás lett!

Daniról annyit, múlt héten vot 4 hónapos!
Már átalussza az éjszakákat, csak ritkán kell fel enni! 62cm és 6,70kg.
Kezd kevesebb tejcsim lenni, így elkezdtük a almapürével, nagyon aranyos mikor kanalazom neki, alig tudom adagolni, kis evőgép!
Kép
Kép

jó éjt!
Nyiszimami, Nyuszipapi és Nyuszóka
nyuszimami
 
 


Sziasztok Lányok!
Üdv Minden újszülött kisbabának és mamájának!
Kicsit eltüntem, suliba járok!

Én a hasfájásról annyit fűznék hozzá meleglevegős hajszárítót használj, ruháján keresztül. Dani a legtöbbször így aludt el.A babát csak nappal tettem a hasára, mert éjszakára nem javasolják, a csecsemőhalál miatt! Az édeskönményről azt olvastam, hogy az érzékeny babáknál hasfájást okoz. Nálunk a tejfogyasztásom miatt is kialakulhatott a hasfájás, pedig alig ittam!
A fiúk pocija egyébként is érzékenyebb!
Szerencsére 2 hós korára kinőtte, de Én azóta sem iszok tejet, közben a baba arca ekcémás lett!
Nemrég több tojást ettem, szégény Dani arca ettől is ekcémás lett!

Daniról annyit, múlt héten vot 4 hónapos!
Már átalussza az éjszakákat, csak ritkán kell fel enni! 62cm és 6,70kg.
Kezd kevesebb tejcsim lenni, így elkezdtük a almapürével, nagyon aranyos mikor kanalazom neki, alig tudom adagolni, kis evőgép!
Kép
Kép

jó éjt!
Nyiszimami, Nyuszipapi és Nyuszóka
nyuszimami
 
 


Nyuszimami,

jó,hogy jelentkeztél!
Danika hatalmas!Látom jó kedvű kis mazsola!

Dóri

Katica is annyira eltünt,biztosan megszült ő is!
angelheart
 
 


Sziasztok
Tegnap 21:40-kor megszületett Scullyx kislánya.Jó nagy baba lett:4150g és 56 cm.
A vége császár lett.
Mindenkinek szép napot: Gyöngyi és Lili

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Sziasztok!

Nagy gratula Scullyx-nek!! Jól fejlett babó lett, remélem, jól van ő is!

Lenne egy kérdésem: van itt valaki, akinek van/volt teje, de nem tud/ott szoptatni? Én eben a szituban vagyok, fejek és cumisüvegből kapja meg a pici az anyatejet. Egyelőre baromi sok tejem van, most fejtem ki a jobb mellemet, nem hiszitek el, 205 ml jött ki csak a jobból, most fogok neki a balnak mindjárt.

Azt mondják, hogy naponta 6x kell fejni ha az ember a tejtermelés fenntartása miatt fej, ilyen ipari mennyiségnél viszont képtelenség, hogy naponta 6x fejjek, egész nap egyebet sem csinálnék...
Most naponta 3x-4x fejek, így is annyi tej van, hogy nem csak hogy aznapra bőven elég, de még másnapra is marad.

Mi a teendő szerintetek, nem tudja valaki? Az a baj, hogy félek, hogy nehogy elapadjon, ha nem fejek elégszer... Kép

Üdv:
Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Ejnye Lányok!
Illen szép ünnepen a gép előtt ültök ??? Kép
Tessék menni felvonulni a csöppségekkel. Legalább a játszótérig Kép Kép Kép
Felmentést csak az 1 hónaposnál kisebb babások kaphatnak Kép
Egyébként errefelé nagyon szép idő van: nem esik a hó, nem fúj a tornádó és még a Nap is süt. Szinte hihetetlen ilyen hét után Kép
Zsuzs!
Ha rám hallgatsz: nem fejsz. Legalábbis nem ennyiszer. Amit meg nem eszik meg a pici: tedd bele Aventos tárolóba a jégszekrénybe. Jó sokáig eláll: jó lesz ínséges időkre.
Nálunk a gyerekek annyit ettek, amennyi beléjük fért, a többi ment a fagyasztóba. Mikor sulis hetem van: abból ad az anyu a Panninak. Bár utálja üvegből enni, de pár óra után rájött, hogy kénytelen, ha nem akar éhen maradni.

Scullyx-nek nagy gratuláció a babához !!!!!! Kép

Nyuszimami: miért adsz a kicsinek pótlást? Ráérne még. Olyan sok dologtól védi a sok anyatej, amíg csak cicizik!
Lenne egy-két horrortörténetem a közeli ismerőseim közül, akik nem tartották olyan nagyon fontos dolognak a szopizást Kép
Ezt nem Rád értem, csak ha rendesen gyarapodik, meg látszik, hogy jó kedélyű a kisbaba, akkor kár mást adni. Annyi időd lesz még szoktatni a többi ételhez.
De ez csak tanács, amit tapasztalatból tudok adni.....

Puszi, Ildiék.

Kép
Kép
macskási
 
 


Ildi:
Az a baj, hogy muszáj fejnem, különben szétdurran a cicim.. Kép
Szopizni sajnos nem tudunk, ha beledöglök sem, annyira sz*r a cicim, a pici képtelen bekapni rendesen. Borzasztó nagyok, el sem tudod képzelni, mennyire, Eszterkének meg relative pici szája van, egyszerűen nem fér be annyi, amennyinek kéne, folyton kiszívja, meggyógyul, megint nekiállunk, mire valamennyire menne, megint kiszívja, kezdődik előlről.. Kép
A fagyasztásra én is gondoltam, nem árt, ha van félretéve Kép
Az anyatejhez ragaszkodom én is, amíg csak lehet és tudok, csak azt adok neki.

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Helló!
Sajnos nem szültem még de mivel a baba CTGje szinte mindig rossz holnap be kell feküdnöm. Ha a héten nem szülök meg akkor jöv. hét elején megindítják.
A CTGtől függ majd, hogy lehet-e csaszi nélkül.
Jöv. hét végén jelentkezem.
Addig is jó babázást, és jó pocakosodást.
katicuska
 
 


<font color="0077aa">Sziasztok Kép

Zsuzsa Kép

Nekem van egy másfél éves kisfiam, akinek 4,5 hós korától fejtem 1 éves koráig. Először naponta 6x, majd 5x és végül 4 x fejtem. A megfelelő tejtermelés fenntartásához tapasztalatom szerint teljesen</font> elég napi 4x fejés <font color="0077aa">(felesleges napjában 6x ill. 5x nyúzni magadat).
Az én technikám fejésügyileg a következő volt: először kifejtem mondjuk a jobbat, utána a balt, aztán ismét fejtem a jobbat, majd a balt, és a végén is csináltam még egy "kört". Tehát összesen 3-szor került sor egy fejés során a melleimre, időben ez kb. így nézett ki 10-10 perc, 5-5 perc, 3-3 perc.
Van egy nagyon jó ismerősöm akinek szintén nem sikerült a szoptatás, ő a kezdetektől feji a tejet a csemetéjének, idestova 9 hónapja, 1 éves korig tervezi csinálni. A lényeg ő is napjában 4x fejt, és így megvolt neki naponta bő 1 liter anyatejcsi.

Nagyon sajnálom hogy nem sikerül mellre tenni a babádat. Meg tudlak érteni nagyon. A fejés az pedig nagyon nagy energiát és sok időt igényel, nem beszélve az örökös mosogatásról és sterilizálásról ...

Remélem tudtam neked hasznos tanáccsal szolgálni, kitartást kívánok és azt hogy azért sikerüljön szoptatnod a kisbabádat.

Üdv

Edit</font>

Kép



Kép
[/url]
pledit
 
 


Pledit:
Millió köszönet!! Kép

A fejés nálam tovább tart, mert hiába van sok, nem jön olyan nagy sugárban, meg pici a bimbóm is, így eltart egy ideig, amíg kifejem. De nem baj, legalább van.

A cumisüvegeket minden kiürülés után kell sterilizálni, vagy elég naponta egyszer? A klinikán azt mondták, hogy a mellszívót pl naponta 1x elég, és amúgy csak forró vízzel kell kiöblíteni.

Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Na, megint bekapcsoltam a gépet Kép
Zsuzsa!
Bimbóvédőt próbáltál? Elég jól bevált nálunk is mindkét gyereknél. Amikor a Pannika drága kiharapja a cicimet, felteszem és 1-2 napig azon keresztül kajál. Mondjuk, nagyon utálja. Az én melleim is hatalmasok mostanában, és a Panka szája meg tök kicsi. A Szabi nem is vágta haza ennyiszer.....
Ahogy már korábban írtam: K@rvára tud fájni, de próbálkozz!!!!!!!!!!!!!!!!A sógornőm ráhagyta a gyerekre, hogy nem akarta bekapni, abbahagyta a szoptatást. Fejt még vagy 1 hétig, oszt' azt is megunta. Holnap lesz a kislány 6 hónapos, és szerintem már minden betegséget megkapott, ami létezik gyereknél. Most éppen tüszős mandula gyulladása van! A gyerekorvos még nem is találkozott ilyennel Kép
Pannika is sztrájkolna néha, de én vagyok az erőszakosabb Kép Kép Kép
Szóval, fel a fejjel és próbálkozz Kép
Tök szívás lehet az állandó fejés: minden elismerésem annak, aki csinálja, de nem irigylem...

Kép
Kép
macskási
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!

Szerintem se mondj le még teljesen a szoptatásról. Bár én is ismerek olyat aki egy csomó ideig fejt és úgy etetett, de az tényleg iszonyú macera lehetett. Egy barátnőm viszont azt mesélte, hogy ugyanez volt a problémája, és amíg ilyen picurka volt a gyerek, egyszerűen "belelógatta" a szájába (de hülyén hangzikKép) és segített a babának azzal, hogy kézzel fejte is neki. 1-2 hónapos korára aztán megtanult szopni a gyerek.

Még annak idején pont a SOTE-n volt a felkészítő tanfolyam keretében, hogy levetítettek egy filmet a szoptatásról és abban is kitértek erre a problémára, hogy nagy mell - pici baba. Már nem emlékszem, hogy kellett mellre tenni, mert nem vagyok érintett, de tuti van ennek technikája, érdemes lenne felhívni, felkeresni valami szoptatási tanácsadót. Ez a jobbik eset, hogy van tej, de a baba nem tud szopni, kár lenne egyből átállni a fejésre/cumisüvegre. Csatlakozom Macskási Ildihez, hogy az elején rohadtul tud fájni, de ki kell bírni, aztán megedződik a mellbimbó. Én is sokat harcoltam Anikóval, mikor épp sztrájkolós hangulatában volt, de egy idő után mindig megadta magát, meg aztán éhes is lett.

Nyuszimama!

Szintén az Ildihez csatlakoznék hozzátáplálás témában.

Scullyx

Gratula az óriás bébihez!

Kópé
Vendég
 


<font color="0077aa">Zsuzsa Kép

Szívesen segítettem Kép
Cumisüveget eleinte minden alkalommal sterilizáltam, a cumit is. Aztán amikor már elmúlt fél éves Balázs akkor napjában csak egyszer sterileztem a cumisüveget. A fejőmasinát én is úgy csináltam ahogy Te, forró vízzel átöblögettem, és napjában egyszer kifőztem.

Én csaknem 8 hónapig fejtem és nagyon nagyon elegem volt már belőle. Úgyhogy egyetértek az előttem szólókkal, hogy próbáljátok meg a cicire csatlakozást, mert azért a sokkal egyszerűbb, mint a fejés, és a cumisüvegezés.... Tényleg érdemes lenne egy szoptatási tanácsadót megkérni hogy segítsen, hátha tud valamilyen ügyes praktikát...

A betegségek is elkerültek amíg Balázs anyatejet kapott, amikor már elfogyott párszor elkapott bennünket a nátha Kép

Sok sikert!

Edit</font>

Kép



Kép
[/url]
pledit
 
 


Zsuzsa,

én is rohadt sokat fejtem!Marcinál az első két hétben ráadásul kézzel,mert csak így volt hatásos.Aztán úgy beindult,hogy "ezer" lyukból ömlött sugárban.Szó szerint ragadt a tejtől a kecó.
Én miután 7 literrel megtelt a fagyasztónk fiókjából egy,elkezdtem leadni a tejcit.Hát mit mondjak,elég macerás volt.De csináltam egy darabig.
Miután már elegem lett,hogy állandóan szét akartak durranni az amúgy sem kicsi melleim,és kezdtem únni,hogy max. másfél órát bírtak ki a melltartó betétek,elkezdtem mindig kevesebbet felyni.De persze volt annyi,hogy marcus mindig jól lakott,és ugyi be voltunk biztosítva a mélyhűtőben lévő kis csomagokkal is.
MINDIG EGY KICSIT KEVESEBBET FEJJÉL,és szépen rááll arra a termelésre a szervezeted.Nem baj,ha egyszer-kétszer feszülget,ez kell is hozzászokjon,hogy most nem kell sokkal többet termelni.Nehéz kibírni,de nekem 3-4 alatt tök frankón beállt a dolog.
Ha nincs nagy mellbimbód,akkor miért tudja Eszti baba nehezen bekapni?
Nekem inkább nagyobb volt,na meg a melleim is.Mi ezért kínlódtunk egy pár napig.De ahogy nőnek ,egyre erősebbek,és a szájukat is nagyobbra tudják nyitni.Ne add fel,az üveges etetések mellett próbálkozz a mellretétellel!Nekem kapott sokszor mindkettő üvegből,ha valahova mennem kellett,és nem lettek cumizavarosok,emiatt ne aggódj!

Dóri
angelheart
 
 


Ja,én napi 2x kifőztem a mellszívót,főleg mert tejadó is voltam.De,ha nem lettem volna az,én akkor is inkább többször.Az anyatejgyűjtősök szerint is a kifőzés a legmegbízhatóbb a sterilitás szempontjából!Cumisüvegeket napi 1x,mert az nem volt állandó forgalomban.

Dóri
angelheart
 
 


SCULLYX,

HATALMAS GRATULA A HATALMAS BÉBIHEZ!
Nem semmi méretei vannak,ne csüggedj,hogy csaszi lett a vége!

Dóri
angelheart
 
 


Katica,

ennél valami jobb hírre számítottam!
Szorítok értetek!

Dóri
angelheart
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen mindenkinek a jótanácsokat, igazán kedvesek vagytok!
Szopis tanácsadáson én is gondolkozom, hogy el kéne menni, ez így tényleg macerás.

Dóri:
Nem is az a legnagyobb baj, hogy pici a mellbimbóm, hanem, hogy relative lapos is, és hozzá van akkora mellem, mint egy jólfejlett görögdinnye. Szegény gyerek teljesen elvesz a sok cici közt, és elég pici a szája, nem fér be neki elég egyszerűen.. Meg arra is kell figyelem állandóan, hogy kap-e egyáltalán levegőt, szóval siralmas... De talán az Istvánban tudnak mondani valami okosat, egy ismerősöm is ott volt szopis tanácsadáson és bevált neki.. A klinikán sajnos nem sokra mentek a csecsemősök.. Kép

Császár téma: eleinte nagyon bántam, hogy valószínűleg nem szülhetek, de aztán megláttam, mekkora baba Eszterke, és hálát adtam magamban, hogy nem engedték, szerintem szét is ment volna az alfelem, az tuti, akkora baba volt. Csodájára járt az egész gyerekágyas osztály, mindenki ismerte ránézésre.. Kép)

Kópé:
Ezt a belelógatós-témát próbáltam én is, de Eszterke annyira kis mohó, hogy ez nála abszolút nem jön be sajnos.. Kép
Próbáltam azt is, hogy előtte adtam neki üvegvől, hogy ne legyen annyira éhes és ezáltal annyira mohó, de akkor meg bealudt néhány szívás után (ő mindig bealszik, a cumin is, ha jóllakott)...
Szóval sehogy sem jó.

Edit: köszi még egyszer Neked is, azért kicsit megnyugtató látni, hogy meg lehet csinálni így is, nincs minden veszve. Én mindenképp úgy tervezem, hogy vagy így vagy úgy, de legalább 6 hónapig mindenképp csak anyatejet kapjon. Kopp-kopp, remélem meglesz Kép

Üdv:
Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Sziasztok!

Ma egy kicsit korán keltem, az éjszakai szopi után nem tudtam aludni, szegény Danit már a 2. éjjel csipdesi valami. (Talán egy pók). Neki álltam keresni, de egyelőre semmi. Majd napközben Tovább keresem!

Zsuzsa!
Nem lehet könnyű lefejni és cumisüvegből etetni.
A Dani a legtöbbször azt is nehezen tűri amíg kivetkezem a cicit a ruhából. Én is csak azt mondhatom, próbálkozz minnél gyakrabban. Ahogy telik az idő mind ketten annál ügyesebbek lesztek és addig is, keres egy szoptatási tanácsadót! A védőnődet még nem kérdezted?
Sterilizálás:
Nem mondhatom, hogy túl sűrűn csinálom. A dokim mikor először jött azt mondta, nem kell naponta sterilizálni elég heti 1x vagy 2x!
Nem is volt beteg és ahogy hallottam másoktól is nem célszerű semmiben a túl nagy higiénia, mivel legtöbbször ez az okozója az allergiáknak. Persze az nem jelenti azt, hogy hanyagolom a takarítást és a tisztálkodást a baba körül, csak észszerű határok között végzem ezeket a dolgokat!

Kópé, Ildi
Dani még szopik, amíg tudok, adok neki. Tudom mennyire fontos az ellenanyag az anyatejben és a személyes kapcsolat Anya és babája között is így jobban elmélyül! Mióta a menzeszem megjött, sőt még előtte 1-2 héttel, észrevettem hogy csökken a tejcsim. Így azóta a legtöbb szopi után pótlást adok. A védőnőm és a gyerekdoki javasolták, kezdjem az almával, majd szép lassan bővítsem más zöldségekkel. Ez nem nagy adag, délelőtt pár kanál utána szopi mind két ciciből, és ha még éhes pótlás!
Nagyon sokat eszik már egyhónaposan 150ml simám megevett, hízott is havonta 1kg!

Scullyx
Gratula a nagy babához , jó egészséget mind kettőtöknek!

Nyuszimami
nyuszimami
 
 


Zsu,

nincs befelé forduló mellbimbód????!!!Mert azzal is lehet szoptatni,csak sokkal nehezebb megtanulni.De egy tuti jó védőnő(a miénk az szerencsére),vagy az Istvánosok ebben nagyon jó partnerek lehetnek.Nekem nem volt ilyen gondom,de a barátnémnak kicsit bef.forduló,és már 21 hós lesz a keresztlányom(az ő lánya,aki szintén Eszti!)és még mindig szopik.Neki a védőnője nagyon rendi.
Nekem is nagy,és én mindig picit félretoltam a
mutatóujjammal a mellemet,hogy tudjanak levegőt venni.
Bealvás egy ideig szinte minden babánál műkődik.Rohadt nagy meló az evés ,főleg a szopi nekik is.Nekem csak úgy gyöngyözött a homlokukon az izzadtság-emlékszem.

Dóri
angelheart
 
 


Scullyxnak gratulálok, Katicuska vigyázz magatokra.

Kép

Kép
jurem
 
 


Sziasztok!

Dóri:
Nem, nem fordul befele, szerencsére. Csak olyan rettentő hülye alakja van, hogy nem lehet bekapni rendesen.. Kép
Hát a védőnőmmel én sajnos nem sokra megyek, isten csapása az a nő.. 9 hónap alatt én még használható értelmes dolgot nem hallottam tőle és ráadásul annyit beszél, hogy lesben kell állni, mikor vesz levegőt, ha valamit kérdezni akarok..

Tegnap este ciciztünk egy kicsit és egész jól sikerült!! Csak nem mertem sokáig rajta hagyni és nem lakott jól, úgyhogy félóra múlva kajabálás megint.
Tényleg, mennyi ideig kell cicin hagyni a picit?

Most kifejtem a melleimet, úgyhogy nem tud legközelebb szopizni, de délután megpróbálom megint szerintem a köv. fejés előtt. Kép

Üdv:
Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


KZsuzsa! Türelem,türelem...rózsát terem. Lényeg az, hogy ne légy ideges, mert a pici is megérzi, fontos a megfelelő anya-baba kontaktus. Hál'Istnnek nem volt ilyen problémám, egyből cicizett a kislányom.(Ha egy picit türelmetlenebb voltam vele, akkor azonnal baj volt, olyan kis nyűgöske lett.) Sajnos csak 4 hónapig tudtam szoptatni.Kipróbáltam mindenféle tejtermelő "csodaszert", talán legjobban az alkoholmentes sör jött be. Legjobban pedig kézzel tudtam fejni, hiába vettem mellszívót.

Kép

Kép
jurem
 
 


Zsu,

én az elején kb. az első két hétben max. fél órát hagytam a fiúkat egy mellemen!De igyekeztem 20-ra leszorítani.Kb.4 hósan,amikor már minden érdekelte őket,és forogtak a hangok után,akkor 8 perc alatt elintézték.Nekem igazából
csak egészen picinek "komfort" szopiztak.Szerencsémre tényleg csak kajálásra használták,így nem is volt sok mell gondom késöbb.
szerintem minden szoptatásnál rakd elsőnek mellre és utána fejjél!Sok-sok gyakorlás neki is,és neked is,ez is egy nagyon fontos kulcsa az egésznek.Hiába a reflex,az ösztön,ezt meg kell tanulni!

Dóri
angelheart
 
 


Na közben megszereztem az elérhetőségeit az Istvános szopis tanácsadásnak meg a dokinéni nevét. Bejelentkezem, hátha megyünk valamire. Még bízom benne, pláne, hogy látom, hogy néha-néha olyan ügyesen sikerül, aztán megint egy rossz széria és megint elmegy a kedvem.. Kép
De egyszer sikerült, akkor sikerül többször is szerintem.

Basszus, tök hihetetlen még mindig az egész... Mintha tegnap lett volna, hogy még az elején jártam, és azt vártam, hogy nőjön a pocakom, és most itt alszik békésen a kis cucc Kép

Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Dóri:
Köszi szépen Kép
Szerintem ha felébred, megpróbáljuk megint Kép

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Zsuzsa,

Kép-esen.Remélem sikerül!
Ja,és tényleg nem kell stresszelni,mert a túlzott akarás sem mindig célravezető!
Pusz

Dóri
angelheart
 
 


Zsuzsa,
Mi is voltunk az istvános szopi ambulancián és rengeteget segítettek, aranyos az a doktornő nagyon!

Dia

Kép
dianab
 
 


Na, van jó hírem Kép
Valamikor fél 5 és 5 között szopiztunk, egész jól sikerült, hallottam, hogy nyel nagyokat és nem is fájt.
Aztán egy idő után bealudt a cicimen, azóta alszik, több mint másfél órája.
Kíváncsi vagyok, meddig tart ki az adag, kezdem bánni, hogy nincs mérlegünk. Lehet, hogy bérelni kéne egyet..

Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Zsuzsa,

ügyesek vagytok!Látod, idő és gyakorlás kérdése!Lassan belejöttök!
Szerintem első babánál a 4.-5. hónapig nagy biztonságot tud adni a mérleg!
angelheart
 
 


Sziasztok!
Én olvasgatom mindennap a fórumot és csak hallgatok nagyokat mert senkinek nem tudok semmit mondani mert picike még az Én kisbabám de remélem majd egyszer én is kapok Tőletek ilyen sok sok segítséget.
Kzsuzsa csak kitartás ezt tudom mondani...
suezika

KépKép
suezika
 
 


Suezika,

majd neked is megnő,és kibújik,és jönnek a gondok(is),és mi szívesen segítünk neked is!

Zsuzsa,

az jó,ha nem fáj és nagyokat nyel.Én úgy szerettem hallani.És látni ,ahogy dolgozik,még a halántéka is mozog.
Nem mérted az időt?!
Azért a cicin való bealvással majd vigyázni kell,mert ebből kialakulhatnak ám az alvászavarok...

Dóri

Mostmár eldugulok,ma túl sokat szerepeltem...
angelheart
 
 


Gratulálok Sculynak a szép méretes babához.

Ma voltunk 3hós oltáson és nagyon jól bírtuk,apszolút nem sírtunk.
Hossz: 63cm
Súly: 5610g

Nagy fiuk vagyunk.
Kép

Marcell és Inci

Kép
Kép
incike
 
 


Dóri:
De igen, mértem. Ma du. 3x szopiztunk, cumiból nem is kapott, csak délelőtt 2x meg kora du 1x. 10 perc, 15 perc és 20 perc így sorban. De már a 10 perc alatt is jóllakott, mert 3 órát aludt utána Kép
Izgulok nagyon, mi lesz éjszaka. Biztos ami biztos, bekészítek azért egy üveg lefejt tejcit, de remélem, meg tudjuk oldani éjszaka is. Kép
Köszi szépen a sok segítséget még egyszer!! Kép

Inci: ügyes kislegény a fiad, gratula Kép És szépen gyarapszik Kép

Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Mindenkinek szép,nyugodalmas éjszakát kívánunk.
Kép
Marcell és Inci

Kép
Kép
incike
 
 


Inci,

szépek vagytok!Marcell meg hatalmas!!!


Zsuzsa,

átlag 8 perc alatt jól laknak,csak még kell egy kis szopi,hogy "megnyugodjanak".Szóval én ezért sem hagytam max. 20 percnél tovább őket.Ha még szopizni akarnak,ott az ujjuk,vagy a cumi,de nem a mellem.Látni is egyébként,hogy mikor laknak jól,és csak "süttetik már az orrukat".
Hát ,ha tényleg tudtam vmicskét segíteni,ennek igazán örülök.Remélem éjjel is ment a dolog,és nem kellett melegítgetni,meg mosogatni...

Dóri

Katicánkkal mi lehet???!!!
angelheart
 
 


Kataa,

megint eltűntél!!!

Detti,és még,akik régen jelentkeztek!
Mi van veletek??
angelheart
 
 


Sziasztok ,

6 hetes kismama vagyok és mivel csak mostanában költöztünk pestre nincs még itt orvosom. Nézegettem már a kórházakat és az már biztos , hogy a SOTE I-en szeretnék szülni. Dr Demeter Attilát ajánlották nekem , de személyesen még nem találkoztam vele. Hálás lennék , ha tudnátok küldeni nekem több infót vele kapcsolatban ,akár itt a fórumon akár priviben .
Előre is köszi
zitu7
 


Szia Zitu,

üdv. itt és gratula a bébihez.
Oldalt a segédleteknél keress rá a dokira,hátha volt már róla szó,én nem nagyon emlékszem,hogy amióta írogatok lett volna.
Azért gyere gyakran!

Dóri
angelheart
 
 


Zita,
írtam neked a másik topikba!
Dia

Kép
dianab
 
 


sziasztok fogalmam sincs, hogy látjátok e amit írok
katuci07
 
 


Szóval most sikerült. Nagyon tetszik a fórum sok hasznos dolgot lehet olvasni. Én egy nyolchetes dundi hölgyemény boldog anyukája vagyok.Minden szép és jó a terhesség és a szülés simán ment és nagy élmény volt.A lányom nagyon jó kislány ügyesen szopik és elég jól alszik ha a hasa nem kínozza.
katuci07
 
 


Incike!
Marcell nagyon gyönyörű kisfiú.
Én csak reménykedem, ilyen szépséges szép baba legyen a miénk is mint amilyeneket itt mindenki boldogan mutogat.
Zita!
Üdv itt, gyere gyakran a tapasztaltabb kismamáktól és anyukáktól rengeteg mindent lehet tanulni.És ha problemád van rögtön segítenek....
Kép
Első baba?
Nálunk első jön, igaz kicsit nagy a pocakom már de nem baj.

Lányok, Nektek is ennyiszer kellett elmondania Párotoknak, hogy nagyon csinos és szép a pocak?
Büszke vagyok, Rá nagyon, de a családban nem volt ekkora pocakja senkinek.Unokatesom aki ikreket vár a 15.héten fele ekkora volt, mint most Nekem pedig nem eszem sokat, mert nem is vagyok éhes.Félek doki mit fog mondani jövő héten ekkora hasról.vagy lehet, hogy átlagos és ekkorának kell lennie csak nekem tűnik nagynak?
Kép
suezika

KépKép
suezika
 
 


Katuci,

Kép!
Gratulálok a babához.Ki(k)nél szültél,ha nem tolakodó a kérdés?!

Su,

a has mérete,formája nagy mértékben alkat függő!

Dóri
angelheart
 
 


Sziasztok!
Na itt vagyok! Túl mindenen szerencsére!
Leírom mi történt velünk, és a szülést!
Jól vagyunk. 10-én, Péntek este itt voltak anyósomék, és Robi rávette őket, hogy maradjanak éjszakára, majd másnap így könnyebben elintézik még a dolgaikat. Aztán beestek anyumék is, bár ők nem igazán hiányoztak. Anyum már amúgy is kikészített az utóbbi hetekben az aggodalmával, hogy feküdjek már be, minek jövök haza, és mivel hétfőn lettem volna 40 hetes, egyfolytában mondta, hogy de valahogy oldjuk meg az orvossal, hogy fönn maradok. Szóval totál kikészültem, mire elmentek.
Szóval este szépen lefeküdtünk, Adél először anyósomékhoz, aztán bement a saját helyére. Mi még végignéztük a SEX és NEW YORKot, aztán mi is elaludtunk olyan 23 óra körül. Én már nem vacsoráztam csak egy mandarint meg egy narancsot, amúgy is alig ettem egész nap igaziból csak reggeliztem. Aztán anyósom felébredt 2-kor, és vele én is. Akkor kezdődtek a 10-11 perces fájások. Robi olyan 2.45-kor ébredt fel, jól elszórakoztunk, ő nézte az órát. Ki számolta, hogy amíg fel kell kelnie még 9 fájásom lesz. Csak aztán, ahogy mondta elb...tam, mert 9 percesekre átváltottam. Valamivel 3 után elmentem megfürödni, és visszafeküdtem. 5 óra előtt mondta Robi, hogy mostmár menjünk öltözni. 5-kor elindultunk, útközben már 3-5 percesek lettek a fájások. 6-ra értünk fel, hivatalosan 6.45 körül vettek fel a szülőszobára. A szülőágyon az volt a legnagyobb baj, hogy a kajahiány miatt alig volt energiám a fájásokhoz. Mivel Ádám doki konferencián volt, így nem tudták elérni, a helyettese Krasznai doki. Felhívták, hogy jöjjön, és hogy siessen, mert az első szülésem 3 óra alatt kezdetektől a végéig lezajlott. Biztos sietett is, ettől függetlenül már nem ért be. Mikor felhívta a szülésznőt, hogy hol tartunk már mondta naki Szilvi, hogy nem kell bejönnie, mert nem fog beérni. Így Lázár doktornál szültem. Nekem vele is jó tapasztalat volt. A vége még gyorsabb volt, mint az első. Szegény még szinte burokban bújt ki, mert a feje félig kint volt már, amikor sikerült burkot repeszteni másodszorra. Az egészben a legrosszabb most mégis a varrás, pontosabban a belső törlés volt a legrosszabb. Azt mondták nagyon jól csináltam, de azért vagy háromszor igencsak nagyot ordítottam. Aztán 8.25-kor kibújt. Fájdalomcsillapító nélkül. Nagyon elfáradtam, de jó élmény volt így utólag visszagondolva.
Utána még két órát együtt voltunk a bébivel, egyből szopott, és alig lehetett levenni róla. Aztán Robi még ott volt délután 4 körülig, de mivel olyan sokan szültek pénteken (24 óra alatt 22 szülés) nem volt hely a gyerekágyas osztályon, így a szülészeti osztályon kaptam helyet. Előző nap volt 6 olyan kismama, aki a szülőszobán volt kénytelen éjszakázni. Szóval én még jól jártam. Így az első éjszakát külön töltöttük, de szoptatni lejártunk a szobatársaimmal.
Aztán vasárnap de. 11-től már együtt voltunk a picurral.
Kedden jöttünk haza, és azóta megpróbálunk összeszokni.
Száva nagyon aranyos, tejcsi is van még neki amennyi kell, majd reméljük ez így is marad. Esténként szokott a legtöbbet sírni, de az még kibírható. A másik ok, ha sír, ha éhes. Picit hasfájós, de az is elviselhető.

Adél nagyon szereti, mindig az ölébe szeretné venni. Segít fürdetni.

Egyelőre ennyi, majd még jelentkezem!

Puszi: Detti
Bocs, hogy eddig nem tudtam jönni!
Milyen homeos tippetek van tejcsi ügyben? Vagy szerintetek mit egyek-igyak, hogy sok legyen?
Előre is köszi!!!!!
nyfdetti
 
 


KépKépKép
Egy pár kép a gyerekekről.
nyfdetti
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: