[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
VANNAK ITT TÁRNOKI ANYUKÁK?? - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Boldog Új Évet mindenkinek!!!

Hetti!

Boldog névnapot Ábelnek! Hogy vagytok? Vizsgákkal hogy állsz?

Én még egyben vagyok, de már nagyon nem jó. Még 2 hétig bírom... utána ordítani fogok. Kép

Puszi mindenkinek!

Eri

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Szia Eri!!!
Én szívesen néznék egy igazi nagy pocakos képet!!
Hány hetesek vagytok most?
Várjuk ám a híreket!!!

Addig is kitartást, erőt, egészséget!!!!!!

Vendég
 


Helló Lányok!

BÚÉK!
Köszönjük a névnapi jókívánságokat!
Most épp nem vagyunk a legjobb passzban betegség ügyileg,bővebben majd egy későbbi levélben...
Még két vizsgám van...

Hetti
hettus
 
 

 
 

Sziasztok!

Hetti, milyen suliba jársz. Lehet, hogy már említetted személyes találkozásaink során, de sajna nem emlékszem. Arra emlékszem, hogy tanulsz, de nem tudom, mit. Meg nem is tértünk ki annyira erre a témára.

Eri, hol fogsz szülni? És tudod, hogy mi lesz (fiú-lány)? Ahogy olvastam, a második gyerek lesz, úgyhogy neked biztosan könnyebb lesz a szülés is, meg minden. Egyébként ti merre laktok?

Ré és Chrissy rátok is kíváncsi vagyok, hogy merre laktok, mit csináltok stb., mert titeket, és Erit még nem annyira ismerlek. Zsuzsival és Hettivel már személyesen is találkoztam (és persze a babákkal is). Rólatok is szeretnék még többet megtudni.

Sziasztok!

Andi
hera
 
 


Sziasztok! Halihó!

Kicsit szomorú vagyok, mert senki sem válaszolt. Mi van veletek?

Mi ma voltunk tanácsadáson. Zsani természetesen végigüvöltötte az egészet. 7200gr, 67cm a lelkem. Előző hónapban 66cm volt. Kicsit furcsa, hogy csak ilyen hosszú, mert ált. 2-3 centiket nőtt havonta (vagy többet) eddig.
Éjszaka még mindig felsír keservesen, de valószínű, hogy a foga nő, mert hirtelen és nagyon keservesen sír fel, és nyáladzik is.

Erinek kitartást, Hettinek "kéz és lábtörést" a vizsgákhoz, ha még tart.

Azért még várom a válaszokat, ha van időtök, írjatok!

Andi
hera
 
 


Szia Andi!
Én vagyok, csak a héten éppen meg akartam halni, úgy fájt a gyomrom. tegnap az ágyból aszisztáltam Mira munkásságához.
Meg is érkezett a kisasszony, csak tudnám minek van saját szobája egy rahedli játékkal, szinte soha nincs bent.
Mi55 az M7-es lehajtójánál laknk, vagyis ahhoz közel a Halász utcában. Máté októberben volt 2 éves, Mira pedig 2 hét múlva lesz 1. Kb. 2 és fél éve lakunk Tárnokon.
Chrissy szerintem vizsgázik, mint még innen egy páran biztos ezért ennyire kihalt a topik.
A centihez csak annyit, hogy normális, hogy lelassul, mint ahogy a súlyuk is. Az én Mátém, egy év alatt hízott egy kilót, ezt az elején egy hónap alatt teljesítette.

Vendég
 


Szia Ré!

Jobbulást kívánok neked! Nem irigyellek, sokszor gondolkoztam, hogy mi lenne, ha tényleg én is beteg lennék. Hogy tudnám gondját viselni Zsaninak. Karácsonykor eléggé meg voltunk fázva, és nagyon levert voltam, de hát a gyereket ez nem érdekli. Szörnyen fárasztó volt. Zsani egyébként is sokszor nyűgösködik, és nem tud még sokáig önállóan játszani. Úgyhogy egész napos felügyeletet igényel. Főzni csak nagyon ritkán tudok mellette. Végül is most már sokkal jobb a helyzet, mint mondjuk 3 hónappal ezelőtt, de még mindig nem elég jó. Lehet, hogy túl sokat várnék el?

Mennem kell, Zsani ébred.

Sziasztok mindenkinek!

Andi
hera
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok, olvaslak Benneteket szorgalmasan, csak azért vagyok csendben, mert nem tudtam mihez hozzászólni. Mi jól vagyunk, élünk és virulunk. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ezt Mircsi üzeni xcdxxyaÍY

Üdv: Zsuzsi

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó
zsuzsinnyó
 
 


Halihó!

Itt vagyunk ragyogunkKép.
Vizsgáimat befejeztem erre a félévre legalábbis....Most ezzel egy csomó szabadidőm lett nagy hirtelen, végre olvashatok esténként, olyan könyvet amilyet csak szeretnék és filmeket is nézhetek!!!Hurrá!
Ábel is kigyógyult a nyavajából, ami egy megfázás volt kombinálva a BCG oltás szövődményével: egy óriási nyirokmirigy duzzanattal a hóna alatt. Szegény 4 napon keresztül egyfolytában sirdogált, nem tudtuk mi a baja, amíg elő nem bukkant ez a duzzanat. Voltunk vele dokinál, azt mondta hónapok alatt gyógyul meg, de ami jó hír, hogy elmúlt a fájdalma és a megfázása is, így már egészen kezd visszatérni a régi önmagához.
De most aztán nem is tudom nagy hirtelen mihez szóljunk hozzá, olyan kihalt ez a topikocska...
Andi! Hidd el nem csak Zsani nyűgös, meg nem tudja lekötni magát stb. Ábel dettó és szerintem az összes kisbaba ilyen. Biztos, hogy már sok mindent szeretne önállóan felfedezni, de ez még nem megy, mert nem tudnak önállóan ülni, mászni, azt hiszem engem is nyűgössé tenne ezKép. Ábelnél legalábbis ez van. Tiszta "ideg" tőle, ha nem törénnek a dolgok körülötte, amikor ébren van egész végig vele foglalkozom, másra nincs idő. Főzni, házimunkát végezni pedig úgy szoktam, hogy van egy kis pihenőszéke, amit cipelünk magunkkal és megnézi én mit csinálok. Anya mosogat, répát pucol, porszívózik stbKép. Van hogy leköti és van amikor nem. Mást nem tehet az ember mint hogy igyekszik rugalmassan kezelni a dolgokat. Az iccaka nehezebb dolog, Ábel is felkel 3szor kb. sír nagyon, aztán szerencsére visszalaszik szopizás után. Gondolom már kipróbáltatok sok mindent, remélem megoldódik a gondotok. Addig próbálj nappal is szunyókálni mikor Zsani is alszik.
Erikával kb másfél hete beszéltem, jól vannak, mind a két baba már több mint 2.5 kg! Így már óriási a pocija. Biztosan értesít ha történik valami, addig is szorítunk!
Mindenkinek minden jó!

Üdv:

Hetti és Ábel
hettus
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, az utóbbi egy hétben nagyon jól aludt Zsani. Csak 1-2-szer kellett cumit adni neki, és kész. Így egész kellemesen teltek az éjszakáink. Fogat még mindig nem látok, ezért nem reménykedem, hogy ez sokáig így megy. Az orrfolyása is teljesen megszűnt, így a porszívós orrszívástól is megmenekült.

Hetti! Azért kicsit megnyugtató, hogy más babája is nyűgöske. Egyébként nekünk is van egy régi fa etetőszékünk, amit kisasztallá és székké lehet szétszedni. Ezt időnként alkalmazom is, ha mondjuk porszívózom, vagy kint csinálok valamit a konyhában. A porszívózást imádja Zsani, visít, miközben a lakást takarítom. Aztán amíg az előterünk nem lett kész, a konyhában kellett tárolni a babakocsit, és sokszor betettem addig Zsanit, amíg ott voltam. De sajnos nagyon kicsi konyhánk van, így most a babakocsi kikerült az előtérbe, úgyhogy most ez a megoldás ugrott. Igen, biztos szeretne sokmindent önállóan felfedezni, mert ha a szőnyegen játszunk, percenként hasonfekve köt ki, kicsit nézelődik, de aztán a hasán csak pár percig szeret lenni. Próbálna mászni, de még nem jött rá a módjára.

Sziasztok:

Andi
hera
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Helló Lányok!

Erika most hívott,tegnap 13órakor megszülettek a babák!!!!!! Mindenki nagyon jól van, részletekről majd a boldog Anyuka hazatérésük utánKép.

Hetti
hettus
 
 


Szia Erika!

Olvastam Hetti jóvoltából a híreket rólatok. Gratulálunk és nagyon jó egészséget és sok boldogságot kívánunk a babákhoz!

Zsani, Andi és Lackó
hera
 
 


Azta mindenit, micsoda hírek!!!!
Gratula nektek!!!!
Nagyon kiváncsi vagyok milyen felállás lett, mondjuk úgysem ez a lényeg, hanem, hogy egészségesek a bébik.
Várjuk ám a friss híreket, bár gondolom ha hazaértek lesz meló bőven.
Vendég
 


Sziasztok!

Nem tudjátok, mi lesz a téma most szerdán a Baba-mama klubban?

Köszi:

Andi
hera
 
 


Sziasztok!

Iszonyat rég nem jelentkeztem és nagyon vissza kéne olvasnom, hogy tudjam, kivel mi történt, úgyhogy igyekszem is megtenni.
De itt az utolsó hozzászólásokból látom, hogy nagy dolgok történtek. Kép

Erika, nagyon sok boldogságot és egészséget kívánok nektek!!!! Kép

Én nekem nagyon pocsék időszak van a hátam mögött, szóval bocsi, hogy nem jelentkeztem, de tényleg, se időm, se engergiám nem volt. Vége van a vizsgaidőszaknak, egész jól sikerült. Kép Csak nagyon fárasztó volt. Kép Most viszont ismét össze kell kapnom magamat, mert március végére le kell adnom a szakdogámat és még egy betűt sem írtam. Kép De a héten el kell kezdenem, mert nagyon el fogok vele úszni. Tényleg, nem tudtok egy jó könyvtárat a közelben? EU szakirányos vagyok, szóval vmi ilyesmi kéne, ahol lehet találni EU-s könyveket is.
Aztán úgy tűnik, kezdek kilábalni baciból, ami hetekig tartó mellkasi szúró fájdalommal járt. Voltam kardiológusnál kétszer is, kivizsgálások sora, mire úgy tűnik, kezd megoldódni a dolog. De ez is csak úgy, hogy utánaolvastam a neten, hogy az a baci, amit összeszedtem, milyen tüneteket tud okozni. Kapok rá antibiotikumot és most úgy tűnik, végre megoldódik a bajom, már tegnap óta nem fáj/szúr a szívem/mellkasom környéke. Nagyon rossz volt és én baromira berezeltem tőle, mert egyszerűen nem tudtam elképzelni, hogy mi okozhatja ezt az egészet... Kép

Hera, kérdezted még pár hete ( Kép ), hogy mi merre is lakunk. Az új részen, ahol van a sportpálya, arrafelé. Van nektek is cicátok? Nekünk is. Kép A szilveszter pedig... hát még éjjel 1-kor is durrogtatás volt, hatalmas tüzijáték mindenfelé, komolyan, mintha egymást akarták volna túllicitálni az emberek. Kép

Hettus, akkor már te is túl vagy a vizsgákon. Kép
Nagyon durva, amit írtál Ábellel kapcsolatban. Kép Szegényke... Kép

Lányok, ne hari, de megkérhetnélek benneteket, hogy újra megírnátok, kinek mennyi idősek a gyerkőcei? Mert nagyon kiestem a levelezésekből, szeretnék újra képbe kerülni... Szeretnék érdemben is hozzászólni egy-két dologhoz, de hülyeséget nem akarok mondani, mert nem tudom, melyik bébi mennyi idős stb. Köszi szépen, és bocsika! Kép
( Én akkor meg is írnám, hogy a kislányom Noémi és 2,5 éves múlt decemberben.)

Réka, mi a helyzet az ovival? Máté hová fog járni?

Baba-mama klubba jártok rendszeresen? Mennyi idős gyerekek vannak most?
Réka, jársz Mirával oda? Vannak régi ismerősök?

Na, hát mára sztem elég belőlem ennyi. Kép

sziasztok:Ch.

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Sziasztok!
Baba masszász lezs szerdán, mi most voltunk kétszer is.
Krisz fél évestől kb. 4 éves korig. Szerintem több a nagyobb baba. legalábbis nekem úgy tűnik.

most úgy tűnik, hogy Kossuth utca, a Dózsát nagyon lehúzta több szülővel is beszéltem. Külsőre az a legtutibb, de állítólag az ovónénik nem állnak a helyzet magaslatán.
Nyilt napra tuti elmegyek és körbekukkolom a dolgot.
Vendég
 


Sziasztok!

Ch, örülök, hogy előkerültél, már kezdtem aggódni. A mi Míránk 10 hónapos múlt, és egyébként teljesen jól vagyunk. Fergeteg a kiscsaj, felállt és mászik mindenre ami az útjába kerül, beleértve a kutyát, akit változatlanul be szoktunk engedni a házba (mert vajszívünk van). Jut eszembe, a papagájokkal mi van? Elajándékoztátok már őket?

Ez a babamasszázs jól hangzik, bár vacillálok, hogy most szerdán inkább dokihoz megyünk, ui. van egy új jelenség: bal fül összeszorítása a bal vállal, egyenlőre számomra teljesen érthetetlen okból... lehet, hogy van a fülében valami ami mocorog és hangja van és/vagy csiklandozza? Láttatok már ilyet?

Mi is elvileg a Kossuth utcai ovihoz tartozunk, akkor ez most jó hír? Bár azt hiszem, ezen a kérdésen még korai rágódni...

Ja, Hetti mesélte, hogy Erika és babái nagyon jól vannak, egyikük majdnem 3 kiló, a másikuk több mint 3, és kb még egy hét, míg kijöhetnek a kórházból, valószínű azután fog majd reagálni a jókívánságokra.

Lécci írjátok meg nekem a takarítónő telefonszámát, persze csak ha tud még megbízást fogadni: zsuzsa.timar@freemail.hu

Mindenkinek minden jót!

Pussz: Zsuzsi

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó
zsuzsinnyó
 
 


Sziasztok!

Benéztem ma este még egy picit...
Réka, én már tényleg nem tudom,mit gondoljak az ovival kapcsolatban. Hol ezt, hol azt hallom. Mikor lesz egyébként nyílt nap?

Zsuzsi, furcsállom, hogy ti is a Kossuth utcához tartoztok, én inkább a Templom utcára gondolnék, vagy ugyebár a Dózsára.
Nem tudom, mitől lehet ez Miránál... sztem is menjetek el a dokinénihez.
Babamasszázsból mi már kinőttünk. Meg szerdánként jár hozzám a lány takarítani, szóval nekünk nem jön össze a baba-mama klubb. Érdekel téged is a takarítónő? Nekem más van már, nem az, akit Réka ajánlott. Már Rékának sem segít be az a lány.

Ch.

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Sziasztok!

Chrissy, Zsani vasárnap lesz 9 hónapos. Karácsonykor éjszakánként keservesen sírt fel, ezért magunk közé vettük. Most már megint az ágyában alszik, és bár nem keservesen sírdogál fel, de még sokszor fel-felsír, kb.5-6szor. Ilyenkor a cumival visszaalszik, de azért szörnyen fársztó. Sokat beszélget , hasra és visszafordul, de még mászni nem akar. A fürdést most már nagyon imádja.

Nekünk szerencsénk van, a Dózsás oviról én még csak jókat hallottam, és pár lépésre van tőlünk. A Templom utcairól sem hallottam rosszakat, de a Kossuthról semmit.

Én lehet, hogy elmegyek a klubba, de lehet, hogy Zsani nélkül, mert lehet, hogy pont aludni kell neki akkor.

Sziasztok:
Andi
hera
 
 


Szia Chrissy!

Könyvtárral kapcsolatban, Érden van a legközelebbi könyvtár a régi buszvégállomáshoz közel. A másik, nagyobb könyvtár pedig Százhalombattán van. Szerintem mindkettőben lehetnek EU-s dolgok, de főleg a battaiban.

Andi
hera
 
 


Sziasztok!

Andi, köszi szépen az infókat. Majd rákeresek a neten a címük miatt.

Zsani alvásával kapcsolatban: nem lehet, hogy éjszaka a cumit keresi? Egy barátnőm írta jómúltkorában, hogy az ő kisfia is cumizik és régebben, amíg nem találta ő maga meg az ágyban, sajnos mindig keltek hozzá a szülők. Kép De mostmár minden okés, igaz, hogy van az ágyban vagy 6 cumi, de legalább elérhető távolságban. Kép

Én már nagyon nem tudom, mit gondoljak ezekről az ovikról. Kép Pont ma beszéltem vkivel, akinek a szomszédjának a kislányát a Kossuth utcaiba vették fel, de végül nem jár oda, mert nem jött be nekik és a gondozónők stílusa is pocsék volt. Hát én nem tudom... Egyik helyről ezt hallom, a másikról amazt. Kép Az lenne a jó, ha mind a három oviról csak jót lehetne olvasni!

Ch.

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Szia Chrissy!

Az érdi könyvtár a régi buszvégállomással szemben lévő utcában van, azt hiszem az egyik sarkon egy Plus vagy Profi üzlet van, a másik sarkon a Református templom. Ha bemész az utcába, a könyvtár kb. 300m-re van a bal oldalon (Csuka Zoltán Könyvtár).
A battai pedig a Városház téren van. Nem tudom, mennyire vagy ott ismerős. Ott van a művelődési ház, és mellette, bal oldalon kell a könyvtárba bemenni. A tér alatt van egy nagyobb parkoló is, de szerintem bárkit megkérdezel ott, útbaigazít.

Egyébként igen, sokszor a cumi kell Zsaninak, mert ha azt megkapja, általában egyből megnyugszik. De sokáig alszik cumi nélkül, csak ha véletlenül felébred, és ráeszmél, hogy nincs cumi, akkor gáz van. De sokszor sajnos nem ezért sír, mert hiába kapja vissza a cumit, nem használ. És vannak különbségek is a sírásában, mert ha a cumi kell, csak gyengébben sír, de karácsony környékén nagyon durván sírt fel. Tegnap megpróbáltam a szájában turkálni, ami elég nehéz nála, mert nem engedi, és úgy érzem, mintha egy pici fog kibújt volna. A férjem is ezt fedezte fel. Úgyhogy nekem most már talán ez lesz a magyarázat. Persze a cumi is sokszor kell.

Sajnos a cumi elengedhetetlen az alváshoz, és amikor nyűgösebb. Kisebb korában nagyon-nagyon sírós volt, és máshogy nem nyugodott meg. Ezt én a csípőficam miatti kengyel viselésére fogom, meghogy hasfájós volt. Remélem, majd leszokik róla. Én is sokáig cumiztam, bár én inkább az ujjamat használtam, és egy picit kiáll az egyik fogam emiatt.

Hát igen, az ovikról csak hallomásból tudhatunk meg valamit. A nyílt napon nem biztos, hogy kiderülnek dolgok, az nem elég nagy idő, és akkor mindenki a jó oldalát mutatja.

Szia:

Andi
hera
 
 


Sziasztok!

Ma voltam a Baba-mama klubban. Masszázsról volt szó. Mivel én még nem voltam, inkább nem vittem Zsanit, meg egyébként is pont aludt. Először kicsit beszélgettünk, gyerekdalokat énekelgettünk. Aztán a klub vezetője elmondta, hogy kapnak némi támogatást a művháztól, meg a könyvtárba is szerzett be a könyvtáros olyan szakkönyveket, amiket a klub vezetője kért, amik érdekelhetik az anyukákat, apukákat (ugyanis egy apuka is volt). Felvetették, hogy februárban az egyik alkalommal rendeznek egy kis farsangot. Nem kell nagy hajcihőt csinálni, ha nagyon nem viselik el a babák a jelmezeket, akkor egy kis arcfestés is megteszi, de ez sem kötelező. Aztán feltették a kérdést, hogy mikről legyen szó a következő alkalmakkor. Az apuka vetette fel az öltözködés körüli harc problémáját.
Aztán megérkezett a masszőr úr. Inkább csak beszélni tudott, mert a gyerekek nem nagyon akarták engedni, hogy rajtuk mutasson meg pár dolgot. Meg hát a gyerkőcök egy idő után feloldódtak, és inkább nyüzsögtek, mászkáltak, játszottak. De lesz még alkalom, amikor eljön, és márciustól az orvosi rendelőben is kap helyet, és tevékenykedni fog.
Egyébként a 2 hónapostól a kb. 3 évesig voltak gyerkőcök. 10-15 anyuka volt plusz az apuka és a babák.
Hát ez történt. Ha tudtok, gyertek el ti is jövő szerdán.

Andi
hera
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk a doktornéninél, kiderült, hogy nincs semmi baja Mírának, csak egy kicsit több zsír volt benne a kelleténél. Aztán megtudtam, hogy létezik olyan, hogy egy kisgyerek felvesz egy-egy ilyen furcsa szokást rövid időre, ezek aztán olyan hirtelen múlnak el, ahogy jöttek. Amúgy a kisasszony már majdnem 9 kiló és 72 centi.

Magdi védőnéni az elmúlt másfél hónapban nem lett gyorsabb észjárásúbb, készségesebb, gyakorlatiasabb, vagy ilyesmi.

Jövő szerdán talán mi is eljutunk a baba-mama klubba, persze csak ha nem lesz valami hihetetlen rossz idő, amikor nincs kedvünk kidugni az orrunkat a házból.

A takarítónő telefonszáma érdekel, nem gond, ha azóta másik nőciről van szó. Ha nálatok bevált és van még szabad kapacitása, akkor időnként nálunk is besegíthetne... Nekem továbbra sincsenek komoly takarítási kapacitásaim. De az is lehet, hogy még mindig utálok takarítani Kép

Itt egy friss kép rólunk. A kis bucifejű kivételesen nem mosolyog rajta, hanem bőszen mászik át az anyukáján, hogy megszerezze a fényképezőt.
Kép

Üdv Nektek!
Zsuzsi

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó
zsuzsinnyó
 
 


Sziasztok!
Én új vagyok segítségeteket szeretném kérni.Élettársi kapcsiban élek 11 éve, van egy 6 hónapos pici lányom, akit szeretnék megkereszteltetni. Úgy tudom ez nem lehetséges mível nem vagyunk házasok,megkeresztelve meg vagyunk de én katolikus párom református. Szóval igen bonyolult a helyzet, de hallottam hogy van megoldás, mível az egyházakban is a pénz beszél.Remélem nem bántok meg ezzel senkit, de számomra csak ez a megoldás. Érd ófaluban tudtam egy papot aki vállalt ilyesmit, de sajnos meghalt.Azt szeretném kérdezni tudtok-e itt Tárnokon, esetleg Érden templomot ahol ez ilyen formában működik? Ha igen jó lenne a keresztelés miatt is, meg én szeretnék templomi esküvőt is, de párom nem fogja végigjárni velem a hivatalos utat az tuti.Előre is köszönöm a segítségeteket!
Anna.
vivianyuja
 
 


Szia Vivianyuja!

Abban egyetértek, hogy minden megoldható. Én római, a férjem görög katolikus, és az esküvőt az igényeink szerint tarthattuk. Azt kikötötték, hogy a gyerekünk csak görög katolikus lehet, mert ilyen vegyesházasság esetén az utánpótlásnak a kisebb felekezetet kell gyarapítania.

Ha előbb akarjátok a babát keresztelni, mint ahogy összeházasodnátok, akkor valószínű bonyolultabb, de még ez is biztos megoldható. Elvileg az egyháznak örülnie kell minden új hívőnek, akkor is, ha a szülei nem házasok. Amúgy az itteni (Templom utcai) plébános elég jó fej - bár minket végül is nem ő esketett, de néhányszor beszéltem vele telefonon. A száma már elveszett, de a tudakozó megmondja.

Üdv: Zsuzsi

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó
zsuzsinnyó
 
 


sziasztok!
Március elején költöznénk Tárnokra a Testvériség u. 17 szám alá. van egy 21 hónapos kisfiam. a család Kecskeméten teljesen egyedűl vagyunk férjem a Tescónál dolgozik idén áprilisban helyezik ki Londonba. Remek életünk álma volt egy új ház erre tessék. Segítséget kérnék. meséljetek Tárnokról. milyenek az orvosok, védőnénik, mit lehet csinálni. össze szoktatok e járni:várok minden infó. Bagaméri Judith

Kép
Kép
bagaba
 
 


Bocsi elfelejtettem kérdezni még egyet. ha még nem lakunk Tárnokon, akkor is megltogathatunk benneteket a baba-mama klubbanKép))

Kép
Kép
bagaba
 
 


Sziasztok!

Andi, köszi szépen az infókat a könyvtárral kapcsolatban! Kép
A cumival kapcsolatban nekem nincs semmi ellenérzésem, én is cumiztam anno és semmi baja sincsen a fogsoromnak. Noéminek is megmutattuk, de neki nem jött be, úgyhogy nálunk ezért nem volt cumizás.

Anna, én sajnos nem tudok nekem ebben semmit sem tanácsolni. Kép Pedig a keresztelő engem is érdekelne, mert Noémit jó lenne már megkeresztelni. Az itteni "új" pappal még nem beszéltem, lehet, majd megkeresem, csak nem tudom, mikor van a "fogadóórája". Kép

Bagaba, na szegények, akkor jól indul tárnoki ittlétetek! Kép Mennyi időre helyezik ki a párodat Londonba? Kecskemétről költöztök fel?
Én ajánlanám nektek a mi gyerekorvosunkat, Janóczki Katalint. Van honlapja is, de fejből nem tudom. Kép Nézd meg a www.tarnok.hu oldalt, ott vmelyik linken megtalálod. Talán vállalkozók(?) felsorolásnál.
Felnőtt orvossal kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, nekem Diósdon van, a barátunk, úgyhogy evidens, hogy hozzá járunk. Kép
Védőnő: körzetre van osztva, passz, hogy ti kihez fogtok tartozni. Kép Mi másfél éve lakunk itt, de a védőnő még egyszer sem keresett fel minket. Csak akkor találkoztunk vele, amikor mentünk az egészséges rendelésre. Semmi baj sincs vele, szimpi meg minden, csak furcsállom, hogy sosem jött ki. Kép
Én jártam baba-mama klubba egy ideig, de aztán az utóbbi időben leszoktunk róla. Noémit már nem köti le (2,5 éves).
Hát, úgy röviden ennyi jutott most eszembe.
Kérdezz még nyugodtan!

sziasztok:Ch.

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Sziasztok!

Anna, Nálunk én katolikus vagyok, a férjem református, de nekem mindegy volt, mit választunk. Volt egyéb akadály is, de nem volt gond, és református esküvőnk volt Érden, de semmit nem kellett csinálnunk, csupán fizetni. A pap jó fej volt. De Tárnokon is van református imaház (Szabadság u.), de itt szigorúbbak a "szabályok". A leírásodból viszont nem derült ki, melyik vallás szerint szeretnétek a keresztelőt. Az itteni katolikus papról is csak jót hallottam. Õ még viszonylag új nálunk, mert az elődje tavaly halt meg, de az új nagyon tevékeny.

Judit, az háziorvosok szerintem rendesek. A férjem a Bánovicshoz jár, én a Mártonfalvy Etelkához. Alapjában jóindulatúak. A gyerekorvos nekünk is a Janócky, aki pár éve van Tárnokon, van még az Orbán Rózsa, ő régi motoros, engem is ő látott el kb. 30 évvel ezelőttől kezdve. De sokan mondják, hogy ő már "öreg", ha érted mire gondolok. Na mindegy. A védőnőkről annyit, hogy nem igazán vagyok megelégedve velük. A Zsani születésekor tavaly májusban és még egyszer jött hozzánk. Egyébként 3 védőnő van, és lakóhely szerint tartoznak hozzájuk a babák. A Testvériség utca nem tudom kihez tartozik, de valószínű a Kelemen Kornéliához. Mi is oda tartozunk, és mia Dózs György úton lakunk. Ha valami gondom vagy kérdésem van, soha nem kapok olyan választ vagy megoldást, ami igazán használna. Sokszor úgy érzem, hogy zavarom őket a kérdéseimmel. A doktornővel igazából nincs bajom. De rájöttem, sokszor jobb, ha úgy csinálok dolgokat, ahogy én gondolom.
Az itteni életről annyit, hogy vannak különböző klubbok, pl. a baba-mama klub, kézimunka klub, énekkar (a sógornőm a karvezető, és szívesen látna még több jó hangú hölgyet, EZ MINDENKINEK SZÓL!), és a nyugdíjasoknak is van rendszeres összejövetele. Aztán vannak sport egyesületek is, már az ovisokat is lehet járatni pl. focizni. Vannak megmozdulások a különböző ünnepekkor is. A baba-mama klubba szerintem ti is eljöhettek, mégha még nem is laktok itt, de úgyis itt fogtok, nem? Bár én is most voltam szerdán először, de szerintem mindenkit szeretettel várnak.
Szerintem is látogasd meg a tárnoki honlapot, ott is megtudhatsz pár dolgot Tárnokról.

Chrissy, én már igazából feladtam ez a dolgot. Ha sír, sír, ha nem nem. Most úgy tűnik van egy foga, eléggé jól kitapintható alul. A mai éjszaka meg kiváló volt. Akadnak még ilyen éjszakák. A cumija meg ha kell neki, hát odaadjuk, csak aludjon.

Hetti és Cinicini, mi van veletek?

Na sziasztok!

Andi
hera
 
 


sziasztok!

Chrissy! 6 hónapra megy ki, áprilisban indul. ha minden igaz mi júniusban mehetünk ki utána, de csak úgy hogy egy hónap kint egy hónap itthon. Eredetileg Kecskemétiek vagyunk de a Tescónak köszönhetően laktunkmár peste, szombathelyen, egerbe, nyíregyházán, újra kecskeméten és most 3 éve pesten. ja és most london. költözésben profik vagyunk.két nap alatt bedobozolom az egész lakástKépTi merre laktok Tárnokon? az én kisfiam áprilisban lesz 2 éves. szoktál kávézni? alig várom, hogy valakival nagyokat pletyizhessek egy jó kávé mellettKép bárki jelentkezhetKépa tárnok honlapját már akkor nézegettem mikor még csak nézegettük a házat. tetszett, hogy olyan pici közösség.

Hera! köszike neked is az infókat. nem fogunk messze lakni egymástólKép sajnos hangom az nincs, viszont imádok kreatívkodni. azt láttam, hogy ovi 3 is van, de bölcsit azt nem találtam. Rengeteget vagyunk egyedűl, apa sokat dolgozik. Ha nem dolgozik akkor rally versenyen van,ugyanis autóversenyző. a hosszú házasság titka...Kép
írjatok még. bármi érdekel, egy kis pletyka.
ne haragudjatok, hogy így lerohantalak benneteket, de itt pesten a kismamák nem állnak szóba egymással, csak űllnek a homokozóban egymás mellett néma csendbenKép

Kép
Kép
bagaba
 
 


Sziasztok!

Andi, nálunk is voltak egyébként zűrösebb időszakok, amikor éjszakánként gyakran felsírt Noémi. Anno olvastam, hogy az idegrendszeri fejlődéssel is össze lehet hozni. Meg egyébként is, ahogy nőnek a picik, egyre több élmény éri őket, egyre többet kell feldolgozniuk éjszaka. Meg a másik, hogy éjjelente általában fel szoktunk ébredni, csak ugye nem emlékszünk rá. Lehet, hogy Zsani is felszínes alvásban van, felriad vmire és hirtelen sötét van, megijed tőle. Van egyébként vmi "irányfény" a szobájában? Mert tudom, hogy nálunk amíg nem volt, felsírt éjjel, aztán amikor betettük, megszűntek ezek az éjszaki kelések.

Bagaba, én is pesti vagyok. A párom pécsi. Hogy jött egyébként, hogy Tárnokra fogtok kiköltözni? Mi is költöztünk már párszor, a mostanival együtt négyszer. Kép Remélem, most azért tovább maradunk itt, mint eddig bárhol. Kép
Párod eléggé sokoldalú. Kép
Mi az újépítésű részen lakunk, a sportpálya környékén.
Kávé jöhet. Kép De itt Tárnokon nem is nagyon tudok ilyen pletyizős helyet. Kép Viszont van a Sercli pékség, ajánlom nektek! Kép

Na megyek, mostmár lefekszem, mert elalszom.
sziasztok:Ch.

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Sziasztok!

Keresztelő ügyben nyugodtan keresétek a tárnoki atyát.A férjem református én katolikus csak egy nyilatkozatott kellett a papának aláirni,hogy katolikus hitben fogja nevelni a gyermekeinket.(nem volt templomi esküvönk sem)

ödi
 
 


Sziasztok!!
micsoda forgalom van itt.
Én lerobbantam, köpni-nyelni nem tudok elkaptam Mátétól egy kis ezt-azt, de engem jobban megvisel mint őt. Egyszóval haldoklom Kép))
Én nem vagyok keresztény a férjem viszont református és mindkét gyereket szó nélkül megkeresztelték és nem kértek házasságianyakönyvi kivonatot, sőt semmit sem. Nekünk a Pasaréti református templomban volt a gyerekek keresztelője.
Bagaba, az én hugom most húzott el Manchesterbe dolgozni, még nem tudom meddig marad. Mondjuk már megszoktam mert mindig valahol külföldön van, de ez egy apuka esetében kicsit más, vagyis nehezebb helyzet. Mit csinál a párod a tesconál????
A baba-mama klubba nyugodtan eljöhettek, inden héten szerdán van 10 órától.
Vendég
 


Sziasztok!

Helló, Móni. A Virágos Móni vagy? Üdv a neten!

Nálunk Zsaninak megint voltak hirtelen, keserves felsírásai. Én fogzásra gondolok, de lehet, hogy megpróbáljuk azt is, hogy egy kis fény legyen éjszaka.

Judit, hát nem irigyellek. Az én párom is sokszor volt vidéken régebben több napra, de szerencsére az utóbbi fél évben már nem. De valószínű megint lesz ilyen. De ha külföldre kell menni, persze az más. A nagyszülők hogy bírják ezt, hogy gondolom keveset látnak benneteket?
Egyébként én szeretem Londont, nyelvtanfolyamon voltam, amikor ott voltam. A férjemmel már többszört terveztük, hogy elmegyünk kettesben, de akkor még Zsani nem volt. Majd pár év múlva talán megejtjük a dolgot.

Tök jó, gyertek el a baba-mama klubba! Legyünk kicsit többen. Aztán majd elválik, kinek hogy tetszik.

Sziasztok!

Andi
hera
 
 


szia mindenki!

Chrissy valószínű közel lakunk egy máshozKép
főzök én kávét, én jó erősen iszom.ahogy olvastam közel egykorúak a gyerekek.
ahogy lemértem nagyon közel van mindden hozzánk. érd a budaörsi tesco ott van jó kávézó, de a legjobb nyáron a teraszonKép

Cinicini: eddig régió igazgató volt a keleti részen. hozzá tartozik debrecen, nyíregyháza, miskolc,eger,gyöngyös,salgótarján, jázberény,kisvárda,tiszaújváros. reggel 7 kor elindul és kb este fél 7 körül ér haza. hétvégén csak szombaton dolgozik. ha versenyszezon van akkor 2 hétvégét oda van. hosszú házasság titka.Mielőtt eljöttem gyesre én is logisztikus voltamKép

tényleg csajok valamelyikőtök dolgozik így baba mellett, vagy terveziktek?
engem a volt cégemtől visszavárnak csak még korainak tartom. augusztusban próbálom megint befogni a gólyát.

Hera: hát a férjem szülei gyakran jönnek, mert két üzletük van így jönnek áruért. eminden pónapban megyünk ahogy tudunk. egyébbként mostanában ülök a szoba közepén a szőnyegen és patakokban folyik a könnyemKép a kutya nem szól hozzánk. már alig várok hogy találkozhassam veletek. nagyon jó fejek vagytokKép

Kép
Kép
bagaba
 
 


Szia Judit!

Ja, a kávézás. Én is imádok kávézni, de főleg a cappuccinot szeretem. De most fogyózom, és csak a kávé marad. Azt hiszem a vasútállomáson levő "intézmémy" is kávézó, meg pizza is van. Bár nem tudom, milyen fazonok járnak oda. Meg szerintem full dohányzós, gyerekeknek nem igazán jó. Érden talán a STOP SHOP-ban van kávézó, mást nem nagyon tudok. De Budaörsön tudok. De ha összejönnénk valakinél, az is jó lenne. Legalább megismernénk az ismeretlen arcokat.

Néha én is sírós hangulatban vagyok. Talán sokat várok el Zsanitól, sőt, biztos, és időnként nehezen viselem a hosszan tartó hisztiket, pláne ha rossz volt az éjszaka. A héten is volt egyik nap, hogy nem tudtam napközben elaltatni, üvöltött, és aztán feladtam, lefeküdtem hozzá a franciaágyra, és hagytam, hadd guruljon, másszon, ahogy tud, miután megnyugodott. Én meg elkezdtem bőgni, belegondolva, hogy milyen nehéz dolog is ez az egész gyerekezősdi. Néha rámnézett, elhallgatott, és úgy láttam, mintha kicsit ő is elkeseredett volna. Aztán ezt látva inkább összeszedtem magam, nehogy elkezdjen sírni.

Én nem dolgozom Zsani mellett, bár volt róla szó a munkahelyemen. Angoltanításra is kértek már többször is, de képtelenség. Általában még főzni sem hagy, anyukám főz ránk. Hétvégén azért a párom segítségével tudok főzni.

Chrissy, a cicára visszatérve. Nálatok hogy viselkedik, vagy viselkedett a cica a gyerekkel, amikor még kisebb volt. Csinált rosszaságokat?

Sziasztok:

Andi
hera
 
 


Sziasztok!

Ha már ilyen jó időben megkezdődött a nyári kávézás tervezése, akkor megjegyzem, hogy mintha Huszáréknál is lenne kávéfőző. Nyáron van terasz is, az emeleten télen is lehet dumálni, és babakocsival is megközelíthatő. Ja, és adnak sütit is.

Bagaba, alighanem mi leszünk hozzátok a legközelebb. Ma jól el is sétálunk megnézni a házat amit vettetek Kép

Munka baba mellett: szerintem nem lehetetlen, persze ehhez kell, hogy a gyerek vagy hiper nyugodt és kiszámítható legyen, vagy legyen valaki, akire szükség esetén rá lehet bízni (apuka, nagymama, babysitter). A gyerekorvosi rendelőben mindig látok babysitter / bejárónő hirdetéseket, de nem tudom, hogy ezek az ajánlatok mennyire jók (az illető mennyire rátermett)... Mondjuk az én babám elég jól kezelhető, de nem érzem úgy, hogy igényem lenne plusz munkára, mert nagyon megbecsülöm azt az időt, amit pihenéssel tölthetek.

Üdv: Zsuzsi

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó
zsuzsinnyó
 
 


Huhú Csajok!

Épp csak beköszönünk, aztán már rohanunk is tovább...Kép.
Na jó nem ilyen éles a helyzet, de mostanában valahogy elteltek a napok rendkívüli gyorsasággal és nekem egyáltalán nem volt kedvem a számítógép elé leülni esténként. Nagy történések nincsenek, voltunk megint sebészeten Ábel nyirokmirigyével, még nem lehet kezdeni semmit vele, jöttek szülők/ ismerősök és mi is meglátogattunk ismerősöket, és elég gyakran sétáltunk mindezt legtöbbször Mirával és Zsuzsival. Az az igazság, hogy én a személyes találkozásokat sokkal inkább kedvelem, neten nehezen megy a témázgatás.
De nagyon nagyon örülök, hogy ennyire felpezsdült az élet, és hogy új emberkéket is köszönthetünk! Judit biztosan fogunk majd találkozni, mert kb 200 méterre fogtok lakni tőlünkKép. Mi a Tompa M. utcában lakunk.
A munka baba mellett témához nem tudok hozzászólni, ahogy Zsuzsi is írja vagy nagyon nyugis, kiszámítható babusnak kell lennie, vagy legyen aki vigyázzon rá. Nekem is volt szó itthoni melóról, Ábel mellett simán be is vállanám, de mivel az most kútba esett, komolyabban nem is gondolkodtam el rajta.
Ja egyébként mi a kaja témával "küzdünk". A cici már kevés, a szilárd kaja hol jó hol nem, elég fárasztó....De majd csak lesz valahogy, az első pánikomon már túl vagyokKép.

Akkor mára ennyi, mi most pár napra lelépünk szüleimhez Pécsre, majd a hét vége felé jövünk vissza. És a tárnoki baba-mama klub mellett azért szervezhetnénk mini klubbokat is, jó lenne mindekivel megismerkedni!!!!! És ahogy olvastam nem mindenkinek könnyű minden napja, hát segítsünk már egymáson némi társasággal!!!!

Üdv: Hetti
hettus
 
 


SZIASZTOK CSAJOOOOOOOOK!!!!

Ma voltunk kint a háznál. már alig várom, hogy mehessünk. ha minden igaz március 15-re ott leszünk.HUUURRRRRÁÁÁÁÁÁÁÁÁKépKépKép
A Sasadi úton én csináltam pár anyukával baba-mama klubbot.elejében kreativkodtunk. tanítottam a pányoknak párfogást, karácsonyra készűltünk. azután csak pletyi lett belőle egy kávé mellett. Bocsi, hogy megint a kávét hozom fel de én függő vagyok.
zsuzsinyó hol van az a "huszárék"? majd sétálunk nagyokat.

Hera: angol tanítványnak jelentkezhetnék, de most komolyan?

Hettus: megnézem térképen, merre vagytok és arra sétálunkKép

Szerdán kikuksizunk a baba-mama klubba, ha nem baj. Kik lesznek ott?

üdv: judith

Kép
Kép
bagaba
 
 


ui:
eddig próbálkoztam képet beilleszteni, apa segített én béna vagyok ilyenekhezKép

Kép
Kép
bagaba
 
 


Sziasztok!

Beköszönök én is, de velem sem történt túl sok minden, bár sztem ennek csak most örülni lehet. Kép
El vagyok havazva, kéne írni a szakdogámat, de eléggé nyögvenyelősen megy, egyszerűen nem érzek magamban most semmi lelkesedést. Kép Jó lenne, ha már tavasz, vagy nyár lenne, eléggé uncsi már ez az esti sötétség. Sztem ez lehet a bajom. Nyafi vagyok most. Kép

Judith, most épül akkor a házatok? Ki az építtető?
Angolra majd én is szeretnék menni, de én vszínű első körben egy tanfolyamra fogok jelentkezni. Van itt Érden egy iskola, az elég szimpi.
Mi nem leszünk ott szerdán,de biztos fogsz találkozni a többiekkel. Kép
Kár, hogy nem sikerült feltenni fotót. Kép

Réka, jobbulást nektek!

Hera, milyen fogyót csinálsz?
A cicával kapcsolatban: nekünk semmi problémánk nem volt ezen a téren és remélem, nem is lesz! Sztem tök okosak ezek a maccsok, vhogy tudják, hogy miről van szó,mi van nekik megengedve stb. Persze Noémi azért nem nyúzza őket, bár néha cibálja a farkukat, de azért nem vészes. Kép
A hisztikkel kapcsolatban: hát, nálunk tombol ezerrel a dackorszak. Nagyon nehéz helyesen cselekedni, van, amikor elborul az agyam és kiabálok vele, olyankor meg annyira pocsékul érzem magam. Kép Elég rendesen próbálgatja a határokat, szóval nehéz most vele. De nem panaszkodom, elvileg még előttünk a serdülőkor. Kép

Munka: hát, én most teljesen el vagyok a szakdogámmal, nagyon nem jut eszembe ilyesmi. Kép

Hettus, jó pihit nektek Pécsett! Kép

sziasztok:Ch.

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Sziasztok Csajok!

Köszönöm szépen a válaszokat, arik vagytok.
Andi megírnág még hogy Érden melyik templomban voltatok, és esetleg a pap nevét? Nálunk uez a felállás én katolikus, párom református. Nekem tök mindeggy hol keresztelik igazából a mamák ragaszkodnak annyira a keresztelőhőz.Meg a nővérem gyerekének én vagyok a kerianyúja és szeretném azért hogy a tesómék is hivatalosan legyenek keriszülők ne csak így rámondva.
Megkérdezhetem mennyi idős a babód?Igazából olvastam hogy azt írtad nem kell mindig a dr.nőre hallgatni,és én is így vagyok vele. Érdekelne hogy mit adsz neki már enni.Nekem holnap lesz 6 hónapos a lányom, ő reggel este anyatejcit kap délbe főzit, du. gyümit. Eddig aludt este 9-től reggel 7-ig de mostanában felkel éjjel 3 körül. Mondjuk elvan játszik kicsit magában aztán visszaalszik. De reggel fél6-6 körül már enni kér. Azt gondolom nem elég a tejci vacsira, vagy esetleg a foga miatt ébredezik így? A másik hogy 3 hete megfázott elmentünk a dokihoz ( Janóczki)és nem adott semmit mert azt mondta tejallergia a tejpéptől.Azt kapott vacsira álltalában. Kicsit mérges voltam mert a törpe alig kapott levegőt,szívtam az orrát ezerrel, köhögött és csak vártuk a csodát hogy elmúljun.Adtam neki rhinatiolt meg kamillateát de így is 2 és fél hétig tartott.Nem tudom honnan lehetne megbizonyosodni róla hogy tényleg tejallergia. Nem adhatok neki semmi tejes dolgot pedig lassan kezdhetnénk a krémtúrót, joghurtot stb. Olyan éhenkórász.:-)Azt sen nagyon értem hogy tehéntejet miért nem lehet 1 éves korig adni.Régen is adtak, a keresztgyerekem 6 hetes korától itta mert tesómnak nem volt teje, a tápszert meg az istennek sem fogadta el.Valamit meg adni kellett! Nekem még van tejcim bár nem szopizik hanem fejem neki, de ugy veszem észre egyre kevesebb. Szívesebben adnék neki én is tejet mint tápszert de ha tényleg tejérzékeny akkor meg vagyok lőve nem marad más!Neked erről mi a véleményed?

És nektek csajok? Szívesen olvasom a véleményeteket!

Ödi!Tárnoki atya néven kire gondolsz? Írd meg légyszíves melyik templom és melyik atya, jó? Esetleg hogy mennyit kért,csak irányképpen! Nagyon köszi.
vivianyuja
 
 


Az elöbb bunkó módón nem köszöntem el, mert jöttek hozzám és gyorsan kiléptem, ugyhogy most pótólom. Ja és a nickem is elirtam. Nem vivianyuja vagyok hanem vikianyuja!

Üdv mindenkinek:Anna
vivianyuja
 
 


Cak tudnám miért vivit ir, mikor a nézetbe viki van! Bocsi csak próbálkozok!Kicsit még ügyi-fogyi vagyok:-(
Most már jó lessz, remélem!
Sziasztok.

Anna

Kép

Kép
vikianyuja
 
 


Sziasztok!

Kurucz Zoltán a plébános neve.
Tel.:06-23-387-131
Mi mise után kerestük meg!
Időpontok:falusi templom Kedd:18h
Csüt.:18h
vas.:10.30h
ligeti templom(Templom utca)
Kedd:17h
Csüt.:17h
Szomb.:18h
Vas.:11.30h kezdéssel
Anyagiakban csak annyit tudok mondani,hogy a kerestszülők adtak a keresztelő után.Pénzt nem kérnek a keresztelésért.
Móni

ödi
 
 


szia mindenki!

Chrissy: már áll a ház, újonan vettük. eladsra építették. a tulaj neve Jakab András. állítólap az utcánkba már épített több házat is. a héten már a bútorokat szerelik össze. fura lesz, mert minden bútorunk vadi új lesz semmi nem lesz a régi. remélem a Bálintot nem fogja megviselni az idegen környezetKépfebruár végén hozzák az utólsó adag bútort utána költözésKép
Nálunk is eljött a hisztis korszak. ne félj nem vagy egyedül. van mikor én is kiengedem ám a hangom, de rájövök, hogy még úgy sem érti. a férjem anyukája tanácsolta, hogy locsoljam le vízzel az elején. először nem akartam, mondván milyen anya lennék, de csoda történt. ha hisztizik, csak annyit mondok neki, hogy hozhatom a vizet és mutatja a fejét és csönd van. apjánál és nálam is bevállt annóKép(álítólag)
sajnos én nem tudok elmenni tanfolyamra mert nincs akire hagyam a Bálintot. sajna segítség nélkül vagyokKép
mi a címe a szakdolgozatodnak. én hál istennek gyorsan túl estem rajta a címe: Hogyan tárgyaljunk sikeresen avagy a verbális és non-verbális kommunikáció... a többire már nem emlékszem. Bocsi

Lányok hol fogom megtalálni a művházat?
szerdán talizunkKép

üdv: judith

Kép
Kép
bagaba
 
 


Sziasztok!

Judit: Bölcsi tényleg nincs Tárnokon. Tervezték, hogy lesz, de eddig jutottak.
A Huszárék egy cukrászda, szemben az egészségházzal az üzletsoron (Cukrászda, fittnessz szalon, fodrászat). És tényleg, ott is lehet kávézni mellesleg.
Mi megyünk a Zsanival a baba-mama klubba, bár lehet, hogy később, vagy hamar elmegyünk Zsani alvási rendje miatt. A Zsuzsiék is mennek a Mirával.
Angoltanítást most ideiglenesen nem tudok vállalni. Zsani olyan baba, aki 24 órás törődést igényel. Egyedül nagyon keveset játszik, mászni még nem mászik, sokszor nyűgös, szóval nehéz vele. Nem panaszkodásból mondom, de ez az igazság. Most is annyira üvöltött, mire el tudtam altatni És mostanában csak üvöltözéssel alszik el napközben is, pedig eddig nem így volt általában.
A Művelődési ház a faluban van. Tehát elindulsz a Dózsa Gy. úton, követed az út vonalát, lesz egy jobbos kanyar, majd egy balos. Lesz egy bolt a jobb oldalon, aztán meg egy üzletsor, és a következő épület a sarkon a művház. Parkolni jobb az üzletsor előtt.

Chrissy: Próbáltuk, hogy gyenge fényt hagyunk a szobában éjszakára. De amikor csak úgy sír fel, csukva van a szeme, és a cumival megnyugszik egyből. Amikor meg hevesen sír, mint pl. ma éjjel nagyon sokszor, és hosszú ideig nem nyugszik meg, akkor a foga nő, most már biztos ez az oka. Ki is vagyok, mert pár órája jöttünk haza Zsuzsiéktól, és azöta egyfolytában nyűgös. Így se az éjjel, se a nappal nem nyugodt.
A 90 napos fogyókúrát csinálom, mert mielőtt terhes lettem, ezzel fogytam le több, mint 10 kilót. Most is kb. ennyit kéne leadnom, de nagyon nehezen indul be a fogyás.
A cicánk nekünk is jó, csak mostanában néha szemtelenül beugrik a babakocsiba. Zsani egyébként visít, ha meglátja, és szeretné megsímogatni, de ettől a hevességtől szegény cica fél, és inkább odébbáll.

Hetti: Nálunk is ugyanez volt, és van is evéssel kapcsolatban. Van, amit Zsani egyik nap megeszik, másnap nem, aztán megint megeszi. És nagyon lassan akarta elfogadni a hozzátáplálást. A tápszert szerencsére elfogadta, de a tápszerek közt is van különbség, és kizárólag egyfélét hajlandó inni.

Anna: Az érdi református templom (ahol a mi esküvőnk volt, mert van másik is) a régi buszvégállomással szemben van, tavaly újították fel, szép új tornya van. A pap nevének és a plébánia fogadóórájának majd utánanézek, de a plébánia máshol van, az érdi gumnázium mellett majdnem. Nem tudom, mennyire vagy itt és a környéken ismerős.
Zsani vasárnap volt 9 hónapos. Ahogy fent a Hettinek írtakból látod a hozzátáplálás nagyon nehezen indult. Kb. 2 hónapja kezdte el igazán elfogadni a főzelékeket és a gyümölcsöt. Én is adok már neki joghurtot, tej alapú tejpépet, és olayn bébiételt, amiben van túró. Először én is szépen elmondtam, amikor a doktornő kérdezte, hogy mit eszik a baba. Hát nem tetszett nekik. De az általuk felírt hipoallergén tejpépeket utálja, tápszerből is csak egyet eszik, bár már ehetne egy fokozattal nagyobbat is, ami az ő korosztályának való, de azt mondták, nincs jelentősége, ha még mindig ezt eszi (HUMANA HA1). Azért hisztisek, ha megtudják, hogy tejtermékkel etetjük őket, mert allergiások lehetnek a babák. De ha semmi bajuk tőle, akkor miért ne? Hát nem tudom, hogy ez a megfázás az allergiától volt-e. Én nem vagyok orvos, de hát ez furcsa. Nálunk is volt karácsonykor megfázás, porszívós orrszívóztunk is rendesen, Zsani meg üvöltött, és ismételten rosszul aludt, mert nem kapott levegőt. De nekünk se adtak rá semmit.
Tehát én tápszert adok neki, reggel és este, de még adok utána tejpépet is, azt is Humánásat, bármennyire is tejalapú, de megeszi. Délben főzit , desszertnek meg gyümit vagy joghurtot, ja és délelőtt gyümölcsöt. Délután megint joghurt, este pedig tápszer+tejpép vagy bébiételes tejbegríz.
Most is van olayn tejpép, amit nem eszik meg, pl. vettem kekszes tejpépet, azis Humánás. De az istennek nem hajlandó elfogadni. Talán mert kicsit szemcsésebb, mint a többi. A banános dolgokat viszont elsőre megszerette, bár a nyers banánt sem eszi meg mindig. És egyébként is keveset eszik főleg a főzelékekből. Egy üveg kb. 3 alkalomra fogy el. Tea mindig van, mi HIPP-eset iszunk, azt egész nap+éjjel is issza.
Szóval Zsaninál bármibe is fogunk, mindig 3-szor annyi időbe telik elérni valamit, mint a környező vagy ismeretségi körben levő babáknál.

Most mennem kell, Zsani hív.

Sziasztok!

Andi
hera
 
 


Szia Anna!

Találtam egy linket az érdi református egyházközösségről. Ezen el tudod érni az illetékest: http://erdi-reformatus.uw.hu/. A lelkészi hivatalban biztos adnak információt.

Andi
hera
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: