[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
SOTE I.KLINIKA - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Október,

Azt hittem, hogy csak évente egyszer "forognak". Engem most nem érint, de egy ismerősömet igen, úgyhogy megkérdezem: az Ádám doktor hol lesz szeptembertől, eddig ő a gyerekágyason volt, nem?

Kópé
Vendég
 


Sziasztok!

Kataa, 4000 grammal és 58 cm-vel született, most 64 cm és kb.5900 gramm. Az a jó, hogy nyúlik is, így nem olyan kis golyó, szép sudár legény lesz belőle. (reszkessetek lányok!Kép)).)

Macskavati, nekem csak egyszer sikerült elérnem őt telefonon, én is a genetikán hívtam, akkor elmondtam, hogy mi a gondom, a végén meg megkérdezte, hogy most miről is van szó.Kép)) Na ezért döntöttem úgy, hogy inkább bemegyek személyesen.

Hoa, én vittem magammal hálóinget, de egész idő alatt a kórházit viseltem. Volt olyan éjszaka, hogy háromszor cseréltem, mert annyira folyt a tejem. (bezzeg most! ah!)A folyosón ki van rakva egy kocsi, amin rajta vannak a tiszta hálóruhák, amikor akarod odamész és elveszel egyet. Ez vonatkozik az ágyneműre is. Amikor én bent voltam, volt, aki a szuper, szerintem több ezer forintos csini hálórucijában volt, véleményem szerint a kórházi bőven megteszi.
Szerintem!Kép))
indra
 
 


Kópé
Talán majd hétfőn hirdeti ki Prof. Minden félév kezdetekor tart egy "tanévnyitót" és ilyenkor hirdet ki ezt-azt. Ha valamit megtudok szólok (ha nem alszom el, mert oan korán szereti tartani)
73oktober
 
 

 
 

Ma megyek UH-ra és felveszik videóra. Kb. hány percet vesznek fel ilyenkor? Úgy izgulok.

KépKép
KépKép
scullyx
 
 


Sziasztok!

Ismeri valaki Belics doktort? Milyen orvos?

Kép
blandrea
 
 


Katica,indra
En mindig a mobilon hivom a dokimat,igy nincs az hogy nem erem utol.Nektek nem adta mega szamat?Mert azon nemileg egyszerubb.Ha ki van kapcsoalva tudom hogy nem alakalmas nekiKép

Hoa
En is vittem csin-binit de akkor megfelelt a korhazi(nekunk a szekrenybe volt keszitve par),nem kellett mosnomKépHa valaki jott ugyis kontosbe mentem ki.

Scullyx
UH-ra nem engednek be elvileg apukat,de lehet kicsit trukkozni,bar nekunk is csak 1* sikerultKép
Kb 10 percet ,vagy kvesebb besznek fel a videora.

kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Kataa,
nem adta meg a számát mert még nem is találkoztunk, csak ajánlották. REmélem el fog vállalni.

Scullyx,
hány hetes vagy?
katicuska
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó hír, hogy lehet korházi hálóruhát használni! Gondolkodtam azon, mit fogok csinálni akkor (mert én 5 db saját hálóinget viszek be), ha hamar elfogy, mert hiába mossák ki nekem otthon, nem fog olyan gyorsan megszáradni, mint kellene. Én is átlagban hármat használok el egy nap.

Kíváncsi leszek, hogy az én dokim, hová lesz beosztva majd, de gondolom ez a rendeléseket nem fogja megzavarni. Úgyis időpontra kell mennünk.
kormosmzs
 
 


Katica,

biztos elvállal! De azért próbáld szerintem a Genetikán hívni folyamatosan!
Nekem sem adta meg a mobilját, mondjuk nem is kértem, csak megkérdeztem, hogy hogyan fogom elérni, ha szülök. Mondta, hogy a lányok a szülőszobán azonnal értesíteni fogják, ha bármi van. Így is lett, amikor elfolyt a magzatvíz, azonnal kérdezték, ki az orvosom, és behívták őt, pedig éjszaka volt, és Beke dr. szabin volt épp.
Ha nem indult volna be, másnap bejött volna indítani, úgy volt megbeszélve.

Katus
Vendég
 


Kataa,

mivel este mentünk UH-ra beengedték a férjemet. Annyira boldog volt.

Olyan jó volt, alig voltak a Klinikán, ehhez nem vagyok szokva.

Katicuska,
13+2 vagyok ma, március 7-re vagyok kiírva. Még eléggé az elején.Kép

KépKép
KépKép
scullyx
 
 


Andi,

Belics dokinál szült a szobatársam,akkor már a 2.-at.Nagyon rendinek tűnt,mindennap jött hozzá.
Engem 1x UH-ozott,normális volt.Én úgy hallottam jó orvos,de majd Október bővebben!

Dóri
angelheart
 
 


Dóri!

Köszi az infót, ez egy kicsit megnyugtat, bár én is ilyennek ismertem meg, de szerettem volna tudni, hogy mással is rendicsek-e.

Van valakinek még tapasztalata róla (Belics doki)?

Kép
blandrea
 
 


Kataa,

betegáll.-ban van az asszisztens(depis...).de ez az uccsó hét,amit vállalok,mert Anyukám elég nehezen bírja a két fiút.Ígyhát nem hiszem,hogy lecserél.Pedig tudom,hogy lecserélne,de hát ez van.Ez a meló nekem amúgy is túl adminisztratív jellegű,meg nekem amúgy is eléggé egyhelyben ülős.Szóval maradok a műtőnél...


Forgás majdnem minden fekvőbeteg intézményben van,engem annyira nem lep meg a dolog.És tényleg kell,hogy ne szűkűljenek be a dolgozók.
Azt pl. pontosan tudom,hogy a János kh. szül.-nőgy.-án 3 havonta forognak a szülésznők.Ápolónők ott nincsenek is,csak szülésznők,kivéve a csecs.osztályt.

Dóri
angelheart
 
 


Katus,
én a 4331, 4332 melléken szoktam hívni. Az a Genetika? Ma is próbáltam, sikertelenül.

Scullyx,
én 12+1 vagyok, szóval igencsak az elején.
Olyan sok rosszat hallottam, főleg az első terhességnél, hogy már nagyon várom az UH-t, hogy lássam, még megvan és jól van!
katicuska
 
 


Katica,

én mindig a 4250-es melléket hívom! (266-0473+mellék) Bár lehet, hogy a többi is a Genetika, de próbáld meg ezt is. Fel sem veszik, vagy nem tudják adni Beke dr-t?

Katus
Vendég
 


Katica,
valóban még az elején vagy,de most kezdődik a második harmad,és én ezt nagyon tudtam élvezni.Mindkétszer a végét viseltem a legnehezebben.

Dóri
angelheart
 
 


Katicuska,

én is halálra aggódom magam állandóan. Olyan furcsa, hogy így az első néhány hónapban semmit sem érezni a babából.
Ne izgulj, biztos minden rendben van. Mikor mész UH-ra?

KépKép
KépKép
scullyx
 
 


Katus,
Igne, a többi is a genetika (most néztem meg) de megpróbálom amit írtál. Amúgy vagy felveszik és operál, vagy nem veszik fel.

Scullyx,
az a helyzet, hogy nincs UH időpontom, mert amikor 9 hetesen elmentem a terhesambulanciára, előre 1 hónapra foglalt volt.
Az ambuláns orvos azt mondta, nézzek be szept. elején és megpróbál szerezni időpontot.
Ezért is szeretnék minél előbb beszélni Beke dokival, remélem, hogy ha az ember fogadott dokihoz megy, akkor van UH időpont, amikor kell.
Mint amikor Urbancseknél voltam, nála van a szobájában gép és nem kellett semmi előjegyzés.
katicuska
 
 


Katicuska,
Igen nekem is a saját dokim ad mindig időpontot. Sajnos a Beke dr-t nem ismerem, így ebben nem tudok segíteni? Miért hozzá mész? Már voltál nála? Miért váltottál?

KépKép
KépKép
scullyx
 
 


Kinga (hívhatlak a neveden?)
Azért megyek Bekéhez, mert itt is többen ajánlották, meg ismerek egy dokit aki szintén hozzá irányított.
Azért váltok ,mert az ambulanciával nem voltam megelégedve. rengetegen vannak, nagyüzemben megy a rendelés, tudom ,nem lehet másképp megoldani és mindent megtesznek.
Szerintem aki megteheti fogadjon orvost, így talán az ambulanciára is kevesebb kismama marad.
katicuska
 
 


Biztos jó lesz a Beke, igazából a I. női dokijairól még csak jót hallottam. Én régen a Csapó Zsolthoz jártam (nála született az öcsém) és imádtam, de sajnos már nem vállal szülést, így áttértem tavaly a Csabayhoz, aki anyu régi osztálytársa, így nagyon bízom benne. Nagyon aranyos.
Olvastam a 2006-os topikban, hogymárciusra vagy kiírva. Hányadikára? Én március 7-re.
Kinga

KépKép
KépKép
scullyx
 
 


Katicuska,
Akkor mar ertem a telefon dolgotKépEn anno akitol kaptam a doki nevet az mindjart a mobiljat adta meg.Tudom hogy nehezen megy meg az elejen az ido,de lassan begyorsul hidd elKépTenyleg megnyugtato mindig egy UHKép
Nekem is fogadott adokim,de attol emg az ambulancian rendel,tehat ugyanugy sorban kell allni,persze csak az O betegei vannka elottem,de az sem keves.Nagy kar hogy nem elhet magan rendelsuk.

Scullyx
Huha az nagyon jo otlet hogy este menni es akkor johet apaKépCsak en minidg rogton a dokitol mentem,soron kivul es orultem hogy nem kell varniKép

Andi
Nekem szimpi Belics,bar csak parszor lattam-hallottam,de olyan kis turelmesnek tunt a szobatarsamhozKép

Oktober
Tenyleg miert nem lehet itt a dokiknak magan rendelese???

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Katicuska,
Akkor mar ertem a telefon dolgotKépEn anno akitol kaptam a doki nevet az mindjart a mobiljat adta meg.Tudom hogy nehezen megy meg az elejen az ido,de lassan begyorsul hidd elKépTenyleg megnyugtato mindig egy UHKép
Nekem is fogadott adokim,de attol emg az ambulancian rendel,tehat ugyanugy sorban kell allni,persze csak az O betegei vannka elottem,de az sem keves.Nagy kar hogy nem elhet magan rendelsuk.

Scullyx
Huha az nagyon jo otlet hogy este menni es akkor johet apaKépCsak en minidg rogton a dokitol mentem,soron kivul es orultem hogy nem kell varniKép

Andi
Nekem szimpi Belics,bar csak parszor lattam-hallottam,de olyan kis turelmesnek tunt a szobatarsamhozKép

Oktober
Tenyleg miert nem lehet itt a dokiknak magan rendelese???

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Katicuska,
Akkor mar ertem a telefon dolgotKépEn anno akitol kaptam a doki nevet az mindjart a mobiljat adta meg.Tudom hogy nehezen megy meg az elejen az ido,de lassan begyorsul hidd elKépTenyleg megnyugtato mindig egy UHKép
Nekem is fogadott adokim,de attol emg az ambulancian rendel,tehat ugyanugy sorban kell allni,persze csak az O betegei vannka elottem,de az sem keves.Nagy kar hogy nem elhet magan rendelsuk.

Scullyx
Huha az nagyon jo otlet hogy este menni es akkor johet apaKépCsak en minidg rogton a dokitol mentem,soron kivul es orultem hogy nem kell varniKép

Andi
Nekem szimpi Belics,bar csak parszor lattam-hallottam,de olyan kis turelmesnek tunt a szobatarsamhozKép

Oktober
Tenyleg miert nem lehet itt a dokiknak magan rendelese???

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Katicuska,

El kell, hogy keserítselek, de akkor is sok kismama marad az ambulanciára, ha az ember orvost választ, ugyanis a választott orvosra is ott várnak, és ott vizsgál. Legalábbis az én esetemben így volt. Kép

Kópé
Vendég
 


Igen, nekem is saját orvosom van, de ugyanúgy várok, mint a többiek. Ha terhesgondozás van, akkor kb.3-4 óra szokott lenni.

KépKép
KépKép
scullyx
 
 


Kataa,

Hát akkor nagy szerencséd volt a dokiddal, hogy egyből átküldött az UH-ra, mert nekem mindig előre kért időpontot, és ott is várakozhattam min fél-egy órát.

Az esti UH-k tényleg jók, én kétszer így voltam, a Fekete doktor vizsgált, sokkal kedvesebb volt mint azok a csajok akik ott szoktak lennei, nem kellett várni, apjuk is bejöhetett volna, de ő itthon maradt vigyázni a "nagyra".

Kópé
Vendég
 


Katica,

sőt, így 2 helyre kell sorbaállni, egyszer az uh-ra, utána a genetikára Beke dr-hoz. A végén -ami nekem most jön- már 3. helyszín is van, az ambulancián a ctg...
Szóval vigyél olvasnivalót, pisilni ne merj elmenni, a büféről meg ne is álmodj, mert úgyis akkor szólítanak...Kép Ja, és alkalmazz vkit, aki 2 óránként kimegy pénzt dobni a parkoló órába...
De megéri, hidd el, mert jó kezekben vagy! Én az előző terhességemnél nem is idegeskedtem ezen annyit, csak azon, hogy ülnek a pasik, meg a hozzátartozók, meg azon, hogy iszonyú kemény a fémpad. De hogy nosztalgiázzak kicsit, lehet, hogy egy ilyen fémpadot fogok kérni karácsonyra!!Kép
Most azért már nehezebb úgy ott ülni órákat, hogy Liza fürdetésére legalább hazaérjek.

Katus
Vendég
 


Esti UH időpont valóban jobb,akkor már tényleg nyugisabb,én 1x voltam így,de másodszorra már én is inkább úgy voltam,mint Katus,siettem haza Marcushoz.Olvasnivaló,keresztrejtvény,telefon,kaja-minden ami a túléléshez jól jöhet.
Egyébként télen hideg lesz a folyosókon,mert nagyon húznak az ablakok!Én mindig a kabátomon ültem,feltolva azt a derekamig.Ez amúgy is jó,mert azok a padok tényleg borzasztóak.De hát ez van.Valamit valamiért(Valakiért?!).
Kataa,én úgy tudom a Prof. nem engedi a mag.rend.-t.Én ezzel egyetértek.Miért fizessek 5-6e-et azért,hogy a mag.rend.-ben megvizsg.-jon,amikor minden fontosabb vizsg.-ot úgyis a klinikán csináltatna.Ha mehet TB alapon,akkor meg pláne ne szabjon nekem senki tarifát.Így meg tényleg hálpénzt adok,és annyit,amennyit megérdemel.Én így gondolom.

Katus,

megkaptad??

Dóri
angelheart
 
 


Sziasztok!
A múltkor elírtam, csak most kezdtem a 12. hetet.
Hogy hanyadikára vagyok kiírva?
Az ambuláns doki nem mondta, másnál még nem voltam, a védőnő se írta be a kiskönyvbe, majd csak az UH után. Saját számításaim szerint március 21.
Én is szívesen mennék este UHra mert akkor a férjem is ráér, DE EGYELÕRE ÖRÜLNÉK, HA BÁRMIKORRA LENNE IDÕPONT!!!
Nem zavar, ha sokat kell várni, úgyis sok szakcikket kell olvasnom, ráadásul angolul. De jó tudni, hogy huzat lesz télen, majd úgy öltözök. És mivel van diákom, inkább BKVzek, mert az sokkal olcsóbb.
katicuska
 
 


Katica,

Ezt tényleg vedd komolyan: a 12 hetes UH-t ne halogasd, ha sehogy nem jön össze az időpont a klinikán, menj el valahova, pl. ahol csinálnak 4D-s uH-t, és csináltasd meg, mert ezt tényleg nem véletlenül kell a 12 hét környékén csinálni.

Kópé
Vendég
 


Sziasztok,

csak futólag benéztem.

Kópé,
a gyerekeid fantasztikusak. Teljesen elérzékenyültem. Zsoltika beszéli már a japánt? Gyönyörűek, és nagyon hasonlítanak egymásra. Egyébként meg rád vagy az apukájukra? Nálunk tiszta férjem Liza, de a kistesó is a 4D-n félelmetesen hasonló.

Kataa,
Alex meg úgy ül a motorján, mintha iskolába tartana, teljes komolysággal!!

Dóri,
megkaptam, köszi!

Ma voltam uh-n, a baba méretei alapján 34 hetesnek felel meg. Papíron még nem tltöttem be a 32 hetet...A fejátmérője 8,3 cm...

Katus
Vendég
 


Katus,

nekem is mindig ,de mindig nagyobbat mért az UH.Két héttel hamarabb jött Marci,Boti meg 9 nappal.És 3300-al,meg 3100-al születtek,hosszuk is tök átlagos volt,56,54cm.Ezen annyira ne aggódj.Én azért gondoltam,hogy hamarabb jönnek,mert a placentám mind a kétszer már utolsó 38. heti UH-okon III. fokban érett volt,és kevés magzatvízeim voltak.És én már elejétől kezdve megbeszéltem velük,hogy inkább kicsit hamarabb jöjjenek!Akkor még hallgattak az anyjukra....Kép

Dóri
angelheart
 
 


Kataa

Én úgy tudom, hogy azért nem engedi a Prof., mert "elvonná" a figyelmüket a klinikai munkától, a tudománytól. Itt teljes energiával a klinikai munkára kell figyelni. Nagy a szigor Kép
73oktober
 
 


Katica!
Igaza van kópénak. A 12. héten nálunk már minden magzatnál mérik a nyaki redőt - ezért kötelező - ez pedig bizonyos fejlődési rendellenességek kiszűrése miatt fontos. Nem olyan régóta vezették ezt be, de nagyon okosan tették!
oktober
73oktober
 
 


Nekem a 13. héten mérték a nyaki redőt, de tényleg nagyon fontos mielőbb elmenni UH-ra!

KépKép
KépKép
scullyx
 
 


Katus,

Köszönöm az elismermerést, ami a gyerekeimet illeti. Zsolti még a magyart is töri, de tényleg egy könyvmoly, rengeteg mesét és verset (na nem haikut Kép) tud már kívülről, de én nem bánnám, ha a testmozgás terén is jeleskedne, és mondjuk egy kicsit is érdekelné a labda, a futkározás stb. De nem, legszívesebben csak a szobában ülne és hallgatná Halász Juditot, (ma eddig kb. 10x hallgattuk végig, de unom!) vagy olvasgatna, olvastatna.

Anikó ma kapta az első diperte oltást Kép, remélem nem lesz nagyon nyűgös délután.

Ami az UH-t illeti, nekem is mind a kettő nagyobb volt, aztán Anikó 3300 g lett, Zsolti meg 3850. Neki is mindig nagy volt a feje az UH-n, de az tényleg nagy is lett Kép

Meg aztán inkább nagyobb legyen mint kisebb. Ami azt illeti én is azt hittem, hogy már előbbre jársz ekkora pocakkal! (Nem olvastam figyelmesen a korábbiakat, csak a fotókból gondoltam.) Nemrég egy barátnőm szült, neki is óriási volt a hasa, a gyerek több mint egy héttel korábban jött, és 4kg 15 dkg volt. Simán "beelőzte" a mi akkor 1,5 hónapos bébinket. Kép

Kópé
Vendég
 


Kope,
Nekem a hatso UH csajszi tokeletesen kedves volt,de talan mert a dokim kuldottKépSzoval delutan mar az orvosok vizsgalnak,az sem jon rosszul.

Katus
En UH utan csak bekopogtam es mgabiztosan besetalta ma leletemmel(doki mondtaKép igy nem kellett ujra varni,es azegsz csak 2 perc volt.Sot neha a genetikara kellett mennem mert ott rendelt.
jaj nem felejtem azt a sok sirdogalo kismamatKép

Dori
Igazad vanKépViszont en a vizsgalatokert is adtam penzt(na jo nem maganrendeles tarifat es nem is mindig )de azert igen.Bar az enyem nem szab tarifat,de tudok konkreatn aki igen,megmondja az osszeget.Na en zt nem akartam.

Katus
Tenyleg olyan nagyfiu mar Alx,el sem hiszem hogy lassan 3 eves.Esku ma este teszek fel kepeket,mert vegre megerkezett a gep es mar fotoztunk paratKépAlex nekem is 2 hettel jott hamarabb es 3000 gramm volt,54 cm tehat teljesen normalis meretu.

Oktober
En is igy gondoltam,csak nekunk lenne egyszerubb,nekik biztos nemKép

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok,

nem is attól aggódom én, hogy esetleg óriásbébi lesz, hanem hogy váratlanul lecsap rám a szülés, és még vígan Egerben lézengek...Abban biztos vagyok, hogy korábban jön, de az októbert remélem megvárja Csipiszke!!

Kópé,

Liza is ilyen zene-függő, vannak kedvencei gyerek- és felnőtt dalok terén egyaránt, amire azonnal táncol. Nagyon muzikális. Valamint az új kedvence- nem ám a formabödön- hanem az apró mentolos cukorkás doboz, amibőlkirázza a cukrokat és egyesével az apró virsli ujjaival visszagyömöszöli. Perzse szigorú felügyelet melett!!

Katus
Vendég
 


Ja, és tegnap nagy veszteség ért minket, uzsonna közben annyira csokipudingos lett a dobozka + a cukrok, hogy a férjem meggondolatlanul kidobta. Hirtelen felindulásból elkövetett cselekmény. Volt is drámai következmény...Kép

Katus
Vendég
 


Oktober,
köszi, hogy válaszoltál az e-mailemre. Kicsit depis lettem miatta, de jó, hogy őszinte voltál.
Aztán a férjecském szépen helyre tett. Közölte, hogy nem lesz orvosváltás, megbízunk a jelenlegiben, meg majd ő úgyis ott lesz, ha valamiben nem tudnánk megegyezni.

Lányok,
ti mikortól maradtatok otthon az első babával? Én úgy terveztem, hogy november 1-től elmegyek táppénzre (dec. 14-re vagyok kiírva). De már egy kicsit elegem van a korán kelésből és a napi 8 óra munkából. Szerintetek mire lehetne hivatkozni, hogy legalább 1-2 napra otthon maradhassak? Úgy érzem, nem bírom már ki ezt a 2 hónapot folyamatos munkával.

hoa
hoa
 
 


Hoa,

Hát én bizony már az 5. hónaptól otthon voltam. De jó is volt! Soha nem aludtam még annyit mint akkoriban, és azt hiszem egyhamar nem is fogok. Kép
Jó volt átállni egy másfajta életmódra, kilépni (az utólag már csip-csup) munkahelyi problémákból.

Kópé
Vendég
 


Scullyx, Oktober,
jövő héten megcsináltatom az UHt, ha nem lesz időpont akkor elmegyek pénzesre.

Hoa,
én az egyetem végén vagyok, magam osztom be az időmet, szóval akkor megyek "táppénzre", ha úgy érzem, hogy rámfér.
Viszont nagy hátrányt jelent, hogy nem kapok majd GYEDet Kép
katicuska
 
 


Katica,

igen, láttam a honlapodat, mikor előszőr "találkoztunk" itt Kép
Én is az eltén végeztem, vegyész szakon, meg dolgoztam ott egy évig. Az jóval lazább volt, mert főleg az ember lelkiismeretére volt bízva a munkaidő. Bár akkoriban inkább dolgoztam napi 10-12 órát, mint 8-at. Hát azt most nem bírnám!

A jelenlegi helymen meg kártyás belépés van és percre pontosan méri, hogy mennyit tartózkodik bent az ember Kép

Azt hiszem egyszerűen elmegyek a körzeti orvohoz és megmondom, hogy túl sokszor keményedik a hasam (ami mellesleg igaz)...
Csak hát a hivatástudat, meg a lelkesedés... na jó, azért a kisbabám sokkal fontosabb!

bocs a monológért
hoa
hoa
 
 


Katicuska,

miért nem kapsz Gyedet? A hallgatói jogviszony alatt biztosított vagy. És a szülés előtti 2 évben kell összesen 180 napot biztosítottnak lenni, hogy kapj. Én így tudom.

KépKép
KépKép
scullyx
 
 


Ez igaz, de akkor se kapok, nemtom miért.
Meg ugye ez a fizetés százalékában van kiszámolva, és az ösztöndíj meg a támogatások a hiteligénylésnél sem számítanak jövedelemnek.
katicuska
 
 


Gyedet valóban az kap, aki járulékfizető volt, és a fizetés százalékában kapja az ember (max brutto 83e Ft), de Gyest szerintem kapni fogysz, na nem mintha abból sokmindenre futná.

Kópé
Vendég
 


Hoa,
engem már szinte az elejétől nem akart dolgozni engedni Patkós,mert a műtőben elvileg nem lehet...De aztán a feléig kihúztam mégis.Adminisztráció,betegek előkészítése,gyógyszerrendelés stb...Kilenc hónap otthon nagyon durva lett volna.Közben én pont akkor elkezdtem a jogsit,amikor poz. lett a teszt,így aztán volt időm befejezni,akkor mentem vezetni,amikor akartamKép
Aztán nőgy. írt javaslatot,és így vett táppénzre a háziorvos.

Katica,

Kópénak igaza van,csak GYES jár,alanyi jogon.Meg a GYÁS.Az most valami 54e.Ft körül van egy gyerkőc esetén.
De szerintem ilyen -olyan segélyeket is igényelhetsz majd az önkormányzatodtól,ha megillet.Nem szégyen,ami jár az jár.Nekünk nem jár semmiKép,de ha járna én tuti nem hagynám ott!

Dóri
angelheart
 
 


Katus!

SZEGÉNY LIZA!!!Kép
angelheart
 
 


És egy utolsó:Szerintetek meg lesz holnap kis Albi????Én már kezdek izgulni!
Aztán Katus Te jössz!!!Kép
angelheart
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: