[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
SOTE I.KLINIKA - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Kirri,
Hat igen ,nekem is nagyon kicsi a vagasom,kb 8 cmKépKépCsalad nagyon nem lepodott meg mert a noverem,sot soginom is csaszarral szult tehat volt mar tapasztalat.Viszont nekem mar alig latszik...az meg kulon jo hogy a dki megigerte ujra ugyanitt lesz majd a vagas annoKép
Egyetertek ahogy irtam is nagyon jo hogy bent volt velem a kis-friss papaKépKép

Katus
Fius mamisag(bar nekem eg csak 1-es tapasztalatom van)izgi nagyon,bar nekem szereencsre eleg nyugis volt ,neha meg mnidig az AlexKépGondolom Ti a vegyes paros utan mar nem terveztek babat..
Bizti fogja elvezni a vizet Liza.Mi jartunk babausziba is es igy Alex mar 7 hosan azelso nyaralasan nagyon ugyi volta viyben,mindenki csodajara jartKépKépA balcsiba nem vittem de csak tavaly,van nyaralonk Siofokon es ott a gyerek/felnott medenceben is nagyon jol elvoltKépIgen gondolom mar tobbet lesz a Balcsiban isKép

Dori
Na orulok hogy megint egy velemenyen vagyunk oltas ugybenKépisKép
Hat hetkozben amugyis csak este van egyutt a csalad,tehat nem nagy valtozas a munka.Sot kicsit megnyugtato a sok otthon let utanKépKép
Hetvegen meg most junius vegeig hogy itt vannak a noveremek,veluk mindig van program.Gondolhatod ha az 5 kisfiu unokateso osszefog jatszas teren,milyen a zajszintKépKép
Kulfoldi utakat nem vallalok,de azert lesz par vacsi,vagy vevohoz megbeszeles,de szerencses vagyok hogy 4-kor mar a bolcsiben vgyok Alexert es nem estig kell robotolniKépImadok anya lenni de ez a haztartasosdi nem tul vonzo tobb even at....azt meg kicsit lustinak ereznem hogy otthon nvagyok es kozben emg takineni jar hozzank vagy rendeljem az ebedet...
Nagyon jo lesz ez az ido arra hogy ujra teljes bedobasal keszuljek a tesora tesben,lelekbenKépHeti 2* a konditeremben mar erositek is raKépKép

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok Lányok!

Mindenkinek köszönöm a segítségét.Időközben még annyit hallottam a Papp prof.Úrról,hogy nála a kismamák vagy császárral végzik vagy átadja másnak.Tudtok valamit ezzel kapcsolatosan???
Hétfőn megyek hozzá először,de egyre inkább úgy érzem mást kellene választanom,mert sok más elfoglaltsága van.De főként ettől a csészáros infótól ijedtem meg.
Ajánljatok nekem egy lelkiismeretes,kedves dokit itt.És az előző kérdésemre is válaszoljatok,ha van ilyen infótok,igaz ez a császáros dolog???????
kizsu77
 
 


Kizsu,

én már próbáltam sugallni, hogy a profok az idő 75 %-át kongresszuson töltik, kevesebb a betegágy mellett eltöltött idő. Az általad említett császáros dolgot nem hallottam még, de az időbeosztáson érdemes elgondolkodnod. Itt mindenki a saját orvosát fogja ajánlani, én pl Beke dr urat, genetikus, és az EDA-t is ő adja be, ha úgy alakul.
Te milyen orvost szeretnél? Haverkodósat? Fiatalt, idősebbet? Népszerű csajok kedvencét? Közlékeny vagy visszafogott? Így nehéz lesz választani...Kép

Kataa,

megértelek, én annyira szeretnék dolgozni, végülis előtte a levegőt hasítottam sok ezer km-n át a MALÉV-nél, és nehéz a földhöz ragadni!Kép De most is nagyon jó, mert már nagyon vágytam családra. De biztos nem kell magyarázkodnom, jó néha sminkelni, öltözni, utazni, még ha csak Pestre is, olyan mintha szabadnapos lennék itthonról. Utána még jobb Lizával.
Én szeretnék majd később 3. babát, a férjem is, de ez nagyon a jövő zenéje, pl a karriervisszaépítés miatt is. Meglátjuk.

Katus
Vendég
 

 
 

Sziasztok leánykák!

Sajnos csak most tudok írni, mert közben Barnim után lebetegedett a lányom, Virág is, és a férjem uram is!Én meg ápolónőt alakítottam a hasamba levő babámmal! Szerencse, hogy mi ketten nem kaptuk el. Hát most zajlik az életünk rendesen, már mindenki rendbejött itthon de most meg megy a pakolás, készülődés, indulunk ugyanis lassan az új házikónkba!!!Már alíg várom, hogy ott lakjunk, csak hát ez a rentgeteg rámolás, és így babásan, meg plussz 2 meglévő rosszcsonttal igazán nem könnyű!
Azért amint látom sok dologról nem maradtam le itt, csak annyit megemlítenék, hogy ha olvasgatsz még errefele kedves Gyorsika, iszonytosan sajnálom én is ami veletek történt ez borzasztó dolog!!!De fel a fejjel, és csakis előre nézzél, hamarabb jön az majd mint gondolnád, meglátod!Csak nem szabad görcsölni.Kép
A másik, hogy olvastam megint volt kórház téma! Én nem akarok újabb vitát nyitni, de sajnos Skála_kópénak azért sokban igaza van ám!!Annó amikor Dórival vitatkoztunk ezen robbant ki, hogy ő foggal-körömmel védte a klinikát, én pedig megpróbáltam reális maradni!Szakmailag ez egy csúcs hely,hisz ezért vagyunk itt/én már a harmadikkal/ de azért ne álltassuk magunkat, hogy sok minden esetleg máshol talán jobb!A szobakérdésnél, pedig azért az tény és való, hogy akinek nincs szerencséje, vagy nem tud fizetni elég tré állapot, hogy ennyi emberrel kell megosztani a wc-ket, tusolót!Dóri szerintem te is azért tudtál mindkétszer kétágyasba menni, mert írtad, hogy Ria jó barinőd, meg azért nézték azt is, hogy kolléganő!/pedig azt is írtad, hogy akkor dömping volt/Ez mind nem baj, csak értsd meg egy kicsit a másik oldalt is. Neked is más lenne a véleményed, ha hét emberre kellett volna várnod, hogy bejussál te is tusolni!Tudom meg lehet magyarázni, helyhiány meg ilyesmi, de ezek sajna tények, és azok makacs dolgok!!!
Na, más!Kizsu, Pappról én csupa jót hallottam, végtelenül aranyos emberi hozzáállású ember!De abban teljesen igaza van Macseknak, hogy sok teher van rajta, és így nem tud annyit esetleg foglalkozni.De az a csaszis dolog biztos nem igaz!!!!Én is ajánlom akkor a sajátomat,én Dr.Ádám Zsolthoz járok!Õ is szuper orvos, és szuper jó fej!
Kataa, nagyon kis szorgalmas emberke vagy, hogy így melózgatsz, és háztartás, meg még van energiád tornára is járni!Nekem nem lenne, de ha megszülök, biztos fogok azért valamit csinálgatni! Muszáj leszek, hogy hozzam a régi formám!Minél több gyerekünk lesz én annál dagibb!Az első után 3, a második után már 5, és majd most a harmadik után ki tudja mennyi marad rajtam!Ezen változtatni kell majdKép
Macsek, hajrá hogy legyen harmadik! Én a nagycsaládosok híve vagyok, jó az nagyon, bár még én sem érzem úgy át, de bízom benne hogy nem csalódom majd!Kép
Dóri, nagyon jól teszitek, hogy lejártok a telekre, ilyen jó időben vétek lenne a panelba főni! Kép Fiacskáid biztos élvezik a vizet, napot, szabadságot!Ja, gratula a fogicához!Botinak!És nyugtatót vittél magaddal, anyósék ellen?KépNekem már kicsit az agyamra mennek, most segíteni járnak ide, de inkább nem kellene!Kép
Jó hétvégét mindenkinek! Orsi

ui:Dóri, a nevemért a bókokat köszi, de azt édesanyámnak tedd meg ő adta nekem 31 évvel ezelőtt!Kép
borsika31
 
 


Sziasztok
Kizsu
Hat en nem ismerem a professzor urat kozelebbrol,de azert ez a kijelentes kicsit tulzas hogy mindenkit megcsaszarozna.Mutetre csak indolokolt esetben van szukseg,szerintem mint igazgato ezt be is tartja.
Bar en mas korhazban tudok olyanrol hogy fizetett az apuka csak nehagyjak szenvedni a kismamat es megcsaszaroztak menet kozben.De en azt ism egkertem,ha nem birta a fajdalmat.
Eni s sizvvel ajanlhatom a dokimat,Papp Csaba adjunktust.Remelem sikerul jo megoldast talalnodKép

Katus
Szoval Te legkisoreo voltal??akkor talan ismered a sogornomet,a Deltanal dolgozott evekig.B.Andrea a neve,ha ismered gondolom igy is rajossz ki OKép
Hst igen elvezem is rendesen a munkat most ,sosem gondoltam volna hogy es igy vanKép

Orsi
Na akkor beutott a korhaz nalatok isKépOrulok hogy mar jol vagytok es a pakolast aterzem,koltoztem en is eleg sokat az elmult evekbe gyerkoccel,bar csak 1-elKép

Na Alex nem hagy mar,igy puszi
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!


Hétfőn megszületett a kislányom, császárral. Mivel második gyerek, és semmi olyan izgalom nem jött közbe mint az előzőnél, nyilván én is sokkal higgadtabban éltem meg ezeket a napokat, mint legutóbb.
Ha , esetleg lesz, lenne 3. gyerek, őt is itt szülném. Most, hogy láttam is a műtőt (múltkor altattak) továbbra is állítom, hogy szakmailag tényleg az egyik legjobb hely.
DE: fenntartom azt a véleményemet is, hogy a bizony a csecsemőosztály működése nem ezt a profizmust tükrözi, és vannak egyéb kivánnivalók is. Pl. szerintetek mennyire érvényesül az emberi méltósághoz való jog (nem tudom van-e ilyen), amikor a műtéthez előkészítve, a béna hálóingben, bugyi nélkül a terhesambulancia teljes közönsége előtt kell legyalogolni, majd utána ugyanezen a tömegen át tolnak fel az intenzívre, kiterítve a hordágyon, kiváncsi szemektől lesve. Tudom, nem ez a lényeg, de azért ez is eszembe jutott. Nem értem miért nem tudták valahogy elkülöníteni az ambuláns rendeléseket a benn fekvő részlegektől...

Más: a csecsemősöket direkt teszteltem, hányszor jönnek be, mit mutatnak meg. Az egy szál főnővéren kívül nemigen találkoztam segítőkész nővérekkel, igaz ő is mondott butaságokat (pl. szoptatással kapcsolatban), de legalább kedves volt. Jó, persze most nem is voltam annyira kiéhezve az információra. A csecsemőosztály továbbra is a klinika leghuzatosabb helye, bár most az elit részlegen (2 ágyas szoba) legalább ott a sarokban ezt nem éreztük. Az a folyosó a rengeteg látogatóval továbbra is rettenetes, és ha még csak a látogatók számával lenne baj, na de milyenek! Szabályos szociológiai mélymerülés egy itt töltött pár nap!

Tehát, száz szónak is egy a vége: terhesrendelés szakmailag oké, kivéve az elhelyezést, doki szuper, műtőben és intenzíven profik, aztán csak túléljük valahogy azt a pár napot, bár én a 4 ágyasat nem próbáltam, így meg egész klassz volt.

Mielőtt bárki túl kritikusnak tartana, csak megpróbáltam objektív lenni, természetesen a "végeredmény" minden kellemetlenségért kárpótol minket.

Üdv Kópé
Vendég
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
moflymaci
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszi a segítségeteket.Amint eldől a sorsom beszámolok Nektek.Mindenkinek jó Babázást kívánok(mert a többség ahogy itt olvasgatom a hozzászólásokat már babás).Puszi Mindenkinek.
kizsu77
 
 


Sziasztok Lanyok, Hugibaba a vonalban.
Koszonom a gratulaciokat a kislanykahoz. A pokol tenyleg elszabadult ruha es egyeb babafelszereles ugyeben, es az eszem is elment , mert ugy hiszem en balga ,hogy legalabbis 2 feneketlen hajokoffert vihetek magammal, es nem vagyok hajlando tudomasul venni hogy csak 70 kilo az megengedett, caklipakli. Engem a Lufthansa ki fog hajitani a motyommal egyutt. Az en gonceim mar most nem fernek be... De most oszinten, kinek lenne szive otthagyni a boltban a potom penzert megveheto tunemenyeket, mert itt nagyon olcsok a gyerekholmik, foleg ha nem a legujabb kreacio kell az embernek, hanem megelegszik a fel evig el nem adott, es kelloen learazott holmikkal. Nem tudom mennyi a kanadai dollar otthon pontosan, de ki lehet szamolni, hogy 10 dolcsi atlagban egy szuper minosegu kisruha vagy rugi. De mostmar befejeztem, mert tenyleg agyrem a hozzaallasom. Rozsaszin es feher rucik, furdolepedok, takarok, kiscipok, jatekok, kereszteloruha, cumisuvegek,hinta, minden hetszentseg, aztan jol nezunk ki ha megis kisfiu erkezik. Volt mar ra pelda, hiaba mondta meg a 4D UH 100 %-ra, egy rokonnnal is ez tortent , nem is volt fiunevuk, mert annyira lanyt mondtak, es vegul kibujt a kis himbilimbis. Ha ilyen eset fordul majd elo huginal akkor az egesz hobelevancot kozhirre teszem a Babaneten es arban vihetitek a Ti kislanykaitoknak. Az ember legyen felkeszulve nem ??
Katus nagyon irigyellek a legikiseroi multad miatt. Imadok repulni, en is jelentkeztem annak idejen flight attendant kepzobe, kezembe nyomtak egy koreai nyelvkonyvet, hogy alapfokon legalabb, es minimal ido alatt tanuljam meg, es akkor szobaallnak velem, mert a Koreai vonal akkor meg nagyon nyitott volt. Szepen atlapoztam a konyvet, es ugyanazon lendulettel letettem a repolos szakmarol , mert a koreai egy megtanulhatatlan nyelv egy europainak. Azota csak mint utas repkedek , 18 eve immaron , kismillioszor, es az esetek tobbsegeben Magyarorszagra a csaladhoz. Csak tudnam minek vagyok en itt??????? Na ez tulzas volt, mert tudom minek, de arra nem gondoltam hogy a Hugim "elvesztese" ilyen hatassal lesz ram. Ugy van jo minden ahogy van!!!! Puszi mindenkinek
Hugibaba
hugibaba
 
 


Dóri
Nagyon szépen köszönöm a választ. Akkor csak megnyugtattál a doktornővel meg a szülészettel kapcsolatban. Szerintem is nagyon rendes csak látszik, hogy borzasztóan sok a munkája.

Ami a picurt illeti még éppen tervezési szakaszban vanKép azaz már nagyon várjuk csak még nem akart beköltözni. Remélem hamarosanKép)
Virag2
 


Kope,
Nagy gratula a kislanyodhoz!!!!KépVartam a velemenyed nagyon es egy kicsit elkeserit hogy a csecsmosok meg mindig azon a szinten vannak...Szoval megis fog nekem kelleni az a kulso segitseg a tejbeindulasnal...Es vegulis hogy oldottad meg hogy 2 agyasba kerulj???
Hat engem a fenti mutoben csaszaroztak mert lent telt hazt volt,es mivel megindult magatol a szules,igy ruhaban mentem a szuloszobaraKépde ertem en amiket irsz es total egyetertek,hogy nagyon egyutt van az ambulans rendeles meg szuloszoba.Persze ez soxor jo is lehet de nem mindig.Engem a hatso lifttel vittek fel hordagyon igy nem kell ett az ambulanci elott vegigvonulni,de lattam mar ilyet es nem lettem volna a kismama helyebe.
Hat a latogatokrol meg annyit hogy ez a VIII.keruleti ugyeletes korhaz,igy sajnos vannak nepek,teny es valo...KépSzerencsere a 4 agyasban is csupa nagyon kedves anyukaval voltam egyutt,ugyhogy ezt a reszet megusztamKép

Hugibaba
Na akkor jol ereztem hogy megy a shoppingolasKépPlane kislanynak.En is igy vagyok ha kint vagyunk,hogy Alexnak szinte mindene onnan van,mert minoseg es fel ar mint itthonKépTudom ha egyszer lanyom lenne az kesz anyagi csod...Kép
Hat igen nem egyszeru egy tavol levo tesoval,en mar csak tudom....Nem is tervezed hogy egyszer vegleg itthon maradsz??Jovore tuti megyunk Vancoverbe,es akkor talalkozhatnkKépKép
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!
Tudna nekem vki Böze Tamásrol infokkal szolgálni?
A második babámat várom és akinél elözöleg szültem külföldre ment.
Köszi elöre isKép
benianya
 
 


Szia Kópé!!


Nagyon nagyon gratulálok a babádnak és neked is!KépÉn teljesen megértelek, és átérzem, hogy kiszolgáltatott helyzetben voltál! Teljes mellszélességgel állok melletted és a véleményed mellett!Ha visszaolvasol régebbi írományokat láthatod, hogy szinte ezeket kifogásolgattam én is, de annó elnyomásba kerültem,Kép pedig senki se a kórházat akarja ezzel lehúzni, de ami igaz azt ne titkoljuk el, mert elvakulunk a klinikától!!Nem de bár?Én is pont ezért írtam erős kritikákat, hogy előbbre vigyem a minőséget, hátha olvasgatja valaki odabentről is!!!Szóval mégegyszer nagy gratula kis törpéhez, és a legigazabbat írtad az utolsó mondatoddal!KépKépKép

Hugi, teljesen átérzem a vásárlási lázadat, én is mindkét gyereknél ezt tettem, de nekünk a rózsaszín, ill a világokék cuccok már a megszületésük után kerültek a kosárba,m mert mi meglepit akartunk mindkettőnél, és most sem tudjuk a harmadik nemét! Addig meg semleges színűeket vásárolgattam, de annyit, hogy ha felnőnek a gyerekeim butikot nyithatnék a gyerekcuccokból!Most meg nem igazán kell vásárolni semmit, mert mindkettő színből van itthon bőven választék!Kép
Nagyon rendes tőled, hogy a hugid sorsát is ennyire a szíveden viseled, és ennyi mindenben segítesz neki.Itthon baromi drága mulatság a gyerekholmi!Apropó, te elég gyerekpárti lehetsz, neked nem lesz babád?
Orsi
borsika31
 
 


Hellobello Kismamak,
Kozhirre tetetem, eleg szomoruan, miutan mar tobben is erdeklodtek, hogy nem lehet kisbabam, mert 16 evesen volt egy sulyos nogyogyi mutetem, es ezert nekem befellegzett. Ugy nottem fel hogy vegeig treningeltem az agyam hogy el kell fogadni a helyzetet, es eleg jol is viseltem, egesz addig mig hugi be nem jelentette az o aldott allapotat. Szoval immaron 28 hete mintha a sajat babamat varnam... es a csalad pontosan tisztaban van ezzel, szinte osztozunk a babavaras minden pillanatan, feltekenyseg nuku, meg az is felmerult hogyha ikrek lesznek akkor vihetem az egyiket. De ezt SOHA AZ ELETBEN nem tennem meg mert testvereket nem lehet elszakitani egymastol, de OLYAN NAGYON JO VOLT ELKACERKODNI A GONDOLATTAL. Orokkbefogadni rettento guzmis es hosszadalmas. Jol vagyok , es jol is leszek hugi babajaval.
Kataa, szupi lenne talalkozni, mi eszak Vancouverben vagyunk a hegy feloli oldalon vagy a vizibusszal , vegy a Lions Gate hidon lehet atjonni. Nem tudom mennyire ismered a varost, a Lonsdale ut kozismert egesz Vancouverben es mi pont ott vagyunk, par utcara a vizhez. Ha nezed a Ferjed fotoit csak a Parti Hegyseges reszt keresd a belvarossal szemben, kikotok es magas emeletes hazak, na ott. Na ez az "utbaigazitas" nagyon ertelmes lehet!!!!!!

2 honapja talaltak egy ujszulott kislanyt egy buszmegalloban, szepen becsomagolva, elt, nem volt semmi baja, otthagyta a barom anyja, na en ilyenkor rettento merges vagyok hogy miert nem en talalom meg, mert aki kapja marja, aze az elsobbseg aki rabukkan, es ha a csaladvedelmi bizottsag ugy iteli meg akkor viheti is. De az sose fordul elo hogy halott csecsemot talalnak. Hala a jo istennek. Sot, kulon szervezetek vannak, akik fenntartanak kismama es szulohazakat, azoknak akiknek remenytelen a helyzetuk, nem akarjak a gyereket, szokesben vannak, drogosok, vagy elzavartak otthonrol. Szepen bevonul az anya kihordani a terhesseget, megszul , lemond es otthagyja a babat, az orokbefogadok meg hemzsegnek a bebikert.
Mara ennyi.
Hugibaba
hugibaba
 
 


Sziasztok Lányok!
Ígértem,hogy beszámolok a fejleményekről,ha választok dokit.Hát maradtam a Prof.Úrnál,nagyon aranyos volt és tényleg jól felkészült.Voltam nála és azt éreztem,hogy nála biztonságban vagyok.(biztos minden doki nagyon jó szakember meg köszönöm a segítségeteket is)talán az a negatív császáros infó rettentett el picit korábban.De már nyugodt vagyok.Már azt is megmondta,hogy a nyáron mikor lesz szabadságon és addig még szeretne egyszer látni.Ma meg felhívtam telefonon,mert időközben felmerült bennem egy kérdés,ami picit nyugtalanított és nagyon készséges volt a telefonban is(pedig nem rendelési idő volt és tudom,hogy nagyon elfoglalt).
És legközelebb ha megyek hozzá meg fogom kérdezni,hogy kihez fordulhatok,ha esetleg panaszom lenne amíg ő nem lesz itthon.Lehet,hogy magától fogja ezt modani....mert tegnap is már ő mondta,hogy ha akarom vállalja a terhesgondozásom,nem nekem kellett rákérdeznem,hogy tud-e vállalni.
Szóval most teljesen nyugodt vagyok.
(azért érdekelne a véleményetek ezzel kapcsolatosan?)Puszi Mindenkinek.
kizsu77
 
 


Szia Mindenkinek!

A hétvégén Velencén voltunk ,már a pénteki nappal megtoldottuk a hétvégét.Marcusom ismét jól érezte magát, Botika meg csak aludt,csak aludt a jó levegőn.


Kataa,vannak új képek,de még nem volt időm kissebbre venni őket,esetleg mailben elküldöm.Mit szólsz hezzá?Hmm??
Képzeld,csütörtöktől 1 hónapig én is dolgozni fogok egy picit.A gyerekdokibácsink megkért egy kis helyettesítésre.Anyukámmal megbeszéltem,ő jóváhagyta a dolgot,szóval mehetek.Jól jön egy kis plussz pénz...Na,meg néha anyós is besegít...

Virág,örülök,hogy megnyugtattalak Csatlós dr.nő-ügyben.Amúgy itt majdnem minden doki rohan,sok a kint várakozók száma,de azért ez remélem nem riaszt el!


Borsika!Neked meg örülök,hogy előbukkantál!Remélem mostmár az egész család él és virul!Amúgy Te most hányadik hétben jársz a picurral??
Tök jó,hogy már a beköltözés elött álltok!
A témáról én sem szeretnék vitát nyitni,annyi a hozzáfűznivalóm,a Te írásodhoz,hogy én a 2.-nál voltam másfél napot 4 ágyas kórteremben,fent a nőgyógyin,szóval abból is kaptam egy kis ízelítőt.Igaz ott nem voltak babák,de a wc.,zuhi ott is 8 emberre volt.Nem volt ebből szerencsére gondom,és még mindig csak azt tudom mondani,hogy vannak bizony olyan intézmények,ahol még ennyire sem futja.Na,csak ennyit szerttem volna.
Anyósék mostanában egész elviselhetők!Számomra is meglepő!
A segítségükből nekem is kijutott,amikor Boti megszületett.Olyan erőszakosan nyomultak,hogy az valami hihetelen!Bezzeg,amikor Marci születet,le sem szarták a fejünket,mert ott volt az a dög meleg,és lent ette őket a fene Velencén.De mindegy.Csak ezt valahogy nem tudom megemészteni...meg még sok baromságot a részükről."Imádom,amikor segíteni akarnak".Azonnal vissza kell utasítanom,mert a végén már kezdenének mindenben helyettünk dönteni.Sajnos a férjem meg annyira odáig van értük(na,jó azért ezt megértem valamilyen szinten!),hogy nem is bánja ha mindenbe belekotyognak.Még fokoznám azzal,hogy Márc.-tól anyósom is nyugdíjas!Fú,most ez hirtelen sok volt így belőlük,be is fejezem a témát.
Mint eü.szakember Téged is megkérdezlek,szerintem Kataa is kiváncsi a válaszodra,hogy mi a véleményed a bár.himlő elleni v.oltásról??!!

Hugi,hajrá a vásárlási őrülette!Asszem nekem a világ pénze nem lenne elég ,ha vásárlásról lenne szó.Főleg baba,meg gyerek holmikat imádok vásárolni,meg persze néha azért magamnak is...Amit írtál magadról,én azt valahol sejtettem és őszíntén sajnálom!Örökbefogadásról tehát lemondtatok??!!Azért kár lenne...,de én nem tudok a bőrödbe bújni és helyetted dönteni.De aki ilyen baba,meg család szerető,az megérdemelne egy babát!És az kis baba is megérdemelne egy ilyen anyukát,akiről lemondanak a szülei,mint amilyen Te lennél.De nem akarlak elszomorítani,hogy erről írok.Remélem nem haragszol ezért.


Kópé,Nektek nagy-nagy gratula a csöppséghez!!Hogy sikerült a 2 ágyasba bejutnod??Azért abban volt valami igazam,hogy már a 2.-nál tapasztaltabb vagy ,és nincs nagy szükség a csecsemősökre.Legalábbis többnyire,nem mondom,hogy az esetek 100%-ában ez így van.
Remélem mind a ketten jól vagytok!Tervezett császár volt??

Na,most érzékeny búcsút veszek Mindenkitől,Apa kezd féltékenykedni a gép miatt...
Jó éjt Nektek!

Dóri
angelheart
 
 


Szia Benianya!
Én is Bőze Tamáshoz járok, nála szültem az első kislányomat is és most várom a másodikat. Én nagyon szeretem őt emberileg is és szakmailag is. Nem egy kedveskedő típus, inkább jófejnek mondanám.
Szakmailag alapos, utána jár mindennek és mindig lehet rá számítani.
Ha vannak még kérdéseid vele kapcsolatban, szívesen válaszolok rájuk.
K
hannus
 
 


Sziasztok,

Köszönöm a gratulációkat!

Dóri,
Igen, a másodikkal persze minden könnyebb volt, de azért azt továbbra is fenntartom, hogy az első gyerekes anyukákat jobban kellene segíteniük (ezt, anno nem tapasztaltam) Ami a kétágyasba kerülést illeti, most sem a szerencse döntött...

Tervezett volt a műtét, úgyhogy így nagyobb volt az esélyem, h lesz hely a kétágyasban. (a szobatársam az egyik orvos rokona volt, úgyhogy ott sem beszélhetünk szerencséről)

Kataa, Borsika,

Hát nem volt kellemes, ahogy végigtoltak az ambulancia előtt, de végül is tudtam mire készüljek, úgyhogy megpróbáltam humorosan felfogni a dolgot, persze ez így utólag már könnyű, de nyilván nem ez kellene, hogy legyen a normális helyzet. (Mentségükre legyen mondva, hogí most anában nem működik a hátsó lift, bár nem tudom, h oda befér-e a hordágy...)

Kataa,

Miért kellene a külső segítség a tejbeindulásnál? Második gyereknél? Lehet, h írtál korábban erről, csak nem olvastam most vissza több oldalt.

Üdv

Kópé
Vendég
 


Sziasztok

Borsika
Barcsak elobre vinne valamit az hogy ide megirjuk a negativumokat is..De ebben ketelkedem,es a rohelj az hogy amikor mondtam a dokimnak hogy mi volt a csecsemosokkel,akkor azt mondja:Tudnak rola,es megprobalnak tenni erte..hat ez szerintem eddig nem nagyon jott osszeKép

Hugi
Szomoruan olvasom hogy mi tortent,es szivbol remelem hogy egyszer valahogy megis sikerul.Az orokbefogadas tudom hogy hosszu meg bonyolult ,de biztos jo helyen lenne a baba.Vagy Te mar lemondtal errol?Nem akarlak megbantani,remelem erted KépKép
PErsze ha megyunk feltetlenul irok majd neked elotteKépA ferjem elmagyarazta hol laktok,nagyon szep a helyKép

Kizsu
Orulok hogy megvaltozott a velemenyedKépLenyeg hogy Te biztonsagban erezd magad,mindig lesznek mindenkirol negativ kritikak is,de az elet ilyenKép

Dori
mar hianyoltalakKépPersze kuldjed mailbenKép
Na orulok hogy kicsit kimozdulsz otthonrol,bizti jol fog esni a munkaKép
En azert irigy nyugdijas anyosra...KépPersze tudom ez sem mindig fenekig tejfelKépMeg jo hogy az en aposom is avilag masik vegen lakik,mert nagy beleszolos lenne..Kép

Kope,
Szoval aruld mar el hogy kit kellett lekenyerezni,vagy a dokid intezte???Mert nekem mivel nem a programozott napon indult meg es szegeny elutazott igy nem tudott akkor segiteni.
De a masodiknal majd anno tutira szeretnek menniKépA hatso liftbe befer hordagy,engem is azzal vittek felKép
Igen irtam mar errol,es a tobbeiket sem untatnam csak par szoban,Olyan mellgyuszit kaptam hogy csak naKép.A baba aludt es nem tudtam magamnak kimaszirozni a ko cikiet.Es elindult az ordogi kor.Akkora fajdalmat meg sosem ereztem,meg a mutet utan sem,es mire a 3.tejes es fajdalmas napon vegre szopott a kisfiam,mar alig volt tej es semmilyen praktikaval nem jott vissza.Lehet hogy nagyon szivemre is vettem hogy nem jott ossze,ezert szeretnek segitseget kapni rogton ha megint beallna a szitu.

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Kataa,

A 2 ágyas intézéséről privát mail ment.

Mint írtad, az előző is császár volt. A nmásodik már nyilván "programozott" lesz, tehát ennyiben tutibbra tudsz menni.

Ami a szoptatást illeti: Én amint lemehettem meglátogatni a babát, még a műtét délutánján az intenzívről, egyből megpróbáltam szoptatni. Szopott is valamennyit. Persze ennek sem örülnek, ha az ember a folyosón ülve teszi ezt, de most már nem voltam olyan mulya, hogy ez izgatott volna. Aztán másnaptól folymatosan amikor ébren volt kínálgattam, annak ellenére, hogy a tanácsok közt volt, hogy három óránként szoptassuk, közben meg adjuk a hülye cukrosvizet. Szerintem a mellszívó ilyenkor a legnagyobb marhaság, mert csak fokozza a tejtermelést. Az a tapasztalatom, hogy az első pár napban, hétben ezt tényleg bízzuk a babára, nála jobb mellszívó nincs. (nem vagyok az a fanatikus szoptatáspárti aki még a 2-3 éves gyerekét is óránként megszoptatná, ha kéri, de az első hetek erről szólnak, aztán úgyik beáll minden magától, csak nyugi...) A cukros vizet meg felejtsük el! Persze ez sem olyan könnyű, mert amikor éjjel elvitték a babát (császár után az első lenn töltött este elviszik) próbáltam adni egy saját cumisüveget sima vízzel. Na ezt nem! Kérdeztem miért: mert az jobb...mondták a cukrosvízre, majd lezárták ezt a témát.

(Hát lehet, h nem vagyok egy tökéletes anya, de arra gondoltam azt a 6-7 órát kibírja a gyerek még nélkülem meg a cukrosvízzel, de én még egy jót szeretnék aludniKép)

Kópé
Vendég
 


Szia Hannus!
Nekem is ez az érzésem,hogy nem 1 kedveskedö tipusKép
Te is csak szerdán tudsz hozzá menni?Hivhattad bármikor a mobilját ha gondod v kérdésed volt?
Multhéten szerdán voltam nála,és mivel pont császármetszésen volt, 3 és fél orát vártam ráKép
Kicsit fáraszto voltKép
Benianya
benianya
 
 


Kopé!
Kaphatok én is infot a 2 ágyasrol?Kép
benianya
 
 


Siasztok!

Hugibaba, nagyon nagyon sajnálom ami veled annak idején történt, és most ezért szenvded meg:Szerintem meg kellene fontolnod azt az örökbefogadást, nem egy rossz ötlet, főleg egy ilyen embernek eki biztos, hogy a legnagyobb szeretetben és gondoskodással nevelné fel!
Kérlek ne haragúdj, hogy feltéptem a sebeket, lehet hogy már régebben megírtad, de amióta én is folyamatosan hozzászóló vagyok nem emlékszem! Mégegyszer bocs, és aludj rá egy - kettőt, nem kéne elvetned a gondolatot!Kép

Kópéka, légyszi nekem is írd meg, a kétágyas szoba történetet! Köszi!

Dóri, örülök, hogy örülsz nekem. Már tényleg jól vagyunk, csak ez a rumli, és már nem bírom. Anyósék sztori majdnem ugyanez! csak nálunk annyiban más, hogy nekünk eleve le volt szarva a fejünk, de ahogy megszültem az elsőt onnantól dőltek a jótanácsok, és a jóakarások! Én ebből szívem szerint nem kértem volna, de nem vagyok egy túl nagyszájú tipus, meg a családi béke kedviért inkább hallgattam! De már egy kicsit kinyitottam a számat, és ilyenkor megy a sértődés, és panaszkodnak a kisfiúknak! /férjemnek/ Mint a dedóba, de szerencse, hogy ő mellettem áll, és elrendezi őket.Csak sajna ez ideig-óráig tart mert aztán újabb látogatás,és újabb dolog amit ők jobban tudnak és kioktatnak engem a gyerekek előtt! Na most ennyit majd még folytatjuk a panasztémát, csak mennem kell!

Orsi
borsika31
 
 


Szia Benianya!
Én nem csak szerdán szoktam hozzá menni, hanem megbeszélem vele telefonon, hogy neki mikor a legkevésbé zűrös és akkor megyek. Nem mindig sikerül megúsznom várakozás nélkül, mert jöhetnek közbe ilyen esetek (császár), de azért a 3,5 óra egy kicsit extrém, én még sosem vártam rá ennyit. Max 1 óra volt valamilyen előre nem tervezett műtét,stb miatt.
A mobilját megadta még annak idején amikor elkezdtem hozzá járni, de akkor még szerintem nem volt ennyi "betege", így nem tudom, hogy mostanság is meg szokta-e adni a számát. Azt tudom, hogy sokszor ki van kapcsolva, pont amiatt, hogy tudjon dolgozni.
Én bármikor fel szoktam hívni, ha problémám v. kérdésem van. Nyílván hétvégén csak akkor kerestem, ha vmi nagyon fontos kérdésem volt és mindig készségesen válaszolt, beszélt. Ne legyél vele türelmetlen. Ha megszeretitek egymást, akkor majd lesz kedves is....bízzál benne szerintem. Én sok barátnőnek, ismerősnek ajánlottam őt és szinte kivétel nélkül meg vannak vele elégedve, mint szülésszel is és mint nőgyógyásszal is. Egy lányt ismerek, akinek nem jött be a doki stílusa és váltott, de ez előfordul. Nekem 100%-ban pozitív!
Ha van még kérdés, akkor nyugodtan írj!
Hannus
hannus
 
 


Sziasztok,

Kópé, népszerű lettél ezzel a 2-ágyas trükkel: Szeretnék csatlakozni a sorba, és megtudni a módját, hisz közeleg az én időm is, ill. az uramé, majd ő intézi. Küldesz nekem is mailt?

Köszi,
Katus
Vendég
 


Szia Dóri!

Most csak gyorsba, mert apának dolgozni kell a gépen.Nem volt már időm du. megválaszolni két kérdésed.ezt most pótolom!
Mi most a 24.-ik hétben járunk!
A bárányhimlőről meg nem mint szakmbeli szeretnék nyilatkozni mert ez azért távol áll az én szakterületemtől, én is kikérem a gyerekorvos kollégák véleményét! Szóval én nem adatom be nekik, mert nincs még olyan rég ez az oltás, hogy bizonyított tényt lehetne felállítani arról, hogy ezt egy ember az élete során nem kapja meg, ha be lett oltva.Ez a fő ok, a másik meg, hogy én szeretem ha a természetes úton haladnak a dolgok, és ha el kell kapniuk akkor "bégessünk", de akkor le lesznek rendezve egy életre! Én ezt tutibbnak gondolom mint az oltást! Viszont az agyhártyagyull. ellenit beadattam, és a harmadiknak is be fogom!
No, és ti? Oltattok mindent?
Orsi
borsika31
 
 


Sziasztok,

Hugibaba, most olvastam amit írtál őszintén sajnálom. Szerintem az örökbefogadás nem annyira bonyolult, mint gondolod. Az unokatesómék pl. 3 gyerekt nevelnek, akikről az anyjuk még születésük előtt lemondott. Vannak alapítványok, amik ezzel foglalkoznak.
De érdekes az is, hogy most voltam a klinikán hét elején pont, (sajnos), és volt egy nő a szobánkban (berakták a nőgyogyi osztályra, mert teltház volt a gyermekágyason), aki reggel megszülte a gyerekét este hazament és otthagyta a babát, utána nem is látták. Ezen mindenki ki volt akadva.

Még egy nyílt kérdés. Vetélésem volt nemrég, és visszakerültem a klinikára, mert képzeljétek bennmaradt egy szövetdarab és az begyulladt természetesen. Szerintetek ez általános? Vagy a doki hibája? Volt valakinek már ilyen?
GyOrsi
gyorsi
 
 


Szia Borsi!
A bár.h. elleni v.oltásról én is hasonlóan vélekedem,kicsit visszább már Katáával is megbeszéltük a dolgot,csak kiváncsi voltam Te mit szólsz a dologhoz.Az agyh. term.-en mi is beadattuk.Azon morfondírozok most,hogy magunknak(férjemnek,meg nekem) beadassuk-e?Ma megbeszélem a dokibácsinkkal,ő mit javasol,neki is van 3 gyerkőce...,és ott vannak ők is a feleségével.Valamit csak mond.
Én is "konzultáltam" mind a védőnővel,mind a dr.bácsival,és ők sem ajánlagtják a b.e.oltást,szintén u.ezen okokból,mint ,amit Te írtál,de már ezt is írtam.Szóval egyetértünk mi is,és a doktoraink is!
Anyósékra most kicsit szükségem lenne,mert 1 hónapig dolgozok egy picit,és nem akarom teljes mértékben Anyukámat leterhelni.Persze jövő héten nem érnek rá!Mentségükre legyen ,hogy a sógoroméknál bezár a 3.-nak a bölcsi,és ők vigyáznak rá.Szóval tudod,ajánlgatni nagyon tudják,hogy szóljunk ha kell,aztán amikor nagy ritkán tényleg kellenének,akkor nem érnek rá.A legjobb meg az,amikor szombat de. telefon:"Na csinálunk valami közös programot??"
Még jó,hogy ált én veszem fel,és lerázom őket....Bár van,hogy sunyin csinálják,és amikor férjem dolgozik ,akkor őt hívják.Persze be is tudják egyből "oltani" a hülyeségükkel,aztán én meg itthon adhatom neki az ellenszérumot.
De most hétvégén elvileg nem látom őket!

Kópé!
Azért látom jó a kedved,és könnyedén túlélted azt a néhány napot a klinikán.
Ügyi voltál,hogy sikerült a 2 ágyas,nekem mindegy,hogy hogyan,mert engem ez már nem érint többet.Melyikben voltál??Én a "csecsemősöktől a 2. ajtó-ban"...

Kataa,ma már "élesben" melózok,voltam lent 3x tréningezni,hát ma kiderül,hogy mire volt elég?!
Azért néha jól jön,hogy van anyós,pl. Velencén,akkor ő főz,ilyen gondom akkor ott nincs,és ez sokat számít.Apósom is belekotyogós,de ő emellett még fárasztó is.és állati okos!!Anyukája bába volt("100 éve"),ezáltal após szülés témában is nagyon otthon van-gondolja ő.Amikor nézte a Botis szülőszobai képeket,megszólal:"Jé??!!Ilyen vastagon behintőporozzák őket??!!"
Botit vastagon,de vastagon borította a magz,máz.Mondom neki:NEM!EZ A MAGZATMÁZ!
Hát teljesen elképedt,pedig neki ezt illene tudni,hiszen ő annyi mindent hallott a mamától...Én csak azt szeretném,hogy sok hülye beszólása helyett,inkább maradjon csendben.

De jó,hogy Gyorsika is itt van még velünk!
Szerintem amit írtál,az előfordulhat,én nem gondolom műhibának,de azért megértelek,hogy milyen kellemetlen lehet.
Nekem meg a Ria mesélt egyszer a nyílt örökbefogadásról...Na,azért az is egy borzasztó dolog.Mindkét félnek.
Mondjuk az ilyen babaáknak,akiket így ott hagy az anyjuk,azt hiszem kötelező ,hogy nagyon jó helyre kerüljenek.
Amikor én szültem ,és 1.5 nap a nőgy.-on voltam,volt egy szobatársam,aki a 6 abortuszára jött.De.1/ 10-kor azt mondja nekem,a frissen szült anyukának,hogy "Ilyenkor már kifelé szoktam jönni!"Mármint a műtőből.22 éves,etnikum...Aranyos volt,amikor azt mondja nekem a szülésem napján este:2Azért jó nagy maradt a hasad!"Úgy jöttem haza ,hogy volt rajtam 4 kiló felesleg...
Na,de róla és hasonló társairól ennyit.
A lelked ,hogy van??

Most mennem kell.
CSAJOK MINDENKINEK SOK SIKERT,HOGY SIKERÜLJÖN A 2 ÁGYASBA BEJUTNI!!

Puszi: Dóri
angelheart
 
 


Sziasztok
Delutan a melobol irtam egy jo hosszut de elszalltKép

Kope
Nekem az elso is progi csaszar volt csak a baba gondolota hogy nem es hamarabb jott 2 hettel.A doki szerint igy mar van esely hogy a kovetkezo meg hamarabb jon.Hat remelem nagyonnem lesz igazaKép
Nekem delutan volt a mutet es igy csak masnap reggel allhhattam labra,akkor lathattam ujra Alexet.Azota a baratnom mondta hogym ar maskepp van,lemehetsz 6 oravalis aszules utan,ugy ahogy Te mondtad.Engem nem fog zavarni hogy a folyoson de valahol egyutt elgyek a babaval es probalgassuk a szopitKép
Gondolom neked megy minden ahogy kell?Kép

Borsika
Orulok hogy egyezik a velemenyunk barihimlot illetoen,en sem adatom be.Agyhartya ellenit beadattuk,meg minden kotelezot is.

Gyorsi
Sajnalom hogy meg ezzel is meg kell kuzdened,hallottam ar ilyet en isKép
Mikor kezdhetitek a projectet?

Dori
Hat ilyen anyukabol mar en is lattam eleget...Voltegy 13 eves valunk az osztalyon,hat lanyok az szules utan ugy szladt mint a nyul,ja es hasa egy darab nem voltKépMig mi siman elmentunk 6 hos babasnakKépKép
MEnnyit dolgozol egy nap???Es lefejt tejet megissza Boti??Vagy ilyenkor tapit kap?
Anyukad akkor jol be lesz fogva,bar anyosnak is meg lesz a maga dolga a bocsi szunetesselKépEn mar csak tudomKépNalunk is anyukam,ferjem+en ,meg az uj Gabi nenink lesz felvaltva beosztva melle arra az 1 honapra,ami kezdodik mar junius 20-anKép
Ja kepzeld ma volt eloszor a taki csajszi..Hat egy aldas,olyan alapos volt,es most minden csili-vili,es nem is veszes aron.Legalabbis igy munka mellett nem veszes,mert gyes mellett az lett volnaKépMEg csak 2 hetente egyszer jar 4 orara.

Pusza
kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Szia Kata!

Ja,"ezek" ilyenek...
Hát én úgy dolgozok,ahogy a dokink rendel.Mellette asszisztálok,mert 1 hó betegácsiba van az asszisztens,de ez titok...Szóval nem olyan sok.Ma 5 órát voltam,de több péntekem nem lesz.Tulajdonképpen ülök a gép mellett ,oda kell mindent bevinni,recepteket nyomtatni,stb.,stb....
Botikám már nem anyatejes,bár tejem még mindig van!Sőt még 1 zacsi lefejt is van a fagyasztóban.%. hónaptól nem kérte.Azóta többször is volt olyan,hogy nyűgice volt,én meg megpkínáltam őt cicivel,de csak jobban bepipult,ráharapott és mérgesen elfordult.Én meg úgy gondoltam,ha tej van,de ő nem akar akkor nem erőltetem.Ezért meg nem fogok éjjel-nappal fejni,hogy üvegből megkapja.A tápszert simán elfogadta(Humanat használunk),de már csak 2x kap.Illetve 3x,mert estére Sinlacot adok neki,ami olyan mintha nem is tápszer lenne,szerintem nagyon fini.Tízóraira gyümi,ebédre főzike,és most 16.-án betölti a 6. hónapot,aztán lassan elhagyjuk az uzsis tápszert is.Szóval így állunk,de amúgy megette a lefejtet is üvegből,ha úgy kellett valahova elmennem,hogy szoptatni nem értem haza.
Anyukám sokszor be van fogva,közel is laknak,de azért már nem 20 éves...Igyekszem mindent megcsinálni,hogy neki a lehető legkevesebb maradjon,amíg én elvagyok.De ő már 6x-os nagymami,rutinos...
Ki az az új Gabi néni???Erről lemaradtam?!
Az nagyon jó,hogy a taki csaj bevállni látszik!Tartsa meg ezt a jó szokását,hogy ilyen alapos!
Én még egyenlőre győzöm a kulizást itthon.Néha akkor is,ha már nincs is mit csinálni,de hát én mindig találok valamit.Ilyen hülye vagyok.Férjem szerint ez már betegség...

Na,megyek ,kicsit Apát is meg kell putyulgatni...,meg hát Anyát is!

Jó hétvégét Mindenkinek!

Puszi:Dóri
angelheart
 
 


Dori

Aha hat igen ,nekem is titkos melom volt amig vissza nem hivtakKépKép5 ora napont boven eleg gondolom neked isKépBar ott is latsz eleg kisgyereketKépKép
Aha akkor mar ertem,de jo hogy magatol hagyta el a szopit Boti.Marcus is igy volt?
Alex is is igy csinalta,bar O kezdettol tapis is volt,de azert 6 hoig naponta 6-8szor szopiztott is.Nagyon kitarto voltam,szerintem a kovetkezonel ha nem jon ossze mar nem fogom eddig csinalni azert a 30-40ml-ertKép
Ja azt hittem irtam hogy Marikanak letelt az 1 ev es van sok olyan csalad ahol jobban kell valaki mint neke,ugyhogy jovo heten jon utoljara.Akkor jon vele az alapitvanyos noci hogy ertekeljem az egy evetKép
Gabi neni a ferjem legjobb baratjanak anyukaja,itt laknak a szomszed utcaban.Eddig azert nem ert ra mert a dedit apolta 5 evig otthon.O meghalt e most van ideje,60 eves de fiatalos,meghat ismerjuk mar jo reg ota igy megbizhato.3 hete jon ismerkedni ,jastszani Alexxal,mar hagytam oket egyedul is 1 orara.Siman elengedett es jol viselkedett vele Alex.Ugy orulok hogy lesz vegre valaki akire szamithatok es tenyleg barati aron vigyaz majd ra.Remelem bevalik.A bolcsi szunetben lesznek 8 orat is egyutt amig mi dolgozunk.

Jo hetveget nektekKép
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Dóri,

Most csecsemősöktől a 3. a múltkor a 2. szobában voltam, mindkettő elfogadható, talán amiben most voltam az tágasabb.
Igen, ezt a másodikat már sokkal könnyebben vettem, gondolom a lelki teher is kisebb volt. Most kb. tudtam mire számíthatok, akkor meg nagy naívan készülődtem egy gyors, normál szülésre, és hogy nem úgy alakultak a dolgok, és végül sürgős császár lett az eléggé kikészített idegileg is.

Kataa,

Azért a szoptatás mindig problematikus egy kicsit... A korábbiakban osztottam itt az észt, hogy az első időben szoptassuk csak, amikor csak kér, csak hát ennek is megvan a hátulütője: Ettől meg az ember melle válik olyan érzékennyé és sebessé, hogy csillagokat látok minden szoptatás megkezdésekor. Szerencsére ez pár nap alatt elmúlik. Erről már megfeledkeztem, és csak a szépre emlékeztem az előző szoptatós korszakból..
Hogy hogy lehet ez kivédeni? Nem tudom, de végül is, most már jobb, és ezt a 2 hetet ki lehetett bírni.

Kópé
Vendég
 


Kópé,

én nagyon is élénken emlékszem a sebes mellbimbóra, és az első döbbenetre, hogy a gyerekem nyelve egy smirgli.Kép Bármit is mondott a csecsemős főnéni, én bimbóvédővel szoptattam 5 hónapig, jobb volt mint az egyáltalán nem szoptatás, bár nyilván sokan vetnek ezért követ rám. Megpróbáltam többször is levenni, de csak kb. a 3. hónapban sikerült nélküle, viszont addigra Liza annyira megszokta, hogy tök jól ment azzal is. Én nem akartam mártír lenni, de szoptatni viszont nagyon. Úgyhogy nyeltem a fikázásokat, de így legalább ment a szopi!

Katus
Vendég
 


Szia Katus!

Nálam is szinte ue. volt! Nekem sebes ugyan nem lett, de valahogy nagyon fájt amikor elkeztük a szopit mindkettővel!Aztán a bimbóvédő jótékony hatással volt, és a babáim is tökéletesen megtanulták vele, hogy hogyan jutnak el odáig, hogy jóllakjanak!Kép
Nekem anyósom jött a jótanácsokkal, ugyanis ő gyerekorvos!Akkor meg persze már tudja is, hogy mi jó egy gyereknek, csak azt nem veszi figyelembe, hogy minden gyerek más, és más!Szakmai ártalom ez nála, hogy neki gyerek és kész!Na de nekünk bevált, így remélem a harmadikommal sem lesz majd gond! Nekem is nagyon fontos volt a szopi, és mi szerencsére 6 hónapig kizárólag anyatejcsiztünk! Ez tényleg igaz, hogy olyan sok dologtól megvédi a babucikat, hogy sokan ezt nem hiszik el! Jó akinek nincs elég teje azt megértem, hogy tápizik, mert nincs más választása, de akinek van, csak pusztán a saját akaratából nem szopiztatja fél éves korig csak a babát, azt én nagyon nem szeretem! Most ha valakit ezzel megbántottam akkor sorry, de ez a véleményem! Annak a babának igenis sokkal fontossabb a tiszta anyatej, minhogy villogjunk, hogy a mi babánk már 4 hónaposan gyümölcsözik!!! Na, nekem ez a véleményem!

Dóri, ez elég szomorú, hogy neked meg van tejci, és a Botika nem kéri! Ilyet nagyon még nem is hallottam, hogy a melledet utasítja el a babád!! Kép Nem érhette valami trauma veled kapcsolatban, akár a terhesség ideje alatt? Ezt csak azért kérdezem, mert hát ez tényleg nagyon furi! Doktorotok, és védőnéni nem adott ötletet, hogy mit lehetne csinálni? De szerintem pedig azért fejhettél volna!Botinak jobban ízlett volna mint a tápi, ezt hidd el! Kép De te tudod, hogy mért így csináltad!Igaz több a meló vele, de hát a bébinkért mindent, vagy nem?Kép Mondjuk már nemsoká fél éves -ahogy írtad- Így végülis már mindegy! De nekem például 2 éves korukig, kisebb orrfolyásos náthán kívül soha semmi bajuk nem volt, nem voltak betegek, és én ezt 100% a szopinak tudom be!Tele van ellenanyggal, meg mindenféle védelemmel! Azért én mindenkit erre bíztatnék, ne legyünk önzőek a baba érdekét kell nézni!

orsi
borsika31
 
 


Orsi,

egyet értünk, szerintem is mindent meg kell tenni a szoptatás érdekében. De azt is el kell fogadni, ha ennek ellenére vmiért nem megy. Én pl. soha nem adnék a babámnak más anya tejét, mert nem szűrnek minden antitestet. Persze nekem is jöttek az ötletek: "ó, én már 3 hónaposan tejbegrízt meg dinnyét adtam a gyereknek"-és társai. Én a HA tápszert adtam Lizának, amikor már nem volt elég a tej, de az elején lelkiismeretfurdalásom volt ettől. Most már nem lesz Csipiszkénél, mert tudom, hogy addig adom a tejcsit, amíg van, és utána is a legjobb terméket kapja.
Egyébként Dóri védelmében: Liza 4,5 hónaposan kezdett sztrájkolni, hátrafeszítette magát ha szopizni kellett, kivéve éjjel, akkor túlkómás volt a műsorhoz. A lefejt tejet cumiból elfogadta, de szopizni nem akart tovább. Sokan ezt a bimbóvédővel magyarázzák, szerintem nem. De semmi traumánk nem volt, sőt terhesség alatt végig jártam anya-magzat kapcsolatanalízisre (Raffai-Hidas) és nagyon bizalmas a viszonyunk.

Azért tényleg mindent meg kell tenni a szopiért, de a szeretet nem ezen múlik!

Katus
Vendég
 


Orsi Kép

Nálunk is azt történt mint Dórinál, nem volt hajlandó a gyerek szopni, mindig ordított, hátrafeszítette magát és a végén már harapott. Abba is hagytam a szoptatást 4,5 hónapos korában. Persze nem akartam feladni, küzdöttünk kb. 1 hónapot, a végére az idegeim cafatokban lógtak. De túltettem magamat ezen a szoptatás nem szoptatás dolgon. Szerintem ahhoz hogy vki sokáig szoptatni tudjon nem elég az elhatározás. A gyereknek is partnernek kell lennie ebben. Ha nem akar szopni én akár fejre is állhatok.
A lefejt tejet elfogadja a cummaüvegből. Most vagyunk 9 hósak. Még egy darabig fejek, aztán szépen abbahagyom. Szerintem lusta volt a gyerek megdolgozni a tejért. Anyukám engem csak 4 hós koromig tudott szoptatni, mert én sem akartam szopni. A fiam e tekintetben biztosan rám hasonlít. Kép Az öcsémet viszont majd 1 éves koráig szoptatta Anyukám.
De azt tudom hogy ha esetleg lesz kistesó, és szintén uez a szopigond lenne, nem tudnék fejni neki így, mint most. Család, egy örökmozgó figyelmet igénylő gyerek mellett ezt nem lehet megcsinálni segítség nélkül.

Edit

Kép



Kép
[/url]
pledit
 
 


Na,szisztok!

Látom jó kis téma indult szopi-ügyben.
Õszíntén szólva engem is nagyon kikészített a dolog,hgy sztájkol a gyerek,de abban az időben üvegből sem kérte,aztán 1-2 hét múlva meg elfogadta a lefejtet.Akkor már úgy voltam vele,hogy Isten megbocsássa,de nem fogom magam kicsinálni,hogy még állandóan fejjek is.Pláne ,amit Edit is írt,hogy itt van Marci,aki még most is csak 25 hónapos,és örülök,ha tudok vele is foglalkozni,teszem azt fejés helyett.Különben nem ritka az ilyen,hogy a gyerek magát elválasztja,nekem Marci is ezt csinálta,de ő később még a lefagyasztottat sem kérte!Szóval most annyira nem készültem ki emiatt,mert ezt már 1x nem is olyan régen túléltem.Csak mondjuk Marcus 1 hónappal tovább húzta.Drbácsi és védőnéni nem erőltették a dolgot,mert ezt nem is lehet.Mivel egyik sem kérte üvegből sem.Különben is azt mondták,amivel én is egyet értek,hogy az elején ,amit kellett megkapták.Boti az első hónapban 1450gr-ot hízott,ami azért valljuk be nem kevés.A másodikban 1100gr-ot és így tovább.aztán egyszer csak nem kérte,kész.Annyi előnye van a dolognak,hogy nincs olyan gondom,hogy a gyerekem állandóan a cicin akar lógni,amikor már rajzolni is tud...Ami a betegségeket illeti,nekünk 18 hónapos 19 hónapos koráig nem volt ilyen gondunk.Anyukám is elég sokáig szopott,és már tini kora óta állandóan,de állandóan beteg!
Úgyhogy erről is megoszlik az emberek véleménye.
A másik: nővéremnek mind a négy gyereke tápszeres volt,és nem mondhatni ,hogy notorikusan betegek lennének.Szóval nem vagyok egyedűl,én ezt eddig is tudtam,láttam van egy ezzel a témával foglalkozó topik is
Röviden ennyit.

Dóri
angelheart
 
 


Szia Hannus!
A számát most is megadjaKépÉn is remélem,hogy ilyen nem lesz több,mert borzaszto voltKép
Privit tudok neked vhogy irni?
Kriszta
benianya
 
 


Katus,abban is igazad van,hogy nem adnád más anya tejét a sajátodnak!ÉN SEM!Viszont,ha korababa lenne,és nem lenne tejem egyáltalán,akkor meggondolnám még a dolgot.De így egyértelműen a tápszernél maradok.Azért azt hiszem valahol ez is egy nagyon jó dolog ,hogy eddig az én tejemet kapták!
Borsinak meg csak annyit,kutyafuttában,hogy nem lustaságból nem fejek(nem mintha erre utaltál volna,de jobbnak látom leírni ezt),hiszen tejadó anyuka koromban az éjszakai,hajnali szoptatás után is mentem a fürdőbe fejni,kezetfertőtleníteni,elmosni minden ketyerét,másnap sterilizálni...meg minden ,ami ezzel járt.7 liter tejem volt a fagyiban,most azért Botinál kevesebb,már direkt nem akartam annyit eltenni.Még így is van egy zacsi és a héten azt is megkapja,mert hova tartogassam már.
Most is elég sokat fejtem,csak mivel Marci télen beteg volt,elég sokat kapott ő is.Igaz ő kakaóval ízesítve kapta,és mivel ez az elején volt,kb 1 hónapig rendbe is jött.Tehát vehetjük úgy,hogy két gyereket is "szoptattam".Mindenkinek más a szemszöge,én úgy érzem próbálok mindent megtenni a gyerekeimért,de azért én is emberből vagyok.
Na, tényleg befejezem,mert még van dolgom.

Jó éjt Nektek!

Dóri
angelheart
 
 


Szia Benianya!
Írd meg a mailcímedet és küldök neked a sajátomról egy e-mailt.
Én is: Kriszta(Hannus)
hannus
 
 


Szia Hannus!
gyongyik kukac axelero pont hu
bocsi,de talán igy nem kapok kéretlen leveletKép)
benianya
 
 


Sziasztok

Kope
Ja ne is mond,sebes verzo mellem nekem is voltKépEs hiaba szoptattam csomoszot megsem indult be a tej.De szerintem nalam mar az izgalom miatt nem volt,annyira akartam..Na ezert gondoltam hogy majd babasan eljarok LLL csoportba es ott probalok ezzel mar elore foglalkozni.

Katus
Szerintem mindegy hogy hogyan de lenyeg hogy sikerult a szopi.Latod ez a baj hogy akiknek sikerult tudnak nagyon bantoan okoskodni.En bizony orultem annak is hogy kaptunk heti 700 ml anyatejet a gyujtobol,mert ami manapsag megy tapszer teren,ugy erzi a tanacstalan mama hogy merget ad nekiKép

Dori
En megertelek egy pici mellett nem lehet napont orakat fejni...Es a lenyeg hogy O hagyta abba.
Te miert nem adnad mas tejet??En is oskat gondolkoztam rola,de ahogy fentebb irtam tok ideges voltam es mindenhol azt hallottam hogy a tapi nem jo a gyereknek...Persze tudom hogy nem igaz de egy kezdo anyukanak mas ilyen esetben a jozan itelo kepessegeKép

Orsi
Hat ez sem mindig igaz hogy az anyatej ved ,mert Alex 3 hetes koratol kap tapit es mas tejet is a szopik mellett,de 14 hos koraig meg csak nathas sem volt nemhogy lazas!!!!.Pedig mi sokat hordtuk kozossegbe igazan,majd minden nap vendegeskedes,baba-mama klub,jatszohaz
.2 eves kora ota bolcsis es pont oktoberben kezdtuk de egyetlen napot sem volt otthon betegseg miatt.Ugyhogy szerencsere ritka jo az immunrendszereKépKéphogy mitol nem tudom,talan attol a napi 100ml-tol ami nkeem volt 6 honapon keresztulKépVagy csak ilyen es keszKép
Es nagyon ragaszkodo gyerkoc,bar nem az a tipus aki mindig a szoknyamon log(szerencsere),nagyon kiegyensulyozott ,extra vidam gyerkoc.Ugyhogy szopi nelkul is lehet egeszseges boldog gyereket nevelniKépKép

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok Tapasztalt Anyukák!

Első babámat várom, 15 hetesek vagyunk.
Tudnátok valamit írni a klinika szüléselőkészítő tanfolyamáról?
Előre is köszönöm!

hoa
hoa
 
 


Hoa!

Én nem jártam,de szerintem hasznos.Ha még nem kaptál a dokidtól betegtájék. füzetet,akkor kérjél,abban benne vannak az előadások időpontjai és címei.
Szerintem próbálj ki egy-kettőt,megnézheted az előadás keretén belül a szülőszobát,meg Fellegi Ádám is szokott még asszem zongorázni néha.

Dóri
angelheart
 
 


Kata,én azért nem adnám más tejét szívesen,amit Katus is írt,hogy nem szűrik 100%-osan.Persze más lenne,ha pl. barátnőm,vagy tesóm adná,de egy vad idegen nőce...az más!Meg hát megint csak más lenne a szitu,ha korababám lenne és nem lenne tejem.Akkor azért elgondolkoznék a dolgon.
Szóval akkor már inkább a t.szer,amit én készitek el neki.
Most mennem kell,Botika éhes..

Pusza:Dóri
angelheart
 
 


Sziasztok Lanykak,
Hugibaba ismet.
Erdeklodni szeretnek a mar szult anyukaktol, hogy mennyire szukseges az ugynevezett papirbugyi hasznalata a szules utan, a verzes miatt?????????? Tenyleg lehet olyan nagyfoku a verzes, hogy szukseges, vagy eleg ha jo nagy betetet, betesz az ember??? Mennyi ideig verzik??? Ad a korhaz vattat, vagy betetet, vagy vinni ajanlatos?? Erdemes papirbugyira kolteni ?? Ha viszek innen, es feleslegesse valik ,lenne koztetek valaki aki meg, illetve atveszi??? Esetleg menjek a sunnyogoba a papirbugyival egyutt?? Kb. 250 forintra jonne ki egy darab, ha atszamolom forintra. De nagyon jo minosegu, jo nedvszivo, es vastagon gumirozott a derekanal. Otthon is kapni a celnak megfelelot, vagy nem erdemes meg azt is hazacipelni innen ???? Tenyleg bocsi ha neha lehetetlen kerdesekel bombazlak Titeket , de mar 30 hetesek vagyunk, szinte minden effele infoval masokra vagyunk utalva.
Meg 5 het, es rohanok haza, addig is tukon ulok.
Hugibaba
hugibaba
 
 


Szia Hugibaba!

Én nem vettem eldobh. bugyit,de nem is éreztem hiányát.Vettem pár olcsó,kicsit nagyobb méretű bugyingót,és a lényeg,amit Ria is ajánlott:TENA betétet.Nagyon jól bevállt!Én ajánlom,hogy vigyen a hugid intim törlőkendőt is,hiszen nem tud minden egyes pisilés után letusolni az ember.
A vérzés egyéni.Nekem az elsőnél nem volt vészes,a másodiknál,már szó szerint dőlt,de ez a nagyfokú vérzés szerintem a többségnél csak az első 3 napra vonatkozik.De azért mondom ,biztos egyéni is a dolog.
Mondjuk,ha ilyen tök olcsó és jó minőségű,akkor hozhatsz neki ,kipróbálja,aztán majd kiderűl.De a szülésznők zömis a Tenát ajánlja.Annak van extra vékony,és hosszú változata is,amikor már a vége felé járt a gyerm. ágyi foly.-om,akkor az is nagyon jó volt!Azért is jó a nedvszívóképessége mellett,mert olyan szar nylon -szerű a felső rétege.Azoktól én írtózok!!
Remélem tudtam valamicskét segíteni!
A kh. amúgy ad vattát,de ez olyan kényelmes,meg annyi van nála,amennyit bevisz,nem kell kéregetni,kéznél van.
Elhiszem,hogy nagy az izgalom,nálunk is,és mindenkinél az volt!
Férjem asztalos ,ezért ő csinálta még a kiságyat is.Én meg tiszta izgatott voltam,mikorra kerülnek haza az általa készített bútorok,hogy végre belepakolhassak.
Ha itthon leszel,innen is tudsz nekünk írni?????

Dóri
angelheart
 
 


Hoa
En jartam a tanfolyamra de mar 3 eve.Nekem tetszett,foleg elso babanal nagyon erdekes megKépSot meg Duna Tv-ben is benne voltunk mert egy enekkar jott az egyikreKépA terhesambulancian adnak rola tajekoztatast biztosanKép

Dori
Hat igen de egy baratnoben sem lehet annyira megbizni egeszseg teren.Es az dontott a gyujto mellett hogy sterilizaljak,nekem volt ismeros aki adott volna de azt nem fogadtam el.
A kovi babanal ha nem jon ossze a szopi akkor en is tapizizni fogom,mar csak azert is mert nem akarok majd heti 3* jarni a tejert.Eleg faraszto volt akkor is,de kisgyerekkel meg plane az lenne.

Hugibaba
Nekem TENA halos bugyim volt es nagyon bejott,(meg otthon is azt hordtam az elejen a csaszaros sebem miatt)konnyen megszarad ha ki kell mosni es szinte nem is erzed hogy rajtad van nem szorit a gumija.Es en is csak TENA betetet hasznaltam,meg joval az elso 4 het kemeny verzes utan is,csak akkor a vekonyabbkisebb valtozatat.
A papirbugyit nem ismerem.
Az 5 het hamar elmegy mostmarKép

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Köszönöm az infókat. Az az igazság, hogy néha kicsit elveszettnek érzem magam. még jó hogy ti rutinosak vagytok már és kedvesek is (nem utolsó sorban).
Nem kaptam információs könyvecskét, de szerintem nem ez az egyetlen mulasztás...
Az első laborvizsgálat körül is volt némi bonyodalom.
Az orvos elküldött a védőnőhöz, hogy majd ő mindent elmond és elküld engem laborba, ekg-ra. A védőnő jól leszúrt, hogy miért nem kértem az orvostól beutalókat, mert ugyanis ő a védőnői pecsétjével nem írhat nekem olyat. Aztán elmentem a háziorvoshoz, aki azt sem tudta, hogy milyen vizsgálatokat kérjen. Ketten csak összehoztuk és megkaptam a beutalókat.
A leletekkel visszamentem a háziorvoshoz, aki azt mondta rendben. A klinikán a doki nem is kérte a leleteket. A védőnő meg ismét leszúrt, hogy miért nem tűnt fel senkinek, hogy baktérium, laphámsejt, meg VVS van a vizeletben.
Hasonló kálvária volt még a folsav, meg vas pótlás is (azt az üzemorvos írta fel) :-)

Bocs a sok panaszért!

Hoa
hoa
 
 


Kata,hát igazad van ,persze egy barinő sem olyan megbízható ilyen téren,de egy vad idegen nőcénél mégis csak jobb.Vegyük példának,hogy nem csak olyanok adják/ták a tejüket,mint én,hanem egy kicsit rászorultabbak ,mint én.Mert vannak ,akik csak a pénzkereseti lehetőség miatt csinálják az egészet.Nekem ez volt a legkevesebb!7 l. volt a fagyiban,ekkor döntöttem úgy,hogy el kell kezdenem leadni,csapba önteni hatalmas butaság!!
Persze bevizsgálják,és ha pozitív a tej,akkor kiöntik,és erről értesítenek.Nekem sosem volt az,szerencsére,még abban a dög melegben sem...
De viszont megértelek Téged is!Azt is megértem,hogy szar érte járni,és pláne Alex mellett milyen szar lenne.A tápszer tényleg tök steril,az már csak anyukán múlik,hogy készíti el.
Nekünk még a gyerekdokink is azon a véleményen van,hogy gyűjtőből,ha nem muszáj ne,inkábbtápsz.,vagy tejtestvér legyen a babából.
A szomszédunkban volt a kisfiúnak tejtesója...Anyukának csak ide pár háznyira kellett jönni.A védőnőnk szervezte.Persze ilyenkor is ajánlatos bizonyos vizsgálatok elvégzése.

Hugi,aztán az olcsó bugyik pár hét múlva a kukában landoltak,addigra már szebbeket is tudtam hordani.De a hálós bugyit már más is dícsérte.Nekem ahoz nem jó emlékeim fűződnek ápolónős koromból,én azért nem vettem....


Hoa,mi tényleg szívesen segítünk!Megkérdezhetem ,hogy ki a dr.-od,hogy még egy induló labor sem érdekli??
Nem akarom bántani,de azért hogy lehet így nyugodt a lelkiismerete?!
Kutya kötelessége lett volna kérni egy jó nagy labort így az elején ott helyben a klinikán!
De a lényeg,hogy meg van.Különben szerintem ne várj semmire,kérdezz(!),mondjad ami aggaszt,és a papírokat is egyszerűen dugdd az orra alá!Lehet,hogy sok a dolga,vagy ennyire szét szórt,nem tudhatom,de egy a lényeg:ne hagyd magad!
A védőnő meg ne szúrjon le!Neki nem a leszúrás a dolga,hanem a segítés.
Különben a kóros vizeleted ügyében ki és mit lépett??

Dóri
angelheart
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: