[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
Első babára várva - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

@mutymurutty:
Pihizz sokat!
Ha sikerülne a baba nevünk már van. Ha fiú akkor Máté András (párom András), ha lány akkor Szófia Anna (nagymamám volt Anna). A 2 éves Al8zkám is Alíz Nikolett (utánam)
nicika35
 
 


@nicika35:


Nagyon szép nevei vannak a gyerekeiteknek és a leendő nevek is szépek! Ha összejön a baba akkor azonnal doki szerintem és megbeszéled vele hogy írjon progeszteront. Ha elmondod, hogy az előző 2 babánál mi volt Rosszall akkor biztos vagyok benne hogy felírja. Háziorvos nem írhat szerintem ilyet.
Elhiszem, hogy teljesen mindegy a neme, csak jöjjön. Hajrá és nagyon drukkolok Nektek! Majd hozd a pozitív LH tesztet. Én is úgy döntöttem, hogy kora délután csinálom majd meg. Van még valamennyi tesztem (olyan amit te is feltettél és kazettás is) remélem így elég lesz.


Szép napot Mindenkinek!








maja33
 
 


@maja33:
Én a 10 cn- tartok. Ma kezdem az lh tesztet. Kalkulátor okt 6-ra jósol ovut. Hőmérőzök is.
Minden rendben velem szerencsére.
marika1212
 
 

 
 

Sziasztok.
Koszi a tanácsokat. Elmegyek jovoheten, hogy megnyugodjak jó helyen van, és szepen fejlődik. :-)
Meg csak vasárnap töltöm a 6. hetet, így a rosszullét is jöhet még bőven, de azért bízom benne hogy megkímél a kis borsó. :-D
moni25
Eger
 
 


@maja33:
Az a baj a dokimhoz csak időponttal lehet menni és 3 hét mire kapok. Az már késő lesz progiilag. Bízom benne hogy a progi krém elég lesz most. Holnap kezdem kenni napi kétszer.
nicika35
 
 


@maja33:


Köszi szépen :) Nem félek tőle csak olyan na :D Magán dokihoz járok, normálisan megvizsgál meg tényleg kérdezhetek tőle bármit ott helyben is meg bármikor hívhatom a mobilján, de ahogy vittem neki a 12 hetes UH eredményeket, megmondta akkor is, hogy na akkor most pihenünk egy kicsit, nem kell túlzásokba esni a vizsgálatokkal se, így a 16hetes UH kiis maradt 

@aimi: 
Ismerős érzés ez a "nő a pocakom mint a bolondgomba  " Gondolom neked is szokott viszketni kétoldalt, mert nekem amikor nől s húzódik a bőr akkor mocskosul tud viszketni :) De ez hogy 4 hetente nézték neked  Nekem nyilván akkor nézték amikor megállapították a terhességet, a 8. héten  
Én is 3-án megyek dokihoz ^^ Vasárnap leszünk mi már 22. hetesek 

@nicika35:
Hát mivel már 22 hetesen megyek a dokimhoz, akkor lehet tutira megnézi. Nembaj, had nézze :) Keményedni nemigazán szoktam, csak ha már sokat hajlongok, meg hát szuszogok is akkor elég rendesen 

@moni25:
Ismerős ez az álomkór :) Én szinte képes voltam átaludni a napokat főleg az elején kb a 12. hétig, nameg társult mellé, hogy amint felkeltem máris ennem kellett olyan éhesnek éreztem magam, ez miatt volt rossz éhgyomorral menni vérvételre. Mostanra meg ezek is elmúltak. Nagyjából a 20. hét közepétől ha nem eszek egyből ahogy felkelek úgyis jó már, wc-re se járkálok most annyira, néha evés után alszok nap közben 1-1,5 órát s ennyi. Pörgősebb lettem így közel a 22. héthez, úgyhogy nyugi :) Tényleg lesz sokkal jobb is :) És hála az égnek, nekem se voltak rosszulléteim 

mexinda
Hódmezővásárhely
 
 


nicika35
 
 


@mexinda:
3 hettel jarsz elottem, en holnap leszek 19 hetes
Es nekem nem csak a mehszajat csekkoljak minden honapban, hanem bakteriologiai kenetet is vesznek mindig.... Oszinten a hatam kozepere sem kivanom ennyiszer, de ha a dokinal ez a protokoll hogy mondjam neki azt, hogy nem akarom
Viszont a masik dokim (aki az inszemet is csinalta) csak a 7. heten nezte, meg jovo heten fogja.
Nekem inkabb a koldokom korul meg felett szokott viszketni nagyon, szornyu erzes.... Meg par hetig a bimboudvar viszketett annyira, hogy legszivesebben lekapartam volna a helyerol
aimi
 
 


@mexinda:
3 hettel jarsz elottem, en holnap leszek 19 hetes
Es nekem nem csak a mehszajat csekkoljak minden honapban, hanem bakteriologiai kenetet is vesznek mindig.... Oszinten a hatam kozepere sem kivanom ennyiszer, de ha a dokinal ez a protokoll hogy mondjam neki azt, hogy nem akarom
Viszont a masik dokim (aki az inszemet is csinalta) csak a 7. heten nezte, meg jovo heten fogja.
Nekem inkabb a koldokom korul meg felett szokott viszketni nagyon, szornyu erzes.... Meg par hetig a bimboudvar viszketett annyira, hogy legszivesebben lekapartam volna a helyerol
aimi
 
 


@aimi:


Bimbóudvar az nekem is szokott mostanában megint egyre jobban viszketni. De ami inkább jobban zavar azok a mellkasomon mint a kiütések vagy micsodák... Van hogy szörnyen viszketnek, de figyelmen kívül hagyom, s nem vakarászom nehogy kisebesedjen... Sok kis apró pötty... Holnap védőnőnek meg is fogom említeni, mert ilyen még életembe nem volt. Remélem nem kell bőrgyógyászatra mennem, mer hát na.... Viccelődtem is épp anyummal, hogy mire szülök, addigra kapok is időpontot :D Katasztrófa bőrgyógyászatra bejutni.

mexinda
Hódmezővásárhely
 
 


Sziasztok! 

Marika:
Hajrá LH teszt! Majd hozz képet ha szeretnél. Én ma tartok a 10.cn-on, és kezdem is a tesztelést. Az ovut 2-3-ra tette, de lehet később lesz. A legutóbbi ciklusom igencsak rövidebb volt, gondolom ezért. (A másik kalkulátor nekem is 6-ra tette.) De majd hamarosan kiderül. 

Moni: 
Majd gyere a hírekkel, hogy mi volt az orvosnál. Pihenj sokat, most úgyis ez az időszak van. 

Nicika: 
Hűha, így tényleg bajos a dokidhoz menni, 3 hét..... A progikrém jó megoldás lehet és majd ha legközelebb mész feliratod vele a gyógyszert. 
Jól látom, hogy az utolsó teszt már egyforma erősségű? Akkor ma volt az ovud. Beleadtatok apait-anyait? Hülye kérdés volt, tudom....Kacsintás

Mexinda: 
Az tök jó, ha ilyen orvosod van, hogy bármikor hívod és a rendelkezésedre áll. Mi havonta jártunk UH-ra, akkor te már csak a következő genetikai UH-ra mész a 18 hetesre. 
Én is annyira kíváncsi voltam Rá mindig, hogy még közbe-közbe babamozira is ellátogattunk. 
Szedsz magnéziumot? Keményedésre jó. Micsoda mázlista vagy, Te is megúsztad a rosszulléteket. 
Majd még csak ezután leszel igazán pörgősebb a 3.trimeszterben. Én állandóan molyoltam valamit, annyi energiám volt, hogy csak lestem honnan jön. 
Mi a helyzet a kiütésekkel, jobb már? Az biztos, hogy ezren vannak bőrgyógyászaton. Lehet mire időpontot kapsz el is múlik. Nevetés


Aimi: 
Akkor a Te vizsgálatod a legkellemetlenebb, mert 2 is van. Határozatlan Pocak viszketéssel mit kezdtetek? 


Mutymurutty: 
Jól vagy? 

maja33
 
 


Mexinda: 
Úgy akartam írni, hogy akkor már csak a 18 hetes genetikai UH-ra mentetek, elírtam bocsi. Hisz már majdnem 22 hetesek vagytok. Nevetés
maja33
 
 


@maja33:


Semmit sem szedek :) Most értem haza védőnőtől, említettem neki ezeket a kiütéseket, meg is mutattam, de megmondta, hogy nem kell vele foglalkoznom. :) Előtte se szedtem semmit sem, s megfogadtam, hogy nem is fogok semmit sem amíg nem muszáj, majd ha a vérképem szerint ítélik hogy szedjek mondjuk vasat, akkor majd szedek :)
Babamozira én majd 30. hét körül megyek el csak. Kíváncsi vagyok énis rá, de nem sokkolom szegénykémet UH-k sorozatával :)
Nézte volna a védőnő a szívhangot, ezzel a szívmonitorral vagy mivel, de szinte szó szerint menekült előle :D Ahogy húzogatta a fejet a hasamon, éreztem hogy a kicsi meg az ellenkező oldalra húzódott, s fel is adta mondván hogy most még sok helye van mocorogni :D
mexinda
Hódmezővásárhely
 
 


@mexinda:
Hat az a kiutes dolog nem hangzik olyan jol Remeljuk a doki tud ra vmit. Majd ird meg mi volt, kivancsi vagyok.

Maja, en kokuszolajjal kenegetem minden este, nagyon jo kis puhis tole a borom. Ha napkozben erzem, hogy viszket, akkor probalom csak dorzsolgetni, nem vakargatni.
Ebben a ciklusban szepen egyutt haladtok Marikaval Remelem egyutt is teszteltek majd pozit oktober 20. korul
aimi
 
 


@aimi:


De szuper, hogy a kókuszolaj használ. Kacsintás Biztos, hogy nem lehet kellemes érzés, mikor viszket és legszívesebben megvakarnád, de mégsem teszed.  Igen, én is figyeltem, hogy Marikával együtt startolunk. Úgy legyen ahogy írtad, Ámen! Nevetés


@mexinda:


Semmi magzatvédő vitamint, vasat, folsavat, egyáltalán semmit nem szedsz?
Nekem a vassal mindig probléma volt, szedtem is állandóan. Meg a vitamintokat. Tömtem magamba mindent, mert attól féltem hogy nem viszek be annyit amennyi kell a babának. Meg amennyire szüksége volt én azt úgysem tudtam volna megenni ételben. És féltettem, hogy nehogy emiatt beteg legyen.
A kiütéseket meg ne hagyd annyiban, pláne meg ha nem múlik el hamarosan.
Tesómnak a lábán volt egy folt, nem is foglalkozott eleinte vele, de nem akart elmúlni. Végül csak elment a dokihoz és mondta, hogy bőrgomba. Tesóm rendesen szégyellte magát mikor meghallotta mi az. Kérdezte tőle az orvos, hogy járt e olyan helyen ahol ilyesmit összeszedhetett. Kiderült, mikor voltak régebben fürdőzni akkor kapott el valamit. Pedig csak a lábát lógatta a vízbe és előtte sosem volt bőrgombája. Zavarban van 
Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy neked is az van, csak elmeséltem. Jelenleg keni a kenőccsel amit felírtak neki és szépen javul. 

Lehet csak a mosóportól, a ruhától van így és idővel elmúlik. 

Nem semmi volt akkor a szívhangnézés. Nevetés Kis ficánka. NevetésCsók Na de majd Okt.3-án megnézik rendesen! Csók




maja33
 
 


Sziasztok! 

Megcsináltam az LH tesztet, szinte nem is látszik 2. vonal. Majd csak a holnapival együtt teszem fel, hátha szembetűnőbb lesz az eredmény. Nevetés Lehet csak 6.-a lesz az az ovu. Nevetés

Marika LH teszteltél? 


maja33
 
 


@maja33:


Tényleg semmit nem szedek :D Magam miatt se szedtem sose még C vitamint sem, s mégis évente 1x mentem dokihoz meg annyiszor se. Hála nem vagyok, s nem is voltam beteges. Minden értékem jó, minek tömjem feleslegesen azt a sok szintetikus izét magamba is meg a picibe is. Én pont ezek ellen vagyok, dehát mindenki másképp van :) 
Nemhinném, hogy bármiféle gomba lenne. Háziorvosomnak is megmutattam ma, s őis mondta hogy ez semmi, s el fog múlni. 
Megcsinálta az EKG-t az teljesen rendben, de hogy ő hall egy kis zörejt, s adott sürgősségi szívultrahang beutalót, merthogy ez a protokoll. Hát mondom jó. Beis mentem a kórházba, kaptam is időpontot November 28-ra... Megmondták, hogy örüljek, hogy idénre befértem még... Jaa hát mondom oké :D Ennyit a sürgősségiről :D
mexinda
Hódmezővásárhely
 
 


@maja33:
Igen. Megpróbálom feltölteni
marika1212
 
 


En sem szedek terhes vitamint mar. A dokim szerint mar a 12. het vegen abbahagyhattam volna, de en a 16. hetig szedtem. Egyedul C vitamint iszok meg magneziumot neha, ja es nemsokara indul a D vitamin is. Most voltam vervetelen, viszem magammal a dokihoz jovo heten, ha vmi hianyzik, akkor majd mondja es potolom.
En nem vagyok ellene, minden telen vitaminozom magam immunerositeskent
aimi
 
 


@mexinda:


Az igen, de jó, hogy ilyen erős a szervezeted. Nekem sajnos nem, így rám rámfér télen is a tuning. Kacsintás Nesze neked sűrgősségi.......Rosszall 1 hónap múlva kaptál időpontot, szomorú ez. Rosszall


@aimi:


Én is vitaminozok télen, utána nem. Igen, a doki majd úgyis mondja, hogy ha valamit szednetek kell. 

maja33
 
 


Sajnos én is beteges vagyok, vagyis voltam. Hála az égnek kb. másfél éve nem voltam komolyabban beteg, de sajnos most elkapott, pont az inszem kellős közepén, bár nem fogott le nagyon, csak pont inszem körül köhögtem elég erősen, meg még most is köhögök. Doki azt mondta nem baj, de szerintem ha így megtapadna, az csoda lenne.
Egyébként hétfőn este volt az inszem, viszont kedden éreztem valamit. Nem tudom, hogy ovu volt, vagy "mellékhatás"? (nem tudom, milyen az ovu fájdalom, mert soha nem éreztem még). Minden esetre inszem utáni nap kedden reggel és este is együtt voltunk, meg még szerdán este is. :)

mutymurutty
 
 


Nekem mandulagyulladásom volt egy évben 4-szer. Pont érettségi évében. Aztán elkezdtem c vitamint szedni, és azóta nem jött elő. Majd kihagytam pár évvel később, és megint begyulladt. Azóta minden ősszal c és d vitamint szedek, így mindig megúszom egy könnyed megfázással. Mandulák meg rendben vannak. :)

Szerintem a náthától nem függ, hogy megtapad-e. Sokan megfáznak a terhesség elején. A túl magas láz nem jó. De egy kis nátha belefér.
marika1212
 
 


@marika1212:
Sajna nem az, hogy csak egy kis nátha, hanem erős köhögés. Pár napja is olyan erőteljesen köhögtem, hogy fájt már a hasam. Felért egy jó hasizom gyakorlattal.
mutymurutty
 
 


@mutymurutty:


Jobbulást. Lázad is van?

Van valami hatásos szer, amit akár terhesség alatt is be lehet venni, vagy meginni?

Esetleg próbálkozz a propolisszal vagy a gyömbérrel. Mindkettő jó gyulladáscsökkentő.
marika1212
 
 


@marika1212:
Nincs lázam. Alapjában jól vagyok, jó a közérzetem. Éjjel bedugult az orrom, meg néha elővesz a köhögés.
Köszi a tanácsot. Van itthon gyömbér. Meg hársfa teát iszom és hustensaftot.
mutymurutty
 
 


Sziasztok! 

@mutymurutty
:


Elhiszem, hogy aggódsz, de szerintem simán meg tud tapadni így is. Nagyon kitartóak ezek a kicsi csodák. Én is beteg voltam mikor megfogant (megfázás, láz, egész nap az ágyat nyomtam), de azóta is itt van velünk már 21.hónapja. Kacsintás Nyugi, rendben lesz minden! Az ovus fájdalom olyan belenyilalló, szurkáló, feszítő érzés. Mikor melyik van porondon, nem tudom jobban leírni. Szuper, hogy még "rádolgoztatok".Kacsintás
Gyors gyógyulást kívánok! Használt a gyömbér, próbáltad? Jobban vagy amúgy? 


@marika1212:


Tesztelgetsz Te  is szépen? Képzeld, nekem a vizeletsugaras LH tesztemen - olyan amit Nicika is csinált - alig van változás. Még olyan volt a tegnapi, mintha halványabb lett volna, mint a tegnapelőtti. Nem értem én ezt már. Vagyis értem, mert a 30-as érzékenységűmen még nem látszik annyira a 2. vonal, mint a 25-ösön. Kipróbáltam ezért a kazettással azzal viszont jobban látszik, úgyhogy azt használom. Igaz alig van belőle, de rendeltem gyorsan, remélem mire elfogy ideér a kövi adag. A hőm még mindig "normál tartományban", úgyhogy nyugi nekem. Nevetés
Felteszem a teszteket, bocsánat a rossz minőségért. Ma megpórálok jobbat készíteni. 


Nicika, hogy vagy? Megvolt az ovud ugye? Hőt is mérsz? 

Többiekkel mizújs?



maja33
 
 


@maja33:
Lehet korán kezdted a tesztelést. Én mikor először csináltam, abban a ciklusban 11 db-ot használtam el. De aztán tudtam, kb. mikor van ovum, elég volt 4.
mutymurutty
 
 


Mutymurutty,
Igen az is lehet.Viszont az egyik kalkulátor - gondolom h a múlt hónapi rövidebb ciklusom alapján - 2-3-ra tette az ovut a másik meg 6-ra. Ezért kezdtem el,na meg félek h lemaradunk róla.
Köhögés mindig megvan?
maja33
 
 


@maja33:
Én mindig az ovu tesztnek hittem, mert a kalkulátor az mindig a megadott ciklushossz szerint számol és lehet éppen hosszabb vagy rövidebb lesz majd. Ja és attól is függ, milyen hosszú a luteális fázis. A kalkulátor 14-el számol, nekem meg mindig 12 volt. Elég nehéz belőni az ovut sajna.
Köszönöm, még egy kicsit köhögök.
mutymurutty
 
 


Nekem ma 2.dpo. mi mindent megtettünk apával. Szedem a vitaminokat, Barátcserjét, kenem a progi krémet. És bár meglepődtem de már fájnak a cicik. Feltételezem hogy a progitol.
nicika35
 
 


@nicika35:


Drukkolok Nektek!
Nekem 6. dpo. Még egy hét és talán kiderül, hogy sikeresek voltunk-e.
mutymurutty
 
 


Sziasztok!

Nicika,Mutymurutty, drukkolok Nektek hogy összejöjjön a bébi!

Én meg full idegbeteg lettem mert ma vagyok a 13.cn.-on és s tesztjeim mindig negatívak,úgy hogy még nem is erősödnek. Kezdem leírni ezt a hónapot. Lehet ez egy anovulációs ciklus lesz. Nem hinném hogy ilyen későn lenne PÉ.-m. 6 hónapja tesztelek de ilyen még nem volt.
Rakok képeket is ha tudok.
maja33
 
 


maja33
 
 


Milyen egy ovu nélküli hőgörbe?
Ha nem lesz ovum akkor negativ végig az lh tesz?
Még jó hogy rendeltem belőle.
maja33
 
 


@maja33:


Nyugi, még nekem sem volt peteérésem a 14. cn-en. És nekem is délután úgy tűnt, hogy halványodik. De csináltam egyet pont most, és még negatív, de erősebb lett. Nagyon sok függ attól, hogy milyen híg a pisi. Ne aggódj. Lesz ovud. :)
marika1212
 
 


@maja33:


Hány napos a ciklusod? Mert nekem volt 29 napossal, 17.napon ovu.
mutymurutty
 
 


Mutymurutty,
30 naposak általában. Akkor még beleférhet egy későbbi is. De ilyenkor már azért látszani kellene némi erősödésnek,nem?

Marika,
Remélem igazad lesz és tényleg lesz. Figyelek mindig a szabályokra pedig.
Neked hány naposak a ciklusaid?
maja33
 
 


@maja33:
Sőt, most vissza néztem, akkor 29 napos ciklusnál a 17.napon volt pozi tehát a 18.! Napon volt ovu.
Nyugi. Erősödni fog majd még!
mutymurutty
 
 


@maja33:


Nekem 31 naposak.
marika1212
 
 


Köszönöm Lányok! Majd megírom hogy alakul holnap.
maja33
 
 


@mutymurutty:
Annyira szorítok neked! Érzel valamit?
nicika35
 
 


@maja33:
Eddig is csináltál már LH teszteket?
Nekem 29 napos ciklusnál eddig az utolsó 3 LH csúcs: 13cn, 15cn, 14cn
Neked még csak ma van 13cn. Semmi okod aggódni.
Nekem van egy anovulációs görbém 12 évvel ezelöttröl. Mutatom mindjárt.
nicika35
 
 


nicika35
 
 


Ez meg a mostani ciklusom. Az eleje ronda de az ugysem lényeg.

nicika35
 
 


Nicika, igen kb.6 hónapja tesztelek, megfigyelés, infógyűjtés miatt. Eddig mindegyik szépen erősödött ahogy kell. Sosem volt még így. A hőmérőzést viszont nemrég kkezdtem.
Honnan tudtad anno h az egy anovus ciklus? Az LH tesztből?
Figyeld a hőmet, na ilyenkor mi van?

Mondjuk a mostani görbédnél én azt hinném ha nem LH tesztelnél h a 13.napon van ovud. De utána ismét csökkent a 15.cn.-on.Lehet nekem is ilyen most ez a csökkenés? Vagy ez már a tényleges ovus csökkenés?

Tanácstalan vagyok így h a teszt nem mutat semmit. A hőben nem bízom 100 százalékig meg.
maja33
 
 


maja33
 
 


Nicika, az anovulációs görbédnél is van egy csökkenés. Az LH teszt meg negatív volt? Telefonról vagyok és nem igazán látok mindent jól. 

Ha viszont nekem ez egy rendes ovus csökkenés akkor az LH-nak már jócskán pozinak kellett volna lennie a napokban, ehhez képest......................
maja33
 
 


Közben megérkeztek a tesztjeim és itt egy kora délutáni kép.
A kérdésem már csak az hogy ha az LH most kezd erősödni akkor miért ment le a hőm?
Most melyiknek higgyek? Járt már így valaki?
maja33
 
 


Nem engedi feltölteni,de a lényeg hogy már erősödött.
maja33
 
 


maja33
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: