[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
2004.tavaszi kisbabák - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Lena,
kivancsisagbol ujbol felhivtam a megadott telefonszamon a westend-es jatekboltot. S megint 40e Ft-ot mondtak. Mas gyartonak is van ehhez hasonlo baby asztala, valamivel kevesebbet tudnak, s azok kerulnek 9e Ft koruli osszegbe naluk. Ha ilyen asztalt akar valaki, akkor erdemes gyujteni a pontokat.

Ezennel befejezem ezt a temat, mert szerintem mar mindenki unja. Kép ...csak gondoltam, hatha valaki meg hasonlo cipoben jar.

Tobbiek merre vagytok?! Hm...?

Megyek iszok egy cappuccinot. Kép


Sly

Kép
Kép
napocskamano
 
 


Mi is vagyunk, olvasgatok. Tegnap egész nap kint voltunk, Márk délelőtt és délután is 2-2 órát aludt a babakocsiban. Amikor nem aludt akkor is nézelődött, voltunk a Dunaparton, szuper volt. Igazi tavasz volt tegnap. Ma meg újra ez a trutyi idő,Kép Nagyon elegem van belőle.

Ed! Sajnálom, gyógyuljatok meg gyorsan!
Zsu! Nektek is jobbulást!

Edina! Szuper az UH-os kép! De jó ilyet látniKép

Ági! "rongylábú" MatyikaKép Ismerős a szitu, Nóri már nagynak számít, de a 10 percre lévő bolt 1 órás séta még most is. Most éppen az az időszakunk van, hogy minden fának köszönünk, megsimogatjuk őket és 1-1 fa még puszit is kapKép

Szilvus! Milyen a bölcsi, hogy viseli Peti?

Mennem kell, Márk elég büdi, ma már 3x(!)

Sziasztok:
Magdi

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Sziasztok!

Magdi, jót nevettem a soraidon és egészen magunkra ismertem. Dorkával is egy 10 perces táv min. 1 óra. Percekig állunk egy-egy fa előtt, kerítés előtt és kezdődik a "miért", "ez mi" kérdések időszaka. Főleg a miértek újak, mert az "ez mi" már nagyon régóta megy.
Különben Dorka szept. 14-én született és a XVIII. ker.-ben lakunk. Nagyon messze tőletek, pedig milyen jó volna találkozni, a gyerkőcök is bizti nagyon élveznék.

Edina, tényleg olyan jó volt UH-s képet látni!!!
Valószínűleg, sőt biztos, hogy a terhesség miatt nem kér szopit a kicsi. Nálunk is Dorka egyik napról a másikra elválasztotta magát. Szerencsére gond nélkül, egyáltalán nem viselte meg.

Szilvus, hogy telt a kis bölcsisünk mai napja? Várjuk a beszámolót!
Szilvus, Te mivel kenegeted Peticica bőrét? Levi lábán és kezén is vannak száraz foltok, hiába kenem a dokinéni-féle krémmel.

Moncsi, én már régóta nem mosom külön a gyerkőcök ruháit.
Tisztítószekre nagyon kell vigyázni! Pillanatok alatt lenyúlják.

Megyek, mert Levi tombol. Ma semmit nem aludt, esik össze a fáradtságtól, de nem tud elaludni.
Beteg babáknak jobbulást!!

Köszi mindenkinek a bébiőrös tippeket!

Era
pera
 
 

 
 

Most jöttünk a dokitól, C vitamin+lázcsillapítás, antibio csak csüttől, ha lesz még láz. Egy kicsit piros torka, amúgy semmi.

Moncsi, nálam ez az alap muffin recept:
15dkg margarin
15 dkg cukor (mostanában kevesebbet rakok bele)
1 cs van.cuk.
2 tojás
------habosra keverni----
15 dkg liszt
1/2 cs sütőpor
izesítő akármi (kakaó, kávé, dió, gyümölcs, méz, lekvár...)
tej - annyi, amennyit felvesz, ne legyen túl sűrű és túl híg sem.
--keverni,
--formákat 3/4ig tölteni,
--forró sütőben sütni (én egy tepsire teszem a formát, nem fog elolvadni, az tuti)
Hajrá!
Mosás: a mi cuccainkkal majdnem mindig együtt mosom, apóséval nem.

Ági, nagyon aranyos lehet, hogy már szalad a srác. Kincsinek még fogni kell a kezét, de így is rengeteget tud menni.

Magdi, tetszik a DunapartKép

Sly, orvosnálKép

Zsu, gyógyuljatok már meg!

Kincs a babakocsiban alszik a konyhában az ablak alatt. Kiütötte a lázcsillapító. remélem kialussza magából a betegséget!

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Edina! én azt sem gondoltam hogy terhes vagyok, mert nem volt cicifeszülés, pisiinger, sem hányinger. Szoval semmit sem éreztem amig nem kezdett el rugdosni. Nagyon klassz a kép, ez 4D-s?

Ági! Matyika nagyon ügyes hogy megy!! ORsi még mindig kapaszkodik, néha van 1-1 önálló lépés.

Voltunk szemészeten, +1,5 azt mondják ilyenkor ez a jobb ha kicsit rossz. Kint van az 5. fog, most vettem észre, mégis lehet ettöl nem evett.

Moncsi! mi nem mossuk külön.

Léna! én németböl kaptam ilyen pelust, semmi gond vele. Nagyon szeretem, éjjel ezt adom rá amióta a Libero mintával amit küldtek összepisilta magát és az ágyat. Mind a 2vel ez volt. Pamperssel semmi gond, eleinte pedig gyanakodó voltam mert tul vékony.

Na talán sikerült most feltenni a pisigyüjtö zacsit hogy ne legyen lyuk, de többszöri probára igy valszeg már nem is ragad ugy. Lehet leesik mielött lenne benne. Este meglátjuk.

Kincsinek jobbulást!!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Voltam ma de 10kor állásinterjún...
Az Otthon Centrum egyik franchise partnerénél. Úgy tűnik bejövök a pasasnak... Na nem úgy... Szóval abban maradtunk, hoy mivel neki annyira nem sürgős, mivel most költözködnek és utána fogják bővíteni a szolgáltatásaik körét, így csak akkor kellek (ez kb márc vége lesz...) De abban maradtunk, hogy majd visszahív és akkor ha nem lesz másik munkám, akkor megbeszéljük a továbbiakat... A központnak jelezte, hogy keres könyvelőt, engem ajánlottak neki... Az átfaxolt önéletrajzomon láttam szép nagy betűkkel, hogy JÓ. Csak azt nem tudom, hogy akkor miért nem vettek fel oda?? Bizti volt vkinek egy ismerőse, aki bekerült oda helyettem Kép

Voltam a postán fél óra alatt végeztem (tegnap nyílt a posta a Savoya parkban, és szerencsére nem neszelték meg sokan KépKépKép

Mosás, én már 3-4 hós korától együtt mosom Pepe ruháit a miénkkel, különben nem lenne annyi cucca, hogy a 3,5 kilós gépbe félig legyen... Mert ugyi az ő cuccai között is van fehér, meg tarka, meg sötét, meg 1-2 piros is, azokat csak kézzel tudnám kimosni, ha nem mosnám a sajátunkkal...

Pepe most aludt el... persze, mert iszonyú nyűgös volt, ezért adtam neki Panadolt, valószínű az ütötte ki... Csak reménykedek abban, hogy nem lesz fent éjfélig...

Nem tudom, nálunk a Libero bugyipelus bejött, ha sétálni fog és nem lesz tőle gombás, akkor azt fogjuk használni... A Pampers nálunk csak nappalra jó (arra meg olcsóbb az auchanos Comfort...), éjjel csupa pisi lesz minden (már többször próbáltam...).

Humi, a pelusos csajszi elérhetőségét el tudod nekem küldeni? Van neki is esetleg bugyipelusa???

Megyek kúrálom magam tovább...

Zsu
bzsuzska
 
 


Meg 2 kép a 10 hós nagyfiúról...:

Ördög:
Kép

Vagánykodok a felfújható fotelomban...:
Kép

Zsu
bzsuzska
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk, csak ismét kicsit behavazódtam.
Anyu jól van, szombaton már jöhetett is haza.

Nádjának kibújt a 2. fogacskája, éppem hogy látszik a hegye. Valentin napi ajándék nekemKép

Holnap talán tudok jönni hosszabb időre.

Mariann
tmarianna
 
 


Sziasztok!

Jöttem helyzetjelenteni.

Betegeskedő babák, Sára, Kicsi + Zsuzska, jobbulást Nektek!

Mariann
Anyudnak is jó egészséget kivánok, gyors lábadozással! 2-es számú fogacskához gratulálunkKép

Era
Peti lábára kaptunk egy erősebb, kortyzon-származékot is tartalmazó krémet. Szerettem volna elkerülni, hiába nagyon legyöngitett szteroid, de mégis szteroid alapú. Viszont a piros foltok egyetlen éjszaka alatt elmúltak. Most ismét csak a gyenge, testápolókrémmel kenem.

Ági
Kép Hát igen, ilyen lesz egy örökmozgó. A hóban is lépked Matykó? Tetszik Neki?
Peti tegnap egy katicabogarat csipegetett és csemegézett, valszeg berepült szellőztetés alatt. Kitessékeltem, miután kibányásztam gyermekem szájából.

És egy kis beszámoló Petike első két bölcsis napjáról!

ELSŐ NAP
Félek, lesz még böjtje, mert TÚL JÓL sikerült. Vagy ne legyek ilyen
borúlátó?Kép 10-re leosontunk, pont a házzal szembeni kapun kell bemenni, s
ott van a csoportunkhoz vezető bejárat. 9 baba van ebben a csoportban - ami
egyébként vegyescsoport. Azaz Peti a legifjabb, a következő ügyfél egy 14
hónapos baba, majd a többiek úgy 2-2,5 évesek. 5 kisfiú és 4 kislány.
Minderre a mennyiségre jut 2 db gondozónő és 1 db dadus. Ez nekem nagyon
tetszikKép Petipötty hatalmas "BABBABBAAAAAA" felszólitással vette birtokba a
csodaszép szines termet, gondolom ez olyasmit jelenthetett, hogy "na helló Nép, jön I. Nagy Péter!". Azonnal elmászott tőlem, keresett magának kockákat,
kis favonatot, pöttyöslabdát (ez lett ám a jelünk!! - Nekem is ez volt
bölcsi-oviban:-) ) meg mindent. A kislányoknak nagyon tetszett az új
jövevény, de van egy sanda gyanúm, hogy én sokkal jobban. Azonnal a fülemig
ért mindenféle odahordott játék, labda, kiskacsa, kisnyuszifüle.Kép Rögtön
kaptunk tízóraira egy banánt, Petikém nem hazudtolta meg önmagát, kb. fél
perc alatt tünt el feneketlen bendőjében. Volt ámulás a gondozónők
részéről - büszkén jelentettem be, igen, Petibaba nagyon jó evő. Aztán
bónuszként hozzátettem: pohárból iszik..Kép No, nem volt ám
etetőszék, Kisfiam frankón megült az icipici támlás széken a teritővel
leteritett kisasztal előtt. Najó, a teritőt azért lecibálta és
széttapicskolt rajta egy kis banánt, de szerintem ez beleférKép Egészen 1/2
12-ig azzal telt a délelőtt, hogy játszott, mászkált, nevetett. A másik
teremből is átjöttek megcsodálni, micsoda "mosolyalbum ez a baba". Hozzám
kb. 2-3szor mászott oda, amolyan lecsekkolás végett, ottvagyok-e.
Megpuszilgattam, ölbevettem, aztán útjára eresztettem. 11 után már
mutatkoztak rajta az álmosság tünetei (ujjszopi, függönycincálás, stb.),
mondtam is, hogy ha korábban kel, akkor 10 körül szokott még aludni fél
órácskát. Mondta Márta néni ez jó, majd akkor Ők is leteszik ilyen időben,
ha igényli. Fél délben jött a borsófőzike tojással. Petinek kissé
összeturmixolva!Kép Tojást nem kértük az ekcéma miatt,
üresen ette a főzit. A kisasztalnál. A kisszékről.Kép Igaz, mindketten
csak nyakig lettünk borsófőzelékesek, plusz használatban forgott 3 azaz három
darab kanál, de a főzelék elfogyott!!! Majd utána a fél lekvárosbuktát is követte. Rajtam pedig a magyar trikolór pompázott, fehér pólón a borsó és a lekvárfolt. Stílusos a gyerekKép. Befejezésül néhány jókora korty a pohárkából, egy kis
asztaltapicska (lekváros kézzel), egy kis buktafalat-hajigálás a földre,
majd elköszöntünk a holnapi viszontlátásig. Petike szépen egyedül kezet
mosott az icipici mosdónál, felöltöztettem és hazajöttünk. 1/4 1-kor mint
akit kupánvertek elájult a kiságyában.

MÁSODIK NAP
Ma 9-re mentünk, azaz 1 órával korábban, mint az első napon. Forgatókönyv az első naphoz hasonló, egészen 1/2 10-ig, amikoris a gondozónéni fejbólintására néhány sasszéval kioldalogtam az ajtón. Petikém, aki egészen addig gyakorlatilag tudomást sem vett rólam (végülis hogyan versenyezhetnék a szines fakockákkal?!Kép), azonnal érzékelte a távozásomat követő légüres teret és jó hangos ordításba kezdett. Az öltözőben ültem egy icipici széken (nem, nem rogyott össze alattamKép ) és hallgattam a valóban keservesen síró csemetémet.Kép Kommandós mozdulatokkal, kockakőnek álcázva magam odaosontam s belestem a terembe: gondozónéni ölében bőgött a Drága. 10 perc után a keserves bőgés átcsapott a már itthon jól megszokott "csakúgybőgökjóhangosandesemmibajom" típusúba, no, ezt már ismerem, gondoltam, nagy baj nem lesz. Majd 3/4 10-kor a Dadus ki is jött, hogy nyugodtan menjek el, s 11-re jöjjek vissza. Peti akkor már nem sírt (vagy csak nem hallottam?). A kért időben benyitottam a csoportba, Kicsifiam a gondozónéni ölében lóbálta lábacskáit és vigyorgott. Örömmel hallottam, hogy majd' 1 órát szundikált, s mosolyogva ébredt. Kérdeztem énekelt-e, mondták nem. Mondtam, majd fog, akkor jó. Továbbiakban hatalmas kacagás kisérte a játékot, bár a csoport csemetéi minden bizonnyal azt hiszik, hogy én, a nagy ló is majd oda járok hozzájuk, jöttekmentek, pakolták az ölembe a játékokat, kis locsolókannát, pöttyöslabdát, satöbbit.
Ebéd szintén a tegnapihoz hasonlóan zajlott, kisszék, kisasztal, teritő (lecincálva), pulykaragu csőtésztávalKép Petinek külön küldtek krumplipürét, mondtam azt felejtsük el, remek lesz a ragu meg a tészta, kissé villával összetörve. Ebből elfogyott a szokásos - nem kevés - mennyiség, s ruhám sem kapott az étlapból. Viszont sajnos a Peti mellett ülő kisfiú tányérkájából csalogatóan incselkedtek azok a szemét csőtészták Petike felé, olyannyira, hogy muszáj volt felcsippenteni őket:-) Ha nem hagytam egyik kezével, hát nyúlt érte a másikkal. Jajjajj, a végén még bele is tapicskolt, persze ez mindenkinek nagyon tetszett, nem győztem szégyenkezni, persze itthon ilyen nincs, mert hát etetőszék, saját tálca, semmi sunyin csalogató csőtészták ... A kézmosás a pohár vizben már tényleg extra adalék volt - persze, le kellett öbliteni a szószt kezecskéiről. Nekem ugyan éget az orcám, de Petibabát nagyon megdicsérték, micsoda jó evő baba, milyen ügyes baba, pohárból iszik, nahát. Csöppem ahogy ott ült a kis széken s kergette a fürge csőtésztákat (nanáhogy csakis a szomszédét...), valóban nem egy majdnem 11 hónapos bébi látványát nyújtotta.
Alvás már itthon, kiütötte a második nap is rendesen. Holnapi forgatókönyv ugyanez.

BÖLCSŐDÉS NAGYFIAM VANKép Kép

Hát ennyiKép

kellemes éjt mindenkinek!

Szilvus
szilvus
 
 


sziasztok,

mi is vagyunk, de főleg csak olvasok. Bence szupernyűgi, nem tudom mi van vele, lehet a havazást érzi 2 napja?

Valakinek van tippje mit tegyek vele? Csíp, harap, de mostmár nagyon durván és szinte folyamatosan, ha rászólok hisztizik.
Tiszta hiszti az egész gyerek, teljesen kivagyok már, az agybaj kerülget minden estére, lassan elfogy a türelmem.

Bocsánat de most nem válaszolok személy szerint, hulla vagyok, ha tudok holnap jövök írni.

Jó éjt

Timi
kismaszat
 
 


Sziasztok!

Múlt hét óta sajna nem nagyon jutottam géphez, de remélem holnap már visszatudok olvasni.Kép
Tudom, hogy időben szólok:
Holnap akinek van kedve, örömmel vennénk, ha csatlakozna hozzám és a barátnőmhöz.Kép
Szóval a barátnőm a Boráros téren lakik, jó nagy a keco és szívesen lát minket. Az ő kisfia is most lesz 1 éves és nagyon tündéri.
Mariann,Kép remélem fogsz reggel olvasni, elküldöm az adatokat.Bocsi, a kis munkáért!Kép

GYERTEK!!!!
Telcsi. számom 06-20-366-9404

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is csak egy kissé megviselten.
Összeszedtem valami vírusos nyavaját, lázzal és a többi tipikus tünettel. Hát mit mondjak? Éreztem már jobban is magam. Tegnap olyan pocsékul voltam, hogy szegény Krizsó napközben csak bóklászott a lakásban és képtelen voltam rávenni magam, hogy foglalkozzak vele, húzott az ágy. Így ma-holnap Lacus suli helyett bébiőrködik. Ilyet még nem csináltunk, de most ez van. Épphogy kilábalunk az egyik nyavajából jön a másik. Vége lehetne már ennek a bacis időszaknak.

Moncsi,
Nekem is van szilikonos muffinsütőm. Én simán rárakom a rácsra és semmi baja.
Itt van 100 recept, én ezekből szoktam sütni:
http://www.haon.hu/nagyvilag/nagyvilag-104793.shtm

Mariann,
Anyudnak további gyors gyógyulást!!!

Ági,
Hát igen, mostantól egy kicsit hosszabb program lesz a bevásárlás, de azért igazán büszke lehetsz Matyikára, mert nagyon ügyes.Kép

Ed,
Szegény Kincsi, reméljük gyorsan helyrejön. Megy a sok gyógypuszi Krizsitől (az enyémtől most csak még betegebb lenneKép)

Zsu,
Jobbulást neked is! Küldöm priviben a pelusos lány emailjét. Ha jól emlékszem van neki bugyis pelusa is, de nem 100%. Nagyon édi az ördögös képen Pepe. Direkt nem szedtétek ki a vörös szemet?
Miért nem vállasz be maszekban könyvelést? Az nem fizet rosszul GYES mellett és tudnád otthon csinálni.

Mi is túl vagyunk Lacus felvételi leadásán. Az ELTE "Matematikus" szakát jelölte meg elsőnek, majd másik 3 különböző "matekkombinációs" szakot.

Edina,
Szupi ez a 4D-s kép. Gratula mégegyszer!!!!Kép

Kitty,
Én nov. közepén küldtem be a pontokat Donoéknak, és január legvégén kaptuk meg a kért vödröt.
Liberóék viszont nagyon rendik voltak. Felhívtam őket, hogy az októberben beküldött pontokért még mindig sehol a teki (Mariann, köszi mégegyszer az akkori pontocskákat). Mondta a nő, hogy november akárhanyadikán feladták, és egyben meg is állapította, hogy "akkor ez elveszett". Küld másikat, de várni kell rá. Mondtam, hogy végülis már mindegy, mert a gyerek azóta már 9 hónapos múlt és nemhiszem, hogy nagyon izgatná egy rágcsálható teknősbéka. Mire ő felajénlotta, hogy akkor küld mesekönyvet. 1 hét múlva, ajánlottan feladva itt volt a mesekönyv. Köszi, Liberó!!!

Rég írtam Krizsiről. Januárban, gyakorlatilag 3 hét alatt behozta minden lemaradását. Hihetetlen, hogy ez a gyerek másfél hónapja még megfordulni sem igazán tudott, most meg bírtokba vette a lakást. Így 9 és fél hónaposan ott tart ahol kell, simán feláll bármi mellett és kapaszkodva, oldalazva lépeget. Ráadásul semmi veszélyérzete, így néha akkorákat esik, hogy nem győzünk kapkodni utána, mert simán elengedi amibe kapaszkodik, ha valami más kezdi érdekelni.

Puszi,
Humi
humi
 
 


És ami kimaradt:

Léna,
Sárának is jobbulást és sok gyógypuszit!!!! Hú, de figyelmetlen voltam.Kép Bocsi!

Szilvus,
Nagyon ügyi Peti baba. Szerintem nem lesz semmi gondotok a beszokással. Stramm kis srác!Kép

Timi,
Szerintem fogd meg Bencét, tartsd el magadtól ha rúg, karmol, harap. Közben szólj rá egy picit erőteljesebben, hogy "nem szabad ez fáj anyának" és rakd le, hagy ott hagy hisztizzen. Ha látja, hogy nem ér célt vele, egy idő után úgyis abbahagyja és leszokik róla.

Itt egy friss táblicsku, a holnap 1 éves Réka tiszteletére:KépKépKép

Kép

RÉKA! BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!KépKépKépKép

Puszi, Humi
humi
 
 


Sziasztok!

Kitty,
Sok boldog szülinapot Rékának!

Annyira rosszul aludtam éjjel, hogy most úgy érzem, mintha kimostak volna. Bálint szerencsére még alszik, így van egy kis időm.

Léna,
Elvileg 10hét+5 nap vagy 11.hét még nem tudom pontosan, majd a fövő hét vége felé megyek a dokihoz, akkor mérik a nyaki redőt, és ott szerintem pontosan meg fogják tudni mondani.
Tünet változatlanul nem nagyon van,csak időszakosan, de ez a rossz alvás már kísért. Éjjel felkelek pisilni (ma legalább 2x) és nem bírok visszaaludni csak kb 1 óra múlva. De legalább hányinger nincs. Kép

Szilvus,
már nagyon vártam a beszámolót! Kép Örülök Petike ilyen jól fogadta a bölcsit. Szerencse, hogy ennyire közel van hozzátok, az is nagyon jó, hogy nincs sok gyerkőc egy csoportban, és nem csak 1 fő foglalkozik velük. Meddig tart a szoktatás? Gondolom mostmár majd egyre többet lesz ott nélküled. Sikerült már bébiszittert találni?

Timi,
Bálint is hasonlóan hisztis, néha úgy érzem, hogy az idegeimen táncol. Nálunk is ment ez a harapás, ütés, legfőképp hajam tépése majd oriási hiszti. Én hasonlót csináltam amit Humi mondot, Megfogtam, szemébe néztem, kicsit eréjesebben:nem szabad, ez anyának fáj...stb, majd letettem, természetesen hiszti, de egy idő után már nem csinálta, csak nagyon ritkán, és akkor sem dühkitörésként. (na jó, azért vannak kivételes napok mint pl,tegnap)

Zsu,
nagyon édi a képeken Pepe! Kép

Mariann,
Anyukádnak gyors gyógyulást!
Ezek az ajándékok a legszebbek! Kép Én anno a szülinapomra Bálint 3.fogacskája hegyét kaptam. Kép

Karmen,
Remélem végül sikerül a pisigyüjtés.
Igen, a kép 4D-s, élőben jobban látszik, mert jobb híjján a fényképet fényképeztem le. Kép
Lehet, hogy hülyeség amit kérdezek, de hogy vizsgálták Orsit a szemészeten?

Barbi,
mi sajnos nem tudunk menni, ma du az Apeh-nál van jelenésem,

Moncsi,
Már én sem mosom mindig külön a ruhákat, csak akkor, ha a miénkhez valami fehérítőt stb rakok. Egyébként azért sem mert nem igazán gyülne neki össze egy adag külön fehér és szines.

Bálint tegnap megtett 3 lépést egyedül! Olyan aranyos volt, láttam, hogy annyira örül. Kis kezeivel mintha egyensúlyozott volna, és közben engem nézet. Kép Kép
Kibújt a 6. fogacska hegye is. Tegnap elég sok sírás volt, mert mindig próbálkozott azzal, hogy egyedül álljon, de még nem mindig sikerült neki, és amikor elesett, akkor sirt.
Evés változatlanul katasztrófa, nem tudom mitévő legyek.

A betegeskedőknek gyor gyógyulást! Vége lehetne ennek a bacis időszaknak már!

Most megyek, mert amint hallom felébredt a hétalvó. Kép

Majd még jövök!

Szép napot!

Edina

nedinabp
 
 


Boldog Szülinapot Réka!!!
Kép

Szilvus!
Örülök, hogy Petike ilyen jól viseli a beszoktatást! Meddig tart a szoktatás? Bébi szittyóról nem válaszoltál!?

Humi!
Jajj jajj! Nagyon nem a te éved ez a mostani (idáig!) Gyógyulj meg gyorsan. Lackó fiad különbejáratú "sí" szüneten vanKép

Most csak ennyi voltam mert főznöm kell. (kelkáposzta főzi Matyinak+nekem Apa nem szereti = így jártKép)

Pumi?
Merre vagy? Jól vagytok?
Ági

Ági
Kép

Kép
rozsagi
 
 


Sziasztok!

Réka, BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!!!!

Kép

No, az örök optimistaKép Móki ma nagyon bal lábbal kelt - vagy ahogy apa mondaná, bal cicivelKép.

A tegnapi nap nyűglődéshegyek tömkelege, grrr, ezek a fogak megint - vagy lehet, hogy a havat érezte? Mindenesetre másfél hete alig eszik(párizsin és narancson élKép), de a pelus mindig tele, 2 napja a fogzószéklettel megy a harc. Nem tudom elég gyorsan tisztába tenni, ha tojik, kicsit kipirosítja a popócseketKép és úgy nyálzik, mint a fene (utoljára 4 hónaposan volt ilyen, pedig hol volt akkor még fogKép).

Kicsit busójárás van a héten - de én vállaltam be, 1 barátnő, 2 barátnő, stb., Laci túlórázott...no, ez nem túl optimista üzi, de ilyenkor arra gondolok, hogy milyen jó, holnap megyünk babanézőbe Schöpfibe, megszületett az unokahúgomKép Juhéj!!!!!

Jut eszembe, Edina, édi a kép! Milyen nagy már a pocaklakó!

Gratula a bölcsis Petinek! Ügyi-ügyi!

Ed, hétvégére kutya baja se lesz Kincsinek, s szuper hetetek lesz!!!!!

Most szaladok, rendbe vágom a lakást, 11re jön a köv. babanézőKép

Pussz,

Móki
móki
 
 


Sziasztok! Kép

Köszönöm Réka nevében a gratulációkat. Fényképeket szombaton tudok felrakni, akkor tartjuk a zsúrt, ma csak fülhuzi van. Hihetetlen,hogy tavaly ilyenkor kellett a 10 napos túlhordás után befeküdnöm. Azt hittem én már egyben maradok. Aztán ma meg már 1 éves nagylány. Azért ne szaladjon má ilyen gyorsan az idő!!!
Most jöttünk meg az 1 éves kori vizsgálatról,ami gyakorlatilag uaz volt,mint az összes többi hónapban. Súly, hosszúság, fejkörfogat, melltartóméret.
Súlya: kereken 9 kg, Hossza: 74 cm.
(És miközben a védőnő lelőhetetlenül beszélt, Réka csak kiabált Neki,hogy etyem-petyem. Kép )

Karmen!
Szóval se vérvétel,se pisimustra, se szemészet. Csak annak van bármi vizsgálat,akinél van valami tünet,vagy gyanú) Érdekes nem? Uabban az országban lakunk, uaz a TB ellátás járna.

Szilvus!
Nagyon jó volt olvasni a beszámolódat, stramm kis srác ez a Peticica. Azért még tényleg várd ki a végét. Akkor kezdődtek nálunk a nagyokkal a bajok, amikor rájöttek,hogy ide mindennap kell menni és anya bizony lelép. De az is max.1 hét volt.
Utána viszont imádták a bölcsit. És az nagyon jó,hogy olyan közel laktok, nem kell nagyon korán felkelteni Őt, és főleg nem utaztatni egy csomót.
Tényleg, mi újság, találtál már felvigyázót Petinek?

Humi!
Jó,hogy előkerültél. Remélem már kilábalsz a betegségből, és ezzel az idénre le is tudtad. Nagyon ügyi Krizsó, hogy mit fejlődött1,5 hónap alatt!! Lacus jó nehéz szakot választott(legalábbis nekem nehéz lenne)

Timi!
Nem irigyellek a hiszti miatt.(Pedig lesz ez még rosszabb is) Réka is néha próbálkozik, pl. a pólyázón ülve hátraveti magát,ha nem kap meg valamit. Vigyáznom kell,nehogy beüsse a fejét. De tényleg próbálj meg nem tudomást venni a hisztiről, ne is lássa Bence,hogy mérges vagy, így majd elhagyja.

Ági!
De ügyi az egyedül sétáló Matyus! Réka jó,ha tavasszal tart majd itt.

Na, megyek szótárazgatok egy kicsit, mert este angol, és még nem tanultam. Meg Rékának összedobok egy karfiol főzit zöldbabbal és pipihússal.

Kitty
kitty123
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk, kesobb tudok csak visszaolvasni.

Kitty,
Boldog Szulinapot Rekanak! Kép

Kép

Sly es Bianka

Kép
Kép
napocskamano
 
 


Sziasztok!

Réka!
Kép

Kincsinek átadtam a puszikat és csodát tett. Köszöni mindenkinek! És hasonlókat küld a betegeknek!
Jó hír, hogy Kincső tegnap du volt lázas utoljára. Este csak hőemelkedése volt, éjszakára már az sem, pedig este nem kapott kúpot.
Ma csak hisztis, állandóan az ölemben lenne és cicizne. Most hagyom, gyógyuljon meg gyorsan.
Van remény, hogy utazunk.Kép
Az erkélyre még mindig nem mertem kitenni, nagy nehezen sikerült elaltatni a szobában.

Sajna én meg be vagyok zárva a lakásba. Ez a 2. napKép Brrrr Ebbe tényleg bele lehet dilizni.
Ráadásul apa csak későn jön, így még usziba sem jutok le. Mindig nekem kell lemondani mindenrőlKép
Csak akkor ne vágják a fejemhez, hogy dagi vagyok.
No nem panaszkodok tovább.

Móki, kajaügyben nálunk is hasonló volt a helyzet, asszem meséltem. mostanában túrórudi, gyümistúró, joghurt, banán, főtt husi is lecsúszik. Próbáld meg!
Az órámra vigyázzKép, majd ha hazajöttünk beugrunk érte.

Humi, mi van nálatok? Gyógyuljatok már meg! Lacus jól választott, drukkolok neki, hogy felvegyék!

Edina, ha így halad, hamarosan rohanhatsz a fiad után. Evés: türelem és takarítás. Rakj elé olyan falatokat, amit szeret, adj a kezébe kanalat.
Kincső valamelyik nap már egyedül ette a pohárból a túrót, 1-2 falat a szájában kötött ki.Kép

Ági, jó ötlet a kelkápfőzi, kösziKép Olyan nehéz kitalálni, hogy mit főzzek. Változatos, laktató, egyszerű legyen.Kép

Karmen, van már pisi?

Zsu, bocsi, hogy megkérdezem de mi lesz a babaprojekttel, ha dolgozol?

Szilvus, akkor jó mulatást mára is!

Timi, Kincsi akkor harap belém, ha nem azt csinálom, amit ő akar. Főleg a combomba szokott harapni. Mindig rászólok, remélem hamarosan megérti. Hisztis, makacs, akaratos. Apa szerint olyan, mit Apa nővéreKép No még csak az kéne nekem.Kép

Érzem a gyümileves illatát....
Megnézem.
Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Réka Nagyon Boldog Szülinapot Kívánunk Neked!
Kép

Barbi!
Sajnos még nincs autó,így nem tudunk kimenni,pedig szívesen mentünk volna.Kb egy hónap és kész van.

Edina!
Gyönyörű a pocakpicúrka!Kép

huhh,mennem kell,Domi tépi a ruhámat,még megpróbálok írni később.

Puszi mindenkinek

Orsi
orsi21
 
 


Sikerult visszaolvasnom.

Zsu,
nagyon vagany Petya a foteljaban. Kép

Mariann,
gratula Nadjanak a 2. fogacskahoz. Kép Anyukadnak jo labadozast.

Szilvus,
csak amulok, mennyire jol sikerult Peti elso 2 munkanapja. Jol van. Nem lesz semmi baj. Meg elvezi is, hogy szinte hasonlo koru gyerekekkel jatszhat. Kép

Edina,
gratula Balintnak is a 6. fogacskahoz, no es persze az onallo lepesekhez! Kép

Moki,
unokahugod szuleinek gratulalunk es sok boldogsagot a babahoz! Kép

Barbi,
kar, hogy nem elobb szoltal. Kép

Eves: a pipihusin es pulykahusin kivul milyen hust adtok meg a babaknak?

Betegeskedoknek jobbulast tovabbra is! Kép


Sly es Bianka

Kép
Kép
napocskamano
 
 


Réka, nagyon boldog 1. szülinapot !!!
Kép

Ed, remélem Kincsi meggyógyul és el tudtok utazni !
Biztos szuper lesz !

Szilvus, örülök hogy Petke ennyire belejött a bölcsis napokba ! Így neked is könnyebb hogy látod, simán megy a dolog, nem ?

Humi, Krizsónak gratula az ügyesedéshez !

Mariann, Nádjának meg a 2. fogacskához.

Edina, olyan jó neked, hogy új pocilakód van, örülök nektek, tényleg.
Szupaer az UH kép.
Kicsit könnybelábadt a szemem, rámtört a nosztalgia.

Ági, tegnap nálunk is kelkápfőzi volt, Bencének nagyon ízlett, csak sokat ropogott utána.

Ma husilevest főztem neki, sok sok fincsi zöldséggel.

Újabban nem alszik délelőtt semmit, viszont 11.10-kor ebéd, fél délkor már kinn durmol, és alszik két és fél 3 órát. Csak sajna este hamar elfárad.

Tényleg, ti nem izzadtok bele egy-egy tisztábatevés-felöltöztetés sétára projektbe? Rólam szakad a víz mire végzek vele, mert minden egyes darab előtt közelharcot vívunk a hanyatt maradásért.Ugye négykézláb kuvircoló gyereket igen nehéz tisztába tenni meg felöltöztetni, nemde ? Kép

Na megyek mert kész a pizzatészta.

Jobbulást minden betegeskedőnek,

Puszi

Timi
kismaszat
 
 


Rékának nagyon boldog születésnapot kívánunk mi is!!!Kép

Pera! Valóban nem laktok túl közel, de remélem lesz alkalom összehozni a gyerkőcöket.Kép Dorka és Nóri biztos nagyon élveznék egymás társaságát. A két fiú is jól ellenne, mi meg pletyizhetnénk egyetKép

Sly! A bébikajában is van bárányhúsos, halas, meg talán marhahúsos(?) mi már kóstoltunk ilyeneket.

Szilvus! Tök jó, hogy minden ilyen jól alakul és a gondozónénik is normálisak.

Rájöttem hogyan tudom önálló sétálásra rábírni a fiamat: KAJÁVAL!!! tegnap este joghurtot ettem, Márk kb. másfél méter távolságra tőlem álldogált. Egyszer csak kiszúrta a kanalat a kezemben, -hát csajok- azt a rohanást látnotok kellett volnaKép Csak úgy szedte a kis tappancsait, (közben a szemét a kanálon tartotta, nehogy eltűnjön) Nagyon édi volt, igazi kis haspók, Ha nagyobb lesz tuti mindent el fog enni a Nóri elől.

Na ennyi adatott mára a nyugiból, sziasztok:
Magdi

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Sziasztok!

Szilvus
Végig nevettem a beszámolót. Nagyon aranyos lehetett a Te NAgyfiad!!! (Kivéve a sírós 10 perc...)

No az én problémám:
Viszont most iszonyú hadilábon állunk, ugyanis, beadtam a felvételimet. . .
HA felvesznek, nekem kell gyesen lennem, hogy ne kelljen fiztenem. . . Viszont akkor Apa nem lehet itthon Pepével gyeden. . . Akkor neki dolgoznia kell, viszont Ápr-tól meg dolgozok. HA a munkaadóval meg tudom beszélni, akkor csak 4 órával fogom bejelentetni magam, miközben 8 órát dolgozok. . . A gyerkőt gyes mellett csak 1, 5 év fölött lehet úgy beadni bölcsibe, hogy ne veszítsem el a gyest. . . Pepe okt-ben lesz másfél. . . (bár ennek még utána nézek. . . )
Ahhoz hogy továbbra se kelljen (Pepe 3. éve után) fizetnem, jönnie kéne hamarosan (jövő nyár végén) a kistesónak. . . Ha nincs bejelentett munkám (jó pénzzel), akkor iszonyat kevés gyedet fogok kapni. . . vagy megint marad a gyes. . .
Remélem értitek mi is a nagy kérdés. . . Kép

Egyébként tegnap meg ma orrdörgölésnél már fújja a nóziját!!!
Meg ma már nem igen kapaszkodik, úgy kb percenként megfogja az asztalt, hogy lecsekkolja, télleg ott van és nem káprázik a szeme... Kép

Humi
Maszek könyvelés azért nem vállalok, mert itthon nincs aki segítsen, ha elakadok... A másik meg nincs több 10 milkám, amit befizethetek büntetésekre...
A pelusos csajszitól pont most rendeltem tapis zokikat KépKép (Már nézegettem a babaszobán a pelusait... csak a képein nem láttam a focisat... ezért nem gyanakodtam...)
A képből véletlenül nem lett kiszedve a vörösség, de így cuki, nem?? KépKép

Ed
Ez ilyenkor természetes kérdés... A hszem elején probléma kifejtős részben vázoltam a helyzetet... Remélem kibogozható...

Sly
Én úgy hallottam, hogy borjút és nyuszit is kaphatnak a babók...

Továbbra is gyógyulást minden betegeskedő Manónak és Anyucinak!!!

Kitty
Boldog szülinapot Rékának!!!
Kép

Zsu
bzsuzska
 
 


Ja igen, a halacskát kihagytam (mert én nem szeretem, ezért hiányzik az étlapról... tudom hogy nem kéne, de hányok a szagától...)
bzsuzska
 
 


Réka, boldog szülinapotKép
Kép

Puszi, léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok!

Réka, boldog egy éves szülinapot!!!!

Nádjának, Sárának, Bálintnak grat. a fogacskákhoz! Nálunk bújik a 8. A hinta viszont csodát tesz, ha nyűgös megnyugtatja, ha álmos elaltatja. Tapasztaltátok?

A betegeskedőknek gyógyír!

Magdi,
majd Márkot is könnyebb lesz ruházni, mint etetni. Jó a tükk!

Zsuzska,
nem semmi dilemma, most aztán az agyadat is jól megmozgathatod, mire eldöntöd, hogy mi legyen. Nagyon nehéz. De a kis ördi nagyon édi!

Edina,
köszi a muffininfót!

Szilvus,
Peticica igazán jól vette az akadályt!

Timi,
a közelharc mindennapos. Rájöttem, hogy azt hiszi, hogy a pelusozás játék. Elveszi a pelust, hagyja, hogy kergessem. Ja, a hátára egy fél pillanatra sem fekszik, semmilyen trükkel. Elég nehéz a kakit kipuceválni, hogy közel s távol ne legyen minden olyan, meg a krém is rajta maradjon. A tegnap délutáni alakítás: pelusozás a heverőn.Kicsomagolás. A gyerkőc már fel is ugrott, nevetve, viharos gyorsasággal elmászott,
majd leült. Hallom ám, hogy csurog a pisi, a heverőnek annyi. Persze a rajta lévő ruha, meg a lába is olyan lett, irány a fürdő, majd vetkőztetés. Visszaérünk, bekrémezem, ráül a vadiúj macira. Míg kiveszem alóla a macit, csuklóig belemerül a popsikenőcsbe, szerencsére a koszos pelust meg bírtam menteni. Maci és gyerek a fürdőbe. Alig bírtam lemosi a kezéről a zsíros krémet, pelusozás, öltözés. Vesződés a takarítógép összerakásával, vízszívás, miközben Levi ordít. Jó mi?

Sly,
ma postára adta a levélkét. Ha véletlenül lemaradt valami, szólj, még nem dobtam ki a zacsifecniket. És megjöttek a muffinreceptek is. Nagyon ari vagy, hogy ilyen gyorsan elküldted, köszi. Ma volt itt a védőnéni, azt mondta, hogy most már egy csomó mindent ehet a Levi: rántásosat, habarásosat csökkentett zsírtartalmú tejfölből, sült húst, paprikás krumplit, rizottót, otthon készült pizzát, gombát, bolognai makarónit stb. Meg főtt tojássárgáját is lassan, fokozotosan. Ha nem lesz baj, akkor főtt kaját, amiben tojás van pl. fasírt.Azt modta, hogy szoktatni kell, hogy a szülinapi tortából tudjon enni egy kicsit. Lehet kóstoltatni pl savanyúubit, retket. Kínai kelt is lehet adni. Jó fej, nem? Ja husi: minden féle: csirke, pulyka, bárány, marha, sertés, hal, borjú, nyúl. Tilos: bolti kenőmájas, szalámi, felvágott, tojásfehérje, tej. Olyan jó, hogy lassan már lehet nekik több mindent adni, nemcsak ezeket a bébikajákat. Már én is unom.

Ed,
köszi a receptet! Hamarosan Kincsi teljesen önállósítja magát evés terén. Nagyon jó hír, hogy már jól van!

Humi,
erről az oldalról nem tudom sem megnyitni, se letölteni a recepteket. Nem tudom miért.

Látom, csak én mostam külön a ruháit, de ennek vége!

Na, jó éjt, Moncsi
monyó
 
 


Kitty Kép Rekanak nagyon boldog szulinapot kivanunk!

Sz.Kép
szamoa
 
 


Kitty! Nagyon boldog szülinapot Rékának!!!! Képet majd kérünk az ünnepségröl! Mikor van köszöntö és milyen tortája lesz? Érdekes hogy tényleg nálatok nem nézik ezeket. Amugy van olyan város ahol pl. terheseket nem szürik toxoplazmára, nálunk meg 4x is kell!

Aranyosak vagytok ennyien szurkoltatok pisigyüjtés ügyben.

1. Zacsi leesett semmi nem volt benne
2. zacsit visszatettem feküdt 10 percet nem pisilt, lyuk mindig volt 3. felállitottam, legalább a lyuk ne vizszintesben legyen, egyszer csak érzem meleg a kezem meg a combja, szerencsére a zacsiba is jutott, na nem olyan sok de elég

Amugy jo lett az eredménye szoval nem kell megint gyüjteni. Szerencse hogy nekünk nem steril kellett mint Humiéknak!

ma kaptuk meg a bárányhimlö elleni védöoltást is. Amikor beléptünk a mindig mosolygos Orsika sirásba kezdett, és hozzám akart bujni, persze
nekem kellett lefogni a kezét. Megérezte? furcsa.

Edina! szemészetet én sem tudtam elképzelni. Elöször belevilágitottak a szemébe, aztán elétettek egy müa. lapot amin sok kis lencse volt és azzal állapitották meg hogy Orsi szeme +1,5. Ez jo.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!
Nem győzöm olvasni se, írni pláne nem. Igaz, itthon van mind a 4 kölyök, mert a nagy ugat. Remélem nem kapják el az aprók. Én is érzem magamban a kórságot, de mindig mondom, hogy egy anya nem lehet beteg Kép!
Gratulálok minden szülinaposnak!Szörnyű , milyen gyorsan megy az első év!
Névnaposoknak is!
Edina! Minden terhesség más, örülj, hog ynem vagy rosszul, és élvezd. Valószínüleg olyan hamar jött ez a babó, hogy a hormonszntek még vissza sm álltak, így nem volt akkora változás az új!
Sly! Eszter vérszegény, és a dr néni direkt hangsúlyozta, hohgy más husit is adjak, borjút pl.
Szemészet! Én is egy évesen vittem először mindegyiket, az ikreket is fogom, azért ilyenkor már sok minden látszik!
Az én szemem meg leragad, bár amikor aludni indulok, eszter tuti felsír. Eszméletlen antannái vannak! Ilyenkor ugyanis gyakran bekerül az ágyunkba! Rafinált a nő, jó lesz vele vigyázni!
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Claire!
Hú! Nem csodálom, ha álmos vagy. Gondolom nincs olyan éjszakád mikor a valaki fel ne ébresztene! Kép Kitartás 1x csak felnőnek!Kép

Karmen!
Jó hogy összejött a pisi, és nem kell tovább gyűjteni!Kép

Timi!
Ha majd elindul Bence még rosszabb lesz a helyzet, nyugi. Matyit már tényleg röptében öltöztetem. A pelusozásnál még harcolok, hogy a hátán maradjon, de amint fennt a tiszta pelus, engedem, és menés közben öltözünk. Nem lehet fekve tartani. Szerintem ez a korral jár! Kép

Ed!
Kincsi hogy van? Remélem minden ok már!?

Zsu!
Hú ez aztán a fogas kérdés, még olvasni is kacifántos volt! Hajrá!

Végre sikerült hazahozni a gépet úgyhogy íme 1-2 kép az újdonsült járókáról. Kép

Anya én tudok járni?
Kép
Mostanában ugye minden reggelünk a közös hótakarításból áll, ilyen segítségem van!Kép

Kép

Szép napot mindenkinek!
Ági

Ági
Kép

Kép
rozsagi
 
 


Sziasztok!

Koszi mindenkiken a valaszt husi ugyben! Kép

Moncsi,
neked kulon koszi, hogy ilyen reszletesen leirtad. Tenyleg, gomba. Eszembe sem jutott, de majd kiprobaljuk. Szuper, hogy egyre tobb mindent ehetnek, kell is szoktatni, mert az 1 eves szulinapon szeretnem, ha a menubol o is enne.
Koszi, nezem a postast.

Zsu,
ez tenyleg nagy dilemma. Remelem, a szamotokra a legjobb fog kisulni belole. Kép

Karmen,
jol van, vegre sikerult a pisigyujtes. Kép Szegeny Orsi, hogy viselte az oltast? Ugye nem lazasodott be?!

Agi,
nagyon jok a kepek. Kép Bevallom, kicsit elerzekenyultem, mikor igy kepen is lattam, hogy Matyika egyedul megy. Nagyfiu lett. Kép

Pelusozas: nalunk is kozelharc folyik minden egyes alkalommal. Megprobalom elbolonditani valamivel, olyan dolgot adok a kezebe, amit csak ilyenkor szoktam.
Oltoztetes: nalunk allva tortenik.

Sly

Kép
Kép
napocskamano
 
 


Sziasztok!

Kincső jól van, már tegnap sem volt láza. Ma már szerettem volna egy nagyot sétálni, de nagyon fúj a szél.
Ti kivinnétek? Lehet, hogy én vagyok gyáva, de azt hiszem megint itthon maradunk.
Nagyon nehéz itthon vele egész nap. Megszokta ő is a csavargástKép
De végre elaludt a szobábanKép

Moncsi, nem mondták, hogy miért nem adható felvágott?
Mert már jött olyan variáció is, hogy nyugodtan lehet adni. Én kenőmájast, pulyka ill. csirkemell felvágottat szoktam neki venni.

Ági, hihetetlen, hogy már megy. Egyidősek a gyerekek és Kincső még nem is áll egyedül.

Nálunk a pelusozással, öltözéssel sok gond nincs, inkább a lázméréssel volt.
Olyan jó, hogy alszik! Ha felébred, gondolkodhatok valami közös játékon.

Megyek főzni, pá
Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Ed,
Én sem vinném ki, fő az óvatosság. Én is szerettem volna ma sétálni, de annyira csúszik nálunk minden, hogy már az udvaron is majdnem elvágódtam, és most egy esés nem lenne a legjobb. Bálint meg nem élvezte az egyhelyben tologatást, így bejöttünk. Én is sok helyen hallottam, olvastam, hogy felvágott, kenőmájast ne. De mivel Bálint egyedül ezekből eszik pár falatot nem fogom ezt is letiltani. Ma épp kenőmájast ettünk és sajtot. Egyébként az nem értem, hogy 1 éves kor után akkor már miért lehet?
Amit kérdezni akartam a gyümis túrót hogy csinálod Kincsinek?

Timi,
én azért fázok szinte minden séta alkalmával, mert mire felöltöztetem, leviszem, berakom a kocsiba addigra már nincs rajtam olyan pont ahol ne csurogna a víz, és ilyenkor mindig úgy gondolom, hogy milyen jó idő van Kép

Ági,
nagyon jók a képek!

Karmen,
örülök, hogy lezárult ez a pisi ügy, és minden rendben Kép

Most megyek, Bálint alszik 5 perce, a lakás romokban, kaja nincs csak neki, mosógép lejárt....

Edina

nedinabp
 
 


Ed,
Orulok, hogy Kincso jobban van. Nalunk is nagyon fuj a szel, maradunk bent. Kép En is kerdezni akartam, a gyumis turot hogyan keszited.

Edina,
vigyazz, nehogy eless! Inkabb vard meg apat, ha emberi idoben jon haza, egyutt menjetek ki Balintot levegoztetni.

Bianka mar kezd faradni. 1-ig meg kihuzom valahogy, aztan ebed, majd remelem alszik egy nagyot. Ebedre sutotokot akartam kesziteni neki, de nagyon nem akar megsulni, igy marad valami boti kaja.


Sly

Kép
Kép
napocskamano
 
 


Gyümölcsös túró:
-darab túró (nagyobb dió nagyságú az adagunk)
-gyümölcs, ami van otthon (banán, reszelt alma, meggy, narancslé, mandarinlé, citromlé, őszibarack,...)
-esetleg natur joghurt
Összekeverem és már lehet is enni. Kincsi nagyon szereti!Kép

Azt hiszem, mi is maradunk bentKép
Hiszti, nyafogás, rosszaság (tv, szg kapcsolhgatása)

Miért nem viseli el, ha néhány percre leülök ide???

Nálunk az ebéd - Kincsi is azt eszi, amit mi:
gyümölcsleves (tegnapi) - imádja, főleg a meggyet!
túróval töltött zsemle
zöldségleves pulykaszárnnyal

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Ed! Örülök, hogy jobban van Kincső. Ez a gyümölcsös túró nagyon finoman hangzikKép

Mi bizony ma is sétáltunk, Nóri miatt muszály, Márk is szeret babakocsiban zötyögve elaludni.
Öltöztetés: Ezt utálom a legjobban a télben. Mire a 2 babát felöltöztetem én csurom víz vagyok, néha Nóri levetkőzik, mire Márkot felöltöztetemKép , kész közelharc az egész.

Pelenkázás: Odaadok Márknak valami különleges tárgyat (amivel egyébként nem játszhat), és az leköti pár percre. Szerencsére Nóri már szobatiszta.

Mosás: én külön mosom a gyerkőcök ruháit, de nálunk 2 gyereknek össze is gyűlik mindig egy egész adag.

Sztorizok még egy kicsit:
Tegnap Nóri belelépett egy nagy kutyakakába, én meg rohantam haza, meggyanúsítván a Márkot, hogy őmiatta van ilyen büdi. Nóri meg csendben meglapulva jött mellettünk. Szerencsére a kapuban észrevettem, hogy Nórinak színesek a lábnyomaiKép, Meg is őrültem volna, ha levetkőztetem Márkot és sehol semmi.

Ma reggel szép nyugiban játszok a gyerkőcökkel, egyszer csak 1 hatalmas robbanás, kidurrant a Szlovák barátaimtól kapott pezsgő. ÚÚÚÚgy megijedtem, komolyan először azt sem tudtam mi történt, felkaptam a 2 babát (egyiket az egyik hónom alá, másikat a másik alá) és toporogtam vagy 5 percet a szoba közepén. elég muris látvány lehettemKép, de tényleg ledermedtem, meg igazándiból nem tudtam, hogy mit csináljak.

Márk már megint büdi, hihetetlen mennyit termel ez a gyerek, pusza:

Szép napot Mindenkinek:
Magdi

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Sziasztok,

Edina, ezt a túróval töltött zsemlét valakitők már hallottam, mi ez pontosan? Édes vagy sós ?

Örülök hogy Kincsi jobban van. Mi elmegyünk sétálni mert muszáj postára menni, Bencének hőemelkedése van, remélem nem lesz beteg, éjjel jó egy órát üvöltött, de mint akit ölnek, szinte nem kapott levegőt a sírástól. Megijedtem mert soha nem volt még ilyen. Végül nem tudtam mit csinálni, adtam neki egy kis Nurofent, hátha fáj valamije. Aztán szép lassan elaludt.

Most alszik kinn a teraszon.

Sziasztok

Timi
kismaszat
 
 


Timi, itt a recept, édes!!!. Én még a túróba mézet is teszek cukor helyett + citromlevet.
25dkg túróhoz 4 zsemle kell.
http://www.konyhamester.hu/a_r_t/recept/231.htm
Brrrr... sütőpapírra tettem (most használtam először és utoljára) és ráragadtak a zsemlék. Így jár az, aki hülye valamihezKép
Kapok ezért még a család férfi tagjaitól, rendesenKép Jajj lesz nekem!Kép

Ha Kincsi kedden nem lett volna lázas és szombaton nem utaznánk, akkor tuti mennénk valahova. De inkább 1 hét pihenő, mint néhány óra séta.

Rosszaság2: felmászik a polcra. Kire ütött ez a gyerekKép

Lépek, mert nyúz...

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Pepe jó nagyot kajcsizott a kajánkból (sajtos-tejfölös csirke rizzsel). Most sziesztázik a Dédinél. . .
Igen érdekesen alakult eddig a napunk. . . Este 8kor megint aludt már a lurkó (NE hívjátok a gyivit, nem direkt csinálom, csak így jön ki. . . De a korai elalvások miatt immár 3 napja nem fürdött Pepe KépKép )
Reggel 6kor már kukorékolt. . . Aztán fáradtan, de küszködött az elalvás ellen mászkált, teregetett velem Kép, meg nyafizott. . . Nagy nehezen olyan fél12 körül elaltatta az Apja. . . 1 ig alukált. . . Akkor ebédelt. . .

Ed
Mi már kb 4 vagy 5 napja nem voltunk kint... Amikor Pepe a Dédinél van, akkor szellőztetek... Majd, ha teljesen meggyógyult... HA sütne a nap és szép idő lenne akkor kivinném egy kb 10 percre.... De félek, ez a szeles idő nem tenne jót neki...

Timi
Nem lehet, hogy ez egy fogacska??? Pepe olyankor szokott nagyon nyügi lenni... Most is nyűgöska, meg néha látom, hogy könyékig rágja a kezét... Tuti jön megint egy fogacska...

Zsu
bzsuzska
 
 


Zsu, nálunk szép idő van:
szakad a hó és süt a napKép

Kiszúrtam a leányzóvalKép
Beraktam egy zenei dvd-t, így zene is szól és a tv is megy. hehehe
Mindig visszakapcsolta a tv-t, ha kikapcsoltam.
Kikapcsolom csakazértis.

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Pedig alig vagytok odébb. Itt még csak színét se mutatta se a hó, se a nap....

Pepe épp most dobott le egy infrás-rádiós egeret KépKép Remélem nem megy tönkre. Apa megöl, ha kiderül KépKépKép
bzsuzska
 
 


Ed, Edina,
a védő néni azt mondta, hogy azért hanyagoljuk a bóti felvágottakat, mert egyrészt tele van E betűvel, másrészt minden maradékot beledarálnak bőrkétől kezdve porcig, zsíros darabokig. Ebben igaza van. Kenőmájast S.K. is lehet csinálni, sokkal finibb és tudod, hogy mi van benne. Azt mondták, hogy 1 éves kora után is ameddig lehet csak igazi sonkát adjak felvágott helyett. Abban igazatok van, hogy elég idétlenül hangzik, hogy 1 éves kor alatt egy csomó mindent ne, egy nappal később meg már mindent.

Ed,
jól tetted, hogy nem vitted ki Kincsit. Felénk nagyon fújt a szél. Mikor főzöl, főleg ennyit? A túróval töltött zsemle időnként nálunk is bejátszik, fini. Én meg már palacsintát ennék, de nagyon. Csak ne lenne olyan időigényes. Talán a hétvégén, lehet, hogy itt lesz a sógorom.

Ma Levi felfedezte a CD-n meg az erősítőn a ki/be kapcsoló gombot. Nyomogatta és rendkívül élvezte, hogy most szól, most meg nem szól. Olyan édi volt, de jó, hogy az Apja nem látta.

Timi,
remélem Bence nem lesz beti.

Ági,
olyan édes a kicsi fiad! A kis pirospozsgás arcocskája! Ja és a védőnéni megnyugtatott, hogy az is normális most már, ha a gyerek csak négyszer eszik egy nap.

Jó éjt mindenkinek! Moncsi
monyó
 
 


Ed,
koszi a gyumis turo receptjet. A turoval toltott zsemlet en is nagyon szeretem. Kép En sokat hasznalom a sutopapirt, de eddig meg semmi sem ragadt oda. Nekem bejott.

Magdi,
a helyedben en is fraszt kaptam volna. Meg szerencse, hogy nem tortent nagy baj es lehet rohogni az egeszen.

Timi,
szegeny Bence. Jobbulast neki!

Moncsi,
hogyan kell kenomajast csinalni? Te tudsz? Anyosom csinalt regen nekunk, de az nem jott be annyira.

Nyugis ejszakat mindenkinek! Kép

Sly

Kép
Kép
napocskamano
 
 


Ági! ilyen segitségem remélem nekem is leszKép

Sly! semmi gond nem volt az oltás után szerencsére.

Hü régen én is csináltam ilyen zsemlét, de már nem tudtam hogy kell valamikor kiprobálom, a császármorzsával együttKép

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok,

Elöször is ezer bocsánat, de elvesztem. leírom mi történt velünk az elmúlt hónapokban. Decemberben voltunk egy kicsit pihenni, mindenki nagyon élvezte. Aztán Julcsi aki most 10 hónapos azaz mindjárt 11 lesz mindannyiunkat meglepve a nővére szülinapi zsúrján jan 15én megtette az első önálló lépéseit. azóta már biztosan sétálgat a nővérei után. Aztán én elvégeztem Julcsival együtt egy 40 órás szoptatási tanácsadó palánta tanfolyamot, öt péteken át napi 8 órában a végén sikeres vizsgával. Aztán dúláskodtam is két szülésnél segédkeztem, mindkettő szép volt és gyors mondhatni Julcsibarát, mert hazaértem szoptatni. decedmber óta pingpongozik a családom a köhögős torokfájós vírusokkal, már kezt elegem lenni, most éppen keszthelyen lábadozunk, és Julcsi van elég rosszul, az éjjel majdnem 40 fokos láza volt szopott is vagy négyszer. Aztán vna vagy 30 kismamám (na jó már 7en megszültek) akiknél távdúláskodtam és minden kérdésben segítem őket.
Julcsi egyébként 10,5 kg kb sokat szopizik, de természetesen már szinte velünk eszik. Nagyon kiegyensúlyozott tud fütyülni, és az egész család imádja beleértve a nővéreit is.
Hár ennyi többet nem írok, mert már így is hosszú lett.

Rita
boksay_rita
 
 


Bocsi, Rékának mi is nagyon boldog szülinapot kívánunk!

Rita Julcsi és a csajok.

Ideteszem Julcsitengerész képét,Kép
boksay_rita
 
 


Sziasztok!

Még jövök, csak ezt le kell írnom, anyira felháborít:

Tegnap voltunk babanézőben a Schöpfiben(az unokahúgom GYÖNYÖRŰŰŰŰŰKép) és az apuka mesélte, mi történt - nem a babával, ne izguljatokKép
Szóval már nagyon várták a babót, megbeszéltük, hogy szüléskor idecsörögnek, és viszik a digit gépet, milyen jó lesz. De gondolták, bár nem olcsó mulatság, összekapirgálják egyre a pénzt, sok-sok-sok készülhessen a babáról. Rohanás a szülőszobán, stb, átjáróház a váróban, és ellopta egy cigány pár a gépet. Persze mire kirohant utánuk, már eltűntek - bár a biztonságis, és mások is látták őket elszaladni. (Ja, van kamera ám, a fogas felett elhelyezve, klasszul, hogy semmi nem látható!!!Kép Na igen, az uncsitesóm legalább azt átrakatta)) Olyan elkeserítő! Ilyen dög emberek legyenek, hogy a szülészetre mennek, ahol BIZTOS kapás reményében lófrálnak JÓLÖLTÖZÖTTEN. kamerák, gépek, stb., az emberek nem ara figyelnek... Undorító. Bocsánat, de teljesen feldúlt a dolog.
(azt is le kell írnom, hogy az uncsitesóm szülei 1 éve haltak meg 50évesen, a lányzó apukája másfél hete. Egyszerűen nincs igazság! Nálunk aranyosabb, kedvesebb, jólelkűbb embert nem nagyon ismerek. )

Na ne harizzatok, de egyszerűen nem térek magamhoz.

Még jövök, ígérem jobb kedvű leszek!

Pussz,

Móki
móki
 
 


sziasztok!

Hú, Rita, ez aztán nem semmi.
Julcsi igazán szép kis tengerészKép
REmélem minél hamarabb túl lesztek a betegségeken.

Móki, ez igazán elkeserítő.
A kh-tól gondolom semmiféle kártérítést nem lehet kérniKép
Én ma megyek a Söfibe, egyik barátnőmhöz, szólok neki, hogy figyeljen.
De amúgy azok a kapuban üldögélő biztonságiőrnek csúfolt hapsik mire kapják a pénzt?csak hogy meresszék?

megyek, lekaparom az ajtóról a festéket, mert a konvektor felhólyagosította, Sára meg szedi le és eszi meg.
Még idén úgy látszik benevezhetünk egy jó kis mázolásra.

Puszi, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok!

Csak röviden. Tegnaptól itthon vagyunk, Peti szerda este belázasodott, levittem az orvoshoz, torka piros, fülei gyulladtak. Valszeg még a múlt hét óta lappang benne a virus, oszt eddig birta. Természetesen tegnap reggel már nem lehetett vele birni, semmi láz, semmi takony, az égvilágon semmi!Kép Szerencsére. Hétfőn megyünk vissza, bölcsi-sztori kedden folytatódik. Ma reggelre rajtam is erőt vett a torokfájás, lemegyek este az orvoshoz, csakis Peti miatt, ha virus úgysem tudunk mit csinálni, ha baktérium akkor meg kezeljük ki sos.

Bébiszitterünk van, kopp-kopp-kopp, remélem Őrá sokáig számithatunk, egy egyetemista lány, estin folytatja szeptembertől a sulit. Nagyon helyes, 19 éves, Petinek nagyon tetszikKép

Petiről:
Egyre többet lépked egyedül, nagyon aranyos, szép lassan kezdi, 1-2 lépés, majd a lendület húzza előre, még 3-4 lépés, a vége pedig négykézláb. Viszont ismét az értelmét csiszolgatja: megy a telefonhoz, felveszi a kagylót és nyújtja felénk, miközben nevet. Ha a füléhez tesszük akkor mozgatja a kis száját, közben nyomkodja a gombokat. A formaevő teknősbékába önállóan, szépen beleteszi a formákat, elsősorban a gömbölyűeket, pontosan a megfelelő helyre. A kocka, a házikó és a kereszt forma még nem megy csak segitséggel. A kiflicsücsköket pedig belehajigálja a terráriumba, mert anyumegmutatta neki, hogy a halacska szereti a kenyérmorzsát... Tornyot épit a hengerekből egyedül, stb. A kézügyessége nagyon jó! legalábbis eddig úgy néz kiKép Remélem, ezt tőlem örökölte.

Pelusozás, öltöztetés állva, ülve, de sohasem fekve. Ha forgolódik akkor valami érdekes tárgyat kap a kezébe, mig azt nézegeti, addig suttyomban rácsempészem a ruhadarabokatKép

DVD, CD, erősitő, számitógáp gombjainak nyomogatása: na nálunk ez az ami a nagyon nemszabad, sőt a tilos kategória. Hiába tünemény a bébi, amint picurka mutatóujjával pöcköli a piros és zöld ledeket. Túl drága darabok voltak ahhoz, hogy a gyermek szeszélye miatt lecseréljükKép Egyre ritkábban érdeklődik ám irántuk, miutána TV aljából kipakoltam a filmeket.

Rita
Dejó, hogy jelentkeztélKép Az perzse kevésbé, hogy pingpongoztok a bacikkalKép Julcsi nagyon ügyes nagylány, gondoltam, hogy Ő hamar elindul, hogy rohanhasson a nővérkéi után. Pörög az életed, nemsemmiKép

Ági
Nagyon irigykedem a segitségedre ámKép Kép Kisseprűt nem kapott Matyika?Kép Olyan fura, ugye, tavaly ilyenkor már alig vártuk, hogy megérkezzenek...

RÉKA
NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK!!
Szilvus és Petike
Kép

Sziasztok,
Szilvusék
szilvus
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: