[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
2005. nyári babák - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni van valaki aki velem együtt van kiírva:júl.6.???
Rita 10+5

rita77
 
 


AdireKép
Ne aggódj, sokan vagyunk még akik nem voltak még a 12. heti UH-n. Már kezdtem azt hinni, hogy július 15-e után nem is fognak gyerkőcök születni és én leszek az utolsó nyáris kismama, de ezek szerint még mindig jönnek a babók Kép

Splendida, Szupi a kép, gratula.

Lányok, majd elalszom, úgyhogy most bevágok egy kevés presszókávét 1 liter vizzel társítva, hátha használ. 7végén vizsgázom és kénytelen vagyok tanulni ezerrel, de nem tudom, hogy fogom birni mikor ennyire fáradt vagyok.

Aki rosszul van! A homeopátiás Sepia officinalis 9-es higitással csodákat művel. Bár nálam sajnos csak 1-2 órára hat, de az is valami. Főként reggel veszem be mert akkor nagyon gáz a buszon rókázni.

Na megyek is tanulni,
Pusszancs,
MJ-Móni
8+4
mj__móni
 
 


Sziasztok!

Mircimama!
A Praxisba járok magánrendelésre már 5 éve és ott van uh is. Dr.F.T.-hoz. (azért írtam így, mert Te is így írtad, ez titkos?) De a Szent Imrébe fogok szülni.

Bogárka!
De jó, akkor Te 1 hónappal elöttem jársz. A környéken laksz?

Bannamari!
Köszi, mindjárt megnézem

Szóval tegnap du óta kicsit émelygek, de nem vészes. Reménykedem, hogy hátha nálam elmaradnak a kisrókák.

Köszi, hogy befogadtok

Adire
(7+1)

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 

 
 

Mj_Móni!

Elöször én is pont azért nem mertem beírni, mert mindenkinek nagyobb babája van.
De legalább így jobban tudnak segíteni, mert már túl vannak azokon a porblémákon amik nálam csak most jönnek. Kép)))

Adire

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Sziasztok!
Nagyon tetszik, hogy így elbeszélgettek egymással.
Most sikerült regisztráltatnom magam. Remélem nem zavarok. Egyébként június 1.-re vagyok kiírva, a második picurral, az első meg már nem is túl picur, merthogy 9 éves. ( kislány) A doki szerint ez most fiú lesz, de még csak a férjemnek árultam el, na meg persze az anyukámnak. Az a problémám, hogy túl sokat aggódok, igaz fáj is a hasam mire vége a napnak. Ha valaki észrevesz, írjon már neke is! köszi! jó várandósságot mindenkinek! :-))
fejeske
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre, most jöttem meg a 12. heti UH-ról. Kicsit paráztam előtte, mert éjszaka szabályos fájásaim voltak, de minden rendeb. Manuális vizsgálaton nem voltam, szóval a méhszáj miatt kicsit aggódom, lehet, hogy a fájdalom miatt kinyílik.
Mozgás: Az enyém is csak kicsit mozgolódott, Panna 13. heti videóján aktívabb volt. Elvileg még csak 11plusz 3 vagyok, Uh szerint 12., de ez mindegy. CRl 46,4 mm BPD: 17mm, nyaki redő: 2,6 Nem sok szerintetek? A szonográfus azt mondta jó.

Szent Imrések:
Én még nem voltam vérvételen meg pisi szűrésen. Ki adja a beutalót? Fel kell hívnom a saját dokimat, elmenni hozzá, ő meg elküld? Vagy a védőnő, ahol még szintén nem voltam? Megállt a tudományom, senki nem mond semmit, a Margitban meg úgy meg volt szervezve minden...
Amúgy B.K. szonogr. tök normális volt, még becézgette is a baba tappancsát, visszaszívom az előző fikázásom.

Katyuska
Na, most lebuktattál a nevemmelKép Fókuszáltam rendesen a monitort, rád gondolva, hogy nálad már láttak valami hibilimbit, mi semmit nem láttunk. Jó Uh-ja lehet a dokidnak. Nekem még semmi pocim, pedig Pannával ilyenkor már volt. Érdekes...

Bogárka!
Kíváncsi vagyok, hogy holnap mi lesz, időpontra mész? Én ma arra mentem, de ketten simán beférkőztek elém, úgy bosszantott.

Na, sziasztok

Lenocs
lenocs
 
 


Sziasztok!

Inkább én is csak olvasgatlak titeket, nincs időm írni, de most muszáj.
Ma voltam UH-n. Azóta kész vagyok.

Ketten vannak a pocakomban!
Méretük alapján csak nyolchetes vagyok, mensi alapján már kilenc lennék.
El sem hiszem.
Biztos voltam benne, hogy egy van. Fel sem merült bennem, hogy ikrek lehetnek!!!

Apukájukkal kissé megijedtünk a dologtól.

Mindenkinek szép napot!
moon
 
 


Sziasztok!

Rita77,
eredetileg én is júli 6-ra voltam(saját számítás szerint), de az UH 4.-ét mondott. Kép

Bogárka!

Szorítok az UH-hoz!Biztos minden rendben lesz!
Kép
Lányok!
Olyan hülye vagyok, hogy folyton aggodalmaskodom... Néha a párom is rámszól, hogy ne agyaljak annyit minden marhaságon. Legszívesebben most rögtön megnézném Babucimat, hogy minden rendben van-e vele. De csak jövő szerdán megyek dokihoz, akkor beszéljük meg a 12 hetes UH-t...

Hányinger téma:
nekem 10éve egy pillanatig sem volt kisfiammal.
Úgyhogy szerintem is csak örülni kell, ha ez a fenomenális élmény valakinek elmarad. Kép Most meg folyamatosan... reggeltől-estig szenvedek.Ha kajákról olvasok, már attól rosszul vagyok. Hűtőt kinyitni... na az a legszörnyűbb dolog! Kép
De reménykedem,hogy pár hét és megszűnik.

Viki(10+1)
vikó
 
 


Sziasztok

Én is eléggé el voltam úszva az utóbbi időben. Most viszont nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki, hogy búcsút inthetek a rosszulléteknekKépKépKép. Néha-néha még egy-egy pillanatra elkap az émelygés, de amúgy tök jól vagyok már napok óta. Az idő is mintha most kicsit gyorsabban telne, jövő héten már én is megyek a 12.hetes uh-raKép. Nagyon kiváncsi vagyok már, és egyben aggódom is kissé. Hétfőn megyek a dokimhoz vizsgálatra, akkor mondja meg pontosan, hogy melyik nap lesz az uh.

Üdv. az újaknakKép, ha jól látom csak Adire és FejeskeKép

Majd még jövökKép

Banyóci 10+6

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


<pre>
azonosító név kor terh hét terh nap szülés ideje kórház baba neve korábbi babák
Bkriszta Kriszta 24 17,00 4,00 2005. május 12. Szt. Imre Ákos/Anna -
Minyu Edit 25 17,00 4,00 2005. május 12. Schöpf-Mérei Nándor/Gerda -
Inez Ági 41 16,00 2,00 2005. május 21. István ? -
Akiren Akiren 31 15,00 5,00 2005. május 25. Péterfy Dániel/ -
Gomboc Betty 27 15,00 4,00 2005. május 26. ? ? -
Pipocska Andi 30 15,00 4,00 2005. május 26. Péterfy Kitti/ -
Beus79 Beus 25 14,00 4,00 2005. június 2. Rókus Balázs/ -
Mircimama Mircimama 30 14,00 4,00 2005. június 2. Szt.István ? Bence, 2001.05.07
Katica78 Kata 26 14,00 2,00 2005. június 4. Kútvölgyi ? -
Bannamari Annamari 24 14,00 2,00 2005. június 4. Uzsoki Gergő(Tamás)/Eszter(Lilla) -
Krimo Kriszta 34 13,00 6,00 2005. június 7. ? ? -
Hajni20 Hajni 20 13,00 6,00 2005. június 7. Győr Marcell/Mara -
Dudu Vera 25 13,00 5,00 2005. június 8. Tatabánya ? -
Kátyuska Kátyuska 33 13,00 3,00 2005. június 10. Schöpf-Mérei Zsigmond Benedek Borka Dorottya (4,5), Luca Sarolta (2,5)
Zsófi76 Zsófi - 13,00 1,00 2005. június 12. ? Bence/Viki -
Splendida Timi 28 12,00 5,00 2005. június 15. Szt. János ? -
Johanna1975 Johanna 29 12,00 4,00 2005. június 16. Szt. Imre sok-sok ötlet -
Wica Éva 30 12,00 1,00 2005. június 19. Szt. István ? -
Tétényke Zsike 25 8,00 1,00 2005. június 19. Baross?? Ikrek??? Tétény/Zselyke -
Vanda72 Vanda72 32 11,00 5,00 2005. június 22. István ? -
Manóka Manóka - 11,00 5,00 2005. június 22. DEOEC ? Imre, 2003.12.30
Bgy Gyöngyi 29 11,00 4,00 2005. június 23. Erinville ? -
Bogárka75 Zsuzsi 29 11,00 3,00 2005. június 24. Szt. Imre ? Petra, 2003.06.27
Lenocs Lenocs - 11,00 2,00 2005. június 24-26. Szt. Imre Kinga Kamilla Panna, 2000.
Ezvicc Judit 24 11,00 1,00 2005. június 26. Jahn Ferenc Attila/ -
Banyóci Brigi 25 10,00 5,00 2005. június 29. Kútvölgyi ? Gyurci, 2002.08.18
Tjuca Juca 26 10,00 3,00 2005. július 1. ? ? -
Drika Drika 24 10,00 2,00 2005. július 2. ? ? -
Gyike Györgyi 25 10,00 1,00 2005. július 3. Pécs ? -
Mzx Mzx-Móni 29 10,00 1,00 2005. július 3. Szt. István ? -
Vikó Viki 28 10,00 0,00 2005. július 4. Bajcsy-Zsilinszky ? fiú, 1995.
Edi2 Edi 28 9,00 5,00 2005. július 6. Rókus ? fiú, 1995.
Ahimsa Judit - 9,00 4,00 2005. július 7. ? ? -
Hrk Rita 26 9,00 3,00 2005. július 8. SOTE II. Zalán/Dorottya -
Judyt Judyt 28 9,00 1,00 2005. július 9. Nyíregyháza Ikrek??? -
Moon Moon 27 8,00 6,00 2005. július 11. Tatabánya/Szt. Borbála Ákos/ -
Farkasbogi Bogi 27 8,00 6,00 2005. július 11. ? ? Lili, 2004.02.10
Hanee Judit 23 8,00 5,00 2005. július 12. Szt. Imre Szabolcs Attila/ -
Vanda Vanda 28 8,00 4,00 2005. július 14. ? ? -
Mj_Móni Mj-Móni 31 8,00 3,00 2005. július 15. Margit Dominik/Sophie-Ann Christopher, 2002.11.13
Adire Adire ? 7,00 0,00 2005. július 25. Szt. Imre ? -
</pre>

Sziasztok!
Adire, mivel a betöltött napok számítanak, így számításaim szerint 7+0 vagy, ezt tettem a táblázatba. Nekem a 7. héten kezdődött a hányinger, nagyon durva volt néha, de 2 nappal ezelőtt mintha elvágták volna.

Most emiatt aggódom, hogy miért tünt el ilyen hirtelen.

Na megyek vissza hason feküdni. Még csak két napja csinálom, de már minden tagom fáj.

Rita, én júli 3-ra vagyok kiírva!

Üdv!

Mzx-Móni (10+2)

Kép

Kép
mzx
 
 


Na amig irtam, addig jött pár üzi.

Lenocs
Grtaula az uh-hoz, ne aggódj, pihenj sokat, biztos nem lesz semmi baj. Engem a dokim küldött beutalóval ezekre a vizsgálatokra. Kérdezz rá nála.

Moon
Gratula az ikrekhezKép. Valószinüleg én is dobnék egy hátast ilyen hirtől, de szerintem hamar hozzászoktok a gondolathozKép.

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Moon!
Én is ikreket várok.Mi a múlt hét hétfőn tudtuk meg 8 hét + 1 napos voltam akkor.
Először ez a természetes reakció.Mi is megijedtünk a nagy feladattól, nem aludtunk 2 napig rendesen.
De már nagyon örülünk nekik, már akciótervet is készített a család, hohy ki fog jönni takarítani, főzni, vasalni, stb.
Nyugodj meg.Először biztos nagyon nehéz lesz velük, de majd utánna annyira jó lesz, hogy majd lekötik egymást.Nekünk két petéjüek az ikrek.Nektek?
Kép

Judyt
9+2

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Sziasztok!Nagyon örülök,hogy nekem is válaszoltok,köszönöm hogy befogatok engem is!Nekem ő a 3.baba van egy 8 éves Dávidom,és egy 4 éves Dominikom.Őket a Nyirőbe szültem de most az Újpesti Szülőotthonban találtam super orvost.
Szia Vikó,Mzx!
Örülök nektek,hogy akkora a baboca mint az enyém igy legalább mindent megbeszélhetünk!
Rita
10+5

rita77
 
 


Sziasztok!

Üdv az új babásoknak!
Rita te akkor földim vagy Kép

Szóval senkinek, de senkinek nem fáj a feneke, hát jó úgy kell nekem, akkor viszont ezt nem a bébi csinálja velem Kép De nem aranyér, hanem olyan izomlázféle ez. Érdekes.

Lenocs!

Én is 'kivagyok borulva' ettől a ide menjen, mégse inkább oda dologtól...
A dokim aztmondta írassak a védőnővel beutalót
az AFP-re, ja csak ő nem írhat, mert nincs neki 9 jegyű orvosi száma vagy mi szösz, írassak a körzetivel. Ma visszamentem a legelső dokihoz a rákszürés leletért, mert ugye ki más vinné eggyik dokitól a másikig, na gondoltam majd ő ír ilyen beutalót Kép Írt is volna, csak akkor megint amoda kell visszakullogni a leletért, meg az egész vizsgálat is ott zajlik. Hurrá, akkor inkább mégse! Bár szerinte meg a körzeti nem írhat beutalót erre, mert nem nőgyógyász....
Annyira egyszerű Kép Kellet nekem csepeli orvos, fene vinné. Mire oda kiérnék vérvételre, pont éhen is halnék Kép
Na még van addig vagy két hetem, csak szerzek egy szaros beutalót! Kép Hihetetlen.
krimo

Kép
krimo
 
 


Szia Krimo!
Mennyi idős a babocád?Hogy,hogy csepelre jársz,ott találtál jó dokit?
Rita
10+5

rita77
 
 


Tudtam, hogy valamit elfelejtek:

Krimo
Nekem is volt kb. másfél hete, hogy napokig fájt a fenekem, pont igy, izomlázszerűen. Fogalmam sincs, hogy mitől volt, de elmúlt.

Rita
Nekem nem teljesen tiszta a terhességi korod. Én június 29.re vagyok kiirva, és igy vagyok 10+6. Amúgy szerintem az a pár hét ide vagy oda nem nagyon számit, velünk a többiekkel is meg tudsz beszélni mindentKép.

Mzx-Móni
Én számolok rosszul, vagy valóban 1 nappal nem stimmel most a tábla? Nem csak magamnál látom, hanem pl. nálad is.

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Szia Banyóci!
Én ma voltam uh.az 11.hetet mutatott.De különben Júl.6.kiírva.Utána voltam a védőnönél ő 10+5 napot mondott az első uh.számolva.Most már én sem tudom,a bisztos betöltött 10-hét.Az utolsó mesim:09.29
Persze,hogy veletek is megbeszélek mindent

rita77
 
 


Banyóci!

A tábla tényleg 1 nappal nem stimmel, de hát nem hiszem, hogy lényeges Kép Vegyük úgy, mintha Móni tegnap rakta volna fel Kép Kép

Akiren
(15+6)
akiren
 
 


Rita
Akkor szerintem nem július 6 lesz neked az időpont. Nekem sem stimmel a kiirás az utolsó menszivel, valszeg neked is előrébb hozzák majd a dátumotKép.

Akiren
Nekem sem lényegesKép, nem is azért irtam. Csak egy pillanatra azt hittem én számoltam rosszul, ezért néztem meg másokét is. Pont erre gondoltam én is, hogy biztos tegnapi a táblaKépKépKép.

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Rita!

Naggyából akkor egy hónappal vagyok elörébb. Valami 13.6 felé járok asszem, de sose tudom Kép
Ja azért csepel, mert ez a 3. doki kisérletem, a barátnőm orvosa, a Szabolcs utcába is ténykedik, ami közel van, de a terhesgondozás meg minden más csepelen... Így jártam.

Banyóci!

Éljen éljen! Szóval elmullik! Jaj reméltem, hogy nem csak engem tisztel meg a sors ezzel Kép Az ember itt vigyorászik rajtam, tök idétlen dolog a fenékfájás Kép

krimo

Kép
krimo
 
 


Krimo
Enyém ember is vihorászott nagyonKép. Meg kérdezgette, hogy mit is csináltam napközbenKépKépKép.

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Sziasztok!

Először is üdvözlöm az új embereket. Kép

Moon!
Nekem is ketten vannak a pocakomban és mi is megijedtünk az első pillanatban, amikor kiderült. Azóta pedig nagyon örülünk nekik. Igaz, még mindig nem tudom, hogy lehet egyszerre két gyereket szoptatni meg tisztába tenni meg elaltatni, büfiztetni meg füröszteni meg ilyenek. Szerintem aludni sem lesz időnk. Gondolom a kettő láncszerűen ordít majd (amikor az egyik abbahagyja, a másik elkezdi Kép)

Ja! Van egy olyan könyv, hogy Ikrek könyve, de sehol sem lehet kapni.Kép Ha valakinek megvan, örömmel venném, ha tudna segíteni, hogy legalább elolvassam.
Különben szerintem kétszeres öröm, amikor látod az UH-n ahogy egyszerre ficánkolnak. Egyik rúgja a másikat, az meg helyezkedik. Szóval már most aranyosak.
És nálunk is kétpetéjűek az ikrek.
Jól tudom, hogy akkor most négyen várunk ikreket a topikból? Úgy értem: Judyt, Moon, Tétényke és én.

Próbáltam a hason fekvést, de nekem nagyon kényelmetlen már. Nagyon nyomják a pocakom a babik.

Én már napok óta figyelem, hogy mintha valami mozgás lenne odabent, de mindig lebeszélem magam a korai örömről. Ők az elsők nekem, de arra gondolok, hogy talán jobban érezhetem, mert ők ketten vannak. Lehetséges, hogy ilyen korán érezzem?

Móninak megint csak köszike! Kép
Annamari
14+3

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Mxz!

Köszönöm, hogy betettél a táblázatbaKép Szóval az utolsó mensim 1. napja okt. 17. volt én ez alapján számolom, tehát tegnap töltöttem a 7+1-et, vagy nem jól gondolom? Az 1 uh szerint ugyan 3 nappal kevesebb vagyok. Ti aszerint számoltok?

Már többen írtatok a hasonfekvésről és őszintén bevallom, hogy fogalmam sincs, hogy miért...?

Lenocs!

Nekem is a dokim adott beutalót, holnap reggel megyek a Szent Imrébe. Tudja valaki mikor érdemes menni reggel? 7 körül?
Állítólag ezekkel a leletekkel kell jelentkezni a védőnőnél (de hogy az ki???Kép és ő ad kiskönyvet.

Adire
7+2??

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Annamari!
Én sem találom sehol ezt az Ikrek könyvét.Engem is nagyon érdekelne.Ma fogom felhívni a kiadót.Ha megtudok valamit, akkor majd megírom.Kép

Judyt
9+3

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Adire!

A hasonfekvés azért téma, mert ha valakinek hátrahajló méhe van, akkor a hasonfekvés sokat segít abban, hogy a méh ki tudjon emelkedni a medencéből. Ha nem emelkedik ki magától, akkor az orvos kézzel segít rajta, ami lehet hogy fájdalmas.
De szerintem a valakinek nem hátrahajló a méhe, akkor is jól jön a hasonfekvés, amíg persze megy Kép Kép

A védőnőt a lakhelyed szerint kell megkeresned, azaz ki kell derítened, hogy hova tartozol. Nézd meg, hogy hol van a közeletekben a védőnő szolgálat, és ott felvilágosítanak.

Akiren
16+0
akiren
 
 


Fejeske,
Üdv közöttünk.
Hasfájásról litániákat tudnék mondani.

Igaz, nekem a hasfájás, keményedés úgy az 5. hónap körül kezdődött, de annyira durva volt időnként, hogy menni nem tudtam, annyira fájt a hasam a nap végén. Szóval mire hazaértem négykézláb bevonszoltam magam az ágyba és másnap reggelig ki sem jöttem belőle.

Aztán elkezdtem szedni a Magnézii citrici nevű izomlazítót. Nem mondom, hogy csodát tett, de napi 2*3 adagban úgy ahogy megvoltam, bár még akkor is, nehéz nap után (ami egyenlő volt a sok sétával) befigyelt az iszonyatos hasfájás.

Doki nem tudott rá mit mondani, méhszáj végig 3000 volt és én is azon görcsöltem, hogy megszülök 5-6-7 hónapos terhesen.

1 szó mint 100 szedjél magnéziumot ha görcsölget a hasad. Erre jó a Magne B6, vagy a fenti gyógyszer ami hatékonyabb.

Ja, ma voltam vérvételen, vizeletvizsgálaton a Margitban. Dec 30-án megyek 12. heti UH-ra! Jókat dumcsiztam a nővérkékkel. Nagyon aranyosak voltak Kép


Üdv,
MJ-Móni
8+5
mj__móni
 
 


Akiren!

Köszönöm az info-t, erről fogalmam sem volt. Tényleg mindennap tanulok valamit. Kép
Én pont az ellenkezőjét gondoltam, hogy esetleg árthat a hasonfekvés....

Adire
7+2

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Sziasztok mamák.

Ma voltam először védőnőnél, nagyon kedves. A másik vedőnőnél közben volt egy másik kismama, aki panaszkodott, hogy 9 hetesen mekkora hasa van már. Nálam meg több, mint 14 hetesen semmi..Kép
Kell adni a védőnőnek valamilyen összeget? Egyik barátnőm szerint semmit (ő nem adott), a másik szerint első alkalommal egy ezrest, aztán majd csak akkor, ha lesz bébi.

Szerintetek?
katica78
 
 


Katica!
Hát Én még ilyenről nem is halottam, hogy a védőnőnek kell adni pénzt.
Ez nagyon meglepett.
Max. Én akkor tudom elképzelni, ha már otthon leszünk a babákkal és soron kívül eljön hozzánk, ha van valami gondom, és akkor persze adok neki, de most még miért kellene.

Judyt
9+3

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Katica Kép
Én eddig 2szer voltam védönönél, de egyszer sem adtam pénzt, és ahogy Judyt is irta, max akkor adok majd neki, ha külön kérésre kijön hozzánk, mert gondom van.
Nekem 17 hetesen alig van pocim, legalábbis csak akkora, mintha jol bekajáltam volna. Kép De a gatyoim már szükek.

Pusz minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok,

Ikrek könyve ügyben: könyvtárban láttam már többször és antikváriumban is rábukkantam már. Van olyan lap is, hogy www.antikvarium.hu lehet, hogy ott meglelitek... Mivel mindig is ikrekről álmodoztam, ezért már többször belenéztem...Azért örülök, nagyon egy Zsebinek is. Sőt...

Szerintem még egy kicsit korai számolgatni a szülések időpontját, hiszen annak akinek mint nekem is olyan szép rendszertelenül jött meg, ott bármi is lehet. Egy a lényeg, jól fejlődjön, mindig azt mondják, hogy a korának megfelelő. Aztán, hogy mikor akar előjönni a melegből, azt már rábizom. Nincs két egyforma ember, nincs két egyforma terhesség.

Johanna

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Köszi a választ lányok, én sem adtam semmit, de megijedtem, mert valaki szokott adni. De így már nyugodtabb vagyok..Kép

Puszi!
katica78
 
 


Annamari!
Most beszéltem az "Ikrek könyve" kiadójával, és azt mondták, hogy csak tavasszal fogják újranyomtatni, mert nagy a kereslet íránta.Kép

Judyt
9+3

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Sziasztok!

A védőnőnek szerintem se kellene pénzt adni. Általában aranyosak, kedvesek...de ha nem foglalkoznának velünk szerintem akkor sem lenne semmi. Remélem ezzel nem bántottam meg senkit, de tényleg így érzem. Én mindig úgy voltam vele, ha valami gondom volt (főleg ha már megvolt a gyerkőc) Anyukámat kérdeztem, vagy Anyóst, vagy bármelyik tapasztalt Anyukát a környezetemben, családomban. Sose a védőnőt hívtam...

Képzeljétek,

egyik nap a gyógyszertárban akartam venni MagneB6-ot, mire azt kérdezte a gyógyszerész nő, hogy nem akarok olyat venni, amiben van hatóanyag is??? A Béres Magnézium+B6-ot ajánlotta. 100.-tal drágább, de elég egy szem naponta, sokkal több benne a hatóanyag, összehasonlította nekem. Azt mondta a MagneB6-ra, h. olyan mintha semmit nem szednék...legalábbis majdnem.

Valamikor 20.a körül megyek a 12.heti UH-ra. Már annyira várom!!! Kép

Ja,
tegnap elmondtam a "harapós" nagyfőnöknek is a jóhírt. Annyira meglepett a reakciójával, hogy az államat estig tartani kellett. Kép
Gratulált meg ilyenek, aztán azt mondta, hogy oldjuk meg valahogy a fizumat, hogy a max. GYEDet kaphassam. Egyszerűen nem akartam elhinni!!! Azt gondoltam majd leordítja a hajamat, hogy mit képzelek Kép, meg szeretne legszívesebben kirúgni...de szerencsére nem.
Úgy megkönnyebbültem!!!
Persze most meg azon parázok, hogy nehogy valami baj legyen... most h. már a bejelentéseken is túlvagyok... Hát, nemnormális az ember lánya, az biztos!

Bocsi, kicsit hosszúra sikeredett, de muszáj volt mesélnem!

Pussssz:

Viki(10+2)
vikó
 
 


Sziasztok!

Ma is voltam UH-n, mert a dokimnak a gépe nem valami nagy felbontású, így visszarendelt most is a korházba egy szipi szupi gépre ami 3d-t is tud. Többszörösen is élmény volt, a rendes UH is, hisz a babóca már 72 mm 1,4-es nyakiredővel, ami jó. Ezen kívül végre izgett-mozgott, kalimpált, integetett, forgolódott. Tök cuki volt, még a füleit is láttam. Aztán átváltottunk 3D-re és hát az is szupi volt! Az egészet felvettük videóra, és kaptam egy 3D-s képet is. De szerintem az nem is olyan "szép" mint amit én láttam. Csak a kis pofija látszik rajta..meg a keze, lába..nemtom mi az. Ja! Megint változott a terhesség kora (most véglegesnek tűnik) 13 hét 1 nap. Júni 14-re lettem kiírva.


Puszi nektek!

Éva 13+1

Kép
wica
 
 


Éva!
Nagyon szuper lehetett látnod a babucidat.Kép
Tényleg rendes a dokid, hogy felvette videóra is.Kép
Nagyon jók az eredményeitek is.Kép
Gratulálok.Kép

Judyt
9+3

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Sziasztok!

Judyt!
A kiadót én is kérdeztem (kéteszer is). Amikor először hívtam, azt mondták, hogy tavasszal, másodszor pedig azt, hogy jövő nyáron adják ki.
A Libriben mondta az egyik kisfőnök, hogy azért nincs sehol, mert a kiadó egyszerűen nem akarja kiadni, mert nem gazdaságos. Mert keveset vesznek belőle. Szóval nem tudom.
Johanna!
Kösz az infót. Melyik antikváriumban láttad, mert én már egy csomó helyen néztem és nem találtam meg.
Lehet, hogy tényleg csak a könyvtár marad. Azért nem akartam könyvtárból, mert ha lefénymásolom, kétszer annyiba kerül, mint a könyv ára lenne. De ha nem lesz más...
Vikó!
Hát, nem mindenkinek van ilyen rendes főnöke.
A védőnőnek én sem adtam pénzt. Szerintem majd akkor adok, amikor kijön házhoz. Merthogy elvileg egyszer a terhesség alatt is ki kell jönnie.
Na, minden jót!
Puszi
Annamari
14+4

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok, de nagyon jó ez a képKép

Krimo!
Nekem ez a fenék közepén (egyik félpofán lévő) fájdalom az első gyermek műve volt. Megnyugtatlak, ha azt mondom, hogy a terhesség után is megmaradt? Idegbecsípődés amúgy szerintem...

Moon
Hihetetlen lehetett a megdöbbenés, gratulálok! Amúgy ikresek, egyikőtök sem számított rá? Családban nem volt?

Rohangálás: 12. hetemet töltö be, de nem voltam még vizelet és vérvizsgálaton, mert a dokim a tegnapi uh-t meg akarta várni. Igen ám, de a beutalókat csak a magánrendelőben adja ki, és csak jövő péntekre adott időpontot, amikor betöltött 13. hetes leszek. De ezzel még mindig, csak a körzeti orvoshoz jutok el, aki a valós beutalót állítja ki, tehát a 14. hét közepén jutok először vérvételre. Király. Mondjuk ha nincs baj, akkor nem is kell elsietni, de akkor is, rá két hétre meg mehetek afp vérvételre.
A Margit krh felbecsülhetetlen érétke a szuper terhesgondozása. Visszasírom.

védőnő
Soha egy fillért sem adtam neki. Emlékeim szerint annyira jelentéktelen volt a terhességem alatt és után a szerepe... Most még azt sem tudom merre keressem, de végülis a vér és pisi mizériámhoz képest ez eltörpül.

L. 11 plusz 4.

csaó
lenocs
 
 


<pre>
azonosító név kor terh hét terh nap szülés ideje kórház baba neve korábbi babák
Bkriszta Kriszta 24 17,00 6,00 2005. május 12. Szt. Imre Ákos/Anna -
Minyu Edit 25 17,00 6,00 2005. május 12. Schöpf-Mérei Nándor/Gerda -
Inez Ági 41 16,00 4,00 2005. május 21. István ? -
Akiren Akiren 31 16,00 0,00 2005. május 25. Péterfy Dániel/ -
Gomboc Betty 27 15,00 6,00 2005. május 26. ? ? -
Pipocska Andi 30 15,00 6,00 2005. május 26. Péterfy Kitti/ -
Beus79 Beus 25 14,00 6,00 2005. június 2. Rókus Balázs/ -
Mircimama Mircimama 30 14,00 6,00 2005. június 2. Szt.István ? Bence, 2001.05.07
Katica78 Kata 26 14,00 4,00 2005. június 4. Kútvölgyi ? -
Bannamari Annamari 24 14,00 4,00 2005. június 4. Uzsoki Gergő(Tamás)/Eszter(Lilla) -
Krimo Kriszta 34 14,00 1,00 2005. június 7. ? ? -
Hajni20 Hajni 20 14,00 1,00 2005. június 7. Győr Marcell/Mara -
Dudu Vera 25 14,00 0,00 2005. június 8. Tatabánya ? -
Kátyuska Kátyuska 33 13,00 5,00 2005. június 10. Schöpf-Mérei Zsigmond Benedek Borka Dorottya (4,5), Luca Sarolta (2,5)
Zsófi76 Zsófi - 13,00 3,00 2005. június 12. ? Bence/Viki -
Wica Éva 30 13,00 1,00 2005. június 14. Szt. István ? -
Splendida Timi 28 13,00 0,00 2005. június 15. Szt. János ? -
Johanna1975 Johanna 29 12,00 6,00 2005. június 16. Szt. Imre sok-sok ötlet -
Tétényke Zsike 25 8,00 3,00 2005. június 19. Baross?? Ikrek??? Tétény/Zselyke -
Vanda72 Vanda72 32 12,00 0,00 2005. június 22. István ? -
Manóka Manóka - 12,00 0,00 2005. június 22. DEOEC ? Imre, 2003.12.30
Bgy Gyöngyi 29 11,00 6,00 2005. június 23. Erinville ? -
Bogárka75 Zsuzsi 29 11,00 5,00 2005. június 24. Szt. Imre ? Petra, 2003.06.27
Lenocs Lenocs - 11,00 4,00 2005. június 24-26. Szt. Imre Kinga Kamilla Panna, 2000.
Ezvicc Judit 24 11,00 3,00 2005. június 26. Jahn Ferenc Attila/ -
Banyóci Brigi 25 11,00 0,00 2005. június 29. Kútvölgyi ? Gyurci, 2002.08.18
Tjuca Juca 26 10,00 5,00 2005. július 1. ? ? -
Drika Drika 24 10,00 4,00 2005. július 2. ? ? -
Gyike Györgyi 25 10,00 3,00 2005. július 3. Pécs ? -
Mzx Mzx-Móni 29 10,00 3,00 2005. július 3. Szt. István ? -
Vikó Viki 28 10,00 2,00 2005. július 4. Bajcsy-Zsilinszky ? fiú, 1995.
Edi2 Edi 28 10,00 0,00 2005. július 6. Rókus ? fiú, 1995.
Ahimsa Judit - 9,00 6,00 2005. július 7. ? ? -
Hrk Rita 26 9,00 5,00 2005. július 8. SOTE II. Zalán/Dorottya -
Judyt Judyt 28 9,00 3,00 2005. július 9. Nyíregyháza Ikrek??? -
Moon Moon 27 9,00 1,00 2005. július 11. Tatabánya/Szt. Borbála Ikrek Ákos/ -
Farkasbogi Bogi 27 9,00 1,00 2005. július 11. ? ? Lili, 2004.02.10
Hanee Judit 23 9,00 0,00 2005. július 12. Szt. Imre Szabolcs Attila/ -
Vanda Vanda 28 8,00 6,00 2005. július 14. ? ? -
Mj_Móni Mj-Móni 31 8,00 5,00 2005. július 15. Margit Dominik/Sophie-Ann Christopher, 2002.11.13
Adire Adire ? 7,00 3,00 2005. július 24. Szt. Imre ? -
</pre>

Bocs, tényleg rossz volt a tábla, át akartam vágni a Mikulást, de sajnos tegnap már nem dolgozott, úgyhogy nem kaptam újabb ajándékot Kép



Lányok, nem lehet, hogy virgonckodtatok az éjszaka, attól van a popófájás? Nekem 5 heti kihagyás követően egy óvatos próbálkozás után van olyan izomlázam napook óta... Ja, örömmel jelentem, hogy a hányinger elmúltával egycsapásra a szexhez is megjött a kedvem, már alig várom, hogy a doki engedélyezze, szóval frigid társnőim, javul még a helyzet!

Adire, ha okt 17 volt az utolsó menszeszed, akkor viszont júli 24-re leszel kiírva. Átírtam.

Mzx-Móni (10+3)

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok,

Uj vagyok, meg nem irtam.
Segitsetek nekem, mar semmit nem ertek.
Hogyan kell kiszamolni hany hetes terhesek vagyunk pontosan? Ki tud valamit a HCG szintrol?Azt hiszem ezt otthon sargatestnek hivjak? a hormon ami kimutatja a terhesseget. Szoval nekem az utolso menszim elso napja november 03. Az ezelotti heten a tesztem +lett Kép a tegnapi vervetel erdmenye pedig 7077 mIU/ml.
Erre mondta a dokim aki csak pentekre adott rdv-t, hogy az egy nagyon magas eredmeny. Vagy nem normalis a terhessegem, vagy ikreket varok. Judyt, veled hasonlo a helyzet, neked mennyi volt ez a z ertek??? Kerjek irjatok valamit, ha tudtuk, mert csak erre tudok gondolni. Mar van egy edes oteves kisfiam, de most nagyon megijedtem.

Koszonettel
Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Sziasztokí!
Remélem mindenki jól van,a kisebb kellemetlenségeket leszámitva.Hála istenek elmult a hányingerem is,tegnap este néztem látszik a pocakom.
Wica!Nagyon aranyos a pocaklakod!


Azt szeretném kérdezni,hogy ti éjjel jól alszotok mert nekem sehogy sem jó!????


Rita

rita77
 
 


Szia Rita!

Én első perctől nagyon rosszul alszom. Ez főleg azért van, mert arra ébredek, hogy nem kapok elég levegőt. Minden éjjel felébredek az éjszaka közepén, aztán vagy másfél órát ébren vagyok, mert nem tudok visszaaludni.

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Szia Bannamari!
Egyszerüen nincs olyan éjszaka hogy ne ébredjek fel,vagy hasrafordulnák de egyből a tudatalatim szól ott a baboca ha nem ez akkor pisi,szomjazok stb.

rita77
 
 


Sziasztok Kép

Hát jó régen írtam már, ennek leginkább a munkahelyem az oka Kép Ennyi melót, és mégcsak nem is azért, mert évvége van, hanem csak úgy egyáltalán...

Annyira telik az idő, holnap "már megint" UH-ra megyek. Remélem sokat nőtt a pindurkám.... szorítsatok, hogy minden rendben legyen!!

Képzeljétek el, az emésztésem egyszerűen katasztrófális, alig tudok wc-re menni, - elnézést a szókimondásért. Iszogatom a Duphalac szirupot, és azzal nagy nehezen sikerült öt napra! Alig merek enni is.. Tudtok vmi jobb módszert? Nekem az aszalt szilva és hashajtós lekvárok nem jönnek be. Help me!! Kép

Ja és voltam szemészeten. A retinám erős myopságom ellenére nem olyan vékonyka, de határeset. Teljesen rám van bízva, hogy hüvelyi úton akarok-e vagy császárral szeretnék szülni. A doki nem vállalta fel.

Aniko47 Kép
Üdv nálunk Kép Ha nov.3-an volt az utolsó mensid első napja, akkor aug.10-re lehetsz kiírva alapesetben. Ha hosszabb-rövidebb a ciklusod, annak függvényében változik. A HCG szinted mértéke utalhat ikerterhességre, - viszont a mi laborunk az 1000 feletti értéket már nem mutatja ki, csak annyit írnak rá, hogy 1000 felett, - így bár nekem is mérték az elején, értéket mondani nem tudok, hogy mennyi volt. Viszont szerintem teljesen normális, gondolj bele, az érték minden nap duplázódhat a beágyazódástól számítva. Ne aggódj! Kép

Vanda
8+6 vagy vmi hasonló

Vanda

Kép
vanda
 
 


Lenocs!

Nem nyugtattál meg! Kép Hallod ezt Banyóci?
Na szép mondhatom, még a végén fenékrokkant leszek itt Kép

Én is hallotam már olyat, hogy van aki fizet a védönőnek, hát én biztos nem fogok. Kap ő fizetést, szerintem többet mint én, és tényleg nem számottevő amit csinál. Legalábbis én ellenék nélküle is, ha nem kellenének a pecsétjei a gyesekhez...

Nem tom mi van veletek, én még napközben is jól alszom! Kép Éjjel meg leginkább kétszer felkelek pisilni, de különben ugyanúgy éccakáig fent vagyok, mint mikor nem is voltam terhes.Gondolom később ez szarabb lessz,de veletek mi lessz így addigra.
Ó és ilyen szorulásos dolgaim sincsenek Kép Tiszta szerencsés vagyok! Csak ezt a fenékfájást kaptam minden más nyűg helyett Kép Szerintem olcsón megúsztam! Kép ....remélem....

Aludjatok szépen, jóéjt!
krimo

Kép
krimo
 
 


Sziasztok!

Megvolt a 12 hetes uh!!! Nagyon édes volt a babóca, 4,8 cm a CRL, a nyakiredő is teljesen rendben (1,7), úgyhogy most odavagyok a boldogságtól!!! Kép
12+0-nak írta a gép, de Móni, nem kell átírni semmit, én továbbra is a "hivatalos" kort fogom számolni, ez még úgy is változhat, a szülés meg aztán pláne nem ettől függ (legalábbis napra pontosan nem).

Vanda! Búzakorpát próbáltad már? Joghurtba, vagy kefírbe keverve egyél belőle este, aztán reggelre hátha meg lesz a hatás.

Na megyek, Petra kicsit taknyos, így szegény félóránként felsír,mert nem kap levegőt Kép, úgyhogy megyek fel, hogy ott legyek a közelében.

Mindenkinek jóéjt!

Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Kedves Kismamák!
Már egy ideje olvasgatlak benneteket, nagyon tetszik a topicotok. Olyan jó, hogy így odafigyeltek egymásra! Amikor időm engedi, beszállok majd hozzátok, ha lehet. Lenne egy kérdésem: Kezdte úgy vmelyikőtök a terhességet, hogy az 5-6. héten csak egy petezsákot mutatott az uh. szívverés nélkül? Köszi a választ: Márti
csmarti
 
 


Szia Fejecske!
Amikor megláttam, hogy szolnoki vagy, nagyon megörültem! Én is az vagyok, csak 4.éve nem ott élek, hn. Bp-en. Viszont sokat járunk oda édesanyámhoz,aki Eszter lányunk büszke Mamija. Örülök, hogy megtaláltalak! A Hetényiben szülsz majd?

A KÚTVÖLGYISEKTŐL megkérdezhetem, hogy kinél szülnek?
Márti
csmarti
 
 


Szia, Márti.

Igen, 5-6 hetesen nekem csak a 8mm-is petzsák látszott, majd 8 hetesen, már rendesen láttam a babót és a szivverést is halhattam.

Drika
10+5
drika
 
 


Szia Márti!
Üdv a topikban.
Szerintem mindenkinél csak egy üres petezsák látszik az 5-6. héten. Majd a 6. hét vége felé a szív is elkezd működni. Persze ez csak jó felbontású uh-n látszik. Szóval megnyugodhatsz
Annamari
14+5

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: