[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
2005. nyári babák - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Pipocska!

Örülök, hogy meg voltál elégedve velük Kép Olyan jó neked, hogy láthattad a babát. Én a 12. hét óta nem láttam, és csak dec.20-án fogom Kép Kép
AFP-re kaptál időpontot? Mikor mész?

Akiren
(15+1)
akiren
 
 


Szia Akrien!

Dec.15. reggel nyolc körül megyek AFP-re. Utána kb. 10 nap múlva a 18.heti uh-ra.
Tényleg jó volt látni.
Nekem a december mindíg hamar elmegy, annyi minden történik ilyenkor.
Ne szomorkodj, hamar itt lesz a 20-a.

Kép
Kép
pipocska
 
 


Sziasztok Lányok!

Két kérdésem is van ma reggel:
1. Tulajdonképpen miért kell a védőnőhöz járni? És milyen gyakran? Én kb. másfél hónapja voltam nála, amikor bejelentkeztem, azóta sem. Nem tudom, mi dolgom ott. Igaziból senki sem mondta el.
2. Tud valaki reális áron tiszta uszodát Budapesten? Persze én csak olyan úszni majdnem tudó fajta vagyok, tehát az is szempont lenne, hogy érjen le a lábam a medence fenekéig.

Üdv mindenkinek:
Annamari
13+5

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 

 
 

Sziasztok,

Nem voltam egy ideig, mert szórakozik a szerver... :-((

Uszodát tisztát nem tudok itt Pesten, szerintem ilyen nincs. Egyenlőre szerintem nem kéne ilyen helyekre mennünk... Legalábbis nekem az a régió nagyon gyengusz....

Védőnő kérdés az már bennem is felmerült. Mert nekema súlyomon kívül semmit sem mért... Azt pedig azt hiszem még otthon is meg tudom egyedül mérni. :-)) Szerintem fontos szerepet a bababuci születésénél nyer majd a védőnéni. Addig csak amolyan ismerkedés. Ja és kell, ahhoz, hogy gyes, gyedet vagy mi a fenét kapjunk. Én ehhez nagyon hülye vagyok, hogy mikor mi jár. Viszont azt tudtátok, hogy a terhesség 91. napjától már jár magzati adókedvezmény. Tehát a doki igazolja és akkor már csak be kell adni a bérszámfejtőknek és máris 3000 Ft jóváirás van az adóból.. Ez azért egészen jó. Legalább a havi vitamint fedezi. :-))

Ezt pl. a védőnőtől tudtam meg, szóval valamire mégis csak jó...

Új neve van babócánkna, persze csak becenéve: Sebibaba, Zsebibabából és párom vezetéknevéből tettük össze és nagyon tetszik mindenkinek, szerintem babócának is... Szóval Sebibabát várok...:-))

Fiú név: brrrrrrrrr, azt mi sem tudunk. Amik tetszenek, azokkal dunát lehet rekeszteni. Marci, Bence, Gergő, Dávid, Ádám... ezek kilőve....

Szereztem babazenét!!!!!! Nagyon szuper.. Tényleg aranyos...... Nem pótolja a többit, tehát azért nem ez lett életem kedvenc cd-je. De Sebibaba gazdagodott 2 új Cdvel. Nem vettem, mert horror az ára. De könyvtárból kölcsönözhető, a többit nem irhatom le, mert illegális... :-))

Most ennyi, mindenkinek szép napot

Johanna

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Pipocska!

Írtad, hogy a párod is bement. Bent volt a manuális vizsgálatkor is?
Én mikor voltam, a kézi vizsgálatnál egyedül mentem be, aztán mikor az UH jött, megkérdezte, hogy itt van-e a párom, és be akar-e jönni. És akkor a doki kiszólt neki, hogy jöjjön be UH-ra Kép Kép
És azon gondolkoztam, hogy mindig így ki kell-e majd szólni, vagy rögtön be is jöhet velem. aztán végignézne mindent Kép Kép

Akiren (15+1)
akiren
 
 


Pipocska!

Mennyi idősnek látta a babádat? Nekem egy héttel korábban kell AFP-re mennem.... Igaz nekem 4 nappal idősebbnek kalkulálta, tehát igazából most 15+5 a korunk. Csak én tartom magam a saját számításhoz Kép Kép

Akiren
akiren
 
 


<pre>
azonosító név kor terh hét terh nap szülés ideje kórház baba neve korábbi babák
Bkriszta Kriszta 24 17,00 0,00 2005. május 12. Szt. Imre Ákos/Anna -
Minyu Edit 25 17,00 0,00 2005. május 12. Schöpf-Mérei Nándor/Gerda -
Inez Ági 41 15,00 5,00 2005. május 21. István ? -
Akiren Akiren 31 15,00 1,00 2005. május 25. Péterfy Dániel/ -
Gomboc Betty 27 15,00 0,00 2005. május 26. ? ? -
Pipocska Andi 30 15,00 0,00 2005. május 26. Péterfy Kitti/ -
Beus79 Beus 25 14,00 0,00 2005. június 2. Rókus Balázs/ -
Mircimama Mircimama 30 14,00 0,00 2005. június 2. Szt.István ? Bence, 2001.05.07
Katica78 Kata 26 13,00 5,00 2005. június 4. Kútvölgyi ? -
Bannamari Annamari 24 13,00 5,00 2005. június 4. Uzsoki Gergő(Tamás)/Eszter(Lilla) -
Krimo Kriszta 34 13,00 2,00 2005. június 7. ? ? -
Hajni20 Hajni 20 13,00 2,00 2005. június 7. Győr Marcell/Mara -
Dudu Vera 25 13,00 1,00 2005. június 8. Tatabánya ? -
Kátyuska Kátyuska 33 12,00 6,00 2005. június 10. Schöpf-Mérei Zsigmond Benedek Borka Dorottya (4,5), Luca Sarolta (2,5)
Zsófi76 Zsófi - 12,00 4,00 2005. június 12. ? Bence/Viki -
Splendida Timi 28 12,00 1,00 2005. június 15. Szt. János ? -
Johanna1975 Johanna 29 12,00 0,00 2005. június 16. Szt. Imre sok-sok ötlet -
Wica Éva 30 11,00 4,00 2005. június 19. Szt. István ? -
Tétényke Zsike 25 8,00 4,00 2005. június 19. Baross?? Ikrek??? Tétény/Zselyke -
Vanda72 Vanda72 32 11,00 1,00 2005. június 22. István ? -
Manóka Manóka - 11,00 1,00 2005. június 22. DEOEC ? Imre, 2003.12.30
Bgy Gyöngyi 29 11,00 0,00 2005. június 23. Erinville ? -
Bogárka75 Zsuzsi 29 10,00 6,00 2005. június 24. Szt. Imre ? Petra, 2003.06.27
Lenocs Lenocs - 10,00 5,00 2005. június 24-26. Szt. Imre Kinga Kamilla Panna, 2000.
Ezvicc Judit 24 10,00 4,00 2005. június 26. Jahn Ferenc Attila/ -
Banyóci Brigi 25 10,00 1,00 2005. június 29. Kútvölgyi ? Gyurci, 2002.08.18
Tjuca Juca 26 9,00 6,00 2005. július 1. ? ? -
Drika Drika 24 9,00 5,00 2005. július 2. ? ? -
Gyike Györgyi 25 9,00 4,00 2005. július 3. Pécs ? -
Mzx Móni 1 29 9,00 4,00 2005. július 3. Szt. István ? -
Vikó Viki 28 9,00 1,00 2005. július 6. Bajcsy-Zsilinszky ? fiú, 1995.
Edi2 Edi 28 9,00 1,00 2005. július 6. Rókus ? fiú, 1995.
Judyt Judyt 28 9,00 0,00 2005. július 7. Nyíregyháza Ikrek??? -
Ahimsa Judit - 9,00 0,00 2005. július 7. ? ? -
Hrk Rita 26 8,00 6,00 2005. július 8. SOTE II. Zalán/Dorottya -
Moon Moon 27 8,00 2,00 2005. július 11. Tatabánya/Szt. Borbála Ákos/ -
Farkasbogi Bogi 27 8,00 2,00 2005. július 11. ? ? Lili, 2004.02.10
Hanee Judit 23 8,00 1,00 2005. július 12. Szt. Imre ? -
Vanda Vanda 28 8,00 0,00 2005. július 14. ? ? -
Mj_Móni Móni 2 31 7,00 6,00 2005. július 15. Margit Dominik/Sophie-Ann Christopher, 2002.11.13
</pre>

Ma csak a táblázatra volt energiám, szép napot mindenkinek, megyek, mert kopogtat a reggeli...Kép

Mzx_Móni (9+4)

Kép

Kép
mzx
 
 


Köszönjük Móni a táblázatot, nekem még ehhez sem lenne energiám.... Tényleg szuper vagy...

Johanna

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Móni!
Köszi a táblázatot.Kép
Én az UH alapján ma 8+4 vagyok.Kijavítanál.Kép

Annamari!
Sajnos nálunk se nagyon van higénikus uszoda, pedig már Én is nagyon mennék uszikálni.Te hogy érzed magad?
Megkérdezhetem, hogy hány kilót híztál már eddig?
Mert nekem azt mondják, hogy már nagyon látszik rajtam, hogy babákat várok.

Lányok!
Ma voltam a védőnéninél.Annyira kedves, segítőkész volt.Legközelebb majd a 12 hetes UH után kell majd mennem hozzá.Kép


Judyt
8+4

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Nalam eddig a merleg -1kg es +1 kg. Ez kb. 2 hetes adat, azota nem alltam merlegen, mert nekunk nincs otthon... Kép Nehogy tul surun merjem magam. Viszont minden ruham priman ramjon, szoval szerintem meg nem nagyon szedtem fel.
Lenne viszont egy kerdesem. Mar negyedik napja minden reggel verzik az orrom. Nem nagyon, inkabb ugy mint amikor elpattan egy er - de mindig ugyanakkor, miutan beerek a munkaba, es kifujom az orrom. Soha maskor. Masnal is elofordult ez mar?

Gyöngyi
11+1

bgy
 
 


Sziasztok!

Ma voltam újra EKG-n, ismerős nézte, és több doki is. Kép Kiderült, hogy nincs semmi kóros, csupán nagyobb a szívem.Ez sportolóknál, volt sportolóknál szokott lenni.Hát én ovis korom óta rengeteget sportoltam, úgyhogy nem lehetetlen. Legalább megnyugodhattam végre! Kép

Védőnéni...

nekem is nagyon aranyos. Nem csak súlyt, de vérnyomást is mért Kép, ami 95/65-ig fel merészelt kúszni! Hááát, nem kell félnem a szívrohamtól. Kép
Jan.ban kell újra mennem, és ha addig nem lesz új vizeleteredményem, akkor azt is kell vinnem egy kis üvegbe, megnézi.

Hízás... azt meséltem már, h. kb. 2 kiló eddig, de valahogy többnek látom. És mind a hasamra, ja nem... még a cickóimra is... Na ezügyben már volt olyan pofátlan kolléga, aki beszólt, tök lazán, h. megcsináltattad, olyan nagyok??? Köpni-nyelni nem tudtam, még túl jóba se vagyok vele, ráadásul hapi... na meg eddig se voltam túl "pici" a 95 cm-el.

Ja...

az UH és a védőnő naptára szerint a szülés dátuma július 4. Nem lehetetlen,mert nem volt pontosan 28 napos a ciklusom, csak ritkán.

Köszike a táblázatot Móni! Nagyon aranyos tőled!

Pussz:
Viki(9+1,de lehet, h. 9+3?) Kép
vikó
 
 


Gyönygi!

Nekem nem volt orrvérzésem, és még nem is hallottam. Viszont terhességi könyvben már olvastam róla, hogy előfordulhat orrvérzés a vérbőség miatt. Gondolom nálad ez úgy jön össze, hogy a hidegről bemész a melegre, rögtön kitágulnak az erek (ez teljesen normális dolog) aztán valahogy elindul az orrvérzés. Szerintem ne aggódj, mert tényleg a terhességi tünetek között van, ha nem is túl gyakori.

Akiren
(15+1)
akiren
 
 


Bocs Kép Kép Kép Nem Gyönygi-t akartam írni, hanem Gyöngyi-t Kép
akiren
 
 


Akiren Kép

Koszi, kicsit aggodtam/aggodom, mert soha nem szokott verezni az orrom. Remelem tenyleg csak az, amit irtal... Majd igyekszem a jovoben orrfujas elott aklimatizalodni. Kép

Gyöngyi

bgy
 
 



manóka
manóka
 
 


Akrien!
Nekem most csak a súlyát tudta megmérni, mert annyira mozgott, hogy képtelenség volt. 123g, annyi mint egy zsömle súlya. Viszont a testrészeit megmérte, külön, azok a korának megfelelő méretűek.
Elvileg annyi idős, amennyit eddig is gondoltunk. Nekem nem változtatott az időponton.
Pedig már azt hittem "együtt" fogunk szülni.
De ezek szerint te már addigra szinte otthon leszel.
A párom már az elején bejött.
Látta a kézi vizsgálatot is.
Egyikük sem volt zavarban, úgy vettem észre a dokinak ez tök normál. A szülésnél is ott lesz papci, addig nem árt ha megszokja a látványt.



Andi

Kép
Kép
pipocska
 
 


Szia Andi!

Még akármi lehet, a babák sosem abban az időpontban jönnek amikor "mondják" nekik Kép Kép

Köszi, felbátorítottál, legközelebb a párommal együtt bevonulunk a dokihoz Kép Kép
Szerinted mikor kell szólni neki, hogy nála is akarok szülni??? Vagy ez természetes? Nem gondolom, biztos fel kell kérni, de mikor???? Már most kéne? Vagy majd később?

Akiren
akiren
 
 


Akiren,

En is ezen problemaztam, aztan vegul is megoldodott.
A 12. Uh utan megkerdeztem a dokit, hogy egyertelmu-e neki, hogy nala szeretnek szulni vagy ezt ilyenkor jelezni szokas. Azt mondta, hogy most ugyis leulunk beszelni kicsit. Beirta a szules idopontjat, fontosabb dolgokat megbeszeltunk, meg hogy mennyibe fog kerulni 1 vizit. Addig konkretan nem kert semmit.
Ugyhogy szerintem jelezni kell valahogy!
katica78
 
 


sziasztok lányok kati vagyok és 16 hetes május 20-ra vagyok kiirva miskolcon a semmelweis korházba fogok szülni nekem holnap kell mennem afp re aztán 1-2 hét izgalom.mi is voltunk már 4d ultrahangon még 12 hetesen nagyon jo és megnyugtato volt ajánlani tudom mindenkinek.a hizásrol én eddig 2-3 kilot hiztam a mellem nulla az elején nem tudtam mit huzzak rá aztán most a régi melltartokat hordom a pocak most kezd nöni de talán most még türelmetlen vagyok mert nagyon várom a nagy pocit.ti tudjátok már a baba nemét?én már nagyon szeretném tudni!sziasztok
nkll
 
 


Hali lányok!

Na azt megtudtam én is, hogy a lepény hátul, az jó. Kép
Szóval konkrétan kerekperec kéne mondani a dokinak, hogy akkor nálla? Gondoltam rájött már, bár még én sem tudom fixen Kép
A vashiányra kaptam tablettát, meg aztmondta igyak csak egy kis veresbort! KépMeg almát egyek.
A cukrom sok egy kicsit, ugyhogy visszakell fognom, de nem is eszek nagyon édeset, igazán nem vagyok oda érte. Refolmálom a kosztot...
Mehetek a védönőhöz beutalóért arra az AFP re, mert úgyis átkéne íratnom valakivel ha ő adná, messze van nekem ez a doki, fene vinné.
Szóval erre lenne való a védőnő, állitólag ö is ad ilyen beutalókat vizsgálatokra, hát kiderül nemsoká.
Azért ez egy kicsit izé, hogy ezer helyen intézem a dolgaimat. Rámegy egy csomó időm.
Szerintetek a sportuszi nem elég tiszta? Mondjuk , vagy két éve nem voltam ott, de nyaranta strand helyett az szokott lenni a célállomás.Én nem láttam szutyinak, de nem vagyok finnyás, úgyhogy lehet hogy másnak már az nem tiszta Kép Én a dunába is bementem még pár éve, ma már nem tenném Kép De nem lett bajom attól sem Kép
szerintem egy csomó mindent elfelejtettem amit írni akartam. Terhességi amnézia, vagy csak simán? Kép

krimo

Kép
krimo
 
 


Sziasztok Lányok!

Örömmel tudatom, hogy én már pocakosodom. A kedves kicsi férjem elcipelt egy kismamaruha készítőhöz, akinél tök olcsón vásároltunk gatyeszokat (mármint a kismamaruhás boltokhoz képest). Amiket később is lehet viselni. Hát nem aranyos? Kép Azt mondja, nem bírja nézni, hogy mindenből kilóg a pocim. Pedig csak 4 kilót híztam (tegnapig Kép).

Gyöngyi!
Az orrvérzés teljesen természetes, és nem a hidegtől van. Az ornyálkahártyában is vérbőség van, attól pattannak el az erek. Nekem olyan is volt, hogy éjszaka arra ébredtem, hogy folyik az orrom, oszt csupa vér volt a lepedő. De most már vagy két hete semmi ilyen. A C vitamin erősíti az ereket is.

Krimo!
Melyik sportuszodára gondolsz? A margitszigetire vagy a Komjádira vagy a BVSC-re? És ott leér az ember lába? Mert én még egyikben sem voltam. Nálunk eddig a Széchenyi volt a menő, de ott az úszómedence nekem túl mély. Ott 1 200 a belépő.

Na, ennyit most. Jó pocakosodást.
Annamari (13+5)

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


AnnamariKép
És eltitkolod előlünk a kismamaruhakészítő címét???? Légysziiiiiiiii, tedd közzé.

MJ-Móni
8+0
mj__móni
 
 


Lányok, ezt találtam. KépKép
Vendég
 


Bgy!

Nekem is vérzik, ráadásul kb. 3-szor annyit kell orrot fújnom, mint előtte. Néha a nyáltermelésem is nagyon megindul, nagyon kellemetlen.

Viki! Átírtalak július 4-re.

Annyira rosszul alszom éjszalkánként! Nincs valami tippetek? A későnfekvés és a tej nem jött be.

Mzx-Móni (9+5)

Kép

Kép
mzx
 
 


Bannamari Kép Mzx Kép

Ma reggel a laborban (mh) elkezdett omleni a ver az orrombol... Kép Szegeny kollegam tokre aggodott, hogy mi van velem, mert minden reggel latta hogy ezzel kuzdok... egyfolytaban mondta, hogy menjek dokihoz, mert ki kell deriteni hogy mitol lehet... Kép En meg csak dunnyogtem, hogy uhum... Kép Aranyos volt, hogy aggodott... Kép

Azt tudjatok, hogy a vedonohoz a nodoki utal be, vagy a korzeti is adhat beutalot hozza?

Gyöngyi
11+2

bgy
 
 


Szia Gyöngyi!

Ha nagyon ömlik a vér az orrodból és nem akar szűnni, akkor az állandóan elpattanó eret kell kezelni. Az ér végét ki szokták égetni, hogy ne vérezzen. Állítólag egyáltalán nem fájdalmas és semmi kockázata nincsen. És mondom a jó sok C vitamin erősíti az ereket. Nekem már vagy 3 hete nem vérzett.

Mindenkinek:
A kismamaruhákat egy Tóth Györgyné nevű aranyos hölgynél lehet venni, aki a Brendonnak is dolgozik, csak otthon olcsóbban meg lehet venni a cuccokat. Kb. 40-50 %-kal. Budán lakik a Szt. Imre kórház mögött. Fejér Lipót utca 64. Egy négyemeletes ház második lépcsőháza. A kapucsengőre ki van írva. Tel: 203-49-79, 06-20/585-93-75.
Üdv minden pocakosnak és pocaklakónak!
Annamari (13+6)

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Az usziról annyit, hogy én nem merném megkockáztatni.Úgy tudom ilyenkor sokkal könnyebben össze lehet szedni minden vackot. De mindenki belátása szerint. Kép

Annamari!
Kismamaruha készítőt én is követelem!!!! Kép Kép Kép

Mzx-Móni!

Köszi a dátummódosítást! Akkor most 9+4-nek kellene számolni magamat? Sajna ez az éjszakai rosszul alvás nálam is fennáll.Tényleg borzasztó! De szerintem a későnfekvés nem hinném, hogy használna... Lehet, hogy változtatni kellene a fekhelyeden.Én egyik nap a párom oldalán aludtam és teljesen szuper volt.Meg előfordult mostanában, h. a nagyszobai ülőgarnitúrát aludtam, az is tökéletes volt. Csak a saját helyem nem felel meg. Kép

Gyöngyi!

A védőnőhöz nem kell beutaló, csak akkor mehetsz, ha megvannak a leleteid(vér-vizelet-EKG-belgyógyász), meg a fogdoki sem árt. Ja, és a nődokitól papír, hogy tényleg terhes vagy.

Viki
vikó
 
 


Bannamari!

Köszi a címet. És hozzá be kell jelentkezni? és úgy varja meg a ruhát, vagy van készen neki?

Köszi: Hajni
Vendég
 


Viki Kép

Huha, akkor az problemas eset... En csak karacsony elott tudok otthon elmenni, de addigra nem lesz meg a magyar dokitol a papirok... Belgyogyasz? - az minek... Azt hittem, kicsit 1xrubb lesz...

Gyöngyi

bgy
 
 


Gyöngyi!
Én csak a terhesség meglétéről vittem a papírt a védőnénihez.Ez bőven elég volt.Legközelebb a 12 hetes UH után kell mennem hozzá.Kép

Judyt
8+5

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Gyöngyi!

Én a védőnőhöz csak a nőgyógyász UH leletével mentem, adott kiskönyvet, beírta azokat az adatokat amit tudtunk. Utána 1-1,5-tel mentem laborba stb. Megbeszéltük, ha meglesznek a leletek akkor ismét megyek. 5 hét után mentem is hozzá, és beírta a leletek adatait.
Szóval ahhoz hogy kiskönyvet adjon és beregisztáljon elég a nőgyógyászól a papír, hogy terhes vagy.
Amúgy a belgyógyászet nem komoly. Az egy háziorvosi vizsgálat, amit a háziorvos fog a kiskönyvbe írni. Tehát azt csak akkor tudod "megszerezni" ha már van kiskönyved. A fogorvos is ilyen. Ö is a kiskönyvbe ír.

Akiren (15+2)
akiren
 
 


Koszi szepen a sok tanacsot. Az itteni dokimtol van papirom es addigra lesz UH-m is, remelem ez eleg lesz neki... Kép

Gyöngyi

bgy
 
 


Lányok!
Mindenkinek jó hétvégét kívánok.Kép
A kis cipellőket ne felejtsétek el kitenni.Kép
Kép

Judyt
8+5

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Sziasztok Lányok!
Ma kellett bemennem a fizumért, ezekhez a szemetekhez./Akik kirúgtak/
Képzeljétek, tízezerrel kevesebb jutalékot adtak, mint ami járt volna.
Ez már tényleg a pofátlanság teteje, hogy még meg is lopnak egy kismamát.

Akrien!
Ugyanez fogalmazódott meg bennem is.
Mivel először voltam nála, még nem hoztam szóba, de azt mindenesetre megkérdeztem, hogy május vége felé szokott-e szabira menni?
Azt mondta, hogy akkor még nem igazán.
Legközelebb megbeszélem vele a szülést, mert tényleg szimpi.
Neked is ennyire erőlteti a magzatvédő vitamint?
Nekem Elevitet ajánlott.
Szerintem is nyugodtan menj be a kis pároddal.

Krimo!

Nekem sem nagyon jön be az édesség. Szerdán voltam a dokinál, és megmért. Amikor láttam, hogy csak 60 dkg-ot híztam a 12. hét óta, úgy gondoltam, hogy "megjutalmazom" magam, egy kis sütivel. Hát mit ne mondjak! Ímmel-ámmal épphogy lecsúszott.

Bannamari!

Köszönjük a címet!

Kép
Kép
pipocska
 
 


Pipocska!

Én 5 hetesen voltam nála először, én akkor mondtam, hogy az elevitet szedem. Azt mondta rendben, de nem éreztem, hogy erőltetné (hogy arra gondol, hogy ő is épp mondani akarta) Kép . Nekem a MagneB6-ot erőlteti Kép Minden alkalommal mondja, hogy szedjem Kép Bár én barnáztam az elején...

Azt hiszem, hogy akkor ha legközelebb megyek hozzá, én is szóba hozom a szülést.
Egyébként ha mindketten nála szülünk, akkor tényleg nem lenne jó pontosan egyszerre Kép Kép

Akiren
akiren
 
 


Ha marad a papírforma, akkor te úgyis egy nappal előbb fogsz!Kép
De ez ugye a legritkább esetben jön be!

Tudsz valamit a korházi előadásokról?
Illetve van-e kismama torna, stb.

Kép
Kép
pipocska
 
 


Andi!

Erről még én sem tudok semmit. 20-án megyek be a kórházba UH-ra, ott ha jól tudom ki van függeszte ezekről a dolgokról valami tájékoztatás. Majd megnézem Kép

Kismama tornára mikortól érdemes járni?

Akiren
akiren
 
 


Sziasztok!

Annamari!
A Margitszigetire gondoltam, de persze nem ér le a láb Kép A szélén kell ucikázni, és akkor meg tudsz oldalt kapaszkodni, persze ez a kinti medence, a bentire már nem is emléxem, olyan rég voltam az épületben.
Meg tudjátok még mit lehetne, gondolom ahol baba-mama uszi van, az elég higénikus kéne hogy legyen. De láttam valami lapon, hogy nem túll sok van a városban Kép Valahol kőbányán 1 az bizti.
Védönénihez nekem is elég volt a nőgyogyitól egy papír, hogy mápedig terhes. A sok leleteket asszem előtte szedtem össze, de mindenhol a kiskönyvet kérték, úgyhogy tán jobb annak a megszerzésével indítani Kép

Pipocska!
Én úgy általában nem vagyok édesszájú, de most az elején magamhoz képest 'rengeteg' sütifélét kajoltam. Mostmár nem merek Kép Pedig még itt figyel egy nagy doboz csokiskeksz Kép Eddig rá sem, néztem ilyenekre, hatszor inkább sós süti.
Úgyis aztmondta a doki nem jó a sok só, de hát a sok cukor se....
Munkahelyed. Valamit találj ki! Mostmár igazán megérdemlik, hogy megszivasd öket!!!
Akiren!
Úgylátom nekem már elkéne kezdeni azt a kismamatornát Kép

Ma korábban eljöhettünk melóból, annyi dolgom lett volna, ha rendes időben végzek, így meg hazajöttem, és eddig húztam a lóbőrt! Kép A feladatok megvárnak!

krimo

Kép
krimo
 
 


Sziasztok!

Lányok! Ki mit tud mondani a reggeli rosszullétekről?
Nálam egy hete indult el a dolog és borzasztó kellemetlen. Nagyon rosszul érzem magam, van amikor délután 2-ig kitart a hányinger, émelygés. Ez nem állapot! Kétségbeejtő a helyzet, mert hát az embernek dolgozni kell, ráadásul én olyan munkakörben vagyok, hogy emberekkel kell foglalkoznom, és ilyenkor örülök, hogy egyenesen tudok ülni, nemhogy még negédesen mosolyogjak a leghülyébb ügyfélre is! Tudtok valamit ez ellen? A gyógyszertárban b6 vitamint adtak. Ezenkívül létezik vmi csodaszer?

Köszi!

Ági
varszagi
 
 


Sziasztok!

Hajni! Jó ha felhívod előtte, mert nem mindig van otthon. A ruhákat szerintem bedolgozókkal varratja meg, de van neki otthon mindenféle méret és fazon. Rengeteg cucc van. Több, mint egy boltban.
Kismama tornára a második harmadtól lehet járni, ha az orvos engedélyezni. A nőgyógyásztól kell vinni igazolást.
Én a dokitól kérdeztem meg, hogy úszhatnék-e, mire ő mondta, hogy igen. Persze én is féltem a babáimat.
Pipocska!
Tényleg nagyon szemetek a volt munkahelyeden. Én elhoztam volna egy kis fizetés-kiegészítést. Asszem Kép
Puszi mindenkinek
Annamari

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Ági!

Ó ezt el is felejtettem, mondjuk nekem nem sújos a rosszullét, csak eddig semmi se vót Kép
Most meg míg beérek (1 óra buszozás) Többször lenne kedvem leszállni, egy kis frisslevegőért, de ott is csak a szmog van...
Róka rudi még szerencsére nem látogatott meg Kép
Aztán meg csak zabálok egész nap, hogy ne lukadjon a gyomrom...A csajok már röhögnek bent, mindíg valami kaja van a kezemben....

krimo

Kép
krimo
 
 


Sziasztok lányok!

itt vannak az uszodák címei ahol van babauszi:

http://www.babashop.hu/hun/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=32

drika
10+0
drika
 
 


drika
 
 


Sziasztok lányok

Nem nagyon vagyok most, mert elköltözünk és még nincs se telefon, se tv, se net (egyelőre nem is hiányzik, mert annyi dolgom van, hogy nem jutna rá otthon időm). Most itt vagy egyik legjobb barátnőmnél, tőle tudok netezni.

Képzeljétek el, pocakosodom.. szerintetek ez normális a 8 és feledik héten? Belenéztem ma a tükörbe és olyan szörnyü látvány fogadott: úgy érzem, legalább 4 kilóval gyarapodtam és nagyobb lett a hasam.. mintha hiznék a lehellettől is olyan. Pedig valahogy mégsem hiztam, a nadrágjaim jók rám még, csak a hasamon nem mennek már össze Kép
Vettem magamnak már egy kismama nadrágot, abban méginkább úgy nézek ki.. rajta egy pulóver, most igy olyan vagyok, mint egy öt hónapos terhes Kép

Másoknak csak a 12-14. héten kezd látszani.. miért pont én növök ilyen gyorsan? Kép

Van egy érdekes relytvényem:

A gerincem miatt csak hátonfekve alhatok.
A refluxom miatt csak bal oldalon fekve alhatok.
A baba miatt amíg bírok, addig hasonfekve kell aludnom.

Hogy aludjak egyszerre háton, oldalt és hason is? Kép

Ezt még senki sem oldotta meg eddig Kép Jobb hiján hason fekve alszom a babóca érdekében..

Nekem abszolút nincsenek már rosszulléteim. Inkább csak nem kívánok bizonyos ételeket, vagy nagyon kívánok bizonyosakat, illetve néha nincs étvágyam, vagy néha falánkká válok. Most épp nincs túl nagy étvágyam és keveset is tudok egyszerre enni. Most egy szelet vajas kenyérre gondoltam például és ettől fintorogni kezdtem (pedig reggelire még azt ettem és nagyon izlett).

Az édességet én is rikán kivánom. Nagyon nagyon ritkán rámtör hullámokban, hogy "azonnal csokit kell ennem", vagy "azonnal kólát kell innom".. olyankor eszek egy szelet csokit, vagy iszok egy pohár kólát és utána megint legalább egy hétig nem jön rám a dolog (egyébként teázok és ásványvizet iszok meg rostos üditőket, pl. Kubut). Általában inkább a sós dolgokat kívánom.. ropi, chips :D
Bevallom őszintén sokszor úgy vagyok a kajákkal is, hogy megsózom inkább, mert eszembe jut, hogy "ami nekem jó az a babának is" és rettentően jól esik sósan enni dolgokat. Persze nem sózom agyon, csak a szokásosnál picit jobban (egyébként tök sótlanul szoktam enni csomó dolgot).
Ami jó hír, hogy elég sok zöldséghez és gyümölcshöz jutok hozzá szüleim jóvoltából, mert mindig vesznek nekem, hogy "egyél lányom, kell a babának a vitamin".. szerintem nem is kell nekem semmiféle vitamin Kép Egyelőre a doki nem is írt fel, hanem azt mondta, hogy "ne hizzon sokat, egyen gyümölcsöket". Egyébként is picit duci vagyok, gondolom ezért mondta.

Ja, és jövő héten szerdán megyek megint ultrahangra. Azt mondta a doki, hogy ő szeretne mégegy UH-t látni mielőtt kiír engem, biztos szeretne lenni benne, hogy nem téved egy héttel, mert az nagyon ártalmas lehet nekem is meg a babának is (pl. ha túlhordom egy héttel).

A szerdai UH után azért beszámolok majd, hogy mi a helyzet Kép

Ja és van már fiúnevünk: ha kisfiú lesz, akkor a becses neve Rudolf Szabolcs Attila lesz (Attila a keresztapja után).

Lányneveken is gondolkoztunk már, de nem sok ötletünk volt.. egyelőre ami tetszik nekünk az a Veronika és a Klaudia név, de nincs még végleges Kép (ha fiú lesz legalább nem kell problémáznom a névenKép)

Unokatesómtól kaptam egy kis kabátot és egy pokrócot már (majd még jön a többi is).. annyira édes!! És születésnapomra kaptam egyik barátnőmtől egy kis újszülött ruhát, egy pici kardigánt. Annyira pindur Kép elképzeltem, hogy benne van a baba és meghatódtam a gondolattól.

Najóó, nem untatlak titeket tovább, majd még jelentkezem!

UI: ti is kicsattantok az energiától? mert én igen.. Kép
hanee
 
 


Sziasztok,

Igy a 14. heten meg mindig nem latszik semmi rajtam, kezdek aggodni!Remelem azert minden rendben van... Mar alig varom, hogy megtudjam a baba nemet, van meg egy par het addig sajnos. Mondjuk egy baratnomnek vegig, meg a szules elot is azt mondtak, hogy fiu, de lany lett, kiderult, hogy annyira ki volt nyilva a nunus, hogy azt hittek ra, hogy egy picike kuki...Kép
Ettol fuggetlenul azert en ra fogok kerdezni.

Jo hetveget mindenkinek!

Kata
katica78
 
 


Szia Kata!

Nem kell aggódnod, az egyik ismer&#337;söm most 20 hetes terhes és semmi nem látszik még rajta. Valahogy nagyon elbújt benne a gyerek. Ez a lány még mindig nem tudja biztosan a baba nemét.
Nálunk is inkább a hízás látható. Aklati kérdés. Meg gondolom, hogy az is számít, hogy ketten vannak a pocakomban.
A nemükre én is kíváncsi vagyok, de a legfontosabb, hogy egészségesek legyenek.

Hanee!
Én büszke vagyok rá, hogy terhes vagyok és hogy pocakosodom. Szerintem semmi ciki nincs benne. És szerintem egy pocakos kismama egyáltalán nem szörny&#369; látvány. Aki gyereket vállal, azt is felvállalja, hogy megváltozik az alakja (legalább egy id&#337;re).
Bocs, ha kemény voltam, de így gondolom.
Minden jót mindenkinek.
Annamari

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Kedves Kata!

ne aggódj a pocakod miatt, 10 éve a kislányomnál nekem sem volt, az utolsó két hónapban vették észre rajtam, hogy kisbabám lesz.
Most, 14+1 hetesen pedig akkora, mint egy 5 hónapos terhes hasa, már egy hónapja kismama gatyeszokba járok. Biztosan meg fogom őket unni a végére nagyon. De mit csináljak, ez van. Egyébként két kilót híztam idáig, mindig lapos hasam volt, most meg ez van.
Lányok! Én nem jelentkeztem egy ideje, elég sok
gondom volt, görcsölt rendszeresen a hasam és a derekam, úgyhogy most itthon maradok egy kicsit, úgy döntöttem, nem dolgozom. Remélem, ha nem lesz
annyi stresszes helyzet, megoldódik a dolog.
dia72
 
 


Koszike a vigasztalast!Kép
Most azon okoskodom, hogy hogyan csempesszem be az ablakba az ajit a paromnak..Kép Reggelre ott ell hogy legyen, de a csokis zacsko nagyon hangosan zorog!Kép

Boldog Mikulast mindenkinek es sok csokit.....Kép

Kata
katica78
 
 


Kép
Kép

Kép
Kép
pipocska
 
 


Boldog Mikulásolást!

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: