[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
2005. nyári babák - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ma voltam a 12 hetes uh:
A manókám 6cm és 17gramm!
Minden rendben van vele!

Zsófi
zsófi76
 
 


Szia Zsófi,

szuper, hogy Te is átléptél a 2. trimeszterbe!!!
A súlyát miből mondta meg a Doki ( a centikből)?
Nekem nem mondtak súlyt ugyanezen UH-on.

Mircimama
mircimama
 
 


sziasztok,

én nem tudom ti hogy vagytok vele de én a múlt héten 4 emberrel vesztem össze. Félelmetes. Nem én kezdtem csak érzékenyebben reagálom le a dolgokat. Kép
beus79
 
 

 
 

Beus,

Ha ez megnyugtat, én egy idegzsák vagyok pár hete. Vezetés közben üvöltözök, pedig nem szoktam,minden jelentéktelen semmiségen összeveszek a párommal, pedig ő olyan türelmes! Kép
Tegnap például azon az óriási dolgon, hogy melyik kazettára vegyük fel az X-Aktákat...:o Majdnem kiabáltam..
legalább még egy terhességi tünet, ha már ennyire jól vagyok!!Kép
katica78
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék az előttem szólókhoz. Én is méregzsák vagyok pár napja, na jó, talán kicsit több.
Ma is felidegesítettek a kollégák. Az embert még ebédelni sem hagyják, mert jönnek a hülyeségükkel. Csak az számít, hogy saját dolgaik meglegyenek, akkor és azonnal,de ha nekem kell valami, az várhat.
Ja! És közben olyan hangot is megütnek, amit nem tudok tolerálni.

Legszívesebben már rág hazamentem volna.

Holnap megyek az első UH-ra!!!!
Ma vagyok pontosan 8 hetes!

Üdv mindenkinek.
moon
 
 


Kép)) örülök, hogy nem csak én vagyok ilyen
de pont ma kibékültem az egyik sráccal Kép
beus79
 
 


Sziasztok,

Inez, köszi az infókat, ma voltam a Rószakertben.
Az Uh összehasonlíthatatlan volt "nem fizetettel", mindent megmértek a magzaton, a köldökzsinoron, stb.
A férjem nem egy érzékeny típus, de a 4D-s résznél teljesen könnybe lábadt a szeme. Kép
Már telefonon megadták, hogy negatív az eredményem, sokkal megkönnyebültebb vagyok.

Az aggódos társaimnak ajánlom, bár nem olcsó vizsgálat és lehet, hogy az Ő korházában alaposabbak az Uh-s orvosok, mint ami nekem volt. (öltözés vetkőzéssel együtt 3 percet voltam bent, CRL-t és NT mértek csak)

Borglárka,

Köszönöm az infót a polipról, ezügyben is nyugodtabb vagyok már. Az orvosommal már meg is beszáltem az ecsetelést. Kép Köszi!

Akik a terhességi hormonoktól kicsit megváltozott idegállapotban vannak azt ajánlom, hogy halgassanak sok zenét és esténként olvassanak a magzatnak mesét. Állítólag 12 hetes kortól, már hallja a külvilágot és a mamát is magyon megnyugtatja, legalábbis engem igen. Kép

Már én is a második trimeszterben vagyok és sokkal jobban érzem magam, bár nálam azt hiszem, hogy inkább phszihés.

Üdv mindenkinek!
dudu
 
 


DuduKép
Ehhez már csak tudnom kellene, hogy hol voltál ilyen szuper UH-n és hány hetesen, és mennyiért?
Köszi előre is.
MJ-Móni
7+3
mj__móni
 
 


Dudu!

örülök, hogy elmentél, nálam is alaposak voltak.
Ezt kell megfizetni, no meg a gyors eredményt.
Jó hogy megnyugodtál.
Szerdán megyek a Quartett tesztre, nálunk ugye a korunk miatt szükséges.
inez
 
 


Hali lányok!

Örülök, hogy mindenkinél jól alakulnak a dolgok, leszámítva a méregzsák effektust Kép
Én is mérgelődöm néhanap, pedig amúgy nem nagyon szoktam. De nagyáltalánosságban inkább jobb a kedvem.
Dudu!
Csatlakozom Mj móni kérdéséhez én is.

Folyás: szintén zenész , de nem is aggódom ezek után, meg nem is olyan folyás ez, inkább olyan fura nyálka bigyusz.

Jó éjt mindenkinek!

krimo

Kép
krimo
 
 


Sziasztok lanyok,

Van egy kerdesem, remelem nem ciki, talan itt fel tudom tenni. Szoval arrol lenne szo, hogy a szexualis etvagyam teljesen eltunofelben van, pedig azt hittem, hogy majd milyen jo lesz a verboseg miatt..Hat nem, estere mindig nyugos vagyok, szegeny parom alig birja mar.. Ugy szeretnem akarni, de most valahogy nem megy. Ja, hozzatartozik, hogy regebben meg alig lehetett leallitani, ugyhogy eleg nagy a valtozas..

Nalatok hogy van ez, ha nem tul intim a kerdes
Bocsi, itthon nem tudok kerdojelet tenni...

Puszi

Kata
katica78
 
 


Sziasztok!

Én ma voltam orvosnál, és még visszaküldött egy UH-ra, jövő hétre, hogy mondják meg, hogy 8, vagy 9 hetes lesz-e Kép
Merthogy ugye a menzeszből én nem tudom megmondani, mivel nem tudom mikor volt meg..
Egyébként azt mondta minden ok, a méhem picit hátrahajlik és feküdjek hason ha tudok és amennyire engedi a refluxom.

Nekem nincsenek erős rosszulléteim, néha émelygek és könnyen elmegy az étvágyam mindentől.

Most pl. éppen ég a gyomrom.. au..
Meg nagyon fáj a fejem!

A hiszti és a nyüg itt is jelentkezik. Ma pl. szülinapom van és párom fel akart köszönteni, de lemondtam az egészet, mert fáj a fejem, leesik és elgurul és hányingerem is van.. szegény.. lelkiismeret furdallásom van..

hanee

7(+5)
hanee
 
 


Sziasztok!

Kata!
Sajnos ez a terhesség velejárója, és a szülés után sem múlik el sajnos.
Ez nem egyedi eset, de nem is érvényes mindenkire. Van aki meg falja a szexet. Ez inkább a hormonokkal van összefüggésben, semmi mással.
Sajnos én nagyon szenvedek emiatt már lassan második éve. A férjem pedig már annyira ki van készülve, hogy menteni kell a házasságunkat.
Sokszor próbálok erőt venni magamon, de nagyon nehéz. És előtte én is olyan voltam, mint Te, hogy bármikor (persze nem akárkivel Kép ), és én nagyon szenvedek emaitt.
Ami a legcukibb az egészben, hogy amikor éppen rámjön, akkor a férjem dolgozik, és mire este hazaér, addigra a 9 hónapos kislányom lefáraszt, és alig bírok ébren maradni. És most meg ráadásul jön a második baba, akit úgy hoztunk össze, hogy abban a hónapban ha 3szor együtt voltunk, akkor lehet, hogy sokat mondok. És a férjem egyre jobban bepánikol, hogy vége a házasságunknak. Most éppen azt találta ki, hogy kevesebbet legyünk együtt, ezért ő később jár haza a munkából. Csakhogy ezzel azt éri el, hogy teljesen elhidegülünk egymástól, mert ha naponta fél órát sem foglalkozik Lilivel, és nem veszi le a vállamról egy kicsit a terhet, akkor akár el is válhatunk.

Bocs, nem akartalak lehangolni, de nekem most ez tényleg nagy probléma.
Sokszor gondolkoztam rajta, hogyha tudom, hogy ez lesz, akkor vajon mit tettem volna. A gyerekről semmiképpen nem mondanék le, de az összes többi velejáró negatívum nem hiányzott. És a többi topicban, ahol Lilivel egyidős babócák vannak, 99% panaszkodik ugyanerről.

Úgyhogy lányok!
Nagyon nagyon vegyetek erőt magatokon, ha nem is kívánjátok a dolgot. Persze a veszélyeztetett terhesség más (az enyém is az volt), de utána mindenképpen adjátok meg a férjeteknek amit vár.

Én is beléptem már a 9. hétbe, de még mindig nem tudom, hogy mi a helyzet a babámmal. Csak a 12 hetes UH-ra küldenek.
Mindegy, mert van elég dolgom Lilivel, hogy ezen agyaljak, de azért izgulok.

Puszi: Bogi

ui.: Tényleg nem akartam senkit elriasztani Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Mircimama!

Nagyon irigyellek, hogy nem téged küldenek el.
Elhiszem, hogy sajnálod a kolléganődet, de ő "teher" nélkül hamarabb talál munkát.
Csak azért írom, hogy inkább örülj, mert engem pont ma rúgtak ki, persze másra hivatkozva. De milyen érdekes, hogy két napja mondtam meg, ma pedig már probléma van a munkámmal.
Nagyon el vagyok keseredve. Márciusig szerettem volna dolgozni.
Most már gömbölyödöm is. Lassan 16 hetes vagyok, úgyhogy már biztos nem fogok találni semmit.Kép

De legalább a szex nagyon bejön. Sokkal intenzívebb, mint elötte. Biztos a hormonok miatt van, de valami felerősíti a kéjérzetet.

Katica!
Próbáljátok ki.
Többektől hallottam, hogy tudat alatt a babát féltik, azért ment el a kedvük, de miután látják, hogy semmi gond, visszatér a kedv.

Úristen!
Ha ilyet más mesél, nem hiszem el.
Adott fel nekem a párom hírdetést,délután, amikor felhívtam, hogy kirúgtak, hogy itthon végezhető számítógépes munkát, vagy bedolgozást keresek. Erre most 22. 58-kor csörög a telefon, hogy olvasta a hírdetést, és tudna ajánlani otthoni telefonos munkát.
Szerintetek?!
Telefonszex.
Mondom: "kismama vagyok, úgyhogy NEM élnék a lehetőséggel"
Erre a fószer: " ezt nagyon sok kismama csinálja"
Erre én: letettem
Ha eddig nem volt hányingerem egész terhességem alatt, hát most van.
Persze az ha más csinálja nem érdekel, és prűd sem vagyok /ez a fentiekből talán kiderül/, de ezt az én gyomrom nem veszi be.

Inkább lefekszem aludni. Mára már pont elegem van!
Sziasztok

Kép
Kép
pipocska
 
 


Pipocska!

Én a 2004 tavaszi topik lakója vagyok. Beleolvasgattam hozzátok, olvastam ami a munkahelyeden történt. Én úgy tudtam, hogy terhesen felmondási védelem alatt állsz. Ezt találtam neked:

http://www.magyarorszag.hu/ugyintezo/ugyleirasok/munhely/munszun/rendfelmond/fel mondved

Remélem, minden rendben lesz!

Jó pocakosodást!

Edina

nedinabp
 
 


Sziasztok Lányok!

Eddig csak olvasgattalak Benneteket, talán eddig babonából nem mertem csatlakozni, de most már, hogy ma komoly 5 hetesek lettünk, talán minden oké lesz továbbra is, úgyhogy ha megengeditek, beszállnék.
Dzsi 5+0
dzsi
 
 


PipocskaKép
HR-es vagyok és nem rúghatnak ki. Milyen papírt irtál alá? Remélem semmilyet, ami rád nézve hátrányos lehet.

Üdv,
MJ-MÓni
7+4
mj__móni
 
 


Lányok!
Tegnap voltam UH-on.Kép
Most már biztos, hogy 2 babucit hordok a szívem alatt.Minden rendben van velük, kétpetéjüek, 16 mm-esek.Kép
Annyira jó volt látni őket, és hallani a kis szívverésüket.Kép
Nagyon boldogok voltunk a párommal, de viszont meg is ilyedtünk a feladattól ami ránk vár.

Judyt
8+2

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Katica 78
Sajnos nálam is igy volt, el sem tutam képzelni, hogy szex nélkül éljek. És mégis sikerült. A terhesség 10-15 hete körül már a -1000. szinten volt a vágyam. Ez sokaknál van igy, fel a fejjel.

A nemi vágy nekem szoptatás elmaradásával tért vissza. Amig szoptattam a szex minden alkalommal olyan volt, mintha szűz lennék, vagyis borzalmas.

DzsiKép
Üdv közöttünk. Növögessetek szépen. Tudsz valamit még mondani magadról a táblázatba?

MircimamaKép
Van egy olyan érzésem, hogy a munkahelyeden két legyet egy csapásra találtak el. Kolléganődnek úgyis mennie kellett volna, Neked pedig majd jövő év elején szülés miatt. Mire visszamész dolgozni addigra úgyis rendeződnek a dolgok.

HaneeKépKép
Nagyon sok boldog szülinapot!!!

MJ-Móni
7+4
mj__móni
 
 


Sziasztok!

Néhány napig csöndbe voltam,mert otthon nem akart működni a net... Kép De már dolgozom.
Tegnap voltam védőnéninél.Nagyon aranyos volt.Legalább 3/4 órát bent voltam.
Ja...múlt héten kiderült,hogy valami nem stimmel az EKGm-mal.Elküldtek kardiológiára.Bementem a kórházba, erre azt mondták, jan.20.után lesz időpont... Na ez azért vicc, nem???
Szerencsére találtam ismerőst, úgyhogy a héten mehetek vizsgálatra, baráti alapon. De ha nincs ez??? Akkor 2 hónapot kellene várni??? Felháborító!!! Egyébként mindent oké.Szépen fejlődik a Picurka, láttam megint dobogni a szívét. Kép

Kata!

Én is elég gyakran vagyok úgy (vagyis pontosabban szinte mindig), hogy nem kívánom a szexet. Aztán néha, hirtelen meg annyira, mint még soha. Szerintem is ebben nagyon benne van az, hogy félünk, baj lehet esetleg. De el kell engedni magunkat, és akkor tényleg nagyon jó. Kép
Kisfiamnál végig "el voltam hidegülve" páromtól.Nem is tudom, hogy bírta ki...De ennek már 10 éve, és még mindig megvagyunk. De most nem lesz ez így. Ha más nem néha erőt veszek magamon, vagy vannak kellemesnél kellemesebb alternatív megoldások. ;)

Pipocska!

Én is nagyon remélem, hogy semmiféle közös megegyezésre nem beszéltek rá!!! Nem rúghatnak ki! Én is féltem ettől egy ideig, régebbi hozzászólásokban már volt szó erről, de sokan írtak, és én is utánajártam.Védve vagyunk!

Pusssz:

Viki(8+6)
vikó
 
 


Hanee!!!

BOLDOG SZÜLINAPOT!!!
Kép
vikó
 
 


Sziasztok!

Rég írtam, de azért olvaslak benneteket. Üdvözlöm az újakat, remélem mindenkivel minden rendben lesz!
Juca!
Nagyon csodállak a lelkierődért, remélem behozza a manód a lemaradást. Szerintem erre születni kell, hogy amikor rossz híreket kapunk, akkor kapunk szárnyakat is. Én sajnos az idegtől ilyenkor nem nagyon tudok pozitív lenni.

Pipocska
Ez gáz! Mondjuk azt el tudom képzelni, hogy túl nagy tortúra lenne pereskedni a munkahelyeddel, lehet, hogy nem ér meg a dolog annyit. Én is így jártam, persze vége lett volna a dolognak, a terhességemtől függetlenül, mert a volt főnököm belerántotta a céget egy elég mocskos ügybe, így tönkrement. Halkan mesélem csak, hogy egy emeltdíjas telefonvonalakat működtető cég volt, 7 éve voltam ott, az utolsó 1,5 évben vezettem a dolgokat. Voltak erotikus szolgáltatásaink is, otthon dolgozó telefonos lányokkal, de a 7 év alatt egyetlen kismamival sem találkoztam. Nagyival igen. Amúgy teljesen normális emberek, sokukat a kényszer visz rá, de ez most mindegy. Keress otthonra valami kontírozást, vagy fordítást, ha vmilyen nyelven tudsz.

szex
Hát, lássuk be, akkor jó a pali hangulata otthon, ha van. Én sokszor úgy vagyok vele, hogy csak belekezdeni nehéz, utána már jó. Nekem amúgy begörcsöl a méhem orgazmus után, így elég plátói a dolog, de remélem lesz ez még máshogy is...

Fejfájás
Tegnap egész nap feküdtem. Nem tudtam a fejem megmozdítani, mert akkor szétesett. Azok a régi szép idők, amikor egy algopirin és huss... Kicsit macerás, hogy rámegy egy nap a melegfrontra!

Hányinger
Naponta már csak egyszer kap el, akkor eljutok a wc-re is, de semmi nem jön. A hasam néha még fáj itt-ott, de szerintem ez belefér még, emlékszem, a Pannával azt mondta a doki, hogy ahogy emelkedik ki a méhem, azt érzem. Amúgy kripli vagyok teljesen, szerintem számít az is, hogy az előző terhességemnél 5 évvel fiatalabb voltam, jobban bírtam.

UH
jövő kedden megyek a 12. hetire. Babonából még nem voltam védőnőnél, nem vettem meg az uh-ra a kazit, majd hétfőn.

Ne haragudjatok a hosszú léért, nem baj, ha nem jutottatok a végéreKép

Csaó
Lenocs 1o+3
lenocs
 
 


Köszi a biztató sorokat mindenkinek.

Sajnos én nem vagyok védve, mert be sem jelentettek.
Amikor odamentem aláirattak velem egy határozatlan idejű munkaszerződést, amit akár egy mozdulattal ki is dobhatnak. Lazán letagadják, hogy akár egy percig is ott voltam.
Hanee!
Füled érjen bokáig!Kép

Kép
Kép
pipocska
 
 


Ja, Pipocska! Ha megszűnt a munkaviszonyod, mindenképpen menj el 3o napon belül munkanélkülire. Nem is a pénz miatt, hanem a folyamatos biztosítottságod miatt, különben nem kapsz gyed-et, meg Tgyást! Ha június végéig szülsz, akkor az idei év átlaga után kapod őket, ami, ha most szűnt meg a munkaviszonyod, biztos jobb, mint az az időszak, amikor egyáltalán nincs munkaviszonyod!
lenocs
 
 


Sziasztok,

Pipocska: én is úgy tudom, hogy terhesség alatt nem rúghatnak ki, sőt a gyed vagy mi a fene alatt is tartani kell a helyedet, ha felvesznek valakit azt is csak ideiglenesen lehet. Szóval szerintem harcolj......

A telefonszexes fószer nem semmi... Egyszer láttam egy filmet, ott is egy szoptatós mama volt a néni aki a szexet szolgáltatta a férfiaknak, de azt hittem ilyen csak a filmekben van..

Judyt: hát ez nagyszerű, Te is ikreket vársz. Mint mondtam én mindig is ikreket szerettem volna... De azért most, hogy csak egy pocaklakóm van, nem bánom...sőt, igy tényleg könnyebb is lesz valamilyen szinten. Bár még igy is félek a feladatoktól. El sem tudom képzelni, hogy 6-7 hónap múlva teljesen megváltozik az életem....

én mint mondtam nem vagyok házas, de persze együtt élünk a kedvesemmel. Az egész nagyon hirtelen jött, de igazi nagy szerelemből. És épp ésszel és szívvel is őt választanám. De ha belegondolok, hogy ez év január elsején egy pasival szakítottam, most meg itt ülök 12 hetes várandósan, hát én magam is alig hiszem el, hgoy ilyen csodák vannak... Én akinek a dokik többször mondták, hogy nem lehet....

Juca: tényleg csak pozitiv dolgokra gondolj... Nem szabad semmi negativat elképzelni, mert azok mindig valóra vállnak...

Voltam tegnap 12 hetes Uh-n és azt mondták, hogy ma vagyok pont 12+0. Aranyos volt a bébicském az UH-n. Kapálózott mozgott a mini kéz, mini láb... Hihetetlen kicsike még, el sem hiszem hogy egy szép nagy bébi lesz belőle bő fél év múlva.... A nagysága CRL:46mm, nyakiredő: 1,5 mm. BPD:17mm. Ugye ezek jó számok. Nem túl kicsi a 46mm?? Olyan jó volt hallani a szivecskéjét. Nagy élmény volt.
Lányok: ugye a 12. héten nincs más teendő. A következő vizsgálat mikor van?

Más...

Szex: hát erről már én is irtam... És én is panaszkodtam, egyébként sem vagyok egy nagyágyú... De most.... Szegény pasikám... És ezek szerint ez még sokáig igy lesz...

Méregzsák: hát tegnap én is úgy elküldtem szegény kedvesemet a fenébe, hogy csak úgy nézett.. Nem tudom mitől vagyok ennyire ingerült..

Elevit: szerintetek meddig kell szedni. Én már lassan le akarok róla szokni... Azt javasolták nekem, hogy 3.hónaptól térjek át a heti 2-3 szemre.

Kérdés: folsavat milyen formában szedtek? És hozzá semmi mást?

Köszi Johanna

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Köszi Móni, mi is kell még a táblázathoz?

Tegnap este közvéleménykutatást tartottam otthon, amolyan beszélgető-show keretében, mert kíváncsi voltam apa véleményére szex-ügyben. Szegénykém nagyon diplomatikus és megértő volt, de a végén mégiscsak kinyögte a drága ember, hogy azért nem lenne olyan százas, ha mostantól kezdve megszűnnének ezek a dolgok. És tulajdonképpen nem is attól fél, hogy a testiség, mint olyan elmarad, hanem az érzéstől, hogy esetleg a gyerek mellett ő már nem fér bele az életembe, másodlagos lesz. És ez valszeg nem csak nála lehet így, hanem sokuknál, ezért is érdemes odafigyelni, hogy ha mutatkozik legalább egy minimális kapacitás a szexre az ember lányánál, akkor azt érdemes apára "fecsérelni", mert nagyon sok problémának vehetjük elejét.
Bocsi a hosszúért!
dzsi
 
 


Johanna!
Nagyon jók az eredményeid.Gratulálok.Kép

Én úgy tudom, hogy 16. héten lesz az AFP és a genetikai UH.

Az AFP-ről ezt találtam:
"Az anyai vérből a szérum AFP (alfa-fötoprotein) meghatározását a VZR (velőcső-záródási rendellenesség) korai szűrése érdekében végzik. E rendellenességi csoportba sorolható pl. az anencephalia (agyállomány és agykoponya hiánya), a spina bifida (nyitott gerinc), valamint a meningokele (agyhártyasérv). Az AFP az anyai szérumban a 10. terhességi héttől a 30-32. hétig fokozatosan emelkedik. Koncentrációnövekedését a magzatból származó AFP okozza. A 16. héten végzett anyai AFP-vizsgálat értéke - amennyiben túl magas vagy túl alacsony - problémára utalhat. A megemelkedett anyai AFP-érték elsősorban velőcső-záródási rendellenességre utal, de felmerülhet egyéb magzati problémák (pl. veleszületett, azaz kongenitális vesebaj vagy bőrdefektus), terhességi szövődmény (ikerterhesség, elhalt terhesség, fenyegető vetélés stb.) és anyai betegségek (elsősorban májbetegség, valamint jó- és rosszindulatú daganatok) gyanúja is."

Remélem tudtam segíteni.

Judyt
8+2

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Johanna!

A bababád méretei teljesen rendben vannak, gratulálok Kép Kép
A 12. héten nincs más teendő. A 16. héten kell menni AFP vérvételre, aztán a 18-20. héten az AFP eredményével együtt kell menni a legközelebbi UH-ra.
(Én jövő héten megyek AFP-re, és majd csak dec. 20-án lesz UH.)
Tehát ha hivatalosan nézzük a 12 heti után, 6-7 hét múlva lesz újabb UH. Elég hosszú idő, hogy nem láthatjuk a babát. Kép Kép

Akiren (14+6)
akiren
 
 


Sziasztok,

Judy, Akiren: köszönöm a válaszokat.. Megnyugodtam... Olyan jól kivehető már a baba formája, pedig még milyen kicsike.

Szóval most sokáig nem láthatom babócát, hát ez nem jó hír...

Még tuti meg fogom később is kérdezni hogy mi az az AFP, mert most hiába irtátok le én olyan de olyan feledékeny vagyok. :-))

--------------------------------
Hát én is félek a kedvesemmel való elhidegüléstől..Már most érzékelhetőek jelei... Sajnos..

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy csak belekotyogok, sokat olvasom a topikot, de ide még nem írtam.

Akiren!
Nálatok a 16. héten veszik az AFP-t? Én már előre rosszul vagyok az AFP szó hallatán. Én most 16+2 napos vagyok, de csak péntekre tervezem a vérvételt. Második babócát várjuk.Az elsővel is alacsony volt az értéke, de Bulcsú kisfiam makk egészséges. Mostani terhesswégem problémásan indult, barnázás, majd 12. héten hematóma (vérömleny)a méhszájnál, aztán két hete mondták, hogy a méhlepényem eléri a méhszájat. Mi jöhet még? Tuttira az AFP-m se lesz jó.
Szóval nálunk betöltött 16. héten veszik hozzá a vért, és inkább a 17-hez közelebbi időpontban.
Azért remélem, hogy ennyi sz@rság után csak jobb dolgok jöhetnek-.Holnap megyek UH-ra.

Lányok! Van jó ötletetek, hogy mitől lehet gyakrabban wc-zni? Bocsánat, de ez nekem nagyon nagy probléma.

Köszi, ha válaszoltok!

Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


<pre>
azonosító név kor terh hét terh nap szülés ideje kórház baba neve korábbi babák
Bkriszta Kriszta 24 16,00 5,00 2005. május 12. Szt. Imre Ákos/Anna -
Minyu Edit 25 16,00 5,00 2005. május 12. Schöpf-Mérei Nándor/Gerda -
Inez Ági 41 15,00 3,00 2005. május 21. István ? -
Akiren Akiren 31 14,00 6,00 2005. május 25. Péterfy Dániel/ -
Gomboc Betty 27 14,00 5,00 2005. május 26. ? ? -
Pipocska Pipocska 30 14,00 5,00 2005. május 26. Szt. Imre ? -
Beus79 Beus 25 13,00 5,00 2005. június 2. Rókus Balázs/ -
Mircimama Mircimama 30 13,00 5,00 2005. június 2. Szt.István ? Bence, 2001.05.07
Katica78 Kata 26 13,00 3,00 2005. június 4. Kútvölgyi ? -
Bannamari Annamari 24 13,00 3,00 2005. június 4. Uzsoki Gergő(Tamás)/Eszter(Lilla) -
Krimo Kriszta 34 13,00 0,00 2005. június 7. ? ? -
Hajni20 Hajni 20 13,00 0,00 2005. június 7. Győr Marcell/Mara -
Dudu Vera 25 12,00 6,00 2005. június 8. Tatabánya ? -
Zsófi76 Zsófi - 12,00 2,00 2005. június 12. ? Bence/Viki -
Splendida Timi 28 11,00 6,00 2005. június 15. Szt. János ? -
Johanna1975 Johanna 29 11,00 5,00 2005. június 16. Szt. Imre sok-sok ötlet -
Wica Éva 30 11,00 2,00 2005. június 19. Szt. István ? -
Tétényke Zsike 25 8,00 2,00 2005. június 19. Baross?? Ikrek??? Tétény/Zselyke -
Vanda72 Vanda72 32 10,00 6,00 2005. június 22. István ? -
Manóka Manóka - 10,00 6,00 2005. június 22. DEOEC ? Imre, 2003.12.30
Bgy Gyöngyi 29 10,00 5,00 2005. június 23. Erinville ? -
Bogárka75 Zsuzsi 29 10,00 4,00 2005. június 24. Szt. Imre ? Petra, 2003.06.27
Lenocs Lenocs - 10,00 3,00 2005. június 24-26. Szt. Imre ? kislány, 2000.
Ezvicc Judit 24 10,00 2,00 2005. június 26. Jahn Ferenc Attila/ -
Banyóci Brigi 25 9,00 6,00 2005. június 29. Kútvölgyi ? Gyurci, 2002.08.18
Tjuca Juca 26 9,00 4,00 2005. július 1. ? ? -
Drika Drika 24 9,00 3,00 2005. július 2. ? ? -
Gyike Györgyi 25 9,00 2,00 2005. július 3. Pécs ? -
Mzx Móni 1 29 9,00 2,00 2005. július 3. Szt. István ? -
Vikó Viki 28 8,00 6,00 2005. július 6. Bajcsy-Zsilinszky ? fiú, 1995.
Edi2 Edi 28 8,00 6,00 2005. július 6. Rókus ? fiú, 1995.
Judyt Judyt 28 8,00 5,00 2005. július 7. Nyíregyháza Ikrek??? -
Ahimsa Judit - 8,00 5,00 2005. július 7. ? ? -
Hrk Rita 26 8,00 4,00 2005. július 8. SOTE II. Zalán/Dorottya -
Moon Moon 27 8,00 0,00 2005. július 11. Tatabánya/Szt. Borbála Ákos/ -
Farkasbogi Bogi 27 8,00 0,00 2005. július 11. ? ? Lili, 2004.02.10
Hanee Judit 23 7,00 6,00 2005. július 12. Szt. Imre ? -
Vanda Vanda 28 7,00 5,00 2005. július 14. ? ? -
Mj_Móni Móni 2 31 7,00 4,00 2005. július 15. Margit Dominik/Sophie-Ann Christopher, 2002.11.13
</pre>

Csuti! Hát idetaláltál? Kép Majd felhívlak holnap, hogy mi volt a dokinál!

Tegnap én is megmondtam a dolgot a munkahelyemen, illetve, hogy még 6 hétig itthon leszek. Igazából mindenki kedves, aranyos volt, de nem is számítottam másra. Ki tudja, hogy a hátam mögött meg mit gondolnak. Persze mondták, hogy sajnálják, hogy elmegyek, de vigyázzak magamra, stb. Na mindegy, azért sajnos arra igényt tartanak, hogy itthonról még ezt-azt megcsináljak nekik, pedig teljesen hányingerem van a géptől, ezért is jövök ritkán.

Nyugi, nálunk is teljes szexmentesség van, az alternatív dolgokhoz sincs kedvem, így hányingeresen...de egyébként is el vagyunk tiltva. A párom egy angyal, kíváncsi vagyok, hogy akkor is ilyen lesz-e amikor már elmúlik az eltiltásos-hányingeres korszak, nekem meg továbbra sem lesz esetleg kedvem. Remélem azért egyszer csak visszatérünk az eredeti állapothoz Kép.

Szép napot mindenkinek!

Mzx-Móni (9+2)

Kép

Kép
mzx
 
 


Szex-ügyben egyetértek Dzsivel. Nem szabad elhanyagolni, mert sok házasság megy tönkre emiatt. Az elhanyagolt férjeket könnyebb elcsábítani.
A férjek ránk való tekintettel azt mondják, hogy végtelenségig kibírják, de ez a hétköznapokban másként van.
Higgyétek el evés közben megjön az étvágy, megéri.
inez
 
 


Sziasztok!

Kedves PipocskaKép

Nos az a kérdés, hogy mennyi erőt érzel magadban ahhoz, hogy kicsit odadörgölj a munkaadódnak. A többiek nem vették figyelembe azt a tényállást, hogy nem jelentettek be, azaz feketén dolgoztál. Mivel neked volt egy pld. határozott idejű munkaszerződésed, most figyi, TE mindig azt hitted, hogy be voltál jelentve, folyamatosan fizetik a járulékaidat, és csak most vált világossá a számodra, hogy ez nem így történt. Ez az alapállás!!! Te minden tőled telhetőt maximálisan teljesítettél, nem lehet kifogásuk a munkáddal kapcsolatban, mert ha mégis, azt vissza kellene dátumozni, és abból neked nincs példányod.
Felmondás, jelen esetben nem mondhatnak neked fel, mert várandós vagy, mert te nem egyezel bele, akkor neki kell felmondania és indokolni kell!
Most pedig szippants nagy levegőt, és add elő, hogy, nem fizették a járulékaidat, be kell hogy jelentsd, hogy feketén dolgoztál ismétlem TUDTODON kívül, a munkaügyi központba, Apehnek és TB-nek. Ja és ha van ismerős ügyvéd, akkor rögtön adjon be egy munkaügyi pert. Nem olyan vészes, mint amennyire hangzik, én eljátszottam.
Következő lépcső, mikor ügyvéd hivatalból megküldi a bíróságra benyújtott anyagot (max 1,5 oldal, nem kell őket sajnálni), munkáltatód elkezd gondolkodni, hogy kell-e ez neki, majd még ő fog neked fizetni, hogy meg ne szivasdKép
Veszetniovalód nincs, csak annyi, hogy ott nem fogsz soha többet dolgozni. Az ismerős ügyvéd azért fontos, mert több vele egy kicsit a meló, levelezgetés, faxolás, és ő nem fog megkopasztani. Ha gondolod én mondok nevet, aki már ezt velem végigcsinálta, csak akkor nem vártam babát.

Remélem érthető voltam, hogy nem szabad lehejtott fejjel elviselni ezt a sok szemétséget!
Ja és mit ad sors utólag még a civakodós időre bejelentett és kifizette a járulékaimatKép

Lecke: soha ne dolgozz feketén, max számlával, ezt én is megtanultam.

HeniKép

Háppi borzdéj tu jú!!!

Most mennem kell, mert vár a melóKép

tjuca
 
 


Sziasztok,

A táblázat továbbra is csodás. Elvéleg én ma lettem 12+0, de hát ez gondolom még változhat...

Szex ügyben én is azokkal értek egyet, akik azt mondják, hogy nem szabad elhidegülni. És szegény párunkkal sokat kell foglalkozni. De fáradtság, hányineg és rosszullétek alatt éppen nem a szexen jár az eszem. Mi pont azt beszéltük a kedvesemmel, hogy vajon nekik miért nem termelődik olyan hormon, ami őket is egy kicsit visszafogná. Hiszen mi sem jó kedvünkben nem szerelmeskedünk, hanem mert a hormonok játszanak velünk.

Johanna

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Sziasztok!

Ja közben lementem ebédelni, de Pipocska, egy bizti, ne írj alá semmilyen papírt, mielőtt meg nem kupaktanácsoltátok, vagy meg nem kupaktanácsoltuk! Szóval bármilyen furcsa, most te vagy emberfórban!
Az tény, ha nem voltál bejelentve, akkor elküldhet, de NEMÁ csak így!

Amúgy most már hízik a hasam, bár ezt csak én érzem, és hát persze, hogy mindent optimistán nézek. Tegnap megint véreztem, de már nem kaptam szívgörcsöt, mert ezzel együtt hánytam is. Na ez nem volt íppen gusztusos. Szóval ez a két hét nagyon hosszú, még szerencse, hogy akik körülvesznek, nagyon rendesek.

Szex, nálunk most nem lehet, pedig én vágynék rá, mert azt vettem észre, hogy utána jön elő piros, szóval a babáért vállaltuk az óvatos életmódot. Ettől asszem nem szabad, hogy megromoljon a házasság, már csak azért sem, mert, a közös felelősség erősít minketKép

Üdv mindenkinek: Juca

tjuca
 
 


Tjuca!

Nem lesz semmi baj a babáddal, tudod én a 8. héttől a 13.-ig vérezgettem. Én is kívántam közben a sexet, de hüvelyi úton nem csináltuk a baba volt az első ( most is az).
Remélem neked is mielőbb elmúlik a vérzés és nyugodt hetek elé nézel.
inez
 
 


Kedves Inez, és Juca!

Már fentebb is írtam, de még a címzett nem válaszolt, igaz más témában.(AFP)

16+2 napőos vagyok, és én is vérezgettem, sajnos többször is.Második babámat várom, és a 9 héten barnáoztam, aztán a 12.héten újra. Majd a 13. héten egyszer megint.
Nekem a pihenésen és sexmegvonáson kívül gyógyszert is szednem kell (duphastont a 20.hétig.)

Nektek kiderült a vérezgetés oka?Engem nagyon megijesztett, az első terhességemnél semmi ilkyesmi nem volt.

Inez, jól emlékszem, hogy Neked volt hematómád?
Mennyi idő alatt szívódott fel? Azért kérdezem, mert nekem is van, és 3 hét alatt csökkent a felére. Legutóbb, két hete voltam uh-on, akkor még megvolt.
Én is mindig alig vártam az uh-ot, de mióta mindig kiderül valami szívás, jobban félek, mint várom. Holnap is megyek, szorítsatok nekem.
Ja, legutóbb az derült ki, hogy eléri a méhszájat a méhlepény.Szinte rettegek a holnaptól.

Bocsi, hogy betolakodtam...!
Betti 16+2

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Juca, azzal azért mélyen egyetértek, hogy a baba kedvéért - főleg, ha még pirosozás is van utána -, tényleg nem érdemes erőltetni. Csak erősödj szorgalmasan!

Képzeljétek, ma dupla bejelentés volt a melóhelyemen, ketten is úgy gondoltuk az egyik kolléganőmmel, hogy megosztjuk a jó hírt a többiekkel KépÉrdekes volt, h pont mostanra időzítettük mindketten, de nagyon jó volt a fogadtatás. Én mondjuk nem is nagyon bánnám, ha nem kéne már dolgozni, bár amíg nincs semmi gond, nem akarok fölöslegesen otthon Mónika-showt bambulni Kép Mondjuk ha jobban belegondolok, a régen aktuális függönymosást meg ilyen ínyencségeket legalább meg tudnám végre csinálni...Kép
dzsi
 
 


Szia Tjuca!

Írhatnék neked mailt?
Nagy segítség lenne, ha konkretizálni tudnánk pár dolgot.
Nekem bent van a freemail címem, arra megírhatnád a tiedet.
Nem akarom a többieket feltartani ezzel.

Móni!

A táblázatért még mindíg hála!
Nem tudom, hogy van hozzá energiád.Kép

Kép
Kép
pipocska
 
 


Szia Betécske!

Nem tolakszol, üdv!

Asszem nekem sem jól indul a dolog, de bízom benne, hogy annál jobban folytatódik. Első alkalommal 11.04-én sok vér utána kevés, de sokszor. Gyógyszert nem szedek. Az mondjuk megdöbbentett minket, hogy a baba nem fejlődik rendesen, és orvos szerint ez a vetélés első jele. Isten kezében vagyunk mást nem nagyon tehetünk. Remélem annak idején majd egy egészséges kis lurkót fogok a világra hozni, aki azzal szórakozott, hogy olyan lusta volt mint az anyja. Én nem félek az UH-tól mert jobb félni, mint megijedni.
Légy optimista, és fogd fel úgy a dolgot, hogy az első gyerkőc egészségesen született mégis produkált egy rakás gyalázat eredményt, a második miért lenne másabbKép Szóval ne rettegj, attól semmi nem lesz sem rosszabb sem jobb. Én egyébként múlt csütörtökön és pénteken kibőgtem magam, azóta elárasztott valami nyugalom, persze azért minden biztatás jól jön, de asszem másfél nap alatt lettem túl a rémületen.

Üdv: Juca

Ja vérezgetés alapjáraton még nem nagy vész, lehet, hogy kevés a hormonod, vagy túl gyorsan nől a méhed, vagy egszerűen tényleg rossz helyen van a lepény, de no izgi, az orvos úgyis mindent el fog mondani ha baj van, nem kell már előre aggodalmaskodni.

Szorítok értetek, hogy minden simán menjen.

tjuca
 
 


Szia Pipocs!

Bocs nekem így jobban tetszik, de mondd meg, hogy én PIPOCSKA vagyok, és akkor azt fogom írniKép
jucitel@freemail.hu vagy amit többször nézek telekes@esf.hu. Az utóbbi a mostani munkahelyi címem, de jöhet rá mail bátran.

Üdv: Juca

UI nem biztos, hogy azonnal, de igyekszem mindenre gyorsan válaszolni.

tjuca
 
 


VikóKép
Hát bevallva az igazat én is fosok az EKG-tól, mivel ez az állandó szivdobogás érzés marhára zavar. Mit mondtak, milyen probléma van? Valamit csak láttak a leleten? De gondolom semmi súlyos, mert ha az lenne, akkor azonnal fogadnának az EKG-n.

Üdv,
MJ-Móni
7+4
mj__móni
 
 


Betécske!

Igazad van, AFP a betölöttt 16. hét után van. Én is akkor megyek Kép Az orvos úgy adta meg az időpontot Kép

Akiren
akiren
 
 


Betécske!

A haematómám a 8.héten keletkezett és a 13-14.hétre szívódott fel és ürült minden reggel barna formában.
inez
 
 


BetécskeKép
Mostanában nagyon finom aszalt szilvát lehet kapni a piacokon, vagy esetleg szilvalekvár. Mellé még ledönthetsz egy jó pohár tejet és akkor szerintem garantált az eredmény.
Üdv,
MJ-MÓni
7+4
mj__móni
 
 


Mj-Móni!

A kórházban rá se néztek a papíromra, fogalmuk nincs, mi lehet. Látatlanba nem fogadtak... Elég szörnyű.
Valami olyasmit mondott a belgyógyász, h. a be-és kilégzések között van v.mi eltérés, de ez előfordul ilyen vékonyaknál (ezen jót röhögtem, mert 170cm vagyok, és 60-62 kiló, szóval nem az a gereblye típus Kép).CSütörtök reggel megyek az ismerőshöz...reméljük a legjobbakat. De este én sem nagyon aludtam, "fájt" a szívem. Kép

Betécske!

Ma én is elkezdtem az aszalt szilvát, mert többektől hallottam. Hátha használ. Elméletileg kellene... Kép

Viki
vikó
 
 


Juca!
Köszönöüm a bíztató szavakat, jó lenne már ha holnap ilyenkor lenne.
Olvastam, hogy milyen nehéz napokon vagytok túl, szorítok Nektek!

Inez!
Köszi a gyors és kimerítő választ. Neked mit mondtak, mitől lett a hematomád?

Móni!
Most néztem a profilod, hát gyönyörű kisfiad van.És látom a történet megírása óta már a kistesó is jelentkezett.
Eddig mi a tapasztalatod, a két terhességet összehasonlítva?Különbség-hasonlóság?
Köszi a tippet!

Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Betécske!

nem tudják, hogy mitől lett, de párszor megijesztett. Nálam görcsök is voltak, féltem, hogy elveszítem a babát.6 hétig feküdtem .
inez
 
 


Inez!

6 hétig feküdtél?Akkor nagyon felnézek Rád, mert én 2 óránál többet nem bírok ki fekve, ilyen nyüzsgős tipus vagyok. Görcsök eddig szerencsére elkerültek.
Nekem is pihiznem kell, úgyhogy csökkentett üzemmódban létezem, máramennyire ez egy 3 éves fiúka mellett lehetséges.

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Szia lanyok,
Kicsit megnyugtat, hogy ez a szex tema mashol is igy van...Koszonom a sok valaszt.. Jooool felhergeltem magam, ugyhogy mar ki is talaltam, hogy ha haza jon a haz ura, jol lerohanom, mint a regi szep idokben. Persze csak ha meg emlexem, hogy kell.. Nem akarom, hogy masfele gondolkodjon, ossze fogom szedni magam!
Mondjuk ez szornyu, hogy ugy beszelek rola, mintha 1000 km-t kene lefutnom, kb akkora feladat!
Megegyszer koszi a batoritast mindenkinek!!!!!

Puszi

Kata
katica78
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: