[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
2005. nyári babák - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Krimo!

Ha megnyugtat menj el másik uh-ra is a napokban.
inez
 
 


Jó lenne, de már így is ki van akadva a fönökőm, hogy állandóan "lógók"
A párom nagyon nyugtatgat, azt mondja ne aggódjak itt az teljesen jó eredmény. Kép
Közben elolvastam itt a nagykönyvben, hogy a 16. héten van az első uh biztos tök régi a könyv Kép Azért lehiggadtam kicsit már.

Üdv az újjaknak is! Nem szoktam ám ilyen nyafka lenni, csak most Kép

Kép
krimo
 
 


Sziasztok!

Rég nem írtam, de olvaslak benneteket szorgalmasan:-)

Üdv minden újnak!

Csak szeretnék egy fantasztikus fotót megosztani veletek!

sziasztok

RitaKép

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 

 
 

Krimo Kép
Ha megnyugtat, szerintem is menj el másik UH-ra is. Ha anyagilag megengedhetitek, akkor pl nagy UH központba is 3D, 4D-re (Praxis, Megatoys, stb) Elég huzos áron dolgoznak, de talán megéri.

Nevek: mi a fiú neveken lovagolunk, lovagoltunk. A párom már amikor összejöttünk (8 éve) kijelentette, hogy ha neki egyszer lánya születik az Gerda lesz. De mivel nekem is tetszik, ezért nem is vitatkoztam vele. Kép A fiu nevet én választhatom, persze eddig minden használható nevet megvétózott. Kép Végül kiegyeztünk (egyelöre) a Nándorban.

Alvás: mivel elsö babánk lesz, tapasztalatrol nem tudok beszámolni, de mi külön szobát tervezünk a babónak, ami közvetlenül a mienk mellett van.

Na, pusz
Minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok,

Hú, tényleg tök jó ez a kép, hihetetlen, hogy nekem is lesz ilyen! Most még csak 6 cm, úgyhogy még odébb van..
Krimó, szerintem az jó érték, bár ha engem egy kicsit is aggasztana, biztos elmennék máshová, ahogy ismerem magam..Egyébként én is utolsó pillanatban kérdeztem meg, hogy mekkora a kölök, mert a doki annyira csak a nyaki redővel volt elfoglalva.

Üdv mindenkinek
katica78
 
 


Már 3-szor próbáltam elküldeni az irományomat, nem tudom miért nem megy el. Még szerencse, hogy lementettem és nem kell újra irnomKép.
Megyek próbálkozni.

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Sziasztok

Én 1-2 napja megint olyan levert vagyok, hogy az már szinte elviselhetetlen . Időnként jönnek a rosszullétek, de ezek már kicsit másmilyen jellegűek mint eddig voltak. Szinte állandóan fejgörcsöm van, tegnap úgy égett gyomrom, hogy mentem is hányni . Álomkór engem is kinoz rendesen. Délután betettem a fiamnak a Micimackót, erre én már a legelején elaludtam, és pont a végére keltem csak fel. Szerencsére szépen ült a fotelban és nézte, sőt rámszólt, hogy aludjak még .

Johanna
Döntöttél már a kórházzal, dokival kapcsolatban?

Katica
Te kihez jársz a Kútvölgyiben?

Gyöngyi
Lenmag: Általában este lapátolom be, és változó, hogy mennyit. 1 teáskanál a minimum, de volt már, hogy 3-at is bakaptam . Utána bőséges vizfogyasztás következik. Van hogy joghurtba keverem.

Krimo
Köhögést én is baromira unom már. Ne izgulj, biztosan minden rendben lesz, ez teljesen normális adat .

Dia, Ági
Üdv. itt

Vanda
Nekünk Philips bébiörzőnk van, teljesen megbizható kis készülék. Néha még most is szoktuk használni, ha beteg a gyerek. Most a kistesónál viszont szeretnék majd másikat venni, olyat, aminek nagyobb a hatótávolsága, esetleg monitoros is. Mi nyáron rengeteget járunk le Balatonra, azért is kéne.

Inez
Ez nagyon jó hir , örülök, hogy minden rendben .

Rita
Kép

Név: nekünk még semmi ötletünk nincs, se fiúra, se lányra. Illetve a férjem előállt azzal, hogy legyen Brigi, de én valahogy ezt nem tudom elképzelni.

Alvás: mi úgy csináltuk, hogy 4 hónapos koráig egy szobában velünk, de külön ágyban volt Gyurci. Akkor kezdett valami miatt picit nyugtalanabbul aludni, ezért gondoltuk, hogy eljött az ideje a külön szobának. És ez be is vált, első éjszaka óta gyönyörűen aludt az új helyen. Most is valami hasonlót tervezek.

Kávé: Én úgy tudom, hogy mértékkel lehet inni.

Most el.

Banyóci 9+1

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Ági!
Én a "Gyermek születik" könyvet kaptam meg a páromtól, és nagyon jó.Hétről-hétre le van írja a babuci fejlődése, képekkel illusztrálva.Nézdd meg ha érdekel:
http://www.origo.hu/tudomany/elet/20040916konyvajanlo.html

Krimo!
Ha nem vagy nyugodt, akkor menj el mégegyszer UH-ra.

Judyt
8+0

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Krimo,

Az értéked totál a jó tartományba esik, szóval ne parázz... De ha egy csöpp fenntartásod is van az üggyel kapcsolatosan menj el másik UH-ra. Meg fogsz tőle nyugodni. Én is igy tennék.. Hiszen nagyon fontos, hogy ne aggódj, mert az rosszat tesz neked és bébicskédnek is. Igy hát rajta, menjetek máshová is. Vagy kérjél ugyanott egy új időpontot, úgy hogy elmondod az aggodalmadat... Szóval légy szívós... Egyet ne csinálj, ne parázz...

---------------
Üdv az új befutóknak, remélem aktívak lesztek és sok sok értékes kérdést és választ adtok majd nekünk...

Aki Szent Imrés, kérlek irja meg ki egy jó doki????Köszi

A könyvek közül tényleg a Dr. Rákóczi István könyve a legjobb.. legalábbis nekem nagyon bejött..De van még sok jó: pl: terhesség hétről hétre leirja, hogy melyik héten mi van bébicskével és veled. És még napló szerűen lehet is vezetni. Nekem nagyon bejött. A bába válaszol egy kicsit más szemszögből (term.gyógy) szemszögből közelít... Az is jó... Valamint a barátnőim a terhességről vagy a barátnőim terhességéről c. könyv is fenomenális. Javaslom, hogy menjetek könyvtárba, ott érdemes először kivenni, hisz az "ingyé" van, és ami megteteszik, azt kell megvenni. Illetve én beköltöztem egy libribe és az összes könyvbe belenéztem... Igy született meg az a röpke 10 darab, ami megvan. :-)

Mindenkinek szép napot és élvezzétek a napsütést...

Johanna

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Sziasztok!

Rendszeresen olvasgatom a topicot, most 8 hetes vagyok. Kezdő kismamaként sok mindenről fogalmam sincs, jó volt a hozzászólásokból okulni eddig is. Ami most leginkább kérdéses számomra, hogy hogy működik ez az orvosválasztás. Mikor kell fizetni, mikor nem, mennyit stb... Ezt meg kell/lehet beszélni az orvossal? Ti hogy vagytok ezzel? Most ajánlottak egy orvost a Rókusban aki a legközelebbi vizsgálatra a magánrendelőjébe hívott. Gondolom ott autómatikusan elvárja, hogy fizessen az ember.
Tudnátok ebben tanácsot adni?

Edi2 (8)
edi2
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a sok jó tippet!

Edi2!
Ez szerintem annyira gáz, hogy már eleve a magánrendelőjébe hív! Szerintem meg kell vele beszélni, hogy ha nem akarsz magánrendelésre járni, akkor ne oda hívjon kötekezőleg! Most én is magánrendelésen voltam, de meg fogom beszélni a dokival, hogy nem fogok végig külön fizetni neki. Szerintem ezt ő is megértheti. Arról nem beszélve, ha hamarabb táppénzre szeretnék menni, mint a 4 hét szülési szabadság, hát abból a lóvéból nem fogja futni.
Szerintetek?
varszagi
 
 


Sziasztok!

Tegnap eltüntem, mert iszonyatosan rosszul voltam egész nap, rá nem bírtam volna nézni a számítógépre. Ma meg szinte semmi bajom nincs. Fura dolog ez a terhesség.

Ezvicc, tök jót rötyögtem a William Hanna-Joseph Barbara-poénon!

Még nem kezdtem el hivatalosan a hasonfekvést, de azért megpróbálok éjszakánként úgy aludni. Csak a mellem a baj, nagyon érzékeny, mégiscsak kelleni fog az a kilukasztott szivacsKép.

Edi2! Én is magánrendelésre járok, gondolom a többségünk így van vele, a terhesgondozás engedményesen 4eFt a dokimnál, de állítólag ő ezzel nagyon olcsó pesti viszonylatban. Úgy hallottam, hogy a szülésért kell majd csak fizetni külön, és hogy 50-80eFt a tarifa, de olyat is hallottam, aki 200eFt-ot adott.

<pre>
azonosító név kor terh hét terh nap szülés ideje kórház baba neve korábbi babák
Bkriszta Kriszta 24 16,00 0,00 2005. május 12. Szt. Imre Ákos/Anna -
Minyu Edit 25 16,00 0,00 2005. május 12. Schöpf-Mérei Nándor/Gerda -
Inez Ági 41 14,00 5,00 2005. május 21. István ? -
Akiren Akiren 31 14,00 1,00 2005. május 25. Péterfy Dániel/ -
Gomboc Betty 27 14,00 0,00 2005. május 26. ? ? -
Pipocska Pipocska 30 14,00 0,00 2005. május 26. Szt. Imre ? -
Beus79 Beus 25 13,00 0,00 2005. június 2. Rókus Balázs/ -
Mircimama Mircimama 30 13,00 0,00 2005. június 2. Szt.István ? Bence, 2001.05.07
Dudu Vera - ? ? 2005. június ? ? -
Krimo Kriszta 34 12,00 2,00 2005. június 7. ? ? -
Hajni20 Hajni 20 12,00 2,00 2005. június 7. Győr Marcell/Mara -
Zsófi76 Zsófi - 11,00 4,00 2005. június 12. ? Bence/Viki -
Splendida Timi 28 11,00 1,00 2005. június 15. Szt. János ? -
Johanna1975 Johanna 29 11,00 0,00 2005. június 16. Szt. Imre sok-sok ötlet -
Wica Éva 30 10,00 4,00 2005. június 19. Szt. István ? -
Tétényke Zsike 25 8,00 4,00 2005. június 19. Baross?? Ikrek??? Tétény/Zselyke -
Vanda72 Vanda72 32 10,00 1,00 2005. június 22. István ? -
Manóka Manóka - 10,00 1,00 2005. június 22. DEOEC ? Imre, 2003.12.30
Bgy Gyöngyi 29 10,00 0,00 2005. június 23. Erinville ? -
Bogárka75 Zsuzsi 29 9,00 6,00 2005. június 24. Szt. Imre ? Petra, 2003.06.27
Lenocs Lenocs - 9,00 5,00 2005. június 24-26. Szt. Imre ? kislány, 2000.
Ezvicc Judit 24 9,00 4,00 2005. június 26. Jahn Ferenc Attila/ -
Banyóci Brigi 25 9,00 1,00 2005. június 29. Kútvölgyi ? Gyurci, 2002.08.18
Tjuca Juca 26 8,00 6,00 2005. július 1. ? ? -
Drika Drika 24 8,00 5,00 2005. július 2. ? ? -
Gyike Györgyi 25 8,00 4,00 2005. július 3. Pécs ? -
Mzx Móni 1 29 8,00 4,00 2005. július 3. Szt. István ? -
Vikó Viki 28 8,00 1,00 2005. július 6. Bajcsy-Zsilinszky ? fiú, 1995.
Judyt Judyt 28 8,00 0,00 2005. július 7. Nyíregyháza Ikrek??? -
Ahimsa Judit - 8,00 0,00 2005. július 7. ? ? -
Hrk Rita 26 7,00 6,00 2005. július 8. SOTE II. Zalán/Dorottya -
Moon Moon 27 7,00 2,00 2005. július 11. Tatabánya/Szt. Borbála Ákos/ -
Farkasbogi Bogi 27 7,00 2,00 2005. július 11. ? ? Lili, 2004.02.10
Hanee Judit 23 7,00 1,00 2005. július 12. Szt. Imre ? -
Vanda Vanda 28 7,00 0,00 2005. július 14. ? ? -
Mj_Móni Móni 2 31 6,00 6,00 2005. július 15. Margit Dominik/Sophie-Ann Christopher, 2002.11.13
</pre>

Mzx-Móni (8+4)

Kép

Kép
mzx
 
 


Szia Edi!

Én három évvel ezelőtt voltam a Rókusban és nem volt egy olcsó mulatság. Akkor 7 000 forint volt egy nem kismamás vizsgálat az egyik orvosnál. És ki sem kúrált. Na mindegy. Nem riogatni akartalak, csak nekem rosszak az ottani tapasztalataim. Orvost én úgy választottam, hogy nekem nagyon tetszik az SZTK-s orvos és folyamatosan hozzá mentem vissza. Azóta a magánrendelőjében is jártam már (az is olcsóbb, mint 3 éve a Rókusban volt).
Amúgy sokan vannak olyanok is, akik a vizsgálatokra nem, csak a szülésre választanak saját orvost. Szerintem célszeru azért néhányszor találkozni azzal az orvossal is, hiszen akkor jó, ha kialakul egy bizalmi kapcsolat köztetek.

Mindenkinek köszönöm, aki a nyakiredos kérdésemre válaszolt. Amúgy a tarifákról jó lenne emailben tájékozódni egy kicsit. Úgy tudom, a fórumon nem lehet.
Üdv.

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


sziasztok!

Johanna! Bár én nem szentimrés vagyok, de volt már dolgom ott egy dokival, Dr. Barnának hívták. Nem tudom, hogy ott dolgozik-e még, de nagyon jó orvos hírében állt (pár éve volt), és már a lénye önmagában megnyugtatott (nagy, bozontos szakáll, jóságos szemek, tisztára mint a Mikulás:-).

Edi2!
Én havonta fogok járni a dokim magánrendelőjébe terhesgondozásra, ami szerintem azonos a sima tarifával - 6000 Ft, bár jobb lenne nekem is egy kis kedvezmény...
Ezen kívül bármilyen vizsgálatra hív be a kórházba, az teljesen ingyen van. A szülés idei ára 60.000 Ft körül mozgott, de lehet, hogy ez nő jövő nyárra. De úgy hallottam, hogy ez kb. az átlagár. Én a SOTE II.-en fogok szülni.

Mikor kezdtek el védődőhöz járni?

sziasztok

Rita

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Sziasztok,

Edi: Hát ami a pénzt illeti kezdem azt hinni, hogy szülész nőgyógyásznak lenni a legjobb vállalkozás. Következő életemben, tuti az leszek... Tehát észrevettem, hogy minden doki pénzt akar, az enyém 5000 Ft-t kér egy alkalomra, mondhatom a semmire, mert még csak meg sem nézett. Hanem elküldött vérvételre, Uhra, szóval nem értem. A szülés ára: 50.000 Forint, szóval nem semmi. De ez még nem lenne baj, ha szimpatikus lenne az illető. Szóval az átlagos ár szerintem 4-7 ezer Ft/alkalom, plusz a szülés. Ez persze csak a doki. Még néhány embert meg kell majd jutalmazi, hogy Te a világra hozhattál egy édes kis kölyköt...

Szia Rita... Nem tudod, melyik Barna volt?? ... mert állitólag több van belőlük is....

Olyan jó lenne már egy jó dokit találni, akiben megbizom és bármit megkérdezhetek tőle és annak esküszöm nem sajnálnám odaadni a verejtékkel megkeresett lóvét....

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Edi Kép
Én 3 éve a dokimhoz járok magánrendelésre, baboci elött ugye 1 évben 1szer, most meg havonta 6000 ft. Ezek szerint átlagos áron. Minden alkalommal megbeszéljük a kérdéseimet, meg a következö találkozoig a teendöket, megvizsgálja manuálisan a méhszájat és a méhet és csinál UH-t. Ha korházba kell menni vizsgálatra, akkor az persze ingyen van, és vérvételre várakozni sem kell, mert a saját aszisztense soron kivül megcsinálja.
És mobilon bármikor "zaklathatom" a kérdéseimel.
Szoval tényleg huzos a havi 6000, de nagyon bizom benne, és eddig teljesen korrekt volt.

Pusz
Minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok,

Johanna, sajnos nem tudom, hogy melyik Barna. Mindenáron a szentimrében akarsz szülni?

Titeket nem a saját orvosotok ultrahangoz meg? Csak odaadja a beutalót, és kész?

Engem eddig mindig -korábban is- ő vizsgált meg mindenhogyan!

Rita

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Ja, szülés: erröl még nem beszéltünk, hogy az mennyi lesz, a legelején tisztáztuk a terhesgondozás árait és azt mondta, hogy késöbb beszéljünk a "szülési tarifáról".

Minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Szia,

Hát én kigondoltam, hogy a Szt. Imre nekem nagyon jó lesz, mert közel is van, meg olyan frankónak is tűnik a dolog... Mármint szép a kórház, jókat hallok róla meg ilyesmi... Nem mindegy, hogy mennyti kell utazni egy-egy vizsgálatra, meg ilyesmi...

Azon én is dobtam egy hátast, hogy nem a dokim UH-zott, furi volt, sőt még be sem nézett a kis lukon... :-)) Hú bocs, ha nyers vagyok...

Rita: Te hová is jársz? Tudsz jó orvost?

nekem van tartalékban egy dokim máshol, de.. .az is amolyan kényszer megoldás... De ő már Uh-zott is engem, meg vizsgált is... de mégsem Ő az igazi. lehet, hgoy nagyok az elvárásaim...

Johanna

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
Legközelebb megbeszélem a dokival az anyagiakat. Remélem nem lesz több az átlagnál. Belenéztem az egyik topicba ahol ezekről a hálapénzekről, tiszteletdíjakról megy a diskurzus. Hát elég parázs a vita... Nem lettem okosabb tőle.

Mzx,

Jó nagy a táblázatod! Ha esetleg még beférek:

Edi2, Edi, 28, 8+1, 2005. júli 6., Rókus

Csatlakoznék én is Hrk kérdéséhez a védőnővel kapcsolatban... Ott mi vár még ránk...?
edi2
 
 


Szia Johanna,

Én a SOTE II.-re járok. A kórházról sok embernek rossz a véleménye (környék stb.), bár a szülőszoba elég új. A dokimnak egymillió betege van, rengetegen vannak nála, mert szülész, nőgyógyász és onkológus is egyben, ezért több szempontból vizsgálódik, és ez engem megnyugtat.
Amúgy őt egy sebész ajánlotta nekem, azzal, hogy a felesége nála szülte mindhárom gyerekétKép
Én szeretem ezt a dokit, nem babusgatós, inkább tárgyilagos, és állítólag uh-ban is az egyik legprofibb...
Akinek eddig ajánlottam, annak bejött. A magánrendelője meg a nyugatinál van, közlekedésileg is jó helyen.

szia
Rita

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Sziasztok!

Mircimama!
De igen, félek, hogy megszokja, és emiatt sem végleges még ez a döntés. Ő egyébként most is úgy alszik el, hogy ott kell lenni mellette. A picivel mindenképpen egy szobában szeretnék majd lenni az elején, de azt nem akarom, hogy ő ott van nálunk, Petra meg a másik szobában, mert ahogy ismerem a kiscsajt ez nem esne valami jól neki. Szóval még dilemmázgatom...
Ti hogy fogjátok csinálni?
Kíváncsi lennék a többiekre is, akik második babát várnak (persze főleg ahol kicsi a korkülönbség)!

Üdv az újaknak!

Edi, Hrk! Védőninihez először a dokitok adja a beutalót, amikor megállapítja a terhességet. Mikor először elmész (nálunk elvileg már a laborleletekkel kell odamenni) ő adja a kiskönyvet. Én anno Petrával összesen 3szor voltam, nálunk ő vizsgálatokat nem csinál (van ahol hallgat szívhangot, stb), csak súlyt mértünk, ami számomra teljesen felesleges volt, mert úgyis az itthoni mérleghez viszonyítottam magam. Meg egyszer ő is eljött hozzánk szülés előtt nem sokkal, állítólag kötelességük egyszer meglátogatni terhesség alatt.
De szerintem ahány város, ahány kerület, ahány védőnő, annyi féle változat, ez csak egy a sok közül.

Üdv: Bogárka (9+6)

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Bogárka!

Köszi a védőnős választ!

A "holalvás" problémához nemigen tudok hozzászólni, mert fogalmam sincs, hogy hogyan alakulnak nálunk a dolgok. De a figyelmetekbe ajánlom a www.lll.hu oldalt, ahol a "családi ágy" címszó alatt olvashattok érdekes dolgokat.

sziasztok

Rita

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Sziasztok,

Banyóci, én Dr. Sípos Sándorhoz járok, nagyon elégedett vagyok vele. Ő egyből a kórházba hívott, nem a magánrendelőbe.
A táblázathoz én is küldeném:
Katica78, Kata, 26, 12+3,2005.06.04.Kútvölgyi,név még nincs.
katica78
 
 


Sziasztok,

Szia Edi2,
ha minden igaz én is a Rókusban fogok szülni mert az orvosom most megy át oda de én még a kórházat sem láttam soha. de ami késik nem múlik Kép talán a köv. UH már ott lesz

Beus (13+0)
beus79
 
 


Szia Beus!

Kép)De jó!
Amúgy még én se nagyon ismerem a kórházat, csak 3x voltam eddig. Az UH-n van egy nagyon aranyos nő, biztos szimpi lesz neked is. Eléggé megoszlanak a vélemények amiket eddig a kórházról hallottam. Mindegy, majd a személyes tapasztalatokat meglátjuk.
Majd számolj be az ottani élményeidről!

Mikor mész?

Edi
edi2
 
 


Szia Edi,

hát olyan mikulás tályékán 6-a körül.
Hát én is halottam ezt is azt is, de az valamennyire megnyugtat, hogy a dokim felesége már 2x is ott szült és azt mondta bizalomal van feléjük ez azért mond valamit Kép tök jó hogy végre nem csak én vagyok Rókusos lehet hogy majd ott is össze futunk ;)
beus79
 
 


Beus,

az jó lenne! Úgy látom van 5 hét előnyöd Kép
Majd kérdezgetlek!!!
Amúgy a benyomásom elég jó a kórházról az eddigiek szerint. Nem kellett sokáig várni sehol, se Uh-n se vérvételen. Nekem is van ismerősöm aki nemrég szült ott és azt mondta teljesen meg volt elégedve. Reméljük minden jó lesz.

Edi (8+1 kb)
edi2
 
 


Edi,

nyugodtan kérdezgess válaszolok szivesen.
Nincs kedved emailozni?
az én email címem: beatrix@kkk.sote.hu
most megyek a barátnőmmel csavarogni amig el nem alszom Kép
pusza

SZia
Sziasztok
beus79
 
 


Sziasztok!

Ha a táblázatba beférek, akkor:
bannamari, Annamari, 24, 12+5, 2005. június 4., Uzsoki kórház, Gergő (Tamás)+ Eszter (Lilla)
Jaj, rögtön elalszom, most nem tudok többet írni
Üdv mindenkinek

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Bannamari Kép

En is az Uzsokiba megyek - vagyis szeretnek menni -, ha otthon szulok. Ki a dokid ott?

Gyöngyi

bgy
 
 


Sziasztok!

Tud valaki bármi természetes gyógymódot megfázásra?
Elég sz.r.l vagyok. Fáj a torkom nyelni se bírok, az orromon meg nem kapok levegőt. Kép

Egyedül a sós vizes gargarizálásról olvastam, már csinálom is, de bármi más érdekelne, mert nem igazán akarok gyógyszert szedni.
Ha van ötlet légyszí segítsetek!

Köszönöm,
Drika
8+5
drika
 
 


Drika!

Lehet kapni olyan orrspay-t, ami csak fiziológiás tengervizet tartalmaz.Kismamik is használhatják, én is megszerettem ( Stérimar)
Torokra jó a Bioparox spray, mert csak helyileg hat.
inez
 
 


Sziasztok!

Először is köszi mindenkinek hogy vígasztaltok!
Szerintem naggyából elhiszem már, hogy nincs semmi baj. Különben is aztmondta a párom, hogy még gondolni se merjek semmi negativat! Még a végén bebeszélem magamnak... Szóval nem lessz még egy 12.hetim, de a 16. ig meg már az ember nem bírja ki, úgyhogy még lehet hogy valami uh-t közbeiktatunk Kép
Ezek a tarifák, engem mindíg nagyon bosszantanak! Én még nem fizettem semmit a dokinak, sőtt rá sem kérdeztem semmire. Követem a barátnőm példáját, ő úgy minden harmadik alkalomnál ad neki egy ötezrest. Kép Az úgy még elég jó ár.
Vizsgálatokra nekem is csak beutalót adnak , szóval nem a doki uh-z. Az összes bisz-basz vizsgálatra meg ide a körzeti helyre jöttem.
A védőnőhöz a 2. számú dokitól kaptam beutalót, nekem is mondta, hogy jön családlátogatni, szerencsére eléggé elretentthettem azzal, hogy csak félhatután érek haza, mert nem jelentkezett azóta! Kép Felírt minden adatot, ki mikor született, milyen betegségek voltak a családba...
Vérnyomást mért, meg súlyt. Semmi mellvizsgálat pocakcentizés, meg ilyenek amiket olvastam. Sietett lehet azért nem, de lehet hogy amúgy sem Kép
Dirka!
Fáj a torkod egyél fagyit, én már azt csináltam multhéten kínomban, nem is köhögtem egy darabig Kép Meg tengerisós vízbe fürödtem. Ha belázasodsz, priznic, meg hidegvizes ülőfürdö. De inkább ne lázasodj be!
Ezvicc!
Viliemhanán én is jót mulattam! Kép
Banyóci!
Szólj ha felfedezed a spanyolviaszt köhögésre!
Én már úgy mászkálok mint a mamikák, csak nem negró van a tatyómban, hanem vita C , ezzel túlélem az utazást reggelente.

Gyerekszoba. Hát ja, még kb ott tartunk vele , mint a névvel... Kép fogalmam sincs.

Szia mindenkinek!

krimo

Kép
krimo
 
 


Sziasztok,
Drika: Nekem is volt hasonló, és nekem a sós vizes gargarizálás bejött. Fél óránként, és jó töményet. az igaz h. majdnem elokadtam magam tőle, de használt!! És nyomjál magadba igen-igen nagy adag C vitamint (citrom, narancs, kiwi). Sok folyadék. De ezt úgyis tudod..
Mindenki vigyázzon magára, állítólag még csak most jön vmi influenza nyavaja..

Üdv az újaknak!!
Ciao,
Timi
(11+1)
splendida
 
 


Sziasztok!Kép

JohannaKép

Nekem a Szent Imreben Dr Nyulasi a dokim,es en tokeletesen meg vagyok elegedve Vele!Nekem a lenyeg,hogy bizzak benne es hogy figyeljen ram-es ezek megvannakKép
Maganrendelesere jarok,ott 6000-et kell fizetnem,szulesnel szerintem nincs fix tarifaja,legalabbis nekem meg nem mondta.

Kriszta es Pruntyi
16+0

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Jajj, Katica: Boldog névnapot Kép!
splendida
 
 


Sziasztok Kismamik!
Én új vagyok itt nálatok, ma vagyok 8 hetes.Jó olvasni benneteket. Nekem van már két kisfiam, Rolika 8,Tomi 6 éves. A bébikét nem terveztük, de már nagyon örülünk neki. (csak minden rendbe legyen)Jó lenne tudni, hogy kisfiú v. kislány? Van tippetek?
nassi
 
 


Sziasztok!

Bgy!

Én az Uzsokiban is DR. Lukács Györgyhöz járok. Hozzá tartozik a Hermina úti sztk, én ott találkoztam vele először. Mikor bevéreztem, épp ő volt ügyeletes az Uzsokiban és nagyon helyesen, kedvesen viselkedett velem, ugyanakkor nem volt nyálasan udvarias. Szóval elmondja a kockázati tényezőket is.
Az Uzsokiban kb. 14-15 szülész-nőgyógyász van, hát van egy-kettő, akit dícsérnek. Az én dokimról azt mondják, hogy drága. De szombaton megyek UH.-ra, akkor kérdem meg, hogy elvállal-e (meg, hogy van-e fix tarifájaKép).
Az osztályvezetőről azt mondják, hogy profi, de annyira mufurc és hallgatag, hogy (szerintem) nem azoknak a kismamáknak való, akik tudni szertnék, hogy mi van odabent.
Azt mondják Csapó doktor a legjobb szülész, én nem ismerem őt megfelelőképpen. Igaziból a 10 nap alatt, amíg bent feküdtem szinte minden orvossal találkoztam, de csak az osztályvezető meg Lukács doktor vizsgált meg. Velem (szinte) mindenki kedves volt.
Annamari

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Szia Nassi!

Üdv miköztünk. A gyerek nemére vonatkozóan sajnos tippem sincs. Az egy kicsit később fog kiderülni.

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Hellóka!
Nem baj hogy nincs tipped,csak azért kérdeztem mert az én dokim az előző két picinél sem mondta meg előre. Ő nem találgat. Egyébként jó orvos én megbízok benne, és ez a legfontosabb.Annyi kérdés volt az elöbb az eszemben, erre nem elfelejtem. Ez az állandó álomkor kikészít, egész nap ásítiok.Örülök nektek, és remélem minden nap lesz időm rátoknézni.Ha van kérdésetek irjatok,bár szerintem hat év alatt sokminden változott. Ha tudok segítek.
nassi
 
 


Húú!! Fél Óráig tartott megírnom ezt a pár sort. (lehet elaludtam írás közben Kép )
nassi
 
 


Jó éjszakát mindenkinek!
Holnap ebédszünetben hazaugrok, lesz egy szabad órám.Remélem akkor lesztek sokan itt a topikban.
Sziasztok.
nassi
 
 


Köszönöm mindenkinek a segítséget! Igyekszem meggyógyulni. Kép

pusz
Drika
8+5
drika
 
 


Szaisztok!

Kiváncsi lennék ti sportoltok, mozogtok-e valamit mostanában? Én úgy érzem nagyon rám férne, viszont a tél kicsit korlátozza a lehetőségeket. Régebben viszonylag rendszeresen jártam úszni, de nem tudom most lehet-e? Szerintetek?

Edi
edi2
 
 


Edi Kép
Nekem azt mondta a dokim, hogy a bp-i uszodák nem higiénikusak annyira, hogy kismaminak jo lenne. De ebben nincs tapasztalatom, mert itt még soha nem voltam usziban.

Kriszta Kép
Megkaptam a pocis képeket, tök állat! Kép Majd irok.

Pusz
Minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Nem jelentkeztem egy ideje, és bevallom, hogy a legutóbbi beírásokat nem is olvastam. Azt hiszem Móni kérdezte, hogy mi van velem, köszönöm, hogy gondoltatok rám. Tegnap voltunk az orvosnál, és olyan hírt mondott, amit senki nem szeretne hallani. Eddig csak az volt feltűnő, hogy kicsi a baba a korához képest, most már a két héttel ezelőtti állapothoz képest nem fejlődött eleget. Azt mondta, hogy most az elkövetkező 2 hét nagyon kritikus lesz, de ne menjek előbb, csak ha valmai baj van, majd akkor már többet lehet mondani. Még szerencse, hogy bennt volt a férjem is, mert majdnem leestem a székről. Most is csak potyognak a könnyeim, és teljesen el vagyok keseredve. Tudom, hogy ez a legrosszabb, de nem tudom lenyelni a feszültséget, és nem tudok vele egyáltalán mit kezdeni.

Az egyetlen jó a tegnapi napban, hogy végre én is láttam egy iciri-piciri kukacot, akinek vert a szíve.

Szóval ennyi voltam, most egy darabig asszem nem jelentkezem. Mindenkinek kívánok boldog napokat, ja és a hanna-barbara tényleg nagyon aranyos voltKép

Juca

tjuca
 
 


Edi!
Már Én is nagyon mozognék valamit.Kép
Eddig aktívan sportoltam (röplabda), de a dokim amint kiderült, hogy babát várok eltiltott tőle, mert veszélyes.Kép
Az úszásról Én úgy halottam, hogy 12 hetes kortól szabad, de akkor is csak tiszta uszodában.Na de ezt ki tudja megállapítani.Én nagyon várom már, hogy 12 hetes legyek és mehessek kismamatornára, mert már nagyon hiányzik a mozgás.

Juca!
Nagyon sajnálom, hogy ilyen hírt kaptál.Kép
A dokid nem ajánlott valamit arra, hogy fejlődjön a babád?
Szedsz valami vitamint?
Kérlek bízz magadban és a babádban.Beszélgess hozzá, és mondd meg neki, hogy kezdjen el növekedni.Kép

Judyt
8+1

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Sziasztok,
Tjuca: nagyon nagyon sajnálom. Én (is) érdeklődtem felőled, mert hasonlóan indítottuk a terhességünk (vérzés). Most megmondom őszintén én is rendesen berezeltem. nekem is folyton kisebbnek látták uh-n a babánkat (mondjuk csak -1héttel) igaz, rákérdeztem, és nyugtatgatott mindenki hogy most még akár a +/- 2hét is belefér, mert itt ha 1-2 mm-t elnéznek az heteknek felel meg. Na mindegy, most programozom magamba hogy márpedig jó nagyra növekedett, mert annyi vitamint ettem és nagyon vigyáztam magamra!!! Szóval Juca, fel a fejjel, pihizz, meglátod növekedni fog!!! Ilyenkor szörnyen lassan telik az idő a következő uh-ig..

Mozgás: nekem is szörnyen hiányzik!! De félek is tőle még.. Igaz h. veszélyeztettként indítottam, így nem lehetett. Én megvárom a 12 hetes uh-t, és utána ha lehet akkor max. itthon vmi terhestorna kazira mozgok kicsit.

mindenkinek nyugis napot,
Timi
(11+2)
splendida
 
 


Beus!

Írtam a címedre.

Edi
edi2
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: