[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
2005. nyári babák - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Beus Kép Kép Kép
Nagyon kis szuper a kép! Gratula. Hány hetes itt a babó?
MJ-Móni
5+6
mj__móni
 
 


Köszönöm Judyt aranyos vagy
beus79
 
 


hát most ma vagyunk 12hetesek
pontosan
beus79
 
 

 
 

BeusKép
Fütyülős lesz, vagy az ott csak a lába?
mj-mÓNI
5+6
mj__móni
 
 


na hát ez az amit még nem tudunk
beus79
 
 


Ciao lányok,

Az utóbbi időben én is inkább olvasó üzemmódban voltam.

Beus, Hajni, Betty: Gratulálok a szép adatokhoz, képekhez!!
Kép
Én tegnap múltam 10 hetes, még két hetet kell várnom hasonló eredményekre.. Kép
Jajj lányok, az hogy lehet hogy az elején semmi bajom (viszonylag) most meg kajak után mindig baromira émelygek ???? Remélem nem most kezdődik, hamár eddig nem volt hozzá szerencsém??
Voltam védőnéninél, tök szimpi volt. Nekem nem mondta hogy kijön hozzánk (egyenlőre). De gondolom én sem fogom megúszni.. Mondiott egy olyan dolgot, amit még az orvos nem mondott (talán, mert tök evidens, csak senki nem tudja milyen zöldfülű vagyok): h. nem szabad kádban ázni.. na persze én egy héten egyszer biztos áztatgattam magam a jó kis melegvízben.. nabumm..

Én is megtaláltam a konyhát!!! Már két napja sütök-főzök Kép rájöttem hogy itt az idő nekiállni, most amíg még itthon vagyok!

Mzx_Móni: szuper ez a hozzáállás!!! Komolyan! nagyon jót fog tenni meglátod a pihi.. .Én is nehezen álltam át, de annyira jó most, életemben nem voltak még ilyen nyugis napjaim.

Én a 4D uh-t tutira későbbre tervezem (úgy 20. hét körül).
jajj én is pocisodom ám! Nekem eleve voltak tartalékaim Kép és volt pocim, de most más az "állaga", megkeményedett.. Két nacim jön rám, de akkor úgy látom, nem is állok olyan rosszul köztetetk Kép)
Na pussz mindenkinek, mehetek vissza konyhába, megismételni a hétvégi nagysikerű almatortátKép
Timi
(10+1)
splendida
 
 


Almatorta?? Nyamm nyamm!

Hát én megragadtam a lehetőséget, hogy itthon voltam a héten, és jól elpakoltam egy zsáknyi ruhát, ami már most nem jó, meg hiába várja a tavaszt, mert addigra tuti, hogy kicsi lessz Kép

Kép
krimo
 
 


Almatorta??? Pedig azt hittem, hogy a bekebelezett hatalmas mennyiságű ebéd után egy ideig semmi nem tud lázba hozni.. Kép

Nagyon édesek ezek az UH felvételek, tényleg ufoszerűek még szegénykék. Bárcsak én is ott tartanék már...

Már volt arról szó, hogy baj-e ha később van a 12. heti UH.
Beus, te mint bennfentes, szerinted baj, ha engem csak a 13. hét +1 napos korában hívtak vissza (dec 27.)? Szerintem előtte az UH-s doki szabin van, ahogy értettem, pedig a mostani UH napra pontosan a számított korát mutatta, szóval teljsen tisztában volt vele, hogy mikor telik le a 12. hét.

Mzx-Móni (7+4)

Kép

Kép
mzx
 
 


hát én szerintem a 12-13. hét teljesen jó
beus79
 
 


Sziasztok!

Most hogy olvaslak titeket, már nem is vagyok annyira kétségbe esve.. ma reggel ugyanis tükörbe néztem és annak ellenére, hogy még csak a 6. héten vagyok túl, már látszik a hasam.. a nadrágjaim pedig kezdenek szükek lenni. Hozzá tartozik, hogy eddig is volt hasam, de most.. ahogy irta Timi, megkeményedett és határozottan nem azt érzem, hogy vérbőség van az alhasamban, hanem a baba növekszik. Furcsa Kép
Ez az én hasam? Uristen!Kép Most erőteljesen próbálom elrejteni, mert csak január körül szándékozom elejteni ezt a munkahelyemen :D
Főnököm ki fog borulni.. tuti zártosztály.. Kép

A tegnapi fázásom azért volt, mert hideg van nálunk Kép De felöltöztem, bebújtam az ágyba és sokkal jobb lett Kép Nem vagyok beteg, azt érezném. Nagyon vigyázok magamra és a családomat elküldtem már influenza elleni oltásra, ha már én nem kaphatok Kép
A babócám szerintem nagyon jól érzi magát Kép szoktam neki énekelni Kép Szerintem biztos érzi, hogy szeretem őt.. Kép

Ja, azt elfelejtettem írni, hogy július elejére várom, de még nem irt ki a doki pontos időt.

Puszmákok,

hanee
hanee
 
 


Sziasztok!

Itt a mai frissítés:

<pre>
azonosító név kor terh hét terh nap szülés ideje kórház baba neve korábbi babák
Bkriszta Kriszta 24 15,00 0,00 2005. május 12. Szt. Imre Ákos/Anna -
Minyu Edit 25 15,00 0,00 2005. május 12. Schöpf-Mérei Nándor/Gerda -
Inez Ági 41 13,00 5,00 2005. május 21. István ? -
Akiren Akiren 31 13,00 1,00 2005. május 25. Péterfy Dániel/ -
Gomboc Betty 27 13,00 0,00 2005. május 26. ? ? -
Pipocska Pipocska 30 13,00 0,00 2005. május 26. Szt. Imre ? -
Beus79 Beus 25 12,00 0,00 2005. június 2. Rókus Balázs/ -
Mircimama Mircimama 30 12,00 0,00 2005. június 2. Szt.István ? Bence, 2001.05.07
Dudu Vera - ? ? 2005. június ? ? -
Krimo Kriszta 34 11,00 2,00 2005. június 7. ? ? -
Hajni20 Hajni 20 11,00 2,00 2005. június 7. Győr Marcell/Mara -
Splendida Timi 28 10,00 1,00 2005. június 15. Szt. János ? -
Johanna1975 Johanna 29 10,00 0,00 2005. június 16. Szt. Imre sok-sok ötlet -
Zsófi76 Zsófi - 9,00 5,00 2005. június 18. Rókus Bence/Viki -
Wica Éva 30 9,00 4,00 2005. június 19. Szt. István ? -
Tétényke Zsike 25 8,00 4,00 2005. június 19. Baross?? Ikrek??? Tétény/Zselyke -
Vanda72 Vanda72 32 9,00 1,00 2005. június 22. István ? -
Manóka Manóka - 9,00 1,00 2005. június 22. DEOEC ? Imre, 2003.12.30
Bgy Gyöngyi 29 9,00 0,00 2005. június 23. Erinville ? -
Bogárka75 Zsuzsi 29 8,00 6,00 2005. június 24. Szt. Imre ? Petra, 2003.06.27
Lenocs Lenocs - 8,00 5,00 2005. június 24-26. Szt. Imre ? kislány, 2000.
Ezvicc Judit 24 8,00 4,00 2005. június 26. Jahn Ferenc Attila/ -
Banyóci Brigi 25 8,00 1,00 2005. június 29. Kútvölgyi ? Gyurci, 2002.08.18
Tjuca Juca 26 7,00 6,00 2005. július 1. ? ? -
Gyike Györgyi 25 7,00 4,00 2005. július 3. Pécs ? -
Mzx Móni 1 29 7,00 4,00 2005. július 3. Szt. István ? -
Vikó Viki 28 7,00 1,00 2005. július 6. Bajcsy-Zsilinszky ? fiú, 1995.
Drika Drika 24 7,00 1,00 2005. július 6. ? ? -
Judyt Judyt 28 7,00 0,00 2005. július 7. Nyíregyháza Ikrek??? -
Ahimsa Judit - 7,00 0,00 2005. július 7. ? ? -
Hrk Rita 26 6,00 6,00 2005. július 8. SOTE II. Zalán/Dorottya -
Moon Moon 27 6,00 2,00 2005. július 11. Tatabánya/Szt. Borbála Ákos/ -
Farkasbogi Bogi 27 6,00 2,00 2005. július 11. ? ? Lili, 2004.02.10
Hanee Judit 23 6,00 1,00 2005. július 12. Szt. Imre ? -
Vanda Vanda 28 6,00 0,00 2005. július 14. ? ? -
Mj_Móni Móni 2 31 5,00 6,00 2005. július 15. Margit Dominik/Sophie-Ann Christopher, 2002.11.13
</pre>

Mzx-Móni (7+4)

Kép

Kép
mzx
 
 


Lányok, azt kell mondanom, hogy a helyzet fokozódik... Ma már zacskóval a kezemben ültem a buszon és 1x kellett leszálljak a buszról annyira rosszul voltam. Most próbálok magamba erőltetni egy croissant-ot, hátha jobb lesz, de egyszerűen nem csúszik le a torkomon...

Reggel ráadásul a szomszéd hatalmas kutyája elkapta a másik szomszéd kiskutyáját. Én és egy 3. szomszéd választottuk szét őket. Hát teljesen azt hittem, hogy a kiskutyának annyi, de bedobtam a keritésen és szerencsére ott már lábra állt. Remélem egyik sem volt veszett... Persze utána neomagnolos vizzel lemostam a kezem, meg szappannal, meg neomagnollal, meg szappannal, meg neomagnollal.... Kép

Na megyek, hátha okádnom kell.
Mindenkinek nagyon jó reggelt,
MJ-Móni
6+0

ui: ma megyek dokihoz!!!!!! délután!!!!! DRUKKOLJATOK, hogy minden rendben legyen........
mj__móni
 
 


Sziasztok,

MJ-Móni: Mindenképpen drukkolok és a kutyák miatt ne aggódj.. Nem lesz semmi baj...

Banyóci: Kihez jársz a Kútvölgyiben? Szerinted milyen a hely? Van ott mód alternatív szülésre?
Miket tudsza kútvölgyiről?

Beus: melyik kórházban dolgozol. Rendi vagy, hogy felajánlottad a segítséget, még lehet, hogy jól fog egyszer jönni...

Pipocska: szent Imrében kihez jártál? És akkor most ez azt jelenti, hogy átpártolsz a Péterfybe szülni? Nem jobb a szent Imre szülészete? Csak kérdezem, nem tudom....
De amiket a dokiról irtál az nagyon jól hangzik... Én olyan de olyan tanácstalan vagyok. Ja és egyébként ott is rendel a Péterfyben?

Mindenkinek szép és hányinger mentes napot kivánok.. :-))

johanna

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Sziasztok!
Mj-móni!

Épp reggeli közben olvastam el a hozzászólásodatKép
Szerencsére rám még ez sincs hatással!Kép
Nagyon tudlak sajnálni, bár el sem bírom képzelni milyen lehet.

Johanna1975!

Igen átpártolok a Péterfybe, de nem az orvos miatt, hiszen az, hogy ennyi betege van, az azt mutatja, hogy nagyon jó lehet. /Dr. Balogh Tibor./
Ráadásul személyesen még nem ismerem.
Igaz a Péterfys dokit sem.
Az EDA miatt mennék a Péterfybe, mert /már többször írtam/ nem bíztos, hogy kérni fogom, a tudat nagyon sokat jelent, hogy van, ha kell.
Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
pipocska
 
 


Sziasztok,


Pipocska: Hogyhogy nem ismered a Szt.Imrés dokidat, hát nem Ő állapitotta meg a terhesség tényét és küldött el vizsgálatokra?
Nekem a Péterfy annyira messze van, meg annyira nem is hallottam jókat róla, mint a Szt.Imréről.. Bár egyikben sincs semmi tapasztalatom... Nekem egy nagyon jó doki kéne ez biztos és az is, hogy ezt még eddig nem találtam meg...

Lehet, hogy én vagyok finnyás. De én olyanról álmodom, aki, odafigyel rám, meghallgat, ha kérdezek válaszol, megvizsgál, nem csak elküld mindenhová, hanem nem árt, ha Ő maga is hozzám ér.. Hát kiváncsi leszek a dokidra... Majd beszámolsz róla? Ha jó lehet, hogy én is átpártolok, bár...

Én annyira arra számítok, hogy nem kell érzéstelenítés, hogy ez eddig nem is foglalkoztatott.. De igazad van, hiszen mindenre gondolni kell....

Más: ti mikor kezdtek majd tornára járni, relaxra és egyéb fincsiségekre? Én minél elöbb szeretném elkezdeni. Ti is mindennek utána olvastok. És egész nap ez jár az eszetekben. Eddig nem hittem el, hogy egy terhes nő csak a terhességéről tud beszélni. Erre tessék. :-))

Johanna

Kép
Kép
johanna1975
 
 


JohannaKép
Ennél már csak az rosszabb, ha az ember nap mint nap beszél a tesójával és nem dumcsizhat vele a terhességről mert karácsonykor lesz a bejelentés Kép
MJ-Móni
6+0
mj__móni
 
 


JohannaKép
Jelentem, ezer más dolgom lenne itthon, de amióta tudom h. jön a babuci, csajk ezzel foglalkozom!!! Örülök hogy nem vagyok akkor egyedül. Reggel mindig elolvasom ezt a topicot, és kész ittragadtam a gép előtt megint..Kép

Szerencsére én sem tudom mi az az igazi roszzullét. Nálam később (déliután) szokott kezdődni vmi megfogalmazhatatlan közérzet, ami inkább rossz mint jó..

Én is sokat hezitálok a kórházon. Eddig a topicban pl. egydül vagyok Sz.jánosos, és kicsit aggaszt is. de a dokim ott van, és így mentem utána. Igazából én sem ismerem a dokimat, hogy milyen szülész. Régen pikkpakkk kigyógyított egy olyan bajomból, amivel másik doki másfél évig félrekezelt. Csak ebből kiindulva bízom meg benne.. De majd megyek hozzá kedden, rákérdetek az EDA-ra, mostmár az én csőrömet is piszkálja..
Nem tudom, mi lenne ha negatív választ kapnék, szerintem én már nem mernék dokit váltaniKép

Na szép napot mindenkinek,
Timi
(10+2)
splendida
 
 


Johanna!

Még valamit elfelejtettem. A köldökvér levételt. Azt is minden herce-hurca nélkül leveszik. Nekem ez is egy szempont.
Nekem is nagyon messze van a Péterfy. XVII.ker-ből.
Ha gondolod átküldöm neked a Péterfys Dokiról az Iinfót, amit kaptam. Engem ez győzött meg, hogy bejelentkezzem. Egy találkozást mindenképp megér szerintem.
A terhességet nem a Szent Imrés doki állapította meg. Kicsit extém eset voltam. Két pozitív teszttel elmentem az SZTK-ba, mert nem bírtam várni. /Ráadásul állandó dokim sem volt./ Akkor azonnal tudni akartam, hogy biztos-e?
Mint utóbb kiderült, borzasztó korán 3 hetesen mentem.
Természetesen a doki nem talált semmit, még hüvelyi uh-val sem. Beutalt a korházba /Bajcsiba, mert oda tartozom területileg/ , hogy méhenkívüli gyanus vagyok. 1 hetet voltam ott. Végül mikor kiengedtek már látszott a petezsák.
Akkor találkoztam azzal a nagyon aranyos kis fiatal dokival, akinél most a 12 hets uh-n is voltam.
Közben ajánlották a Szent Imrés dokit, akihez ilyen nehéz bejutni. Emiatt ment el a kedvem.
A Péterfys dokihoz a bejelentkezést követő héten már van időpont.
Kicsit zavaros, de remélem ki tudod silabizálni.

Kép
Kép
pipocska
 
 


Sziasztok!

Szerintem egy kórház kiválasztásánál nem csak az a fontos, hogy mennyire otthonos, mennyire bababarát. Tölem ez a két dolog lehet a legszuperebb, ha aztán egy komlikációnál nem tudnak mit kezdeni.
Pl. most olvastam a Babamagazinban, hogy a Szt. István kórházban nincs koraszülött ellátás. A cikk szerint, ha ez megtörténik, a kismama hiába választotta a kórházat, és ott egy orvost, automatikusan átirányítják egy másik kórházba. gondoljatok bele, ott a félelem, a koraszülés, és mehettek egy idegen helyre.
A Péterfyben koraszülött részleg is van. Tehát EDA + ez, nagy előny. Bár ne legyen egyikre sem szükség Kép Kép

Akiren
(13+2)
akiren
 
 


Johanna!

Akrien is Péterfys!
Tőle is nagyon pozitív infót kaptam a dokiról is, áés a korházról is.

Kép
Kép
pipocska
 
 


Sziasztok,

Pipocska: igen kiváncsi vagyok, hogy mi győzött meg, küldöd ide vagy inkabb emilre szeretnéd??

Hát igen nagyon nehéz ez a kórház választás. Én ennek ellenére úgy tudom, hogy a Szt.Imre a helyzet magaslatán áll minden szempontból.. És egyenlőre annyira negatív tapaszalatom sincs... viszont 100százalékig nem is vagyok meggyőzve a dolgokról...

Szép kis kálváriákat lehet végigjárni... Egyszerűen csak orvost ne lásson az ember..Annyira orvos ellenes vagyok, hogy az hihetetlen... na mindegy.. Engem már annyian elszúrtak, hogy csoda hogy élek.. ehhez képest most egy dokira leszek utalva hónapokig. brrrrrr rossz belegondolni...

Minden érdekel a Péterfyvel kapcsolatosan...

én is állandóan itt lógok, engem igazából egy másik topicról irányítottak ide és nagyon örülök nektek. Mert veletek együtt haladok, ott már nagyon előre haladott állapotú kismamák vannak. De aranyosak és mindent elmondanak és olyan dolgokat tudok, amik majd a végén lesznek hasznosak... Majd megosztom veletek. Tök jó érzés, hogy a terhesség végére szinte már ismerni fogjuk egymást, igy arctalanul... azért majd remélem lesz egy babatalálkozó... hú bárcsak már ott tartanánk...

De mással is csak a terhességről beszélek, olyan mintha más nem is lenne az életben, pedig nagyon is van.... Szegény "apu" kicsit elhanyagolva érzi magát...

Hú,Móni én nem irigyellek én nem tudnék várni, én azonnal elmondtam mindenkinek, pedig még csak 5 hetes volt a picike...

Johanna

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Mj-Móni, mondd el a dokidnak, hogy ennyire hányós vagy, adni fog kúpot, és jobban leszel. Szerintem nem érdemes végig szenvedni, ha kellemesebben is lehet azt a babót várni.

Én istvános vagyok, ott nagyon dícsérik a szülészetet, persze az egy picit szíven ütött, hogy nincs koraszülött-ellátás.

Mzx-Móni

Kép

Kép
mzx
 
 


Mzx-Móni
Köszi, igazad van! Dumcsizni fogok vele róla.

Lányok, lassan elindulok a dokihoz Kép Kép Kép utána pedig a suliba. Bár most itt hatalmas a felhőszakadás, és a szélfújás, úgyhogy az utcára kimenni is életveszélyes.
Hétfőn leszek legközelebb,
mindenkinek nagyon jó 7végét,
MJ-Móni
6+0
mj__móni
 
 


Johanna1975!

Leírod az e-mail címed?

Kép
Kép
pipocska
 
 


Sziasztok!

Lányok, olyan sokat írkáltok az EDA-ról, meg írjátok, hogy ez milyen fontos szempont, hogy eszembe jutott erről a barátnőm esete. Ha nem baj megosztanám Veletek, mert szerintem nem árt ezt az oldalát is nézni a dolognak (persze senkit sem akarok lebeszélni, félre ne értsetek).
Szóval, első kisfiát három és fél éve a Péterfyben szülte EDA-val, a másodikat fél éve a SztImrében EDA nélkül. És ahogy elmondta egészen más élmény volt a kettő. Az elsőnél tényleg jóval kisebb volt a fájdalom, viszont nem volt meg az az eufórikus élmény mikor kibújt a baba és a hasára tették. Azt mondta, hogy ő a második szülését tartja igazi szülésnek, és már bánja, hogy az elsőt EDA-val szülte. A Kismamában is lehetett nem olyan rég olvasni Odent-tel egy interjút, amiben leírta, hogy a fájdalom hatására olyan hormonok szabadulnak fel, amelyektől egyfajta eufóriába kerül a nő, és ez sokat segít a babával való szeretetkapcsolat kialakulásában.
Én is fájdalomcsillapítás nélkül szültem, el sem tudtam volna képzelni másképp ... és maga volt a csoda minden fájdalom ellenére Kép


Na, csak ennyi, remélem senkibe se gázoltam bele, de a barátnőmmel épp tegnap beszélgettünk erről, és mondta, hogy nyugodtan írjam le a történetét.

Üdv: Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Szia MJ móni!

Ez a hányós történet már elég brutál! Kép Tényleg kérj rá valamit, biztos adnak.
Én most jöttem be a viharból, ez nem normális időjárás! Remélem hétfőig javul a helyzet, addig ki se dugom az orrom!

Johanna!

Lehet, hogy egy olyan doki kéne neked, mint az enyém? Tök aranyos mindent elmagyaráz, még a torkomat is megnézte Kép Lehet hogy azért ilyen alapból mert arab, meg mert gyermeknőgyógyász is egyben. A fogorvosok közt is kedvesebbek a gyerek fogdokik. Kép Persze, igazán még sokat nem mondhatok rólla, hiszen kétszer láttam, ki tudja mien a foga fehérje!?

Váltani meg sohasem késő. A volt fönököm mesélte, hogy a 8. hónapban hagyták faképnél a dokit, aki addig bájos aranyos hozzáértő volt. Csak épp akkor közölte, hogy majd úgy csinálja, hogy ne akkor jöjjön a baba mikor ő szabin van! Hát úgy otthagyták mint a szél! Mi jogon befojásolná? Csak a szabija miatt? Szóval lépni sosem késő.

krimo,aki még mindíg köhögy, a bébyje meg azt hiszi földrengés van napok óta...

Kép
krimo
 
 


Mivan? Mindenkit elfúúút a szél?
Móni? Hazaértél már éppségben?

Kép
krimo
 
 


Jóreggelt!

Úgylátom kihaltunk Kép
Hol vagytok??? Vagy a hiba a közvetítő vonalban van? Kép

Kép
krimo
 
 


Pipocska,

Az emilem: johanna1975@freemail.hu Előre is köszi...

Lányok,

Merre jártok... Mindenkinek hétvége van... nahát akkor én is megyek tovább.. Jó 7végét mindenkinek...

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Igen, hétvégén egy kicsit megcsappan a társaság. Ahogy elnézem a listánkat, sokan vannak, akik egy ideje egyáltalán nem szóltak hozzánk (Bkriszta, Minyu, Tétényke, Wica, stb.). Remélem mindenki jól van...

Kérdés: Már vagy két hete folyamatosan fel vagyok fújódva, mint a lufi, ahogy jár a levegö a hasamban nyilallik jobbra-balra mindenem, nem is beszélve a kellemetlen durrogtatásról, amit néha megeresztek. HELP!!! Lehet ez ellen valamit tenni??? Nektek is ez van, vagy csak az én kiváltságom? (Bocs a témáért..)

Még egyszer-kétszer én felnézek a hétvégén, de jó ebédfözést/lustulást mindenkinek.

Mzx-Móni

Kép

Kép
mzx
 
 


Szia Mzx Móni!

Nehogy azt hidd, hogy csak te vagy a kiváltságos! Kép Ilyenkor állítólag betojik az emésztésünk, ezért lufik leszünk. Tegnap akkora volt a hasam mint egy hőlégballon. Gondolom nem kéne amúgy is nehezen emészthető dolgokat kajálni. Persze később majd a szoptatás miatt nem lehet, azért meggondolandó, hogy egy évre el vagyunk tiltva a finomságoktól.
Hát főzzetek lájtos ebédet, jó hétvégét annak aki ide se tud kukkantani már.

Kép
krimo
 
 


Sziasztok,
Mzx_Móni: Nyugi, én detto.. Én arra fogom hogy most kb. ötször annyi gyümölcsöt, zöldséget eszem Kép plussz állítólag a hormonális változások a béltraktust csökkentik, ezért érezzük felfújtnak magunkat!!

Remélem azért vagyunk ilyen kevesen, mert senkinek semmi baja, plussz mindenki konyhatündérkedikKép .
Mindenkinek jó pihizést!!!
ciao,
Timi
splendida
 
 


Sziasztok!

TimiKépMoniKép

Jelentkezunk,megvagyunkKépMinden rendben.Ez a hetem kicsit razos volt a melohelyen.

Hetfon megyunk megint UH-ra,gondoljatok RankKép

Szep hetveget!

Kriszta es Prucsok 15+2

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Mzx!
Nem vagy egyedül a "szeles dolgokkal". Mióta babás vagyok bármit eszem felfúj,jó nagy hasam van,és igencsak kell durrogtatnom is, éjszaka pláne. Éleseket nyilallik, teker stb.
Azt olvastam erről, hogy a progresteron hatása, hogy renyhébbek a belek.
Erzsébetet voltunk köszönteni, húsos káosztát ettünk, ez sem lesz szélmentes nap Kép
A kaját most vissza kell fognom, meglódultak a kilóim. Nekem az elején sem volt hányingerem, csak étvágyam, ti hogy álltok a gyarapodással?

Ági + Mazsola 13+6
inez
 
 


Lanyok!

Nalam az eddigi merleg minusz 2 kg... pedig nem is hanytam... viszont mostmar 1.5 hete hanyingerem sincs, szoval varom a gyarapodast! Kép Szelekrol... hat nekem alt. az emesztesem katasztrofalis... legutobb 2 hetig irot szekrekedesem volt... Kép Most 1 hetig... remelem ez javulo tendenciara utal...
Jo fozocskezest mindenkinek!

Gyöngyi

bgy
 
 


Sziasztok Lanyok!

Eltuntem egy kicsit. Rossz idoket elunk Kép Sokat hanyok, es emelygek. Szeretnek ujra csatlakozni.

Osszefoglalna nekem valaki, hogy kivel mi a helyzet? Olyan nagyon sokan lettetek, hogy keptelenseg visszaolvasni.

Orulok, hogy a tablazatbol nem toroltetek ki.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Picit probaltam visszaolvasni, de ez az allando hanyinger. Valamelyik nap ejszaka egy korul hanytam. Hanyingerem van a szamitogeptol is Kép

Mzx!
ugye emlekszel meg ram, es nem baj, ha igy szolitalak? Kép Olyan jo, hogy felvetetted a "szeles" dolgokat. Engem is gyotor. ilyen meg nem volt velem, hogy ennyi napig fel legyek fuvodva, mint egy leggomb.
Milyen kupot irtal Mj_Moninak? Nekem is kene, mert nembirom sokaig. Az eletben nem hanytam ennyit, mint most egy het alatt. Nalam pont a nyolcadik heten kezdodott, aznap otszor hanytam, es foleg este.

MJ_Moni!
Egyutt erzem veled, tudom min mesz at. Nagyon nehezen viselem. Unokatesom azzal vigasztalt, hogy o negy honapig hanyt folyamatosan Kép

Timi!
Kicsit irigyellek, hogy neked semmi bajod, ez tok jo lehet.

Hanee!
Az en munkahelyem nagyon rosszul fogadta, mert tappenzre vettek. Ki akartak rugni. Figyelj oda nagyon ha szemetek. Nekem tertivevenyes levelet kellett bekuldenem, hogy babat varok, nehogy letagadjak, es kirugjanak.

Egy utolso hozzaszolas, es utana megyek, majd meglatjuk mi lesz belole. Nagyon jon vissza a vacsi Kép

Bogarka!
Az en baratnom is az elso babat EDAval, a masodikat nelkule szulte. Teljesen mast mondott nekem. Minden ember mas, ezert nem lehet tanacsokat adni ez ugyben. En majd ott fogom eldonteni, hogy kell-e EDA. Megkerdezem majd a dokit, hogy mennyi ido lesz kb a vajudas, ez gondolom a tagulastol fugg. Ha mondjuk 8 ora, akkor biztos kerek, nem akarok teljesen kimerulni, mert a szulesnel ez nagy problema lehet. Nem tudom ertheto-e, hogy mit akarok ebbol kihozni. Nem gondolom, hogy a baba es koztem a szeretetkapcsolat ezert nem alakulna ki. A masodiknal mar nem biztos, hogy kernek, hisz a szulesek tobbsegeben a masodik mindig konnyebb. Valoszinu a baratnodnek is ezert volt konnyebb a masodik. Mindenkinek mas a velemenye, de ez mindenkepp ott derul majd ki. Kulonben en a gerinc injekciotol jobban felek, mint a szulestol Kép

Bocs, hogy hosszu lettem, bepotoltam a lemaradast.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok!

Most látom, hogy velem egyidős terheseknek is indítottak külön topikot, aminek nagyon örülök. Remélem, én is beférek közétek, mert jó lenne időnként ezt-azt megbeszélni valakivel(valakikkel).
12 hetes terhes vagyok és ketten vannak a pocakomban.
Milyen kúp az, amiről beszéltek, mert én már 5 hete naponta többször is hányok és még nincs tuti receptem, hogy mivel lehetne kiküszöbölni.
Én hétvégén is gépközelben vagyok, tehát, ha válaszolnátok, reagálni is tudok.
Minden jót mindannyiatoknak!

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Ezvicc!

Nem akartam én tanácsot adni, félre ne érts! Egyszerűen csak leírtam a történetet, hogy esetleg érdemes legyen átgondolni ezt az oldalát is a dolognak. Egyébként a barátnőmnek nem volt könnyebb, sem gyorsabb a második, sokáig vajúdott, rendesen átélte a fájdalmakat, mégis fantasztikusnak érezte, míg az elsőt, olyan "semmilyennek".
De persze, ahány ember, annyi vélemény, és előre nem lehet megmondani, hogy kinek milyen élmény lesz, és hogy mi jön be igazán.
Egyébként még azt is gondolom, hogy nem kell feltétlenül rögtön az EDA-hoz nyúlni, vannak más, kíméletesebb fájdalomcsillapítók is. Én is nagyon be lennék tojva a gerincszúrástól, én ezért nem is gondolkodtam ebben egy percig sem (meghát szerencsémre mire beértünk a kórházba, szinte "alig" fájásokkal már két ujjnyi voltam, akkor már ha kérem se adták volna be - 4 óra múlva ki is bújt Petra Kép )

Üdv: Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Sziasztok!

Most egy pillanatra itthon vagyok, úgyhogy egyből meg is néztem, mit irtok.

Mi azért nem vagyunk itthon, mert párommal költözünk (össze) és egy kis felújításra szorul az albérlet.. épp tapétát szedünk két napja meg a falról a régi festéket :D Olyan izomláz van már a karomban, hogy az nem igaz.. és ma még folytatjuk.
Ha valakit érdekel a story: Nekem ez a baba nagyon hirtelen jött, nem vagyunk házasok sem, nem is laktunk együtt, sőt nem is ismerjük egymást régóta, de úgy döntöttünk, hogy megpróbáljuk bármi áron Kép Ezért a nagy költözködés meg egyéb.

Ezvicc: A melóhelyem normális, ebből nem csinálnak problémát. Most ment el egy lány szülni nemrég (most másfél hónapos a babája) és úgy vettek fel a helyére egy lányt, hogy határozott egy évre, mert a lány azt mondta, hogy egy évre szeretne elmenni a babával. És amikor visszajön, annak a lánynak viszlátot mondanak aki most ott van. Valószínüleg ez velem is igy lesz, csak januárig ki kell még találnom, hogy mennyi időt szeretnék távolmaradni Kép Eddig úgy voltam, hogy fél évet, de lehet, hogy egy év lesz belőle.. A főnököm is tök rendes, kiakadni azért fog, mert végre talált valakit a helyemre (engem), aki normálisan végzi a munkát és elégedett lehet, erre meg elmegyek szülni és kezdheti előről :D

A hányingerről / hányásról nekem azt mondta az orvosom, hogy a B6 vitaminon kívül ő soha nem ír fel mást, nem ajánlja. Akinek nagyon intenzív, annak úgysem múlik el. Nekem unokatesóm volt ilyen rosszul, semmi nem maradtd meg benne gyakorlatilag, de olyan szinten, hogy már akkor rosszul volt, amikor még nem volt kimutatható terhessége (tehát kb. a harmadik-negyedik hétben járt). És ez a 12. hétig szinte napra pontosan igy volt. Aztán ez elmúlt neki és utána már tudott rendsen enni.

Bezzeg én, folyton eszem. Néha néha van émelygésem, de pici.. inkább úgy jelentkezik, hogy eszek valamit, és a közpénél rámjön, hogy én ezt nem kérem mert megundorodtam tőle. Aztán eszek valami mást. De pl. én nagyon kivánom a savanykás dolgokat.. pl. kocsonya, székelykáposzta és a húsokat, tésztákat, krumplis ételeket kevésbé kívánom, inkább a lédús kajákat.. zöldség, gyümölcs, leves, stb.
Nekem inkább szag-és kép-undorom van, ha ránézek a zsemlére, attól felfordul a gyorom, de pl. a pogácsától már hetek óta viszolygok. De hányingerem még nem volt.
Anyukám úgy hordott engem ki, hogy egyszer, egyetlen percre sem volt rosszul!

Én ezzel az epidurális szülés dologgal úgy vagyok, hogy szerintem mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy szül. Én nem hiszem, hogy élből kérni fogom, de valószínüleg úgy beszélem majd meg a dokimmal, hogy azért legyen odakészítve, mert ha nagyon meg akarok halni inkább adják be. Én nem akarok úgy lefáradni a szülésben, hogy félévig magamhoz se térjek. És attól nem fogom kevésbé szeretni sem a gyerekemet, hogy nem haltam bele a fájdalomba.. ráadásul valószínüleg elég nagy babám is lesz, nálunk mindenkinek az volt.. és párom valami 4100 grammal születt Kép
Gondolom ez is befolyásolhat valamit.. vagy nem? Erről mit tudtok?
Nekem még semmi sem biztos amúgy, mert gerincsérvem van.. még beszélnem kell a gerincorvosommal is, mert még az is lehet, hogy császározni kell. Persze ezt majd ő megmondja. Én annak is örülök ha nem kell majd a 6. hónaptól ágybefeküdnöm, úgyhogy igyekszem minél kevesebbet hízni.. de ha nem kell császározni, lehet hogy ő élből epidurális érzéstelenítést fog nekem előirányozni a szüléshez.

Bannamari! Üdvözöllek a.. itt Kép Én sem vagyok valami régi tag, bár sejtem itt senki sem az :D
Gratulálok az ikreidhez! Egypetéjüek?
Még nekem is van egy reményem erre (bár inkább tartok tőle), mert én nemrég hagytam abba a fogamzásgátló szedését és állítólag utána gyakori az ikerterhesség. És gondolom amig a baba csak egy picike foltnak látszik (az enyém csak picike foltnak látszott), addig ezt sem tudják megállapítani, hacsak nem kétpetéjűek.
Egyébként melyik a gyakoribb?

Ha valaki nekem is irni akar, akkor ez az e-mail cimem: hanee@vwbeetle.hu

puszmákok Kép

Lányok én is fel vagyok fújódva.. illetve most éppen nem, de ezelőtt pár nappal napokig fel voltam, fájt tőle a hasam, és nem tudtam kakilni sem.. persze erőltetni nem akartam, úgyhogy ráhagytam, idővel rendbejön gondolom. De tulajonképpen bármitől felfújódok.. attól is ha levegőt veszek. Önfújós lufi vagyok :D
hanee
 
 


Bocs!

Annamari, üdv köztünk!
Gratula az ikrecskékhez!
Hányásban sajnos nem tudok tanácsot adni (szerencsére Kép ), de biztos jönnek majd a többiek!
Mzx Móni biztos beír majd a táblázatba, csak add majd meg a szükséges adataidat!

Üdv: Bogárka (9+2)

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Sziasztok Lámyok!

Most olvasgatom a régebbi leveleket, meg most van szusszanásnyi időm írni.

Hát a belek nálam is igen renyhék, minden tünetet produkálok, amiről írtatok. Ami feltűnt, hogy én is jobban kívánom a levest, meg a savanykás dolgokat, de alapjáraton sokkal intenzívebb ízű kajákat eszek.

Persze már meg is lepődnék, ha minden menetrendszerűen menne, de remélem minden jó, ha jó a végeKép

Tegnap megint volt vér, pedig napok óta semmi, és ráadásul piros. Anyunál voltam otthon, tehát pánik csak inkognitóban. Mentünk mamát köszönteni(Erzsébet), tehát előtte aprócska kitérő a kórházba, virágcsokorral meg minden. Tipikus, fáj az ember foga, de már a váróban semmi.
Nővér kelletlenül kihívja az ügyeleteset, aki meresztett rám nagy szemeket, majd megvizsgál, mondja semmit nem lát. Gondoltam csinál egy ultrahangfelvételt, de semmi. No comment. Egyszerűen nem értem az emberek hozzáállását. Persze akkor nem kell magyarázkodnom, ha azt mondom, hogy 6 éve volt egy vakbélműtétem, ahol a nőgyógyász kiakadt, mert húsz évesen szűz vagyok, majd lelkesen ráírta a papírra, hogy szimulálok. Persze nem szimuláltam a vérképből ki is derült. Az már csak hab a tortán, hogy valamit elcsesztek, és két hét múlva ugyanaz a tuskó mondta, hogy már megint mit hipochonderkedem, nincs gáz, majd egy óra múlva megint műtöttek. Ja kb. 40 C fokos lázam volt. Szóval ennyit bizonyos kórházak bizonyos személyzetéről. Lehet, hogy nekem ott már helyből van valami plecsni a nevem mellett, vagy oda van írva, hogy problémás.
Most egyelőre magamra erőltettem a nyugalmat, és most nics piros, de már alig várom a csütörtököt. Ja és asszem a stressz nem ajánlott, ezt néhány orvosban is tudatosítani kellene.

Ha van valami, akkor tuti csak a saját orvosomhoz megyek, mert ő legalább korrekt.

Na nem akartam senkit untatni, csak gondoltam kiírom magamból a dühöt. Nem tudom, Ti hasonló szituban hogyan reagáltok, de most már kezdem unni, hogy hetente azzal rohanok be, hogy baj van, és van aki tök sztoikusan lerázza magáról a dolgot, mint kutya a bolhát, persze ha nem mennék, akkor: hölgyem nem volt azzal tisztában, hogy bármiléyen vérzés is van mindig be kell jönni?

Off, mirr-morrKép

Remélem Nektek sokkal jobb kedvetek van, és a hányinger, meg a szelek zavarnak csak be!Kép

Üdv: Juca

tjuca
 
 


Sziasztok Kép

Bannamari Kép én is hasonló cipöben jártam, mármint ami a hányást illeti. Sajna, tuti receptem nekem sincs, bár másik topicban volt, akinek a B6 vitamin határozottan segitett, meg valami homeopátiás bogyot is emlegettek. Mi most a 15. héten járunk, és kb a 13. héttöl lett jobb a helyzet. Még néha hányok, de étvágyam már van, elkezdtem hizni is. Sajna, még ki kell tapasztalnom, mit ehetek, és mit nem, mert pl most jöttem rá, hogy 3 napja iszom a csipkebogyo szörpöt, és valoszinü attol vagyok rosszul.
Esetleg ha van közelben homeopátiás gyogyszertár, kérdezz rá, hátha segit valamit.

Na, pusza mindenkinek.
Minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Juca!
Dühöngd csak ki magad, ha az megnyugtat. Teccet az inkognitós pánik! Kép
Az orvosok meg már csak ilyenek. Ne félj, majd mikor már a gyerekkel rohangálunk, hogy baj van tuti , valami nem stimmel... Akkor is csak azt kérdik: első gyerek? Jó akkor majd holnap megnézzük, ne aggódjon nincs probléma.

Csajok!
Van még valaki rajtam kívül aki dohányzott mielőtt még? Kezdem gyanítani, hogy azért köhögök úgy mint egy eb, mert próbál kitisztulni a szervezetemből a nikotin. Mindenesetre, már nagyon unom Kép Szinte izomlázam van a sok krahácsolástól.
Ja és aa lufi témához még annyit: olyanokat büfizek, mint egy jóllakott napközis Kép Már rámcsodálkozott a párom, hogy mit vagyok ilyen malac! Kép Gondolom ezzel jár.

No írány az ebédfőzés. További jó pihikézést néktek!

krimo

Kép
krimo
 
 


Sziasztok!

Örömmel látom, hogy itt ilyen forgalom van vasárnap délelőtt.

Az én ikreim valószínűleg kétpetéjűek, mert a méretük alapján a doki azt mondta, hogy két nap külömbség van köztük. Majd kiderül, ha látjuk, hogy hány darab méhlepény van. Ők amúgy teljesen természetes körülmények közt fogantak. Úgy értem, én nem szedtem fogamzásgátlót évek óta.

A vérzésről annyit, hogy az 5. héten én is bevéreztem, bementem este az Uzsokiba, mert az van legközelebb, s gondoltam, hogy azonnal jövünk is haza. A doki megultrahangozott, mondta a férjemnek, hogy irány haza, hozzon be nekem mindenféle kórházi dolgot, mert néhány napra befektet. Aztán 10 nap lett belőle. Az ultrahangon valóban látszik a bevérzés, és lehet tudni, hogy mi a baj. Azt persze nekem sem tudták megmondani, hogy mitől véreztem be. A vérzés amúgy jóval gyengébb volt, mint egy menstruáció, és csupán első nap volt piros.
Azt hozzá kell tennem, hogy az ikerterhesség eleve veszélyeztetett terhességnek minősül, a vérzés miatt pedig pláne, hogy veszélyeztetett vagyok.

Az én hányásom meglehetősen erős és gyakori, nálam a B6 nem jött be. Az kijött. Gyakorlatilag mindent visszaküldenek a babáim, a tejet leszámítva. Anyum az utolsó napig (amíg meg nem születtem, addig) hányt, amikor velem volt terhes. Remélem, nálunk nem így lesz.

A rossz bélműködés nálam is megvan, napokig nincs székletem, és durrogtatok szegény Péterem orra alá. Büfögök is nagyokat. Akkorákat, mint soha korábban, s már a mekibe is szégyenlek bemenni (azt hiszem a kínaiak örülnének nekem, de én nem szeretem a föztjüket).

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én most már lassan két hónapja (amióta bevéreztem) képtelen vagyok ellátni normálisan a háztartást. Ez főleg a hányás miatt van (ha főzni kezdenék, már hánynék), de amúgy sincs sem erőm sem kedvem semmihez.

Én is dohányoztam mielőtt összehoztuk a babákat, de nekem semmi ilyen tünetem nem volt. Csak állandóan fújom az orrom a fokozott vérbőség ill. működés miatt, ami a nyálkahártyámban van. Na ezt jól megaszondtam.
Az Edáról annyit, hogy én azt olvasom róla, hogy teljesen veszélytelen, de én azért szeretném érezni, hogy mit produkálok szülés közben. Már ha nem császároznak (mert az ikrek közel fele császárral születik).

Azt azért el kell mondanom, hogy rettenetesen be vagyok tojva, hogy mit csinálok egyszerre két gyerekkel. Persze már most imádom őket, de csak úgy elképzelem, hogy míg az egyiket megszoptatom és tisztába teszem, addig sír a másik, mire vele is végzek, az első kerül sorra. Valahogy így.

A táblázat kedvéért elmondom, hogy a nagyobbik babám elvileg 12 hetes + 2 napos, a kicsi pedig 12 hetes + 0 napos. Érdekes, nem?

Na, minden jót nektek, most elkezdem a napot, azt hiszem.

Annamari

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Annamari!

Gratula az ikrekhez! Ahogy írod, valószínűleg két nap alatt 'zombi' leszel melletük. Csak látom a barátnőimen is simán 1 gyerekkel is olyan a fejük néha hogy húúú! Hát még kettő egyszerre! Szerintem még a neheze szülés után jön! Kép

krimo

Kép
krimo
 
 


Bogarka!
Orulok, hogy megbeszeltuk az EDA dolgot. Majd ugy is akkor derul ki, ha ott vagyunk Kép

Hanee!
Ha egy ev mulva visszamesz dolgozni, akkor a picurt hova teszed majd? Engem nem vesz vissza a munkahelyem, nalunk nagyon eldurvultak a dolgok.

Annamari!
Hu, ikrek Kép A ferjem nagyon szeretett volna, az anyum is, meg ma is ugy koszon el, hogy szia Petra, Peter. Erre mindig jol leorditom, hogy nem szeretnek. Egy oka van csak, hogy en estig egyedul lennek veluk, es azt nem hiszem, hogy birnam. Nagyon izgalmas. Gratulalok!
Lesz segitseged?

Tegnap megint hanytam, ma mar ketszer is. Nem birom tovabb. Raadasul meg a hasam is megy. Remelem par het, es ennek vege.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok!

Az ikrek kérdés valóban nagyon izgalmas, de tényleg félek tőle, hogy nem fogom bírni. Amúgy nagyon érdekes, hogy mindig egy gyerekről álmodtam, és amíg nem mentem be a kórházba a bevérzés miatt, úgy is volt, hogy csak egy van. Hát úgy beszéltem hozzá(juk), mintha csak egy baba lenne. Most is van úgy, hogy megkérdem: hogy vagy babókám?
Nálunk anyumnak is volt ikerterhessége, tehát megvolt rá az esély, hogy nálunk is összejön. De én nem számítottam rá. Persze az egész környezetem élvezi a helyzetet, meg örül nekik, csak mi vagyunk kétségbeesve.
Nekem lesz segítségem, ugyanis a férjem is itthon lesz velünk, amíg a babák kicsik. Azért gondolom, nem ugyanaz, mintha egy nő segítene. Csak minden rendben legyen, mert most is görcsölget kicsit a hasam.
no, üdv mindenkinek.

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Bannamari!

Biztos, hogy bírni fogod az ikrekkel, csak így az elején féltek egy kicsit.
Nekem is volt bevérzésem, a 8. héttől a13. hétig " tisztult".
A hasam nekem is fájdogál, olyankor pihenj, nekem legalábbis ezt mondta a doki.
inez
 
 


Szia Inez!

A doki nekem is mondta, hogy pihenjek, igaziból nem is akart akkor hazaengedni a kórházból. Az biztos, hogy az ember lánya otthon már nem pihen annyit. Csak, ugye, nem tudtam, mennyire természetes, ha fáj a hasam. Lehet, hogy helyet csinálnak maguknak?

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: