[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
!Crohn betegseg,Colitis,IBS es terhesseg... - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Na, öccse! Laptetűűűűűűűűűűűűűűűű...........

Már mennyi volt..............vagy össze kell gyűjteni valamennyit, hogy kiérdemeljek egy babát?! :roll: :lol:

Hol vagytok, lánykák?

Jó éjszakát!
zsuzska30
 
 


vagyok vagyok :lol:

hat meg egy ilyen semmitnemcsinalos hetevegnk is regen volt mar.
a legnagyobb tett az volt, h lementunk a vasarcsarnokba zoldseget venni :shock:

nagy hirem van! (na jo, annyira nem nagy, de azert en nagyon orulok)
Ma van az utolso medrol-zanocin-omeprazol napom!!!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


zsuzska

a méhszájsebnek nincsennek tünetei, csak a rákszűrésen derül ki hogy van, azzal hogy nekem pl. P3 lett a leletem. Aztán ún. konizációval távolítják el, hát nem volt egy kellemes élmény.Azért csinálják, hogy ebből később ne legyen semmi nagyobb baj (rák).

bixi

ez jó hír!!!! :D

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 

 
 

Bixi, gratula az utsó naphoz!!! Isssteni érzés lesz kivágni a dobozt a kukába!!!

Zsuzs, az enyhébb méhszájsebet csak ecsetelni szokták (vagy azt se). Az egyik szemlélet szerint azonnal kezelni kell. De van most egy olyan szemlélet is, hogy nem nyúlnak hozzá, hacsak nem kimondottan muszáj (P3 esetén természetesen kezelni kell), inkább megtartják "jelzőlámpának". Merthogy ez egy károsodott terület és ha lefagyasztják, akkor később nem fogják tudni, hol is volt, hol érdemes alaposabban ellenőrizni. Szóval nem kell félni tőle. Jól látszik a vizsgálaton és kezelhető, ha szükséges.

Grat a laptetőhöz!

Kép
manguszta
 
 


Zsuzska!

Szerintem már megérdemled azt a Babyt. Főleg ezzel a laptetővel. :D

Bixi! Hogy vagy? Minden ok gyógyszer nélkül?

Nálam semmi se ok. :cry: Az új munka nem jött be, szóval próbálom magam visszakönyörögni a régihez. Hála az égnek jó fej a volt főnököm, s próbál visszatenni a csapatba. A héten kiderül, hogy sikerül-e.

Ma ültem az új melóhelyen oktatáson, s minden előzmény nélkül elkezdett fájni a hátam, elkapott a hányinger, s a hasmenés. A hasmenés elmúlt, de a hányinger folyamatosan visszatér, a hátfájás meg néha már fokozhatatlan. Megjártam a házidokit, aki szerint akár a Crohn is lehet, de szerintem inkább vírus. Akart felírni Cataflamot (tudtommal Crohnosoknak azt nem szabad), ekkor mondtam, hogy lehet, hogy esetleg, talán.... babás vagyok. Erre mondta, hogy akkor semmit nem ír, sőt: az Imurant is hagyjam abba. Ezt ecsetelte még pár percig, s megint belémrakta az ideget: most szabad vagy nem szabad szedni? Anno megkérdeztem Nagy Ferencet, Molnár Tamást, Miheller Pált (plusz még pár netes dokit), s mind azt mondta, hogy szedjem nyugodtan kb. fél ideig, s akkor is a szoptatás miatt kell leállítani. Erre az össze nőgyógyász és háziorvos ellene van. Kire hallgasson az ember lánya? :?

Szóval most hátfájósan, szédülve írogatok itt nektek, s remélem tudtok valami okosat mondani nekem.

Szebb napot!

U.i.: A Babás lányok nagyon eltűntek. Biztos élvezik a Picúrok társaságát. :D

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Veronika

Én nem tüntem el :) de azért persze élvezem Moci társaságát :)

Szerintem a gasztrós dokikra kell hallgatni, mégiscsak ők mondják meg a tutit, hiszen ők értenek hozzá. A nőgyógyászom nekem is azt mondta, ne szedjem a Xalazint, pedig a gasztrós dokinőm azt mondta, lehet, sőt fel is volt háborodva, hogy miért állított le a nőgyógyászom róla. Most is azt mondta, a szoptatással kapcsolatban, hogy a gyulladt belekből való felszívódás károsabb mint a gyógyszer.

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Sziasztok!

Ma megjött.......de nem estem hanyatt a hírtől......
Már sejtettem....igaz, tegnap felébredtem hajnalban, 4-kor teszt.........de csak, mert van itthon.
De pé-hez képest éppen napra pontosan 14 napra meg is jött.
Jól működöm.
Csak picit a melleimet is éreztem.....a Norprolac óta nem fájt......
Na, mindegy.
Majd legközelebb.

Vera!
Drukkhegyek!
Reméljük, baba van a dologban, vagyis a pocakban! :)
Mikor derül ki?
Vírus monnnnnnnnnnnnnnyyyyyyyyyyyyyyon le!
Felénk is nagyon, hullanak a kölykök a suliból..........felnőttek is betegek.
Nekem meg fél órája úgy teker a pockom........... :roll: :evil:
Hangosan morog.......... :roll: :oops: Lehet, hogy mars lesz. :roll: :oops: :evil:

Vigyázzatok magatokra!
Jó éjszakát!
zsuzska30
 
 


Sziasztok Lányok!

Mindenkinek jobbulást, aki nem érzi a toppon magát!!! (ide tartozom jelenleg én is... :shock: )

Bocsi az eltűnésért, de elég zűrös napokat éltünk! (azért zugolvastam... :lol: )

Zsuzska, sajnálom, h megjött az a fránya piri!!!! :( Majd a kövcsi hónapban!!!! Szorítok 1000-rel továbbra is! :lol:

Veronika, drukkolok, h nálad is bébi álljon a háttérben végre és nem a betegség!!!! :lol:

Hozzáteszem, napok óta én is szarul érzem magam... az energia szintem a béka segge alatt és tegnap gyakorlatilag a wc-ben töltöttem az egész napot mars miatt... :(

Szóval, nálunk zajlik az élet! Kb. két hete Danó folyamatosan tömködi a kezét a szájába és nyáladzik! Szerintem elkezdtek a felszín alatt mozgolódni a fogacskái. :roll:

Totál átalakult az életünk: nappal gyakorlatilag alig alszik fél órákat 2-3X, ennek fejében minden nap este 9-től alszik reggel 7-ig, majd utána még visszaalszik egy kicsit. Viszont így nekem sincs túl sok szabadidőm napközben, mert sokkal többet kell már vele foglakoznom. :lol: :roll: Estére én is olyan vagyok, mint a mosott kaki és gyakorlatilg ágyba zuhanok... :oops: Lica, Tigris, Youlcsi, ti h álltok az álvással???

Azért megpróbálok sűrűbben jönni mostmár!!!!!!!!!!!!!!!!

Upsz, most viszont mennem kell, mert letelt a fél óra és fel is ébredt! :roll: Puszi és gyógyulás mindenkinek!!!! :lol:

A linkemen vannak új képek a Prüntyögőről, ha gondoljátok! :D

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


mumi!mi a link?

bajban vagyunk: nem talatunk senkit aki tudna szegeny Yoghurtot etetni mig mi sielunk.

jajj most mi lesz.


vera: mikor tesztelsz?


ui: minden OK medrol nelkul :lol: :lol: :lol: :lol:

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Sziasztok?

Zsuzska hogy vagy? Ugye nem döntött le a betegség?

Mumi! Már hogy ne gondolnánk? Imádom a picurjaitokat nézegetni. Olyan jól sikerült babák. :D Tündérien néz, s mennyit nőtt!

Bixi! Ki Yoghurt? Kutyus, cicus? Mikor utaztok?

Hétfőn kezdek a régi helyen. :D Nagyon renden a főnököm. :lol: Persze a próbaidő újraindul...

Kedd körül kell/kellene jönnie Mikinek. Tesztelni nem fogok, ha kimarad, akkor szerintem tuti. Várok pár hetet, s felkeresem a dokit.

Nem tudom mire gondoljak... Hol fáj a mellem, hol nem. Hol 37.2 a hőm, hol nem (anno felment 37,3 ra mielőtt megjött kb. egy héttel, s le se ment utána). Hol úgy érzem van baba, hol nem. Na, most menjetek el a mondandómon. :)

Szóval jövő héten minden kiderül, ennyi a lényege.

Szép napot!

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Sziasztok Csajok!

Bixi, a link ott van a vonalzóm alatt, mindig az aktuális havi képekkel! :lol: De ide is bemásolom Neked!

http://picasaweb.google.com/mumigugo79/ ... directlink

Örülök, h jobban vagy a Medrol után!!!!

Veronika, nagyon nagy hurrá, h vissza tudtál menni a régi helyedre!!!! :lol: A próbaidő, gondolom csak formaság, hiszen nem vettek volna vissza, ha nem lennénk megelégedve a korábbi munkáddal!!!! :lol:

A 37 fok feletti hő nagyon biztató jel!!!!!!!!!!! Szurkolok, h Miki ne látogasson meg jóóóóóóóóó sokáig!!!!!!!!!! :twisted: :wink: Visszanéztem a babás hőgörbémet, és nekem egyszer volt 36.9, aztán stabilan beállt 36.8-ra a hőm! Feltöltöm neked pdf.-ben, nézd meg. Elég hülyén szerkeztette a rendszer (az első két oldal üres) a fájl 3. oldalán van a görbe!

1295595076.7184.pdf

Sajna, most megint mennem kell, Danó ébrdezik... :lol: :wink:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


sziasztok!
olvasok ám, de nem nagyon tudom sokszor követni az eseményeket.
sajnos befigyelt egy mellgyulladás :( így most megint antibiotikumot kell szednem :( és rettenetesen fáj...
de ez van. a lényeg, hogy amíg nem vagyok lázas, a pocok tud szopizni...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


hellobello.

mumi! nagyon edes a csoppseg, viszont rengeteget nott maris! gyakrabban kerunk kepeket :)

yoghurt a macsekunk, alias Mr Perfect a vonalzomon. talaltam neki pesztrat. :) benntlakasosat :D

hat ilyet: megjott a mult heti laboreredmenyem: 1 csillagocska!!!
magas koleszterin :shock: sose volt meg.. :evil:
amugy megdicserem magam :lol:

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok!

Mi is vagyunk, csak zugolvasó státuszban!
Mindenkinek jobbulást!!!!

Zsu reményt nem feladni!!!! Juli a jó példa rá!!! Előbb utóbb babázni fogsz!!!!

Bixi nekem a joghurtoktól úgy vettem észre h megy a hasam kicsit. Én nem igen eszem őket azóta. A normaflore dettó. Semmit nem használ…
Progasztrót én is ittam és csak dicsérni tudom!!!!
Szurkolok h ne kelljen többé ennyi gyógyszert szedned!!!!

Vera tényleg aranyos lehetett párod amikor a kérdést feltette!!! Zsu párja a másik véglet….
A munkát sajnálom, h nem az elvárásaid szerint alakult. De nézd a jó oldalát: a régi helyre visszavettek. HA pedig nem próbáltad volna meg ezt a munkát ki tudja meddig marcangoltad volna magad, h mi lett volna ha… Most így tudod h mi volt.

Mumi Benedek is nyáladzik, meg is kérdeztem dokit, mert percek alatt szétázik a ruha vagy amin fekszik épp. Azt mondta hogy a hasnyálmirigy működése indult be.
Alvás: Beni még sokat alszik, persze van olyan nap h alig és a nap végére annyira álmos már, h azért nem bír aludni. De még így betegen is jól alszik köztünk! Most nem szeret egyedül aludni az ágyában… Próbáltam beszélni Benedekkel h reggel aludjon egy nagyot aztán ebéd és utána is aludjon egyet. 4 órától meg legyen fent fekvésig és akkor kipihenten tudunk játszani stb. Eddig betartja úgy néz ki. Reméljük kb így is marad majd.Így könnyebben tudnék dolgozni mellette. De persze ezt ő dönti majd el. Néha van olyan éjszakánk már amikor 5 órát is alszik egyhuzamban, de ez még ritka sajnos. Várjuk a megváltást h késő estétől reggelig végig aludja! :wink:

Juli szegénykém h téged minden fene kikezd! Jobbulást!!!

Nálunk:
Benedek vizsgálatán (csípő és UH-k) hétfőn voltunk, minden rendben volt, annyira tökéletes, azt mondta doki… Aranyos volt.
Viszont sajnos most tetéződnek problémáink: hétfő óta szenvedek a náthától és a torokfájástól meg köhögök is picit. Persze homeopátiát eszek rá. Úgy néz ki megyek ki belőle. Viszont szerda hajnalban Benedek is elkezdett köhécselni, és hőemelkedése is volt (persze csak 37 fok de épp elég) meg szörcsög. Doki kijött délután, megvizsgálta: minden ok, nem hall semmit, tiszta a tüdő, nem piros a torok, csak a náthával küzd. Most orrszívózunk, kamillateázunk és cebion cseppet iszunk. A jó h szopizik és beteg vagyok én is így a tejben átmegy neki az ellenanyag amit termel a szervezetem a vírus ellen. Reméljük mielőbb kigyógyulunk. De ma már ő is jobban van sokkal. Ha ránéznétek nem látnátok rajta h beteg! Szegény apa kezd most beteg lenni.
Voltam nőgyógyásznál is, minden ok szerencsére.
Párom dereka fájdogál még, de jár gyógytornára és úgy néz ki h jót tesz neki. Majd Balneo kezelésre is megy illetve az úszást is betervezte mér.
Hát kb ennyi!

Mindenkinek jó éjszakát kívánunk!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


És 2 kép a 7 hetes Benedekről:


Kép


Kép

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok!

Tigris! Azok a gyönyörű kék szemek, az édes pofi... Ebben a topikban csak gyönyörű babák születtek? Akkor jó, hogy idetaláltam. :D

Hát... Nem jött még meg (ma lenne esedékes), szokásos görcsök nincsenek, de barnázgatás van. Megfogadtam, hogy nem tesztelek, de szerintem örülök, ha holnapig kibírom, úgy fúrja az oldalam a kíváncsiság. Na jó: péntek reggelig kibírom. :)

Szép estét!

Veró

Kép
veroniks22
 
 


veroniks!
ha ma kellett volna jönnie (és mindig pontos) és nem jön meg reggelig, akkor tesztelj, mert ha baba van a dologban, a barnázás miatt kellhet utro/duphastos v vmi hasonló...

tigris!
tünemény a kiccsávó! :o

enyém baba felcserélte a nappalt és az éjszakát. egész éjjel morgott, dörcögött... aztán hajnali 5 óta lényegében csak enni ébredt fel. félek, hogy mostanra kipihente magát :roll:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Mumi,

Nálunk szerencsére nagyon jól beálltak a nappali és éjszakai alvások (kopp-kopp), nappal általában 3-4x alszik 1 órát (vagy másfelet vagy 45 percet) , este pedig leteszem 22óra körül és általában 6-7-8-ig alszik. Néha felkel hajnalban egyszer enni - egyszer volt az, hogy 2-kor, aztán aludt 8-ig, meg párszor volt az hogy 4-5 körül. De alapjában véve jókat alszik és magától elalszik, jelzi hogy álmos (nyűgösködik és elkezdi szopizni a hüvelykújját), beteszem a kiságyba, néha még kicsit "veszekszik" (nem sír, hanem kiabál, tök vicces :) , néha még azt sem, bedől és alszik. Nálunk bejött az, hogy 1-1,5 órát van ébren (szopi, büfi, kis játék), elálmosodik, alszik 1 órát, majd újra kezdődik az egész :) Az utolsó alvást most már párszor kihagyta, de akkor meg annyira álmos lesz, hogy szopizni sem tud már...
Viszont nálunk az evéssel van gond - néha úgy kell "tömködni" bele a tejcsit, mert vagy bealszik vagy tiltakozik a jobb cici ellen mostanában...eddig megvolt mindig a normál súlygyarapodás (nem vitte túlzásba, de azért a minimált mindig elértük, 11, 13g, egyszer volt 26 is meg 17 is), viszont a múlt héten csak 9g volt. Elvileg a havi gyarapodás a mérvadó, úgyhogy nem vészes a helyzet, de én nem lennék én, ha nem paráznék emiatt is...és emiatt állandóan mérem továbbra is, de most már abba sem tudom hagyni...hiszen akkor főleg nem fogom tudni, hogy mennyit evett. Én nem érzem a melleimen, hogy kiürültek vagy sem...Ti hogy álltok ezzel? Csak reggel van az, hogy érzem a telitődést, akkor csordogálnak is - amikor először aludt nagyon sokat, akkor el is áztattam mindent...


Youlcsi,
a mellgyulladás milyen? Nekem olyan volt, hogy bekeményedett a jobb cicim (mert nem szopizta ki rendesen, viszont fejni meg szinte semmit nem tudok) és aztán éjszaka beborogattam, attól elmúlt. És végül ki is szopizta, mert valahogy mindig "ráveszem" nagy nehezen...most pl. azt csinálom, hogy elringatom, mert félálomban bekapja + állandóan váltogatom az oldalakat...

Tigris

Andris is nyáladzik már egy jó ideje - írtam is ide annó, hogy vajon ez már a fogzás előjele? (Azóta se tudom :)
NAGYON ÉDES BENI!!!!!!!Kis cukorfalat! Ő is már - akárcsak Moci - olyan nagyfiúnak néz ki :) Remélem a nátha már elmúlt és a párod is jobban van!

Veronika

Megy a drukk!!!

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


És íme Mociról is egypár kép :-)

Kép Moci&Maci Kép Mociportré Kép Mocinadrág

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Sziasztok Lányok!

Tigris, Lica, nagyon édesek a Srácok!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Hatalmasat nőttek!!!!

Tigris, h vagytok? Nátha jobb már? Beni nyugodtabban alszik már, vagy még mindig kínozza? Mi is mára keveredtünk ki a náthából, ami 3 hetes kora óta tartott... :shock:

Lica, a kaja most nálunk is dráma! Többször van olyan, h csak 70-80 grammot eszik meg Danó 1-1 evésnél (és azt is bele kell tuszmákolni...), holott az átlag adagja 130 gramm. Nem tudom megint mi van vele!!! Bezzeg a teát vedeli dögivel! Próbáltam, h emelek a kaja mennyiségén, hátha akkor kevesebbet iszik, de a magasabb adagot nem eszi meg, még akkor sem, ha nem iszik teát... :shock: Tegnap este is alig tudtam beletömni 70g-ot, elájult, olyan fáradt volt. Aludt 20:30-tól reggel 6:30-ig, na és akkor bevágott 160g-ot! :D Na mindegy... Kétségbe nem esem, mert hízik rendesen! Ma mértem: 5500g. Jan. 3-án 4900g volt.
TE se aggódj szerintem! Moci eszik, hízik amennyit kell! :D

Az alvás, akkor nálatok is nagyon jól beállt! :D És napközben is jókat szuszizik!

Youlcsi, mi a helyzet a mellgyulladással? Jobban vagy már?
Mitől cserélhette meg Áron a napszakokat? Nem lehet könnyű most a helyzet nálatok... :oops: :roll:

Veronika tesztelj!!!! Egyrészt mert kíváncsi vagyok!!! :lol: :twisted: másrészt igaza van Youlcsinak, lehet meg kell támogatni egy kicsit a folyamatokat a barnázás miatt!!! (nekem már a 7. dpo-n volt halvány második csíkom...)

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


lica!
a mellgyulladás borzasztó! és a dokim azt mondta, hogy még időben elkaptuk, még semmi komoly baj nincs, csak egy kis csomó...
égő vörös volt az egész cicim, forró, és már az fájt, ha a ruha hozzáért. gondolhatod, milyen volt, amikor a doki megnyomkodta, hogy hol is az a csomó...
ilyenkor nincs más megoldás, mint ki kell masszírozni a gyulladt részt. masszírozás, fejés, masszírozás, fejés... ha kell, órákon keresztül egyfolytában :?

nagyon édes Moci!
jajj, úgy várom már, hogy a törpe ne csal álmában nevessen, hanem legalább egy fél mosolyt megeresszen felém! :o

Mumi!
a cicim javul. csak úgy érzem, mintha most gyorsabban telítődne. persze lehet, hogy azért, mert 4óránként ürítem...

amúgy sztem az zavarta meg a babát, hogy mire végre kezdett volna éjjel hosszabbakat (6-7 órákat) aludni, jött a gyulladás, és én nekiálltam 4óránként ébreszteni... mégiscsak hatékonyabb ő, mint bmiféle mellszívó ;)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Tegnap este megvettük a férjemmel a tesztet, bekészítettem a mosdóba, hogy majd reggel megcsinálom. Erre reggelre megjött...

Belegondolva durva lett volna, ha elsőre összejön.

Szép estét!

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Vera, sajnálom. :cry:
Dehogy lett volna durva!
Hány embernek összejön elsőre!
Én megkérdeztem a dokkert tegnap, hogy mi a következő lépés, mert 3 hónapja szedem a Norprolacot.
Mondta, hogy mivel férjnek volt egy rossz és egy jó eredménye, csináltasson újat, ha rossz, akkor lombik.
Na, én meg nem lombikozom.
Akkor élő spermadonort keresek. :twisted: :shock: :oops:
De most ténylegmáááááááár.......
Olyan negatív ez a doki.....két éve rossz volt, aztán reflexológus kezelte, most ősszel duplája lett a katona.
Kíváncsi vagyok én is.....de azért az, hogy egyből lombik.
Én nem szurkálok, meg szedek szteroidot Crohnnal!

Édesek ezek a fiókák!
És micsoda szép kis fiús arcocskájuk van! 8)

Jó lesz, ha sietünk a babacsajokkal, hogy ezeket a jó kis pasikat nehogy elhappolja más! 8) :lol:
zsuzska30
 
 


Sziasztok Lányok!

Julcsi, remélem, jobban van a melgyulladásod! Nagyon rémes lehet.
Verus, ne búsulj! A tavasz meghozza a bébet is!
Zsuzska, persze a természetes út a legjobb, de ki tudja... már lassan én is afelé hajlok, hogy hozzák szépen azt a csövet... Végül is, a "végeredmény" szempontjából tkp mindegy, nem? :-)

Nálunk meg most az van, hogy inzulinrezisztenciám van. Gyanítottam, mert hát mi más miatt nem marad meg a baba... Múlt héten megint volt egy nagyonhalvány csíkom, iszonyat boldog voltam, aztán másnap reggelre meg megjött. Fogtam magam, megcsináltattam a vizsgálatot (a centrumlabban, nem olyan vészes, bár 3 vérvétel... illetve 4, mert a 3-iknál nem sikerült a döfés. Tiszta olyan a két karom, mintha drogos lennék.
Meglett az eredmény még aznap du. Aztán agyon stresszeltem magam, mert azt írták a neten, hogy szívózik az egészségügy a met felírásával (nem -anfetamin, hanem -formin :) ). Ehhez képest a dokim rögtön és simán felírta, tök' boldog voltam.

Már csak az marad stresszelnivalónak, hogy ha már megvan a gyerek, akkor a nődoki többet nem írhatja fel a metet, viszont metformin-szedést annyira nem jó abbahagyni, így egy út marad, az inzulin. Rohadt kényszerpálya, a gyógyszerlobbi által turbósítva :evil: . Szóval, megyek apám cukordokijához is és majd jól kifaggatom.

Közben a nődokim nagy kerek szemekkel kérdezte, hogy hát a colitis miatt hogyhogy nem végeztek nálam teljeskörű endokrinológiai kivizsgálást és immunteszteket, nahát-nahát. Tükrözni tükröztek már egy jópárszor, de semmi vérvételes elemzéses cuccot nem csináltak (fejvakar-fejvakar...) Nálatok esetleg volt igen?

Bocs, hogy ilyen szószátyár szatyor voltam, de elég komoly életmódváltást követel ez az inzulinrezisztencia, és emiatt totál kizökkentem magamból...

Kép
manguszta
 
 


mangu!
milyen lett az insulinod?
a met is csak akkor csodaszer, ha diétázik mellette az ember... viszont sajnos ibd mellett eléggé nehéz a cukros diétát tartani (kvázi totálisan ellentéte annak, amit bélbetegen lehet)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Köszönjük Lányok a bókokat!!!

Julcsi mi újság a nappal és az éjszaka felcseréléssel? Még tart?
Mellgyulladás??? Elmúlt remélem! Milyen jó neked, hogy a kisfiad már 1 hónaposan ilyen sokat tud aludni éjszaka!!! Nálunk sajna nem. Még most is csak max 5 órát alszik egyhuzamba!

Lica Csodaari Moci!!!!
Irigyellek kisfiad napirendje miatt!!! De jó nektek, teljesen jól kiszámítható mikor mi jön és még aludni is tudtok éjszaka!!! Mi is akarjuk! (Előbb utóbb csak eljön ez az idő nálunk is.)
Én a mérlegelést hiába akartam csak ideges lettem: lemérem kaja előtt majd utána és a mérleg szerint fogy a gyerek! Röhejes!!! Akkor fejeztem be! Én inkább lefejem a tejem néha hogy tudjam mennyi az annyi. Ami sajnos egyre kevesebb. Tápszerrel kell néha pótolnom már!!! És a doki meg védőnő támad érte és nem akarja felírni sem. Azt a tápszert esszük most amit hazajövetelkor kaptunk!!! Szóval szépek!!!
4-5 óra alatt lesz 120 kb a cicikben, amúgy 3 óránként 60-90 max. De olyan is volt hogy evés időnél semmi nem jött (csak a sírógörcs hogy most mi van), aztán rá fél órára durrant be amikor már táppal megetettem Benedeket!

Mumi: a nátha elmenőben talán, már nem szörcsög annyit és nem tudunk annyit leszívni orrszívóval.
A 2 hónapos oltást lemondatták velünk nátha miatt. Majd keressem őket ha rendben van Beni. Ha ti is küzdöttetek vele ilyen sokáig akkor hogy adták be oltásokat nektek???
Mi is 5 kg-ot súroljuk már! Kis zabagép kiscsávó!

Veronika ne keseredj el!!! Összejön előbb utóbb!

Zsu tényleg siessetek a lány babákkal!!!

Mangu az inzulinnak mi köze a babához? Bocsi de nem tudom… Nálam sem végeztek a colitis miatt nagy kivizsgálásokat csak labort. Mit is kellene csináltatnia akkor dokimnak??? jó lenne tudni…

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok!

Julcsi, pont, ahogy mondod... a salátától puffadok és görcsölök, tkp minden, zöldszínű növénytől. Az apró magos dolgokat se ehetem. Tkp. maradna a hús, kenyérrel. No, a kenyeret most ki kéne lőni, akkor mi marad, hús meg tojás? Az pedig egyenes út a stroke-hoz (dédnagyanyám, nagymamám, anyukám is érintett, randa egy betegség - akkor már inkább a cukorbaj, de halálkomolyan). A 60 perces inzulinom 24 lett (23 a határ a laborpapír szerint, a doki szerint az még elmegy), de a 120-as már 54 és az sok.
Ezért megyek el a gasztroenterológushoz jövőhéten meg a cukordokihoz azután, hogy mondjanak vmi okosat.

Tigris, Benneteket nem érint a dolog, merthogy az inzulinrezisztencia oka lehet a meddőségnek és/vagy a habituális vetélésnek. Egyes szemlélet szerint az autoimmun betegségeknek is. Minden egyebem rendben van (kop-kopp), így már kizárásos alapon tapogatózunk nálam, hogy bár összejönni egész jó hatásfokkal összejön, de miért is nem marad meg a terhesség. Most rábukkantunk az inzulinrezisztenciára, ami jó, mert szedhető rá gyógyszer. A doki arra utalt, hogyha a colitis diagnosztizálásánál csináltak volna endokrin kivizsgálást is, akkor erre nem most, hanem évekkel ezelőtt rábukkanhattunk volna, és valszeg akkor nem kellett volna átélnem a vetélést meg a minden havi csalódást, meg az egykét napos terhességeket.

Asszem erre Zsuzsi azt mondaná, hogy persze, ha a nagynénémnek kerekei meg áramszedője lenne, akkor ő lenne a trolibusz... :P Szóval nyilván kár keseregni azon, amit nem lehet visszacsinálni.

Pusszantás!

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok Lányok!

Youlcsi, örülök, h jobban vagy cici ügyileg!!! :D Nem kellemes...nekem is volt az elején... :cry:
Most már értem, h Áron miért cserélte fel a napszakokat! Nem a legjobb...de tény, h sokkal hatékonyabb a Manó, mint bármilyen mellszívó gép!!!! :lol:

Veronika, sajnálom, h még sincs most bébi, de ne aggódj, legközelebb összejön!!!!!!!!!!!!! Megy a drukk tőlem!!!!!!! :lol:

Zsuzska, egyet értek!!!!, hajrá, húzzatok bele a kislányokkal!!! Kellenek a párok a fiúkhoz!!! Milyen édes lenne, ha felnőttként összejönnének!!! :twisted: :lol: Már most kerítek a gyereknek... :lol:

Ezt a sperma dolgot nem értem...tényleg, miért kell rögtön lehúzni a dolgot, ha sokkal jobb a mostani eredmény, mint a régi?! :shock: Éppen ezért lehet próbálkozni természetes úton is! Ok, idegőrlő, ha hónapról hónapra megjön, ezt nem tagadom, de az esély megvan rá! Lekésve meg semmiről nem vagytok még! (persze a lombik sem elvetendő egyáltalán, de amíg lehet, miért nem próbálkoznátok?)
Azt meg maximálisan megértem, h nem akarsz szteroidot szedni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :oops:

Mangu, nagyon sajnálom az cukrot! :( Basszus ez nem hiányzott... :? Nekem is mondták anno, mikor kiderültek az ételallergiák, h vigyázzak, mert jöhet hozzá a cukorbetegség is! Akkor én gyakorlatilag totál leálltam az édesség evésről, ezzel is csökkentve az esélyét...
Viszont rám is igaz, amit a zöldségekről írtál! Gyakorlatilag az összes felfúj, mint egy lufit!!! És tényleg itt jön akkor a kérdés, h mit lehetne enni????!!! Diétáznom kellene, de a saláták, csak módjával (említett okok miatt) és tényleg nem marad más kaja, mint a hús és a szénhidrát. Egy hónapja járok edzeni hetente kétszer, de még egy gramm nem ment le rólam. Látványra igen, hiszen az izmok nőnek, a háj megy le, de a mérleg még mindig ugyanannyit mutat. Bele sem merek gondolni mi lenne, ha még a cukor miatt is figyelnem kellene a tápanyag bevitelre...

DE tényleg, nézzük a jó oldalát a dolognak! Kiderült, kezelhető és valszeg a bébi is mielőbb összejön ÉS MEG IS MARAD majd nálatok is!!!!!!!!!!!!! :D

Tigris, ne csüggedj, Beni is hamarosan rá fog kapni a hosszabb alvásokra éjszaka! Sajnálom, h kevesebb már a tejed!!! :oops: Pedig úgy nézett ki, h neked is jó sok lesz! Viszont ha elkezdesz hozzátáplálni, a gyerkőcnek is jobban telítődik majd a pocija és ritkábban lesz éhes, hiszen a táp tömősebb! :) Ergo, az éjszakai alvások is hosszabbak lesznek! :D
Egyébként mi az, h a doki nem akarja felírni a tápot???!!!!!!! :shock: :shock: Kutya kötelessége b...meg!!!!!!!!!!

Az oltásokat Danó azért kapta meg, mert csak kicsit volt náthás és se a torka nem volt bedurranva, se lázas nem volt egyáltalán. Ha betegebb lett volna, akkor mi sem kaptuk volna meg. Tényleg, ti megkapjátok az első DPT mellett a Prevenart is? Mi ezt a kettőt kaptuk egyszerre. (ezért lázasodott be utána a Muki egy kicsit) Erre kérdezz rá és jó tanácsként mondom, h ha lehet, ne engedd, h egyszerre kettővel oltsák majd. Én sem fogom többet! Ha kell, inkább visszaviszem egy héttel később, de épp most hallottam rémhíreket, h milyen hatása lehet 1000-ből 1 gyereknél, ha két oltást kap egyszerre... :roll:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Mumi
ma felhívtam védőnőt és azzal zárta h holnap menjünk délre az oltásért... közben még picit taknyosak vagyunk... :shock:
Abban maradtunk a végén h megvizsgálja doki és eldönti h mehet-e...
Elvileg 1 oltást kap meg a rotát mellé...
remélem nem lesz lázas.
a tápot holnap könyörgöm ki d :D okitól, remélem nem jön a van ott elég tejjel mert elküldöm a francba akkor....
amúgy azt vettem észre h valahogy mintha egyre több tápot enne babó. :shock: nem értem...
pedig cicire is teszem meg iszom tejserkentő teát és homeopátiás bogyót is szedek...
az éjszakáink jelenleg katasztrófák:3 óra körültől szenved a pocival nem tud kakilni... ez most a táptól van???? mondták h okozhat szorulást, de h ennyire? mikor szokja meg szervezete kb? pukik vannak csak kakival küzd. persze napi 3-4 kaka így is megvan...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


amúgy ki milyen tápszert kapott? mi a bebát, simát...
nem tom nem-e azért fáj a pocónk annyira...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris,

Mi Milupa HA Start-tal kezdtünk, aztán váltottunk a Milupa Komfort 1-es verzióra belőle! Ez kifejezetten hasfájós és székrekedéses babáknak van! Szerintem próbáljátok meg ezt! Bár a Beba is jó, nekem is az lett volna a B tervem, ha ez nem vált volna be. Azt mondjuk nem tudom, h abból van-e hasfájós verzió... :shock:

A tápitól alapból nem fáj jobban a pocak, mint az anyatejtől. A gond az (nálunk is az volt), h a két különböző kaját együtt emészti nehezebben! Danó mióta tápis, sokkal kevesebbet fáj a hasa. Csütörtökön lesz 3 hónapos és mostanra "múlt el" az iszonyatos hasfájóssága...(mondták is az okosok, h kb. eddig tart) Egyébként szoktál neki segíteni amikor nagyon szenved? Hőmérő? egy kis glicerin kúp? A napi 3-4 kaki még így is remek! Gondolj bele, Danó csak 2 naponta kakil kb. 3 hetes kora óta! :(

Az jó, h nem egyszerre kapjátok az oltást! Doki tudni fogja, h megkaphatja-e Beni vagy sem a nátha miatt. Én is holnap most akarom megbeszélni a rotát a dokinkkal. Azt mindenképpen be akarom adatni (induljunk csak ki a saját "belességünkből"... :roll: )

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


rásegíteni csak grip waterrel és kamillás köményes teával szoktam neki.. majd dokinak mondom a hasfájást meg görcsölést. ma egész nap alig aludt, csak fájt pocija meg sírdogált. szerintem már a kimerültségtől, nem is a fájástól, hisz nem görcsölt ahogy szokott. remélem ma jobb lesz az éjszakánk!!!
amúgy jelenleg hány doboz táp megy el nektek 1 hónapban és 1 nap hányszor esztek???

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Bevallom, én szoktam használni nála a glicerin kúpot, ha már nagyon szenved! Hozzáteszem, h még egyszer sem oldódott fel benne, mert ahogy feldugtam neki, egyből ingert kapott és két percen belül túl voltunk mindenen!!! :lol:

Danó teljesen beállt a 6-9-12-15-18-21 órás periódusra! Persze van, h 1-1 órát csúszik a dolog és akkor este 8-kor eszik utoljára. Szóval összesen 6X eszik egy nap. Átlagban 130g-ot eszik meg egy evésnél. Az azt jelenti, hogy a doki 5 doboz tápot írt fel nekünk és ahhoz már vennem kellett egyet, ami pont addig lesz elég, míg megyünk csütörtökön és iratom a következő adagot! :lol: Egy kis zabagép! Beni mennyiket eszik meg most 1-1 evésre? És abból mennyi a táp?

Tanács: próbáld meg inkább az ánizsos-köménymagos teát! A kamilla hosszú távon nem tesz jót a kis beleinek, mert KISZÁRÍT!!!! És ettől is nehezebben kakil. Mi is azzal kezdtünk, mint ti (ugyanúgy fájt a pocakja), aztán átálltam a régi nagyanyáink által is használt verzióra. Én alapból összekevertem egy dobozban 1-1 arányban az édesköményt és az ánizst, amiből egy kávés kanálnyit teszek teatojásba 0,5 l vízhez. Leforrázom, öt percig állni hagyom benne. Ehhez teszek 1 csapott evőkanál cukrot és ezt iszogatja egész nap és éjszaka! is, ha felébred. Én éjszaka már nem adok neki tápot, csak teát! Látványosan lecsökkent a hasfájása önmagához képest, még a vegyes kajás időszakban is! Azóta meg még jobb, mint azt írtam is korábban,

Lehet, h tényleg a fáradtságtól nem aludt már Beni! :( Sajna, ez előfordult 1-2szer nálunk is! Ilyenkor megvigasztalni is nehéz volt a Mukit... Ma viszont pont az ellentéte zajlott! Danó szinte egész nap aludt! Nem is tudom, mikor volt utoljára ilyen... :twisted:

Remélem, nektek jobb lesz az éjszakátok és nekünk sem megy a nappali szuszi az éjszakai rovására!!!!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Kérdések:
- a tea: ánizs por? gyógyszertárból? kömény egész vagy darált? mi az 1-1 arány? ugyanazon mércével mérve ki?
- tápot hogy szereztél recept nélkül?

Benedek most 100-130-at eszik, persze van hogy elég a 70-80 is neki, de az ritka. 9 hetesen 5200 gramm most...
Úgy néz ki hogy szopi után 30-at vagy max 60-at kell kikevernünk neki. De van hogy egyáltalán nincs tejem és akkor a teljes 120-at tápban kapja. De olyan is van hogy bealszik szopi után,alatt és nem kap tápot mellé. Persze ilyenkor megérezni hogy kevés a tej mert 1,5-2 óra múlva követeli az adagját.
Mi még sajnos nem vagyunk beállva az időkkel. Van h többet alszik pl. Vagy többször akar enni vmiért. Éjszaka 1x eszik éjfél és 3 óra között valamikor
Azt vettem észre hogy 4,5-5 óra alatt termeli ki a mellem a 125-öt, 3 óra alatt a 60-80-at max. De van hogy semmit sem...
:( Napi 1x belefutok sajnos...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris

Érdekes, hogy nálunk meg pont fordítva van - a védőnő már rég adta volna a tápszert nekünk receptestül, csak én nem akartam, gondoltam várok még...és most van tejem rendesen. Persze, nem mindig ugyanannyi!!!Reggel eszik a legtöbbet, aztán fokozatosan csökken a nap végéig. Voltak napok, amikor kiborultam, mert keveseket szopizott, de aztán mindig rendeződött...Igaz, nem is gyarapodunk olyan nagy ütemben, ahogy a "nagy könyv" szerint meg van írva (most hétvégén 5,41 volt és volt hét, hogy csak 9-et gyarapodott, de aztán volt 13 meg 14 is - és HAVI szinten kell nézni a gyarapodást, nem heti !!!). A minimum 400g és mi januárban 460-at gyarapodtunk. Viszont szerintem inkább nyúltunk nagyot, amit a kinőtt ruhácskákból látok. Holnap megyünk oltásra, kiváncsi leszek hány centi a prücsök. Amúgy meg a vékonyabb és alacsonyabb testalkatú szülők gyermeke lassúbb ütemben gyarapodik, ami logikusan hangzik...én alacsony vagyok, párom meg vékony (csak a pocakja nőtt meg :) , úgyhogy ... :lol:

Viszont nálunk meg most pár napja megy az állandó nyűgösködés. Ha nem alszik vagy eszik, pár percig van csak el...Már mindent csináltunk vele, játék, másik helyre áttevés, ölben ülés...egy idő után mindent "megun" (vagy nem tudom mi van). Egyedül a kiságyában van el viszonylag sokáig ébredés után - mindig benézek a szobájába kulcslyukon át :) és látom, hogy nézelődik, tömi a kezeit a szájába...ugyanezt a nappaliban, játszőszőnyegen nem csinálja, max.pár percig.
És időnként megy továbbra is a sztrájk a jobb cici ellen...


Mumi
Tegnap Moci is sokat aludt! Csak 1-1 órákat szokott napközben, most meg lehúzott 3 órát egyhuzamban!
Mi is egyszerre kaptuk a DPT-t és a Prevenart, viszont a védőnő tanácsára oltás után beadtunk neki egy fél Germicid kúpot, este a másik felét és így nem lett lázas (viszont akkor aludt először egy jó nagyot)

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


sziasztok lanyok!

latom jo sokat irtatok, fogok visszaolvasni, remelm mindenki jol van!

hazaertunk hetvegen a sielesbol, fantasztikus volt!
azt leszamitva, hogy igen nehez volt szembesulni azzal, hogy a szteroid tenyleg szetroncsolta az izmaimat, igy mar az elso nap utan borzaszto izomlazam lett, olyan mint normal esetben 1 het sieles utan. ez elegge elkeseritett, de azert hosiesen vegigsieltem a hetet..

miutan hazaertunk vasarnapra leteritett az influenza - hasmenessel koritve, amiben ver is volt 2x , most is az agyat nyomom. mindenem borzasztoan faj, de a doki nem akar antibiotikumot adni, hogy ne csesszuk szet a belfloramat (ezert halas vagyok neki) igy sajnos csak algopyrint szedhetek. alig birok megmozdulni.

termeszetesen a sipalya kozepen megjott - igy csak 25 napos lett az elso ciklusom. persze nem volt nalam se tampon se semmi, megint.
hogy nekem miert mindig tobb 1000m magasan jon meg?

februar vegen elvileg utazunk parommal, biztos megint a repulon fog bekoszonteni, de most majd keszulok ra :)

azt meg nem tudom hova utazunk, mert karacsonyra kaptam tole velencei utazast, de a wizzair most irt emailt, hogy februar 1tol megszunteti a velencei jaratait :?:

kerdes: ti milyen gyakran jartok tukrozesre? nekem mondott a gasztrosom olyat,h a babaprojekt elott 'latni akar'.
vagy ezt mar kerdeztem? :?

szep napot!

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Mumi csillag ánizst vagy ánizs magot használsz a teához. Mi csillag ánizst vettünk....

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris, bocsi, h csak most, de eddig rohangásztunk + gyógytornásznál voltunk!

Szóval, én sima ánizsmagot használok + édeskömény magot. Szerintem nincs különbség a csillagánizs és a sima között. Vagy igen?! :shock:
Az 1-1 arány pl., ha 10 dkg ánizshoz 10 dkg édesköményt keversz hozzá. Szerintem ez kb. 1 havi adag lesz... Én beletettem egy műanyag dobozba a kettőt és összekevertem. Ebből a keverékből teszek egy kávéskanálnyit a teatojásba és forrázom le.

Tápot simán tudsz venni a patikában (kezdő tápot csak ott lehet kapni, üzletekben csak 3-6 hónapos kortól ajánlott tápokat lehet), annyi a különbség, h átlagban 5-600 Ft-tal drágább egy doboz, mintha a doki felírja!

Nálunk is így kezdődött, h kb. ennyi tápot kellett hozzáadni Danónak. Aztán egyre több lett a táp és kevesebb a tej sajna... :( Azért ne csüggedj, szoptass, amíg csak tudsz! :D

Egyébként nagyon szépen nő Beni és Moci is, szóval nincs ok az aggodalomra lányok!

Lica, akkor a holnapi nap nektek is jó lesz az oltás miatt. Én most beszereztem a DPT homeopátiás kivezető nozódáját és ma elkezdem adni Daninak. Remélem, ez is rásegít, h jobban viselje az oltást. Asszem azért már én is okosabb leszek és éjszakára fel fogok nyomni neki egy lázcsillapító kúpot! :D

Érdekes, ahogy Moci viselkedik leírásod szerint. Vajon miért?! Nem hagyjátok túl sokáig az ágyában "el"? Úgy értem, h mi egyáltalán nem tesszük be az ágyába, tényleg csak aludni. Játék sincs bent neki éppen ezért... :oops: :roll: :roll: A játékhely csak a járókában és természetesen azon kívül. Próbáld meg, h akkor is otthagyod kint Mocit, ha egy kicsit nyűglődik.

Na, mi meg megjártuk a gyógytornászt! Jól sejtettem, h Danó azért nem szeret hason lenni 5 percnél tovább, mert kicsit feszesek az izmai és elfárad ill. megfájdul neki. Hála az égnek, semmilyen kóros elváltozás nem áll fent nála, csak egy kicsit át kell tornáztatni és masszírozni. Most 5 hétig heti egyszer fogunk járni gyógytornára vele. Remélem, hamar rendbe jön! :D Tavaly ez a csajszi tette rendbe az unokaöcsémet is, aki nem fordította a fejét jobbra... 3 hónap után semmi baja nem volt a gyereknek! :D

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Mumi
Mi voltunk ma dokinál oltáson: egyet kapott a combjába meg a rotát itta meg… Szegénykém sírt a beadáskor, de utána már nem. Remélem nem megy fel a láza. Nekünk azt mondták h csak akkor adjunk fél kúpot, ha lázas lesz! Most akkor mi a tapasztalat? Adjunk vagy ne? Mennyit? Felet v egészet?

Amúgy elég érdekes volt doki a táppal kapcsolatban: nem kell a másik táp, úgyis fájni fog a hasa ha nem tejet kap… Teljesen az jött le, h én nem akarom szoptatni a gyerekem így szívjak csak fél éves koráig!!! Kész voltam. Mikor mondtam dokinak h van h 2 óránként enni akar: hát ne adjon neki, ne egyen annyit! Nem szép a dagadt baba! Na ekkor elszálltam agyilag! Mert persze 1 üvöltő gyereket olyan könnyű lekötni h várjon még 1 órát… Max felet tudok kihúzni, ha engedi… Agyrém! Védőnő meg ellentettje: etessem csak amikor akarja. Na most légy okos Domonkos!

A táp tippet köszi!!! Megkérdeztük gyógyszertárakat és egyik helyen simán adnak másiknál nem… Ez is megoszlik. Persze ha sokat kell venni 1 hónapra akkor behozza az árát ha írat az ember. De 1-1db esetében nem fogok akkor a dokihoz menni ha ilyen kedves! Lehet megpróbálom majd a te tápodat amit használsz! Gondolom egy árban vannak a tápok kb. 3 ezer.

Ma megint nyöszörgött így reggel hőmérőztünk, de nem használt. Még puki se jött!!!
Megint 4 órakor hajnalba tehettem közénk, mert nyűglődött! Jó éjszakánk volt megint tőle.
De talán most az ánizsos édes köményes teád reméljük segít!!! Amúgy az ánizsmag teljesen más mint a csillagánizs, mert utóbbi egy örökzöld virága a másik meg egy lágyszárú kétszikü növény termése! Férjem ment is gyógyszertárba venni magot! Már el is készült teája!!
A tea kiváltotta az éjszakai evését??? Hogyan??? Hisz az nem olyan laktató mint a táp. Ha éhes nem elég neki az… Nem?

Glicerin kúp amúgy csak arra van h beindítsa kakit? Gyógyszertárba vény nélkül kapható?

Gyógytorna biztos jó lesz majd Danónak. Amúgy se árt a „mozgás” piciknek sem. Így biztos nem lesz gond majd. Mi babaúszásban gondolkodunk 3-4 hónapos kortól…

Lica mi most 57 cm-erek vagyunk. Én alacsony vagyok és vékony férjem magasabb és vékony, mégis bélpoklos a gyerekünk. Bár nem hiszem h dagi lesz, ahogy doki mondta „kedvesen” a sok kajától.
Nálam is van h bealszik a kaján, csak azt nem szeretem, mert akkor tuti előbb akar enni!
Legközelebb 3 hónaposan megyünk oltásra. Akkor a Prevenart is kapjuk? Kettőt egyszerre, ha DPT van 3 hósan akkor mikor kapjuk Prevenart? Az mire van?

Bixi sajnálom a bajodat!!! Gyógyulj meg!!!
Tükrözésre nem járok sűrűn: 3 év alatt 3 volt, de azért mert rossz volt az állapotom és megnézték…

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Bixi, nem szoktak olyan gyakran tükrözni... meg hát, mindenki másképp reagál bélügyileg a terhességre, ezen a kukucskálás nem segít és nem jósolja meg, hogy mi lesz, ha baba lesz... Sokaknak a terhesség jót tesz a beleknek is, másoknak nem, nincs szabály.

Csinálom a szénhidrát-diétát, görcsölök mint állat. Csütörtökön ettem salátát, két napig majd meghaltam tőle. Soha többet!!! Ma próbából kihagytam a tízórait és az uzsonnát (sokszor egyél, keveset), és láss csodát, délutánra tökjól lettem. Most légy okos...

Lehet, azt fogom csinálni, hogy a cukrot tartalmazó kajákat full kihagyom (beleértve pl ketchup is), megfelezem az eddig evett kenyér- és tésztaféléket, de maradok az eddigi ételeknél az eddigi időkben és a fehér kenyeret se cserélem le; ahogy eddig tűnik, a teljes kiőrlésűeket is eléggé rosszul viselem.

Szívás ez a betegség.

Kép
manguszta
 
 


Tigris
Hallod sikerült egy igazi tapló par..szt orvost kifognotok!!!!!!! :evil: fúúú de utálom az ilyeneket!!!!!!!!!! Mi az, h kövér baba??? Basszus manapság éppen eleget aggódnak az anyák a szoptatás kérdésen, hiszen mindenki azt sulykolja, h csak anyatej-anyatej és akkor még "beléd is rúg egyet", mert kevesebb a tejed és nem akarod "éheztetni" a gyerekedet, hanem hozzátáplálnál?! Menjen a jó bü...ös fenébe!!!! Uram bocsá, h én sem akartam egy örökké ordító idegileg kikészült gyereket magamnak, hanem adtam neki tápot, amikor kellett!!!!!!!! A mai napig csak akkor sír Dani, ha éhes vagy valami baja van! (olyan, mint egy kiskutya! :lol: ha elé tetted a kaját, nem lehet elvenni tőle, amíg be nem falta azt a mennyiséget, amire éppen szüksége van!)
Nem tudtok átmenni egy másikhoz??? Nekünk bazi szerencsénk van, mert csak 1 gyerekorvos van nálunk, de az nő normális egyelőre! :roll:

Tény, h nagyobb mennyiségnél én is felirattatom a tápot, hiszen számít az ár különbség, de 1-2 doboznál nem érdekel. Igen, asszem 2800 Ft körül van a tápunk, ha nem receptre veszem!

Szegény, akkor nem volt túl jó éjszakátok! :roll: A glicerin kúp csak feloldja/felpuhítja a székletet, ha tényleg feloldódik a kis belében! Tudomásom szerint semmi "gyógyszer" nincs benne, gyakorlatilag csak "zsír". Nekünk eddig csak ingert adott, fel sem oldódott. De mégis jobban szeretem, mint a hőmérőt, mert mindig attól félek, h azt beletöröm a kis seggébe, ahogy ficánkol! Bár hála az égnek, azért nálunk ritkán kell bevetni a kúpot, legtöbbször kiküzdi magának! Megfigyeltem, h akkor van ilyen problémánk, ha nagyon sokat eszik meg és tulajdonképpen túleszi magát! :roll:
Egyébként a kúpot elvileg lehet kapni szintén recept nélkül a patikában.

Ami a lázcsillapítást illeti: legutóbb a legmagasabb érték 37.6 volt, amit mértem, mikor megkapta az oltást. Én akkor benyomtam neki egy fél lázcsillapító kúpot. Bár nem volt őrülten magas a láza, de nagyon meleg volt a kis teste, tök nyűgös volt és nagyon halkan, panaszosan nyöszörgött és sírdogált! Alig evett és aludni sem tudott! :( (azt hittem megzabálom, mert még akkor is édes volt a kis pofája!) Szóval, napjában többször mértem neki és reggel este, amikor tipikusan felmegy a láz, én feltettem neki. Ezt játszottuk 3 napig. És láss csodát, ahogy feloldódott a kúp, megnyugodott és tudott aludni is. Gyakorlatilag azt a 3 napot átaludta. Csak enni kelt fel.
Már előre készülök én is lelkiekben a csütörtöki oltásra...
:roll:

Tea: az az igazság, h Dani már átalussza az éjszakát, tehát kvázi egyáltalán nem eszik éjszaka. Éppen ezért, akkor kezdtem el, h csak teát adok neki, ha mégis felébred valami miatt és "eszébe jut", h hopp én éhes vagyok! :D Ez előfordult akkor, mikor lázas volt, de csak 1. éjszaka (nyilván a folyadékveszteség is közre játszott akkor), és újabban most 3 napja (egyre jobban fáj a foga és szerintem emiatt ébred fel) hajnali fél 4-kor. Akkor megiszik 140ml teát és visszaalszik! Ma is 7-kor kelt ezek után és nem evett többet reggel, mint általában szokott. Nekem anyám és az anyósom is mondta, h anno nem dívott az éjszakai szoptatás/tápozás, csak teát kaptunk inni. Azt mondják az okosok, h mivel a teának nincs olyan tápértéke, mint a tejcsinek/tápnak, egy idő után azt váltja ki a mukikból, h "úgysem érdemes felébredniük, mert nem olyan finom kaját kapnak, mint reggel" :D Ezt viccesnek tartom mondjuk, de mindegy... :lol: Szóval, ha már hosszabbakat alszik a Manó, akkor lehet kísérletezni a dologgal! :lol:

Remélem, tényleg használ majd a torna! A babaúszáson én is gondolkodom! Te hova akarod majd vinni?!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Nézegetünk orvost csak sok helyen nem veszik át ilyen picinek ha nem ő kezdte a "felvételét".

Kakink szerencsére ma is volt 3x így nincs gond, de azért jó tudni h mik a lehetőségek ha esetleg nem lenne...

Nem adtunk neki kúpot most lefekvéshez, nem érzem lázasnak, reméljük így is marad!!! De persze van itthon ha kéne!!!

Hát még nem alszik sajnos 4 óránál többet egyhuzamban így nem fog még menni a tea szoktatás kaja helyett... De majd 1x.

Babaúszásra a BVSC-be gondoltam. Írtam is a csajnak válaszolt is, ha gondolod átküldöm neked mailben privire...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok!

Budenofalk-kal kapcs. van esetleg valami elrettentő tapasztalatotok? Most ezt írta fel a gasztro dokim, mert már 2 hete lángol ez a rohadt colitisem, és a felemelt salazopirin se használ olyan átütő erővel, mint kéne neki. Hálistennek nem kell medrol, de a Budeno-t nem ismerem...

A met-re meg húzta a száját, hogy hát, nem biztos, hogy az jó ötlet, na bakker, akkor meg mitől fog megmaradni a kölök, ha végre egyszer megint összejön. Tiszta depi az élet.

Kép
manguszta
 
 


mangu!
a budeno majdnem ua, mint az entocort. én szedtem, semi extra... szőrök jöttek, álmatlanság... szóval sztero-mellékhatások.
ami fura, h azt mondták, mivel lokális szteroid, így kevesebb a mellékhatás... hát, prednisolonnak szinte semmi nem volt, az entocorttal minden.

ja, a met-et nekem is a gasztrósom vétózta meg. igaz, akkor már szedtem 1 éve... akkor döntött úgy, hogy most már elég.

tigris!
nekem a védőnő azt mondta, hogy az oltás után ahogy hazaérünk (majd 15én) rögtön mehet egy fél kúp, ha este hőemelkedése van, akkor a másik fele... nem mintha nagy szükség volna rá, de szerinte az anyukákat megnyugtatja.

amúgy mi humana HA tápit kaptunk a kórházban is és a gyerekorvos is azt írta fel.
(én a kórházban külön kértem, amikor jöttünk haza, nehogy baj legyen. 3x kevertem belőle -2x nem kellett :lol: -, a bontott csomagot tegnap vitte el a barátnőm, hogy majd az állatok megeszik. a gyerekorvos meg automatikusan hozta a receptet, amikor hazajövetel után kijött hozzánk)

a pneumococcusra mi majd most, 2hósan kapjuk az oltást...
a rotát meg azt mondta a védőnő, hogy nem kifejezetten ajánlja, mert gyakori, h a baba a sokezres oltást ahogy beadják, azzal a lendülettel ki is köpi a padlóra :shock:

bixi!
én másfél év alatt 3x voltam colon-on... de nekem mind3 diagnosztikus volt. szeptember itthon, november az új orvosnál, majd 1 év kihagyás után tavaly január... és tavaly még lett volna egy szigma a tavasszal, de hát zebrám lett :D

öööööööööööööööö...
mi volt még?
annyit írtatok, hogy követni nem tudom...

holnap 6hetes co. jövő héten kellene mennem, de már nem volt 10re időpont, a holnapit meg már korábban kértem...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


sziasztok!

az ekolostrumrol hallot mar valamelyikotok? most a haziorvos ezt talalta ki, h szedjem.. :shock:

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


SZIASZTOK!

Mangu a tea nagyon jól bevált!!!
Köszi!

Szerencsére nem lázasodott be oltástól és nem is lett nyűgös.
Inkább jobba alszik: éjjel 1x eszik majd 6-7 órakor és visszaalszik 10-11 óráig is. :D
Biztos kipiheni 2 hét szenvedését...
Nekem is jól jön mondjuk...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Szia Mangu!

Én most szedtem 4 hónapig a Budenofalkot. Engem rendbe hozott. Mellékhatásként jelentkezett egy kis pelyhesedés az arcomon, de nem jelentős, valamint a combom és karom kipöttyösödött, de ahogy abbahagytam szépen gyógyult (pattanás jellegű). Az Entorcort komolyabb tüneteket okozott, de azt 1 évig szedtem.

Olvastam, mennyi gondod van, esetleg egy dietetikus nem tud segíteni összeállítani Neked valami speciális étrendet?

Amúgy én is itt vagyok, olvasok, s nem törtem le. Ha fél év múlva jön össze a Baby, én akkor is nagyon elégedett és boldog leszek, csak minden rendben legyen a 9 hónap alatt.

Szép estét!

V.

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Sziasztok!

Előbb elírtam Mangu=Mumi! BOCSI!!!! Tele van a fejem mindennel! :cry:

Viszont van 1 jó hírem is: ma először végig aludtuk az éjszakát!!!!! :D
22 órától kb reggel 6-ig! Olyan jó volt!!!
Csak a mellem feszült. Le is kellett fejnem ébredése előtt fél órával (rekordmennyiségű 200ml jött le örömömre)!!!
Ha így maradna Beni alvása az tök jó lenne. Hajnali 1-2 órakor felkelnék fejni és az pótolná a kiesett mennyiséget napközben, nem kellene annyi tápszert adnom neki! Most ugye egy teljes étkezésnél kap sajnos 100-120ml tápszert, a többinél teával próbálom megtölteni a pocakját szopi után. Eddig bejött! Hamar benyel 200ml teát... utána meg úgy össze pisili és kakilja magát h mindent cserélhetek le! Este is így jártam fürdés előtt! :lol:

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


tigris!
te legalább fürdés előtt jártál így!
mi megfürdünk, eszünk, büfizünk... és mire raknám a kiságyba, a nyakában van a kaka :o :lol:

ja, grt az átaludt éjszakához :!:
nekünk még nem megy. de tegnap már istenes volt. 7 körül fürcsi, 8 előtt kaja, aztán 1:30 körül kelt fel enni... utána meg 5 körül kezdett morcogni. mondom neki, "anya idehoz maga mellé, de akkor még hagyod anyát fél órát szunyálni, jó?" aztán 7kor ébredtem arra, hogy a gyerekem horkol, nekem meg már mindenem szétázott :roll:

amúgy nőgyógy kontroll megvolt. kaptam fog.gátlót, és ennyi. minden OK.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


bixi

én eddig csak akkor voltam tükrözésen, pontosabban nem is tükrözésen, hanem rectoscopián, amikor begyulladtam.

Mumi

Az a helyzet, hogy Moci felébredés után van "el" a kiságyban, sokszor észre sem vesszük, hogy felébredt...És ha már olyan jól elnézelődik fél órákat is, sajnálom megzavarni :) Egyébként, úgy tűnik csökkent a nyűgösködés...Apja odaadott neki egy textilpelenkát és azzal elvolt hosszú percekig :) én meg mindenféle játékokkal próbáltam szórakoztatni, de úgy tűnt, idegesíti, hogy még nem tud igazán mit kezdeni velük...megfogja, próbálja a szájához vinni és aztán nem úgy sikerül ahogy elképzelte...és ez gondolom frusztrálja :) De a pelenkával meg a kis takarójával más a helyzet, azok könnyebben kezelhetőek :D

Moci sem akar sokáig hason lenni, de mindennap többször próbálkozunk és mintha egyre hosszabb ideig bírná. Az az érzésem, hogy nagyon felemeli a fejecskéjét és ezért gyorsan elfárad...

Tigris

Párszor én is próbálkoztam teával hasfájós korszakunkban, de annyira nem szerette az ízét, hogy feladtam...olyan arckifejezése volt, hogy "fúj, de utálom" :x aztán jöttek az Infacol cseppek.
HálIstennek, elmúlt ez az időszak, ezt túl kell élni, szó szerint...Nálatok is előbb-utóbb el fog múlni, ne aggódj!

Mi tegnapelőtt megkaptuk a DPT+Prevenart, utána beadtunk fél kúpot és semmi baja nem lett. A Prevenar mindenféle légúti betegségektől véd (amikből most sajnos rengeteg van). Igen, sajnos mindenki mást mond - ez a legidegőrjítőbb kezdetektől fogva - nincs semmilyen egységes álláspont... :evil: :evil: :evil: Látjuk, hogy itt a fórumon levőknek is mindenkinek mást mond a védőnője, orvosa...
Pl. a rota-vírusról azt mondta a védőnő, hogy ha az ember/gyerek elkapja, persze kórházba kerül, de ez csak 1 a sokból ami körülvesz minket és az összes ellen nem tudsz védekezni...valahogy én is így álltam a kérdéshez. Nem szeretem amikor mindenhonnan bombáznak valamivel ami fizetős...

Látod, Tigris, mondtam hogy majd oltás után alvás lesz :D :D :D
Nálunk is így volt, akkor aludt először egy jó nagyot :D
Előfordul azért néha, hogy felébred 4 körül és szopizik, aztán visszaalszik. De nem is baj, mert ha éhes, inkább ébredjen fel, úgysem gyarapodunk olyan nagy léptekben...A jobb cici ellen továbbra is sztrájkol, csak akkor nem, ha nagyon fáradt (este) vagy nagyon éhes (reggel). A többi 3-4 alkalomkor mindig ki kell cseleznem valahogy , ami elég fárasztó és idegesítő...

Moci most reggel beszopizott 220ml-t :D (eddig a rekord 240 volt, de az csak egyszer volt amikor majd 11 órát kihagyott én meg már úsztam). 5,45 kg és 63 cm volt szerdán. Inkább nyúlunk, mint hízunk :)
(54 cm-vel és 3,57kg -val született, majdnem 10 centit nőtt 3 hónap alatt! Még szerencse, hogy ezek szerint az Apja és nem az én testalkatomat örökölte - én 155cm vagyok... :) :oops:

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: