[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
!!!!Babaproject 2010!!!!! - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Virág a Te új vonalzód is nagyon édes! Már nagyon várom a családi fotókat!!! Bencus hamar feldolgozza az új helyzetet, nyugi, hiszen olyan kis cukika!!!:)

Pedi mi lesz a menü????

Kép
Kép

Moncsi
monalux
 
 


Pedi, köszönöm a megerősítést Bence-ügyben!
A gátsebem egészen szépen gyógyulgat. Nagyon jót tett, hogy a kórházból való elbocsátáskor pár varratot kivett az orvosom. Azóta sokkal jobb. Most inkább az aranyér az amivel küzdök... Soha életemben nem volt, így azt sem tudom mit vegyek a gyógyszertárban. A férjemet elküldtem uszodázás előtt az ügyeletes patikába, hogy hozzon valamit. Remélem hatni fog. Emellett a medencecsontom, a csípőcsontom és a farcsontom fáj, de ez teljesen természetes. Amit jó jelnek tartok, hogy már második napja bírom fájdalomcsillapító nélkül.
Milyen süti ez a fekete rózsa???? nem hallottam még róla...

Ma rámerészkedtem a mérlegre... +3,5 kg van rajtam... :twisted: de valamiért úgy érzem, hogy ez csak víz. Lehet, hogy a szoptatás miatt több vizet tart vissza a szervezetem????? Nem tudom... de érzem, hogy az arcom is teltebb és kicsit feszül... Bencénél tök más volt. :roll: :roll: :roll:

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Basszus, Virág, nagyon jó az a 3,5kg, az hipp-hopp le fog menni! :wink:
Itt található meg a süti receptje!
http://gabojszakonyhaja.blogspot.com/20 ... makos.html
Egyébként, itt találtam a babaneten a múltkor az egyik topikban. ( Csak véletlen olvastam bele abba a topikba, de ezért már megérte. :lol: )

Mona! Mondhatni, hogy klasszikus lesz a menü. Halászlé, amit a férjem főz majd, Ő tud a családban a legfinomabbat. Tökre unom már, hogy minden évben főz anyu is, meg anyós is, és akkor egyél itt is, meg ott is. Hát kitaláltam, hogy idén nem engedek nekik aznap főzni. Én előző nap megsütöm a bejgliket. Tervezek még juhtúrós sztrapacskát, sajttal, sonkával töltött rántott pulykamellet, hozzá francia salit, és persze elmaradhatatlan a mákos guba. :)
pedi
Kalocsa
 
 

 
 

Pedi
Regivel másabb volt a hasam, úgy félídőig teljesen hasonlóan nőtt, de most csucsosodik, olyan mintha egy hatalmas labdát nyeltem volna, amúgy valóban ugyanolyan vékony vagyok. Meg Reginél 54 kilóval indultam, most meg 58-ról. A második gyerkőc után aktívan fogok sportolni, szeretnék úgy 55-56-ra lemenni, és kicsit alakformálni, inkább vállra, felsőtestre menjen, ami a fenekemen van, edzésterv van rá, mert évekkel ezelőtt eredményesen csináltam.
Egy hete már engem is zavar a pocim, nőtt egy nagyot megint az elmúlt két hétben. Kis kézi seprűmmel egyre macerásabb a hajolás, vagy a gugolva seprés.

Csillagvirág
A Mastu nagyon jó, nekem is az van. De 6 napnál tovább nem lehet használni, viszont annyi idő alatt biztos hogy segít.
Viszont egy másiktól szép kis allergiás reakciót kaptam, már nem ugrik be a neve, de az egyik legolcsóbb, zöld doboza van. Tudod attól szenvedtem aztán 3-4 hétig, viszketéssel meg minden.
De szerencsére nekem is ritkán jön elő, Regivel szülés után nem volt, de a szobatársam jobban szenvedett tőle, mint a gátsebtől.

Sínadrágért, meg kabátért indultunk, de közben nagybevásárlás lett (Rossmann, Lidl meg Aldi). Jó kis kabátot meg nadrágot találtunk, majd teszek képet. 2-3 évig is fogja tudni hordani a kabátot. Vettem pocakkrémet is, remélem használ.
Vendég
 


Brita! Tényleg írtad a viszketést! Te eddig nem kented a pocidat semmivel? Most milyen krémet vettél? Nekem a viszketés már elég régen kezdődött, de csak időnként jelentkezik, gondolom, amikor a picur éppen ugrik egy nagyot a növésben. Először a vakbélműtétem hege viszketett nagyon. Amúgy én a kezdetektől használok rá olajat. Először csak sima babaolajat használtam, aztán az egyik barátnőmtől kaptam ajándékba Rossmann-os kimondottan kismami pocakra való olajat. Most azzal kenegetem este zuhanyzás után. Olyan jó selymes is tőle a bőröm, de szerintem ez még nem óv meg a repedezéstől. Nekem sajnos a bőröm nagyon hajlamos rá, a combom is olyan a csípőm alatt, meg a melleim is. Aztán, ki tudja, lehet a pocim meg éppen nem fog csíkosodni. Egyébként, én sem félek tőle, hogy nem fogok visszafogyni, csak most kicsit új ez a helyzet, kezdem egy kisebb bálnának érezni magam, meg az zavar, hogy most már vannak korlátaim. Én ilyen állandóan pörgős, sajtkukac voltam. Hát, ez most nem megy, és ehhez még hozzá kell szoknom. Amúgy alkatilag sajnos nekem is a csípőm az ami erősebb, és a karjaim meg, mint a ropi, a hátam is csontos, de a melleim... :shock: Egyik este kíváncsiságból lemértem magam. Hát a mellem meg a csípőm egy széles. De ebből a mellkörméretem az, ami 14cm-el lett erősebb, a csípőm csak 4-el. Nagyon félek ettől a cicinövekedéstől. Mi lesz velem a végére, meg majd szoptatáskor?! El is döntöttem, hogy jövő héttől elkezdek vmi light-os tornát, hátha erősödne kicsit a hátam, mert az pl most is majd beszakad.
Jaj, ne haragudjatok, hogy így kitörtem, de olyan jó ezt elpanaszolni olyanoknak, akik talán megértik, hogy miről is írok. (Látod Beze, másoknak is tud nyűgös lenni a kismamiság, és én azt hiszem, hogy ez teljesen normális.)
pedi
Kalocsa
 
 


na halóóóóó!!!

csillag: úúúúúgy örülök nektek!!! bence teljesen természetesen kezeli a dolgot és ti is a legjobban. még kihangsúlyozhatjátok azt ilyenkor, hogy apa a nagyfiúkkal megy usziba. és próbálj te is minél hamarabb elszaladni vele mondjuk a faluba a kisboltba, gergőt otthon hagyva apára. de én nem oktatnálak ki gyereknevelésből. én csak gondolom ezeket. az ösztöneim mondják.
gergő menniyt van fent? mennyiket eszik?

dike: GRATULÁLOK!!!!!! lassan túl vagy a nehezén, mármint ami az aggódást illeti.
szülésznő: én kérdeztem a dokit, hogy kit ajánl, kivel szeret dolgozni, aki nekem is megfelel. többet is felsorolt. sőt, szinte mindenkit a kórházban, így lehet, hogy nem fogadok, mert mind aranyos. valaki majd csak elkapja a kislányomat!!!

pedi: a cipő, amiben jársz rajtam is itt van... ezt jól elmondtam. nem is merek mérlegre állni, ha hazamegyek.úgy érzem, rengeteget híztam. mondjuk nőttünk is, de kisebb bálnának kezdem érezni magamat. lehet, hogy visszamegyek a konditerembe, vagy itthonra beszerzek valami napi 20-25 perces kismama tornát. nekem elég sokat fájnak a szeméremcsontjaim, de lehet, hogy az izmaim ott lent. igazából elég behatárolhatatlan. inkább nagyon combtő. milyen lamináltat vettetek, hol?

mona: én is szívesen sütök. annyira örülök, hogy a soraidból árad az enrgia és a jókedv, öröm. vigyázz magatokra!!!

CHAM: sajnálom a mosást!!!!

brita: ejha!!! téged mi hajt??? mennyi energia, apám!!!! jó vásárt csináltatok biztos.

mia: mekkora pocak!!!!!! széééép!

nita: babakocsimat nem eladni, héjjjj!!!! barni????

bogi: megetetted, megitattad már az angol úri népet???? gondolom el vagy fáradva!!!

nika: hogy zárt az ovi???

annyira kíváncsi vagyok zsuzsiékra!!! szerintem nincs ideje jönni, de már otthon van, mert a blogjában már a vonalzót átállította zsófisra. már nem cvisszafelé számol, hanem előre. mutatja a babucija korát.

csillag: aranyos, hogy a kisautód megy tovább!!!


mi jól vagyunk. ma csúsztunk mi is egy párat délelőtt, utána pedig napozás volt, mert isteni az idő. sütött a nap és szakadt a hó egyszerre. viszont holnap indulunk haza. sajnos!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


nekem kereken 100 napom van hátra!!! juhééééé!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


köszönöm a dicséreteket:)) ja és a szülés időpontja juni 21:)

KépKép
dike
 
 


dike: vagy, ahogy a babátok majd gondolja... :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Jaj, Kati! De jó, hogy jöttél! Már kezdtem aggódni. Az jutott eszembe, hogy megkérdezek itt vkit, megvan-e a számod?! Gondoltam, lehet, hogy a nettel van vmi. De ezek szerint minden ok, hála Istennek! Hát, talán azért is érezzük át most egymás "problémáját", mert a legközelebb állunk az időben. Végül is, az normális, ha most gyorsabban jönnek fel a kg-k, én azt olvastam, hogy a középső trimeszterben ez jellemző. Csak nehéz elfogadni, megbékélni vele, hogy a test, ami eddig volt, már nem a régi. Meg igazából engem tényleg inkább a korlátok zavarnak. Egyébként, pl a séta most sokkal jobban esik, mint az elején. Lamináltat a diegoban vettünk. megpróbálom megkeresni, és belinkelni, de majd úgy is teszek fel képet, ha kész a szoba. A színe az írtó vagány lett. Olyan szép sötét barna, amit elképzeltem. Mivel két új tetőtéri ablakot tettünk be, nagyon világos van fent, és a bútoraink meg egytől egyig fenyők, így meggyőztem a férjem, hogy a fal legyen sötét. Kíváncsi vagyok, Ti mit szóltok majd hozzá. De mire az elkészül annyira, hogy képet is tudjak feltenni.... :roll:

Már félig kész a sütim.

Mia! Tényleg, hogy van Tomi?

Beze! Megint nagyon eltűntél!

Nita! Mivel foglalatoskodtatok ma?

Bogárka! Hogy bírtad a mai napot? Főnököd rendes volt?

Csajok! Mindjárt kezdődik az X-faktor! Hajrá Veca! :lol:
pedi
Kalocsa
 
 


pedi: igen, így van, hogy átérezzük, bár a többiek is mindig megnyugtatnak, de így szuper!!! kíváncsi vagyok, melyikünk tartja hamarabb a kezében a babácskáját. :roll:
vagány lehet a laminált! nekünk is sötét van, de takarítani... pfúúú

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Na, itt vagyok! Még le kell majd szaladnom betölteni a sütit, mert a mákos résznek még hűlnie kell.
Utána olvastam, hogy úgy írtam, mintha a laminált lenne sötét. Mondjuk az is sötét, de az csíkos, viszont a fal az, ami igazán sötét. Csinált rólam a férjem képet a szoba egyik sarkában, rajta van a fal is meg a laminált is, mindjárt felteszem.
pedi
Kalocsa
 
 


apa ma ezt sütötte:):):)
rigó jani

Kép


Kati: Még lehet szavazni:) harmadikok vagyunk :) elvileg tegnapig lehett volna gyakorlatilag ma is tudtam még szavazni.
Te jelöltél be tegnap facebookon?

nika70
Salgótarján
 
 


sziasztok, csak beköszönök, hulla vagyok, tesóméknál szülinapoztunk.....
ja és belebetegedtem a kabát-elcseszésbe....szó szerint, újra láz, fáj a torkom, tüdőm. :roll:
puszi mindenkinek és szép estét, én bebújok az ágyikóba és nézem az X-faktort
chamomilla
Pécs
 
 


hú, nika ez gyönyörű 8) 8) 8) 8) az igaz, 3 torta volt nővérem szülinapján....most vmi sósat ennék :oops:
chamomilla
Pécs
 
 


Nika, istenien néz ki a süti!!!!!!!!!!!!! Húúúúú de jó kis Párocskád van, ezt a kényeztetést!!!!!!!!!!! :D :D :D

Pedi, megnéztem a sütit, nagyon jól néz ki! sajnos én ilyet nem ehetek, mert kb 10 éve nem bírja az epém a mákot... :? pedig annyira szerettem régen!
Várom a fotót amit ígértél a szobátokról!

Cham, gyógyulgass most már meg nekem!!!!!!!!!!!!!!!!

Kati, Neked is köszi a biztatást Bencével kapcsolatban. Én is azt tervezem, hogy minél többször elmegyünk majd kettesben a falusi boltba úgy, hogy Gergő itthon marad Apával. Most még sajnos nem tudom megtenni, mert nem merek kocsiba ülni a fájó "alkatrészeim" miatt... :? Remélem, hogy a hét közepe-vége felé sikerülni fog!
Fotót Tőled is várok ám a síelésről!!!!!!!!!!!!!!!

Most sírdogált egy kicsit Gergő este és (kövezzetek meg nyugodtan) én bizony "elbőgettem" a kiságyban. Előtte babusgattam, megetettem, kicseréltem a pelusát, úgyhogy semmi ilyen jellegű baja nem volt, csak egyszerűen hozzám akart még bújni... Tudom, hogy egy ekkora pici babának szüksége van a testközelségre, de nem akarom hozzászoktatni ahhoz, hogy kézben aludjon csak el. Anno Bencével is megcsináltam ezt az "elbőgetést" pár alkalommal és nem is volt gond a későbbiekben. Hamar megtanulta, hogy a kiságy arra való, hogy aludjunk benne... Ugye nem vagyok szívtelen dög???????????????????????

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Csillag! Na, ezt gyorsan felejtsd el! Elaludt a gyerek? Igen! Tehát, nem volt semmi baja. Gondolom, ha tovább csinálta volna fél óránál, akkor Te sem hagyod! Ha, most hozzászoktatod, hogy minden kis nyavalygásra ugrasz, akkor később nem bírod majd, és nem a 3,5 kg fog gyorsan leszaladni rólad, hanem sokkal több! Szóval, nyugi, én maximálisan megdicsérlek! :wink: Véleményem szerint, Ők már most sokkal okosabbak és ravaszabbak, mint azt egy felnőtt gondolná!
pedi
Kalocsa
 
 


Még nézem a Bond filmet, de azért közben gyorsan írok.

Pedi
Eddig nem kenegettem, mert csak néha viszketett a hasam, de most már a mellem is (most az is növekedésnek indult, és az előtej is néha jön már, egy-egy csepp formájában). Semmilyen testápolót sem használtam egy ideje, szóval épp ideje volt. Regikém is kapott testápolót, olyan boldogan kente magát vele. Ilyenkor este érzem jobban már a viszketést, gondolom a bőr hidratáltsága már nem túl jó, fürdés után sokkal jobb. :lol:
Én is rossmannos krémet vettem, csak nem az olajat, hanem a krémet.
Ja igen, a csíkok akkor is megjelennek, talán halványabbak lesznek, de inkább a viszketésre szeretném én is használni, meg jól esik a kényeztetés a bőrőmnek.
A korlátok már engem is zavarnak, még néhány hete annyira bírtam pörögni, most meg már a lehajolás is necces. Ráadásul a hasam ülésnél annyira magasan van, hogy jól alátámasztja a melleimet. :lol: A gyomorégés miatt este már szinte semmit nem ehetek, éhesen fekszek le, csak a citromos vizet ihatom. De valahogy ezt a bő két hónapot már kiböjtölöm. Most már úgyis az a lényeg, hogy minél több időt a pocakban maradjon még a baba.
A hátfájás még amivel én is küzködök, azért ez érthető a terhelés miatt. Torna jól jönne, csak enyhe tornával kezdem én is, mert nem egyeztettem a dokival. A neten vannak jó kis gyakorlatok, érdemes kipróbálni. Meg a légzőgyakorlatokat is már most lehet elkezdeni.
Biztos szép a laminált padló, nekem a hajópadlók tetszenek, de irtó drágák.
Nekem Reginél is, és most is a 2 trimeszterben jött fel a legtöbb kiló. Végül is az elsőben fogytam kettőt, a másodikban meg híztam 8 kilót, aztán Reginél a 3. trimeszterben már mindössze csk 3 kiló jött fel. Most talán 4-5 kiló max, és akkor kb 2-3 kiló felesleg marad csak, ahogy csillagnál is. De Reginél semmi nem volt, tök jó volt látni a tükörben, nagy cicik, lapos has. Ami nagyon fura volt, hogy a csipő csont az úgymaradt, szélesen, annak több hónap is kell mire újra keskenyebb lesz.

Kati
Mindig is nagyon pörgös vagyok, csak most azért vannak határok, és ezt sokszor nehezen tűröm. Annyi mindent csinálnék, de már nem tehetem. Egyébként még tényleg jól bírom, vagy 7-8 nehéz szatyort cipeltem be, az autóból, utána még elpakoltam a sok élelmiszert, megtömtem a fagyasztót, de azért befért. :lol: Aztán még főztem, stb. 17 órakor jutott eszembe, hogy be kéne venni a magnéziumot. Úgyhogy csak most vehetem be az esti adagom, aztán a bond film után úgyis fürdök, alszok.

Nika
Hű de jól néz ki, ügyes apa!!

Chamomilla
Jobbulást!

Csillagvirág
Nem vagy szívtelen, én nem vagyok ennyire erős. Regi sokat aludt velünk, kiváncsi vagyok testvérkét hogyan tudjuk a kiságyba szoktatni.

Hű csajok, de szeretnék így kinézni, mint ez a bond csaj, úgy irigylem aki szép babaarccal születik, és jó géneket örököl.
Egyébként már láttam ezt a filmet, de velencében játszódik, többek közt a szt mark téren is, ahol mi is jártunk. Gyönyörű hely.
Vendég
 


Sziasztok!

Pedi:köszi Tomi gyógyulgat,doktornéni aztmondta kedden mehet oviba,amit nem is bánok,mert kezd lefárasztani... :lol:

Virág: anno Tomival én is így csináltam,nem vagy szívtelen! Szerintem ez egy jó megoldás,hogy ne szokjon nagyon kézbe...

Cham:jobbulást!!!

Bogi:?

Nika:nem semmi süti apám :shock: de ügyes férjecskéd van,én is elbírnák viselni egy ilyen kényeztetést apától :lol: :lol: :lol:

Fekete rózsa sütit pár éve én is csináltam,nagyon finom,anyósom minden évben szokott csinálni karácsonykor :wink:
Vendég
 


Én tegnap linzert sütöttem,életemben előszőr,mondom kipróbálom már!Az ihletet egyik barátnőmtől kaptam,aki mms-ben átküldte a képet a sütiről amit akkor csinált,és úgy megkívántam,mondom nekem muszály csinálnom!!! :lol: Így nekiálltunk Tomival,ő mindig segít nekem,imád sütni :lol: :lol: :lol: Persze így könnyű,hogy van segítségem :lol: :lol: Isteni lett,finom,puha volt a tésztája meg minden,pillanatok alatt befaltuk :lol: :lol: :lol: X faktor nézés közben :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


csillag: eszedbe ne jusson ostorozni magad.Jó anya vagy.

Hát igen apa sok mindent meg tud sütni :) és szereti is csinálni én meg nem állok az útjába :) én amúgy is béna vagyok sütésben :) bármit megfőzök de ne kelljen sütni :)

nika70
Salgótarján
 
 


Brita! Köszi, hogy megosztottad velem a kg-al kapcsolatos tapasztalataidat. Megerősítettél abban, hogy ezután már talán nem jön fel olyan sok kg. Meg mivel nekem is át kellett "renoválnom" az étkezéseimet, ez talán tényleg így lesz. Én mondjuk tegnap nem vacsiztam, de nem is voltam éhes. Viszont hajnalban korgott a gyomrom. :roll: A citromos víz jó a sav ellen? Na, akkor azt én is kipróbálom. Amikor nagyon nem bírom, akkor el szoktam szopogatni egy Renit, de annyira utálom az ízét.
Én testápolót minden nap használok, illetve hétköznap, reggel, mielőtt öltözöm fel. Nálunk borzasztó kemény a víz, szinte fehér a bőröm reggel, pedig amúgy kreol bőrű vagyok.
Hát, a hajópadló nekünk is sokkal jobban tetszik. Én kifejezetten utálom a lamináltat, borzasztó természetes ellenes, de ezen annyira nem fognak látszani az összeillesztések a mintája miatt. Meg úgyis teszek rá szőnyeget ott, ahol járunk majd rajta. Nekem anélkül nagyon hideg. Lent a nappaliban rendes hagyományos parketta van, de a gyerekszobában is laminált lesz. Sokkal olcsóbb.
Hozol majd képeket Regi cuccairól?

Mia! AZ jó, ha Tomi mehet oviba, szerintem Neki is, nem csak Neked.
:lol:

Bogárka?

Csillag! Milyen volt az éjszaka?

Kati! Ma is esik a hó?

Nita! Nagyon eltűntél!

Nika! Rigó Jancsit én is szoktam sütni. Nagyon egyszerű amúgy, de tényleg ügyes a párod, hogy ilyeneket csinál.

Cham! Hogy vagy ma? Remélem, jobban!

Dike! Mona! Ti hogy vagytok ma?
pedi
Kalocsa
 
 


Mia! Mi ma fogjuk megkóstolni a Fekete rózsát, de kinézetre Isteni. Most még a képviselőfánk krémjét fogom megcsinálni, majd azt is betölteni. Meg csinálok egy kis satjos-sonkás papucsot leveles tésztából. Majd mindent lefotózok Nektek! :wink: :lol:

Nika! Ha van hozzá kedve, nem is szabad az útjába állni. Nálunk Zoli főzni szeret nagyon. Úgyhogy különleges alkalmakkor Ő a szakács. Nekem meg maradnak a hétköznapok!
pedi
Kalocsa
 
 


Pedi:persze Tominak is hiányzik már az ovi,mindig kérdezi mikor mehet :D
Karácskonykor mit fogsz sütni? gondolj rám,mikor kóstoljátok a fekete rózsát,és küldj nekem :D :D :D Várjuk a képeket :!: :D
Vendég
 


Nálunk apa nemszokott főzni,sütni meg pláne nem!Régen mikor dolgoztam és este 10után mentem haza a munkából,jó kis húslevessel várt,na azt azóta is emlegetem,annyira finom volt!!!! Aztmondják a férfiak jobban főznek mint a nők,szerintem ez igaz! Apu és apósom is nagyon tud!!!
Vendég
 


Pedi:akartam már kérdezni,hogy ti a baba nemét nemtudjátok? vagyis nemis akarjátok megtudni?
Vendég
 


Pedi:Nevet eldöntöttétek már? nálunk még mindig kérdéses a kislányunk neve,ami nekem tetszik az apának nem és fordítva! Aztmondja apa,most nincs olyan név,ami igazán tetszene neki! Fiú név az volt,mi fiúra számítottunk,beszéltük is,hogy nem kell venni ruhákat mert Tomiról megmaradtak :D
De olyan jó lenne már nevén szólítani a picilányunkat,dehát sajna nembírunk megeggyezni! :roll:
Barátnőm azt mondta,ne is erőltessem apánál a név kérdést,majd a szülőszobán úgyis én döntök és azt a nevet választhatom,ami nekem igazán tetszik :lol: Ha így haladunk,lehet az lesz :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Többiek hol vagytok???

Bogi:biztos pihen,elfáradt tegnap...de jöhetnél már az élménybeszámolóval, nélküled olyan üres ez a fórum :!: Hiányzol csaje :lol:
Vendég
 


na megyek főzni,mert velem van tele lassan az oldal! pápá :wink:
Vendég
 


pedi! köszi meg vok...mindjárt megyünk anyósékhoz ebédre!:)))
per pillanat fáj a hátam meg kéne masszíroztatni:)

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!!!!!!

tegnapi napom katasztrófa volt.......alig éltem......hánytam meg minden....ma már jobb.......rendbe kellett hozni magam........
ma voltam modellkedni az uncsitesóm barátnője vizsgázott fodrász lesz......

Virág nagyon ügyes bba Gergő:):)
pusszantom a kis arcocskáját:):)

Virág nem biztos hogy azért vérzel most kevésbé mert megnyomkodott a szülésznő.....Máténál nálam is niagara volt de Barninál alig volt valami szülés után is......

egyáltalán nem vagy szívtelen mert hagyod sírni Gergőt...én is ezt csináltam Máténál és Barninál is.......

Barnika jól ugyan még folyik az orra meg köhög de alakul már.....

Dike szuper hogy minden rendben!!!!!!:)

Kati nem adom én el a babakocsi:):)...csak Bogival beszéltük ha már nemkell neked kié lesz:):)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Na, annyit írtok, hogy ez nekem követhetetlen... :D
De csak írjatok!!!

Dike,
nekem volt orvosom és szülésznőm is választott, a második baba elvesztése miatt. És jól tettem, mert az utolsó két hónapot végig kórházban töltöttem, ahol a dokim anygon odafigyelt rám, a szülésre pedig nem ért be, mert elhívta a főnöke műteni, és akkor nagyon jó volt a szülésznő. Egyébként is ő van veled végig, a dokik általában csak a kitolásra jönnek, mert ezt egyedül a hazai törvények szerint nem vezetheti le szülésznő (kivéve, mikor nem ér be a szülőszobába, mint nálam :lol: ). De a bausgatás a szülésznő feladata, míg a doki a vezénylő szakasznál van. :) Szóval te döntsd el, neked hogy biztonságos. Fontos, hogy hol szülsz, mi a szokás, pl. Fehérváron, ha nincs fogadott orvosod, a kutya sem néz rád, ha van, akkor tejben-vajban fürösztenek. Tapasztalat.

Csillag,
ha így érezted jónak, hogy hagytad sírni a kicsit, akkor így van rendjén. Én nem hagytam és ma sem hagyom egyiket sem, de mindenkinek más erről a véleménye. Én már csak ilyen ölbevevős, cipelős anyuka maradok, az első fiammal is riogattak, hogy majd milyen anyás lesz, hamarabb lett önálló, mint a kortársai, pedig rám volt kötözve éjjel-nappal, és velünk is aludt. Másfél éves korában pedig kapott egy heverőt, és az első éjjeltől ott alszik szép nyugodtan. Szóval simán ment a leválás így is, és a beszoktatással sem volt semmi gond, sőt az orvosoknál sem fél, nem sír, még injekciónál sem. Csani is nagyon szeret kézben lenni, onnan szemléli a világot, és mellettem nyugodtabban is szunyál, de a kiságyban is jókat alszik. Ők ilyen gyerekek, én pedig ilyen ölbevevős-együttalvós anyukájuk vagyok. De nem jelenti azt, hogy egyik vagy másik módszer rosszabb, mint a másik. Igaz, pszichológiából mi is azt tanultuk, hogy a kicsi ilyenkor "segítséget kér", tehát vegyük fel, legalább hat hónapos korig, mert a "segítségnyújtás" elmaradása a későbbiekben esetleg előjöhet kamaszkorban, amikor már nem fordul hozzánk segítségért, mert egészen pici korában az rögzült benne, hogy akkor sem kapott segítséget, nem jött hozzá senki sem.
Szóval: én felveszem, mert nem tudom, milyen nem fizikai - hanem egyéb baja van, és neki lehet, ez az utolsó mentsvára, ha kézben lehet. Te pedig tedd úgy, ahogy nektek jónak tűnik. Egy biztos: ilyenkor nem tanulnak még semmit, "csak" rögzülnek bennük érzelmek, hangulatok. Ranschburg mondta egyszer, hogy szeretné azokat a szülőket jól megrázni, akok azt mondják, hogy az ő gyerekük mintagyerek: eszik-alszik, büfi-pisi-kaki és kész. Ilyenkor nem kap(ott) elég érzelmi ingert a kicsi, és "belefásul" a küzdésbe=sírásba, csak náluk az apatikus viselkedést nehezebb észrevenni, mert milyen kis aranyos-elvan-gyerek az illető. Na, ember legyen a talpán, aki ezeken el tud igazolni, tény azonban, hogy az egészen kicsi koruktól érzelmileg elhanyagolt gyerekekkel volt tele a debreceni gyermek-pszichiátria, ahol gyakszin voltam. Ez utóbbi nem neked, és a többi gyermek-lerakós anyukának szól, hanem azoknak, akik SOHA nem vagy csak nagyon ritkán veszik fel, ölbe, stb. a gyermeküket.

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Pár fotó Gergőről:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csillagvirág14 2010.11.21 14:20-kor.

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


nem látszanak a képek Virág:(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


na most már látszanak............ÉDES KIS POFA GERGŐ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita, szerintem akkor próbáltad nézni a fotókat, amikor utólag szerkesztettem rajtuk... először túl kicsik lettek a képek. :wink:

Gergő "elbőgetését" ne úgy értsétek, hogy hosszú ideig hagyom az ágyában sírni. Erre én sem lennék képes. Tegnap kb 3-4 perc alatt volt vége a szomorkodásnak. Az éjszakánk is csodálatosan alakult,11-kor, 3:30-kor, utána pedig 7:15-kor evett. Szóval megint tudtam értékes órákat pihenéssel tölteni.
Én is tudom természetesen, hogy egy kisbabának nem csak fizikai szükségletei vannak és rengeteget énekelek, bújok, foglalkozom Bencével és amennyire ezt most lehet, Gergővel is. Viszont az is igaz, hogy képtelen lennék mondjuk egy ágyban aludni bármelyikükkel. Szoptatni sem tudok fekve, csak ülve. Ha nem hagynám (hagytam volna Bencénél) néha a kiságyban sírdogálást, akkor valószínűleg hosszú órákon át ülve, ölemben a gyerkőccel néznék ki a fejemből. Másnap pedig egy "zombi" anyukát kapnának a fiaim. Így viszont, hogy én is tudok pihenni éjszaka, van erőm foglalkozni a gyerekekkel.

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


csillag! gyönyörű Gergő baba,olyan jó nézegetni a képeket!

cham! köszi a tájékoztatást fogadok mindkettőt!

nita! jobbulást!

bogi! mi van ved?

KépKép
dike
 
 


Nita, Dike, köszi!

Nika, utólag is nagyon boldog névnapot kívánok Gergőnek!!!!!!!!!!
(Nem is tudtam, hogy ilyenkor van Gergő-nap... :oops: Mi majd tavasszal ünnepeljük a kis öcsit, mert Gergelyként lett anyakönyvezve.)

Rita, engem is az zavar most az alakomban, hogy a csípőm szélesebb maradt (és még marad is egy jó darabig...) Annak tényleg idő kell míg újra visszanyeri a keskenyebb formáját. A hasam most már egészen lapos, csak még a bőr lazább egy kicsit. Én is tervezem majd, hogy tornázok amint lehet, csak egy szempont fog a szemem előtt lebegni, hogy a szoptatás ne lássa kárát. :)

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


jajj nagyon édes Gergő a képeken :):):) és te is nagyon csini vagy viri :):):):)Én sem hagytam sirni annó és még velünk is aludt egy éves koráig vagy még addig sem. nagyon sokat volt kézben meg simizés volt ezerrel és semmi gond nem volt mikor külön kellett aludnia meg amikor levált ciciről sem pedig akkor már két éves elvolt.és az oviban sem volt gond.Mai napig jön szeretget amikor gy van kedve:) de ha én akarom akkor húzza magát nem szereti ha ő nem akarja ha meg úgy van kedve bújik.Reggel pl mindig mikor öltözik jön az ölembe :) meg este altatásnál akkor nagy ölelkezés van :)


Apa főzni is szokott én nem állok útjában :)
mást úgyse nagyon csinál meg :) még ha úgy tartja kedve felporszívózik de azt már nem szívesen :)

nika70
Salgótarján
 
 


Bogi, én is hiányollak... nem is nagyon jöttél mióta kijöttünk a kórházból...

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Virággal kezet fogok......én se bírtam volna elviselni hogy a gyerekkel egy ágyba aludjak.....

BOGÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ merre vagy???????????????

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


csillag igen most volt 17-én mert a mi Gergőnk simán Gergő :) én nekem bocsika de nem akarlak megbántani vele nem tettszik úgy hogy Gergely A Gergő valahogy jobban tettszik amúgy második neve Dávid :) ha nagy lesz majd választhat :)

nika70
Salgótarján
 
 


Nika, egyáltalán nem bántasz meg azzal, hogy Neked nem tetszik a Gergely név. Tudod, ízlések és pofonok. :wink: Azt hiszem akkor lenne igazán fura ez a világ, ha mindenkinek ugyanazok a dolgok tetszenének. :D Így viszont minden és mindenki szép színes körülöttünk. :D :D :D :D :D :D :D

Jaj Lányok, azt hiszem vennem kell egy mellszívót... túl sok a tejem... nagyon feszülnek a cickók. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Megyek és fellazítom egy kicsit kézzel... de ez így olyan macerás...

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


csillag: imádlak és örülök hogy nem bántódtál meg :D

nekem is volt mellszívóm :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Pedi, bocsi, lusta disznó voltam, csak olvastam. :oops: De beszereztem mindent, ki is mostam, már csak a pakkomat kell összerakni, és kész vagyok. :D Neked és katinak írom, hogy a bálna kifejezést még fenntartom magamnak! :wink:

Lyly, üdv újra köztünk!

Csillag, nagyon édes Gergő, te pedig nagyon csini vagy!!! Nem vagy szívtelen egyáltalán, Lexi kb 3-szor aludt mellettem, akkor én akartam, de egyszerűen bealudtam a szoptatásba. :( Senkinek nem kívánom azt az érzést, amikor dobogó szívvel arra ébredek, hogy úristen, hol a gyerek! :( Én nem tartom jónak, és nem is csinálom, de persze mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy jónak látja. :wink:

cham, sajnálom a kabátot. :( Jobbulást neked és Nitának is!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Lyly, Lexit Fehérváron szültem, fogadott szülésznővel és orvossal, de amíg a dokim nem ért oda, több orvos is megvizsgált, én nem éreztem azt, hogy le se tojnának, ha nem lenne a sajátom. Szobatársam ügyeletesnél szült, annyira meg volt vele elégedve, hogy fel is fogadta hazamenés napján.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Marcit is ott hozom a világra. :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Beze, Nika, köszönöm! Azt, hogy csini vagyok, kicsit túlzásnak tartom... Nagyon sápadt vagyok és karikásak a szemeim. Lehet, hogy van egy kis vashiányom, mert a terhesség alatt nem kellett pótolni, hisz jók voltak a vérvételek eredményei. A szülés és a szoptatás viszont jól kimeríti a vas raktárakat.

Beze, ügyes vagy, hogy mindennel elkészültél. Tudod már, hogy mikor lesz a nagy találkozás Marcival?

Képzeljétek, ma megmértem Gergőt és most akkora a súlya, amennyivel született. Ki is kerekedtek a szemeim amikor megláttam! :shock: A védőnő mondta, hogy akkor jó, ha 2-3 dkg hízás van naponta. Háááááááááát, mi csütörtök óta 25 dkg-ot híztunk. Gergő ezek szerint zabagép. :D :D :D :D :D :D :D mondjuk látom is az arcocskáján, hogy szépen kikerekedett neki. :D
Ma egyébként nem volt még semmi sírás, nagyon jól telt a napunk. Bence is teljes nyugalomban volt, úgyhogy panaszra nincs okom!!! :D

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Virág okos megértőek a gyerekeid!!!!!!!:))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


virág, gyönyörű Gergő!!!! 8) 8) 8) nem tudom, mi a jó, felvenni, vagy nem felvenni....anyám mindig azt mondta, ne vegyem fel -csecsemőgondozó volt-, de amúgy nekem nem voltak hasfájós, sírós bébik, este is elég jól aludtak, csak Marcit szoptattam igény szerint, aztán jól elrontottam. De így meg tudtam csak szoptatni, a nagyobbiknál kellett pótlás, tapasztalatlan voltam, hallgattam a 3 óránként való etetésre....az biztos, ha most szülök, akkor már az elejétől szoktatom az üvegre is, mert a cicit nem fogom tudni lecsatolni magamról.
na azért nem vagyok lányok, mert sz@rul vagyok.....és holnap suli és nem tudok lógni, gyűjtöm az enerdzsit....no meg pénteken élettan zh, nagyon nagy az anyag (így jár, aki nem tanul mindig)...
chamomilla
Pécs
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: