[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
1.inszemre készülünk babásai - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Isten éltesse Levit! Kép
20150601134430
 
 


BAccus pedig irni akartam, csak közben ZSiga felébredt :oops:

BOldog első szülinapot Levinek! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Linácska,
Boldog első szülinapot Levinek!
Kép

Boni,
Rendben, megpróbálunk mi is 9-re menni valamelyik nap, hátha összefutunk! :wink:

Monic,
Sajnálom, hogy nem jók az éjszakák! :( Remélem, Dávidkánál is beválik majd az új rendszerben etetés!

Sajnos tegnap reggelre Réka egyik füle begyulladt a lyukasztásnál. :( Pedig a héten telt volna le a 6. hét, hogy kicseréljük a fülbevalóját. Nem is értem, hogy mitől gyulladhatott be? Biztos homokos kézzel nyúlkált a Drágám a füléhez... :? Tegnap kenegettük tetránnal, meg sajnos kinyomtuk neki párszor a gennyt a cimpájából, és mára már egész jól néz ki.

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 

 
 

hehe Némó :lol: előtte jelzem azért mikor:)
Vendég
 


Boni,
Azért én sem úgy gondoltam, hogy kimegyünk minden nap... :wink:

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Köszönöm Levi nevében is a köszöntéseket. Tegnap megvolt a buli is. Most nem otthon vagyok, majd este teszek képeket is.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Levinek mi is boldog szülinapot kívánunk!

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


sziasztok

két hétig nem lesz netem most is szomszédén írok.
nem olvastam el csak ami nekem szólt. bocsi majd pótolom ha megjavítják a sajátomat.

Szóval LEVINEK NAGYON BOLDOG ELSŐ SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!!

(nagyon hamar elmennek a hetek, hónapok évek)

Nemsokára mi ünneplünk!!! :shock:

BONI
Anyunál van a Vivien 0-1 éves ruhái és kerestem Milónak valami göncöt mert épp hogy 2 - 3 db-ot bevágtam a táskába mikor mentünk persze ilyenkor az összeset leeszi, összemaszatolja stb...
Meleg ruhát meg nem is vittem mert hőség volt de anyuéknál egyik nap elég hűvös volt, úgyhogy aznap pizsamában volt mert az volt a legmelegebb ruhája. Találtam egy csomó rucit persze mind lányos volt ... mondtam Milónak hogy ha az utolsót összemaszatolja akkor szoknyába öltöztetem, hát ez lett a vége. :lol: :lol: :lol:
Jó persze kb. 2 mp-ig (a fotó erejéig) volt rajta :)
Kimostam neki a tegnapi ruháját és azt kapta vissza amikor megszáradt.

Nekem megvan a Titok könyvben és filmben de nem tudom hogy mikor tudom elküldeni, hiába a szomszédom vodás nem tud tenni semmit hogy hamarabb megjavítsák, ráadásul a hétvégén el is utaznak Horvátországba. :(

dita75
 
 


Sziasztok,

Linácska,

Levinek nagyon sok boldog 1. születésnapot kívánunk!!!!!!

Kép

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]https://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


NApsugarasat!

Lina Leviképek fantörpikusak..saját készítésű torta volt? Lili van mellette? mert ha igen iszonyat megváltozott :roll:

Némó jelöljük meg a csütörtök reggelt állatkertezésre. :lol: remélem jó idő lesz.

Dita étem én étem én... :wink: film az megvan online... de még nem kezdtem megnézni.
Vendég
 


Vicky, boldog Felediket Barbusnak!:)

Levinek nagyon boldog első szülinapot!!! De cuki a tortával, megzabálom!:)
Lilinek rövid haja lett, jól látom?

Mi jól vagyunk: Dorci nagyon szépen eszik. Legújabban éjjel 22 órakor felkel, hogy nagyon éhes és két doboz bébiételt bevág (vagy 1,5 doboz Aventes ételt). Este a legéhesebb. Szerencsére az én főztömet is szereti:) Megyek is főzni neki, minden reggel így kezdem.
Vendég
 


twist éjszaka eszik ? :D tejciszerű nem elég neki? :lol: édes kis falatom
Vendég
 


Levivel nem Lili van!!! Ő a barátnőm kislánya. Csak annyira körbeállta Levit a többi gyerek, hogy képtelenek voltunk olyan képet csinálni, amin csak ő van. Kicsit mérges is voltam.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Lina akkor jól éreztem, hogy nem Lilis :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Lina,
Nagyon édes Levi! Nekem csokis maszatos kép tetszik nagyon! :D

Boni,
Nekünk jó a csütörtök! Ha aznap nem 8-kor kell Réka, akkor odaérünk 9-re.

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Sziasztok!
Boni: csak pár napig volt Dorkánál ez az éjjel 22 órás nagy evés. Kiderült, hogy a fogfájás ébresztette fel, mert ugyanis kijött az első fogacskája:) Amióta áttörte az ínyét, azóta nyugi van, alszik szépen, nem ébred fel extra időpontokban és napközben eszik (nem éjjel).

A másik jó hír, hogy magától ül a kis drágám, ma kaptam rajta, ahogy ülve játszott:)
Mászik is már szépen ügyesen pár lépést, napról-napra fejlődik:)
Kép
Vendég
 


Sziasztok

Megjöttünk a nyaralásból.

Levinek Boldog első születésnapot!!!!

Kép

Kép
vius
Baja
 
 


Sziasztok!

Végre van netem már totál elvonási tüneteim voltak!
Igaz nem az enyém. A barátnőmék elutaznak egy hétre és addig odaadták az övékét! 8)

Anyuék is most mennek szóval gáz lett volna teljesen magamra maradni úgymond, mert nem szeretnék külföldre telefonálni ha beszélgetni szeretnék valakivel.

Akkor haladjunk visszafelé.

VIUS
Milyen volt a nyaralás? Hol voltatok??? Darinka élvezte?

TWIST
Nagyon ügyes a csajszid.
Nemsokára elmarad a támaszték is és szép egyenes háttal üldögél.

LINACSKA
Nagyon jók a képek, cuki rajtuk Levi és ahogy maszatol????
Hirtelen a hátamon is felállt a szőr mert beleképzeltem magam a szituba. De persze a szülinaposnak mindent szabad még maszatolni is.

Nekem ma jött el a pillanat hogy lekötöztem a gyerök kezét egy rugalmas hajpánttal hogy legalább tapsolni ne tudjon evés közben.
Folyton valamit babrál, tapsol, a szemébe dörgöli a kezére esett főzeléket. Annyira uncsi neki az evés hogy nagyon gyorsan lapátol és megy tovább, de közben is icereg-ficereg nem bír egyhelyben megülni egy percre sem.

Ó igen Twist lehet egyébként hogy valóban éhes volt Dorka. Milónál is volt igy pár nap hogy éjjel is felkelt enni de amikor megtelt a pocak aludt tovább aztán megemeltem az adagjait kicsivel és köv. nap nem kelt, úh. biztos kevés volt amit napközben kapott ezért éjszaka bepótolta.

BONI, TWIST
Kerestem a gépemen a doksikat de eszembe jutott hogy amikor vírust kaptam letöröltek mindent róla így már nincsenek meg nekem amiket kértetek.

A tornát egyébként a Czinkitől kaptam ha olvas minket és megvan neki biztos elküldi szívesen.

A Titkot pedig bmc-s lánytól kaptam, írok neki hogy küldje el mégegyszer.

NEMO
Sajnálom Réka fülecskéjét! Remélem már meggyógyult.

Képzeljétek mostanában nem ébredek fel Milóra éjszaka (igaz esténként lefekvés előtt szoktam egy kis dologélt tenni az ínyére)
Aludhatnék aztán mi történik??? Apa éjjel 2-kor jár vécére, aztán hajnalban csörög valami zacskóval, előtte meg köhögött fél órán át.
Mondtam neki hogy rosszabb mint egy csecsemő. Pont most olvastam az egyik babás magazinban hogy egy felnőttnek min. 5 órát kéne EGYHUZAMBAN aludnia.
Több mint egy éve nem aludtam egyhuzamban 4 óránál többet.
Nappal esélytelen aludni, ma is próbáltam délelőtt és délután is, tudtam volna mert Miló reggel 5.20-kor kelt fel úgyhogy 7-kor vissza is fektettem, épp elaludnék hát kopog a védőnő.
Majd visszatettem 10-kor aludni, pont félálomban voltam mire elkezdtek kalapálni meg fúrni itt két házzal odébb. Előtte nap pont a másik szomszéd garázstetejét csinálták azért nem tudtam aludni.
Most délután szintén ugyanezek zörögnek úgyhogy most már tuti hogy elmegyek a munkavédelmi boltba és beszerzek egy füldugót.
Délelőtt Miló mászkált itt a nappaliba és ilyen még nem volt hogy elbóbiskoltam. Arra riadtam fel hogy már félig a teraszon volt mert koppan egyet a lamellás szúnyogháló amikor kidugja rajta a kis buksiját. :roll:

dita75
 
 


BONI
Kicsit nosztalgiáztam a bmc-sben és megtaláltam :lol: :lol: :lol:

http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 1.0479.pdf

dita75
 
 


Ditusom, részvétem a nemalvás miatt. Azért vicces, hogy a párod milyen zajos éjjel:)), amikor végre aludhatnál.
Nálatok nem jára Family Frost autó? Esetleg még az is tudna kelteni. Nálunk a tejes a Boci-boci tarkát 7.48-kor szokta játszani, még hétvégén is, amikor aludnánk. Építkezés nálunk is dettó, beindultak a szomszédok.
Viszont mi is szégyelhetjük magunkat, mert igen ugatós kutyáink vannak.

Dorka is fogzik, most jön a második kis gyöngyöcske, nagyon sír egész nap. Nem tudom már mit csináljak vele. Volt Panadol és zselé az ínyére is, hűtőrágóka is. Most aludt el végre. Szegény:(
Vendég
 


sziasztok,

Linácska: Levinek boldog szülinapot!! képek nagyon jók!!
ne rémisztgess,h ha befordul keddig, akkor nem veszik ki!!!! én már nagyon rá vagyok állva a keddi császárria.

Évi: szupi, h felvették Dorcit az oviba! a játszón nem vettek fel egy ikerpárt, akik oktben lesznek 3 évesek, és anyuka ment volna vissza dolgozni. őrület mi van itt!!

Dituli: sajna a nem alvás mindenkit kikészit. én sem alszom már Nándussal való terhességem óta jól. igaz volt időszak, amikor azért elég jól tudtam aludni. de volt csajszi, aki mondta, h ő már 5 éve nem alszik a 2 gyerek miatt.

Monic: köszi szépen!!! amennyire lehet előre felkészülni a nehézségekre , felkészültem, de biztos nem lesz könnyű. én is a féltékenységtől félek!!

most már rááltam és megbékéltem a császárral, már nem félek tőle! el kellett tellnie egy kis időnek. meg beszéltem a szomszéd csajszival és olvastam a neten is kicsit róla, beszéltem egy szülésznővel is picit. szóval szerintem minden ok lesz.
bárkinek mondtuk az átforgatást, mindenki a császárt válassztotta volna. pláne, h hétfőn voltam vérvéten és ctg, és beszéltem egy szülésznővel, aki a ctg-t csinálta, mondta, h ő sem választotta volna a forgatást. a gyerekek tudják, h fordulniuk kell, csak vmiért nem tudnak, v rövid a kzsinór, v a nyakán van, v mind2. szóval jól döntöttem. de alá kell irnom egy nyilatkozatot, h nem vállalom a forgatást, és a császárt kérem. felmentem a szülészetre, ahol meg egy tök bunkó szülésznő kioktatott, és mondta, h meg kell beszélnem a dokimmal és az átforgatós dokival is az egészet. mondtam, h a dokimmal már beszéltem, jövő kedden császár van. erre hozzámvágta a nyilatkozatot, h az átforgatóssal is beszélnem kell. mentem az átforgatós dokihoz, ő a főprof, előttem egy cigány csajszival olyan mézes mázosan beszélt, igy cicám, úgy cicám, csak lestem. ezek után jöttem én, és mondtam, h miért, hát majd lenyelt, olyan bunkó, tapló volt velem, hát ha igy csinálja az átforgatást is még duplán szerencse, h nem vállaltuk be. a nyilatkozat szerint meg a császár baromi veszélyes, és az átforgatás és az esetleges spontán szülés, aminek kicsi a százaléka, kevésbé veszélyes. hát nem tudom, de nem hiányzik, h megnyomják, eltörjék vmilyét, nyakán legyen a köldökzsinór és baja legyen. ja és , h nem látszik uhn, h a köldökzs. a nyakán, aki ezt mondta, az nem ért a szakmájához- mondta az átforgatós.
na mindegy!! nem érdekel!! én már beleéltem magam a császárba, ha esetleg befordulna addig, akkor is a biztonság kedvéért a császárt szeretném már. már fáradt vagyok nagyon, a hasam hatalmas, már sehogy se jó, Nándust ua emelgetem cipelem még mindig, egyedül a főzést és a felmosást szabotálom el. már várom, h kint legyen Boti! egyébként ua rugdos, mint eddig, uh szerintem nem fordult be továbbra sem, és most már ne is.
anyu fog jönni az első héten, utána majd meglátjuk, h mi lesz. majd Csaba is lesz itthon, meg remélem anyós is jön. most a balcsin volt 3 napot, atána ment após után hévizre 3-at, előtte meg ügye 3 hetet járt fürdőbe minden nap. remélem szülés után segitőkészebbek lesznek!!!!! anyuék mondták, h ők elviszik szülés után Nándust pár napra, de én azt szeretném, h itthon legyen. nem akarom, h az legyen, h 5 nap kórház után nem vagyunk együtt. szerintem az is meg fogja viselni eléggé, nem h még utána is külön.
majd megoldjuk vhogy.
uh holnap megyünk anyuékhoz pihizni kicsit, vas bepakolok mindent, takaritunk , pihizünk, aztán még hétfőn de játszóterezünk utoljára egyett itthon Nándussal, majd hétfőn este bemegyünk anyósékhoz, h onnan menjünk kedd reggel a kórházba.
köszi a császáros tanácsokat, segitséget, szerintem minden ok lesz!

puszi mindenkinek, jó hétvégét!!
majd kedden dobok smst, amint tudok!!

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Dituli: milyen torna kellene ?

Boni: bocsi, de azt hiszem neked volt egy táblázatod arról h szoptatáskor mi tiltott. felraknád légyszi. ha jól emlékszem a citrusok is rajta voltak a tiltó listán, és emlékszem, h Nándussal én annyi narancsot és grapfruitot ettem, h csak na , lehet, h szegény attól volt annyira hasfájós. ezt most szeretném elkerülni. de sehol nem találok olyan listát, amit emlékeim szerint te raktál fel.
köszi

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Sziasztok!

Elköszönök egy kis időre, holnap hajnalban induluk Szlovéniába, csak már most elviszem a gépem anyuhoz, hogy ő vigyázzon rá, ne maradjon itt az üres lakásban. Elvileg lesz netünk, de nem tudom, hogy mennyit jutok majd gépe elé, szerintem nem sokat. 24-én leszek újra.

Czinki,
neked nagyon szurkolok kedden, azért ha tudok, akkor mindenképpen benézek, és megkukkolom a kis Botit :lol: Ügyesek legyetek!!!

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Czinkeb
nekem is császárom volt,igaz nem tervezett...
Szóval én mindig azt mondtam,hogy császár soha,de a sok szenvedés után,amit átéltem,örülök,hogy császároztak. Ha lesz kistesó,és remélhetőleg lesz majd valamikor én csakis császárral akarok szülni. Ezt már a dokimnak is megmondtam...
Sztem nagyon jól döntöttél! nem kell félni,minden tök gyorsan lezajlik. Az egészben csak az a kellemetlen,hogy utána még jó sokáig nem lehet felkelni.
Egy pár jó tanács:
-ne emelgesd a fejed míg feküdnöd kell,mert fejfájást okoz
-igyál minnél többet,mert akkor hamarabb tisztulsz
-vigyél szívószálat,mert úgy könnyebb fekve inni
-vastag betét csázsár után is kell
-az eldobható császáros bugyinál ilyenkor nincs jobb
-kérj fájdalomcsillapítót,amíg lehet,mert ha már kikerülsz az örzőből,nem szívesen adnak
-fürdőszivaccsal a legkönnyebb ilyenkor mosakodni

az első felkelés kutya kemény,de minél többször kelsz fel,és sétálsz,annál könnyebb minden egyes mozdulat. Napról napra egyre kevésbé fáj a seb,viszont a 3. nap a legkeményebb,mert akkor van egy kis visszaesés,aztán meg megint minden ok. pár nap múlva,már a nyomát sem fogod érezni a császárnak!
sok sikert!!!!

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Dy: köszi szépen!!! aranyos vagy!!!

Linácska: jó pihit nektek, jó nyaralást!!

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Nem gond ha felteszek az én kis habcsókomról egy képet? Uncsitesó keresztelőjén készült. Olyan édes, nagyon büszke vagyok rá.

Kép

linacska: Levi nagyon édes. Nagyon vagány.

twist: Köszi, nőnek ezek a törpék, mint a gomba. Dorci nagyon kis ügyes már. Barbus kommandós mászásokat mutat be, de azzal nagyon gyorsan tud haladni.

dita: Hát a kajálás nekünk is egyre macerásabb. Már nyúlkál az edénybe meg néha kiveri a kaját a kanálból. Füldugóból a párom a viaszosra esküszik. Szundi. Ezt lehet kapni patikában és dm-ben is. Ő nem hallja benne ha horkolok.

czinkeb: Mennek a drukkok a szüléshez, nagyon ügyesek lesztek. Egyébként az egyik ismerősömnek az utolsó napokban hirtelen átfordult farosba a fia, ezért lett császár. Még Boti baba is foroghat.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Halihó!

Apánk szabin volt a héten, alig jutottam gép elé. Pakoltunk, lomoltunk, meg volt a nagy takarítás, vásárolgattunk is.

Czinkim!
Sokat gondolok rád! Mennek a drukkok! Alig várom már, h lássan Botit!!

Laló holnap kezdi a bölcsit, kéretik 9től ránk gondolni.
20150601134430
 
 


Sziasztok,

Czinki,

az első időkben én sem engedtem el Danikát, megmondtam, hogy aki vigyázni vagy játszani akar vele jöjjon el és itt lehet. De ha elment volna lehet, hogy azt érezte volna, hogy a kisbaba ittmaradt rá pedig már nincs is szükség és azért küldjük el. Én kb 2 hete engedem el egy-egy órára de tovább még nem. Igazság szerint nekem is hiányzik ha nem szöszmötöl itt kötülöttem.

VIkimami.

holnap gondolunk rád!

Mi jól vagyunk, van már napirendünk, dettó ugyanaz lett mint Dancival volt. Mostmár könnyebb a 2 gyerekkel, egyedül is egész jól elbírok velük, kevesebb a sírás is. Szóval minden oké.
Dávidka továbbra is csak anyatejen él, tápszer szóba sem jöhet, Danci pedig egyre okosabb, aranyosak mindketten.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]https://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Sziasztok!

Czinke,
Nagyon nagy drukk keddre!!! Sokat fogok gondolni rátok!
Remélem, Nándus jól fogja viselni, hogy kórházban leszel 5 napig!

Monic,
Örülök, hogy most már könnyebbek a napjaitok! :) Ha lesz egy kis időd rakjál fel új képeket a fiúkról! (Biztos nagyon sokat változott már Dávidka...)

Viki,
Drukk a bölcsihez! Majd írd meg hogy ment, mert kíváncsi vagyok mire számíthatok Rékánál!

Vicky,
Gyönyörű Barbus, büszke is lehetsz rá nagyon!!! :D

Twist,
Dorottya is igazi kis hölgy! Nagyon gyönyörű kislány ő is! És milyen ügyes az üléssel!

Dita,
Sajnálom a nem alvást! :( Én azért költöztem be Réka szobájába már hetek óta, mert ha Réka miatt aludhatnék, akkor férjem horkolására, vagy forgolódására ébredtem fel. Így legalább én is kialszom magamat, és ha Réka felkel éjszaka, akkor ott vagyok a közelben. Sokszor amúgy elég rászólni, hogy feküdj vissza aludni, és már fekszik is és alszik tovább.

Linácska,
Jó utat!

Boni,
Jó volt az állatkert! Nagyon aranyos volt Zsiga Rékával! Tényleg itt az ideje a tesónak! :wink: Köszönöm a képeket, most átjöttek. :lol:

Rékának meggyógyult a füle, és beraktuk a törökországi fülbevalóját. Majd csinálok képet róla, hogy milyen igazi lányos benne a rövid haja ellenére. Amúgy nagyon okos már, sokszor meglepődök miket megért, és tud már!

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Viki, drukk a bölcsihez! Majd mesélj! Hogy van? Első nap bent vagy vele egész nap, második nap 2 órát elmész, aztán harmadik nap teljes napot van már ott?

Némóka, szuper a fülgyógyulás! Majd kérjük a fülbevalós fotókat! MIlyen fülbevalót kapott, köveset, simát?

Monic, tök szupi, hogy a második gyerekkel már minden könnyen megy:) Jól belejöttél:)

Vicky, hát valami meseszép a kislányod!!! Elhiszem, hogy büszke vagy rá, csini nagyon:)

Czinki, megy a drukk neked, de minden rendben lesz!:)+++
Vendég
 


Czinki, én kértem Ditustól az Aviva tornát, az esetleg megvan még neked? Egy barátnőmnek kéne.
Vendég
 


twist: Nekem meg van az avivás könyv. Küld el priviben a címed és átküldöm.

viki: Én is kíváncsi vagyok a bölcsis dolgokra.

Köszi lányok, Barbus tényleg szép bár egyre elevenebb és amikor mérges vagyok rá mert eszi a babakocsi kerekét akkor néha elfelejtem milyen szép is a nagysága. :D
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Vicky, köszi, ment a privi!
Vendég
 


sziasztok

Vicky
Istenkém de gyönyörű ez a habosbabos lányka :)
A pipa látom nálatok is megy ezerrel :lol: :lol: :lol:

Nekünk jelenleg 5 db cumi van használatban.
Reggelente ha nem áll fel az ágyban akkor elvan több mint fél órát is azzal hogy a cumikat cserélgeti a szájában.

Monic
De jó hogy jelentkeztél. Szuper hogy már nem vagy annyira elhavalva. Mikor lezs kész a tetőtér?
Én is nagyon szeretném a képeket! Ha lesz időd tegyél sokat-sokat!

Viki
Folyamatosan gondolok rátok.
Nagyon kiváncsi vagyok hogy mit szól Lackó az új helyzethez.
Mindent írjál le részletesen.

Boni
Mi is kérjük a képeket. Aztán nem ám elhappolni előlünk Rékát. Mi itt erőteljesen versenyzünk érte Vikimamival aztán egyszer csak rádöbbenünk hogy elkéstünk! :roll:

Cinki
Gondolunk rád és nagyon drukkolunk hogy minden rendben menjen. Remélem könnyen viseled majd a császárt és hamar meggyógyul a sebed. +++++++++++++

Nemo
Fura mert már hány éve együtt alszunk és eddig talán párszor keltett fel ezzel-azzal de mióta megvan Miló arra is felébredek ha egy légy elszellenti magát.

Tegnap nagy zuhi volt .... épp elaludtam volna, tök jó csend volt és hulla szag mire rákezdett ezer decibellel az eső kopogni a tetőn.
Éjfélkor sikerült elaludni de szerencsére 5.30-ig folyamatosan, majd mikor elment apa dolgozni akkor még 7-ig.
Eddig talán 3x aludt 7-ig Miló, de jó lenne ha sűrűbben csinálná!
:wink:

Csak megvettem neki a zenélő thomasos mozdonyt.
Formabedobós és telefon van a tetején. Nagyon állat mert ha akadályba ütközik akkor irányt változtat és megy tovább.
Villog meg minden. Néhány percig eljátszott vele míg kerestem az elemeket hozzá. Aztán olyan bömbölésbe kezdett amikor elindítottam. Úgy megijedt hogy alig tudtam megvigasztalni.
Most már látom hogy saját magam szórakoztatására vásárolom a játékokat mert őt hidegen hagyja minden. Mászás és felállás mindenhol ahol csak lehet. A taxin szeret ülni (csak a derekam leszakad míg abban tologatom) és rajtam de csak úgy ha megyünk és nézelődik. Ennyi......
Még velem sem akar játszani a játékokkal. A minap is ott ültem vele a szőnyegén és kb. 3 percig tartotta érdekesnek hogy a kockából várat építettem amit ő lerombolt, majd sarkon fordult és otthagyott..... kiment a konyhába a hűtőmágneseket pakolni 2 percig aztán a teraszról szedtem össze megint. :?

Állatkertbe szeretnénk menni ősszel valamelyik nap ha már nem lesz ennyire meleg de túl hideg sem.
Szerintetek érdemes lesz elvinni???

Lina
Jó utat nektek, jó sokat mentek idén nyáron is. Titeket aztán nem fognak vissza a gyerekek.
Én is mennék szívesen de sehol máshol nem alszik el Miló csak itthon a kiságyában. :(

Twist
Akkor ti is zajos szomszédok vagytok a kutyusokkal.
Tudom nem lehet velük mit kezdeni ha ugatnak, legtöbbje ilyenkor nem fogad szót.
Én már csak emiatt sem vagyok kutyapárti. Volt életemben 3 kutyám, az egyik még kiskoromban, de utánam szökött a suliba és nem talált vissza vagy elvitték.
A másik kettő mostanában volt, de az utolsónál megfogadtam hogy soha többé. Én inkább cicapárti vagyok bár aznap amikor hazajöttünk a kórházból mondtam apának hogy vigye el őket mire hazaérek a babával. Nem is voltak beoltva meg neveletlenek voltak. Bejöttek a lakásba és felurgráltak mindenhová.
Bele sem merek gondolni hogy a babára ráugrottak volna aztán még meg is karmolják szegénykét.
Szeretem az állatokat de most már csak messziről, nem lesz most már egy halunk sem az tuti. Csak a gond van velük.
Ha kutyázni szeretne Miló majd elmegyünk tesómékhoz ott van kettő is, kicsi és nagy :)

Most búcsúzunk mert megyünk bababörzézni.
Kéne vennem néhány lelences pamutnadrágot amiben kúszhat-mászhat Miló és bátran tönkreteheti.

Szép napot mindenkinek!

dita75
 
 


Dituli: nagyon ügyes már Miló az ácsorgással, mászással! :) Hú, hát nálunk sem jöttek be a hangos játékok (bár magától mozgó még nincs neki), így pl. apa által vett szintetizátor játék az enyészeté lett. Legjobban apa dolgai érdeklik Dorkát és a csomagoló papírok, valamint a neylonzacskó. Na, azzal 30 perc a minimum, hogy eljátszik. Szerencsére érti már azt, hogy nem szabad és kiveszi a szájából.
Próbáltál már ilyesmiket adni neki, hogy üres üdítős palack, zacsi, újság? (persze felügyelettel)

Tegnap megbarátkozott egy kisgyerekkel Dorka, aki félt a többi gyerektől. Eleinte sírt Dorkától is, de aztán a kiscsaj olyan szépen mosolygott rá és simizte, hogy a baba már nem félt. Megszelidítette Dorka, nagyon ügyi és barátságos, a gyerekekért mindig is odavolt.)))
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönjük a ránk gondolást!

Eddig teljesen jó a bölcsi. Gyerekem szerint egy nagy játszóház sok gyerekkel. Rögtön bele is vetette magát a játékkonyhába.

Aranyos gondozó nénit kaptunk, bár Lackó még nem nagyon foglalkozott vele. Egy órát voltunk ott, addig felderítette a terepet.

Pisilni nem volt ott hajlandó, hazahozta. A gyerekek nagyon aranyosak.

Ott voltunk tízórai időben, Lackó is leült hozzájuk, kapott teát. Ami tök érdekes, mert nem issza, de ott simán letolta.

Holnap megyünk ismét 9re, 1,5 órát maradunk.

Nekem párszor könnyes lett a szemem, főleg mikor a gondozónéni mondta, h lesz az elválás, mikor marad tovább, stb.

Moncsi!
Örülök,h összeszoktatok a gyerkőcökkel!

Némóka!
Remélem jövőre Rékus is jól fogja viselni a bölcsit. Majd dobj fel az állatkertezésről is képeket!

Ditus!
Látod! Zsigi besunnyogott a partvonalról! Mondjuk amilyen szép szeme van nem csodálom, ha Réka is beleszeretne.

Öhöm, izé! Mondtam én vazze, h tök felesleges a sok hangos, villogó játék.
Sztem Miló is az a kategória, mint az én gyerekem, h később fogja lekötni hosszabb időre a játék. Addig marad a felfedezés.

Twist!
A beszokatás maga 2 hét. Nem olyan drasztikus, ahogyan te írod. Az elején ott vagyok én is vele, h megismerje, megszokja az új terepet. Megbarátkozzon a gondozónénivel, a gyerekekkel.

Aztán először egy félórára megyek el, később 1 órára.
20150601134430
 
 


viki: Hát én is nagyon kíváncsi leszek jövő szeptember környékén. Akkor megy elméletileg Barbus bölcsibe.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Biztos ügyes lesz ő is. Úgy láttam most, h a kisebb gyerekek könnyebben alkalmazkodnak. Meg, ha kedves a gondozónéni, akkor az sokkal könnyebb.

A miénk nagyon kedves, a többi gyerkőc is ment hozzá, ölbe vette őket, szépen szólt hozzájuk, simizte őket.

kérdezte, h ha Lackó sír, hogyan szoktuk megvigasztalni, h ő is úgy csinálja.
20150601134430
 
 


Viki, nagyon szimpinek hangzik a dadus néni! Tök rendi, hogy megkérdezte, hogyan kell megvígasztalni Lackót. Hát ez szuper, hogy ilyen kedves!:)
Vendég
 


Viki,
Ez a beszoktatás így szimpinek hangzik! És nagyon jó, hogy aranyos a gondozónő. A mi bölcsinkben jövő hétfőn lesz szülői értekezlet, majd akkor megtudom, hogy működik itt a beszoktatás.

Dita,
Igen, nekünk is furcsa volta az elején hiszen szombaton volt a 12. évfordulónk, de így legalább én is tudok pihenni, és nem vagyok egész nap hulla...
Hát, készülj fel, hogy Milót is jó sokáig csak 2 percig köti le valami. Réka talán mostanában picit tovább játszik 1-2 játékkal, de még mindig inkább engem követ mindenhova.
Ja, és a maszatolásra akartam neked még írni, hogy erre nagyon készülj fel, és próbáld magad nem nagyon felbosszantani, mert most ez következik nálatok is, és lekötni sajnos nem lehet őket. :? Mi most már ott tartunk, hogy minden ebéd után fel kell takarítanom a konyhát, mert mindenhol kaja van. Sőt, már a falba is beletörölte a maszatos kezeit Réka.

Itt tudjátok megnézni a képeket: http://picasaweb.google.hu/reka.szilvi. ... t20100813#
Ezeket Boni csinálta, mert aznap pont későn keltünk, így a fényképezőt már nem tudtam magammal vinni, így is nagyon sietni kellett, hogy odaérjünk.
Fülbevalós képet majd később rakok fel, mert most alszik Réka.

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Némókám!
Szépek vagytok!! Bár ahogy látom Zsiginek jó napja volt, 2 szép kislány kísérte :mrgreen:

Laló már a falat is össze zsírkrétázta, e van. Tényleg nem kell idegesíteni magát az embernek. Gyerekek :lol:
20150601134430
 
 


VIKI
Elhiszem hogy pityiztél kicsit még a gondolatra is. Azért pont ez a legszebb korszak és ott kell hagyni a bölcsiben idegeneknek.
Remélem nemsokára jön hozzátok kistesó és csak délelőtt kell ovisnak lennie Lalónak. Annyi elég is babának és mamának is, nem???

Tényleg aranyat ér a gondozónéni az elmondottak alapján.

Játék: Ha hiszed ha nem egyből rád gondoltam amikor elkezdett bömbizni hogy a bölcs Vikimami megmondta hogy felesleges.
Nem baj mert félretettem mindent most amit rendeltem (dömper, gitár, stb.) karácsonyra fogja őket megkapni. Addigra már okosabb lesz és valószínűleg már járni is fog, biztosan jobban értékeli majd mint most.

Egyébként nem bírok ellenállni a játékoknak. Nekünk nem volt sok és lehet hogy most élem ki a hajlamaimat :) :) :lol:
Bringát is már isten tudja hány éves voltam mire kaptam egy campinget. De meg is becsültem :)

Azért nyugtass meg hogy idővel ha ügyesedik, okosodik érdekelni fogják a dolgai mert most konkrétan csak a helyet foglalja a sok holmi.

NEMO, VIKI

Akkor azt hiszem elkezdem szedni a magne B-t számolatlanul.
A fal összefirkálásra nagyon mérges leszek, hiába gyerek vagy nem gyerek. Apa meg valószínűleg ki fog térni a hitéből ha meglátja, mert egy csomó pénzbe került a tapétázás, és tavaly festettük ki a szobákat. Bár ha minden igaz le lehet mosni róla ezt-azt de zsírkrétát nem biztos.

Amúgy emlékszem hogy én is összefirkáltam a falat pont akkor amikor a tanárnénik voltak családlátogatáson. Nálunk nem volt gond mert apám festő volt, másnap legurította egy perc alatt. :)
Amúgy én mindig nagyon jó gyerek voltam, anyunak soha nem volt semmi gondja velem. Sokszor annyira jó voltam hogyha fáztam vagy más bajom volt még akkor sem szóltam vártam anyukámra türelmesen. Sőt egyszer egy horrorfilmbe beillő eset történt.
Ha már meséltem akkor bocsi.

Aznap este anyu bekente a lábam testápolóval. Éjjel arra ébredtem hogy nagyon viszket a lábam. Sötétben kibotorkáltam a fürdőbe hogy lemossam a lábam hátha enyhül a viszketés. Mikor visszamentem a szobába felkapcsoltam a villanyt és akkor láttam hogy hosszú tömött sorban mindenféle hangyák és bogarak vonultak az ágyam felé. Felhajtottam a paplanomat és ott is hemzsegett egy csomó szárnyas meg mindenféle hangya és nagy bogarak is. Mentem anyához és mondtam neki hogy tele van az ágyam bogarakkal meg hangyákkal. Ő meg persze azt hitte hogy álmodtam és kérte hogy menjek vissza az ágyamba aludni.
Én mivel szófogadó kislány voltam első szóra visszamentem de persze csak a szobámig és ott pityeregtem halkan leguggolva az ajtó előtt. Anya egy kis idő múlva utánam jött mert sejtette innentől hogy valami nem stimmel és majdnem elájult amikor meglátta hogy mi van a szobámban. Hetekig be sem mertünk menni oda.

Persze ez a viselkedés már nagyon a másik végleg és nem szeretném ha ilyen lenne a fiam, mert pl. én is hiába voltam a legnagyobb az oviban meg a suliban volt hogy elgyapáltak, meg elvették a játékomat még a nálam kisebbek is. :oops:

dita75
 
 


Ditus!
Nyugodj meg, később fog szöszölni majd a játékokkal, de még olyan kicsi a csillogó villogó bigyókhoz. Sztem nézz szét a Fakopáncsnál, olyan jó játékokat lehet onnan is venni.

Sztem kezdj gondolatban hozzászokni,h Miló egy életrevaló huncut gyerek lesz. Hidd el a falfirkán kívül lesz egyéb más dolga is,amin kiakadsz.

Pl. amikor mesekönyvet szed szét, firkál össze, szétszed játékokat (menthetetlenül).

Nálunk pl. az uram hamarabb rádörren, amikor amortizál. Én már kevésbé, mert tudom, h lemúlik majd róla. Pl. amikor egy papírt apró fecnikre szaggat szét (és a lakás tele van vele :mrgreen:), a kupi mellett fejlődik a finommotorikája. :lol:
20150601134430
 
 


VIKI
Anyutól kapott egy nagyon édes Micimackós zenélős mesekönyvet. Az egyik fotón rajta is van. Nagyon szereti. Nem akarta anya neki adni majd csak szülinapjára de annyira tetszett neki hogy végül csak megkapta. Még fél éves sem volt már egyedül lapozta és módszeresen kitépkedte belőle az előbukkanó figurákat. :(
Szóval a rombolás már nálunk is kezdetét vette. :roll:

dita75
 
 


Ditus!
Nyilván nem a megfelelő ajándékot kapta :lol: Keménytáblás könyvek előnyben ;)
20150601134430
 
 


reggelt

Vikigondoltam rátok, csak időm nem volt írni. örülök,hogy LAckó ilyen jól viseli..drukkolok,hoyg könnyen menjen a beszoktatás és ne kapja el a betegségeket!

Ditus na a zenélő kütyüket én senem se Zsiga senem... nekünk két zenélő van amit mástól kapott. az FP bödönke és az FP daloló könyv.. már egyiket sem veszi kézbe., kinőtte .van aki meg azóta is nyúzza.. ja meg egy Chicco vonat..na azzal se játszott.

az üvegek, fakanalak stb jobban érdekelték :lol: :lol:

állatkertbe én egy évesen vittem, amikor már tudott menni egyedül..addig nem.

Némó jó volt találkozni! Réka egy tünemény, a fülbevalója meg gyönyörű :lol: a leopárdos képet külön köszönöm..
képzeljétek felugrott az üvegfalra, mintha az ott álló férfit meg akarta volna támadni!
Kép


Dita hát majd a fiúk lejátszák :wink:

Czinke drága gondolni fogok rád is :lol:

Fakopáncs játékok tényleg jók, kivéve a fa gyümölcsös füzögető mert az darabokra esett! :twisted:
Vendég
 


sziasztok

BONI
Nem semmi. Még jó hogy van üvegfal :lol:

Zsigi nagyon előnyben van hogy ilyen közel laktok! :twisted:

Nekünk 3 zenélős van. Az egyiket eddig imádta, szinte mással nem is volt el csak azzal de mióta mászik az sem kell.

Van még ezen kívül 3 másik zenélős de azok a plüssök amiket fel lehet húzni és lágy altatós zenét játszik. Konkrétan erre alszik el Miló este.

Őt nem érdekli sem újság sem műanyag palack, sőt ha az útjába kerül még félre is söpri. Fakanál stb. is max. egy percig aztán eldobja és megy tovább.

Most már nem is próbálkozom semmivel menjen, de azért ez estére eléggé fárasztó hogy egy percig nem tud megmaradni a fenekén hogy játszunk.

Czinkitől kaptunk egy aranyos könyvet. Van még ilyen keménylaposunk de ezt a Bogyósat szereti a legjobban.
Ha ebből mesélek akkor kb. negyed óra nyugi van, de aztán elkezdi ő lapozgatni meg ütögetni végül kiüti a kezemből és kikéredzkedik az ölemből.

dita75
 
 


Sziasztok!

Czinke kinek küld sms-t? Megszületett már Boti? Úgy izgulok értük!

Viki,
Ja, a konyhában a falat már ő is összefirkálta, de egyenlőre csak ceruzával, mert még csak azt kapott. :roll:
Ma hogy ment a bölcsi?

Dita,
Húúú, ez a bogaras story durva volt! Akkor gondolom azóta sem szereted a hangyákat?
Réka tudod mivel matat el most is hosszabb ideig? Számológéppel, billentyűvel...minden olyan dologgal, amit mi is használunk, és ezt ő is látja. Bár, mostanában azért már kezd játszani a játékaival is szerencsére. De való igaz, hogy nagyon fáradt tudok lenni én is estére, mert még mindig velem akar játszani egész nap. Sőt, mostanában mindent megkérdez, hogy: "ez?". Egész nap azt mondogatom, hogy ajtó, ajtó, ajtó, ablak, ablak, autó, autó, autó, troli, villamos...stb. Ja, és van két új szavunk! A ház (meg tudnám zabálni, olyan aranyosan mondja), és az ajtó.

Boni,
Hát, sajnos nagyon bemozdult a kép, de szerintem azért is, mert én is megijedtem nagyon.

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Halihó!
Én is Czinkiék miatt leselkedem!

Némóci!
A bölcsi ma is jó volt, sokat játszott a gyerekekkel.2 órát voltunk. A hangja ismegjöttmár. Egyedül hagytam fél órára, jól viselte. Holnap 1órát megyek el, megott is ebédel majd.

Érdekes volt, h több játék tetszett neki, de elég óvatosan állt mellé. pl. a benti csúzdán is csak akkor csúszott le, amikor mellé álltam. Utána már a gondozó nénivel is ment.

Sikrült végre ott is pisilni, igaz bilibe. A wc-re még nem mert ráülni.

Amikor egyedül hagytam, visszamentem suttyomba leselkedni. Olyan kis ügyes volt, szépen eljátszott. Én meg :cry:
20150601134430
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: