[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
Túlsúlyos kismama - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Gabik, Flake, gratulálunk a gyönyörű gyerekekhez!

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Katka: ne keseregj, és főleg ne add fel. Szerintem teljesen jól csinálod, ahogy elkezdted.
Azt biztosan te is tudod, hogy a szervezetnek kell legalább 2 hét, hogy lereagálja a dolgokat, és 30 dkg hízás még attól is lehet, hogy egy pohár vizet megittál mérezkedés előtt.
Szerintem tartsd ezt az ütemet, és meglássd, hamarosan beindul a fogyás. :D

Lilisgabi: nekem is a 70-75 kg az álmom 8)
2000-ben 83-86 kg körül voltam. aztán sikerült összeszednem egy kétoldali petefészekgyulladást, ami elég fájdalmas volt, és olyan erős antibogyókat szedtem, amik kicsinálták a hasam.
63 kg-ig fogytam le, ami önmagában jó lett volna. Csakhogy nekem nehezek a csontjaim, és 63-kg-osan úgy néztem ki, mint egy anorexiás, csupa csont és bőr voltam, az arcom beesett.
Úgyhogy a 70-nel nagyon ki lennék békülve. Főleg, mivel addig még 26 kg-tól kell megszabadulom. :oops:

Kindertojás: jó, hogy jöttél, mi van veletek?

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Hendegabi, Lilisgabi: Köszi a bíztatást.
Nekem is 70 kiló lenne az álomsúly, de hol vagyok még tőle! Az álmom, hogy jövő őszre már közelítem ezt a súlyt. :oops:
Viszont csak megindult lefele a súlyom. Most tartok két és fél hét után 2,2 kiló fogyásnál. 8) Ez jobb, mint amit terveztem, de hát biztos hullámzik majd. Próbálom úgy felfogni, hogy életmódot váltottam... Ha megy le az jó, ha nem akkor is egészségesebben élek. És tényleg jobban is érzem magam a bőrőmben.

Képzeljétek... Vettem egy gyönyörű mei-tai-t. És persze kicsi rám. Annyira nagy vagyok, hogy mire átvezetgetem, ahogy kell, nem tudom megkötni.... :oops: Nagyon megalázó érzés.... Biztos értitek...

Katka

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
katka22
 
 

 
 

Kindertojás:Köszönöm :D
Vendég
 


Sziasztok!

Kindertojás,
nagyon köszönjük :)

Katka,
az tök jó, hogy megindult valami! Én is elkezdtem nagyon lassan visszavenni egy kicsit, csak a szoptatás miatt nem merem nagyon durván.

Egyébként úgy látom, hogy az álomsúly szinte mindenkinél ugyanaz! Én is 75 szeretnék lenni :D

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


Flake: Én az elején nem tudtam visszavenni. Az első 2 hónapban híztam 8 kilót, aztán 3-ban még 3-at és 4. és 5. hónapban még 1,5-1,5 kilót... :( Na most ezt kell leküzdenem...

Katka

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
katka22
 
 


14-et szoptatás alatt?Miért?Éhesebb vagy?Én holnaptól kezdem a fehér kenyér száműzését,és a nassolás felfüggesztését.Majd beszámolok,nagy csodát nem várok,de karácsonyra normálisan kell kinéznem 2 gyönyörű kiscsaj mellett. :D Vagy nem készítünk képet rólam... :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Lilisgabi:
Aha, igen. Éhen akartam halni. Sűrűbben ettem, mint Peti és persze azt kívántam, ami hízlal.... :oops:
De velem ez minden gyerekem születése után így volt...., pedig annyira készültem, hogy most aztán nem...., de hát összejött.
Pedig a terhességel nettó 2 kilót híztam csak. Persze ducin kezdtem és még erre jött a 14 kiló....

Szurkolok, hogy elkezd és bírjad! Azt ugye tudod, hogy a szénhidráttól lesz a tej, szóval azért arra szükséged van. De szerintem egy óvatos diéta vagy inkább hívjuk egészséges étrendnek szerintem simán belefér! ;)

Katka

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
katka22
 
 


Érdekes: én is kívánósabb vagyok, mint terhesen!
Folyton ennék, szinte kényszeresen keresem kajákat :oops: , és főként a nasi menne.
Most pár napja azt próbálom, hogy 2 óra minim um teljen el a kaják között (ne egyek folyamatosan), illetve mivel már nem pöttyös a Vicus, igyekszem a nasivágyat joghurttal enyhíteni.

Viszont ha a szopiztatást abbahagyom, muszáj lesz erősnek, és kitartónak lennem:
1. : elsősorban az egészségem miatt, mivel ez a nagy súly nagyon megterheli az izületeimet (magyarul: piszkosul fájnak a lábaim)
2. szeretném, ha a gyerekeim büszkék lennének rám, és pl. egy tánciskolai évnyitón ne szégyenkezve mondják, hogy az én anyám az a dagi....
3. elég fiatal vagyok még, szeretnék én is büszke lenni magamra, jól érezni magam a bőrömben, és nem megérni többször, hogy az eladók a boltban ferde szemmel néznek rám(na jó, a kínaiban nézhetnek ferde szemmel :D ), meg célzásokat tesznek a méreteimre....

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Hgabi:Büszkék rád a csajok,ha itt lesz az ideje,el is fogják tudni mondani!
Tessék szebben látni a világot!
Izület dolgot értem,és igazad van.Tudjuk,hogy le kell fogyni,de baromi nehéz.Én veszek csütörtökön egy kazettát,és mindennap 20 percet fogok tornázni.Nem többet,akkor elmegy a kedvem. :D
Lili beteg vasárnap óta,orra folyik,semmi komoly,de a holnapi oltást nem kaphatja meg.A Lotti viszont 2-t is kap. :( Remélem nem lesz utána lázas...Szorítsatok!
Vendég
 


Hendegabi: Nagyon egyet tudok veled érezni és érteni. Én is szoktam hasonlóan érezni magam. :(
De most, hogy elkezdtem ezt az egészségesebb életet, azért jobban érzem magam a bőrömbe, bár még messze van a cél, de egyenlőre hiszek benne, hogy el fogom érni....
Szerintem még adj magadnal időt és amikor már könnyebb lesz, akkor elkezdhetsz egy óvatos kis fogyókúrát. De ne edd magad, hogy ez most még nem megy. Majd fog. Most meg sétálj sokat a kicsivel, a jó levegő és a mozgás mindkettőtöket fel fog dobi!

Katka

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
katka22
 
 


Lilisgabi: Szerintem ezek az oltások már nem olyan vészesek, mint korábban. Petit csak a 4 hós viselte meg, de az sem volt vészes. Kicsit belázasodott, de gyorsan túl voltunk rajta....

Katka

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
katka22
 
 


Katka:Nem lett lázas,csak nem aludt egész nap,de éjjel már simán.Mondjuk 3-szor keltett,azóta azonban visszaállt a régi rendre.Tegnap pl. este 9-kor elaludt,és ma reggel 8-kor keltett. :shock: Tök cuki,60 cm,5780 gr. :D
Lili kruppos volt a héten,itthon maradt,nem ment oviba.Jókat mókáztunk,sétáltunk,dumáltunk,vásároltunk... :D
Vendég
 


Kép Kép Kép
Vendég
 


Ki?Hol?Merre? :D
Mi jól vagyunk mind. :wink: Lotti 6070 gr,szopik,Lili oviba jár szépen.Én tornázom már,és fogyózok.Jól haladok,ha 80 leszek,teszek magamról képet :wink: .
Gyertek lányok!
Vendég
 


sziasztok!
visszatértem :twisted:
majd írok, hogy mi történt az elmúlt 2 hétben!

Addig is puszi mindenkinek: és mindenkiről kérem, hogy hol-mit csinált az elmút időben, :lol: és van-e már látszata :lol:

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Szia Gabi!
Én -5 kg-nál tartok.Semmi szénhidrát,futok,biciklizek,tornázok.Ha 80 leszek egyből megírom.Remélem 1-2 hét :roll: :D De baromira éhes vagyok egyébként.......... :twisted:
Vendég
 


Sziasztok!

Én sajna nem fogytam :cry: :oops: persze az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy mostanában kezd kialakulni a napirendünk (Ábel holnap lesz 2 hónapos), így igazából most kezd egyre több időm lenni magamra.

Lilisgabi,
szuper, hogy ennyit haladtál. A futással én nagyon szemezek (régebben futottam rendszeresen), de engem mindenki lebeszélt róla mondván, hogy apasztja a tejet és a melleknek sem tesz jót. Ezek szerint Te az üdítő ellenpélda vagy, szóval lehet, hogy mégis nekem is meg kellene próbálnom?!

Hendegabi,
mi az elmúlt két hétben felváltva voltunk betegek a gyerkőccel. Most már jó a helyzet, így jobban bele is tudok lendülni. Amúgy az egyetlen sikerélményem az, hogy legalább nem híztam a nagy tespedésben :)

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


sziasztok.
Nem írom le ide is, mi minden történt velünk az elmúlt hetekben. Gabi: te úgy is olvastad a 2009 júliusi babavárókban.
Többiek: ha érdekel bennetek: 424. oldal.


Gabi: gratulálok a fogyáshoz, és kitartást kívánok. Na és persze ne menjen a tejecske rovására.
Sajna én azt vettem észre, hogy ha csak kicsit is kevesebbet eszem, kevesebb a tejem is, úgyhogy még legalább 1 hónapig nem fog menni a diéta, sőt, elég sok édességet eszem.
De leginkább azt hiszem, marad a januári, vagy karácsonyi kezdés.

Adri: te is ügyes vagy. Csak óvatosan próbálkozz.

Most lépek, mert randim van egy pszichológussal: Nóciról szeretnék beszélni vele.

jók legyetek.

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Sziasztok,

Lilisgabi: Nem semmi milyen ügyes vagy! Hihetetlen akarterőd van! :shock:

Flake: Én futottam minden gyerekemmel. A fokozatsság a lényeg. Meg, hogy szopi után menj futni, amikor könnyű a cici. Én a szoptatós melltartóra erőltettem egy sport melltartót és a kettővel együtt kényelmes volt a futás. Nekem van futóbabakocsim is. Most Petivel még túl nagy a súlyom. Most nen futok babakocsival, hanem görizek....

Hendegabi: Szerintem Neked még a szopi az első és minden más fogyókúra csak utána jöhet. Ha apad a tejed, akkor inkább ne... Szerintem... :roll:

Én kis híjján 2 hónapja kezdtem a fogyókúrát. De csak óvatosan ugye és a mozgás is ritkán jön össze. De idáig 7 kilónál tartok, aminek örülök, de hát messze még a vége....

Katka

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
katka22
 
 


Katka, ez szuper!
Nem kell gyorsan fogyni, hosszú távon tartósabb a lassú fogyás, és a váltás sem drasztikus, könnyebben beilleszthető az életvitelbe!
Sajna, nekem most más gondjaim vannak. Nóci borzasztó féltékeny. :(

Amúgy minden ok.

Jók legyetek!
És kitartást!

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Katka:Szuper vagy!!!!!!!Így tovább....... :lol: :lol: :lol:
HGabi:Kitartás! :?
többiek???????????????????????
Vendég
 


Tegnap láttam, hogy Adrienne fenn volt a jelenlevő fórumozók között. Kár, hogy ide nem nézett be, hogy hírt adjon magukról

Flake?
Kindertojás?

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


NNNNa, az előbb méretőztem: híztam 2 kg-ot. :x
A fenébe is, ahelyett, hogy fogynék, még gyarapszom is.
Persze nem is csoda, hisz folyton eszem, és nagyon kívánom az édeset.
Most meg, hogy Nócival gondok vannak, az idegesség miatt is folyton rágcsálok. :?

Azt hisztem, most el kellene tökélnem, hogy visszafogom kissé magam....legalább ne hízzak tovább.

Gabi: ha jöttök, könnyen felismersz: egy dagi idegroncsot keressél, aki nasit majszol + 2 ordító lány 8)

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok! :) Velünk minden rendben! :) Még nem híztam semmit, de ugye nekem a cukor-problémám miatt nem is szabad! :) Holnap megyek reggelizős vérvételre, ettől függ, hogy kapok-e inzulint vagy sem. A dokim azt mondta, hogy ne várjak csodát, ha nem most, akkor 2 hét mlva... Nna, mindegy, Zaránddal is túléltem! :)

Ügyesek vagytok, nagyon szépen fogytok! :) El sem tudom képzelni, hogy csináljátok, mert én szülés után 16 kg-ot szedtem fel 7 hónap alatt... Remélem most nem fogok...
Vendég
 


Adrienn: Jó pocakosodást Neked és kitartás a diétához. Petivel nekem is kellett, de csak enyhén, de nekem még az is nehezen ment... :oops: Nem csodálom, hogyha 9 hónapig koplaltál, akkor utána híztál egy kicsit.... :roll: Nem terhesen semmi gond nincs a cukroddal?

Hendegabi: Miért féltékeny Nóci? :shock: Azért ő már elég nagy és napközben oviban van. Vagy pont ez a baj? Hogy neki bezzeg el kell mennie kistesó meg maradthat?
Ha nem haragszol, akkor adok pár tanácsot, mint több gyerekes, hátha találsz valami használhatót....:
- Nócit mindig vond be a kistesó körüli teendőkbe
- Apával beszéld meg, hogy minden nap egy fél órára vegye át a kicsit és olyankor CSAK Nócival foglalkozz.
- Játsz vele szerepjátékot: Mondjuk pónikkal, hercegnőkkel stb.... Hozd helyzetbe, hogy a rózsaszín póninak kistestvére születik és hagyd, hogy ő eljátszon ezzel a szituval és irányítsa a játékot.
Sokkal könnyebb neki rózsaszín póniként elmondani, hogy milyen érzések vannak benne, mi bántja és hagyd, hogy megoldja a játékban a helyzetet (játék közben minden megengedett, akár az is hogy eltünteti a testvérét vagy megveri az anyuka pónit, bármi). A lényeg, hogy megoldja a helyzetet és ezzel a feszültséget levezeti. Próbáld ki, pszichológusok is ezt használják. Legalább hetente 3-szor szerepjátékozz vele.

Ezek jutottak eszembe. Hátha valami bejön és még nem próbáltad.... ;)

Katka

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
katka22
 
 


Adrienne: jó, hogy bejelentkeztél. És még jobb, hogy jól vagy. :D
Majd írj, hogy mi lett a terheléses teszt eredménye.
Azért nem szép a dokidtól, hogy segítség helyett ilyeneket mond :x

Én sajna jó úton haladok az általad leírtak felé. Az elmúlt hónapban 3 kg-ot szedtem fel. Igaz, előtte nem. De ez is sok.
De a stresszelés miatt folyton eszem, és nagyon kívánom a nasit. :oops:

Katka: Hát, nem akarom nagyon részletezni, de néhanapján nagyon szörnyű. :cry:
Sosem gondoltam, hogy ennyire féltékeny lesz. Főleg, miután nem kifejezetten hozzám ragaszkodott (mondhatni: nem volt anyás). És most kínlódunk.
Beszéltem pszichológussal: türelmet, és kitartást ajánlott. És ő is azt mondta, kell naponta 1 óra, amit csak a Nórival töltök.
Hozzáteszem, ez gyakorlatilag szinte kivitelezhetetlen. Eddig 2-szer sikerült.
Abból egyszer az volt, hogy már alig bírtam tartani magam, mert folyton hallottam a Virág sírását, és legszivesebben átrohantam volna a másik helyiségbe, hogy kivegyem apa kezéből. Miközben a Nóri igazából jól elvolt az üvegfestékével.
Másodszorra pedig amikor a férjem átvette a picit, hogy akkor most ő foglalkozik vele, akkor a Nócinak is apa kellett volna.....

A kistesó körüli teendőkbe igyekeztem befogni. Valamikor hajlik is rá. Például szereti megmosni a lábát fürdéskor. De a pelenkát pl. nem is viszi ki (egyszer kivitte, és utánahányt a kukába :roll: ),
A babakocsit engedem neki tolni, meg most, hogy a Virág figyelme már kezd bontakozni, engedem, hogy bohóckodjon neki.
Csak nagyon kell vigyázni, mert ez az egész egy szófogadatlansággal is társul. És hiába mondtam már el húszmilliószor, most is odaad olyant a Virágnak (pl: szőrős maci), amitől baja lehet, és ráhajol, szorosan öleli.....

Igyekszem nagy türelemmel lenni, de sajnos néha szakad a cérna.
Pedig tényleg egyformán szeretem mindkettőt.

A szerepjátékos tippet még nem hallottam, de nem tartom rossz ötletnek. Ki fogom próbálni.
Egyébként a Lilisgabi által ajánlott szopiközbeni meseolvasás, feladatmegoldás is hatékonynak bizonyult (legalábbis nem minden alkalommal hisztizett, ugrált, rángatott).

Na, megint ilyen késő van.

Jók legyetek.

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Gabi!
remélem hamar belátja Nóci, hogy ez így nem jó! Drukkolok Nektek!
Amúgy a dokim nagyon segítőkész, nagyon odafigyel ránk! De ezek a tények, miért hitegessen??? Keresve sem találnék jobb dokit!

Katka!
Terhességen kívűl jók a cukraim, bár az is igaz, hogy a PCOS miatt olyan gyógyszert is szedek olyankor, aminek vércukorszint csökkentő hatása van. :) Lehet, hogy ezért jó! :) Csak ezt terhességben nem szedem, így szépen elkezd felkúszni a cukrom!
Vendég
 


Akkor jó, ha okés a dokid. Én értettem félre, bocs. :)

Nagyon szép nevet választottatok a kis jövevénynek. :D

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Hendegabi: Nekem Ágica 5 és fél éves. Ő olyanokban szokott segíteni, hogy a rugit, meg bodyt ki be kapcsolja pelenkázásnál, a lábmosás nálunk is nyerő. Ha kéri, akkor ölbe veheti. AZtán csináltunk Petinek szép pillangót, amit kivágott és kiszinezett és a pelenkázó fölé tettük. Peti szereti nézegetni. Szokott neki énekelni is. Meg üvegfestékből is csináltak képeket Petinek. Lemossa a cumit, ha megkérem és hozza böfipelust is. Nagyjából ennyi.
Most már persze többet is játszik Petivel (kukucsjáték stb), de 3 hónaposan ilyeneket csinált.
Gondolom délután a kicsivel mész oviba, ott mindenki megdicséri a babát. Erre is rá lehet játszani, hogy ő 'menőzhet' a kicsivel. Apát meg azt gondolom, hogy fogd be bátran a pici mellé, de persze lehetőleg tele hassal és kipihenten és meg fogja szokni a baba, hogy nem csak veled van. Most már 2 gyereked van és a kettő között meg kell osztani a figyelmet. A kicsinek természetes lesz, hogy nem mindig csak ő körülötte forog a világ, ha eleve erre szoktatod. És apa igen is segítsen és legyen egy fél órátok kettesben. A nagynak is szüksége van rád és nem csak a kicsinek. Ő idáig egyke volt és elég nehéz lehet neki ez a váltás, hogy itt a konkurencia. Nekem Peti 3 hónapos volt, amikor a legnagyobb kiborult és kaptam egy 6 órás kimenőt. Petiapunak lefejtem tejet, azt adott a Petinek és a nagylánnyal meg aquvaworldöztem egyett és persze szopi időben szépen fejtem. ;) Még jól is esett egy kis kikapcsolódás a babázásból a Zsófi meg megnyugodott, hogy ő is fontos. Szóval ha apa nem boldogul a kicsivel, akkor fogj be egy nagyit, de meg kell adnod az időt és a magán progit a
nagynak....
Amikor nekem a második gyerekem született, akkor automatikusan a nagyot próbáltam lepasszolni és nagyon ki volt akadva, hogy nem akar apát, meg nagyit.... És végül leesett, hogy 2 órát a picit bármely családtag tudja tolni, én meg foglalkoztam a naggyal. Nekem anno ez jött be..... :roll:

Katka

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
katka22
 
 


Katka tökéletesen jól csinálod!
Vendég
 


Sziasztok!

Nem voltam még itt, de tetszik, hogy sok mindent meg lehet beszélni, jókat-rosszakat, és segíteni egymásnak.
Azt kérdezném, mennyi az a túlsúlyfelesleg, amivel, még be lehetne vállalni a kisbabát? Szűlt-e már valaki nagy túlsúllyal, és melyik orvost ajánlja Vácon?

Köszi
monixx
 
 


Sziasztok!
Monixx!
Nekem a fiam születése előtt, a teherbeeséskor több mint 30 kg feleslegem volt. Váci dokit tudok ajánlani, de csak terhesgondozással kapcsolatos infóim vannak, mert a 34.héten váltottam dokit, így nem Nála szültem, de nagyon szimpatikus és kedves a Dr. Kondér Béla. Nagyon odafigyelt a terhességemre, szinte bármikor hívhattam, szóval én elégedett voltam Vele. :)

Mielőtt megkérdezitek: azért váltottam, mert akkor ment át (újból) a váci kórházba, és nekem ott kellett volna szülnöm. Ezt nem vállaltam be, mert én a váci kórházba csak akkor mennék, ha meg akarnék halni, így nem volt kérdés: váltottam. Nem mellesleg nekem a cukrom miatt sem volt mindegy, hogy hol szülök, így maradtam annál a kórháznál (és dokinál) , ahol a cukromat is kezelték. :)
Vendég
 


Katka: igyekszem megoldani, de sajna nem túl könnyű.
Tudom, hogy más is keresztülmegy ezeken, és még szörnyűbb dolgokon is, de én eléggé nehezen kezelem.
Azért most kicsit javult a helyzet, úgyhogy nem panaszkodom.
Persze én is próbálom bevonni Nócit mindinkább, de ugyanakkor nagyon féltem is a babát, mert a nagyobbik annyira szófogadatlan mostanában, és - bár nem szándékosan - folyton olyanokat csinál, amit nem kéne. Csak néhány apróság: szájában nyúlkál, az orrát beleteszi a szájába, ha nem figyelek egy pillanatra, csupa jó szándékból odaadja neki azokat a játékait, amikkel előtte kint az udvaron játszott, plüssöket.....
Tudom, nem akar neki rosszat, sőt! Csak a napi 20. után már nehéz türtőztetnem magamat, hogy ne ordítsak rá. :oops:

És közben azért sikerül időt szakítanom arra is, hogy csak és kizárólag a Nórával foglalkozzam. Úgyhogy lassacskán talán belerázkódunk. :)

Monixx: szerintem itt mindannyian túlsúllyal küzdünk, úgyhogy a legjobb helyre jöttél :roll:
Jómagam is 20-25 kg felesleggel kezdtem a második terhességemet (az elsőnél 10-15 kg-mal), és szerencsésen lezajlott minden.
Amire nálunk különösen kell figyelni, az a vércukorszint, mivel nagyobb az esélye egy terhességi cukorbetegségnek, illetve azért a toxémia is, mivel egy nagyobb terhet cipelő szervezetnél nagyobb esélye van a magas vérnyomásnak, lábdagadásnak, vizesedésnek.
Ha bármit szeretnél kérdezni, szerintem mindegyikünk nagyon szívesen elmondja tapasztalatait, és ötleteit.
Mennyire ítéled "súlyosnak" a helyzetet? 8)


Mesélj: útban van már a baba, vagy csak most tervezitek?
Ő lesz az első kis jövevény?


Adrienne: nem írtad, mi lett a terheléses cukor eredménye????!!!!!!

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Sziasztok!

Köszi Mindenkinek a válaszokat, jó érzés, hogy segítetek nekem :wink:

adrienne:
Köszi a doki nevét. Én is gondolkodtam azon, hogy nem a váci kórházban kellene majd szülni, ha egyszer odakerülök, de ha Pest, akkor oda nem tudom pl. melyik kórház lenne a jó, illetve nincsen kocsink sajnos, így ha sürgős lenne, nem tudunk időben bejutni, ezért Vác lenne az ésszerű, csak sajnos én sem hallottam sok jót felőle. :?

hendegabi:
nekem kb 40 kg a súlyfeleslegem, tehát nagyon sok :oops: jó, hogy itt egymásközt végre tudunk beszélni, olyan dolgokról is, amit egyébként nem szívesen mondunk :wink:

Tervezés előtt állunk, jövő tavsz-nyár körül indulna a babaproject :D addig le kell adnom minimum 30 kg-ot!! ajjaj, még kimondani is sok! Én sajnos derékfájós is vagyok, tehát nem merek belevágni így, mert félő, ha a lumbágóm kiújul, akkor, ha már pocaklakóm is lesz, nem tudok mit tenni, olyankor sem gyógyszer, sem injekció nem lehetséges, és a derékfájásom, sajnos a nagy súlyfeleslegtől van, legalábbis a doki azt mondja. Már nem is nagyon megyek dokihoz sem, mert szőrnyű, mikor szembesít azzal, amit addig is tudtam, hogy kövér vagyok! Most fogom újra elkezdeni a Fehérjediétát csinálta már valaki? Nagyon kemény, de megéri, csak sajnos nagy kitartás kell ami nehezen megy nekem :roll:
Igen, ő lesz az első kis jövevényünk, már nagyon szeretnénk.

Én szemüveges vagyok, és azt hiszem, kiskoromban, mikor először megvizsgáltak, azt mondták, hogy a szemfenékkel van valami baj. Azóta nem voltam szemfenékvizsgálaton, de úgy hallottam, akinek ilyen gondja van, az nem is szülhet természetes úton? Illetve tudja valaki, ma is még úgy csinálják a szemfenékvizsgálatot, hogy kitágítják a pupillát, vagy már van kicsit humánosabb módszerük is?

Köszi a válaszokat, és mindenkinek további Szép napot :P
monixx
 
 


Gabi!
A terhelésem eredménye nem lett jó, így mostantól szúrom magam. Nekem a terhelés ugye nem a szokványos volt, hanem csak a diétás reggelimet ettem, és utána mérték újra. Nna, nem baj, ki lehet bírni, Zaránddal is ment! Ja! És a vérnyomásom is nagyon magas lett, így arra is írtak gyógyszert... Más nyavalyát már nem várok és nem vállalok! :D

Monixx!
Én a helyedben felkeresnék egy diabetológust. Ezek a diéták nem biztos, hogy jók. Ilyen súlyfeleslegeknél, mint amik rajtunk vannak, már nem a legjobb módszerek. A cukraid rendben vannak? Mikor voltál terheléses vérvételen? Lehet hogy ott a gond. Vagy a pajzsmirigyeddel is lehet gond. Szerintem, ha elmész a Kondérhoz, és megkéred, akkor Ő elküld egy hormonprofilra és terheléses cukorvizsgálatra is. Mert ha ezekkel gondod van, akkor a teherbe esés sem lesz egy egyszerű művelet, tehát addig szépen rendbe tudod tetetni a hormonjaidat, mire elkezditek a babavállalás első lépését! :)
Sok sikert! :)
Vendég
 


sziasztok!

adrienne: pont most voltm minden féle vizsgálatokon, volt cukorterhelés is, pajzsmirígy vizsgálat is, minden egyes eredményem jó volt, sehol sem volt egy csillag sem, hál'Istennek:)
Alkati kérdés, én ezt örököltem sajnos... egyszer már sikerült 40 kg-ot leadni 6 hónap alatt, de annak bizony 10 éve már, és mivel nem figyeltem oda magamra, mind visza is jött. tehát semmi baj nincsen, csak egyszerüen, ha én levegőt veszek, attól hízom :oops:
Köszi a szurkolást:) Neked jobbulást kívánok.

Szia :D
monixx
 
 


Monixx: fehérjediétát még nem csináltam.
90 naposat már többször, azzal kisebb sikereket értem is el, pedig nem vettem teljesen szigorúra.
A 40 kg 6 hó alatt nagyon sok. Én inkább lassabb fogyást ajánlanék. És egy olyan módszerre való ráállást, ami tartható akár mindörökké is.

Az jó, ha a mondott eredményeid jók! :D
Én most azt mondom neked, első körben nézz magadba, és az étkezésedbe, és zárj ki 1-2 dolgot, amit tudsz nélkülözni.
Pl.: tesóm, ha fogyni akar pár kilót, akkor margarin, vaj nélkül eszi a szendvicseket. Inni pedig csak vizet iszik.
Ez ugyan csak egy indulási alap, és nem lehet sokat várni tőle, de ha drasztikusan megvonsz magadtól mindent, abból az lesz - és ezt saját tapasztalatomból írom -, hogy kiéhezel mindenfélére, és teleeszed magad :arrow: és ahelyett, hogy fogynál, hízni fogsz.

Dolgozol? Ha ülő, vagy álló melód van, akkor még iktassatok be a pároddal minden este egy fél órás sétát! (Ha amúgy is nyargalászol egész nap, akkor gondolom a lábaidnak nem hiányzik)

Kezdetnek mindenesetre tényleg javaslom, hogy igyál rengeteg vizet, kb 3-4 liternyit egy nap, és minden más folyadékot hanyagolj. (Max. tea cukor nélkül)
Ne várj csodát, 2 hétig ne mérd magad!
És gyere gyakran, beszélgessünk, és nagyon szurkolunk neked.

Adrienne: A fene ebbe a cukorba!!!!! :evil: :evil: :evil:
De te ügyes csaj vagy, és megoldod.
Mi meg szurkolunk neked is ezerrel!
(Hogy nekem miért nem jutott eszembe az Abigél név :?: )

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Sziasztok!

Üdv.köztünk Monixx!Nem lesz gond a babával,meg lesz ő tavasszal,de addig tényleg le kell mondanod erről-arról.Én most 87 vagyok,2 hét alatt 5 kg-t dobtam le 2 hete,azóta viszont semmit. :twisted: Nem eszem kenyeret,teába 2 pötty édesítőszer helyett 1-et dobok(nagyon szar így az íze,de mindegy),nincs csoki(kivéve az előbb :oops: :lol: ),nincs meki szept 22 óta(akkor lettem 30,és nekem ez volt a végső határidőm,amit kövéren akartam tölteni).Kevesebbet eszem,már 12 előtt semmit,nem kívánom,gondolom megy össze a gyomor? :roll: Addig 1 tea.1 maci kávé :wink: ,víz.Délben főtt étel,1 féle(vagy leves,vagy főétel),du.-n puding,joghurt,gyümölcs,keksz,ilyesmik.Még szoptatok,így nem lehet most mindent feladni,néha bűnözök,megeszek egy szendvicset,iszom egy kakaót...HNeti háromszor torna/futás,attól függ,milyen az idő.És még egy trükk.HNülyének fogtok nézni,de 2-szer megyek fel az emeletre.Egyszer felmegyek,majd visszajövök,és újból felmegyek.Nem tudom,érthető? :roll: Ha napi 5-ször kell felmennem,akkor abból így 10 lesz.Már 44-es ruhákat hordok :D Szülés előtt 42-eseket hordtam,és 86 kg voltam.104-gyel szültem. :oops: Szeretnék 75 lenni,de lassan,ahogy HGabi írja! :wink:
Karácsonyra 85,Lili szülinapjára 80(márc 27.)És apa szülinapjára(júni 16)75.Na,ha ebből lesz valami,egyből sikítok nektek! :lol:
Dobok egy mai képet,illetve tagnapit :lol: Kép
Vendég
 


hendegabi: lilisgabi: Sziasztok! :)

Köszi csajok a szurkolást, elkél:) Jövőhéten kezdem el. Azért akkor, mert most 4 napra elutazunk, és most még "bűnözhetek" kicsit :D
Ülő munkát végzek, napi 8-10 órát irodában... Amúgy a fehérjediéta tényleg hatásos, ott 2 hét alatt 6-8 kg lemegy, viszont nem lehet enni, csak inni. www.turbodieta.hu ezt nézzétek meg, hatásos, de iszonyat kemény véghez vinni.
Ti merre laktok? Én Vác, de Pesten dolgozom. Minden nap ingázom vonattal. Illetve ezen a héten pont szabin vagyok :D

lilisgabi: szurkolok a hogy teljesüljön neked is a céél. És nagyon szépek vagytok a képen.
A párom születésnapja is szept. 22-én van :D
Hanyadikon laktok? jajj, én nem lepcsőzöm, liftezek. Lehet lépcsőzni kellene? :roll:

Na, minden jót Nektek, szép napot :D
monixx
 
 


monixx:cs.ház :roll: ,és van ugye egy lépcsőházunk,2-szer 10 lépcsős.
Igen,lépcsőzni kellene. :lol:
Nagytétényben lakunk.
Vendég
 


Szia Monixx! Üdv köztünk! Én 20 kiló felesleggel kezdtem a 3. gyerekemet. És szülés után csak plusz 2 kiló volt rajtam, na de szoptatás alatt felszedtem még 14-et. Szóval az már 36. Majdnem, mint neked. :oops: Én augusztus közepe óta fogyózom, szoptatás mellett, szóval a lassan, de biztosan elvvel csinálom. 8 kiló fogyásnál tartok és még 28 kiló van hátra. Remélem nyárra már súlyomnál leszek....

Hendegabi: Remélem nem értettél félre, csak segíteni szerettem volna ötletekkel. :oops: És nagyon örülök, hogy sikerül a nagyra külön időt szánni. Tudom, hogy mennyire nehéz! És bele fog ám jönni a nagy, hogy mit szabad és mit nem. Nálunk is vannak olyan esetek, amitől a hajam égnek áll, de Peti született túlélő!

Lilisgabi: szépek vagytok ám és látszódik az arcodon a fogyás! Ne csüggedj, nekem is volt 3 hét, amikor nem mozdult a súlyom, de aztán csak tovább zökkent. Ügyes vagy, hogy már 5 kiló lemetn! :roll:

Katka

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
katka22
 
 


Szia Katka!Örülök,hogy te is fogsz ügyesen! :D Tuti meglesz nyárra az álomsúly,és vehetünk egy szuper fürdőrucit,amiben jól fogunk kinézni... :roll: Felteszünk hozzá egy 8) -t,és boldogabbak leszünk,mint idén nyáron.HGabi te is kapj erőre,és tarts velünk,együtt könnyebb.
Katka,jó,hogy írtad a fogyásod,és,hogy még tartod a fogyókúrát,így nekem is lesz erőm.Ha fogsz tovább,írd meg,nekem is erőt adsz!Köszi. :wink:
Vendég
 


Csak bekukkoltam gyorsan, mert ezer dolgom lenne.
És örömmel látom, hogy élet van a topicon!!!!! :lol:

Lányok, mindenkineknagy gratula:
És igyekszem erőt meríteni belőletek. Eddig inkább én is híztam, mint fogytam, de már muszáj lesz kissé visszafognom magam, mert lassan megint 3 számjegyű leszek.

Katka: nem értettelek félre, és igazat is adok neked.
Sokszor már azt hiszem, hogy alapból magyarázkodom, hogy nekem nem megy, és bennem van a hiba, mert talán nem is akarom igazán.
De aztán rájövök, ez nem így van. Nyílván másként éljük meg ugyanazt, lehet más nem venné ennyire szörnyűnek a gyereke viselkedését. Én nagyon szeretem, nagyon féltem, talán túúúúúúúlságosan is, itt lehet a baj.
(És még mindig egész türhetően telnek a napjaink, úgyhogy talán nem kell menni vele pszichológushoz)

Lilisgabi: Ezen a képen Lotti nagyon hasonlít rád. Eddig nagyon nem tűnt fel.
És így most legalább láttalak, és megismerlek, ha sikerül összehozni a találkánkat!!!! :wink:
Találtál szállást???? :?:


Monixx: én nem most, már korábban olvastam erről a turbodiétáról, és egy szörnyűnek találtam. Egyszerűen azért, mert imádok enni..... :oops:

Mi Ostffyasszonyfán lakunk. Aki megtalálja a térképen (kereső nélkül) annak pirospont jár érte..... :lol:
Súgok: Sárvártól 15 km. Amúgy oda jártam melózni kocsival minden nap áprilisig, mikoris már nehezen ugráltam ki-be a kis Swiftemből :lol:

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Lilisgabi: Én excelben tudományosan ( 8) ) vezetem az egészet és minden 6. héten jutalmazom magamat, ha még mindig fogyózom. ;) Így vannak tartható részcélok. Esetleg vezesd be te is, csak ne egy nagy tortával jutalmazd meg magad.
Szóval Hajrá! Hajrá! Nekem is erőt ad, hogy nem vagyok egyedül! 8)

Hendegabi: Nincs az kőbe vésve (sajnos), hogy a testvérek szeretik egymást és persze, hogy félted a picit. De te nagyon soakt tehetsz azért, hogy ők szeressék egymást és ha úgy ítéled meg, hogy nem árt pszichológus, akkor nyugodtan járjatok néhány hétig. Csak játszanak a gyerekekkel és szépen kijátsszák belőlük a szorongást és félelmeket és segítenek feldolgozni a pici érkezését.

Katka

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
katka22
 
 


Üdv Mindenki!:)

Katka22: Nagyon szépen haladsz, gratula, csak így tovább! Majd egyszer remélem én is beszámolhatok hasonló jókról :)

Jó éjt mindenkinek :)
monixx
 
 


sziasztok
vagyok ám, csak kicsit sok volt a hétvégénk.
Igyekszem jönni.

Monix hajrá.

Most én is nekikezdek: de egyelőre csak az este késői kajázást szüntetem meg. Fokozatosan szeretnék kissé visszaállni, így talán nem megy a tejci rovására.
Meg próbálok sokat mozogni, sétálni a lányokkal.

Még kihasználom az utolsaó szép napos napokat. :D

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


AZt szerettem volna írni, hogy az egyik topictársamnak az jött be, hogy továbbra is eszik édességet, meg mindent, de (szinte) minden nap 20 percet tornázik és 2 hónap alatt 6 és fél kilót adott le.... Hátha ez valakinek jobban megy, mint a kajamegvonás...

Katka

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
katka22
 
 


Nem rossz. Csak arra is időt kellene szakítani.
Ha a Virág elalszik, gyorsan főzök, teregetek, vasalok, eszem :oops: .
Este meg ha már otthon a Nóci, vele is kell foglalkozni. Bár a múltkor pont tornásztunk vele, van ilyen Norbis gyerektorna dvd-je, arra. Csak este nem igazán jó, mert még jobban felpörög, nem akar elaludni.
Mire ők meg ágyba kerülnek, általában fél 10, utána szoktam még elrakodni, mosogatni, fürödni.....
A séta még megy, múlt héten 4-szer mentem gyalog Nóciért az oviba. És reggel 2-szer mentünk szintén gyalog.
Babakocsival + Nócival ez egy jó 20-25 perces séta (+ visszaút), és van benne hegymenet is.

Őszintén, amikor visszaolvasom magam, totál olyan vagyok, mint aki csak a kifogásokat keresi: jó, de.....
Tényleg nem azt akarom, és próbálok is tenni. De egyelőre nem tudom jobban beosztani az időm.
Viszont a kajaelvonás se könnyű.

Katka, te hogy haladsz????

Lilisgabi eltünt? :?: Másik topicban sem láttam már egy ideje. :(

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Lilisgabi éhenhalt :lol:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: