[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
1.inszemre készülünk babásai - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Boni mami,

örülök, hogy jobban vagytok, boldog hófordulót Zsiginek!

Viki mami,

akkor kötheted fel a gatyát, mert nemsokára futhatsz a kisfickó után :lol: :lol: :lol:

Nemone,

örülök, hogy megvan a hasfájás oka. Nagyon szép Réka baba :wink:
Úgy néz ki, hogy mi is megtaláltuk, mert tegnap este egy kis sírás után Danika aludt hajnali 3-ig, utána pedig csak 6-kor kelt újra, úgyhogy már 2. éjszaka amikor mi szülők is ki tudtuk pihenni magunkat. :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]https://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Réka nagyon szép! Kép

Milyen éjjeletek volt?

Végre van egy jó csaj is közöttünk!!! tök jó a sok fiú között!

Boni!
Tanács annyi, h sok folyadékot kell inni és betartani szigorúan a kódokat.

Moncsi, Czinki!
Hogy aludtatok?
20150601134430
 
 


Ma reggel énekeltgettem Danikának egy órát, énekeltem németül, angolul, szerbül és még egy japán dalt is ismerek, azt is előadtam neki.
Annyira aranyosan figyelt végig. Utána jöttek a gyerekdalok, aztán a rajzfilm dalok (pl Hupikák törpikék), és kínomban már a reklámdalokkal álltam elő :lol: :lol: :lol: :lol:
És ma reggel először nézegette a kezeit. :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]https://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 

 
 

Danci nagyon ügyes!

Igen, felköthetem a gatyámat az biztos. Nagyon eleven Lackó. Ő is szereti a zenét, főleg a zongora és a gitár szólamok jönnek be. Kedvence még az rtl-s híradó és időjárásjelentés szignálja.
20150601134430
 
 


Viki mami,

mi is nézetjük vele az Rtl-.es híradót, szerintem a mi fiunknak is bejön :lol: :lol:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]https://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Boni,
írom a teletabikat. Valószínű csak kettő lesz, mert a harmadiknál valami adathibát jelez, és az nem sikerül. Van még angolul bob építőmester, meg magyarul 10 db thomas a gőzmozdony, ami kicsiknek való. Írjam azokat is?

Nem emlékeztek véletlen, hogy így félidő tájékán milyenek voltak aktivitásügyileg a babák? Én éjszaka semmit nem érzek, délelőtt 9-10, meg délután 1-2 körül mocorog, és ennyi.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


lina köszi thomas megvan.. bob mester kjöhet, nem ismerem :oops: :lol:

moncsi ügyik vagtok..

Zsigi is imáda ha énekelek... főleg ha azokat énekelem amiket pociban is kapott :lol:

Viki figyelek :lol:
Vendég
 


Boni,
elvileg holnapra ott vannak a CD-k.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


sziasztok,

csak felugrottam megnézni Némóka Réka babát, nagyon édi!!

Némóka: Réka baba nagyon édi!

párom rengeteget túlórázik, nagyon későn jár haza és már hulla vagyok feljönni, vissza se olvastam. tejcsi gondok még vannak. most vettem teákat, ma ittam 1 l-t , kiváncsi vagyok. fejek 1000-el , ma már fáj a cicim, nem is fejem le a balt most. sajna Nándus már többet akar, mint amit le tud szívni, de igyekszem!
puszi mindenkinek!!

Vikimami: édi vagy! rettenetesen sokat segítesz nekem!!! és nekem mindig mond meg a tutit!! :wink: puszi!!!

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


hello mamik! :)

Nemone
Nagyon édi Réka, páromnak is mutattam az emilben kapott képeket.
Köszi, hogy tegnap írtál.

Bocsi, hogy most nme nagyon olvaslak titeket, de nem akarok Bogyókákkal a pocakban sokat laptopozni, így is elég a másik meg a BMC-st végigolvasni, de majd bepótolom később! :)

Puszi minden kismaminak és gyerkőcöknek!

dita75
 
 


Lina kösziiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Átléptük a 2,5 kg-ot! Az esti fürdetésnél már 2540 g volt Réka! :lol:

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Jó reggelt!

Némóka!

Ügyesen vagytok!!!
Tejcsi fronton mi újság?

Nálunk nagy újság van, Lackó tegnap este felállt. Kép
20150601134430
 
 


Jó reggelt!

Viki,
Gratulálok! Nagyon ügyes Lackó! :D

Úgy néz ki, hogy már picit többet tudok fejni 1-1 alkalommal, így a napközbeni etetéseknél már csak fél adag tápszert kell csinálnom. Egy ismerős, aki régen védőnő volt azt ajánlotta, hogy próbáljam meg azt, hogy először odaadom neki a tejet, majd próbáljam meg szoptatni, met akkor még a szájában van a tej íze, és így lehet hogy sikerülne. Na, én megpróbáltam tegnap, és a 30 g tej után bealudt, és már a tápszert sem tudtam odaadni, nemhogy szoptatni... :roll: Sajna, úgy néz ki a szopizásra nem biztos, hogy meg tudom tanítani, mert már nagyon hozzászoktt a cumisüveghez, és cicin kb. 5-10 perc alatt elalszik, és szinte mérhetetlent szív csak.

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Viki jippijééééééééé!

Nemone elküldöd a címed priviben :wink:
Vendég
 


Némóka!
Én ajánlanám a szoptanítot.
http://www.minimano.hu/termekeink/91/96/medela_szoptanit_sns.html

Nagyon hasznos ketyere, több ismerősömnek is bejött. Ezzel kapja a pótlást is, és a cicit is, és még ingerli is a cicit.
20150601134430
 
 


Zsigi felhúzta magát a kiságyban :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Viki mami,

gratulálok az első felálláshoz :lol: Kép

Boni mami,

graulálok a kiságyban felhúzáshoz! Kép

Nagyon gyorsan fejlődnek ezek a gyerkőcök :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]https://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


sziasztok mamik,

Vikimami: Lackó nagyon ügyi, ha sokat futsz utána, nem is kell majd diétáznod!!! a sport többet fogyaszt! :lol: :lol: és a mosolya továbbra is lehengerlő! :wink:

Bonimami: Zsigi is szépen ügyesedik!! :D neked sem kell az a diéta! :lol: :lol:

Némóka: Rékababa nagyon édi! és hajrá tejcsi!! ne add fel, menni fog!

Monic: 8 tól hajnali 2-ig alszik Danci? az nagyon szupi!

mi jól vagyunk, igyekszem már nem idegesíteni magam a tejcsi dolgon. de már 2. napja nem fejek, mert annyira lestrapáltam a ciciket 1 hét alatt, h nagyon. tegnap volt a védőnő, nagyon aranyos volt. ő azt tanácsolta, h 2 ciciből etessek és ne fejjek. adott szórólapot, ahol szintén a 2 ciciből való etetést hirdették, h 2-3szor váltsunk. számomra ez azért fura, mert máshol meg azt mondták, h mindig csak 1 ciciből etessen az ember, mert ha 2ből etetek, akkor a 2. ből az elején a vizeset eszi a gyerkőc. na mindegy, ahány tanács , annyi féle!
most megpróbálok lazítani, így mérlegeltem a mérlegelést, és hajnali 4kor nem mérem Nándust! :lol: :lol: most azért kicsit még lelkifurim van. de tudom, h nekem a mérési kényszer a kórház óta van, amikor vörössége miatt voltunk ott. erről most próbálok leszokni, de nem könnyű. úgy döntöttem, h lassan csak az 5 órási és az esti etetésnél fogok csak mérni. aztán szép lassan leépítem majd.
most iszok 2 napja tejserkentő teát is + ultricát is nyomom. védőnő szerint a görögszénamag nagyon jó, a kacskarutát nem ismerte, de az ánizsmagot nem ajánlja, mert az tapasztalat szerint nem serkent, de hasfájást okoz.
ma voltunk babaruha börzén és rokonoknál Nándust bemutatni. jó volt kimozdulni , szerencsére Nándus is jól viselte. de nagyon elfárad, mert nagyon érdeklődő és annyira figyel mindenre.

puszi mindenkinek!

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Halihó!
Lackó boldog nőnapot kíván Rékának és minden Topikos Anyukának!
Kép
20150601134430
 
 


Viki,
Réka hatalmas puszit küld Lackónak! :D

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Viki köszi :lol: fiam nem volt ilyen figyelmes :wink: :lol: de nekem azért adott csokit :lol: mondván fogyokúrázol anya? :lol: :lol:

csajok képzeljétek dől a tejem... beszarás!ezt se gondoltam volna a sok küzdésemmel... de már Zsivány elfogad mást is.. megint.. de még nem akkora hévvel mint a lebetegedés előtt...

nemone köszi cimet..
:wink:
Vendég
 


Boni mami,

Ma kiírtam a homeós tejcsináló bogyót, mert megint nem nagyon van tej. Éjszaka is háromszor tettem mellre a picurkát mire 60 g-ot tudott szopizni. Ötletem sincs, hogy miért van egyik nap rengeteg tej aztán meg semmi :cry:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]https://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


mit jelent,hogy kiírtad? :oops:
Vendég
 


Boni mami,

a nevét kiírtam egy papírra, hogy meg tudjam venni :lol: :lol:
Azóta már meg is vettem, a patikában azt mondták, hogy reggel-este 5 golyó. Te is így tudod?

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]https://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Monic,
melyik bogyóról van szó? Nekem anno az utricát egy-két napig napi 5x5 bogyóval kellett szedni, utána már csak 4x5, és így egyre kevesebbet. De alig vártam, hogy Lili felébredjen, mert 2 óra alatt annyi tejet csinált már az első adag is.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Moncsi étem :lol: én csak 1*5öt szedtem... de ha nagyon nincs tejcsi nyugodtan szedj 2*5öt... .. :lol:
Vendég
 


Linácska,

urticát vettem én is. Én hatkor ettem 5 bogyót, és most is csak 50 g-ot tudtam szoptatni :cry:
De éjszakára nem merek még 5-öt enni, nehogy nagyon bedurrantsa a mellem. Reggel viszont eszek megint.
Lehet, hogy tápszerezni kell éjszaka :cry:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]https://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Monic szerintem éjjelre hatni fog! drukkolok! :wink:
Vendég
 


sziasztok lányok,

Némóka: én felhívtam azt a homeós infovonalat , amit Boniko ajánlott, és ott azt mondták, h 2X5-t kell szedni az urticából, többet nem érdemes. próbáld ki a görögszénamagot + kecskerutafüvet. én most ezt iszom! az ánizsmagot ne idd, mert állítólag nem csinál több tejet , és hasffájós lesz a gyerkőc. de a görögszénamag van a more milk-ben is , ami méregdrága tejcsináló, a görögszéna nem emlékszem, de a kecskerutával együtt 1200 körül fizettem. és a görögszénát meg is tudod enni, ami szerintem külön jó. én 4 napja iszom ezt, és nekem bejött.
én ma úgy csináltam, h a görögszénát be kell áztatni 5 percet és utána 8 percet főzni , ezt megtettem és hagytam ázni vagy 1,5 órát , majd leszűrtem és félretettem a magot az esti műzlibe. a kecskerutát meg felfőztem , az is ázott 1 órát, és utána összeöntöttem a 2-t.
de fontos, h pihenjél, ahogy csak tudsz!! nekem ma abban a luxusban volt részem, h 11-től 13-ig aludtam!! :lol: :lol: igaz, 11-ig Nándussal foglalkoztam szinte megállás nélkül! :lol:

Monic: írtad, h Dancinak enyhe köldöksérve van. Nándusnak is van és mi ragasztjuk. védőnő szerint minden 5. gyerkőcnek van ilyen és minden 100.kell műteni, de párom hallott olyat is, h minden 2. gyerkőcnek van. nem tudom, h nektek mit mondott a doki, de én ajánlanám a ragasztást. van aki szerint magától elmúlik, vki szerint igyis úgyis műteni kell. de a szomszédéknak 3 hét ragasztás után elmúlt szépen. mi omnifix ragasztót használunk, 4 napot is kibír, lélegző, és nem irritálja a bőrt, és fürdéskor szedjük le, nem is fáj Nándusnak, meg se nyikkan. be kell nyomni a köldököt, és hosszanti irányba , függőlegesen, összegyűritek rajta a bőrt, ezzel is benyomjátok a köldökét és így ragasztjátok le. így ha erőlködik, sír, nem erőlteti meg annyira a köldökét.
mi kb 3-4 hete ragasztjuk, és szerintem van javulás, igaz , nekünk sajna nem enyhe volt. de úgy vagyok vele, h nem akarok 1 év múlva sajnálkozni, h miért nem ragasztottuk.
de nem akarlak rábeszélni! :wink:

Boni: gratula a sok tejcsihez!! :lol:

amúgy mi jól vagyunk! szerencsére tejcsi van!! kop -kop! remélem így is marad!! szerintem a tea + homeo + pihi meghozza!! most nem fejek, ha gond van, akkor 2 cici van. de nem lesz gond, mert lesz tejcsi! :lol: :lol:

puszi mindenkinek!!

Vikimami: Lacik milyen figyelmesek!! puszi nekik!!
én nem kaptam virágot. párom meg is kérdezte, h nem baj? én meg mondtam, h ne azért adjon, mert ,,kötelező,, , hanem , mert gondolt rám, erre azt mondta, h akkor minden nap adhatna! :lol: :lol: ez , többet ért bármilyen virágnál!! :lol:

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


bocsi, késő van, benéztem a dolgot!
nem Némókának szólt a homeos dolog, hanem Monicnak! :oops:
Monic: 2 ciciből sem megy több? én múltkor kifagattam a védőnőt, és azt mondta, h inkább 2 ciciből etessek, minth fejjek és azt adjam oda neki. azzal nem kell törődni, h akkor a másiknak is a ,,vizes,, részét kapja meg. de kaptam tőle egy tájékoztatót, ami kifejezetten arra ösztönöz, h mind2 ciciből szoptassunk és 2-3 alkalommal cseréljük az adott szopi közben. tök fura, mert mások meg azt mondják, h csak kizárólag 1ből etessünk.
nekem a tápszer felíratását megtiltotta a védőnő, mert akkor képes leszek hozzányúlni. azt mondta, h az a tapasztalat, ha nincs otthon tápi, akkor kénytelen az ember megoldani, és jobban ösztönözve van. mondta, h kapcsolja ki , pihenjek!!nekem a pihi mindig segít!
de próbáltam Vikimami által ajánlott horrorfejést is! de ezt inkább tőle kérdezd hogy kell pontosan!
és szerintem próbáld meg a görögszénamagot is Vikimami, egy másik csajszi is és védőnőm is ajánlotta.

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


nekem meg így ajánlotta egy csajszi, de én nem így csinálom

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekval ... segitesere

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Czinke,
húúú, ez meredek, hogy ne irass fel tápszert. Nekem mondjuk biztos biztonságérzetet fog adni, ha van itthon, Lili műsorszáma után. Gyakorlatilag egy napja éhezett, mikor kiderült, hogy csak úgy csinál, mint aki szopik. Amúgy bármi közbejöhet, pl. egy magas láz, és akkor nagyon hasznos, ha nem akkor kell rohangálni, de ez csak az én véleményem.
Én tuti, hogy már a kórházba is viszek tápit, tejmentest, bár nem tudom, hogy a tejallergia hogyan alakul ki, de Lili után jobban szeretném megelőzni. Ha kell, inkább azzal pótolják.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


milyen a tejmentes tej, a babatejes? :roll:
Vendég
 


Csodás reggelt mindenkinek!

Boni mami,

igazad lett, éjszakára lett tej, jóllakott a kisherceg :lol: :lol: :lol:
Úgy döntöttem, hogy biztos ami biztos 2X5 szemet szopogatok a bogyóból.
Éjszakára előkészítettem a tápszerhez a vizet, hogy ne kelljen annyit szöszölni és nem lett rá szükség. Annyira boldog vagyok! :lol: :lol: :lol: :lol:

Czinki,

köszi a ragasztós tippet, szerintem megfogadom. :wink:
Engem megnyugtat, hogy van itthon tápszer, eddig háromszor nyúltunk hozzá, kétszer aznap amikor hazahoztuk a kórházból a babát és egyszer kb 2 hete kellett neki adni. Azóta van tej, hol több, hol kevesebb, egyenlőre elég.
Állandóan azon izgulok, hogy lesz-e tejem, és már arra gondoltam, hogy lehet, hogy emiatt sincs annyi mert nem szabadna semmin stresszelni.

Linácska,

engem is megnyugtat ha van itthon tápszer annak ellenére, hogy nem használjuk.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]https://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Moncsi hurrá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:
Vendég
 


Boni,
a tejmentes tápszer a Pregomin, meg a Pepti Junior. Van benne végül is talán tej, de úgy, hogy aminósav szintre le van bontva, és a tejallergiás babák ezt ihatják. Ráadásul ha kiderül a tejallergia 90%-ra pár 100 Ft-ért adják őket.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Czinke,
Azért én is köszönöm a tea tippet, ma ki is próbáltam, meglátjuk milyen sikerrel. Ugyanis Rékának továbbra is voltak hasfájós napjai, és mindig délután jött rá, amikorra már hatott a laktoherb tea. Ma nem ittam, és nem is volt a drágámnak semmi baja, vagyis a laktoherbben van valami, ami nem tetszik a pocijának.

Monic,
Ha neked ilyen jól hat a homeos bogyó, akkor én is kipróbálom újra.

Ja, amúgy már 10 ml-vel többet tudok lefejni 1-1 alkalommal, de még így is csak 30 ml-nél tartok.
Képzeljétek a ma esti fürdetésnél már 2710 g volt Réka, és ma megmértük a hosszát is, és már 47 cm!

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Nemone,

a laktoherbet ne idd, én amíg ittam Danikának is nagyon fájt miatta a pocija! :!:
Napközben sok tejem volt, de mintha most megint nem lenne. Indul újra az éjszakai aggódás :?

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]https://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


NEmone próbáld ki az urtica urrenst..15 ch-t a 30 ch már az elapasztáshoz van .

Moncsi nyugiiiiiiiii beindul...

Lina köszi okosabb lettem :lol:
Vendég
 


Mitől lesz elég tej?

A TEJET A BABA TERMELI, NEM AZ ANYUKA. Mégpedig a szopival. Az anyuka szervezete a baba szopásának hatására termeli a tejet.

Ha nincs elég ürítés, nem fog elég tejet termelni.

1. Szoptasd meg a babát a szülés után 1 órán belül, vagy ha ez nem lehetséges, akkor a legeslegkorábban ahogy ez lehetővé válik.

Hogyan?

A baba a szülés utáni 1 órában rendkívül élénk, éber, és képes valamire, amire legközelebb majd kb 6 hónap múlva lesz újra képes: kúszni. Ha ilyenkor a babát a mama hasára fektetik hogy bőrkontaktusba kerüljenek, akkor a baba szépen lassan elkezd felkúszni, küzd, keres amíg el nem éri a mellbimbót, elkezdi nyalogatni, és végül szépen magától bekapja és boldogan szopizik. A lehűlés ellen egy rájuk vetett takaró véd. Az anyuka teste a legmegfelelőbb inkubátor ami igazodik a baba testhőmérsékletéhez; ha a baba testhőmérséklete csökken, az anyuka képes a saját testének a hőmérsékletét növelni, ezáltal melegen tartva a babát, és fordítva. Erre idő és nyugalom szükséges.

Ha nincs mód ezt kivárni, rakd a babát mellközelbe, és várd míg érdeklődést mutat a mell iránt, forgatni kezdi a fejét, tátja a száját, és ilyenkor segítsd mellre.

Miért?

- A baba agyában rögzül hogy mi az első dolog ami a szájába kerül. Ha ez anyamell, ez egyrészt a természet rendje, másrészt megelőz egy csomó problémát, mivel ha a baba agyában az rögzül ilyenkor, hogy hogyan kell egy cumit illetve cumisüveget szopni, akkor később előfordulhat hogy rossz technikával szopja az anyamellet, ami sérülést, fájdalmat okozhat, és csökkentheti a szopás hatékonyságát is, ami azt jelenti, hogy a kisbaba kevesebb tejhez jut és kevesebb tej termelésére serkenti a mellet.

- Az a pár csepp kolosztrum amit az újszülött lenyalogat, beszív az anyuka melléből, óriási egészségügyi előnyökkel ruházza fel. Ez tulajdonképpen az "első oltás" amit megkap a baba. A kolosztrum tele van immunanyagokkal, amik biztosítják a baba védekezőképességét a külvilági betegségekkel szemben.

- Ilyenkor az anyuka ismerős baktériumai kolonizálják elsőként a baba beleit, ami azért fontos, mert egyrészt ezek nem betegítik meg, másrészt elfoglalják a helyet a kórházi, agresszív baktériumi törzsek elől, amik rossz esetben súlyos betegséget okozhatnak és ráadásul rezisztensek lehetnek az antibiotikumos kezelésre is.

- Kimutatták, hogy azok a babák akik korán kerültek a mellre, és ezek után is igény szerint szophattak, a 3. napra lényegesen több tejet sikerült termelniük az anya mellében, mint azoknak a babáknak, akiknél ez nem történt meg.


2. Ne várd meg míg sír, szoptasd minél gyakrabban az érdeklődés első jelére

Hogyan?

Az újszülött sok apró jelzéssel mutatja ki érdeklődését a szopi iránt. A sírás egy késői jelzés, szinte az utolsó "eszköz" a baba tárában amivel magára vonja a figyelmet. A korai jelzések közé tartozik a nyugtalanság, alvás közben a szemmozgás, az ökleinek a szájába tömése, keresgélő mozdulatok a fejével, cuppogás, szájnyalogatás, szájtátás.

A baba korai jelzéseit akkor lehet időben észrevenni, ha az anyuka és az újszülött együtt lehetnek a nap 24 órájában.


Miért?

- Azért nem érdemes megvárni míg sír, mert ilyenkor már türelmetlenebb, fel van dúlva, nehezebben megy a mellrehelyezés, sok levegőt nyelhet a sírás alatt, ami nyugtalanabbá és kevésbé hatékonnyá teszi a szopit. Ha nem szopik hatékonyan, akkor kevesebb tej fog termelődni és lassul a baba fejlődése is.

- Ha aluszékony a kisbaba, akkor lehet hogy csak ilyen visszafogottan jelzi, hogy éhes, és visszaalszik mielőtt belelendülhetne a sírásba. Az aluszékony baba kevesebbszer szopik, kevesebb tejet termel, könnyebben besárgul, még aluszékonyabb lesz. A bilirubin (a sárgaságot okozó anyag) a széklettel ürül, tehát a teáztatás, vízitatás NEM hatékony, sőt, káros, mert elveszi a baba apró (cseresznyeméretű) gyomrában a tej elől a helyet.

- Az újszülött a szülés utáni első pár élénk óra után beájul és az első 24 órában aluszékony lesz. Ha ilyenkor nincs mellközelben, és nincs lehetősége szopni, akkor az anyukának lassabban fog beindulni a tejtermelése. A második napon viszont a baba egész nap mellen akar lógni, különben sír. EZ NORMÁLIS. Így csinálja magának a tejet. Minél többet szopizik, annál több tejet csinál magának, annál hamarabb. Ilyenkor az átlag baba adagja alkalmanként 10-20 ml körül mozog. NEM LEHET LEMÉRNI, nem is érdemes. Hagyni kell szopizni, és ilyenkor pár nap alatt elég tejet csinál magának.


3. Jól kapja be a mellet

Hogyan?

- Találjatok kényelmes testehelyzetet, mert jó sok időt fogtok így tölteni. Sok-sok párna és kitámasztás lehet szükséges.
- (Bölcsőtartás) A baba és a mama hasa érjen össze, NE a hátán feküdjön a kisbaba, hanem az oldalán. Ne kelljen őt izomból tartani (párna!), és ő se lógjon, ne legyen kényelmetlen egyikőtöknek sem.
- Érintsd meg a pofiját, és mikor forgatja a fejét és hatalmasra tátja a száját, mintha ásítana, húzd a melled felé.
- A mellbimbóval célozz a baba felső ajka felé, így ha bekapja, akkor többet kap be a bimbóudvarból az álla felé, mint az orra felé.
- A bimbónak el kell érnie a baba szájában a kemény és a puha szájpad találkozásáig. (A saját szádban dugd hátra a nyelved, hogy ez milyen hátul van...) Ha csak a bimbó hegyét kapja be a baba, akkor azt fájdalmasan megcsócsálja, és tejet se tud szívni.
- A baba nyelvének a mell alatt kell lennie (ezzel húzza be a bimbót hátra), mégpedig az ínye és alsó ajka felett.
- Az ajkai kifelé fordulnak, nincsenek beszippantva.
- Az álla hozzáér a mellhez, és lehet hogy az orra is.
- Hallod hogy kortyol. Eleinte lehet hogy egy-egy kortyhoz többet is kell szívnia, de ahogy nő a tejmennyiség, hallani fogod, hogy 1 szívás, 1 korty. (Kivéve ha álmos és komfortszopizik, akkor aprókat szív és néha kortyol egyet.)

Miért?

- Ha rosszul kapja be a mellet, az gyakran FÁJ! És kisebesíti a mellbimbót. A sebes mellbimbón keresztül könnyebben feljutnak a kórokozók, és mellgyulladást okozhat. Ha ez történt, ne tűrj csendben, hanem keress egy szopis tanácsadót, aki segít megoldani a helyzetet.

- Rossz mellrehelyezéskor kevesebb tejet tud kiszívni, tehát kevesebbet is termel, tehát nem lesz elég a tej.

- A baba nyugtalan és nyűgös lesz, nem jut elég tejhez, nem fog jól gyarapodni.


4. Ne korlátozd sem azt, hogy milyen időnként, sem azt, hogy mennyi ideig szopik

Hogyan?

- Minden alkalommal mikor a baba a szopi iránti érdeklődés korai jeleit (kereső fejmozgás, cuppogás, szájnyalogatás, szájtátás, ököltömés, nyugtalanság, gyors szemmozgás alvás közben) mutatja, tedd neki lehetővé a szopást.


Miért?

- Az átlag, normális, egészséges újszülött MINIMUM 8-12x szopik 24 óra alatt, de van aki sokkal többször, és az is normális ha alkalmanként akár 45 percet is eltölt a mellen. Megfigyelték, hogy olyan népeknél, ahol a babát mindig testközelben hordozzák, a baba 24 óra alatt több mint 40x szopott, és ezeknél a népeknél nem ismerik az újszülöttkori hasfájás, kólika, jelenségét.

- A baba a szopás hosszával és gyakoriságával saját maga szabályozza a tej zsírtartalmát. A tej zsírtartalma 1 és 12% között ingadozik, ami hatalmas különbséget jelenthet tápértékben. A tej zsírossága több mindentől függ, pl az etetés stádiuma (első
tej vs hátsó tej), a legutóbbi szoptatás időpontja (minél közelebb, annál zsírosabb), a mell telítettsége (minél üresebb, annál zsírosabb) és a napszak (estére zsírosabb). Ezért sem érdemes mérni, mennyit evett a baba, mert a térfogat nem mutatja, hogy mi volt a zsírtartalma annak a tejnek amit a baba megivott. A baba tudja, mit csinál, rá kell hagyni. Érdemes méregetés helyett a babára figyelni, hogy elégedettnek tűnik-e, kortyol-e szopi alatt, van-e elég pisis és kakis pelenkája (napi minimum 3 pisis, és minimum 3 kakis), gyarapodik-e.

- A baba a szopások gyakoriságával és hosszával szabályozza a tejmennyiséget. A mennyiséget a baba szabályozza, nem az anyuka. Minél többet ürít a mellből a baba, annál több tej fog termelődni. Minél üresebb a mell, annál gyorsabban termelődik a tej. Minél teltebb a mell, annál lassabban termelődik a tej. Ezért nem érdemes etetések között "tartogatni" a tejet, mert ezzel lassítjuk a tejtermelést.

- Ha igény szerinti szopi mellett nem gyarapodik megfelelően a baba, nincsen elég kakis pelenka naponta, akkor fel kell keresni egy szoptatási tanácsadót hogy megtalálják ennek az okát.

- A baba számára a szoptatás nemcsak élelem, hanem nyugtató, altató és fájdalomcsillapító hatású is. A baba ideális lelki és testi fejlődéséhez szüksége van a szopás mozdulataira, tegyük ezt neki lehetővé.


5. Ismerd a normális újszülött viselkedést


- Az újszülött élete első pár órájában éber, de utána aluszékonnyá válik. Az első 24 órában sokat fog aludni és ritkán ébredni. Ragadj meg minden alkalmat, hogy mellre tedd, ha nem ébred magától, 3 óránként ébreszd fel szopni (CSAK ÚJSZÜLÖTT KORBAN, ha már beállt a tejtermelés és a baba súlya stabilizálódott, akkor nem kell a babát ébresztgetni). A második napon viszont a baba EGÉSZ NAP szopni akar. Ez teljesen normális és élettani. Váltogasd nyugodtan a melleket vég nélkül és hagyd annyit szopni, amennyit akar. A baba MOST csinál magának tejet. Ha nem hagyod szopni, nem tudja beindítani a tejtermelést. Ha sebes a mellbimbód, kérd ki egy szoptatási tanácsadó segítségét. Bár az első napokban normálisnak számít egy kis fájdalom, kényelmetlenség, a szopinak nem szabad hosszútávon vagy nagyon fájnia! Ez a rossz mellrehelyezés következménye, nem a hosszas szopié.

- Egy átlag, normális, egészséges újszülött naponta MINIMUM 8-12x szopizik, alkalmanként akár 45 percig is. Az is normális viselkedés, ha belealszik a szopiba, és csak ritkábban kortyol egyet. Az újszülött még könnyen elfárad, de ez még nem jelenti azt, hogy végzett a szopival.

- Szinte minden babának van nyűgösebb napszaka, leginkább az esti órákban, amikor úgy tűnik, hogy végtelenségig cicin lógna, vagy kézben lenne, különben sír. Ez élettani és normális, NEM feltétlenül azt jelenti, hogy nincsen elég tej. Ez a viselkedés kb 2-3 hetes korban kezdődik, 6-8 hetes korra csúcsosodik, és 3-4 hónapos korra általában spontán megszűnik.

- Az is normális, ha a baba éjjel-nappal rendszeres időközönként szopik, és az is normális, ha egyik napszakban óránként szopik, majd alszik egy nagyot, és ezek után újra óránként kér.


6. Ismerd a tejtermelés menetét (avagy a női mell mint WC tartály)

Korai és gyakori szopi mellett az első nap az anyuka 1-2 ml tejet (kolosztrumot) termel, a második nap kb 5 ml-t, a harmadik nap kb 10-et. TÖK FELESLEGES MÉRNI, mert a mérleg ezeket a mennyiségeket úgysem tudja kimutatni. A baba gyomra születésekor kb akkora mint egy érett cseresznye. Ahogy nő, úgy tágul, de kb igazodik ahhoz a tejmennyiséghez amit anyuka képes termelni (mivel részben ezek a mennyiségek tágítják a gyomrát). Ezért sem jó, ha az első napokban beledöntenek a babába 10-20 ml pótlást, mert kitágítják a gyomrát, és már tényleg nem lesz elégedett azzal az 5-10 ml-vel amit anyukája meg tud termelni.

Egy 3 napos baba gyomorkapacitása max 20 ml, egy 1 hetesé 60 ml, egy 1 hónaposé 80-150 ml. Ezért is szeretne az újszülött és a kiscsecsemő keveseket, de gyakran szopizni.

A tej mennyiségét a baba szabályozza azáltal, hogy mennyi tejet ürít a mellből. A mell szinte vég nélkül képes tejet termelni, de anatómiailag nem alkalmas a tej tárolására. Úgy lett megtervezve, hogy ami tej termelődik, az ürül. Ha nem ürül, akkor nem termelődik. A mell méretének nincsen köze a tejtermelés kapacitásához, viszont a tej tárolásának kapacitásához igen. Magyarul egy kismellű nő is tud ugyanannyi tejet megtermelni mint egy nagymellű nő, de tárolni nem tudja! Csak úgy képes lépést tartani a nagymellű társával, ha gyakrabban üríti a mellét. Ennek az oka, hogy mikor a mell telítődik, akkor lassul a termelés.

Képzeljük magunk elé a jó régi WC tartályt. Ebben egy úszó méri a víz szintjét, az úszó pedig egy zsinórral csatlakozik a WC tartály tetején egy záró szelephez. Minél magasabban van a vízszint, annál jobban záródik felül a nyílás. Mikor alacsony a vízszint, akkor a nyílás teljesen kinyílik, és dől be a víz. Tehát ha az a célunk, hogy naponta minél több vizet fogyasszunk, akkor azt úgy lehet elérni, hogy ha minél gyakrabban lehúzzuk a WC-t, mivel ilyenkor felül DŐL be a víz. De egy idő után leáll, mert megtelik a tartály. Az, hogy két lehúzás között "tartogatjuk" a vizet nem fogja időarányosan növelni a víz mennyiségét, mert egy idő után megtelik a tartály és nem jön bele több víz, akármeddig várunk.

A mell ugyanígy működik. A tej akkor dől befelé felülről, ha a mell üres. Ha tele van, akkor ezt érzékeli a szervezet, és lassítja a termelést, majd le is állítja. Tehát ha az a célunk, hogy minél több tej termelődjön, akkor a lehető leggyakrabban kell "lehúzni a WC-t" illetve üríteni a mellet.

Most tegyük fel, hogy van, akinek 10 literes tartálya van, és van akinek 20. Ha naponta 100 liter vizet szeretnének lehúzni, mindkettő képes rá, de a 10 literes tartály gazdájának ehhez 10x kell lehúznia, a 20 literes tartály gazdájának pedig csak 5x.


7. Ne kapjon a baba sem vizet, sem teát, sem cumit, sem cumisüveget

- Se vízre, se teára nincs szüksége az újszülöttnek, sőt, kifejezetten káros, mivel elfoglalja a cseresznyényi gyomrában a helyet az anyatej elől, amely immunanyagokat és táplálékot jelent a számára. A sárgaságot okozó bilirubin a széklettel ürül, nem a vizelettel, tehát a babának táplálékra van szüksége hogy kiürítse a szervezetéből. A cukros víz pedig nemhogy rendezné a baba vércukor szintjét, hanem felborítja.

- A cumi és a cumisüveg használata RÖGZÜL a baba agyában. Ezeket más technikával kell szopni mint az anyamellet, és ha a baba az anyamellet is így próbálja szopni, akkor nem fog hatékonyan szopni (ergo nem tud magának elég tejet termelni, nem fog jól gyarapodni) és ki is sebesítheti a mellbimbót a rossz szopási technikával. Érdemes ezek bevezetésével 6 hetes korig várni, amíg az újszülöttben rögzül a jó szopási technika, de még ilyenkor is okozhatnak problémát: sebes mellbimbót, szopi sztrájkot, cumizavart. Ilyenkor legjobb elhagyni őket.


8. Szoptasd éjjel is a babád

- A tejtermelésben fontos prolaktin hormon szintje éjjel magasabb mint nappal, ezért az éjjeli szopik többszörösen hatékonyak a tejtermelés szempontjából.

- Az éjjeli ébredés leginkább alkat és fejlődési stádiumtól függ, nem az éhségtől. Sok csecsemő pl 3-4 hónapos korában elkezd újra ébredni éjjel, még akkor is ha eddig szépen aludt éjszaka.

- Maximalizáld a saját pihenésed azáltal, hogy közel veszed magadhoz éjjel a babát.


9. Ne méregesd az etetéseket

- Főleg az első napokban a baba nem fog annyit szopni, amit egy mérleg ki tud mutatni, és csak idegeskedéshez vezet a dolog. A méricskélés helyett figyeld a baba jelzéseit: elégedettnek tűnik-e szopi után? van-e elég kakis pelenkája egy nap? (ami kijön, annak be is kellett mennie...) hallod-e hogy kortyol mikor szopik?

- Mérd inkább hetente, de LEGFELJEBB naponta, és csak azért, hogy gyarapszik-e.

- Az igény szerint szoptatott újszülött 7%-ot veszít a születési súlyából, majd 10 napos korára újra eléri azt.

- Az igény szerint szoptatott csecsemő súlygyarapodása MÁS mint a tápszeres babák súlygyarapodása (és a védőnők és orvosok ez utóbbit veszik alapul a gyarapodási görbékhez). A WHO szerint az igény szerint szoptatott babák normális súlygyarapodása:
0-4 hónap között: heti 150-250 gramm
4-6 hónap között: heti 90-130 gramm
6-12 hónap között: heti 50-80 gramm
Összességében, az igény szerint szoptatott csecsemő az első 4 hónap alatt rohamosan gyarapszik, majd lelassul. A tápszeres babák gyarapodása egyenletesebb.


10. Ha gondod, kérdésed van, minél hamarabb kérj segítséget

A tejtermelést sosem késő visszahozni, de minél hamarabb lépünk, annál jobbak az esélyek, illetve annál egyszerűbb a dolog.

Gondokkal fordulj szoptatási tanácsadóhoz, akiknek a listáját és elérhetőségeit itt találod:

http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=ibclc_szak

Ha kérdéseid, kételyeid, aggodalmaid vannak, gyere baba-mama csoportba, ahol megbeszélheted ezeket más szoptató anyukákkal és a csoportot vezető szoptatási tanácsadóval. Ezek listáját itt találod: www.szoptatasportal.hu -> Események -> Baba-mama csoportok

Ha bármilyen egészségügyi dolgozó bármilyen egészségügyi problémára az elválasztást, illetve a tápszeres táplálást javasolja, kérd ki szoptatási tanácsadó véleményét is ha nem szeretnéd elválasztani a babádat! A legtöbb helyzetben van más megoldás is.

A lényeg:

OKA VAN ANNAK, HOGY A BABA MIÉRT PONT AKKOR ÉS MIÉRT PONT ANNYIT AKAR SZOPNI. BÍZD RÁ.
Vendég
 


Boni mami,

nagyon hasznos amit feltettél a szoptatásról, köszi szépen, sokat lehet tanulni belőle.
Tegnap este tápszert kellett adni, de éjszakára annyi tejem lett, hogy amikor Danika megnyikkant már folyt is ki a mellemből a tej. Azóta is van tej, annyit változtattam, hogy az esti bogyókat délután 4-kor szopogattam el így tuti lesz tej estére is már. Vészhelyzet esetére pedig lefejtem ma 120 ml tejet, így ma biztos nem kell hozzányúlni a tápszerhez.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]https://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Ezt a KAális topikban Lili Ana tette be és gondoltam hasznos lehet!% örülök hogy van tejcsi :lol:
Vendég
 


Anyucik hova tüntetek?
Viki te is eltűntél :cry: gondolom most hogy Bubu beindult..... én is csak fiam szabad játszóperceiben tudok írni meg amikor alszik :lol:
Vendég
 


Jó reggelt!

Boni mami,

a tej megint hullámzik, éjszaka alig bírtam 80-at szoptatni. Hajnal 3-kor és 6-kor sem sikerült többet. Nem tudom, hogy mit lehet még tenni az ügy érdekében, kezd lelkileg is megviselni a dolog.
:cry:
Nem gondoltam, hogy a szoptatási pályafutásom ennyire hamar végetér. Azt mindig éreztem, hogy nem leszek nagy tejellátó, de ennél többre számítottam azért...
Ma jön a védőnő, előadom neki is a gondomat, kíváncsi vagyok, hogy ő mit tud erre mondani :?

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]https://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Sziasztok!

Moncsi!
Hé! Irgum burgum Medvesajt!

[quote]N írta:em gondoltam, hogy a szoptatási pályafutásom ennyire hamar végetér.


Ne írjuk már le a szopit!!!!! Két ciciből etetsz? Szedhetsz az urticából 3*5 golyót is. Ha nem nőne, akkor próbáld ki a ricinus communist. Nekem ettől több tejem lett, mint az urticától.

Horrorfejést is kipróbálhatod:
Ha szaporítani is akar az ember, akkor tovább kell fejni, akkor is, amikor már nem jön semmi. Legalább 5 percig. És ha gyorsan látványos eredményt akarunk elérni, akkor jöhet a "horrorfejés" néven elhíresült technika. Ez abból áll, hogy a két mellet fejjük (szoptatás után!) felváltva 7-7-5-5-3-3 percig, független attól, hogy mi történik közben. Akár jön, akár nem. Itt megtapasztalhatjuk, hogy szoptatás, akarom mondani fejés közben is termelődik a tej :)

Mi jól vagyunk, Lackó piszok módon beindult. Már kimászik a konyhába is :lol: :lol: :lol: Most, h végre jó idő van, a napi 1 sétáról áttértünk a 2re.
20150601134430
 
 


Moncsi csatlakozom Vikihez! irgumburgum! fogadd meg a tanácsát! neki is kevés teje volt az elején és nem adta fel!

nekme se volt mindig sok és látod még mindig van! hessegesd el a negatív gondolatokat, mert ha ezen stresszelsz juszt se fog menni...

próbálj ki mindent! ölellek!

Viki :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Köszi csajok, örülök, hogy helyreteszitek a fejemet, így új erőt merítettem. :wink: :lol:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]https://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Moncsim!
Kép
20150601134430
 
 


Monic,
Danika kap anyatejet, és ez a lényeg. Az, hogy egyszer-egyszer a tápszerhez kell nyúlni, hidd el, nem tragédia, de ne stresszeld rajta magad, mert attól tuti kevesebb lesz.
Na meg úgyis a gyerek dönt, hogy mikor mennyit, és főleg meddig hajlandó majd szopizni.
Akivel együtt szültem, neki volt rendesen teje, de a kislánya 3 hónaposan megmakacsolta magát, és bármit csináltak, nem volt hajlandó szopni. Nálunk ez 10 hónaposan következett be, pedig addigra már ment Lilinek a művelet.

Visszaszámlálásom már a "már csak 6 nap"-nál jár, ezt féllábon is kibírom, hogy láthassuk Pöttyöt. :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: