[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
2004. őszi kisbabák - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Edit: en ugyan eletemben nem hallottam errol a markarol, de lengyel kocsihoz kepest meg draga isKép A bbc-k kimagasloan sokba kerulnek, ne azzal hasonlitsd ossze. Viszont jol hangzik amit leirtalKép Meg esetleg megnezheted a Roan es a ....(nem jut eszembe a neve, ez is lengyel kocsi), ezek is ilyen nagy kerekuek, terepre kivaloakKép

Babs: etetoszekben kb egyetertek Besztivel, bar szvsz tok felesleges ennyi penzt kiadni egy szekre ( a PP 40 ezer ft!), nekunk egy 10ezres szekunk van es nyilvan ki fogja szolgalni a 2. gyereket isKép Szerintem a donthetoseg felesleges, addig eleszeget a gyerkoc a hordozoban, amig nem ul stabilanKép Ja es szerintem most abszolute ne etetoszeket nezzel, azt raersz joval kesobb megvenni, amikor mar tenyleg kell a babanak. Most ugyis el kell kolteni egy nagycsomo lovet, masra....

orsoly
orsoly
 
 


Sziasztok lanyok!

Juj nekunk is ilyen tapetank lesz 1 het mulva. also es felso resszel egyutt.
Kép
Kivancsi vagyok hogy fog mutatni a szobaban. Kép
Vendég
 


Beszti, Orsoly,
köszönöm a tippeket, most akkor leálltam etetőszékilegKép, teljesen igaz, hogy minek megvenni, ha mához egy évre fogja csak használni a csemete...

Edit,
mi már meg is vettük a babakocsit. Kép Úgy látszik, mindent korán csinálunk. KépKép De én mindenképpen travel system-et akartam (aminek a hordozóját az autóba is meg a babakocsira is könnyen fel lehet tenni), és pont leértékelték őket a Chicco-ban. Szóval szerintem érdemes várni egy kicsit, és nézelődni több helyen, hátha azt a típust is leértékeli valaki, ami nektek tetszik?


Tegnap voltunk doktor bácsinál (tényleg elfoglalt lesz szeptemberben Kép), és Noémi, képzeld, megvolt az AFP-m, nem tudom, mi volt ez a 3 hetes sztori... Az AFP egyébként jó alacsony lett, 0.8, de azt mondta a doki, hogy ha a jövő heti UH jó lesz, akkor elfogadja. Remélem, jó lesz... De olyan jó, hogy megyünk megint UHra, már oooooolyan kíváncsi vagyok. KépKép
babs
 
 

 
 

Babs!
Én jövő hét kedden megyek hozzá, akkor megkérdezem az AFP-t is KépTelefonon nem szeretek kérdezősködni.Gondolom utánna meg genetikai UH is lesz.(Vajon látszik már a neme is?)Kép Pont egy hét van közöttünk.Ki tudja még találkozhatunk is...
Mi még semmit se vettünk, de nézelődünk.Kiságyat és pelenkázót egyik ismerősünktől szerezzük be (ingyen), fehér színű (unisex).A kocsi: mindenképpen 4 funkciósat szeretnénk a kocsi miatt, és közel lakunk a városligethez is.Ki kell még tapétázni is.Szóval van mit csinálni.
Mindenkinek puszi
NoémiKép
fantikbaba
 
 


Babs!

Mennyiért vettétek a babakocsit?
Én is több funkciósat szeretnék, mert az autósülést biztos kihasználnák, mert vidékre járunk a szülőkhöz majd, és hosszabb távra tervezünk.
Mesélj milyen a kocsi, és mi a márkája?

Moszi

KépKép
Kép
moszmota
 
 


Lányok Kép
Két 4 mm-es dobogó szívű kismaczkó lakik a pocimban. Gyönyörűek voltak!!! Kép
Akkor most hivatalosan is bejelntkeznék. A táblázathoz az adatokat is szívesen megadom, ha valaki megmondja, hogy mi kell.
A szülés várható időpontja: 2004.november 24.... tudom mi már téliek leszünk, de engem ide húz a szívem Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Noémi,
ha nem szégyellős, akkor már látni a nemét. Kép Ezért vagyok ennyire kíváncsi a jövő hétre (ez lesz a genetikai UH). Egyébként még az is lehet, hogy egyszerre szülünk, 1 hét nem olyan nagy különbség. KépKép

Moszi,
mi Chicco kocsit vettünk. A travel-system-ek azt tudják, hogy van egy alap-babakocsi, amire rápattintható a hordozó. Ez nekem azért volt nagyon fontos, hogy a rossz hátammal minnél kevesebb kg-t kelljen felcipelnem a 2. emeletre (a kocsit lent hagyhatom a garázsban). A autóban a hordozót övvel kell rögzíteni az első ülésen. Vannak olyan verziók is, ahol van még egy műanyag kiegészítő elem, azt fixen be kell szerelni az autóba, és utána már csak pattintod az autóba is a hordozót. Csak ezek úgy 30ezerrel többe kerülnek, a baba meg nagyjából 9 hónapos koráig utazhat ezekben a hordozókban (13 kg-ig), úgyhogy erről lemondtunk. Egyébként travel-system-eket 70-130ezerig láttam a boltokban, és amikor kb 2 hete a Mammut Chiccoban leértékelték 56-ra, akkor gyorsan megvettük. Nem tom, hogy van-e még, talán hívd fel őket. A miénk egyébként még nagyjából a következő tulajdonságokkal rendelkezik:
- bolygósítható és fékezhető kerekek,
- dönthető ülés (a kocsiban)
- télire lábzsák (nagyon tuti melegnek néz ki Kép)
- téli és nyári tető, a nyárin szellőzőkkel
- állítható lábtartó
Egy baj van vele, kicsit nagy szegény alapkocsi, éppen befér a csomagtartónkba (na jó, nincs is nagy autónk...), de nekem nagyon tetszik. Legalább ezen túl vagyunk. Kép

Orsi, gratula!! Kép
babs
 
 


Sziasztok csajok!

Látom itt már nagy babakocsi vásárlási láz van.KépKép Nekünk még kicsit korai lenne, de tegnap benéztünk a Madrinába, és horror árakon csak egy babás Travel Systemes babakocsikat láttunk. Nem látott valaki ilyen ikres kocsit ? Ehhez ragaszkodnánk, és ha nem találunk itthon, akkor megyünk Bécsbe venni, persze ha van itthon, akkor nem mennénk ki.

Pusza
Cat
(11+3)

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat Kép
Ejnye bejnye... érdeklődhetnél egy ikres mamitól is Kép Kép
A peg-peregónak van, és a bebeconfornak is ikres travel systemje. A www.bebeconfort.fr en meg is tudod nézni, a peg peregorol meg beszkennelem, ami nekem van, át dobom mailen Kép A babakocsi a mániám Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Moszi!

Most már elég sok gyártó gyárt Travel Systemeket is, a Graco, a Chicco, a Peg Perego biztosan.
Nekem Peg Perego kocsim van (itt a rendszer nem Travel Systemnek, hanem Ganciomatic Systemnek hívják), a kocsit Primo Viaggionak hívják (most már talán Atlantico), ehhez van autósülés ill. az autósülés talppal együtt kapható. Nem volt annyival több az ülés, mint Babs írta, mert az autósülés összesen 35 e Ft volt (talán 5 e Ft volt a talp), a kocsi meg 70 e Ft 2,5 éve. Most gondolkozom rajta, hogy kapható újabb kiegészítő (mózskosár), amivel a 2 funkciós+autósüléses kocsimból gyakorlatilag 4 funckiósat lehetne csinálni, egy kicsit furán néz ki a kocsimon, de mivel őszi baba lesz, nem mindegy, hogy mennyire meleg a kocsija. Ez most pénzügyileg nem is lenne gond, mert anyukám felajánlotta, hogy kifizetik, csak nem tudom, hogy erre használjam-e el ezt a szívességet, érdemes-e, megéri-e. Kérdeztem másik topikban, de még nem váalszotak rá.
Igaz, hogy nekünk nagyon más nem is kell a babához, csak még majd nagy sokára egy etetőszék (vagy neki vagy Nátánnak), meg idővel Nátánnak egy ágy (ha a pici kinőtte a bölcsőjét). És ruhák egy pár. Persze biztosan el tudnám költeni az a pénzt is a gyerekre!KépKép
Egyébként így fog akkor kinézni a kocsim, a tetején lévő Navetta nevezetű mózeskosárt szeretném most megvenni (a kocsim most kétfunkciós, téliestíthető (lábzsákos), van teteje is, szóval önmagában is jól mutat):
Peg Perego kocsi
Navetta mózeskosár

Babs!

Doki: ha te egy kicsit később szülsz, én meg egy kicsit előbb, akkor hárman leszünk Noémivel! Na jó, teljesen azért egyszerre ne szüljünkKépKép, hadd figyeljen csak külön-külön a doki mindegyikőnkre!Kép
Én meg holnap megyek AFP-re, jövő héten kell hívnom a dokit UH időpont miatt.

Orsi!

Éljen!KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Cat!

A Peg Peregonak itt van az ikres Travel Systemje:
Duette ikerkocsi
Ha a "features" fülre kattintasz, akkor megtalálod az eredeti paramétereket is.
Sajnos a másik fajta (egymás mellett lévő üléses) ikerkocsijuk nem Travel SystemesKép, pedig az szerintem sokkal jobban néz ki.. Igaz, hogy a Duette-ben az üléseket egymással szembe is lehet fordítani.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Cat Kép
A BébéConfort szinte ugyanígy néz ki, és az ülése is ugyanígy forgatható minden irányba.... háttal lehet tenni a két gyereket, ha már nagyon rosszalkodnak Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


BesztiKép
Köszönöm szépen. Te itt aranyat érsz nekünk a sok hasznos tanáccsal, mint gyakorló anyukaKépKépKép

OrsiKép
Megnézem ezt is. Tök jó, hogy többen vagyunk itt ikresek, mert jobban össze tudjuk szedni a hasznos dolgokat. Feleslegesen nem szeretnék pénzt költeni, amúgy sem kevés kell majd.KépKép

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Beszti!

Nagyon tetszik a mózskosár. Még nem nézelődtem, csak a neten. De őszintén elég borsos árakat találtam. Mindenféleképpen olyan kocsit szeretnék, ami mozeskorsaras, és később sportkocsivá alakítható. Viszont a kocsiba valami jó kis ülés kellene, mert 2 órás út hosszú lehet a babának. Lassan majd elmegyünk a férjemmel szétnézni.

Eddig elfogadható, sőt nagyon jó áron itt találtam babakocsikat, de nem túl nagy választékú a neten:
http://www.sztistvan-kozg.sulinet.hu/~konya/

Moszi

KépKép
Kép
moszmota
 
 


Cat Kép
Tényleg jó, hogy többen is vagyunk. Beszti Kép leírásai pedig egyenesen aranyat érnek.Kép
Én is csak annyit szeretnék megvenni, ami kell, felesleges dolgokra nem szeretnék fizetni.
Krizsa doki azt mondta a páromnak: "Az ikrek annyiban különböznek az egy gyereltől, hogy mindenből kettő kell Kép" Innen a párom megértette, hogy mit jelentenek az ikrek Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Kicsit irigykedek rátok a vásárlások miatt. Én a kiságyat és a pelenkázót a sógornőmtől kapom (mondjuk szép, fenyőből csináltatott egyedi bútor), a babakocsit az unokatestvéremtől, s a babaruhák nagyját is a rokonságtól. Most épp abban reménykednek, hogy kislány lesz, mert az elmúlt pár évben inkább lányok születtek a nagycsaládban... Megemlítettem anyámnak, hogy a májusi bababörze előtt lesz a szülinapom, s egy kis pénzmagot kérnék ajándékba, hogy szétnézhessek, erre azt mondta, hogy várjak még, hogy tudjam, mi mindent kapunk máshonnan. Aztán egy kicsit elgondolkodott, s azt mondta, hogy egy-két holmit azért vehetünk a babának.
Nagycsaládban nőttem fel, nálunk nem ujdonság az, hogy mindent örökölünk, de annak azért örülök, hogy az a kiságy, ami tizenvalahány unokatestvért kiszolgált az elmúlt 30-40 évben, pár éve elkeveredett valahová.
Egyvalamit biztos újat veszünk, akarok egy kocsiba való babaülést. De valahogy mindenki úgy van a környezetemben, hogy ráérünk még... Nem is merek bababolt környékére menni, ne fájdítsam a szívem...

Kormi

Kormi


Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kormi
 
 


Szia Kormi!
Én meg kicsit téged irigyellek, mert sok mindent kapsz és nem kell rá költeni.
Nekem egy nővérem van, akinek már nagyok a lányai. Tőlük kaptam néhány babaruhát. Viszont minden másra nekünk kell beruházni, ami összességében nem kis összeg. Szívesen megúsznám, mert inkább újítanám fel azt a valamit, mint újat vennék. Egy kis kreativitással, te is újjá varázsolhatod a kapott használt dolgokat. Kép

Én csak később akarok majd vásárolni, de előbb tájékozódom, hogy ez a babaprojekt, mennyibe fog kerülni.

Moszi

KépKép
Kép
moszmota
 
 


Beszti,
akkor hajrá! Kép Úgy is mindig azt mondják, hogy az 1. babák hajlamosak később jönni kicsit, én nem bánom, ha még egy hetet marad (ha jól van odabenn). KépKép Csak jól kell időzítenünk - pl naponta egyikünk?... Kép

Kormi,
szekrénykét is kaptok a babának? (Mi még azt tervezünk venni az ágyon és a pelenkázón kívül.) És a babaszoba - festés, tapéta, ilyesmi? Azon is lehet ábrándozni... Kép Egyébként Moszinak nagyon igaza van, én kimondottan utálom, hogy babaruhára annyi pénzt ki kell majd adni, amikor egy méretet néhány hét alatt kinő majd... Kép De sajna a családban a miénk az első baba, a barátaimé meg már mind idősebb kicsit... Szóval szerintem se bánkódj! Kép
babs
 
 


Sziasztok!

Rég nem jelentkeztem,de hát egy közel egy éves baba melett ez nem túl könnyű.
Ha elfogadtok egy pár tanácsot:
Mi semmit nem örököltünk,mindent mi vettünk illetve csináltunk.A gyerek szobája unisex lett kék-sárga egérgés bordürrel,elég nagy ahhoz hogy kistesó is majd beköltözzön.Itt parketta van és vettem bele polifoam kirakót ami szőnyegként funkcionál,mert könnyü takarítani balesetek mindik vannak,most hogy már mászik sokszor kaja után rögtön viszontlátom az utolsó falatokat,és még egyébről nem is beszélek.Meg jól szigetel,nem fázik meg és ha eldől nem koppan nagyot.Most van egy kiságy meg egy komód amit megtoldottam egy lappal hátul azon pelenkázok,illetve a ruháknak ez még mindig elég.Ezek fenyő bútorok(Reiiterben vettem).
Ruhák amik elsőre kellenek,nem kell sok,mert hamar kinövik,hideg meleg időkre.Érdemes egyébbként a hiperekben is szétnézni,itt elfogadhatóbbak az árak.
Etetőszék ráér,nekünk is Peg Perego Prima Pappa van,igaz drága,de az egész ülés dönthető amikor már kellet,mert az autós ülésben nem maradt meg még nem ült stabilan.És én már láttam kisbabát kiesni olyan fa etetőszékből,ami kisasztal és szék összerakva.Én azt vallom,hogy autós ülés,meg etetőszék meg babakocsi legyen biztonságos.
Bocsi ha túl hosszú lettem,de ezek friss élmények.
Babakocsi,mi terepes kocsit vettünk,Roan-t 40e volt tavaly,nem kell emeletre fel vinni és nagyon kényelmes a babának míg kicsi,bőven elfér zsákostól is benne télen,és minden van hozzá amit másnál külön kellett volna megvenni.Csak emeletre ne keljen felvinni mert nehéz.És kiegészítésként vettem egy kis esernyőkocsit,az autóvól kivenni,elszaladni valahová nagyon bejött.
Pusza
Alice
alice70
 
 


Alice, Beszti,
ruháknál egy méretből mennyi kell? A kismama újság egyik száma azt írta, hogy kezdetnek elég 6 56os body, meg pár rugdalózó, ez tényleg elég? Vagy csak ha naponta mosok?... Szerintetek érdemes rögtön venni 56os, 60as, 64es cuccokat is - mennyi időn belül kellenek? (A párom nem nagyon vásárlós, jobb, ha felkészülök az első időkre magamtól...) Kép
babs
 
 


Kedves Babs!

Szerintem elég,de úgyis hamar össze fog gyűlni a szennyes:napi egy rend ruha minimum,pelenkák,mert mindenhova azt használtam,feje alá,szopikor,mérlegre,sok kellett vagy 20 legalább,meg lepedő,egy mosásra való 2-3 nap alatt összegyült és mi tavasziak voltunk,amikor nem sok ruha kellett rá.Én vettem több méretet úgysem egyforma két gyártónál mondjuk a 60-as méret egyik kisebb másik nagyobb.Kicsikből nem is nagyon érdemes sokat venni,mert hamar kinövik,még a hat is sok,a pelenka úgyis sokat felvesz az ujját meg visszahajtod egy kicsit.Nálunk is én vásároltam a párom rosszul van az ilyesmitől,mondjuk nem morog,ha kell hát kell...
Pusza
Alice
alice70
 
 


Sziasztok!

Néhány észrevétel/hozzászólás egy szintén kissé tapasztaltabb anyucitól:
- etetőszék: nekünk egy fa etetőszék van, amit asztallá és székké szét lehet szedni. 8000 Ft volt, és külön vettünk hozzá egy 1200 Ft-os több ponton rögzíthető biztonsági övet, és eddig a másfél éves gyerkőc- aki elég mozgékony- még egyszer sem esett ki.
- babaruha: nálunk volt már a kezdetektől egészen a 68-ig pár darab mindenből. Egyrészt van amiből már eleve a 62-es kellett akkor is, amikor még az 56 jó volt másból ( a számozás ellenére sem egyforma két 56-os ), másrészt 1-2 max 3 hónap alatt úgyis belenő ( babája válogatja ). Szóval kárba nem fog veszni a nagyobb ruha Kép

Poca

Kép
Kép
pocó
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit beleszólok,bár nincs sok időm,csak bekukkantottam...
BabsKépRészemről a 6 body is sok,hiszen a pelus és a rugi védik,így nem feltétlen kell naponta cserélni.Az első garnitúra nekünk nagyjából 2-3 hétig tartott,aztán kinőtte Gergő,viszont 52-es volt,pedig 3300-al és 52cm-el született,és még így is fel kellett hajtani az ujját.Az egy-két számmal nagyobbakból sem árt előre beszerezni néhányat,mert hihetetlen gyorsan nőnek.
Különben nem rossz megoldás felkeresni néhány turkálót,hiszen ezek a pici bébicuccok még alig-alig használódnak,így jó állapotban be lehet szerezni őket rendkívül kedvező áron.

Nekünk 3kerekű Chicco kocsink van,nagyon szerettem,és bőven kiszolgálja a második babát is.Nagy előnye,hogy lazán le-fől tudom tolni-húzni a lépcsőn,így az előszobában tartjuk és kényelmesen befészkelhettem Gergőt séta előtt.

Most tényleg rohanok (Gergőért a bölcsibe),mindenkinek kellemes pocakosodástKép

K
(13+3)
krisztinke
 
 


Orsi Kép

A november az még ősz, nem??!!

Nem úgy vannak a hónapok, hogy: márc-ápr-máj = tavasz
jún-júl-aug = nyár
szept-okt-nov = ősz
dec-jan-febr = tél
????? Kép Kép
Úgyhogy csak ne menj sehova!

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok!

Biztosan hallottatok már róla, hogy május elején lesz babaruha börze a BNV-n. Volt már valaki ilyenen? Érdemes kimenni? Ruhácskák, babaápolási dolgok vannak csak, vagy vannak kocsik, bútorok is?

Én még olyan távolinak érzem ezeket a dolgokat. Csak figyelem itt, hogy már etetőszékről beszéltek, én meg még egy rugdalózót sem fogtam meg egyetlen boltban sem. Valahogy úgy éreztem (eddig), hogy ezzel majd a nyáron kell foglalkoznom.
Szerencsére nálunk is nagy a család sok mindent örököl babó.

Puszi

Bibi
12+1
bibi
 
 


Sziasztok!

Etetőszék nekünk is Peg perego prima pappa. 4 éve vettük 14 ezerért egyik ismerőstől használtan. /hibátlanul/ Babakocsiból is Peg peregom volt Milano XL. Azt eladtuk, de nem is lenne jó két babának.Kép Szerintem érdemes utánajárni, mert használtan féláron lehet szinte mindent kapni. És sokszor nagyon jó minőségűek. Persze alaposan meg kell nézni.
A kiságyról annyit, hogy mi pelenkázósat vettünk, de nagyon megbántam. Óriási helyet foglal, viszonylag rövid a fekvőrésze. Átalakítható ugyan ifjúsági ágynak, de nem vált be. Kb. 1 hónapig tettem a pelenkázó részén tisztába a lányokat, utána mindig ott ahol éppen voltak a lakásban. Valamelyik ágyon.Kép
Szóval most megpróbálom majd eladni és veszek két 70*140-es rácsos ágyat.
<pre>

POCAKOS TÁBLÁZAT
Hányan laknak
Anyuka neve Szülés várható ideje Szülés helye a pocakban?
Áfonya VII.21
Bellana VIII.6 Jávorszky Ödön kórház
Kormi VIII.30 Bajcsy kórház
Babs IX.1 Máv Kórház
Exile IX.eleje
Betti IX.6 Toldi Ferenc kórház
Pocó IX.7
Noémi IX.8 Máv Kórház
Ildikó IX.8 Kiskunhalas két baba
R.Edit IX.11 Szt.Imre Kórház
Patricia IX.12
Beszti IX.15 Máv Kórház
Momo IX.16 Szt.István kóház
Csengo IX.18 Szt.Margit kórház
T.Andi IX.18 Bajcsy kórház
Orsoly IX.18 Sote 2-es Klinika
Alice IX.18 Kútvölgyi kórház
Kata IX.24 Máv Kórház
Mágika IX.24 Máv Kórház
Csirkesz IX.25 Uzsoki úti kórház
Moszi IX.26 Szt.Imre Kórház
Linato IX.26 Szt.István kóház két baba
G.-né Kriszti IX.30 Mezőtúri kórház
Krisztinke X.4 Péterfy kórház
Persela X.6 Uzsoki úti kórház
Niki X.11 Szt. Margit kórház
Bibi X.12 Szt.István kóház
Judy X.12 Kútvölgyi kórház
Macsek X.12 Szt.Imre Kórház
Liv X.14 Kútvölgyi kórház
Cateye X.18 Schöpf-Mérei kórház két baba
Motiot X.28 Stuttgart/Németország
Eszter X.28 három baba
Szila X.29 Péterfy kórház
Orsi XI.24 két baba
Edina két baba</pre>


Orsi! majd írd meg légyszi melyik kórházban fogsz szülni, ha már tudod.Kép

linato(14+3)
linato
 
 


Linato Kép
Köszi, hogy bevettél a táblába. A kórházat még nem tudom, mert az ikrek miatt még nincs eldöntve. Amint megvan, megmondom.

Edit Kép
Igazad van Kép Ez a terhességi agylágyulás Kép Kép Valahol talán az oviban tanítják a hónapokat... Kép

Edi Kép
köszönjük.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Ruha:
Valaki írta, hogy sok a 6 db 56-os body. Szerintem annyi épp elég, nem sok. Inkább a rugik mennyiségét sokallom, amit ilyenkor szoktak ajánlani. Abból bizony kell a nagyobb, és csak 1-2 56-os, mert a bodyk és a pelenka elég sokat felvesz. De lehet, hogy csak nálunk, mert én a bodyt használom fehérneműként, rugit önmagában nem szoktam ráadni. Azt viszont mindenkinek ajánlanám, hogy nagyon nézze meg a bodyk és rugik anyagait. Rugikból (bármiylen csámító sé szépek is) csak olyat vegyetek, amiknek a belső felülete is kellemes tapintású, emrt nagyon sok plüss rugi van, aminek a belső felülete szerintem borzasztó, és nem hinném, hogy a baba bőrének kellemes. (A body csak a testét takarja, meg esetleg a kezét, de a lábát pl. nem). Bodyból éredemes többfélét is venni (hosszú, rövid ujjú, ujjatlan), mert egy őszi babánál is elhet olyan, hogy a hosszúujjú rugival a hosszúujjú body már meleg. A színekkel is vigyázzatok, pont azért, hogy mosásilag ne legyen gond. Érdemes inkább egyszínűeket venni, én ezen belül is a fehérre szavazok, csak kisebb mennyiségű más van.
Az, hogy mennyi időn belül kell a következő, minden babánál más, aszerint, hogy mekkora súllyal született, mennyire gyarapodik. Én arra szavazok, hogy érdemes megvenni az első 3 méretet bodyból mindenképpen (56, 62, 68), a kisebbekből elég kevesebb, a nagyobból lehet pár darabbal több. Biztosan belenő, de nem kell az első pár hónapot ezzel tölteni. Azért a rugikkal még várnék, abból csak az első két méretet, mert ki tudja, mikorra éri el azt a méretet, és ugye egy téli 68-as body nem túl alakalmas nyárra...
A ruhamérettel vigyázzatok, érdemes egy biztosra mért darabot a vásárláshoz elvinni (mondjuk kölcsönkérve, ha nincs), mert sajnos nagyon sokszor előfordul, hogy a különböző méretek nem egyeznek: bodyból nálunk kipróbált (méretileg isKép) a Kenguru Gold és a Prince Oliver (ez utóbbit nagyon szeretem), nekünk ezek elfogadtató áron vannak (biztosan vannak szebbek és jobbak, de árilag és minőségileg nekem e két márka megfelelő). Prince Oliver kis- és nagyker van az Árpád-híd pesti hídfője közelében, az autóbuszállomásnál. (Ha valakit érdekel, szívesen írok pontosabb leírást is).
Mondjuk még ráérünkKépKép, meg most valószínű épp a rövidujjas szezon van, viszont elképzelhető, hogy pont a szemptemeber elején született babáknál gond lehet (BibiKép) a őszi-téli ruhák beszerzése (még nincs a boltokban, amikor 7-8 hónapos terhesként emg akarnánk venni), ezért ha valaki lát leárazásokat még őszi-téli ruhára, az szerintem a ruhákat nyugodtan kezdje el megvenni (ha a babona nem zavarja). (Viszotn az is igaz, hogy pl. a Kenguru Gold egész évben tart mindenféle ruhát...

Kormi!

Az tényleg jó, ha az ember tervezgethet, hogy mi vegyen meg (bár szerintem annyi pénz nincs is, amennyit el lehetne költeni).
Ugyanakkor viszont én szerettem volna, ha kapunk pl. kicsi ruhákat, vagy később jó minőségű (nem csak háziruhának alkalmas) nagyobbakat, mert nagyon sokba kerülnek, és főleg ha nem egy gyerekről van szó (többedik testvér vagy ikrek), akkor az átlagnak igencsak meg kell fontolni, hogy hol, mennyiért.
Mi Nátánnál nagyon figyeltünk arra, hogy olyan dolgokat vegyünk, amik időállóak lesznek, mert tudtuk, hogy a köv. babánál nem szeretnénk újra elkölteni annyit. Mindent, ami már nem kellett, elraktunk, és így jó állapotban megvannak.
Anyukám meg olyan, hogy minden babánál mást kapunk ajándékba (mi vesszük meg, ő kifizetni az árát később). Beninél ő fizette a babakocsit, Nátánnál az autósülést, most meg a mózeskosarat állná. Ez az ő babaszületési ajándéka.
Én minden gyereknél már az elejétől vásároltam, pont azért, hogy ne legyen nagyon megterhelő egyszerre. Így az akciókat is könnyebb kihasználni.
És persze az sem mellékes, hogy az első dolgoakt amúgy is nagyon kevés ideig használja (kivéve talán a kiságy). Az első babaülés 13 kg-ig jó, de 9 kg-tól már leheta következőbe ültetni. Ez babától függően kb. 10-15. hó. Stb.

Babs!

Csak az a gond, hogy nekem nem nagyon igyekeztek hamarabb kijönni. Igaz, ha a trendet nézzük, akkor neki 9 nappal illik előbb érkeznie, mint a dátum, mert Beni 10 napot késett, Nátán majdnem pontos volt (a kiírás utáni reggel 8-kor született), tehát most kb. 9-10 nappal korábban illene a jövevénynek érkeznie!Kép
Még jó, hogy ezt sem elhet megmondani, különben még unatkoznánk!KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Lányok! Nekem egyik lányomra sem volt jó az 56-os méret.Kép Mi 62-esssel kezdtünk. Miléna 55cm és3960g volt, Korina 58cm és4190g volt. Miléna egy nappal kiírás előtt született, Korina 4 nappal előbb.

Orsi! Rendben, majd írod ha tudod.Kép
linato
 
 


Sziasztok!
Csak most kerültem gépközelben így pár nap után.Esténként tudom megtenni kb.1-1.5 órát,ami nem túl sok.
Linato,köszi,hogy beírtál.Remélem így is marad:két baba.Tegnap voltam dokinál és azt mondta,hogy kb.12.hétig még semmi nem biztos!A SOTE II.-es Klinikára járok egy dokihoz,és remélem ott is fogok szülni.
Hányingerrel,hogy álltok?mert én elléggé szenvedek.Az elsQ babámmal nem volt ennyire eröteljes.
Babakocsi ügyben szívesen olvasom a hozzászólásaitokat,mert nagyon tanácstalan vagyok tipust illetöen.
enci70
 
 


Sziasztok!
Régóta nem írtam de minden nap olvastalak benneteket!
Pénteken közölte a dokim a barátnőmmel,hogy nem vállal több szülést.Igaz nekem még nem mondta de szerinte ezt holnap megteszi mert megyek hozzá!Nem kívánom senkinek ezt az érzést!Szörnyű.
Nagyon bíztam benne a kislányom születésénél is ő volt az orvosom és nagyon elégedett voltam vele.Tehát hamarosan új doki után kell néznem!
A hányingerről csak annyit,hogy megszünni látszik de néha még elő-elő bukkan!
Nem tudom,hogy vagytok vele de nagyon szeretném már tudni a baba nemét!De elsősorban az AFP-n legyek túl és legyen minden rendben!
Láttam a védőnőkről írt véleményeket,hát erről én is tudok írni:Nálunk még nem volt igaz Ágotánál sem vitte túlzásba.Ami azért szomorú mert lett volna kérdésem bőven.Ismételten ő lesz a védőnőnk.Most sem viselkedik másként.Kérdez valamit de a válasz olyan szinten nem érdekli,hogy rám se néz.
Ennyit a panaszról.Elkezdődött az aktív korszakom.Tegnap füvet nyírtam rendet raktam az udvaron.Energia túltengés van.
Puszi mindenkinek GnéKriszti
gnékriszti
 
 


Sziasztok!

Látom nagyon belelendültetek a babaszoba, ruhák, babakocsik és egyebek témába. Nagyon jó ezeket olvasni, mert nekem pl. fogalmam sincs, hogy mi a kínálat és lehetőség ezen a téren. A babakocsik árától kicsit rosszul is vagyok. Nálunk a bébi kb. 1 éves koráig a mi hálószobánkba lesz, mivel csak két szobánk van. De mivel nagyobb szobákról van szó, így a mostani hálószobát egy fallal el fogjuk felezni és így kapunk majd két kisebb szobát, az egyik marad a hálónk, a másik lesz a babaszoba. Aztán a következő babánál majd nagyobb lakásba kéne költözni. Hát majd meglátjuk. A kiságyat a férjem akarja megcsinálni, imád fával dolgozni. Pelenkázót pedig úgy képzeltem el, hogy veszünk egy fenyő komódot (fenyő bútoraink vannak), a tetejét kialakítóm pelenkázónak és a baba ruháit is abban fogjuk tárolni.

El szeretném még újságolni, hogy kedden voltunk a 12. heti UH-án, gyönyörű volt a kis drágám, rendben fejlődik, 5,58 cm nagy és a nyaki redőre 2 cm-t mértek. Azt mondta a doki, hogy valami volt a lába között, kérdeztem, hogy ez biztos, mondta hogy még nem. Csodálkoztam is ezen a megállapításán, hiszen ebben a korban a könyvek szerint még nem lehet megállapítani a nemét. Pedig már nagyon kíváncsi vagyok rá!

Vasárnap bejelentettük a hírt a szülőknek is, nagyon örültek. A 12. hétig akartunk várni a bejelentéssel, mert addig még minden bizonytalan. Tegnap a munkahelyemen is elmondtam, tök jól fogadta a hírt a főnököm. Szóval végre kihírdettük mindenkinek! Kép Kép

Macsek, aki ritkán ír, de akkor sokat Kép
12+3
Macsek
 


EdinaKép
Az ikreknél fokozottabb a hányinger, független a nemüktől a lurkóknak. De már nem sok van hátra, ez bíztasson.KépKép

MacsekKép
Tegnap én is elmondtam a munkahelyemen a lurkókat, mert megint munkát akartak rámtolni. Na azóta békénhagynak, és mindenki csak mosolyog amikor rámnézKépKépKép

Könnyen lehet, hogy kis fütyköst látott az orvos, én is hallottam már ilyenről, hogy a 12. héten felismerték a nemét, de csak fiúnál. Kép

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Hi!
MAr engem is izgat a baba neme es elmentunk fizetos uh-ra. Azt mondtak meg korai, de talan, az a valami lehet a kukija. De a 12-dik heten is mi ugy lattuk a parommal mintha, de a doki csak nezett hogy varjunk meg legalabb egy honapot. Remelem a 18. heti uh-n mar mondanak valamit. Nekem vegul is mindegy, de jo lenne tudni.

A mereterol annyit, hopgy en azt olvastam hogy a 16dik heten pont 16cm. Az ulo magassaga 11.2 cm volt es megkerdeztem hogy ez nem kicsi? De azt mondta, hogy a konyvek 'labastul' a teljes hosszt irjak. Szerintem ez az elteres a konyvek es az uh-n mert crl kozott. (NA meg az hogy lehet nem felidoben fogant..)

Hanyingerem meg mindig van. Csak enyhebb. Mindenhol azt olvasom hogy a legmakacsabb hanyinger a 18. hetre elmulik. Most ezt tartja bennem a lelket.
Udv:
csengo 15+5
Vendég
 


Sziasztok!

Eddig csak olvasgattalak Benneteket, de Orsi belépésén felbuzdulva én is szeretnék csatalakozni Hozzátok. Remélem nem korai, és nem lesz semmi gond. Teli vagyok aggodalommal. Ez a normális?
Egyenlöre csak annyit szeretnék kérdezni, hogy (mivel jelentös súlyfeleslegem van, rég óta ezzel édesítem a teát) a Süsli édesítöszer használata problémát okozhat-e? Napi kb. 5 szemet használok.

A bútorokhoz annyit szólnék hozzá, hogy (mivel van már egy 12 éves nagylányom: Dorina) kifizetödö valami helyes pelenkázót venni, ami illik a többi bútorhoz is! Annak idején a Tisza Bútorgyár (Csongrád) termékét vettük meg, ennek le lehet venni a teteje felét (ami hátra nyúlik be, tehát a pelenkázó mögött van egy kis üres tér, ami remekül használható a pelenkák tárolásához). A mai napig használja a lányom, játékok, könyvek elférnek benne. Remélem november elejére ismét eredeti funkciójában fog majd "üzemelni".

Marica

8+3
marica69
 
 


Szia Marica,
üdv közöttünk, mar nagyon kivancsi voltam, hogy mi lehet veled. Ezek szerint minden rendben van. Ne izgulj, igy is lesz vegig es egy gönyörü egeszseges kismanot fogsz novemberben a korhazbol hazavinni!
Csengo,
ez a hanyinger engem is kinoz folyamatosan es mar nagyon elegem van belöle!! Egyszerüen semmi nem olyan, mint azelött volt, allandoan erzem ezt a hülye emelygest, mindenre felfordul a gyomrom, es ami a legrosszabb, hogy pont az egeszsegtelen kajakat kivanom,mint csoki, hamburger stb. Salatat viszont azota nem tudom megenni, pedig elötte minden nap ketszer ettem egy nagy adagot.
Ennek eredmenyekeppen egy kilot mar hiztam is, de remelem ez nem fokozodik tovabb. Mar elöre utalom a husvetot a sok sonkaval meg mindennel, mert ugyis csak rosszul vagyok mindentöl.
Babaruhakon en meg nem is gondolkodtam, majd valamikor nyar vegen szerintem raerek vasarolni. Meg a sogornömtöl kapok mindent, neki most masfel evesek az ikrei ugyhogy mindenböl tett nekünk felre böven.
Lanyok, nem tudom, ti hogy vagytok, en meg csak ma vagyok pont 10 hetes, de erzem a mehemet, hogy mar dudorodik kifele, estere meg rendesen latni is. Szerintem nekem hamarosan lathato lesz a dolog, mivel ugyis kicsi vagyok (153 cm ) szerintem szegenyke ha nöni akar akkor csak kifele tud.
Mindenkinek jo gömbölyödest kivanok!
Motiot
10+0

KépKép
KépKép
motiot
 
 


Kismamik Kép
Édesítőszer vagy cukor? Tudom a legjobb az egyiks sem lenne... de ha választani kell?
Vagy melyik édesítő szert lehet használni?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Én édesítőnek teához mézet használok, és a védőm szerint az jobb, mint a cukor.
De szerintem, ha neked jó, akkor nem foglalkozz mással. Az édesítőszerre nem tudok mint mondani, érdemes ez ügyben szétnézni a neten. Mondjuk a Netrendelőben a Babaneten.

Motiot!
A hányinger engem is nagyon kínzott, de most már nagyon ritkán jön elő. Idővel elmúlik nyugi...Kép
Nem sokat híztál ne aggódj. De bővebb infot itt találsz: http://www.freeweb.hu/mama-baba/suly.html
Szerintem jó info, irány mutatónak jó.
Hogy kinn mikor látszik, szerintem az alkat kérdése, és nem magasságé. Nekem csak 1-1,5 hete látszik, azaz a 3 hónap végére.

Moszi (14+6)

KépKép
Kép
moszmota
 
 


Linato Kép
Megvan a kórház is. SOTE II.

A dokival jövő héten találkozom. Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok kismamák!
Régen írtam már, de olvaslak Titeket, gyűjtögetem a jó kis infókat.
Tegnap voltunk uh.-n. Megvan mind a 3 baba, szépen fejlődnek. A legnagyobb 33,8 mm, a legkisebb 25,7 mm volt.Persze a legkisebb mozgott leginkább.Kép
Holnap megint megyünk orvoshoz, most már ahhoz, akinél szülni szeretnék. Akkor majd feltehetem az összes kérdésemet. Jövő héten már végre én is megyek védőnénihez is.

A hányingerem egyre fokozódik, most már hánytam is. Rengeteg gyomorsavam van, mindig fáj a gyomrom. Tudtok erre valamit? Lehet erre szedni valami gyógyszert vagy van esetleg természetes ellenszere?

Tényleg jó sokan vagyunk ikresek.Kép Főleg a táblázat vége felé.

Hű, lányok, most el se tudom képzelni a jövőt. Babaszoba meg ilyesmik? Azt se tudjuk, hová fogunk betenni 3 kiságyat minden cuccostól.Illetve mindannyian a hálószobánkban alszunk majd, oda még talán beférnek az ágyikók.
Lassan már nekünk is nézelődni kell a boltokban, mert ki tudja, meddig mászkálhatok. Jó lenne legalább megmutogatni a férjemnek, hogy miből milyet vegyen majd.

Lányok, szóba kerültek a használt holmik. A Baba Magazinban mindig rengeteg használt babaholmit hirdetnek, talán érdemes ott is szétnézni. Szerintem főleg ikreknek nem nagyon érdemes mindenből újat venni.

Mindenkinek hányingermentes boldog pocakosodást kívánok.
Eszter (10+1)
eszter28
 
 


Eszter Kép
De jó, hogy jelentketél. Örülök, hogy a babák jól vannak. A kicsi is biztosan szuper sebességgel fog nőni. És születéskor mit számít az a 7mm különbség?? Kép Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Helló Mamikák Kép

Hihetetlen, hogy mindegyikünk neve alatt milyen gyors ütemben nőnek a számok...Gondolom ezek után már csak azt vesszük észre, hogy a pocakok milyen sebesen növögetnek.KépKép
Pedig mintha csak tegnap lett volna, hogy pozitív lett a tesztem.

A babszoba, babakocsi láz egy kicsit rámragadt, ma jól körbenéztem a Peg Pérego honlapon. Bárcsak akkora pénztárcám lenne, mint amekkora a fantáziám.
Kiságyat már nem kell szereznem, mert anyukám a héten turkált egy kitűnő állapotban lévő, fából készült egyedet 4.000 forintért. Még nem láttam, kíváncsi vagyok milyen. De azt már tudom, hogy átfestem sokszínűre - minden rácsot másmilyenre. Azt hallottam babakorban a színeknek nagy szerepe van az idegsejtek számának gyors és hatékony növekedésében.
Ráadásként turkált az apuval közösen egy egész zsáknyi babaruhát (bár az apu szerint nem lehetett az anyut leállítani, és 3 éveseknek való szerkók is vannak a szerzemények közöttKép) 2.000 forintért. A ruhácskák Ausztriából behozott cuccok, remélem tényleg olyan jó minőségűek, ahogyan azt a szüleim leírták.Kép

Kitartás mindenkinek, aki még küzd a fránya hányingerrel, már nem sokáig lesz ez így.

EszterKép Nekem hányinger ellen a jéghideg ételek váltak be (rengeteg fagyasztott gyümölcsöt ettem). A lányok közül pedig többnek a fagyi, a mandula, mogyoró...Szóval mindenki magának kísérletezte ki. Csak van valami, ami Neked is segítKépKép

pussz:
Csirkesz (aki ma már nem fűzött övet a gatyójábaKép)
(14+5)

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok!
Linato, szerintem nagyon jó ötlet, hogy később a leendő babanevek is szerepeljenek majd a táblázatban.
Beatrix, olvastam, hogy uborkasalit és meggybefőttet kívánsz. Hát, ez rám is nagyon igaz, pedig eddig egyáltalán nem szerettem a meggyet. Most viszont egyfolytában enni tudnám.
Hányinger: én azt vettem észre, hogy amikor munka van, vizsga, bármiféle idegeskedés, akkor reggelente sokkal rosszabbul vagyok, akkor tuti a hányinger és a hányás, ha viszont ki tudom aludni magam, itthon vagyok, nyugodt vagyok, akkor van, hogy se hányás, se hányinger. Ti nem figyeltetek meg ilyesmit magatokon?
Na, megyek, eszem egy kis meggybefőttet. Kép
Üdv., Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Sziasztok!

Nem vagyok én ellene az ajándékba kapott használt cuccoknak, örülök, hogy egy csomó gondot levesznek a vállamról, csak az nem tetszik egy picit, hogy a családban azt mondják, ne nézegessek, ne vegyek semmit, megszereznek mindent... Azért el fogok menni egy-két helyre nézelődni.
A nagy család tényleg rengeteget segít anyagilag, pl. anyám fizet minden orvosi költséget, ami nem kis összeg, s tudom, hogy sokaktól kapunk segítséget. (Az ajándékokról már nem is szólva, a nővéreméktől kaptam már egy Niveás babahátizsákot tele babaápolási cuccokkal, a férjem fel is hördült, hogy nem túl korai még ez?)

Nálunk a bútorok, amiket kapok, egyedi méretűek, ha jól tudom, a kiságy pl. csak kb 1 m hosszú, a komóddal kombinált pelenkázó is ez a méret, mert annak idején a sógornőméknek egy igen kicsi lakásban kellett elférniük, s ezért csináltatták ilyen picire. Nagyon jó kis sarkot fogunk belőle csinálni a hálószobában, nem csinálunk most nagy átalakítást. A nappaliban szeretnék majd egy játszósarkot kialakítani a babának, ami biztonságosan körül van határolva, s a görények se tudnak behatolni oda, azt hiszem, majd ebben élem ki kreativitásom.

Tegnap voltam dokinál. Magánrendelő egy lakásban, és szerintem tök ciki, hogy a váróban abszolút mindent hallani, amiről a rendelőben szó esik. Így egy kicsit tartottam a súlyméréstől, mert már nem az első anyukát tiltotta el a húsvéti tojásoktól is szinte. Nálam is poénkodott a mérlegelés előtt, hogy mindjárt megmondja, mi is lehet az ünnepi menü, de szerencsére az ő mérlegén is pont ugyanannyit nyomtam, mint az előző mérésnél, így nekem még egy csokinyuszit is engedélyezett Kép
Én megúsztam a hányos-émelygős időszakot, nem emiatt nem híztam, hanem valószínűleg azért, mert volt olyan szerencsém, hogy a terhesség úgy változtatta a ízlésemet, hogy az édességek abszolút taszítóan hatottak rám, pedig előtte elég sokat fogyasztottam. Így míg nőtt a pocakom, máshol jelentősen fogytam.
A doki beismerte, hogy valószínűleg ő tévedett a baba korát illetően (emlékeztek, az elején egy picit kavartam a baba korának értelmezése körül, mert a doki engem is összezavart). Így most már az a nézett, hogy a baba pont időben fogant, ami azt jelenti, hogy nálam a szülés várhatóan nem aug. 30., hanem aug. 23., bár ezt csak én számolgatom.
Hallgattunk babaszívhangot, jövő hétre próbálok időpontot szerezni genetikai UH-ra. Nagyjából minden rendben volt, csak sikerült egy 90/65-ös vérnyomást mérnie (másodjára, elsőre nem is sikerült az alsó értéket megtalálnia). Kérdezte, hogy kávézom-e (nem), feketeteát vagy legalább kólát igyak, hogy egy kicsit fentebbnyomjam. (Pedig épp leszoktam a cukros italokról is)
Kérdezte azt is, hogy mozog-e már a baba, én meg nem tudom, mert ugye első babás kismamaként még mindig nem tudom, hogy amit érzek, az a baba-e. Azt mondta a doki, hogy feltétlen fel kell írni, hogy mikor érezni először a baba mozgását, mert ez egy fontos adat. Egyre biztosabb vagyok abban, hogy már legalább egy hete érzem, de lehet, hogy régebb óta.

Hihetetlen, hogy mennyire csak a babával tudok foglalkozni. Mostanában rajtakaptam magam, hogy a nagy tükörben gyönyörködök a pocakom méretében, kifejezetten kismamás alakom kezd lenni. Időnként komoly tárgyalásokat folytatok a babával, és állandóan befelé hallgatózom. Nagy esélyem van rá, hogy most már tényleg kirúgnak az egyetemről, de akkor is csak a baba érdekel.

Kormi
(19+3) Kép

Kormi


Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kormi
 
 


Gyöngyi Kép
Köszi a tippet, ez eszembe sem jutott. Akkor talán a méz lesz a befutó Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Édesítőszerrel kapcsolatban: én évek óta mindent édesítővel iszom ( Polisett ), így volt ez az első terhességemnél is. És a Picurnak nem lett semmi baja. Egyébként ez olyan, hogy időnként ajánlják az édesítőt, időnként meg tiltanak tőle- mint minden mástól ;-)
Egy kérdésem lenne, hátha valaki tud válaszolni. Előzmény: első babám császárral született. Két napja kezdem elég furcsán érezni magam. Előtte is fájt a pocakom, de akkor nem egy spec helyen, hanem jobbra-balra-mindenfelé. De tegnapelőtt nekiállt csak a korábbi műtétnél fájni, és ott is a belső ( méhen lévő ) varrásnál. És ahogy megnyomtam azon az egy ponton, a fájdalom jelentősen erősödött. Ez mennyire nevezhető természetesnek? Tudom, hogy a heg mentén nehezebben fog tágulni a pocakom is meg a méhem is, de ez egy kicsit hirtelen jött Kép

Pocó

Kép
Kép
pocó
 
 


Sziasztok!
Írtatok a picivel kapcsolatos vásárlásról!Engedjétek meg,hogy én is elmondjam a sajét véleményemet!Én nem szerettem a lábfejes tipegőket mert felhúzta Ágota a lábát a vissza felé vezető utat pedig nem találta a pici tappancs.Én inkább kisnadrágokat vettem neki a vetkőztetés is egyszerűbb volt!Pelus,bady,zokni.Ennyi volt a lányom öltözéke tudott mocorogni és nagyon aranyos nacikat lehet kapni már 56-os mérettől!
Még valamit kérdeznék tőletek!Tudom,hogy messze vagyunk még a gyes-től de érdekelne mi a véleményetek a 23200Ft-os jelenlegi összegről?
Kellemes napot mindenkinek!
gnékriszti
 
 


Sziasztok lanyok!

Most gyorsan irok ide, mert meg ma nagyon sok a dolgom.
Drukkoljatok nekem, hogy minden siman menjen.

Holnap lesz az eskuvonk. Kép

Remelem nem lesz semmi gond es a nap is olyan szepen fog sutni mint ma. Kép

Jo hetveget nektek es kellemes babavarast. Kép
Vendég
 


Magika!

Hatalmas drukk megy Neked, hogy holnap csodaszép legyél, és minden úgy sikerüljön, ahogyan azt a leendő férjeddel elterveztétekKépKépKépKépKép Képet azért látunk Rólad/tok???
Nászútra mentek?

Ha ráérsz az esküvő után, és van kedved, írd meg a nagy nap történetét, mert szívesen elolvasnám... Kép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Csirkesz!

Nagyon koszonom.

Majd teszek fel kepeket. Kép
Most kezdek izgulni.

Eddig nyugodt voltam. Kép
Es annak is nagyon orulok, hogy a ruhaban meg nem fog latszani a hasam. Kép

Nagyon jo a szabasa es semmi nem latszik benne.
nem ugy mint rendes ruhaban.Kép

(14+3)
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: