[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
2004. őszi kisbabák - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Lenne megint egy hülye kérdésem. Most kell először vérvételre mennem. Éhgyomorral kell vagy nem? A doki nem mondta így külön, a labort pedig felhívtam és ott azt mondták, hogy igen. Csak a biztonság kedvéért tőletek is meg akarom kérdezni, hogy tuti-e az éhgyomor, mert az nálam akkor elég nehéz lesz az émelygés miatt.

Előre is köszi!

Macsek
Macsek
 


Szia Macsek!
Éhgyomorra menjél.
Ha cukorosvérvizsgálat lenne, akkor biztos szólt volna a dokid.

Moszi

KépKép
Kép
moszmota
 
 


Lányok Kép
Nincs időm nagyon visszaolvasni, de mi ez a 3 hónapos igazolás?

Macsek Kép Gyöngyi Kép
Szerintem ha időtök engedi, ki kell próbálni a tornát, aztán majd eldöntitek, hogy tetszik-e.
Én rengeteget sportoltam, mielőtt öszejött a baba, aztán a 12. hétig a napi 1 órás sétán kívül semmiféle komolyabb testmozgást nem mertem csinálni, nehogy gond legyen. Már éreztem, hogy irtózatosan hiányzik. El kezdtem rendszeresen szobabiciklizni és otthon kiskönyvből kismama tornázni meg az általam ismert korábbi gyakorlatokból (fenék, comb, has, felső test) olyanokat csinálni, ami nem ugrálós és jól érzem tőle magam.
Ezért is mentem el, mert kell még egy rendszeres testmozgás, különben bekattanok.

A tornán millióan voltak, de már jó idő volt, így nyitva volt ajtó-ablak.
Egy nagyon kedves csaj tartja, aki gyógytornász és egyébként a Szent Imrében szülés után megkeres és megmutatja a gyermkágyi tornát is.
Nekem még nagyon könnyűek voltak a gyakorlatok, de gondolom 35 hetesen, hatalmas pocakkal, 40 fokban már nem lesz ilyen egyszerű (láttam a sok nagy pocakost küzdeni).
Viszont azért jó hamar elkezdeni, hogy megszokja az ember a fokozatosságot, főleg, ha valki előtte nem sportolt rendszeresen.
Szóval fogok járni, mert lehet, hogy egy idő után csak ez fog menni, az otthoni plusz meg nem.
A végén van egy negyed órás légzéstechnika gyakorlás, hogy jól rögzüljön, amit a vajúdás és a kinyomás időszakában kell majd alkalmazni.

Szép hétvégét.
Edit

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 

 
 

Edit!

A 3. hónapos igazolás a családi kedvezmény igénybevételére kaptam a dokimtól. Persze visszamenőlegesen kapom meg.

Kismama tornán hol voltál? A Szt Imrében?
Én is feltétlenül akarok majd tornára járni, mert 2,5 éve nem voltam rendszeresen tornázni, mert 2 év suli, tavaly második felében esküvőre készültünk, és utána még maradék intézkedések vették el az időmet, de már neki indultam akkor 2-3-szor squassolni, amit a szédülés miatt hagytam abba.

Moszi

KépKép
Kép
moszmota
 
 


Gyöngyi Kép
Igen Szent Imre. Keddenként fél 5-től, valami szivacsot, törölközöt , meg edzés rucit hozz. Öltözés ott a teremben.
Első alkalomra a kismama könyved is kell.

Állítólag, ha jó idő lesz, akkor kimegyünk az udvarra.

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok!
Beszti!
Hát a múltkor én is egy órát vártam, addig kb 1 ember ment be, meg is kérdeztem a nővérkét bennt van e egyáltalán a doki?Kép.A vérnyomásám meg felment rendesen, front előtti nap is volt, és munkahelyről jöttem, kétszer mérték meg egymás után (140/95)Megkérdezte a doki:Felbosszantották? hehe Mit mondhattam volna Kép Másnap minden helyreállt, azóta is normális 120/80. A héten szerdán megyek AFP-re.Április 6-án meg a dokihoz.
Gondolkoztam azon hogy a 20. hét környékén elmegyek a Praxisba, demég nem döntöttem.

Kismamaruha
A baross utcai klinikával szemben van egy üzlet, egy kedves nénié és bácsié (plusz egy kutyusé)Mamma Mia a neve, elég nagy a választék.Én kapok ugynevezett ruhapénzt azt vásárlom le számlára.
Egy tavasz nadrág, sztrecs anyagból 6800 Ft, a plafon 10000 Ft,nyárra meg a régi bővebb ruháinm jók lesznek,meg a régebbi madzagos bő nadrágjaim.
Tudom hogy nem olcsók, de egy ilyen nadrág jó a 9. hónapig, és némelyik fazont utánna is tudod hordani.

Székrekedés
Nálam is gond sajnos, én is kipróbálom a Duphalacot.Lehet hogy talán az Elevit okozza?
Vagy az hogy evés után mozognom kellene? KépKép
fantikbaba
 
 


Sziasztok!

Szekrekedest szerintem nem az Elevit okozza. nekem is van es mar 3 hete nem szedem, megis megmaradt. Ami segitett. Minden reggel egy kaveskanal buzakorpa kefirbe vagy joghurtba keverve.
Remelem nektek is segit majd.
Kép

Magika 13
Vendég
 


Edit!

Remélem jövő héten találkozzunk, a héten még nem, mert nem jelentettem még be, és nekem 1/4 5-ig tart a munkaidő.
Mennyibe kerül egyébként?

Moszi

KépKép
Kép
moszmota
 
 


Sziasztok Kismamik Kép

A kismama.lap.hu oldalon jobb oldalt a Divat, Ruházat címszó alatt elég sok bolt elérhetősége fel van írva. Több helyen árak is szerepelnek.

Nekem egyértelműen az Elevit okozott székrekedési problémát, így mivel tökéletes a vérképem csak Magne B6-t és Folsavat szedek. (meg sok sok gyümit eszem) A búzakorpa egyébként tényleg nagyon sokat tud segíteni.

Orsi
4+5

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi Kép
Jó téged itt látni, de nagyok Kép Kép

Moszi Kép
Semmibe nem kerül, olyan "becsületkassza" féleség van, amibe a kismamik 99%-a beledob 200 Ft-ot.

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Helló Lányok! Kép

Ezt ma kaptam e-mailban, gondoltam megosztom veletek:

Mielőtt Anya lettem

Mielőtt Anya lettem
Főzhettem magamnak meleg ételt.
Ruháim nem voltak pecsétesek.
Nyugodtan telefonálhattam.


Mielőtt Anya lettem,
Addig aludtam amíg akartam
És nem izgultam milyen későn fekszem le.
Minden nap megfésülködtem és fogat mostam.

Mielőtt Anya lettem,
Minden nap kitakarítottam.
Nem botlottam meg játekokban és
nem felejtettem el altatódalok szövegét.

Mielőtt Anya lettem
Nem izgultam, hogy a növényeim mérgezőek-e.
Nem gondoltam védőoltásokra.

Mielőtt Anya lettem
Nem hányt le senki
Nem lettem kakis
Nem köptek le
Nem rágcsáltak meg
Nem pisiltek le
Vagy nem csípkedtek meg pici ujjak sem.

Mielőtt Anya lettem teljes birtokában voltam:
Gondolataimnak
Testemnek
Lelkemnek.
Végigaludtam az éjszakákat.

Mielőtt Anya lettem
Sosem tartottam egy síró gyereket, hogy az orvos megvizsgálhassa
Vagy beadja neki az injekciót.
Sosem néztem könnyes szemekbe és sírva fakadtam
Sosem váltam boldoggá egy egyszerű mosolyon.
Nem maradtam fenn késő éjjel, hogy egy alvó bébiben gyönyörködjek.

Mielőtt Anya lettem
Nem tartottam kezemben egy alvó bébit mert nem akartam letenni.
Sosem éreztem, hogy a szivem apró darabokra törik
Mikor nem tudtam megszüntetni a fájdalmat.
Nem tudtam, hogy valami olyan pici ekkora hatással lesz életemre.
Sosem tudtam, hogy képes vagyok valakit ennyire szeretni.
Nem tudtam, hogy ennyire imádni fogom az Anyaságot.

Mielőtt Anya lettem
Nem ismertem az érzést, hogy a szívem a testemen kivül van.
Nem tudtam milyen nagyszerű érzés a gyerek etetése.
Nem ismertem az Anya és Gyermeke közti köteléket.
Nem tudtam, hogy valami oly pici
Olyan fontossá tehet.

Mielőtt Anya lettem
Sosem keltem fel az éjszaka kellős közepén
Minden 10 percben, hogy megnéezzem minden rendben van e.
Sosem ismertem a melegséget
Az örömöt
A szeretetet
A szívfájdalmat
A csodát
Vagy az Anyaság elvezetét.
Nem tudtam, hogy képes vagyok ilyen érzésekre, mielőtt Anya lettem.

Küld ezt el azoknak akik jó ANYUKAK vagy jó ANYUKAK lesznek egy nap!

Kép

Csirkesz (aki ma megy végre UH-ra)
(13+2)

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok lányok!
Ma megyek uh-ra utána írok majd. Addig is egy tábla. Ha valaki kimaradt vagy valamit rosszul írtam szóljatok. Hiányzó adatokat légyszi írjátok meg. Krisztinke még mindig ne írjalak be?
Aki még nincs benne az is szóljon és írjon kórházat, szülés időpontját. Nagyon köszi.Kép
<pre>

POCAKOS TÁBLÁZAT

Anyuka neve Szülés várható ideje Szülés helye
Áfonya VII.21
Bellana VIII.6 Jávorszky Ödön kórház
Kormi VIII.30 Bajcsy kórház
Babs IX.1 Máv Kórház
Exile IX.eleje
Betti IX.6 Toldi Ferenc kórház
Pocó IX.7
Noémi IX.8 Máv Kórház
Ildikó IX.8
R.Edit IX.11 Szt.Imre Kórház
Beszti IX.15 Máv Kórház
Momo IX.16 Szt.István kóház
Csengo IX.18 Szt.Margit kórház
T.Andi IX.18 Bajcsy kórház
Orsoly IX.18 Sote 2-es Klinika
Alice IX.18 Kútvölgyi kórház
Kata IX.24 Máv Kórház
Csirkesz IX.25 Uzsoki úti kórház
Moszi IX.26 Szt.Imre Kórház
Linato IX.26 Szt.István kóház
G.-né Kriszti IX.30 Mezőtúri kórház
Persela X.6 Uzsoki úti kórház
Niki X.11 Szt. Margit kórház
Bibi X.12 Szt.István kóház
Judy X.12 Kútvölgyi kórház
Liv X.14 Kútvölgyi kórház
Macsek X.17 Szt.Imre Kórház
Cateye X.18 Schöpf-Mérei kórház
Motiot X.28 Stuttgart/Németország
Eszter X.28
Szila X.29</pre>

linato(13+1)
linato
 
 


Sziasztok csajokKép

A hétvégén voltam a C und A-ba az Árkádban, és dobtam egy hátast a 9490 Ft-os vékony tavaszi nadrág árától. Nagyon durva! Miért tekinti a terhességet mindenki lehúzásnak ?
A Mammistyc-et nem ajánlom minőségre. Egy barátnőm vett ott 8000 Ft-ért nadrágot decemberben, és sajnos a varrása kezd mindenhol elengedni. A pocakrészét már körbe kellett varrni, és szerinte nem is bírja majd ki ezt a 9 hónapot sem, nemhogy a következő gyerkőcöt.
Én továbbra is keresek - nem lehúzós - kismamaruhást, ha valaki tud ajánlani.

Cat
(10+1)

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat!
Baross utcai klinikával szemben.Kismama üzlet.
Nézd meg.Nadrág 6800.Divatos kényelmes.
A C und A-t én is láttam, kinálat semmi, az árak magasak.
Noémi
fantikbaba
 
 


NoémiKép
Köszi megnézem. Nem messze lakom onnanKép

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Lányok, ezt a listát egy másik kismamás topikról szedtem le. Remélem Ti nagyobb hasznát veszitek, mint én.

Mami bolt, V. Váci utca - a Ferenciek tere és a Fővám tér között, az előbbi felől, ha megyünk jobb kéz felé.
BNA, Pannónia u. 51/A, Tel. : 320-12-65
Szeiler-Brendon kismama boltja, XIII. Váci út 168. Gólya, Westend, XIII. Pozsonyi út, Király utca-Nagymező utca sarok Baross u. - a SOTE I. sz. -jával szemben 4 bolt is van.
Prenatal bolt, Zenzero Kft. , 1173 Bp. , Pesti út 35, 257-30-36
Budai Skála Mammut - Formes XVII. kerületben Suzanne, Bélavár u. 125. Tel: 256-2443, 257-5294 Anita XII. Kékgolyó u. 22. 487-1030 H-Sze 9:30-17:30, Cs 9:30-18, P 9:30-17 fehérneműk, fürdőruhák, harisnyák
Formes II. Mamut 1. , Széna tér 345-8192
Gólya WestEnd Gólya XIII. Pozsonyi út 33.
Mami Módi V. Váci u. 57. 318-1102 H-P 10-18, Szo 10-13
Mamma Mia VIII. Baross u. 32. 317-0999
Mamma Mia IX. Mega Toys, Soroksári út 160. 347-0422
Mamma Mia XIII. Pannónia u. 51/A 320-1265
Mutta IX. Városkapu Üzletház emelet, Kálvin tér 7. 20/369-3220 H-P 9-19, Szo 9-13
Pocak Kuckó IV. Árpád út 56. 30/924-6535 www. extra. hu/pocak
Ruházati Diszkont és Kismamaruha Brendonnál, XIII. Váci út 168.
MaternElle Várandósok Szaküzlete Budapest, 1082 Baross u. 83. NY: H-P 10-18, Szo: 9-13 Tel: 317-1711 email: maternelle@mail. datanet. hu www. maternelle. hu

Ezek a kismama boltok, küldöm még a bababoltokat:

Brumi-maci, IX. Mester u. 13.
MegaToys, IV Aradi u. (az Árpád útnál, Újpest Városközpont metrómegálló), IX. Soroksári út. - babakocsik, ágyak, bútorok, autósülések Mária kis- és nagyker. , XIII. Visegrádi u. 25. és Balzac u. sarok - ruhák, kiegészítők egészen 140-es méretig Nyitva: hétfő-péntek: 9-19 óráig szombat-vasárnap: 10-18 óráigtelefon: 340-2392 fax: 350-8399Gyermekruházat és baba kiegészítők folyamaztosan bővülő választékkal. Alsóruházat, kabátok, pólók, ingek, kosztümök, blézerek, puloverek, szoknyák, nadrágok, divat-és alkalmi ruhák szezonnak megfelelő kinálata. Babkocsik, járokák, etetőszékek, autósülések, kiságyak. Gyermekmegőrző. www. pekido. hu
Mini Manó Babacentrum XIV. Nagy Lajos király útja 112. 251-3126
Matti Babaáruház XXIII. Helsinki út 120. 283-0552/18 H-P 8-16, Szo 9-15 matti@elender. hu Mária Bababolt XIII. Visegrádi u. 25. 340-2392 H-P 10-20, Szo-V 10-18 http://www. pekido. hu/ Boróka Bébi és Kisgyermek Divat III. Váradi u. 24. 368-8393 H, P 8-16, K-Cs 9-17 készítő!!! Boróka Bébi és Kisgyermek Divat XV. Pólus Center 30/230-8224 H-V 10-20
Glück Mintabolt XVII. Zimonyi u. 40. Tel. : 259-0920 e-mail: gluck@vipmail. hu www. gluck. com. pl Árulnak kiságyat, paplan és párna garnitúrákat, de olyan aprólékos egy-egy a kollekciójuk, hogy a függönytol kezdve a lámpaernyon át a babajátszón keresztul minden megtalálható egy-egy mintából. Légzésfigyelőt és mindenféle babás cuccot lehet náluk bérelni: Tiva-Med Kft. Óbuda Római part, Varsa utca 14. tel: 430-1240honlapjuk www. tiva-med. hu(itt fent vannak az árlisták is)
eszter28
 
 


Sziasztok!

A Formes üzletet csak annak ajánlom, aki hajlandó 25-35e Ft-ot költeni egy nadrágra. Szerintem nagyon drága. (Én Mammutban voltam.)

A Kálvin téri Üzletházban kb. 10e egy nadrág.

Moszi

KépKép
Kép
moszmota
 
 


linato!

En kimaradtam a tablabol. Kép

Magika 2004.09.24. MAV Korhaz

Kerlek irj be engem is.

Koszonom

Kép Kép Kép

Magika 13
Vendég
 


MagikaKép
Talán pont egyszerre fogunk szülni, mert én is szept. 24-re vagyok kiírva és én is a Mávban leszek.
kata
katta
 
 


<pre>

POCAKOS TÁBLÁZAT

Anyuka neve Szülés várható ideje Szülés helye
Áfonya VII.21
Bellana VIII.6 Jávorszky Ödön kórház
Kormi VIII.30 Bajcsy kórház
Babs IX.1 Máv Kórház
Exile IX.eleje
Betti IX.6 Toldi Ferenc kórház
Pocó IX.7
Noémi IX.8 Máv Kórház
Ildikó IX.8
R.Edit IX.11 Szt.Imre Kórház
Beszti IX.15 Máv Kórház
Momo IX.16 Szt.István kóház
Csengo IX.18 Szt.Margit kórház
T.Andi IX.18 Bajcsy kórház
Orsoly IX.18 Sote 2-es Klinika
Alice IX.18 Kútvölgyi kórház
Kata IX.24 Máv Kórház
Mágika IX.24 Máv Kórház
Csirkesz IX.25 Uzsoki úti kórház
Moszi IX.26 Szt.Imre Kórház
Linato IX.26 Szt.István kóház
G.-né Kriszti IX.30 Mezőtúri kórház
Persela X.6 Uzsoki úti kórház
Niki X.11 Szt. Margit kórház
Bibi X.12 Szt.István kóház
Judy X.12 Kútvölgyi kórház
Liv X.14 Kútvölgyi kórház
Macsek X.17 Szt.Imre Kórház
Cateye X.18 Schöpf-Mérei kórház
Motiot X.28 Stuttgart/Németország
Eszter X.28
Szila X.29</pre>


Új kép a profilomban.Kép
Ultrahang szakértők előnyben.
Később jövök.
linato
 
 


Linato!

Jól kivehető bébi.KépKép Alul az csak maszat?KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Linato,
a Péterfyben fogok szülniKép. Írtam ám az osztályba is az uh-képpel kapcsolatban, de akkor itt is megkérdezem: csak nem ketten vannak?Kép
Szila
szila
 
 


Sziasztok!

Tud valaki segíteni? Kismama farmer kertésznadrágot szeretnék, de nem tudom, hol lehet ilyet kapni.

Előre is köszi:
Moszi

KépKép
Kép
moszmota
 
 


Sziasztok lanyok!

Tettem fel en is ultrahang kepet. Kép
Hogy tudok tobbet is feltenni???

Keskata!
Orulok, hogy itt vagy. Annyi kerdesem lenne.
Pl. Ki az orvosod? Neked mi a tapasztalatod eddig a terhesseggel kapcsolatban? Kép

linato!

Koszonom, hogy felvittel a tablazatba!
Kép Kép Kép

Magika
Vendég
 


Linato!

A fölső bébialakú maszat, az alsó nem bébialakú maszatbébi?KépKép
Szóval ketten vannak...KépKép
És ez hogyhogy csak tegnap derült ki, előtte nem volt UH?

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Linato!
Mint egy lepke Kép Vagyis két kicsi lepkécskeKép
Az én első UH képem egy macskára hasonlított(a férjem szerint).KépKép

Noémi
fantikbaba
 
 


Sziasztok!

R. Edit, köszi az infót a tornáról. Sajnos nekem nagyon korai időpontban van. Minden órán ugyanolyan gyakorlatok vannak egyébként? Azért kérdezem, mert ha pl. csak 1 órára elmennék, akkor látnám, hogy milyen gyakorlatokat lehet csinálni és ha más nincs, legalább otthon csinálnám.
Nem tud ajánlani valaki olyan videókazit, amin jó kismama torna van?

Linato, Magika, jók az UH képek! Kép Kép

Linato, majd átírod nekem a szülés várható idejét okt. 12-re? Most ezt mondta a doki.
Köszönöm!

Macsek
Macsek
 


Sziasztok Lányok!

Tegnap végre voltam UH-n. Vittem magammal video kazettát, hogy a férjemnek a baba teljes valóját megmutathassam. A felvétel sikerült - szerencsére. Csak sajnos pont az a monitor romlott el, amin én is láthattam volna a hasamban zajló eseményeket. Videónk meg nincs, úgyhogy a hétvégéig nem tudjuk megnézni a "játékfilmet". A dokinéni azért nagyon aranyos volt, egyszer egy picit odafordította felém a monitorját, és a kis Manó nagyokat bokszolt, rugdosott, és csinált egy kis hidat is (legalább is jól megemelte a popsiját és a mellkasát, miközben a tappancsán és a buksiján támasztotta ki magát).
Amikor a nyaki redőt nézte a dokinéni, ő már kezdett egy kicsit bosszankodni, mert Mocorgó egyetlen másodpercre sem volt hajlandó abbahagyni a ficánkolást. Végül csak sikerült elkapni egy nyugodtabb pillanatot.
A nyaki redő 3 mm lett, ami pont a határérték, azt szeretik, ha alatta van. Ezért egyéb vizsgálatokat is javasolt uh-s dokiként, de azt mondta, hogy majd a nődokim eldönti, hogy valóban kell-e más vizsgálat.
Lehet, hogy az anyai ragaszkodás borította el az érzéseimet, de azok azt súgják, hogy a babával minden rendben van. Az agyam persze csámcsog az új infón, de valahogy nem tudok pánikolni a határérték miatt.
Szerintetek lehet azért ekkora a nyaki redő, mert a 12. heti uh helyett a 14. hét legelején történt meg a vizsgálat?
Vagy volt valakinek közöttetek hasonló határértéke a vizsgálatok során?
Még azt sem tudtam eldönteni, hogy pánik szerűen felhívjam-e a dokimat a holnapi nőgyógyász rendelésén, hogy telefonon tájékoztassam az eseményekről, vagy várjam meg az április 3-i kismama rendelést?!
Ti mit tennétek a helyemben?

A kislurkó uh képeit feltettem a profilomba KépKép

Linato!

Én sem tudok kiigazodni az uh képeden - egy, vagy kettő Pocaklakód van? KépKép

Csirkesz
(13+3)

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok!

Edit!
Nekem nem jött be a Terranova, nem találtam olyan nacit, amilyet kerestem, ami volt, ahhoz hasonlót vettem nem rég.
Lehet, hogy csak áprilisban megyek tornára, mert nagyon ügybuzgó védőnőm van. Március elején közölte, hogy ki akar jönni család látogatásra, mire én: ha este jó neki, jöhet. De persze nem jó neki, és tegnap már nyaggatott, hogy mikor tud jönni, így jövő héten jön valamikor.
Te voltál már AFP? Ez csak sima vérvétel?

Lányok szerintettek a toxoplasma és CMV vizsgálatot mikor érdemes megcsináltatni?
Ugyanis édesanyámnak 3 perzsája van, akik időnként, de kijárnak a házból (vidék). Mi is próbálkoztunk cicával, de nagyon nem bírta, hogy nincs otthon senki napközben. Kicsit félek, hogy még sem vagyok védett, bár nem tudom, így lassan végefelé a 3 hónapban van-e jelentősége ennek.

Linato!
Aranyos a baba. Hány cm-es?

Moszi

KépKép
Kép
moszmota
 
 


Én úgy tudom a nyaki redő 4 felett nem igazán jó. Az enyém a 13+2 héten 2 mm-es volt.Úgyhogy a 3 szerintem normális.
Az AFP sima vérvétel, de előtte meg kell mérni a testsúlyod.
Holnap megyek rá...........Izgulok
Noémi
fantikbaba
 
 


Csirkesz!

Aranyos a lurkó.
Orvosi 14 héten voltál?
Ha nagyon izgat, inkább hívd fel a dokid a rendelésen.
Én orvosi 13. héten voltam , de a nyaki redő rendben volt: 1 mm.

Moszi

KépKép
Kép
moszmota
 
 


Sziasztok!

Na elárulom, kétpetéjű ikrek.Kép
CRL:6,41 nyaki redő 1,47 és CRL:6,34 és nyaki redő:1,54.
Áprilisban AFP és majd húsz hetesen újra uh.

Macsek! Javítom a következőben már úgy lesz.Kép
linato
 
 


Halihó!

LinatoKép
Gratula az ikrekhezKép

CsirkeszKép
NyugiKép Én úgy tudom a 10-12. hét között mért 4-5 mm felett van gond. Dokidnak csörrentettél?

pusz
Judy (11+2)
Judy
 


LinatoKép
De jó, hogy ide benéztem. Gratulálok a két lurkóhoz! Legalább van előttem egy ikres úttörő kismami. Hogy-hogy csak most vették észre, hogy 2 baba van ? Nekem a 6. héttől látszott a 2 lurkó. Jaj nagyon örülök, megyek és megint megnézem a profilodat.

Cat
(10+2)

Cat
Kép
cateye
 
 


Linato!

Hatalmas gratula a két gyerkőchöz. Ez fantasztikus! Így mindjárt érthető az uh képed is KépKép Mit szólt a család?

Lányok, ahogy telik az idő, úgy kezdek egyre inkább parázni. Azon kaptam magam, hogy befészkelik magukat a rossz gondolatok a fejembe. Nem gondoltam volna, hogy másnak még csak 2 mm fölé sem megy a nyaki redő mérete. Ennek tükrében már kicsit én is nagynak tartom. Holnap telefonálok, ezt már eldöntöttem.
Jajj, annyira szeretném, ha ez a kis manó egészséges lenne...

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Utána olvastam pár oldalon a nyaki redőnek. Állítólag hüvelyen keresztül kell mérni. Nekem tegnap Ficánka annyira mocorgott, hogy a nőci a végén csak hasi uh-n kersztül tudta elkapni a megfelelő pózban egy pillanatra.
Nektek hüvelyi, vagy hasi uh-val mértek nyaki redőt??

Na és persze minden oldal mást ír határértéknek. Vannak lapok, akik a 4-5 mm-t tartják magasnak, vannak akik csak a 3 mm alatti értékeket tekintik normálisnak.

Most hogyan döntsem el, mi az igazság?????

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Cat! Hüvelyi uh-n nem látszott. Biztos takarták egymást.Kép Tegnap hasit csináltak.

Csirkesz! Nekem hasin nézték a nyaki redőt.
linato
 
 


Csirkesz!
Nekem meg hüvelyin.Eddig csak ilyen vizsgálatom volt.
fantikbaba
 
 


Csirkesz, nekem hüvelyi UH-án lesz mérve a jövő héten, a kórházba kell bemennem.
Macsek
 


Csirkesz!

Nekem szintén hasi volt. Anno első terhességemnél a volt szobatársamnak 3,valamennyit mértek, és mondták neki, hogy jobb lenne, ha elgondolkodna az abortuszon. A csajszi megcsináltatta a magzatvíz vizsgálatot, (plusz egy hét múlva mégegyszer megmérték a redőt- 2mm ); a babának semmi baja sem lett. Szóval szerintem ne stresszeld magad!

Pocó

Kép
Kép
pocó
 
 


Sziasztok!

Megint régen jelentkeztem, bár most egy kis megfázás/influenza is betett nekem. Szerencsére egy mindenki által javasolt homeopátiás gyógyszerrel legalább annyit sikerült elérnem, hogy max. egy napig voltam lázas, amitől féltettem a babát.

Linato! Én is gratulálok az ikrekhez!

Csirkesz! Ne izgulj nagyon, nem lesz semmi baj! Nem lehetne esetleg újra megnézetni, hátha csak a mérés nem stimmelt? Nekem, mint kiderült, kb a 15. héten vizsgálták, nem is mondott a doki semmit róla, csak hogy rendben van, s valahogy nem is tűnt az ő beállításában fontosnak.

Megvan az AFP eredményem is, 0.9 MOM, normális. Tekintve a mérés körülményiet, az se lepett volna meg, ha rosszabb eredmény jön ki. Pl. a testsúlyomat a kísérő lapon 7-8 százalékkal elírták. Amúgy is mindenki azt mondja, hogy nagyon sokszor ad téves eredményt, úgyhogy ha bármelyikőtöknél rossz eredményt adna, még ne izgassa fel magát, az utána következő genetikai UH sokkal fontosabb.
Újra megnézték a vércsoportomat is, az első méréssel ellentétben a második szerint az ellenanyagra negatív eredményt kaptak, ez is megnyugtató.
Ami engem zavar egy kicsit, hogy már a második vizeletvizsgálatom mutatott ki sok-sok bacit, a legutóbbiban túl sok volt a fehérje is, úgyhogy mehetek megint mintavételre. Szeretném tisztázni a dolgot, bár ugye jól tudom, hogy bármi fertőzés leginkább a szülésnél jelenthet gondot, s addig kell kiírtani?

Hogy álltok a hízással? Nagy meglepetésemre még semmit se szedtem fel, valahogy úgy működik nálam most a dolog, hogy mindenhol máshol fogyok (leginkább a fenekemről), a pocim azonban rohamosan nő. Én se nagyon találok a méretemre megfelelő nadrágot, bár anyám sokat keresgélt turkákban, vett is néhány általa nagynak vélt nadrágot, "nembaj, ha máshol is bő" alapon, erre egyet se tudok begombolni... Fel is adta... Az egyetlen megoldás eddig egy nálam legalább két számmal nagyobb farmer, amit bevettünk egy kicsit derékban, s néha majd utánaengedünk. Annyira nevetségesen nagy, hogy csak görényezéshez veszem fel, olyankor úgyse engem látnak az emberek...

Nekem is nemsokára újra UH következik, azt hiszem, ez már a genetikai. Még nem döntöttem el, hogy pénzért menjek-e egy kifejezetten genetikai UH specialistához, vagy ahhoz a dokihoz a korházba, akihez eddig is jártam UH-ra, s aki nekem elég megbízható, felkészült orvosnak tűnik. Ráadásul a specialista az a nő lenne a Bajcsy kórházban, akiről valaki itt már egyszer elég rossz véleménnyel volt. Jövő hét szerdán megyek az orvosomhoz, legfeljebb akkor majd eldöntöm.

Kormi

Kormi


Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kormi
 
 


Linato!
Bocs, de azt hittem, hogy egy nagy babát hordasz a szíved alatt.
Gratulálok az ikrekhez. Kép
Moszi

KépKép
Kép
moszmota
 
 


Linato!

Bocs, de azt hittem, hogy egy nagy babát hordasz a szíved alatt.
Gratulálok az ikrekhez!Kép

Moszi

KépKép
Kép
moszmota
 
 


A számítógépem, ma tréfás kedvében van, hogy kétszer is kirakta az üzenetet. Bocs.

KépKép
Kép
moszmota
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a bíztató szavakat, sorokat, mára kihevertem a tegnap délutáni pánikrohamomat. Ráadásul a férjem a német és angol lapokon is utánaolvasott a témának, és úgy döntöttünk, hogy bébikével minden rendben (nincs nemzetközileg elfogadott határérték, mérési módszer /hüvelyi vagy hasi UH/, és nincs megállapodás a mértékegység tekintetében sem). Este pedig addig nézegettük az UH képeket, amíg sikerült megállapítanunk, hogy a baba annyira szép (persze tudom, hogy elfogultak vagyunk Kép ), hogy tutira semmi baja sem lehet. Ráadásul az apukája hason keresztül megbeszélte vele, hogy szépen fejlődjön a továbbiakban is. Kép

Bár felhős az idő, mindenkinek szép napot kívánok! KépKép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Linato Kép
nagy-nagy hipp-hipp-hurrá az ikrekhez Kép

Csirkesz Kép
Örülök, hogy megnyugodtál. Most akkor nem is hívod fel az orvosod?

Moszi Kép
Én mondtam volna a Terranovát? Kismamaként még nem vásároltam ott, vagy felejtek Kép

Macsek Kép
Hát én eddig még csak 2x voltam a tornán, ez a tegnapi erősebb volt a múlt hetinél és nem hiszem, hogy azért érzem, mert eltelt egy hét. Most jó sokat dolgoztunk fenékre és hátra (picit érzem is az izmaimat). Úgy vettem észre, hogy egy picit mindig más gyakorlatok vannak, de ha egyszer el tudsz jönni, akkor az alapján már látod, hogy milyen típusú javasolt.
Itt a neten is van egy csomó gyakorlat, meg egyébként én beszéltem a gyógytornász csajjal, aki a tornát tartotta, hogy milyen sportot űzhetek, mert én rengeteget sportoltam terhesség előtt és marhára hiányzik. Azt mondta, hogy elvileg bármit, ami jól esik, a baba úgyis jelez. Egy a fontos, nem szabd nagyon elfáradni és nem szabd addig csinálni, amíg fájdalmat érzel.
Kormi Kép
Örülök, hogy az ellenanyag negatív.

Mi ma megyünk 16. heti UH-ra és aztán pár napon belül AFP vérvétel. Olyan kiváncsian várom már, hogy megint lássam a kis szarost. Ha nem túl szégyenlős és jól fordul, akkor elvileg már a nemét is látni fogjuk.

Puszi nektek, vigyázzatok magatokra!
Edit

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Edit, köszi az infót a tornáról. Hol vannak fent a neten gyakorlatok, meg tudod mondani?
Csirkesz, örülök, hogy megnyugodtál! Kép

Lányok, megint van egy hülye kérdésem. Kép Nektek a doki nézte már meg a melleteket? Nekem még soha, semmelyik nődoki nem. Terhesség előtt sem, meg most sem. Azt meg olyan ciki mondani, hogy doktorúr, legyen szíves tapogassa már meg a melleim! Kép Kép Kép

Macsek
11+2
Macsek
 


Macsek!
Hehe tényleg ciki.De az én dokim se nézte.Gondolom ha nincs panaszod nem is fogja.
Rákszűrés az az elején volt, amikor előszőr megvizsgált.
Ma voltam AFP-n és hepatitiszen, egy hét múlva eredmény.Sima vérvétel, én reggeliztem is Kép2 egységgel vesznek le.

Noémi
fantikbaba
 
 


Edit!
Lehet, hogy én butulok, de én úgy emlékeszem, hogy te írtad, merre találom a Terranovát.
Most megkerestem, és Noémi válaszolt. Ezek szerint tényleg butulok, vagy a csak fáradtság ment az agyamra. Kép

Minden héten jársz tornára? Mert akkor lenne egy húzó erő, hogy van egy ismerős. Nagyon nehezem szánomrá magam bármire, mióta annyira sok energiát vesz el a picúr.

16. hétre nekem nem mondta a dokim, hogy mennem kell UH-ra. Ez genetikai UH?

Remélem mindent megmutat a baba, és meglátjátok, hogy kisfiú-e vagy kislány. Kép

Moszi

KépKép
Kép
moszmota
 
 


Macsek!

Nekem az első terheségem előtt és közben sem nézte, azóta is csak egyetlen egyszer, amikor a második kisfiam születése után csomós volt, meg magas lázam volt (kiderült, hogy mellgyulladásom van). Ekkor teljesen kivzsgált, megUH-zta a hasamat (császár volt), veséimet, és akkor nézte meg a mellemet is.
Szerintem egyébként a terhesség miatt önmagában nem kell, hogy megnézze, inkább a védőnénidet kérd meg, hogy kiderülhessen, ha esetleg befelé forduló vagy lapos mellbimbód van, ne a szoptatáskor derültjön ki (mindkét esetben van szopis eszköz, ami segíti kiemelni a mellbimbót már a terhesség alatt, és ezáltal megkönnyíti a szoptatást).
De ha gondolod az orvosodat is megkérhetedKépKép, miért lenne ciki megkérni, hogy vizsgálja meg őket? Ez is a dolga...

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: