[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
1.inszemre készülünk babásai - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Viki mami, Boni mami,

a kórházba mit ÉRDEMES vinni még a hálóing-papucs- bugyi-betét-köntös dolgon kívül?
Mert kaptam néhány kórházi listát, de azok lényegében fél házat és Danika fél babafelszerelését felsorolják :oops:
Azt tudom, hogy a babának semmi nem kell mert ott mindent adnak, csak a hazahozatalhoz kell a ruha.
Magamnak kell:

- mellszívót vinni?
-bimbóvédő Aventes olyan műanyag izét?
-bimbóvédő krémet?
-szoptatós melltartót?
-gátsebrekörömvirág krémet?

ELőre is köszia válaszokat, szerintem Zsuzskának is hasznosak lesznek :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]https://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Czinki mami,

az előző oldalon írtam neked egy hosszút :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]https://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Jó reggelt!

Czinki!

Sajna én gát ügyben nem tudok segíteni.

Nándinak gyógypuszi a köldökére!


Moncsi!

- mellszívót vinni?
Nekem Laci hozta be, mert nehezen indult meg a tejcsi.

-bimbóvédő Aventes olyan műanyag izét?
Ez majd a szopinál dől el, h kell-e. Én csak a bal mellemre használtam egy ideig, de utána a fejéstől már ez is normalizálódott.

-bimbóvédő krémet?
Nekem ezt is utólag vett Laci, használtam kb. 2szer, azóta is itt porosodik.

-szoptatós melltartót?
Én ezt nem is vettem, sima melltartómat használtam tovább.

-gátsebrekörömvirág krémet?
Ezt sem használtam.

Vegyél viszont domestos törlőkendőt, v. papír ülőkét a wc-re, ki tudja milyen ott a higiénia. Nekem volt olyan wc papír is, ami nem papír hanem törlőkendő, mert az elején jobb volt ezt használnom.
20150601134430
 
 

 
 

KÓRHÁZI LISTA

Mamának
 Iratok
 Személy igazolvány
 TB kártya,
 Házassági anyakönyvi kivonat (300 napnál nem régebbi!),
 Amennyiben a szülők nem házasok apasági elismerő nyilatkozat
 Terhes kiskönyv (vércsoportot igazoló papír, Hep. B. szűrővizsgálat papírja)
 Korábbi leletek (Az utolsó vérkép, az utolsó uh-s lelet)
 Borítékok
 Ruhaneműk
 2 db hálóing vagy pizsama - elől kigombolható, a szoptatás miatt
 Köntös
 Zokni
 Papucs - egy amiben zuhanyzol, és egy amiben jársz-kelsz
 Melltartó (lehetőleg nem szivacsos és nem merevítős)
szoptatós melltartó
 Melltartobetét: textil, mosható (Avent, Medela) vagy eldobható (Mimi, NUK, Fixies)
 Bugyik (nagy, sötét színű), Tena bugyi (gyógyszertár) én 2 csomag Hartmann eldobható bugyit vettem betétes)és plusz 1 cs always éjszakai betétet
 Tisztálkodó szerek
 Tusfürdő
 Intim mosakodó gél
 Fésű
 Fogkrém, fogkefe
 Egyéb kozmetikai szerek (sampon, krémek, testápoló, körömvágó, csipesz, …)
 Hajszárító
 Hajcsat, hajgumi

 Törölköző - külön az alsó, a felső testrészeknek ill. külön a mellnek)
 Több (!) csomag nagyon-nagyon puha WC papír
 Papírtörlő - Alsó fertály törlésére törölköző helyett. Nem lesz a törölköződ véres, illetve a fertőzések is így kerülhetők el legjobban, megy egyszerűen a kukába!
 WC ülőkére helyezhető papírülőke
 (Domestos) törlőkendők
 Papírzsebkendő
 Mellszívóezt utólag bevihető
 Esetleg bimbóvédő, bimbókiemelő ez is de olyannt vegyél ami nem teljesm hofgy érezze illatod babó nekem Medela van




érdekess-ég

Gyógyszertárból beszerzendő dolgok gyermekágyas mamáknak
 Hypermangán: ez egy fertőtlenítő szer, amit halványrózsaszínre kell higítani, és a gáttájék lemosására alkalmas
 Dermoforin: tiszta intimbetétre kell rászórni
 „Szoptatós” tea: Laktoherb (filteres), Milla (instant tea)
 Orbáncfűolaj - a gátsebre, gyulladáscsökkentő, aranyér ellen
 Garmastan, vagy Bepanten kenőcs mellre
 Arnica Montana C30 (A sebgyógyulás segítésére szolgáló homeopátiás szer. A szülés megindulásakor érdemes bevenni 5 golyócskát, a szülés után 1-2 napig (amíg nagyon fáj a seb) 2*5-öt, majd a teljes gyógyulásig 1*5-öt.)

Kényelmi eszközök
 2 dl-s dobozos üdítő, mert szülés után két órával már lehet inni
 Ásványvíz a vajúdáshoz
 Csoki, szőlőcukor
 Ülőpárna / szoptatós párna
 Kispárna
 Olvasnivaló
 Walkman, kazetták, elemek, elemtöltő
 Fényképezőgép
 Óra
 Mobil + töltő / telefonkártya
 Evőeszközök, kistányér, pohár, bögre, szalvéta, konyharuha, konzervnyitó
 Íróeszköz, papír

Papának
 Harapnivaló, innivaló
 Fényképezőgép
 Papucs

Babának
kórházfüggő, van, ahol mindent adnak)
 Pelenka
 Pospsitörlő,
 5 db textil pelus,
 Kis zokni a kezére, hogy ne kaparja össze magát, és majd ha hazaviszed ruha.
 Takaró és vékony sapi a fürdetés utánra, mert nagyok a hőm. különbségek!
 Esetleg cumi
 Cumisüveg (Biztonságosabb, ha odaadod a kisterilizált nagyon kislyukú cumit, hogy ha nagyon muszáj, csak ebből adják a vizet a kicsinek. Pl. Nuk újszülöttes. Így csökken a cumizavar esélye, és a szájpenész beszerzésének esélye is...)
Vendég
 


Nagyon szépen köszönöm :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]https://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Anya ne fényképezz aggyá enni Kép

Éhes vagyook! Kép

jó, akkor megeszem az etetőszékemet! Kép

jó vicc volt mi? Kép
Vendég
 


szivesen!

asszem lassan minden okosságom belinkelem ide :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Boni,

aztán ki kellene nyomtatni a sok okosságot, megjelentetni könyvben és jól meggazdagodni belőle :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]https://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Zsigi nagy kópé látszik a képein ;)
20150601134430
 
 


halihó,

köszi lányok !!

Boni: Zsigi nagyon huncut és látszik rajta, h milyen nagy haspók!! de hogy még az etetőre is ráfanyalodjon! így éhezteted??? :lol:

Vikimami: nagyon bíztam benne, h te tudsz vmi segítséget! :cry:
te vagy az elsőszámú tanácsadóm és segítségem! :wink: :lol:

Monic: köszi, ma megkaptam a Kristin Andi könyvet, ahol van tornagyak, majd megnézem azokat és ha nem találom elégnek, akkor elkérném a dvdt.

köszi a gyógypuszikat!! :lol:
egyébként sajna én nem találtam homeos cuccot gát összehúzásra, pedig reménykedtem benne, hiszen ha van tágulásra, akkor gondoltam van az ellenkezőjére is. de nem. majd még megkérdezem a gyogyóban. aranyérre meg a nődokim által ajánlott tabit nem ajánlotta a gyógyszertáros, marad a reparon kúp és krém + a tengeri sós kamilla ülőfürdő!
szegény Nándi köldökét most ragasztgatjuk, szerencsére elég jól tűri. bár ma nagyon nyűgös volt, mert nem volt elég tejcsi , mindig 2 ciciből kellett etetnem. most nyomom a homeós bogyót, de attól meg úgy bedurran és csomós lesz a cici, de lesz tejcsi és az a lényeg :lol: :lol: !!! és már napok óta láttuk, h a születéskor kapott oltása a vállában kezd bedurranni és gennyesedni, hát ma fürdéskor kidurrant. még szerencse, h pont főztem kamillát a kis seggére és a fürdővizébe is raktunk, hát az oltását is szépen leecseteltem. volt nyüszítés! :cry: :cry: remélem most már jobb lesz szegénykémnek!!

remélem mindenkit elkerült az influenza és mindenki jól van! most nem jöttek a szüleim, mert apu bekapta az indluenzát. anya teljesen odavan, h most nem láthatja az uncsit!!
vigyázzatok magatokra! pusz!!

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Czinki tejcsi gyarapitásra, Urtica Urrenset nyomsz homeoban??? Amúgy bejelöltelek iwiwen :wink:

Kép
pgsuska
 
 


Homeopátiás gyógyszerek szüléshez

6 (vagy 35.héttől) héttel szülés előtt:

- MÁLNALEVÉL GYÓGYTEA: tágulást segíti. Reggel-este 1-1 bögre tea, 1 teáskanál teafű 2 dl vízben leforrázva, kb. 10 percig állni hagyva, utána fogyasztható, ízesíthető.

36 héttől:
- CAULOPHYLLUM THALICTROIDES CH30: tágulást segíti, 1x5 golyócskát elszopogatni.
- CIMICIFUGA RACEMOSA CH30: tágulást segíti, 1x5 golyócskát elszopogatni

Szüléskor:
Ha már vannak méhösszehúzódások vagy elfolyt a magzatvíz:
- CIMICIFUGA RACEMOSA CH9: tágulást segíti, 1x5 golyócskát elszopogatni
- CAULOPHILLUM THALICTROIDES CH 5: tágulást segíti, 1dl vízben 10 golyócskát műanyagpohárban feloldani, műanyagkanállal kevergetni, és 10 percenként 1 kortyot inni. Ha elfogyott, lehet készíteni újra a koktélt.
Ha 1 perces fájások vannak (közvetlenül a szülés előtt):
- ARNICA MONTANA CH30: vérzéscsillapító, sebgyógyító, 1x5 golyócskát elszopogatni
Közvetlenül a szülés után:
- ARNICA MONTANA CH200: vérzéscsillapító, sebgyógyító, 1x5 golyócskát elszopogatni

Szülés után:
- ARNICA MONTANA CH9: vérzéscsillapító, sebgyógyító. Reggel-este 5-5 golyócskát elszopogatni, 1-2 hétig (1 dobozban 1 heti adag van)
- DELPHINIUM STAPHISAGRIA CH9: ha volt gátmetszés, sebgyógyító szer. Reggel-este 5-5 golyócskát elszopogatni, 1-2 hétig.
- CIMICIFUGA RACEMOSA CH 9: méhösszehúzó. Reggel-este 5-5 golyócskát elszopogatni, 2-3 napig.
- PÁSZTORTÁSKAFŰ ÉS PALÁSTFŰ GYÓGYTEA: vérzéscsillapító, méhösszehúzó. Reggel-este 1-1 bögre tea, 1 teáskanál teafű 2 dl vízben leforrázva, kb. 10 percig állni hagyva, utána fogyasztható, ízesíthető.

A kórházak szoktak adni ERGAM cseppet (méhösszehúzó), de a legjobb méhösszehúzó a szoptatás.

Szoptatáshoz:

- RICINUS COMMUNIS CH5: a tej megindulásához. Reggel-este 5-5 golyócskát elszopogatni.
- vagy URTICA URENS CH5: tejképzéshez. Reggel-este 5-5 golyócskát elszopogatni.
- LAKTOHERB GYÓGYTEA: tejképzéshez. 1 filter tea 2 dl forró vízzel leforrázva, kb. 10 percig állni hagyva, utána fogyasztható, ízesíthető. Naponta 5-6-szor is iható.

A homeopátiás gyógyszerek egyszerre is szedhetők, de előtte és utána legalább fél óráig nem szabad inni, enni, fogat mosni és rágózni (könnyebben felszívódik a száj nyálkahártyáján, de a mentol közömbösíti a hatását). Lehetőleg áramtól (pl. konnektor, mobiltelefon) távol tároljuk. A szülés előtti gyógyszerek azoknak ajánlottak, akinek a babája már megfordult és nem császármetszéssel fognak szülni (császárnál jobb, ha a szövetek kötöttek maradnak). A homeopátiás gyógyszerek csak gyógyszertárakban kaphatók, CH15 alatt 400 Ft az áruk, CH15 fölött valamivel drágábbak..
Vendég
 


az biztos,hogy igazi oroszlán és zsivány és egy éhenkórász! :lol: :lol:

czinke vigaszként ZSigi 1 hete 10kor és 14kor is alszik 1 1,5 órát.... :lol:
Vendég
 


Boni mami, Viki mami,

mi a véleményetek a pólyáról? Én nagyon ellene vagyok, nekem nem szimpi, de kellett venni mert a védőnő nem hagy békén vele, ráadásul az anyósom és a férjem is pártolja. Azt mondták, hogy a kórházból is abban kell majd kihozni Danikát. :roll: Nálatok ez hogy volt?

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]https://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Moncsi, mi a Sotén kapunk pólyát de le kell majd adnunk ha megyünk haza. Ott már a saját rucijába öltöztetem is hozzuk haza Oroszlánt. MI nem vettünk pólyát és sztem nem is fogunk, főleg ha beszeretném kötni a kocsiba és beülök mellé, pólyástól meg nem tudom bekötni az ülésébe, hogy biztonságban legyen.

Kép
pgsuska
 
 


Zsuzska,

én is épp ezen a véleményen vagyok. Sokkal nyugodtabb lennék ha hordozóban hoznánk ki Danikát a kórházból mint egy pólyával egyensúlyozzak a lépcsőkön.
Anyukám már nálunk sem használt pólyát, én is teljesen feleslegesnek tartom. Utálom, hogy meg akarják mondani, hogy mit csináljak.... :roll:
Szoptatáshoz sem kell pólya, mert épp azért vettem szopipárnát, hogy biztonságosan tudja szoptatni...
Itthon is kényelmesebb pólya nélkül, egyszerűbb is mint állandóan ki-be kötözgetni a pólyából a babát.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]https://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Zsuzska,

még akartam neked írni, hogy nekem néhány napja nagyon fáj a hasam alja. Neked nem fáj? Lehet, hogy Danika költözik lejjebb? Ennek nem örülök, mert 2 hétig még nem szülhetek :roll:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]https://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Moncsi!
Nekünk nem volt pólya. A kórházban angol pólya volt, de az nekem elég bonyolult volt. Peluscsere után sosem tudtam rendesen megkötni.

Aki a pólyát hangsólyozza azért teszi, mert fél anélkül megfogni a gyereket.

Mi mózesben vittük haza Lackót, semmi baja nem lett tőle.
20150601134430
 
 


Ha lehet hordozóban az elején ne hordozzátok, nem tesz jót a baba gerincének.
20150601134430
 
 


pólya:. nekünk volt pólya de csak néha..és nem azért mert féltem megfogni..hanem pl sokszor ha nyűgös volt Zsigmond akkor abba belebugyoláltam és egyből megnyugodott..hiszen a pólya lényege az, hoyg azt az érzést kelti, mint az anyaméhben..

de ha nem veszel pólyát erre megfelel a duncolása is.. aláhajtod plédet és mindkét oldalról ráhatjod... :lol: imádják a gyerekek! főleg éjszaka amikor amúgy is hüvibb van...az első pár hétben a kis kezét is bebugyolálod, később már kinnthagyod, mert a kapálózással altatja el magát

:lol:

hordozó : én is hanyagolnám, mert nem vízszintes, erre van a mózeskosár!... :lol: :lol: :lol: :lol:


Moncsi nyúlnak a méhszalagok, túrázik a méhed..nagy esemény lesz!
:lol:
Vendég
 


Boni mami,

de remélem ez nem azt jelenti, hogy a nagy esemény a kapuban van. Annyira jó lenne még 2 hétig nem szülni :roll:
Olvastam a hőmérősben a pédet, örülök, hogy ennyire jól működik a ciklusod, lehet, hogy Zsigi kistestvére hamar meglesz :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]https://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


sziasztok,

Monic: ne idegeskedjél!!

Zsuzska: igen, meg a ricinust is, amit Boni is írt. visszajelőllek! én sajna oda ritkán megyek most!

Vikimami, Boni mami: írhatnátok vicces sztorikat, biztos van jópár, hiszen olyan vidám kópék a gyerkőceitek!!

mint pl ma hajnali 6kor peluscsere volt etetés előtt. már majdnem felraktam az új pelust, mikor Nándi bearanyozta a reggelt szó szerint! ismét egy cifrát rittyentett, de legalább nem sugárban, csak maga alá, de legalább szép egészséges aranysárágát!! majd édesdeden nézelődve pisilt is egyet. riasztottama párom, h segítsen. míg én a magasba emeltem Nándit, a párom összetakarította a pelenkázót, de hiába. Nándi a magasból is eresztett egy kis pisit édesdeden nézelődve. most már nem lepődtem meg, megdícsértem, h milyen szép kaksija volt. hát ez a normaflore tényleg csodára képes!! én csak ajánlani tudom mindenkinek!!

Monic: az a papír pelus, amit mondtál, h a kutyusoknál is hasynálsz, nem hiszem, h felszívra volna ezt a cifra reggeli termést szerintem . és szerintem amúgy is jobb, ha a pelenkázóra textil pelust raksz, mert szerintem az jobb a baba bőrének is. bár igaz , nem ismerem ezt a papír fajtát. meg hát a textil gazdaságossabb is. én van , h több napig használom ua a pelust rajta, de van, h 1 nap 3szor cserélem, ha baleset van!
pólya: én kb 2szer használtam, amikor Nándi nyűgös volt, de most már én is inkább a takaróba bugyolálom inkább be. nem bonyolult, de szerintem jobb a takaró.
és Nándi egyre többet mosolyog!
nem is mondtam már majdnem 2 hete nem adtam neki cumit, de most az öklét kezdte el rágni, de úgy, h kis gombostűnyi sebeket csinált rajta. még morgott is, mint a csontot rágó kiskutya, eszméletlen. uh visszakerült a cumi :cry: sajnálom , nem akartam, de kell neki. nem akarom, h az öklét rágja.

egyébként állítólag megbüntetnek, ha a babát nem a hordozóba hozod haza, mert a mózest nem lehet biztonságosan bekötni. egy szomszéd mondta, amikor látta, h mi is a mózesba vittük le Nándit a dokinénihez, aki 5 percre van tőlünk. és állítólag a mózes nem is biztonságos!! még ha bőg is a gyerkőc, sajna ez van!
igaz mi a hordozóba akartuk hazahozni, de ott bőgött, erre átraktuk a mózesba , de ott is ment a fesztivál, így a mózes mellettem volt, Nándi meg a kezemben , de persze ott is ordított! :lol:

na megyek, mert most is megy a ribillió, pedig alig aludt ma :shock:
pusz!!

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


visszaaludt! nem tudom, szegény, néha van h rosszat álmodik és úgy elkezd sírni, majd mire odamegyek hozzá, édesdeden alszik :shock:
de én már álmomban is szoptatok és ringatok! este is ezt álmodtam és félig álomban hallom a bébiőrt, h sír Nándi. és csodálkoztam, h hogy lehet, hisz itt van a kezemben! elkezdtem tapogatózni és rájöttem, h csak álmodtam, h a kezemben van és valóban sír szegénykém! :oops:

lányok, hogy lehet képet beszúrni az aláíráshoz?? raknék fel Nándiról!
vagy csak vonalzóval együtt lehet?

köszi!!

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


CZINKICSEK
Micsoda történeteid vannak, ez a kis kakamatyi tud ám produkálni! :lol: :lol: :lol:
Majd leszokik a cumiról időben emiatt nem kell izgulni. A nővérem kislánya nem szerette a cumit, tök örültek nővéremék, mert az előző két gyereknél még 3-4 évesen is alig lehetett elvenni tőlük, ordítottak mint a beledi szamár.
Viszont a Viviennél meg mindig ott volt az ujjacskája nem tudták elvenni tőle, és már tiszta szottyos volt, meg szemölcsös lett neki az ujjacskája.
Nagy harc volt mire leszokott róla. :roll:

Képet alulra én úgy szúrtam be mint pl. ezt a szuper spermásat is, hogy beszúrtam előbb az hozzászólásomhoz, és akkor kiír egy olyan img-s kódot mint a vonalzónál is, azt kimásoltam és beillesztettem az aláírásomhoz! :wink:

dita75
 
 


MONIC
Vivient is hordozóban hoztuk ki, én vittem! DAGADÓ MELLEL mintha az enyém lett volna! :wink: :wink: :oops: :lol: :lol:
Nővérem ki is volt akadva! :roll:
Ja és ez már több mint 10 éve volt!

BONI
De jó hírek!

VIKI
nem győzöm jegyzetelni a tanácsaidat! :wink: :D

dita75
 
 


Czinki,

nagyon jó, hogy beszámolsz nekünk az ilyen balesetekről is, mert legalább tudom, hogy mire számítsak Danikánál. Mondjuk azt hallottam, hogyha lekerül a pelus akkor a kisfiúk szeretnek pipilni egyet a levegőbe :lol: :lol:
A szomszédunk rendőr, szerintem megkérdezem tőle, hogy miben lehet szállítani a babát amikor kihozzuk a kórházból :wink:

Dita,

sajnos abban leszek kénytelen kihozni Danikát amit a párom behoz, és ő tuti a pólyával állít majd oda :roll: Ő nagyon-nagyon pólya párti.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]https://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Moncsi, itt Tatabányán a védőnők megkérdezték hogy lehet-e szállitani a babát hazafele a kórházban ölben, igen lehet.Nem büntetnek érte. De utána szigorúan bele kell tenni az autós ülésébe. Ülhecc vele úgy hogy fogod plédben, vagy polyában a kezedben amig haza nem értek.

Czinki, jó kis történetek produkál Nándi. MÁr előre félek Oroszlán hány helységet fog lepisilni illetve lekakilni :wink:


Ditus, beledi szamár, szétröhögtem magam, jó duma :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
pgsuska
 
 


Czinki!
De ismerős történetek! Lacus is megtisztelt pár kakival minket.

Már nagyobb legény volt akkor is a pisi még meg meg ered. Múltkor fürdé alőtt nudiztunk, ő tök pucosan feküdt a nagyágyon. aztán fütyi fel és jött a pisi. Én meg fürdés után húzhattam ágyneműt. :lol:

Fényképet a lilypie-os, babafalvás és a family tickeres tickerekhez tudsz feltenni.

A mi mózesünket be lehet kötni. Igaz nekünk nem a babakocsihoz van, hanem különvette anyós.
20150601134430
 
 


halihó,

lányok, kezdek aggódni! ha én nem panaszkodom és ti nem bátorítotok, akkor kihal a topik!! :cry: :cry:

Vikimami, Bonimami: sztorikat szeretnék!! :wink:

próbálkozom a képpel!
elvileg a mi mózesünket is be lehetne kötni, de az autóhordozót használjuk. először kell a cumi, aztán ha bealszik, kicsenem, ha felébred és megy a ribillió, jön a cumi! :roll: de szerencsére van, h szépen elnézelődik. sajna a mi fiúnk egy cumikirály. anyós is mondta, h kár küzdeni ellene , ez van. ha ez nyugtatja meg, adjuk neki, majd leszokik róla. valóban inkább a cumi, mint az ujj. de tényleg az öklét úgy tudja rágni, mint a kiskutya a csontot.

hát sajna a párom megbetegedett. szerinte csak megfázott, nem influenzát kapta el. szinte egész nap az ágyat nyomta. én meg taknyos vagyok. szóval jól kivagyunk. anyumék meg azért nem jöttek a hétvégén, mert apu influenzás, és nehogy elhozzák nekünk a bacikat. mondtuk is biztos megfertőztek telefonon keresztül. remélem Nándi nem fog megbetegedni!! bár apu megkérdezett pár dokit, és azt mondták, h ameddig szopizik , a tejcsi védi. hát remélem igazuk van!

Boni: tavaly ti voltatok betegek a pároddal és emlékszem aggódtál Zsigi miatt. megúszta akkor Zsigi, már nem emlékszem. tényleg véd a tejcsi ??

most kicseréltem Nándi párnáját egy pelus törölközőre , ami jó nagy , be tudom tűrni a matrac alá. ezt végre nem gyűri maga köré!!! végre!! de elkezdett mászni már az ágyban. eddig maga alá húzta a lábát és rúgott, így haladt előre. most meg vhogy már oldalra is elfordult, hiába teszem középre az ágyban, vhogy az egyik oldalhoz tök közel került.
de nagyon erős! a kádban amikor hasra fordítjuk és a hátát mossuk, olyanokat lök, rugkapál, úgy élvezi!!! olyan édes! még szerencse, h a párom fogja, mert én meg sem tudnám tartani.

lányok: nekünk egy nagyobb műanyag kádunk van és vettünk külön egy beülőt . hát azt is nagyon évezi! olyan édes , ahogy a kezeit és lábait szétveti és elégedetten hagyja hogy a párom lent én meg fönt mosdassam. én nagyon tudom ajánlani! és amikor megfordítjuk, kikapom a beülőt és anélkül fürdetjük.

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Jó reggelt!

Czinke drága csak úgy sugárzik az írásodból hogy megnyugodtál.. de tényleg! úgy érzem sikerült tudatosítanod,hoyg te vagy az ANYA!

:lol:

KÁD: nekünk is ok baby kád van, ZSigmond imádja.. már a nagykádban van a kiskád, mert úszott a kisszoba... a barátnőm március elejére van kiírva, így kezdtük a kiszoktatásást ...
első nap: mindenféle kellék nélkül látszólag imádta
második nap nálunk voltak barátaink, és odaadtuk a kiskádat állvánnyal
este van fürdetőszivacs no rátettem, és visítás... onnantól fogva nem hagyta abba.. gyorsan ruháim eldobtam, és bemásztam mellé kádba.. :oops: de nem éppen a legnyugodtabb volt

harmadnap fürdetőszivacs ki, fürdetőkarika be ..
egyenlőre nem vállt be, hiszen még nem tud sokig ülni, illetve csúszik..de ezt úgyis tudjátok...visítás karika nélkül is... én ismét ruha le, be mellé a kádba, gyorsan lemosdattam, és ennyi...

na itt kétségbe estem..most mit csináljak az én drága pici fiammal.. hogy néz ki,hogy visszakérjük a kádat? de kislány várhatóan 3.12 én császárral fog megszületni, így BAlázs kocsiba és elment érte.. persze nem volt gond...

este fürdetés

gondoltam ha megint visít akkor kész leszek

beletettem és lubickolás, örömteli sikongatás, kapálózás, bodogság

no hát szóval visszaharcolta magának a kiskádat az én kis uralkodó oroszlánkölyköm...

:lol:

KAki hehe ismerős voltam én már könyökömig kakis mert ZSigmond úgy találta, hogy ez vicces, utána meg segített lemosni..a saját pisijével ...szóval lesz ez ,még így se :lol:

etetés imádja az etetőszékét.. olyan szépen, kulturáltan tudott enni.. no ennek vége.. bürrögés megy ezerrel és az tökre vicces, ha anyáról csöpög a kaja..szereti a színes dolgokat...és persze segít a kis mancsával is, be a szájba az egész öklét összetrutyizza és kifesteni vele a ruháját!
állítólag ez a fejlődés része.. oké, beletörődöm

anyára hatás
:
eddig az én tünemény fiam képes volt eljátszani akár egy órán keresztül is... na most új szórakozása lett

félszemmel sandítva kifigyeli nézem e, és ha nincs odafordítva a fejem (ő ugye nem tudja, hogy így is belátom akkor pl a kis autóját eldönti saját magára, és elkezd visítani, hogy anya ments meg... és ha nem futok egyből..márpedig mé futnék :lol: akkor a fejét belefúrja a plédbe, két kezével csapkodja a földet.. és visít közben krokodilkönnyeket hullajt) amikor már a színe elég ropogósos azé odamegyek..és megmentem . :lol: ugyanez történik hogy a játékét direkt eldobja messzebbre, és visít...

szóval próbál hatni rám..de én csak eleinte rohantam.. most már várok.. a legszebb az egészben, ha odamegyek és az aurája érintkezik enyimmel, tehát még meg sem kell fognom máris csend van, és mosoly és játék tovább..

nagy zsivány a drágám...

tegnap leszerelte a plüssrepülőjének a propellerjét... na lefekvés előtt anyadrnéni meggyógyította ez volt az első hivatalos műtétem és érzem nem az utolsó

:lol:

betegség: Zsigi amikor 3 hónapos volt, és apájaát ledöntötte valami vírus akkor elkapta, de nem volt " súlyos)

most amikor influenzásak lettünk mindketten neki meg se kottyant (bár ő november végétől Cebion cseppeket kap)

apa is én is az első tünetnél beszedtük az oscilloccocinum ot. és 2 nap múlva semmi bajunk nem volt...érdemes elkezdenetek, mert most van az influ időszak.. plusz c vitamint szedünk

tegnap volt a 6 hónapos kontroll: 7600 g, 71 cm, :lol:

czinek nem jelöltél vissza iwiwen :roll:
Vendég
 


Boni: köszi szépen!! ez nagy dícséret volt!! :oops: :lol: anyu mondott még hasonlót, amitől úgy meghatódtam: Nándi épp altatta magát, fúrta a fejét a vállamba etetés után, és anyu mondta, h látszik, h hogy szeret engem, ahogy bújik hozzám és mindig néz! annyira jól esett!!
végre! ilyen sztorikat akartam hallani!! :lol: vicces kópé ez Zsigi!! de hogy tudnak ilyen műbalhékat csinálni, h még a könnyük is kicsordul??? :shock: Nándi is balhézik és amikor felveszem még köhög nagyokat vagy 3at! :shock:
szerintem a kiskádban nagyobb biztonságban érzi magát Zsigi, és ott nem is csúszkál annyira, mint a nagyban.

nem is dicsekedtem tegnap, h már főztem is! szombaton egy milánóit, tegnap meg egy tojáslevest. ma meg sülthús lesz krumplival. bármilyen hülyén hangzik nekem kell, h kicsit mással is foglalkozzak , mint a szopi és ringatás. :oops: :oops: remélem ettől még nem tűnök rossz anyának! :roll: és az is sokat számít, h ki tudok menni Nándival sétálni!

Ti mit csináltok, ha rossz idő van? csak jól kiszellőztetitek a szobát??
hasfájós baba esetén kerülendő a k betűs kaja, a hüvelyes, a tej és még mi? pl a brokkoli a karfiol rokona, az ehető, v az is fúj? tojás? zeller?

Monic: nem tudom, h márcban kell e még majd a hálózsák, de nekünk van jó meleg ujjatlan hálózsákunk. nagyon imádom! nappal csak abban alszik Nándi, este még + pléd. születése óta használom. az is nagyon jó, szerintem abban is jól be van bugyolálva, igaz , nem úgy mint a pólyában!

fürdés: itt nem úgy néz ki Nándi, mint aki nagyon élvezné, de szokta!! :lol:

Kép
Nándibaba a kis trónjában!
nézzétek milyen széles pocakja van!! :shock: :lol: :lol: hát nem koplaltatom!! csak néha, amikor nincs elég tejcsi! :cry:

és ha észrevettétek kicseleztem a babanetet!! raktam fel képet vonalzó nélkül! :lol: mellékletként beszúrtam a képet, így kapott img kódot, és azt bemásoltam a profilba. :lol: :lol:

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Czinki!
Nándi nagyon édes! Kép

Cuki a vonalzómentes kép!!!! ;)

Ha hasfájós, akkor szinte mindegy mit eszel, mert fog fájni a pocak. Egy kedves fórumos társamnak még a husilevestől is fájt a gyerkőc hasa.

Igen, kiszellőztetek ha nem tudom kivinni. V. beöltöztetem, be a kocsiba, kitolom a konyhába ha bealudt és rányitom az ablakot.

Pár Lackó kép:

Kép


Kép

Kép

Kép
20150601134430
 
 


CZINKICSEK
Na mondtam én hogy így kell képet beszúrni, ügyes vagy, naon jó lett! :D Ez a fütykös áztatós kép szenzációs! :lol:
Úgy néz a kamerába mint aki mérges, hogy mit fotózzák itt pucéran egy ilyen intim pillanatban! :lol:

Anyukád is javuló tendenciát mutat, ahogy Boni írja tényleg érezhető hogy te is sokkal nyugodtabb vagy és hogy már főzöl is, baromi univerzális lettél. Büszke vagyok rád, látod mondták a csajok, hogy eljön ennek is az ideje, neked azért volt nehezebb mert szinte egész nap egyedül voltál Nándival.

BONIKO
Nagyon tetszenek a történeteid, jobb mint bármelyik vicc. Írhatnál többször ilyen részletesen. Szétröhögtem magam. :lol:
Jó nagy lett már Zsigi kópé. :D
Náthára is lehet szedni az oscillo izét?

VIKI
Ez neked is szól! :wink:

MONIC
Gondoltam ( a hármasiker-szindróma ) :?

SUSKA
Fog már lassan Oroszlán is úgy ordítani mint a "beledi szamár" :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dita75 2009.02.10 11:34-kor.

dita75
 
 


VIKI
Lacus is nagy zsivány. :lol:
A két utolsó kép a kedvencem.
Biztos sátorozós-hálózsákosat játszott! :wink: :D

dita75
 
 


Viki szóbval nyáron már mehettek táborozni, tudom ki fogja a sátrat építeni4

Czinke mindjárt belinkelem van egy táblázatom, hoyg mit szabad, mit nem... csak tudnám hol... :lol:

ne hülyéskedj engem is tökre feldobott hogy főzhettem :wink:

ja és én minden nap kiviszem Zsigit ha nagyon tré idő van, akkor csak 1/4 órára, de mindig még hóviharban is , mert különben kikészül

Dita örülök, hoyg vidám perceket szereztünk

:lol:
Vendég
 


náthátra a grepp heel nevű homeos bogyót .. :lol:
Vendég
 


Ditusom!
Én nem szedem az oscillo izét, de hiszek Boninak.

Nálunk a belecsavarodás mindenbe megy, mert állandóan pörög. Pár napja térdel és úgy rütyőzik. Csak még nem tudtam lefényképezni, nagyon mókás.
20150601134430
 
 


Dituli: bocsi, akkor nem értettem, h mit írsz. :oops: és sajnos sokszor néz így Nándi. apukától örökölte ezt a nézést. páromról rengeteg gyerekkori kép van, h ráncolja a szemöldökét. nem felejtettem el a gyogyókat, de most meg a párom beteg, előtte meg nem volt rá ideje. de látom van még kis idő, de remélem hamarosan fognak kelleni!!

Boni: visszajelöltelek! akkor jó, néha lelkifurim van 1-2 sötét gondolatom miatt. de tényleg ma úgy érzem, h szupi napom volt. főztem egy finomat, mosogattam, rendezgettem , ruhát hajtogattam, talán még vasalok is ma 3-4 polót, pedig volt azért ribillió ma is. és mégis azt mondom, h jó volt a nap! :lol:
én félek, h megfázik Nándi. tegnapelőtt 25 percet voltunk kint, mert elkezdett esni az eső. visszajöttünk és kitettük a teraszra babakocsistul. mi meg bentről néztük a melegből. tök lelkifurim volt, és még mondtam is , h milyen szemetek vagyunk. de 5 perc után felébredt, h nem volt ringatva a kis segge. szerintem nem szeret háton aludni.

és majd elfelejtettem, h még nagyon meghatódtam, amikor Vikimami mondta, h hivogatom tanácsokért és h szerinte jó anyuka leszek! :D

Vikimami: már jó rég hívtalak kétségbeesve! nem hiányzik a rinya hang??? :lol: :lol: Lackó nagyon édes!!! :lol: én továbbra is a vigyorgó képekre szavazok! már alig várom, h Nándi is többet vigyorogjon és lefotózhassuk.
én úgy innék már egy jó kis kakaót, de már megkívántam a tejberizst is, de nem merem egyiket se bevállalni. de szerintem Nándi nem igazi hasfájós baba, mert akkor a nagy szélben is üvöltene, de szerencsére (kop-kop!!) , nem így van. és nekünk a normaflore nagyon bejött, azt tényleg mindenkinek nagyon ajánlom!! védőnő szerint akár havonat is csinálhatok 10 napos kúrát!
még te is jössz sztorikkal!!!!! Boni már virított! nem érjük be csak a képekkel! :wink:

Lányok: tudunk vmit Némókáékról?? mikor mehetnek haza , hogy vannak?

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Dituli: most olvastam a képbeszúróst és tényleg ezt írtad, de vhogy akkor nem értettem, és magam is ezt találtam ki. :oops: köszi! :lol:

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


CZINKICSEK
Ez nem a te hibád sokszor annyifelé van az agyam, hogy nem tudok értelmesen írni! :oops: :lol: :lol: :lol:

De a lényeg, hogy megoldottad a kérdést! :wink:

Nagyon tetszik a tengerész csíkos cucc. Popey a tengerész! :D

Ha már nem hívod Vikit a "rinyahangodon" akkor már tényleg révbe értél és magad is megoldod a problémákat ha még vannak..... 8)

Sztem is jó anyukája vagy Nándusnak! :wink:

dita75
 
 


NÉMÓKÁT meg kellett megint műteni sajnos, de már jobban van!

dita75
 
 


Czinki!
Írtam h Lacus lepisilte a hitvesi ágyunkat.

Hiáynzik a rinya hang, de inkább annak örülök h jól vagytok, jut másra is időd, nem csak Nándusra.

Apránként egy kis tejterméket azért ehetsz / ihatsz.
20150601134430
 
 


Czinki,

nagyon kiegyensúlyoztottnak tűnsz, tudtam én, hogy elérkezik az az idő amikor már másra is jut idő. És hogy tud örülni az ember ha főzhet egy kicsit :lol: :lol:

Én ma voltam nőgyógyinál uh-n, Danika jól van, viszont méhszájvizsgálat már nem volt 5 hete és csak a 39. héten akarja megnézni a doki. :roll:

Boni mami,

a gapefruit lé nagyon bevált a dagadásra, mostmár nem zsibog sem a kezem sem a lábam és láthatóan vékonyabb is. Nagyon köszi a tanácsot :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]https://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Moncsi örülök :lol:

Czinke végre ismersz :wink: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Vikimami: :lol: hát csak gondoltam majd te is sztorizgatsz, mint Boni! ritkán jössz és rövideket írsz, pedig ez a te topikod! bár az utóbbi időben kezdem azt érezni, h ez az én blogom, mert én mesélek csak. :oops: :cry:
hát még nem merek tejezni, szerintem inkább várok még 1 hót. bár ma megettem egy kis danett pudingot, nyami!! :lol:

Boni: :lol: ismerlek! :lol:

Monic: én is izgultam mindig, h remélem nincs nyitva a méhszájam, és kérdezgettem a dokit, h mikor néz meg. de ő azon a véleményen volt, h jobb nem bolygatni a dolgokat, mert akkor csak előbb beindulhat a szülés. ellenben találkoztam olyan kismamival is a szülésfelkészítőn, akit hetente nézett a nődokija szinte a kezdettől fogva. szóval tök dokifüggő. ne aggódj!!! szúszá!!!

Dituli: :lol: nagyon igyekszem jó anyuka lenni és megoldani a problémákat! bár most szerencsére nincs. vagyis, ha hirtelen nincs tejcsim nyomom a homeot, most szerintem inkább rendszeresíteni is fogom a biztonság kedvéért. szerintem nem árthat. az alvás meg vagy megy v nem. szerintem tényleg nem igazán hasfájós Nándi, csak habszol és ettől fáj inkább a pocija. hát a fürdős képen látható, h micsoda haspók! :lol: mindig tudna enni szerintem!
nem , tök jól leírtad, én olvastam rosszul, én voltam értetlen! :lol:
Némókát miért kellett megműteni? a másik topikon írt? hol, akkor elolvasom, ha megmondod , h hol van. sajna oda nem szoktam menni olvasni, mert azt nem tudnám követni.

most, h itthon van a párom próbálkozunk szoktatni Nándit a kiságyban való elalváshoz. párom keményebb szívű. én szeretem elaltatni a kezemben ülve, simizve a hátát, suttogva. sőt az utóbbi napokban a national geograficból olvasok fel neki szopi és büfi közben. nagyon okos fiú lesz ez a Nándi! :lol: a párom meg lerakatja Nándit, ha már látja, h fáradt és fúrja a fejét. nyüszög néha kicsit, tovább fúrja a fejét, majd tényleg elalszik kb 5 perc alatt.
mondtam is a páromnak, h néha meg fogom fertőzni, veszek a gyogyóban egy kis bacit, h itthon legyen, mert olyan jó most. tegnap szarul volt, nyomta szinte egész nap az ágyat, de ma azért segített és nem voltam ,,egyedül,,. a hétvégék olyan rövidek. miért nincs 3 napos hétvége??

pusz.

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


CZINKI
Sztem 5 napos hétvége és 2 napos munkanap kéne, mondjuk akkor már lehet, hogy megőrültem volna a párom fiától! :lol: :lol: :lol:

Menni fog ez meglátod! :wink:

Arról nem beszélve, hogy olyan hamar felnőnek ezek a gyerekek, annyira hamar megy az idő! :roll:

Némókával sms-eztünk!

dita75
 
 


Czinki,

nagyon profi vagy, mostmár teljes mértékben uralod a helyzetet. Mostmár Viki mami, Boni mami mellett Czinki mami is példakép számomra :wink: :lol: :lol:

Boni mami,

ha hiszed, ha nem mostmár ízlik is a grapefruit lé, pedig a keserűbb sárga van itthon és nem a rózsaszín :lol: :lol: :lol: :lol:
A végén még függő leszek :oops:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]https://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Lányok

Mit ajánlott és mit nem ajánlott enni szoptatás alatt

http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 601.35.doc


Moncsi ennyim doki se bolygatott, főleg a bacik, fertőzések elkerülése végett örülök, hogy ízli a g.lé

Némót miért kellett műteni? úgy lemaradtam

:cry:
Vendég
 


Dituli: ha publikus, akkor tényleg írd le dióhéjban, h miért kellett műteni Némókát. szegények! pedig azt hittem, h már lassan otthon lesznek. Rékababa jól van?
és ha már megvan a baba, akkor tényleg röpül az idő! a várakozás, az előtte lévő idő baromi hosszú .

Monic: aranyos vagy, de még ne tegyél ilyen kijelentéseket elhamarkodottan. :lol: és sokat segített nekem Vikimami és én is megértem és Nándi is nő és fejlődik, egyre ügyesebb.

Boni: köszi! kiváncsi vagyok. lehet, h vizen fogok élni még 1 hónapot? :lol:

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Moncsi!
Nekem meg Te vagy most a kedvenc kismamim. Érdekes h Te mindig tudsz ide írni, a többiek meg sosem érnek ide.

Jó kérdéseket teszel fel, és hallgatsz ránk "öregekre". :)

Párod mennyire van már besózva Danika miatt?

Czinki!
Te is olyan ügyesen összeszoktál már Nándussal. Neki is egyre nagyobb a figyelme a világra.

Tegnap Lacus egész délután úgy kacagott, mint aki bolondgombát evett. Főleg mikor a Kukorit és a Kotkodát énekeltem neki.
20150601134430
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: