[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
Schöpf-Merei Ágost Anyavédelmi Központ - tapasztalatok - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ma tudtam meg a vércukor vizsgálat eredményét és szerencsére minden teljesen rendben van!! A pontos értéket nem tudom, mert csak telefonon hívtam őket, de annyira nem is érdekel, ha minden ok.

Tünde, gratula a vizsgákhoz!! Nagyon ügyes vagy, nekem most nem lenne lelkierőm vizsgára készülni. Akkor mostantól élvezheted, hogy otthon vagy!

Ági, még nem hívtam a szülésznőt, de amint tudok valamit, írok!

Nuska, üdv itt! sajnos Nyéki dokit én sem ismerem. Én igazából csak az enyémet ismerem, de azért biztos, hogy sok hasznos infot találsz majd itt. A szobák tapasztalatait pedig köszi.
Egyébként úgy érzem, hogy általában jó tapsztalatok vannak a kórházzal, személyzettel kapcsolatban. Ennek örülök!!

Szép napot nektek!!

Kata
katca
 
 


Sziasztok!

Mackoo, most már tudom, honnan volt ismerős Bányász Tamara neve. Hát persze, tényleg ő tartotta az egyik szülésfelkészítőt. Arra emlékszem, hogy az EDA-t előre kell egyeztetni, de arra nem emlékszem, hogy mondta volna, hogy nem ingyenes. Mennyibe kerül egyébként? Bár nem szeretnék EDA-t, csak úgy kiváncsiskodom.

Vic, köszi az infókat. Néztem a képeket a fotóalbumban. Tündéri Dorka! Kép

Pindur, nem is olyan elvont az a néprajz. Kép Az első diplomám művelődésszervező, ott tanultunk mi is néprajzot. De 2005-ig még sok időd van hátra.

Ani, biztos lesz még jobb is! Kitartás!

Kata, örülök, hogy rendben van a cukrod.

Tényleg olyan jó hallani, hogy általában jó tapasztalatok vannak a kórházzal.

Pusza
Tünde
rtünde
 
 


Úgy tudom, hogy az EDA 15 000 forint.
Jövendő nagymama
 

 
 

Hogy kérhet pénzt az EDÁ-ért a Schöpf-Merei, miközben a többi kórházban ingyenes????
Álmélkodó
 


Nem az EDA-t kell kifizetni, hanem azt, hogy az aneszteziológus, akinek ez nem a feladata, a szabadidejében, akár éjjel bemegy. És ez a 15 E forint a nekik fizetett "hálapénz".
Névtelen
 


Sziasztok!

Álmélkodó!
Épp most hívott a nővérem, hogy bizony kb.20.000 Ft-ot kell fizetni az EDA-ért. Az indok: mivel akkor be kell rendelni azt is, aki beköti az EDA-t és így "készenléti" díjat fizetsz neki.(nem csak a fogadott dokidnak) Mellesleg tudomásom szerint a TB nem támogatja ezt a fajta fájdalomcsillapítást.(legalábbis a TV-ben ezt mondták)

Szilvi
sztigris
 
 


OK. És erről adnak számlát, vagy zsebbe kérik?
Álmélkodó
 


Sziasztok!

Húha, azt nem gondoltam volna, hogy ennyibe kerül az EDA. De ezek szerint tényleg meg van az oka.

Azt nem tudom, hogy más kórházban kell-e érte fizetni, de olyanról tudok, ahol szintén előre kell egyeztetni, ha szeretnél.

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok Kismamik! Kép

Bocsánat, hogy beleszólok, de nem hiszem, hogy az EDA-ért jogosan kellene fizetni, azt sem, hogy ezt nem támogatja a TB. Legalábbis furcsállom.

2 hete szültem EDA-val a Péterfyben és ezért nem számlázott senki és a markát sem tartotta, mert így szültem.
Mondjuk a Péterfy nagyon tuti EDA dolgában, már a 70-es években is alkalmazták ott és nincs olyan műszak, hogy ne lenne, aki be tudná kötni, így előre sem kellett egyeztetnem, mert 6 óra vajúdás (alig tágulás) után döntöttem el, hogy kell. Kép

Jó pocakosodást és szép szülést
Noémi
noémi
 
 


Sziasztok!

A tavaszi babás topic-ról jöttem, eddig csak olvasgattalak benneteket, de hamarosan kérdezgetek is, mert biztos millió kérdésem lesz, s mivel az én babóm is a Shöpfiben fog születni (ápr.2-a körülKép), nem is tudnék jobb helyet, ahol érdeklődhetnékKép

A sógornőm tavaly szült u.itt, pont egy éve, s akkor 15 ezer volt az EDA. Hogy számlával, vagy anélkül, nem tudom, mindenesetre nekem is leesett az állam.

Nagyon jó olvasni, hogy szinte mindenki teljesen meg van elégedve az orvosával, szülésznővel. Olyan megnyugtató!

Mindenkinek jó gömbölyödést, a kisbabásoknak sok tejet és jó pihenéstKép

Móki
móki
 
 


Szia Móki!

Üdv itt! Kép Kérdezz nyugodtan, ha van valami! Kép
Neked ki az orvosod?

Pindur
pindur
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy csak most írok, de ez az időjárásváltozás eléggé megvisel. Most épp süt a nap, így gyorsan írok amíg még jól érzem magam. Igyekszem mindenre válaszolni.

Tünde! E-mail ment.

Pindur! Köszi a megnyugtatást, remélem még mi is húzzuk legalább egy hétig. Holnap megyek CTG-re, és UH-ra, majd meglátjuk mit mondanak. Most sokat pihizek, bár mást néha nem is tudok csinálni, mert annyira szurkál a hasam, és keményedik mikor havazik vagy esik az eső.

Réka! Köszi a hozzászólásodat (és mindenkiét: Mackoo, Vic – remélem nem hagytam ki senkit) az EDA-val kapcsolatbanJ) Sok sikert a kistesóhozJ)

Remélem nem felejtem el, és holnap megkérdezem az aneszteszes dolgot is. Ez az EDA nem semmi. Kész vagyon lesz az egész…… Annak örülök, hogy a 3 ansztesből 2-ről eddig csak jókat mondtatok.

Ani24! Bár nekem még nincs tapasztalatom a szoptatásról, de többektől hallottam, hogy van akinek a sör (persze alkoholmentes) jött be, és attól sokáig tudott szoptatni. Ha jól emlékszem a La Lasche ligához is van lehetőség vmilyen tanfolyamszerűségre elmenni, vagy telefonon tanácsot kérni. Nézd meg a honlapjukat (bár lehet, hogy már meg is tetted).

Kata! Örülök, hogy a vércukroddal minden rendbenJ)

Vic! De jó neked, hogy gyermekgyógyász az anyósod, így jó kezekben van a pici, ha esetleg beteg lesz. Anyósom a sógornőm szülésénél ott volt, és ő is jobban izgult, mint bárki más. Ez már szerintem szakmai ártalom, hisz teljesen tisztában vannak azzal, mik fordulhatnak elő. Persze rémtörténeteket én is sokat hallottam tőle az évek során, de a terhesség alatt ezektől igyekezett megkímélni.

Puszi:
Timi
timi29
 
 


Sziasztok!

Móki, üdv itt is, a tavaszi kisbabákban is ott vagyok én is Kép

Ezen az EDA-s témán csak ámultam, bámultam nagyokat. Nem gondoltam, hogy fizetni kell érte. Mondjuk nem is terveztem, hogy kérek, de ez most már biztossá vált. Egyébként sem két fillér ez az egész dolog és még ezért is fizetni...! hát nem.

Timi, írd majd meg, hogy mi volt a ctg-n és uh-on! hát igen, ez a váltakozó hideg, meleg front biztos nem tesz jót. Mikor kellene érkeznie a picúrnak? Minden jót nektek!

Pusza mindenkinek!

Üdv, Kata
katca
 
 


Sziasztok!
Jó rég nem jártam felétek.
Az EDA árát én is alátámasztom, nekem is ennyit mondtak. Tényleg felháborító.Nem az, hogy előre kell szólni, hanem az, hogy fizetni kell érte, nem is keveset.Máshol ez nem szokás. Én is a Péterfyben születtem, és anyú már akkor EDA-val szült, és még az őskorban sem kértek ott érte pénzt.De a TB-ről én is azt hallottam, hogy nem támogatja.
Képzeljétek hétfőn voltam uh.-on, azt mondják, hogy jó nagy lesz a babikánk, már most 1742 gramm, két héttel előzi meg a korát, a BDP, pedig hárommal.Szóval gyarapodunk. Végre megmutatta milye vanKép
Azt mondta a Nyéki, hogy kukacot nem lát, így 95%, hogy lány lesz.Apucija hogy örült.

Kata neked cukros vizes vércukor volt, vagy a zsömlés?És hány hetes vagy?
Mert nekem egyből a cukrossal indított a Nyéki és szerintem a többiekhez képest korán is csinálta.

Móki, akkor lehet, hogy együtt leszünk? Én Március 28.-ra vagyok kiirva.Eldöntötted már, hogy kérsz-e fizetős szobát?Én még csak most jutottam döntésre.És a szülésznő választással hogy állsz?

Timi, Vic, de jó nektek, hogy ilyen jó fej az anyósotok és még segíteni is tud.Nekem három hete fáj a csípőm, alig tudok lépni és az én drága anyósomnak annyi hozzáfűznivalója volt, hogy lesz még ez a gyerek nagyobb is, tehát ne is reméljem, hogy javulni fog, sőt! Király, nem?Kép

Lányok, ti voltatok 4D-s uh-on?Milyen? Érdemes elmenni?
Látjátok sose fogyok ki a kérdésekbőlKép

Azt hiszem lassan befejezem, mert velem telik meg az oldal.
Puszi mindenkinek, Nuska

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok!
Ismét van pár percem bejelentkezni!
Kovács Ági!Nagyon Sok Boldog Névnapot Kívánunk!
Mi van veletek?Jut eszembe,melyik kerületbe laksz?Ha te is akarod,és jó idő lesz összefuthatnánk valahol.Hogy van a kis babokád?
Te elvitted már csipöszürésre?Mi holnap visszük mert a doki szerint feszül a csipöje,de állitólag amugy is kellene vinni.
Most mennem kell,mert kajaidő van!

Puszi!

Anita
ani24
 
 


Sziasztok!

Léna, gratulálok a szép nagy babához! Kép Én voltam 4D uh-n, a 35. héten, és szerintem nagyon megérte, óriási élmény volt. Ha van rá módod, szerintem menj el.

Ági, tényleg boldog névnapot! Kép (A tesóm is Ági, szegénynek a három éves kisfiával éppen ma kellett fitymaszűkület miatt műtétre menni... Kép )

Anita, hogy vagy? Mi újság szopiügyben? (Én nagy szenvedésben vagyok már egy hete, de ha eddig nem adtam fel...) Mi egyébként voltunk csípőszűrésen, de szerintem mindenkit rutinszerűen elküldenek.

Pindur
pindur
 
 


Sziasztok!

Ági, boldog névnapot!

Léna, Pindur, a dr. Szőnyi Györgyhöz járok, és a szülésznő választással még csak ott tartok, hogy a Tündét szeretném, többek között a dokim is őt javasolta, s millió szépet hallottam róla másoktól is. Csak még neki nem szóltamKép Szerintem erre ráérek még március elején. (vagy ne várjak addig???)
Fizetős szobát szeretnék, 2 v. 3 ágyast. A párommal megvetettük a dolgot,s azt hiszem ez a végeredmény. De semmit nem tudok ezekről, pl. hogy a fizetős automatikusan babás szoba-e, vagy azt külön kell kérni? Febr. végén megyek megint dokihoz, akkor beszélek erről a Tündével - ha el nem felejtem.

Móki
móki
 
 


Szia Pindur!
Köszi én jól vagyok,szopiügyben vannak változások mert már két napja szoptatok ami nagyon nagy dolog mert eddig a cumisüveg volt a menő a picurkámnál.Esténként adnom kell egy potlást tápszerből mert addigra kiszopiza az összes tejet de utánna ugyanugy szopizik.Amugy iszonyatossan fáj a mellem,fölleg ha szoptatok de elviselem mert jó látni ahogy szopizik.Te hogy vagy,neked sem akar szopizni a babád?Nem fáj a melled?Tényleg mitöl fájhat a mellem,lehet rosszul szoptatok?
Hol voltatok csipöszürésen?Mi a Heim P. korházba megyünk.Nem tudom hogy készüljünk,sokat kell várni?

Móki!A fizetős szobákban veled lehet a babád,én kétágyasban voltam és nálam volt végig a baba.Ha ilyen szobát szeretnél akkor menj be az igazgatóságra és ott tudod lefoglalni a szobát.
A 2-3 ágyas szobák 4000 ft-ba kerülnek,az egy ágyas 6000ft egy éjszakára.Ha császároznak akkor 24 orára az örzö szobába kerülsz ami 3000 ft egy éjszakára.Megéri a fizetös szobába menni mert külön fürdő,tv,hütö van és nincs az a nagy átjáróház.
Remélem tudtam segiteni!

Ani
ani24
 
 


Szia Ani, köszönöm az infóket! Ápr.2-re vagyok kiírva. Mikor érdemes szobaügyben intézkedni? egy hónappal előtte, vagy korábban?

Köszi

Móki
móki
 
 


Móki!Szerintem ráérsz egy hónappal elötte lefoglalni.Gratula a pocaklakódhoz,ugy lennék a helyedben.Sajna én császárral szültem és szeretnék természetes uton szülni.

Ani
ani24
 
 


SZiasztok!

Nuska, én is rögtön a cukros lötyivel indítottam. Igaz, nem cukros vizet kellett innom, hanem otthon csináltam fél liter teát, jó sok citrommal és azt gyűrtem le. Nekem még ízlett is Kép a férjem azt mondta, hogy nem vagyok normális, de tényleg nem volt rossz. Én most vagyok a 28. héten, azaz a 27-et már betöltöttem, de a múlt héten voltam, ami azt jelenti, hogy akkor még csak a 26. volt betöltve. Na, ezt jól megbonyolítottam, de remélem érthető.

Ani, azért is kellett fizetni, hogy örző szobába tegyenek? Egyébként hova tettek volna császár után? ezt komolyan nem értem. Mondjuk én teljesen tájékozatlan vagyok, de ez fura.

Az Ágiknak én is Boldog Névnapot kívánok!

Nuska, én most szombaton megyek 4D-re és a dokim is azt javasolta, hogy ilyenkor érdemes elmenni. Majd beszámolok, hogy milyen volt, már nagyon várom!!!!

Pusza, Kata
katca
 
 


Kata!Én is meglepödtem hogy az örzö szobáért is fizetni kell,ezt én csak akkor tudtam meg amikor megkaptuk a számlát és kifizettük a szobát.Nekem is fura,mert nem tehettem arrol hogy császároztak és ezt a szobát sem kértem,de hát ez van,ki kellett fizetni.

Ani
ani24
 
 


Ani, téged miért kellett megcsászározni? Előre tudtad már, vagy "hirtelen" jött a döntés? Haránt feküdt a manód?

Móki
móki
 
 


Sziasztok!
Hát tényleg meglepő, hogyha valaki "önhibáján kívül" fizethet a szobáért.(mármint császár után.)
Pindur te hol voltál 4D-en?És Kata te hova mész?Mennyivel előtte kell bejelentkezni?
Móki én is még csak ott tartok, hogy a Fehérfi Krisztával szeretnék szülni, csak ezt még előtte titkolomKép
Kata nekem az ottani tea jutott, iszonyú volt, de a kismama akivel együtt ittuk, ő is azt mondta, hogy neki egészen jól esik.Nekem a 22. héten csinálták, mondom én, hogy elsiették, bár lehet, hogy azért mert nálunk ameddig a szem ellát mindenki cukros.
Hát Pindur, köszi a gratut, bár ha ilyen ütemben nő, akkor nem tudom, hogy fog "kicsusszanni"Kép
Na jó, mára már tényleg megyek, továbbra is sok puszi mindenkinek, Nuska

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok!

Bocsi, csak egy rövide bejelenkezés. Úgy érzem, hogy lejjebb ment a hasam,mintha már 2-3 ujjam is beférne a hasam teteje és a melleim közé. Szerintetek ennek alapján mennyi van még hátra? AZt mondják, ha már mind a 4 odafér, akkor nagyon közel van a szülés.

Ezek után kíváncsi vagyok holnap mit mondanak.

Puszi.
Timi
timi29
 
 


Sziasztok lányok!!

Kicsit eltüntem,de ti megint nagyon sokat írtatok.
Csak így tovább! Köszönöm mindenkinek a jókívánságot!!
Kata-- Megvolt a terh. cukor!
Képzeljétek megúsztam!2:15-re kellett mennem,12-től nem ehettem,nem ihattam,levették a vért,aztán kaptam egy csokit meg 3 deci cukros üdítőt,rá egy órára újra vért vettek és ennyi volt! :-))
Na,oké volt egy rossz része,de ez terven felüli volt: Szétment a vénám az első szúráskor,úgyhogy most elég fájdalmas az írás is.
Léna,Kata- Mi voltunk 4D-n dec 30-n,23 és fél hetesen a Megatoys babaáruházban a Sorkosári út 160-ban--a telszám,ha kell: 06-30/996-21-64
2 hét a bejelentkezési idő,de ha üresedés van(szerencse kérdése),akkor akár másnap is mehetsz.
Csatlakozom Pindurhoz,nagy élmény! Bár a mi kislányunk nagyon szégyenlős volt. 10 perc próba után(összegömbölyödött) ennem kellett egy kis csokit és fél óra múlva a férjem szavával élve:"kinyílt" a kismanó! Akkor meg annyira bebújt leghátúlra,alig látta a gép. De így is fantasztikus videó és képek készültek róla!!! Megyünk mi is majd még a 35. hét körül. Kata készülj a nagy élményre!! Írj majd róla feltétlenül!!

:::Ági

Kép
iroko
 
 


Sziasztok!

Ma voltam megint CTG-n, de úgy látszik nem megy ez nekem. Most meg az volt a baj, hogy túl keveset mozgott babuci. Próbáltuk egy kicsit bökdösni, amikor én is odatettem a kezem, akkor jobban mozgott. Most egyenlőre annyit mondtak, hogy figyeljem, hogy mozog-e eleget. Persze ha itthon vagyok, akkor úgy mozog, hogy néha csak nézek vajon éppen mit művelhet, csak most nem volt kedve. Elvileg jövő hét szerdán megyek megint, de ha mégis kevesebbet mozogna pénteken kell visszamennem. Remélem a többi CTG már rendben lesz.

Móki, üdv köreinkben! Gratula a pocaklakódhoz! Kép
Én elvileg pont ma vagyok egy hónappal a szülés előtt, ma foglaltam le a szobát.

Egyébként a szobát mikor kell kifizetni? Amikor hazaengednek a kórházból? Vagy később kiküldik a számlát? Hogy megy ez?

Timi, remélem ez az időjárásváltozás nem fog sokáig nyúzni.

Nuska, gratula a kislányhoz! És csak apuci örül neki? Te nem lányt vártál? Kép Vagy nem is gondolkodtál rajta?

Én is voltam 4D-s UH-n, és szerintem is nagyon megéri. Én 25 hetesen voltam a Praxisban, kb egy vagy két héttel előbb kellett bejelentkezni. Ha van rá lehetőséged szerintem ne hagyd ki, mindenképpen megéri.

Kata, biztos nagy élmény lesz a 4D neked is! Ha tudsz majd tegyél fel képeket.

Ami pedig a nagyságot illeti, a nagy baba is ki tud csusszani! Kép Én 4350 grammal születtem, a húgom pont 4 kg volt, és anyám mégis gyorsan szült mindkettőnket. Remélem ez öröklődik! Kép Eddig nekem is nagy babát jósolnak, bár hétfőn megyek UH-ra, kiváncsi leszek a mostani méretekre.

Pusza mindenkinek
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!
Ágik, boldog névnapot utólag is!

Timi, nekem kb. 3 héttel a szülés előtt kezdett leereszkedni a hasam. Jellemző módon nem én vettem észre, hanem az anyósom.
Aztán vajúdás közben egyre jobban ment lefelé, tök érdekes volt. Mert amikor már beindultak a fájások, olyan szarul éreztem magam, hogy azt sem tudtam, hol vagyok. Aztán a vége felé még volt egy tiszta pillanatom és ahogy végignéztem magamon zuhanyzás közben, teljesen megdöbbentem, mert a hasam tisztára lent volt, szinte "rálógott" a combomraKép

A fizetős szobáért akkor kell fizetni, amikor távoztok a kórházból. A portával szembeni folyosón kell bemenni, ott a pénztár. Ha valaki Tempo egészségpénztár tag és emiatt áfás számlát kér, akkor előre kell szólni.

Szoptatósok, hajrá!
Én még mindig bimbóvédővel szoptatok, de már nagyon szívesen megszabadulnék tőle. A Szoptatós topicban kaptam is néhány jó tanácsot, de legfőképpen elszántságra és kitartásra lenne szükségünk. Tegnap megkíséreltem lecsempészni a bimbóvédőt szopi közben, de Bori úgy nézett rám, mintha nem lennék normáli. Az a baj, hogy a mellbimbóm rögtön "összemegy" és nem tudja elég jól bekapni. Szóval teljesen úgy viselkedett, mintha hirtelen eltűnt volna a mellem.
Próbálom azzal vigasztalni magam, hogy legalább hozzájut az anyatejhez. És legalább a mellbimbóm megmaradt olyannak, amilyen volt...(ez persze nem sokat javít azon a térdkalácsomig lógó tarisznyán, ami valaha a mellem volt...)

Mackoo
medvike
 
 


Sziasztok!

Túl vagyok a 2. CTG-n. Előtte pedig voltam vérvételen stb. Reggel ¾ 8-ra értem oda (pedig fél 6-tól készültem, de olyan nehéz már felöltözni). Kósát még fent elkaptam, hogy anesztessel kell-e beszélnem a császár miatt. Azt mondta, h nem sokat tehetünk az ügy érdekében, ugyanis ha nappal lesz, akkor az aktuális anesztes előtte beszél velem, ha pedig este indulna be, akkor a lényeg, hogy a leletek készen legyenek (vér, vizelet), és nálam legyen.
A picur az úton és a várakozás alatt majd szét rúgta a pocim, aztán megreggeliztem, és a CTG elején errefel meg elaludt, úgy kellett felébreszteni. Szerencsére sikerült, és onnantól kezdve nagyon szép görbét produkált. Innen mentem (volna) UH-ra. A doki épp akkor jött ki, és kint elkaptam. Már 9 után otthagyta az UH-t, mert ment császározni. Megmutattam a CTG-t, hogy rendben van-e. Azt mondta: gyönyörű, és irigyel érte. Ennek nagyon örültem. Az UH így elmaradt, de remélem jövő hét csütörtökön már lesz. Elvileg febr. 13-ra vagyunk kiírva, de a 35. héten már 38 hetesnek felelt meg. Kíváncsi lettem volna, hogy most hol tartunk, de az a lényeg, hogy a CTG eredménye jó lett. Szegény doki azt sem tudta hol a feje, rengeteg műtét várt ma rá. Nem irigyeltem.

A CTG-s nővérke mondta, hogy kedden a havazás miatt tele volt a szülőszoba, gondolom mostanában ez várható lesz a frontok miatt. Kíváncsi vagyok anyós este mit mond a hasamra, elvégre ő csak jobban tudja, hogy tényleg lentebb van-e.

Mackoo! Köszi a hozzászólást. Elvileg nekem is 3 hetem van hárta, tehát akkor időben vagyunk.

Szerintem a hideg és a délutánra beígért havazás miatt délutántól megint használhatatlan leszek, és csak feküdni fogok. Már most fáj a derekam, meg kisugárzik a lábamba. Nem tudjátok mikor lesz telihold? Mert akkor is sok szülés szokott beindulni.

Tünde! Sajnálom, hogy megint rossz lett a CTG, de ha otthon sokat mozog, akkor biztos minden rendben. Ha tudod mitől szokott felébredni, akkor mielőtt sorrakerülsz próbáld meg a váróban felébreszteni. Nekem régebben az vált be, hogy vakartam a pocim, de ha nagyon álmos, akkor mostanában ez a trükk már nem hat, csak ha megrázogatjuk. Ill. ha apa simogatja a hasam, valahogy megérzi, és akkor felébred.

Móki! Én is üdvözöllek!

Mi is akartunk 4D-t, decemberben, hogy akkor már jobban kivehető a kis pofija, de akkor kerültem be kórházba vércukor profil vizsgálatra, és utána meg összességében kicsit zűrösebb lett a december, mint terveztük, így elmaradt. Eddig változó véleményeket hallottam, mert sokaknál volt szégyellős a baba, így nem sokat láttak belőle.

Léna! Nekünk is nagy babát jósolnak, de sok barátnőmnek jósolták ugyanezt, és aztán mégis egy teljesen átlagos baba jött a világra. De az szerintem a legkisebb gond, ha nagynak jósolják, inkább akkor van gond, ha elmaradnak a méretei a fejlődésben.
A csípőddel kapcsolatban nem kérdezted a dokit, hogy lehet-e ilyenkor valamit tenni? Persze nem gyógyszerre gondolok, de hogy esetleg vmi masszázs megengedett-e. Mert ez később csak jobban fog fájni, és még jobban fogsz tőle szenvedni.

Az Ágiknak én is nagyon sok boldog névnapot kívánok így utólag. (Nekem a legjobb barátnőmet hívják így.)

A császár utáni örző áráról most hallok először. Eddig nekem ezt senki nem mondta, még akkor sem, amikor feliratkoztam most a szobafoglalásra. Sőt, anyósnak azt mondták a szülésznők a tanfolyamon, hogy szóljak szobafoglalásnál (mivel én előre tudom, hogy császár lesz), hogy nehogy kiszámlázzák a fizetős szoba árát, hisz akkor még oda nem tudnak átvinni. Ez kezd egyre „jobb” lenni………

Puszi mindenkinek.
Timi
timi29
 
 


Timi, Tünde!
Nekem a védőnő azt tanácsolta anno, hogy CTG előtt nyomjak be egy kis csokit. Attól beindulnak a babák.
Esetleg próbáljátok ki.

De jó nektek, úgy irígyellek, ez olyan izgalmas időszak. Már alig várom, hogy megint pocakos legyek!

Mackoo
medvike
 
 


Sziasztok!

Mackoo, köszi az infót a fizetésről. A csokit pedig jövő héten kipróbálom! Kép
Bár már tényleg nem tudom mit csináljak, mert a múltkor ugye az volt a baj, hogy sokat mozgott, mindenki azt kérdezte, hogy kávéztam vagy teáztam-e. De csak teát ittam reggel. Erre tegnap nem mertem teázni, de úgy látszik most kellett volna.
Na mindegy, a lényeg, hogy rendben mocorog, itthon, olyan szépen elvagyunk.

Timi, február 6-tól lesz telihold. Én már utánanéztem! Kép

Pusza mindenkinek
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Ani, az én babaám akar szopizni, és a mellem se fáj, csak elég gyakran előfordul, hogy nincs elég tej. Nem tudom, mitől van ez. Ilyenkor szinte egész nap szoptatok, hogy több legyen. A legutóbbi ilyen majdnem egy hétig tartott, és már nagyon odavoltam. Most fölkelek éjszaka fejni, hátha így több lesz (mert Dani képes 9 órát aludni egyhuzamban). Nem tudom, mitől fájhat a szoptatás, tényleg azt modják, hogy akkor szokott, ha a baba rosszul van a mellen. Végül kiderült, mitől lehetett véres a tej?
Mi itt a kerületi SZTK-ban voltunk csípőszűrésen, nem kellett sokat várni. Végül mi volt Veletek tegnap? Biztos minden rendben volt. Kép

Léna, én is a Praxisban voltam 4D uh-n, nagyon meg voltam elégedve. Nem tudom, tudod-e, hogy ha itt a Babaneten regisztrálsz hozzájuk, 1000 Ft kedvezményt kapsz.

Tünde, remélhetőleg a következő CTG már tökéletes lesz. Kép ÉN egyébként a végén már olyan dühös voltam a CTG-re! Kép Már kb. öt órája voltak 5-6 perces fájásaim, amikor nem mutatott semmi fájástevékenységet, és vissza akartak küldeni aludni. Kép
A fizetésről annyit, hogy ha hétvégén mész haza (mint pl. én, vasárnap), akkor vissza kell menni fizetni a számlával.

Timi, ez jó, hogy minden rendben van! Kép Most már Neked is nagyon közeleg az idő! Kép
Szóval szegény Kósa most is rohanásban volt. Néha nem tudom, hogy lehet ezt bírni... Kép

Mackoo, Nálatok miért indult bimbóvédővel a szopi? És miért baj, hogy Bori még most is azzal eszik? Miért kéne leszokni róla, ha azzal minden rendben megy? Kép

Az, hogy az őrzőért fizetni kell, elég rossz húzás szerintem. Főleg, hogy nem szólnak előre. Én az első emeleten a saját szobámba kerültem (mivel a szülés előtt már egy napot ott töltöttem), de kerülhettem volna a harmadikra is, akkor én is fizethettem volna... ??

Pindur
pindur
 
 


Sziasztok!

Tünde! Szerintem akkor 2 hét múlva nagy eséllyel indulunk a szülésnek, főleg ha még vmi front is lesz melletteJ))))))) Mail ment.

Mackoo! Köszi a tanácsot, de sajna nekem a 160g-os diéta miatt meg van szabva mikor és mit ehetek, így max a diabetikus csoki marad. Tegnap pedig a vérvétel miatt a reggeli zsömle CTG előttre maradt, és emellé akkor már mást nem ehetek(((

Pindur! Anyósomnak mutattam a CTG-s leletet, és mondta, hogy elég régi CTG-jük lehet a kórházban a lelet alapján. Ezek után nem csoda, ha Nálad sem igazán mutatta ki a valóságot.

Tegnap egész nap feküdtem, mert annyira fájt a derekam, hasam, lábam. Ez már úgy tűnik így lesz végig. A hasam valóban lejjebb ment anyós szerint is. De ma már a 37. hetet is betöltöttük, így már nyugodtabb vagyok.

Mindenkinek kellemes hétvégét!
Puszi:
Timi
timi29
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a névnapi gratulációkat.

Ani, én a 22. ker.-ben lakok, Budafokhoz közel. Te merre? Jó lenne, ha tudnánk találkozni. Mi már voltunk csípőszűrésen, szerencsére minden rendben volt. Hát ti? Tejem van elég. Illetve van amikor kicsit kevesebb. Olyankor gyakran fejek és eddig ez bejött. Másnapra már jó szokott lenni. Reggel általában jó sok van. Olyankor szoktam berakni egy adagot a hűtőbe. Volt 2x, hogy estére valahogy kevés lett, Lili nem lakott jól. Akkor a reggeli adagból kapott pótlást. És majdnem minden szoptatás után kifejem a maradékot. Talán ez is számít. Egyébként nekem is eléggé fájt egy ideig főleg az első pár szívás, de fokozatosan jobb lett.

Pindur, nálatok, hogy van? Ha gyakran szoptatsz, fejsz, akkor visszaáll a tejtermelés rendesre? Egyébként elég folyadékot fogyasztotok?

Mackoo, az elején én is csak bimbóvédővel tudtam szoptatni, de most már megy anélkül is. Drukkolok, hogy neked is sikerüljön. Én is nagyon utáltam. Ha szoptatás előtt a mellszívóval szívsz egy párat nem emelkedik ki a bimbód annyira, hogy be tudja rendesen kapni?

Tünde, Timi kezd izgalmas lenni. Már nemsokára te is babázhatsz. Én mindig ettem csokit v. vmi kalóriadúsat ctg előtt, és nem tudom, hogy attól-e, de mindig sokat mozgott.

Vic, nagyon szép a babád. Remélem fogsz még írogatni. Miért kellett császározni?

Az őrzőért én nem fizettem, és a többi szobatárs sem. Szerintem ez vmi tévedés lehetett.

Ági
kovagi
 
 


Most olvastam egy kimamás fórumon 2 homeopátiás szerről, ami a tejtermelés elősegítésére való. Urtica urens D4, Cara cara carbonica D6
kovagi
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy pozitív vélemények vannak a kórházról. Én csak 2X voltam ott UH-on, de elég ijesztőnek tűnt. (a Szülőszoba c. műsorban is.) Most lettem 34 hetes, van vki, aki febr. végére márc. elejére van kiírva?

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Szia Barbi!

Te is itt fogsz szülni? Nekem már megvan a babám és itt született, nekem pozotív élmény volt. Én láttam a Szülőszobának azt a részét, mi volt benne a rémisztő? Kép

Pindur
pindur
 
 


Ági, ha kevés a tejem, akkor az annyira kevés, hogy egyszerűen nincs mit fejni. A baba is alig tud enni néhány grammot. Reggel jóllakik, aztán napközben már hiába szoptatok gyakran, alig van valami. Szóval nemhogy gyakran, de semmikor sem tudok fejni. Az üres melleimet szoktam hátha segít. Kép Ez minden, amit tehetek. A gyakori szoptatás, ha nincs tej, gyakorlatilag azt jelenti, hogy óránként (illetve amikor alszik, kimarad két óra), hogy ez segít-e vagy más, nem tudom, de visszaáll a rend. Igaz, egyre több napig kell ezt csinálni (legutóbb 5-6 volt...). Ha elég tejem van, az meg éppen elég, olyan nincs, hogy a maradékot lefejem. Kép Nem is tudok csak két mellből szoptatni. Ahogy írtam, most éjszakánként fölkelek fejni, kb. 50-60 ml-t fejek le (többet nem merek és az éjszaka közepén még nincs is sokkal több), de azt Dani mindig megeszi este. Így sajnos nincs tartalék a hűtőben.
Nálad mit jelent a gyakori fejés? Minden szoptatás után? Abból a mellből, amelyikben maradt?

Pindur
pindur
 
 


Pindur, igen, így szoktam. Minden szoptatás után kifejem az aktuális mellett. Általában ilyenkor már nincs benne sok, 10-20. Reggelre viszont úgy megtelik, hogy még a másikból is lefejek. Azt szoktam elrakni. Este mindig kevesebb, akkor mindkettőből megetetem. Én a helyedben megpróbálnám ezeket a homeopátiás szereket. Ezek biztos nem ártanak, mert csak nagyon kis mennyiségben tartalmzzák a hatóanyagot. Hátha segít. Vagy felhívhatnál egy szoptatási tanácsadót. Nagyon jó, hogy ilyen kitartó vagy.

Ági
kovagi
 
 


Ági, próbáltam homeopátiás szert (van is itthon még, tehát nem hagyom abba), és szoptatási tanácsadót is fölhívtam a héten. Kép Úgyhogy ez az éjszakai fejés az utolsó, amiben bízom. (Ezt a tanácsadó javasolta.) Most egyébként több a tej, tehát érdemes volt megint kitartanom. Kép Remélem, egy ideig így is marad.
Olyan jó Neked, hogy ennyi a tejcid! Kép Nem baj, azért én sem panaszkodom. Kép

Pindur

Ui. Tesóm is Kovács Ági! Kép Kép Kép (csak ő ts-el írja)
pindur
 
 


Sziasztok!

Pindur, neked is köszi az infókat a fizetésről, és a CTG-ről is. Azért én is remélem, hogy legközelebb már jó lesz. Szoptatás ügyben pedig további kitartást kívánok neked!

Timi, hát majd meglátjuk, hogy ránk hogy hat a telihold. Kép

Ági, tényleg kezd izgi lenni. Olyan furcsa, hogy nemrég még itt voltak sokan előttem, most meg már lassan én vagyok a következő. Kép

Szia Barbi! Én elvileg febr. 21-re vagyok kiírva, bár szerintem addig nem fogom húzni. Neked ki az orvosod? A Szülőszobában még a felújítás előtti UH volt, akkor átmenetileg a könyvtárban volt az UH. Lehet, hogy ez ijesztett meg?

Jó hétvégét mindenkinek
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Ja tényleg, a könyvtáros uh-t mutatták, de azóta van egy sokkal szebb. Kép Tényleg, milyen? Tágasabb? Mire kész lett, én megszültem. Kép

Pindur
pindur
 
 


Helló mindenkinek!

Én a könyvtárban csak a legelső uh-on voltam, azóta az újba járok, nekem nincs semmi ellenérzésem vele kapcsolatban. Sőt az én orvosom annyira lelkes, hogy eddig összesen ötször voltunk, és még hol a vége...KépSzeretek nagyon uh-ra járni, olyan jó látni.Mondjuk sokat kell várni, de a váró is elég jól meg van csinálva.
A Szülőszoba adásában nekem az igazgató bácsi elég szimpinek tűnt.
Én egyebként minden Szülőszoba adása után olyan "tettre késznek" érzem magam, úgy várom már, de tudom, hogy neki még bent jobb.És már csak 9 hetünk van hátra.

Tünde!Köszi a gratut, én is örülök neki, bár én nem ragaszkodtam a lányhoz, apuja mondta az első pillanattól kezdve, hogy ő tudja, hogy lány, mert ő (a nagy férfi)oda figyel arra amit csinálKépSzóval ezért dagad a melle igazán.

Köszi Pindur az infot, már regisztráltam is, bár azt hiszem nálunk az fog dönteni, hogy hova lehet szombaton is menni.

Timi!Végül több Magne B6-ot kell szednem a csípőm miatt, és ez úgy tűnik segített, lekopogomKép

Hát azt hiszem ennyi voltam mára, sok puszi nektek,
Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok!

Léna-Bocsi az indiszkrét kérdésért,de mi volt a csípőddel? Nekem is nagyon fáj néha valami,én azt hittem a medence csontom,egy régebbi autóbaleset miatt.Milyen orvos foglalkozik ilyen fájdalommal? Mi lehet még? Köszi a segítséget előre is!!
:-)
:::Ági

Kép
iroko
 
 


Szia Ági!
Nincs ebben semmi indiszkrét, nekem kopásom van mindenfelé, valószínű ott is, és ahogy nő a babó,ő terheli egyre jobban.Legalábbis ezt mondták az okosok.Nekem a nőgyógyim mondta, meg a Magne B6-ot is, és az úgy tűnik segített.Szerintem kérdezd meg te is,mert a magnézium nem káros ilyenkor sem.

Remélem tudtam segíteni,pá, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok!
Pindur, gratulálok a babádhoz, jó érzés lehet, hogy megvan már egészségesen, a szoptatáshoz pedig kitartást!:-)Én is itt fogok szülni, csak a kerületi SZTK-ba járok vizsgálatokra.A kórházban az alagsorban voltam és azokon a szűk folyosókon várakoztak a műsorban is. Ez nem volt túl biztató, de már túltettem magam rajta. Az UH pedig vszínű, még az átmeneti helyen volt. A szüléssel kapcsoltatban milyen tapasztalataid vannak? Mennyire vannak elválasztva az egy időben szülők?

Szia Tünde!Én márc.10-re vagyok kiírva, de én is úgy érzem előbb jön. Te miből gondolod? Nekem megrövidült a méhnyakam és a baba gyakorlatilag egész nap ficánkol látványosan, ami egyébként nagyon jó!!! Dr.Székelyhez járok, nagyon megbízható és Te?

Szia Léna!Én a műsor után mindig úgy érzem, hogy hú mindjárt itt az idő és mehetünk, úgyhogy összepakoltam már a kórházi cuccokat.

Ti ,hogy vagytok az éjszakai alvással? Én folyton felkelek.

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Sziasztok!

Léna, én is imádom az UH-kat. Annyira jó látni! Kép Már nagyon várom a holnapot, hogy megint megkukkolhassam Babucit.

Egyébként a Szülőszoba műsor nekem nem igazán tetszik. Illetve az nem tetszik, ahogy össze van vágva. Egyszer szülnek, aztán hirtelen 5 héttel a szülés előtt, aztán megint a szülőszobán vannak. Szóval szerintem ez egy kicsit zavaró. De amikor a végén odaadják a babákat az anyukáknak az annyira szép. Na akkor én is elkezdek pityeregni. Kép

Barbi, igazából nem tudom miért érzem úgy, hogy előbb fogok szülni. Kép Ez csak egy megérzés. Nézegettem a februárt, 6-tól lesz telihold, aztán lesz péntek 13-a, hátha ezek a napok hatnak rám. Persze a végén lehet, hogy 29-én szülök. Kép (Na azért addig nem szeretném húzni).

Az én orvosom Dr. Templom József, holnap megyek hozzá, kiváncsi vagyok a mostani UH alapján mi lesz a várható időpont.

Ami az alvást illeti, eddig fent voltam többször is, de az utóbbi pár napban olyan jókat alszom. Van, hogy egész éjjel csak egyszer kell felkelnem.

Pusza mindenkinek
Tünde
rtünde
 
 


Szia Léna!

Köszi a segítséget, nálam a magne b nem válik be,úgy hízok tőle,mintha muszáj volna. A magn. plussssz meg nem használ túl sokat. Marad a fájdalom tűrés. Napközben még nem zavar,inkább este: egy-egy fordulás után úgy érzem,mintha 2
km-t futottam volna. Nálad is van ilyen? A doki szerint lesz még rosszabb is...! Bíztató!!

:::Ági

Kép
iroko
 
 


Sziasztok!
Ajjaj, Tünde! Nekem is így kezdődött: a sok álmatlan "átpisilt" éjszaka után egyszer csak úgy aludtam, mint a bunda, és másnap meg is szültemKépKép
A szülés előtt állóknak ezt még gyorsan le akarom írni, hátha hasznos lesz:
Szerintem jó tudni a kórház napirendjét, hogy az ember a saját "szükségleteit" is ahhoz tudja igazítani. Nekem senki sem mondta el előre, úgy kellett kitapasztalnom.
Szóval: Az én babóm a csecsemőosztályon töltötte az éjszakát, csak nappal volt velem. Lehet vitatni, hogy ez jó vagy rossz, nekem bejött, szükségem volt a pihenésre.
A babákat reggel 6-kor hozzák ki. Ébresztő fél 6-kor van, akkor hozza az éjszakás nővér a lázmérőt. Lázmérés után jobb, ha nem lustálkodik az ember, hanem kaki, pisi, zuhanyzás, ugyanis még a babók megérkezése ELŐTT el kell menni gátkezelésre is.
Azt pedig célszerű akkor bonyolítani, ha az ember már túl van a WC-zuhanyzó dolgokon, különben nem sokat ér. Persze magadnak is meg tudod csinálni, de az, gondolom, nem annyira hatékony, mintha a nővérke csinálná.
A kaki, pisi pedig nem elhanyagolható (bocsánat, hogy ennyire részletezem, de szerintem fontos): pisilni közvetlenül szülés, ill. az összevarrás után kell. Ha nem megy a kacsába, akkor megkatétereznek. Nekem sikerült magamtól hál' Istennek, bár állítólag a katéter sem fáj. Valahol azt olvastam, hogy azért van erre szükség, mert a szülés után a hólyag felszabadul a nyomás alól és ilyenkor átmenetileg érzéketlenné válik, így az ember nem érez vizelési ingert akkor sem, ha teli a hólyagja. Az pedig nem jó, mert ha pang a vizelet, elszaporodhatnak a bacik és gyulladás lehet a vége. Szóval kell pisilni, utána is, gyakran. Akkor is, ha nem érzi úgy az ember (én, három hónappal a szülés után még mindig nem érzem úgy mint régen, pedig a szoptatás miatt sokat iszom). Székletet a szülést követő második napon kell produkálni. Ha nem megy, adnak Tisasent. Ennek 4-5 óra a hatóideje, szóval a babát nyugodtan ki lehet kérni még a fürdetés után is, nem lesz a Tisasenből olyan gyorsan eredmény. (Én nem mertem kikérni, mert attól féltem, hogy hamarosan valami viharos hasmenés lesz úrrá rajtam, akkor pedig hova teszem a babót, elvégre a WC-re nem vihetem magammal. De ez nem így van, csak hajnalban kellett WC-re mennem, akkor sem volt hasmenés, csak átlagosan lágy széklet. Ismételten bocsánat a naturális részletekért, aki már tapasztalta, az ugorja át, aki viszont még sohasem szedett székletlágyítót, annak jó, ha tudja).
Szóval lázmérés után irány a fürdőszoba, WC és zuhanyzás után pedig a nővérszoba, ahol megcsinálják a gátkezelést. Ha lemaradtok róla a babó kihozatala előtt, akkor lőttek a gátkezelésnek, mert a babót, asszem 7-kor elviszik, akkor viszont már osztályátadás és műszakváltás van, a nappalos nővérke pedig általában nem örül, ha neki kell megcsinálnia az éjszakás feladatát. És szerintem jó, ha megcsinálják a gátkezelést, annál hamarabb gyógyul.

Ja, és mielőtt elmentek a fürdőszobába, szerintem nyissatok ablakot, (amit aztán zuhanyzás után be tudtok csukni, így mire a babó megérkezik, újra jó meleg van), hogy jó levegő legyen a babócának. Amikor én bent voltam októberben, elég rendesen fűtöttek, úgyhogy reggelre kelve eléggé elhasznált volt a levegő.

Na, ennyi, most megyek Borit tisztába tenni.
Remélem, hasznos lesz, ha hülyeség, akkor felejtsétek el.

Üdv
Mackoo
medvike
 
 


Ani,
nem tudom, voltatok-e már csípőszűrésen, de úgy készülj, hogy a Heim Pálban irtózatosan sokan voltak mindkétszer, amikor mi mentünk (először vissza is fordultunk). Állítólag lehet időpontot kérni, akkor valószínűleg hamarabb behívnak, de nagyon lassan halad az egész. Én úgy vártam egy hónapos babóval a doki megérkezése után egy órát, hogy a férjem odament reggel hétre a bejelentkező ablakhoz, és ő volt az első, mégsem minket hívtak be fent. Egy óra múlva már nagyon pipa voltam, és elkezdtem reklamálni, hogy most akkor mégis mi van, a baba is pici, és elsők voltunk az ablaknál, mégis másokat hívnak előttünk. Erre behívtak következőnek, de a várakozók nagyon csúnyán néztek rám annak ellenére, hogy milyen pici gyerekkel voltam.Kép Remélem, ha voltál, akkor sikerült egy jobb napot kifognod!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: