[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
Élet a vetélés után babásai! - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Mutyurka!

Gratula a bébihez, üdv a babások körében... lassan mindenki átjön hozzánk majd... :D :D

Zsófibaba nemrég kapott egy kis Zolitocint... :lol: :lol: hát nem volt egyszerü rávenni kedves férjecskémet az eksönre, mert azt mondta, hogy szó sem lehet róla, mert akkor megint itt fogok görcsölni egész éjjel... :lol: mondtam, hogy rá se rántson (majd én.. :oops: :oops: :lol: ) nékem fáj, nem neki és hátha használ a kisasszonynak... ártani bizti nem ártunk vele... használja ki amig lehet, mert aztán szülés után 6 hétig úgysem lesz semmi!!! :)

De már Anyukám is úgy hivott fel most délután, hogy beülne a maniküröshöz... ugye nem kell félkézzel felugrania majd??? :lol: És hozzátette, mozgósitsam Zolit, hátha hat a lányára...

Az normális, hogy tegnap óta nem jött több nyákdugesz?? Mert az egész szerintem nem jött ki... :roll: elég kevés volt... viszont azóta nem jött... no mindegy...
Ha addig semmi, holnap megint nst... és ráveszem a dokit, nézzen méhszájat... mert kiváncsi leszek... :)
Vendég
 


Pumpi!

Nekem össz-vissz két részletben jött a nyákdugesz..Szombat este csak egy egész kevés,aztán vasárnap egy szinte szabályos kocka formájú nagy.

Kivi vagyok hat-e Zolitocin :lol:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni!
Remélem használ!Személyes tapasztalatom nincsen ez ügyben :wink:

annus11
 
 

 
 

Annus... :D a Zolitocin nekem kell, hogy használjon... :D
Fájogatunk... úgy 7-10 percenként, de én már nem hiszek ennek a gyereknek!!! :lol:
Lassan leirni sem merem, miket érzek, mert úgyis abba fogja hagyni a kis cseles csajszi... :D
Vendég
 


Panni, mondanom sem kell, hogy csodálatos volt, amit írtál, és én is köszönöm, hogy megosztottad ezt velünk. Én még nem gondolok bele, hogy ez is várhat rám, mindig csak egy lépéssel előre, a végcél érdekében. :wink:

Pumpi, nagyon izgulok értetek, remélem, elhatározásra jut a kis hölgy végre és nem őrli fel az idegeiteket idő előtt. Ráér tinédzserként, amikor vadászni kell a fiúkat mellőle. :lol:

Kép
wruska
 
 


Sziasztok!

Mutyurka!
Örülök, h. itt is üdvözölhetlek. Gratula a kis bébihez, vigyázz rá, főleg az első 12 hétben.
Tényleg mizujs munka ügyben?

Pumpi!
Aza bizonyos tényleg nyákdugó volt, nekem is 2 részletben jött ki. Szerintem sanszos, h. ma vagy holnap bújik ki a kisasszony.
Úgyhogy kitartást és ügyes légy a szülőszobán. Szorítunk neked.

Panny!
Szép nagyon a történeted, tényleg romantikus lehetett a hóesés. Te rögtön a szülőszobára kerültél? Sajna én addig el sem jutottam, csak a vajúdóig, de a végeredmény a lényeg. :wink:

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Pumpi!

Én az aranyérre írtam :wink: , hogy remélem használ a kamillás kenegetés 8)
Remélem te már a kórházban,és a kisasszony már odakinn!!!Legalább félig :wink:

annus11
 
 


Neeeem Annus, én még itt és szerintem már igy is maradok... :evil:

Most voltam dokinál, ctg-n semmi fájás (20-30-as, ami egyenlő a nullával)... méhszájat nem nézett... minek?? ha jobban nyilik, úgyis lesz más jele is... :evil: de hozzátette, hogy ha elhagytam a nyákdugót, akkor miért nem mentem be a kórházba?? Minek?? Hogy hazaküldjenek???? :evil:

Anyám is csesztet, hogy nem birja az éjszakai készenlétet... ki mondta, hogy virrasszon??? Aludjon.. majd a telefoncsörgésre felkel úgyis, ha hivom... és ha most még bennmarad a 40.hétig??? Akkor addig nem alszik? Vagy mi lesz??

Jujjj, olyan mérges vagyok... szar a kedvem, bőghetnékem van.... meg minden.... komolyan, annyira idegesit, hogy mindenki engem basztat, hogy miért nem jön már ki??? Én tehetek róla??? Én mindent megtettem, hogy kiüldözzem (amivel nem árthatok neki persze, csak olyant) de nem jön ki... marad... ennyi... beszéljék meg vele.. ne velem!!!!

Na, nem rontom a hangulatot lányok, csak annyira szar ez igy... és olyan rosszulesik, hogy mindenki nekem mondja a magáét, mintha én tehetnék érte vmit, hogy elinduljon... tök kivagyok!!!! :cry:
Vendég
 


Sziasztok

Pumpóka
Állítólag,mondom,állítólag mert én nem próbáltam,soha nem volt rá szükségem a tonic méhösszehúzódásokat csinál a benne lévő kinin miatt!

Ezt még anno a barátnőmnek ajánlották és neki egy forró zuhany társaságában bejött!

Mutyurka
Üdv itt! :lol:
Vendég
 


Alziza!
Szombaton ittam fél lityit, semmit nem hatott....

Egyébként most is azt iszogatom, de most nem schweppes-t vettem hanem kinley-t mert ez állitólag több kinint tartalmaz... :roll: de nagyon nem hiszem el, hogy bármit csinál velem... egyébként a forró vizre énis gondoltam... csak inkább én teleengedem a kádat.. úgyis olyan régen ültem benne már... tökjólesne ejtőzni egyet.. eddig ugye nem mertem, nehogy meginduljon... ahogy sok minden mást sem, amit most gond nélkül csinálok de nem érdekli a kisasszonyt...

És szerinted mennyit igyak a tonicból hogy talán használjon??? Igyam meg a két litert??? Most annyit vettem...

Help!!!! És mennyi időn belül hatott a barinődnek?
Vendég
 


Pumpóka!

Nem tudom h hova sietsz,hiszen van még 1-2 hét a 40. hétig :wink: Élvezd a terhesség örömeit!Mondom ezt én....biztos ilyenkor már nem olyan jó érzés!De!azért ne üldözd ki a gyereket.Majd ha a 41.héten is benn lesz még,talán akkor elkezdheted kergetni!Lehet most már csakazért se jön ki a kisasszony,mert annyira akarnád! :wink: 8)

annus11
 
 


Pumpóka

hát azt nem tudom mennyi a max! :roll:
A forró fürdő nyilván hatásosabb,de azt már azért nem javasoltam ,mert félig eltávozott nyákdugóval inkább ne!!!

A barátnőm megitta,zuhanyzott,másnap szült!!

de nyilván azért ha a baba nem akar kijönni akkor ennek hatására sem fog!

Annus
Hát azért a vége felé már nagggyyyon lassan telik az idő!
Ráadásul nagyon rossz,h az ember állandó készültségben van!
Nem mer elindulni sehova,nem tud nyugodtan aludi stb.
Nekem most Zalán váratlanul jött (3 héttel előbb) és valahol ez jó volt,mert nem volt időm azon agyalni mi ,h lesz!

Na de nem sokára Te is megtudod! :lol: :wink:
Vendég
 


Pumpi!

Hidd el teljesen megértelek!!
nem rég még én voltam a te cipődben és nekem is az agyamra mentek az ismerősök,rokonok... :x
Egyébként megigaza van Annusnak,hova ez a türelmetlenség már most?? :lol:
Nézd meg én is 40+2 -re szültem pedig azt hittem én is ,hogy a 38.hetet sem érjük meg...

Amúgy nekem a szülésznőm ezeket a természetese módszereket mondta beindításnak:
-tonic
-házasélet
-forró fürdő
-homeopátiás Caullophyllum 5ch félóránként(amúgy ez kell a vajúdás alatt is fél óránként)-nekem nagyon bejött :wink:
-lépcsőzés

Asszem ennyi! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Köszi a praktikákat... meglátom, mit próbálok még ki...
Én ma reggel már úgy voltam, amikor láttam, hogy nst-n semmi... hogy jólvan.... jön ha jön...
De erre felhiv az anyám, hogy már jöhetne, mert nem alszik, stb-stb-stb.... és ez húzott fel marhára... hogy engem cseszeget, mintha nem tudná, hogy nem én irányitom...

Annus!
Ezt hallgatom most vasárnap óta, hogy ha egyszer elindult, akkor most már jöjjön kifelé és ne várasson.... persze... ha ez igy müködne...

Úgyhogy én csak azért vagyok most ennyire idegbajos... mert cseszegetnek...
Oké, énis szeretném, ha már egyszer elindult, mihamarabb kint lenne, de ő dönti el... én arra vagyok hivatott,hogy várjak...
De ölbe tett kézzel nem lehet, majd meglátod a végén te is!!! :wink:
Vendég
 


Vera!

Igen mi egyből a szülőszobára kerültünk több okból is:
-3.babánál nem kell túl sok vajúdási órára számítani
:wink:
-én már előre kértem a Zsuzsit hogy nem igazán szeretnék más nőkkel együtt vajúdni
-volt hely :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Pumpi!

Mégegyszer ,teljesen megértelek!!A vége kezd nagyon idegörlő lenni... :shock:
Próbálj meg másra gondolni,lekötni magad valamivel...(persze könnyű ezt mondani...én is folyton azon agyaltam hogy mikor jön már :? )

Figyeld meg,elröppen ez a pár nap-esetleg hét és észre sem veszed és ott lesz a kicsi lányod a kezedben(vagyis inkább csüng a ciciden :wink: )

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Hát igen,a vége nehéz.Tesómnál 3 gyerek van...szóval azért onnan vannak sejtéseim.Az esküvőnkre pl azért nem jöttek mert már nem mert elindulni,és hát utazni is kellett volna...végül 1 hét múlva született meg a baba,de nem lett volna oylan izgi ha a fele násznép a kórházba rohan :wink:
Pumpi!KITARTÁS!!!
Kép

annus11
 
 


Csajok, itt is megkérdezem. Nem tudjátok mi az a Rutascorbin? 3×1et írt fel belőle a doki, a barnázás miatt, de a neten igazából semmi használhatót nem találtam róla. Csak azt, hogy terheseknek nem ajánlják.

Kép
wruska
 
 


Zsibima - milyen munkahoz kell ilyen interju? :shock: En valoszinuleg csak pislogtam volna nagyokat. :roll: Orulok, hogy neked azert sikerult.

Hajni

KépKép
Kép
hajnski
 
 


Ja ezt a masikba akartam. :oops: Hiaba faradt vagyok mar...

Hajni

KépKép
Kép
hajnski
 
 


Sziasztok!

Pumpóka, most meg a végén még túlfordod Zsófit :lol: Ez a lány már most szivatja anyát :lol:

Én már azt várom, hogy 6 hónapos nagy pocakos legyek.. (Nyáron meg a nagy melegben biztosan visszasírom a kisebb pocakot) Meg persze azt, hogy már a kezemben tarthassam.. Tudom, hogy még ezután is lehet gond, de valahogy erre nem is gondolok, hogy előfordulhat.. Biztosan érzem, hogy szeptemberben szülünk...

Nem készült még pocakfotóm, de most az utóbbi két hét eredménye ugyis minuszban látszik.. Én pl. abszolút nem látom, hogy a hasam terhes pocak lenne.. Anyu és a párom szerint, látszik, hogy az, de még (vagy most megint) simán beleférek a rendes gatyáimba.. Pedig nem vagyok egy vékony alkat, sőt inkább hízásra hajlamos vagyok alapban..

Rönééé



Kép
röné
 
 


Sziasztok

Röné
Addig örülj míg beleférsz! :wink:
Nm küldtem Neked képet.
Tessék: Kép



Babicskó?
Vendég
 


Ja!

Chrissyy
Veletek mi van???
Vendég
 


Lányok Help!!!

Tegnap eléggé összevesztünk apával, aztán kibékültünk. Elég feszült itthon a helyzet több okból is. Tegnap igazándiból sírógörcsött kaptam a fürdőben.

A baj az, hogy ma reggelre teljesen eltünt a mellfeszülésem, érzékenységem. Nagyon ideges vagyok, most megyek először a védőnőhöz, őt is megkérdem mit tud ehhez szólni. Volt eddig olyan hogy nem éreztem annyira, vagy szinte egyáltalán nem de aztán visszajött. De ennyire még sosem múlt el!!!!
Másik, amíóta tudtuk, hogy babás vagyok nem voltunk együtt csak 4 napja először. Mert ez miatt is para volt hogy aki már vetélt annak az első időszakban nem igazán ajánlják a házas életet. Na már most kb 2 napja mint a sivatag, semmi folyás nincs, előtte meg győztem cserélni a tisztaságit? Ez szerintetek mitől lehet?

Ha valakinek van hasonló tapasztalata léci ....
mutyurka
 
 


Mutyurka!

A mellfeszülés elmúlása még nem jelent semmit. Amit vizsont tényleg kerülni kéne egy darabig az a házas élet, nekünk is ezt ajánlotta a dokink, legalább is az első 3 hónapban.
Folyásról: ez is változhat a terhesség során, amint változik a hormonszint. Viszont szerintem az aggódás megnyugtatására menj el inkább dokihoz.

Pumpi?
Csak nem szülsz?

Röné!
Majd látszódni fog, ne aggódj, a végén már el se tudod takarni.

Nálunk annyira nyügi délelőtt van ma, a pici fiam folyton felkel, egyfolytában kb. csak 20 percet aludt ma még. A teganp esténk is ilyen fenntlévős volt: kb. 4 órát aludtam, az a szar az egészben, h. én meg nappal nem igazán tudok aludni.

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Vera!
Én már nem szülök, egybenmaradunk... :roll:
Vendég
 


Sziasztok

Vera
Zalán is nyügi!
Éjszaka nagyon sz@rul aludt,ezért reggel 8.20-kor kelt,de már 3/4 órája újra alszik! :shock:
Biztos,h az idő!
Én már tudom,h frontérzékeny!Alex is az volt anno!
Lehet,h Márk is az! :roll:

Mutyurka
Hol is tartasz most?
Kb.10.hét ugyi?
A mellfeszülés azért önmagában nem jelent semmit!Szerintem!
A házasélet tabu!!!!Ez most kerüljön a tiltott dolgok listájára! :wink:

Amit én csinálnék:vennék egy tesztet,és megcsinálnám!Ebből kiderülhet mennyire erős a Hcg szinted.

Ha halványnak látod azonnal doki!!!
Csak egy ötlet.

Pumpóka
Nahát csak nem marad bent örökre! :roll: :lol:
Úgy látszik kényelmes a lakása! :lol: :wink: :roll:
Vendég
 


Vera!

Nálunk meg eddig csak eszik-alszik Olika :lol: Áldott jó gyerek(eddig :wink: )
Éjjel azért nekem se elég az a 4 óra alvás és ahogy te is írtad én sem tudok nappal aludni :? Bár dolgom is akad mindig bőven...

Mutyurka!

Alziza ötletét ajánlaNám én is és NO PARA!!!
És az első 12 hétben tényleg kerülni kéne a házaséletet...sőt megmondom őszintén mi a 9 hó alatt ha össz-vissz 6-7 próbálkoztunk(kív.a végén szülésbeindításnak :oops: ...de nem jött be...)én is és apa is féltettük a picúrt .Tudom hülyén hangzik de ez van... :oops: :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


mutyurka: szerintem is menj dokihoz, ha idegeskedsz. Jobb, ha megnyugtatnak és nem stresszelsz felslegesen.
Mi sem voltunk együtt az első három hónapban, mert féltünk. De azóta minden OK.
A folyás és a mellfeszülés enyhülése sem jelent még önmagában semmit szerintem. Nekem sem feszül mostanában a mellem például.
De a lényeg, hogy menj dokihoz. Ilyenkor szerintem az előzményeket tekintve abszolút meg kell értenie egy jó dokinak, hogy sokkal jobban parázik a kismama, és akár kis apróságok miatt is kiborulhat könnyen.
Egyébként mi is az első időkben sokat veszekedtünk a párommal, pont azért mert én is sokkal érzékenyebben reagáltam mindenre. De aztán megbeszéltük a dolgokat és most már régóta nincs ilyen. Le is kopogom....
lei
 
 


Jajj Mutyurka!!!

Menj el tényleg dokihoz, sajnos most ez egy ilyen időszak, hogy parázik az ember!!! Nekem a Betty előtt is volt vetélés, és sem szexelni nem mertem eleinte, sem semmit, még levegőt venni is óvatosan!
Sokszor voltam én is úgy, hogy el sem hittem, hogy terhes vagyok-e még, de persze az voltam...ne rágódj a jeleken, inkább lazíts egy kicsit...
Remélem a doki megnyugtat! Aztán hidd el tényleg elmúlik a 12. hét után, ez a hülye idegesség és majd akkor átváltozol egy nyugodt(abb) tündér-kismamivá...akkor már a szex is jó lesz...

És már nem sokat kell várnod a 12. hétig! Fel a fejjel!!!

Most tényleg próbálj meg megnyugodni egy kicsit!!! Ezt az időszakot sajnos mind átéljük itt...
És írj a fejleményekről!!!
Vendég
 


Lei-neked pedig gratulálok ahhoz, hogy túl vagy a félidőn!!! :lol:
Vendég
 


Pumpóka, megértem, hogy már nehéz türelmesnek lenni, de még csak a 37 hetes vagy, nem vagy még elkésve.. Nyugi, gondolj arra, hogy ha kibújik az a baba, akkor már éjszakád sem lesz :lol:

Próbálj meg nem idegeskedni, a világ és a benne lévő téged idegesítők meg csak had mondják a magukét! Ha anyukád már igazán álmos fáradt lesz, akkor majd alszik, ez ne a te gondod legyen!

Mutyurka, nekem is veszettül feszített a mellem, és a 10-12. hét körül ez csökkent, most már épp csak érzékeny. Előtte meg mindentől fájt, azt hittem sokszor, hogy leszakad..

Mi a házasélettől sem tartózkodtunk.. Tudom, hogy ilyenkor nem igazán szabad, de én kb. úgy éltem mint rendesen, persze óvatosabban... :oops: :oops:

A teszt jó ötlet, de ha jobban megnyugtat, menj el dokihoz. Én az elején szinte minden héten voltam, de max. két hét telt el UH nélkül. Sűrűn ránéztek a babómra, hogy fejlődik e rendesen. Szóval, irány a doki, mert a para többet árt!!

Rönééé



Kép
röné
 
 


Mutyurka!
Szerintem is doki, az a tuti! De ahogy Lei is irta, önmagában a folyás és feszülés megszünése nem jelent semmit... nekem is volt, hogy jobban feszült és kevésbé... a folyás is változó volt teljesen....
És hááát öszintén a szexet énis kerültem az első időkben, mert nagyon féltettem a babát! Aztán később is csak mértékkel... apa is osztotta a véleményem ebben, nem erőletetett semmit... és ő még most sem akarja, mert most meg attól fél, begörcsölök, mint vasárnap... :lol: nem mintha most már nem lenne mindegy...
De én azért megbeszélném a helyedben a párommal, hogy most egy ideig "hanyagoljátok" egymást... aztán később már lehet, és te is nyugodtabb leszel!! :wink:

Nem is irtam uh méreteket...
Nem túl nagy a kölök: BPD:8,8cm TAD(ez nemtom mi): 10,1cm FL:7cm
Súlyt nem kaptam, méhszáj (belső, csak uh-val) ugyanúgy bő egyujjnyi... majd holnap ctg reggel...

És MA NEM SZÜLHETEK!!!! Anyám közölte, hogy fáradt és már nem ül autóba ma!! Köcce... mondtam neki, ilyeneket ne is mondjon, mert hallja ám a kisasszony odabenn és amilyen dafke kölke, csakazértis ki akar jönni!! Úgyhogy hess-hess fájások..... ma nem megyek sehová!!!! :D
Vendég
 


Köszi lányok!

Most megnyugodtam, kicsit meditáltam. Folyásom most vanvalamennyi, meg mintha megint érzékeny lenne egy kicsit a cicim. Bár ma annyiszor néztem, hogy na érzékenye és mirigyesedik e , hogy lehet már azért érzékeny. De most megnyugodtam, nem megyek dokihoz sem. Igazándiból többet ő sem tud tenni, mint megnézne uh on, csak én attól is tartok, és hát most tényleg jobb. A gyógyszert szedem, tehát azmiatt elvileg nem lehet gond, ha meg más bajja lenne, akkor inkább m még most.
Bocsi hogy reggel úgy kiborultam, ma apától is bocsnatot kértem. csak összejöttek a gondok.

Puszi
mutyurka
 
 


Szerintem ez természetes, hogy aggódsz, én azt gondolom, nem kell ezért bocsánatot kérned tőlünk.

Egyébként én is egyfolytában nézem magam (hol kevésbé, hol jobban aggódva), hogy vannak e tünetek, pedig néhány teszten és egy kimaradt mensin kívül semmi biztosat nem tudok a terhességemről. Pedig nagyon várom Picurit. Remélem, hétfőn már többet tudok.

Igaz is lányok, az első tünetek mikor jelentkeznek és mik lehetnek?

Kép
wruska
 
 


Wruska!

Az első tünetek:
-mellfeszülés
-folyás
-ínyvérzés

Aztán később:
-sűrű vizelési inger
-hányinger

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok

Mutyurka
Örülök,h megnyugodtál! :lol:

Terhességi tünetek:
Hát,nekem Alexnél és Zinánál az ég világon semilyen tünetem nem volt!
Se mellfeszülés,se hányinger!Semmi!

De Zalánnál...
Már akkor rosszul voltam amikor a teszt még nem mutathatott volna semmit!Még meg sem kellett volna jönnie amikor olyan szinten voltam sz@rul,h enni nem tudtam.
Nem is gondoltunk arra,h terhes vagyok.Biztos voltam benne,h összeszedtem valami betegséget!Vagy gyomorrontásom van!
És ez így is maradt kb 4 hónapig!
Öblítő,parfüm,kávé,kaja,stb.,mindentől rosszul voltam.

A lényeg:akkor sincs semmi gáz ha nincs tünet! :lol:

Panny
Örülök,h Olika jó baba! :lol:
csak maradjon is így! :wink: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Már azt hittem Pumpókának is megszületett Zsófikája...de látom még növekedni akar benn a kisbabád. TAD egyébként a homlok tarkó közötti távolság. Lépcsőzést nem próbáltad, nekem beindult a szülés tőle.

Panny elolvastam a szüléstörténetedet. Lényeg, hogy minden rendben ment.

Valaki kérdezte mi a Rutascorbin: ér falát erősítő gyógyszer, ezáltal csökkenti a vérzést, véraláfutást stb. Állítólag olyan mint a C vitamin, terhesek is szedhetik. Anno nekem is felírták barnázásra (bár nem szedtem be)

[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1207259587.2274.jpg[/img]



Pénteken Rolcsinak sérve lett :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kedden voltam vele orvosnál, azt mondta minél hamarabb műtessem meg. :( :( :(

Hát én teljesen ki vagyok a gondolattól, hogy kórházba kell menni vele és megműtik.

Felkutattam a leghíresebb gyereksebészt, jövő héten ő is megnézi. [/img]

babicskó
 
 


Babicskó!

Milyen sérve lett?Lágyék vagy köldök??Csak mert anno Krizsikémre is azt mondta az egyik,aztán én is elvittem több helyre is ahol meg azt mondták várjunk egy éves korig és tényleg,szépen vissza is húzódott.(Ja neki lágyék volt.)

Amúgy nagyon szép kerek baba!!! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


SziaPanny!

De jó hogy írtál!!!!!!!

Ezek szerint van remény, hogy visszahúzódik a lágyéksérv!!! :D :D

Na most kapaszkodj meg, mert egy hete köldök és lágyéksérve lett egyszerre :cry: :cry: :cry:


Utána olvastam, a köldöksérv nem veszélyes, gyakori és 3-4 éves korig a legtöbb esetben magától visszahúzódik (amikor elkezdi használni a baba a hasizmát felüléshez, felálláshoz, megerősödik az izom és visszamegy a sérv)
A lágyéksérvről azt olvastam, hogy magától ritán megy vissza :cry: , de jó tudni, hogy itt vagytok Ti mint ellenpélda, most egy kicsit én is elkezdek reménykedni. :?

Eddig ki volt neki dudorodva, de ma és tegnap nem.

A köldöksérvét csak leragasztotta az orvos, azt mondta, hogy az magától renbe fog jönni, ne engedjem, hogy megműtsék. A lágyékot viszont mutassam meg a kórházban egy orvosnak és kérjek időpontot a műtétre :cry: :x

Már csak abban reménykedem, hogy legalább nem ilyen kicsi babaként akarják megműteni, ha mégis kell. Műtét előtt 8 órával már nem lehetne neki se inni se enni adni az altatás miatt. Én pedig 2-3 óránként szoptatom és igényli is az evést és a szopit.
Képzelem szegény, hogy szenvedne ...

Panny: van magyarázat arra, hogy Olivér miért illeszkedett be arccal fölfelé? Ez csak szülésnél derült ki vagy az uh is már?

babicskó
 
 


babicskó: sajnálom ezt a sérv ügyet, nagyon drukkolok, hogy ne kelljen műteni ezt a tündér kis emberkét :!: :!:
lei
 
 


Babicskó!

Tőlem is megy a drukk, h. elkerülhessétek a műtétet. Amúgy nagyon tündéri kismanód van.
Nálunk tegnap megtörtént az első baleset: Márkuci szemébe belement a fürdetővíz ami a Hidrofiles fürdetővel volt tele, persze abból a fehér sz...rból is ment bele. Azonnal kimostuk tiszta vízzel, reméljük nem fog begyulladni neki (ma még hálistenek semmi jele ennek).

Mutyurka!
Tünetek nálam:hányinger (8-10.héttől), mellfeszülés, szagundorok, undok viselkedés (főleg férjjel szemben :wink: ), álmosság.

Alziza!
Megvettük a Babé sampont, hát eddig valamennyi lejött, főleg h. körömmel is kapargattam neki óvatosan. Egyébként nagyon kellemes illata van.
Lemértem a nagyfiút és 9 cm-t nőtt 2 hónap alatt! Ha így folytatja óriás lesz. :lol:

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Wruska!
A Rutascorbin nagy része C vitamin. Én hónapokig szedtem, vérzéscsillapító hatása van. Ha nem akarod szedi, szedhetsz helyette C vitamint nagy dózisban (500-1000 mg/nap.)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Köszi mindenkinek a tanácsot gyógyszerel kapcsolatban. Végülis beszedem, mert összegezve a hallottakat, azt gondolom, hogy inkább használ.

Tünetekről: tegnap azt gondoltam, hogy van már valami gond, mert émelygés nélküli volt a napom, erre este vacsi után, amit jó étvággyal megettem, olyan hányinger fogott el, hogy percegig csak sóhajtoztam, meg jó mélyeket lélegeztem, hogy nehogy kijöjjön belőlem minden. :wink: De ennél nagyobb nem is érhetne jelen pillanatban. :lol:

Boeske: kolléganőm unokája is sérves lett, neki azt mondták, hogy kinövi 1 éves korára. Neki is lágyéksérve lett, úgy emlékszem.

Kép
wruska
 
 


Mármint nagyobb öröm. :lol:

Kép
wruska
 
 


Na végre vagyok én is :D
Babaszobát intézgettük, meglett végre a helye a kiságynak :lol:
apránként nekikezdünk mostmár a készülődésnek :wink:

Babicskó!
Tündéri bébi Rolcsi :lol: :lol: :lol:

Mutyurka!
hess-hess izgulás meg parák :!:
Minden oké :wink:
Vonalzót nem készítesz, lássuk hol tartasz?

Lányok, mit mondtok erre a babzsákpárnaizémizére?
A Kismamába-n van ilyen kupon, de halvány fogalmam nincs hogy jó ára van illetve hogy kell-e egyáltalán? :roll:

Kép

Kép
kimma
 
 


Babicskó!
Nagyon édes ez a gyermek, kis kerek, guszta baba!!! :)

Én ma szarul, igy nem is irok regényt.... a derekam leszakad, fekve is, szokásos görcsök rendszertelenül és egész nap szédelgés, izzadás (kétszer cseréltem pólót ma) majd hirtelen fázok.... :(
Remélem, holnapra jobban leszek... :roll: mert ez nem állapot!!
Vendég
 


Kimma!

Mi sima babzsákot vettünk, aminek főként én vettem hasznát a terhesség vége felé, amikor nagy volt a pocakom. Néha megpróbálom rátenni a kislurkót, de eddig nem sokat volt rajta (inkább ölben szeret lenni :lol: ). Szoptatásnál nekem kényelmetlen a használata, így csak a hátam mögé jó támasztéknak.

Ha mindenáron jót akarsz venni, akkor melegen javaslom a Nandu hordozókendőt, mert ha nyügi a gyerkőc csak simán felveszed és belerakod, nálunk 5-10 percen belül be is alszik benne.
Ezt is érdemes megnézni több helyen, mert az árak változók.
Ha bevásároltok Budán van egy jó kis hely, sokmindent olcsóbban lehet itt megkapni: a neve: babyfun.

Pumpó!
Derékleszakadás: derék, ez már szülés előtti jel. :wink:


Alziza?

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Kimma!

Személyes vélemény, de szerintem ez baromi drága.... megteszi a sima szopipárna is....
Meg tudod nézni a neten a www.szopiparna.hu oldalon és ott rendelni is lehet... nekem is ilyen van, csak én teszveszen vettem használtan fele annyiért, mint az újat... az enyém mikrogyöngyös (ilyen kis hungarocell-golyócskák vannak benne).. alváshoz is nagyon jó hasznát veszem és remélem, szopinál is jó lesz... a fiúknál nem volt, mert az ex közölte,hogy ilyen sok pénzt nem adunk ki egy párnáért... :evil: igy őket egy párnával támasztva szopiztattam... Zsófinak lesz (Zoli nem volt ilyen spúr, azt mondta, ami szerintem kell, az kell és kész) Szóval sokat jár a szám... :) a lényeg a lényeg, hogy nem rosszabb a sima szopipárna.. nézd meg az oldalt, azzal semmit nem vesztesz!!! :wink:
Ja, mellesleg a www.teszvesz.hu -n és a www.vatera.hu -n is van olyan, aki hirdeti a szopipárnáját, de nem használtat, hanem újat, ő késziti... szal érdemes bekukk oda is..

Vera! :D Ami másnál a szülést jelzi, az nálam a naaagy büdi semmit!!! Ma már hasmenésem is volt (elvileg ez is jel...) :lol:
De nem is várom, hogy vmi történjen.... :lol: mert nem fog még hetekig.... túlhordok... :lol:
Vendég
 


Babicskó!

Én is el voltam keseredve a lágyéksérv miatt mert az ittnei sebész szinte azonnal műteni akarta,...Aztán elvittem a MÁV-ba(ott szültem)és ott meg egy kedves doktornő azt mondta várjunk nyugodtan egy éves korig...és igaza lett mert visszahúzódott.Persze az itteni sebész riogatott ,hogy ez meg az fog történni ..stb...De érdekes mert a fütyijére is ugyenez a sebész egy évesen azt mondta ,hogy szinte azonnal műtét kéne...valahogy akkor a nyaralások miatt toltuk a dolgot,aztán bevallom elfejetettük :oops: és láss csodát,két évesen simán,minden fájdalom nélkül működött a fütyike és azóta is :wink:

Nem,az UH-n nem látszott hogy Olika arctartásban van.Valszeg az utcsó pillanataig is mocorgott :wink: Ott a kitolásnál derült ez ki... :shock: A szülésznőm mondott is valamit latinul a dokimnak a kitolás nál(én rá is kérdeztem de direkt nem akartak ezzel stresszelni)csak utólag mondták hogy ezért húzódott el ilyen hosszúra a kitolás...

Pumpóka!

Derékfájás,hasmenés...ezek tényleg szülés előjelei!!Te már nem bizakodsz??? :wink:

Kimma!

Egyet értek Pumpival,nekem is sima szopipárnám van és nagyon bevált.A barinőmnek ilyen van mint amilyen képet falraktál és az enyém sokkal jobban használható mert merev.Ami olyan képlékenyebb,szal arról nekem leesne a baba,az enyém merev hold alakú(alakját nem változtatható)szal nekünk nagyon- nagyon bevált,én csakis azzal tudok szoptatni.Hátradőlök a kanapén ,magamra kötöm a szopipárnát és így egyátalán nem fáj a hátam vagy a derekam.Szívből ajánlom!! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: