[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
2006. tavaszi babák - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Era, továbbra is nagyon sokat gondolunk rád, rátok, és nagyon sok energiát kívánunk, és küldünk is. :!: :!: :!: :!:
Vendég
 


Sziasztok!

Cory: Boldog névnapot!

Era, mi is nagyon sokat gondolunk rátok! Sajnálom,h megint rosszabb a helyzet, de mi is imádkozunk értetek! Innen is sok erőt küldünk Neked, nektek!

Gyöngyi, jó, h nem lett nagyobb baj! Muszáj is rögtön vezetni, mert akkor még nehezebben ülnél vissza az autóba. Lili nagyon édes!

Vali, tényleg nagyon jók a képek! Nagyon jó tesók! :) Alízt sajnálom, örülök,h nem lett nagy baj!Nekünk anyóséknál van ilyen lépcső, és nagyon utálom. Felfelé szépen megy Boti, de ott nem hagyjuk neki,h egyedül jöjjön le. Pedig már próbálkozgat, mert a múltkor is otthagyta anyóst a szobában, és rohant a lépcső felé... :evil:

Lidke, Neked még nem írtam,h köszi a szüléstörténetet. Angihoz hasonlóan nekem is annyi szépíti meg a csaszit,h előtte azért keményen vajúdtam.
Szép napot akkor nektek mára! Írj majd mindenképp, h boldogultál! :)

Edit, jobbulást az emberednek. Remélem, nem kapjátok el!

Angi, Lidi hogy van?

Melitta, és Zazi?

VokEszter, gyógyulást Hannának is!

Eszti, neked jó munkát mára! Írj majd, milyen volt az első napod! Izgulsz?

Bocsi,ha kimaradt vmi!


Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Cory,
boldog névnapot Neked!
Eszti,
Neked meg szép első napot a melóhelyen!

Era,
sok-sok erőt Nektek! Kálmánodnak meg gyógyulást!!! Szorítok és imádkozom.
Gyöngyi,
nem vagy Te hp. Van ilyen, örülök, hogy szerencsésen megúsztátok.
Vok,
apudnak gyógyulást! Hannának is mennek a gyógymanók.
Anita,
köszi a kérdésed, Lidinél még nem múlt el teljesen a köhögés, de szépen szippantja a befújós gyógyit. Veletek mi ujs van?
Vali,
elhiszem, hogy nagyon megijedtetek!! Örülök, hogy semmi baja nem lett a kis szépségnek! Hogy vannak a betegek?
Lidke,
hajrá első nap hármasban! :)
Babetta,
jobbulást apának!!!

angi79
 
 

 
 

Era: Annyira bíztam benne, hogy jobb híreket kapunk felőletek, így teljesen letaglózott, hogy megint rosszabb a helyzet :( Nagyon nagyon drukkolok, és kívánom, hogy végre elinduljatok a gyógyulás útján!

Cory: Boldog névnapot Neked :D

Edit: Apátoknak jobbulást! Hogy van ma?

Lidke: Biztos minden okés lesz ma, simán elboldogulsz a két gyerekkel :) Azért majd mesélj! :)

Eszti: Sok sikert a mai naphoz! :)

Eszter: Hannának is további gyógyok! Ti is otthon vagytok még?

Gyöngyi: Jól tetted, hogy legyűrted a félelmed! Így biztos könnyebb lesz visszarázódni.

Angi: Betegek jól vannak, túl jól, alig bírok már velük. De pár napja még pont erre vágytam, úgyhogy nem panaszkodom :)
Ma meg holnap még mindenki itthon van, aztán szerdától beindul ismét a nagyüzem. De így jó, mert legalább rövid lesz a hét :D

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


sziasztok

Edit:na mizus Apával? Remélem nem azért nem jelentkezel, mert te is OTT ülsz. :? Levi nem kapta el?

Vali: Na azért ez jó hír, hogy ennyire eleven a csipet-csapat

Angi: örülök, hogy Angi azért gyógyulgat. Remélhetőleg hétvégére kutya baja se lesz

Eszti: Tényleg,te ma kezdtél. Beszámolót kérünk majd :)

Cory:boldog névnapot

Jó trutyi idő van már megint. Én asszem ki se teszem a lábam (pedig kéne mennem vásárolni)

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Angi:Lidit akartamírni, bocsi :)

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Sziasztok!

Csak hogy ne menjen minden túl egyszerűen: Keve reggelre belázasodott! Kihívtam a doktornőt, de csak 2 után tud jönni. Nurofent adtam neki, az úgy egy óra múlva hatott, kb. fél órát nem volt láza, de most már megin van. :roll: Déva még alszik, csak reggelizni kelt föl. Remélem, ő megússza! Szegény Keve meg olyan kis bágyadt meg hisztis! Még sose volt beteg. :cry:

Majd később (lehet, hogy csak este) jövök.

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Cory!
Tőlünk is boldog névnapot!

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Era:
nagyon sajnáljuk, hogy rosszabb lett a helyzet, ilyenkor mi is csak imádkozni tudunk értetek!!!! :( :(

Vali:
örülök, hogy jobban vannak a Manóid!!!

Edit:
mi újság, apa jobban van???

Angi:
Bettina is köhög 3 napja, szegénykémnek éjjel sokkal rosszabb, úgy sajnálom ahogy álmában folyton köhög :(

Lidke:
jobbulást Kevének is!!!!

Most már elég a sok betegségből, VokEszti légyszi csinálj valamit... :wink:

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Gyöngyi: Délelőtt itt is randa esős idő volt, de most olllllyan szépen süt végre a nap! :D

Lidke: Ne aggódj, egyáltalán nem biztos, hogy Déva is elkapja, őt még nagyon jól védi az anyatejci :) Mikor 2 éve Vince is egy héten át 39 fokos lázzal küzdött, Aliznak mégsem lett semmi baja, pedig össze voltunk rendesen zárva abban a kis lakásban.
Szegény Keve, vajon mit nyalt be ő is?? :(

Tünde: Jobbulást Bettinának is! Éjjelre nem használjátok azt a kenegetős izét, amit Ildiék szoktak, és dícsérnek?

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Tünde!
Van, amiben én sem tudok segíteni... a betegségek sajna ilyenek. Max abban tudok segíteni,h ogy gyorsabb lefolyású legyen. Én nem 100%osan hiszem azt, hogy minden betegség lelki eredetű. Vannak olyanok, amiken valamiért át kell esni....

Itthon vagyunk. Hanna már sokkal jobban van, helyette én vagyok most beteg... Jó ez a vírus... :D

Anyámon meg kiakadtam. Van egy új kutyánk, Lucy. Ő kerti kutyának került ide. Az anyám, meg a bátyám meg itt ugrálnak,h ogy szegény kutya, ne legyen kint egyedül, meg stb... 12 hetes a dög, ha nem több... Erre ma éjjel itt aludt fent, lemenni a szél miatt nem tudott, mert zárva volt az ajtó és ideszart... Ami még magában nem nagy kunszt egy kölyök kutyától, de belelépett és amikor ki akartam engedni a Bigyót, akkor végigszaladt a lakáson... Na, erre felkaptam a vizet és mondtam, hogy mától kint lesz a kenelben, hoszen ott a helye.... Erre anyám és a bátyám is kiakadtak, hogy miért akarom kínozni a kutyát... és nem értik, hogy nem fél évesen kell kiszoktatni a kertbe, se leszoktatni arról,h ogy rommá kaparja az ajtót (ami megjegyzem új), vagy összeugrála a frissen festett falat... áááááááááááááááááááááááááááááá. Értetlenség! KÉsz vagyok....

na, kb ennyi a kis életem idegesítő része. Erához képest nyulfing, szóval be is fejeztem a nyávogást és inkább agymosást hajtok végre a családomon!!! :D:D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Kevének és Bettinának is gyógyulást kívánok. Meg Hanna babusnak is

Vali:Már itt is süt a napocska,csak a Lili alszik. Biztos, mire ki tudnék vele menni,akkor fog jönni valami bazi nagy szél meg jégeső :? . Így is elég gázos volt bennt tartani délelőtt a lakásba.

És tényleg igazatok volt a fél kilós hízással, azóta lement, sőt még plusz másfél kiló is leugrott (mondjuk most nagyon figyuzok a kajával) Ha még 10-et le tudnék dobni, az volna a csúcs szupi

Eszti: Te,hogy állsz a diétával? Bírod még?

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Vok:Mond meg anyukádnak, hogy a mi kutyánk (aki köztudottan lakás kutya) szintén kinnt alszik, igaz, hogy már nem kölyök. Egyébként meg ahol megszokja,ott fogja jól is érezni magát.
Te meg kúrálgasd magad, hogy mielőbb 100%-os legyél

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Sziasztok!

Hát, nem is tudom, annyira földhöz vágtak engem a két napja érkező rossz hírek, hogy egyszerűen nem volt erőm reagálni. Mindenkinek a legjobbat kívánom ebben a vacak időszakban és remélem, hogy mielőbb túljuttok rajta. Era, ha olvasol, továbbra is bármikor, bármiben számíthatsz ránk, csak üzenj!

Betegecskéknek jobbulást kívánok és szerintem legyen az a trükk, hogy beszéljük meg, hogy csütörtökön NEM lesz nálunk talil. Benne vagytok? Talán ez segíthet... :lol:

Zazinak már kutya baja, még egy kis szippancs van reggel-este, cserébe az én fejemben már horpadásig szívja a vákuumot a porszívó. Infrázom, homeozom, nyafogok, de egyelőre kevés eredménnyel. Ettől függetlenül semmi bajom, tehát nem is nyafognék tovább.

Kornéliától szíves elnézéssel kérek bocsánatot, mert bírok akkora tulok lenni, hogy nem köszöntöm fel élőben, noha tudom, hogy névnapja van. Szóval Cory, boldog névnapot neked innen is!

Puszi nektek és tényleg drukk és imák, hogy minden jobbra forduljon!

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Sziasztok
Csak életjel
Apa már javulgat, :) mára és holnapra szabit adtam neki, :lol: ezért én megyek dolgozni. :evil: :x :lol: :lol: :lol: :lol:

Gyöngyi
Szerencsére mi még jól vagyunk :lol: :lol: :lol:

Beteg manóknak jobbulást :)

Eszter neked is. :wink:

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Cory
Boldog Névnapot!!!! :)

Melitta
Nekünk a csütörtök nem jó :(


Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Drága Cory!

Nagyon boldog névnapot kívánunk! :)

Kép

Kép

Kép
nancsika
 
 


Melitta: Nekünk sem jó a csütörtök :( Szerdától megyek ismét melózni, nem tudok másnapra szabit kivenni :( Brühühüüüüü

Neked jobbulást!

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Nehogy valaki félreértse! Most az a jó, ha nem jó a csüti, mert akkor elmennek a bacik! :wink: :lol: :shock:
Mert amikorra lefixáltuk a múltkorit, akkorra mindenki kidőlt... hátha fordítva is működik... :roll:

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Sziasztok!

Beteg babáknak, mamáknak, papáknak sok-sok gyógymanót!

Mi túléltük az első napot hármasban. Keve nagyon vacakul van. Végül beszéltem telefonon a doktornővel, kiderült, hogy ő is beteg, úgyhogy felpakoltam a gyerekeket, és irány a rendelő, végülis mindegy, hogy ott szedünk össze valamit, vagy házhoz jön. :roll: Kevének pont nem volt láza, így nem akartam estig várni. Vírusos torokgyulladása van, nem kapott rá semmit, de ha még csütörtökön is lesz láza, akkor kell újra vinni. Szegénykémnek annyira fáj, hogy nem is evett szinte egész nap, ráadásul estére megint 39 lett a láza.
Déva nem zavart sok vizet, szegénykém, mintha megérezte volna, hogy most másra kell az energiám csak enni kelt föl néhányszor, aztán gyorsan aludt is vissza. Így délután én is tudtam aludni egyet. :P 8)
Anyatej védő hatásában én is reménykedem, de a doktornő is mondta, hogy az se 100%-os. :roll: Tegnap volt nálunk mázsálás, "kicsi" lányom 9 nap alatt, mióta hazajöttünk, hízott 85 dekát! 3750-ről 4600-ra! :shock: :D

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Pár reagálás még az előző oldalra.

Melitta!
Sajna nem tudom, hogy mi volt a szülésznő neve. A nagyon szuper nappalost tudom, de ezt az éjszakást sajnos nem. Nem fiatal csitri volt ám! Egy 50 körüli (pontosabbat nem tudok, mert tipikusan meghatározhatatlan volt a kora az elszürkült bőre és haja miatt), aki a dohányszagát azzal tartotta szinten, hogy úgy tízpercenként kiment rágyújtani. Mikor a gyerekágyon voltam, pont ráláttam a terasz ajtajára az ágyamból. Mikor ő volt a gyerekágyas nappalos nővér, csak lestem, hogy milyen sűrűn mászkál ki.
Aha, a csaposok elvileg nem ihatnak, de nekik saját érdekük is a józanság.

Annácska!
A következő babánál még kipróbálhatod, milyen, ha kibírja az ember, hogy ne kérdezze meg a baba nemét! :D

Eszter!
Apukádnak gyors felépülést!


Szopitól azért parázok, mert sajna nálam is voltak gyári hibák, amik meg is maradtak. Most abban reménykedem, hogy a Dévánál nem lesznek olyan problémák, mint a Kevével voltak, mert akkor még lehet minden okés. Egyrészről most sokkal felkészültebb vagyok, ami jó, meg ha esetleg lesz gond, akkor azonnal irány a szoptatási ambulancia. Másrészről (és ez rossz), a Keve mellett nem hiszem, hogy végig tudnám azt csinálni, amit annak idején csináltam a szopi érdekében.

Gyerekágy:
Nekem olyan érzésem van, hogy amilyen szuper a szülészet, annyira borzalmas a gyerekágyas részleg.
Míg bent voltam, egyszer sem kaptam rendes kaját, mert itt az az elavult nézet él, hogy míg nincs széklet, addig rendes kaja sincs! Azt sem vették figyelembe, hogy semmiből nem lesz valami, és hogy én vasárnap este ettem utóljára, hétfőn beöntést is kaptam, így gyakorlatilag nem volt bennem semmi. Kedden este hozott Anyum rántott csirkecombot, amit én sunyin fölfaltam, ennek csütörtökre lett eredménye, de akkor közölték, hogy már nem tudják megváltoztatni a rendelést, így aznap sincs rendes kaja. :shock: Erre lementem a büfébe, vettem magamnak egy melegszendvicset, de ezt nem nézték jó szemmel. Ami még kiakasztott, hogy Attila nem hozott kaját! :evil: :evil: :evil: Minden nap könyörögtem neki telefonon, hogy hozzon valamit, mert éheztetnek, de egészen egyszerűen elfelejtette mire bejöttek!!! :evil:
Csecsemősök: Nekünk az I. nőin az volt az egyetlen pozitívum, ahogy a csecsemősök bántak a babákkal! Ott beszéltek hozzájuk, szeretgették őket, és maximum cukros vizet adtak nekik, tápszert csak akkor, ha az anya nem tudta (vagy nem volt hajlandó) szoptatni.
Itt egyszersem hallottam, hogy bármelyik babához lett volna akár egy szavuk is, úgy bántak velük, mint a tárgyakkal. Nem voltak hanyagok, vagy ilyesmi, csak hiányzott a kedvesség. A szoptatásról egészen egyszerűen fogalmuk sincs, a szobatársam minden nap "fogadott" egy csecsemőst, és mindegyik mást mondott neki, én meg csak hüledeztem, hogy mekkora baromságokat! Ennek köszönhetően két nap után tiszta véraláfutás és vérző seb volt a melle!
A babákba úgy tömik a tápszert, hogy a Dévát még a zuhanyzóba is betoltam magammal, nehogy őt is megetessék "mert ilyenkor még nem elég nekik a tej"! Ezt olyan rutinból alkalmazzák, hogy majdnem minden babának (köztük olyannak is, aki még 24 órás sem volt, és az anyukája itt volt anesthesiológus) ott volt a tápszer a kocsijában, és én voltam a kegyetlen anya, aki éhezni hagyja a gyerekét! Még jó, hogy Attila a műtét után ráiratta a Dévára, hogy semmit nem kaphat. Az egyetlen, aki nem volt tápszer-párti, az a védőnő volt. Akik tápszerezték bent a gyereküket, azoknál persze beindult a gyarapodás, így gyorsan haza is mehettek. Minket is elengedtek volna már csütörtökön, de mivel még esett a Déva súlya, maradnunk kellett. A tejem sem indult be olyan szépen, mint a Kevével, szerintem az éhezés miatt.
Az utolsó csepp az volt a pohárban, hogy pénteken hajnali négykor befektettek mellém egy olyan császárost, aki influenzás volt! Előző nap azért jöttek be, mert már négy napja nem tudták 38 fok alá nyomni a lázát. Itt infúzióval nyomták le, utána azonnal műtötték, műtét után meg már hozták is! Erre mondtam, hogy akkor mi megyünk is haza, saját felelősségre. Ezt persze személyes sértésnek vették, onnantól kezdve úgy beszéltek velem, mint egy elmebeteggel, mert ez szerintük csak hiszti volt a részemről! Az egyik "kedves" szülésznő (az ő nevét tudom :wink: ) még azt is közölte, hogy ezzel az erővel akár tőle is elkaphatja a gyerek az influenzát, mert lehet, hogy akár benne is lappang! (Erről nekem az jutott eszembe, hogy ha valaki beteg, az nem jöhet babalátogatóba, viszont arra hivatkozva, hogy lehet, hogy lappang benne valami még senkit nem tiltottam ki.)
A legdurvább a gyerekorvos volt, de azt majd holnap mesélem el, most megyek bebújni.

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Lidke, elámultam a csecsemős részleges beszámolódtól!!!!!!! :cry:

És még egyszer hálát adok, hogy az Istvánban (ahol szintén vannak negatívumok), de alapjában véve nagyon sokat köszönhetek nekik, hogy tudtam szoptatni.
Vendég
 


Eszti!
És a java még csak most jön!
Nekem azt hiszem, az István se lenne szimpibb, ott mással lenne problémám.

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Köszönöm mindenkinek :)

Lidke: ez a kajás dolog megdöbbentett, mert 2 éve meg 6 éve abszolút nem volt erről szó!
A csecsemősökkel szerencsére nem is találkoztam meg a gyerekorvossal is csak hazajövetelkor.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory, boldog névnapot :D

Eráéknak hatalmas nagy kitartást, óriási erőt, és gyógyulást kívánok !


majd még jövök :wink:
vas
 
 


Lidke:
Biztos nem lesz semmi gond a szopival, hiszen nagyon jól halad Déva súlya!!!! :D
Ha meg lesz, akkor segítünk (főleg Cory!! :) )

Annyira nagy a tudatlanság és butaság a csecsemős részlegeken, hogy az már fáj, én 3 féle kórházban szültem, egyik helyen sem tudtak semmit a sikeres szoptatásról!!! :(

Eszti:
bírod??? :wink: :P
én néha bűnözök, pl. tegnap fehérje napom volt, de sütöttem kenyeret és olyan jó illata volt, hogy muszáj volt megízlelnem... :D

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


sziasztok

Lidke: Én ezért mondtam Apának, hogy kerűl amibe kerűl (lehet, hogy hónapokig koplalni fogunk :) ), de én magánklinikán szülöm meg a másodikat. És Apa egyet értett. Hát.. nem tudom, én is a Sote I-en szültem, és egyetlen pozitívum a főcsecsemős volt. A többiek szartak rám (be is depiztem). Arról nem is beszélve, hogy a terhesgondozóba a minimum várakozás 2 óra volt, de volt olyan is hogy 4 órás ücsörgés után este 7-re kerültem sorra :evil:
Na szóval én ebből nem kérek legközelebb.
Annyira csodállak, hogy így kiálltál magatokért, és hajrá, hajrá a szopival :)

Tünde: néha mindenkinél becsúszik egy kis bűnözés :) Tegnap este én pl. mandulát KELLETT, hogy egyek :wink:

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Tünde, bírom, abszolút betartok mindent, szóval még megy. :) És nem is kevés a kaja sem, asszem mostanra már megszokta a szervezetem. :)
Vendég
 


Lidke,
ez tényleg nagyon gáz... :( Főleg a tápiztatás meg a kaja. Lidi nem kapott tápit és nekem nincsenek rossz tapasztalataim a csecsemős résszel a Péterfyben, de tudom, hogy soknak vannak. Mondjuk Lidi annak ellenére velem kellett, hogy legyen 2. éjszaka, hogy nagyon fájt a vágásom. Tényleg a tiéd hogy áll? Azt mondják, hogy a második után jobban fáj.
A szopihoz drukkolok, szerintem jól haladtok! Kevének meg jobbulást!!!!
Vali,
milyen lett a rendelt cipőd? Akkor holnap meló?
Tünde,
jobbulást a kiscsajnak! Egy kis bűnözés belefér, szerintem a fogyiba.
Ildi,
veletek mi ujs?
Melitta,
gyógyulást!
angi79
 
 


Sziasztok!

Kevének éjszaka még benyomtunk egy kúpot, mert nagyon meleg volt, azóta nincs láza, de a helyére jött a hasmenés. Nagyon durva, kb. negyedóránként vizet f...sik. :cry: Adtam neki Smectát meg Normaflort, most alszik.
Nekem fáj a fejem, szerintem a fáradtságtól. :roll:
Déva szokás szerint csak eszik-alszik, legalább vele nincs még gond, bár amiatt is paramami vagyok, hogy miért alszik ilyen sokat?! Keve pont a másik véglet volt, ő napközben úgy öt hónapos koráig egyáltalán nem volt hajlandó aludni.

Cory!
Ez a koplaltatás csak a császárosokra vonatkozott, azt hiszem, de elég elavult dolog. Anyum azt mondta, hogy mikor én születtem, akkor vele is ezt csinálták, de az I. nőin (pedig ott nagyon vaskalaposak) velem már nem, sőt, ott kiadós és finom volt a kaja.
Csecsemősökkel én is csak akkor érintkeztem, mikor fürödni vittem a gyereket, meg mikor a szobatársnőmnek "segítettek".

Tünde!
Köszi, szopival kapcsolatban én is bizakodó vagyok, de majd csak úgy hathetes kora körül fogok megnyugodni, akkorra már elvileg beáll az igény szerinti szopi.

Gyöngyi!
Hát igen, a terhesambulancia egy rémálom volt. Én ugyan mindig megbeszélt időpontra mentem, de párszor így is várnom kellett, és olyankor nem keveset, mert műtétre hívták el a dokimat.
Csecsemősök nekem azért is tetszettek ott, mert békénhagytak, csak akkor válaszoltak, ha odamentem, és kérdeztem, de akkor nagyon kedvesen. A másik fontos az volt nekem, hogy tudtam, hogy a Kevével kedvesek voltak onnantól, hogy levitték hozzájuk az intenzívről. Szerdán éjszaka vették ők át, és szombaton, mikor legközelebb volt az a nővér, meglátta, és rögtön kapta ki a kezemből, hogy "Jaj, hát ez a Keve! Megismerem, ugye szerda éjszaka született?" Én ettől nagyon megnyugodtam!

Angi!
Emlékeim szerint Kevével ilyenkor jobban fájt még, mint most, bár akkor is gyorsan összekaptam magam. Műtét után az első három nap meg ugyanolyan elviselhetetlen fájdalom volt most is.
Itt nagyon szivesen bevették éjszakára a babákat, a szobatársnőm például minden este 10-kor betolta, mondván, hogy ő nagyon fáradt, és reggel fél 6-kor hozták neki, persze előtte jól betápszerezték, úgyhogy 9-ig fel se kelt a baba. A csaj egyébként már első éjszaka megkérdezte tőlem mikor a Déva felsírt, hogy nem vinném-e be, aztán azt, hogy akkor legalább tápszert adjak neki, másnap meg éjszakára átkérte magát egy másik szobába, mert őt zavarta, hogy én szoptatok! :shock: :lol: Végül úgy ment haza, hogy még egyetlen éjszakát sem töltött a gyerekével!

Fogyisok!
Hajrá, hajrá!!! Ügyesek legyetek! (Nálam elkezdődött a farkasétvágy, megint jól elhízok majd a szopi alatt! :wink: )

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Lidke: jaaaaaaaaaa, értem, akkor ezért nem futottam ebbe bele. Mondjuk a kaja olyan kritikán aluli volt, hogy az elmondhatatlan (jó-jó, én válogatós is vagyok ezerrel, de akkor is). Simán volt karalábé leves és zöldborsófőzelék a szülészeten... majd mindenki csodálkozott, hogy az összes baba végigüvöltötte az éjszakát. Lizával már csak 2 napot voltam bent, de így is hozták be nekem a kaját.
A csecsemősök meg katasztrófálisak :( De legalább nem nyomulnak. Bár a mostani fogadott csecsemősös időkben a barátnőmnek sikerült nagyon gázba belefutnia :(
Azért remélem, összességében nem hagytak maradandó nyomot bennetek :)
Kevének jobbulást! Neked meg kitartást! :)

Angi: én császáros ismerősöktől azt hallottam, hogy a másodikból (harmadikból, negyedikből) gyorsabban regenerálódtak már. A méhösszehúzódások viszont tényleg egyre erősebbek minél többedik szülés.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Lidke,
szegény Keve jól benyelte ezt a betegséget. :( Jobbulást neki! Szerintem nem baj, hogy Déva sokat alszik.
Azért ez az anyuka nagyon gáz...
A szopihoz kell az energia, nem baj ha eszel. :D
Cory,
köszi az infót.
angi79
 
 


Eráékért tovább is imádkozunk... szegénykém ez iszonyatos lehet...

Vok
Nemtudod véletlenül, hogy megkapták a csomagot?
Anyumra bíztam és nem ajánlva adta fel... ez a Magyar posta meg szörnyű... :(

Fogyisoknak hajrá!


Lidke
Ez melyik kórház volt?

Én az Istvánnal nagyon megvoltam elégedve, igaz csodát sem vártam... de nagyrészt a szoptatás párti szemléletük volt az ami miatt mellettük döntöttem és ebben nem is csalódtam.
A gyerekágyas részleg lehetne kevésbé zsúfolt... max 3 ágyas szobákkal, mint a Bajcsyban és maga lenne a Kánaán
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Gyöngyi
Hú ez nagy terv... mi biztos nem bírnánk... meg azt látom, hogy az olcsó magánkórház nem különbözik az ingyenestől... a drága meg 600000 ami azért elég horror... még úgy is, hogy minden benne van...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


mamacka: még nem néztem utána az áraknak, de ha nagyon horror, akkor sajna marad a rendes, vagy otthon szülök bábával :wink: , ha engedik

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


A Nyírő "csak" 140000 de nem is olyan jól felszerelt, az én dokim ide ment, de nekünk még ez is sok... :( így meg nem biztos, hogy be tud jönni a szülésemre.... :(

http://szirkababa.blogspot.com/search?u ... results=50

Ez egy nagyon vidám blog egy kis Down szindrómás baba életéről.
Most találtam rá. Szirka kb annyi idős mint Áronunk.
Ajánlom figyelmetekbe!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamacka!
A Szent Imre volt. Nekem az István gyerekágyas részlege se jönne be. Olyan szülészetet még nem találtak föl, ahol nekem minden megfelelne. Hiába, no, nagyok az elvárásaim! :wink:

Cory!
Hát, bennem sajnos még vannak nyomok (szombaton éjszaka már mentőt akartam hívni a Dévához, mert nem tudtuk felébreszteni :oops: ), mindjárt leírom a távozásunkat, abból kiderül, hogy mitől.
Kaját a többiek most két menü közül választhattak.

Angi!
Anyuka mindemellett napközben is leadta kétszer 3 órára a gyereket, de ha véletlenül ott volt a baba, akkor kb. ötpercenként felordított (túlzás nélkül), hogy "Édes Istenem, de szeretlek!" (Ezt a gyereknek mondta.) Egyszer már majdnem beszóltam neki, hogy akkor talán ne szabaduljon meg tőle, de valahogy sikeredett tartani a számat. :oops: :lol: Nagyon sajnáltam azt a babát, nekem sajna vesszőparipám a baba lelke, és kiakaszt az ilyesmi. :cry:

Gyöngyi!
Azért nézz utána, hogy a magánkórházakban mi van! Szerintem ott se működik minden úgy, hogy az mindenkinek megfeleljen. Nehogy kiadjatok egy csomó pénzt, aztán ne jöjjön be!

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Sziasztok!
Évi :)
Dórinak nagyon boldog 2. szülinapot!

Vali :)
Azt elhiszem, hogy nem bírod a gyerekekkel a boltról boltra járkálást. Nekem is nehezemre esik vinni őket, így aztán szombaton lepasszoltam őket és csaptam egy csavargós napot :D Már nagyon kellett :wink:
Szegény Vini 40 fokos láz :shock: Nem semmi. Biztos én is szívrohamot kaptam volna. Még jó, hogy megúszta a kisasszony a balesetet.
A beteg gyerkőceid a képen olyan édesek :)

Boscó :)
Azt hiszem nekem is a szívem szakadna meg, ha egy kiskutyustól kellene megválnom. Tuti nem leszek kutyatenyésztő :D

Eszter :)
Sajnálom, hogy Hanna is beteg :( Jobbulást neki!
Apudnak is jobbulást!

Ildi :)
Igazán rendes anya vagy, hogy Leventét elvitted a sakkra. Annamari is nagyon élvezte amíg járt :)
Nem is tudtam, hogy örökölni is lehet a vesekőre hajlamot :roll:

Györgyi :)
Szegénykém :( Tuti én is frászt kaptam volna a kocsiban :( Még jó, hogy semmi bajotok nem lett. A kocsi meg megjavítható!
Lili nagyon helyes :)

Edit :)
Örülök, hogy végül Levi nem lett beteg, csak fogakat növesztett :D
Szegény apa :( Remélem ti nem kapjátok el.
Bölcsit most nem tudok hirtelen, de majd utána kérdezek. Viszont úgy néz ki, hogy indul mini csoport szeptemberben, amibe 2 és fél éves kortól felveszik. Lehet, hogy Petka is megy :D

Era :)
Szavakat nem találok :( Teljesen letaglózott, hogy Párod ismét az intenzíven :(
Szívből kivánom, hogy végre a gyógyulgasson és egészségben otthon lehessen veletek.

Cory :)
Boldog névnapot Neked!

Angi :)
Örülök, hogy Lidi jobban van már :)

Lidke :)
Sajnálom, hogy Keve lebetegedett :( Reméljük tényleg védi Dévát az anyatej :) Déva nagyon szépen gyarapodik :D Ez már igen :)
Nem semmi, amit a gyerekágyról írtál :shock: Nem csodálom, hogy haza akartál menni, én is ezt tettem volna a helyedben.
Sajnos nem lehet számítani szinte egy kórházban sem a csecsemősökre. Nekem Annamarinál az I. nőin a főcsecsemős segített, a többire meg nem lehetett számítani. Petinél meg már ment minden egyedül.
Persze lehet kapni egy-egy jó tanácsot a csecsemősöktől, de valahogy úgy érzem nincs egységes álláspont.
Déva alvása miatt ne aggódj! Petka is így végig aludta a napokat. Biztos minden rendben van vele :)

Tünde :)
Bettinának is jobbulást!
A bűnözés megbocsátható :D

Melitta :)
Szerintem nekünk még korai a csütörtöki tali, de annak nagyon örülök, hogy ti már jól vagytok :)
Pocakbaba hogy van?

Eszti :)
Örülök, hogy ilyen jól bírod a fogyit :) Csak így tovább :)
Milyen a munka?

Sajnos minket sem kíméltek meg a bacik :( Igaz csak náthásak, de sajna mind a két gyerkőc. Annamari már jobban van, Petka viszont egyre nyűgösebb az orrszívástól :(
Pocaklakó jól van :) Pénteken voltunk 4D ultrahangon. Tiszta Petka ez a lány :D Minden rendben, azt leszámítva, hogy egy kicsit több a magzatvíz.
Dokinál is voltam tegnap, ő is mindent rendben talált :) Amúgy sokat mocorog és végre sikerült megfordulnia :D
Szóval várjuk, hogy a nátha odébb álljon és akkor nagyon happy leszek :D

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Folytatás...

A reggeli nagyvizit után, ahol az influenzás szobatársnőmnek (vele nem volt bajom) nagyon durván beszólt a főorvos, bementem a csecsemős részlegre, hogy akkor mi mennénk. Dévát megmérték, megállapították, hogy még esett a súlya, aztán jött a gyerekorvos. Töviről-hegyire megvizsgálta, megállapította, hogy fejlett, erős baba nagyon jó reflexekkel, aztán leült megírni a zárójelentést. A végén kérdezte, hogy mennyi volt most a súlya, és mikor meghallotta, hogy még esett, közölte, hogy akkor nem mehetünk haza. Mondtam, hogy akkor saját felelősségre megyünk, de én nem maradok a három napos gyerekemmel egy influenzással egy szobában. Na, innentől kezdve átváltott egy gúnyos-kioktató hangnemre, amin úgy kezdte a prédikációját, hogy "Elegem van abból, hogy az ilyen felelőtlen, öntudatos szülőknek magyarázzam, hogy minek teszik ki a gyereküket..." Azt is mondta, hogy a férjemnek is alá kell írni, mondtam, hogy már úton van, és alá fogja írni. Elkezdte húzkodni a Déva bőrét, hogy nézzem meg, milyen sovány, és vízhiányos (a kutacsát rendszeresen néztem, nem volt beesve). Valahol mondtam, hogy de az én gyerekem nem kapott tápszert, vagy cukros vizet, és nagy súllyal is született, de már tizeket-huszakat szopik, de ez csak még jobban felbőszítette. Követelte, hogy adjunk neki ott helyben tápszert! Mondtam, hogy arról szó sem lehet, erre azt mondja, hogy csak 30-at, hogy lássuk, hogy szívja-e (totál hülyének nézett, mit nem szív egy újszülött, ha a szájába kerül?!), aztán 3 óránként 30-at, és meglátom, vasárnapra (péntek volt) mintha kicserélték volna a gyereket (persze, a szopósat egy tápszeresre). Mondtam, hogy nem kaphat egy kortyot sem. Na, erre kifejtette, hogy majd délután már vissza fogjuk vinni a gyereket, mert ébreszthetetlen, meg etethetetlen lesz (aha, 10 nap alatt kereken egy kilót kapott magára), és könyörögni fogunk, hogy adjanak neki tápszert, de akkor már késő lesz, és infúziót kell majd kapnia, de az is lehet, hogy már át is kell máshova szállítani az intenzívre, aztán ki tudja, mi lesz vele. Ezután fölkapta a békésen bámészkodó gyerekemet, odarontott vele az ablakhoz, én persze utána, és ott elkezdte mondani (szintén gusztustalan hangnemben), hogy nézzem meg ennek a gyereknek a tekintetét, egyáltalán nem boldog, kérő tekintete van, tápszert kér vele! (Ez így viccesen hangzik, de ott és akkor nem volt az.) És mivel erre sem reagáltam az elvárása szerint, jött a végső, övön aluli ütés: Miután végig arra célozgatott (nem mondta ki, de egyértelmű volt), hogy a Déva életveszélyben van, lesz, ha mi most nem engedelmeskedünk, közölte, hogy ő volt ügyeletben mikor a Déva született, és ő ezt (itt sem mondta ki, hogy mit) már akkor látta rajtunk, mert ő még soha nem látott ilyet, hogy két szülő ennyire csalódott legyen azért, mert császárral születik a gyerekük! Olyat már látott, hogy az anya csalódott, de azt, hogy egy apa is ilyen legyen, olyat még nem! "Az apák legalább örülni szoktak, hogy megvan, meg, hogy túl vannak rajta!" Na, itt elsírtam magam. Nem azért mert igaza volt, hanem azért, mert ezt iszonyatosan igazságtalannak éreztem, hogy olyasmit hoz föl, amiről senki sem tehet, és hogy az én élményemet így ledegradálja! Onnantól még mondott ezt-azt, már nem is hallottam meg szinte, aztán mondtam, hogy akkor írjon egy tápszeres receptet, és mutassa meg, hogy hol írjam alá. Aláírtam, addigra kicsit összeszedtem magam, mondtam, hogy küldöm a férjemet. Kimentem, Attila már ott volt a Kevével, és hirtelen eszembe jutott, hogy ha neki is előadja mindezt, hátha ő nem írja alá, vagy ki tudja. Ettől úgy megijedtem, hogy azt mondtam neki, hogy "Ha most nem írod alá, megfolytalak!". Ő szegény csak mondta, hogy aláírja, és bement, mert látta rajtam, hogy nagyon ki vagyok bukva. Viszonylag gyorsan kijött, vele szemben más hangnemet ütött meg a doktornő, azt mondta neki, hogy "Nagyon kérem, etessék azt a gyereket!", erre Attila (egyébként nem bunkó, de nagyon ráérzett, hogy a doktornő készített ki engem): "Naná, majd éheztetni fogjuk, nem?!" :lol:
Innentől már rendben ment minden, Déva még szopizott, aztán felöltöztünk, és hazajöttünk. Ez az egész sajnos nagyon rányomta a bélyegét a nagy napra, pedig olyan szép lehetett volna, és annyira készültünk rá! :cry: Mikor megálltunk a ház előtt, akkor jutott eszembe, hogy se egy kép, se egy felvétel, úgyhogy gyorsan előkaptam a kamerát, és megörökítettem, ahogy a Keve segít Apucinak hazahozni a kistesót. :wink:

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Azért az elég lehangoló, hogy a szoptatni akaró anyukát nemhogy segítik, de ilyeneket mondanak neki. Komolyan, az ilyeneket nem engedném emberekkel foglalkozni. Nagyon örülök Lidke, hogy ilyen kitartó voltál, én ennek a tizedétől ki voltam bukva.... :roll:
Pedig én az Istvánban iszonyú sok támogatást kaptam a szopihoz, és még azt is megkérdezték, hogy a súlyos sárgasága miatt kaphat-e egy kis anyatej pótlást....az én szemem láttára adták neki pohárból, és ennyi volt. Amúgy meg szoptathattam reggeltől estig, hogy végre beinduljon a tejcsim.

Szóval hihetetlen, hogy a legszebb élményeket mennyire meg tudják keseríteni. :( Az a lényeg, hogy most már otthon vagytok, és hogy így hízik....szuper!!!! Hajrá így tovább! :)
Vendég
 


Sziasztok!

Lidke!
Hát, tudod, én lehet, hogy még fel is jelenteném ezt az egész kócerájt! Hát mit képzel magáról ez az orvos???????!!!!!!!!! Komolyan mondom, ez undorító!!!!!! Nagyon ügyesen ellenálltál ennek a picsának! Én se maradtam volna egy influenzással egy szobában. Nincs az a pénz!

megyek, mindjárt csöngetnek...

Puszi nektek

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Lidke: nem csodálom, hogy kiakadtál :( Hallottam másoktól is már hasonlókat, hogy kb gyerekgyilkosnak tekintik, mert nem hallgat a nagy fehérköpenyesre... :(

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Lidke :)
Minden elismerésem a tied! Tuti szájon töröltem volna a nőt, ha ilyen stílusban beszélt volna velem :wink: Tényleg jól tetted, hogy hazahoztad Dévát!
Az ilyen nem is mondható orvosnak. Istennek képzelik magukat és visszaélnek a hatalmukkal. Minek paráztatják a kismamákat ilyen hülyeségekkel, hogy ha nem ad tápszert, akkor éhen hal a gyerek :?: :?: :?: Ez egy baromság! Ezt sajnos egy első gyerekes szülővel simán megetetik és már nem is kell többet szoptatnia a kismamának, mert a gyerkőcnek jobban fog tetszeni, hogy ömlik a tápszer a szájába...
Persze, ha most visszavinnéd hozzá Dévát, akkor azt mondaná, hogy ha nem ijesztett volna így rátok, akkor bizony nagyon rossz vége lett volna. Na persze! A gyereknek az anyja mellett és az anyja mellén van a legjobb dolga :D

Egyébként Déva alvásáról még annyit, hogy Petka az első hónapban szinte alig volt ébren. Csak evett és aludt. Most meg itt szedi szét mellettem a lakást :lol: :lol: :lol:
Keve jobban van már?

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Csak, hogy ne maradjatok kép nélkül :lol:
Pénteken a tanyavilágban 3 napos kisbocit simogattunk
Kép

Itt meg a Pocaklakó kisasszony :D
Kép

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Lidke, az brutális :evil:
Elhiszem, hogy kibuktál.
De Coryval abban egyetértek, hogy 4 éve se volt még ilyen.
Oli se nagyon szopizott még ott, de hazaengedtek minket simán.
És nem kapott tápit bennt.
De ez a doki egy barom volt úgylátom :evil: :evil:



Vali, meggyógyultatok?
Sajnálom a lépcsőn legurulást :shock: , elhiszem, hogy jól megijedtetek :(
Cipő téynleg jó lett?
Muti meg , melyik az :wink:

Annácska,nagyon cukik vagytok a bocival :D
És a kiscsaj is édes :D

Jobbulást továbbra is minden betegnek!!!!
Most akkor mi van a csütörtökkel???? :wink: :wink: :wink:
Edit, apának is jobbulást továbbra is!!
Semmit nem susmotolunk Tündével, nem titkos, megyünk szombaton egy hatóanyag szemináriumra Pestre.És okosak leszünk, hogy mit kenjünk a képünkre, meg mit nem.
Én kiválogattam a krémeimet, egy felel meg az elvárásoknak :shock:
Na, majd kiokosítnak minket :wink:

Gyöngyi, hú, sajnálom ami veletek meg a kocsival történt :shock:
A lényeg, hogy jól vagytok :D


Eszti, milyen a meló???? :wink: :wink: :wink:
vas
 
 


Vali, átvettem a helyedet :wink: :wink: :wink: :wink: (én vagyok a felső :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: )
vas
 
 


Lidke:
nagyon bátor és ügyes voltál!!!
Nem értenek ez ilyen bunkók semmihez, csak a szájuk jár!!!
Hű, felkaptam a vizet...

Minket is tiszta hülyének nézett a régi doktornő, hogy nem kell a szuper tápszer receptje, még meg is volt sértődve...

Bettinánál a Szabolcs utcában én voltam az egyetlen 15 év alatt, aki kikérte éjszakára a gyereket :shock: :roll:

Szerintem Melitta nem akar talit, hogy ne legyenek a manók betegek, igaz??

Majd ha jobb idő lesz!!!

Annácska:
cuki a kislányotok!!!!! :)

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Ildi: Akkor jövök alád, hoyg azé' kicsit megmaradjon a feeling :lol:

Vince ma már ment suliba, taknyos még, de már kutya baja, meg egyébként is elegem lett az otthoni tanulásból vele. Teljesen kiakaszt az értetlenségével, tuti egy csomó ősz hajszálam lett, nem is tudom a tanarak hogy bírják ezt, ráadásul ugye nekik nem csak egy gyerekkel kell szenvedniük, hanem kapják az ívet halmozottan :(

Aliz tök jól volt végig, erre tegnap délutánra megint belázasodott :( Ma reggel is tűzforróan ébredt, lázcsillapító, nagy szunya, és megint kutya baja. Ettől is kivagyok már teljesen, ma délután megint doki, kérni fogunk egy vérképet, mert szerintem ez már nem a fogától van.

Angi: Cipő nem lett jó sajna, pedig a 38-asok mindig jók a lábamra :( Így még nem is jártam.
Ez lett volna:
http://www.cipoexpress.hu/termek.php?mo ... =110402421

Melitta: Én asszem elvesztettem a fonalat :oops: Most akkor mi van a csütörtökkel???

Lidke: Anyám ... mintha csak a középkorban lennénk! :shock: Bár ott enni legalább adtak volna, meg még a tápszert sem ismerték, szal lehet, ebből a szempontból jobban jártál volna akkor. Nagyon felháborodtam! Ennyi nemnormális embert egy kórházban! :evil:
Csoda, hoyg te ilyen higgadt tudtál maradni!

Annácska: Nagyon jó a 4D-s kép :D Én is mindig úgy szerettem volna egy ilyen pofisat, de az én csajom folyton csak a hátát mutatta :(

Most ennyi, főnökveszély ...

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Na Lili ráfeküdt a laptopraés elszállt minden

Lidke: Én nem is írok már semmi, mert már mindent leírtak itt a csajok, amit én is akartam. Az egyik barátnőmnek is állandóan aludt a kisfia, még a szopiba is, így nem kapott elég tejcit, lefogyott és besárgult. Na nálatok gondolom nincs ilyen, szóval csak lazán :)

Vali: tök jó ez a cípő. Visszaküldted, ha nem átveszem tőled, lehet, hogy rám jó :)

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


annácska: milyen jól látszik a pici arca, tök édi. És Petka is a bocikával, merre voltatok?

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: