[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
2006. tavaszi babák - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Jah ... meg kenek magamra egy kis kőolajszármazékot :oops: :roll:

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


milyen mák, hogy én nem krémezem magam :)
Most nem jut eszembe semmi, szerintem én is megyek fogatmosni ( bakker, megint beelőztél :) )

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Olyan lelkiismeretfurdalásom volt, hogy mielőtt magamra kentem a kencét csináltam egy arctisztítást is :)
Nekem már fellőtték a pizsit :roll:

Jó éjt mindenkinek :)

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 

 
 

Vali: jó éjt. A kozmetikumodból vásárolj be jó előre, mert megint emelik a benzin és gázolaj árakat, így lehet, hogy a többi kőolajszármazékos cikkek is drágulnak majd :)

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Sziasztok!

Na, ti aztán nem lustálkodtatok! :lol: Alig győztem végigolvasni. Reagálni pedig? Meglátjuk.

Olgo-Ildi! :lol: Látod, micsoda jó hírekkel tértél vissza! És fütyis? Szuper! :lol: Pihenj és gyere néha! Drukk nektek, hogy minden rendben legyen.

Tünde! Én is rettenetesen kiműveltem magam amikor Zazival voltam várandós. Ezért én Ilcsizem, Weledázom, illetve SOS helyzetekben néha Alnaturázom. Antal Valitól sokat megtudtam, ha érdekel belinkelem, de gondolom ismered... Én is a kozmetikustól kapott termékeket részesítem előnyben, de sajnos nagyon messze van a jó kozmetikusom -ha érted mire gondolok- úgyhogy tessék belehúzni! :lol:
Nem mindegy mit kenünk, mit eszünk, sőt mit iszunk! És ettől nem tántorít el senki. :lol: Legfeljebb én sem leszek címlaplány... :lol: :roll:

Tali: Én mondtam, hogy csak ti szervezzetek egy időpontot és törjetek ránk. :lol: Zazi múlt szerda óta lázas és felvert tojásfehérje folyik az orrából, zöld ételfestékkel festve. Rettenetes. Ma estére én is elkezdtem. Holnap bevonulunk dokihoz. Úgyhogy csajok, kéretik új időpont, ami mindenkinek jó lehet, mert én félnék még a jövő hétfőtől is.

Azta, micsoda bilibepisik mennek itt! :lol: Hihetetlen!

Sör-Család és Whisky-Család milyen jól összejöttek! :lol: Vagy tévednék?

Diéta: veletek vagyok! Legyetek szépek, csinosak nyárra! :wink:

ÉÉÉÉÉS: Nekünk nincs fütyink, bibiiii! :lol: :lol: :lol:

Jó éjt mindenkinek!

Lidke, hol jársz? Minden rendben???

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Melitta:
szuper!!!! azt, hogy Neked nincs eddig is tudtuk... :lol:
Szívemből beszélsz ... :D
A V-t olvasom persze!!!! :)
Igen, alkesz családok megtalálják egymást :lol:

Gyöngyi:
köszi, hogy nem vártál tovább és elmondtad!
Most már Bettina is ügyesen fujja az orrát, de azért ha nagyon bedugul kipróbáljuk a "kakaózást" :)

Azt könnyebb elsorolni, melyik márka amit érdemes használni...

na majd az említetteknek utánanézek

Erről jut eszembe, hogy írja meg valaki, hogy miért éri meg MLM-ban dolgozni valahol?
Van olyan aki meggazdagodott már belőle?

Hozzánk már párszor eljöttek, hogy 20 embert kell magunk alá beszervezni és tök jó lesz, ha az én 20 emberem is beszervez 20-at.... stb. akkor a 8. szinten már a Föld lakosságának 1/4 kell hogy benne legyen az én rendszeremben...

na jó, megyek pihenni... :D

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Vali
Az az én sapim csak idétlenkedett!

Melitta
Gratullok a nunishoz!
Én már nem örültem volna ha így a végén kiderítik, hogy mégsem pöckös... már úgy beleéltem magam az én kis Andoromba! :)

Én sem vagyok valami jó... tiszta trutyi a fejem...

kozmetikumhoz nem igazán tudok hozzászólni... ritkán kenem be magam bármivel is...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 



Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


sziasztok

Eszti: Ha nem titok,elárulnád nekem,honnan veszitek a bio tejtermékeket? Azt tudom, hogy ismerősötöktől. Szeretnék én is átállni teljesen az egészséges táplálkozásra, csak ha megoldható inkább vásárolok olyan helyről, ami tuti :)

Melitta: Nekem így sikerűlt megszabadítanom 90 %-osan a Lilit a trutyitól: Szedtünk 10 napig antibiotikumot + szteroidos orrcseppet (ezt a mandula miatt kellett), meg köptetőt. Mikor már csak afehér takony maradt, adtam neki 4x Coryzalia-t meg heti negyed pellet oscillót. Úgy képzeld el, hogy a homeopátiás kezelés második napján, már nem kellett szívni az orrát. Na csak azért írtam le, hátha segítek valamit :)

Vali: Beültél Ildi mellé evezni? :)

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Na most pedig panaszkodom kicsit apósra

Állandóan piszkálja a Lilit. Ilyen érzelmi zsarolásokat hajt végre nála. Tök ki vagyok tőle. Múltkor már rászóltam, hogy hagyja abba, de ma megint kezdte. Szerintetek normális?! Tudja nagyon jól, ha én is ott vagyok, akkor csak én vehetem le a cipőjét, kabátját, csak én nyúlhatok a nyuszihoz, csak velem hajlandó felmenni a lépcsőn stb. Erre ő meg folyamatosan piszkálja, hogy "gyere a papával lépcsőzünk" meg "gyere a papa leveszi neked...", persze a Lili ilyenkor nyafizik, hogy "nem, anyával". Miért nem lehet békén hagyni azt a gyereket? Ja és ezután jön a csúcs: Ilyeneket mond neki: "akkor a papa világgá megy".
Múltkor valamin megint kiborult a Lili, erre apósom megsértődőtt rá. EGY 2 ÉVES GYEREKRE!

Na nem sorolom,mert csak mégjobban felhúzom az agyam

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Gyöngyi, én a Lehel piacon veszem, az Ökosarok nevezetű helyen, amit egy lány testvérpár csinál. Ők minden nap hozzák a friss biotejet és biotejtermékeket, a saját biogazdaságukból (és ez tényleg az :wink:). Úny-ban van a gazdaságuk, ott is laknak (Komárom-Esztergom megye). Van tej, vaj (nem margarin), joghurt (natúr és mindig másfajta gyümölcsös), túró, tejföl, és sajtok is.
Én úgy tudom, csak itt árulnak, de majd megkérdezem ma őket. :) Én a tejet le is szoktam fagyasztani, és ha felengedem, akkor forralom. De mindenképpen forralni kell, mert ez nyers tej. Lesz nekik nemsokára kecsketejük is. :)
Vendég
 


Eszti: köszi az infót. Apát ráuszítom a Lehelre :) . Mondjuk mi Komárom-esztergom megye határtól 10 percre lakunk kocsival, szóval ha esetleg erre felé is van boltjuk (Tatabánya), az királyság lenne. (apa nem nagyon szeret vásárolgatni :) )
Na megnézem hova esik Úny :wink:

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Gyöngyi, megkérdezem ma, hogy ott náluk Úny-ban lehet-e vásárolni, de gondolom, hogy igen. :)
Vendég
 


Sziasztok :)
Tünde :)
Drukk a fogyihoz :)
Azért ez jól hangzik, hogy kőolajszármazékot kenek a képemre :shock:
A tipped jó, hogy el kell menni egy nagyon jó kozmetikushoz, na de hol találok én nagyon jó kozmetikust? :wink:
Most már igazán mondhatnátok valami használható krémet is :lol:
Az ilyen magam alá szervezek valakiket és azok is szerveznek piramist, nekem valahogy nagyon nem tetszik.

Eszti :)
Nagyon klasszak a képek :) Látszik Benyón mennyire élvezi :lol:
Neked is drukk a diétához :)
Bicajozás közben mit csinálsz Bencével? Viszed gyerekülésben?

Edit :)
Zsír és víz :D Ez jó, tényleg szabadalmaztatni kellene :lol: :lol: :lol:
Mi van Levivel? Ő is taknyos lett?

Angi :)
Lidinek biztos elég volt a jó néhány állat és Petinek is elég lenne, de Annamari hiányolná a többit is :) Mi ezért nem mentünk :P
Már nagyon várom mikor készülnek el a felújításokkal.

Vali :)
Meg se kottyant a séta, sőt kifejezetten jól esett :D
Legközelebb nem ám kihagyni az ilyen Ildi-Vali taliból :wink: Legalább a túlpartról átintegethettem volna :lol: :lol:
Nem tudom megkaptad-e már a választ a fagyi utáni vizezés témájában, de mikor nekem csinálták akkor direkt szólt a doki, hogy semmi ülőfürdő. Szerintem napoljatok wellnest vagy kintről lesheted a pancsizást :)

Barti :)
Mi van Pötyi arcával? Mit mondott a doki?
Neked direkt megmondták mit kell enned a műtét miatt? Egyáltalán mik a lúgosító kaják? :roll:

Boscó :)
Na így tartson az ember kutyát :D Még a játszótér közelében is utálom a kutyagumit, nemhogy a saját kertemben

Olgo-Ildi :)
Annyira örülök, hogy jöttél Te is :D Klassz, hogy minden jól alakul :)
Kiskukis, de jó :D
Épp a napokban gondoltam rád, mert a Mazsola játszó hirdetésében Te is feltűnsz egy pillanatra :wink: :wink: :wink:

Mamacka :)
Szépen gömbölyödik a pocid :)

Melitta :)
Sajnálom, hogy Zazi még mindig beteg és hogy most már Te is :cry:
Vigyázz nagyon magadra!
Gratula a nunishoz :D

Györgyi :)
Néha olyanokat tudtok mondani, amit lassan három gyerekes anyaként nem tudok :shock: Gondolok itt a k betűs szavakra orrszívás közben :wink:
Apósod meg hát nem tudok mit mondani. Az már tényleg érzelmi zsarolás, ha azt mondja, hogy ha valamit nem tesz meg akkor ő világgá megy. Az hogy próbálkozik, az még rendben, de ne zsarolja a gyereket. Nagy sebeket lehet vele ejteni... :roll:

Ildi :)
Még mindig evezel? :lol: :lol: :lol:
Világkörüli útra mentetek? :wink:

Nálunk egyenlőre csak Annamarinak folyik egy kicsit az orra, remélem nem lesz belőle semmi gond :roll:
Na megyek folytatom a rendrakást. Reggel óta meg sem álltam, csak most míg megettem egy 3 tányér gyümilevest :lol:

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Sziasztok,

Melitta: Gratula a nunishoz :) Nevet választottatok már? Vagy titok? :)

Tünde: Elolvastam a cikket :? Akkor most már tényleg várom, hogy mi a fenét lehet magamra kenni.
Bár ... régen azt mondta a kozmikusom, hoyg ne kenjem magam semmivel, elég havonta egyszer, amikor megyek hozzá.
De azé' csak öregszem már, és hát a női hiúság ... :oops: :roll:

Mamacka: Jobbulást! Nyomasd a C-vitamint, hátha még megúszod egy kis takonykórral :)

Gyöngyi: Igazolt hiányzásom volt mára, nemrég értem vissza Pécsről :wink: Ildiéket kerestem, hátha már arra járnak :lol: :lol: :lol:

Eszti: Sokkal-sokkal drágábbak ezek a bio cuccok, mint a bóóóóti???

Annácska: Köszi az infót a fürdéssel kapcsolatban. Apa épp ma délelőtt foglalta le a szállást. Visszük a kölyköket is, meg anyukámékat is, ők legalább jól fogják érezni magukat. Én meg nem is baj, ha nem mutogatom hófehér habtestemet :?

Legközelebb szólunk, bár ez is most egy hirtelen felindulásból elkövetett kiruccanás volt, reggel még azt se tudtuk mi lesz az aznapi program. Szerintem mire eldöntöttük, ti már árkon-bokron túl voltatok :D

Na mennem kell begyűjteni az aprónépet.

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Vali, itt egy liter tej 150 Ft....szóval a tej olcsóbb sokkal, bár forralni kell. Egyáltalán nem drágább, mintha boltit vennél.
Vendég
 


Sziasztok!

Még élünk!

Most csak mindenki legnagyobb örömére fölteszek egy csomó képet, aztán megyek a másik géphez írni, meg szüléstörténetet föltenni, mert ezt át kell adnom.

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


A játszóházas minitali képekkel még adós vagyok.

Kép Lizi kirakózik Kép Keve gyakorol Kép Na, ki szopizik? Kép Lizi!

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Néhány friss családi:

Kép Vasárnap délután Kép Kép
Keve így akarja megát a postán feladatni:
Kép

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


És még néhány a szüléstörténethez:
Kép Indulás előtt Kép Itt már 28 órája voltak fájásaim! :-) Kép

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Sziasztok :)
Vali :)
Ezek szerint nem találtad meg Ildiéket Pécsnél, nem mintha arra folyna a Duna :lol: :lol: :lol:
Nincs mit takargatnod... :wink:
Biztos így is klassz lesz a pihizés. Piszok irigy vagyok ám rátok :)
Nem hiszem, hogy már árkon-bokron túl voltunk, 10 után indultunk itthonról :wink:

Lidke :)
Jók a minitalis képek :) Lizi haláli :lol:
Keve meg nagyon édesen gyakorol, csak aztán nehogy kivegye a gyeplőt a kezetekből :wink: :lol: :lol: :lol:
Hű de büszke Keve a kistesóra! Ez az együtt alvós nagyon édes! :D
Nem semmi csajszi vagy! Nekem nem volt ilyen kissimult arcom 5 óra vajúdás után sem, nem hogy 28 óra után :shock:

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Sziasztok!

Látom elvagytok! :)

Mi már remekül vagyunk. :) Látazik is a fiamon. :( Komolyan gondolkozok rajta, h mennyire viselte ezt kis golyós pasit, h nem egészen 2 napig volt korházban. Konkrétan nem bírunk vele. :( non stop hiszti, ha valami nem úgy van, ahogy kiskezitcsókolom elképzeli, akkor kitör a parasztlázadás. Rángat, cibál, húz magával, ha kell neki valami, aztán rázendít, mi meg legyünk kedvesek kitalálni, h mi a fene baja van. Ma esti altatás megint drámába fordult. Apa már tépi a haját, ami nincs neki, én dettó. Picsa álmos, áll az ágyában, üvölt, mint akit nyúznak. Mi folyamatosan mondjuk neki a jó kis terelődumákat, de semmi. Vörös a feje, remeg, és üvölt, ahogy a csövön kifér. Aztán gondol egyet, lefekszik, de nem ám komótosan, hanem bezuhan az ágyba, és kb 15 másodperc alatt elalszik. Én nem későn fektetjük le, nem hagyjuk ott egyedül. Úgyhogy nem toom hogy lesz ebből szülinapra rácsos ágy helyett nagyfiús ágy… :( Jah, a bölcsiben anygalka. Semmi baja, eszik szépen, alszik pikk-pakk, csak minket szívat.

Nah, mind1, nem panaszkodom, mert gondolom másnál is vannak hasonló hisztik, csak néha úgy érzem, h elszakad a cérna…

Jaj, azt akartam már ezer éve megkérdezni, h tudja-e valaki, h hol lehet egy bizonyos mosogatógépet venni? Nekem olyan kellene, amit nem be kell építeni, hanem simán felteszem a pultra, és kész. Nem kell hatalmas nagy, csak ilyen minike, h a sok tányért (6 porcelán, 5 műanyag, amit használunk), poharakat, bögréket, evőeszközéket bele tudjam tenni. Egy ilyen stressz mentes altatás után, a faxomnak sincs kedve mosogatni… Drága uram mosogatott el most is. Van valami ötletetetek? Köszike!

Nah, megyek, majd jövök valamikor, de most melóbol sem tudok jönni, mert ezer dolgom. Főnököm is befogott csúnyán, meg „kinevezett” az épületben munkavédelmisnek, arra is gyúrnom kell, és még a kölköm is zakkant… Áááááá, megyek is aludni!

Jó éjt!

Kép

Kép
nancsika
 
 


Persze az okos ember mit csinál? Ír egy fél oldalt, majd visszalapoz, hogy kit hagyott még ki és csodálkozik, hogy az egész az enyészeté... :evil:

Sziasztok!

Lidke! Dévácska és édesanyja gyönyörűek és Keve csúcs, hogy milyen édesen tartja! Gyere, gyere, várunk! :)

Na, purhab-fika el, cserébe izzik a fülemüle... Mindkét dobhártyája piros, úgyhogy antibika és új bélflóra a recept. :cry: De legalább megvan a piszok és vége lesz a mizériának. Ez az első komoly gyógyszere.

Gyöngyi!
Köszi, de nincs olyan homeos cucc, amit mi még ne próbáltunk volna. :cry: Most kiderült, hogy miért nem jöttek be...
A sztenderd párbeszédünk minden reggel:
-Anya, bogyócskát!
-Zazika, már bevetted! Nincs több.
-Anya, szirupot!
-Zazika, már bevetted! Nincs több.
-Anyaaa, akkor vitamint!
-Zazika, már bevetted! Nincs több.
-Anya, akkor valami finomat csinálj, olyat, amit szeretek! Valami szépet!
:shock: :shock: :shock: :lol:
Ekkor jön a rizstejbe-papi... 8) :lol:

Tünde!
Máriabesnyőre rendszeresen jár. Ha van kedved vele találkozni, akkor szólok, hogy mikor jön legközelebb. Oda csak pár lányhoz jön beszélgetni, így van alkalom mindere. Úgy értem nem csak szimpla előadás, viszont lehet hogy inkább laikusoknak hasznos. Gondolom sok újat nem tud neked mondani. Én azt szeretem benne, hogy mindent olyan szépen alá tud támasztani bőrgyógyászatilag is és nem csak a levegőbe puffog.
MLM rettenet, mármint tagként. Anyukám a híve, de ahol ő tag az nem a klasszikus forma. Nem is igazán értem benne a rációt, de azt tudom, hogy a termékeik nagyon jók. Szóval nem adalékos pacsulik és nem kozmetikai cikkek hanem egészségvédelem. Ennek főként orvosok és egészségügyi dolgozók a tagjai és magyar orvoscsoportok szabadalmait forgalmazzák. Tehát egy picit más történet.

Kakaó: hogy mik vannak! Lassan már kellene egy topikot nyitni a helyes orrszívás titkairól, mert amit az utóbbi időben megtudtam a helyes technikákról az döbbenet. Szegény Zazi! Nem csodálkoznék, ha napokig kínozni akarna egy orrszívóval... :lol: Nancsi tudja a tutit erről, s az nekünk nagyon bejött! Nancsika, nem írod le a tapasztalataidat? :wink:

Mamacka! Bevallom, én kislányt vártam most, viszont annyira ledöbbentett a hír, hogy nincs fütyi, hogy csak estére tértem napirendre fölötte. A fütyi-és persze minden mellékes velejárója- már olyan kézenfekvő, vagy kézreálló... :lol: hogy el sem tudom képzelni hogyan is lesz... Mindenesetre én leszek az első anyuka, aki nem fogja hagyni, hogy a lánya a barbirajongók népes táborát erősítse. És titokban csókolóztassa Barbit Kennel. Pfúj! Szóval bízom Zazi karakán egyéniségében a témát illetően. :lol: :lol: :lol: De már alig várom, hogy kibújjon a kis csipi! :wink: :lol: 8)

Bartika! Drukk a babaprojekthez!

Kornéliám, Eszterem! Ha a fülemüle elszáll, talán a ded kibújik a karjaimból és telefonálni is fogok tudni. Addig is bocs! :wink:

Na, lelőttem magam!

Pusszanat!

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Nancsi! Nem a Candy gyárt ilyen mini masinákat? Próbáld meg náluk, de nem olcsó!

A fiúk nem érzékenyek a fogyó holdra? Zazi is zizi pontosan 2 napja. A füle mellett is... Szóval nem csak a betegség, hanem merevhiszti... :?

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Nancsi :)
Sajnálom, hogy ilyen hisztizős Ala :(
Nálunk Annamari volt a fő hisztizős, de azért ennyire durva nem volt soha. Petkának viszont így semmi esélye. Felőlem a földhöz is verheti magát, akkor sem lesz az amit ő akar :lol:

Melitta :)
Sajnálom, hogy a fülér húzódott Zazinak a nátha :( Jobbulást neki.
Valamivel talán nehezebb a lányokat tisztába tenni, de hamar bele fogsz jönni :) Szerintem most Te azt érzed, mint anno én mikor megtudtam, hogy fiam lesz :D Most legalább nem ért meglepetés, mert már mindkét nemből van egy :lol: Nem lehetsz már az első a Barbi rajongás kiirtásában, mert nálunk egyáltalán nem nagy szám. Van ugyan Barbija, de soha nem csokolóztak és szerintem két kezemen meg tudom számolni az évek alatt összesen hány órát játszott velük.
Inkább legozik, igaz a lányok legokkal :D
Megnézted már a gyerkőceid vonalzóját?
Zazi pont 22 hónap, a kicsilány meg 22 hetes :D

Később még benézek, hátha Lidke ír addig.

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Anna, jééé, tényleg! Milyen érdekes! :wink: Hú, ennek utána is nézek, hátha még kiboszorkánykodom belőle valamit! :lol:

Hisztivel nálunk is csak magára veszélyes... csak én is kifáradok estére.

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Na, itt vagyok!
Ha belegebedek se tudok visszaolvasni annyit, amennyit írtatok, de majd igyekszem visszarázódni.

Melitta!
Gratula a nunishoz!!! :D :D :D Naaaaagyon jó ám!
Tisztábatevés elég gáz a fütyis után! Én már tettem lányokat tisztába (igaz, nem ilyen piciket), és nagyon részletesen tanultam is a dolgokat egy lány újszülött ellátásáról, néha mégis elbizonytalanodok! Ha tegnap nem jött volna a doktornéni, elő kellett volna venni a régi jegyzeteimet, annyira megdöbbentem, hogy vérfolt van a lányom pelusában a nunijánál. Valami halványan rémlett az anyai hormonokról, de úgy elbizonytalanodik az ember, ha már élesben megy a dolog!
Zazinak jobbulást! Gondolom, az antibigyó pikk-pakk helyrepofozza majd.

Nancsika!
Szegény Ala! :( Meg szegény ti! :( Remélem, gyorsan feldolgozza majd a kórházat, és visszarázódik a rendes kerékvágásba!

Annácska!
Mindjárt fölteszek szüléstörténetet, abból majd kiderül, hogy mi a kipihent vonásaimnak a titka! :wink:

Gyöngyi!
Após nagyon durva! Férjed mit szól hozzá? Le kéne vele ülni, és kőkeményen elkapni, mert ennek így a gyerek fogja meginni a levét! :evil:

Diétázók!
Nekem van egy tuti receptem! Az elmúlt 10 napban 9 kilót fogytam vele! :lol:
Drukkolok nektek! Én majd talán jövőre!

Visszaolvasásból most csak ennyire futotta.

Rólunk:
Kezdjük kitapasztalni, hogy két gyerekkel hogya is éne utolérni magunkat. Most este 6 körül kezdjük a fürdetést, így Keve a megszokott idejében tud elmenni aludni, így nincs hiszti. Déva szemmel láthatóan kerekedik, így már én is kezdek megnyugodni, pont ma gondoltam rá, hogy milyen jó, hogy nem hagytam őt tápszerezni!
Tegnap volt a védőnő is, meg a doktornéni is, így az egész napunk ráment, de legalább ők nem riogattak, meg nem kiáltottak ki a gyerekem fő ellenségének, sőt, a doktornéni azt mondta a saját kolleganőjére, hogy az ilyenekkel nem kell foglalkozni! :lol:
Keve nagyon örül a kistestónak, beszél hozzá, szeretgeti, naponta többször kéri, hogy ölbevehesse. Ami engem nagyon megdöbbentett, az az, hogy a hasammal nem foglalkozik mióta Déva megszületett! Ezek szerint felfogják már ilyen picinek is, hogy onnan bújt ki a baba.
Tegnapelőtt volt egy nagyon megható jelenet! Kevét altattuk közben a kislány szopizott, így a két gyerek egymás mellett feküdt. Keve Déva felé volt fordulva, és már félálomban volt. Déva fölsóhajtott, erre Keve még kinyitotta egy pillanatra a szemét, és elmosolyodott, aztán pár másodperc múlva újra felnézett, megsimizte a Déva buksiját, és azzal a mozdulattal kidőlt. Féltékenységnek egyelőre nyoma sincs, bár igyekszünk több figyelmet fordítani Kevére, nehogy mellőzve érezze magát. Én ma voltam vele sétálni fél órát kettesben, olyan jól esett! Ő ugyan mindenképp vinni akarta a "Déját is", de mondtam neki, hogy kicsit legyünk most csak mi ketten, és végül örült neki.

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Mindjárt hozom a szüléstörténetet (most már nekem is van, mégha nem is az igazi! :D ).

A dokinak írtam, aki a relaxot tartja, neki az előzményekről is küldtem pár mondatot, amik szerintem megmagyarázzák az én gyerekeim születésének menetét, de azokkal titeket nem untatlak.
Kiszámoltam, első fájástól kezdve 32 óra volt a vajúdás, de nagyon jó volt, ez kellett a lelkemnek!

Déva születése

Terhességem alatt igyekeztem minden idegszálammal a természetes szülésre felkészülni, amiben az orvosom s támogatott. Részletesen átbeszéltük az előzményeket és a lehetőségeket is, amikkel nem árt tisztában lenni, hiszen a tudás magabiztossá tesz. Eljártam a Mona Lisa csoportba is, ahol minden alkalommal óriási energiákkal töltődtem fel. Ingeborg Stadelmann és Ina May Gaskin könyveket bújtam esténként. Ezekben olvastam először a záróizmok törvényéről, miszerint sok nőnél nem halad a vajúdás, ha nem érzi magát biztonságban. (Így már világossá vált, hogy az előző gyerekem születése körül ez lehetett a fő probléma.) Rendszeresen beszélgettem a babámmal arról, hogy mi a természet rendje, de a végén mindig úgy fejeztem be, hogy úgy történjen minden, ahogy az mindkettőnknek a legjobb.
Sajnos sok negatív véleményt is hallhattam - persze mindet kéretlenül – arról, hogy kockáztatom a babát, és a fiamat se lesz, aki felnevelje!
A kiírt napon még semmi nem utalt arra, hogy a babám a világra kívánna jönni, sőt, utána egy héttel sem, de a kórházba való befekvésig még kaptam egy hétvége haladékot. Vasárnap délben még bementünk nst-re, ahol a méhtevékenységet mutató vonal még egyenesebb volt, mint egy hónapja. Tíz perc múlva már otthon is voltunk, és amint beléptünk, elkezdett fájni és keményedni a hasam, de nem volt vészes. A férjem tréfásan megkérdezte, hogy levegye-e a cipőjét, vagy indulunk vissza. A fájdalom a délután folyamán még néhányszor megismétlődött, de mivel nem fájt annyira, mint a kisfiammal a „jóslók”, eszembe se jutott rendszerességet keresni bennük. Még elmentünk vásárolni is, de mikor a vacsorát készítettem, a férjem már aggódva kérdezte, hogy biztos-e, hogy ezek még nem igazi fájások. Miután elaltattuk a gyereket, összekészítettem a másnapi kórházba vonuláshoz a holmimat, aztán beültem egy kád vízbe, ami nagyon jól esett. Ott is folytatódtak a fájások, de továbbra is elviselhetőek voltak. A férjem újra hangot adott az aggodalmainak, majd fél három körül elmentünk aludni. A fájdalmak ellenére viszonylag gyorsan elaludtam. Az éjszaka jól telt, bár közben néhányszor felébredtem rá, hogy megint fáj. Egy erősebb fájás után ránéztem a telefonomra, mert biztos voltam benne, hogy a férjem elaludt, és igencsak megdöbbentem, mert még csak 3 óra 4 perc volt. Visszaaludtam, de a következő fájásnál megint órát néztem és rájöttem, hogy csak négy perc telt el. Kimentem a nappaliba, bekapcsoltam a TV-t, és egy papírra elkezdtem írni a fájások idejét és hosszúságát. Fél óra elteltével már nekem is gyanús volt, hogy talán ezek igazi fájások (bár továbbra sem fájtak annyira, mint az előző babámnál, talán a nyugodt, otthoni környezet miatt), mivel 40-50 másodpercig tartottak, és akkor már szabályosan hárompercenként jöttek. Négykor szóltam a férjemnek, hogy készülődjünk, majd felhívtam Anyukámat, hogy kicsit előbb kéne jönnie a megbeszélt 9 órához képest, mondjuk most. Úgy egy óra múlva indultunk. Mikor beszálltunk az autóba, pont meg akartam kérdezni a férjemet, hogy ha most leállnak a fájások mire a kórházhoz érünk, akkor mi legyen, amikor jött a következő fájás, így megnyugodtam. Bár közel lakunk, a kórházig zenét hallgattunk. Miután megérkeztünk, nem mentünk föl rögtön, még élvezni akartam a pillanatot, hiszen az egyik nagy vágyam éppen most valósult meg: a férjemmel érkeztem a kórházba.
A szülőszobán az nst végre meggyőzött, hogy valóban kétperces fájásaim vannak. Az ügyeletes orvos vizsgálata előtt közvetlenül elfolyt a magzatvíz egy része is, nem volt zöld, így ez is újabb energiát adott ahhoz, hogy elhiggyem, nem történik majd minden úgy, mint két éve. Egyujjnyira volt nyitva a méhszájam, így a vajúdóba kerültem egy olyan kismama mellé, akinek az előző gyermeke szintén császármetszéssel született három nappal korábban, mint az én kisfiam, és még a mostani orvosunk is azonos volt. Ő is természetes szülésre készült. Hamarosan megérkezett az én orvosom is, aki újra megvizsgált. Ez elég fájdalmas volt, de legalább kiderült, hogy tovább tágultam. Kiültem a férjemhez, hogy egy kicsit együtt legyünk. Fájások alatt a varázsgyűrűt alkalmaztam, mint figyelemelterelő módszert, két fájás között pedig a férjemnek próbáltam megmutatni, hogy ez hogy is működik, de szerintem nem igazán értette. Valamikor a délelőtt folyamán mondtam a páromnak, hogy menjen haza, aludjon egyet, majd hívom, ha már kapunk szülőszobát. Az újabb vizsgálat után – ekkor már kétujjnyira volt nyitva a méhszájam – beöntést kaptam, hogy felgyorsuljanak az események. Hát, nálam nem használt, a fájásaim ritkultak és enyhültek is utána. A szülésznő, aki aznap ügyeletes volt, homeopátiás szereket adott. Hamarosan éreztem, hogy újra halad a dolog, ám ekkor már nagyon fáradt voltam, a fájások között aludtam. Délután egy órára két és fél ujjnyi volt a méhszájam, és újabb adag magzatvíz is elfolyt, így végre elfoglalhattam a szülőszobát. A férjem is elindult vissza, én pedig a szülésznő javaslatára egy labdán ülve zuhanyoztam kellemes, meleg vízzel. Hamarosan csatlakozott a férjem is. A fájások alatt a derekamat masszírozta. Ez így együtt annyira jólesett, hogy szinte nem is éreztem fájdalmat az összehúzódások alatt. Tudatosan odafigyeltem a hangadásra is (mély „á” hang), illetve arra, hogy az ajkaimat ellazítva tartsam a fájások közben. A szülésznő néha bejött, meghallgatta a baba szívhangját, ami végig jó volt, így nyugodt tudtam maradni. Visszamentünk a szobába, ahol az ágyon vajúdtam tovább. Délután négy órakor négyujjnyira voltam nyitva. Nagyon feldobott, hogy már ilyen jól állunk! Próbáltam magam átadni a hullámoknak, és bár emlékeim szerint nagyon fájtak, sokszor eszembe jutott, hogy hamarosan vége, és mennyire jó, hogy ezt átélhettem. Egy idő után a labdára ültem ismét, a férjem pedig mögém ülve fogott. Hátradőltem a vállára, és újra aludtam a fájások között. Ez nagyon pihentető volt, a fájásoknál mindig azt hittem, hogy legalább fél óra eltelt, pedig kétpercenként jöttek. Az időérzékemet teljesen elvesztettem. Már sötétedett, mikor visszamásztam az ágyra, ahol tovább folytattam a fájások közti alvást. Azt sem vettem észre, hogy az orvosom bejött. Nagyon tapintatos volt, nem zavart meg, csak utólag mondta a férjem, hogy fél órát állt mellettem, mire észrevettem őt, és teljesen felébredtem. Hamarosan megérkezett az éjszakás szülésznő is. Miután a nappalos elköszönt, és elmondta, hogy nagyon drukkol, hogy sikerüljön a természetes szülés, az éjszakás a következő kérdéssel indított: „Mennyi idő van a két császár között?”. Döbbenten néztünk össze a férjemmel, aztán mondtam, hogy most nem a műtétre készülünk, és 22 hónapos a kisfiam. Ezután végighallgathattuk, hogy az bizony nagyon kevés, nem fog sikerülni, és hogy a doktor úr hogy vállalhatta el?! Mi csak döbbenten néztünk. Ez a szülésznő sajnos a továbbiakban sem volt olyan tapintatos, mint az előző, sokat volt bent, próbált minket szóval tartani, és egészen más dolgokról beszélgetni. Egy újabb vizsgálat következett, ami talán az összes közül a legjobban fájt. Én hangosan nyögtem (nem kiabáltam), és minden igyekezetem ellenére följebb csúsztam az ágyon. A szülésznő közben csak mondta, hogy ezt ki kell bírni, és értsem meg, hogy muszáj a doktor úrnak megvizsgálnia. Nem könnyített vele túl sokat a helyzetemen. Sajnos itt kiderült, hogy az utolsó vizsgálat óta semmit nem haladtunk, a méhszáj nem akart elsimulni, és a fájások is rendszertelenek lettek. Az orvosom oxytocint adagolt, de a helyzet nem változott tőle, így az újabb műtét mellett döntöttünk. Utólag visszagondolva – mert persze ezerszer is átgondoltam azóta, hogy mit kellett volna másképp csinálnom – talán próbálhattam volna egy kicsit sétálni, vagy legalább felállni, de akkor már lelkileg sem éreztem magamban elég erőt hozzá. Este 9 óra volt, a műtét háromnegyed óra múlva kezdődött, én az egészből ezt éreztem a legrosszabbnak. Meg akartam szabadulni a fájdalmaktól, már nem tudtam örülni nekik.
A műtőben szóltam az anesthesiológusnak, hogy olyan későn fektessenek csak hanyatt, amilyen későn csak lehet, mert rosszul szoktam lenni a hanyatt fekvéstől. Azt mondta, hogy nem leszek rosszul, de nem így lett. A vérnyomásom leesett, és öklendezni kezdtem. Akkor már több, mint 24 órája nem ettem semmit, a sav marta a torkomat, és nagyon féltem. Csak arra tudtam gondolni, hogy legyek már túl rajta, vegyék már ki a gyereket. Kaptam a vérnyomásomra gyógyszert, így mire a műtét elkezdődött már jobban voltam valamivel. Nagyon rossz volt, hogy a férjem nem lehetett mellettem, csak az ajtó üvegén át láttuk egymást. Hamarosan elkezdték belőlem kinyomni a babát, úgy tűnt, hogy mindenki izgatott (persze biztos csak úgy tettek, de nekem ott nagyon jólesett), ami bennem is növelte a várakozás kellemes izgalmát. „És… és… Déva! Nunis!” – hallottam valahonnan messziről, de mire felfogtam a szavak jelentését már vitték is ki a kislányomat, úgy, hogy őt sem láthattam, és felsírni sem hallottam. Öltöztetés után visszahozták, megmutatták, puszit is adhattam neki, aztán visszavitték a férjemhez, aki még egy kicsit dajkálta.

Az újabb műtétnek nem örülök, ezt is fel kell majd dolgozni idővel, de ha Déva születésének egészét nézem, csodálatos élmény volt! Ha választhatnék, hogy fájdalom nélkül vegyék ki a gyereket belőlem, vagy végigcsinálhatom mindezt ugyanígy, végigcsinálnám!


Holnap majd írok a kórházi napokról is, az borzasztó volt, ha lesz még gyerekem, amint jobban leszek, jövünk haza saját felelősségre!

Jó éjt! :wink:

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Lidke: De jó, hoyg végre tudtál jönni! :D
Köszi a képeket, meg a születéstörténetet! Olyan jó volt olvasni :)
Hatalmas pocid volt, de hát kellett is a hely Déva babának :) Nagyon nagy ez a lány! Nekem is az együtt alvós kép tetszik a legjobban :shock: Ott borzasztóan hasonlítanak egymásra, nagyon édesek :)

Annácska: Gondoltam, hátha Mohácsnál kikötöttek, aztán beugrottak Pécsre shoppingolni :wink: :D

Melitta: Sajnálom Zazit, hoyg iylen komolyra fordult ez a náthás téma :( De most már biztos kilábaltok belőle hamarosan, aztán jöhet a tali :D

Ennyire nem főzhetsz sz@rul, hogy Zazi ezekre a bogyeszokra van így rákattanva! :wink: :P :lol:

Hidd el, ugyanúgy voltam/vagyok Alizzal, mint te a kiscsajjal! Nem bírnám a Barbikat meg az undorító lila My little pónikat a háznál! De a fiútesó gondskodik erről, ne aggódj!
Tegnap megint alakítottunk, plüssmackó helyett egy játék kombinált fogót vittünk a bölcsibe :shock: :lol:

Nancsika: Ha vígasztal, nálunk nagyon hasonló a helyzet, pedig mi nem is voltunk betegek, se kórház nem kavart be :( Csak remélni tudom, hogy hamarosan javulni fog a helyzet. Neked is kitartást!

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


he-he, nem kötöttünk ki sehol :wink:
(csak Nagymarosnál), de kicsit fostam a kompon, elég tákolmány :roll:

na, lényeg, nem szaporítom a szót:nem értem rá pár napja és kész :wink:
Hétfőn egész nap csavarogtunk Natussal, még a bölcsibe is eljutottunk(Vali :wink: ), és azt mondták, ha Gödöllői állandó lakosaok vagyunk, meg viszem a munkahelyi papírokat, akkor tiszta sor, hogy beveszik.
Máj. elején kell beiratni :wink:
De tegnap mondta az óvodavezető is, hogy ő meg jövő márciusban is simán beveszi oviba Olivér csoportjába,de csak akkor, ha nincs előtte fél év bölcsi.
Ha már oda is megy, akkor húzzon ki ott egy évet, ne váltogassuk össze-vissza.
Tehát vagy bölcsi szept.-től, vagy ovi márciustól :wink:
Dilemma :roll: :roll: :roll:


Lidke, nagyon szépek vagytok!!!!! :D :D :D
Szüléstörténetet meg mindjárt olvasom :)

(ma megint volt egy fájdalmasabb vesegörcsöm: tegnap ugróköteleztem megint, lehet ezzel kéne kicsalogatni)
Pont tegnap mondtam a dokicsajnak a szomszédbe, hogy ha megindulnak kifele a kövek, valami brutál injekciót nyomjon már a hátsómba :shock: :?
(persze éppen nincs neki otthon semmije, mert megitták az algopyrin ampullákat :lol: :lol: :lol: )

Melitta, gyógymanókat Zazinak :)
Jó dolgok ám a Barbie-k(nekünk még nincs), de van egy my little pony-nk, Vali :lol: :lol: :lol:
Cuki nagyon, de Natasa nem is játszik vele :lol:
Lego, autók, motor, na, de babázni már elkezdett, meg imádja a babakocsiját tologatni :D

Olgo, de örülök nektek!!!
Olyan jó, hogy ilyen hamar sikerült :D :D :D


Na, pusszantó
vas
 
 


Vali, ezt neked:
Kép


És már nekünk is van motorunk (naná, hogy rózsaszín :lol: :lol: :lol: :lol: , de a kerekei..................... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: , brutálisak....... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )

Kép



igen , a kezében csoki van :lol: :lol:
vas
 
 


Megint gyors leszek :)

Ildi: Na végre :) Holnaptól 'tán jön az eső, mindeki aktívabb lesz, ugye? :wink:

Én arra szavazok, hogy ne vidd bölcsibe, inkább kezdjetek egyből az ovival. Márha meg tudod oldani azt a fél évet ...
Tényleg felesleges lenne rövid időn belül két közösségbe is beszoktatni.

Tyűűűűű az a motor :shock: Nati választotta?

Póni: boaaaaaaa :?

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Vali, aha, ő választotta, volt zöld,kék,piros, de ő erre rápattant, és le se szállt róla :lol: :lol: :lol:

szívem szerint én se adnám bölcsibe, de még nem tudom hogyan lenne jó... :roll:
Tényleg inkább kezdjen Olivér csoportjába egy év múlva.
(most kipattant az agyamban egy szikra, meg kell dumálnom az urammal, de ez jónak hangzik :wink: :wink: )

Basztikuli, szombat reggel jönnek a festők a maradékot megcsinálni(nappali, előszoba, lépcsőház) :roll: :roll: (kivagyok a gondolattól is)
De legalább utána szép lesz minden!!!! :D


Lidke, elolvastam a történetet, nagyon szép volt.
Gondolom, baromi hosszú volt, és nem láttad a végét, de olyan jó, hogy aztán végre megszületett Déva, aki egy gyönyörűség!!! :D
vas
 
 


Vali, akkor most Sopron helyett Balaton??
De jó, hogy mindenki megy :D
Így ki is tudtok kapcsolódni is egy kicsit :P

Én meg tegnap szóltam anyósnak, hogy jöhet gyerekekre vigyázni 04.04.-én :wink:
Felszabadulunk mi is!! :lol: :lol: :lol: :lol:
vas
 
 


Sziasztok

Lidke: köszi a szüléstörténetet, engem nagyon meghatott ahogy leírtad és átélted az egészet. A szülésznő meg egy görény volt :(
A képek is nagyon szupik.

melitta: lehet, hogy elkerülte a figyelmemet,de miért is nem jók a homeós cuccok nálatok? Mi a fülünkre kalium muraticum-ot szedünk folyamatosan (ez még mindig nem jött helyre sajna). Meg melegítenem kéne a fülét, de nem hagyja

Vali: nagyon elbújtál a csajok meg a szemüveg mögé :)

Ildi: Mi is mostanába kezdtünk el babázni,meg babakocsit tologatni.A best off az állatkertes Duplo. Nekünk piros a mocink :)

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


basszus,rááltam a mérlegre és visszajött félkiló. Szóval ma már no kaja, csak víz asszem :evil:

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Lidke,
tündéri Keve és Déva együtt. :) Köszi a történetet, vannak hasonló elemek az enyémmel. Főleg a vége, nálam is 9-kor döntötték el a császárt. Én is azt mondogattam magamnak, hogy inkább a hosszú vajúdás és császár, mint a semmi vajúdás csak vágás. Ügyes voltál nagyon!!!
Vali,
de jó ez a kép!
Ildi,
szerintem is inkább csak ovi. De nyilván ahogy meg tudod oldani. Én is felhívtam azt az ovit, amit szeretnék Lidinek, de nem sok jóval bíztattak, főleg az évközbeni felvétellel, mivel nem oda tartozunk. Ahova meg tartozunk oda nem akarom, mert az udvara egy tök forgalmas útra néz. :evil: Nati cuki a motorral. :D
Gyöngyi,
a fél kg az semmi.
Melitta,
szupi, hogy csajszid is lesz. Zazinak küldöm a gyógymanókat! Jó a dumája a kis betegnek!

Ma elvittem Lidit a dokinőhöz, mert a köhögés csak nem akart elmúlni. Azt mondja jönnek a fogai. :roll: A torka nem piros és sajnos most ez van, ilyen sokáig húzodik ez a betegség. Felírt neki valami befújót és acc-t. Na én meg vettem Stodalt. A befújót tuti nem lehet Lidinél alkalmazni.

Van valakinek tapasztalata Montessoris ovival kapcsoltaban?


angi79
 
 


Angi, nekem konkrétan nincs, de szombaton kérdezd meg tesómat, ők jártak az oviban és az isiben is. :)
Szintén barátnőmék elkezdték oda járatni, de aztán hirtelen nagyon sokat emelkedtek az árak (most asszem 60 körül jár/hó) és kivették.
Nekem nagyon szimpi bemutatkozásuk alapján, de sok helyről meg olyanokat hallottam, amitől a hajam égnek állt. :roll: Persze biztosan ez is intézménytől függ és óvónéniktől, de akkor is. Ha már van egy eszmerendszer, akkor egy intézményben sem térjenek el ettől homlokegyenest, úgy gondolom. (hisz többek között ezért fizetek....)

Lidke, nagyon jó volt olvasni a soraidat, bizony, én is újra éltem a saját vajúdásomat és még mindig hálát adtam a sorsnak, hogy mi elkerültük a császárt. A gyerekek csudagyönyörűek, igazán nagyon büszke lehettek egymásra, szép család vagytok!!!!!!! :)

Tünde hogy bírod a fogyit?
Én jól a szénhidrátmenteset, ma kajám: reggel baromfi virsli mustárral (igen, minden egyéb nélkül), délelőtt víz, ebéd: grill pulyka párolt kelkáposztával. És ma már csak este jön egy kis grill pipimell sopszka salátával. Egyelőre jobban bírom, mint gondoltam, de a neheze még hátra van....... :)
A nehéz az benne, hogy két hétig csak ezt lehet enni, semmi joghurt, gyümölcs, ez azért hiányzik. Na de csak két hét, utána lehet kiegészíteni gyümivel, reggel egy kis rozskenyérrel, tejtermékkel.....húúú, már várom. :)
Vendég
 


Angi: nem lehet, hogy inkább allergiás,pl a porra? Fogzást még nem is hallottam ilyen tünetekkel :shock:

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Eszti: Nekem úgy ment le a 10 kiló, hogy délelőtt simán nyomattam a gyümit, sőt még a tésztát is (igaz teljeskiőrlésű volt). Az a baj, ha nem viszel be szénhidrátott, előbb-utóbb hiányolni fogja a szervezeted (mivel ebből van energiád). De remélem ez csak nálam van így, és neked hipp-hopp simán lemenek a plusszok. Drukkolok :)

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Gyöngyi, persze szénhidrát nélkül nem lehet tartósan fogyózni, nem is akarok, ezért csak két hétig csinálom e nélkül, és ha mondjuk megkívánok egy almát, meg fogom enni, nem hiszem, hogy az akadályozná a fogyást. :) Aztán szépen fokozatosan beépítem a szénhidrátokat is mértékkel, amíg teljesen le nem fogyok. Nekem a 10 kiló nagyon kell, de ha több megy, az már ajándék!!!! :)
Vendég
 


Angi, monessorit nem ismerem, asszem nálunk a közelben csak Veresen van(de lehet, hogy nem is)
Eszti, az is 60 ropi havonta?
Szép :shock:
Hú, de jól bírod a fogyit!!!!
Jó kis karcsú leszel nemsokára :wink:
Tünde, tényleg hogy állsz?
Én ma átutaltam a lóvét a 8.-ai szemire.
De nem is kérdeztem a csajtól, hogy hol lesz helyileg.
Te tudod?


Angi, ez a "fogaitól" duma, komolyan mondom már nem igaz, hogy mindig mindenre ezt mondják.
Valiéknak is ezt mondja a dokijuk, most nektek is.
Esküszöm, ezeknek ez a mániájuk... :roll:
És mi van akkor ha kinőtt az összes?
Pl. Natasa kész van fogügyileg, neki mit mondanának?
Nől a haja, attól lázas, meg attól köhög ???
Á, nem értem.... :roll:

Hát, és is inkább az ovi felé kacsingatok jobban :wink:
Nálunk az egyik bölcsi van egy elég forgalmas út mellett :shock:


Gyöngyi, fél kiló az nem kiló!!
Napi szinten mozgolódik az emberen annyi.
Attól is függ, mennyit ittál, voltál-e wc-n,milyen kaját ettél, mennyire gyorsan bomlik le....stb.......
Esetleg visszatartotta-e a szervezeted a vizet (pl. mensinél)..
Fél kilókon ne agyaljál!!! :D :D
vas
 
 


Na szóval ez úgy van (ezt nem én találtam ki), hogy a szervezeted a de. 10-ig bevitt szénhidrátot hasznosítja és nem tárolja (persze nem csokival kell tömni magad :) ). Ezért ha délelőtt beviszet a szervezetednek szükséges szénhidrát mennyiséget, akkor nem lesz hiányérzeted. Valami ilyesmi a lényeg. Hű de gázulfogalmaztam :)

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Ildi: Ja, igaz.. egyébként most kompenzáltam azt a fél kilót két nap elteltével:) Hiába, lassan emésztem a dolgokat

Eszti: Mikor mész biozni? Megkérdezed akkor nekem?puszi

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Lili jól belehúz, már 2 órája alszik. Apa meg kinyír ha hazaér, itt szalad a lakás én meg netezek :) A töltöttpaprika legalább már kész

Na felkellt..

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Eszti,
köszi, akkor majd megkérdezem tesódat. :)
Ügyi vagy nagyon a fogyival!!
Ildi,
szerintem inkább az az igaz fog ügyben, hogy ilyenkor legyengül az immunrendszerés könnyebben benyelik a bacikat. És igenőn is várom, hogy kibújjon az a 2 még és akkor meglátjuk, hogy mit kap el. Akkor majd a közösség lesz az oka. :D
Gyöngyi,
nem hiszem, hogy allergiás. Remélem nem. Nálam is lassan múlt el, amikor kb 1 hónapja benne voltam. :( Én vasaltam is kicsit az alvási időben. :) Persze lenne még dolgom.
Olgo,
elfelejtettem írni, hogy pihenjél, amennyit csak tudsz és hívj, ha már a doki engedélyezi a játszizást és akkor jövünk!!! Én is várom már. :D
angi79
 
 


Vali! Ilyen szörnyű sorsuk van velem... :lol: :lol: :lol:

Edit! Zazi minden falat után mondogatta, hogy nagyon finom!!! :lol:

Gyöngyi! Azért nem jöttek be a homeos bogyók, mert nem a fülére adtam. :shock: :roll: Semmi különös, csak erre éppen nem gondoltam...

Lidke! Beleborzongtam ebbe az egészbe és nagyon örülök, hogy ilyen pozitív tudtál maradni. Nekem az egész vajúdásod kísértetiesen hasonlít az enyémre, de ezt már mondtam. Én is azon dilemmáztam, hogy kellett volna még sétálni, vagy csak legalább ne feküdni, de nekem sem volt már erőm ehhez. Le a kalappal, hogy egyszer sem kíváncsiskodtatok, hogy milyen nemű! Én nem bírnám ki, pedig mindkét esetben így indultam neki a dolognak. Sőt, a mostani szonográfusból úgy kellett kihúzni. Talán majd a harmadiknál én is kipróbálom ezt az érzést! :lol: Gratulálok mégegyszer! És örülök, hogy jól megy a szopi! Sok puszi nektek!

Szép estét mindenkinek!

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Sziasztok!

Melitta!
Én a vajúdást nem éreztem hosszúnak, vagy elviselhetetlennek, még élveztem is, főleg, mikor rájöttem, hogy milyen mélyen lehet két fájás között egy percet aludni! :D Attila mesélte, hogy volt olyan, hogy még mosolyogtam is álmomban! :D Ugye jól emlékszem, hogy Zazi természetes úton született? Én valószínűleg azért éltem meg ezt az egészet pozitív dologként, mert mikor a Keve született, akkor úgy éreztem, hogy mindentől megfosztottak, ami a szüléshez tartozott volna.
Annak, hogy nem tudjuk a nemét óriási varázsa van szerintem!
Szopi annyira jól megy, hogy pénteken 3750 grammal hoztuk ki a Dévát, azóta csak ma mértük, és visszanyerte a születési súlyát! 4220 gramm volt ma :shock: :shock: :shock: , úgyhogy újra és újra hálát adok érte, hogy kihoztuk, és nem hagytuk tápszerezni! Remélem, így is marad, az eleje Kevével is jól ment, négy hét után jöttek a gondok. :roll:
Zazi jobban van már? Hat az antibigyó?

Vali!
Együttalvós kép úgy készült, hogy így aludtak el egymás mellett a mi felügyeletünkkel, de utána a Dévát vittem is ki, mert a Keve rengeteget vándorol álmában, amivel komoly sérüléseket is okozhat.
Valami csodaszép az az Ildi-féle kép a lányokkal! Olyan béke és meghittség sugárzik belőle!

Ildi!
Vesegörcsöt sajnálom! Lézerrel nem akarod szétzúzatni? Nagynénémnek a személyvonat rázta ki a Balatontól hazáig.
Mit szólt Apa az ovival kapcsolatos tervedhez?

Gyöngyi!
Szülésznőt nem akartam jelzőkkel illetni, mivel ezt eredetileg mégiscsak egy ottani dokinak írtam, de ha már elkezdted... A görény enyhe kifejezés! Engem már a jelenléte is baromira idegesített (pont ettől tartottam, hogy ha választok szülésznőt, akkor az majd meg akar dolgozni a pénzéért, és sokat lesz bent), arról nem is beszélve, hogy áradt belőle az alkohol és a dohányszag!!! :evil:
A nappalos viszont fantasztikus volt, és ami teljes döbbenet volt számomra, nem fogadott el pénzt!!! :shock: Mikor ment el, Attila akart neki egy tizest adni borítékban, és nem fogadta el! Úgy sajnáltam! Neki nagyon szivesen adtam volna!
Lili fülét hogyan kellene melegíteni? Hallottam valami spéci fülmelegítős sapkáról.

Angi!
Én annak idején úgy meglepődtem, mikor írtad, hogy benned nem okozott különösebb lelki törést a császár, de így már értem! :wink: Nem tudom, te hogy voltál vele, nekem a 9-től a műtétig tartó idő volt a legrosszabb, a "fölösleges" fájások miatt.
Köhögés a fogzástól? :shock: Ilyenről még nem hallottam! Az immunrendszer legyengülése, az oké, de attól szerintem se kéne mindent a fogzásra kenni.
Lidinek sok-sok gyógymanót!

Eszti!
Fogyókúrához kitartást! Sopszka salátát imádom! Egyébként elvileg a paradicsom is gyümölcs, csak zöldségként használjuk.

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Lidke, aha, megbeszéltem apával az ötletemet, szerintem még tetszett is neki.
Így akkor kimaradna a bölcsi, jöhetne rögtön az ovi egy év múlva, és még meló is lenne mellette (és nem kell hozzá bébisintér se) :wink:
Melyik szülésznők voltak ezek?
Átdobod privibe a nevüket??? :wink:
Nagyon szépen fejlődik Déva.Olyan jól bele tudnak húzni a hízásba, emlékszem Natasa is egy kilót hízott az első hónapban :D


Angi, igen, legyengült immunrendszertől lehet tényleg...........
Következő tényleg a közösség lesz :lol: :lol: :lol:


Natasa új szava:tészta :D azt kiabálja egész nap!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Zazi hogy van??


Vali, hol vagy ma reggel,??? :wink:
vas
 
 


Ildi: Köszönöm kérdésed ... vacakul. Aludtam 5 órát az éjjel :(
Aliz megint parádézott, én már nem tudom mit kéne vele csinálni. Fent volt fél 11-kor, aztán fél 12-től 1-ig üvöltött, mint a sakál, semmi se volt neki jó. Totál kikészültünk apával mind a ketten, de szerintem a szomszédok is. Reggel 6-kor meg már fent volt :shock:

Jah .. Tegnap délután telefonáltak a bölcsiből, hogy 38,3-as lázzal ébredt. Mire mentem érte, persze már kutya baja sem volt.
Hab a tortán, hogy reggel Vince is hőemelkedéssel kelt :? Ma 1-re visszük őket dokihoz.
Gondolom megint az lesz a válasz, hogy a foga :roll: Még lehet, hogy Vincére is ráfogja, elvégre ő meg most váltja le a tejfogait :o
Na szóval nem unatkozom cseppet se.

Lidke: Ügyik vagytok a szopival :) Csak pozitívan, miért lenne ugyanúgy, mint Kevével??? :wink: Nem lesz most semmi gáz 4 hét után se, majd meglátod! :)

Ez a szülésznő sztori rémes. És akkor enyhe kifejezést használtam :( Alkohol meg dohányszag???????? :evil: :evil: :evil: Hogy engedhették be dolgozni??? Nincs az ilyennek főnöke??? Felháborító!!!
A csecsemős sztorit még - ha jól emlékszem - nem írtad le. Miért kellett saját felelősségetekre kijönni idő előtt?

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: