Új privát üzeneted érkezett!

Ja, én nem vagyok paramami(mármint ami a gyerekkel kapcs.aggódást illeti). Sőt:mindenkinek tátva marad a szája, amikor meglátja, mit csinál Fanni. Én nem mindig avatkozom bele, ha elesik. nem is sokott sírni, csak ha tényleg nagy a baj. viszont olyan szépen megtanult esni, jó a mozgáskoordinációja.Már fél éve megy(8 hónaposan indult el), mára motorral közlekedik, egyedül csúszdázik(a kis házikós csúszdán)és szerintem akrobata lesz :cry:
Persze biztos genetikai adottság is, hogy jó mozgású. A lényeg, hogy hagyom megoldani a kisebb dolgait és csak akkor avatkozom be, ha muszáj.. Pl. elég erőszakos, most kezdi megérteni, hogy nem minden játék az övé a játszin és hogy oda kell adni a játékait, hiszem ő is játszik másokéval.Nem szokott gyerekeket bántani, meg is lepődött, mikor egy hasonló korú kislány minden ok nélük arcon harapta. Ő sose csinált ilyet. Akaratos, de meg tudom vele oldani a dolgokat. Igaz, néha keményen és határozottan, de megérti végül, hogy mi az ábra. na, jó hosszú voltam...

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok!

Boooocs, kitaláltam, hogy ablakot festek, így nemigen van időm írni.

Én előre félek, hogy Domi hisztis lesz (apja-anyja az, ő mitől ne lennne...) és nem lesz elég erőm következetesnek maradni.
Én paramami vagyok, biztos "agyoncsapom" azt a kölköt aki az én tündérkémbe beleharap.
Na jóóó nem a kölköt, hanem a nevelőjét. :lol:

Bár büszke vagyok magamra, mert valamelyik nap Domi magára rántotta a babyphone-t és annyira nem drámáztam!!! Nem hívtam mentőt, tűzoltót, hanem higgadtan borogattam a homlokát és hülyéztem magamat.

Ki mit csinált eme "csodálatos" hétvégn?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Én terhes paramami voltam!
Végig aggodtam a 9 hónapot!
Hál istennek csak akkor sír ha nagyobb baja történt, egy kis elesés meg sem kottyan neki.
Bár hozta már ránk a frászt!
Épp hogy kibújtak az első fogacskái neki esett a dohányzó asztalnak, a felső kettőből letört egy kis darab az egyik mocorgós is lett.
Írány a fogorvos hősiesen türte míg megnézte neki.
Teendő "semmi,, : vigyázni ne hogy beüsse megint vagy ráharapjon valamire-na ezt megoldani lehetetlen!
Köv nap a tv állvánnyal barátkozott össze nagy sírás csupa vér megint minden.
Soha nem ütötte be a száját semmibe most két nap egymás után sikerült neki!
Ezek után lesz ami lesz alapon hagytuk hagy csinálja a kisdolgait
a nagy féltésünkbe /hímes tojás szindróma/ is baj történt.
Happy end meg van a fogacska úgy tünik vissza ágyazódott!
De azóta febr nem jött ki több foga / 6db/ van.
Biztos megijedtek!
üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 

 
 

Zsu!

Fogacska :cry: Nálunk is megijedtek, mert fél éves kora után hónapokig egy sem bújt elő. Most bezzeg 4 is jön egyszerre. Amúgy terhesség alatt én is paráztam, de szerencsére nem lett semmi baj. Azt leszámítva, hogy 6 hetesen összeeesett petezsák címszóval ki akarták kaparni az én drágámat. Csak az anyai ösztönömön múlt, hogy nem mentem el a műtétre. És igazam lett, egy hét múlva már szívhang is volt. Doki bácsi nem állt neg al ábán, amit tőlem kapott.

Dominika!

Hétvége: séta, játszótér volt. Apát hagytuk pihenni. Viszont csütörtökön megyünk nyaralni, ha minden igaz...

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok!

Jó látni, hogy már a második oldalon járunk :wink: Köszi Krisz, hogy szóltál, nézzek be, de nincs is sok időm most sajna...
Megint találtam hangyócákat, így holnap megint jönnek írtani, mi meg Marcival költözünk ki egy napra :cry:

Zsu, Erika :D Örülök Nektek :wink:

Paramamiság: Én már Kristóffal is az voltam, így nem fura, hogy Marcival mit művelek, de persze igyekszem :wink:

Nagy gyermek, s új pár kapcsolata: nálunk rendben van, mondjuk nem is szólnak bele "egymás" dolgaiba. S mielőtt egy pár lettünk mi már egy baráti társaság voltunk, s így már előtte ismerték, s megkockáztatom szerették egymást, így az első meglepetésen, hogy Anya és Laci :shock: túl minden ok volt. Nekem nem kellett megbeszélnem a párommal, hogy nem neveli, magától nem "csinálja". Most, hogy suliban nem túl jó eredmények vannak, mondják anyuék, hogy Laci beszéljen a Kristóffal, na de ő annyit nem szól, hogy magával sem beszél :lol: s úgy látom, hogy így a jobb.
Lányoknál talán más, s az sem mindegy, hogy melyik gyermek hány éves volt, amikor szülők szétváltak, s mikor anyának új partnere lett :roll: gondlom én :roll:
Amikor nyitottam ezt a topikot, akkor nagyon féltem, hogy az (akkor még) én egyetlen (most már nagy) fiam hogyan fogja feldolgozni, hogy már nem egyke....s háááát várakozáson felül :lol: imádja a kisöccsét, sokszor "harcolunk", hogy kinél legyen, ki cipelje a kis popóját :lol:

Sérülések: pár napja esett bele az egyik játékába, mert lüke anyja ott hagyta a járókában ülve, mikor tudom, hogy még nem tud ülni magától :oops: szegénynek megsérül a szemhéjja, sírt is de én utána még fél óráig bömböltem.....azóta hál Istennek nyoma sincs. De anno Kristófot anyuval ketten néztük, amikor mászás közben kicsúszott a keze maga alól, s a szájára esve felrepedt a szája...hívtuk a dokinénit persze, s hát szerencsére nem volt semmi. Mondjuk otthon mindenért hívom a doktornénit, itt be kell menni a kórházba. Meggondolom, hogy megyek-e a sürgősségire...persze, ha komolynak ítélem, akkor minden további nélkül, de nem biztos, hogy minden aprósággal (pedig nem is apróság :oops: )

Hétvége: semmi extra....hűtőcsere, pakolás, egy kis vasalás, bevásárlás, s mostanában "medencézés" a teraszon :wink:

Zsu :oops: bocsi, de én a három ix-et harmincnak értékelem, jól gondlom??? Akkor te nagyon fiatal vagy a kamasz gyerkőchöz, s még így is kiakaszt? :shock: Tényleg mi lesz velünk, ha majd a picik nőnek meg???
Én most értékelem ám szüleimet, hogy tudtak haladni az általam szeretett zenékkel, mert én semmit nem tudok a mai zenevilágról :cry: Mondjuk nekik könnyű volt, mert a Modern Talking hallgatható zene, ugyebár :wink: :lol:

Erika :D Anyum 19 évesen szült engem, s a barátnőim is neki mondták el a dolgaikat, nagyon modern volt. Azért a múlt idő, mert ő 40 évesen lett nagymama, s a kora ellenére szép lassan tényleg nagyis lett....de persze még mindig jót lehet vele beszélgetni :wink:
Ez milyen fura, hogy ő 40 volt, s nagymami, én ha tényleg vállalok még egy babót akkor addigra még szoptathatok is :oops: te úristen :shock:

Na mentem, mindenkinek jó éjszakát!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Zus!

Igen, azok a fogak tényleg beparázhattak azért nemjönnek ki. :D
Már megnyugodtam egy kicsit, hogy másnak is vannak balesetei, nemcsak nekünk.
Félreértés ne essék, nem akartam kárörvendő lenni. :lol:
Nekünk még nincs 1 fogunk se, de szegény Domi nagyon küzd velük.
Ma éjjel így keltünk: este 8-kor szundi. Aztán 10, 2, 4 (1 óra tombolás), majd szunya. Anya ébren, Manó alszik.Olyan, vagyok, mint a 2 napos kaki a sivatag közepén.

Erika!

Minden csodálatom az ösztönödé!!!!Most mondja valaki, hogy nincsenek megmagyarázhatatlan, felsőbbrendű dolgok!!!
Én elmentem volna a műtétre..... :oops:

Kamasztéma: egy vígasztaljon. Asszonygák az okosok, hogy akamaszlány neveése nehezebb, mint a fiúké.
Hát nem tudom.
Majd 13 év múlva nyilatkozom. :lol:

Szilvi!

uyge mi már jól kibeszéltük saját paramamiságunkat!
Szerencsére nálunk is baráti a kapcsolat a párom és fiam között. SŐT!
Sokszor bezárkóznak a szobába, hallom megy a pusmus ezerrel.
Mikor benyitok, akkor széles vigyorral közli, hogy az most ott férfiklub, én húzzak a női klubba vissza.
Aztán hallom még, hogy mondják egymásnak, hogy bizti hallgatózok.
Persze ezt azért hallom mert hallgatózok.... :D
Múltkor megkérdeztem a fiam, hogy van-e barátnője?
Párom rámszólt, hogy ne hozzam zavarba a gyereket, különben is mi közöm hozzá??? Majd mutassa be neki a csajokat, és ő majd leteszteli, hogy illik-e fiamhoz!!! :wink:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Szilvia: igen, jól értelmezted márciusban múltam 30.

Kamaszgond.: számítógép!
Nem tudom ti hogy vagytok vele ,de a lányomat alig lehet kiimátkozni mellőle!
Írogatják egymásnak az idétlentől idétlenebb szövegeket, némely vele egykorúnak olyan fényképei vannak fönnt, hogy az eszem megáll!
Ha bele nézek közli hogy ez magánügy!
Na olyankor borul az agyam jön a kioktatás- válasza rá anya te most hülyének nézel?
Minden "nehezére,, esik.
Két dolog van megkövetelve tőle ebből férjem sem enged:
1, a kitűnő bizonyítvány
2, a sport
Az első pont eddig sikerült is.
A sportra nagy ívben .....-ik.
De ha azt a keveset sem csinálná olyan lenne mint az elefánt.

Erika: talán ezt hívják láthatatlan kapocsnak.
Ezek után mit mondott az orvos?
Jó nyaralást és szép időt!

Kriszta: kitartást!

üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Na a számítógép nálunk is téma.
Mivel a bizije félévkor szar lett és én csak a szépeket láttam benne, így a sumákolás miatt a playstasont is elvettem tőle.
Még a tévét sem kapcsolhatta be este 9-ig.
Hétvégén kiapcsolódsképp 2 tanulás között disznót kellett trágyáznia, vagy lovat pucolnia.
Még csütin megvárom a bizit, ha nem javított, akkor terrort visszaállítom.
A pláne az, amikor kikérdezem és tudja az anyagot, másnap meg ír belőle egy kapa dogát.... :shock:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Szilvi!

Úristen, mindjárt 40 vagyok, de nem tudnám magam nagyinak elképzelni. :cry: Pedig az idő halad....sajna.

Zsu!

Talán azért is nem mentem el a műtétre, mert - nem akarok nagyképű lenni- de azt azért tudom, hogy egy 40 körüli nőnek már nem szabályos a ciklusa és később is foganhat a baba, mint ahogy ez a nagykönyvban meg van írva. De ezt egy sztárnőgyógyásznak tudnia kellene... de igazából nem is ezen buktam ki(mindenki tévedhet) csak amilyen stílusban közölte..minősíthetetlen. Kérdeztem tőle, nemvárhatnánk-e a műtéttel, erre félvállról közli, hogy EBBŐL úgysem lesz semmi. Hát a kis semmim azóta 14 hónapos rosszcsont, a szemem fénye.Neki egy rutinműtét, nekem az életem. Amúgy nem kért elnézést, szerinte ez benne van a pakliban, reggel úgyis megnézett volna műtét előtt egy másik doki és ő mondta volna ki az áment. De mivel nem vagyok kezdő kispályás ezen a téren, TUDOM, hogy egy orvos a legritkább esetben kérdőjelezi meg a kollégája diagnózisát, így tuti, hogy műtét lett volna belőle. Hát, azóta valahogy nem minden dokira tudok istenként felnézni(tisztelet a kivételnek)!

Dominika!

Nagyon irigyellek a párod és Csabi jó kapcsolatának. Mit nem adnék érte, ha ez nálunk is így lenne. Az már hab lenne a tortán, én lennék a világon a legboldogabb.Addig küzdés ezerrel. Tök jó, hogy nálatok vannak állatok és ezáltal meló is van(ne érts félre)de én úgy látom , ezek az elpuhult városi kamaszoknak fogalmuk sincs az ilyesmiről, még csak elképzelni sem tudják, hogy fizikai munka is van a világon. Mindenki iskolába jár, főiskola ma már olyan, mint régen az érettségi, csak éppen dolgozni nem akarodzik. Bocs, ha megbántottam valakit. De én tényleg szeretném, ha Viki látná, hogy egy állattal törődni kell, eteni, ganézni, stb, és nem csak akkor amikor Én akarom.Szerintem tök jó, ha egy gyerek ebben nő föl. Na megyek, pussz mindenkinek!
Erika

Kép
arvaerika
 
 


Erika!

Azért nehogy azt hidd, hogy nálunk nincs gáz. Pl a fiam imád kavargatni.
Nem úgy adja vissza az elmondottakat, mint ahogy azok elhangoznak.
Mostmár olyan túl sok állatka nálunk sincs, mert a fiúknál addig tart az állatőrület, amíg az aranyos.
Ha takarítani kell, akkor mindenki elsunnyogja.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Zsu :D
Nagyon fiatal vagy :wink: de ez "csak" jó neked!
Számítógép: nálunk is van, üzengetnek is a haveroknak, de nem nézem, hogy miről..lehet, hogy fura, de nagyon megbízom a fiamban :oops: egyébként sem érteném, mert spanyolul írogat ugyebár, s el-elgagyogok, de a diákpárbeszéd :oops: na az tuti nem megy..
Ezen kívül gitárleckéket tőlt le, s új együttesek után kutat, na meg éjjel úgy alszik hogy valamilyen sorozat (dr. house, jóbarátok, csengetett mylord) megy a gépen, ő így tud aludni, én meg tiszteletben tartom :wink:
Nálunk (sajnos) igazából nincsenek "követelések", a kítűnő bizitől nagyon messze vagyunk, sportolásba egyszer-egyszer belekezdett, de hiányzott a kitartás.
Viszont gitározni is magától kezdett, s most már olyan zenéket játszik, hogy csuda....mindenki azt mondja, hogy tehetséges, így hagyom, ,hogy ezt csinálja.....hiába erőlteted valamire, ha a gyerek úgy éli meg (gondolom én), mint a kötelezőt, akkor utálni fogja.....

Erika :D
Tényleg nem semmi a dokid, de utána már nem hozzá jártál, vagy igen???
Én biztos, hogy nem tudnék többé bízni benne, még abban sem, hogy milyen nap van ma 8)
Egyébként némelyik tényleg nem érti a női lelket, pedig a nőgyógyásznak igen is ismernie kéne. Nekem Pesten van egy nagyon tuti orvosom, imádom, Kristóf nála született, s itt egy német dokihoz járok, de ő nem vállalta a szülést, szóval nekem volt bőven kalamajkám, de mivel hála Istennek problémamentes volt a terhesség, így inkább csak én parakismamiskodtam :oops:
Háát közle a 40-hez én inkább a harmadikkal szeretnék még babázni, mint az unokámmal :oops:
Jó kapcsolatról a párom, s Kristóf között én (is) írtam, neeeem?
Tényleg nagyon jó, el sem tudom képzelni, hogy ne így legyen. Hogyan teszel különbséget két ember között, akiket nagyon szeretsz?? Mondjuk az egyik a "vérem", így nem lenne kérdés, csak sajnos az nem biztos, hogy az a logikus, racionális, ugye?

Krisz :D
Nem semmi, le a kalappal a következetességed előtt! Én erre (sem) nem vagyok képes...már nagyon sokszor ígértem neki, hogy ezt vagy azt megvonom tőle, s egy hónapja bírtam elvenni a gitárját egy hétvégére, s hétfőn én kérdeztem meg, hogy nem akarja-e visszakapni :oops:
Tudom, hogy nagyon gáz vagyok, de ennek ellenére is hiszem, hogy jó ember lesz belőle....remélem, hogy pár év múlva nem "koppintotok az orromra :roll: (nem hiszem)
Nálunk nagyon szar a bizi, de ha az egyetlen dolgot, amit imád megtiltom neki, akkor még elkeseredettebb lesz, én így okoskodok :roll: s félek, hogy ellenem fordul, vagy valami hülyeséget csinál miatta....lehet, hogy sok hülye filmet nézek :roll:

Mindenkinek jó éjt!
Szilvi

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szilvi!

Néha KELL a szigor és a tiltás, különben nem érzi a súlyát az elhibázott dolgoknak.
Ez kb olyan, mintha a főnököd sosem szidna meg vagy vonna le tőled pénzt azért, mert mindig összetörsz egy autót.
(bocs, hogy az én szakmámat hozztam fel... :oops: )
Nincs visszatartó ereje.

Bár az év végi bizink nekünk sem túl szép, de javított a gázos jegyekből.
Így is a kémia és biosz 2-es lett. A kémiát én sem értem, hogy mitől lett 2-es, azt még megvétózóm a tanárnál. Akárhogy osztottam szoroztam, ő bizony 3-ra állt.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Szilvi!

Doki: nem, nem mentem hozzá többet. Az ügyeletes dokinál szültem, kellemes emlék,de ehhez hozzájárult, hogy magabiztos voltam, ez látszhatott is rajtam és így is álltak hozzám.

egyik barátnőm jár Bp-re sztárdokihoz, de iszonyat pénzeket fizet. Azért jár hozzá, mert a lelkével is törődik. Amúgy ha ezt több doki is bevetné, sokkal több pénzt is leakaszthatnának, mert egy nőnek nagyon is számít a kedvesség, figyelmesség. Persze szakmai tudás is kell, de ha ehhez némi odafigyelés is párosul, a dokinak nyert ügye van és lazán meggazdagodhat.

Bocs, ha nem regáltam a jó kapcsolatotokhoz :?
NAgyon nehéz, nem is tudok igazságot tenni, mert mindettőnek megvan a maga igaza. Több pl-t is tudnék, de nem akarlak untatni. de a legfőbb, hogy bármiben következetes akarok lenni, az ex belerondít. Ez így nem fair, de ez van :cry: A párom ezt unja, hogy Viki minden alól kibújik.
Most jöttünk meg a nyaralásból, gyerekek nagyon élvezték, mi is, csak eléggé elfáradtunk!
Erika

Kép
arvaerika
 
 


Kép fincsi

Kép
arvaerika
 
 


Erika!

Hiába akarsz TE következetes lenni, ha az exed jusztis beleszarik.Ehhez is minden fél akarata KELL.
Ráadásul pont egy kamasznál, aki úgyis nyúlik, mint a rétestészta...
Ezeket az időszakokat csak átvészelni lehet, majd a lányod egyszer úgyis rájön, hogy TI a pároddal csak a legjobbakat akartátok neki.
Most a kamaszfeje össze van zavarva exed jóvoltából
Jól látom a dolgokat?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Dominika!

Hát, igen. Gondold el, minden vitatkozásunk alkalmával a Viki hívta az apját telefonon és nekem el kellett magyaráznom a szitut. Hiába adott nekem igazat, a hátam mögött Vikit védte. Azzal érvelt, hogy neki mint apának kötelessége meghallgatni a lánya gondját. Persze Viki sem hülye, kihasználja a helyzetet. Most is rontott a tavalyi bizihez képest, erre apja mit mond:szegény nem érti, majd jáérjon különtanárhoz. Én tudom, hogy nem ez a fő gond, szarik a tanulásra. Ez nem lenne gond, csak ami tervei vannak, ahhoz ez nem elég. Azt mondta, ráér még tanulni. Apróság: megkértem pakolja el a sulis cuccait. erre bevágja a tornacuccát úgy büdösen az asztal alá. Mikor kérdőre vontam, közölte, majd szeptemberben előveszi. Én ennyiben hagynám a dolgot, és az első tesi óra előtt szépen az orra alá dugnám, hogy tessék, itt van, vidd el így, de apája fel lenne háborodva, hogy miért jár a gyerek ilyen szerkóban, majd ő vesz neki újat.Hát így nem lehet következetesnek lenni. Nem is tudom, hogy bírom ki a nyarat, még felkelni sem hajlandó, mosakodásra alig tudom rávenni. Már a fogszabályzós doki is mondta neki, hogy nem ártana többet fogat mosni, de ze sem hatotta meg. amúgy meg egy tök szép, jó alakú csajszi, szoktam dícsérni is, ha ad magára. Párom cseszegeti, hogy így a kutyának nem fog kelleni. Amúgy igaza van, mert igaz ugyan hogy sok barátja van(fiú is)de a nőt nem igazán látják benne. Én persze vigasztalom, meg elmondhat mindent, mert nem szeretném, ha nem lenne hozzám bizalma. Ilyen téren nincs gond. Jó lenne belelátni a fejébe....
Ja és exnek nincs családja, egyedül él, kamionozik. De ez való neki. Nálunk meg ugye a nagy család annak minden szépségével, gondjával. Teljesen mást lát a két helyen.

Kép
arvaerika
 
 


Huhhh nem egyszerű a sztori.
A fiam is igénytelen volt, de kicsit már normalizálódott a helyzet.
Nemis tudom, hogyan lehetne jobb belátásra bírni.
Talán ha egy barátnő közölné vele: tök jó csaj ellnél ha egy kicsit adnál magadra.
Vagy valami ilyesmi.
A tornacucc nemkimosása nem jár eredménnyel. Ez tapasztalat..-)
Legalábbis az én fiam halál lazán felvette a büdöset. :lol:

Tanulás: az én fiam is szarik rá. De legalább tanul. Már kezdi érteni, hogy mire megy ki a játék. De valójában ő is pató pálosan adja elő, hiába papolok, hogy ne legyen anyja!!!!
Erika asszem erre az időszakra csak két dolgot kell prezentálnunk kölkeinknek: szeretetteljes családi háttér és sok-sok türelem.
Ha tiltunk valamit, jusztis csinálják.
Ha sokat papolunk a tanulásról, még jobban hánynak tőle.
Ez az én tapasztalatom legalábbis.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Ige, egyetértünk tanulás ügyben :wink:
Barátnő szembe nem mond ilyet(igényesség), háta mögött igen, de ezt még nem fogja fel.Amúgy spray, lakk, stb megy ezerrel, majd kiköpöm a tüdőmet reggel, olyan szagok keverednek..de hát az mégsem mosakodás...
Szeretetteljességet max én jelentem neki(már amikor), apja időnként kimutatja az érzelmeit, de kizárólag azért, mert rájött, hogy a lányán kívül senkije nincs.(azért a netes társkeresőn letagadja, hogy van gyereke, sőt az egyik exével beszéltem és jóval a megismerkedésük után derült ki, hogy Viki is a képben van. Azért ez marha szarul eshetett neki)Párom nagyon bunkó tud lenni, tudom nem direkt , de akkor is rosszul esik. Nem tanulta meg, hogy kell a nőkkel bánni, én vagyok neki az első hosszabb kapcs.Saját szülei szerint is irtó makacs, szernitem nem is maradna meg senki mellette(hosszútávon).

Kép
arvaerika
 
 


Erika!

Marad a kitartás és a sok-sok türelem. Be fog nőni a feje lágya, ez az egy vígasztaljon.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Hát, remélem is... :D

Kép
arvaerika
 
 


Váltsunk inkább témát.Egy darabig legalábbis.
Próbáltad már a 90 napos diétát?
Ha igen, hogy vált be?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltüntem, mert az alkalmazottam lelépet egyik napról a másikra!
Egész héten a boltban vagyok, Rebus vigyázz Bencire.
Ha rendeződnek a dolgok jelentkezem.

Üdv Mindenkinek!
Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Dominika!

Nem, még nem, pedig jó lenne, mert rámférne egy kis fogyás. Sajnos nálam lelki alapon működik a fogyás, nagyon jó passzban kell ahhoz lennem, hogy bírjam. Egyelőre nagyon le vagyok strapálva és mivel imádok enni, kínszenvedés lenne elkezdeni. Sajnos párom sem motivál,husinak hív, így aztán végképp nem bírnám. Talán majd később. Futni szívesen eljárnék, de mikor....Nem kifogás, de örülök, ha este beesem az ágyba pár órára, Fanni miatt úgyis kelnem kell még párszor. Akik viszont próbálták, többnyire bejött...

Zsu!
gyere, ha tudsz!

Kép
arvaerika
 
 


Zsu!

Milyen boltocskád van?
Csak úgy lelécelt az alkalmazott? "kedves" ember lehetett.

Erika!

Nekem muszáj elkezdenem. Nekem nagyon jó alakom volt, ráadásul egy hiú oroszlán vagyok. Ugyan sokat kesergek, de az sajna nem éget el elég kalóriát.
Sajna én is imádok enni.
Megcsinálok egy 5 napos méregtelenítést, majd a 90 napos fogyókúrát kezdem el a párommal.
Talán eredményes lesz.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Dominika!
Hát nekem is az a baj, hogy nem szívesen nézek magamra :oops: . Nekem is jó alakom volt, sokat sportoltam , 2000-ben maratont futottam. A lábaim még őrzik ennek emlkékét, de a többi.... A 90 napost azért jó lenne elkezdeni, da ahhoz nagyon tudatosan kéne főznöm. Így, hogy nincs ovi, meg a nagylányomnak sincs suli(meg válogatós is)plusz még napokra-hetekre tök egyedül vagyok a gyerekekkel a panelban, nehéz....de azért nem mondtam le teljesen a fogyiról...

Kép
arvaerika
 
 


Erika!

Én átnéztem a 90 napos diétát. Én úgy veszem észre, hogy tudsz családnak főzni csak nekik körettel adod, magadnak meg nem.
Nekem egyszerűen tele lett a nem létező t...m azzal, hogy méregetnek a régi ismerősök és némelyik van akkora bunkó, hogy kárörvndően megjegyzi, hogy a 2 gyerek az bizony 2 gyerek.

fürdőruhában meg gyalázatosan nézek ki. Persze papa mindig dicsér, ő azt mondja, hogy imádja a husikáimat, de tudom, hogy ez csak bók.
:cry:
Igaz, tényleg sose piszkál a fogyókúrával.
Most azt mondta, hogy ő is végigcsinálja velem a 90 naposat.
Kíváncsi leszek.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Lassan rendeződnek a dolgaim.
Bababizományim van.
Múlt hét vasárnap telefonált az alkalmazott ,hogy hétfőn már nem jönn dolgozni!
Ja és egyéni szoc probléma ,hogy nyitok hétfőn és hogy hová teszem a gyereket!-vedd szó szerint.
Rebi vigyázott rá egész héten.
9-kor nyitottam, fél 12-kor elszaladtam ebédért-utána haza-Bencit megetettem elaltattam és fél 1-re futottam vissza.
Nagyon furi volt megint dolgozni, most már itthon lenni lesz furcsa.

kilók:
február óta Benci nem szopizik-híztam 3 kg-ot, így van szülés elötthöz képest +7 kg.
A verseny súlyomhoz képest+ 20kg
Veszedelmes!!!
De elkezdtem spiningelni nagyon bizom benne, hogy segít és jól is esik a mozgás.
Diétázni is kellene, de mindíg elcsábulok.
üdv Zsu.

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Dominika!

Te párocskád nagyon rendes :D Enyém is elfogad és nem is cseszeget, csak úgy lájtosan. Inkább magamnak nem tetszem így.
Zsu!

Spinning tök jó lehet, már a diéta nélküli mozgás is jó, mert jobb kedve lesz tőle az embernek.

Én egyelőre megpróbálok kevesebbet enni,meglátjuk mennyire bírom. apa ma reggel ment Angliába, pár napra egyedül maradtam a gyerekekkel. Holnap Kenesére megyek velük vonattal, egy barátnőm meghívott hozzájuk. Hát nagy mutatvány lesz, remélem sikerül.
Erika

Kép
arvaerika
 
 


Erika!

Jó utazást, majd gyere és élménybeszámolj nagyokat, jóóóó???

Zsu!

Igen "rendes" alkalmazott. :?
Van szükséged még alkalmazottra? Beugrós vagy főmunkaidősre?
Én lehet, hogy tudnék valakit....ersze csak ha kell.

Én mindent a vaterán szoktam elcsencselni, de nem csak babaholmikat, haenm mindenfélét. Amúgy minden fajta féle hitel nyújtok, biztosítok, ha kell valami szóljatok!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Erika: biztos simán megy majd minden!
Jó pihenést!

Kriszta: köszi megoldodott a helyzet,találtam egy nagyon aranyos kedves hölgyikét, aki nem most kezdte a pályát és tudja értékelni a nyugodt munkahelyet és a kölcsönös megbecsülést!

A "mai,, fiatalok bár tudjátok én sem vagyok egy matuzsálem
sz..-nak a munkára. reggel be megy kinyit este bezár mit érdekli mi van a bolttal Ő így is úgy is megkapja a fizetését!
Soha többet nem kezdek 25 év alattival!
Támogasd a pályakezdőket! Ja biztos megérdemlik! Tisztelet a kivételnek!

üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Zsu!

Sajna a negatív tapasztalat a fiatalokkal :( Én azon vagyok kiakadva, hogy egy játszótéri 25 éves anyuka, aki ugyan nem barátnőm, de sokat vagyunk együtt, állandóan panaszkodik, hogy neki milyen nehéz a megélhetés, apuci kb. negyedmillát keres, jóval többet megengedhet magának,mint mi de semmi nem elég...13 hetes babát vetetett el, mert a 4-en laknak(lift nincs)és a férje állandóan dolgozik és sosincs otthon. Volt, hogy délben haza kellett a pasinak jönnie kiteregetni, mert ő elfáradt. Házimunkát az alvásidő alatt nem végez, takaritani gyerek mellett nem tud....ja, és a karrier....

Dominika!

Végülis elnapoltuk a balatoni pihit., mert nagyon korán kéne indulni(kb.7)gyerekekkel így nehéz lenne egyedül, de pénteken megyünk, ha jó idő lesz. Apa akkorra már itthon lesz és el tud értünk jönni.

Kép
arvaerika
 
 


Zsu!

Örülök, hogy ilyen gyorsan sikerült megoldani!!!!!
Elmondom én mit látok: a mai fiatalok igyekeznek diplomát szerezni (nagyon helyesen). DE!!! Mikor megvan a diploma, várja a sült galambot, mert ugye már neki diplomája van!!
Ő nem megy ám el akárhová akármennyiért!
Inkább otthon élősködik anyuékon munkanélküli segélyen.
Ha elküldi a hivatal valahová, akkor fellengzősen közli, hogy ő ugyan diplomás, ennyiért ugyan ki nem kel az ágyból.

Nekem mezei érettségim van, a fősulit gyerek és munka mellett kezdtem el, de befejezni már nem volt alkalmam.
Van mellette még egy csomó szakmai képzésem.
Én jutalékos alapon dolgozok, van egy alapbérem, arra jön a jutalék.
Ha nem adok el autót vagy hitelt vagy biztosítást, hát éhbérért üzemanyagoztam napi 110 km-t.
DE!!! + év alatt kiépítettem egy olyan ügyfélkört, hogy lazán megélek a "betérő" ügyfelekből.
Aztán flotta értékesítő lettem.
Majd jött Domi és ha visszamegyek dolgozni, újból kell kezdenem az egészet előről, mert az ügyfélkörömet szétosztották.
De sz...ok rá, kezdem előről.
Én elértem a szakmámban azt, hogy mezei érettségivel vezető poziciókat ajánlottak fel különböző bankoknál.
De ezt a kitartásnak köszönhetem és nem a seggemnek meg a nyelvemnek.
NNNA ezt hiányolom a mai fiatalokból.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Na elég értelmetlent írtam a végén, de gondolom értitek a mondandómat.
Persze a tisztelet a kivételnek most is kijár!!!
Nem mindenki ilyen és nemcsak a fiatal korosztálynál érvényes.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Dominika!

Igen igazad van, szerintem őket nem tanították meg arra, hogy valamit tenni is kell azért, ha szeretnénk elérni valamit. Amúgy én nem értek azzal egyet, hogy manapság mindenkinek diplomája van, ugyanis ez nem azt jelenti, hogy mindenki ilyen okos lenne, hanem hogy vannak diplomák, amit semmit sem érnek.(és hány diplomás bunkó van).Viszont egy jó szakember kincseket ér, dehát melózni senki nem akar, jobb minél tovább a suliban ülni és várni, majdcsak lesz valahogy. Nekem is és páromnak is 2 diplománk van, de semmivel sem érzem magam többnek másoknál. Ami pluszt ad a több suli, hogy nagyobb rálátásom van dolgokra és esetleg igényem, de emberként nem vagyok más. És ezt gondolom az orvosokról és más "nagy"emberekről is.

Kép
arvaerika
 
 


Igen Erika!

Sok a hasznavehetetlen diploma (pl: művelődésszervező szak) és egyebek. De a lényeg, hogy a diploma önmagában még sajna kevés.
Ahhoz kell egy szakmai gyakorlat. Minimum 3 éves.
Én is ismerek olyat, aki végigseggelte a közgázt, elég szép eredménnyel el is végezte, de a mai napig titkárnő, mert egyszerűen valódi agyszőke.
Nem jó a gyerekeket CSAK a diploma felé terelni. Én nem is engedem a fiamat gimnáziumba.
Szakközépbe KELL mennie, technikumba.
Kap szakmát érettségivel és technikusi végzettséggel. Aztán mehet fősulira vagy egyetemre, de a lényeg, hogy már lesz 1 szakmája.Az a baj ezzel a diploma kérdéssel, hogy átestünk a ló túloldalára.
A sok tanulás mellett nem lesz idejük dolgozni (többségnek kedve sem) és ezzel az életben nem megy semmire.
Ezt mi szülők rontottuk el, mert annyira féltettük attól, hogy nélkülözniük kelljen és eltoltuk őket a jó szakmák és magas szintű képzések felé. Ergo telítődött a szakma diplomásokkal, hiány van viszont szakemberekből.
Nameg a kivándorlás: hát ki a penész marad itt??? csak az elkötelezett

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Asszem egyetértünk :lol: Ja, és még a kommunikáció is olyan szak, amivel Dunát lehet rekeszteni. Nagyon helyesen tetted, hogy erőszakolod a szakközepet, én sajna nem voltam elég kemény. Viki 6 osztályos gimibe ment, le is szedte volna a fejem, ha nem engedem. Baromi jól érzi magát, csak a jegyei. Fő tárgyakból kettes-hármas. Hiába mindom neki, hogy oké, hogy most jól érzed magad, de a barátnői többsége 4-5 és majd mennek fősulira, jobb egyetemekre ő meg mehet a Tesco-ba árut rakodni. De nem érti a süsüje. :cry:

Kép
arvaerika
 
 


Erika!

Semmi baj!!! Ha nem érti, a piszkálgatással sem fogja. Majd mikor kikerül a nagybetűsbe, akkor leesik neki és elkezd magától tanulni.
Én is ilyen voltam, még a szakközépiskolából is kirúgtak.

Nemrég volt osztálytalálkozónk, érdekes volt látni, hogy az éltanulók szinte semmire se vitték az életben.
Volt bennem némi káröröm is. :oops: :oops: :oops: Fújjj de gonosz vagyok.... :oops:

Bízz benne, elég sokat meg fog tapasztalni az életről.Egyet ne tegyél: ne tartsd el!!!!! Ha nem jár suliba érettségi után, hát menjen el dolgozni, tegyen le zsét az asztalra.
Majd mikor rájön, hogy tescos pénzből nem jön ki a fodrász kozmetika miegymás, akkor tán észbekap.
Nekem majdnem az egész fizumat le kellett tennem, alig maradt valami pénzem. Apám meg mindig mondta, ha tanultál volna...... :lol:
Azt tudom, hogy nálam használt.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Köszi a tanácsot, én is íg ygondolom. Csak sajna előre látom a vesztem.Ha én kemény akarok lenni, majd az apja, meg a rokonság jön, hogy szegényleány, hát képes lennék kirakni, hát agyonra dolgoztatják, stb. Meg hogy mégsem mehet az utcára(de arról hallani sem akar, hogy nála lakjon). Szóval nem hülye ő sem, kihasználja amit lehet. Pár napja próbáltam beszélni az apjával, de valahogy elbeszélünk egymás mellett, állandóan azt szajkózza, hogy én mennyira pénzmániás vagyok, mit számít 100 rongy ide vagy oda. Nem értem, mert aki ismer, mindenkin segiteni próbálok, prsze nem anyagilag, de megpldásokat, és ha önző lennék, nem szültem volna 3 gyereket. Sőt amikor a párom megismertem, fogalmam nem volt róla mennyit keres(nem sokat nem keveset). Nem érdekelt. Annyiban viszont igenis számít a pénz, hogy muszáj tervezni előre rövid és hosszú távon, meg egy családban nem lehet úgy élni, hogy egyszervan lóvé egyszer meg a küszöböt rágjuk. És igenis meg kell tanulniuk, hogy a pénz nem a fán terem. Ezt nem érti az ex. Ő ha bármi balhét elkövetett, a rokonság összefogott és mindig kisegítették a bajból. Amúgy vallásos, de a abban sem alényeget látja. Egyszer templomból jövet azt mondta, nem érti, miért nem segít rajta az isten, pedig annyi pénz bedobottt már a perselybe! Magyarul ez nem más, mint lelki prostitució.Én úgy gondolom, nekünk is tenni kell a boldogulásunkért, sőt!

Kép
arvaerika
 
 


Nem számít neki 100 rongy???

Már írom is a számlaszámom....ha nem számít akkor nem tökmindegy hova dobja? :wink:

Hát ilyen felfogással nem csoda ha nem jutsz előrébb a lányoddal.
Marha segítőkész az exed mondhatom.

:? :? :?

De én akkor is kötném az ebet a karóhoz. Ha nem tetszik neki, akkor pénzelje lányát nyugodtan. Egyszer úgyis tele lesz vele a hócipője és akkor jön el a Te időd!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


dominika1 írta:Hát ilyen felfogással nem csoda ha nem jutsz előrébb a lányoddal.


Ezt az exedre értettem. Elég félreérthetően fogalmaztam meg.... :oops:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Köszi!

Pesze, csak nehéz kivárni, és rossz látni, hogy addig meg elcseszi az életét...ezzel a hozzáállással

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok Lányok!

Mindenkit szeretettel üdvözlök és köszöntök!

Elnézést, hogy zavarok...

E topik elindításának az egyik tagja voltam.
Szilviának még a pici pocaklakó volt amikor indította ( s azóta ő is milyen nagy baba :) )

De sajnos közben a topik nem igazán élt s ha visszaolvastok én is feladtam az ide írást.
S most kíváncsiságból " benéztem " ide s örömmel láttam, hogy ismét írtok, vannak új tagok,működik a topik...ennek örülök igazán...


Nagyon szép napokat s minden jót kívánok mindenkinek!

Rubinita

Kép

Kép
rubinita74
 
 


Szia Rubinita!

Hát akkor gyere sűrűbben!!! :lol: Ne csak olvasó üzemmódban... :D
Többiek hol vagytok? Mindenki nyaral?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Rubinita!

Üdv újra itt! :D
Dominika!
Mi most jöttünk meg a nyaralásból, Siófokon voltunk egy barátnőmnél, neki 3, nekem 2, egy másik barátnőmnek 2 gyereke volt ott. Meg néha kölcsönvettük az egyik unokatesót is, is szép kis létszám volt :shock: De azért jól bírtunk, kajából ipari mennyiség fogyott :lol: Tényleg, hogy állsz a fogyival? Én most kezdtem el kevesebbet enni(nem merem azt írni, hogy fogyózom)mert már nagyon durva, ahogy kinézem. fürdőrucira le sem mertem vetkőzni :oops: Remélem lesz erőm lefogyni egy kicsit.
Vikim nagyanyjánál volt Nagykanizsán az udvartartásával együtt(2 barátnő)mert egyedül sehova nem megy. Nem semmi a mama, hogy bevállalta őket, le a kalappal előtte. De Viki ott sem evett, pedig mama a kedvenceit főzte. Tegnap is előb ért haza, mint mi és felette az összes rántott husit, mi meg nyammoghattuk a krumplit magában. nem mondom, párom milyen mérges volt :?

Kép
arvaerika
 
 


Erika!

nekem jelenleg -2 kg ment le, és nem éhezem mellette vészesen. 90 napos diétának hívják, és működő diéta.
Én 160 cm magas vagyok és most 63 kg.
Apa 119-ről indult, sztem ő vagy 5 kg-ot ledobott, de nem áll mérlegre. :shock:
Célom: 54 kg.

Neked mennyit kéne ledobnod?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Rántott hús felevése: a fiamnál is megfigyelhető az önzőség. Asszem ez kamaszkori velejáró dolog.
Bár a sok piszkának köszönhetően javult ez egy kicsit.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Én 168 cm vagyok és jelenleg 73 kiló. 65 kilóval simán kiegyeznék, az olyan 38-as méret(jelenleg 40-es)De ha több lemenne az sem baj.Én annyit csinálok, hogy próbálom a szénhidrátot meg úgy általában a kaját csökkenteni. Este 5-6 után nem eszem max paradicsomot vagy kefírt. Rendes kaja max. a gyerekek maradéka. Próbálok eleve kevesebbet tenni nekik a tányérra, hogy lehetőleg ne legyen maradék :? Ha nem kéne a családot ellátnom simán le tudnék fogyni, de így nehezebb. Nagy a kisértés. Azért arra figyelek, hogy fokozatosan egyek kevesebbet, mert tapasztalatból tudom, ha hirtelen csökketem az adagot, könnyebb visszahízni. A sport jó lenne, pár hónapja futásadagonként naponta 1 kg ment le, de nem tudom megoldani, párom most is külföldre megy. Annyi, hogy naponta reggel hasazok. Már így is jobb érzés, hogy reggelente nem bálnányi a hasam, egy kicsit lejjebb ment. Mondjuk a sok gyümitől eleve puffadok, de az csak gáz. :oops: Amúgy tök érdekes, mert az utóbbi hetekben szinte zabáltam de a súlyom nem ment feljebb. Ezek szerint erre állt be a szervezetem. De már nagyon szarul éreztem magam, most direkt jól esik egy kis koplalás.

Kép
arvaerika
 
 


Erika!

Ajánlom a 90 napos diétát, tényleg jó és látványos.Én azt "űzöm", már egy hete és kibírható diéta.

www.90naposdieta.hu
www.mindmegette.hu itt recepteket is találsz hozzá

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Köszi!

Ezt a diétát én is nézegettem már, jó lehet meg úgy hallom fogytak is tőle sokan. Szerintem én maradok a kevesebbet eszem elvnél, meglátom, mennyire válik be.Nekem ez a legegyszerűbb, egyrészt mert nem kell előre terveznem, másrészt mert kényelmesebb.

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok Lányok!

Majd megpróbálok mindent végigolvasni , hogy teljesen " képben legyek"...addig kérlek nézzétek el ha még nem sikerül.
Picit magunkról.
Én egy 34 éves anyuka vagyok.
Pedagógus. :)
2 gyermekem van. A kislányom most végezte el az ált. iskolát s szakközépiskolába megy továbbtanulni( német nyelvű közgazdász tagozatra). A kisfiam most lesz 11 hónapos.( mászik,áll,kapaszkodva lépeget,esik, botlik ...nagyon tündéri)

Látom írtatok a 90 napos diétáról :)

Nagyon szupi mert én is el akarom kezdeni a napokban ( egyszer már megpróbáltam most tavasszal....igazán jól haladtam a diétával de sajnos közbejött egy közeli hozzátartozóm gyógyíthatatlan betegsége majd halálesete s lelkileg nem tudtam folytatni :( )
De remélem most sikerül....addig meg "takargatom magam" a nyaraláskor a fürdőhelyeken :D

Ti túl vagytok már a nyaraláson?

Mi még előtte állunk s picit félek, hogy Ruben hogyan viseli majd az utazást , környezetváltozást stb.

Vigyázzatok magatokra, gyerekekre!
Sok puszi mindenkinek!

Rubinita

Kép

Kép
rubinita74
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: