Új privát üzeneted érkezett!

Halihó!

Most voltam tanácsadáson! Megdícsértek, mert csak 1 kilót híztam. Most ennek örömére eszek egy kakaóscsigát és egy meggyes müzlit! Kép Nyami...

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Nekem ma reggelre kifordult a köldököm Kép. De nem fáj meg semmi. Akkor Lili csak nő. Azt olvstam a neten, hogy napi 28-30 gr-ot hízik! 28x7x5 durván egy kiló még.. Jaj, akkor csak meglesz az a 3,60? KépMosom a ruháit Kép.

KépKép
pedina
 
 


Tegnap este én is jót röhögtem magamon. Feküdtem és fel akartam ülni hasizomból. Kidudorodott a pupim, és úgy nevettem, hogy nem sikerült felülni KépKépKépKép
Erre Zoli is meg akarta nézni, és ő is röhögőgörcsöt kapott!!! KépKépKép
Mindjárt én is megnézem, mekkora most Zsombibi.

KépKép
KépKép
anittik
 
 

 
 

Ez a hasizomból felülés mindig mókás. Egyszer-kétszer én is megpróbáltam, és kicsúcsodott a hasam. KépAzóta nem próbálom. Én már a bébibálnás oldalrahemperedős-négykézlábraállós módszerrel ülök fel, vagy ha éjszaka pisilni megyek, akkor a seggemen az ágy szélig csúszóssal. Kép.

KépKép
pedina
 
 


Mi volt a 4D-n Osi?

KépKép
pedina
 
 


Halihó!

Tegnap voltam tanácsadáson. Mindent megbeszéltem a védőnénivel, akit nagyon szeretek, és a dokival is, aki egyre rendesebb, ahogy halad előre a terhességem. KépVoltam a nődoki javaslatára az üzemorvosnál is, aki azt mondta, hogy már réges régen el kellett volna mennem hozzá. Adott igazolást, hogy nagyon veszélyes anyagokkal dolgozom, és hogy vegyenek táppénzre. Megbeszéltem a főnökkel, hogy kiveszek 25 nap szabit, utána jön majd a táppénz. Nem ellenkezett. Igazából még rendes is volt, megértette (vagy úgy csinált mintha...). Zsombi nagyon örült eme ténynek, egész délután ficánkolt! Kép
Viszont éjjel nehezen aludtam, a lakáseladás járt a fejemben. Ma kötjük meg a szerződést, és nagyon izgatott vagyok emiatt. Sokszor felkeltem, mert kiszáradt a szám, nem kaptam az orromon levegőt. Ilyenkor A pici mindig mozdult egyet, és ettől megnyugodtam. Olyan aranyos ez a babu, hogy már most gondoskodik rólam Kép

Én már tudom, hogy Orsi pocijában ki lakik. Azt mondom csak, hogy nem volt téves a megérzése KépKépKép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Sziasztok!
Pletykafészek Kép Azt mondják egy anya mindig megérzi, ahhoz képest, hogy én szinte meg voltam győződve arról, hogy fiunk lesz... Bár anyám is mindkettőnket fiúnak várt (húgom van).
Mosom Lili ruháit meg az összes cuccát. Most néztem, hogy akkora a takaró, hogy duplán hajtva is alig fér el a kiságyban. Na, az a legbüdösebb amúgy. Miért kell az új dolgoknak büdösnek lenni? Ez valami kémia, mi? KépBoltszag.
Szóval akkor te se dolgozol már többet. Beállsz az otthon meresztős kismamák sorába. Bár, ha költöztök, akkor az minden lesz, csak meresztés nem. Az o.k., hogy a tiétek elmegy, de találtatok már másikat?

KépKép
pedina
 
 


Igen, beállok az otthon fenékmeresztősök közéKépKépKép.Az elkövetkezendő időszakunk nagyon zűrös lesz. Egy csomó dologról le kellett mondanunk a lakással kapcsolatban is, mert egyszerűen nincsenek olyanok a kínálatban,amit keresnénk. Szóval néhány kívánságunkról lemondtunk, de így sem lesz könnyű. Már van egy olyan lakás, amit fenntartunk szükségmegoldásként. De mostantól az a feladatunk, hogy keressünk. Ma is megyünk nézegetni ingatlanossal, holnap talán nem, de pénteken megint. Ilyenkor 3-7 lakást nézünk meg, jól az eszünkbe véssük az alarajzot, és otthon leírunk minden tapasztalatot. Én lerajzolom a lakást (nem vagyok rajztehetség, csak nagyon vizuális, mint a nők általábanKép), Zoli írja az infókat róla, és ez alapján fogunk dönteni. Persze számít az ár, a környék és a fűtés tipusa is, de mindent mérlegre kell tennünk, és úgy dönteni. Nem lesz könnyű, de remélem hamar sikerül találni egy megfelelőt. Kép A fenekem növesztése így elmarad, köszönhetően az előttünk álló néhány 10 kilométernek, amit naponta megteszünk majd. Kép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Merrefelé keresgéltek? És mekkorát? Na, nem mintha sokat tudnék tenni a cél érdekében...
Pedig ilyenkor sok az eladó lakás, nem? Állítólag mindenki tavaszal akarja eladni, mert akkor "jobb ára van". Vagy újépítésűt akartok venni?
Mi egyelőre maradunk a másfélben, majd ha Lili ovis lesz, vagy jön a tesója, akkor mi is megpróbálkozunk egy cserével. Sanyit már sikerült lebeszélnem a családi házról, nem az a lelkes barkácsolós fajta, meg én se fogok paradicsomot ültetni a fóliasátorban, úgyhogy mi majd egy sorháziba szeretnénk menni, ahol van egy kis udvar, ahová a gyerek(ek) ki tud(nak) menni játszani.

KépKép
pedina
 
 


Újat semmiképpen nem szeretnénk, mert nem tervezünk hosszú debreceni tartózkodást a későbbiekben. És mivel így nem vagyunk jogosultak semmilyen kedvezményre, ezért marad a szülői segítség, mert a szocpolt még tartogatjuk, hátha építkezünk.
Hogy hol keresgélünk? Igazából az egyetemek környéke érdekel minket, mert nem szeretnénk nagyon messze kerülni a munkahelytől. Mindenképpen nagyobbat szeretnénk, hogy mindenkinek legyen egy kis kuckója. Eleinte mi sem akartunk költözni, de ugye vannak az embernek szülei, akik akkor is beleszólnak a dolgokba, ha te nem is akarod. Nya szóval, marad a Böszörményi út és környéke (Borbíró tér, Menyhárt J. tér).

K

KépKép
KépKép
anittik
 
 


A Menyhárton laktam a 8-ban és a 9-ben is. Kép (És a Jerikón is Kép) A mi lakásunk hasonló elrendezésű, mint az ottaniak, csak kisebb a konyhánk.Kép Szerettem ott lakni, minden közel volt. Csak ezek pont az egyetemek közelsége miatt drágábbak, nem?
Mondjuk a szocpolt tényleg nem érdemes "elpazarolni" akkor, ha építkezni szeretnétek.
Az én apukám is mindig rácsodálkozik a 44 nm-ünkre, ha néha feljön. Kép A 100 nm-es családi házzal nem értik, hogy hogy lehet ekkora területen élni? KépAz se nagyon világos nekik, hogy miért problémázok azon, hogy hová tegyem a babakocsit Kép.

KépKép
pedina
 
 


Sziasztok!

Tegnap megvolt az Uh. Úgy inultunk neki, hogy
1. minden rendben legyen
2. mutassa meg milye is van neki
3. lehetőleg lány legyen

Hát jelentem, minden rendben van. Nem találtak semmi eltérést. Korának megfelelő. Nagyon aktív, de olyan kis sovány még.
Kérlelgetés után csak hajlandó volt egy kicsit megmutatni mi is lesz. Hát 95%-ra mondta a nő, hogy LÁNY!!!! De azért ne vegyek még rózsaszín cuccokat. Hát elkésett, mert már turkáltam neki édes kis szoknyácskát. Nagyon boldog vagyok. Szívem mélyén nagyon lányt szerettem volna. Férjemnek igazából mindegy volt, de mivel nagyon boldog vagyok ezért ő is az. Hát remélem nem közlik, hogy mégiscsak fiú. Semmi gond nem lenne akkor sem, de már nagyon beleéltem magam a lánykába. Berei Bodza Csenge lesz a neve.

Remélem minden ok lesz a továbbiakban is.

Ma voltam Debrecenbe a szemészeten. Kellett egy orvosi igazolás, hogy szülhetek természetesen. Alig láttam 4 órán keresztül a szemcsepptől és a sok ilyen-olyan fényektől...
Volt egy picuri 6 hetes kisfiúcska. Olyan édes volt. Néztem, néztem, majd megkérdeztem anyától, hogy "Anya, mit fogok én csinálni egy ekkora gyerekkel?" Tökre megijedtem. De anyukám megnyugtatott, hogy menni fog.

Szóval most nagyon boldogok vagyunk!

Orsi

Kép
tokajkincse
 
 


2:1 a lányoknak. Kép Akkor most már megnyugodtál...Edit, te mikor mész UH-ra? (Kérdem én, akinek 8 hónapig titkolózott a lánya...)

KépKép
pedina
 
 


Edina!
Sikeresen túljotottunk az első akadályon, aláírtuk a szerződést. Elkelt a lakás. Már láttunk is egyet, ahová beköltöznénk. Jó lepukkant, de nagyon olcsó - 8,8M-ra tartják, 65nm-es 1+2 feles, nagy étkezős, hangulatos lakás. Én már fejben be is rendeztem. A gyerekszobába nem kellene szekrényt vennünk, mert van beépített, amit olyanra festek, amilyenre akarok. Óriási az étkező, igaz a konyha nem nagy, de ha csak főz az ember, nem érdekes. Nagyon izgatott vagyok miatta. Remélem nem viszik el az orrunk elől. Kép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Nekem legközelebb március elején kell menni uh.-ra; de már olyan izgi, hogy mindenki tudja, hogy én is nagyon szeretném tudni a mi kis Manócskánk nemét!!!!

KépKép
editmaci
 
 



KépKép
KépKép
anittik
 
 


Gratula! Szerintem nem az a lényeg, hogy nagy legyen a konyha, úgyis csak egyedül nyomulunk benne (kivéve ha "segít" a gyerek), nekem is tele van a fal polccal. Nálunk az a baj, hogy asztal sem fér be, úgyhogy a bazi nagy nappalink szolgál ebédlőként, nappaliként és - miután úgy voltunk vele, hogy Lilinek legyen nyugodt szobája - hálószobaként is. Edit, mire a te babád neme kiderül, addigra én meg is szülök Kép. Amúgy mi úgy voltunk vele, hogy olyan mind1, pillanatok alatt átálltam fiúról lányra. A vicces az lesz, ha mégis fiú,de akkor majd csak itthon hordja a rózsaszínt..Kép. Holnap megyek NST-re meg dokihoz megint (az utolsó hónapban ez a legszarabb), szerintem most nem lesz UH. Bár nekem úgy tűnt, hogy kismókus még nem "állt fejre", akkor viszont meg addig nézik, amíg meg nem történik.
Tegnap nagy ficánka volt este meg éjszaka, keményedésekkel, rugdosásokkal, izomgörcsökkel tarkítva Kép. Apánk meg is ijedt, hogy szülés lesz, de mondtam neki, hogy addig amíg röhögve próbálom hajnali 4-kor meggyőzni a gyereket, hogy aludjon, addig ne aggódjon. Majd ha eltorzult arccal vele veszekszem...akkor igen. Ennyitől fosok az egész szülésben. Én az a típus vagyok, hogy ha valami bajom van, akkor behúzódok egy sarokba, és hagyjon mindenki elpusztulni Kép. Rosszul tűröm, ha ilyenkor "foglalkoznak velem". Nem tudom, fenyeget-e ez a veszély a szülőszobán, de a végén csak rámnéznek... Sanyi végig velem lesz, úgyhogy ő fogja kapni az egész áldást tőlem. "Hagyjál békén, ne szólj hozzám, ne simogass, ne nyúlj már hozzám..." Jaj, de borzalmas tudok lenni Kép.

KépKép
pedina
 
 


Edina, te melyik kórházban fogsz szülni?

KépKép
editmaci
 
 


Ezzel a dologgal a szülőszobán, én is így vagyok. Szeretném, ha Zoli bent lenne velem, de nem mondott még mindig igent. Annyira talán már hajlik, hogy a vajúdáskor bejön, aztán amikor belecsapunk a lecsóba, akkor kimegy. Nekem így is jó lenne, csak legyen velem egy olyan ember, akiben 1000%-ig megbízok, és fogja a kezem, amikor félek, vagy fáj. Remélem meg fogja érteni, és tényleg ott lesz velem. És én sem nagyon tűröm, ha nagyon körbeugrándoznak, amikor bajom van, csak annyira foglakozzanak velem, amennyire én szeretném.
Tegnap Zsombi is nagyon fürge kisember volt. Alig bírtam a kezemmel követni, hogy merre jár. Persze este 10-kor jött rá, hogy ő még csak aludt, és mozogni is kellene. Bár amikor az ügyvédnél voltunk, akkor néha jelzett, hogy ne legyek már annyira feszült, merthát izgultam nagyon. Csak a lakásunkról döntöttünk. Kép Aztán mikor hazaértünk semmi, egész lakásnézés közben semmi, na akkor aludjunk - hajrá, jöhet a mehet! KépKépKép Egyszer a jobb oldalamon akart kibújni, 10 másodperc múlva a balon, aztán a púpomnál, majd a hólyagomnál. Eszméletlen, milyen gyorsan mozog! Akkor szóltam Zolinak, hogy tegye a hasamra a kezét, és várjon türelemmel. Kb. 10 percig bírta, de semmi. Mihelyst levette a kezét, rögtön nekikezdett ez a kis csibészke! Kép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Arról mit tudtok, hogy mostanában már a szülésznőt is meg szokták előre fogadni? Vagy azt az orvos mondja meg, hogy kivel szeret együtt dolgozni? Nektek lesz fogadott szülésznőtök?

KépKép
editmaci
 
 


Erről még így konkrétan nem hallottam, de szerintem a doki is tud majd valakit, akivel már összeszoktak.

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Egyébként az egész terhasség alatt én is attól félek, hogy nem fogom tudni, hogy mikor kell majd kórházba menni,mit kell csinálni,stb.
Mi még nem döntöttünk arról, hogy Imi bent lesz e velem a szülőszobában vagy sem.

KépKép
editmaci
 
 


Én a megyeiben fogok szülni, elsősorban azért, mert a dokim ott dolgozik (hozzá járok évek óta, sőt: én is nála születtemKép), másrészt meg közel van. Itt csak a szülőszobára beosztottak közül lehet szülésznőt választani, amúgy nem. A szülésznők nem tudom milyenek, egyet ismerek látásból, de a nővérkék között van egy-két gázos.
Valamelyik nap találkoztam egy volt gimis osztálytársamékkal (ő is Edina és a kislányuk Lili Kép), ő nagyon javasolta az EDA-t. Most úgy vagyok vele, hogy megpróbálom fájdalomcsillapítás nélkül, max. gázzal, de ugye soha ne mondd, hogy soha. Mindenki mást mond arról, hogy mennyire fáj. A barátnőm szerint nem gázos, anyám elmondása szerint azt se bánta volna, ha agyonütik...
Mindenki máshogy éli meg, meg más a fájdalomküszöb. Nincsenek nagy elvárásaim, úgy indulok neki, hogy qrvásul fájni fog, szar lesz, sokáig fog tartani, aztán max. kellemes meglepetés érhet.
Mi Sanyival évekkel ezelőtt tisztáztuk, hogy én egyedül nem szülök. Szegénykém nagyon fél, de be akar jönni. Igyekszem felkészíteni arra, hogy mire számítson, nehogy ott kezdjen pánikolni, meg többször is megkértem, hogy szedje össze magát, ne azzal kelljen nekem foglalkozni, hogy az ő lelkivilágát ápolgassam Kép. Nem a látványtól fél, azt a barátnőm párja elmondta neki, hogy mire számítson, hanem a tehetetlenségtől, meg hogy lát szenvedni. Van olyan doki, aki nem szereti, ha apuka bent van, amert akkor anyu tombol. Ez szerintem marhaság. Én sokkal jobban uralkodom magamon, ha ő ott van. Most az dobja fel, hogy ő kapja meg először a babát, lemérheti, ráírhatja a szalagra a nevét...Kép, amíg anyut összefoltozzák.

KépKép
pedina
 
 


Hű, ez jó taktika. Majd bevetem Zolinál is. Hátha akkor lágyul a szivecskéje. KépKép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Mindig olvasni olyanokat, hogy van olyan apuka, aki megbánta, hogy bement, mert onnantól kezdve nem tudott nőként nézni a feleségére. De ez mindig valakinek az ismerősének az ismerőse. A mi barátaink, ismerőseink között szinte minden apuka bent volt a szülésnél, és pozitív élményekkel távoztak, és egyik sem hagyta ott a feleségét azóta sem, és a gyerekhez is jobban kötődnek. Persze, adott esetben láttak olyat, amit kihagytak volna (az egyiknek a kiterített méhlepény volt horrorisztikus élmény, mert nem számított rá), de egyik sem arról beszél, meg hogy anyu eltörte félig a kezét, és hogy meddig tartott és ő már hogy unta. Olyat is hallottam már kismamáktól, hogy ha bent van a férj, akkor nem foglalkoznak annyit veled. Inkább a férjem foglalkozzon velem, mint egy tök idegen szülésznő. Szerintem nekik is jobb, ha ott vannak és tudják, hogy mi történik, mint ha órákig ülnek kint és nem tudják, hogy mi van bent. Persze van egy (egészségügyi dolgozó!!!!) férj az ismeretségi körben, akinek sikerült mindig úgy intézni, hogy ne legyen bent egyik gyereke születésénél se. Nem mondom, hogy a csajnak nem esett rosszul. Nem vagyok azon a nézeten, hogy a férjnek semmi helye a szülőszobában, ha ott volt, amikor megcsináltuk, legyen ott, amikor világra jön. A java meló úgyis a miénk. Nekem az idegen, hogy a barátnőm, anyám vagy anyósom legyen bent, mert hogy elvileg ez az ősi módszer, és ez a természetes. Barátnőm, anyósom akárhogy is egy idegen, de úgy érzem, hogy az életem ennél a részénél anyámnak sincs semmi keresnivalója...

KépKép
pedina
 
 


Hát ezt én sem tudtam volna másképp megfogalmazni! KépNem tudnám elképzelni, hogy anya legyen bent velem, vagy akár anyósom. Vagy Zoli vagy senki! Persze járhat úgy is Zoli, mint az az apuka, aki a lakásunkat vette meg. 3 éves a kislányuk, tündéri kiscsaj! Bevitte az asszonyt a kórházba, aztán már a kezébe is nyomták a zöld szerkót, hogy oké apuka, ezt vegye fel. A srácnak még ellenkezni sem volt ideje a meglepetéstől és már ott is volt a felesége mellett a szülőszobán. KépKép Ahogy fogalmazott, nem az "érkezési oldalon" állt, de nagyon jó volt, hogy végülis bennmaradt. Láttam Zolin, hogy gondolkodóba esik Kép. Aztán az ingatlanos csaj is mondta, hogy ő kétszer látta sírni a férjét, a gyerekeik születésekor. Kép Érik Zolit a pozitív tapasztalatok.

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Edina, nem tudsz nekem abban segíteni, hogy cytológia ügyben mit kell hívni a megyeiben.Ugyanis amikor legutoljára voltam a dokinál akkor azt mondta, hogy a cytológia eredmény miatt majd telefonálni kell.Csak azt a nagy izgalomban elfelejtettem megkérdezni, hogy hová telefonáljak!

KépKép
editmaci
 
 


Inkább azon izguljunk, hogy úgy járjanak a férjeink, mint a barátnőmé. Beértek a kórházba, elment átöltözni és úgy szaladtak érte, hogy jöjjön már apuka, mert jön a gyerek...Na, nem ő tökölt, a gyerek jött marha hamar Kép
Általában figyelnek arra, hogy apa ne az "érkezési oldalon" álljon Kép, nem az orvosnak kell a segítség, hanem nekünk.
Sanyival mi akkor is bőgtünk, amikor kiderült, hogy Lili van. Kép Egyébként szerintem az ismeretlentől félnek, meg, hogy kínlódni látnak minket. Ezért igyekszem felkészíteni, mesélek neki, hogy mi fog történni, hagyom, hogy elmondja a szorongásait. Na és persze nem árulok neki zsákbamacskát: fájni fog, szenvedni fogok, de nem ez a lényeg. Ettől függetlenül továbbra is fél, de nem mondja azt, hogy "tudod mit anya, mégse megyek én be." És nem azért mert tudja, hogy rossszul esne, hanem mert ott a helye.

KépKép
pedina
 
 


Edit, ez jó kérdés, én megnéztem magamnak a gépben.Kép Próbáld meg felhívni azt a rendelőt, ahol levették. Ott az asszisztens meg tudja neked nézni - ha akarja.

KépKép
pedina
 
 


A központos nagy nehezen csak kitalálta, hogy hová kapcsoljon, de ott azt mondták majd két óra után érdeklődjek! Kiváncsi vagyok lesz e még ott valaki aki megnézze nekem.

KépKép
editmaci
 
 


Két óra után? Kép Bajos.
Dokihoz mikor mész? Ill . kihez jársz? Az ifjabb titánok elboldogulnak a géppel maguk is, meg tudják nézni.
Azt mondja a múltkor az adminisztrátor csaj: jaj, hát magának ki töltötte ki ilyen rendesen az adatlapját? Felvilágosítottam, hogy én. Azért tök gáz, amikor az tűnik fel, hogy valami úgy van kitöltve, ahogy kell...Ahhoz képest, hogy elvileg minden adatot minden megjelenéskor egyeztetni kéne, engem a múltkor simán összekevertek egy másik csajjal. Kezembe adta a papírt, mondom neki, ez nem én vagyok, bár a lelet az enyém, csak az adatok nem. És én voltam majdnem a hülye. Nem ő, mert nem kérdezte meg, hogy hogy hívnak. És utána az a legszebb, hogy beb*szta az orvost, hogy miért nem azt a kismamát hívta be, akit ő "beletett a gépbe". Ezt a szar anyakönyvi kivonatot mindig elfelejtem megkérdezni!!! Na, holnap hátha eszembe jut.

KépKép
pedina
 
 


Jó lenne, ha Zsombi is sietne. Annak idején én is megszülettem 3 óra alatt. Anyát fél 6-kor tolták be szülni, és 9-kor már meg is voltam. Kép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Dokihoz csak két hét múlva megyek, Cziáky Tamáshoz járok.
Ha délután nem sikerül megtudnom akkor lehet, hogy megvárom amíg legközelebb megyek és akkor majd megmondják.
Hátigen! Néha az adminisztrátorok azt hiszik, hogy ők a rendelésen az istenek! mondjuk az igaz, hogy mióta számítógépre kell vinni mindent,azóta nem lehet ugrándozni egyik betegtől a másikig, de elvileg ezzel a dokiknak is tisztába kéne lenni.
Én egyébként a múltkor teljesen le voltam döbbenve a terhespatológián, mert azok a dokik akik nem is rendeltek simán bemászkáltak a saját betegeikkel a rendelésre.Volt úgy három kismama és orvos volt bent egyszerre! Na azt nem lehet egyszerű követni a géppel! Csak ebben az a gáz, hogy mi van akkor ha valaki ott fekszik kitárulkozva, és akkor mennek be.Egyébként sem az a legkellemesebb helyzet egy nőnek.
Szóval nekem fura volt az az átjáróház!

KépKép
editmaci
 
 


Hát a három óra még elég elfogadható idő, de amikkel rémisztgetnek mint első szülőt:10-12 óra!!nagyon félelmetes, nem?

KépKép
editmaci
 
 


Ne is mondd! Bár anyukámnak is én voltam az első. Sőt a barátnőm most szült, első gyerek, 3 óra alatt neki is meglett a baba. Igaz, amikor 5 percesek voltak a fájásai már 3 és fél ujjnyira volt tágulva. Kép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Edit! Múlt héten pénteken én ugyanezen voltam ledöbbenve, lehet, hogy te is ott álltál a terhespatológia előtt? KépSanyi is azt nézte, hogy mintha ott senki nem rendelne, vagy 8 különböző doki be, beteggel. Takács is elment a szülőszobára, erre jött egy csaj, bekopogott,mondta, hogy ő XY doktorurat hívta telefonon, mondta neki, hogy jöjjön ide, mindjárt jön. Adott esetben ha én vagyok bent, amikor XY doktor úr bejön a hölggyel, lehet, hogy kizavarom őket. Én azért jártam eddig magánrendelésre, mert utáltam azt, hogy járkálnak rajtam keresztül, ordítani lett volna kedvem, amikor egy szál picsában álltam az öltözőben (ami ugye közös a másik rendelővel) és a kollegina minden szívfájdalom nélkül átgrasszált rajtam tűzőkapocsért, majd fellökött. Legalább annyi legyen már bennük, ha egyszer átjön, akkor jöjjön az ajtón...Így is megvan az esélye annak, hogy olyan pozícióban lát, amilyenben anyám se látott közel 30 éve, de akkor se az öltözőn kereszül.
És az a gáz, hogy nyávognak, hogy állandóan feljelentik őket a betegek, csak én olvastam is ezeket a feljelentéseket: 90%-uk ilyenekről szól, szinte mindenki a hozzáállást és a bánásmódot sérelmezi.

KépKép
pedina
 
 


Nem, én két hete voltam csütörtökön, de akkor ezek szerint mindegy mikor megy az ember!
Egyébként sikerült őket felhívnom, egy nagyon "kedves" néni,nagyon "kedvesen" közölte velem az eredményt.Szerencsére negatív lett, úgyhogy nem törődtem a modorával.
Egyébként nálunk is jellemző 1-2 dokira (főleg az osztályvezetőre), hogyha neki jön valaki fontos betege, akkor mindenkinek ahhoz kell statisztálni, de azokon a napokon amikor ő rendel, másnak még levegőt sem lehet venni.Szerencsére nálunk tényleg nem jellemző ez a mászkálás, de szerintem ez részben az ottani osztályvezető lazasága is, hogy ilyeneket megenged.Nagy lehet az empátiás kézsége!!:.(
De a legborzasztóbb az, hogy se elnézést nem kérnek, semmi.Lehet, hogy nekik ez természetes, de pl. én minden alkalommal tök ideg voltam amikor oda kellett menni..Szerencsére amikor én mentem be senki nem zaklatott:-)

KépKép
editmaci
 
 


Az a szar sok egészségügyisben, hogy elfelejtik, milyen a másik oldalon. Baromi kiszolgáltatott helyzetben vagy amúgy is betegen (bár a terhes nem beteg, csak úgy kezelik), és az ő intimszférája lehet, hogy kicsit odébb kezdődik, mint az enyém, de nem szeretem, ha belemászik. És a nőgyógyászat amúgy is egyike a legintimebb szakmáknak, de én szemészeten se szeretem, ha rámnyitnak. És az a bosszantó, hogy kicsi odafigyelés kérdése lenne az egész. Ismerem az egyik "műtősfiút" a szülészeten, aut mondja nekem: majd megnézlek ha szülsz. És amikor mondtam neki, hogy ne tedd légyszi, furcsán nézett. Ennyire nem jut el az agyukig, hogy ami neki meló, neked a legszemélyesebb magánügyed.

KépKép
pedina
 
 


Sziasztok! Ez az utolsó munkanapom. Alakulnak az új lakás dolgai is, remélhetőleg hamar lesz netünk. Zsombi jól van, itt ugrándozik KépKép. Tegnap voltam egy baba-mama talin. Olyan édes volt a kisbaba (6 hetes, kislány), zabálnivaló! KépKép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Sziasztok! Jó pihenést Kriszti, aztán gyere vissza hamar közénk.
Ma voltam NST-n, szerintem tök jól van a gyerek. Kép Kicsit lusti volt, de ez belefér. Azonban ennek örömére, meg, hogy jövő héten 37. hét, kedden is mennem kell, merthogy a babuci érett súlyban van, minden o.k. vele, és az NST alapján lassul. Ami elvileg annak a jele, hogy kibújásra készül. KépNem reggel pörög a csaj, hanem este, de ez senkit sem hat meg. Kép

KépKép
pedina
 
 


Sziasztok Lányok,

Kriszti, nektek drukkolok, hogy összejöjjön ez a lakás-gyü, hajrá! Mindenkinek úgy egyébként jó egészséget, és örömmel olvasom a tapasztalatokat. Egyelőre még mindig nem tudom hozzászólni:-(
Puszi.
vbea
 
 


Marhára értelmes vagyok ma. Tehát: Krisztiéknek lakás-ügy:-)))
Nem úgy egyébként, hanem elsősorban egészséget és boldogságot ezekre a hónapokra.
Majd hozzászólok, amikor úgy érzem...:-)
Pusz.
vbea
 
 


Sziasztok!
Edina, mi újság veled? hogy vagy?
Én ma voltam megint terhesgondozáson, szerencsére nem híztam csak egy kilót!!! a jövő hét elején kell mennem vérvételre (AFP).Egyébként nagyon nyugisan telnek mostanában a napjaim, semmi panaszom nincs szerencsére.Csak a pocim nő már, de ennek nagyon örülök!
Pusszantás!!!
Edit

KépKép
editmaci
 
 


Edit, tessék képet küldeni!

Edina, egyben vagytok még vagy Lili hamarabb kibújt? Nem szoktál te így eltünedezni!

Kép
tokajkincse
 
 


Sziasztok4
Kösz az aggódást, de még egyben Kép. Tegnap pihi-napot tartottam, mert Lili átbulizott két éjszakát, meg elkapott az utolsó időszakos anyukák réme, az aranyér Kép. Ma NST-n voltam, 8-ra értem oda, voltak előttem vagy 600-an, 11 után végeztem, erre a dokim akkor ment be a műtőbe. Kép Két órás műtét. Közben meglátogattam minden kórházban dolgozó ismerősömet Kép. Dokim a lépcsőn száguldva ránézett az eredményre, közölte, hogy "a nyugodt hétvégénk érdekében" jöjjek már pénteken is, és ennyi. Kép Lili tiszta süsüske, úgy pörög egész nap, mintha fizetnék érte.
Amúgy jól vagyok, kicsit sok a víz rajtam, de elvileg minden o.k. Néha már vannak jóslófájásaim Kép. De még mindig nem szaladgálok óránként WC-re, és többnyire aludni is tudok...Kép Még 4 hét. Elvileg. Egyesek szerint 3. Kép

KépKép
pedina
 
 


Sziasztok!

Lakás-ügy megoldva!!! Lefoglalóztunk egyet a szomszéd lépcsőházban! KépKépKép Már "csak" annyi a dolgunk, hogy megvárjuk a miénk után járó pénzt, és odaadjuk ezért a nekünk újért! Na de nem aggódom, úgyis rendben lesz minden! Kép

Edina! Lili ügyes lány, tudja ő, mikor kell kibújnia! Kép Kérdezd meg, nem mehetnél-e este NST-re, akkor hátha leesne nekik, hog ykora reggel a babu még alszik.Kép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Ma nem aludt. Pont ez a lényeg. Máskor 140-es pulzuska, egy-két rúgás. Most kb. 50 rúgás meg 150-es 160-as pulzus. A múlt héten azt mondták, hogy lassul a gyerek, lassan kijön, erre ma rácáfolt Kép. De még mindig jobb, mint annak az anyukának, akit 3-szor hívtak vissza, mert nem mozgott a baba semmit...Nem tudom mi van ma vele, szinte semmit se aludt egész nap, csak ficánkol Kép.
Kriszti, akkor talicskával is költözhettek!!! Kép A barátnőmék a Daraboson laknak, és a Plázában vettek egy hűtőt. Kérdezték, hogy kérnek-e házhozszállítást. Kértek. Kitöltötték a papírokat, a pasas meg felháborodott, hogy hülyének nézik. Ezek meg erősködtek - szerintem tök jogosan -, hogy ők miért cipeljék a cuccot haza, azt se tudják hogyan, amikor JÁR a házhozszállítás. Aztán nagy kegyesen valami kerekeskocsival áttolták nekik Kép.

KépKép
pedina
 
 


Sziasztok kismamák!
Hogy vagytok?
Edina már én is azt hittem, hogy Lilinek elege lett a jólétből, és kibújt, azért nem írtál.de azért jó, hogy minden rendben van. Ti a Lilit, hogy fogjátok anyakönyveztetni? Lili,Liliána, Lilla?

Orsi, te meggyógyultál már?Remélem már minden rendben van veled.

Képzeljétek kaptam az egyik rokonunktól egy csomó könyvet, amiből nagyon sok hasznos infót gyüjtöttem be.eddig csak újságokat vettem, azok is jók, de ezek a könyvek nagyon tetszenek. egész nap azokat bújom.
Tudom, hogy még nagyon messze van, de én mostanában állandóan a szülésen agyalok.Félek tőle, meg attól, hogy nem fogom tudni, hogy mit kell csinálni, mikor kell bemenni, stb.Mi lesz velem még 5 hónapig!!!

Kriszti!
örülök, hogy meg van a lakás, azt hiszem nem fogsz unatkozni mostanában! De azért nagyon vigyázz magatokra!!

KépKép
editmaci
 
 


Hello!
Lili lesz, szimplán.Kép Persze, ha nem derül ki a végén, hogy Bálint Kép. Én úgy vagyok vele, hogy az is előfordulhat, annyira nehezen mutatta meg, hogy mije van. Kép
Én tudom lányok, de egyelőre nem félek a szüléstől, pedig egyre közelebb vagyok hozzá, érik a lepényem Kép, vannak jóslófájásaim. Engem inkább az izgat, hogy a gyerekkel nem legyen semmi baj. Én nagyon fostam a császártól, de egyelőre úgy néz ki, hogy nem lesz rá szükség. Jobban szeretném, ha Lili a hagyományos úton jönne világra, egyszer már át van vágva a hasam, kösz, ha lehet kihagynám mégegyszer. Tegnap a szennyestartón hagytam az egyik babamagazint, és apu üldögélés közben elolvasta a "hogyan segítsünk a vajúdásban?" c. cikket. Kép Marha büszke magára, hogy már fog tudni segíteni, és lesz neki is dolga. KépSzerintem Sanyi sokkal jobban fél. Éjszaka többször is arra kelek, hogy ébren van, meg állandóan telefonál, ha a munkahelyéről ki kell mennie a városba, csak, hogy tudjam hol van- holott 2 telefon van nála. Kép
Mindketten járunk be a gyerekszobába minden nap, csak úgy szétnézni...Hihetetlen, hogy elvileg egy hónap múlva már Lili is itt lesz velünk...Kép

KépKép
pedina
 
 


Nálunk otthon az utcában most szült egy csaj, az első pillanattól fogva azt mondták neki, hogy kislány, erre szült egy hatalmas kisfiút.Nagyon örültek neki, de volt bennük egy kis csalódás, hiszen biztosra mondták nekik, hogy kislány lesz. hát ilyen is van. Egyébként én is úgy vagyok vele, hogy az a biztos, amikor már megszületett, és lehet látni, hogy mi a neme.
Na, persze a másik parám nekem is az, hogy a babóval minden rendben legyen, de most épp ez foglalkoztat. Az, hogy a gyerek egészségesen szülessen, szinte mindíg ott motoszkál bennem.
Mi még nem rendeztük be a gyerekszobát, egyenlőre még az a lomos szoba.Lassacskán majd mi is nekikezdünk, mert én nem szeretnék mindent az utolsó hónapban megvenni; anyagilag is könnyebb ha minden hónapban megveszünk valamit. Persze először még ki kell űríteni, ez a feladat pedig rám vár!!!

KépKép
editmaci
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: