Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni Én is hozzátok:)
Külföldön élünk és már 4 éve próbálkoztunk a babával.
Most 37 évesen sikerült,első baba lesz:)
Tegnap voltunk ultrahangon és már dobogott a kicsi szive!
Ma vagyok 6 hetes és május 1-re várom a babát.
Székrekedésre van valami jó tippetek?

ReniLilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers
mirmite
Jászberény
 
 


@mirmite:


Szia, gratulálok!!! Székrekedésre nekem az aszalt szilva, ami bejött :) de a szilvalekvár kakaó kombó is megteszi a hatását, csak az hasfájással jár :)

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


jadeybenyjaz 

Köszönöm!
Hasfájás van enélkül is,több nem kell:)
Szilvát kipróbálom,köszi:)

ReniLilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers
mirmite
Jászberény
 
 

 
 

Hol vagytok lányok és babócák? :)

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!
április 6-8ra vagyok másodikkal "kiírva" a kalkulátor szerint -de jövő héten végre lesz "hivatalos" kiírásos dátumom is!

jadeybenyjaz : Hohes C este lefekvés előtt féllitert nyomj be ... nekem 3 nap után az segített végre :S
meszisziszi
Budapest VI. kerület
 
 


Jaj, most látom, mirmite-kérdezte :S bocsesz -remélem Neked is segít az ötlet! :)
meszisziszi
Budapest VI. kerület
 
 


Köszi :) A Hohes c mindenre jó :)

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Olvastalak végig titeket, de nem mertem írni. Valahogyan nagyon ráparáztam, hogy minden rendben legyen. Múltkor még túl fiatal volt, nem volt szívhang, így tegnap kellett visszamennünk a dokihoz. Tényleg abnormálisan izgultam szét magam, holott az agyam tudta, hogy nagyon nem szabadna. De ugye mi kb az esélytelenek nyugalmával indultunk neki! Na tegnap lett szívhang, nem hallottuk de láttuk! Illetve azt is, hogy lehet nem is egyedül lesz, hanem ketten!!! Na ott dobtam egy kisebb hátast. Jövő hétfőn újabb uh, mert a másiknak még nem volt színhangja, jövő hétre már kell hogy legyen. (és igazából a gép azt írta ki, hogy nem is 7 hetes, hanem 6 hetes vagyok). Itt tartunk, de valahogy most kevésbé izgulok. Tudom minden rendben lesz. Cserébe elkezdődött az eszement émelygés, alig bírok enni, ma már vettem be Magnesolt, az picit segített. Eddig csak a derekam fájt, mint zavaró tünet.
Visszakanyarodva az iker témára, annyira nem is lepett meg, mikor mutatta a doki, mert apuka folyamatosan dudorászta a fülembe hónapok óta, hogy az ő családjukban sok az iker. Majd mikor mutattam neki az uh képet, rámnézett és elmondta, hogy ő végig csak viccelt, egy iker van az egész familiában náluk, és az is iszonyat távoli rokon. (A mi családunkban meg egy sincs). Szóval jelen pillanatban minden téren az óriás csodánál tartunk! De hatalmas a bolodgság!
ginabebi
 
 


Jadeybenyjaz,
Teleki dokinak van valahol magánrendelése? Én is szeretnék az Uzsokiban szülni, de sajnos a jelenlegi doki akihez járok, ő nem ott van. Meddig kell dokit választani majd, hogy kinél szeretnék szülni?

ginabebi
 
 


Ki mikor fogja elmondani a nagy hírt a családnak?
ginabebi
 
 


Sziasztok! En is szeretnek a csoporthoz csatlakozni. Magamrol röviden tömören, hogy 33 eves vagyok, es Külföldön elek. (ezert bocsi az ekezetekert). En a tegnap delutän teszteltem pozitivat ma reggel szinten. Orovshoz csak a jövö heten tudok menni ha minden igaz.
Gratulälok minden kismamänak :)
blaue28
Külföld
 
 


@ginabebi: Nincs msgánrendelése, mert ő rezidens, de amikor ügyeletes, akkor szokott délutánra- estére behívni :) Én úgy tudom, hogy a 8.hétig már jó kiválasztani, mert ő küldd el majd a védőnőhöz, oda meg a 10.ig el kell menni. De a többiek hátha jobban tudják ezt :)

Üdv az újaknak!

Én már elmondtam az egész családnak, meg a barátoknak, sőt, a munkahelyemen is.
Tegnap óta nagyon rosszul vagyok, migrén, állandó hányinger (csak nincs mit kihányni, mert nem bírok enni...) Aludni sem tudtam :( Nem mertem bevenni semmit a fejemre, úgyhogy szenvedek...
Később írok még, csak most sok a munka.

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


@ginabebi:


Nincs meghatározva, hogy meddig kell ovost fogadni. Általában félidő után, vagy mondjuk kb. 30. hét után néhány orvos már nem vállalja. De pl. barátnőm majdnem 36 hetes terhesen váltott orvost.
Az Sztk-s orvos is minden vizsgálatra ad beutalót. Az mondjuk más kérdés, hogy némelyik 2 percig sem foglalkozik a kismamával.
A védőnőt a 12. hét előtt kell felkeresni. De állítólag újabban van, aki csak a 12. hét után állít ki kiskönyvet, mert addig bármi lehet.
Nálunk még csak pár ember tudja, a családnak is csak a 12. hét után mondjuk el. Szerencsére nekem most a munkahelyemmel nincs gond, mert GYED-en vagyok még, de anno a nagylányomnál a 9. héten kénytelen voltam a főnökömet beavatni, mert egy pletyás kolléganőnek gyanús volt a rosszullétem.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni hozzátok. 41 éves vagyok, az ötödik hétben járok, jövő héten megyek ultrahangra. Lombik programban vettünk részt, két embriót kaptam vissza. Múlt héten csütörtökön volt egy halvány pozitív tesztem, és a héten hétfőn egy nagyon erőteljes pozitív tesztem. Az orvosom azt mondta, hogy akkor már hivatalosan is kismama vagyok. :)
eszterandris
 
 


@eszterandris:
Gratulálok :) anno a barátnőm hívott fel, hogy halvány csíkja van, akkor mi van? Mondtam, hogy kicsit terhes nem lehetsz kismama:) azóta a kis csík már 8 éves ;) Első babát várod?

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


@ginabebi:
Nem semmi a sztorid, gratula:).Jót mosolyogtam, elképzeltem a párod reakcióját :))))

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Igen, első baba-babák lesznek. Régóta próbálkozunk, túl vagyunk több sikertelen inszemináción.
eszterandris
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakozom hozzátok, 7 hetes a picim, április 30-ra vagyok kiírva.

A kérdésem az lenne, hogy nektek milyen tüneteitek vannak? Pl. székrekedésre a szilván kívül tudtok valamit ajánlani?

Köszi előre is
gretikovacs
Békéscsaba
 
 


Sziasztok! Mindenkinek gratulálva én is szeretnék csatlakozni! Első babánk, 36 éves vagyok! Lombikos baba, eszterandris : örülök, hogy nektek is sikerült a lombik :). Ma vagyunk pont 8 hetesek, tegnap voltunk uh-on, 16,6mm a babuka.
Székrekedésre nekem a paradicsom szósz, ital vált be a legjobban! 
Ti hogy vagytok a genetikai vizsgálattal? Mi a véleményetek?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
rolorcsi
 
 


@eszterandris:


Mennyi volt a vérvételen a hcg szinted?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
rolorcsi
 
 


De klassz!! Akkor többen is ikreket vártok, úgy tűnik :) Én februárban leszek 40, nem az első baba, már van három Szivecském itthon, kettő saját, a legkisebbiket párom hozta, hosszú történet. Majd később elmesélem. Hiába szültem már, olyan érzéd, mint ha Ő lenne az első :) A genetikain én is agyalok, a 4 markert megcsinálom, a magzatvízvételtől parázok... Üdv a meges

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Na mégegyszer :) üdv a legeslegújabb kismamiknak :)

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok! Rolorcsi, nem voltam vérvételen. A Forgács intézetben nem csinálnak. Beültetés után két héttel kellett tesztelni, az nagyon halvány lett. Akkor -telefonon- mondta a doki, hogy következő héten hétfőn teszteljek megint. Ez már erőteljes pozitív lett. Ez után -szintén telefonon-, azt mondta, hogy akkor hivatalosan is kismama lettem, jövő csütörtökön vár ultrahangra.
Szerencsére nekem még nincs székrekedésem, de én sok rostosat eszem (pl.:cékla), és igyekszem minden nap joghurtot is fogyasztani.
Több tünetem is van, pl.: a melleim, nagyon érzékenyek és másfélszer akkorák, mint voltak. A fejem rengeteget fáj, és sokat szédülök. Ez utóbbi lehet attól is, hogy Sclerosis Multiplexes vagyok, de ezt is csak jövő héten tudom meg, akkor megyek a neurológushoz is, aki végig támogatott a lombikban. A hasam is szokott szurkálni.
Miután mindketten elmúltunk 40 évesek, nem is kérdés, biztos, hogy lesz genetikai vizsgálat. Azt olvastam a neten, hogy magzatvízvizsgálatot, már nem kötelező csináltatni, vérvétel és ultrahang vette át a szerepét. A magzatvízvizsgálatot csak akkor javasolják, ha ennek a kettőnek rossz az eredménye. De nem tudom pontosan, még sosem voltam várandós.
eszterandris
 
 


@jadeybenyjaz:


A magzatvíz vétel szóba se jöhet nálunk! Én tutti az az 1-2% ba bele esnék, akinél gond lenne...Így marad a kombinált teszt. 

Nagyon el vagytok tűnve lányok? Ez azért van mert mindenki dolgozik még, vagy mindeki rosszul viseli az első trimesztert? Tök jó lenne, ha kicsit felpörögne a topik, kicserélnénk a tapasztalatokat..

Nekem a 6. héttől indult a rosszullét, de szerencsére csak hányinger, émelygés. Szinte semmi nem ment le a torkomon! Mostmár kicsit jobb a helyzet, de még nem az igazi.. remélem ez hamarosan megoldódik...
Fejfájás alig, fáradtság dögivel!  Székrekedés periódikusan mint a mesében. Nekem inkább a hasam alja fáj(t) de a doki megnyugtatott hogy ez normális a tágulás miatt, olyan "mindjártmegjön"érzésem van néha. Emiatt szoktam azért parázni rendesen..

Akik külföldön élnek ott milyen a terhesgondozás?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
rolorcsi
 
 


Sziasztok, én is bízok benne, hogy felpörgünk:) Arra is gondoltam, hogy nem lehetne-e tavaszi babákat csinálni az áprilisiakból, mert hát ki tudja, átcsúszhatunk néhányan a májusba ;) és így hamarosan a most tesztelő újoncok is csatlakozhatnának :)
Engem nyugodtan hívhattok JBJ-nek is, a regnevem elég hosszú, a gyerekek neveiből adtam össze:).De amúgy Kriszri vagyok.
Én dolgozom, ezért nem vagyok itt sűrűn, bár reggel és este majdnem mindig meglesem, hogy van-e valami újdonság :) Ez akkor marad el, amikor brutál rosszul vagyok... Nem akarom elkiabálni, de egyre jobb a helyzet éa kezd visszatérni az étvágyam is.
Ma és holnap húzós lesz, a kicsik szülinapját tartjuk, praktikai okokból most először együtt... Még nem terhesen is kivesz az emberből a készülődés, nem hogy így. Takarítás, főzőcske, játszóház, holnapi parteltakarí

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Utálom az okostelefonokat, mondtam mááár??? Folytköv: partieltakarítás. Amúgy is segítenek az itthoniak, de most triplán befogom majd őket :)))) Én csütörtökön megyek védőnénizni. Előtte vagy utána kell majd a vérvételfogdokisatöbbi procedúra, vagy tök mindegy? Szép pihenősebb hétvégét mindenkinek :)
Kriszti

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Rolorcsi
Még csak a 7+1 vagyok ezért túl sok mindent a hollandiai terhesgondozásról nem tudok még mondani.
De az első legnagyobb különbség az hogy itt nem orvoshoz járunk hanem szülésznőhöz,vagyis választani kell egy szülészt és ha a terhesség alatt nincs gond akkor csak vele találkozunk,persze a vérvételek a kórházban vannak de ő ad beutalót rá és ő kapja meg az eredményeket.Hollandiában a nők 50 % a otthonszülést választ ezért az alapbiztosításban például nincs is kórházi szülés ezért meg kellett a biztosításomat emelni,hogy kórházba szülhessek.Ez nem jelenti azt hogy orvos lesz a közelembe mert a szülésznő fogja levezetni a szülést de ha baj van akkor jön az orvos.Elég para a dolog mert azért otthon nem így van.Ja és ha gond nélküli a szülés akkor utána 2 órával már mehetsz haza.Otthon egy hétig ha kéred akkor csecsemősnővér segít mindenben(mosás főzés takarítás bevásárlás és a baba körül mindenben).
Az én szülésznőm nagyon aranyos minden kérdésre eddig tudott válaszolni és 24 órában lehet hívni ha gond van.
Csak uh-ra kell menni hozzá a többi alkalommal ő jön házhoz:)
Talán ha jól tudom itt kicsivel kevesebb a vérvétel meg az uh,cukorterheléses vizsgálat pl nem lesz csak ha a vérvétel azt mutatja majd hogy magas a cukrom.Családi kórtörténet alapján lesz vérvétel de meg lehet várni a következő vérvételt (ez a down kór)és akkor csak egyszer szúrnak meg.
Jövőhét pénteken kell visszamennünk a kórházba a meddőségire,ahol inszeminációs megbeszélés lenne de hálisten csak megköszönni megyünk a munkájukat:)Mi 3,5 éve próbáltuk már a kicsinket összehozzni és minden eredményünk jó lett egyedül a korunk volt(37-38)aggasztó ezért javasolták az inszeminációt.Volt HSG-m is,szerintem lehetett egy kis elzáródásom(bár azt mondták minden oksa)mert rá 2 hónapra sikerült:)
Szép hétvégét mindenkinek!

ReniLilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers
mirmite
Jászberény
 
 


@mirmite:


Érdekes volt ezt olvasni! :) Én abba a kategóriába tartozom, aki nem tartja feleslegesnek az itthoni rendszer sok vizsgálatát, mert mindkét terhességem problémás volt. Úgyhogy értem, hogy neked is para érzésed van. De olvastam kint élők beszámolóit, hogy elég jók az ottani statisztikák, és ha bármi gond van, akkor ott is rögtön áttérnek a komolyabb megfigyelésre/vizsgálatokra.
Egyébént az a része, hogy szülés után haza lehet menni, és ha kéred egy hétig még segítenek, az nekem kifejezetten tetszik. Én a kórházban egyáltalán nem tudtam pihenni, hulla voltam mire hazaértünk. De itthon még macerás elintézni az ambuláns szülést...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok! Gondoltam még benézek egy kicsit! Örültem, hogy volt azért reakció... Remélem tényleg beindulunk! 
JBJ: érdekes nekem is javult a rosszullet statisztikám, no de gyorsan le is kopogom! A húzós 7 végére kitartást, a picúroknak happy birthdayt!  Tessék kihasználni a segítséget! Most ne te csinálj meg mindent! Majd mesélj, hogy sikerült.

mirmite: tényleg érdekes amit írsz, bár nekem amerikába van egy barátom akinek a felesége pont velem egyidős várandós, és ott is egész más a helyzet! Nem is gondoltam volna, hogy 50% az otthon szülések száma!! Meg a kórházi szülés fizetős opció! Ha jól értem inszemből lett a babátok? Vagy a Hsg után spontán sikerült? Már ha nem vagyok a kérdésemmel nagyon tolakodó!

Ja JBJ, a védőnő mindent elmond, nekem mondta, hogy 12 hét körül menjek fogdoki, meg Ekg, háziorvosi vizsgálatra. A vérvétel vizelet nekem már megvolt! 



Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
rolorcsi
 
 


Sziasztok!

Rolorcsi köszönöm, nagyon jól sikerült a szülinap Bár most tényleg olyan érzés, mint ha egy hónapig nonstop kapáltam volna

Szombaton játszóházas szülinap volt, ott is serénykedtem, de vasárnap volt a csúcs otthon, még fánkot is sütöttem :) nem akartam, de aztán meggondoltam magam és olyan jó volt, mindenki boldog volt

Mirmite, érdekes, amiket írtál. A két órával utána haza, az szerintem hard... Viszont az is, hogy ma hallottam egy kolléganőmtől, hogy az Uzsokiban meg 5 napig aszalnak bent szülés után, ha simán szülök, akkor is. Minek??? 

Többiek, hoooooool vagytok??? Gyertek, gyertek!!!

Szép napot mindenkinek!

JBJ





Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 



Sziasztok! Szeretnék csatlakozni hozzátok . Ha minden jól megy én a negyedik gyermekünket várjuk. Pénteken megyek dokihoz akkor leszek 8+3. 34 éves vagyok van egy 10,5 éves lányom egy 8,5 éves fiam és egy 6,5 éves lányom. :).





viccka
Sülysáp
 
 
 
 
 


Rolorcsi

Egyáltalán nem vagy tolakodó a kérdéseddel:)
Szóval a hsg után 2 hónappal és spontán jött össze a baby:)
Nem hiába szenvedtem meg a beavatkozást:)
Nagyon örülünk neki mert így kimarad az a sok hormon meg szuri meg stb.....
Itt kinnt igazából az egész egészségbiztosítási rendszer más mint otthon,ez van olyan eset
amikor jó,de néhány esetben mint pl a szülés nem olyan jó.Viszont nincs magánorvoslás így
azt a pénzt amit arra elköltenék azt majd a szülésre teszem el:)
Bár amilyen vizsgálatokat és összegeket írnak sok helyen magyarórszági viszonylatban.szerintem feléből
meg fogom úszni.
Az ikertesóm otthon él ne olyan régen szült de eleve a magándoki minden hónapban 9000 ft volt,namost
itt kb 200 euró lesz a szülés ha természetes a többit fizeti a biztosításom.Ha véletlenül császár lenne amire
van esély mert tesómmal egypetéjü ikrek vagyunk nagyon hasonlítunk,és ő mindkét lányát császárral szülte,szóval erről még nem sikerült sok infót begyűjtenem,úgyhogy nem tudom ez mennyibe fájna majd.


ReniLilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers
mirmite
Jászberény
 
 


Üdv köztünk viccka! Gratulálok a babához! Ahogy sejtem nagy tapasztalatokkal rendelkezel, így a negyedik gyerkőccel a pociban, legalább lesz kit faggatni

JBJ! Te aztán kitettél magadért, most már tessék pihenni.... 5 nap az Uzsokiba alapból!?! Nem sok az egy kicsit? Ez biztos?

mirmite: nekem szimpatikus a kinti rendszer, mégha elsőre furcsának tűnik is. szerintem  olcsóbban is megúszhatjátok, mint itthon az " ingyenes tb's" ellátással. Sajnos ha jó ellátást szeretnél, profi orvossal szülésznővel, az itthon is zsebbe nyúlós! Meg is értem az orvosokat, hogy külföldre mennek, én támogatnám itthon is a biztosítási rendszer behozatalát, sokkal jobb lenne mint így, fizetem a sok tb-t aztán fizetem a magán dokit is! Na de nem is mérgelődöm ezen Szerencsések vagytok, hogy elmaradt az inszem, hát én tudnék mesélni a sok hormonról szúrásról... Stb. Bár azt mondom minden szenvedést megért! 

Én is kérdezem a többiek hol vannak? Kismama, fifi, izabella, ginabebi.... Remélem mindenkivel minden rendben?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
rolorcsi
 
 


Sziasztok!
Viccka, gratulálok Neked, jó hogy Te is itt vagy! (gyerekkoromban voltam egyszer Sülysápon egy esküvőn).
Mirmite, nekem szimpatikus amit írtál a Holland ellátásról. A Life Network csatornán szoktam nézni a Hazajön a baba! című műsort, általában Angliából vagy Amerikából vannak részek. Ott is úgy van, ha minden rendben, szülés után nem sokkal hazamennek. Persze a császáros kismamákat ott sem engedik hamar haza.
JBJ, szuper, hogy nagy örömet tudtál okozni a családodnak! Biztosan nagyon örültek a gyerekek! :)
Az orvosválasztásról szeretném kérdezni a tapasztaltabbakat. Meddig kell orvost választani, kell-e egyáltalán? A lombik beavatkozás a Forgács intézetben volt, de az orvos már nem vállal szülést. Vidéken, ahol lakom, több nőgyógyász is van, de akihez én járok, szintén nem vállal szülést, a többiekről meg semmi jót nem hallottam. Azt tudom, hogy abban a kórházban fogok szülni, ahol a neurológusom van. Csak tanácstalan vagyok, mert az SM miatt nem tudok oda bejárni mindenféle vizsgálatra(a távolság miatt; fáradékony vagyok, sokat szédülök), jobb volna itt helyben megoldani amíg lehet. Kicsit tanácstalan vagyok.
Mi még nem mondtuk el a családnak, csak két családtag tudott a lombikról (meg előtte az inszeminációkról), persze ők tudják, hogy sikerült. Nekem nem volt részem abban sem, hogy meglepem a páromat a nagy hírrel, mert jobban izgult a fürdőszoba ajtó előtt, mint én bent. :) Természetesen csütörtökön is velem lesz, amikor kiderül, hogy mindketten megvannak-e, így ez is annyira lesz meglepi, mint nekem. Mondtam is Neki, hogy nem baj, megint együtt fogunk sírni... :)
Szép napokat Mindenkinek!
eszterandris
 
 


Köszönöm lányok a kedves fpgadtatást. Tapasztalat, mondjuk az élet folyamatosan tanít főleg a három gyerköc.
viccka
Sülysáp
 
 
 
 
 


Orvos választásról nem tudok nyilatkozni, de a tapasztalt anyukák biztosan! 
Nekem a lombikos dokim javasolt egy orvost, itt ahol lakunk, mert az első uh-ot ő nem tudta megcsinálni, mert szabadságon volt. Nekünk elsőre szimpatikus volt a doki, úgyhogy mondtuk is neki, hogy szeretnének ha ő lenne a fogadott orvosunk. El is vállalt. Jövő 7 en hétfőn megyünk hozzá, akkor leszünk 9+4 hetesek?
ha jól tudom egy bizonyos idő eltelte után már nem tudsz dokit fogadni, mert nem vállalnak el....


Viccka: te hogy érzed magad? Tünetek?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
rolorcsi
 
 


Sziasztok Édesek vagytok, tényleg nagyon jól sikerült a duplabuli és bár tegnap elég hisztis voltam a fáradt ság miatt, már 22hkor elaludtam és mára már huss, elszállt az egész hétvégi nyomás

Szia viccka, örülünk Nektek

Én lassan megyek fehérneműket venni, mert a tangák meg a francia bugyik nyomják a pocakomat A melltartók is kezdenek szűkösködni, de abból van nagyobb méret, mert nemrég fogytam 10 kilót, úgyhogy most a nagyobbakat hordom Nekem már "látványosan" nő a hasam, bár az egyik kollégám ma viccesen azt mondta, hogy igen, de azért még előbb orron vág a csapóajtó (pedig nincs is nagy orrom) De a lányok kifejezetten látják gömbölyödni! Ti hogyan alakultok?

Olvasgatom a neten, hogy most holt tart a bébink Háááát, már megvan mindene, már csak az ujjvégeit növesztgeti, van szemhéja, fülecskéje, hajlítgatja a térdét, rengeteget mozog, csak ugyi a méretei miatt még nem érezzük. Már nagyon várom a következő ultrahangot!!! <3

Szép napot mindenkinek!!!

JBJ (Kriszti)

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


@eszterandris:


Édes a sztorid, megható. Szerintem ennek is megvan a mag a romantikjája! És sokkal eredetibb, mint egy ha egy kiscipőt nyomtál volna a kezébe Én az együtt sírunk és nevetünk híve vagyok

Mi nyaralás alatt tudtuk meg, az utazás napján kellett volna megjönnie, fájt is a hasam... A párom el is könyvelte, hogy megjött Aztán ha már így alakult, nem árultam el neki, hogy mégsem és vettem egy tesztet. Minden olaszul volt rajta, de mivel már csináltam tesztet, hát megcsináltam csak úgy. El is rontottam és nem lett eredmény, üres votl mindkettő ablak Aztán három nap múlva megint eljutottam egy patikába, mert amúgy is dolgom volt ott, így meg tudtam venni titokban a következő méregdrága tesztet... Na az már pozitív lett
Ekkor gondolkoztam, hogy közöljem velük. Mivel pont a tengerhez igyekeztünk,  és már fürdőruhában voltunk, rárajzoltam filccel egy babát a hasamra. Meg arra a rajzra egyet, amit a kicsit rajzoltak aznap reggel, amin mind az öten rajta voltunk, szintén fürdőruhában a parton. Először a páromhoz mentem oda, épp fogat mosott. Rámnéz, én mosolygok. A hasamra néz: Jéééé, de ari, egy kisbaba És mossa tovább a fogát... Én meg: Ühüm, de egy igazi is van ám odabent na majdnem lenyelte a fogkeféjét keresztbe
Aztán a gyerekeknek odaadtuk a rajzot és kb 10 percig nézegették, mert mondtam, hogy keressenek rajta valamit. Édesen azt mondták, de hát mit? Hisz ezt mi rajzoltuk Mondtuk, hogy van rajta még valami, ami reggel nem volt. Megfejtették... Nagy volt az ováció!!! Reakciók: nagylányom: De jó, akkor kevesebb időtök lesz rám és bármit csinálhatok innentől Kicsilány: Ő 5 éves. Nézi, nézi a hasamt. Anyu, csak viocceltél, nincs is baba a pocidban De, van, mondom. Erre ő: És mikor lesz itt? Jövő héten? A kisfiam, ő 8 éves, ő eszméletlen volt. Odament a páromhoz és komoly fejjel ezt mondta: Köszönöm, hogy lefeküdtél az anyuval! Őőőőőő, röhögtünk, de nagyon.



Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


JBJ, nagyon aranyos a történeted, el is pityeregtem magam rajta az örömtől. A kisfiad egyszerűen csúcs! :) Nekem egyenlőre csak a melltartó mérettel van gondom, akkorát nőttek a melleim, és borzasztóan érzékenyek lettek. Hozzátok képest "fiatal" vagyok, még csak a 6. héten járok.
eszterandris
 
 


Sziasztok!
Tünetek: nekem múlthét nagyon gáz volt , most kop kop már csak a szazokra ugrok és ingerlékeny vagyok  Család szerint fokozottan  Nem értem mi a bajuk.
Dokiválasztás: nehéz téma. Nekem mindegyiknél volt és most is szeretnék. Ami vicces eddig három természetes szülés majdnem napra pontosan, három kórházba (Péterfy, MÁV, ÁEK ), három doki, mondjuk a harmadik csak azért tett másik mert a doki eltörlése szüléssel előtt a lábát. Én most is a MÁV vagy nevezzük ÁEK - nak szeretnék szülni és az orvos nevem is megvan, mégis 35 leszek mire szülők és negyedik baba.
Szép napot mindenkinek!
Kata
viccka
Sülysáp
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ismeri valaki Dr. Bőze Tamást? Uzsokiban lehet nálla szülni.
Előre is köszi
kicsihoney
 
 


Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni, hogy a nagyon fájdalmas mellekkel mit lehet kezdeni? Már nem érzékeny, ma reggel sírva ébredtem, mert fájnak a melleim. Egy pár napja melltartóban alszom, itt olvastam a babaneten, hogy az segít. De nem segít, vagy nem tudom mi lenne anélkül, és fogalmam sincs mitévő legyek?
eszterandris
 
 


Hahó

Van kiskönyveeeeeem, ma voltam a védőnőnél.

eszterandris: nekem is hasonlóan fáj, sírni tudnék... Én egy pléddel "párnázom" körbe és oldalt fekszem... Nekem ez segített. Főleg éjjel tör rám az eszement fájdalom, arra mindig felkelek és akkor helyezkedek. Sajna ilyen lesz még egy darabig. Én mondjuk a melltartóban alvásra is gondolta, de csak sportmelltartó, a rendes az még rosszabb, jobban nyomja.

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok, itt vagyok, csak nem akartam lehúzni a hangulatot. Amilyen jól indult a műlt hét, úgy zuhant is le a kedv. Múlt héten még úgy volt, lehet kétpetéjű ikrek lesznek, szerda este elkezdtem vérezni. Dokit sehogy nem értem utol, így másnap (mivel csak este véreztem), bementem fél napra melózni. Szerdán amúgy melóhelyen egész nap úgy felidegesítettek, hogy még este 7kor is puffogtam:( Csüt. délben párom elhozott a munkahelyemről, mivel a doki még mindig nem vette fel a telefont, bementünk Uzsokiba, vki csak megvizsgál ott. Hát nem, hiába tartozom körzetileg oda. Közölték menjek az sztk-ba (arról a helyről tudnék mesélni....). Végül bementünk a magánrendelőbe (ahova a dokimhoz is járunk), mert az én mindig nyugodt és higgadt párom olyan szinten stresszes volt és aggódott, hogy nem hagyott békén. Ott a recepciós mondta, van épp bent másik doki, ő megvizsgál. Ő meg is vizsgált. Tudtam, hogy nem óriási a baj, lehet csak hormonok, vagy az "ikerteso" miatt. Vizsgálat közben ilyen szavakat használt, h "Nagyon sajnálom" és ne éljem bele a terhességbe magam stb... Mert bár az embriónak semmi baja, ver a szíve, a másik "teso" nem fejlődik, és akinek ver a szívcsöve, az is aritmiás!!! Elküldött most hétfőig betegszabira, írt fel sárgatesthormont, de végig azt hajtogatta, h a természet szelektál, ez így van jól, faiatalok vagyunk, 3 hónap múlva próbálkozhatunk stb.... Úgy mondta ezeket, hogy ott vert bennem a kis szíve!
Hát "fantasztikus" esték volt. Nem adtam fel, nagyon hittem, bár nehéz ezek után, folyton a doki szavai voltak a fülemben. Betegszabin voltam hétfőn is még, hétfő este mentem kontrollra a magándokimhoz, de hétvégén néztem a leleteket, és 3 nap leforgása alatt két doki, két tök eltérő véleményt írt le. Az egyik szerint minden endben és normális, a másik szerint semmi nem jó, bár ver még a szív, összevissza.
Hétfőn mondtam a dokimnak h csütörötökön ez volt, ezt közölte a kolléga. Legyintett, h nem érti, mert ilyen fiatalon még nem lehet így megmondani, h lesz e gond vagy sem. Ő tök optimistán állt a dologhoz. További két hét fekvést javasolt, már úgyis hozzászoktam, és ha ez kell a babánkért, akkor fekszem. Ennek annyira a munkahelyemen nem örültek, mivel még pár nap volt vissza a próbaidőmből, tegnap gyorsan este azért kirúgtak!
Szóval végig bőgtem az éjszakát, nem aludtam szinte semmit.
És ma hívok fel egy másik dokit, akihez régebben jártam (csak ott totál bunkó a recepciós, és időpontért jóformán nekem kell könyörögnöm), de a doki jó nagyon, úgyh hozzá remélem legkésőbb jövő héten eljutok.
Tünetek: melltratóból én alapból már egy számmal nagyobbat hordok, kényelmesebb, így nem fáj a mellem annyira. Kajában egy hete csak levest meg gyümölcsöt tudtam megenni, tegnap rámjött a sütizés végre, meg a csirkepaprikás:D illetve párom csak les, h milyen ízeket vagyok képes újabban összekeverni.
Nekem nincsen hányingerem annyira, amiota hason alszom. (valahogy most kívánom, pedig sosem aludtam hason).
Bocsi ha hosszú voltam....
ginabebi
 
 


@ginabebi:
Hú, nagyon sajnálom! :(
Kitartást, és ha az orvosod is optimista, akkor legyél te is az!


Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk újabb uh-on. 04.03 a várható dátumunk. Tarkóredőt mért ma a doki, és jó lett az eredmény, holnap megyek a kombinált tesztre a kórházba. Remélem ott is minden rendben lesz!
Egyébként hihetetlen sokat mocorgott a kis csöppség, nagyon jól lehetett látni már most is mindenét, nagyon megható volt. (Doki szerint esélyes, hogy lány)
Nálam tünetek közül a hőhullám, émelygés, és a hasfájás maradt meg. Remélem hamarosan enyhül. :S
Mindenkinek kellemes napot! :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sajnálom ginabebi! Nem tudom mennyire nyugtat meg, de én is ikreknek készültem, csak elnyomtam a testvéremet.
Tegnap voltam Down-kór szűrésen, kiderült hogy hatalmas, pocakos babánk van, aki tegnap lépett be a 12. hétbe. Hiába június 30. volt az utolsó piros napom, mivel 11. napon történt az ovuláció így már nagyobbak vagyunk. Remélem azért nem utáltok ki, mert március 31-e lett a kiírt időpontom
kicsihoney
 
 


Köszönöm! Optimista vagyok ilyen tekintetben, amíg nem hallok még egy negatív szakvéleményt. Ígyis van elég más, ami miatt idegeskedek. De nem bántam meg egy percig sem, h nem mentem be dolgozni, mikor azt mondták, h feküdjek! Csak most még nem látom az alagút végét.
Amúgy akit érdekelhet, az Uzsokiban vannak ingyenes előadások, azt hiszem tegnap volt az első, de a honlapon meg találhatóak az időpontok!
ginabebi
 
 


@eszterandris:


Szia eszterandris, én már a 6. héttől testápolózom a melleimet, mert egyébként is nagyon érzékenyek, és sportmelltartóban alszom (az jól összefogja, nem mozognak és nem tudja kidörzsölni a pizsi)
Remélem találsz megoldást.

Lilypie First Birthday tickers
hel267
Espoo, Finnország
 
 


Sziasztok Lányok!
Most találtam rá a topikra, szeretnék csatlakozni hozzátok. 32 éves vagyok, Budapesten élek, az első babánkat várjuk április 21-re. 4 évet vártunk rá, sok mindenen túl vagyunk, de végül spontán sikerült. Szerencsére jól viselem eddig a terhességet, hányingerem eddig kétszer volt, a gyomorégés gyakoribb, székrekedés is előfordul + az állandó mellfeszülés nálam is játszik. De mindez elhanyagolható ahhoz képest, hogy a kis bébink itt ficánkol a hasamban!!!
7 hetesen voltam először ultrahangon a nődokimnál, aztán nem bírtam ki, 8+3 naposan elmentem egy uh központba, hogy ismét lássam a kis drága dobogó szívét... Ma vagyok 9+1, legközelebb jövő kedden megyek a dokihoz.
tengerszem13
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: