Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Üdv. Neked is Panni. Tényleg nagyon szépen megfogalmaztad, hogy miért is jó nagycsaládosnak lenni. :D
Én is elgondolkodtam, hogy a 4 jobb, mint a 3. :lol:

Laki!
Olvastam, hogy apa nem szerette volna ezt a Picurt, de örülök, hogy mégis marad Veletek.

Az biztos, hogy ha még nincs gyerek, mennyivel könnyebb közlekedni. 1 gyerekkel is még könnyű, de már kettővel...
Én is úgy voltam, hogy mikor másodikat vártam, s senki nem tudod vigyázni Leventére, jött velem a vizsgálatokra is. Nagyon rendesek voltak az aszisztensek, mindig oda hívták magukhoz, hogy ne zavarjon, míg doktor bácsi vizsgál. :lol:
Én már ritkán buszozok, hogy a helyet át kellene adni, de velem előfordult, hogy mentem vizsgálatra, sokan voltak, volt hogy apuka is elkísérte anyukát, s így nem lehetett leülni. Pedig utolsó hetekben jártam, s szóltam az egyik apukának, hogy Te is a vizsgálatra vársz? Erre ő, nem. Mondom akkor, jó, le ülhetek, ugye? :lol: :lol: És átadta a helyét. :D :lol:

Uxi!
Te írtad, ha jól emlékszem a "levonós szocpolt". Én is megkérdeztem, hogy a 3-at, hogy tudnánk igénybe venni, de nekem azt mondták, egyenlőre felfüggesztették. Szóval, akkor engem átvágtak.
Még egy másik topic-ban is érdeklődtem, hogy most fel lehet-e venni, de senki nem tudta.
Én is úgy gondoltam, hogy elvileg járna, mert az újakat fagyasztották be, s mi nem újnak számítunk.

Most mi is beírattuk Leventét az oviba néptáncra. Itt a középsősök, nagycsoportosok járnak. Nekünk nem kell fizetni, legalábbis az óvónő azt mondta.
Egyébként mi angolra járatjuk. (Helen Doron) S mivel ő 3-4 évesekkel van, most már 4-5 évesek lettek, szóval mi anyukák ott voltunk Vele. S előfordult, hogy Rékát is vittem, mert nem volt aki vigyázott volna rá. Ő nagyon élvezte, s jó kislány volt. Itthon meg mondta, hogy miket tanult meg. :lol:

Dr Nono!
Szerintem ne félj bele vágni a 3. gyerekbe. Ha meg kicsit tartasz tőle, akkor szerintem még várjatok vele.

Panni!
Mikor tudtok eredményt?????? Jövő héten már tesztelsz????

Ja, de buta vagyok, üdvözlöm én is a többieket, akik még utánam jöttek!!!! :oops: :lol: :D

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Levonós szocpol:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9072976
6317-es hozzászólásban az ÖTM állásfoglalás.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


uxi: akkor ez most arra vonatkozik aki 2006ban v előtte megigényelte szocpolt de még nem született gyereke? azaz 3 gyereket vállalt be de csak 1 v 2 volt neki még ?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 

 
 

nekem ez jött le.....barátnőm, aki adásvételekkel foglalkozik is így értelmezte. Jól értettük?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


2006-ban?! Én ilyet nem láttam benne.Remélem nem :shock: :shock: :shock: :shock: !
Mi 2007-ben vettük igénybe 2 gyerekre.
Ugyan nagyon részletesen nem olvastam el, de nem azokra vonatkozik, akik 2009 júli 1 előtt igényeltek?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


http://hitel.co.hu/bankvilag-hirei/utol ... 962-7.html

Itt az eredeti cikk. Ebben nem is említenek 2006-os dátumot. :roll:

3 gyereket nem lehet szocpolnál előre vállani, csak kettőt. Ha a kettő már megvan, akkor ha több születik, akkor azt csak születés után lehet levonatni a lakáshitel összegéből. Feltéve, ha megengedi a lakásméret. Mi még pont beleférünk, de ha lenne negyedik gyerek is, azután már nem tudnánk igénybe venni, mert túl kevés a szobaszámunk. (1+3 fél, azaz hivatalosan 2,5 szobának számít)

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


uxi, 2009 akart lenni szorry

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


uxi, nekem megvolt a lányom de a fiam még tervben sem volt csak tudtuk h majd lesz tesó. Akkor bevállaltuk és akkor kérdezte az ügyvéd h nem akarunk e plusz kettőt vállalni mert az jó pénz és ha mégsem lenne akkor addig sem kellett törlesztőt fizetni. Aztán ha nem születik meg akkor meg átalakul sima hitellé. De apa hallani sem akart róla és én sem...akkor kettő volt a terv.
Szval lehetett bevállalni úgy plusz kettőt h már volt egy.
Mi csak a fiam vállaltuk be de most agyalok h lehetne 3. Mivel teljesítettük a vállalást így a Magyar Államkincstár levette az általa bejegyzett jelzálogot a lakásunkról. Ha most akarok 3 at akkor simán levonathatom még a hitelből a harmadik után járó kedvezményt is akkor is ha nem igényeltem? Vagy? nem értem...este előveszem a cd jogtárat és megnézem a j.sz magyarázatot h akkor most mi is van...csak azt nem tom hova tettem...

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Sziasztok!

Mi 2006-ban vettünk fel hitelt (novemberben), akkor már Levente meg volt, Réka a hasamban. Mi is 3 gyerekre akartuk felvenni, de mondták, hogy csak kettőre lehet. Mondtam oké, 1 már van, akkor felvesszük kettőre. azt mondták ez nem így működik, kettőt előlegeznek meg, s ha lesz még, azt levonják a hitelből.
Nekem furcsa, hogy dr.nono azt írod, hogy még kettőt be lehetett volna vállalni. Nekünk ilyet nem is említettek. Egyenlőre tárgytalan nekünk ez a harmadik, mert csak dec-jan-ban állunk neki a babának.

Köszi Uxi az infót. :D

Nekünk 2+fél szobánk van, nem tudom erre be lehet-e vállalni négyet??

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


nmarya: nekünk is ekkora lakásunk van és nem lehet asszem...talán még 3at sem de sehun sem lelem a szocpolos dolgokat a neten, volt v.hol fenn h hány gyerek hány szoba a szocpol, de mióta megváltoztatták egyszerűen semit nem találok.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok...
Rólunk Van már két lurkóm és most várom a harmadikat.
Danikám 7 éves és most kezdte az iskolát, Jázminom 17 hónapos és egy kis angyal, Maszatkámat április végére várom.
Nálunk főlleg apa gondolkodott 3 gyerekben, én mindig csak 2 akartam, aztán miután megszületett a lányom elkezdtem vágyni egy harmadikra.

Hitel: én kb. 2 hete kérdeztem meg, azt mondták, hogy most fel van függesztve a kiadás, DE mivel amikor mi felvettük akkor élt a dolog,így a baba születése után levonnják az akkor aktuális összeget.

Xsara

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


xsara: szia, dejó h te is jöttél!

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


xsara: akkor jól értelmeztem....megnéztem a cd jogtárat abban is ez a magyarázat. őőő, h ennyire maki voltam a dologgal kapcsolatban tudjuk be annak h mostanában alvássztrájkol a fiam... :oops: 8) és ugye napi 3-4 órás alváok nem épp elegek a megfelelő agyműködéshez. 8) :oops:

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


2,5 szobára lehet 3 gyerek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára uxi 2009.09.22 09:23-kor.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


A jogszabály szerint méltányolható lakószobaszám:

egy-két személyre legalább egy és legfeljebb három lakószoba,
három személyre másfél - három és fél lakószoba,
négy személyre kettő-négy lakószoba,
több személyre személyenként fél lakószobával több; három vagy több gyermeket nevelő családnál a felső határ minden további személyre vonatkozóan egy szobával több
Az együttlakó fiatal gyermektelen házaspár esetében a méltányolható lakásigény felső határának meghatározásánál még legfeljebb két születendő gyermeket, egygyermekes fiatal házaspárok esetében további egy születendő gyermeket is számításba kell venni (így az egy főre eső, megengedett lakószobaszám nő). Az a házaspár minősül fiatalnak, amelyikben a házastársak közül egyik sem töltötte be a 40. életévét a kölcsön-(adásvételi) szerződés megkötésének időpontjáig.
A szobaméretek meghatározása:
félszoba a 6 és 12 m2 közötti alapterületű lakószoba,
lakószoba a 12 m2 és 30 m2 közötti szoba (amennyiben ennél nagyobb, akkor két szobaként veszik figyelembe),
amennyiben a nappali szoba, az étkező és a konyha osztatlan közös térben van, és hasznos alapterületük együttesen meghaladja a 60 négyzetmétert, úgy két szobaként kell figyelembe venni


Ezt találtam aneten.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Mondjuk az nem teljesen egyértelmű, hogy a több személyre a fél lakószobával több mire vonatkozik, az alsó, vagy a felső határra?

Lehet, hogy az alsó határ mindig 2 szoba, csak a felső nő?
Vagy az alsó is nő személyenként fél szobával?



Itt egyértelműbben fogalmaz, azt írja, csak a felső határ nő a gyerekszámmal.
http://www.meoszinfo.hu/doc/lakfinrende ... sztett.pdf

Meg ez is:
http://docs.google.com/gview?a=v&q=cach ... l=hu&gl=hu

Csak nem tudom, érvényes-e még ez a törvény?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szasztok!

Ezt én sem értem hogy ajánlották fel Nonoéknak hogy a meglévő baba mellé még kettőt bevállani :shock: Max kettőt lehet bevállani,ha már van egy gyerkőc akkor csak egyet...mi is így voltunk..és amikor Olika megszületett akkor 1.400.000ft-ot jóváírtak a házhitelünkből és majdnem 20.000ft-ot csökkent a részletünk :lol:

Uxi-nak igaza van mert a már meglévő hiteleknél utólag igénybe lehet venni a szocpolt továbbra is....az a lényeg hogy a hitel felvételekor hatályban volt és működött a szocpol és az számít....pont említettük a noe-t...a hírlevelükben jött ez a hír is...épp a noe volt az aki ezt kiharcolta.Mi is igénybe fogjuk majd venni a 4.gyerekkel is...ott már csak 800.000ft jár...5.gyereketől fölfelé meg már csak gyerekenként 200.000ft.Nekünk nagy a ház szóval igénybe tudjuk venni a 4. babócával is :wink:

Üdv.Xsara!

Az én nagyfiam is 7 éves és most kezdtük a sulit.Nálatok hogy tetszik?Kicsi fiam meg majdnem egyidős a te lánykáddal:)

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


panny: ügyvéd bácsi aszondta de ezek szerint ebben is surmó volt....merthogy volt dolgunk másik ügyvéddel is és az is surmó volt, és sikerült úgy elba*nia a szerződést h mégegyszer kiküldték a már befizetett illeték-csekket a lakásunkra, hogy adós fizess. Történt ugyanis h elcseréltük a garázst egy nagyobbra és ez a marha felbonotta a szerződést. Mondtam neki h azt nem lehet, nem felbonatni kell hanem csak egy garázs csere minek az egészet felbontani mert akkor visszaáll az eredeti tulajdona az eladónak, azaz a beruházónak és mi az h újra kötni nyomban egy másikat mert az olyan mintha az eladó megint eladta volna és az illeték és amúgy sincs ott az eladó....aszondja de ezt így kell.....hát ja, bár akkor én még csak j.hallgató voltam így nem akartam nagyon ugrálni, mondván ő az ügyvéd én még csak tanuló de jól megfingatott...aztán apa kidumálta az adó-ügyintézőnél de az sem volt könnyű. A garázs amúgy 1,5 évig nem volt a nevünkön, mikor véletlenül(!!!!) derült ki h nincs a tulajdonunkban. Ugyanis meg akarták venni a lakást. És akkor derült ki h hoppá.....atombombát robbantottunk az ügyvédi irodában h az illetéket is befizettük miért nincs a nevünkön a garázs (még jó h a lakás a nevünkön maradt)?????? Az ügyvédi iroda vezetője mondta h azt az ügyvédet aki csinálta nekünk már kirúgták és sűrűn elnézést kér és intézi is. 30 nap alatt midenestül megvolt....de azt a feszkót meg h lehet h újra be kell fizetni mindent perelni meg ugye...hát az is egy rakat pénz.....szerencsére minden elintéződött de nagyon nagyon durva volt....
Ezek szerint valóban nem lehet 3ra igényelni.......
Szval ügyvéekben nem bízok....már egyikben sem.....

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


panny: mindig bekukucsoltunk a márciusi babákhoz a topikotokba. Sztem xsara is. Mi az áprillis-május topikban voltunk anno...míg élt.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy a 3. babócát jelenleg jövő őszre tervezem - persze, még össze is kell jönnie :roll: - , de akkor megy a lánykám iskolába. Nagyon sok és nagy változást jelent az iskola a gyerek életébe ahhoz, hogy a kistesó születése még csak tovább ront a helyzeten? Mondjuk mindkét okostól azt hallgatom, hogy jöhetne már a babó, mert akkor el tudnák értük menni délben az oviba.

Mmanya



Kép

Kép
mmanya
 
 


mmanya: sztem a suli már nem akkora váltás mint oviba beszokni v esetleg böcsibe....mondom ezt én, 2 gyerekes, iskoláskorúval nem rendelkező. De rémképeim szerint nekem nem volt sokk a suli.... :roll: Miért jövő őszre tervezed a babát? Ha most foganna meg is már jövő nyári lenne, akkor meg az ovi zárva...szval ha csak a kisbaba miatt mennél értük délre akkor erről lecsúsztak asszem. Miért mennél értük délben ha lenne tesó? Nem lenne jobb h egyedül vagy otthon a picivel? Nem kell kiszolgálni a két nagyot is....persze te tudod csak kérdeztem.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Hát decemberben derül ki, hogy 2010-ben lesz-e apának munkahelye és kérte a párom, hogy ezt várjuk meg. Persze, most egyik munkahely sem biztos :( . De én biztos vagyok benne, hogy marad a jelenlegi munkahelyén.
Illetve azért gondoltam szeptember-októberi születést, mert akkor mivel csak két évig maradhatok itthon még Miksát is elindíthatom az iskolába - mert őt is vissza szeretném tartani egy évre.
(Már tavasszal próbálkoztunk és nem akart pocaklakó beköltözni, de majd télen biztosan jobban sikerül :D )

Miksa még élvezhetné az oviba megyek érte rítust, és én sem gondolom, hogy akkora sokk lenne a lánynak akit nem az agyatlansága/eszetlensége miatt tartottak vissza. Meg pl hetente egyszer lenne "karácsony" és mennék el Miksáért délben.

Mmanya



Kép

Kép
mmanya
 
 


Hogyhogy visszatartot? Vagy a nevtanban fogták vissza?
Harmadik gyerekkel már nem csak két évig maradhatsz otthon. Lehetsz főállású anya is, igaz, hasonlóan gigászi összegért, mint a gyes....

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


lányok, mi igaz abból h tényleg be kell jelenteni a MÁK-hoz h érkezik a tesó? Történt h egy kismama a játszótéren, (most 26 hós a fia) terhes lett és be kellett jelentenie a MÁKhoz h kapjon majd ellátást. De nem tudta h be kell jelentenie hisz azt hitte mivel a fia 3 éves kora előtt érkezik a tesó rá a régi szabályok vonatkoznak annyiban módosítva h két évig maradhat itthon a tesóval már csak. Szval nem jelentette be nyár elején mmmikor hozták az új szabályt és közölte amunkáltatója h nem fog ellátást kapni mert nem tette meg amit kért a MÁK. de nem is tudott róla... :shock: nem sok értelmét látom....

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Nono!

Erről én még nem is hallottam sehol, hogy be kell jelenteni. Azért hihetetlen mik vannak. Több terhes ismerősöm is van most ( mindenki belehuzott, hogy még 3 évig járjon a gyes :lol: ) de erről még egyik sem beszélt :roll:

Mesélnétek nekem egy kicsit az ovodáról, hogy kinek a gyerekének mennyire tetszik meg, hogy mennyi idő alatt szokott be meg ilyesmi? A lányom elvileg januárba kezdi az ovit, de minél jobban közeledik az idő, annál inkább úgy érzem, hogy még nem akarom vinni. Úgy szeretem, hogy itthon van velem. Nem is lett volna muszáj még mennie, csak akikkel eddig együtt játszott kint azok mind bölcsibe mentek és unatkozik délelött, mindig keresi őket, nagyon igényli már a gyerektársaságot. Azért is gondoltam arra, hogy egy fél napos ovi nem fog megártani neki, gyorsan barátkozik és hamar alkalmazkodik mindenféle helyzethez nem is egy anyás tipus úgy hogy talán nem lesz gond vele, de ha esetleg még sem tetszik, akkor kiveszem és majd megprobáljuk késöbb. Amúgy nagyon jó csoportba került, az ovonénik is aranyosak és viszonylag kevesen is vannak, de minél jobban közeledik az idő annál jobban félek az egésztől. Szóval ha mesélnétek nekem kicsit, hogy kinek a gyereke hogyan fogadta a dolgot az tmegköszönném.

Kép
Kép
chlarissa
 
 


Jó reggelt!

Nono!

Én sem hallottam erről h be kell jelenteni a MÁK-nak hogy jön a kistesó :shock: szegény csaj :(

Igaza van Uxi nak..én is 3 évet leszek itthon a 4. babával is mert a 2 év gyed lejárta után már elmehetek főállású anyának(3 gyerek felett)...valszeg én többet is itthon leszek,vagy max 4 órában elmegyek dolgozni amíg kicsik....a legkisebb gyerek 8 éves koráig lehet főállású anyának lenni.És sajna az az összeg megegyzeik tényleg a gyes összegével :?

Gáz az az ügyvéd amit írtál :evil: Még jó hogy a vége jó lett.

Uxi!

Az én fiam is vissaztartott...nem a nevtan tartotta vissza(sztem Annamari kislányát sem)hanem én.Már mehetett volna tavaly is suliba de mi nem akartuk..azt akartuk hogy egy évig még maradhassonm"önfeledt"gyerek..semmi kára nem származik belőle,sőt!!Most látom h milyen jól döntöttünk...sokkal jobban megérett a sulira..agyilag simán mehetett volna tavaly is,iskolaérett volt,de játékos(még most is,hisz ez a normális :wink: )A mai kutatások szerint egy gyerek nem 6 évesen hanem 7 vesen való az iskolába..arról nem is beszélve hogy a mai szülők java része így gondolkodik mint én,szal nem lett volna jó egy 6 éves gyereknek csupa 7 évessel járni.Egy tanító néni ismerős mondta...egy 6 éves gyereket manapság "felszeletelnek"a suliban :shock: .Nekem Krizsike is azért járja megint a kicsoportot hogy csak 7 vesen menjen suliba mint a bátyja.

Annamari!

Sztem semmi gond nem lenne ha akkor önne a kistesó amikor a nagylány suliba megy.Igaza van Nononak...nem kell olyan misztériumként felfogni a sulit :wink: főleg így hogy már ő is 7 éves lesz amikor megy..okos,érett kislány lesz :wink: A lányok amúgy is sokkal alkalmazkodóbbak.Sztem még jó is lesz hogy tudsz vele foglalkozni amikor hazajön a suliból mert otthon leszel és nem a melóból kell hazarohanni.De sztem se kell délben elhozni majd a suliból.Tapasztalatból írom hogy délután vannak a jobbnál-jobb szakkörök,napköziben a játszás :wink: és a házit is megírják....persze ez nem az jelenti h otthon nem kell elővenni a leckét a szülővel együtt hogy megnézze az ember,de akkor is.

Chlarissa!

Sztem próbáljátok meg és ha úgy látod akkor azonnal vedd ki az oviból.Alapvetően az az elvem(szakemberek véleményei alapján)hogy a gyereknek minél tovább az anyja mellett a helye ha megoldható....és ez sztem tényleg így helyes(ezért is vok nagyon bölcsi ellenes...persze tudom h vannak muszáj helyzetek amit tökéletesen megértek..az anygai helyzet manapság a döntő sajna:(..,de sajna annyi olyat látok h egyátalán nem muszáj,anyuka még csak nem is dolgozik de mégis beadja a bölcsibe az egy-másfél éves gyereket csak mert hogy"szocializálódjon" :evil: :evil: Agyrém :evil: )Szóval az ovi már más..míg a bölcsi "megőrző"addig az ovi már foglalkoztató és fejlesztő intézmény is.Anno én is vaciláltam Krizsinél h menjen e oviba tavaly..aztán kipróbáltuk és bevált neki..nagyon szereti..ha nem tetszett volna neki akko tuti kiveszem még egy évet itthonra.Márk 4,5 évesen kezdte az ovit és mondhatom hogy nem vált kárára :wink: Kiegyensúlyozott,okos gyerek :wink: szocializálódott eleget a családban,a játszón,a játszóházban,baba-klubban stb.Szóval ez a te döntésed lesz hogy nézd hogyan reagál a kicsikéd :wink: De te semmiképp ne szorongva várd az időt...mert azt ő is megérzi.Lehet h annyira fogja szeretni asz ovit h semmi próbléma nem lesz...ne csinálj belőle lelkli kérdést.Vagy ha ennyire vacilálsz akkor ne is add be.Csak akkor add be ha 100%biztos vagy benn h ezt akarod ,és ha úgy döntesz akkor bízz a döntésedben :wink:

Panni
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára panny 2009.09.24 11:27-kor.

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Én nem jelentettem be sehol, hogy terhes vagyok. De miért a MÁK-nál kéne? Onnan csak gyest kap majd, a gyedet úgysem ők adják.
Szerintem ilyen nincs. És ha nem marad meg a gyerek?
A biztos csak akkor lesz, ha megszületik.


Esetleg kérdezd meg Szakbarbárt az indexen, ő profi ezekben.
http://forum.index.hu/Article/showArtic ... a=93698415

De ha van is ilyen szabály, gondolom ez azokra vonatkozik, akik április 30 után szülnek, nem?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Chlarissa, én Emit csak majdnem 4 évesen adtam oviba és nem bántam meg.

Pikk-pakk beszokott, nem lett eddig beteg, szeret járni. A kicsik többet sírnak, meg többet betegek is, de persze ez sem törvényszerű.
Esetleg a félnapost próbáljátok ki, de semmit nem veszt vele, ha csak szeptemberben kezdi.

Én is dilemmázok Benivel, ő augusztusban lesz 3, szívem szerintem még nem adnám be, de állandóan hisztizik, hogy ő is menni akar Emivel. Valószínű majd beíratom, aztán meglátjuk. Egy csoportba kerülnének.

Igaz, ez nem önkormányzati ovi, oda semmi pénzért be nem adnám, igaz , fel sem vennék 5 éves kora előtt, annyira nincs hely.Itt nagyon gáz a körzeti ovi, egy hatalmas mamutintézmény, 30 fős csoportokkal.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


uxi, nekem nem esedékes sajna...tegnap ismét közölte apjuk, 2 gyerek enough. Úhogy egyenlőre kettő van/lesz. De nem adom fel az álmaim. Bízok a kormányváltásban és abban h eladjuk a lakást és visszaadják a 2 év gyedet .

Tegnap voltunk bölcsiben, 2010 őszre feliratkoztunk.... :cry: szeretnék vele is sokáig itthon maradni de a gyesből nem tudunk megélni, túl nagy lesz a hiány ha elveszik a gyedet és csak gyes marad. Akkor már 2 éves és 5 hós lesz. Még akkor is kicsike de muszáj elkezdenie h dolgozhassak. Beszokik nekem meg irány a nagybetűs élet......apa is ezt várja és tudom h kell az a kis pénz is,......na midnegy, azért az álmaim megmaradnak, hátha megváltozik ő is...amúgy is lesz vele egy kedves beszélgetésem.... :? kicsit sokkkk mostanában a dolgai....

ovi: jaj hát én nem írnám le....nagyon durva volt és iszonyú kemény. És a legrosszabb esélyem sem volt h kivegyem mert be kellett fejeznem a sulit, elveszett volna a 7 év amit legyűrtem a jogon....minden, nem engedhettem. Azzal bíztattam magam h legalább 3 évig velem volt itthon. Ksibarátnőnk sokakl jobban viselte mint mi de rajta is látom a jeleket. Ő most kezdte az idén. Azt hiszem mindenkit megvisel kicsit jobban vagy a szerencsésebbeket kevésbé. Sztem le kell gyűrni azért és egy lány más mint egy fiú asszem. A fiúkat is megviselheti de talán nem annyira mint egy lányt. Bár a fiam még nem beszokós de v.hogy mégis érzem h vele könnyebb lesz.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


HA tehettem volna kiveszem akkor a lányom és cska 4 évesen adom be. A kezdeti nehézségek ellenére ma eljutottunk odáig h szeret oviba menni. Nagy szó...egy évbe került.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Panny!
Köszönöm a választ - magamra vettem, bár Annamarinak címezted.
:wink:

Uxi!
Nev tan vélemény is kellett a visszatartáshoz, de azért egy fél órát zengett az építmény, hogy az legyen a papíron amit én szeretnék! Azzal győztem meg a hölgyet, hogy megmondtam neki, hogy ne ő döntse el 15 perc alatt, ha az óvónőnek más a véleménye aki 3 éve terelgeti a gyereket. A 6 évesek tele vannak hasfájással az iskolától.
Szóval az óvó nők is azon a véleményen vannak, hogy csak jót tesz a gyereknek, ha marad még egy évet, és én is úgy gondolom, mint Panny, hogyha minél több gyereket visszatartanak, ne az enyém legyen a legfiatalabb és a leglassabban fejlődő - először a legkisebb jelzőt akartam írni, de mivel már most 134 cm, nem hiszem, hogy ő lesz a legkisebb :D .

Chlarissa!
Maját én cca fél évig szoktattam az óvodába, 3,5 évesen kezdtük fél napokat járt és januárban mondta, hogy ott szeretne aludni. Akkorra lettek barátai. Mostani eszemmel azt csinálnám, hogy minden szerdán nem menne oviba ő se, hogyha kitör rajta, hogy a tesóval miért vagyok otthon neki meg miért kell oviba járnia.
Miksa meg bölcsibe is járt 2,5 éves kora után - mert "felajánlották, hogy vagy azonnal visszamegyek vagy nem lesz munkahelyem".
:twisted: .

Úgyhogy már kitaláltam, hogy jövő januárban teherbe esek és 2012 december végéig otthon maradok a babákkal aztán főállású anya leszek mert a férjem eleget fog keresni vagy csak felemelik a főállású anyaság támogatás összegét - álmodik a nyomor, de az álmaink éltetnek, nem? Ugye nono?
Bár legszívesebben már most babás lennék. A gyerekeim már folyamatosan emlegetik, hogy mi lesz, ha jön a kistesó :D

Mmanya

Kép

Kép
mmanya
 
 


Sziasztok!

Na akkor nem vagyok egyedül a "visszatartással". Idén újra középsős a nagyfiam, így csak 2 év múlva kell kezdenie az iskolát. Bár sokan most is iskolásnak nézik, mert magas. (Viselkedésre persze még messze van attól. :) )

A beszoktatással kapcsolatban: a középsőm gyakorlatilag rögtön ottmaradt az óvodában, igaz egy csoportban van a bátyjával. (vegyes csoport)
Apropó, be is fejezem, mert értük kell mennem....

Szép napot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Nono!

Az új rend szerint is 2 év a gyed annak akinke minimum legalább 2 év biztosított ideje megvan..neked tutira megven mert a gyed-gyes-tgyás is biztosított időnek számít!!!Szóval ha csak ezen múlik majd hármaska vállalása akkor ezen ne hezitálj :wink: :wink:

Én nagyon drukkolok h egyszer meggyőzd a párod.. ... mindenképp el kell h mondjam h az én párom pont ezen az állásponton volt mint a tiéd a két nagyfiú után..aztán nézd meg most hol tartunk :wink:
Semmiképp nem akartam ráerőltetni de azért mindig próbáltam finoman rábeszélni és sikerült..imádja Olikát és ő is akarja négyeskét :wink:

És miért kell vele elbeszélgetned?Valami rossz fát tett a tűzre?

Sztem ha már 2,5 éves lesz a fiad nem lesz olyan kicsi a bölcsihez.Az már kicsivel jobb kor mint ha egy-másfél lenne.

Uxi!

Hát mi önkormányzati oviba járunk és 28-an vannak a csoportba(Márk is olyanba járt)és hidd el az is lehet jó..egyátalán nem attól függ hogy állami vagy magán...csakis az óvónőtől függ.Van itt tőlönk 100méterre egy magánovi(havi 80ezerért :shock: )ahonnan elhoztak már több gyereket is abba az államiba ahova mi is járunk mert nem nyújtott semmit a gyerekeknek...a miénk meg nyújt ,mert szuper ,hivatástudatos óvónénik vannak..persze ott sem mind az, de mi direkt óvónénit választottunk(ahogy tanító nénit is)

Boeske!

Itt Gödöllőn nagyon nagy tendencia figyelhető meg abban hogy nagyon sokan visszatartják a gyerekeket és 7 évesen íratják csak suliba.Márkék osztályában nincs is 6 éves a 22 főből. :shock:
És miért nem a kiscsoportot ismételtetted meg Barnussal?

Mmanya!

Ne hari :oops: természetesen neked írtam a suliról!!

Egyet értek az álmokkal..én is reménykedem hogy lesz kormányváltás... és ha lesz akkor tutira jobban támogatják majd a családokat Orbánék!!!Ez biztos!

Nekem is hasnoló terveim vannak ahogy írtam is..én is főállású anya leszek egy jó darabig...
Már csak azért is mert ha pl.dolgoznék akkor ki vinné hozná őket suliba,oviba,különóra,sport...??

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni, nem is általában az állami ovikról beszéltem, hanem a mi körzetinkről. Idén 300 gyerek jelentkezett, kb. a felét nem vették fel, iszonyat a zsúfoltság. Még a védőnő is azt mondta, ha tehetjük, ne oda adjuk be, mert nem nagyon tudnak ennyi gyerekkel rendesen foglalkozni. Egy kétemeletes mamutépítmény rengeteg gyerekkel, leginkább az ötéveseket veszik fel, sok olyan anyukát is tudok, akinek a 3 évesét úgy sem vették fel, hogy ő dolgozni menne.

Nem is tudom, mi lesz, ha iskolások lesznek, ez a település ilyen szempontból egy demográfiai katasztrófa a hirtelen népességrobbanás miatt. Oda már mindenkit fel kell venni, 40 fős osztályok lesznek majd A-H-ig? :shock:
Így jár, aki agglomerációba költözik...


Amúgy a lányom sem fizetős oviba jár, csak ez nem önkormányzati, hanem egyházi óvoda, és a szomszéd településre hordjuk. Azért vehették fel, mert őket nem kötik a körzethatárok, mint az önkormányzati ovikat.

Ezzel a visszatartással egyébként megértelek benneteket. Nekem eddig pont jókor születtek, mert amúgy is csak 7 évesen mehetnének suliba. :D

Anno nevtanban dolgoztam, mi mindig megadtuk a felmentést, ha a szülő kérte. Nálunk inkább azért zengett a ház, ha egy -két indulatos szülő, vagy nagyszülő kiverte a perpatvart, hogy márpedig az ő gyereke el fog menni iskolába (akkor is, ha nem volt iskolaérett). Egyszer egy ilyen nagypapa majdnem megverte az egyik koléganőmet, mert nem javasolta az iskolakezdést.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Panni!
Először én is meglepődtem,miért nekem írod, hogy a lányom tartsam még vissza, aztán néztem, hogy Mmanya első ránézésre nmarya-nak is lehet olvasni. :D :D :D :D :lol: :lol: :lol:
Mikor kéne megjönnie????:lol:

Én már egy másik topic-ban már leírtam, hogy nálunk mi a helyzet az oviba. Ide is röviden megpróbálom.
Levente ahogy betöltötte a 3-at, (2007. október) ment is oviba. Apa szoktatta be,mert Réka mégcsak 5 hónapos volt, s úgy döntöttünk apa szoktat. Így utólag visszagondolva, lehet, hogy jobb lett volna, ha mégis én szoktatok, de már mindegy. :wink:
A kiscsoportot kétszer járta, s most középsős, tehát ez a 3. év, hogy jár oviba. Mi nem vegyes csoportba írattuk, hanem kiscsoportba. Itt minden évben indítanak egy kiscsoportot. Meg azt hiszem 7 vegyes csoport van.
Szóval az oviban nem kommunikál sem az óvónőkkel, sem a gyerekekkel. 1 évig hordtuk nevelési tanácsadóba, mert nem evett, nem volt hajlandó az óvódai kaját megkóstolni, de itthon sem evett. A tanácsadóban ráfogták, hogy a kistesó miatt van, meg én fújjom fel a dolgokat. Nincs vele probléma.
Most már játszik a többi gyerekkel, de nem beszél velük.
Érdekes, mert itt a játszótéren szívesen játszik a nagyobb gyerekekkel, s ha vmi nem tetszik megmondja nekik a véleményét is. A szomszéd kisfiúval is eljátszik, ha lehet azt mondani, akkor kettejük közül ő a fönök, ő mondja meg, hogy mit csináljanak.
Szóval nem értem miért csinálja ezt az oviba.
Átiratni másik csoportba olyan cikinek érzem, hogy ennyi idő után váltsak óvónőt. De most melyik óvónőt kérjem meg????
Másik oviba nem nem akarom vinni, mert ez van hozzánk a legközelebb.
Most odáig jutottunk, hogy 7 körül visszük, mikor csak pár gyerek van, s az óvónőnek van ideje vele foglalkozni.

Én abban gondolkodom, hogy főállású anya leszek. Aztán majd bevállalok 4 órás melót.
2-3 hete kérdeztem meg a munkahelyemen, hogy visszamennék, visszavesznek-e, de a válasz nem volt. Most létszám stop van, meg így is többen vannak, majd ha letellik a 3 évem.
Ja, de addig a számlákat is fizetni kéne, meg a hitelt is.
Azért kiváncsi leszek, hova tudnak majd visszamenni a 2 év gyed után a kismamák, meg lesz-e elegendő bölcsi.
Én is bízok, hogy majd visszaállítják a 3 évet, vagy legalább az anyaságit megemelik. De szép is lenne... :lol: :lol: :lol:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


panny: Gödöllőn milyen lakni? Mennyi idő bejárni Pestre? van játszótér a közeletekben? Merrefelé laktok? Mi a 16.kerületben lakunk és nézegetjük a házakat de Gödöllőt nem ismerjük pedig szóba jött már. Van erdő a közelben és van szép környék, vmi újépítésű? Ovi/ált. iskola van jó? És van gimi? Őőőőőő, kicsit sok a kérdésem, bocs. Nagyin szeretnénk házat venni de nincs rá a 16.kerben a többi kerület meg nem szimpi.

A bölcsibe beírattam, lássa apa h komolyan veszem a kérését h most nem szeretne többet....de hátha nem kell járnia...... :D

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


mmanya írta: már kitaláltam, hogy jövő januárban teherbe esek és 2012 december végéig otthon maradok a babákkal aztán főállású anya leszek mert a férjem eleget fog keresni vagy csak felemelik a főállású anyaság támogatás összegét - álmodik a nyomor, de az álmaink éltetnek, nem? Ugye nono?


veled álmodok, hátha kérésünk meghallgatásra talál! :wink: A január nekem is álmom....

a kínai naptár szerint kislányom lenne (eddig bejött) és ősszel születne akkor. És most őszi születésű babót szeretnék. A 12.hét letelne a nyárig, én eddig mindig rókáztam a terhességek elején és nem szúrná el a nyaram mikor itthon vagyok a kettővel az ovi szünet miatt. A pocakom viszont nem lenne túl nagy és így tudnék nyaralni menni még simán.
És azért szeretnék 3.nak kislányt mert azt olvastam az okosok könyveiben h ha a legnagyobb és a legkisebb azonos nemű a közéspő meg eltérő akkor mindegyik kiegyensúlyozott lesz, hisz a nagy azért különleges mert ő a nagy és az okos, a kicsi azért mert ő a kicsi a középső pedig azért mert ő az egyszem fiú. És ha eme eszmefuttatásom után hülyének néznek nem fogok csodálkozni :lol: :lol: :lol:
Amúgy mindegy a neme már. De ha lehetne válogatni ugye... :lol: akkor persze csak egészségeset kérek!

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a véleményeket!

Panny!

Teljesen igazad van mint mindig! :lol: Decemberbe kezdünk bejárkálni az oviba, de ha egy kicsi kis jelét is látom annak hogy nem érezné jol magát akármikor már veszem is ki. Csak délelöttre menne, amig itthon vagyok mindenképp. Arrol meg hogy kik kerülnek a bölcsibe oldalakat tudnék írni, mert ugye én főleg oda járok gyakorlatra. Mindig panaszkodnak, hogy nincs hely a bölcsikbe meg, hogy bőviteni kell, pedig a gyerekek nagy része azért kerül oda mert az anyuka kistesóval van otthon, vagy mert terhes.(de ugye minél több a gyerek annál több a pénzt kapnak utánuk a bölcsik) Ja és ráadásul nem is csak fél napot vannak ezek a gyerekek hanem egész napra, hogy had edződjenek. Annyira szoktam sajnálni sokszor az 1-1,5 éves gyerekeket hogy szörnyű :cry: Bújnak oda az emberhez és a szivem szakad meg,hogy hogy lehet egy ekkora gyereket itt hagyni amikor nem lenne muszáj :evil: Abba is igazad van, hogy nem szabad szorongva elkezdeni vele ezt az egész ovi dolgot, neki nem is mutatom, ő már nagyon menne. Multkor voltunk bent vele, mert apát elkisértük szülőire, erre a Kiara ott hisztizett az ajtóba hogy még nem akar hazamenni, ott akar maradni az oviba. Hiába magyaráztam neki, hogy most még nem kell ottmaradnia majd csak késöbb. Tényleg imád gyerekekkel lenni és nagyon remélem, hogy jol fogja érezni magát.

Nono!

Nálunk pont fordítva van, vagy is lesz. A lányom el van akárhol, akárkivel, ha nem vagyok ott nem is keres egyáltalán. A kisfiam viszont nagyon anyás, még 10 percet is nehezen bir nélkülem még az apjával is. Egész nap rajtam lóg, meg jön utánam nehogy eltünjek :lol: Amúgy én nekem mindenki azt mondta már amikor terhes voltam és mondtam hogy fiú lesz, hogy majd meglátom mennyire anyásabbak mint a lányok. Hát bejött, de rendesen! Mivel itt is vegyescsoport van probálom majd úgy intézni, hogy a Kiarával egy csoportba legyenek, talán majd úgy könnyebb lesz neki.
Ja és a kínai naptár tényleg mindenkinél bejött. Mi megnéztük visszamenőleg egy csomo embernél és tényleg mindig az volt amit josolt, meg persze nálam is mind a két terhességnél. A hugom nézegette mindig és amikor terhes lettem mind a két alkalommal közölte velem, hogy mi lesz :lol:

Kép
Kép
chlarissa
 
 


chlarissa: nálunk is sokkal anyásabb a fiam, ill olyan anyatapasz féle...le sem lehet vakarni, ennek ellenére mégis úgy érzem jobban be fog szokni. Ma reggel elvittük a lányzót oviba és apát a munkahelyre. Olyan boldog volt a kispasi h velünk jöhet és mikor kiszállt a csajszim a kocsiból visított és mutogatott h ő is ki akar szállni. Imádta h reggel nem maradunk itthon. Midnen reggel bőg/zokog/visít és kapaszkodik az apjába h vigye őt is....persze lehet h nem lesz könnyű majd meglátjuk.

Bölcsi....igen sok olyat adnak be akit nem kéne talán de nem ítélkezem.....történt ugyanis h mikor a fiammal voltam terhes senki nem tudott segíteni. Vészes rókázásom volt, kórház körök és infúzió, közben riogattak h sok az aceton bennem károsítja a magzatot. Volt nap h 30x szor rokáztam...a lányom ült a hátam mögött mert nem tudtam már kizárni és veregette a hátam, anya hányjál csak. Volt h leültema nappaliban és nem tudtam felállni annyira gyenge voltam és jött a lányom: anya éhes vagyok.....és közöltem vele kislányom nem tudok adni, menj a spejzba és vegyél ki magadnak chipset meg egy dobozos üdítőt. Képzelheted...őt persze nem zavarta h így járt de engem.....és jellemzően senki de senki nem volt aki átjött volna csak azért h megetesse....volt h órákig ült a cuccosban mert nem tudtam felkelni...szólt h cseréljem ki de nem tudtam. Volt h megpróbáltam és se kép se hang....összeestem. Egy alig 2 éves kislány mellett egy ájult veréb a földön....volt h apa reggel kitette a hamit az asztalra neki, a reggelit és ne votl erőm megetetni vele, ott rohadt meg....szörnyen kemény időszak volt...iszonyú...és akkor egy nap megfogtam és be akartam adni bölcsibe, fizetősre h legalább ellássák. H ne a carban üljön és kapjion meleg enni. De nem vették be pedig mondtam h csak pár hét és fizetek utána...de nem. Ha beveszik és megszereti közben lehet h már ki sem vettem volna. Aztán megszületett a tesó....és a tesó hajnali 1ig visított...ösvényt jártam a parkettába mert akkor nem ovákolt, és nem aludt délben...egy csecsemő,a kinek a napi alvása kb 8-10 óra de 40 perces bontásokban....én napi 2-3 órás alvással lézengtem azt is 20 perces szakaszokban. Hajnali egykor feküdtem de 5kor már kelt a fiam. 8kor mikor felkelt a lány meg visszaaludt...4 hónapig nyomtuk így. NEm segített a kutya sem. Kimerült voltam és a végén tiszta depi. És amikor lefogyott midnen tartalékom és midnen erőm, amikor már semmire nem jutott erőm akkor bőgni hagytam a fiam. Átköltöztettem a lányom anyóshoz egy hétre a fiam meg üvöltött...5 napig...és utána átaludta az éjszakát...ill csak 1-2 kelése volt de evett és szunya volt tovább.....a lányom nagyon kivolt, szeretett volna pl játszóra menni de volt h fogmosás nélkül múlt el a napom mert arra sem jutott időm....szval akkor szívem szerint beadtam volna bölcsibe....
Ezek után nem ítélkezem és nem mondom senkinek h minek adja be...néha kell....anyatársam meg olyan depis volt h nyugtatót kapott...mitől félkómás volt .....és simán égve hagyta a tűzhelyet szb. 3 hónap alatt jött helyre de szerette volna beaedni a nagyot a bölcsibe...mondanom sem kell nem vették be...volt h áthozta sírva h nem tud enni adni neki mert megint odaégett a kaja. Szerencsére helyrejött ő is meg a házassága is merthogy azzal is gond volt....de nagyon durva volt és ilyenkor talán jobb helyen a gyerek a bölcsiben.


szval a terhességeim és a szülés utáni időszak is hasonló durván telt mindkettőnél azzal a különbséggel h amíg egy gyerek volt addig csak ő volt de mikor ott a nagyobb...na az nehéz volt....talán ezért félek a harmadiktól nagyon...nem is attól mi lesz ha már nagyobb lesz hanem végigcsinálni ezeket...talán nem lenne megint ilyen...de eddig 2:0 a rosszullét javára...

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Húha, Nono, nagyon kemény, amit írsz.!Lehet a helyedben én inkább a nagyobb korkülönbségre szavaznék, ha lesz még harmadik babátok. Legalább mire a kicsi is ovis lesz.
Ilyenkor nem működik az otthon segítő szolgálat? Én megkérdeztem a védőnőt, de itt sajnos már megszűnt, legalábbis nem tudtak róla, működik-e, de sok helyen van.

Nekem nem volt ennyire durva, szimplán feküdnöm kellett, mert a 11. héten levált a lepény egy jó darabon, s véreztem. Egy hetet sikerült feküdni nagyjából, ezalatt a férjem itthon volt, de pelenkázni, fürdetni, öltöztetni akkor is nekem kellett, mert ezeket nem vállalta. A második hetet már csak félig-meddig feküdtem, a nagyot elvitték anyósomék, de a kicsi itthon volt.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Az ovit én is úgy gondoltam, hogy a lányom majd délig lesz. :D
Oszt mélységesen felháborodott, hogy minek mentem érte olyan korán.:wink: Csak az első héten volt ebéd előttig, mert akkor még nem lehetett tovább, azóta marad 4-ig. Még így is azzal fogad, hogy ő még maradni szeretne... :wink:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Dr_nono!
Átérzem a helyzetet, én is ezért várok a következővel.
Muszáj megvárnom, míg a legkisebb is óvodás lesz, mert lehet, hogy megint hetekig feküdnöm kell.
És aludni is szeretnék már rendesen. Sajnos mindig felébred valamelyik gyerkőc, igaz nincsenek fenn órákig, de az elmúlt évek kialvatlansága már úgy felhalmozódott bennem, hogy egy 5 perces felkelés miatt is szenvedek.

Panny!
Barna vegyes csoportba jár. Ezen belül nem osztják szét a gyerekeket, hogy ki kiscsoportos, ki középsős. Csak a nagycsoportos korúakkal foglalkoznak néha külön, így csak azt kellett eldöntenem, mikor legyen "végzős". Szóval igazából nem volt szó évismétlésről, hanem csak arról, hogy jövőre lesz nagycsoportos.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Dr. Nono!

Az biztos kemény időszakon vagy túl. Nem irigyellek érte.
Én a második terhességemet végig hánytam, szó szerint, de mikor kijött minden, akkor jobb lett. Bocsi.
Szerintem is érdemes kivárni, míg a kicsi oviba megy, s azután bevállalni még egyet.
Most mi is úgy időzítünk, s persze, ha a tervünket megint az égiek fel nem rúgják, hogy jövő aug.-szept. szülessen. Akkor a nagyok oviba, én meg otthon a picivel.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


sajnos úgy nem fog menni, hogy bevárom hogy betöltse a kiskrapek a 3. évét....akkor muszáj lesz melóznom már jóval elötte és nincsenek illúzóim, egy ügyvédi irodában napi 10 órát lehúzni hetente ügyvédjelölt iskolába járni, keresni minimálbért...majd ha vége a 3 évnek akkor egyedül megállni a helyem ebben a nem épp anya és nő barát világban. Merthogy lássuk be pl egy terhes nőt ki szeretne magának védőügyvédnek? Egy ilyen státusznál az ember egy karakteres határozott kemény fellépésű ügyvédet akar...nem illik egy pingvinpózban totyogó nagyhasú lihegő nő a tárgyalóterembe....azt hiszem ha most nem akkor később már nem nagyon lesz lehetőségem kiszállni. Pláne nem babázni. Ha egy saját ügyfélkört kezdek kiépíteni.....nem szeretném elveszteni.
De nem tudom még mi lesz, várom hátha kilábal az ország egy kicsit ebből, hogy a kormányváltás megváltás is lesz....bár ki tudja a mai helyzetben nem hiszem h sok csodára lenne képes bárki, de azért a remény hal meg utoljára ugye.

nmarya: legalább jobb lett h kijött....nekem nem ....

enyém lány csípné ha elhoznám délben próbáltuk is de olyan rosszul jött ki. A fiacskám ugyanis nem bírja 12nél tovább a csajsziért viszont 1re kellett menni és azt nem bírta ki a kispasi. vagy beájult és fel kellett vernem vagy annyira felpörgött, hogy aztán nem tudott elaludni csak sírt. Így tetszik vagy nem marad a csajszi. De szereti, alszik is bennt és nem ucsó sorban eszik. Merthogy gebe típus és legalább ott eszik, ami itthon nem mondható el mindig.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Nono!

Gáz lehetett amiket írtál.... :(
Sztem is akkor várni kéne a babával h nagyobb legyen a korkülönbség..Hogy hogy nem lehet egy ügyvéd terhes?Ez csak rajzad áll majd...ha elég erős lesz a döntéseteke a 3.babát illetőleg akkor elhatározzátok és jön..ennyi :wink: ..akkor már nem fog számítani hogy elveszíted az ügyfélköröd sztem...

Hogy fogod te bírni azt a melót a 2 gyerek mellett?Jó nehéz lesz...lesz segítséged?Bár gondolom azért tanultál hogy kamatoztasd is a tanultakat.
Én sajna kívétel vok..faterom nyaggat is vele...sztem kicsit defektes vok mert egyátalán nem akarok a diplomámmal melózni....a fene se kívánja a HR-es munkát egy multinál pl :shock: se karriert építeni se önmegvalósítani...bár lehet majd később ,de egyenlőre egyátalán nem :?


Gödöllő:imádok itt lakni mert közel van Bpesthez de mégis vidék...nincs szmog,vannak erdők(gödöllői dombság:))Kocsival 20 perc a M3pályán Pest,a 30-on fél óra.Van HÉV,vasút és buszjárat.
Mi egy viszonylag új,nemrég parcellázott részen launk ahol amúgy nagyon sok a Pestről kiköltözött család...csak új házak vannak.A közelünkben is van erdő.Vannak játsztóerek,játszóházak,van Tesco,Spar:),Stop-shop.
Van 6 állami ovi,számtalan magánovi,van 4 általános iskola,van Waldorf általános és Gimi suli is,van egy sima gimnázium ami nagyon jó hírű és erős,van két egyházi gimnázium egy református-egy katolikus amik még erősebbek és a statisztika a továbbtanulással több mint szuper:)van egyetem(én is oda jártam a fősuli részre)Úgyhogy sztem nagyon kedvezőek a lehetőségek a gyerekek szempotjából is.Munka szempontjából is jó helyen állunk az országos átlaghoz képest...dinamikusan fejlődő város,multik vanna bőven és még lesz több is tervbe véve..a Polgármester már 12 éve ugyanaz és szuper..kimondottan családbarát(jobbos:))
Uxi!

Mi is agglomerációban lakunk(Gödöllő9és itt is sok a gyerek hál'istennek.Gödöllő az élen jár a szaporulatban az országos átlaggal ellentétben.Itt is nagyon sok a gyerek az oviban de ahogy írtam jó óvónőt kell kifogni.Azért a miénk nem olyan nagyon emeletes mamutintézményes ovi.Itt inkábbaz a jellemző hogy van 6 ovi a városban és így eloszlanak a gyerekek.És nem ragaszkodnak a körzetekhez egyátalán.

Panni :wink:

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


panny: tudod amiről te is beszéltél h a gyerek nem most pénz, később....kicsi lánykám lovagolni szeretne, fél óra 2e...heti 2x..... :? ha hozzáadom h emellé ő vérbeli nő, értsd vanneki sportcipője, elegánsabb a szoknyához, van játszótéri meg zártabb és van szandija....ja és papucsa és még műanyag kisklumpája merthogy midnenkinek van és neki ugyan már miért nincs....ehhez képest a fiamnak van egy szandija meg egy sportcipije nyár eleje óta. A csajom mondja meg mit vesz fel, az milyen legyen, harisnya kell a szoknyákhoz de úgy használjuk el őket mint más a wc papírt mert szakadnak szét.....nem kíméli azért. És meg is kapja tőlem ezeket de ahogy nő azt hiszem ez mind több és több lesz. Ha majd kéri h neki pónilovas legyen a füzete és ne sima merthogy ez lányoknál egy kicsit...hmmm...presztizs kéréds? Már most a játszótéren az a menő akinek hello kitty-s rucija van és ha neki nem lenne visítana. Imádja a haját cicomázni, folyton dugdosom előle a sminkjeimet mert széthordja, mindene rózsaszín így többet mosok rá. Jaj nem ám panaszkodáskép mondom de egy lány azt hiszem 2x annyiba vanmint egy fiú ha mindent mehg szeretnék neki (is) adni. És később lesz a java ugye....
Ha elkezdek dolgozni, bízom benne lesz pénzem is leszámítva azt a kemény 3 évet de majd csak kibekkeljük v.hogy.,De ha elérsz egy színvonalat nem nagyon szeretne senki visszalépni, pláne egy gyereknek nehéz elmagyarázni h most épp miért nem kapja meg ezt azt vagy azt amit eddig simán megvettünk neki. Ráadásul egy ügyfélkört kiépíteni 5-10 év....és ha csak egy kicsit is kimarad az ember kezdheti elölről. Láttam sajna h műkszik ésnem épp anyabarát hely. De ha már ezt tanultam mi mással foglalkozhatnék? :roll:

Apa azért el tudja őket hozni f5kor a suliból szval nem éjszakáznak benn de ez apának is mindeképp többlet teher lesz. És ugye a pasik szeretnek dolgozni, kell nekik az elismerés. Persze a házasság úgy műkszik h hol egyik hol a másik ad bele kicsit többet mikor mit kell.

Pü-ben leírnád a rész nevét ahol laktok? Sztem holnap kiautókázunk arrafelé és megszemléljük a terepet. Bár vevőnk nincs de lehet h azért nincs mert nem találtuk meg még álmaink otthonát.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


szval inkább ost szülnék..később nem lesz.....ismerem magam. De an még majd 10 hónapom rá h meggyőzzem apát...utána már nem lesz nagyon esélyem. Megszakad a jogfolytonosság is....azért bízom benne nemsokára feloldjuka létszám-stopoot! 8)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Nono!

Tényleg durva lehetett ez az időszak és tényleg vannak kivételes helyzetek amit meg is értek, de ezek az emberek akikről én beszélek nem ilyenek. Mivel az közeli bölcsibe járok gyakorlatra a legtöbbet ismerem és van aki nyiltan ki is mondja, hogy azért adta bölcsibe ,mert igaz nem lett volna muszáj, de megunta hogy mindig csak a gyerek meg a gyerek és magára meg nincs semmi ideje. Meg sok van aki azt mondja, hogy most már másfél éves mehet szocializálódni, aztán így már jöhet a következő mert lesz ideje a kicsire is. Na tényleg hagyjuk, nekem csak az lesz a dolgom hogy 100%osan ellássam ezeket a kicsiket (ha ott fogok dolgozni) nem az hogy itélkezzek.
Az elején nekem csak hányingerem volt, nem hánytam szerencsére. Nálunk az volt rossz amikor a Dorián megszületett és nagyon hasfájós volt. Egész nap üvöltött éjjel meg fél óránként szerencsésebb esetbe óránként kelt, de persze akkor is sirt , napközbe volt hogy össz - vissz 1 órát aludt. Néha én is csak kóvájogtam a fáradságtól, nálunk meg ugye nincs is senki aki legalább pár órára el tudta volna vinni a Kiarát amíg kicsit összeszedem magam. Úgy hogy a pici egész nap az egyik kezembe volt és közbe a másikkal ahogy tudtam elláttam a nagyot. A végére már egész jol ment :lol: Aztán szerencsére 2,5 - 3 hónapos korára kinőtte ezt és nagyon nyugis baba lett, bár aludni akkor sem aludt többet, de legalább nem sirt és le lehett rakni.
Amúgy drukkolok neked nagyon, hogy meggyőzd apát, mert szerintem minden nehézség ellenére a gyereknevelés a legszebb dolog a világon!

Kép
Kép
chlarissa
 
 


Sziasztok!

Szerintem még mindig jobb, ha valaki bölcsibe adja a gyerkőcöt, amikor már úgy érzi nem bírja tovább. A gyereknek is jobb egy boldog kiegyensúlyozott anyuka 16 órában, mint egy ideges fáradt 24 órában. És a tűrőképessége mindenkinek más. Van aki 6 hónap után rohanna el otthonról, valaki évtizedekig is bírja.
Én pl. mostanában vettem észre magamon, hogy kéne egy kis változatosság.
Ha Andris 3 éves lesz, akkor keresek egy félállást magamnak. Aztán néhány év múlva indulhat a kövekező menet. :D

Hopp, az ebéd.....

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!

Ebbe is igazat adok és tényleg mindenki más, de ez a csaj aki ezt mondta már a 3. gyerekével terhes azóta, már jó nagy hasa van és a kicsi is még csak 15 hónapos aki szintén bölcsibe van.Ezért nem értem ha azt mondja, hogy nem bírja hogy csak a gyerek meg a gyerek... Na mindegy. Meg az igazi baj az , hogy elvileg 1 gondozónőre max 5 gyerek juthat, és ha van sérült gyerek akkor az kettőnek számit, de mivel kevés a hely, van hogy 1 gondozónőre 8-9 gyerek jut, ebből 1-2 sérült és így sajnos nem tudnak odafigyelni mindenkire egyformán és sokszor hagyják sírni a gyerekeket mert egyszerűen nincs mindenkire idő :cry: Főleg ha a többség még nincs 2 éves sem és az összes pelenkás még. Én csak azt akartam ezzel mondani, hogy az olyanok akiknek nem lenne muszáj ott lenni elveszi a helyet azoktól akiknek meg tényleg ott lenne a helyük. A sogornőm 11 hósan bölcsibe adta a kisfiát mert neki úgy volt kényelmesebb, nem is ment vissza dologozni akkor csak otthon volt egész nap és nem csinált semmit, tv-t nézett, élvezte hogy csend van és mindig ő fia volt délután az utolsó akit elhoztak a bölcsiből.

Kép
Kép
chlarissa
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: