[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
Schöpf-Merei Ágost Anyavédelmi Központ - tapasztalatok - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ne húzzátok fel magatokat névteleneken, nem érdemes foglalkozni velük!
Egyébként csak annyit, hogy egyes magánkórházakból a Schöpfibe viszik többek közt a problémás eseteket!

Pindur! Nagyon édes Dani! Olyan jó, hogy ilyen pici és máris látszik, hogy fiú!

Köszi Léna a tippet, voltam már ott és hétvégén ott kezdünk!Olyan sokáig gondolkodtam, hogy megvegyünk -e mindent, aztán , hogy én választhassak inkább megvettünk. (Már csak a pelenkázó hiányzik)Tényleg jó nézegetni a kis cuccokat!:-)

Azt hittem ma,hogy elkezdődik, volt szúrkálás, keményedés, úgyhogy gyorsan bekaptam a gyógyszert és feküdtem egész nap. Most kezdtük a 36. hetet.
Tünde, Neked hányadik héttől csinálnak CTG-t? Én úgy tudom, hogy nálunk csak a 38.-tól.

Szia Réka! Olyan édesek amikor mosolyognak és kilátszik a foguk! Tegyél képet, ha tudsz!

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Jó reggelt! Kép

Köszi mindenkinek! Kép Kép

Réka, hurrá! Kép És hogy viselte? (Bár állítólag a metszők nem fájnak annyira.) Mi kb. két hete éjszakázunk, nem tudni, miért. De majd írok mailt! Kép

Timiről tudtok valamit?

Pindur
pindur
 
 


Sziasztok!

Mackoo!
Nálunk is volt ez a Füredi pár napja!!! Természetesen nem engedtem be,nagyon tukmálta pedig magát meg a képeit. Azóta sem bírok napirendre térni a dolog felett. A férjem azonnal be akart menni akórházba,hogy hogy tudhatja egy ilyen jöttment a címünket,de lebeszéltem. Mindenesetre ez nagyon durva!

"Kedves" névtelen!

Ha valaki,akkor én nagyon utáltam a kórházat,és sajnos a véletlen azt hozta, hogy mégis nagyon sok időt töltöttem ott. Életem legcsodálatosabb dolgát és legszörnyűbb tragédiáját is a kórház falai közt éltem át. Találkoztam néhány furcsasággal és nem túl emberséges hozzáállással, de olyan emberekkel is ,akik egy életre a szívembe zárták magukat. Ami a körülményeket illeti,tényleg siralmasak az állapotok,de szerintem nem is sejtitek,hogy mennyibe kerülnek bizonyos dolgok. És itt most először is a PIC-re gondolok, mert ott töltöttem kisfiam életének első 6 hetét. Egy ilyen kisbaba gyógyítása több millió forintba kerül. A felszerelés,a gyógyszerek, a nővérek bére,rezsi,stb. És nem túlzok! És sajnos az államnak elég későn megtérülő befektetés ez,bármilyen csúnyán hangzik. De látnotok kellene,hogy mi folyik az intenzíven! Minden nővérnek van mindig néhány biztató szava, a gyerekeket folyamatosan dajkálják, állandóan megy nekik a kazetta anya-apa hangjával, így kárpótolandó a közvetlen szülői szeretetet. Mi még szilveszterkor is bent voltunk,éjfélkor koccintottunk gyerekpezsgővel, szerpentint dobáltunk az inkubátorra,és senki nem szólt egy szót sem,meg nem jöttek a házirenddel. És igen, rengeteg babát hoztak oda más kórházakból, és nagyon kevés pénzért dolgoznak éjjel-nappal az ottani orvosok. Mert ugyebár hiába van ez a hálapénz téma, egy intenzíves gyerekorvosnak azért ez nem mindennapos. És hozzáteszem: Én is bepróbálkoztam, mert a folyamatos hálálkodás mellett ezt az eszközt választottam,hogy valamennyire kifejezzem tiszteletem azok iránt,akik ennyit tettek Vencelért, és EGY GYEREKORVOS SEM FOGADOTT EL EGY FILLÉRT SEM. És kérlek ne írjátok,hogy ez a természetes,és ne csodálkozzak. Szóval ma már azt gondolom,hogy csodálatos emberek dolgoznak arrafelé,és Vencel nekik köszönheti az életét, én pedig rengeteg erőt kaptam tőlük és sokat tanultam emberségből,önfeláldozásból, elhivatottságból Ezt le kellett írnom.

Buksi
kisbuksi
 
 

 
 

Sziasztok!

Ti merrefelé laktok, hogy ez a Füredi arra járt a fotózással kapcsolatban? Kíváncsi vagyok, hogy felénk fog- e jönni. Nem értem, hogy ki az, aki beengedi az ilyen embert a lakásába?!

KisBuksi,
Sikerült végigsírnom az írásodat.

Én a PIC- et szerencsére nem a saját babám által, de elég jól ismerem; az orvosokat, nővéreket. Azt kell, hogy mondjam, hogy Bp. legkitűnőbb, legodaadóbb és legemberségesebb szakemberei dolgoznak ott!

Pindur,
Valami csuda aranyos ez a kis Dani! Olyan édesen néz!

Réka, gratulálunk Dani első fogacskájához! Nagyon nehezen viselte a fogacska kibújását?

Tünde,
Még mindig drukkolunk!

Réka,
Kérted, hogy tegyek fel Kismanómról képet (itt 3 1/2 hetes).
Íme:
Kép

Üdv,

Vic
Victoria
 


ÜDv mindenkinek!

Léna!
A múltkor említetted, hogy Nyékihez jársz rendelésre. Meg tudod adni a telszámát? (lyradoboz@yahoo.com) Még mindig nem tudjuk, hogy kit választunk. Férjem csak Nyékit ismeri, ő azt szeretné, ha nála szülnék. Hétfőn megyünk hozzá Uhra. Egyébként szabóval sincs semmi baj.

Előre is köszi.

Ed
Ed
 


Sziasztok!

Szerencsére a fogacskát elég jól viseli Dodo. (Kop-kop) ÉS köszönöm szépen a gratulákat az Ő nevében isKép

Kisbuksi!
Szívemből szóltálKép

Azt nem gondolják át sokan, hogy ebben a kórházban a beérkező adományok nagy részét nem luxus dolgokra költik, hanem a PIC-en lévő babák életét tudják megmenteni ebből a pénzből. És lehet, hogy ronda és lepukkant a csempe, de remek orvosok dolgoznak ezen lepukkant falak között. És lehet, hoyg pénzt kérnek az EDA-ért, de azért tőlem sem fogadtak el semmit, hoyg megmentették a babám életét. Úgy tudtam csak egy ajándékkosarat becsempészni, hogy ott hagytam a folyosón és amikor elmentem szóltam,hogy tőlünk van.
És abban is biztos vagyok, hogyha velünk ez nem a Schöfi falai között történik, akkor nem biztos, hoyg túléli Dani.

Vic!
Nagyon édes a kiscsajKépKép
És képet még még még!!!!

Na megyek, mert én igazából épp számítástechnika tanfolyamon vagyok.

Réka
muki
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a drukkokat! Olyan édesek vagytok! Már nem is bánom, ha nem szülök meg előbb, akkor még legalább két hétig élvezhetem, hogy én vagyok a következő és hogy drukkoltok. Kép Kép

Barbi, én a 35. héten voltam először CTG-n.

Réka és Dani, gratula az első fogacskához! Kép

Pindur, írtam én is Timinek mailt, de úgy látszik még nem jutott gép közelbe. De már biztos otthon vannak.

Vic, még mindig csak ámulok, hogy mennyi haja van Dorkának! Kép

Pusza
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Réka, de jó nektek, hogy már a fogaknál tartotok.Megszenvedtétek a dolgot?

Vic, nagyon édes a babód, tényleg egy hajas babaKép

Ed!Ha kijutok a másik géphez, akkor küldöm a mélt.
Én kedden fél hatra megyek majd hozzá vizsgálatra.

Puszi nektek, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok!

Vic,nagyon édes a Kismanód, és mennyi haja van! Nekem gyanús,hogy paróka Kép Amúgy mi Csepelen lakunk, erre biztos,hogy tevékenykedik Füredi.


Pindur!

Dani tüneményes,itt mennyi idős?


Én képtelen vagyok ide képet beszúrni,soha nem sikerül,de elkészült az album Vencelbabáról kedvenc szopis,fürcsis, stb. képekkel,íme:

http://babanet.hu/album/main.php?album=1582


Puszi:

Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Szia Kisbuksi!

Nagyon édesek vagytok a képeken! Kép Kép

Egyébként mekkora most Vencelke? Mármint súlyra vagy hosszra, mennyit nőtt már?

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Léna, Tündi, Réka,
Köszönjük, köszönjük, köszönjük!

Kisbuksi,
Neked is köszönjük! Amúgy mivel császáros voltam, csak másnap reggel hozták nekem a Kismanómat be az örzőbe, és először én sem hittem a szememnek, hogy mekkora haja van ennek a babának! Tudod, az a mókás, hogy épp "szülés" előtt 1 héttel vágattam le a hajam egészen rövidre, így Dorkának szinte hosszabb most a haja, mint az enyém:-)

Ja, és csak hogy tudj róla: Dorka megnézte ám magának Vencelt! :-) Csuda édes kis pofi a Minimanód! És milyen jóképű már most!

A képbeszúrást a Pöttömökbe írtam Neked!

Na megyek, mert Dorka beszólt nekem, hogy mi ez a kikapcsolódás, amikor Vele kéne foglalkoznom egész nap?! -)
És amúgy is, 7- kor fürdi- mürdi!

Üdv,

Vic
Victoria
 


Kedves Tünde!

Vencelke 3 kiló Kép Kép Kép és 51-2 cm,azt nem tudom pontosan. Nekem már olyan nagy,elvégre megduplázta a súlyát,pedig annyira pici,ha belegondolok,hogy a többieknek mekkora a babájuk kéthónaposan KépMég csak jövő héten kellene megszületnie...De majd utolér mindenkit!


Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok!

Vic, köszi! Kép Csúcs ez a Dorka a hajával!! Kép Megmutattam az egész családnak. Kép

Buksi, végignéztem az albumodat. Nagyon jó ez a súlygyarapodás! Kép Olyan édes a babád! Nekem a sapis képek tetszenek a legjobban. Kép
Dani a képen kb. két és fél hónapos.

Pindur
pindur
 
 


Kisbuksi!
Nagyon édes VencelkeKépA Te kedvenc képed tetszett nekem is a legjobban. Meg persze a "Munka közben is" csúcs!!Kép

Írtam neked egyszer régen egy mélt. Megkaptad?
Mert érdekelnének a tapasztalataid.


Mégegyszer köszönöm Dani nevében a fogas drukkokat. Szerencsére nagyon jól viselte, csak egy nap volt egy kis hiszti, de akkor is csak lefekvés előtt.

Réka
muki
 
 


Sziasztok!
Mi a XXII. kerületben lakunk, szóval Füredi László itt is jár.

Szia Kisbuksi!
De jó, hogy újra itt! Olyan szépeket írtál a kórházról, biztosan nagyon jól esne nekik, ha olvasnák. Vencelke szépen gyarapodik, hajrá, hajrá!Kép

Vic!
Tüneményes a babád! És a szemei megdöbbentően emlékeztetnek egy főiskolai csoporttársamra, akit Vikinek hívtak. Véletlenük nem a Külkeren végeztél?

Mackoo
medvike
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors kérdés!
Ha a baba a melegtöl kipatogott mivel tudom kenegetni?
Ne haragudjatok ha a kérdéseimmel zaklatlak titeket!

Ani
ani24
 
 


Sziasztok!
Kisbuksi, nagyon cukik a képek, igazán ennivaló kis pasid vanKép!

Ed, elment a mél, remélem tudtam segíteni.

Puszi, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönjük a bókokat,aranyosak vagytok.

Réka!

Akkoriban nagyon sok levelet kaptunk, ne haragudj,hogy nem reagáltam. Ha jól emlékszem, Te írtál arról a nem túl szimpi orvosról, akinek a nevét magánban árultad el. Jól emlékszem? Erősíts meg lécci,mert ha nem is erről van szó,akkor feleslegesen jártatom a számat Kép Utána persze szívesen leírom,mit is gondolok.


Mindenki menjen sétálni,olyan szép idő van!


Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok!

Vic, komolyan levágattad azt a szép hosszú hajad??? Annyira rövidre? Persze már sok anyukától hallottam, hogy kisbaba mellett nem egyszerű kezelni a saját hosszú hajad. Csak olyan furi, nem tudlak elképzelni rövid hajjal. Rólad nincs kép? Kép

Kisbuksi, úgy örülök neki, hogy Vencelke ilyen szépen fejlődik. Az pedig tuti, hogy mindenkit utol fog érni. Kép

Tegnap írtam sms-t Timinek. Azt írta, hogy hétfőn engedték haza őket. A pici egy kicsit megfázott a kórházban. Most még elég zűrős minden, de majd hétvégén megpróbál írni, és lesz kép is. Addig is üdvözöl mindenkit.

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Kisbuksi!
Jelentem, mentünk sétálni, tényleg nagyon klassz idő volt. Úgy várom már a tavasztKép
Igen, erről írtam, érdekelne, hogy mi a véleményed róla.

Ani!
Daninál is ugyanez a helyzet, a hirtelen jött melegben túl sok ruhát adtam rá és tiszta kiütés lett. És hintőporral kentem be és elmúlt. Meg persze kicsit lengébben is öltöztettem.

Réka
muki
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, végre (nagy nehezen) rávettem a férjemet, hogy menjünk el társas tánc tanfolyamra, erre kiderült, hogy kezdő most nem indul, mert nincs elég jelentkező. Pontosabban mi vagyunk az egyetlen jelentkező pár.

Nincs közületek valaki, akit érdekelne a dolog? A XXII. kerületi Tóth József utcai műv. házban van, vasárnap délelőttönként (asszem 9.30-10.30).
Ha 5-6 pár összejött, akkor indul el.

Mackoo
medvike
 
 


Sziasztok!

Mackoo, nem tudom másnál mi a helyzet, de erre nem egyszerű rávenni a férjeket.

Kisbuksi nagyon édes Vencelke!

Vic, hihetetlen mekkora hajas babád van! Én is reménykedem, hogy lesz haja, nekünk is volt!

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Kép
ani24
 
 


Mackoo!

És hova tennénk addig Vencelt????Mert amúgy nem hangzik rosszul...Kép


Ani!

Nagyon huncut kis kép...


Réka!

Megmondom őszintén nem tudtam vele kapcsolatban félretenni az előítéleteimet, a róla hallottak miatt. Meg egy kicsit úgy voltam, hogy jobban szerettem,ha a PIC-es dokik vannak,de este vagy hétvégén gyakran a korások ügyeltek,köztük ő is. Bár ha jól tudom,most lesz náluk is forgás, hogy mindenki mindenhol alaposabban elmélyüljön. Na a lényegre térve,Vencelke a tipikus koraszülött jegyeken túl semmi extra problémát nem produkált, kivéve gy alkalmat,amikor dec. 25-én összeszedett egy gyomorfertőzést. Ennek első látható tünete az volt,hogy szaturáció ingadozása volt,és amikor bementünk hozzá,már garatoxigént kapott. A látványos javulás után ez nagyon ijesztő volt,és nagy visszaesést jelentett /többek közt 10 nap koplalást Kép/ És ezen a napon pont ő volt ügyeletben. Amikor ezt meghallottuk,a férjem közölte velem,hogy Vencelnek biztos semmi baja,csak ez a nagyokos nem ért hozzá Kép Nagyon rossz érzés volt,hogy láttuk,amint Vencelnek látványosan leesik a szaturációja,és nem bízunk 100%-osan az őt kezelő orvosban. Ugyebár egyetlen tünetből nem lehet megállapítani ,mi a tényleges baj,csak feltételezni tudott a tapasztalatok alapján. Ekkor a vérképe még semmit nem mutatott. Másnapra beigazolódott a doki gyanúja,Vencelnek tényleg fertőzése lett,és így el kell ismerenem,hogy bár több helyről hallottunk rosszat vagy legalábbis nem teljesen meggyőző véleményeket a dokiról, a mi esetünkben helyesen járt el,amikor konkrét eredmények nélkül elkezdte kezelni Vencelt, mert másnap,amikor már kiderült,hogy tényleg fertőzése van,addigra Vencel lényegesen jobban volt. Így végeredményben azt kell mondanom,hogy emberileg nem került közel hozzánk,szakmailag sem sikerült bíznunk benne teljesen, pedig velünk viszonylag kedves volt és maximálisan jól járt el. Legyen annyi elég, hogy nyugodtabb voltam,ha bárki más volt ügyeletben KépBocs,ha hosszú lettem.

Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok!
Kisbuksi!Nagyon huncut a baba,itt a képen álmában mosolyog de ha pelenkázom,akkor is mosolyog rám.Most vagyunk 7 hetesek,57cm hosszuak és kapaszkodjatok meg!5.40kg a sulyunk.Vencelkéhez gratulálok mégegyszer!
Réka,Vic!Gyönyörű a babátok!
ani24
 
 


Sziasztok!

Pindur, Vic, Ani,
babák nagyon édesek!KépKépKép

Kisbuksi,
örülök, hogy Vencel ilyen szépen gyarapszikKép, én is megnéztem a képeket, és Vencel nagyon tetszik nekünk (Gabinak isKép).

Ani,
ahogy Réka írta, hintőpor, pamut ruha, lenge öltözék (persze azért ne fázzonKép).

Mackoo,
az én férjem életében egyszer táncolt, a szalagavatón (velem), és nem hiszem, hogy valaha látom még táncolni.Kép

Bocs, hogy csak ennyi voltam, de Gabikám ezen a héten nyűgirekordot döntött (oltást is kapott csütörtökön, lehet, hogy az is bejátszik, meg gondolom, az időjárás is). Most is elezdett nyüszögni, de apája még alszik, szóval gyorsan futok lecsendesíteni.Kép

Minden jót!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!
Kép
Szóval a férjek nem vállalkoznak...

Kisbuksi!
Nagymamák nem jöhetnek szóba? Borira a nagyszülők fognak vigyázni. Igaz, ő már 4 hónapos lesz jövő héten. Azért persze mindig aggódom egy kicsit, ha nem mi vagyunk vele, de hát végülis csak egy óra az egész, és mi kb. 5 percre lakunk a műv. háztól.
Jó lenne, ha tudnátok jönni.

Mackoo
medvike
 
 


Mackoo!


Az én férjem elég vállalkozó szellemű,bármilyen közös programról is legyen szó,de sajnos a nagyszülők több száz kilométerre,másra meg azért egyenlőre mégsem hagynám. Kép Kép Kép

Ani!

Nekünk Vencel egyetlen dolgot üvölt végig: a tisztába tevést + öltözködést. Amúgy nem sír,csak ha éhes,de arra ugye azonnal van megoldásKép Jó Neked,hogy Rád akkor is mosolyog!

Zsizsa!

Már hiányoltalak! Voltam Szőnyinél felhelyeztetni ezt a méhen belüli hormonális fogamzásgátló eszközt,és viccesen megjegyezte, hogy tudja,hogy a Babanetesek legszívesebben csak hazavinnék az eszközt,és a netes barátnőkkel konzultálva maguk helyeznék fel Kép


Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Kisbuksi!
Szőnyi dokinak nagyon jó a humora! Szüléselőkészítőn is nagyon szimpatikus volt.

Kár, hogy nem tudtok jönni, de hát megértelek.
Bori 2,5 hónapos volt, amikor a nagyszülők először kézbevehették és most januárban hagytuk őt először a mamáékra.

Mackoo
medvike
 
 


Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:
Van-e lehetőség arra, hogy a Peter Czerny Alapítványnak adjam az adóm 1%-át?
És ha igen, akkor hol találom meg a szükséges adatokat?

Mackoo
medvike
 
 


www.cerny.hu
Peter Cerny Alapítvány a Beteg Koraszülöttekért Alapítvány
Adószám: 19010289-1-42
s_i_s_k_a
 
 


Kisbuksi!
Az én babám is üvölt ha öltöztettem de imádja a fürdetést,hintöporozást és ha leveszem a pelust róla.Hihetetlen mit tud müvelni ha nincs rajta a pelus.Ha tehetném nem adnék rá pelenkát mert szerintem azt nem szereti.

Ani
ani24
 
 


Sziasztok!

Kisbuksi,
Szőnyi.Kép Nekem is ezt a fogamzásgátló módszert ajánlotta, de mi szeretnénk korán kistesót, ezért megegyeztünk, hogy majd. Egyébként érdekelne, hogy a felhelyezés nem fájdalmas? Én eddig úgy gondoltam, hogy ez komplikált dolog, lehet, hogy rosszul?

Mi babánk is utál öltözni, viszont ő három hónapig fürdeni is utált, végig üvöltött. A pelenkázást viszont szerette, mert talált valami érdekes mintát a pelenkázó fölött lévő polcon, és mindig arra vigyorgott.Kép Ezt jó pár hétig űzte, aztán meg már rám vigyorgott, főleg, hogy én szoktam tornáztatni a lábát, amikor nincsen rajta pelus, és azt imádja.Kép Ja, és egy ideje akkor is panaszkodik, ha unatkozik.Kép

Jó éjt!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Ani,Zsizsa!

Remélem majd Vencel is belejön ebbe a pelenkázásba :-)


Zsizsa!

Mi majd olyan két év múlva kezdenénk az új babaprojektet, de úgy voltam vele,hogy gyógyszert szedni nem szeretnék, az óvszer...szóval érted. Kicsit ugyan költséges,de nekem megéri a kényelem és a biztonság miatt. Ami a felhelyezést illeti,Szőnyi "kicsit kellemetlen" kategóriába sorolta a dolgot,hát szerintem átvágott Kép Igaz,hogy 3-5 perc volt az egész,de nekem fájt. Úgy tényleg. Pedig nem vagyok nagyon nyűgös, ez nem esett jól. De legalább most már gátolva van ez a fogamzás. Bár a jelenlegi állapotban /éjszakázás,stb./ még nem nagyon érzem,hogy hamar behozza az árát Kép


Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Kisbuksi,
hát igen, én szülés közben is megmondtam Szőnyinek, hogy honnan tudná, hogy mennyire fáj, mikor ő nem is szült.Kép Szerintem ez a helyzet a felhelyezéssel is.Kép Éjszakázás, fáradtság... Hát igen, ez már csak így megy, bár vannak babák, akik később alszanak is.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Ismét csak azt tudom mondani, mennyire gyönyörű mindenkinek a kisbabája, s hogy egyáltalán nem igaz, hogy minden baba egyforma, hiszen mindegyik annyira más, de mégis mindegyik annyira szép! És minden babának már most mennyire más a személyisége. Ezek az igazi nagy csodák az életben!

Mackoo,
Nem a Külkeren végeztem.

Mi a XII- ben vagyunk, erre még nem járt a Füredi.

Tündi,
Feltettem új képeket az albumba, egyiken én is rajta vagyok a levágott hajammal...De hátul akkor is hosszabb a Dorka haja:-)

http://babanet.hu/album/main.php?album=1508

Zsizsa, KisBuksi,
Mi is kb. 2 év múlva szeretnénk ismét babát. Lehet, hogy akkor ismét együtt leszünk várandósak?!

Pénteken volt a Dorka névnapja, s többek közt vettünk neki egy olyan méhecskét, aminek a pocakjában egy műanyag tükörszerű dolog van, s rá lehet kötni az ágyikóra. Dorkának annyira tetszett, hogy 1/2 órán keresztül folyamatosan magyarázott ennek a Züminek, azazhogy a másik babának, akit a tükörben látott. Olyan jó volt nézni, hogy könnyek szöktek a szemembe (hát igen, én ilyen kis érzékeny vagyok). Erről is feltettem képeket.
Komolyan ajánlom mindenkinek ezt a méhecskét, egyrészt nagyon édes és tök jó anyagból van (+ csörög- zörög mindene), másrészt szerintem tetszik a babáknak, s amikor bent fekszik az ágyikójában és épp nem alszik vagy csak készül aludni, akkor is tök jól elvan pár percig.

Üdv,

Vic
Victoria
 


Sziasztok!
Vic, végig néztem az albumodat, nagyon-nagyon édes!!
Még anyut is behívtam, hogy nézze meg milyen gyönyörű ez a picike.Azzal a sok hajjal...Kép
Édes ahogy magyaráz a méhecskének.
Cukik vagytok nagyon.
Puszi, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok!

Ani, Vic, nagyon édesek a babók. Kép

Vic, jó lett a hajad. Megnyugodtam, azt hittem "totál" rövidre vágattad. Kép

Most jövök a dokitól. Végre nem azt mondta, hogy a helyzet változatlan. Kép A méhszáj egy ujjnyira nyitva, cervix 1111. Szóval azért csak alakulunk. BPD 100 mm, a doki továbbra is nagy babának jósólja, kb 4 kilósnak mondta. Amúgy minden rendben van. Holnap megyek CTG-re.

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Helló!
Vic, én is megnéztem. Jópofa kis babóca!
Érdekes, pedig a babád annyira hasonlít egy volt csoporttársamra...

Tünde!
Hanyadik hétben is vagy?

Mackoo
medvike
 
 


Sziasztok,
Már régen jelentkeztem, de mindig olvasgatlak benneteket, hisznekem is már csak kevesebb, mint 2 hónapom van hátra a NAGY találkozásig. Már alig várom, hogy én is a szoptatással, fürdetéssel kapcsolatos infókat oszthassam meg veletek.

Mindig megnézem a képeket, s egyszerűen nem tudok betelni velük. Pár hónapja még a babavárás izgalmai töltötték ki a napjaitokat, s most a manócskákat mindenki megcsodálhatja!

(Persze azt is olvastam, hogy névtelen 'barátunk' ezt a topic-ot is megtalálta elmésnek aligha mondható megjegyzéseivel. Ügyes! és mennyi ráérő ideje lehet)

Jó babázást, és a pocakosoknak további jó gömbölyödéstKép

Móki

(Esetleg tudja valaki, hogy indul-e szüléselőkészítő mostanában, vagy lesznek-e előadások? Előre is köszönöm.)
móki
 
 


Sziasztok!

Bocsi, de csak ma jutottam odáig, hogy írjak pár sort.
Először is köszönjük a gatulációkat. Sajnos még nem volt időm, hogy teljesen bepótoljam a lemaradásomat.
Köszönöm Tündének, hogy megírta a nagy hírt. Röviden leírom a nagy sztorit: 27-én hajnal fél 5-kor elfolyt a magzatvizem (tényleg semmivel sem összehasonlítható érzés, nem lehet eltéveszteni). ¼ 6-kor már bent is voltunk a kórházban, és egy nagyon kedves nővérke fogadott minket mosolyogva. Felvette az adataimat stb., aztán a 3-as szülőszobába fektettek, ott jött az ügyeletes doki, aki megállapította, hogy a magzatvíz tiszta, a CTG eredménye jó, így nincs semmi indok arra, hogy sürgősen megcsászározzanak. Fájásaim sem igazán voltak. Teljesen nyugodt voltam, a vérnyomásom is jó volt. Éreztem, hogy most már jó helyen vagyok. ½ 7-kor értesítették Kósa dokit, és utána előkészítettek a műtéthez. A beöntés nem volt olyan szörnyű, nekem inkább a katéter feltevése fájt nagyon, és utána még pár órán át kellemetlen volt a jelenléte. ½ 9 körül jött meg a dokim, mondta, hogy semmi sürgető nincs, ma még meglesz a baba. Aztán jött az anesztes is. Szerencsére Tamara volt aznap. Csak szuperlatívuszokban beszélhetek róla. Nagyon rendes volt császár előtt, alatt és után is. Rengeteg jó tanácsot kaptam tőle szoptatással kapcsolatban is. Mivel lehetett választani a spinális és az altatás között, én az utóbbit választottam, mert akkor hamarabb felkelhettem a babához. (Valóban sokkal jobban viseltem ébredés után az egészet, mint pl. az a szobatársam, aki spinális érzéstelenítést kapott.) Úgy volt, hogy még délelőtt megcsászároznak, de sajnos jött egy koraszülött, vérző kismama, akit kb 3-4 órán át operáltak. Ekkor már nagyon erős fájásaim voltak, a katéter is bent volt, így eléggé szenvedtem. Szerencsére a férjem ott volt mellettem, és ez nagyon sokat jelentett. Mivel az előttem lévő kismamánál komplikáció lépett fel, ezért kicsit én is megijedtem, mire odakerültem. A műtőben remegett minden porcikám, és olyan rossz volt kiszolgáltatottnak lenni, de amikor beadták az injekciót lassan éreztem, ahogy abbamarad a remegés, és elalszom. Mikor toltak kifelé félig ébren voltam, és jó volt hallani, ahogy a férjem és anyukám mondák a pici adatait, és hogy minden rendben. Így tehát 27-én 14:31-kor megszületett 3250g-al 52cm-el Alexander kisfiunk, aki teljesen a papájára hasonlít. (Eredetileg febr. 13-ra voltam kiírva.), de folyamatosan figyeltek rám. Este 7-kor, és 10-kor pedig behozták a picúrt, akivel ekkor persze csak ismerkedni tudtunk, semmi egyéb. Másnap reggel kerültem át a fizetős szobába, ahol az első napot szintén egyedül töltöttem, de ekkor jól is esett. Másnap délutántól pedig csak éjszakára adtam be a kicsit, ekkor éreztem magam jobban. Az első felülés, és lépések nagyon nehezen mentek, de igyekeztem nem elhagyni magam. A tejcsi a 3. napon beindult. ÉN az előírt dolgokon kívül saját bodyt és rugit is vittem be a picinek, mert mindig kivettem a pólyából, és úgy babusgattam. Amikor megjött a tejem, onnantól fogva én elég érzékeny lettem, és minden miatt sírtam. Ez nem tudom másokkal is így volt-e. Általában jók a tapasztalataim, némelyik csecsemőssel sokat beszélgettünk. Le a kalappal előttük, hogy ketten vigyáznak 24 csecsemőre. A nővérkék között is voltak kedvenceim. Az viszont szerintem nem jó, hogy nincs nővérhívó. Nekem nem volt rá szükségem, de bárki lehet rosszul, és ha zárva az ajtajuk, akkor nem hallják meg ha kiabálsz. Örülök, hogy még 27-én szültem, mert másnaptól Kósa influenzás lett, így be sem tudott járni szülést levezetni. Hozzám is csak egyszer szaladt be. Febr. 2-án jöhettünk haza, és holnap veszik ki a varratokat. Mióta hazajöttünk picit apadt a tejcsi, mostanában kezd visszajönni megint. Rengeteg folyadékot, főleg laktoherb teát iszom. A szülők most az első hetekben felváltva segítenek, ami nagyon sokat jelent. A pici szépen fejlődik. Sajnos mikor jöttünk haza már picit náthás volt, és köhögött, de a gyerekorvos szerint amíg nem csökken az étvágya, addig nincs gond. A torka miatt pedig kis hársfateát kell innia. A héten igyekszem képet is feltenni mazsatkáról.

Akik még a nagy esemény előtt állnak: fájdalommentes szülés és sok tejcsit kívánok. Tünde! Várom majd az SMS-t, nagyon szorítok!!!!!!

Nézegettem a képeket: mindenkinek olyan aranyos a babája!

Kisbuksi! Örülök, hogy Ti is otthon vagytok márJ

Puszi:
Timi
timi29
 
 


Sziasztok!

Vic, tündéri hajas babád van! A pancsolós kép tetszett a legjobban!!! Nagyon-nagyon édes!

Képzeljétek jövő hét csütörtökig biztos szednem kell szülés elleni gyógyszert, mert addig a Doki bácsim külföldön lesz.

Zsizsa, Te is a 38. hétig szedted? Valószínű megszületett volna előbb is a babód, ha abbahagyod,nem? Volt valami előjeled?

Tünde, drukkolok Neked! Holnap bejelentkezem UH-ra a hétre. Te hány naponta jársz a kórházba?

Móki, úgy tudom van most februárban! Neked is jó pocakosodást!

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Szia Timi!

Gratulálok a kisfiadhoz!!! Nagyon jó, hogy leírtad!

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Sziasztok!

Timi, jó, hogy leírtad így a császáros "tapasztalataink" is bővültek, várom a képet a fiadról, és jobbulást nekiKép

Móki, én holnap megyek a doktor bácsimhoz és megkérdezem tőle, hátha tudja és akkor megosztom veled.

lányok, mostanában az a kérdés foglalkoztat, hogy ti hogy kérdeztetek rá az anyagiakra?És az a bizonyos boríték mikor lett esedékes?a szülést követő napokban, hazamenetelkor vagy a hat hetes vizsgálatkor?
köszike segítségeteket, puszi mindenkinek, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Timi,
gratulálok Alexanderhez!Kép Az én picim is náthás lett 11 naposan, de szerencsére nagyon hamar túl lett rajta, remélem ti is így lesztek vele.

Barbi,
igen, a 38. hétig szedtem én is, pont azért, mert az én dokim is külföldön volt.Kép Szerintem is biztosan megszületett volna korábban. Előjel nem volt (mondjuk én sokat keményedtem gyógyszerrel is), pedig úgy hagytam abba, hogy egyik nap még kettőt, utsó nap pedig egyet vettem be (de amikor kettőt, akkor még vettem be mg-ot is közben). Azt már írtam, hogy amikor csak reggel vettem be, akkor délután négykor rögtön háromperces fájások jelentkeztek. Pedig végre úgy örültem, hogy már bármit csinálhatok majd, mert a doki hazaért külföldről.Kép

Léna,
én rákérdeztem a dokinál, de még jóval korábban, mert én kórházban voltam egy hónapot, és ott választottam a dokit, és akkor kérdeztem meg. Én a hazamenetelkor adtam oda, amikor megvizsgált előtte.

Móki,
hidd el, nagyon hamar elrepül az a két hónap.Kép

Tünde,
drukkolok, hogy minden jól menjen, és hogy a babócád könnyen kibújjon.Kép Szép nagy babának jósolják!Kép

Vic,
mi egy kicsit hamarabb szeretnénk babót, csak addig várunk, hogy a szoptatásba már ne zavarjon nagyon be.Kép

Mindenkinek minden jót!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem,de tegnap volt az első nap,hogy totál egyedül voltam itthon Vencellel. Hú,mennyi mindent nem tudok egy kézzel megcsinálni Kép! Estére meg nagyon nyűgös lett,bizonyára betettek neki a frontok.

Vic,
Hol lehet ezt a méhecskét kapni? Vencel imádja magát nézegetni a tükörben,ez biztos különösen tetszene neki. A babád gyönyörű,de továbbra is parókára tippelek Kép

Timi! Gratula
kisbuksi
 
 


Sziasztok,

Timi, nagyon gratulálunk! Jó egészséget, sok örömöt kívánunk a babához!

KisBuksi,
A méhecskét a férjem a Mammut II- ben vette a II. emeleten a Játéksziget nevű bolt mellett (ha jól emlékszem Chicco a bolt neve), és 5.990,- volt. De amúgy ebből a márkából (K's kids) nagyon jó kis játékokat lehet még kapni. Van pl. egy "Hungry Pelican" nevű játék is, aminek az a lényege, hogy ki kell tátatni a csőrét, beletenni a hozzá való mütyüröket és a pocakjában lehet látni a játékokat. Nagyon édes, s ami a legfontosabb egy babának, hogy színes. De ezt a pelikánt inkább nagyobb babának (kb. 3/4- 1 éves kortól) érdemes venni, amikor már tud pakolászni a baba.
Ja, az albumomban ami a babahordozónkon van, azok is K's Kids játkékok, amit fel lehet rögzíteni tépőzárral a babakocsi vagy a babahordozó/autósülés fogantyújára. Ezek közül az egyik sípol (csillag), a másik csörög (hold), a harmadik zenél (napocska).
Meg persze vannak olyanok is, amiknek ha meghúzzuk a zsinórját, akkor zenélnek.
Ja, meg amit ugyancsak kinéztünk a Dorkának, mihelyt fel tud ülni az egy plüss kutyus, amit tépőzárral fel lehet rögzíteni a baba bokájára, s azzal egy kisbaba képes ellenni hosszú percekig. Ezek nem olcsó játékok, de szerintem nagyon igényesek.
Na, ennyit ezekről a játékokról, nem akarok ingyen reklámot csinálni a cégnek, de a termékeik tényleg nagyon ötletesek és színesek!

Jövő héten valszínű megyek fodrászhoz. Viszem magammal a Dorkát, kíváncsi vagyok, mit szól hozzá a fodrászom:-)))

Nem tudja véletlenül valaki, hogy a Váci út 17- alatt lévő magánrendelőnek mi a tel.száma (úgy tudom, több doki is ott rendel)? Nem találom a tel.számot.

Üdv,

Vic
Victoria
 


Sziasztok!

Mackoo, a 39. héten vagyok. Elvileg jövő hét szombatra lennék kiírva.

Timi, de jó, hogy tudtál jelentkezni. És köszi a tapasztalatokat, igaz már megbeszéltük, amikor találkoztunk, de jó volt újra olvasni. Kép

Barbi, hetente kétszer megyek a kórházba. Most úgy néz ki, hogy kedd és csütörtökön.

Ma végre teljesen tökéletes volt a CTG! Kép Elment a nyákdugó is, szóval tényleg alakulunk. Kérdeztem a CTG közben, hogy mi van, ha influenzajárvány miatt bezárják a kórházat. Akkor nem engednek fel senkit az emeletekre, viszont a kismamák lemehetnek az előtérbe. Aztán mondtam, hogy remélem még ezt a pár hetet kibírjuk. Erre mondta a szülésznő, hogy hát én már ne nagyon gondolkodjak hetekben, hanem inkább csak napokban. Olyan izgi, én már úgy várom, hogy mehessek szülni. Kép Köszi mindenkinek a drukkokat!

Pusza mindenkinek,
Tünde
rtünde
 
 


Jaj, Tünde!
Akkor ez már tényleg nagyon alakul! És mikor ment el a nyákdugó? Én rákövetkező napon megszültem.
Állítólag 72 órán belül meg szokott indulni a szülés.
Ez nagyon izgalmas!!!

Mackoo
medvike
 
 


Tündi,
Beleborzongtam, ahogy olvastam az írásodat, hogy már csak pár nap, s hogy már nincs is nyákdugó. Ez olyan izgi!!! (Nekem a nyákdugó távozásával egyidejűleg már el is kezdett folyni a magzatvíz, de ugye nálam más volt a helyzet.)
Nagyon izgulok ám Értetek, drukkolunk! Férjem is!

Ja, van egy ismerősöm, akinek egy 62 cm- es, 4620 grammos kisbabája született, és teljesen könnyűnek volt mondható a szülése, úgyhogy Neked is hajrá és értesíts minket valahogy, mihelyt megvolt a randid a babócáddal, jó?!

Ui.: Tudja valaki a Váci úti magánrendelő tel.számát?????

Üdv,

Vic
Victoria
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: