[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
Schöpf-Merei Ágost Anyavédelmi Központ - tapasztalatok - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Ed!Kösz, amit írtál, igazából olyat kerestem, aki már szült nála.De mivel te előttem jársz három héttel így még az is lehet, hogy előbb szülsz nála mint én(márha őt választod), és akkor tudsz mesélniKépHa kell meg tudom adni a tel.számát, rendelni mindig a magánrendelőjében rendel,Budán, ha a cím is kell, akkor azt is meg tudom adni.Bár nem igazán értelek, hogy ha eddig a Szabóhoz jártál, akkor most miért akarsz válatni.Elfoglalt vagy vmiért már nem bízol benne?Bocs ha indiszkrét voltam.

Ági, te hányadik héten is vagy?Mert nekem még 8 hétig kell tűrnöm.És tényleg egyre erősebb lesz.A teákban én se bízok, főleg azért, mert én képtelen vagyok bármit leküldeni a torkomon ami büdös vagy rossz az íze.A munkahelyemen foglalkoztunk ilyen teákkal, és pl. a nyugtató teakeveréknek szabályosan temető szaga volt. Háááát...
Egyebként tegnap temetésen voltunk,és nagyon-nagyon sokat kellett gyalogolni a sírhoz, iszonyú hosszú volt a temető, és este mintha nem fájt volna annyira.Szóval lehet, hogy az erőltetés jót tesz, nem tudom.

Zsizsa, kösz a mélt, még ugyan nem néztem meg, mert ezen a gépen nem jön be vmiért a freemail, a másik gép meg foglalt éppen, szóval ha odajutok, akkor megnézem, hogy jött-e vmi.

Azt hiszem egyenlőre ennyi, puszi mindenkinek, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni!
A babámnak el van dugulva az orra,használunk Fluimare orrnedvesítő sprayt és elektromos orrszívot ami semmit sem ér!Egyszerüen nem tudom vele kiszivatni az orrát és a baba is küzd ellene.
A dokink ajánlotta a porszivora szerelhető orrszivot,de én tartok tölle.Hány honapos kortól lehet alkalmazni?Nem erős a szivó hatása egy hat hetes babának?Nem akarom a baba agyát is kiszivatni!
Ha tudtok légyszi adjatok tanácsot mihamarabb!

Köszönöm!

Ani
ani24
 
 


Léna!
Én is küldtem mailt. Megkaptad?
Nekem valami bűzlik, rengeteg vírusos mail-t kapok freemail-en keresztül. Ti is?

Mackoo
medvike
 
 

 
 

Ani!
Nekünk is porszívós van, és nagyon jó. Szinte első pillanattól fogva használjuk és nem szívta még ki Bori agyátKép
Kicsit tényleg rossz nézni, de egyáltalán nem olyan erős a szívó hatás, viszont hatékonyabb mint egy kézi szívó. Próbáld ki nyugodtan. Bori még csak nem is sírt, amikor kipróbáltuk, pedig nem volt több 2 hetesnél. Bár elég gyanakodva nézett (szerintem teljesen elszörnyedt, hogy ilyan bolondok közé kerültKép), meg sem moccant. Azért látszott rajta, hogy fél.
De hát jobb kiszívni, mint bennehagyni a váladékot.

Valaki javasolta nekem a fiziológiás sóoldatot, azt cseppenteni az orrába. Állítólag oldja a váladékot. Még nem próbáltam, nem volt rá szükség.

Aztán azt is mondta a védőnő, hogy ha csak nincs megfázva és állandóan váladék van az orrába, ne szívjam túl sokat az orrát, mert az irritálhatja a nyálkahártyát és akkor folyton váladékozni fog az orra. Persze, ha náthás, akkor szívni kell.

Ja, és azt mondta a gyerekorvos, hogy ha náthás (vagyis akkor is váladékozik az orra, ha nem sír, mert síráskor természetes dolog, akkor nem kell szívni), akkor adjunk neki Cebion cseppet, ez folyékony C vitamin. Segít leküzdeni a náthát.

Szóval ne aggódj. A gyógyszertárakban lehet kapni porszívós orrszívót. Az a legjobb.

Mackoo
medvike
 
 


Ani,
mi is porszívósat használunk, és nekünk is bevált. Gabi csak akkor utálta nagyon, amikor náthás volt, és egy nap 10-15x szívtuk az orrát, és szerintem főleg a macerát nem szerette, meg érzékenyebb is volt az orrnyálkahártya a betegség miatt. Egyébként nem szokott tőle sírni, ami szerintem azt jelenti, hogy alapjában véve nem fáj neki. Viszont tényleg rengeteg trutyit kiszív. A porszívó csövén lévő szeleppel pedig lehet szabályozni, hogy milyen erősen szívjon.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!
Mackoo,Zsizsa!Köszi a segítséget,még csak egy kérdés!
Milyen árban van?
Az elektromos orrszivónkkal az a gond,hogy hiába probálom kiszivatni,nem nagyon jön semmi.Nem folyik az orra de lehet hallani hogy le van neki teljessen rakódva.Nagyon megijedtünk az éjjel,mert annyira el volt dugulva az orra,hogy teljessen elkékült.Ne tudjátok meg,hogy akkor mit éreztem.Még most is rossz vissza gondolni,hogy milyen állapotban láttam a babámat.
A szájából ömlött a nyál és azt hittem hogy megfullad.Nem is beszélek róla,mert nagyon rossz visszagondolni.

Puszi!

Ani
ani24
 
 


Az árára sajnos nem emlékszem, mert valamikor szeptemberben vettük. De én úgy emlékszem, nem volt valami húzós. Végülis semmi az egész: két kis üvegharang-szerűség, amiket egy gumicső köt össze.
Első használat előtt és minden használat után célszerű kifőzni. És használat után azonnal elöblíteni, mert nagyon rövid idő alatt bele tud száradni a váladék.

Mackoo
medvike
 
 


Ani!
Én most vettem már kb. harmadszorra, mert folyton eltöröm és 1600 körül volt az ára, de ez típustól és beszerzési helytől nagyban függ. Én a Brendonban vettem, mert vészhelyzet volt és gyorsan kellett, de lehet gyógyszertárban olcsóbb.

Réka
muki
 
 


Sziasztok!

Túléltem a mai szigorlatot is. (ehhez szükség volt a tanár jóindulatára is) A kertészetire járok. Még egy holnap, és vége. El sem hiszem.

Ani, nekünk is van porszívós orrszívónk. Pisze márkájú. Ha jól emlékszem Auchanban vettük kb 1500 ft alatti áron. Volt pár reggel mikor úgy ébredt, hogy hallottam, hogy tele van az orra, akkor használtuk. Szerintem nagyon jó.

Ági
kovagi
 
 


Igen, a miénk is Pisze márkájú.
(És mit tanulsz a kertészetin?)

Mackoo
medvike
 
 


Kertészmérnök leszek. És ökológiai gazdálkodásra szakosodtam. Ma pl. szőlőből vizsgáztam.
kovagi
 
 


Ez érdekesen hangzik.
medvike
 
 


Ani,
én is úgy emlékszem, hogy 1600 körül volt. Nagyon rossz lehetett, hogy nem tudtál segíteni a babón, remélem ez az orszívó nektek is beválik, és többé nem kell ilyet átélned!

Ági,
tök jó a szakod, nagyon tetszik.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Léna!

Ma vagyunk pontosan 7. hónaposak. Ha a dokik nem tévednek,akkor még 12 van hátra. Bár szerintem jó lesz az 10-nek is. A 4D-s doki engem igazolt.Majd a kis hölgy eldönti,mikor akarja megismerni szüleit!
A szagokat én se birom már kb. 1 hónapos korunk óta. Szerdánként suliba járok és kész kínszenvedés bemenni egy mellékhelységbe: lilán meg zölden szoktam kijönni!

Képzeljétek el,ma egy kb. 800 méteres távot- +2 lépcsővel spékelve- kerek 25 perc alatt tettem meg. Egyszerűen annyira begörcsölt a hasam,hogy nem éreztem a lábaimat:egy lépést sem tudtam tenni,de elég hülyén néztem ki a Nyugati pu kellős közepén álldogálva,tovább kellett mennem.
Ilyen még nem volt velem. Nincs véletlenül közöttetek sorstársam? Mit kell ilyenkor csinálni,mert ezt nem kívánom senkinek? Borzasztó volt!!
Előre is köszi .
:::Ági

Kép
iroko
 
 


Ági,
ilyenkor állj meg, és lélegezz mélyeket, amíg elmúlik a görcs, még ha hülyén is érzed magad álldogálva (sajnos én is átéltem, tudom, hogy milyen). Ha megállsz, sokkal hamarabb oldódik a görcs. Ha neki tudsz valaminek támaszkodni, vagy le tudsz ülni, az még jobb.

Minden jót!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Ági!
Ne aggódj miatta velem is volt ilyen. Én minden nap 2.5km-t gyalogoltam. Szúrni azért is szúrhat , mert baba előtti tempóban mész. Azt vettem észre, hogy jót tesz a mozgás, ha pedig szúr eleve lassabban menjél.
Én most vagyok a 35. héten és abbahagytam a tornát, de nem is érzem olyan jól magam.
Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Ági,
az is eszembe jutott, hogy te még nem vagy 36 hetes, ezért még szedhetsz magnéziumot (vagy lehet, hogy már szedsz is?). Ez csökkenti a görcskészséget. De a 36. hét után már nem javasolt, mert a szülést lassíthatja.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Torna ügyben szerintem nagyon jó a Kállai Ildikó féle kazetta(nem megerőltető, de 50 perc átmozgatás)A Rubint Réka féle nekem annyira nem jött be. (az inkább annak jó, aki az első pillatattól tornázik)
Remélem tudtam segíteni!
Hétfőtől én is tornázok!
Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Szia Zsizsa!

Velem szedetik a Magnerotot, ami magnézium és szó se volt róla, hogy abbahagyjam. Hol olvastad ,hogy nem jó a 36.hét után? Utánanézek és abbahagyom, ha így van.

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Barbi!
Nyugi én a terhesség végéig szedtem a Magne B6-ot és másfél óra alatt született meg az én kis óriásbébimKép

Réka
muki
 
 


Köszi Réka, ez megnyugtatott!
Nagyon édes Dani, megnéztem!:-)Nem semmi az a másfél óra! Mennyivel született?

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Barbi,
itt a neten többeknek is mondta a dokija, és nekem is mondta az enyém. Szerintem kérdezd meg a tiédet. Ha a szülés hosszúságát nézzük, akkor Réka jól jártKép, én 15 órát vajúdtam. Én is szedtem sokáig a magnéziumot, mivel a dokim külföldön volt, és nem akartam megszülni amíg vissza nem ér, de én gyógyszert is szedtem, és amikor abbahagytam, akkor azonnal megszületett a kislányom.Kép Szóval nem akartalak megijeszteni, csak én így tudom.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!!

Zsizsa, Barbi!!
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat,jó tudni,hogy nem a kismanóval van baj,csak még hozzá kell ezekhez szoknom. Eddig a megállás mindig segített,de most 10 perc alatt sem múlt el. A magne b-től nagyon hízok,pedig nem szabadna,nem éppen egy modell alkat voltam eddig sem. A magnéziumos plussssz meg nem sokat segít. Ti végig szedtétek-szeditek a terhességi vitamint? A tornára megyek valószínűleg,de előző héten nem tudtam elérni a gyógytornász nénit. Voltatok már szülészet látogatáson? Azt mondták be lehet menni,ha nincs épp "akció".
Barbi,lehet,hogy már jövő héten találkozunk..!
Köszi még1x nektek!!!!

:::Ági

Kép
iroko
 
 


Barbi!
Nekem két nőgyógyászom is volt, mert az első sajna meghalt amikor húsz hetes terhes voltam és mind a kettő azt tanácsolta, hogy szedjem végig a Magne B 6-ot. Persze lehet, hoyg ezt tényleg orvosa válogatja. Nekem a dokim Kósa, aki sokaknak innen dokija, én is kiváncsi lennék, hogy nekik mit mondott ez ügyben. Egyébként nekem nem volt semmi panaszom, ami miatt ezt szedni kellett volna.
Dani a 38. hét végén született 4100 grammal és 60 cm-rel. Köszönöm a bókot az Ő nevében is.

Zsizsa!
Nem akartalak megbántani, mert biztos igaz amit írtál, mert én erről még semmit sem hallottam, csak megnyugtatás gyanánt írtam Barbinak, hogy én biza végig szedtem.

Réka
muki
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az infokat gyógyszer ügyben, egyelőre szedem tovább.
Zsizsa, nem gondoltam, hogy hagynak 15 órát vajúdni még ma is, de nagyon szép Gabid lett!:-)Megkérdezhetem milyen gyógyszert szedtél a mg mellett? Én Gynipral-t szedek, mert hála a karácsonyi és szilveszteri örületnek ( szó szerint végigugráltam) megrövidült a méhnyakam.

Réka, én a magnéziumot azért szedem, mert kemény volt a hasam. Az nagyon jó, hogy a 38. héten ilyen nagy baba születhet. A védőnőm azt mondta, hogy a 37. héten olyan 2.5kg-ak.

Ági,a szülészetre én is kíváncsi vagyok, de eddig nem mertem bemenni. Azt mondták, hogy vannak 1 és 2 ágyas szülőszobák és érkezési sorrendben telik be. Én 9-én megyek és Te? Múlt héttől szedek folsavat is,úgyhogy úgy érzem már magam mint egy gyógyszerraktár.

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Sziasztok!

Az előbb írtam egy csomót, és elszállt. Grrrrrr.KépKépKép

Akkor újra rövidebben:

Barbi,
nem lehet hogy a Mg más formája, pl. Magnerot vagy Magnesium Citricii jobb lenne? Talán azoktól nem híznál.

Réka,
nem bántottál meg, remélem ez látszik abból, ahogy írtam.Kép Dani szép nagy baba!Kép Azt nem értem, hogy miért kellett Mg-ot szedned, nekem csak akkor mondták, amikor keményedni kezdtem.

Ági,
köszi a gratulációt Gabi nevében!Kép Én is Gynipralt szedtem, meg Verapamilt, hogy a G. által okozott szívdobogást és kézremegést csökkentsük.Kép Az én méhnyakam is rövidült, már a 15. héten, és a 20-on annyit keményedtem, és a méhnyak is 1 cm-es lett, hogy be kellett feküdni a kórházba. Itt beállították a Gynipral adagot. Egy hónap múlva hazajöhettem, de őszintén szólva nem nagyon mertem ugrálni, mivel akkor is még csak 25 hetes voltam. Én nagyon sokáig nagyon sokat feküdtem (bár a doki javasolta, hogy azért egy picit mozogjak, de én már csak ilyen aggódós típus vagyok, meg aztán gyógyszer mellett is keményedtem eleget, amikor mozogtam). Azt már írtam, hogy amikor az utolsó gyógyszert beszedtem reggel, és délben már semmit, akkor délután vajúdni kezdtem, rögtön három perces fájásokkal, és másnap reggelre lett meg Gabi. A szülésem azért tartott ennyi ideig, mert nem tágultam jól, szerintem azért nem, mert négy hónapon át azt sulykoltam magamba, hogy zárt a méhszájam. De végül azért kibújt Gabi.Kép Szerintem ma is hagynak sokáig vajúdni, ha nincs gond a babával (mondjuk én már nem álltam messze a császártól). Gabi 2830g volt és 48cm a 38. héten, de szerintem ez családi örökség, mert én is ennyi voltam (2800g és 48cmKép), és apukája sem volt nagy baba. Én nem is tudtam volna sokkal nagyobb babát megszülni.Kép Na jó, befejezem a szócséplést.Kép Még annyit, hogy amikor én voltam augusztusban, akkor egy egyágyas és egy háromágyas szülőszoba volt, lehet, hogy azóta átalakították? Én szerencsés voltam, mert pont szabad volt az egyágyas.Kép

Most már eldugulok, minden jót mindenkinek!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa!

Akkor jóKép
Én sem értem, hogy miért kellett magnéziumot szednem, mert panasz nem volt, viszont sikerült tőle jó sokat híznom. A következő manónál már óvatosabb leszek.

Réka
muki
 
 


Sziasztok!!
Barbi!
Beszéltem a kórházzal,azt mondták,hogy reggel telefonáljak,hogy érdemes-e egyáltalán bemenni vagy teltház van. Bármikor, bárki megmutatja a szülészetet,állítólag?! Én úgy tudom hogy 1 hónappal korábban szólni kell,hogy külön szobát szeretnétek-e. Hétfőn megpróbálom elérni a tornász nénit és akkor talán többet tudok majd. Mikorra is vagy kiírva? Már nem sok igaz?
:::Ági

Kép
iroko
 
 


Sziasztok!

Ismét régen voltam erre.
Remélem, mindenki nagyon jól van és kitűnően viseli a pocakosodást (na jó, leszámítva az éjszakai pisitúrákat és a "nem tudok aludni" szindrómákat).

Mi jól vagyunk, Dorka nagyon szépen fejlődik, már lassan csak a 62- es cuccokat fogjuk hordani.

Ma levegőztünk úgy igazából először. Jól beöltöztettük, bebugyoláltuk, aztán betettük a babakocsizsákba, s kinyitottuk az ablakot. Mászkáltam Vele fel- alá, s olyan jólesett Neki a friss levegő, jó nagyokat harapott belőle! Csak 5 percet levegőztünk, de mihelyt kicsomagoltuk a cuccaiból, szinte azonnal elaludt, s azóta is édesen alszik itt mellettem.

Megpróbálok ide is feltenni egy képet, milyenek is vagyunk most. Itt Dorka épp a kedvenc babahordozójában fekszik, s szereti nézegetni azokat a lelógó, zenélő/csörgő/zörgő ketyeréket. S ha az egyik megszólal, akkor nagyokat mosolyog!
Kép

Puszi, és vigyázzatok nagyon magatokra, kerüljétek el jó messziről ezt a fránya influenza vírust!

Vic
Victoria
 


Sziasztok!

Vic, gratulálok Dorkához!

Zsizsa,
Nagyon örülök, hogy leírtad ezt a Gynipralos dolgot. Én napi 3szor felet szedek a 31. héttől, de nem örültem neki, mert azt gondoltam, hogy kórházon kivül szedni ez túl erős. Olyan jó Nektek, hogy már megvolt minden és babázhattok!
Remélem a 38. héten én is abbahagyhatom és láthatom végre a kisBencénket!

Ági, én márc 10-re vagyok kiírva. És Te? Telefonon foglaltam külön szobát és akkor kérdeztem rá a szülőszobára is, de nem mondták, hogy azt is foglalni lehet. Ha tudsz otthon is tornázni nagyon jó a Kállai Ildikó féle kismamatorna! Nem próbáltál ilyent?

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Dehogyis a magnéziumtól híztok. A sok zabálástól híztok.
Névtelen
 


Kedves névtelenünk itt nagyon okos volt...
A Magne B6-tól valóban nem lehet hízni. Viszont lányok vigyázzatok vele, a legtöbb orvos azt mondja, hogy a 9. hónapban már nem szabad szedni - mivel ellazítja az izmokat, szépen ztúl lehet tőle hordani a babát... És időbe telik, míg kiürül a szervezetből.
(Amúgy névtelennek annyiban talán igaza van, hogy - ha jól rémlik - a B vitaminok okozhatnak étvágynövekedést.)
Jó babavárást és szép, könnyű szülést kívánok mindenkinek
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Barbi, Kági a szülőszobát tényleg bárki megmutathatja, ha éppen nincs szülés. Csak fel kell menni az elsőre és ott "elkapni" valakit. Egyébként van egy egyágyas szülőszoba és van egy három ágyas. Ezt nem lehet lefoglalni, csak a szobákat. A szobát viszont tényleg kb 1 hónappal a szülés előtt érdemes lefoglalni a titkárságon, vagy akár telefonon is lehet.
Viszont a 35. héttől úgyis hetente kell menni CTG-re, szóval akkor is meg tudjátok nézni, ha éppen a kórházban vagytok, nem kell külön csak ezért bemenni.

Vic, nagyon édes Dorka! Kép

Kovács Ági, gratula a szigorlathoz! És remélem azóta már a szombati vizsgán is sikeresen túl vagy. Kép Tényleg érdekesen hangzik, amit tanulsz. Te hányadikos vagy? És hogy tervezed a következő félévet?

Pusza mindenkinek
Tünde
rtünde
 
 


Névtelen!
Ha majd tudod, hogy mit és mennyit eszem, majd akkor monjd bármit. Addig pedig dugulj el és ne rontsd itt a levegőt.
Feltehetően azért nem vállaltad magad névvel, mert egy hájas disznó vagy és abban éled ki a kisebbségi komplexusodat, hogy másokat bántasz. Gratula!
muki
 
 


Barbi, a harmadik emeletre foglatad magadnak a külön szobát? Mert én ott voltam, és nagyon élveztem, hogy amikor hozták a Dorkát, akkor csak kettesben lehettünk; olyan meghittek voltak azok a pillanatok!
Ja, és a nővérek is nagyon kedvesek és rendesek a harmadikon! Már biztosan leírtam, de nekem a fekete hajú Bori nővérke és egy szőke hajú nővérke (középkorú, rekedtes hangú, a neve így utólag is bocsi, de most nem jut eszembe) volt nagyon- nagyon szimpi. Bármiben számíthattam Rájuk, nagyon kedvesek és segítőkészek voltak. Na meg persze a Tündi, de Ő az örzőben volt nővérke.

Kedves Névtelen! De jó Neked, Te biztosan nem híztál egy dekát sem a várandósságod alatt...

Én is szedtem a Magne B-6- ot egészen a várandósság utolsó napjáig, de megkérdeztem a dokitól, hogy lehet- e végig szedni, mire azt mondta, hogy persze, hogy lehet, semmi rossz hatása nem lehet sem a terhességre, sem a szülésre.
Amúgy én az 5- 6. hónapban híztam fel 8 kilót, mert addig nagyon rosszul voltam és inkább fogytam, mint híztam, de a 7. hónaptól már csak a pocakom nőtt, s a terhesség alatt összesen 11- 12 kilót szedtem fel, de mellette tornáztam is egy kicsit.
Ettől függetlenül én akkor is azt mondom, hogy ugyan módjával, de egyen annyit és azt egy kismama, amennyit kíván. A 9. hónapban már úgysem tud enni rendesen, mert nyomja a gyomrát a baba stb..., s utána úgyis vissza fog fogyni, főleg ha szoptatja a kisbabáját.
Én is elkezdtem szépen visszafogyni, a hasam már teljesen visszament és egy deka csík sincs rajta.
3 hét múlva (akkor leszünk Dorkával 6 hetesek; + császáros voltam) már elkezdhetek tornázni is, amit alig várok!

Visszatérve az előbbi képre: Dorka a képen épp 3 hetes.

Üdv,

Vic
Victoria
 


Vic!

Akartam írni, csak a méregtől elfelejtettem bocsi.

Naggggyon naggggyon édes Dorkád van. Kép ÉS már 3 hetes? Hihetetlen hogy repül az idő. Ha van még róla képed, akkor rakj még fel, mert olyan jó ilyen édes kis manókat nézegetni.

Nálunk is nagy kedvenc minden ami csörög, zenélKép

Irigy vagyok a csíkmentességért, nekem sajna van bőven.


Réka
muki
 
 


Sziasztok!

Most látom, hogy a nagy igyekezetben, hogy újraírjam az elszállt szöveget, összecseréltem, amit Áginak és Barbinak akartam írni. Bocsánat!Kép

Barbi,
én a kórházban napi 6, utána napi 4 Gynipralt szedtem, amit itthon sikerült 3-ra letornászni, de sajnos annyit mindenképpen muszáj volt. A háromszor fél nem is annyira rossz.
Az öcsém is Bence.Kép

Vic,
Dorka nagyon édes, és milyen szépen nézegeti már a játékokat!Kép Én is a harmadikon voltam egyágyasban, és annyira jó volt! Egész nap csak Gabit néztem, és nagyon boldog voltam.Kép A csíkmentességért én is irigyellek, nekem sajnos nagyon sok kialakult az utolsó két héten, pedig addig nem volt. Elhalványodtak ugyan, de a bőröm állaga elég rossz miattuk, hiába fogytam vissza.

Lányok,
ne húzzátok fel magatokat Névtelenkén, szegény ebben élheti csak ki magát, hogy minden topicba otrombaságokat ír. Sajnálom őt.Kép A legjobb figyelembe sem venni, annyit egyáltalán nem ér, hogy miatta dühösek legyetek. Biztos kegyetlen volt hozzá a sors, hogy ilyen lett.

Na, én megyek is aludni lassan. Mindenkinek jó éjt!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Tünde, most már bármikor megszülethet a babád, nem? Mit mond az orvosod?

Vic, én telefonon foglaltam egyágyas szobát, nem tudom, hogy az hányadikon van, de remélem én is a 3.-ra kerülök.
A Magnerot engem a szüléssel kapcsolatban érdekelt (hogy meghosszabbítja-e), de úgy tűnik többféle tapasztalat van és majdnem mindenkivel szedetik.
Eddig én 10 kilót híztam és úgy tűnik megállt, de jó hallani, hogy ilyen könnyen lemegy és lehet tornázni már 6 hetesen. A 31. hétig én is tornáztam csak mióta Gynipralt szedek azóta hagytam abba.
A profilodban még kórházi kép Dorkáról? Mekkora haja van! Nagyon szép!

Köszi Zsóka a pocakosok nevében!

A babások pedig tegyenek fel képeket!!!

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Szia Zsizsa!

Annyit vacakoltam az írással, hogy most vettem észre, hogy írtál!
Csíkok ellen nem jó a Milupa krém?

Jó éjszakát mindenkinek!
Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Szia Barbi!

Az a baj, hogy szerintem az már eső után köpönyeg.Kép De azért próbálkozom mindenféle kencével, hátha jobb lesz valamitől. Nem adom fel a reményt.Kép

Én is teszek képet, mivel végül is én is babás vagyok (bár Gabi már öt hónapos is elmúlt).Kép

Zsizsa

Kép Kép Kép

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa!Kép
NAgyon édes Gabibabád vanKép Kis mosolygósKép És jól látom, hogy Ti Hupikék törpével kezditek a hozzátápit?Kép

Én is teszek fel képet, a pont ma 9 hónapos nem annyira babámról. Szerintem már annyira nagyfiúsan néz ki:

Az új Baby taxibanKép

Kép


Az elcsent vasárnapi ebédKép

Kép

Réka
muki
 
 


Sziasztok!

Zsizsa, Gyönyörű a kislányod! Látom, Ti is vettetek abból a mintás pelusból?! Mi is vettünk, de szerintem fogunk még venni egy csomaggal, ha végre eljutunk a KIKA-ba, s persze ha még lesz. Szerintem azok az aranyos minták úgy feldobják a pelust; mi ezt használjuk büfis pelusnak is, de még a kiságyába is ezt tesszük Dorka feje alá.
Én is egész nap Dorkát nézegettem a kórházban, és jól átvizsgáltam, hogy mindene megvan- e , s hogy mi hogy néz ki stb...Bár ezzel a foglalatoskodással most sem hagytam fel, csupán hozzájött még az is, hogy mostmár azt is figyelem, hogy milyen hangokat ad ki, s hogy mekkorákat mosolyog!

Barbi, a Profilomban lévő képen Dorka 2 napos, a kórházban készült.
Igen, el lehet kezdeni már 6 hetesen tornázni, de persze csak mértékkel. Már alig várom!

Réka, csodaszép a kisfiad! És már 9 hónapos?! Hogy szalad az idő! Én is nemrég még nagy izgalommal vártam a nagy randit Dorkával, most pedig már eltelt a nagy randi óta több, mint 3 hét! S mennyi minden történt azóta?!
Szerintem se dühöngj Névtelen irományán, hiszen valószínüleg ezt akarja elérni. Nem éri meg!

Na, megyek, mert Dorka ébredezik!

Üdv,

Vic
Victoria
 


Sziasztok Lányok!
Gratulálok a babócákhoz, nagyon helyesek!
Barbi! Múltkor kérdezted, hogy eszembe jut-e valami a szüléssel kapcsolatban, ami hasznos lehet. Akkor nem ugrott be semmi, de most igen.
Nem tudom, kinek mi volt a tapasztalata a tolófájásokkal, de engem teljesen megrémítettek. Rengeteget olvastam róla, terhestornán is igyekeztek felkészíteni rá, de az érzést senki sem tudja elmondani. Igy aztán borzasztóan megrémültem tőle és teljesen elvesztettem a fejemet, ami nem túl jó dolog. Úgyhogy gondoltam, megpróbálom leírni, milyen érzés, hátha segít valakinek abban, hogy ne döbbenjen le teljesen, amikor pedig minden erejére és koncentrálóképességére szüksége lenne.
Szóval, a tágulási szak minden átmenet nékül csapott át kitolásba. Én addig mindig azt hittem, hogy a kitolást a szülő nő csinálja, de ez olyan érzés volt, mintha valami beindult volna a méhemben. Nagyon nehéz leírni az érzést, olyan volt, mintha valami elementáris erő elkezdte volna kipréselni belőlem a magzatot. Mintegy akaratom ellenére. Ráadásul azt mondta a szülésznő, hogy még tartsam vissza egy kicsit, ami egyszerűen lehetetlennek tűnt. Úgyhogy ijedtemben csak tekeregtem a szülőágyon és üvöltöttem, hogy én ezt nem bírom visszatartani. Elfelejtettem én mindent, amit a terhestornán tanultam, pedig ott hányszor gyakoroltuk a kutyaszerű lihegést a tolófájások visszatartására! Szerencsére a szülésznő emlékeztetett és TÉNYLEG segít, bár akkor és ott elég hihetetlennek tűnt, hogy meg lehet fékezni ezt az "expressz" érzést! Ráadásul olyan ijesztően kiszolgáltatottnak éreztem magam, mert olyan érzés volt, mintha teljesen elveszítettem volna a kontrollt és képtelen lennék irányítani a dolgokat. Szóval nem kell pánikba esni, amikor beindul a dolog: ha mehet a kitolás, annál jobb. Akkor nagy levegő, felhúzódszkoni és összeszorított fogakkal préselni (nem kiabálni, mert akkor csak fogy az energia). Az ember első ijedtében megpróbál ellenállni a fájdalomnak, de nem szabad, mert ez nem "rossz" fájdalom, mint mondjuk egy mensis görcs, hanem "jó" fájdalom, ami segít világrahozni a babát. Szóval egyszerűen át kell adni magatokat az érzésnek, és mindjárt könnyebb lesz a dolog. Ahogy felhagytam ezzel a rossz hozzáállással és nem a fájdalomra koncentráltam, hanem a nyomásra, szinte éreztem, ahogy a baba megindult kifelé és egyszerűen érezni lehetett, hogy hamarosan kibújik és itt a vége. És ez nagyon sokat segít.

Bocsánat, ha evidens dolgokat írtam le.

Én is tanusíthatom: van egy 1-ágyas és egy 3-ágyas szülőszoba, nem választható, érkezési sorrendben telnek meg. Szerencsés az, aki az egyágyasba kerül, mert saját fürdőszobája van, senki nem zavar (nem tudom, ezt a beöntéses dolgot hogy oldják meg a háromágyas szobában, ki kell menni a folyosóra???)

Ja, és az egyágyas fizetős szoba a harmadikon van. Tényleg szuper én is ott voltam és nagyon jó volt, hogy egyedül lehettem a babával.

Üdv
Mackoo
medvike
 
 


Sziasztok!
Látom zajlik az élet!
A hizáshoz szeretnék hozzászólni!
Én Magnerotot szedtem a terhességem alatt és szerintem az nem hizlal.A dokim azt mondta azért kell szednem,hogy a magzat csontjai erősek legyenek.Nem tudom ebből mi az igazság.Nekem sikerült 42kg-ról feltornásznom magam 80kg-ra a terhességem végére.Most mértem meg magam,kemény 62kg vagyok!
Kedves Névtelen!
Kérlek válald magad és rakj fel a profilodba egy képet mert kiváncsi lennék hogy nézel ki.Könnyü igy másoknak beszólni!Gerinctelen vagy és olyan ronda hogy a szüleid csuzlival etettek kiskorodban!Bottal piszkáltak mert nem tudták mi lesz belöled!
Na más téma!
Megint tanácsot szeretnék kérni!
Most tápszert kap a babám mert nagyon fáj a torkom és állítólag elkaphatja az anyatejjel ezért nem szoptatom.Amióta tápszert kap nem kell fel éjszaka.Kb este 10 órakkor eszik és most is fél 8-kor ébredt.Ez a tápszertől lehet,nem gond hogy ennyit alszik kaja nélkül?Probáltam éjjel felébreszteni hogy megetetem,de nem igazán jött össze.Most vagyunk 7 hetesek és azt hallottam hogy 3 hónaposan aluszák végig az éjszakát.Ha náthás akkor ki lehet vinni a levegöre?Nem folyik az orra de úgy veszi a levegöt mintha horkolna.Jaj annyi gondom van!
Na mostmár befejezem!

Puszi nektek!

Ani
ani24
 
 


Szia Ani!
Szerintem nem gond, hogy átalussza az éjszakát. Bori olyan 6 hetes korában kezdte átaludni. Ráadásul a babád most tápszert kap, ami laktatóbb, mint az anyatej. AZ anyatejet állítólag nagyon hamar megemésztik a babák, a tápszert lassabban. A tápszeres babák ritkábban is esznek.
Biztos ez, hogy betegen nem lehet szoptatni? Nekem eddig azt mondták, hogy lehet. A kórházi anyatejgyűjtőben ugyan figyelmeztettek, hogy 37,5 fokos láznál már ne szoptassak, de azt sajnos nem kérdeztem meg, hogy miért. És azóta akárkit kérdezek, mindenki azt mondja (gyerekorvosok és a védőnőnk), hogy szabad szoptatni. Sőt, kell is, mert az anyatejes babák nehezebben kapják el a fertőzéseket. Mert ha az anya megbetegszik, az ellenanyagok azonnal megjelennek a tejében és így a magzat védetté válik. Kérdezz utána szerintem még valakitől, mert ebben az influenzás időszakban nagyon fontos lenne a babádnak az anyatej.

Mackoo
medvike
 
 


Bocs, az már nem magzat, hanem csecsemő.
Ezen az oldalon utána tudsz nézni a dolognak:
http://www.lll.hu/main.shtml
A lényeget kimásoltam:
"Kisebb betegségek esetén, amilyen a megfázás vagy az influenza, fel sem kell, hogy merüljön az anyában a szoptatás megszakításának gondolata. A kórokozók nem jutnak át a tejjel, és a baba kétségtelenül legalább annyi ideig ki volt téve a betegségnek, mint az édesanya maga, sőt még korábban is, mint ahogy az anya észrevette, hogy megkapta a betegséget.
Az anyatej védelmet biztosíthat a babának a betegséggel szemben. A szoptató anya pontosan azok ellen a vírusok ellen termel ellenanyagot, amelyeknek a baba ki van téve. Ezek az ellenanyagok az anyatejjel átjutnak a babához. A szoptatás folytatása segíti az anyát, hogy hozzájusson a szükséges többlet pihenéshez, amikor nem érzi jól magát. A hirtelen elválasztás sem az anyának, sem a babának nem lenne jó.
Ha súlyosabb betegségről van szó - tüdőgyulladás, hepatitis vagy TBC - az Egészségügyi Tanácsadó Testületünk orvosai akkor is a szoptatás folytatása mellett foglalnak állást. A szoptatás az anyától a lehető legkisebb erőfeszítést kívánja, és a lehető legtöbb pihenést biztosítja. Ráadásul az anyatej különleges védelmet jelent a baba számára az anya betegségét okozó baktériumokkal vagy vírusokkal szemben."

Mackoo
medvike
 
 


Mackoo!
A babám hálás lesz neked ezért a tanácsért mert már rakom is mellre.Nagyon rosz volt napokig a kézi mellszivót használnom,jobb ha a baba szopizza ki.Ezeket a dolgokat én nem tudtam és a gyermekorvos mondta hogy nem szoptathatok.De gyogyszert sem szedhetek,csak Septofortot szopogatok és torok öblögetöt használok.
Szerinted kivihetem negyed órára a levegöre?
Írtam,hogy úgy veszi a levegöt mintha horkolna és nem nagyon tudom neki kiszivatni.Szerinted?


Ani
ani24
 
 


Ezt sajnos nem tudom. Ő is beteg, lázas? Mert akkor lehet, hogy nem szabad. Akkor esetleg csak öltöztesd föl melegen és nyisd rá az ablakot.
Ha nem beteg, akkor szerintem ki lehet tenni levegőzni.
De ebben nem vagyok biztos.

Mackoo
medvike
 
 


Mackoo!
Csak annyi baja van,hogy nehezen kap levegöt mert szerintem le van neki rakodva.Próbálom a dokiját felhivni de mindig foglalt.

Ani
ani24
 
 


Esetleg próbáld elérni a védőnőt, ő mit mond.
Ebben tényleg nem merek állást foglalni.
Ha nem éred el a dokit, szerintem ne tedd ki a hidegbe. Még mindig kevesebbet árt neki, ha ma nincs levegőn, mintha esetleg még "ráfázik" a mostani náthájára.

Mackoo
medvike
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: