9 életmentő holmi, amit mindenképp szerezz be a negyedik trimeszterre

A baba megszületése utáni első heteket-hónapokat olykor a negyedik trimeszterként szokták emlegetni, hiszen, majdnem annyira függ Tőled a kicsi, mint amikor még a pocakodban volt. Most erre az időszakra vonatkozóan hoztunk Nektek néhány nélkülözhetetlen kelléket.

Az első trimeszterhez hasonlóan, ez; a negyedik is egy új kezdet: a megszületett baba teljesen felborítja az addigi mindennapokat, a korábbi életeteket. Főleg Te, anyukaként tapasztalhatsz rendkívüli változásokat, mind a testedet illetően, mind pedig érzelmileg, és a pároddal való kapcsolatod is átalakul, hiszen most már nem csak ketten, hanem hárman vagytok.

Szerencsére a mai világban már rengeteg eszköz áll rendelkezésre ahhoz, hogy ezt az időszakot megkönnyítse Neked; és amit esetleg nem kapsz meg a szomszédos bababoltban, megrendelheted a világhálón.

Feltétlenül szerezd be az alábbi holmikat:

Babahám vagy babahordozó kendő

  1. kép: Babahám vagy babahordozó kendő

A tested melege, a szívverésed, sőt, még a bőröd illata is nyugtatóan hat a picire, nem beszélve arról, hogy egy rendkívül szoros kapcsolat kialakulását segíti ez az egyszerű eszköz és még a kezeid is szabadon maradnak, így könnyen tudsz tevékenykedni közben!

Illatmentes piperék

  1. kép: Illatmentes piperék

Az első hetekben-hónapokban állandóan érintkezel a babával, ezért jobb, ha a saját „szagodat” érzi, nem pedig mesterséges illatokkal találkozik. Ha szoptatsz, pár csepp tejjel is bekenheted a szád illetve a melleid környékét, így még komfortosabban fogja érezni magát a kicsi.

Kényelmes ruhadarabok

  1. kép: Kényelmes ruhadarabok

Leggingsek, bő topok, „mamabugyik”, nagyméretű melltartók: ezekre minden kismamának szüksége lehet. Bár akadnak olyanok, akik nagyon hamar visszanyerik a terhesség előtti formájukat és belebújhatnak a korábbi ruháikba, de ha Te nem ezen szerencsések közé tartozol, akkor se feszengj; mindennek eljön a maga ideje!

Egészséges nasik

  1. kép: Egészséges nasik

A negyedik trimeszterben, amikor „null-huszonnégyben” a bébivel vagy elfoglalva, borzasztóan nehéz időt találni arra (sőt, szinte lehetetlen), hogy leülj és normálisan étkezz; leginkább csak bekapsz valamit, ha éhes vagy. Ezért nagyon fontos, hogy előkészítést nem igénylő, egészséges finomságokkal vedd körbe magad: szárított vagy friss gyümölcs, zöldséghasábok, műzliszeletek.

 Szoptatós párna

  1. kép: Szoptatós párna

Ez a speciális párna segít elkerülni a szoptatás közbeni kényszertartás okozta kellemetlen váll- és hátfájdalmakat. Többféle típusa létezik, kérd ki az ismerőseid véleményét, mielőtt megveszed.

Mellnyugtató párnák

  1. kép: Mellnyugtató párnák

A hűthető, melegíthető párnák megnyugtatják a kisebesedett, esetenként vérző mellbimbókat.

  1. kép: Bimbóvédő krém

Szoptatós kismamaként életmentő lehet egy lanolin-alapú hidratáló krém. Keress olyat, ami antiallergén, bőrgyógyászatilag tesztelt és nem tartalmaz mesterséges adalékanyagokat.

Szülés utáni ülőpárna

  1. kép: Szülés utáni ülőpárna

Gátmetszés vagy aranyér esetén nagyon érzékeny lehet az érintett terület, ezért nem mindegy min ülsz, mekkora nyomás nehezedik az ülepedre; ez a különleges párna gyorsan felveszi a tested alakját és kíméli a gyengepontokat.

 Szülés utáni betét

  1. kép: Szülés utáni betét

A frissen szült anyukák gyakran tapasztalnak pecsételő vérzést az első napokban. A külön erre az időszakra kifejlesztett betét képes „elnyelni” a szövettörmelékeket is, nem csak a véralvadékot, az esetleges varrat sem akad bele, és hosszabb, mint a hagyományos társai.

            A lista természetesen végtelen, mint ahogy minden anyuka (igénye) más és más. Csak a gyakorlat mutatja meg igazán, kinek mire van szüksége. Te mivel egészítenéd ki a fentieket?

Forrás: Külföld/Babycentre

 

Plézer Panni, 2017. október 11.

 
 
 
Címkék:  

kismama

X
EZT MÁR OLVASTAD?