Milyen jelei vannak, ha kisbabád bélgázzal küzd? Hogyan tudsz segíteni neki?

A kisbabák alapvetően sokat szellentenek, de érdemes odafigyelni, körültekintőnek lenni, hogy ebből ne legyenek komoly problémáik. De mire is figyeljünk?  »

Hogyan derülhet ki, hogy a gyermek ételallergiás?

Hogyan derülhet ki, hogy a gyermek ételallergiás? Milyen tünetekkel jár, hogyan segíthetünk? Dr. Ragó Zsuzsanna, a Svábhegyi Gyermekgyógyintézet kutatás-fejlesztési vezetője beszél a tünetekről, a diagnózisról és a... »

A csalánkiütésről

A csalánkiütés, az allergiára hajlamos (úgynevezett atópiás) gyermekeknél - gyakori bőrelváltozás.  Sokszor látjuk ételallergia esetén, azonban vírusfertőzések, bakteriális és egyéb kórokozók okozta megbetegedések illetve... »

Tejallergia: lehet a tejet helyettesíteni?

A tej által kiváltott allergia vagy túlérzékenység szerencsére a lakosság csupán kis részét érinti. Akik viszont a tejet helyettesítő élelmiszereket igyekeznek megtalálni a napi étkezésükhöz, azok most sokkal jobb helyzetben... »

Ha a gyermeked „nem szeret” enni…..Ösztönözd a stresszmentes, egészséges étkezést

A borsó és a répa nem szívesen látott vendég a gyermeked tányérján? A gyenge, épphogy csak csipegetős gyermekkori étkezés származhat akár az extrém érzékeny ízlelőbimbóktól, vagy bizonyos ételek állagának averziójától is, de... »

A glutén is okozhatja a fejlődés elmaradását

A gyermekkori súlyfejlődés elmaradásának több oka lehet. A következőkben a lisztérzékenységgel foglalkozunk részletesebben dr. Vass Noémi gyermek gasztroenterológus, a Budai Allergiaközpont orvosának segítségével. »

Lehet, hogy táplálékallergiás?

A gyermekkori táplálékallergia előfordulása hat–nyolc százalék körül van a 3 év alatti gyermekek körében. Ezen belül is különösen magas, mintegy 3három százalék a tehéntejfehérje-allergiás betegek száma. Gyakran okoz még... »

7+1 tudnivaló a tojásallergiáról – Anyatejes babáknál is megjelenhet!

Húsvétkor nem hiányozhat az asztalról, a sonka és a kalács mellett az ünnepi menü elmaradhatatlan része a tojás, mely egyben a leggyakoribb allergének egyike is. A tojásallergiával kapcsolatos érdekességek összeállításában dr.... »

Kőbaltás kismama - Jó nekünk a D-vitamin?

Amióta reális paleo életmódot folytatok, sokat olvasok a vitaminokról. Azelőtt is fontos volt számomra ez a téma, de megelégedtem annyival, hogy vettem a gyereknek és magamnak is multivitamint a drogériában, és szedegettünk... »

Hétköznapi konyhatündér - Torta helyett

Ma van a legkisebb gyerekem 6. szülinapja. Úgy alakult, hogy a családi köszöntés majd csak a hétvégén lesz esedékes, de mégsem hagyhattam süti nélkül a saját szülinapján! Ezért készült ez a piskótatekercs.   »

Hétköznapi konyhatündér - A nyár és az ősz határán

A barack, a szilva és a szőlő nekem mindig az ősz eljövetelét jelenti, amikor ezeket a gyümölcsöket esszük, már nem sok van hátra a nyárból. Nézzük, mi mindenhez kezdhetünk velük. »

Hétköznapi konyhatündér - Süssünk kólát!

Nem, Kedves Olvasó, nem ment a receptíró agyára a kánikula, csupán arról van szó, hogy a héten olyan receptúrákat kerestem nektek, ahol a sütőbe kerülő ételben kóla is van valamilyen formában. »   1 hozzászólás

Hétköznapi konyhatündér - A nyár ízei

Kutyameleg ide, hőguta oda, a nyár mégiscsak kiemelt szerepet kap a szívemben a bőséges zöldség- és gyümölcskínálat miatt. Nincs is jobb, mint friss alapanyagból készíteni az ételt. »

Hétköznapi konyhatündér - A gyerekek kedvéért

Nem lehet mindig tápláló és vitamindús ételeket főzni – illetve lehet, csak nem biztos, hogy sikerünk lesz vele. Néha szabad egy kicsit többet enni szénhidrátból is. »

Hétköznapi konyhatündér - Frissítő ételek

Kánikulában senki sem kívánja a robosztus, kalóriadús, forró ételeket. Ráadásul a konyhába se teszi be a lábát szívesen ilyenkor az egyszeri háziasszony, hiszen egy forrásban lévő leves, vagy sülő rántott hús mellett kész... »   6 hozzászólás

Hétköznapi konyhatündér - Bontsunk csirkét!

A hozzám hasonlóan matróna korú háziasszonyok bizonyára emlékeznek még a reklámra, ahol a rajzolt asszony veszekszik a rajzolt férjjel, hogy ,,Nem megmondtam, hogy bontott csirkét hozzál haza?!” Nos, én most bontott csirkét... »

Hétköznapi konyhatündér - Variációk palacsintatésztára

Azt hiszem, abban egyetérthetünk, hogy az ember a palacsintával nem tud melléfogni, ha gyerekekről van szó. Nincs a földön olyan aprótalpú, aki ne enné szívesen, én legalábbis nem ismerek egyet sem. »   1 hozzászólás

Hétköznapi konyhatündér - Csokis-meggyes muffin

Új sorozatot indítunk, méghozzá hétköznapi konyhatündérünk, Zsuzska közreműködésével, aki nemcsak remekül ír, de ugyanolyan fantasztikusan főz is. Gasztroblogja, Az én kis tavernám mellett vállalkozott rá, hogy hétről-hétre... »   4 hozzászólás

Kinőhető-e a táplálékallergia?

Ételallergia leggyakrabban csecsemő- és kisdedkorban jelentkezik, a gyerekek többségénél azonban rendszerint 3-4 éves kor körül elmúlnak a tünetek. A táplálékallergia megszűnése nem kizárólag életkor függvénye, de azon is... »   1 hozzászólás

Ételallergiás gyerek a családon kívül

Az óvodába, iskolába kerülő ételallergiás gyerek étkeztetése külön figyelmet igényel. Mire ügyeljen a szülő, ha csemetéje speciális igényei miatt a menza nem jelent megoldást? »   12 hozzászólás

   1 2 3   

X
EZT MÁR OLVASTAD?