Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Azért indítom ezt az új témát, mert több dolog is kérdéses számomra a témával kapcsolatban és hátha így okosabbak leszünk.
Szóval az én nagy kérdésem és ezt nyilván tapasztaltabb, több gyermekes anyák (de még ez sem biztos) tudják megválaszolni, hogy igaz e az, hogy az a bébi aki a pocakban többet mozog, az élénk, eleven lesz születése után is. Míg az amelyik lomhább az kis nyugodt, megülõs típus? Tehát van e összefüggés az anyaméhben lezajlott élénkség és a várható élénkség közt?

Még egy kérdés: az, hogy megkeményedik idõrõl idõre az ember hasa, különösen a terhesség vége felé (én a 35. héten vagyok)az ugye normális, ez tény. De hogy ezek a keményedések milyen gyakran, erõsen jelentkeznek az mitõl függ? És jelenti e azt, hogy közel a szülés idõpontja?

Várom észrevételiteket,
blinczi
bli
 


Szia Blinczi,
Szerintem nem lehet általánosítani, én csak a saját nevemben tudok beszélni. A terhességem vége felé bizony nekem is gyakran megkeményedett a hasam, ilyenkor mindig igyekeztem hosszan mélyeket lélegezni. Volt hogy éjszaka is jelentkezett ez elég kellemetlen volt. Úgyhogy szerintem ez teljesen normális, ki erõsebbnek, ki gyengébbnek érzi.
A másik kérdéseddel kapcsolatban azt tudom mondani én már a pocakomban is éreztem, hogy a fiam egy örökmozgó lesz, ott is szinte egész nap ficánkolt. És tényleg így is lett, most 6 hónapos de több benne az energia mint a páromban és bennem együtt.
Geva
Geva
 


Szia Geva,

Értem és köszönöm a válaszokat.

Az én pocaklakóm is állandóan mozog, úgyhogy kiváncsi vagyok, vajon idekint milyen lesz.

A haskeményedéseknél én nem érzek semmit, úgy értem nem fáj. Csak egy természetes jele a terhesség végének.

Köszi

Blinczi
blinczi
 

 
 

Szia Blinczi!

Én is csak a saját tapasztalatomat tudom leírni.
Kisfiam a terhességem alatt igen aktív volt a pocakomban, úgy gondoltam, ezt már nem lehet felülmúlni, hát tévedtem. Mióta megszületett, egy örökmozgó baba lett. Ha nem alszik, egy pillanatra sem áll le.

A keményedésekkel kapcsolatban, nekem kb. a 34. héttõl fogva jelentkeztek. Eleinte ritkábban, a vége felé már volt, hogy óránként többször is. Egyáltalán nem volt kellemetlen, sõt, engem mindig izgalommal töltött el, hogy mi is történhet odabent. Egyébként a 41. héten szültem, ugyhogy szerintem nem feltétlen jelzik a szülés közeledtét.

Sok sikert kívánok a kis jövevényhez.

Lívia
Lyvya
 


Szia, Blinczi!
Én is csak a saját tapasztalataimat mondhatom. Az én gyerekeim (3) bent szerintem teljesen átlagos életet éltek, nem voltak se túl lustik, se túl mozgékonyak. Kint viszont mindhárom örökmozgó, estére már abban is elfáradok, ha csak nézem õket. És a gyerekek számának növekedésével arányosan nõ a mozgásigény is, bár lehet, hogy ez csak a "megfáradt" szülõnek tûnik így. Úgyhogy most pihenj sokat, mert utána vagy 10 évig nem nagyon lesz rá lehetõséged! Kép
Üdv és vigyázz Magatokra!
Emese
Emese
 


Egy kerdes:a 36. heten mennyit kell mozognia a babanak?(napi 1o?) Tunde
Tunde
 


Sziasztok lányok,

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat, erre voltam kíváncsi.
Az enyém is nagyon sokat mozog odabent, és azért gondoltam, hogy kipuhatolom, hogy mire számíthatok.

Oh, pedig úgy reméltem, hogy a haskeményedés már valamennyire jelzi, hogy most már nemsokára szülök. Már úgy várom õt.

Köszönöm a jókívánságokat is!

Tunde, igen én is úgy tudom, hogy napi 10 magzatmozgást érzékelni kell. De állítólag ilyenkor már van amelyik baba kevesebbet mozog.
blinczi
 


Blinczi, a haskeményedés nemigen jelzi a szülés közeledtét, mint írtam nekem elég gyakran volt mégis túlhordtam a babut.
Geva
Geva
 


Sziasztok lányok!
Én a 40. hétben járok, és nagyon erõs (fájdalommentes méhösszehúzódásaim vannak, aminek következtében a hasam lejjebb is ment és 1 ujjnyira ki is nyílt a méhszáj. A dokim azt mondja, hogy edz a méh.
Üdv
Bea
beatrix (beatrix)
 


Sziasztok,
a haskeményedés nem feltétlenül jelzi a szülést. Nekem a 15. héttõl keményedik a hasam, vannak napok, amikor kifejezetten sokat és erõsen. Most járunk a 32. héten, és 3 hete még teljesen zárt volt a méhszáj.
A haskeményedés és babamozgás között látok kapcsolatot, mert nekem olyankor többet mozog, amikor sokat keményedik, de lehet hogy fordítva van az ok-okozati kapcsolat.
A keményedésnek sok oka lehet, én pl. magnéziumot szedek rá, de a terhesség vége felé már nem tanácsos elkezdeni, mert nehezítheti a szülést. Kb 4 hét múlva én is abbahagyom.

Lola
Lola
 


Sziasztok!


Nekem is olyan problémám van, hogy elég sûrûn keményedik a hasam.Igaz fájdalommal nem jár, de azért aggódom.Még a 23 hétben járok, az orvosom azt tanácsolta pihenjek sokat. A méhnyak rövidebb 1.5 de zárt a méhszáj. Elsõ babáb, így szeretném ha leírnátok a tapasztalatotokat, hogy nálatok hogyan volt!A pici ettõl függetlenül nekem is nagyon eleven, már a 16 héttõl mozog és elég sokat naponta. Bízom benne, hogy ha mozgékony bent akkor életrevalóbb lesz kint isKép
Légyszíves Írjatok nekem. Köszönöm:
Anita
Névtelen
 


Szia Anita!
A 30. hétben vagyok, de nekem is a huszas hetek elejétõl keményedik sokat. Minden alkalommal elmondja a doki, hogy feküdjek, pihenjek sokat, de hát ez egy 2 éves fiú mellett kivitelezhetetlen. Én holnap megyek dokihoz, mivel a napi 3 magnézium mellett is min 10-15x bekeményít a pocim...
Amúgy az elsõ terhességem utolsó 2 hónapjában is nagyon sokat keményedtem, ennek ellenére totál zárt maradt végig a méhszáj.

Bizti, hogy amilyen bent, olyasmi lesz kint is a kicsiKép!

Magnéziumot nem kaptál?

mikoo
 
 


Anita! Itt vagy?
Dokibácsi aszonta, a rövid (pl. 1 perces) keményedések = nem probléma. Az veszélyes ha 1/4, 1/2 óráig is eltartanak.
Remélem neked sem ilyen hosszúak.

Üdv
mikoo
 
 


Mikoo!


Ari vagy, hogy írtál, csak most kerültem gép közelben.
Igen szedek magnéziumot rá és próbálok sokat pihenni. Neked az elsõ terhességgel is járt a keményedés?na és a méhszájad az rendben volt?
Tudod néha nem is annyira keményedés van , hanem mivel elég vékony vagyok, a hasam most sokat nõtt és inkább feszülést érzek. Habár a keményedést nagyon össze lehet vele téveszteni, így nem is tudom már sokszor, hogy keményedik vagy ,mi vanKép
Örülök, hogy nálad minden rendben van. Nekem 2 hét múlva kell ismét visszamennem, bízom benne a méhszáj álapota nem fog romlani.
Köszike, hogy írtál és gyere máskor isKép
Szia: Anita
 
 


Sziasztok !
Kinek mikor mozdult meg a pici először? Milyen érzés mikor megmoccan? És az milyen mikor megkeményedik a pocak?
Pocaklakó váró
 


Sziasztok !
Kinek mikor mozdult meg a pici először? Milyen érzés mikor megmoccan? És az milyen mikor megkeményedik a pocak?
Pocaklakó váró
 


Bocsi!
Pocaklakó váró
 


Pocaklakó váró: csak most olvastam a hozzászólásod. Nekem Robó a 16. hétben mozdult meg elöszőr és csodálatos érzés. A védőnőm annó azt mondta, hogy pillangószárnycsapáshoz hasonlít az első mozdulás, amit elképzelni sem tudtam, milyen is lehet.Utánna már folyamatsoan mozgolódott, de elmondhatatlanul azaz leírhatatlanul csodálatos érzés az első , majd az azt követő mozgások. Biztosan észre fogod te is majd venni. Hanyadik hétben vagy amúgy? Nem kell izgulnod , ha esetleg később mozdul meg a babód. A haskemyénedésekről pedig bővebben a méhszáj topikban olvashatsz, nekem is elég sok gondom volt a keményedésekkel, de szerencsére nem lett komolyabb gond, sokat feküdtem vele és óvatos voltam. Mára már szép, egészséges babám van. szívesen segítek neked bármiben ha tudok.Remélem tudtam segíteni:

Anita
 
 


Köszönöm a válaszod nagyon aranyos vagy! Mára már 19 hetes vagyok és már mocorog a pocaklakó! Viszont van olyan nap mikor nem érzem, ez normális vagy túl aggódós vagyok?

Boldog Szép Új Évet kívánok mindenkinek!
Pocaklakó váró
 


Pocaklakó!

Biztosan mozog a babád, csak éppen még nem annyira erőteljes a mozgása. Gartulálok hozzá, hogy már megmozdultKép.Ugye mennyire jó érzés?Kisfiú/kislány?

Boldog, egészségben , szerencsében gazdag új évet kívánok: Anita
 
 


Az Uh-án szégyenlős volt és nem mutatta meg milye van! Lehetséges, hogy ennyire nyugodt legyen, hogy naponta csak egyszer vagy kétszer érzem a 20. héten?
Pocaklakó váró
 


Pocaklakó: majd beindul intenzívebben a mozgás. Azaz a pocaklakód mozog ám, csak éppen te nem érzed még annyira intenzíven.Ne haragudj, ha ritkán írok ide, de nem mindig szoktam beleolvasni. Ha esetleg bármi kérdésed van írhatsz a maire is.Remélem jól vagytok Kép.

Anita
 
 


Sziasztok!

Én már a 20. hétben vagyok, és még nem érzem a babám mozgását.Kép Nagyon aggódok emiatt. Szerintetek ez normális? Egyre jobban izgulok, már fél napokat töltök azzal, hogy fekszem, a kezem a pocakomon, és várom, hogy megmozduljon a baba. Eddig még semmi sikerrel.Kép
 
 


Andi, hányadik gyerek? Nekem az első fiam a 20. héten még nem mozgott. Azaz mozgott, de a méhlepény pont útban volt, ezért én nem éreztem a mozgását. Az UH nyugtatott meg mindig. Jártam is jó gyakran, és egyszer sírtam is, mikor rájöttem, hogy milyen régóta mozognia kéne már. Ráadásul nem is nőtt a hasam. Szóval sokszor pánikba estem.
Aztán egyszer csak megéreztem a mozgását. És pótolta az addigiakat. Most már elmúlt két éves. És igazi örökmozgó!
A másodiknál fel voltam készülve hasonlókra, de szerencsére egy icipicit jobban feküdt, épp csak annyival, hogy a mozgását rendesen érezhessem - már a 16. héttől! Nagyon jól esett, kellemes meglepetés volt. (Most már az esne jól, ha kifelé mozogna (39. hétben vagyunk). Kép)

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn, az első gyereket várom. Most voltam, ma a védőnőnél, meghallgattuk a szívhangot, és hála istennek, volt! Úgyhogy megnyugodtam. Nem értem, miért nem érzem még a mozgást, már úgy szeretném!
Neked meg mielőbbi könnyű szülést kívánok! Ebben a melegben gondolom, már szeretnél túl lenni az egészen.Kép
 
 


Melegtől függetlenül is. Kép És köszi. És ne aggódj! Hamarosan érezni fogod a mozgását!

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Andi, ne aggódj, sokan csak a 21., 22., 23. héten érzik meg először a bébi mozgását. A mellső falon tapad a méhlepényed? Mert olyankor általában később érzi meg a mama a baba mozgását.
Semmi okod az aggodalomra, hamarosan meg fogsz lepődni, hogy egyszercsak mekkorát boxol majd a pocakodba! Kép

Kép

Kép
liv
 
 


Köszi szépen! Holnap megyünk a dokihoz, és sok minden kiderül.Kép Sajnos, nem tudom, hol tapadt meg a méhlepény, a doki legutóbb mintha azt mondta volna, hogy a méhszájhoz elég közel.
 
 


Sziasztok! Terhességem 10. hetében kb. 3 napja meg van keményedve a méhem, úgy érzem. Mi lehet ennek az oka? Nagyon aggódom, hogy valami baj van.
 
 


Sziasztok! Azt még hozzá kell tennem az elöbbiekhez, hogy a keményedés állandó. Reggeltől estig tart. Valaki írjon már aki okosabb ebben. köszi
Ildi&Peti
 
 


Szia Ildi!
Én most a 28. hétben vagyok. A 17. héttől keményedek és még az is korai volt! Nekem az első 3 hónapba inkább olyan érzésem volt mintha meg akarna jönni! Ha már most keményedsz az nem jó, mert az a méh összehúzódását jelzi. Szerintem mindenféleképp hívd fel a dokidat, vagy menj el hozzá! Addig is csak a Magne B6-ot vagy Magnéziumos pezsgőtabblettát tudom ajánlani!
Remélem minden rendben lesz! Addig is pihenj sokat!
Györesz

Kép
Kép
 


Köszi Györesz. Voltunk a párommal a dokinál és azt mondta, hogy a baba jól van.
Petya&IldiKép
 
 


Aki tud küldjön ultrahangos képet a babájáról. És írja mellé, hogy mennyi idős
 
 


15/4 HETES

angi.Kép
 
 


15/4 HETES

angi.Kép
 
 


bocs !

angi.
 
 


Sziasztok!Nekem sokat fájdogál a hasam ha keményedik ez mit jelent?29hetes vagyok!Pusszancs Niki
 
 


Sziasztok!
Még csak most regisztráltam magam.
21 hét hetes terhes vagyok! 17 hét hetesen mozdult meg először. Kis kaparászást, csiklandozást éreztem és most is úgyan azt érzem, de az a gondom, hogy nem mindig. Valamikor 2 napig semmi mozgást nem érzek. És ilyenkor aggodni szoktam, hogy valami baj van!
Picur!
 


Szia Picur!

22. hetes terhes vagyok! Nálam ugyan ez a helyzet 16.hetesen mozdult meg először. Nagyon ritkán mozog volt mikor 2 napig semmi. Én folyamatosan aggodom, hogy nincs valami baj.
Nagyon sokat olvastam már itt a neten a magzat mozgásról sok helyen irják hogy ez normális, majd a 24.héttől lesz állandó. Meg probálok nem erre gondolni, mert szerintem akkor rosszabb.
Kisfiút vagy kislány vársz? Azt szokták mondani , hogy a fiuk lustábbak. Biztos minden rendben van neizgulj.

Irj ha van kedved!

Ilike
ilike21
Debrecen
 
 


Szia Ilike!

Köszönöm a választ. Az orvosom kislányt mond.
Én is sokat olvasok a neten különböző dolgokat és elég hasznosak! Most 4 napja érzem folyamatosan a mozgását, de valamikor sokat , valamikor keveset. Igaz dolgozom még, de nem megerőltető munkát. Ezzel is összefüggésben lehet vajon?
És te mint vársz?
 


Szia Picur!

Nekem egy hónapja megcsinálták a magzatvíz vételt és most jött meg az eredménye. Minden rendben van és kisfiú.
Mondtam az orvosnak hogy valamikor 2 napig alig érzem hogy mozog. Most 1 hét múlva ezért vissza kell mennem azt mondta az alatt a hét alatt számoljam mindennap hogy mikor és hányat rúg és irjam fel. Ha vissza megyek azt mondta ha keveset mozgot ezalatt a hét alatt csinál egy magzat vérkeringést, azt mondta ha az jó lesz akkor csak lusta baba. Azt se tudom hogy csinálják a magzatvérkeringést.
5napja irom a mozgást és most szinte mindennapot végig rugdosot. Annyira hogy egy fél órára se pihen meg. De hidd el én rájöttem nagyon sokat jelent hogy mit csinálsz, ha dolgozol és elfáradsz azért nem mozog legalább is én igy tapasztaltam.
Például szerdán 1 órát vezettem nem mozgot hazajöttem hanyat feküdtem és elkezdet mozogni.
Te mikora vagy kiirva ??

Irj

Ilike :wink:
ilike21
Debrecen
 
 


Szia Ilike!

Köszönöm, hogy vissza írsz! Jó valakivel beszélgetni, aki hasonló ciőben jár!
Február 15-re vagyok kiírva. Már nagyon várom, hogy a karomban tartsam! Te mikorra vagy kiírva? Első baba? Mert nekem igen!
Magzatviz vételt mindenkinek csinálnak? Neked miért kellett?
Ha van kedved és ha akarsz írjál nyugodtan a freemail címemre!
Én irodai munkát végzek! Szerinted az is megerőltető? Fel szoktam állni és mozogni is szoktam!
Megkérdezhetem, hogy hol laksz? Én Nyíregyházán!

Szia!
 


Szia Picur!

Én is nagyon örülök hogy visszairsz.Február 4-re vagyok kiírva, de a védőnöm szerint Január közepe. Én is már nagyon várom hogy láthassam, szinte minden percben rá gondolok. Első babám lesz. Én 23 éves vagyok. Hajdúszoboszlón lakom. Babysitter voltam és szerettem volna még dolgozni, de szeptember 9-én voltam a 18.hetes kötelező uh-n ahol cystákat találtak a picinek több testrészében. Azt mondták menjek vissza a genetikára vissza mentem és ott azt mondták hogy 1 %ék hogy beteg a baba. De az is lehet hogy fel fog szívodni a cysta, kérdezték vállalom e a magzat víz vételt mivel nem kötelezhetnek rá 1% vetélés kockázata van. Én vállaltam igy szeptember 10-én levették a magzatvízet ami szerintem borzasztó. másnap hazajöttem és hétvégére ugy elkezdett fájni a hasam hogy visszamentem a klinikára debrecenbe.Azt mondták azért fáj mert biztos kevesebb a magzatvíz. Megnézték uh-n. A cysták felszívodtak, minden rendbe volt. Oktober 10-én kellett mennem az eredményért, ez az egy hónap volt a legnehezebb még vártam. De hál istennek az eredmény jó lett egészséges, nem beteg és kisfiú. Mióta megjött az eredmény nyugodtabb vagyok de mikor félnapig nem mozog olyankor sokat aggodom. Most beszéltem a védőnőmel ő is azt mondta hogy nem kell idegeskedni ebben a korban még nem mozognak annyit, mert sokat alszanak és ha nem ugy fekszik akkor azért nem érezzük. Ugyhogy ne aggodj te sem. Nem megeröltető az irodai munka,de meddig akarsz dolgozni.?Én nagyon sok szülövel beszéltem míg dolgoztam és mindenkitől megkérdeztem meddig dolgozott 6-7 hónapban mindenki befejezte a munkát, mert igaz nem megeröltető amit csinálsz de sokat kell pihenni és az nagyon sokat jelent. :wink:
Én azóta mióta levették a magzatvízet nem csinálok semit. Tudom hogy ez se jó de a babysitterkedés az nem könnyű, mivel én naponta 8-9 gyerekre vigyáztam. Nem látom sehol az email címed ha megadod akkor irok rá.
Köszönöm hogy irtál.
:wink:
Szia Ilike
ilike21
Debrecen
 
 


Szia Ilike!

Az e-mail címem: picur0413@freemail.hu.
Ide bármikor írhatsz, és nagyon fogok neki örülni!

Szia!
Picur!
 


Sziasztok!
Most találtam rá erre a keményedéses témára!
Hát...én is küzdök vele! Az első 3 hónapban folyton fájt a hasam, mint amikor meg akar jönni, bár a dokim nyugtatott, h ez normális, alakul a méhem, meg amúgy is nagyon hátrahajló! A biztonság kedvéért szedtem dufastont is,ami segíti a tapadást!
Nekem a baba nagyon hamar +mozdult,15-16 hetesen, sokat rug, de a hasam is rengeteget keményedik.Van, h attól, ha lehajolok, van hogy semmit nem teszek csak nézem a tv-t és mégis. Már 28 hetes vagyok, a múlt7en voltam a dokimnál, akkor teljesen zárt volt a méhszáj. Mindig mondja a dokim, h pihenjek és sokat is pihizek és szedem a magneb6-ot, eddig 2x1-et, most 3x1-et és 2 napja magnézium citricit is szedek!Szóval nagyon zavar engem is ez a keményedés...
Sőt van úgy, h járás közben vagy állás közben szúrást is érzek a hüvelyemnél, ami olyan mint6 a méhszáj vagy a hólyagnál lenne érezhető! Másnak is va ilyen panasza! Mindenki mást mond, a védőnők csak ilyesztgetnek, h pihenjek, mert koraszülés is lehet!!!
Segítsen valaki!!

Kép
 
 


Sziasztok!
Mi a különbség a magneb6 és a mg citrit között?

Ildi
 
 


Sziasztok!

Teljesen új vagyok erre fele, de igen nagy örömmel találtam rá erre az oldalra, így hogy már van netünk. A 14 héttől görcsök miatt nyugalomra vagyok intve. A 16héttől keményedik a hasam. Eleinte pipolphen nevű görcsoldót is szedtem, de aztán másik orvosmár nem írta fel, mert hatástalannak tartja, így csak magnezit citritet szedek, nyugodt életformát és a házas élet kerülését írta elő. A méhszáj zárt, stabil terhességnek mondja az orvos a fizikai állapotom alapján, így egyenlőre korházba nem utalt be. Mivel első terhességem igen megijedek mindentől, és teljes frászban vagyok minden hosszabb ideig tartó keményedéstől.
Van esetleg valami, ami javíthat az állapoton? Póz, étel...? És lehetséges, hogy ez javul idővel?
Az orvos minden alkalommal vetélésre intő jelként beszél a keményedésről, és e miatt nem tudok nyugodt és felhőtlenül boldog lenni.
Bocsánat, hogy ilyen hosszan írtam, de tényleg sokat aggódom, ami viszont nem tesz jót a babának.
Bárki bármit tud mondani mit tegyek, mire figyeljek, nagyon megköszönöm!
 
 


Sziasztok!

Jelenleg 19 hetes vagyok, kb. 2 hete kezdődtek a haskeményedéseim, görcseim.. Előtte is volt hasonló, de most konkrétan a méhen görcsöl be időnként. Voltunk vele már 2szer orvosnál, de mindannyiszor minden rendben a volt. Nem értem mi lehet a baj. Napi 300-350 mg magnéziumot szedek.. Már nem is tudnék ennél többet. Szeretnék menni nyaralni is, szeretnék házaséletet élni, de lassan már mindentől félek. :(:(

Ki mit, mond?

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Most regisztráltam az oldalra,de már régóta olvasgatok itt. Én jelenleg 22 hetes terhes vagyok, 2 vetélés után (6-7 héten), de ez sem indult felhőtlenül. Görcsölések okoztak némi aggodalmat, majd jelentkeztek a mindennapos hányások, de ami a legjobban aggaszt, hogy kb. a 18. hét óta naponta többször keményedik a hasam. A dokim Magnesii citrici tablettát írt fel nekem, ami nem mondom, hogy nem használ, de még mindig aggódom. Mellette sokat pihenek.A méhszájam egyelőre zárt, de nem tudom ilyen keményedések mellett meddig marad az.
Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Szeretnék megnyugodni, de nagyon félek, hogy korán megindul a szülés.
Írjatok, ha van valakinek ugyanilyen tapasztalata.
Köszi
 


szia, ha érdekel még a téma én szívesen megosztom veled a tapasztalataimat. írj.

¤mia¤
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: