Új privát üzeneted érkezett!

Itt megtudjuk hogy mit csinál a baba!!!
bombombátyus
 
 


Ez milyen topic?

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


 
 

Az enyém is Kép A karomban.

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Az én babám is biztos alszik mert nem mocorog a hasambam.
gnékriszti
 
 


Az enyém éppen nyújtogatja Plútó kutyát, hogy sípoljak vele.Kép

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 



Enyém sétál nagypapával. Kép
tmarianna
 
 


Ha már sikerült egy ilyen épületes topikot indítani, legalább a címét lehetett volna helyesen írni. Vagy van olyan magyar szó, hogy "csimál"?
rjuli
 
 



Az én babókám ájultan alszik, és növeszti a fogacskáját.
Brumóka
 


rjuli
Süt belőled a jóindulat... Kép
Ha kicsit körbe néznél a társalgóban, megtudhatnád, hogy ezt egy 10 év körüli kisfiú nyitotta (vagy még annyi sincs), akinek van egy pici kistestvére...

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Igen, én ilyen jóindulatú vagyok.
Ha már annyira ügyes ez a 10 év körüli fiúcska, hogy topikot tud nyitni, és az anyukája nem is ellenőrzi, hogy mit intéz a gyerek a neten, akkor ennyi idősen, kb. 2-3 osztályt kijárva le lehet írni helyesen is ezt az egyszerű szót ill. kérdőjel nélküli kérdőmondatot.
Amúgy körül szoktam nézni a társalgóban, mégsem az érdekel, hogy hány évesen nyit valaki topikot, hanem az, hogy miről szól, van-e értelme és nem mellékesen hogyan van leírva, megfogalmazva az új téma. Hsz-on belüli helyesírási hibák, elütések felett persze, hogy átnéz az ember, de egy cím legyen helyesen írva.
rjuli
 
 


uff...

ezt lehagytad a végéről:-))
ispiláng
 
 


Hú, ez tényleg lemaradt.
Az egész hsz. meg sem született volna, ha valaki nem érzi magát megint fogadatlan prókátronak.
Nem a hibának, nem is az írójának szólt az indulatom, hanem, hogy amiért -bár minden személyeskedés nélkül- meg merészeltem állapítani, hogy hibás a fősor, rögtön minősíteni kellett engem.
rjuli
 
 


Sziasztok!

Egy gyors ajánló:

Vezess saját babanaplót!
http://blog.babaszoba.hu
blumi
 
 


Sziasztok!
Lili megint alszik, megint a karomban. Úgy látszik mindig ilyenkor jut eszembe megnézni a topicot.

Én is allergiás vagyok a helyesírásra (méginkább a helyes szóhasználatra (nem-e).
De ezen nem akadtam fenn, mert tudom, hogy a billentyűzeten egymás mellett van az m és az n betű, és nagyon könnyű elütni.

Amúgy ti is olvastátok biztosan a tanulmányt, hogy az emberi agy úgy működik, hogyha egy jól ismert szót hibásan írsz le, vagy betűkihagyással, vagy egybeszövegetírsz, az agy átsiklik fölötte, és kijavítja a hibát, mert tudja miről van szó.
Ezért többen észre sem vettük, hogy mit csimál a gyerek Kép
Én sem Kép

Bombombátyus!
Ügyes vagy, kicsit feldobtad a kismamákat Kép Én pl. mindig vigyorogva nézem, kinek mit csinál a babája.

Pá: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Kriszti!
Mennyi idős a pocaklakód?
Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


R.Juli, mar megint hozod a formadKép

Az enyem mar alszik, bar mar nem egeszen babaKép
macimaci
 
 


Kép
rjuli
 
 


RJuli

Bocs, hogy megkérdezem, de Te melyik topicba szoktál írni? Még nem nagyon találkoztam Veled.
Nekem van egy 4 és fél hónapos kislányom, Lili, aki most éppen játszik a járókájában. (Jé, most nem alszik Kép )

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Mostanában többnyire olvasok, régebben többet írtam. Pl. politikai, megasztáros, mozgásfejlődéses, szopis, kruppos, stb. (múltkoriban volt vitám az elvesztettem... címűben, arra utaltam én is, meg más is itt fentebb)
Korosztályos topikokba nem szoktam írni.
rjuli
 
 




Edina: emésztget, nemKép

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Egy anlgaii etegyem ktuasátai szenirt nem szimát melyin serenrodbn vnanak a
bteuk egy szbóan, az etegyeln ftonos dloog, hogy az eslo és az ultosó bteuk
a hölyeükn lneegyek. A tböbi bteu lheet tljees össze-vabisszásagn, mgiés
porbléma nlkéül oalvsahtó a szveög. Eennk oka, hogy nem ovalusnk el mniedn
bteut mgaát, hneam a szót eszgébéen.

Ezt egy topicból másoltam.

Orsi
orsi17
 
 


Mit is csinál a baba? Már alszik egy órája teli pocakkal, megfürödve.

Orsi
orsi17
 
 


Egy anlgaii etegyem ktuasátai szenirt nem szimát melyin serenrodbn vnanak a
bteuk egy szbóan, az etegyeln ftonos dloog, hogy az eslo és az ultosó bteuk
a hölyeükn lneegyek. A tböbi bteu lheet tljees össze-vabisszásagn, mgiés
porbléma nlkéül oalvsahtó a szveög. Eennk oka, hogy nem ovalusnk el mniedn
bteut mgaát, hneam a szót eszgébéen.

Ezt egy topicból másoltam.
Orsi

Mit is csinál a baba? Már alszik egy órája teli pocakkal, megfürödve.
orsi17
 
 


Orsi,
ez nagyon jóóKépKépKép
és tényleg...

Krisz
krisszie
 
 


Orsi!

Ez szenzációs, olvasás közben észre sem venni! Kép)

Az én babám teli pocakkal ücsörög az ölemben és hangosan gagyarászik, vagy inkább kiáltozik. Későn fekvő és későn kelő. Kép

nedinabp
 
 


Juli!
Milyen mozgásfejlődéses témában? Lilit most viszem gyógytornászhoz, mert ferdén tartja a fejét. Középső állásban a jobb válla felé dönti. Nem kaptunk még diagnózist, mert csak augusztusban tud fogadni a neurológus. Ilyesmiben nincs tapasztalatod?

Bogi

Ja, és Lili éppen alszik, de most a kiságyában.

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Az én Kisbabám prółŁbálja kiütni a kezemből a kanalat, amivel ebédelnék, de közben jut ideje a gépelésre is. 5,5 hónapos.

Detti
Brumóka
 


Detti!

Aranyos lehet. Lili a lábával szokta a klaviatúrát rugdosni.
Most éppen kiabál vagy sír. Most megnyugodott. Nem tudok odamenni hozzá, mert most mostam fel, nem akarom összejárni. De amint megszárad, megnézem. Bár most játszik, ahogy hallom.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Enyim valahol rohan, idegesíti a nagyszüleit!Kép Nem baj addig én "csemegézem". Fiam sem olyan hú de baba már, októberben lesz 2 éves, de még mindig olyan nagyon baba formája vanKép

pusz
sasha

Kép
sasha
 
 


Bogi!

Az én nagyobbik lányom is asszimetrikusan tartotta magát, nem csak a fejét, hanem kiflizett is. Addig, míg neurológus, gyógytornász, akárki nem látja, (de utána is) csináld vele azokat, amiket v.ki v.melyik topikban tökéletesen leírt. Igazítsd mindig középre, tegyél az ellenkező oldalra tárgyakat, legyen sokat hason, vezess a szeme előtt tárgyakat(hangot adót és "némát is" jobbról balra, balról jobbra hason is, háton is.
Ha nagyon "ferde", tehetsz egy összecsavart textilpelust a jobb válla fölé, ami egy kicsit gátolja őt a jobbra döntésben.
Egyébként nagyon figyelmes a védőnőtök, hogy észrevette, mert általában a nagyon szemet szúró dolgokra is csak legyintenek, nemhogy észrevennék az apró eltéréseket.
Majd számolj be a fejleményekről!
(Látod, én olvastalak másik topikbanKép )
rjuli
 
 


Alszik. Kép
tmarianna
 
 


Az enyém is alszik, két pici fogcsúccsal a szájában Kép

Bogi! Mizújs Veletek? A gyógytornász segítsége eredményes? Vagy még korai ilyet kérdezni?
Brumóka
 


Sziasztok!

Épp sikongat, dumál, tépi le magáról a ruhát, de ugyanakkor dörzsöli a szemecskéit, mert ö még visszaalszik délelött egy kicsit.

Orsi és Bence
orsi17
 
 


Épp a szemetesen támaszkodik, pedig ezerszer mondtam neki, hogy nem szabad. Megyek is, elmondom neki ezeregyedszer.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok, nekem egy 3 hónapos Sárám van és az igazak álmát alusszaKép
Orsi, nagyon jó volt fentebb a szöveg.
Bogi, tudom, hogy nem a topik témája, de már kerestelek, csak nem találtalak, nem te említetted már máshol a Gézengúz alapítványt?Mert Sárával nekünk oda kell mennünk, ha nem te, akkor bocsi.

Puszi, mindenkinek, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok!

Lili éppen beszélget Kép

Brumóka!
Tegnap voltunk először, de szerintem jó lesz.

Lányok!
Tegnap a tornán 6-an voltunk. 5 baba a lábát ette, egyedül Lili nem csinál ilyet. Miért? Van akinek kimarad ez a cselekvés? Pedig már régebb óta úgy tornáztatom, hogy odaviszem a lábát a szájához, és élvezi is, de egyedül nem csinálja. Csak felhúzza a térdét, és fogja nyitott tenyérrel. Olyan édes Kép

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Bogi, szerintem ne aggódj, Lili nagyon ügyes kiscsaj (és utólag Boldog Névnapot Neki)! Lehet, hogy még nem elég erős a hasa, hogy olyan magasra fel tudja emelni egyedül a lábait. Persze az is lehet, hogy csak Veled szereti ezt gyakorolni, egyedül még nem olyan mókásKép Szóval ne légy türelmetlen, hamarosan alig tudok majd kiszedni a szájából a lábaitKép

Üdv,

Vic
Victoria
 


Sziasztok,
Megírtam a levelet és elszállt az éterbenKép

Szóval:
Bogi,
szerintem ne aggódj, Lili nagyon ügyes kiscsaj (s utólag is Boldog Névnapot kívánunk Neki). Lehet, hogy még nem elég erős a hasa, hogy egyedül fel tudja emelni a lábait olyan magasra.
Persze az is lehet, hogy ezt csak Veled szereti gyakorolniKép
Szóval ne légy türelmetlen, hamarosan alig tudod majd kiszedni a lábait a szájábólKép

Üdv:

Vic
Victoria
 


Na, most látom, hogy mégsem szállt el...
Na mindegy, bocsi az ismétlésért! Kép
Victoria
 


Vic!

Köszi a bíztatást. Én is úgy gondoltam adok még egy kis időt a csajszinak, mielőtt kirakom az utcára Kép Kép Kép

Most éppen édesen alszik.

Mostanában mindig az oldalára fordul, vagyis félig hasra, mert a kezét nem hajlandó kihúzni maga alól, és úgy alszik.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi,

Szerintem érdemes várni! Kép Aztán majd az érettségit is együtt fogjuk a gyerekekkel kinyögniKép

Akkor nemsokára a kezét is kihúzza a teste alól, és megkezdődik a végeláthatatlan pörgés- forgás, akár éjszaka is.
Nálunk az volt, hogy első 3 éjszaka kicsit nyugtalanabbul aludt Dorci, mert álmában is átfordult, és felébredt a saját mozgásáraKép)

Aztán majd keresgélheted éjszaka a vaksötétben Lilit, hogy épp merre fekszikKép)
És ezek a látszólag apró dolgok is mekkora örömöt okoznak nekünk, ugye?!

Te is szereted nézegetni, ahogyan Lili alszik?
Én néha akár 1/2 óráig is ott tudok ülni Dorci mellett és csak nézemKép

Dorka is nemrég aludt el, előtte hatalmasat sétáltunk.

Szia!
Victoria
 


Sziasztok!

Bence épp alszik és most vmi csoda folytán nem tette a kezét az arca alá, mert újabban úgy alszik.

Bogi, Lili hamarosan beindul, ne aggódj!

Vic, én is nézem Bencét alvás közben, legszivesebben mellé feküdnék, csak épp leszakadna a kiságy ... Kép

pussz
Orsi
orsi17
 
 


Sziasztok!

Sára is épp alszik, már 2* aludt el a hasán.Nálunk ez nagy szóKép

Bogi, szerintem is biztos rendbe fog jönni minden, biztos mondták volna az orvosok, ha vmi igazán aggasztót találtak volna.

Sárával holnap megyünk ahhoz a doktornőhöz, aki az alapítvánhoz irányított minket.És holnap tudok meg többet a tornáról is, lehet, hogy akkor majd foglak zaklatni, Bogi!

Addig is, puszi, LÉna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Szia Léna!

Mi van pici Sárátokkal? Nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen.

Üdv:
Eszter
budddha
 
 


Sziasztok!

Lili szépen fejlődik. Háromszor voltunk tornán, most úszni járunk (egyszer voltunk kedden már, és szuper volt).
Már simán hasrafordul, kihúzza maga alól a kezét, de tök aranyosan, mert a fenekét emelgeti, és úgy húzza ki a kezét Kép
Vissza nem akar fordulni, pedig eddig meg az ment neki Kép Bár elvan hason is, nagyokat sikít Kép
Már ügyesednek a kezei is, a fejét is egyenesen tartja, szóval úgy látszik megtáltosodott Kép

Most azt hiszem elaludt, mert nagy a csend Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: