Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok :)

Saxi :)
Ezek szuper hírek! Tényleg hihetetlen, hogy már ennyire a végén jársz. Miért kell két naponta ctg? Nekem a 36. hét után kellett mennem, hetente egyszer.

Brigi :)
Szerintem csini vagy, nincs is nagy pocid! Hogy megnyugtassalak, én baba is nélkül is kerek vagyok!
Tegnap a drága gyerekem megkérdezte fogmosás közben, hogy : anya, neked miért van ilyen nagy hasad? :mrgreen:
A vonalzód tényleg nagyon tetszik. Láttam már több felhasználónál is. Képet nem lehet mellé feltölteni?
Olikám unokatesóját hívják Hannának. Nekem is nagyon tetszik ez a név! És a Dávidon is gondolkoztunk, de aztán győzőtt az Olivér! :wink:

Puszi

KépKép
gigi28
 
 


Sziasztok!

Brigi!

Nagyon jó a kép rólad, nem is vagy kerek. :) :) :)
Bár én lennék csak ennyire kerek, pocak nélküli állapotomban.
De már különösebben nem izgat a dolog.
Nem tudod mitől fáj a pocakod??
Kitartás, és pihenj amennyit tudsz.
Olyan hamar eltelik ez a kilenc hónap, néha én is csak lesek, hogy hol tartunk, már.

Gigi!

Nem tudom miért kell kétnaponta mennem, de lehet, hogy azért mert korán beékelődött a szülőcsatornába a baba feje.
Én is érzem, hogy nagyon lent van, annyira nyom, hogy szinte 10 percenként járok pisilni, és akkor is van, hogy csak pár csepp jön, aztán érzem, hogy megmozdul akkor megint csurog pár csepp.
Szóval elég gázos a helyet, ha sokáig tart biztosan nem lesz egy gyaloggalopp.
Hogy állsz a párnával, készen leszel vele karira??

Most megyek pancsiztatni.
Mindenkit puszilok, Saxi
Kép

Kép

Kép
saxi
 
 


Gigi, Saxi!

Azt nem hiszem, hogy annyira kerek lenne valamelyikőtök, de én sem vagyok hajszálvékony. Igaz, nem foglalkozom vele. Hisz jól érzem magam a bőrömben.
Találkoztam egy ismerősömmel hétfőn, aki a szülészeten dolizik, és anyum mesélte neki, hogy sokat görcsöl a hasam. Azt tanácsolta, hogy naponta vegyek be No-Spát, a babának nem lesz semmi baja, viszont így nem fogok görcsölni. És valóban nem fáj azóta a pocakom, pedig naponta egy szemet veszek be belőle.

Szép napot, mégha az idő pocsék is.

Kép
Kép
Kép
britta
 
 

 
 

Brigi!

Teljes alakos képet azért nem mernék feltenni az tuti. :lol: :lol: :lol: :lol:
Kívánom, hogy használjon a gyógyszer, és végre megszünjenek a görcsök.
Az biztos, hogy mind lelkileg mind fizikailag megviseli az embert ha fájdalmai vannak.
Remélem most már minde oké lesz.
Voltál már Afp- n??
Olyan furi, hogy nemrég még én is az eredményt vártam, most meg már a finisben vagyunk. :) :)
Ma megkapta Bogikám a 6 éves oltását, szegénykém eléggé odavan tőle, nem is viszem holnap oviba, lázas lett, állandóan aludna, rázza a hideg, szóval király a helyzet megint.
Remélem csak átmeneti a dolog és holnapra összeszedi magát.
Különben a szurit nagyon hősiesen állta, meg se mukkant, csak annyit mondott a dokinéninek, hogy "szólj ha szúrsz".
Annyira aranyos volt.
Na megint pancsi van mennem kell.
Puszillak benneteket, Saxi
Kép

Kép

Kép
saxi
 
 


Saxi!

Miért nem mersz egész alakos képet feltenni? CSak nyugodtan. Jövő kedden megyek a genetikai uh-ra. Akkor már meglesz az eredménye az AFP-nek. Most már kevesebbet görcsöl a hasam. Úgyhogy jól vagyok. Gyerkőceim kissé köhögnek, de a hétvégén majd kilábalnak belőle. Szirup, tea és jobban lesznek. Tényleg nagyon ari lehetett Bogi az oltáskor. Remélem, jobban van már.

Pussz!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Szia Brigi!

Köszi, Bogikám már tényleg jobban van, de örülök, hogy nem vittem ma oviba.
Még fájlalja időnként a kezét, és érzem, hogy van egy kis csomócska a szuri helyén.
Most borogatjuk, gondolom holnapra felszívódik.
Azért nem semmi ez az összevont oltás mostanság.
Egyszerre négy nagyon súlyos betegségre kapta meg, nem is csodálom, hogy odavan tőle.
Örülök, hogy jobban vagy.
Fiúknak mennek a gyógypuszik, remélem megszünik a köhögés.
Azért a képet inkább hanyagolom, így is nagyon kevés a mozgás errefelé. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
De hamarosan meglesz a következő pocis fotó, abból majd teszek fel.
Majd írj, hogy mi volt a genetikán, de biztosan minden rendben lesz.
Te magadtól mész el oda vagy a doki küldött??
Akkor ti már megtudjátok, hogy fiú-e vagy kislány, de jó lesz. :) :)
Én néha nagyon szeretném tudni, néha meg olyan érzésem, van, hogy jó lesz meglepinek.
Mennem kell mert holnap vendégségbe megyünk és akarok valami sütikét vinni, kreatívkodok egy kicsit.:) :) :)

Puszi, Saxi
Kép

Kép

Kép
saxi
 
 


Kedves (leendő) Édesanyák, Édesapák!

Pszichológus, családkonzulens édesanya vagyok. Négy éves ikergyermekeim egyike súlyos fejlődési rendellenességgel született, az ő fokozott ápolása, gondozása miatt munkámat itthonról végzem. Így elmondhatom, hogy elméleti tudásomat ugyan az egyetemen szereztem, de ikergyerekeim és a betegséggel járó teendők sok mindenre megtanítottak a gyakorlatban.

Gyerekneveléssel, családi gondokkal, párkapcsolati nehézségekkel, személyes jellegű problémákkal küzdő személyek bizalommal keressenek fel egy e-mailben, segítek megtalálni a jó megoldást és kivitelezni azt. Akinek egy kis bátorításra, problémáinak megoldásában segítségre lenne szüksége, de a távolság miatt, vagy bármi más okból kifolyólag nem tud személyesen keresni fel egy szakembert, annak ideális megoldás lehet az e-mail-en át történő konzultáció (pszichotanacs@freemail.hu). Lásd még: www.pszichologia.mlap.hu

A www.pszichologia.multiply.com oldalon ingyen letölthető anyagok várják a kicsiket és a nagyokat egyaránt: babazenék, gyerekzene, kifestők, rajzfilmek (angol, magyar), oktatóprogramok, könyvek, zene minden kornak... A feltöltés folyamatos, érdemes többször benézni.

üdvözlettel, Nisreen
nisreen
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezés, mert elkezdtem a nagytakarítást, és ezer a dolgom.
Megint csak leírom a dolgokat hátha jár erre valaki akit érdekel, bár szomorúan látom, hogy szinte semmi mozgás nincs errefelé.
Szombaton meglátogattuk Diáékat, nagyon jól éreztük magunkat.
A gyerekek egyszerűen tündériek voltak.
Csak bámultam, hogy Domi milyen nagyfiú lett, és a szövege, hát haláli. :) :) :)
Teszek fel pár képet, ha nem bánjátok.
Különben jól vagyunk, bár pocilakó tegnap este okozott némi izgalmat, de végül nem kellett orvoshoz rohanni.
Mindenkinek szép napot.
Puszilok mindenkit, Saxi.
Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
saxi
 
 


Szia Saxi!

Remélem, semmi komoly a pocilakóval. Nagyon vigyázz magadra. Én nem voltam néhány napig, mert vagy kedvem, vagy lehetőségem nem volt jönni. Jól vagyunk. Gyerekeknek szépen múlik a köhögés gyógyi nálkül is. Kész csoda. HOlnap a múltkori AFP miatt kell mennem. Kész az eredmény. De nagyon remélem, minden rendben lesz. Jók a képek. Szép nagy pocid van már. Már nem tudom, 3 évesen van-e oltás? Megírnád nekem, mire számítsak decemberben.

Puszi:

Brigi

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Sziasztok :)

Saxi :)
Remélem Bogi már teljesen helyrerázódott az oltás után. Ezt a fajta oltást fogják a mi kicsinyeink is kapni? Mert ha jól gondolom akkor Bogi még három évesen is kapott oltást. Olinak még jövőre kell kapnia egy kullancs emlékeztetőt aztán már Ő is csak hat évesen kap megint. (idén elég sokat kapott csórikám, drnő azt mondta, hogy én voltam az első anyukája aki mindent beadatott :oops: )
Pocakod jól van? Örülök, hogy nem lett nagyobb baj.
Párnával jól haladok, de nem lesz kész karácsonyra, mert Noémi párnáját is három hét alatt varrták meg. Na mindegy, legalább nem kell rohanni. Közben rendeltem egy mási fajta keresztszemeset is, azt képkeretbe akarom tenni majd ha kész lesz. Ja meg közben szeretnék Olinak könyvet "írni", Anna és Peti mintájára. Rajzoló programot már beszereztem, csak idő kéne hozzá. Ha épp van egy-két órám akkor angoloznom kéne, nemsokára próbavizsgát teszek.

Brigi :)
SZurkolok a jó afp-hez. Ahogy fentebb írtam Oli már nem kapott három éves szurit, asszem szeptember volt a határ. Két barátnőmnek is most nyáron voltak a gyerekeik három évesek és ők még kaptak 3 éves szurit.

puszi

KépKép
gigi28
 
 


Sziasztok!

Hurrá van egy kis forgalom. :lol: :lol: :lol:

Brigi!

Bogikám még kapott, mert őt a régi rendszer szerint oltják még, de Lilike már nem kapja most a három évest, hanem ahogy Gigi is írta már csak 6 évesen kap.
Hála Istennek, mert nem egy egyszerű dolog.
Vigyázok magamra, de Pocilakónak már érezhetően szűk a helye, és nagyon tud fájni ahogy nyomakodik.
Ha akarnék sem tudnék már túl sok mindent csinálni, de nem is eröltetem, mert nem szeretnék túl korán szülni.
Anyósom viszi, hozza Bogikát az oviba.
Anyukám meg nagytakarítani jön, úgyhogy úri asszony vagyok. :lol: :lol: :lol: :lol:
Nagyon szar érzés, mert én alapból pörgök egész nap, de nem akarom, hogy baj legyen, így inkább behúzom a féket.

Gigi!

Tök jó ez a meseírás, hogy miket találsz ki.
Sajnálom, hogy nem lesz készen a párna, na nem baj majd kicsit késik.

Mennem kell, Lilikém felébredt.:)

Puszi, Saxi
Kép

Kép

Kép
saxi
 
 


Sziasztok :)

Saxi :)
Judit barátnőm pont egyidős terhes veled (dec végére van kiírva, 28 körül) és ő is pont azt mondta, hogy sokkal másabb ez a terhessége mint az első. A pici állandóan ficereg, sokkal kevesebbet bír (na mondjuk én ezt kétlem mert hétvégén együtt voltunk szánkózni)
Jó, hogy anyóspajtás segít neked. Lilikét tudok egész nap szórakoztatni?

Hétvége, NOrmafa (mintha más országban jártunk volna):
Kép
Kép

KépKép
gigi28
 
 


Gigi!

Hát ez tényleg relatív, mert én is azt mondom, hogy alig bírok valamit csinálni, de ha valaki lát, rámszól, hogy nem vagyok normális.
Anyósom is úgy erőszakolta rám, hogy Ő viszi hozza Bogit, mert én akartam.
Anyukám, is fenyeget, ha takarítani merek leszedi a fejemet.
De nem tudok egész nap ülni, képtelen vagyok rá.
Ha sokat ülök még szarabbul érzem magam, mint ha jövök megyek.
Lilikével emlékszem, hogy három nappal a szülés előtt ablakot pucoltam, és dekoráltam a lakást.
De nem esett nehezemre, sőt jó érzés volt, hogy mindent amit terveztem meg tudtam csinálni.
Most már nem nagyon tudok nyújtózni, mert nem esik jól, és pocilakó is élénken tiltakozik, így engedek a "terrornak", és hagyom anyura az ablakokat. :lol: :lol: :lol: :lol:
De tegnap azért az ágyunkat szétszedtem, és alaposan kiporszívóztam.
Már készen vagyok a rugi átmosással is, és pocilakónak minden elő van készítve.
Egy dolog aggaszt, hogy nincs lány nevünk, vagyis, hogy kettőt végül kiválasztottunk, de nem vagyok lenyűgözve.
Az egyik a Violetta, a másik a Lídia.
Szerinted milyen???
Ha van valami ötleted írd meg légyszi hátha rátalálunk az igazira végre.
Szép napot.
Mindenkit puszilok, Saxi

Teszek fel egy teljesen friss képet, szerintem már torzul az arcom, de Isti szerint tökéletes.(Micsoda úriember az én férjecském.:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )
Kép

Kép

Kép

Kép
saxi
 
 


Szia Saxi :)
Most csak gyorsan a nevekre reagálnék:
A Lídia nekem tetszik. Nálam a topp lánynevek az Emma és az Eszter. Ha lenne lányom ez a kettő közül választanék. Nagyon tetszik még az Anna, de évek óta az vezeti a toplistát, nagyon sok van belőle.
Szerintem nem torz a fejed :wink:

KépKép
gigi28
 
 


Sziasztok!

Gigi!

Köszi, lehet, hogy tényleg a Lídia marad.
Bár a mamák hevesen tiltakoznak.:?
Nekem a Dorina is nagyon tetszik, de Istinek nem igazán.

Brigi!

Mi volt a vizsgálaton, eredmény?
Már tegnap nagyon vártam, hogy jelentkezz.
Remélem minden oké veletek.

Mindenkinek szép napot, Saxi
Kép

Kép

Kép
saxi
 
 


Sziasztok!

Drága Patrik!!!
3. születésnapod alkalmából nagyon sok boldogságot kívánunk Neked!!!! Légy jó fiú ;) Puszi Neked, Raulnak és Anyáéknak is :)


Kép


Saxi!
Vigyázz magatokra!!! Drukkolok, hogy a Pocaklakó még benn maradjon pár hetet :)
Lánynevek: nekem is Anna a legkedvesebb (nagymamám után), ha Benike nem lett volna kukacos, akkor Anna lenne ;) Nekem is Eszter tetszik még és Sára, Réka.

Brigi!
Te is vigyázz magadra és a pocakra!!!

Mindenki másnak millió puszi!!!

Melinda és a 2 fiú

ui: Benike a 7végén ismét izgalmakat okozott: fejre esett a kanapéról hatalmas koppanás közepette, majd másnap felületesen szemöldököt hasított, a szeme még mindig véraláfutásos...csoda, ha idegroncs vagyok? :shock: :? :evil:

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Melinda!

Neked is köszi a reagálást a nevekre.
Az Emma, Eszter, Anna, Sára, Réka, alapból nekem is tetszenek, de a vezetéknévhez nálunk egyik sem nyerő.
Így maradtak ezek a nevek.
Benike akciójához, már nem is tudok hozzászólni.
Nem néztél még utána a gyerekeknek való, habszivacs sisaknak?
Kutacsvédő sisaknak is mondják, de nem csak pici korban használható hanem később is.
Először hülyeségnek tartottam, de amiket írsz, lehet, hogy mégiscsak hasznos dolog, főleg ha az ember lányának két ilyen eleven lurkója van.
Vigyázz magatokra, és kitartás.

Puszi, Saxi
saxi
 
 


Drága Patrik!

Szülinapod alkalmából Isten ltessen sokáig!

Sok puszi, Saxi, és a lányok

Kép
saxi
 
 


Szia Saxi!

Rájöttem, hogy előbb nem írtam, hogy a Lídia nekem is tetszik :)
Igen, az biztos, hogy nem könnyű a vezetéknévhez is passzítani :roll:

Bizony én is úgy voltam ezzel a kutacsvédővel, hogy ilyen agyrémet kitalálni, de Benit meg- és kiismerve már nem is tűnik olyan agyament dolognak. Még csak poén szintjén jött elő, hogy veszünk mi is, de egy-két ilyen baleset és komollyá válhat.
Komolyan mondom, most, a második gyerkőc minden lépését, nyomát kezdem el figyelni, lesni, minden nagyobb zajra összerándul a gyomrom :cry:

Egy képsorozat az elmúlt hónapból :roll:

október 30.: végignyalt a garázsbejáró viacolorján
Kép

november 3: homlokán a vastag bőrt csontig hasította :cry: (az orra még be sem gyógyult :roll: )
Kép

1 hete így látszódott a seb
Kép

Most hétfőn készült: szombaton a kanapéról való leesésnél a bal szemét is jól beütötte, na ezt repesztette fel picit vasárnap. A sebösszehúzó ragtapaszt (van még itthon belőle :? ) én varázsoltam fel rá - röntgeneztetni nem akarom már, mert az elmúlt 1,5-2 hónapban már 2X röntgenezték
Kép

Majd a véraláfutásos állapotról is csinálok képet és horrorizálok :?

És hogy Marcikám se maradjon ki, Ő most sebesülésmentes :lol: , bár kb. 3 hete Őt is ragasztottam, az ágy végébe verte a homlokát és fél centin repesztette a bőrt :(

Mint ördög :lol:
Kép

Mint angyal :lol:
Kép


Bocsánat, hogy ennyi voltam :oops: talán mert süt a nap, azért van jobb kedvem.
Hétvégén megyünk Húgomékhoz Debrecenbe, valszeg ez is feldob, hogy kizökkenek a szokásos mókuskerékből.

Lenne egy kérdésem, hátha tudja valaki: mi van akkor, ha valaki decemberben tölti le a felmondási idejét és van 6 ki nem vett szabija...azt ugye ki kell fizetnie a cégnek? Felmondási idő alatt kivenni lehet szabit?

Puszi Mindenkinek!
Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam genetikai uh-n. MInden ok. Én is leírom az eredményem. AFP mom: 0,44. Úgy néz ki, megint fiam lesz. Bár nem 100%. Méretek:
BPD: 44 mm
HC: 149 mm
FL: 31 mm
AC: 132 mm
Magzati súly: 273 gr.

Mellékelek képet is. Ja, még annyi, hogy a gyakori görcsök miatt naponta 3*2 No-Spa, és 3*2 Magne B6

Kép

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Sziasztok!

Melinda!

Hát nem is tudom mit írjak.
Tényleg horrorisztikus amiket írtál küldtél.
Minden elismerésem a tiéd, hogy még ennyire bírod.
Lehet, hogy inkább mégis kislányt szeretnék. :) :) :)

Brigi!

Örülök, hogy minden rendben.
Már izgultam értetek.
Nagyon cuki a kép.
Remélem idővel a görcsök is elmúlnak teljesen.
Vigyázz magatokra.

Mindenkit puszilok, Saxi
Kép

Kép

Kép
saxi
 
 


Sziasztok!

Előre szólok, hogy senkit ne zavarjon meg a második vonalzóm, még nem jön a tesót, csak próbálkozunk!

Bocsi, hogy eltüntem, de annyira lusta vagyok munka mellett írni!

Melinda!
Annyira édesek a fiúk, Beninek is annyira édes pofija van, de közben látszik, hogy a szeme sem áll jól! Nem irigyellek a sok baleset miatt, hihetetlenek a fiaid! Drukkolok, hogy hamar kinőjjék ezt a kort, mert ez életveszély!

Gigi!
Oli annyira nagyfiú már! Na persze az én Norbim is, de másét mindig nagyobbnak látom! Nagyon helyes kissrác!
A könyvírást nagyon klassz ötletnek tartom!!!! Lehet, hogy hamarsan a Te könyveidet olvashatjuk a gyerekeinknek!

Saxi!
Nekem ha lányom lesz akkor Zsófinak fogják hívni!
Fiú nevetek van? Bocsi ha átsiklottam!

Brigi!
Hát még egy pöcsös....., persze biztos így is boldogok vagytok, fő az egészség! Én annyit gondolkodtam már ezen és mivel fiam van, persze jó lenne egy lány, de ha belegondolok, hogy lenne még egy kis tökösöm hát teljesen ellágyulok!
Vigyázz magadra!!!!!!

Évi!
Remélem jól vagytok!!! Puszi Nektek!

Kata!
PATRIKNAK BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK!!!!!!!!!!

Na ezt most elküldöm aztán jövök és írok egy kicsit magunkról!

Puszi

Kép
Kép
györesz
 
 


Na itt vagyok megint!

Velünk semmi extra nem történt mostanába! Norbi nagyon hullámzó! Multkor már azt hittem, hogy kezdünk átesni az anyahiányon és nem lesznek sírások, de aztán kezdődött előről! Egyik reggel annyira sírt az apjának, hogy nem akar oviba menni, mert Ő engem akar, hogy az apja átvitte a Nagyihoz és aznap nem ment ovba! Mondtam, hogy megértem, de ez sem megoldás, hogy ilyen könnyen eléri amit akar, úgyhogy megbeszéltük, hogy másnaptól én viszem, na ennek nagyon örült Norbi! Reggel már 6-kor indultunk. Nem is lett volna gond, de ilyenkor 7-ig ügyelet van és addig az éppen ügyeletes csoportba kell bevinni, na ezt 3 napig bírta, aztán most újra az apja viszi és hol sír, hol nem! Szegénykém hétvégén százszor megkérdezi, hogy ugye nem megyek dolgozni és ha reggel felkelünk akkor itthon leszek?
Amúgy az ovit nagyon szereti, ezt mondja is és nagyon sok új verset, éneket tanulnak, sőt már sátálni is elmentek az ovin kívül és hát nagyon boldog volt ettől és mesélte, hogy Neki a Balatoni Kitti volt a párja, mert Ő a barátja, stb.....
Hát Norbival ennyi!
Mi is jól vagyunk apával! Túl vagyunk az első tesó próbáló hónapon, de elsőre nem jött össze, Apa kapufát lőtt! Persze nem szomorkodok, majd ahogy a sors akarja!

Na most melóznom kell!

Puszi Mindenkinek
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Sziasztok!

Persze, hogy örülünk a kis pöcsösnek, de egy kislánynak még jobban örülnénk. Még lehet a végére. HIsz ez nem 100 %. Gyógyikat szedem. Remélem, nem lesz baj.

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Kedves Édesanyák, Édesapák!

Ezúton szeretném megköszönni bizalmukat azoknak a kedves látogatóknak, akik már írtak. Bízom benne, hogy sikerült megfelelő lelki támaszt nyújtanom azok számára, akiknek erre volt szüksége, és megoldást találni és kivitelezni azt mások esetében.

Továbbra is várom leveleiket a pszichotanacs@freemail.hu címre. További információkat a www.pszichologia.mlap.hu oldalon olvashatnak. Újabb értékes, érdekes gyerekdalok stb. kerültek feltöltésre a www.pszichologia.multiply.com oldalra – érdemes ellátogatni és kinek mi tetszik letölteni.

A legjobbakat kívánva: Nisreen
nisreen
 
 


Sziasztok!
Nem tudom, hogy emlékeztek e még rám. Nagyon-nagyon régen nem jártam felétek. Jó sok minden történt itt azóta. Gartulálok minden pocakosnak. Bár én is átélhetném még egyszer, de sajna Apa már nem szeretne több babót bevállalni.

Teszek egy-két képet Gergőről és Reniről
Kép


Kép

Kép

Aztán majd jövök még csak éppen vacsit csinálok

Puszi mindenkinek!
Szilvi
sys
 
 


Sziasztok!

A legfontosabb!

Drága Kata!
Névnapod alkalmából nagyon sok boldogságot kívánok Neked!!!
Kép
Mi van Veled, Veletek? Remélem, minden rendben Veletek!

Brigi!
Gratulálok a "minden rendben" eredményhez :D
Hú, még egy fiú :o , ha tényleg, nem fogsz uralkodni, nem mintha eddig sokat unatkoztál volna...
Pihengess, amennyire teheted és drukk, hogy ne fájjon a pocak!

Györesz!
Drukkolok a Babához!
Nem irigyellek Norbi sírásai miatt, biztos iszonyú érzés lehet Neked :cry: Egyébként Marcikámnál csütörtökön esett le a tantusz, hogy az oviban mi nem leszünk Vele :shock: :oops: és kijelentette, hogy akkor Ő nem is megy így :o De azért rávezettük (remélem hatásosan), hogy dehogynem jó lesz majd a gyerekekkel és az óvónénikkel is :wink: Remélem, tényleg nem lesz gond, pláne nem olyan, hogy ennyire sírjon utánnam :(

Saxi!
Remélem, Veletek is minden rendben :)
Csak nem ünnepeltetek a hétvégén ? ;)

Sys!
Örülök, hogy jöttél :D Aztán tényleg gyere még!!! Bár tényleg nem mindig nagy itt a forgalom, de azért megéri ;)
Tüneményesek a gyerkőcök: Gergő csudahelyes a hatalmas szempilláival és mosolyával, Renid pedig kész hölgy :)

Gigi!
Most épp könyvet írsz vagy hímzel? Nem vagy semmi! :shock: , de irigyellek nagyon! Nekem örömünnep volt, hogy ma kitakarítottam a konyhaszekrényt kívül-belül, felmostam, kamrát rendberaktam. El kell kezdenem, ha karácsonyig rendbe akarom vágni a lakást :? Sőt jövő héten már ádvent (ugye?) és karácsonyi dizájnt is kéne varázsolnom, de koszos lakásba nincs nagy kedvem :?

Évi!
Noémi még mindig (miért is ne :wink: ) tündérkislány? Jól viselkedik?
Rolcsi oviba nem is fog menni, ugye? Csak jövőre... Nagyok?

Mica!
Te nagyon eltűntél! :shock: Ugye minden oké, csak szokás szerint rohangálsz, sok munka, gyerkőcök, ez meg az...

Na most kihagytam-e valakit? :roll: Ha igen, bocsi, de most az idegesít, hogy mi baja lehet Benyának, mert csak sír és sír :( (már 7 foga van és nincs újabb sérülése!!! hiphujjé!!!)

na megyek, mert ordít!
Puszi: Melinda


Mindenkinek szép estét!
Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezés.
Jól vagyunk, holnap megyek dokihoz, védőnőhöz, Ctg.-re.
Lányok is jól vannak.
Vasárnap tartottuk Lilke szülinapját.
Szuper volt, édesek voltak a lányok.
Remélem mindenkivel minden oké.
Bocsi de rohanok lefeküdni, mert holnap hajnalban kelünk, és az éjszakáim már így is elég zűrösek.
Sehogy nem jó már feküdni, és a gyomorsav is kínoz ezerrel.
Már mindent amit lehet próbáltam rá de eddig semmi nem segített.

Mindenkit puszilok, Saxi
Kép

Kép

Kép


Kép

Kép
Kép
saxi
 
 


Sziasztok!

Drága Lilike!

Születésnapod alkalmából kívánunk Neked nagyon sok boldogságot!!! Millió puszit küldünk: Melinda, Marci, Beni, Gábor ;)

Kép


Lányok!
Létezik, hogy a 15 hónapos oltás után már 4-5 nappal jöjjenek a tünetek, azaz taknyolás és hurutos köhögés :( Beninek eddig "csak" az orra folyt, de ma már köhög is :roll: . Bár ha jól belegondolok, Marcinak is csillog az orra ma reggelre, kb. 1,5 hetet voltak egészségesek :cry: Mi lesz, ha ovizunk? :?

Puszi: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


De hüle vagyok, ez lemaradt!

Saxi!
Majd kérünk beszámolót a Ctg-ről, biztos élvezitek. Én nagyon élveztem :lol: , Beninél alig győztem nyomkodni a gombot és most sem nyugszik 8)
A Csajok gyönyörűek...vagy ezt régebben írtam már :P A torta pedig csodaszép! Te csináltad?
Idén mi valami autós/vonatos formatortát tervezünk rendelni, csak lehidaltam az 5 ezres áron :shock:

Megyek, mert Beni már méltatlankodik az etetőszékben.

Puszi: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Melinda!

A Ctg.-t élveztem volna, ha a drága gyermekem nem rúgta volna szét a gépet. :lol: :lol: :lol: :lol:
Annyira reklamált a hideg tappancs miatt, hogy egyszerűen nem tudtak kiértékelhető vizsgálatot csinálni.
Mindíg lerúgta az érzékelőt. :lol: :lol: :lol:
Aztán elküldtek sétálni, enni egy pár falatot, és fél óra múlva vissza kellett mennem.
A kezdés megint nem volt sikeres, aztán a doki kicsit megmozgatta a pocakban, és utána sikerült megcsinálni a vizsgálatot.:lol: :lol: :lol:
De minden oké egyenlőe, bár a dokibácsi azt mondta a méhszáj vizsgálat után, hogy már bármikor jöhet a baba.
Állítólag még zárt a méhszáj, de már fel van puhulva.:roll: :roll: :roll:
Vasárnap megyek Uh.-ra, és ha még egyben vagyok jövő kedden megint Ctg.
Hát ez van.

A tortát én csináltam, mert a cukrász akivel süttetni szoktunk elutazott, és máshoz nincs bizodalmam, így inkább én csináltam meg.

Köszönjük a köszöntőt!
Lányokról már mintha írtál volna, de mindíg szivesen vesszük a kedves szavakat, köszönjük. :lol: :lol: :lol: :lol:

Szerinetem lehet az oltásnak kicsit késve is hatása, bár nálunk, általában már aznap jelentkezett a tünet.
Ezt én is utálom, mikor szinte kéthetente van valami nyavaja.
De mostanában kicsit jobban állunk, túl vagyunk megint egy Vitacolan, Maltofer kúrán.

Most lépek, mert ezer a dolgom.
Puszi, Saxi
Kép

Kép

Kép
saxi
 
 


Szia Saxi!

Hihi :lol: Érdekes, általában épp az ellenkezőjét hallani, hogy nem mocorog a Baba és azért küldik Anyukát sétálni-enni stb. A lényeg, hogy végül sikerült :D
Nem semmi, hogy bármikor megindulhat :shock: Drukk és valamelyikünknek majd küldj egy sms-t, hogy nagycsaládosok lettetek. Oké? :) (azért még nem küldelek ám szülni :lol: )
Épp azon filóztam, hogy nem csinálnak-e egy uh-ot, és akkor talán megmutatja magát a Picur. Ugye akkor még mindig kérdéses, hogy fiú vagy lány. Vagy lemaradtam valamiről? :o

Oltás: na ez az, hogy a 15 hósnál csak a 7-10. nap környékére írja a mellékhatásokat, a lázat, hurutosságot, esetleg kisebb pöttyöket. Ennek ellenére nálunk már jóval előbb itt van, de asszem ez nem mellékhatás, hanem már megint megfáztak :evil: Folyik mindkettőnek az orra ezerrel :(. illetve az előzőből még valami nagyon minimális lappanghatott Beniben és az oltás ráerősített...
Napközben semmi gond, csak az alvásoknál lesz gáz, Marci állandóan felkel, nem kap levegőt, bőg, nincs magánál a kábaságtól, csapkod stb. Benivel msotanság szerencsére nem volt így gond (kop-kop!), de most ki tudja :roll:

Amikor múlt hét csütörtökön Beni megkapta az oltást, Marcinak megvolt a 3 éves státusza és akkor a dokinéni (az allergiás vérvétele mellett csinátlak egy általánost is) megállapította, hogy vérszegény :( Kizárólag vasat nem akartam feliratni Neki (valszeg Maltofert kapott volna), mert a Béres cseppben is sok a vas és alig tudott kakilni 1 héti, sőt nem is akart, mert hogy "fáááj!" :cry: Így Multitabs nevezetű, horrorárú vitamintablettát ajánlotta, ami mellett a Vitacolan már felesleges. Így Marci tablettázik, Beni Vitacolánozik. Remélem, lesz hatása, mert ez így elég gáz lesz...

Na én is megyek, Marci eszik - Beni a nappali közepén,állva kakil :lol: 8) :oops:

Puszi: Melinda

ui: mintha visszajött volna az írhatnékom :roll:

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Szia Melinda!

Örülök, hogy visszajött az írhatnékod, csak írj, írj amennyi jól esik, szivesen vesszük. :) :) :)

Tényleg nem ez a megszokott, hogy a gyerek szétszedi a gépet, de látod az enyém mit művel.Tényleg borzalmas hangja volt már a kütyünek, csak durrogott, recsegett, ahogy rugdalta az érzékelőt. :lol: :lol:

Nem maradtál le semmiről, még nem mutatta meg a kis titokzatos pocilakónk, a nemét.
Talán vasárnap meglátjuk.
Jó lenne mert most a lányokat is visszük magunkkal, családi mozi lesz. :lol: :lol: :lol:

Fiúknak mennek a gyógypuszik!

Nálunk is volt ilyen mikor először kapták a lányok a Maltofert egyedül, ezért kapják együtt a Vitacolánnal, mert az meg hajlamos hasmenést csinálni.
Így az egyik fog a másik hajt, és normál székletet produkálnak.
Hála Istennek nálunk bevált.
Mert már én is egy csomó mindennel próbálkoztam, és semmi nem hatott.

Nem semmi Benike a kakilással.:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Sógornőm fia csinálta mindíg állva a dolgát, és már akkor jókat rötyögtünk rajta, ahogy jöttében, mentében egyszer csak megállt, és kikerekedett szemekkel koncentrált és nyomott.
Nagyon muris volt.

Mennem kell éhes a család.

Puszi, Saxi
Kép

Kép

Kép
saxi
 
 


Sziasztok!

Gyors helyzetjelentés:

Megint kevés időm van az írásra. Épp főzök. Bár lassan készen van a kaja. Dani alszik. Gergő oviban van. Szerencsére rendbejött a múlt hét után. Picit köhög, de Sinupret-tel kezelem, és múlik neki szépen. Tegnap voltam védőnőnél és tanácsadáson. NOs, a toxoplasma ismétlésem is poz lett, de alacsonyabb, mint az első, így nem kell aggódnom. Manó is egyre többet mocorog, de még nem az igazi, hisz pici. Két hét alatt híztam 1,5 kg-ot. Nem is olyan kevés. Mi lesz később? Danival tegnap bementünk az oviba, amikor végeztünk a védőnőnél, és megbszéltem a vezető óvónővel, hogy januártól ő is megkezdi az ovit. Legalább az utsó hónapokban tudjak pihenni. Nem is ellenkeztek, mert ők is várják már nagyon az én pici fiamat. Jövő héten el kell mennem vásárolni neki az ovihoz szükséges dolgokat, mert jan 8-al kezd. És karácsonyra is kellen néhány dolgot vennem még. Egyébként jól vagyunk. Még gyakoriak a görcsök, de igyekszem pihenni, és a gyógyikat is szedem.

Pussz!

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


KÉZ-MŰ - Iparművészek karácsonyi vására

Helyszín: Iparművészeti Múzeum - Budapest
Dátum: 2007. december 7-9
IPARMŰVÉSZETI MÚZEUM
ELÉRHETŐSÉGEI
Budapest IX. Üllői út 33-37

Telefon: 456-5100
Tel/fax: 217-5838
Titkárság: 217-3272

Közönség: 456-5171
Honlap:www.imm.hu
E-mail:muzeum@imm.hu

Ez a régi hagyományokra visszatekintő vásár abban különbözik a karácsony előtt városszerte megrendezett vásároktól, hogy a közönség egyedül itt találkozhat közvetlenül a művésszel, a tárgy alkotójával. Így, még ha nem is vásárolnak, egy-egy személyes találkozás élményével gazdagabban térhetnek haza a múzeumból.

A látogatók a háromnapos rendezvény folyamán naponta kétszer – délelőtt és délután - felcsendülő zenét hallgatva, forralt bort szürcsölgetve gyönyörködhetnek az iparművészek által feldíszített hatalmas karácsonyfában.

Szombaton és vasárnap szeretettel várjuk a gyerekeket is, akik karácsonyfadísz, ablakdísz, apró ajándékok elkészítését tanulhatják meg, és elsajátíthatják a csomagolás fortélyait is




Kép


2007. december 1-2-3.
II. Gyermek-játék nemzedékek a gyermekekért
Az Iparművészeti Múzeum, a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete és a Magyar Formatervezési Tanács 2007. december 1-jén 14 órakor nyitja meg a "II. Gyermek-játék nemzedékek a gyermekekért" című pályázati kiállítását. A tárlat nyitva tartása alatt játszóház működik a művészek irányításával.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Brigi!

Sok sikert az ovikezdéshez.
Nekünk a héten kellett volna kezdenünk, de nem tudom vigyem-e.
Nem akarom megkeverni, hogy mikor menjen mikor nem.
De lehet, hogy jövő héten ha nagyon akar és még egyben vagyok anyósom elviszi.
Bogit is vinni kell, így tulajdonképpen mindegy, hogy egyet vagy kettőt visz.
Ha megszülök és hazajöttünk úgyis kiveszem őket.
Pihengess, és vigyázz magatokra.

Puszi, Saxi
Kép

Kép

Kép
saxi
 
 


Szia Saxi!

Nem tudom, szerintem ráérnétek később kezdeni, főleg, ha a baba születése után ki akarod őket venni az oviból. De nem szólok bele, csak tanácsot adtam.
Lekopogom, két napja nincs görcsöm. Nagyon örülök neki, mert így jobb a közérzetem. Talán azért, mert többet ficánkol Manó a pocimban.

Legyetek jók.


Puszi:


Brigi

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Brigi!

Én is csak később szerettem volna kezdeni, de Lilikém nagyon akar menni.
Tudod nálunk Bogi nagy húzóerő.
Ha Bogi mehet Ő miért nem? Mindíg ezt kérdezi.
Eddig azt mondtuk neki, hogy azért, mert még nem vagy 3 éves.
Most már ránkpirított, hogy már vagyok mikor mehetek?
Ha ennyire akar menjen, nem szeretném, hogy úgy érezze le akarom beszélni az oviról.
Majd meglátjuk mi lesz a reakció, ha "egész" napra ott marad.
Nálunk ott fog aludni Ő is mint Bogika.
Majd elválik mi lesz.
Örülök, hogy nincsenek görcseid, szorítok, hogy így is maradjon.

Puszi, Saxi

Kép

Kép

Kép
saxi
 
 


Sziasztok kismamik, anyukák!

Elnézést, hogy nem témábavágó hozzászólással érkezem.
A szopiparna.hu oldaltól vagyok, és szeretnék egy kis felmérést végezni azzal kapcsolatban, hogy hallott-e valaki a baba-mama dossziéról, amit elvileg a védőnők adnak automatikusan a kismamáknak. Ebbe a kis dossziéba lehet gyűjtögetni aztán a várandósság alatt kapott orvosi papírokat, ultrahang felvételeket stb.
Megkeresett minket egy cég, hogy ők adják ezt a terméket, és hirdetési lehetőséget kínáltak benne, de nem tudom, hogy ez tényleg eljut-e a kismamákhoz.

Ha tudtok valamilyen infót erről, kérlek segítsetek, akár e-mailben, akár itt a topikon.
/info@szopiparna.hu/

Előre is nagyon köszönöm.

Sok boldogságot, és minden jót kívánok mindenkinek.

Andrea
szaboandrea
 
 


Szia Rolcsi!!! :D

3. születésnapod alkalmából nagyon-nagyon sok boldoságot, csodaszép ajándékokat kívánunk Neked!!!

Puszilunk Téged és Anyát, Apát és Testvérkéidet!!!

Melinda, Marci, Beni, Gábor



Kép

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Rolcsi!

Szülinapod alkalmából sok szeretettel köszöntünk!

Sok puszi.
Saxi, és a lányok
Kép

Kép

Kép

Kép
saxi
 
 


Sziasztok!

Melinda, Saxi köszönjük szépen! :):):)


Remélem mindannyian jól vagytok!

Húúúú Saxi, te már a finisben vagy! :D

Kép

Puszi: Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Én meg Lilikének kívánok így, utólag nagyon boldog születésnapot!!!!

Kép

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok

Bocsi hogy zavarlak titeket, csak a segítségeteket szeretném kérni a szakdolgozatom megírásához. Szülés felkészítésről írok, és ehhez van egy kérdőív, amit ha van kedvetek és egy kis időtök akkor szeretném ha kitöltenétek.

akinek van kedve az a liegl@invitel.hu-re küldjön egy e-mailt és én küldöm a kérdőívet.



Előre is köszönöm a segítségeteket.


Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Melinda, neked pedig boldog névnapot! :)

Kép

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Évi!

Köszönjük szépen!

Már tényleg nagyon a végén járok, vasárnap voltam Uh.-n, meg Ctg.-n.
Még minden oké, bár babócának már szűkös a helye.
A keringés még jó, de az előző császárból lévő hegszövet már nagyon el van vékonyodva.
Így ha egy kicsit is erősebb fájás jönne azonnal mennünk kell.
Jóslók vannak szinte naponta, de amíg lehet húzom, hogy biztosan minde oké legyen a babussal.
Nem lehet még mindíg látni a nemét, most már tuti meglepi lesz.
Dokibácsim azt mondta, egy maximum két hetem van még.
Már nagyon izgi a helyzet.
Örülök, hogy írtál, gonolom így karácsony előtt te is be vagy havazva tennivalóval.
Megyek mert a csajokkal ma mézest sütünk, és már készenállnak a sodrófákkal.:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Puszi, Saxi
Kép

Kép

Kép
saxi
 
 


Melinda!

Isten éltessen sokáig, névnapodon!!

Sok puszi.
Saxi, Isti, Bogi, Lili
Kép Kép

Kép

Kép
saxi
 
 


Sziasztok!

Elkészültek a mézeskalács alkotások gondoltam megosztom veletek.
Lilikém segített szorgalmasan, el is fáradt rendesen.:)))
Most alszik.
Nagyon élveztük a kreatívkodást, csak Bogikám hiányzott.
De próbálnak a holnapi mikulás ünnepségre, és drágám egy hosszú verset mond, ezért nem maradhatott itthon.
Ha még marad időm akkor holnap sütni fogok pár aprósütit ami eláll, hogy legyen bekészítve mire hazajövök.
Délután még kivasalom a textilpelusokat és mindennel megvagyok.
Aztán már tényleg csak a nagy napra várunk.:))
Teszek fel képet az alkotásokról, és az angyalszárnyú kiskuktámról.:)))

Puszilok mindenkit, Saxi
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép Kép
saxi
 
 


Sziasztok!

Évi, Saxi!
Köszönöm szépen a köszöntést :D

Saxi!
Egyre izgibb :lol: Vajon mikor jön el a nagy nap :D
Tuti császároznak a gerinced és előző császár miatt? Hogy van ez ilyenkor? (bocsi, ha már írtad :oops: )
Gyönyörúek a mézesalkotások és az Angyalka kiskukta is :D Imádom a kis pociját :lol: , Marcinak már nem nagyon van, viszont Beni kettejük helyett is növeszti :lol:
Ezek ehető mézesek? Gondolom egy jól bejáratott recept... Marcival is holnap v. pénteken készülök sütni és jól jönne egy tuti recept :wink: A díszítés cukrozott tojásfehérje rajta? Légyszi, ha peluscvasalás mellett még van egy kis időd, írd le nekem légyszi :oops: Köszönöm!


TÖBBIEK!!!
Merre vagytok?

Brigi!
Pocak? Görcsök?

Puszi: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Szia Melinda!

A receptet két éve használom, és eddig mindíg sikerült, ehető, sőt finom puha lesz ha dobozba rakod.
A ragasztás és díszítés, cukormáz.
25 dkg. porcukor
1 tojás fehérje
4 csepp citromlé
Ne lepődj meg nem sok a cukor, csak lassan kevergesd míg szépen olvad a cukor és sűrű mázat nem kapsz.

Mézes sütemény
Hozzávalók:
30 dkg margarin vagy vaj
1,5 dl méz
30 dkg cukor
fahéj
gyömbér
szegfűszeg
3 tojás
1 csapott kk. szódabikarbóna
80 dkg liszt

A margarint a mézzel, a cukorral és a fűszerekkel felfőzzük. Hagyjuk kihűlni. Hozzáadjuk a tojást és a szódabikarbónával elkevert lisztet, összegyúrjuk. A tésztának hűvös helyen néhány órát vagy akár egy éjszakát is pihennie kell. Lisztes deszkán kinyújtjuk, apró süteményhez 1-1,5 mm-re, nagyobbakhoz 2 mm vastagra. Karácsonyi formákkal kiszaggatjuk. 175-200 fokon sütjük (5-10 percig). Óvatos megemelés után a tepsiben hagyjuk kihűlni. Cukormázzal díszíthetjük.

Én fele adaggal sütöm mert rengeteg, ennyiből jött ki a házikó és 3 sütőlapnyi forma.
Még arra kell nagyon figyelni, hogy ne süsd túl, mert akkor kemény lesz, nem szabad megvárni míg sötétebb lesz a széle, mert akkor már túlsült.
Remélem sikerül.
Jó sütögetést.:) :)

Nálunk is Lilike növeszti a pociját versenyben anyával, én is imádom.
Bogikám mindíg vékony volt, így nála nem láttam ilyesmit, de azért őt is imádom ahogy kis csinoskán táncol és hajlékony mint a nád.
Meg kell zabálni őket.
Most rohanok.
Puszi, Saxi
Kép

Kép

Kép
saxi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: