Új privát üzeneted érkezett!

Úgy látom nekünk még nincs topicunk.
Érintett
 


Szia!

A 2003. nyár végi babákban vagyunk sokan. Az én lányom 2003.06.17-én született Kép Nem éppen nyár vége...de onnantól kezdve azt hiszem egészen decemberig vannak babák.

Üdv: Barbi
DBarbi
 


Szia!

Az én kisebbik fiam 2003. augusztus 31-én született Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 

 
 

Gondoltam, hogy az egy évfolyamhoz tartozók itt egymásra találhatnak. Eleinte sokat számít néhány nap, vagy hét is, de később már ez lényegtelen.
Érintett
 


Szia Érintett!

A "Friss babákban" is vagyunk ebből a korosztályból, Zsuzsim 2003. június 21.-i.

Magdi
gallainémagdi
 
 


Helló!

Jajj, nem akartam ám írni, de annyira kikívánkozik KépKépKép Már megint belekotyogok, na mindegy, majdcsak túlélemKép

Hát ez az!
Érintett jól gondolkodik. Annó én írogattam a friss babákba, na de a már szaladó 15 hónaposom korántsem "friss" főleg, hogy tervben van a kistesó. Na meg az "egy évfolyamhoz" tartozó babóknak ha jól emlékszem van vagy 4-5 topikja... A felettetek lévő "osztályt" pl pontosan azért hoztuk létre, hogy ne írogassunk már 6 felé mert nem tudom ki hogy van vele, de én örülök, ha 1-2 topikot tudok követni és esetleg írni bele. (ezt az 5 hozzászólást mondjuk nem volt nehéz követniKép)
Na meg akikkel együtt gömbölyödtem és izgultam a várandóssága utolsó pár hetét, vagy aki izgult értem mikor elérkezett az idő, csak azért ne beszéljünk többet, mert az enyém októberi az övé már decemberi, a másiké meg augustusi??? Így legalább látom, hogy a nyári babák, akik 3-4 hónappal idősebbek az enyémnél hogy fejlődnek általában és tudom mire számíthatok. De persze ez is csak egy nézőpont.Kép

puszi a babáknak.
sasha

Kép
sasha
 
 


Hali,
Emma 2003.09.03-an szuletett Kép

Erintett!
Azert en kicsit furcsallom, hogy nyitsz egy topikot (nem is regisztralva), es semmit nem irsz magadrol, es foleg arrol, aki altal "erintve" vagy...

batka
batkamano
 
 


Sziasztok!

Nekem is van egy 2003. julius 6-án született kisfiam, Lacika. Rák horoszkóppal. Bika aszcendenssel. Van még v.kinek hasonló babája?
staff
 


Sziasztok!

Szabolcsom 2003. nov 6-án született. Jó, hogy lett ez a topic, remélem beindul! Még akkor is, ha ilyen kurtán-furcsán indult. Eddig mi vagyunk a legifjabbak?
Fulescsacsi
 


Sziasztok !
Az en lanyom nov. 8-an szuletett es irnek en is ide, ha elindul ez a topik !
Dorki
dorki
 
 


Sziasztok!

Érintett

Milyen régóta akartam én is nyitni ezt a topikot.

Norbim 2003.06.08-án született. Van egy lányzóm is ő 2001.10.18-i.

pusz
rózsa
 
 


Sziasztok!

Jól van, Dorki, a lányod két nappal fiatalabbKépKépKép Hogy hívják?

Ma megyünk háromhónapos oltásra, ti már ezen mind túl vagytok... A múltkori eléggé megviselte Szabolcsot, meg bennünket is...

Fcs.
Fulescsacsi
 


Rózsa: van a nagyobbaknak is osztályuk Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!Az én kicsi fiam Krisztián 2003.06.18-án született.üdv.vera
Kelemenné Vera
 


Sziasztok!

Örülök ennek a topicnak, föleg ha tényleg elindul. A 2003 novemberi babáknak eddig nem volt. A lányom Dorka 2003.11.02-án született.
Szuperjól viselte a 3 hós oltást. Már tervezzük a babaúszást isKép

Üdv mindenkinek, írjatok sokan!

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Tényleg jó lenne, ha beindulna a topik!

Krisz! Mi is megyünk babaúszásra márciustól. (Én szívem szerint már ehónaptól mentem volna, de csak a márciusi csoportban volt hely, meg azt mondták, azért kicsi még Szabolcs.) A háromhónapos oltást már Szabolcs is szuperül viselte. Ti hová szeretnétek járni? Mi az Almási térre fogunk.
Fcs.
Fulescsacsi
 


Szia Fcs!

Én is vinni akartam, ahogy betöltötte a 3 hót és túllettünk az oltáson, de a dokinéni leszavazta az influenza miatt. Ezért mi is márciustól megyünk.
Mi debreceniek vagyunk, azt hittem itt nincs is babaúszás, kiderült, hogy még válogathatunk isKép

Szabolcsot szokattátok már nagykádban? Szereti a fürdést?

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Szia Krisz!

Nekünk zuhanyfülkénk van, de a nagyszülőknél már nagykádaztunk: olyan édes volt, tempózott a lábával, meg minden! Amikor hazahoztuk a kórházból, utálta a fürdést, de szépen lassan megszerette, bár az első hetek szörnyűek voltak. Valami történhetett vele még a kórházban. (Ott csap alatt fürdették őket, lehet, hogy belement a akis szemébe, vagy fülébe a víz, vagy rosszul fogták meg, ki tudja... Szerencsére túl vagyunk rajta, imád fürödni.
Azért is várom az úszást, mert eléggé lustácska a fiam, még alig tartja a fejét, mivel nem szeret hason feküdni, ezért nem igazán fektettük hasra, nem nagyon tudott erősödni a nyaka. Igaz, sokat tornáztatom, de azért nem tökéletes még, ha éppen olyanja van, szépen tartja, emeli, máskor meg csakúgy inog... Dorka hogy halad? A kezét figyeli már? Mondjuk a lányok állítólag ügyesebbek eleinte.
Fulescsacsi
 


Hello Fcs!

Nálunk szintúgy iszonyú hiszti volt a fürdés az elején, nagyon félt közben. Azóta szereti, hogy nagykádban az apja lebegteti a vizen tök jól felfekszik, tempózni is szokott mint egy kis béka, olyan édiKép
Dorkát sem lehet hason fektetni, egy darabig bírja, aztán üvöltés van. Mindennap szoktuk azért edzeni, az is jó ha 5 percig. Nagyon szépen tartja közben a fejét. A kezét imádja figyeli, forgatja, aztán meg rágja.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Szia Krisz!

Ügyes Dorkád van! Voltaképpen Szabolcs is nézi a kezét, de inkább esziKépKépKép. De nem tölt vele sok időt. Annál inkább a zenélő forgó macikkal, meg a kiságyra kötözött csörgő-zörgő plüssökkel. (Ez egy nagyon klassz cucc, az Anna Club Plush csinálja, egy madzagon vannak a figurák, amit keresztül lehet kötni az kiságyon. Kettőnek a fejében csörög valami, egynek meg a testébe zacsit varrtak. Hát, ezért oda van!)
Fulescsacsi
 


SziasztokKép

Jelentkeznék én isKép vagyis mi is, igy jobban hangzik:
Mi december 9-én születtünk és Dániel névre hallgatunkKép

Szia Fülescsacsi itt isKép

Azt hiszem igy mi vagyunk a legkisebbek jelenleg.
Örülök, hogy valaki elinditotta, mert konstatáltam, hogy minden van csak pont ez az időszak maradt ki.

Irtam a friss babákba én is, de ott a lányok annyira szaporák, hogy néha már az olvasásba belefáradok, nem hogy erőm legyen hozzászolniKép
A pöttömöknél is bejelentkeztünk, de tényleg igaz, hogy nem lehet annyit követni.

puszi mindenkinek
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Szia Ági!

Örülök, hogy átjöttélKép
Én is néztem a friss babákat, de azt lehetetlen követni, így feladtam.
Mekkora már a pici fiad? Hogy bírta a 2 hós oltást?

Fcs,
Dorka is rágcsálja az öklét, már tiszta piros, nem gyözöm kenni.
Tényleg nektek cumi vagy ujjszopi?

jó éjt
Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Na én is idetaláltam. És jövünk legidősebbnek Kép. Kislányom Zsanett 2003.06.03-án 00:15-kor született (kép a profilomban róla) És én is debreceni vagyok, mint Krisz. A friss babákat tényleg elég követni, (szoktam oda is írni) de mentségünkre, már régóta ismerjük egymást, még pocis korunkról. Már akkor is sokat írtunk, most is Kép

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!

Szia Boszikám! Én be se jelentkeztem a másik két topikba, onnan úgyis kinövünk, ez mégis valahogy fixebb, nem?

Krisz! Most felváltva cumi és ujjszopi, de egyre inkább az ujjacska javára dől el a verseny. Végül is örülök, mert folyton szaladgálni kell cumit berakni... De lehet, hogy megmarad ez a kettősség, mert sétakor nem tud ujjat szopni a sok ruhától, olyankor mindig cumizik. Meglátjuk. Állok az ő döntése elébe, egyiket sem erőltetemKépKépKép. Nálatok mi a helyzet?

Nadine! Jó, hogy jössz, majd legalább segíthetsz a tapasztalataiddal! Gyönyörű a kis boszi!

Szabolcsom ma olyan nehezen aludt vissza éjjel... Gondolom a hirtelen hóesés, vagy kitudjami hatott rá. De nem cirkuszolt, csak dumálgatott a sötétben, aztán egyszercsak snitt - már aludt is.

Nektek nincsenek problémáitok a bukással? Most egy hete semmilyen tejterméket nem eszem, és úgy tűnik, elmúlt a nagymennyiségű bukás. Hiába szóltam a védőnőnek, hogy sokat bukik, azt mondta, amíg gyarapszik, ne aggódjam. És a gyarapodással nincs gond, egy hónap alatt egy kiló tizenöt dekát hízott. Azért kipróbáltam a tejdiétát, hát bejött. De valahogy pótolni kellene a kispórolt tápanyagokat...
Fulescsacsi
 


Szép jó reggeltKép


Krisz:
Kedden lesz 10 hetes manócska. Egész jól viselte az oltást, egy ici picit sírt csak amikor kapta a szurit, utána a kezembevettem és elhallgatot, sőt a cicit kereste, amit beigértem neki, ha ügyes fiú lesz és nem sír, okos gyerek, rögtön a jutalmat keresteKép
Dani is megtalálta a kiskezét, ha nagyon éhes de még lusti sirni akkor az öklét rágja, van amikor mindkettőt szeretné bevenni a szájábaKép
A cumit meg hol elfogadja, hol meg nagy ivben köpi ki, és helyette az ujját szopizza, épp milyen kedve van.



Nadine
Légy üdvözölve, a legidősebbnek is kell valakinek lenniKép
A kiscsaj kendős képét már a frissbabákban is megcsodáltam, az a kaján mosoly az arcán, zabálni valóKép Az tény hogy tudtok irni, van amikor egy nap kétszer is arhiválják a hszeketKép

Fcsacsi
Szabolcs mekkora már? Tegnapi mérésem szerint manó már 5650 gramm, és a nagyja centi mérés úgy 59 körül mozgott, már lassan a 62 es rugik is kicsik neki, ahhoz képest, hogy mikor hazahoztuk akkor még a legkisebb is lógott rajtaKép

Boldog Valentin napot mindenkinekKép

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Ági!

6150 gramm, 65 cm. Hatvannyolcas és hetvennégyes rucikat hord... Azt mondta a védőnő, hogy ez az első két-három hónap ilyen ugrásszerű, utána nem lesz ilyen vészes. Csak mindig szomorkodom, amikor egy kedvenc kis ruháját kinövi. Szabolcsra az ötvenhatosak pont jók voltak, amikor hazajöttünk, hiszen ő 58 cm-vel született... kb. két-három hétig hordta őket, de volt amit csak egy hétig...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Hello Nadine itt isKép
Zsanka változatlanul nagyon édesKép

Hihetetlen mekkorák a fiaitok!
Dorka 3 hósan 5kg és 57 cm volt. Mondjuk születéskor 3200g és 50cm voltKép

Dorka még nem döntötte el, hogy ujjszopi, cumi vagy egyik sem. Cumit kb 5 percig bírja, aztán kiköpi, eddig sokat szopta az ujját, de mostanában már inkább az öklét rágja.

Dorka is sokat bukik pár napja, vízszinetes állapotban folyton kijön a tejci.
Nem is gondoltam, hogy a tejtermékek miatt lehet. Én rengeteg ilyesmit eszem. Tény, hogy naponta többször átöltözünk, pedig büfizik rendesen.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Krisz! Szabolcs 3220 volt, amikor kijöttünk a kórházból 3000... Hosszú, vékony újszülött volt, mondtam is, hogy az apja alkatára hajt, de gyorsan kikerekedett. Most olyan kis arányos. Dorkád viszont már születésekor is az lehetett, nem?
Bukás: azt hiszem a szoptatós topikból dobott ki pár hsz-t, mikor rákerestem - szóval ez a tejtermékesdi másnak is bejött. Én a terhességem végefelé már napi másfél liter tejet ittam, plussz túrórudi, plussz joghurt, aztán szoptatás kezdetén simán ezt akartam folytatni. Csak Szabolcs eszméletlenül hasfájós volt, a tejet csökkentettem, aztán teljesen elhagytam. Aztán most már a sajtokat, meg a túrót, joghurtot is. Durva, mert eddig a táplálkozásom javát ezek tették ki. Nagyon kevés húst eszem, csak hetente egyszer egy keveset, hogy azért az is legyen bennem. Viszont napi fél-egy kiló gyümölcsöt - kivi, mandarin, narancs -, a kenyérre meg paradicsomot, uborkát teszek, most, hogy a sajtot kilőttük... Sajnos kedvenc főzelékem sem ehetem - zöldborsó, mert az is felfújja a törpit. (És mexikói zöldségkeverékből készült párolt zöldséget sem a borsó, meg a kukorica miatt...)De annyira szeretek szoptatni, hogy ennyi kis áldozatot megér. Meg az, hogy látom, hogy Szabolcs milyen szépen fejlődik, és már csak ritkán bántják a pukikKépKépKép.
Fulescsacsi
 


Szia Fcs!

Igen Dorka arányos baba volt már akkor is. Valamitöl nem hizik olyan nagy ütemben. Igazából az egyik héten nyúlik, eltünnek a hurkák, a másik héten meg kis pufók és újra hurkák (most is hízós hetünk van, olyan édes kis pufók pofija van ilyenkor)
Terhesség alatt én is 1-1,5 l tejet simán megittam. Most nem kívánom már annyira kb 1/2 liter tejet iszok meg + 1l almalé +1l ásványvíz + a kedvesem reggelente facsar nekem narancslevetKép és sok túrórudiKép sajt és húsfélék. Én a gyümölcsöket nem kívánom nagytételben, inkább eszek multivitamint.
Brassóit kívánok napok óta, csak nem merem még a borsó miattKép
Lehet kipróbálom ezt a tejtermék csökkentést, hátha nekem is bejön.
Dorka már egy órája ébren van és csendben eljátszik, neki is vannak lógós, csörgös plüssei azokat ütögetiKép
Ja és szoptatni én is imádok, egyre jobbKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Szia Krisz!

Csak ketten leszünk? (Na, jó, meg Ági, de ő nem olyan szorgalmas hozzászóló. Én is csak azért vagyok most ennyit itt, mert a héten egész nap megy a gép, a férjem filmeket tölt le, aztán mindig idevonz a bekapcsolt masina...) Közben sétáltunk egy nagyot, most az erkélyen szunyál Manó. Ő is egyre többet játszik magában, sokat beszélek hozzá olyankor is, ha nem vagyok mellette, meg amit lehet - pl. vasalás - úgy csinálom, hogy lásson, az ágya mellett állítom fel a deszkát. De imádom, amikor dumál a játékokhoz!
Várom a tavaszt, mert ilyenkor olyan nehéz nagyobb kimozdulást csinálni... Már alig várok egy jó kis kirándulást a Budai-hegyekbe! Nálatok hová lehet menni? Van valamilyen erdő, igaz?
Fulescsacsi
 


Hali csajok!

Vagyok én is, csak itt is ott is olvasni Kép kell

Fülescsacsi
74-es ruhákat?????? Zsanett is ott tart. Na jó van neki néhány 80-as is. Mondjuk ő lány de 8 hósan volt 8180g és 70 cm (3800g volt és 52 cm mikor született), és azt mondták, hogy arányos erős baba.
Erdő: Nagyerdőnek hívják. Nagyon szép, főleg tavasszal. Mi még tavaly nyáron sokat sétáltunk arra.
Szabolcsot nem szoktad a földre lerakni? Ott nagyon sokat fejlődnek, mert egy új perspektíva nekik. Zsani már nem nagyon el sehol, csak a földön, mondjuk én mindig leraktam, onnan úgyse esik le címszóval, és két kajcsi közt szépen eljátszott. Most meg folyton azt figyelem, merre jár a lakásban, már bejárje teljesen.

Bukás: Sajnos ez alkati adottság. Zsanka nem volt bukós baba, vagy 2-szer fordult elő, akkor is túlette magát (na de akkor sugárba jött a tejcsi)

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!

Úgy látom mi is a rangidősek közé tartozunk.

Szóval túl a 8. hónapon, mi már előszeretettel eszünk mást is az anyatejcsin kívül. Van négy fodunk, most jön az újabb kettő alul. Porgunk-forgunk, kúszunk-mászunk, felállni próbálunk.

Nadine

Hatalmas a babád és gyönyörű és hihetetlenül ügyes. Büszke lehetsz rá. Gondolom az is vagy.

Mindenkinek gratula a picurkákhoz.

Annyira nincs időm visszaolvasni, de ha jól érzékelem, sok helyen az első babákról van szó. Van akinél tesó is van? Nálunk van egy lány, 27 hónapos.

pusz
rózsa
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok Kép Zsoma 5,5 hónapos, lassan behozza magát teljesen (korababa) és van egy 29 hónapos fiam Balu.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek Dorka felhúzza magát hanyattfekvésböl ülésbe. Fogjuk a kezét és annyit segítünk, hogy a fejét emelje és onnan egyedül húzza fel magát!!!!!
Megyek és játszunk tovább, csak jöttem újságolni.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Jaj, de jó!

Nadine! A nagyobb 68-asokat, és a kisebb 74-eseket hordja. Bukás: már három napja csak egy icipicit bukik. Mondjuk egy ötforintosnyit. Remélem, ez így marad! Jó ötlet ez a földre rakás, csak elég huzatos a lakásunk, úgyhogy kivárom a jobb időtKép. Addig is esténként, meg reggelenként a galérián azért nézelődik eleget! (Éjjel velünk alszik).

Rózsa! Szabolcs bizony az első babánk! Most így nehezen is tudom elképzelni, hogy hogyan fogom bírni ezt kettővel, vagy többel, pedig nagyon szeretnénk még babát! Már most hiányzik, amikor még csak pár napos volt Szabolcs - gondolom minden korszak hiányzik majd kicsit, s közben örülök is, hogy túl vagyunk rajta... Te mikor kezdted a hozzátáplálást? Mostanában olyan vélemények is vannak, hogy akár majdnem egy éves kor körül is ráér, de hát mostanában már annyi szemlélet él egymás mellett, az ember lánya azt sem tudja, melyiket válassza...

Cory! Zsomáról nem lehet valahol fényképet látni? Balu nagyon aranyos!

Krisz! Ezt a játékot Szabolcs is szereti, ha lustább, akkor csak úgy félúttól húzza ő magát, ha olyanja van, akkor majdnem fekvésből. Olyan klassz, ahogy erőlködik, látszik a koncentráció az arcán, aztán a végén elégedett vigyorral konstatálja, hogy ügyes volt...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Fcs,
nálatok alakult már ki valamilyen napirend? Általában 3 hós korukban állnak be napi ritmusba.
Dorka ritmusa teljesen az evéstöl függ. Csak az a biztos, hogy 6 és 7 között kel és 9 és 10 között fekszik le este.
Nagyon tetszik neki az ülö pozició, egész másképp látja a világot. Egyfolytában nevet és sikongat közben. Mi is könnyesre röhögtük magunkat olyan édesKép

Rózsa,
Dorka nekünk is az elsö gyerköc. Tényleg nem semmi lehet kettövel, majd mi is meglátjuk milyen az. Hogy bírják egymást a tesók?

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Fülescsacsi: ez az albumunk: http://www.babanet.hu/album/main.php?album=1405
De vannak még képeink a http://terszt.fw.hu -n is Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Krisz! Nálunk is az evés diktál, hat óra körül az első, utána kettő-négyóránként eszik, általában délelőtt gyakrabban, délután ritkábban. Ami még fix, az a séta, és az, hogy olyankor nagyot alszik. Ez olyan 11-12:30-tól 14-15:30-ig van. Este fél kilenc és fél tíz között alszik el, meg én is vele általábanKép. Éjjel egyszer ébred, kettő és fél négy között valamikor. Aztán általában vissza is alszik evés után rögtön.

Cory! Csúcs két krapek!
Fulescsacsi
 


Szia Fcs!

Dorka pont délelött eszik ritkábban, délután gyakrabban. Szerencsére már hetek óta átalussza az éjszakátKép
Nálunk a séta még nem fix, ebben a vacak idöben nem mindig szoktunk lemenni. Alig várom a tavaszt, végre mászkálhatunk majd jókatKép

Cory,
nagyon aranyosak a srácok!

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Köszönöm Kép Büszke is vagyok rájuk Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szép napot!

Megvagyunk, nem vesztünk el, csak csavarogtunk a nagyinál, tegnap mentünk, ma jöttünk. Hú de utálom a lakótelepet, nagyinál olyan meleg volt, hogy azt hittem megsülünk, manónak nem is tetszett a dolog, mert éjfélkor volt hajlandó elaludni, de már 4kor fent volt, olyan szomjas volt szegény. Éjszaka még kimentem és vizestürülközőt raktam a radiátorra, de csak ideig óráig segitett, én is úgy ébredtem, mint ha homokot ettem volna, hát még szegény manóKép
De most annyira édi, fekszik az apja mellett a nagyágyban, együtt aludtak, de manó már felébredt és dumál neki, de hiába, apa alszik, mint egy medveKép

Fcsacsi
Nem is igaz hogy lusta hozzászoló lennék, csak nem vagyok mindig a gépnélKépKép

Cory
Én irtam neked a budafok topicban választ a kérdésedre, de azóta se jártál arraKép Amúgy a Kiránduló utcában lakunk, a lakótelep lábánál, ezt csak azért irtam ide, hogy ne kelljen odamenned elolvasniKép
A sakcok nagyon édikKép

A bukás nálunk változó modón jön elő, de ha jók a megfigyeléseim, általában akkor ha túl mohón és sokat evett.

Csináltam új képeket manóról, csak még apának fel kell rakni a softvert a gépre, hogy fel tudjam tölteni őket.

Szép napsütést és szélcsendes időt!
ÁGi

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Ági: de olvastam, csak én annyira nem vagyok képben Budafok ügyben, hgoy az félelmetes Kép 2,5 éve lakunk itt, és a környékünkön lévő 3-4 utcán kivül fogggggalmam nincs, mi merre van Kép Merre szoktatok sétálni? Hova jártok dokihoz?

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory!

A Kiránduló utca fent van a hegyen, amerre a 150-es busz jár, az Arany János lakótelep lábánál lakunk. Általában fent a hegyen sétálok, de nem tart semeddig sem lemenni a Leánykára, hisz a 150-es busz végállomása ott van. Dokihoz még nem járunk, mert ő jár hozzánk ki két hetente, amúgy dr. Takáts Enikő a dokinénink, őt választottam, mert nem hozzá tartoznánk, de a pasi nem volt szimpi, sokan meséltek a kövérségi hepjéről és ugyebár én nem vagyok egy nádszálkisasszony, nem szivesen vesztem volna vele össze.

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk az Állatkertben! Olyan klassz idő volt, muszáj volt valami változatosság a Népligethez képest, és már régen rágtam Apa fülét, most beadta a derekát. Kicseréltem a mélykocsit a sportülésre, hogy Szabolcs is lásson valamit, de felesleges volt, mert szokásához híven szinte rögtön elaludt. Rengeteg kicsi gyerek volt, sok babakocsis, éppenhogy totyogó, alig várom, hogy Szabolcs is nagyobb legyen, és nézelődjön is séta közben. A jó idő miatt kieresztették a zsiráfokat és az elefántokat is a kifutójukba. (Ők a kedvenceink.)


Krisz! Azt nem is írtam: Szabolcsnak még az is nagy kedvence, ha a hóna alatt megfogjuk, és a pelenkázóra "állítjuk". Csak úgy sikongat! Rúgja el magát a kis talpaival, meg feszíti a lábacskáit, olyan édes!
Séta: mi Szabolcs kéthetes korától mindennap sétálunk. Még hóesésben is mentünk, én imádom ugyanis, ő meg mégnagyobbat aludt akkor, mint szokott. Eső eddig nem volt - valahogy sétaidőben mindig pont elállt... Muszáj ennyit kimozdulnom, boltba általában Apa jár reggelenként, csak a heti nagybevásárlást intézzük hármasban. De én is várom a jobb időt, valószínűleg akkor meg sem lehet majd állítani!
Fulescsacsi
 


Szia Fcs!

Mi is voltunk ma sétálni egy jót, szuper idö volt itt is. Ti már szoktátok sportülésben hurcolni? Én autósülésben se szeretem sokáig, mert olyan görbe benne a háta.
Mi még csak mélykocsival mászkálunk.
Az állatkertet majd tavasszal fogjuk felderíteni, most még úgyse lát belöle semmit.

Tényleg azt Dorka is szereti, ha felállítjuk. És ez a sikongatás tök jó, kedvenc játékra, vagy ha beszélünk neki.
Szabolcs próbál már megfordulni? Dorkának eszébe sincs. Inkább kitekeri a kis nyakát, ha mögötte vagyunk de nem fordulna.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Krisszie

Imádják egymást a gyerekeim, azt kell mondjam az első perctől kezdve. Nálunk az elején pl. semmi féltékenység nem volt a Niki által, azóta dilizik kissé mióta a Norbi elkezdett mozgolódni és látja, hogy a játékai már nem csak az ővéi. De mindig elmondjuk, hogy ő is játszik a Norbi játékaival akkor neki is oda kell adni Norbinak, és ez általában meggyőzi.

Eleinte nem volt könnyű (Cory te is így vagy vele?) de úgy gondolom, hogy ha újra kéne csinálnom akkor is így szeretném. Most már egészen összeszoktunk és ha éppen nem hisztis egyik sem (nem nyűgösek) akkor nagyon jól telnek a napok. Bár esténként nem kell altatni, mert rendszerint ha leteszem a fejem már alszom is.

Mi is voltunk ma lent két órát, de még így is győzködni kellett a Nikit, hogy menjünk már fel. Nem baj mindjárt itt a jó idő és akkor aztán lehet levegőzni rengeteget. Mi tavaly nyáron is gyakorlatilag a játszótéren ültünk egész nap, tényleg csak aludni jártunk haza. És nagyon élveztük.

Ja fürdés, én néha együtt fürdetem őket, bár akkor a Norbit csak a Niki tudja megmosdatni, mert a Norbi annyira szeret pancsolni és annyira ficánkol, hogy nem merem csak egy kézzel tartani. Ha meg rendesen meg akarom fürdetni akkor beiktatok egy délelőtti pancsit is. Bár ez csak egy-két hete van így.

Na jók legyetek.

pusz
rózsa
 
 


Sziasztok!

Ági: dr. Szamosfalvihoz tartoznátok? Én kövér vagyok, de még soha nem volt ebből gond. Annak meg örülök, ha a fiúkra odafigyel.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Krisz! Szabolcs néhány napja szépen az oldalára fordul és vissza, de csak ha fenn vagyunk a galérián, a kiságyban sosem. Mondtam, hogy valami hempergőt kellene csinálni neki lentre is, mert csak este megyünk fel, így nem sokat gyakorol...
Most először sportüléseztünk, és a vízszintes fölötti első fokozaton volt a támla, pont kilátott - amíg el nem aludt -, de a hátának, nyakának kényelmes volt. Aztán délután itthon is volt benne, amikor már nagyon unatkozott a kiságyban. Látta, hogy mit csinálunk, és ez lekötötte.

Rózsa! Klassz lehet a közös pancsi! Szabolcs is ficánkolt a nagykádban, de én csak egy kézzel fogtam, tartotta a víz, azt külön élvezteKép. Persze nekem is kellett apai segítség, mert sokkal kényelmetlenebb a kád fölött görnyedezni, biztosan tartani, meg még mosdatni is.
Olyan klassz az a kép a profilodban...
Fulescsacsi
 


Szép jó reggeltKép

Cory
Nekem a védőnő mondta, hogy szereti piszkálni az anyukákat, hogy túl dagi a gyerek, és én ezért inkább úgy döntöttem, hogy maradak a Takáts drnőnél, amugy a sogórnőm is hozzáviszi a két gyerekét. Én nagyon meg vagyok vele elégedve, két hetente kijár Danihoz, a szurit is kihozta, nem kellett lemennünk a rendelésre.

Fülescsacsi
Én ha nincs itthon apa és nem akar aludni manó akkor ha épp a konyha van soron főzésügyileg kiviszem magammal és hordozóban felrakom a pultra. Dumálok hozzá ezerrel, és igy együtt fözünk, és ami nem hátrány marad két szabad kezem, mert ugyebár a legelején az egyik kezemben manó volt a másikban meg a fakanálKép

Tegnap este a példádon felbuzdulva tövig engedte nekem a nagykádat apa és manóval együtt fürödtünk. Hatalmas élmény volt mindkettőnknek. Annyira édes volt, hogy kereste a kád oldalát és alját, és valahogy nem találta, mikor felbátorodott hogy nem ér hozzá semmihez egy nagyot pancsizott a lábával. Ami még persze fő előny, sokkal könnyebben tudtam fürdetni őt, mondtam is apának holnap ő fürdik manóval, amugy is most két hétig itthon van velünk mert szabin van, éljen éljenKép

Nah megyek etetni, mert megyünk csavarogni, könyvet venni a nagykerben anyumnak mert ma van a névnapja, tényleg ha esetleg kéne valamilyen könyv akkor szólj rám telcsin Csacsi.

EldugultamKép
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Ági! Nekünk nincs hordozónk, bár mondtam apának, hogy kellene, mert a vonaton sokkal kényelmesebb lenne azzal utazni. Autónk ugyanis nincs. Ha nem babakocsival megyünk valahová, akkor úgyis magamrakötözöm. Apa azt mondta, szerinte felesleges... Ráadásul, hogy Szabolcs ilyen nagy baba, hamarabb kinőné, mint az átlag, szóval lehet, hogy mégsem veszünk. De ez a kocsi dolog bejön, úgy látszik...
Fulescsacsi
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: