Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Babanetes Közösség!

Egy topiklakó kisfiú, Roli, nagyon nagy bajban van. Vízbe esett és most tág pupillákkal, agyműködés nélkül fekszik. Kérünk Titeket, hogy ki-ki hite, világszemlélete szerint imádkozzon, szorítson Roliért, drukkoljon a felépüléséért. A közös akarat sokszor csodákra képes, és most erre van szükség. Mától minden este tíz órakor Rolira fogunk gondolni, az ő gyógyulására. Kérünk Titeket, tartsatok velünk!

2005 ősziek



Kép

ayse
 
 


Sziasztok!

Boldog szülinapot kívánok a topik első babáinak, Reditkééknek elsősorban.
Sajnos már nincs meg a táblázatom (pontosabban a benti gépemen talán megvan, de egész héten szabin vagyunk)...
Minden augusztusi kisembert az Istenke éltesse sokáig a szülinapja alkalmából!!! :)
Puszi
Macs
maccs
 
 


Hali Lányok!

Táblám nekem már vagy ezer éve nincs, de üdv mindenkinek a "lassan 5 éves a gyerkőcöm" táborban. Mintha csak most szültük volna őket....
Pedig nekem ma ment először oviba Csengim is. Luca meg egy eleven baba, illetve már kishölgy. Mindent ellesett a nagyoktól, amit csak lehet, így egyedül trambulinozik, egyedül eszik (ha sietni akarok, akkor mellette etetem én is), jön megy egész nap, és irtó nagy zsivány.
Csengi már nagyon várta az ovit, nem is kellett beszoktatni, mivel Botival egy csoportban vannak, az óvó néniket ismeri, már első nap ott is alszik. kedves, aranyos csajszi, de nagyon csajszi. pörgős szoknya, ékszerek, hajcsatok a nagyon menő dolgok nála. meg a lobogó haja persze. remélem azért később a belső értékek is fontosak lesznek neki, nem csak a külcsíny.
Boti nagylegény. Olyanokat kérdez néha, hogy keresztbe áll a szemem. azt már tudja, hogy a baba a lányok lába között egy kis lukon jön ki, és eddig még nem kérdezte, hogy hogyan ment be :D
foglalkoztatja a halál gondolata, tegnap pl azt kérdezgette, hogy fog-e fájni ha meghal, és mekkora lesz a szárnya, ha angyal lesz. Sztem érti már, hogy a halál az végleges, és közben fél, hogy mi ne haljunk meg. Éjszakai bepisilések sajna még mindig vannak. 3 hetente 1x tuti. Másnál is van ilyen? Azt érzem, hogy nagyon érzékeny mostanában, csak nem tudom, hogyan segíThetnék.
Na mindegy, megvagyunk, jól vagyunk.
És Ti, többiek?

MUKK!

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 

 
 

Hali

...És eljött a szeptember is, úgyhogy szeptemberi kisemberkéknek is előre kívánok mindent szépet, jót a szülinaphoz!

Jelentem a napokban a 3. fogunk fog kiesni, (július közepén pottyant ki az első, augusztus elején a második). A "vasból készült" :) alsó egyeskék már ki is bújtak félig.

Szia Csirkesz!

De jó hogy végre valaki megtörte a nagy csendet!!!!!!! :):):)

Szerintem a legtöbb egészséges kislány ilyen csajszisnak indul, csak van, aki szülői irányítással normális ember lesz, van aki megmaradt plázacicának.. :) Remélem az én Lilimet is sikerül majd a "jobb" útra terelnem!!! :)

Bepissantás: néha nálunk is elő-elő fordul, ált. 2 esetben: a.) annyira kiterül, hogy beájul, és nem ébred fel, b.) lelki problémák esetén. Pl. ha anyuék vigyáznak rá, szinte minden éjjel bepisil... :( Ciki, de ez van! Nekem a védőnő is azt mondta az 5 éves státusz vizsgálaton, hogy semmi gáz, ez nem probléma. Én azért türelmesen olvasgatom neki a gyógyító mesékból a bepisilős történetet.... Rontani nem ront rajta, az biztos. :)
Halál kérdése nem egyszerű, mi sokat néztük Az oroszlán király I. DVD-t, nagy sláger volt nálunk, ott ugye a sztori erre épül (apa meghal, lelkiismeretfurka, elfordulás, felismerés, hogy bennünk él tovább, nyomdokába lépés...). Mi többször kibeszéltük a filmet, és azóta ha ilyesmi felmerül, akkor mindig arra szoktam hivatkozni, hogy tudod ezt megbeszéltük, hogy így a Szimba, úgy a Muszafa, stb stb és úgy érzem, hogy már jól kezeli a témát kis tökmag.

Na léptem, melóznom kell.!!:(

Pussz mindenkinek!
Maccs
maccs
 
 


Tegnap el is felejtettem írni, hogy ha valaki véletlen olvasgatja még a topikot és kiváncsi Lilire és a képeinkre, 2 két távlatába visszanyúlva:
www.kep.tar.hu/maccs
Pusszantás
Macs
maccs
 
 


Sziasztok!

Bocs, lányok, már nagyon rég jártam erre.
Tudom nem szép, de kéréssel fordulok hozzátok, ahelyett hogy mesélnék, de az idő nagyon sürget, és nem tudom kihez tudnékk fordulni.

Lányok lenne egy jó kérdésem: Homeopátiás orvost, vagy valakit aki biorezonanciával foglalkozik ismertek?

Melcsike lába július elején begyulladt. Bethesdában jártunk többször is, UH, rötgen, belgyógyászat, sebészet, de fogalmuk sem volt mi az oka, vagy mit csináljanak. Múlt hét kedden eljutottunka z ORFIba, (mert júli közepén csak akkora volt időpont.) és azzal jöttek, hogy 4-5 nap kórház, térdizületekből folyadékot vesznek, és odaadnak gyulladás csökkentőt. Közben én gyerekorvostól elmentem egy ortopédiushoz, aki kenőcsöt adott, és Nurofent kell szednünk, ezek használtak, de 1,5 hónap alatt nem mulasztották el a gyulladást
A kórházat szeretném elkerülni. Bár már pénteken feküdhetnénk is be. Ma voltunk HEIM Pálba, de nem az orvoshoz kerültük, akihez lent bejelnetkeztem... :( Ő is azt mondta, kórház.
A kórházba a család kissé belerokkanna....... Május végén be kellet feküdnöm 2,5 napra gégeödémával kórházba, és Vikit iszonyatosan megviselte. Jobb nem belegondolni, hogy ez mivel járna....


A gyerekorvosunk szerint forduljak alternatív megoldások felé. Ha valaki tud segíteni kérlek írjon mailt (illesnegyongyi@freemail.hu).

Remélem mindenki jól van.

Előre is köszönöm a segítségeteket.
Moszi

KépKép
Kép
moszmota
 
 


Moszi,
mail ment!
Macs
maccs
 
 


Sziasztok,

Na, ki van itt? Ezer eve nem voltam fent a Babaneten, de a heten ujra khm, szoval aktualissa valt es beleptem a 2010. majusara babat varok csapataba.
Valami ezernyi dolog tortent... nem is tudom, hol kezdjem. Nem igazan szeretnem itt kiteregetni az eletem, de ha valakit erdekel, irjon uzenetet vagy nezze meg a profilomat, van ott egy link a blogomhoz :).

Puszi mindenkinek, hetvegen kicsit visszaolvasgatok!

A.
Vendég
 


Sziasztok!

Látom, így szeptember környékén többeknek visszahúzott a szíve.

Csirkesz!

Nálunk bepisilésgond nincs. Ha van, akkor az annyit jelent, direkt csinálja... (Gondolom figyelemfelhívás, de szerencsére tényleg nagyon ritka.)
Egyébként a fiúknál 6 év a határ.

Trompipi!

Nagyon gratulálok a legkisebbhez. Ő májusi lesz?

Moszi!

Végül mi lett? Bementetek a kórházba?

Ja, nehogy elfelejtsem:
Szept. 1-én megszületett 5. gyermekünk, Dóra. :):)
beszti
 
 


Beszti, gratulalok!

Sajnos en verzem ejszaka ota, most jottem a korhazbol, ahol csak vert vettek es szerdaig agynyugalomra iteltek. Egyelore semmit nem tudunk, csak bizakodunk.
Vendég
 


Sziasztok!!

Már ezer éve nem jártam erre, és sajnos nincs is időm visszaolvasni a rengeteg hozzászólást, de nagyon örülök, hogy még "találkozok" ismerős nevekkel!!! (akik még emlékezhetnek rám) Trompipi: Neked szoritok, hogy minden rendben legyen!!!
Annyi mindenről tudnék írni, mert hát 3 gyerekkel zajlik az élet nálunk is, de ami most a legfrissebb, és egyáltalán nem "babás" téma (de Értük is teszi!): a férjem belevágott egy vállalkozásba.
Elsősorban gyerekbútorokat készít (persze más is szóba jöhet!), fenyőfából, vagy bútorlapból. Egyenlőre rövid határidővel (de majd ha beindul az üzlet.... ), kedvező áron készít igény szerinti méretre
gyerekszobai kisbútorokat: asztalt, széket, polcot, "szobainast", pelenkázót, etetőszéket fenyőből, vagy laminált bútorlapból!
Nézzétek meg (nemrég indított) honlapunkat, ha érdekel vegyétek fel velünk a kapcsolatot!!
Köszi, hogy elolvastátok!!

Mariann
MINDENKINEK JÓ EGÉSZSÉGET!!!!!!

www.csonkabutor.lapunk.hu Kép A két Kicsi! :)
marica69
 
 


Sziasztok!

Beszti: azta!! Gratulalok!!!! Kis sunyi! :lol: Rakjal kepet! Mindenki rakjon kepet, olyan jo nezegetni a gyerkocoket mennyit nottek!!!

Trompipi: Teged sem lattalak mar ezer eve, Neked is gratulalok, fekudj sokat, en is vereztem az elejen az ikrekkel es megsem lett semmi baj! :D

Moszmota: sajnos nem tudok segiteni, remelem minden rendben lesz!!!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sajnos elment a babusz, de nem csuggedunk, ujra probalkozunk!
Vendég
 


Trompipi: nagyon sajnalom, tenyleg ne csuggedjetek, hamar jon a kovetkezo!!! :wink:

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok!

Szeptemberi babákat megköszöntöttem egyben, így most az októberiekkel is megteszem:
AZ ISTEN ÉLTESSEN MINDEN OKTÓBERI TOPIKBABÁT (na jó, kisgyereket!:))

Trompipi! :) Köszi, hogy az invitálásomra benéztél!!!! Nagyon sajnálom a történteket, de örülök, hogy ilyen pozitívan állsz hozzá és szurkolok nagyon hogy a következő kisember hamar és gond nélkül összejöjjön!!!!!!!
Kérünk képeket! :)

Marica! :) Örülök, hogy ismét bekukkantottál!!

BESZTIIII!!!! :) Hatalmas gratula (kicsit meglepően mesélted ugyan a jó hírt!!!:)!!!!! Még hányat terveztek?? Vagy amennyit ad a jó Isten? KÉPEKET!!!! :)

Tontica! Írj magatokról is egy kicsit!:)

Rólunk: meg vagyunk, élünk, most éppen annyira nem virulunk, mert tavasz óta nagy munkákban vagyunk egymás után az udvaron és a lakásban is. Jobb lenne felfogadni egy melóst és megcsináltatni, de nincs hozzá "kedvünk" ($$$$$$)...
Lili hatalmasat nőtt. A nyáron hirtelen elkezdett "értelmezhetően" rajzolni, sőt magától lekoppintja a nyomtatott betűket és írni tanul. /Én nem támogatom túlzottan, félek, uncsi lesz a suli neki, de azért nem is akadályozom meg! :) Ami ragad, ragad! :) / Továbbra is imád lovagolni, járunk úszni, tornászik, de én komolyan mondom, még ilyen céltudatos kifárasztó programok mellett is fizikailag képtelen vagyok felvenni vele a versenyt. Este 10-kor még össze sem szűkül a szeme, nem ám hogy álmos lenne... Állandóan dumál, locsog, be nem fogja a száját, zsibong a fejem estére. Kezd pofátlan lenni, olyankokat beszól, hogy legszívesebben a falra felkenném félkézzel, de csak szóban jelzem a nem tetszésem, mire az a válasz, hogy én mindig morcos vagyok és kiabálok - ja, és kérjem szépen.... :shock:
Olyan husis, hogy néha inkább azt mondanám rá, hogy kövérke, pedig állandóan veszekszünk vele, hogy egyen rendesen. Nem tudom, honnan a pocak, ha nem kajál szinte SEMMIT. Persze a csokit, édességet, chipszet enné két pofára, de azt meg mi nem adunk neki, szóval tényleg a napfény és a szél gyermeke, és mégis pufóka a szentem.
Tegnap "leltároztunk": téli ruha elő, nyári el, kicsik kiválogat - padlásra fel. ... Hát őőőő... Azt hiszem megint lesz vagy 30 ezer a kínaiban is, mire használható mennyiségű ruhatárat állítok neki össze... :O:O:O

Nálam a kép tárban mindig vannak "viszonylag" friss képek, akit érdekel, böngéssze!

Mennem kell, 6 tonna meló vár, de azért hatalmas PUSSZANTÁS mindenkinek!

Macs
maccs
 
 


Sziasztok!

Mi is vagyunk, csak mivel két gyerekkel napi 2 játszóterezés vár a többi időben meg vagy horgolok( szerencsére van kinek:) vagy a lakást óvom a széteséstől így aztán nem mindenhova jutok el.

Beszti:) Gratula az ötöskéhez:) Fotót azért küldhetnél.

Csirkesz .) Én a minusz 5 kilóra is irigykedem. Én jó mélyen elraktam a mérleget:)

Macs:) Anyám milyen nagy már a lányod. Nekem tisztára olyan mint te:)

A hordosv(pont) blogspot.com on a blogomban találtok képet a kölkecekről is meg infókat rólunk.

Konél még mindig bepisil éjszakánkén.Van hogy egy-két hétig nem, aztán újra kezdődik előről. Lassan én is a dokin gondolkodom, de a gyerekorvosunk nem egy szívbajos típus. Szerinte még hagyjuk.

Kornél profin épít legóból, és végre fest. Rajzolni nem szeret. Bandázik ezerrel. Idéntől néptáncra , különtornára és zeneovira is jár, de e mellett is kell neki a játszótér. Barátnője van (szerencsére nem szerelmes típus) aki csak a barátja, és rengeteg haver a játszótéren.

Sára Lilla egy kis tündér. Egyedül eszik, öltözik( vetkőzik) mondatokban beszél, szerepjátékokat játszik a játszótéren. Önálló és magabiztos kiscsajszi óriási kék szemekkel és hullámos szőke hajjal. Tiszta pasik veszte már most is. Itthon tornádó, főleg a könyveket imádja( olvasni és pakolni).

Március óta Kelenföldön lakunk, ami így utólag nagyon jó döntés volt. A játszótér a ház előtt, a társaság értelmes, a ház csöndes és a lakás tágas.

Szeptember óta újra munkába álltam, SL jövő héttől szokik be a bölcsibe. Hát kiváncsi vagyok milyen lesz.

hvera
 
 


Beszti, gratulálok az ötödik babátokhoz!

Üdv. mindenkinek,

Liv
livvi
 
 


Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Akit érdekel autóra való fényképes háromszög matrica, annak szeretném a figyelmébe ajánlani egy nagyon jó barátunkat, aki most elkezdett ezzel foglalkozni, a háromszög eső és időjárás álló, bármilyen kép megfelelő hozzá, és a rajta levő szöveg is bármi lehet, mintának beteszem ide a sajátunkat.

Kép

Két matricát gyárt le (mivel a legtöbb családnak biztos van még egy olyan autó a családon belül, amire fel tudják tenni) ennek a kettőnek az ára 1800 Ft., az elkészült háromszöget nyomtatás előtt mailben meg lehet nézni, és ha megfelel, akkor megy a nyomdába, aztán a készet postázzák.

Mail cím: dvst2001@gmail.com

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 


Sziasztok!

Hadd osszam meg veletek is:

http://www.scolar.hu/index.php?cat=144& ... =531&side=

Üdv., Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Liv!

Ámulattal olvastam a szerzőt!!!!
GRATULÁLOK!
Mikor jutott neked erre időd? Nem is említetted, hogy írói vénád is van! Tényleg csak képzelet? Írhatnál a könyvedről pár sort, mert amit a linken olvastam, az is megragadó, de egy személyes ajánlással semmi sem ér fel!

Ígérem, ha vége az államvizsgának, szert teszek egy példányra, és elolvasom!

Én jelenleg hulla vagyok, tegnap éjjel készült el a szakdolgozatom, most járkálhatok nyomtatás-bekötés után. Emiatt persze a karácsonyi készülődésnek is csak most tudok neki állni, így Jézuske egy csomó mindent a netről hoz hozzánk futárral :oops:

Mindenkinek jó készülődést!

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


:oops: :oops: :oops: :oops:
Jézuske természetesen Jézuska akart lenni, de már írni is fáradt vagyok.

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Szia Csirkesz. :)

Hát ilyen gyakran nézek fel ide (most olvasom a leveledet), de úgy látom, más is.
Gratulációt köszönöm. :)
Írás már régi téma, csak nem kotyogtam ki, amíg nem tudtam, találok-e kiadót, aki érdemesnek tartja a könyvet a megjelentetésre, a kockázatvállalásra úgy is, hogy a szerzője nem színész, nem műsorvezető, és még csak nem is valóságsószereplő.
A témának tényleg semmi köze a valósághoz, abszolút kitalált történet.
És hogy mikor írtam: a gyerekek alvásidejében. :)

Államvizsgáddal mi újság? Jaj, olyan rég voltam itt, hogy most azt sem tudom, milyen főiskolára/egyetemre jársz, ne haragudj. Pedig kíváncsi vagyok rá.
Ti hogy vagytok?

Puszi, Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Sziasztok!

Azert jottem megint, hogy ismet megemlekezzunk Laurol!
Marcius 29-en lesz 4 eve, hogy itthagyott minket.
En meg mindig nagyon sokat gonolok ra es a fiukra.
Tonyo tett fel kepeket a fiukrol az iwiwre, ott meg tudjatok oket nezni.

Puszi mindenkinek!

Magi
(Agnes)

Vendég
 


Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Tudom, tudom, de talan ha valaki .......
Olyan egeszseges 30 ev alatti not keresek aki sajat petesejttel vallalna terhesseget. Nem ingyen gondoltam.
egy.ket.esely@gmail.com
esely
 
 


Sziasztok!!!
olvasgatja még valaki a topikot? jó rég volt az uccsó bejegyzés.. :) Na mind1, azért ha valaki mégis néha erre nézne, elújságolom, hogy VÉGRE valahára, nálunk is úgy néz ki úton a tesó: 7 hét+6nap óta :)
Pusszancs mindenkinek!
Macs
maccs
 
 


Szia Macs,
nem nagyon írok mostanában sehová, de be-benézek azért. Nagy örömmel olvastam a hírt, tiszta szívböl gratulálok!!! Tudom ,mennyire szerettetek volna tesót .

puszi

motiot

KépKép
KépKép
motiot
 
 


Szia Macs!
Én is be szoktam kukkantani időnként, sokszor olyan jó visszaolvasgatni :-)
Sok-sok szeretettel gratulálok a kis pocaklakóhoz :-)

Mi megvagyunk, csak az elmúlt két hét volt kicsit húzós: Marci hazahozott az oviból tüszős mandulagyulladást (még soha nem volt neki), ami szinte óramű pontossággal 1 hétre rá Hannán is kijött (neki sem volt még). Sokféle betegségük volt már, vírusos torokgyulladás is, de tüszős mifene még nem.

Remélem más is olvasgat a "Régiek" közül, jó lenne kicsit feléleszteni a topikunkat.

Puszi,
Kata

Kép

Kép
anyamanya
 
 


Sziasztok

Macs
Gratulálok a pocaklakóhoz:)
Jól vagy?
Még a közös dokinkhoz jársz?

puszi mindenkinek

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Hahó! :)

De jó, hogy van még aki jár erre! :):):)
Köszi és igen, nagyon vártuk! :)
Juti! Igen, ragaszkodom a Tóth dokihoz, egy tapodtat sem tennék nélküle !! :) DE TUDTAD hogy a Kútvölgyivel mi lett?
Én padlóztam, ha még nem tudod, akkor nem lövöm le a poént, majd később... :)
Pusz
Macs
8+5
maccs
 
 


Macs
Tudom, mert amikor Blanka született februárban, már javában zajlott az átalakítás. a munkások járkáltak össze-vissza....meg mindenkit kiszórtak két nap után, egybe volt rakva a szülészet és a nőgyógyászat. így 4-en voltunk egy szobában.
de még akkor nem volt fizetős, meg Tóth doki is még ott volt.

mennem kell a suliba Gergőért...

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Juti!

Hát én csúnyán le vagyok maradva: GRATULA BLANKÁDHOZ!!! :):):)

Macs
maccs
 
 


Van még valaki aki ilyen nagy híreket nem osztott meg velünk??? :)
Macs
maccs
 
 


Maccs!
gratula :) :)

KépKép
viranka
 
 


Sziasztok

Maccs
Gratula nektek, örülök hogy összejött a baba

Judy
nektek is gratula Blankához, még én is lemaradtam Gellértnél :)

Mi is jól vagyunk, hogy álltok a suli kérdéssel??
Olyan nehéz jól dönteni :) Teljesen frászba vagyok.

Puszi mindenkinek Nikk

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Sziasztok

Maccs
Gratula nektek, örülök hogy összejött a baba

Judy
nektek is gratula Blankához, még én is lemaradtam Gellértnél :)

Mi is jól vagyunk, hogy álltok a suli kérdéssel??
Olyan nehéz jól dönteni :) Teljesen frászba vagyok.

Puszi mindenkinek Nikk

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Sziasztok!
Maccs! Gratulálok!
Nagyon rég jártam erre.

Melcsike térde meggyógyult, szerencsére, most Salus szandikat kell használni. A műtétet elkerültük. Azóta én ezerrel húzom 8 órában az igát. Viki ősszel kezdi a sulit, és már igazo nagy lány. Szerelmes is. :) :lol:
Melcsi ősszel kezdte az ovit. Hamar talált új barátokat.
Mindketten imádják az ovit, de nem egy csoportba járnak. Most jó kis vírus miatt vagyok itthon.

Íme a lányok:
Kép

KépKép
Kép
moszmota
 
 


SZiasztok!

En is nagyon regen irtam ide de annyira kivancsi vagyok kivel mi van, irjatok mar es rakjatok kepeket!!!
Moszmota Lanyaid csodaszepek!!!

En Rate fiam mar iskolas, itt nincs evvesztesseg, szuperul megy Neki, jok a jegyei, mar rendesen irnak kisbetukkel, szamolnak, osszadnak, kivonnak, termeszetismeretet tanulnak, angolt szoval nagyon ugyi, nagyon buszke vagyok Ra. Komoly nagyfiu, nagyon jol megertjuk egymast, sokat beszelgetunk, imadom!!! :D

Kicsik oviba jarnak bar az itt azt jelenti hogy ugyanabba az epuletbe ahova Rate is jar szoval ez inkabb mar olyan iskolaelokeszito, tanuljak a maganhangzokat. Iszonyat energikusak, meg sem allnak, imadjak egymast, szoval nalunk minden ok!

Jo lenne hallani Rolatok is!!!

Maccs Gratulalok, ha jol szamolom akkor most 4 honapos terhes vagy, ugye? Kiderult mar a neme?

En nem akarok tobbet, most jo egy kicsit magammal is foglalkozni. :D

Kép
Kép
Kép

MINDENKITOL AKI REGEN IDE IRT KEREM SZEPEN (akar priviben) A TELJES NEVET HOGY BEJELOLHESSEM AZ IWIWEN!!! :wink: :D

Csinaltam egy videot a csaladrol karacsony alkalmabol, ha erdekel nezzetek meg:
http://www.youtube.com/watch?v=ep0GZskMXS8

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok.

Hónapok óta nem jártam erre, és tessék, micsoda élet van itt, aztaaa.
Maccs, gratulálok nektek (itt is)! :)

Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Sziasztok!

Köszönüm a gratulákat... :) Tündérek vagytok!
remélem azóta is mindenki rendben és jól, örülök, hogy kicsit volt "forgalma" azóta az oldalnak! :)

Amennyire vártuk a második babát, annyira nehezen döcögünk előre a dologgal. A 9. héten barnáztam, majd a 12. héten erősen véreztem. 1,5 hét kényszerpihenő. Aztán pár hét rettegés, azóta is van egy olyan hülye szokásom, hogy minden WC papírtörlés után megnézem nem véres-e a papír... :o kicsit kényszeres lettem a dolgoban. :)
A nyaki redő szűrés rendben volt, aztán jött az AFP. Második nekifutásra (!igen, nem elírás, elsőre új beutalót kértek másnapra) levették dec. 21-én , majd 2 ünnep kellett volna mennem vissza dokkerhez, jan. 3.-n genetikai tanácsadásra mert az első alkalommal azt beszéltem meg a tanácsadóval, hogy az AFP lelet eredményétől függően kérem vagy nem kérem az amniocentézist.
Merthogy ELMÚLTAM 35 - és ez bizony ÖREG hiba! :)

Na persze, rögtön MIUTÁN levették a vért közölték, hogy majd csak január elején számítsak AFP eredményre.
Doki felhív, genetikai tanácsadás felhív, mindenkit későbbre halaszt. Végül január 7-én betegkezelési panaszt küldtem írásban az egészségháznak, ahol a vért levették, és január 10-én lelet nélkül mentem genetikai tanácsadásra. Jó, csináljunk egy "sima" "18" hetes genetikai ultrahangot. Azon minden ok. Nem baj, csináljunk egy szívultrahangot. Újabb 1 hét múlvára időpont. Ekkor már a 19. héten jártam.
Aznap délután felhívott az egészségház vezetője, és a személyes közben járásával megkaptam az eredményeket. Minden ok, szép közép érték. Nagy sóhaj ki, kő le.

Jan. 17. magzati szív uh: találtak egy hyperechogen papilláris izmot. JUJUJ ez bizony Down kórra utalHAT... Hát bizony nem uszom meg az amniocentézist. Nagy rettegve megcsináltattam. Nem tudom, hogy az előzetes félelmeim, lelki görcseim miatt-e, de nekem ku..tyára fájt az egész, aznap alig bírtam a sloziig kimászni. 3 nap szigorú fekvés, összesen egy hét pihi megint. Eredmény: FEBRUÁR 15-én lesz. Király. Túl leszek a betöltött 24 héten.. Másnak a korababáit ilyenkor már képesek megmenteni, én meg csak akkor fogok vele szembesülni, hogy vajon minden rendben van-e ... VAGY... Nyugtatom magam, hogy úgyis, mert hát az AFP jó, az egy ilyen izmocska nem egyértelmű jel, és hát "csak" öreg vagyok, stb..

Jan. 24. 17óra után telefonál a nőgyógyászom, hogy az egészségház, ahol az AFP levették írt neki levelet, hogy BOCSIKA, de a lelet kiértékelését elszúrták, és sajnos nem az a jó eredmény amit először megkaptam. Nem: a "jó" (=helyes) eredmény annál SOKKAL rosszabb.. DEEEE nem alacsony (->down kórra utalna), hanem nagyon MAGAS (-> velőcsőzáródási probléma vagy esetleg későbbi héten veszik le). Na mondtam magamnak: ENNYI problémája egy pocaklakónak már nem lehet!!!!! :) Ez már a NEMIGAZ kategória. Utána néztem, a genetikai Uh-n a 18 héten már rég ki kellett volna derülnie a súlyos velőcsőzáródási vagy egyébb fejlődési rendellenességnek... Talán ezt a problémát kizárhatjuk.
De még mindig izgulok: mi van HA.. az a kicsi izmocska... Úgyhogy várok, szorítok, szorongok, izgulok, és számolom a napokat, várom, hogy túl legyek az egészen, és mihamarabb megszülessen egészségesen ez kis prücsök - és lehet hogy csunyán hangzik, de várom, hogy végre vége legyen!! ...

Na megint sikerült jót panaszkodnom, mi?? :)
Bocsi csajok, kicsúszott! :)
Pusz
Macs
maccs
 
 


Maccs! megláttam neved :wink:
+++++++++++++++ Prücsöknek nem lesz semmi baja!!!!!! 4Ds uh?

KépKép
viranka
 
 


Maccs: akkor most az 5. honapban vagy? Nyugi, csak ijesztegetnek, minden rendben lesz!!! Kiderult mar a pocaklako neme? Rakjal kepet! :wink:

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Hali!

Bocsi, hogy így kiöntöttem a nyomoromat, de jan.19-én csinálták meg a szurkabökit, és azóta várok... Néha türelmesebben, néha kevésbé - ahogy azt a mellékelt ábra is mutatja. :) azért többnyire igyekszem a fülembe suttogó kis ördögöt elkergetni a vállamról és csak + -an gondolkodni...

Vera!

4d-s Uh-ra is azt mondják, hogy nem érdemes most már megcsináltatni a pocakböki után, mert az sem ad 100%-s eredmény, szemben az amnioval, ami viszont bomba biztos válaszokat ad. (mire én: haaaa nem keverik el az eredményt a laborban ugyebár! .. - na jó, ez csak egy gyenge vicc volt!).

Tontica!

Pontosan holnap töltjük be a 23. hetet, azaz az "számtanilag" lassan a 6. hónap vége felé döcögünk. :) Neme az orvos szerint valószínűleg kislány, de UH alapján nem látszott tisztán, mert a köldökzsinóron lovagol /mint egy kis boszi a seprűn:)/. Az amnioból viszont az is 100%-ra kiderül..

Mi cselesen vagyunk fent az iwiw-en: vezetéknév: Jávor Andrea & keresztnév: Temesvári Csaba. Én nem akartam hogy mindenki aki már 1x látott az utcán bejelöljön, csak azok akiket tényleg ismerünk, ezért ilyen trükkös a dolog. :) De Téged és a Babaneteseket mindig szivesen fogadlak, keressetek, jelöljetek!!!!! :D

Nyár végéig fent vannak a képeink a
www.kep.tar.hu/maccs
oldalunkon, azóta még nem volt időm betölteni, sem behozni a céghez... :oops: Az otthoni gépünkbe nyár elején belecsapott a villám, azóta próbálok hozzá új "régi" alaplapot beszerezni, de lehet új gépet kell majd inkább venni, mert elavult.. Egy friss pocisat tettem viszont fel az iwiwre! :)

Épp ma kaptam egy reklám levelet, felteszem a linket hátha érdekel valakit! :) Ha más nem, meg lehet hallgatni az Alma új számát... :)
http://www.oromtelipillanatok.hu/

Na megyek, úúúúgy csinálok, mintha dolgoznék! :) Tegnap megajánlották nekem a céges autót a hátra levő kb. 2 hónapra a bejáráshoz, úgyhogy hawaii lesz az út /eddig távolsági buszoztam+napi több kilóméter séta/, most muszáj úgy csinálnom, mint aki lelkes, hogy lássák a hatását!! :):):)
/Egyébként mielőtt bárki félreértené nem azért dolgozok még mindig, mert karrierista vagyok, hanem mert "szegény" - ha nem is templom egere, de lakáshitel + társai nyomjáka a vállunkat sajna, amíg bírom, kihúzom az irodában! :)/

Macs
maccs
 
 


Maccs
Nagyon drukkolok Nektek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Melyik volt ez az egészségház???
Blankával nekem is a felső határon volt az afp.

Tontica
szépek vagytok nagyon:)
én Szánthó Judit néven nyomulok az iwiwen ,facbúkon :D

Moszi
gyönyörűek a csajaid:)

na én is előkotrok valami képet....

Kép

Kép

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Szia Juti!

Biatorbágyi egészségház. Europmed üzemeltetésű, mint a budaörsi.. Nálam 2,50 volt a felső határ, de helyette 2,71 lett és a kockázatszámításnál azt arták, hogy nagyobb a velőcsőzáródási rendellenességnek nagyobb az esélye, mint 1:50, a legalacsonyabb elfogadott érték az 1:100-hoz.
Fiúk most már annyira hasonlítanak egymáshoz mint két tojás, Blanka tüneményes kishölgy. :)

Tontica!
Bocsánat neked nem írtam, de nagyon szép a kis triód, Anna arca olyan, mintha rólad másolták volna! :)

Mindenkinek:gyönyörűek a kölkök. Ilyenkor döbbenek mindig igazán, hogy milyen nagyok már, a "sajátomat" mindig látom, nem tűnik fel, hogy megnyurgult, nem "babaforma" már, de amikor látom a Ti képeiteket a kis csemetékkel elámulok, hogy Úúúúúúúrristen, milyen "nagyok" már! :)
maccs
 
 


Kedves Topiklakók!

Csak azért írok ide (is), hogy szóljak: a Babaneten múlt hét óta kommentelős játék van! Írjatok kommentet cikkeinkhez, és ezt nyerhettek a héten.

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, mert ott is leesik ez meg az hébehóba!

További szép napot kívánok a Babanet csapata nevében:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok

Maccs
Szorítok nektek nagyon, biztos hogy nem lesz semmi probléma
Emlékszem veletek mindig nagyon kalandos dolgok történtek, és ha jól tudom mindig jól sültek el, ugye?

Tontica

Nagyon szépek a gyerekek, lánykád tényleg nagyon hasonlít rád :)

Olyan jó volt olvasgatni benneteket, egy kicsit megint fellendült a topik :lol:

Judy, Moszi
Jó volt látni a gyerekeket is , milyen nagyok már

Próbálok majd én is felrakni képeket, de még kicsinyítenem kell azt meg ezen a gépen nem tudok
:( [/img]

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Hello!
Végre eljött a nagy nap, és IGEN! :) EGÉSZSÉGES KISLÁNY van a pocakban.
Annyira megkönnyebbültem! :):)
Macs
maccs
 
 


Macs
HURRÁ:) Gondoltam Rád sokat:)
Akkor mostantól nyugis babavárást:)

A Sote 2-ön fogsz szülni?

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: