Új privát üzeneted érkezett!

A fentebbi topikokhoz hasonlóan nyitom ezt a topikot, remélem hamarosan sok lakója lesz.
Én most vagyok kb. 5,5 hetes babás, a nagy találkozás szeptember elejére várható.
Már van két fiam, Beni 4,5 éves, Nátán 18 hónapos.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Szia Beszti!

Kicsit nagyon irigyellek! Jaj, de szeretnek en is ide kerulni!
De sajnos meg a "megint megjott" topicba irogatok...
Nem baj, ami kesik, nem mulik. Azert annyira nem vagyok szomoru csak most lattam meg ezt a topicot es jo lenne ide kerulni!
2 eve probalkozunk, most lesz a heten a 4. inszeminaciom.
Izgulok nagyon, kerlek te is izgulj, mert mar nagyon nagyon vágyunk mi is egy kisbabara!!!

Nagyon nagyon gratulalok neked, s remelem meg visszaterek ide hamarosan. Egyebkent mi is harmat szeretnenk. Legalabbis most még, hogy egy sincs...

dodo
dodo
 


Sziasztok!

Beszti!
Megelőztél a topiknyitással, irgum-burgumKép. Sebaj.. Én még nem mertem, mert félek, nehogy előre igyak a medve bőrére..
Én holnap megyek vissza a dokihoz UH-ra. Két hete voltam, akkor 6 hetesnek tippelt az orvos. Menzesz szerint pedig most 8. Nagyon várom már a holnapi UH-t.Remélem minden rendben lesz! Bár úgy érzem, hogy igen, mert egyre erősebbek a tüneteimKép.
Nekem második baba lesz. Van egy 14 hónapos lányom. Nem egyszerű vele. Ilyenkor értem miért mondta mindenki, hogy milyen jó az első babát várni. MOStmár nem alhatok akkor amikor akarok, vagyis egész nap, mert legszivesebben ezt tennémKép.

Dodo!
Én nagyon szorítok nektek! 2 év? Hú, nem semmi..
Ilyenkor eszembe jut, hogy miért nem lehet, vagy csak nehezen azoknak a pároknak, akik úgy vágynak rá, és akiknek "véletlen" összejön, elvetetik.. Borzasztó dolog!! Az inszemináció alatt veled leszek lélekben!! És én is remélem, hogy nemsokára jelentkezel!!

Exile
exile
 
 

 
 

Exile!

Koszi a biztatast. UH-n a doki nezi ketnaponta, hogy mekkorara nott a petesejt, es mar alakul. Tegnap 20 mm-s volt. Nagyon izgulok, hogy eleg nagy legyen, es aztan hipp-hopp, 3 het mulva mar itt is vagyok EBBEN a topicban ujra!!!!

Jaj, de jo lenne!

Neked ugy tunik nincs gondod ezzel a temaval, jol latom? Hamar sikerult teherbe esned?

De jo lehet a 14 honapos lanyoddal!!!! Most mar akkor nagyon izeg-mozog! Csak gyozz utana futni!

dodo
dodo
 


Dodo!

SzorítokKépKépKép, és várlak néhány hét múlva egy nagyon pozitívKép hírrel!

Exile!

Én legközelebb csak 3 hét múlva megyek orvoshoz (9 hetesen), a múlt héten voltam. A pocaklakó valamivel fiatalabb, mint amennyinek a menzesz alapján kellene lennie (6 hét helyett csak 5 hetesnek tippelte a doki (meg én is, mivel 6 hetesen a másik két babásságomnál már látszott a petezsákban a baba, most meg még nem)), valószínű nem a 14. nap környékén foganhatott.
De nagyon bízom benne, hogy nem lesz semmi gondKépKép, és ezért mertem megnyitni a topikot.
(A doki is elsőre kiállította a szükséges igazolást a kiskönyvhöz.)
Milyen tüneteid vannak? Rosszul vagy?
Nekem jó dolgom is van, meg valamilyen szempontból rossz is. Nem szokott lenni semmilyen tünetem (nem mindha annyira vágynék rá), pedig az azért egy kicsit megerősíti az embert, hogy tényleg, most kezdődik valami. Meg korábban azt is olvastam, hogy a terhességi tünetek azt is jelzik, hogy milyen jól változik minden odabent, és az orvosok "biztosabb"nak érzik azt a terhességet, ahol erős tünetek vannak. Amikor ezt először olvastam, akkor meg is ijedtem, hogy akkor most velünk valami nincs rendben?
14 hónapos? Hát akkor nem lesz nagy korkülönbség köztük. És milyen? Nyugodt, vagy inkább pörgős? könnyű vele?
A második (többedik) babásság sokkal másabb, mint az első, mert tényleg nem tudsz annyit magatokkal foglalkozni. Pl. nekem rögtön az elején az jut az eszembe, hogy mit fogok a szüléskor a két gyerekkel csinálni? Hova teszem, ki vigyáz rájuk? Tudom, ez még nagyon messze van, de számomra nehéz kérdés (pl. nincs a közelben rokon)... Meg az is érdekes, hogy hogyan járok el orvoshoz. A múlt héten az egész családot felpakoltam, mert persze a büszke apuka nem maradhat ki az élményből, hogy lássa legifjabb csemetéjét (ez sajnos végül nem sikerült), a kicsit nem tudom itthon hagyni (mert még pici, és nagyon rgaszkodó), a nagyot meg nem tudtam hova tenni. Úgyhogy érdekes látvány lehettünk, de ezt azért így nem akarom a későbbiekben, max. az apuka és a pici. Te hogy oldod meg ezt?

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok
Én a Kaáliba jártam és most úgy néz ki, hogy a harmadik inszem sikerült: A terhességi vérvételen minden rendben volt, csütörtökön kell mennem UH ra. Nekünk ez lesz az első babánk! Már nagyon akartuk őt, és nagyon boldogok vagyunk, csak én nagyon izgulok, hogy minden rendben lesz e. Egyébként mi is szeptember elejére, közepére várjuk a babócát.
Enikő
Enikő
 


Sziasztok!
Remélem már én is ide tartozom, számításaim szerint az ötödik hét körül járok, de még nem merek elkiabálni semmit sem, ismerve az előzményeket.Ez a negyedik terhességem, a harmadikból született Gitta lányom tavaly áprilisban, jó lenne ebből is ha babácska lenne!
kitartás mindenkinek
alice
alice70
 
 


Alice!

Es megkerdezhetnem mi lett az elso ketto terhessegeddel?

dodo

A tobbieknek nagy gratula es vigyazzatok magatokra!!!!!
dodo
 


Kedves Dodo!

Az elsőnél még hat hetesen volt petezsák, hét hetesen már elhalt terhességet állapítottak meg,a másodiknál ugyanez hét hétnél üres petezsák volt a diagnózis. Ezek után persze jól kiborultam ráadásul pont aznap közölték a munkahelyemen, hogy nem tartanak rám igényt és mivel már nem voltam fizikailag terhes már nem véd állam bácsi sem.A harmadik nekifutásra már bele sem éltük magunkat, el sem akartam hinni a hatodik héten a szívhangot, sőt a 12-ik heti uh-on is paráztam rendesen, hogy biztos már nem él babácska, de sikerült és már kilenc hónapos.
Remélem most is minden ok lesz, a tünetek már legalábbis ezt sejtetik, rendesen rosszul vagyok, meg émelygek és persze vérnyomásom sincs.

sziasztok

Alice
alice70
 
 


Alice! Szegeny! Sajnalom ami veled tortent. Akkor teged is meggyurt a sors rendesen...

Azert nagyon orulok, hogy most sikerult, es szivbol kivanom, hogy minden rendben legyen ha visszamesz az UH-ra!

dodo
dodo
 


Dodo!
Jól látod, nekem nem volt gondom a babaprojecttel. Lányom a második próbálkozós hónapban fogant, a fiam/úgy érzem az leszKép/ pedig úgy, hogy nem is volt rá esélye, mert mindig használunk gumit.

Beszti!
nekem azt mondta a doki, hogy pont a kimaradásnak megfelelő nagyságú a magzat. De én sem láttam babát a zsákban. Lehet, hgoy csak nem értek hozzá? Nekem hasi UH-t csináltak, az is számíthat? Mindenesetre a lányom első UH-ján, mikor elméletileg uannyi idős volt, sokkal kisebb pötty látszott. Nekem az utsó mensim nov. 30-án volt, és már 8-án rosszul voltam az autóban, pedig sosem szoktam. Hát szóval az én kicsi bébim fogantatása egy igazi csodaKép.
Nekem azt mondta az orvos, hogy tanácsadásra csak a holnapi UH után menjek, mert akkor lesz biztos. Mit ne mondjak, eléggé izgulok..
Tünetek: nekem sem volt a lánykámmal semmi a vérszegénység okozta szédülésen, és étvágytalanságon kívül. Most viszont /az említett dolgokon kívül/ állandóan hányingerem van (ez sosem teljesedik beKép) és undorodom az ételektől. Szinte mindentől, a húslevest, sültkrumplit, hot-dogot kivéveKép.
Igen, engem is megnyugtat, hogy érzem ezeket a dolgokat.
Hát igen, csak 22 hónap lesz köztük. Nehéz lesz, de végülis nem bánom. Én már nagyon vágytam egy bébire, bár a lánnyal nem volt fenékig tejfel az újszülöttkor! Bízom benne, hogy valahogy megoldom a helyzetetKép. Én is egyből azon agyalok, hogy hogy fogom sétálni vinni őket, hogy fogjuk csinálni a fürdetést, hogy megyek boltba kettővel, hogy öltöztetek fel két gyereket...stb..
Enyhén szólva is pörgős típus! Egész nap megy, pakol, szétszed mindent, nem hagy takarítani, állandóan figyelni kell rá, mert nem bír magával. Iszonyatosan eleven gyerek. Hát, ha a kicsi is ilyen lesz, akkor nekem annyiKép.
Igen, az orvoshoz járás kényes kérdés.. Nekem anyósék itt vannak, de rájuk soha nem bíznám a gyereket! Legutóbb vittem magammal az orvoshoz is. Lepakolta az összes szórólapot, meg meg akarta szerelni a hifijétKép. De amúgy jól bírta. UH-n úgy voltam, hogy reggel 7-re mentem, akkor még aludt, és visszaértem mire felkelt. Természetesen nem hagytam egyedül, a keresztanyukája vigyázott rá. Holnap is így lesz, mert az uram dolgozik mint a gép. Csak az a baj, hogy kettőkor kezd a doki, és nekem háromra haza kéne érnem, mert keresztanyu menne dolgozni. Így egyből lefektetés után szaladok, hogy én legyek az első, és imádkozom, hogy időben kezdődjön a rendelés.
Tanácsadásra meg viszem majd magammal. A védőnő nagyon rendes, meg fogja engedni, hogy ott legyen kicsi pocok. Majd a CTG-knél lesz nehéz, de az még igencsak odébb van..

Enikő!
Hú, gratulálok!! Mesélj magadról!
Azon felül természetesen, hogy egészséges legyen, kisfiút, vagy kislányt szeretnétek?

Alice!
Neked is gratula! Legalább nem csak én vagyok, akinek kicsi korkülönbséggel születnek a babáiKép.
Most rendesen megijedtem. Hatodik héten már kellene látszania a szívdobogásnak? Nekem semmi nem látszottKépKép. Csak egy petty. Mostmár rendesen parázok holnap délutánig. Nagyon félek..
Sajnálom ami veletek történt, remélem soha többé nem kell ilyet átélned!!

Most szaladok, mert rendbe kell tenni a lányt. Leviszem kicsit, hogy este aludjon is kicsitKép.
Pihenjetek sokat!

Exile
exile
 
 


Kedves Exile!

az hogy hatheteses van már szívhang nem mindig így van, van ahol nyolc hét után hallatszik, már persze, ha jól számolják az időt.Nekem most is elég rejtéjes módon fogant babácska,mert bár úgy gondoltuk jöhet kistesó eléggé meglepődtem amikor pozitiv lett a teszt, amit azért csináltam mert sok gyanus jel volt, ami utólag persze egyértelmű.
Egyébkent egyből hüvelyi uh-ot csináltak, mondták a hasfali ilyenkor még nem elég pontos-talán nem pont így fogalmaztak.Úgyhogy nyugi, minden rendben lesz.
A gyakorlati megvalósítások már engem is foglalkoztatnak:séta, alvás-külön szobában a nagytól, hogy az tudjon pihenni, ha már végre hat hetes kora óta átalussza az éjszakát,evés, mászkálás, bár kocsival elég mozgékony voltam-idáig.Hát majd meglátjuk.
Segítségem nekem sincs apa sokat dolgozik, anyukám messze van tőlünk, anyósék meg meglátjuk.
Biztos amíg kicsik nem könnyű,de ha várnék pár évet már biztos másként látnám a dolgokat, meg a mai világban 6 vagy több évre kiesni a munkából-mehetek nygdíjba.
Megyünk fürödni mert már nem bír magával a kiscsaj.

sziasztok

Alice
alice70
 
 


Exile!

Én láttam volna a babát a petezsákban. Nem mindha annyira nagyon képzett lennék UH-ból, csak annyi tapasztalatom van, amit a két gyereknél szereztem. Elég sokat nézegettem annak idjén a videókazira vett UH képe, és azért egy kicsit már látom a dolgokat. Pl. a kicsinél megláttam azt, amit nem akartunk tudni és a doki sem akarta megmutatni (kisfiúKép), és ezért csak egy pillanatra látszott, amíg áthúzta rajta a vizsgálófejet.
Az UH-n a petezsák csak egy fekete folt volt, de a baba benne fehér lett volna, kicsi bab alakú.
Azt nem tudom, hogy mennyire jó a hasi UH, de nekem az elején (12. hét) mindig hüvelyit szokott csinálni, valószínű biztosabbnak tartja...
Nekem dec. 3-án volt az utolsó menzeszem kezdete.
Beni már 3 éves volt, mire Nátán megszületett, és egyébként is nagyon önálló, sok gondom nem volt ezekkel a dolgokkal, meg sokmindenben a párom is segít. Most persze kevesebb lesz köztük, Nátán és a baba között 26 hónap lesz. De talán most meg annyival lesz könnyebb, hogy Beni is picit be tud segíteni.
Az orvos egyébként nem gond, ha csak egy gyerekkel megyek, de azért kettő már sok lenneKép (Beni is mindig jött, amikor Nátánt vártuk, sőt bejött velem az öltözbeKépKép, meg a vizsgálatra is (persze látni nem látott semmit).

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok
Nagyon jó olvasni beneteket, szerintem tök jó hogy nem lesz nagy korkülönbség a babák között, bár tudom hogy nagyon nehéz is két vagy három kicsivel. Nekünk még ez lesz az első babánk, de mi is szeretnénk még gyerekeket és remélem ezután már könnyebben jönnek majd. Már negyedik éve várunk erre a babára ugyhogy nagyon izgulok a csütörtöki UH miatt. Nekünk teljesen mindegy hogy kisfiú vagy kislány lesz e csak egészséges legyen!! Egyébként ti hol fogtok szülni? Én még semmit nem tudok, azt sem hogy milyen időközönként kell vizsgálatokra járnom, sőt még orvosom sincs igazából. De gondoltam majd ha az UH rendben lesz minden akkor beszélek a volt nődokimmal. Nagyon várom már a csütörtököt!
Egyébként gratulálok minden kismaminak!! Vigyázzatok magatokra!
Enikő
Enikő
 


Sziasztok!
Már én is nagyon vártam, hátha nyit valaki egy ilyen topokot!
Én hét hetes kismama vagyok, most várom a második babámat, és olyan jó hogy beszélgethetek velem egyidős kismamikkal!
Pont ma voltam a dokimnál, aki nagy meglepetést okozott, mert elárulta, hogy ikreim lesznek.Igaz, hozzátette, hogy az ikerterhességnél a korai időszakban ez egyik baba felszívódhat, úgyhogy még sok minden történhet.
Nekem is elég pici még az elsőszülött, ma tizenkilenc hónapos, úgyhogy még nem is nagyon gondolok bele, mi lenne, ha pár hónap múlva hárman lennének...

Nagyon szurkolok mindenkinek
Üdv. Ildikó
ildikó
 
 


Alice!
Nekem nem csinált hüvelyi UH-t. Még sosem voltam ilyenen. Úgy látszik az én orvosom nem díjazza valamiért. De közben eszembe jutott, hogy olvastam én, hogy a hatodik hét végén beindul a szivecskéje. Lehet, hogy ezen az UH-n nem látszik, meg én a 6.hét elején voltam, így nem is látszhatott. Remélem mostmár fogKép.
Neked mennyi idős a lányod? Vagy írtad már, csak nem figyeltem?
Kétségtelenül nem lesz ilyen "rózsás" a helyzet két gyerekkel, de biztos megoldjuk, igaz? Az első év lesz nagyon nehéz, de aztán milyen jól eljátszanak egymással. Legalábbis én ezt gondolom.. ahogy a lányomat ismerem, tutiKép.

Beszti!
Hát majd holnap megvizsgálom azt az UH-t. Köszi az infótKép.
Én csak egy képet kaptam babócáról, de azon teljesen fekete petty van. Remélem csak a rossz képminőség miatt!! Várom a holnapot nagyon!!
Azthiszem neked könnyebb lesz talán megszokni, hogy kettő helyett már három babád lesz, mint egy helyett kettő. Úgy értem, már megszoktad, hogy többen vannak. Nekem kicsit elképzelhetetlen hogy két lurkóval vagyok otthon. Hogy fogom összeegyeztetni őket..
Biztos, hogy Beni is sokat segít majd neked. Addigra már majdnem hat éves lesz, igaz? Akkor meg a suli kezdődik neki? Hú...nem lesz azért neked sem egyszerű..
Na, a végén már úgy fog kinézni, hogy kétségbe vagyok esve a baba miatt, pedig dehogyKép. Ezek legyenek a legnagyobb problémáim az életbenKép és nektek is!!
Megnéztem a srácaidatKép nagyon szépek, és édesek!

Enikő!
Én valószínűleg a helyi kórházban fogok szülni. Elég jól fel van újítva, a lányommmal jó tapasztalatom van. Pedig akkor nem volt fogadott dokim sem! Most még jobb lesz!Kép
Én havonta jártam, de most csak két hét telt el a két vizsgálat között.

Ildikó!
SZiaKép.
Gratula a babához. És a nagylányhoz is, gyönyörű. MEgkukkoltam a profilodbanKép.
Ikrek? Tyúha, akkor úgy néz ki, kihagyod a kétgyermekességet! Remélem így lesz.
Örültél neki? Nem tartasz tőle?
Mikor mégy még vizsgálatra? Írj a nagylányról isKép

Exile
exile
 
 


Úgy látszik nekem van leginkább szómenésemKép.. csak már olyan nehéz magamban tartani.. Még senkinek nem mondtuk el, a szüleinken kívül..Már majd meg őrülök!!
Mostmár tényleg megyek aludni, jó éjt mindenkinek!
exile
 
 


Szia Ildi!

Gratulálok!KépKépKép
Én is olvastam róla, hogy sokkal több terhesség indul ikerterhességnek, mint amiből meg is születik, és ez régebben is így volt, csak nem tudtak róla, mert a mai modern korai terhesdiagnosztikai módszerek (UH) miatt fedezik fel őket. Remélem azért nálatok nem ez lesz, és egyszerre két babád lesz!KépKépKép Szuper! Mindig is szerettem volna ikreke, bár elsősotban inkább fejben, mert ha elgondolom mennyi többletgond! De azért nagyon jó!!!!Kép
Napsugár hogy van?Kép Milyen nagy lány már ő is!KépKép
OFF: a másik topikba nem látogatsz el? A táblába betehetem már őket?

Exile!

Beni még nem megy suliba, mert most májusban lesz 5 éves, csak jövőre 6. Azaz a baba kb. 1 éves lesz, amikor legkorábban suliba adjuk. De nem is biztos, hogy adjuk még, mert május 10-ei, és az ugye elég a határ, nem biztos, hogy jó, ha ő a legkisebb az osztályban.
Igen, azt mondják, hogy a kettő helyett a három már nem nagy változás, de azért nem biztos, hogy olyan egyszerű a helyzet, főleg ha a két kicsi között csak ekkora a korkülönbség (bár így terveztük). Pl. hogyan fogok közlekedni? Ehhez még meg kell oldani a kocsikérdést, ami még nincs, de most mindenképpen szükség lesz rá (főleg mivel nem is Bp-n lakunk, és a környékünkön nem lesz túl sok oylan hely, ahová gyalog el tudtunk jutni (pl. nagyobb bolt, játszóhely)). Hogyan viszem a legnagyobbat oviba, hogy lesz elég időm mindenre?

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Exile!

A lányom most tölti a kilencedik hónapját, most nagyon anyás időszaka van ha kimegyek a látóteréből,világvége hangulata van, nagy hüp-hüp,meg krokodil könnyek, így most ez nehéz, meg persze fogzik ezért nyekereg.Egyébbként egy tünemény kis csajszi biztos ezért is vállaltam kistesót ilyen hamar.
Még nem szántam rá magam a doktorbácsit meglátogatni, talán jövő héten gyűjtök erőt hozzá.

Ildikó, gratulálunk, remélem azért ketten is maradnak, azért az olyan jó legalábbis én is szerettem volna egyszerre több törpét!

Enikőnek drukkolok holnap,csupa jó híreket szeretnénk hallani!Egyébbként én Kútvölgyis vagyok, nagyon ragaszkodom a dokimhoz, bár Vác mellől bemászkálni törpével nem lesz könnyű, de vállalom.
alice70
 
 


Sziasztok!
Körülbelül 6. hetes lehetek UH még nem voltam ha jól számoltam szeptember első hetében lesz a nagy nap, épp választott orvos után kutatok.(MÁV-ban).
Noémi
fantik
 
 


Sziasztok!

Nem tudom írhatnék-e ebbe a topikba, mert én már a 12-ik hetet töltöm csütörtökön, de ismerős nevet láttam és ezúton is gratulálok Beszti!
A többieknek is nagyon örülök és vigyázzatok magatokra. Nemsokára végigolvasom a topikot, hogy képbe legyek, de az atomantim (a 18 hónapos Danim) éppen szétveri a lakást. Kép

Bellana
bellana
 
 


Nna gyorsan végigolvastam a topikot.

Alice, Vác melől jársz be, honnan? Én váci vagyok.
Van egy ilyen topik is meg egy dunakanyaros is. Kép
Én is pestre jártam a fiammal, de mostanra már kivitelezhetetlennek tűnik a fiammal együtt utazgatni vonattal, miegyébbel...
Sajna,nekem se alakultak mindig jól a terhességeim eddig ez a negyedik, kettő a 7-8-ik hét körül elhalt...
Danival is szedtem hormont és most is még kb. 2 hétig, aztán elméletileg a méhlepény átveszi a dolgát.
Beszti: sajna rokon ügyben én is úgy állok, hogy nincs senki csak anyósom, de ő a sógornőméket ajnározza (ott 2 gyerek van), csak akkor van az unokájával ha elvisszük hozzá...

Exile: én sem tudom, hogy a szöszbe fogok 2 gye rkőccel elbírni. Bízom a jövőben, valami csak lesz, bár lehet, hogy idő előtt fogok megőszülni. Kép Én mindenképpen viszem Danit a védőnőhöz ha menni kell, nem is tudnám hova tenni. Csak a várakozás elég gázos...

Ildikó: gratula az ikrekhez!

Sziasztok:
Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!

En csak bekukkantottam ide /kilogok a 14 hetemmel a sorbolKép/, csak Ildikonak szerettem volna gratulalniKépKép

-Afonya

ui: es persze a tobbieknek is, igy ismeretlenul is.
afonya
 
 


Noémi!

Én MÁV-os vagyok, és akartam is neked írni e-mailt (olvastam a kérdésedet), de aztán mégsem tettem.
Mi lenne a doki felé az igényed? Az enyémmel én teljesen elégedett vagyok, de mostanában a MÁV-os topikban róla is elhangzott néhány negatívum (pénzsóvár??), ezért nem írtam róla inkább. Meg az is meg akartam várni, hogy milyen lesz az újbóli találkozáskor (1,5 éve jártam nála utoljára), de nem csalódtam, biztos vagyok benne, hogy ezt a babát is nála szülöm.

Áfonya!

Szia!KépKép
Hogy vagy?

Bellana!

Köszi!KépKép
Én mindig kuksizom a másik topikot is, hogy mi jót olvasok rólatok, de oda már nem akartam írni, mert elég valószínű, hogy inkább nagyon-nagyon kora őszi lesz a pocilakó!
Akkor már túljutottatok a legnehezebb időszakonKépKépKép, és lassan a mozgását is érzed. Ez olyan jó!Kép Én is nagyon várom már azt az időszakot, mert most még annyira a orvosra vagyunk utalva azért, hgoy tudjuk, hoy odabent minden rendben.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti, akkor nem lógok ki a sorból? Igaz, hogy a másik topikba talán jobban illenék, de bizonyos okokból már nem igen írok oda.
A bébimozgás még odébb van nem? Danit csak a 18-ik hét körül éreztem. Szeretnék 3D-s uh-ot a bébiről majd úgy a 19-20-ik hét körül, mert eddig csak 1 képem van róla amin csak 1 folt...Az új dokinal nincs videója az elavult gépéhez...Daniról van egy csomó felvétel. Mit fogok mondani a Tesónak, hogy róla miért nincs annyi? Nna ezért is szeretnék 3D-t. Már felhívtam őket, a Praxis rendelőt amit itt a babaneten is reklámoznak és a babaneteseknek olcsóbb 1 ezressel.

Bellana
bellana
 
 


Bellana!

Persze, hogy nemKép, különben sem lehet pontosan tudni, mikor jönnek ezek a mütyűrök kifelé. Azt gondolom, hogy pár hét nem sokat számít, hasonló gondjaink, örömeink lesznek, max. neked pár héttel előbb. De legalább már tudsz nekünk mit mondani!KépKép
Én Benit a 16. héten, Nátánt meg már a 15. héten éreztem (ráaádul mindkettő elég egyértelműen adott jeletKépKép (nem ám buborék, meg hasonló), hanem egy olyan rúgás formájában, amit még apukájuk is érezhetett), ezért gondoltam, hogy lassan már itt az időd!KépKép

Praxis: oda mikor érdemes elmenni? Hallottam már sok mindent. Pl. hogy amig kicsi, addig furán soványak, de szerintem érdekes lehet, hogy még az egész baba egyszerre látható.
Nem tudom, a páromat rá tudom-e venni, mert egyszer én is megnézném. Igaz a sima UH-k is nagyon jók szoktak lenni, de azért kíváncsi lennék.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Szia Beszti!
Mivel első gyermekem várom nem sok tapasztalatom van, nem tudom mi mennyi, de ennél lényegesebb hogy a doktor tapasztalt legyen, meg tudjon nyugtatni ha kell, és egy dokihoz szeretnék járni (terhesgondozás+szülés).Anyagikban ha kell tudok áldozni, ha kell magánrendelésre is elmegyek.Telefonszám kellene, és dokinév :-)))
Üdv
Noémi
fantikbaba
 
 


Sziasztok!

Jöttem hozzátok nagyon boldogan.
Pocaklakó beköltözött.Kép
Tegnap pozitív lett a teszt.Kép
linato
 
 


Sziasztok!

LINATO HURRRRÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!Kép

Beszti, tegnap felhívtam a Praxist, azt mondták 2 héttel előtte elég bejelentkezni, 8 ezer ft. és ha a babaneten lévő hirdetésükön regisztrálsz akkor 1 ezressel olcsóbb. Nekem már a 19-20-ik hetet mondták, de szerintem elöbb is lehet bármikor.
Minap hülyeséget írtam, csak ma kezdem a 12 hetet...nagyon sietek Kép

Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!

Jövök én is, van egy pozitív tesztem és még két lánykámKép Timi (alias Bobó) február elején lesz 28 hónapos, Adrienn (alias Zsebi) 11 hónapos. Szóval ha a kis korkülönbséges életre vagytok kíváncsiak, kérdezzetek bátranKép Azért a 17 hónap elég húzos volt az első fél évbenKép
A kis marslakó asszem, szilveszteri szerzemény, bár ennek ellentmond a dec.2-i mensi, viszont kb egy elefánté a ciklusom, mert az az egy, ami az új jövevény előtt egyáltalán volt, vagy 50 naposra sikeredettKépKépKép Szóval a fene se tudja, amíg meg nem látogatom a dokit. A teszt bezebrásodása alapján (én hülye kezdő anyuka elhasználtam vagy négyetKép) azért én szept. közepére tenném azt a szülinapotKép Ha belegondolok, félelmetes, hogy még a legnagyobb csemetém is alig lesz 3...jujKép
Egyébként én mindkettőt az Istvánban szültem, és most is maradok ott, ha a dokim még megvan, mert nagyon megkedveltemKép

Beszti,
nekem sincs segítségem, és most én is azon töröm a fejem, mi a fittyfenét fogok csinálni a csajokkal majd a szülésnél, mert mire anyukámékhoz sikerül lepasszolni őket (kb 1 óra), addigra én megszülök a kocsibanKép.(Mindkét lányomat 2 óra alatt megszültem, az orvosnak tátva maradt a szájaKép)
És ti 3.-ra mit szeretnétek? Én nem bánnám, ha most azért becsöppenne egy kissrác is a családbaKép Persze, ha lány lesz, akkor sem adom vissza...esetleg majd csereberélek a kórházbanKép

Alice,
az én Timim is ilyen anyás volt, amikor a másodikat vártamKép Nem mondom, hogy laza menet volt, mert nálunk az emeletes házban naphosszat kellet cipelnem a lépcsőt még nem mászó lányt. Azt hiszem, talán az a legnehezebb a kiskorkülönbséges babavárásnál, hogy még a nagyobbacska is annyi mindenben a segítségedre szorul.

A többieknek is gratulálok a babákokhozKép
Bocs, de mennem kell, mert a kisebbik ciklon most rágja be magát a szobaajtónKép

üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Bellana: kösziKép

Szia MomoKép GRATULÁLOK!
Nekem is két lányom van.Miléna 4 éves volt szept. Korina 2 lesz vasárnap.
Ha jól számoltam a legkisebb szept végén érkezik.Kép

Minden friss pocisnak sok boldogságot!Nagy gratula nekik is.Kép
Én is az Istvánban szültem.Ki a dokid? Jöhet privibe is.Kép
linato
 
 


Momo!

Gratulálok!Kép
Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem vágyom egy kislányra. A másodikra a kisfiú elég váratlan volt, de most teljesen mindegy, hogy mi lesz. A fiúk is aranyosak, a kislányok is. Ha már itt van, akkor úgyis teljesen mindegy, hogy milyen nemű, nagyon szeretjük!Kép
Bár elhasználnám végre a kislánynevet, kisfiúnevet megint úgy kell keresni!KépKép
Monjuk nekem nem voltak viharos szüléseim, viszont a második császár volt, ezért szeretnék mihamarabb orvosi ellenőrzés alá kerülni. Ha minden úgy megy, ahogy tervezzük, akkor az egyetlen kérdés, hogy hétvége vagy hétköznapi a nagy esemény. A hétvége valószínű nem lesz gond, mert apukámmal és a byátyámmal fogunk addigra együtt lakni. Csak ők meg hétköznap persze dolgoznak. Azért jó, hogy vannak barátaink itt, majd beizzítok egy olyat, aki viszonylag közel lakik, és mobilizálhatóKépKép (pl. 3 gyerekes otthon lévő anyukát), ha szükséges.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Kedves Bellana!

Olvastam fenti soraidat. (Én 2004. nyári topicból vagyok). Miért hagytál el bennünket? Lemaradtam valamiről, megbántott valaki? Tiszta szívből remélem, hogy fogsz nálunk jelentkezni!!!!!!!
A Friss kismamáknak pedig nagyon könnyű és gondtalan terhességet kívánok!!!
Üdv: Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 


Sziasztok!

Látom, amióta nem voltam, gyarapodott a topik új babás mamikkal!
Drukk mindenkinekKép Kép Kép
És úgy veszem észre, szinte mindenkinek kicsi, pici gyerkőce van!

Először is köszönöm a gratulációkat! Áfonya, neked is. Akkor te a fenti topik lakója vagy? Azért ide is irogathatsz ám!

Ma volt nálunk a védőnő, kivételesen örültem is neki, így odaadtam a papírt amit a dokitól kaptam, és majd kitölti az alapján a kiskönyvemet, nekem meg nem kell várakoznom órákat. Az UH-s felvételt is elkérte, le akarja fénymásolni, mert még nincs neki ilyen "ikres" képe.

Beszti!
Köszi, Napsugár is jól van, igazi akaratos kislány, egész nap beszél, és rohangál a lakásban...
A másik topikot mostanában csak olvasgatni szoktam, de betehetsz minket a táblába , ha gondolod.
Elvileg két hét múlva kellene megint Uh-ra mennem, mert a doki szerint az egyik baba kisebb mint a másik, de szerintem ebben a terhességi korban még felesleges ez az állandó vizsgálatra járás, ha valami történik, úgy sem tudja megakadályozni.

Exile!
Hát, az ikrektől félek egy kicsit, és a terhességtől is, biztos nehezebb lesz, mint az elsővel. Meg aztán "normálisan "szeretnék szülni, de nem tudom, ez mennyire lehetséges? Még mindig azon gondolkodom, melyik kórházban szüljek? A közeli /kb. 40 perc/ de negatív élményekben gazdag, vagy egy budapesti kórház, /kb.2óra/ ahol már az első babámat is szerettem volna szülni. Végül is még van időm eldönteni, addig is a régi orvosomhoz járok.

Ti már szedtek valamilyen tablettát? Nekem az orvosom az elevitet, és a folsavat ajánlotta, + gyógytea keveréket, és ha nagyon hányingerem van, akkor MagneB6-ot.

Remélem mindenki jól van, kívánok nektek hányingertől mentes , kellemes hétvégét. Pihejetek sokat!
Üdv. Ildikó
ildikó
 
 


Sziasztok!
Azt hiszem nekem is itt a helyemKép
Tegnap voltam orvosnal, aki meg nem mert nyilatkozni, mert meg csak a petezsak latszik, de kb. 4 hete keszulhetett a babank. Majd 3 het mulva kell visszamennem.

Ez lesz az elso baba, de sajnos mar volt egy vetelesem. Most nagyon szeretnem ha megmaradna!!!

csengo
Vendég
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék, nálunk 3 hete készült a kis lakó, jövő héten megyek első UH-ra, és nekünk is ő lesz az első, ha ő is úgy akarja.

Csengo!, üdv, akkor mi nagyon egyidősek vagyunk, és egyben sorstársak, mert sajna nekem is volt már egy vetélésem, ami akkor a 6-7. héten történt. Te szedsz esetleg valamilyen gyógyszert, hogy elősegítsd a baba megtapadását? Nektek spontán jött össze, mert engem stimuláltak előtte clostyval, és most meg a duphastont szedem, meg az ezer féle vitaminokat (Magne B6, C-vitamin, Elevit)

Üdv, kata
csillagocska
 


Szia lányok!

Üdv a kedves újjonan érkezetteknek!
Csengo itt is drukkolok neked mindenben! Kép
Kata én is szedem a Duphastont még van 1 dobozzal aztán majd remélem nem lesz baj. Az első babám előtt volt 1 vetélésem aztán én is kaptam clostyt, és már éppen a petevezető átjárhatóságira mentem mikor kiderült, hogy már felesleges. Kép Dani 27-én lesz 19 hónapos.
Én is szedek mindenféle vitamint, bár az elevittől rosszul vagyok...Úgyhogy azt csak 2 naponta.
Várjuk a jövőheti Uh.-beszámolót!

Bellana
bellana
 
 


Sziasztok lányok!
Bocs, hogy eddig nem írtam de a gépünk beadta az unalmast, de mostmár talán szuperálni fog. Szóval voltam csütörtökön UH és mi is ikrekt várunk ha minden igaz!! Nagyon nagyon boldogok vagyunk, csak rettentően izgulok, mert a doki nekünk is mondta hogy minden esély megvan arra is hogy csak egy baba marad. Mi nagyon szeretnénk, ha mindkét babóca megmaradna de ez csak február elején fog kiderülni, addig izgulhatok.
Én Maternát szedek és Utrogesztánt. Lehet, hogy butaság de mi még szinte senkinek nem mertük elmondani, én szertném megvárni a kövi UH és ha ott is minden rendben akkor azzonal elmondjuk a szülőknek. Egyébként mi most vagyunk a 7. héten és ha minden rendben akkor szeptember 20 körül várhatóak a babák. A korábbi kérdésetekre válaszolva, nekün mindegy hogy kisfiú vagy kislány lesz e a baba, de amióta tudjuk, hogy ketten várhatóak azóta reménykedünk hogy hátha egy kisfiú és egy kislány lesz a felállás. Igaz egyenlőre azon izgulok, hogy mindkét baba megmaradjon!!!!
Na most nem írok többet. Üdv Enikő
B.Enikő
 


Sziasztok!!
Enikő, nagyon szurkolok, hogy mindkét babóca megmaradjon!!!
Bellana, Te meddig szeded a duphastont, jól értem, hogy már a 12. héten vagy?
Engem picit aggaszt, hogy a gyógyszer papírjára rá van írva, hogy terhesség alatt nem szedhető.(kivéve fenyegető vetélést)Ezt nem értem, szerintetek nem ártunk a babáknak ezzel? Annyi helyen próbáltam utánanézni, de sehol sincs erről tanulmány, hogy esetleg veszélyeztetné a babát. Nyugtassatok meg, mert napok óta ezen jár az agyam.

Üdv kata
csillagocska
 


Enikő!

Kép
Lassan átmegyünk ikres topikba?
Mi már elmondtuk a szülőknek, sőt apukám épp a teszt napján hívott, ugyhogy frisiiben megtudta. Mondjuk másoknak, barátainknak még nem mondtuk el, azzal még várunk a 12. hétig. Nem babonából...

Kata!

Nyugi! A Duphaston sárgatesthormon, ami ahhoz kell, hogy pl. a megfelelő méhnyálkahártyát biztosítsa. A 12. héttől a méhlepény veszi át a termelését, ezért szokták azt mondani, hogy elég addig szedni. Viszont én két dolgot is olvastam korábban (mostanában nem láttam a neten, de Erazmusz topikba irogató dokinő írta): 1. fokozatosan kell abbahagyni 2. azt írta, hogy a lombikosokkal a 36. hétig szedetik (nem tudom, ebből mi igaz).
A hiánya nagy gondot okozhat! Már megtapadt, fejlődésnek indult baba sem tud tovább fejlődni, egy meddőséggel foglakozó orvos tollából pedig azt olvastam, hogy a 12. hét előtti missed abortusok (olyan vetélések, amikor a baba nem löködik ki, csak egy későbbi időpontban már nem lehet életjelenségeket tapasztalni) hátterében 100 %-ban progeszteronhiány van...
Az előző terhességemnél én is nagyon be voltam rezelve, mert elvileg olyankor is kell szedni, ha valaki gyógyszeres segítséggel esik teherbe (én is szedtem akkor gyógyszert a peteérés elősegítéséhez, ahogy te is most), mert a peteérésserkendő is belenyúl a hormonháztartásba, és megemeli a sárgatesthormonszintet is, viszont utána, ha elmúlik a hatása, akkor már kevés lehet. De nekem nem írt előre a doki. Aztán mikor felhívtam a pozitív tesztkor, hogy nem kéne-e, akkor azt mondta, hogy szerinte nem, de ha engem megnyugtat, akkor felírja. Nyilvánvalóan nem mondta volna ezt, ha annyira egyértelmű, hogy veszélyes a terhességre.
Olyanról még nem hallottam, akinél gondotok okozott volna a szedése, viszont több embert is ismerek, akiknek egészséges babája született (sőt, korábbi vetélés után így maradt meg az új baba). Sőt úgy tudom, hogy helyi készítményeket (hüvelykúp) szoptatáskor is lehet használni...

Persze én nem vagyok orvos, ha bármi kétséged van, szerintem érdemes megkérdezni erről az orvosodat!KépKép Ő biztos többet tud mondani!

Csengo!

KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti!, köszi, valahogy én is ebben bíztam!!
Érdekes, hogy az én dokim sem automatikusan írta fel, pedig én is clostyztam előtte+ bromo. Mikor mondtam neki a hírt, külön kérnem kellett, hogy szerintem ez kéne, és szó nélkül felírta. Ő nem híve annak, hogy hormonokkal tömjék a nőket, ő azt az utat választotta volna, de ha engem ez nyugtat meg, akkor inkább szedjem, mert akkor csak azon járna a fejem, hogy nem teszünk meg mindent.Az meg megint nem jó.
Én szerdán megyek az első UH-ra, úgy izgulok, hogy lássunk már valamit, meghogy jó helyen legyen, meg mitomén. De én olyan boldog vagyok mostanság!!!!!!!!!!!

kata
csillagocska
 


Sziasztok lányok!

Enikő,én is szorítok, hogy mind a két babóca megmaradjon!!!

Beszi, a fászt hozod rám a gyógyszerrel!
Amúgy nekem nem mondta az orvos, hogy fokozatosan kell abbahagyni, pedig rákérdeztem! Azért én úgy fogom abbahagyni. Az utolsó dobozt úgy szedem be,hogy a felét napi 1-vel a többit napi féllel.
A másik topikban kifaggattam a csajokat.
Azért félek mi van ha abbahagyom...
Beszti, azt mondod betöltött 12 hét után már ne aggódjak??

Csillagocska, Beszti már mindent leírt, ne aggódj, az végülis terhesség megtartó hormon amit szedsz! és én is. Kép
Szerdán írj mi volt!!

Puszi mindenkinek:
Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!

Beszti!
Akkor jó. Így egy kicsit könnyebb lesz. Azt hittem épp úgy esik, hogy az egyik suliba megy, másik oviba..na az lett volna még nehézKép
Milyen nevet adnál a kislánynak?

Alice!
Voltál már dokinál?
Hanyadik foga jön a lányodnak?
Talán neked lesz a legnehezebb eleinte, de aztán meg majd jól meglesznek együtt. Eljátszanak egymássalKép.

Noémi!
Voltál már UH-n azóta?

Bellana!
Szerencsére a lányom bírja a várakozást. Persze imád szétszedni mindent..de megpróbálom ilyen helyeken visszafogni.
Mi a baj a másik topikban? Megbántottak?
Én is várom már hogy érezzem magzatmozgást!Az első babát én is a 16 hét legelején éreztem. Persze nem mindig, de meg is lepődtem rajta, mivelhogy mindenki azt mondta az első babánál csak a 18.hét körül érzi meg a mami..


Linato!
Gratulálok nektek!Kép
Van azóta valami fejlemény?

Momo!
Neked is gratulálok! Neked már lesz gyakorlatod a kis korkülönbségbenKép.

Ildikó!
Hát szerintem azért van esély a természetes szülésre. De ez függ attól is, hogy ki a dokid, meg melyik kórházban vagy. Nem? Meg hogy hogyan helyezkednek el a babák.
Mikor én szültem a másik szobában egy nő öt perc alatt szült ikreket. Egy nyögés, egy gyerek, két nyögés még egy gyerek. Én meg irigykedve néztemKép. Neki már a negyedik szülése volt.
Hát szurkolunk majd, hogy sikerüljön természetes úton világra jönniük.
Én szedek Elevitet, és Folsavat. Nekem semmi bajom nincs tőle. Igaz, az elevitben lévő vas miatt kissé székrekedésem van /bocs, hogy undorítóskodomKép/, de ezt ellensúlyozom kefírrel, joghurttal, meg rostokkal.

Kata!
neked is gratula a kicsihez!

Enikő!
WOW! Még egy ikerpárKép.GRatula nektek is!!
Szorítok nektek is hogy mindkét baba egészségesen megszülethessen!!!

Exile
exile
 
 


Exile, volt némi félreértés a másik topikban, amit azóta tisztáztunk a lányokkal, de titeket sem bírtalak itt hagyni már. Kép

Puszi:
Bellana
bellana
 
 


Bellana!

Nem volt szándékomban!Kép
Valószínű (mint sok mindenben) ebben sincs egyforma állásponton az orvostársadalom. Azért én ha szedném, fokozatosan hagynám abba.
Tudod, aggódni addig aggódik az ember, amíg gyereke van. Azaz remélhetőleg életünk végéig.KépKép
Viszont az tény, hogy a petefészekben a kilöködő pete helyén keletkező sárgatestnek eddig van ilyen fontos szerepe, utána a méhlepénynek meg kell termelnie az elegendő mennyiséget.
De neked is azt tudom mondani, hogy a legjobb, amit tehetsz, hogy nem aggódsz, hanem bízol az orvosodban, akit bizonyára nem véletlenül választottál!KépKépKép

Exile!

Ha kislány lenne, akkor valószínű Hanna lenne (ha még apukájának 1,5 év alatt nem változott meg a véleménye), a fiú név kérdéses, azona még gondolkozunk. lehet, hogy kicsit szoaktlan lesz, mint a Nátán is, de nem biztos. Az viszont biztos, hogy nem gyakori név lesz (Dávid, Dániel, Márk, Máté), hanem legalább egy kicsivel ritkább.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Exile! Köszi. Dokihoz majd csak február végén megyek addig meg csak növesztem pocaklakót.Kép

Enikő! Nagy drukkok a két babához.Kép Hú de szerettem volna elsőre ikreket. Most, hogy már a harmadikat várom, inkább maradnék egy babánál. Bár a természet csodákra képes.Kép
linato
 
 


Beszti!

Tudom, hogy nem állt szándékodban. Kép
Csak én pánikolok. Azért köszönöm a megerősítést, miszerint fokozatosan hagyjam abba.
Doki az új, már nem is tudom hanyadik, mindig beleválasztok. Kép

Linato, én is februárban megyek, már alig várom, de még messze van, még 3 hét...

Sziasztok:
Bellana
bellana
 
 


Hahóóó Őszi kismamik, merre jártok? Nagyon nagy csönd van., de remélem mindenki jól van!!!!!!!!

Már alíg várom a 17.oo, mert akkor nézzük meg uh-n először a zsákocskánkat.
sziasztok

kata
csillagocska
 


Kata!

Szerintem mindenki van, de még nem indultak be igazán a dolgok. Most én is csak várakozó állásponton vagyok, mert legközelebb febr. 12-én lesz doki. Addig meg semmi.
A jó, hogy hányinger sincs, meg semmi másKépKép (kivéve az aluszékonyságot), a rossz, hogy semmi sincsKépKép.

Hú, de nekede jó dolgod van!KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Kicsit később akartam jelentkezni, mivel még nagyon friss az élmény, de érdekelne valami. A terhességi heteket ti mi alapján írjátok? Az orvosi 40 hetes szokás vagy a tényleges fogantatás időpontjától számoltok? Egyébként Persela vagyok, ténylegesen 15 napja, a szülési kalkulátor szerint 4. hete várok babát, és még nem voltam orvosnál, majd csak február közepén megyek...

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: