Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Megint változtattak a nevünkön!!!

Először is szeretnék gratulálni az újdonsült kislányos anyukáknak!

GOrsi!
Nagyon sok boldogságot kívánok Neked,Roninak és a családodnak is!
Kép

Beja!
Gratulálok Eszterhez, nagyon jó a 3D-s kép ,majd ha megszületik vicces lesz összehasonlítani az igazi arcoskájával! Kép

Zsuzsi!
Nagyon helyes vagy így pocakosan! Kép

Bogancsi!
Utólag is jobbulást kívánok Tominak!! Kép

Linato!
Korina egy életre való kiscsaj! Gondolom mit "éltél át" míg rendbe hoztad amit őkisasszonysága művelt!
Sok lehetett Neked egyszerre! Kép
Ikrek?? De jó Neked!!
Kép

Magunkról csak annyit, annyira pörög a topic , hogy szinte nem tudom már követni ezért is adtam fel múlthéten , mondván elveszítettem a fonalat valahol.... tudom is én! Kép
De azért látom mindenkinél zajlik az élet mi sem természetesebb.
Ma volt az egyik oviban nyílt nap, ott voltunk délelött. Mivel mi csak jövő áprilisban fogjuk (előreláthatóan) kezdeni nem is próbálkozom máshol mert egyrészt ide tartozunk, másrészt meg nagyon szimpik voltak a z óvonők + jókat is hallottam róluk.
Jövő héten akkor beíratkozunk.

Nem tudom már melyikőtök mondta, hogy megfázott a gyerkőc , talán Dzsili Napsugárkája?!
Hát Viki is megfázott és rendesen folyik az orra és ami belőle jön az nem piskóta!Kép
Tegnap éjjel fél órákat aludtunk megszakításokkal. Remek volt, na!
Sajnos szükségünk van még a porszívós módszerre és Vikit úgy kell szegényt teljes erőnkkel lefogni.
Ha csak mi ketten vagyunk itthon, hát az meg egy
külön műsorszám, nem részletezem.

Menta!
Ki viszi Helenát sétálni mostanában?
Kisgyöző hogy van?

Sziasztok :Erika
csengõ
 
 


Már sikerült csak béna vagyok Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Lányok!
Akinek szeptember 1-e után tölti be a 3. életévét a gyerkőc el se induljon beiratni a gyereket az oviba, mert tegnapelőtt hallottam, hogy csak azokat a gyerekeket lehet beíratni most az oviba, akinek legkésőbb aug. 31-ig betölti a 3. életévét. Akinek mégis évközben el kell meniie dolgozni, annak 2 lehetősége van, vagy a bölcsi, ahová már most be kell iratni a gyerkőcöt, ha azt akarjátok, hogy meg legyen a helye, vagy magánovi.
Aztat nem tudom, hogy akinek bölcsibe jár a gyereke és évközben betölti a 3. életévét azzal mi van. Nálunk évközben nem vesznek át gyereket a bölcsiből, csak szeptembertben lehet átmenni az oviba.

Mindenkinek, aki érintett az ügyben, azt tudom javasolni, hogy biztos, ami biztos érdeklődje meg a választott ovinál a dolgot, de mintha azt mondták volna hozzáértők, hogy ez egy rendelet, csak azt nem tudom, hogy városi szintű, vagy országos.

Sziasztok!
Zsuzsa

beababa
 
 

 
 

Beababa

... hát ez k...va jó... De akkor miért nem addig jár a gyes, amíg oviba lehet adni a gyereket...

Na az ilyen rendeletet hozókat legszívesebben arra kárhoztatnám, hogy minimálbérből éljen meg... de azt is minden évben csak szeptemberig kapja...
... mert ügye bölcsi nincs mindenhol... meg magánovi sem... az anyagi vonzatról nem is beszélve...
.... most még jó sok csúnyát tudnék írni... grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Ja, és még azt akartam írni, hogy ha vkit érdekel, hogy ezen a fórumon, ahol az ovi választásról volt szó, mi hangzott el, akkor el tudom küldeni majd e-mailben. Sajnos még nem olvastam az összefoglalóját, nem tudom, hogy mennyire lesz érthető ez, egy nem helyi anyukának. Ha sok általánosság lesz benne, akkor azt elküldöm bárkinek.

Zsuzsa

beababa
 
 


Rebi!
Nem akartalak felhúzni, én csak leírtam, hogy mit hallottam. Egyébként totál igazad van. Nincs mindehol nagymami sem.Kép

Zs.

beababa
 
 


Erika
Szegény Viki Kép
Csengusnak is orrfolyással kezdődött meg köhögéssel... rögtön elkezdtem neki adni Corizalya-t (vagy Coryzalia Kép .. inkább ez Kép) ... nálam eddig bevált, neki sem árthat alapon (homeopátiás cucc) ... az orrfolyás másnapra el is múlt, csak a köhögés meg a torokgyuszi maradt ...

... mondjuk a náthából legjobban az orrfolyást utálom, gondolom ezzel más is így van...


... most megyek és puffogok még az ovis dolog miatt...

Rebi

... ja... Levi ma 3x is elaludt egyedül, ici-pici nyekergéssel a kiságyban KépKépKép

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


No, akit érdekel, jelezze felém,mert van ugyan 1-2 helyi sajátosság az összefoglalóban, de szerintem nagyon sok általánosság is van benne, érdemes elolvasni.

Akit nagyon felidegesítettem az esti hozzászólásommal, attól elnézést kérek, mi is most hallottuk ezt kedden, ezen a fórumon.

Sziasztok! Zsuzsa

beababa
 
 


Sziasztok!

Menta, hajrá, és fáradtsághoz sok-sok: KépKépKép

Rebi, hajrá Nektek is az egyedüli elalváshozKép

Bogancsi, remélem, Tomi jól van!!! Várjuk a jelentkezésedet.

KÖszönjük még egyszer a gratulációkatKép

Megyek, megnézem a Laura-párja-féle topicot!

Pusza,
Beja
beja
 
 


BB: engem érdekel!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa, engem is érdekel! Bár nekünk azt mondták az oviban, hogy semmi gond, menjünk csak beiratkozni, azért jobb utánaolvasni a dolgoknak.

Menta! Kitartás! Belerázódtok hamar, már csak néhány hét és tudsz hosszabban pihenni!KépKépKép

Rebi! Hajrá egyedül elalvás!Kép Nálunk szinte mindig egyedül alszik el Peti, azt olvastam, ha minden igényük ki van elégítve, el tudnak aludni. Azóta erre szoktatjuk és elég jól működik!Kép

Zafi
zafi
 
 


Zafi!
elküldtem. Azért írtam, hogy mindenki érdekődjön utána, mert lehet, hogy csak nálunk, városi szinten van, ez, de mi van akkor ha esetleg országos szintű ez a szemlélet?

Zsuzsa

beababa
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
Merre vagy?

Köszönöm itt is a további drukokat. Holanp megyünk kontrollra, rmeélem minden okés lesz.
Vili is taknyos lett és estére belázasodott Kép Holnap hívom a odkit. Szorítsatok, hogy meggyógyuljon mire Tamra születik, ill. Tamara várja ki míg Vili meggyógyul Kép
Holanp kihívom a dokit. Különbne sejtem hol és mikor kaptuk el, egy anyuka tegnap kifejtette, hogy fertőző betegek a gyerekek már másfél hete tart (már pénteken is velük játszott áVili, akkro nem figyeltem), ráadás tudta, hogy terhes agyok, hogy méhen belüli fertőzésre gynakodnak nálam, és hogy nemsoká szülök és mindezt vigyorogva mondta a játszótéren. Azt hittem felpofozom Kép Kép Kép

Dzsili!
Neked külön kösöznöm, hogy leírtad hogy ovlt a fiaddal, abból is merítettem némi bízatást Kép

Menta!
Jobban vagy?

Ha már ennyire előre kerültem a táblázatbna a maradék cuccokat is behajíntottma a kórházi táskába. Reméelm még két hétig feleslegesen Kép

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Gorsi: nagyon sok szeretettel gratulálunk Roni érkezéséhez!Kép Nagyon örülök én is, hogy ilyen gyorsan megszületett a kislányod! KépKép

Beja: ugyancsak gratulálni tudok Eszterhez, úgy örülök neki is!Kép Nagyon szép arcocskája van, nagyon jó felvétel!Kép

Rebi: nagyon rossz lehet elszigeteltnek érezni magadat, abban igaza van Dzsilinek, hogy fel kell fedezni ennek az életmódnak a szépségeit is. Anno mikor Németországban mentünk ki, én is így éreztem magam, egy kis német vársokában laktunk tele buta némettel (pedig én szeretem a németeket, de itt nagyon hülyén viselkedtek). Jó pár hónapba került, na meg egy biciklibe, míg megszoktam a csendet, a nyugalmat, de a friss finom levegőt, a gyönyörű természetet is. Ha nincs internet biztosan megőrültem volna. Tehát, mikor már egy kis mocskos civilizációra vágysz, gyere netezni!!!!Kép

Zafi: Petike kicsit óriási, szerintem apjára hasonlít, ő is szép nagy ember, nem igaz?Kép Legalább lesz, aki megvédi a családban a nő tagokatKép Mentek néha a Feneketlen tóhoz, mikor? Virágokat csak nem a virágkiállításon vettél? Én is voltam, én magamat leptem megKép Én nem várok semmit a pasiktól, de utálom is a kötelező ajándékozási napokat, akkor adjon valamit, mikor szívből jön és magától eszébe jut. Az biztos, hogy nagyon jól esik, ha mégis egy férfi figyelmes és megadja a módját az ünnepnek, sajnos kevesen vannak.

Tikk: nem lehet könnyű tanárként mostanában, több barátnőm is tanár, hiszen ők lediplomáztak, nem úgy mint énKépKép Ők is hasonlókról mesélnek. Én csak magántanítást vállaltam és vállalnék, különben idegileg gyorsan feladtam volna/feladnám. Le a kalappal előtted!

Linato: na ez a leányzó elég ügyes a rosszalkodásban!Kép Nálunk is volt ilyen hét, hogy Dorka a létező leghihetetlenebb dolgokat követte el, szerencsére lehiggadt utána. Mostanában nagyon nehéz fegyelmezni Dorkát is, hiába emeljük meg a hangunkat, fenyegetm, üzletelek, akár rácsapok a kezére, nagyokat nevet a szemembe és csinálja azt, amit ő akar. Most már az apja is belátta, nagyon nehéz vele. Remélem hamar túlleszünk ezen a korszakon!

Szilvi: szurkolok, hogy gyorsan kész legyen a házatok, biztosan szép lesz! Milyen rajzokat tervezel a lányok szobájában és hogyan festitek meg? De jó, hogy Zsani már teljesen szobatiszta, nagyon ügyesek vagytok!

Dzsili: cikk? Nocsak, emailben elolvashatom? 2 fiú után szerintem nagy ajándék egy kislány az egész család számára (nem mintha a fiúkkal lenne bármiféle bajom!)! Teljesen igazad van, hogy a gyerekek ne feleseljenek a felnőttekkel, még ha nekik is van igazuk. Ha nincs tisztelet az idősebb iránt, akkor semmit sem várhatunk el tőlük...Kép Ennek ellenére sajnos anno én is mindig minden tanárral veszekedtem, bár nem káromkodva...

Zsuzsa: nekem is elmondták ezeket az ovikban, ahol voltunk körülnézni, de mindenütt azzal bátorítottak, hogy adjam be a jelentkezést, aztán majd meglátjuk mi lesz szeptemberre, mivel mindenki mindenfelé jelentkezik, még az is lehet, hogy marad egy hely...
Köszi az infókat! Sok-sok enrgiát a BNV-hez, milyen vásár/kiállítás lesz?

Edit: jaj, de jó jöttök haza!Kép Rikinek boldog szülinapot!

Bogancsi: örülök, hogy jobban van TomiKép, kár, hogy holnap már dolgoznod kellKép! Vigyázzatok magatokra!

Norci: holnapra mennek a drukkok!KépKépKépKépKép Minden rendben lesz meglátod! Hírt adjál majd magatokról!

Rita: jó, hogy optimistán állsz a dolgokhoz, tényleg a hozzáálláson múlik sok minden, jobb a pozitív energiákat vonzani!!!Kép Az afp-vel mi lett? Mikorra is vagy kiírva? Nevek?Kép

Erika: nátha miatti porszívózást én is utálom. Kép Nálunk azóta jobb a helyzet, hogy azt mondjuk Dorkának, hogy a cica (nagyon szeret egy kitalált cicát, akinek a nevében szoktunk mi(azaz én vagy a férjem) sűrűn nyávogni, hogy éppen mit csináljon Dóri) porszívózza ki az orrát, akkor nincs üvöltés. Vagy odaadjuk neki a szívókát és bíztatjuk, hogy ő magának csinálja, először megmutatjuk magunkon és utána ő jön. Lehet, hogy a porszívó hangjától fél vagy csak, hogy lefogod, próbáld a porszívót más helyiségben hagyni és nem lefogva leszívni az orrát, hátha nem ijed meg annyira. Remélem tudtam segíteni!KépKép

Nálunk nagy esemény történt, Dorkának vettünk egy nagy galériás ágyat, mert csak ezzel a változattal fér el a gyerekszobában két ágy. Tegnap összeszerelte a férjem, Dorka teljesen feldobódott tőle, fél 11-kor aludt el, de végülis a régi kiságyában kötött ki. Ma már többször gyakorolta a létrán a fel-lemászást és most fent alszik a nagy ágyban!!!!! Persze nagyon ideges vagyok, mert félek, hogy leesik, legurul... Az ágy nagyon jó, csak félek, hogy Dorka pici még hozzá. Gondoltam van 2 és fél hónapja, hogy megtanulja használni az ágyát, de most meg amiatt aggódok, hogy leesik és nyomorék lesz. Percenként megyek be hozzá, hogy lássam jól alszik-e....Kép Persze a férjem beszélt rá a nagyobb ágyra. én hiába próbáltam az egy mérettel kisebbet kérni, anyagi okok miatt ez a nagyobb a praktikusabb.
Most azon gondolkodom, hogy én is Dorkával alszom, de akkor meg sosem derül ki, hogy egyedül is menne az alvás odafent...Kép
Különben nagyon szuper lett a szobája.

Üdv: zsuzsiék
zsu26
 
 


Zsuzsi!
Azt mondják nálunk esélye sincs a gyereknek, mert tuti biztos nem lesz hely. Már előre félnek az ovi vezetők, hogy hány gyereket kell majd visszautasítaniuk. Nagyon sok a gyerek, rengeteg a kitelepült család, akik az agglemarációba (így kell írni?) települnek ki Pestről.
A kötős barátnőm kiállítása lesz (barátnőm tervezi, én és még többen kötünk). Kézzel kötött kardigánokat, pulcsikat állítunk ki. Ingyenes belépés, bárki jöhet.

Zsuzsa
Zsu

beababa
 
 


Zsuzsa!

Akkor meg marad még egy évet otthon vagy évközben kitartóan érdeklődök több oviban, hogy ahogy lesz üresedés Dorkát vegyék fel...
Őrjítő ez a helyzet.


Ja Eu-ról szerintem is több lesz az elején a pofára esés, mint a jó, talán annyi jó van a dologban, hogy Irországba és Svédországba majd lehet menni dolgozni, talán ott vannak szabad helyek az ovikban isKép Különben annyira nem vagyunk felkészültek, hogy az hihetetlen. Kérdeztem a postán, hogy akkor májustól vehetek-e Eurós bélyeget (ha pl. felbélyegzett borítékot szeretnék küldeni a német barátnőmnek), persze még a kérdést sem értette a kisasszony. Elviekben csomó áruházban, patikában és más helyen is lehetne Euróban fizetni, de ennek sem látom sehol a nyomát, hogy hogyan is... itthon az Eu-s csatlakozásra hívatkozva már megint emelik az árakat, mikor kint kisebbek az adók, nem lesz vám...
Persze jó lesz végre ismét Európához tartozni!!! KépKépKép

Szerencse, hogy kismama vagyok és már nem izgatom magam ilyeneken! Jó dolog a pelenkák bűvöletében élni!KépKépKép

Üdv: zsuzsi
zsu26
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa
Mia jövő héten megyünk beiratkozni majd akkor kiderül itt mi a helyzet, én bízom benne hogy ez csak nálatok érvényes helyi érdekeltségű rendelet,amit a kényszer szült, mert másként túl sok anyukáva tolnának ki.
Lesz így zsufi a bölcsikbe azt hiszem!
Nekem is küld el légyszi az összefoglalót szívessen elolvasnám.

Menta
Remélem a gyerkőcök azért jól vannak!
Ó én mindig meglepődésteljes örömmel olvastam a beszámolókat hogy a gyerekek alszanak meg esznek minden szép és jó......KépKép
Hát nálam főleg az első két hónap elég nyögve nyelős volt mindig, alig aludtam fárdt voltam, mégis toppon kellett lennem, mert a nagyobb/aknak is szükségük volt rám, egyszóval minden kezdet nehéz csak van aki szerencsésebb alvósabb a pindurkája /főleg éjjel/ mások meg kevésbé és többet talpalnak, estleges pocak fájás és hasonlók is előforulnak, de erre biztossan emlékszel még Helenáról, ha jól emlékszem őt vitted kendőben időnként poci fájás ellenszerként.
Sok-sok energiát küldök neked KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Zafi
Te Petid nem tegnap ünnepelt?
A profilképeden látszik csak igazán mekkora baba is, lassan elég lesz cipelni a popóját, aranyossak Rékával.KépKépKépKép

Zsuzsi
Ez a pelenka bűvölet ezért nem jelenti azt hogy minden mindegy ugye?????
Na azért, én is úgy gondoltam, nem gyagyák vagyunk csak anyukák, akiket igenis bosszantanak pont azok amiket olyan jól öszeszedtél.
Én annak idején arra szavaztam hogy lépjünk be és hurrá hajrá, egyedül úgy sem érünk túl sokat, de egyre jobban félek attól hogy momentán csak a rossz oldalát látjuk majd főleg akiknek nincs tervben hogy kitelepüljenek akárcsak időszakossan is vagy külföldre járjanak nyaralni.
Egyszóval mi lesz velünk itt kicsiny Magyarországban, ha a pelussal arra céloztál hogy ezen változtatni már nem lehet és hogy sodródunk az árral,nos ez igaz.
Gratula az ágyhoz, nem gondolkodtál hálóról amit csak le kell engedni amikor alszik fenn egyedül, így tutira nem pottyan le, ha nem kell meg össze lehet tekerni, ki kell feszíteni az ágy és a plafon közé, hátha nyugodtabban alszol.
Le is tud mászni Dorka az ágyáról egyedül?
Napsi csak kiabál szerencsére nem indul el egyedül, bár nálunk tiltott dolog csak akkor mászhat fel ha a tesók is ott vannak.
Apuka könnyen beszél ritkán kellnek többnyire a gyerkőcökhöz naná hogy nem kap szívgörcsöt majd anya szalad ha gond lenne.
Valózínűlg kitűnően fog aludni és nem lesz semmi baj, de azért írtuk többen is anno Bejának hogy inkább alacsonyabb ágyat készíttessen, mert jobb a biztonság. Szerintem hamar megszokja, meg a közlekedést is, csak hát neked rossz mert addig is ott állsz mellette aggódva.
Elküldöm a cikket neked azért nem egy durranás.

Norci
Hát ez az hogy ilyen felelőtlen anyukák vannak fertőző gyereket közösségbe vinni???
Hajrá, hajrá továbbra isKépKépKépKépKépKépKép
Vilikének extra gyógyik még hogy hamarabb gyógyulgasson!KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Eszter
Vikinek is jobbulástKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
Én nem szoktam leszívni Napocska orrát, kifejezetten retteg tőle és bármit próbáltam csak még jobban ordít amitől még több trutyi lesz tehát...de Zsuzsi praktikái nagyon jók, igaz az is hogy olyan megfázása nem igen volt mióta nagyobb lett amikor nagyon taknyoska lett volna,neki a torka fájt néha köhögött meg van némi orr folyás is de ez leginkább este zavaró mert eldugul a kis orra.

Laura
Megnézem mindjárt mit talált ki a párod!

Edit
Ezer bocsi hogy ilyen figyelmetlen voltam tegnap így már csak utólag de:
[color=#119911]</font>
Kép

Puszi: Dzsili és Napsugár
dzsili
 
 


Egy kis elmaradás tegnapról:

Riki! Nagyon boldog 2. szülinapot!
Kép
Petiknek nagyon boldog névnapot!
Kép

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Rikinek boldog szülinapot!
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Riki! Boldog 2. születésnapot! Kép
márti
 
 


Sziasztok!

Edit: Rikinek nagggggyon boldog szülinapot kivánunk Tomival együtt!!! Öregszik &#337; is Kép Kép Kép

megyek, pusz.bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Rikinek boldog szülinapot!Kép

Sziláék
szila
 
 


Rikinek mi is BOLDOG SZÜLINAPOT kívánunk! KépKépKépKépKépKép

Rebiék

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Rikinek nagyon boldog születésnapot kívánunk.KépKép
linato
 
 


Rikinek boldog szülinapot!

PEtiknek boldog névnapot!


Most jöttünk meg ctg-ről meg a dokitól. Végre normális ctg-t produkáltunk Kép Kép Kép és az uh-n továbbra is rendben volt minden, keringés is okés, Tamara szívecskéjével továbbra sem találtak semmi problémát Kép Kép Kép
Egy órát volt rajtma a ctg Kép nézték Tamarás alvás, mozgás közben, engem ülve, fekve, stb.
A szülésznő mondta, hogym ásnál is előfordult ilyen, eszembe jutott, hogy mi van ha csak gép nem volt tökéletes.

Jövő héten néznek szerdán is pénteken is megnéznek minket.

Vili is javulgat ma teljesen láztalan, így csak telefonon konzultáltam a doktornővel, neki is mondtam Tamarát is, mondta előfordul ilyen, amit nem tudják mitől, de ha megszületett meg kell nézni a szívecskéjét. Remélem a kontrollokk után ezt is u.úgy elfeljthetjük majd, mint Vilinek a vesetágulatát.

Norci
norci
 
 


Norci!
De jó!KépKépKépKépKépKép Vilinek millió gyógyKépKépKépKépKépKépKép, hogy egészségesen várhassa a hugit!
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Norci: örülök a jó hírnek!Kép Gondolom megkönnyebbültetek, most aztán tessék gondtalanul élvezni a hétvégét ! Vilinek mielőbbi gyógyulást kívánunk! Tücsök Zenén hiányoztatok mindenkinek, de leginkább Zsuzsi néninekKép

Ágy sztorim úgy zárult, hogy átmentem Dorkához aludni, így én alig aludtam, de végig követtem, hogyan is alszik. Most meg Dzsili-féle hálót szerelünk, azaz szerelnénk, csak az obiban vett furó éppen nem működik, így megint este lesz valami ebből az elalvásból, szegény férjem most reklamál...Kép

üdv: Zsuzsiék
zsu26
 
 


Norci!
Örülök, hogy jó lett a CTG! Kellemes hétvégét, Vilinek jobbulást.Kép
linato
 
 


Sziasztok,

Boldog Szuletesnapot Riki!
Kép

Minden Petinek Boldog Nevnapot!

Gorsi!
Gratula Ronihoz! Jo egeszseget, sok tejcsit!

Norci!
Nagyon jo hir! Kép

Andysj
andysj
 
 


Sziasztok!

Rikinek boldog szülinapot, kicsit megkésve!KépKépKépKépKép

És BSzilvi Petijének pedig előre boldog szülinapot!KépKépKépKép

A mi Petijeink nem most tartják a névnapot, hanem augusztus 1-én, nincs is benne a naptárban, csak a nagyon részletesekbenKép

Zafi
zafi
 
 


Sziasztok Lányok!

Edit: Rikinek boldog 2. szülinapot kívánunk!!!

GOrsi: hatalmas gratula Ronihoz és a villámszüléshez, nagyon jó egészséget és sok-sok tejcsit kívánok!

Hát, akkor az új fórumról:
szóval az úgy volt, hogy panaszkodtam Apának, hogy jó lenne egy olyan helyen levelezni veletek, ami olyan, mint a babanet, csak nem lát minket a külvilág. Erre megcsinálta, és már napok óta nyaggat, hogy szóljak róla nektek.
Igen ám, de én előbb szerettem volna a véleményeteket kikérni.
Coryval is szerettem volna előre megbeszélni, mert a magánbeszélgetéseinket neki köszönhetjük, eddig az ő kezébe adtuk ezt.
Meg hát Szila férje is egy hasonlón dolgozik, gondoltam, majd azt használhatnánk...
Úgy láttam (remélem, rosszul), hogy mintha kicsit feldarabolódna a társaság: van, aki ide ír, van aki máshova, van aki sehova...
Szóval nem tudom, alkalmas-e ez az új fórum arra, hogy MINDENKI odaírjon, és ott újra együtt legyen a társaság...
Szerintem valamelyest egyesíti a babanet megszokott formáját a lista privát jellegével, nem tudom, nektek tetszik?
Mi legyen?

Menta: tudom, hogy nem tőlem kérdezted, de a Budapesti Piacban találtam egy hirdetést, biocsirkehúst hirdetnek. Mi rendeltünk tőlük (boltjuk még nincs), és valóban szép volt a husi, nehéz, tömör, más az állaga, mint a megszokottnak. Hihető, hogy nem növekedésserkentőkön meg hozamnövelőkön nőttek föl ezek a pipik. Nem tudom, ettél-e tanyasi csirkét, de ez tényleg hasonlított hozzá. Én rendkívül bizalmatlan vagyok, de ez a husi tetszik. Egyedüli kétségeim a tojással voltak: hát, eléggé sápadtak. Túl sok zöldet viszont sajnos nem láttak ezek a csirkék.
Ja, és árban kb. 20-30%-kal drágább, mint máshol. (Tehát nem kerül a duplájába, mint a bevásárlóközpontokban a bio-dolgok.)
Biofarmx express: ... (na, a telefonszámukat persze elkutyultam valahova, de szerintem a Bp-i Piacban állandóan hirdetnek).

Márti: hol vagy? Régen nem írtál már! Menta kérdése engem is nagyon érdekel...

Norci: ez izgalmas, most már ti vagytok a figyelem központjában... Kép Fú, továbbra is drukkolok nagyon nektek, hogy minden rendben legyen veletek!!! Kép Kép Kép
Ez a játszótéri kismama engem nagyon kiakasztott. Kép

Linato: hát, jó idegrendszered van... Kép

Bogancsi: de jó felőletek is csupa jót hallani!!! Kép Kép Kép

Képzeljétek, ma volt Toncsi keresztelője!!! Kép Kép Kép
Nem volt nagy vendégség, csak a keresztszülők voltak meg az én szüleim. Bensőséges hangulatú volt. Kép Toncsi pedig hős volt, nem is sírt egyáltalán, sőt, még gagyogott is közben az Atyának. Kép

Tikk: hát, őszinte tiszteletem a pedagógusoknak! És ezt teljesen komolyan mondom. Az is nagy baj szerintem, hogy hiányoznak a férfiak erről a pályáról, de az oka maximálisan érthető. Kép

Zsuzsi: fényképet láthatunk Dorka szobájáról? Készen vagytok már a hálóval? Imádott gyermekeim már régen alszanak, de mozgalmas napjuk volt és Romi nem is aludt délután.

Sziasztok: Laura+Romola+Toncsi
p_laura
 
 


Kitöröltem véletlenül, amit eddig írtam, bravóKép

Riki, nagyon boldog 2. születésnapot kívánunk! Kép

Petik, aki ma ünnepelnek, boldog névnapot!!! Kép

Norci, nagyon örülök a jó híreknekKép HuhhKép

Laura, szia!
Új fórum:
Tudom, az én hibám, hogy a másikat, a prímlistát egyáltalán nem ismerem, nekem az már hallomásból is időigényesnek hatott, és azt is tudom, hogy az is az én hibám, hogy ki sem próbáltam, hogy valóban eléggé időigényes-e, mint ahogy azt én gondolom...
Ez a babamediás viszont nekem tetszik, hasonlóan könnyen kezelhetőnek látom, mint ezt, a babanetet.
Sajnos, nekem annál több időm nincs, minthogy 1-2 naponta felmenjek egy fórumra, végigolvassam a hozzászólásokat és írjak is valamit. Kettőt vagy hármat viszont kizárt, hogy követni tudjak, ezért várom a fejleményeket, hogy "megyünk-e" a babamediára vagy sem. Ha mennénk, jó lenne, mert a prímlistához hasonlóan az is egy titkos fórum, amit csak mi, akik regisztráljuk magunkat, olvashatunk. Így ott is megoszthatnánk azokat a gondolatokat, amiket egy nyilvános fórumon nem tennénk.
Ha nem lesz a babamediából semmi, fejet hajtok előtte, akkor majd igyekszem a prímlistára bekapcsolódni, ha még lehet és beférek oda...

Sziasztok, most megyek, mert nagyon álmos vagyok,

jóéjt mindenkinek!

Beja
beja
 
 


Sziasztok!

Gorsi! Hatalmas gratula a kislányotokhoz! KépKépKép Nagyon várom a képeket! Kép

Rikinek boldog szülinapot kívánunk mi is! Üdv Riki a kétévesek táborában! KépKépKép

Dzsili! Tökéletesen látod az Anyák napja lényegét. Ez rólunk szól, s a fickóknak igenis illene kinyitniuk a szemüket amikor sorra veszik az ünnepelteket a családban.
Remélem azért szép lesz az ünnep mindenkinek. Én reménykedek, hogy legalább a szűk családon belül olyan lesz, amilyennek képzelem.

Szilvi! Köszi a drukkot! Kép Tudod, nekem ez volt mindig a nagy álom. De ha fiúcska lesz, akkor meg lehet, hogy olyan álmom fog teljesülni, amiről még nem is tudok. Kép
Nagyon édesek a lánykáid! KépFantasztikus a hasonlóság közöttük!
Még falat csiszolni is van időd? Hűha, minden elismerésem!

Zsuzsa! Küldd már el nekem légyszíves az ovis összefoglalót, hadd edződjek a dologhoz. Kép

Norci! Gyógyok mennek Vilinek! Mire megérkezik a hugi, kutya baja se lesz, meglátod! Kép
Szupi a ctg!!!! KépKép Remélem, most már kezdesz megnyugodni.
Tényleg hihetetlen, hogy máris Érted izgulhatunk! Kép

Zsuzsi! Az AFP-m (a második) kész lett, 0,8 az érték. De mivel nem időben vették le, értékelhetetlen. A genetikai uh-n minden okés volt, ez az én kis kapaszkodóm most. Szeptember 5 a nagy nap. Kép Már nagyon várom, úgy hoznám haza a Picurt! Kép Nevek? Hát eddig az, ami maradt a Nelcsi idejéből. Fanni vagy Ádám. De ebből még bármi lehet, még nem nyaltuk át az utónévkönyvet. Bár Nelcsinél is annak idején a kórházba menet is még fixálgattuk. Szóval nem kapkodjuk el! Kép
Szupi lehet az ágy, s a háló tényleg jó megoldás. Nincs képed az ágyról? Dorkáék egy szobában lesznek?

Magunkról: Nelcsikém ma hajnalban kelt, lehet, hogy a foga kínozza? Tegnap hőemelkedése is volt délután, aztán semmi. Ez választ adna a délutáni nem alvásokra is. Ma babakocsival indultunk bevásárolni, elaludt benne. Olyan édes volt, nagyon régen nem csinált ilyet. Kép Holnap megyünk majálisozni, délben piknikezünk valahol, este meg szalonnasütés lesz. Nagyon ránk fér már egy kis családi program, a férjem hónapok óta csak dolgozik, dolgozik...így csak a hátát látom, ahogy a számítógépnél ül. Minden második kérdésemet hallja csak meg. Kép Kb 2 hétig tart még az állapot, hát én már vágom a centit. Kép

Rita
krita
 
 


Sziasztok!

Na végre eljött ez a pillanat, európaiak lettünk!!!!KépKépKép
Nagyon örülök és remélem, hogy végre vége a nyögvelős időszaknak és gyermekeink egy színvonalas légkörben nőhetnek fel!
Jó napot mindenkinek!!!KépKépKép

Üdv: zsuzsiék
zsu26
 
 


Laura, Rita:

Ime egy kép Dorka ágyáról, sajnos nem tudtam lefotózni jól, mert kicsi a szoba. A lényeg, hogy Dóri ágya egy galériaágy és alatta van a kiságy (Emma ágya), így maradt még elegendő tér a játszáshoz. A hálót reggel szereljük, nem mertünk este 7 után fúrni, így ma rábeszéltük Dorkát, hogy a régi kiságyában aludjon.Kép
Kép

Rita: genetikai uh-on nem derült ki a neme vagy ti nem akarjátok tudni? Nem is sejted?Kép Ma a játszótéren kihozták az összes tavasszal született kistesót, mi pocakosok nagyon irigykedtünk, hogy ők már kezükben tarthatják a babájukat. Én is megőrülök már, hogy láthassam a kiskisasszonyt!Kép
Férjed nemsokára felszabadul, addig legyél türelemmel, biztosan őt is nagyon zavarja a helyzet, a piknikezés nagyon jól hangzik, mi is megyünk Dobogókőre, csak jó legyen az idő!!!KépKépKép

Beja: jövő héten már tényleg megszeretnénk látogatni az üzletben! Ha túl vagyok az ovis jelentkezéseken, megyünk Dórival !Nagyon szép név az Eszter, illik Bálinthoz nagyon. Örülök, hogy már itt tartunkKép

Üdv: Zsuzsi
zsu26
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi! Nagyon tuti az ágy!Kép Biztos hamar megszokja Dorka és akkor már nem kell aggódnod.
Múltkor kérdezted, hogy járunk-e a Feneketlen tóhoz. Hát nem. Nem merek olyan messzire egyedül elmenni, meg ott olyan sokan vannak mindig, hogy félek, hogy nem tudok figyelni a Rékára is meg a kicsire is. Van itt a közelben egy játszó a 10emeletesek között, oda szoktunk menni. Nincs sok minden, de van csúszda meg homokozó, az már elég. Majd ha már a Petike is tud játszózni, akkor....Kép
Ami a csatlakozást illeti, én eddig is európainak éreztem magam... kicsit sértőnek is éreztem, hogy azt mondták, most már európaik vagyunk. Eddig mik voltunk???
Na mindegy.

Réka elment nagyizni, úgyhogy beterveztem egy óriási sétát délutánra, remélem ez a szép napos idő kitart!Kép

Szép hétvégét mindenkinek!

Zafi
zafi
 
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok, hogy így velem vagytok és köszi a toávbbi szorításokat értünk!

Zafi!
Magmat én is európainak érzem, de kicsit szkeptikus vagyok, mert pár dolgot még balkáninak érzek itthon pl. apukám kórházi esete, vagy ha bemegyek egy nyilvános wc-be, vagy a munkahelyemen hozott irracionális döntéseket (zárójelben megjegyzem egy minisztérium) stb, és attól, hogy EU tagok lettünk sok területen még egyáltalán nem változik semmi, akár mekkora csinadrattávla ünnepelünk. Most már muszáj lesz az elamradt területeken is felzárkóznunk, enenk a gyorsabb ütemében csak bízni tudok.

Laura!
Gondolhatod engem hogy kiakasztott a játszótéri kismamai, brrr. Igaz ez a kevésbé zsúfolt játszótér és télen ha Vili picit beteg volt én is odavittem, de csak ha senki nem volt. Különbne viszonylag közel van a Duna-part ahova ki lehet menni biicklizni motorozni, hajókat nézni, vagy még közelebb a vasút mellett van egy töltés, inenes? oldalán zsákutcával ahová szintén el lehet menni vonatot nézni, motorozni, stb, Szóval olyna környék, hogy még egy beteg gyerk?ccel is b?ven meg lehet találni a leveg?zés módját, anélkül, hogy az unalmas lenne számára. Csak sokkal egyszer?bb kicsapni a kölköket a játsz?térre leülni a padra ott beszélgetni meg cigarettázni Kép

Fórummal kapcs. amit írtál egyetértek.
Na ébredt Vili mennem kell.

Norci
norci
 
 


Sziasztok!
Ha igaz, megújult a profilom!
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Borcsa! Nagyon édesek! Luca úgy néz ki, mint egy Götz-baba! Kép Most látom, te is Vészhelyzet-rajongó vagy. Kép

Engedjétek meg, hogy utólag gratuláljak:
Rikinek a második születésnapjához!

Bejának Eszter-kislányhoz!

Mentának cuki KisGyőzőhöz, továbbra is nagyon szorítva!

<font color="ff0000">GOrsinak Ronihoz,
és kívánok mindkettejüknek jó egészséget, sok tejcsit, valamint boldogságot a négytagú családhoz!!!</font>Kép

Zsuzsi! Tök jó az ágy!

Jó éjt mindenkinek,
Heni
gesztenye
 
 


Majd'elfelejtettem, pedig "druszám" (vagy hogy is mondják ezt):

BSzilvi Petijének is nagyon boldog második születésnapot kívánok!!!

Puszi,
Heni
gesztenye
 
 


Sziasztok!

BSzilvi: Mi is boldog szülinapot kívánunk Petinek!Kép
Hogy vagytok? Vezetéssel hogy állsz?

Norci: a játszótéren dohányzó szülőktől szoktam kiakadni, néha-néha még rájuk is szólokKép Vili jobban van már?

Bogancsi: hogy vagytok? miért lett Tomi ennyire rosszul, mit mondtak a dokik? Ballagás mikor lesz, mit kap a nagylányod?

Borcsa: jaj de szép lányaid vannak!Kép Nagyon jó ez a kép! KépKépKép Mi lett a tüntetéssel a játszótér miatt? Luca megy majd oviba?

Én most nagyon optimista vagyok, úgy érzem egy korszaknak vége lett és mostantól jobban várhatjuk a változásokat. Természetesen én is európainak éreztem magam eddig is, csak sajnos külföldön nem ezt kaptam, most remélem ez a hozzáállás is változik. A külföldi tévéadókat nézve, a régi eu-s országok nagyon pozitívan állnak hozzánk, ez megnyugtató. A svédek felajánlása is nagyszerű dolog, remélem a többi ország is hamarabb enged a szabad munkapiac áramlással kapcsolatban. Nekem jó érzés lesz úgy átkelni a határokon, hogy végre az Eu-s kapuhoz kell mennem és a bevándorlós hivatalnok nem kekeckedik velem. Csak a határontúli nem eu-s magyarok miatt szomorkodok, nekik most biztosan sokkal nehezebb lesz minden...

Zafi: kár, hogy nem jártok a Feneketlen tóhoz, szívesen megkukkoltalak volna benneteket. Végülis melyik oviba jelentkeztek?

Most Dorottya a nagyágyban alszik, hálóval ki van biztosítva, remélem éjszaka nem indul el, marad az ágyban. Már megtanítottam neki, hogy a lámpácskáját kapcsolja be és szóljon, a létrán is tud már egyedül közlekedni, remélem félálomban is emlékezni fog ezekre.

találtam egy idézetet holnapra:

"Igy élsz a mában és jővőben,
minden gyümölcsben, ami érik...
visszük, visszük az élet lángját.
Anyám, anyák a végtelenségig!" (Várnai Zseni)


Jó éjt!
Zsuzsiék
zsu26
 
 


Minden édesanyának nagyon szép napot kívánok mára!!! Kép

H.
gesztenye
 
 


Mándy Stefánia
Anyának szóló

Almafa, körtefa,
csipkefa, hárs -
este is reggel is
mind haza
vársz.

Ha közel, ha messze,
ahol csak járok,
világok végibül
hozzád
találok.

Hó rebben, vad fagyok
zeng a vihar -
egy gondod: hol vagyok,
nem ér-e
baj?

Árván ha kint állok
tél közepén,
tenéked kiáltok,
üzenek
én.

Tűz a nap, forróság,
árnyad terül,
tiednél jobb jóság
sose
kerül.

Nem látom, hol vagyok,
merre az út?
Akinek hold ragyog,
mind haza
jut.

Ébresztőm, altatóm,
rigattató,
tűnt dalod hallgatom,
most lennék
jó.

Kisgyerek, nagy gyerek,
ott legyek nálad,
ha bú ér, ha öröm,
csak haza
várlak!
gesztenye
 
 


Sziasztok!

Bszilvi Petijének Boldog szülinapot kívánok!

Mindenkinek boldog anyáknapját!

Zsuzsi!
A cigarettázókra én is rászólók, de most már azokra is ráfogok akik betegen behozzák a gyekőcöt a térre!

Vili köszi jobban van, csak m annyira rekedten ébredt, de az orra nem folyik továbbra is eszik, visoznt most nekem fájdult meg picit a torkom. Remélem csak hideget ittam és ne Vilitől kaptam el, hiszen most antibigyóval tömnek Kép Reméelm Tamara tényleg kivárja míg túl leszünk ezeken.

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Szeretnem utolag megköszönni az utolagosKép szülinapi köszönteseket!

GOrsi!Oriasi gratula Ronihoz!KépKépKépSok boldogságot és sok-sok tejcsit kivanok!

Tegnap este értünk haza,Riki elég jól viselte az utat.Én kevésbé,mert nagyon fáradt voltam.37 orat voltam ébren egy huzamban.

Nagyon szép napot kívánok mindenkinek Anyáknapja alkalmából!!!

Edit
edith16
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy szó nélkül tűntem el, de váratlanul úgy alakult, hogy elutaztunk a szüleimhez. Olyan hirtelen derült ki, hogy megyünk, hogy összecsomagolni is alig volt időm. Kép Dilis népség vagyunk... Kép Végül maradni is sokkal tovább maradtunk, mint ahogy eredetileg terveztük, de nagyon jól éreztük magunkat. Különösen Lacika élvezte a szabadságot, a nagy kertet, meg a nagy...szülőket. Kép Egész úton hisztizett hazafelé, hogy "Papa! Papa!". Kép Nem mondom, nekem se volt túl nagy kedvem hazajönni... Kép

Most rohanok, vacsit is kellene csinálnom, meg a mosógépet is meg kell tömnöm, mert már minden ruhánk a szennyesben (és körülötte Kép) van. Remélem, hamarosan utólérem magam az olvasással. Kép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok,

BSzilvi,
BOLDOG SZULETESNAPOT PETI!

Ide most egy aranyos gif jonne, de sajna nem a sajat gepemrol irok. Kép

Boldog Anyaknapjat mindenkinek!

Andysj
andysj
 
 


Sziasztok!

Edit Rikijének és BSzilvi Petijének
[color=#ff0000]

Sztigris és a 2 huncutkaKép
sztigris
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönjük a szülinapi jó kívánságokat!

Lányok!
Ugyen az új fórumon újra együtt lesz a csapat, mert ez az ide-oda irogatás nekem nem megy.

Sziasztok

Szilvi és Peti
bszilvi
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gratulációkat!
Most csak bejeletkezek, hogy hazajöttünk. Kép Roni a születési súlyával jött haza, a cicim totál kivan, de amúgy jól vagyunk. Kép A szülésről csak annyit, hogy a napközbeni 10 percesek este 9-ig tartottak, még szünetelt is egy kicsit, de nem fájt igazán, aztán valamikor a meccs 1. félidejének végén kezdődtek az igazi 6-7 perces fájások , bő 4 ujjnyival értünk be, burokrepesztés és még egy picikét labdára ültem, aztán meg már nyomtam is. Tul.képpen a burokrepesztéssel kezdődtek igazán a fájások, onnan max. félóra lehetett Roni születéséig. Szóval amilyen lassú és kínlódós volt Peti születése, olyan gyors volt Ronié. Még jó, hogy a dokim volt ügyeletben, különben nem ért volna be. Kép Gátvédelem mellett repedtem, mert olyan pikk-pakk jött a lány, de minden okés.Kép

Norci
Drukkolok, hogy nálatok is minden rendben legyen!Kép

Majd igyekszem jönni, de fogalmam sincs, hogy mikor.

Üdv: Gorsi
gorsi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: