Új privát üzeneted érkezett!

ÉLjen!
Isten éltesse a kislegényt! de jó, hogy már itthon is lehettek!

az én pocaklakóm túl jól érzi magát odabennt, éjjel még jósló fájásaim sem voltak, pedig úgy szeretném már a karomban tartani!
bette
 
 


Sziasztok!

Gratulálok Mamic! Szép nagy baba lett! :)

Ma voltam nst-én, tele vagyok fájásokkal,a legkisebb a 60 volt a legmagasabb 90-100 is volt, bármit is jelentsen ez. De annyi biztos hogy piszkosul fájt és fáj is azóta. Majdnem bent fogtak a kórházban, annyi szerencsém volt hogy nem volt ott a dokim, így kiengedtek azzal hogy majd holnap mehetek reggel a szülőszobára, ha addig nem jön ki a lányom. Most szenvedünk rendesen, de majd csak kijön már.
ketrin1987
Kecskemét
 
 


de jó, hogy már úton van!
sok erőt! szép szülést neked!
bette
 
 

 
 

sziasztok!

Megszületett Johanna 3380 gr és 49 cm. jah és áprl 27én. Éppen amikorra kivoltunk írva. :) Tudta mikor kell jönnie :P Bár már elindult 26-n. de sebaj. Majd a későbbiekben leírom mi hogy volt rendben :)
Mamic nagyon örülök a hírnek, sok erőt mindenkinek és boldog babázós órákat!
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


Kedves Kiskacsa!

Gratulálok Johanna születéséhez! Jó egészséget mindkettőtöknek!

Üdvözlettel:

Zita
pzita
 
 


megszületett Bernát is!
máj.1jén este mentünk be a kórházba, máj.2án 0.40kor született meg a lehető legtermészetesebben, minden beavatkozás, sérülés nélkül. nagyon tündéri kislegény!

jó babázástmindenkinek!
bette
 
 


Sziasztok!
Jó nagy itt a pangás :) Remélem azért még visszatértek és csak a kezdeti babázás és lábadozás időszakának köszönhető ez a nagy csend :)
Nos a csendet akkor megtöröm egy "élménybeszámolóval" :D Fájdalmas és bizonytalan volt minden. No de leginkább fárasztó.
Azt gondoltam a harmadik még könyebb lesz ,mint az első kettő, ami lehet így is volt, de volt néhány tényező ami kedvezőtlenül befolyásolta a "hatást" :)
Először is szerdán éjjel azaz 25éről 26ikára virradó éjjel kezdődtek fájások amikről szintén nem tudtam eldönteni h lesz e belőle valami de gondoltam közel vagyunk a kiíráshoz meg fáj is rendesen így fekve, hát felkelek s tevékenykedek, meg ne zakkanjak a pecek számolásában, meg Lídiánál is bevállt a tevékenykedve sétálva vajúdás, mert jól tágultam. 2:45től kezdődtek és én iolyan 3:30körül kikeltem kimnetem reggelizni, és pakolásztam a konyhában. Ekkor azt hiszem 10 percenként jöttek, de viszonylag erősnek tűntek. Nos a férjem is kijött 4:30körül mert ő meg készülődött a munkába, mondtam is neki ma szülni megyünk lehet szóval nem fogom hívni csak ha menni kell. :)
Telt az idő 6óra fele, mintha ritkult volna és 6.30ra "teljesen" leállt. gondoltam lefekszek egy 15 percre, mert utána ébresztem a fiamat, és gyors elviszem az oviba (ha bírom.. :) nah de elaludtam és aludtam egy órát. Jó kedélyüen keltem... csak fáradtan,mivel éjszaka sem aludtam túl jól. Elmentünk az oviba majd mikor hazajöttünk akkor is mintha jöttek volna a keményedések, de nem is számoltam a perceket úhy készültem ma akkoris szülni fogunk. Hátha agyban dől el minden :)))) Kellően lefárasztottam magam, szerintem máskor normális állapotomban is egy hét alatt csinálok meg annyi mindent mint aznap. Tömören: (mostam három adag ruhát, kiterítettem, beszedtem összehajtogattam, lemostam az összes ajtót, letakarítottam a hűtő és fagyasztó ajtaját, a konyhát rendbetettem, pultot, a sütőt kisikáltam, konyha i kisgépeket letakarítottam, volt amit eltettem, ne legyen elöl. Sütettem egy kenyeret a géppel :))) elpakoltam egy csomó ruhát, játékot, porzsívóztam mindenütt és felmostam. no meg nyáriasítottam a kandalló könrnyékét, és a virágok leveleit is letörölgetttem :) Ennyi.. :D :P :) TöMöREn. :)) )
aztán délután mondom csak kéne pihizni egy kicsit mert nem lesz erőm szülni, aludtam egy órát majd 3:10kor (azért emlékszem így mert akkor jött haza a férjem) elkezdőtek újra rendszeresena fájások 5 percenként. no meg délelőtt én felhívtam a szülésznőt mmondtam neki mire számíthat, hogy valószínűleg vmikor menni fogunk :)) aztán délután ő is hívott 6előtt, s mondtam neki h kb 3 órája nagyjából rendszeresen 5 percenként jönnek. Aztán mondta, hogy ha nem szűnik akkor azért jobb ha megyünk, nehogy elszórjuk azt a gyereket az úton.
Nos este 8 után indultunk el az amúgy 30 kmre lévő kórházba amikoris már TOTÁL bizonytalan lettem mert mintha gyengültek volna meg ritkultak volna. De már nem akartam visszafordulni , mert addigra a szűlésznő is már tudott róla h megyünk, meg a gyerekek is mamához lettek szálllítva (bár senki nem tudott semmit, gondoltam ne vaklármázzunk). 9 körül megérkezhettünk, megvizsgáltak, és mondták, hogy hát bizony ez lehet téves riasztás, mert a méhszáj az biza oldalra áll és csak bő egy ujjnyi vagyok. A doki is megnézett az éppen ügyeletes, ő is annyit tanácsolt h apuka nyugodtan menjen haza, anyuka meg sétáljon egy két órát ha van vmi szóljanak ha nincse feküdjenek le :P
Mondanom sem kell elkapott a bőgés, még ott a doki és két szülésznő előtt.... :-/ cikiiiii :roll:
Apa hazament, anya megpróbált lefeküdni, mert azt beszéltük az épp ott lévő szülésznővel, hogy inkább pihizzek ha lesz vmi úgyis észrevesszük. Aztán 11:20kor újra kezdődtek a fájások, amik előtte szinte teljesen kiritkultak leálltak. és fél kettőkor már 2-3 percenként jöttek, de csak annyi változás volt h a méhszáj középre jött :)
ekkor hívtuk be a saját szülésznőt, és ekkor apa még itthon szunyókált. majd szintén ritkulattak 5 percesre, de nem erősödtek nagyon. És nem is tágultam. sétálgattam fel s alá hátha... majd a szülésznő is próbált rásegíteni... :)
8kor jött a "dokim" aki ugye megmondta h csak ha délelőtt szülök. Rá is kérdezett a szülésznő h doktorúr akkor szülhetünk nála.. mire ő. hanyagoljuk már most ezt.. :O ::O DE csak Megnézte a ctgs papírt s közölte ezek nem szülési fájások CSAK jóslók. Nah kössz... :O közben mondta neki a szülésznő h nah de doktor úr eg méhszájat nézzünk már...azt mondja nah jóóó megnézte mondta h bő két ujjnyi sétálgasson és 9kor burkot repesztünk.
meg is volt a repesztés 9kor, de nem nagyon akartam tovább tágulni meg nem is sűrüsödtek... de erősödtek legalább. Nah nagy nehezen 10:15kor kaptam oxitocint akkor voltam éppen 3ujjnyi, és alig pár féjás mondtam h jön a baba, alig tudták szétkapni az ágyat alattam. 45re meglett Johanna :)
De ekkor már iszonyatosan fáradt voltam remegtek a lábaim, és alig bírtam a lábam is odébbtenni. Szóval így bújt ki a legkisebb hercegnőnk :)
aki jelenleg nagyon huncut, és nagyon mohóó, rengeteg levegőt nyel így a hasa is fájdogál elég sokszor.
kinek hogy eszik a babó, hogy bírtok a nagyobbal/akkal? tesvérféltékenység? mennyiket esznek a babók? és vajon mennyit kell enniük?
Nekem 75-105 között :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 




Bette!

Gratulálok! Örülök, hogy Bernát a ilyen nyugodtan érkezhetett a világra.

Kiskacsa!

Jó, hogy jelentkeztél. Az élménybeszámolód alapján kalandos volt az út a végkifejletig.

Jó kérdés a vajon mennyit kell enniük című. Erre nincs egyértelmű válasz. mert nem mindegy, hogy 8-szor vagy 18-szor kerül mellre egy csecsemő. Ennél egyértelműbb lehet, ha kizárólag anyatejet kap egy baba és még nincs 4 hetes, hogy ha minden 24 órában van legalább 3 kakis pelenkája és legalább 6 vizeletes. (A székletes pelenka azt jelenti, hogy nem egy puki nyomnyi a mennyiség, de nem is kell elől-hátul nyakig kakisnak lennie.)

Jó babázást!

Zita
pzita
 
 


Szia Zita!
köszi a választ. igen ezt a pellusos témát hallottam már, bár nincsen meg a három kakis pellus... és a 6 pisist sem tudom megítélni.. :) Akár mindig kicserélhetném, mert nyílván nem száraz, de két etetésenként cseréljük, kivéve ha kakis. akkor "azonnal".
Apropó ha majd vki jelentkezik.. :) :P Akkor kérdezném h ki mikor teszi tisztába a gyerkőcöt, mert ugye a kórházban azt mondják hogy etetés előtt kell, most megfogadtam h így is csinálom... hátha "jobb" anya leszek, és nem zaklatom fel a gyerkőcöt, nemmozgatom meg és n em jön ki emiatt a kaja belőle... (hozzáteszem olyan óvatosan csinálom, h ettől tuti nem jön ki.. :) :P )
de pl mikor este kakil, hát én biza nem hagyom benne a kakiban. Tegnap este pl, pont fürdetés után kétszer is kakilt, és etetés után voltunk, mindkétszer ki kellett szedni.. nagy adag volt ráadásul mindkettő :) :P

Nekem most elég kimerítő éjszakám volt. Azt mondta doktornéni h babona a puffasztó étel, meg h dolgoktól hasfájós lesz a gyerek. Nos nekem az éjszakám nem babonából lett olyan amilyen :D
Hajnal 2ig üvöltött szegény este kilenctől. És marhapörköltöt ebédeltem ami enyhén csípős volt, és köménymag volt benne... és én "idióta" bár nem tudtam... de még céklát is ettem hozzááá... ami "elvileg köztudott " h köménnyel készül. én azt gondoltam ha nem látom a köményt csak nincsen benne. És nem gondoltam h a pöri is ártani fog, mert nem ettem egy gramm köménymagot sem mivel utálom. Kaptuk a pörit, szóval, hát ez van. De legalább tanulságnak nektek jó, ha leírom. :) Ti is jelentkezzetek lassan :)
Puszi minden apróságnak, és kitartás minden anyukának, ZITÁNAK is! :) ;)

Emese
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


Sziasztok!

Megszületett a Dorina is. Május 3-án 15:20-kor lett meg indított szülés után. Reggel 8-kor indították meg.
ketrin1987
Kecskemét
 
 


Sziasztok!


Gratulálok a babákhoz én is! :-)

Én még eléggé el vagyok foglalva, de lassan majd beáll a napirend és írok.


Sziasztok

Mamic
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


Gratulálok, mindenkinek! nagyon örülök, remélem lassan mmindenki jelezget ha nem is regényeket,... :P
kitartást sok erőt és sok tejcsit!
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


Sziasztok!
no, nálunk fantasztikusan alakul minden. a kislegény ma 1 hetes, van bőven tejem, szépen szopizik és már éjjel aludni is tudtam. most először éjjel is aludt-evett váltogatva.
a nővérkéje is kezdi megszokni az új szituációt, úgyhogy napról napra könnyebb velük.
már csak azt nem tudom, hogy ha egyedül leszek itthon (férjem dolgozni visszamegy), akkor hogy tudom majd összeszervezni kettőjük érdekeit, de idővel biztos belejövünk.

jó babázást nektek!
bette
 
 


Sziasztok!

Szóval itt vagyok! A szülésről annyit gyorsban elmesélek, hogy nehezebb volt (intenzívebb és fájdalmasabb), mint a lányomnál, aki 12 éve 3000 grammal született. A fiam 4140 grammal és 60 cm-rel született. Viszont a lányomnál volt gátmetszés, most viszont gátvédelemmel szültem és sokkal gyorsabban gyógyulok fel. (Tehát lényegesen nagyobb baba gátmetszés nélkül született és számomra is hihetetlen, mennyivel jobban gyógyulok.) Vérzés is sokkal kevesebb volt, könnyedén jártam szülés után, stb. Igazából nem úgy érzem magam, mit a két hete szült. Azt hiszem, ezt a nőgyógyászomnak és a szülésznőnek köszönhetem, úgyhogy megérdemlik, hogy leírjam, kik ők: a Szent István kórházban szültem dr Siklós Nóra doktornőnél, a szülésznő nem volt fogadott, és csak annyit tudok, hogy Erzsike. Minden esetre nagyon nagy szeretettel gondolok rájuk, mert profi módon segítettek. Úgyhogy tényleg nagyon hálás leszek nekik ezért az élményért, amíg élek.
A kisfiam is nagyon jó formában van, teljesen jó kis formásbaba, éber volt szülés után is, élénk és nyugodt. Úgyhogy a szülés, a szülőszoba tényleg nagyon baba- és mamabarát volt a Szent Istvánban.

Az ezt követő 3-4 nap nem volt mindenben kifogástalan, a nőgyógyászaton feküdtünk, mert a csecsemős osztályon nem volt nekünk hely. Ha valamit kérdeztünk, válaszoltak korrektül, de magától nem nagyon jött senki segíteni, úgyhogy kellett 1,5-2 nap, amíg leesett, hogy nekünk kell felmenni a csecsemős nővérekhez, ha valamit szeretnénk. (Pl a szülés után a babát nem hozták le, hanem nekünk kellett utánakérdezni, hogy hol vannak, és a nőgyógyászaton mondta a nővérke, hogy ott a lépcső, utána jobbra: menjünk fel a babáért..) Annyit el kell mondani, hogy a csecsemős nővérek meg jól el voltak havazva, volt vagy 45 baba 2 csecsemős nővérre, meg ugyanennyi anyuka... úgyhogy valahol értem, hogy nincs idő egyenként végigjárni mindenkit, de azért jól esett volna egy kicsit több törődés. Az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy amikor kértük, hogy segítsenek, azért segítettek. De pl egy császáros anyuka babája este megszületett, és másnap délben vette valaki észre, hogy még egyáltalán nem került mellre... Szóval volt pár ilyen élményem..

Ezt én a magyar egészségügy pénzhiányának tudom be, mert dupla ennyi csecsemősnővér is elfért volna ennyi babához.

Összességében mégis a szülés élménye felülír mindent: úgyhogy nagyon hálás vagyok az orvosnak és a szülésznőnek.

Itthon meg minden OK, a baba aránylag sokat alszik, és nyugodt. Nagyon büszke vagyok, hogy fiús anya lettem!!

:-)

Mamic
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


húú dejó mamic hogy leírtad :) öröm volt olvasni!
nagyon ügyes vagy h ekkora babát védelemmel sikerült kinyomni :)
Amúgy én sem úgy érzem magam mint aki két hete szült, hanem mintha letelt volna a hat hét. Ami a járást és az üléstz illeti. Egyedül csak a fáradékonyság az amit érzek, egy két óra fentlét után. :)
akkor kívánok továbbra is sok erőt. :)
mi is jó babák vagyunk, de nagyon cincálja a cicit, és van h lustika szívni, de akkor is muszáj neki. :P
No meg hasfájósak vagyunk. :-/
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


Sziasztok!

Amit én tudok mesélni, hogy a második babám születése sokkal nehezebb volt és fájdalmasabb, hosszabb, de lehet az indítás miatt volt így. Nem volt egyszerű a dolog... Majd leírom részletesen is hogy hogy volt :D A baba nagyon jól viselkedik, a fürdést nem szereti :), sajnos a tejem nem indult még meg teljesen, csak 20-30 grammokat tud összeszopizni, tápival pótolom. Tudtok valami jó tej megindító praktikát?!
ketrin1987
Kecskemét
 
 


szia! én iszom a laktoherbet, én nemtudom h kinek hogy de sztem nekem segített. Volt mikor 3 fiétert ittam csak, de most inkább iszom napi 4esével.
De a legtutibb serkentés a baba. Most még gondolom pihensz te is a nap nagyrészében, szóval a legkivitelezhetőbb és leggyorsabb az lenne ha 1-1,5 óránként rátennéd, ahogy bírod te is meg a cici is.
lehet csak fél napig kell csinálni, és máris több lesz.
Nekem ezt szpotatáasi tanácsadó mondta :) bár akkor azért hívtam mert étvágynövekedés miatt kevés volt.
De pl tegnapelőtt fájt a pici hasa, és éhes is volt vegyes nem tudtam már azt sem mi a baja szóval kapott enni gyakran, 3 szor v négyszer egxmás után olyan 1,5-2 óránként, már attól féltem mi lesz így mert olyan sűrűn nem tud termelni a cici, de a negyedik elégnek bizonyult, és aludt 4 órát, azóta több a tejem másfél napja, és a 75-80anakkal szemben azóta 95--120akat eszik :D
Ezt próbáld meg mindenképp!!!
és majd kíváncsi leszek a fejleményre :) Írd meg mi lett!!
Meg én msot ittam már néhány doboz alkoholmentes sörikét is :D
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


Nekem az vált be, hogy amikor már jóllakott a baba, még fejtem. Alig jött eredetileg, de aztán 1 nap után beindult a tejem. A kórházból minket azért engedtek később haza, mert nagyon sokat csökkent a baba súlya, mert alig volt tejem, nem szopott.

Szóval fejés / vagy tényleg gyakori mellre tétel. Egy napot szánjál r, hogy állandóan szopi / fejés.

+ én is iszok laktoherb teát.

Amúgy mennyit csökkent a baba súlya a születésihez képest? és megállt a csökkenés?
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


A baba születési súlya 3650 és a kórházból 3550 jöttünk haza. Azóta hála az égnek nem csökkent a súlya, kap tápit kiegészítésnek. De először mindig ciciztetem, lemérem mennyit szopott és úgy adok neki tápit. Én is iszok alkoholmentes sört, meg ma sokat ciciztettem és ma már szopott 50-et is ciciből, remélem alakul a dolog. :P Ez most ilyen türelemjáték lesz.

Köszönöm az ötleteket :)
ketrin1987
Kecskemét
 
 


No meg hasfájósak vagyunk. :-/

én iszom a laktoherbet


Emese!

A fenti két mondatod között jó eséllyel lehet összefüggés. Ugyanis mind a Laktoherbben, mind a Herbalaktban, meg alapvetően az összes szoptatós teában van édeskömény. Ennek egyik jótékony hatása, hogy hajtja a szelet, mind az anyának, mind a babának az anyatejen keresztül. De csinálja is a szelet. És bizony sok babánál inkább csinálja, mint hajtja, aminek az eredménye a hasfájás. A másik gyakori ok a hasfájásnál az anya által elfogyasztott tej, tejtermék.

De persze mindig az elsődleges kérdés, hogy tényleg fáj-e a baba hasa? Sajnos sokszor a babák félreértelmeződnek. Merthogy az éhséget, az anyahiányt, a fájdalmat egészen hasonlóan, sírással fejezik ki. És sokszor az eredendően hatalmas és teljesen normális testkontaktus igényüket, amelyre sírással próbálják ráirányítani a szüleik figyelmét, értelmezik hasfájásként.

És van egy tipikus sírós és hasfájósnak titulált időszak, ez minden babánál a délutáni esti órákra szokott esni. Időtartama egy-két-három óra, nagyjából hasonló szakában a napnak. Ennek oka pedig az, hogy a babákat a méhen belüli körülményekhez képest idekint rengeteg inger éri, melyet az idegrendszerük még nehezen dolgoz fel, és ez az idegrendszeri fáradtság nyilvánul meg nyűgösködésben, sírásban.

Amit leírtál, hogyan szopizott a babád, az egy telejesen jó mintázat arra, hogy hogyan is működnek a babák. Ugyanis a legtöbb baba pont azt csinálja, hogy szopozik 3-4-szer rövid időközökkel (a rövdi az annyit tesz, hogy amilyen akár húsz-harminc percenként is, aztán meg a negyedik-ötödik ilyen kör után alszanak egy nagyobbat.

Szerencsére úgy vannak a nők összerakva, hogy bármilyen gyakran is szoptathatnak, ugyanis a tej nagy része a szoptatás alapp termelődik, és nem a szoptatások között.

Ketrin!
Mennyi időt tölt egy-egy ilyen szopizásnál mellen a kicsi? Összesen hányszor kerül mellre egy 24 óa alatt? Olyankor egy vagy két mellből szopizikí? Miből kapja a pótlást? Használtok-e nyugtató cumit?

Ahogy a többiek is írták, a több tejnek az egyik feltétele, hogy több inger érje a mellet. Az inger lehet a baba szopizása, illetve a fejés. Ezért általában hatékony szokott lenni, ha kevésnek tűnő tej esetén a baba minden egyes jelzésére mellre kerül. Ezt kiegészítendő, vagy ha ez valamiért nem kivitelezhető, a fejés a másik lehetőség a tejmenniség növelésére. A fejés jelen esetben rendszeres fejést jelent lehetőség szerint.

A védőnő vagy a gyermekorvosotok látta már a kicsit? Jól kerül mellre? Tud hatékonyan szopizni? Nincs a szájában semmilyen eltérés, ami esetleg akadélyozza abban, hogy hatékonyan szopizzon? Amikor szopiztok, van olyan, hogy látod, hogy intenzíven nyeli a tejet? Hogy zajlik egy szopizás nálatok? Mikor kerül mellre a babád? Hogyan jelzi ezt az igényét? Használtok bimbóvédőt?

Te teljesen jól vagy? Vérzésed milyen? Csökkent a mennyisége? Várandósság alatt vagy előtt volt-e bármilyen egészségügyi problémád?

Természetesen fontos összetevő az is, hogy egyél és igyál is rendszeresen.

Szép estét mindenkinek!

Zita
pzita
 
 


Akkor nem is csökkent olyan sokat a súlya. És azt próbáltad, hogy szopi után fejsz, és a következő szoptatás után odaadod pohárkából a kifejt tejet a babának? Én így csináltam, és pár nap alatt (cca 2 nap) már volt elég tejem. És a súlya is elkezdett nőni.
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


Gyors válaszolok mamic!

Nem, ezt még nem próbáltam, köszi az ötletet, ki is próbálom. Ma már több tejcsim van mert sokat raktam cicire, de most így a pótlást nem tudom hogy csináljam, mivel többet szopizik, de nem 3 óránként...

Pzita

Elkezdek válaszolgatni!
Orvos látta már a babát ahogy haza jöttünk, minden rendben vele. A Védőnő is volt már kint, pont látta mikor szopizott, ügyesen szopik és jól kerül mellre is. A szájában nem vettem észre eltérést, erősen szopik is és látom ahogy nyel is. Bimbóvédőt nem használunk. Sűrűn próbálom mellre tenni, de nem erőszakolom rá, ha nem szeretné... Hogy hogyan jelzi igényét? Nyöszörög, keres, elkezd kapálózni (szinte röpköd :D )és tekergeti a fejét körbe és tátog, ilyenkor szeretne cicizni :P
Van cumija, a pótlást hasfájás elleni cumisüvegből kapja, kb 1 órát van cicin (de ez változó is), a védőnőm azt mondta hogy egy ciciből szopizzon, vagyis felváltva menjen a szopiztatás. Hogy hányszor kerül 1 nap mellre azt nem számolom, mert a baba jelzésére már rakom is mellre.

Én jól vagyok, a vérzésem nagyon kevés, minimális. Egészségügyi problémám nincs, vagyis amiről tudok az a régi méhszájseb.
ketrin1987
Kecskemét
 
 


Zita!
milyen összeszedett jó tanácsokkal látsz itt el mindenkit :)
Nagyon köszönjük :P

Más: CSAJOK én kész vagyok. Most fürdettem ( mert épp így jött ki), vajon mikor áll be "normális időre" ?? A múltkor mondom nem fürdetek még fél hatkor majd jó lesz az fél kilenckor is... hát igen épp akkor aludt egy hatalmasat, és este apropóó az már jócskán éjjel volt 11:30kor kelt föl a kisasszony amikor is megfogadtam h inkább 1-2 órával korábban mint szeretném, vagy "ideális lenne" mint az éjszaka közepén.
Nah és hogy miért vagyok kész?? :P Hát mert jól bekajált.. már eveett többet is most "csak" 110et evett amikor szinte még meg sem mosccintottam és sugárban kijött egy csomóó azt hittem sikerült megmenteni a ruhát, de nem az oldalához lecsogott és egy fél tenyérnyi felületen csupa tej lett. hosszú body meg egy rövid póló volt rajta meg kisnaci. Nem mertem átöltöztetni, mert mondom akkor megint megmozgatom, tuti kijön. Kitaláltam h óvatosan kibontom a bodyt és berakok egy papírzsepit... ne a bőrével érintkezzen a hideg ruha... erre sugárba megint egy csomó most az újja is csupa olyan...
Tök tanácstalan vagyok... mozgassam , vagy ne?, de nagyon olyan... félek h megfázik...
Ötletek, bár nicnsen fent senki de legalább ha leírnátok mit tennétek ilyenkor, legközelebb hasznát vesszük :P
Emese
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


Én nem nagyon csinálok a fürdésből gondot: akkor is elkezdem fürdetni hétkor, ha alszik. Vetkőztetem, vízbe teszem: közben felébred úgyis. Most is épp megyünk fürdeni, igaz, most már nagyon kell is: a lábánál folyik ki a cucc... :-)
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


Kedves Ketrin!

Köszönöm, hogy válaszoltál. Nagyon jó, hogy figyeled a jelzéseit és az alapján teszed mellre. Több dolog jutott eszembe a mondataidat olvasva. Az egyik, hogy írtad, hogy van cumitok. Ezt mikor kapja meg? Nagyon sok anyuka tapasztalta azt, hogy ha minden alkalommal, amikor cumit adtak volna a babájuk szájába, helyette mellre tették, néhány nap alatt látványosan nött a tej mennyisége. Ennek oka az, amit a múltkor is írtam, hogy minél több inger éri a mellet, annál több tej termelődik. Ugyanezen elvek mentén nő a mennyiség azzal a módszerrel is, amit Mamic írt. Biztos volt valami oka, hogy az egy mellet mondta a védőnőtök, de amennyiben kevés vagy kevésnek tűnik a tej, akkor nem túl szerencsés csak egy mellből etetni. Így hacsak nem kezd el valaki lelkesen fejni, akkor egy-egy mellett fele annyi inger ér, mintha minden alkalommal mindkét mellből lenne lehetősége szopizni a babának. A mellnek ráadásul elég kicsi a tároló kapacitása, így ha túl sok idő telik el úgy, hogy nem tűnik el belőle a tej, azaz ott pang a tej, akkor elkezd egy fehérje termelődni, ami azt üzeni az agynak, hogy nem kell annyi tejet termelni.

Mennyi pótlást adsz alkalmanként Dorinának? És mitől függ, hogy mennyit?

Van segítséged egyébként? Nagyon jót tud tenni, ha két-három napra van lehetőség úgymond beköltözni a babával az ágyba. Ennek keretében minden olyan jelre, amivel csak minimális hajlandóságot is mutat arra, hogy mellre szeretne kerülni, ezt megtenni. Ehhez természetesen nem árt, ha van segítség.

Mesélj kicsit Dorináról! Milyen kisbaba? Mit sikerült róla kideríteni ez a röpke tíz nap alatt, mióta megszületett?

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Emese!

Én lecserélném a ruhát. A hideg csak egy dolog, de az a savanyú tejcsi érzékenyebb bőrű babáknál akár bőrtüneteket is okozhat.

A fürdetés ideje meg családonként változó. Van akik, azt mondják, hogy ha már úgyis olyan össze-vissza működik az első időkben egy baba, ami egyébként teljesen normális a részéről, legalább egy biztos pont legyen a napokban, mert ez biztonságérzetet, kapaszkodót ad a szülőknek. Íg ha esik, ha fúj, ha alszik a gyerek, ha nem, x időben fürdetés van.

Mások sokkal liberálisabban kezeli a dolgot, Belefér az is, hogy időnként kimarad egy-egy fürdetés, annak kedvéért nem keltik fel a babát. Igazából ezzel sincs semmi baj, extrém forró napoktól eltekintve, nem lesz a baba olyan "koszos", hogy bármilyen problémát okozna, ha nem fürdene. Sőt több európai országban nem is kifejezetten ajánláják a mindennapi fürdetést.

ÉS a fent leírt két véglet között, számos lehetpség van még. Például lehet rugalmasan kezelni a dolgot a baba pillanatnyi állapotától függően.

Zita
pzita
 
 


Sziasztok!
élvezem hogy beindultatok :) :P
Ketrin én nem értem miért csak egy mellből tanácsolta a szopit. Mert ha volna benne 100 gr azt mondom ok. De én így laikus harmadik babásként.. :D sőt összesen már 2,5 évet szoptattam, "butaságnak" tartom, hogy pótlást kelljen adnod, holott elég volna ha mindkettőt odaadnád :) v tévedek? nem próbáltad? há ha csak egyiket adnám nekem is kéne pótolni. Mert Max 60 vn egyben. Nekem nagyon ritkán van h egy cici elég van rá példa mert volt h 80-90 volt benne de akkor előzőleg legalább 6 órán át vagy egyáltalán nem evett, vagy 1,5-2 óránként evett.

Végül én is átöltöztettem, féltettem nagyon h megfázik.

Ami a hasfájósságot illeti nálunk tuti az van bár nagyon összevissza van hogy két napig semmi vagy csak jelentéktelen a DURVÁHOZ képest. mint a tegnapi éjjel, mert akkor 4órán át üvöltött. Nagyon rángatta szegénykém a kis lábait, és a szélcső segített ugyan de akkor is hosszas volt a szenvedés. Olyan habos cucc jött ki szegénykémből mint a felvert tojásfehérje.. :O És mikor jött ki olyan hangja volt mint a tejszínhabot mikor nyomom. :-/ :( annyira sajnáltam. Vagy extra érzékeny (gyümilevest ette, amiből kb 5 szem cseresznyét ettem, ami meg nem friss gyümölcsből volt hanem befőttből, tehát kétszer is megfőtt, meg sült csirkét, hát nem tudom melyik lehetett vagy csak szimplán ő ilyen.)

[url]Zita![/url]
Én a laktoherbre nem gondolnék, mert azt minden nap iszom a hasfájás meg nem mindennapos.

[url]Mamic![/url]
És ha felébreszted akkor az etetés az nem csúszik, illetve, mindegy hogy előtte mikor evett??? ha mondjuk csak egy órája??? akkor is kelted?

[url]Mindenki! :))))[/url]
cumikérdés, ha már így feljött, ki milyet használ? Mikor használjátok csak ha sír vagy mindig automatikusan teszitek a szájába? Mert én most eszméltem rá hogy adom a szájába ha kell ha nem.... És egyre inkább nem kell neki. Pedig jobban szeretném ha cumizna.. :?
Kinek milyen tapasztalatai vannak esetleg? Akár most akár máskor!
Meg az is érdekel ki mit csinál a babával etetés után? Azonnal leteszitek és ha igen hova? milyen pózba? Kiságy esetleg pihenőszék v babkocsi? Én most kezdem látni Johannán hogy már nem mindig akar azonnal lefeküdni, így próbálom "húzni" addig amíg tényleg fáradt nem lesz és akkor nem nyüszögve alszik talán el.
Ki mennyi idő után veszi ki ha sír... ha mondjuk tudod hogy "semmi" baja nicsen tehát jól van lakva, nem kakis, nem fáj a hasa... stb. Van egy "időkorlát??" mert én kezdek nagyon kifáradni mivel van még másik két gyerkőc is.. mindig van vki aki szomjas éhes pisilnie kell, vagy épp kezet kell mosni, vagy egyéb "EXTRÁK" :))) és alig tudok pihenni se éjjel se nappal nem egyszerű :) szóval kénytelen vagyok valakin v vmin változtatni :) hogy ne purcanjak ki.
Nah meg még egy ha már benne vagyok csak ne felejtsetek el válaszolni :)))) Ki mennyit és hogy pihen? Fekvés?? Mennyit sikerül naponta? Van segítségetek? Miben tud segíteni aki segít?
Most mentem talán kihült a "gyors sült krumpli... :P " :)
Emese
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


Ha nem éhes, fürdés után úgyis csak kicsit cumizik a cicimen, és már alszik is. Ha meg éhes, rendesen bevacsorázik utána:-)

Egyszer csúsztunk a fürdéssel, és már nagyon álmos volt, utána alig tudott elaludni órákon át. Ezért ragaszkodok a fürdés időpontjához.
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


Ma volt kint a védőnő. Beszéltem vele és most már ő is azt mondja próbálkozzak a két mellel, ő azt hitte több tejcsim van... Ahogy észre vettem talán kezd több lenni, remélem alakul a dolog. Ha két mellből szoptatom akkor milyen gyorsan termelődik tejcsi? Lesz elég a következő etetésre?!
Tegnap leesett a Dorinának a köldökcsonkja :P

Pzita!
Pótlásnak most már csak 30 gr-ot adok neki. Ez így elégnek is tűnik a tejcsivel együtt mivel egyre több termelődik. De nem is sír hogy éhes lenne. Ma a védőnő azt mondta nem is kell többet adnom neki, inkább akkor dupla cicizzen.
Sajnos segítségem nincs, mindkét mama messze lakik tőlünk. A párom dolgozik. De az nagy segítség már hogy ő intézi a nagy lányt, viszi oviba, hozza, stb.
Hogy milyen kislány a Dorina?
Alapjába véve jó kis baba, eddig nem sokat sírt (remélem így is marad :P ), éjszaka is jól alszik, este 10, fél 11 körül alszik el és olyan 2-3-ig alszik folyamatosan. Nappal szépen elnézelődik ha ébren van. A fürdést nagyon nem szereti, na akkor rendesen sír :) Sokat "beszélget", gőgicsél, nagyon édes :lol: Büfizésnél azt vettem észre, ha tápit kap cumisüvegből akkor jól megy neki utána a büfizés, de ha szopizik akkor nem igazán tud utána büfizni. Ez miért van?!

Nekünk Mam cumink van. Nem nagy cumis, nem adom sokszor a szájába (ha akarnám akkor is kiköpi) szóval nagyon ritkán cumizik, igazából akkor van a szájában kb 2 percig amikor fürdés után sír és az öltözést végig szenvedi, akkor "dünnyög rajta" .
Etetés után próbálom azonnal lerakni, sokszor a mi ágyunkba, de éjszaka szigorúan a saját ágyában alszik. A mi ágyunkban alszik el cicin, aztán megy a saját ágyába. Sajnos én hamar felkapom ha nyöszörög :( . Tudom, hogy ez sem jó... Nekem nincs segítségem nappal, így nem tudok pihenni.
ketrin1987
Kecskemét
 
 


hát, mi megjártuk..
máj.2án született Bernát, 5én haza is engedtek, 10ére meg belázasodott szegénykém. úgyhogy rohantunk a kórházba, bennt is tartottak. kiderült, hogy vesemedence gyulladása van (ami még szerencse, mert rosszabbtól tartottak az orvosok). de hála Istennek mára meggyógyult és haza is engedtek.
volt riadalom. de most olyan jó újra itthon lenni és babázni ezzel a tündéri kislegénnyel.
bette
 
 


Sziasztok!
jujj Bette :O nagyon sajnálom. De hogy lehet ez? mitől, és a kórházban még nem volt baja??? Örülök a gyógyulásotoknak, reméljük mostanában hasonló sem lesz!!!

ki hogy van? Babák, éjszakák? anyukák? és testvérek???
Nekünk tegnap volt egy szupi napunk, nagyon kiegyensúlyozott volt Hanna, evett aludt, estefele volt fent egy kicsit, aztán az éjszakával, meg jól megfejelte a dolgokat. ... :? Eggyel többször evett mint szokott szerintem, és én meg alig ittam tegnap. És tegna is kezdte a műsort hogy a fürcsis evés után 2 órával újra enni akart. Természetesen anya meg ad.. :P igen ám de csak 50gramm volt, és a kisasszonynak ez kevés lett. reklamált egy óra múlva újra kellett akkor volt "valahonnan" még :D 45 :P de még mindig csak sírt... :( hasa tuti nem fájt, és éjjel volt már, szóval csak nem "anyahiánya volt, láthatóan keresett, ehetnéke volt. Tápszerünk nicnsen itthon, ma jön majd dokinéni, csak iratok fel... legyen itthon tartalékban. HÁt nem volt egyszerű mert már fájt nagyon a cicim onnantól 20-30 percenként rátettem, sőt még egy 20gr kamillateát is bevetettem... hátha segít.. nem segített. Majd 00:20kor evett még egy 50 gramm körülit... és mondtam mostmár csak elalsszol, odáig alig aludt csak 15-20perceket ESETLEG. Aztán onnan aludt reggel 5:20ig.
Ti mit tennétek ilyen esetben?? Már bevallom tanácstalan voltam...
és ami a legfurább azt gondoltam reggelre elönt a tej... hát nem öntött.. :-/ nah mindegy most persze van elég és nagyon figyelek az ivásra. Tegnap csak 1,5 litert ittam míg máskor mefgiszom a 3-4 litert :) Persze csak szoptatás mmiatt, egyébként rossz ivó vagyok.
A másik "gondom/unk" hogy szerintem nem szereti az ágyát... :? bár most "felhőtlenül" alszik... de ki volt ájulva nagyon, ugyanis utazóágyban van. 1-1,5 hónap múlva készül el a gyerekszoba, akkor kapnak a nagyok új ágyakat, és akkor "szabadul" fel a kiságy. Addig nem akartuk bolygatni a dolgot, mert másképp nem férnénk el, másik kiságyat nem akartunk venni 2 hónapra, és azt sem akarom h a középső traumaként élje meg h elveszi az ágyát Hanna. Próbáltam hogy kiságymatracot teszünk be az utazóba mert van kettő is, de az meg túl széles és emiatt egyenetlen. Most esetleg még megpróbálok valakitől szabványmatracot kérni. Mert nem aludhat éjjelente a pocakomon.. (már kétszer ott aludt .. 3-4 órát, és nem tudom tegnap nem e arra ment ki a játék... :? )
Bárminemű tanácsot szívesen fogadok :D

Ketrin! Elég nehéz lehet segítség nélkül. De akkor mindig főzöl meg mosol takarítasz egyedül??? :o azonnal ahogy megjöttél a kórházból?? :O Én el vagyok akkor "kapatva" nekem anyum vett ki egy hét szabit és itt volt (ő is 250 kmre lakik) most meg anyós segít, munka után jön, s főz mos takarít, de bevallom elég is nekem a 3 gyereket rendezni.. :D :P Bár imikét reggel elviszik oviba, de reggel hozzá már kelni kell reggeliztetni, nem alhatok addig amíg a lányok hagynának, pedig akkor még ráhúzhatnék 2 órát is :D

Legyetek jók! Emese
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


nem lehet tudni, mikor kapta el a fertőzést, lehetett szülés közben is, vagy utána is, akár a kakijából is visszajuthatott bacilus a pisilőjén át. barátnőm fiánál ugyanez volt, ő 10 hónaposan lett beteg.

tegnap óta folyton alszik, meg néha eszik, örül, hogy végre békén hagyják. a kórházban állandóan felkeltették vérvétel, gyógyszer, vizsgálat miatt.

jó babázást nektek!
bette
 
 


Mi jól vagyunk, annyi volt, hogy tegnap nagyon sokat bukott. Büfiztettem pedig, de ahogy vízszintesbe került folyt belőle a tej. Sőt, büfiztetés közben is a vállamra. Lehet, hogy csak nőtt az étvágya és még nem tudja úgy emészteni? Én nem mérem, csak hetente egyszer vagy kétszer. Majd meglátom, mennyit nőttünk.
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


KEDVES FÓRUMOZÓK!

Ne haragudjatok de ha van 1percetek kérünk segítsetek szavazataitokkal!!!!

"PCOS. Nem nem valami új termék vagy ilyesmi...
a PCOS egy Ezerarcú betegség, amely minden tizedik nőt érint, de csak minden ezredik hallott róla.
Okos döntésekkel, helyes életmóddal azonban kezelhető, eléhetővé válik a gyermekáldás és elkerülhetővé válik a cukorbetegség kialakulás.
Fontos lenne, hogy minél több érintetthez eljusson az információ. Ezért támogatom én is önkéntes munkámmal a PCOS Szívügy Alapítványt, és támogatom most szavazatommal Kulics Márti Főállású Angyal-jelöltet és Szívügyem a PCOS projektét.

Márti most a 4. helyen áll, már a 3. helyen bejutna a döntőbe. Mivel segíthetsz ? SZAVAZZ Kulics Márti Szívügyem a PCOS porjektjére (a linken találod)!

https://apps.facebook.com/foallasuangya ... t=3&ref=nf "
kiscsiga123
csiga
 
 


Sziasztok!


Hogy vagytok, pár hetes babákkal? És hogy vannak a babák? Mennyit alszanak a Kicsik?

A kisfiam (3 hetes 3 napos) még egész sokat alszik, délután 5 felé már nem annyira álmosodik el szopi alatt és kicsit nyűgösebb, hasa fáj. Pár napja nagyon sokat bukik, amúgy jól megvagyunk, nyugodt baba. Éjjel is kelünk 1,5-2-3 óránként, de hamar visszaalszik.

Sziasztok

Mamic
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok! :P
Már épp készültem én is írni mondom túl nagy a csend :) Mindenki kezd kimozdulni? :)
Mi is jól vagyunk :) Nem tudom ti hogy tapasztaljátok, de nekünk még csak most kezd beállni a napirend, bár már egy hete nagyjából alakul, de most az IGAZI :) Emlékszem anno a másik kettőnél is azért csak kialakult egy idő után hogy mondjuk ekkor vagy akkor kelt, és tudtam tervezni :) Ami nem hátrány :P Főleg három gyereknél már :)

Johanna (3hetes 2 napos) :) És nagyon huncut kislány még mindig, mindamellett még mindig mohó, de ez is változó, éls a cicit is folyton rángatja, ha sok van benne az elején akkor azért mert ömlik.. ha meg a végét húzza azért :P De már kezdem megszokni hogy ez nem is fog változni.
Általában napi 6szor eszik. Legalábbis az utóbbi két napban TELJESEN egyformán jött ki, ami nem tudom hogy beállást jelent vagy csak véletlen :P
Este 19:30-20:00 körül fürdés és kajcsi :) aztán éjfél körül kel föl majd reggel 5 körül!! ami nagyon szupi. :) Aztán 9 ; 13; 4-5 körül és újra 7-8körül :) Ez látszik állandósulni, amit élveznék is.
Amúgy meg ami a nappali alvásokat illeti általában szopi után nem teszem le azonnal, mert akkor sokat nyöszörög kínlódik, így megpróbálom "kifárasztani" amíg van kedve van hogy 10-20 perc de van h egy órát is elvan a pihenőszékében :) és aztán irány a ágy :)
rengeteget eszik :P alkalmanként 100-130 között :) és akkor alszik legjobban ha nincs teljesen tele, tehát ha 100-105öt evett. :)
remélem a többiek is jól vannak.
Ki hogy szokatta a kinti levegőhöz? egyáltalán van ennek jelentősége? fokozatosan v nem? És mi lesz ha nem fokozatosan történt? mert nekem elsőre kapásból kint volt v 1 órát :? kint szopiztunk a kertben, aztán kint aludt a kocsiban :) mármint babakocsiban :P
szép délutánt :)
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


Nekünk még nincs napirendünk. Vagy csak én nem veszek észre rendszerességet... ? A szopi után nem mérem, viszont szépen kerekedik a baba: a születéskor a súlya 4140 gramm volt, aztán 3 napig sokat fogyott, 3690 grammal ugye nem engedtek haza a harmadik napon. Ehhez képest tegnap 4590 gramm volt.

Séta: most kezd kialakulni az itthoni élet is, mert valahogy eddig mindig volt valami: holnaptól tervezek napi két sétát. Nyáron szerintem nem annyira fontos a fokozatosság, mert kint is jó meleg van. Ez inkább télen szempont. Szerintem. :-)
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


Kép

Ő Dorina :) Gondoltam rakok fel képet róla, remélem sikerült.
ketrin1987
Kecskemét
 
 


Nagyon aranyos:-) El van gondolkozva a lányzó! :-)
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


Jujj de ari :P Ketrin ari kis Dorinád vvan :P ő is szépen kerekedik :))
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


Mostanra mindenki lassan 3-4 hetes. Mennyit gyarapodtatok? Miket tud már a baba? Szoktátok hasra is fektetni őket?
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


sziasztok :)
látom mindenki jól el van havazva :D
köszönjük jelentem :P mi jól vagyunk, bár fáj a haskónk elég gyakran. gyakorlatilag már alig van vmi amit ehetek.
Nekem azt mondta a háziorvos h lehet enni mindent csak mértékkel, meg h babona a puffasztó ételek hatása v hogy is írjam. :-/ ehhez képest Hanna elég sok mindentől üvölt, ha füstöltet eszek (csak megkóstoltam egy karika házikolbászt) aztán, ha már cukrosan eszem az epret akkor is van hasfájás, a csokitól a kávétól a sült krumplitól, és ez mind a "köztudott " puffasztó ételeken felül. Olyanokra rá se nézek... :?
Más: képzeljétek a kislányom a nagyobb 2 éves lesz : lisztérzékeny valószínűleg, már tartani is kell a diétát, de még várunk két eredményre. Sajnálom nagyon h ennyire megnehezedik a kis élete. De optimista vagyok, és amellett h komolyan vesszük, megpróbáljuk nem görcsösen felfogni, hanem lazán. Már amennyire ezt lehet.
Visszatérve Hannára már egyre gyakrabban mosolyog, még nem egész egy hónapja h hazajöttünk hiányzik hozzá még 4 nap és MÁR 1 kg híztunk :P
hasra fektetés??? CSak hason altatom, mindig így altattam mindet :P a helyzet az hogy sokkal jobban alszanak hason mint hanyatt, Hanna hanyatt el sem tud aludni. :P
Ti hallottatok már olyat, hogy nem szabad kivinni a gyereket szeles időben mert fájni fog a hasa??? :O :o anyu mondta, de nem akarom elhinni... sztem ez hülyeség, azt tudom h ha szeles az idő extra érzékenyek és nyügik, olyankor még a tejem is kevesebb, de ez a hasfájás ez nekem már tényleg babonának tűnik.
Apropó tej!!! Ki hogy áll vele? mennyit esznek a babák. Én el vagyok hűlve nagyon ingadozik a tejem mennyisége... vagy tényleg nem szívja ki rendesen... :? általában ha alszik egy nagyot, akkor van h megtelik úgy h elég egy cici, de kb akkor az csak két napig elég, mert mindig "közbejön olyan" h valami miatt hamarabb éhes lesz v tudom is én, és nem elég az egy.. és egyre kevesebb van. pl: tegnap elég volt mindig csak egy cici SŐT evett 110et, majd mivel fájt a cicim mondom csak kifejem, el sem hittem de ugyanabból MÉG 60at kifejtem. aztán ma meg ugyanabban egyikszer CSAk 60 volt... hogy lehet ez??? :O
Nah remélem hamarabb és többen fogtok reagálni mint én most a mamicéra :D de tegnap előtt voltunk a lisztes vérvételen és most kezdtük a diétát, és semmit sem tudtam mit hogy kelll és gyökeresen át kell néznünk most már mindent h hogy csináljuk, szóval van tennivalóm, h megszervezzem mit mikor kinek :P
nah pussz nektek :)
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


Sziasztok!

A szeles időben... hasfájás: nem tudom:-) De káposztát nem eszek azért. :-) Én ebben hiszek.

Mi is jól vagyunk. Hasra ritkán tettem, de 3 hetesen mondta a védőnő, hogy 4 hetesen megnézi, hogy hason át tudja-e fordítani a fejét egyik oldalról a másikra, és letenni. De 1 hét alatt ezt nem tanultuk meg... igazából keveset van most is hason mert akkor nagyon bukik. Ti tudtok hason fejet átfordítani? Pláne, hogy le sem nagyon akarja tenni oldalra (hason), hanem néz előre meg lefele és mint a szimatoló kutya bólogat...

A tej mennyiségét én nem mérem, de sokat híztunk: 4850 gr most a legény. (Született: 4140 gr, kórházból haza 3710 gr) Védőnő szerint a fele is elég lett volna, de így is ok:-)

Más: a szafarimániából valaki nem akar cserélni matricát? :-)

Mamic
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


Ketrin!

Gondolom, a párod díjazza ezt a body-t. Aki viseli, az pedig tündéri.

Emese!

Alapvetően igaza van a háziorvosotoknak. Tényleg nincsenek tiltólistás ételek a szoptató anyáknak. Viszont vannak érzékeny bélrendszerrel megáldott babák. Ez esetben tényleg nincs egyszerű dolga az anyukájuknak az étkezéssel. Viszont amit leírtál, hogy teljesen széles skálán vannak a tünetet okozó ételek, az elindította a vezérhangyát a fejemben, hogy biztos, hogy az étkezéseddel van összefüggésben a hasfájás? Vannak olyan babák, akiknél csodaszer ide, diéta oda, a hasfájás kitart az első három honapban. A másik kategória a félreértelmezett babák csoportja, akiknek nem a hasa fáj, csak azt hiszik róluk, mert sírósabbak az átlagnál, több anyai közelségre van szükségük. Természetesen te vagy vele a legtöbbet, így te tudod eldönteni, hogy mi a helyzet.

A tej mennyiségével kapcsolatban két dolgot szeretnék leírni. Az egyik, hogy folyamatosan változik a tej mennyisége. Általában a reggeli órákban nagyobb a tej mennyisége, az esti órákban meg kevesebb, de az esti órákban laktatóbb a tej. A gyermek is szabályozza a mennyiséget, mert ha pár napig nagyobb keresletet produkál, akkor a kínálat is nagyobb lesz. És hát bizony van, hogy egész nap mellen szeretnének lenni a babák, máskor meg nem. Érdemes figyelni a jelzéseiket, és mellre tenni őket, ha jeleznek. Így a legkönnyebb, hogy elég legyen a tej. A másik gondolatom pedig a számokról jutott eszembe, amiket leírtál. Egy régi blog bejegyzés az interneten, ami a szintén a szoptatás és mérlegelés témakörében született. Itt ovashatod.

A nagyobb lányod jól értelmezem, hogy gluténérzékeny? Hol állítják fel a diagnózist? Ezek szerint vérvételen már voltatok. Lesz biopszia is? Ha biopsziával igazolt a gluténérzékyenség, akkor emelt összegű családi pótlék jár. Aminek lesz is helye, hogy tudjátok tartani a diétát. Mert sajnos nem csak azért nehéz tartani, mert nagyítóval kell mindent megnézni, hogy van-e benne glutén, de nem is olcsók a speciális pékáruk és a speciális lisztek. Érdemes tanulmányozni a http://www.liszterzekeny.hu/tiki-index.php honlapot.

Mamic!

Jó kis gyarapodás. Sok baba csinálja így. Először az egekbe akar törni a súlygörbével a baba, aztán icipicit lassít a hízással, de még mindig jól hízik, aztán a súlyduplázás környékén behúzza a kézifékeket a gyarapodásban, csak éppen, hogy hízogat. Ekkor szoktak elkezdeni aggódni, hogy biztos kevés a tej. Holott ez egy normális súlyfejlődési menet.

Hasra tényleg érdemes tenni a babákat napközben. Ha nagyon bukós egy baba, akkor leginkább evés előtt, pontosabban nagyon sokkal az előző evés után célszerű.

Szép estét mindenkinek!

Zita
pzita
 
 


de én cserélnék :P van 88 cserénk :P
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


Sziasztok!

Nem tudom ti észrevettétek e de elég fura ez a babanet, tegnap amikor elküldtem azt az egy sort, akkor még nem is láttam a Zitás írást, pedig mindig frissítek, és az időt is valahogy furcsán mutatja :)

Zita!! :)

Nagyon köszönöm az infókat, főleg a babanaplós írást :) meggyőztél :) már kibírtam h három etetést nem mértem, és azóta mint akit lelőttek úgy alszunk, nyugodtan, és hosszasan. Pl az éjjel, evett valahogy 10:30kor utána meg CSAK reggel 5:15kor jelzett :) Tündérmanó :) Igaz sejtelmem sincs h mennyiket ehetett de rengeteget az FIX, mert reggel is odaadtam mindkét cicit, egyszerűen tátog... és érzéseim szerint lehetett a megivott mennyiség vagy 150-160... no de hagyjuk is ezt.. :))

Lisztérzékenység: Szegedre kellett mennünk, és most januártól HÁLA ISTENNEK, van lehetőség három vérvétellel is megállapítani a lisztérzékenységet, és akkor nem kell biopszia, ha az orvos és a szülő is elfogadja. Volt most trg.. v mi, várjuk az EMA eredményt, és a Genetikát, az Ema hamarosan megjön, de a "DÖNTŐ" a genetikai, lesz. Azt mondták, hogy a másik kettő hiába pozitív ha a genetikai negatív akkor nem lisztérzékeny. Nem tudom mondanak e valamit ezek a kifejezések, de azért leírtam :)
Tudok az emelt összegűről, és ott Szegeden is NAGYON ajánlották ezt a honlapot, h állítólag egy doktornő csinálja, és nagyon hiteles, tehát amit ott olvasok készpénznek vehetem :)
Nagyon jó valóban az a honlap, mert rengeteg segítség és infó van fönt, még találtam olyat is, persze véletlen... mert most ezzel egyenlőre nem foglalkoztam.. hogy adókedvezmény v mi.. valami évi 45-48000 ft.. talán. Az is jár.
Egyenlőre még csak az életmódváltás és receptek tömkelege ami érdekelt, és majd egy hónap múlva kell úgyis visszamennünk Szegedre akkor viszem ezeket az igénylőket, mert már akkor ott említették h vihetem a családipótlékos papírt, bár nem értem h hogy mert akkor még nembiztos h meglesz a Genetika.. afddig meg nem hiszem h kiállítják, nem is akarom h "IGAZI" eredmény nélkül megigényeljem aztán ha véletlen meg negatív visszafizetés legyen. Úgyis gondolom, h visszamenőleg is lehet igényelni ha meg nem akkor bumm :) - bár jelentős kiadások merülnek fel tudom. :-/
Örülök neki nagyon hogy van néhány termék épp a LIDL-ben is amit épp fogyasztunk és pont gluténmentes, aminek azért örülök, mert nem az extra termékek, hanem mondjuk épp egy olcsóbb ill legolcsóbb párizsi, akkor a pudingpor is. van néhány termélk meg majd szétnézünk :)
Kiskacsa
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: