Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Azért nyitottam ezt a topikot, mert szeretném összehozni újra a régi csapatot. Nagyon sajnálom, hogy sokan nem írnak már a régi helyre, de sokukat meg is értem. Remélem sikerül tiszta lappal indítani, és továbbra is jó kis beszélgetéseket folytatni egymással. Ha érdekel , hogy mi van a régi topiktársakkal, kérlek gyere, és írj Te is!

Ide várom az alábbi régi topiklakókat! Persze ez egy nyílt topik, így bárki mást is szívesen látunk!

bambika, bíborlány, csheni26, chrissyy, christell, fix.b, gyablonka, jaimee1, judy5, mirci74, olik22, omnia28, sirkici, sz.niki
Vendég
 


Szia!

ÉN SZÍVESEN CSATLAKOZOM, ÉS REMÉLEM A TÖBBIEK IS!

Kép
Kép
sz.niki
 
 


Én is vagyok. :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 

 
 

Szerintem engem kimondva, vagy kimondatlanul "utáltatok", és én magamra veszem, hogy sokan miattam nem írtak a régi helyre, de nem, nem sértődöm meg, de maradok ott, akár egyedül is az elszállt agyú odamondogatós, :twisted: :twisted: :twisted: és ebből kimaradok, köszönöm tisztelettel a meghívást és kívánok mindenkinek derűs és boldog újra egymásra találást! Minden jót pajtikák! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Szerintem nem arról van szó, hogy bárki is utálná akár Bíbort akár mást, csak valamiért meghalt a másik topic...
Én ugyan csak ritkán írtam a másik topicba, de mindíg olvastam, és én is hiányolom Betsyt, Jaimeet, Sirkici Judy ők szerencsére mindíg írogatnak, de ott van még Heni és még sokan mások akik eltüntek.
Szerintem az nem baj, ha valaki megmondja a véleményét, nem kell mindíg helyeselni a másiknak na, de azért megbántani sem kell senkit. Megjegyzem, én nem tudok ilyenről!! )
Mondjuk volt pár dolog amit nem értettem, hogy miért kell megharagudni, ha mondjuk nem hiányolják folyton azokat akik csak ritkán jönnek na, de ez nem is lényeges...
Jó lenne, ha tényleg megint összejönne a kis csapat! :D

Kép
Kép
sz.niki
 
 


Helló!
Én is jövök majd, csak most nem birok irni, elkezdtem, de a kishölgyem kitörölt mindent, majd később jövök!
Addig is, remélem mások is idetalálnak!
sirkici
 
 


Mi meg holnap ünnepelünk. :lol: :lol: Vettem ma egy Hófehérkés tortát, tök szép. :lol: :lol: :lol: És alig várom, hogy megkaphassa végre az ajándékait. :lol: :lol: :lol:
Hihetetlen, hogy már ilyen nagy lány, olyan gyorsan elment ez a 2 év.

Tegnap lemondtam a bölcsit is, minek menjen, ha jön a tesó és amúgy is itthon vagyok. Jövő szeptemberben majd megpróbáljuk az ovit. Viszont hugi tuti bölcsis lett. Muszáj lesz "dódozni", ahogy Barbika mondaná. :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Én is idetaláltam.. Már rég írtam a babanetre, akik priviben kérdezték, nekik megírtam, hogy komoly oka volt/van. Ami sajnos nem rendeződött (még), de bizakodunk.. Próbálok újra bekapcsolódni közétek, addig is mesélhetnétek, kivel mi történt az elmúlt 1-2 hónapban! A gyerkőcök már biztos sokat változtak, nőltek, komolyodtak!
Vendég
 


Niki,
Amúgy, ti hogy vagytok???Nem terveztek több babót??Mondjuk egy kislányt?

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Itt vagyok én is!

Betsy: azért ha nem nagy gond elmondod hová tüntél????

Judy: így utólag is nagyon boldog születésnapot Barbinak! Úristen, már 2 éves! :shock: :shock: :shock:

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Judy,
hófehérkés tortáról képet feltenni ám! Na, meg az ajándékokról, meg mindenről! :D

Betsy,
én is pont azt akartam kérdezni, mint Gyabi, hová tűntél? Vagy ha nem publikus, ird meg priviben, ha gondolod!
Fiúk hogy vannak? Bence biztos nagyot nőtt már? Olyan rég láttam már róla képeket, a kis mosolygós úrfi. Beszéddel, szobatisztasággal hogy álltok?

Gyabi,
te pedig már 10 hetes terhes vagy, istenem, nemsokára második trimeszter, pedig még csak most tetted fel a tesztet. És hogy érzed magad? Beni tudja már, hogy lesz testvérkéje?

Niki,
ti hogy vagytok? Alex még mindig olyan nyugodt baba? Miket csinál már? És Domcsi, ő hogy van? Beszél már teljesen? Hogy telik az élet két gyerkőccel?
sirkici
 
 


Sirki,
Mindenképpen fogok képeket feltenni. Végre vettem elemet a gépbe. Így talán a pocakomról is készül majd kép. :lol: :lol:
Gyabi,
Köszi szépen a köszöntést. Húúú....tényleg nagyon gyorsan megy az idő. Jól érzed magad???Hányinger????
Betsy,
Nem tudunk segíteni??? :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Köszi a kérdést, hányinger Benivel sem volt, most sincs. hasam fájdogál elég sokat, 2x2 szem MagneB6-nál járok és elég fáradékony is lettem, nem megy a séta...legalábbis hamarabb fáradok. De ezeket leszámítva tényleg semmi.

Sirki: melóról van valami hír???

Én most azon agyalok, hogy mi legyen július-szeptember között, mert ugye akkor ez a 20xezer forint lesz. ELVILEG kérhetném a cégtől, hogy vegyenek szabira, amit felhalmoztam 2 év alatt, de ez cég és főnök függő...tehát még agyalok. Akkor ha összejönne, akkor lehetnék egyszerre szabin és GYES-es. Azért Ft-ban nm mindegy.

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Gyabi,
Szerencsés vagy, hogy nincs hányingered. Mondjuk nekem sem igen volt most négyeskével, Barbival is igazán csak 1 hét volt rossz.
Hasfájás többedik babánál már normális. Nekem egyfolytában fáj, asszem én is rendszeresíteni fogom a magne b6-ot,most csak hébe-hóba szedem..

Mától én is szabin vagyok egészen a THGY kezdetéig, ami kb május közepére esik. Közben meg megigényeltem a GYES-t is a hónap elején, így az is ketyeg mától.Hát azért nem mindegy tényleg, hogy mennyit kap az ember. Ebben a 3 hónapban amíg magasabb a pénzem, mi is szeretnénk visszautalnia a hitelkártyára egy nagyobb összeget, mert totál elúszunk vele. :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


GYABI: Gratulálok a pocaklakóhoz, nem is tudtam, hogy tervben van/volt! Örülök, hogy nem kellett olyan sokat várni, mint Benire! Tényleg szerencsés vagy, hogy a hányinger, hányás elkerül. És már mindjárt 12 hetes leszel! Nemét szeretnétek majd tudni? Fiú névben még mindig a Nándor a favorit?
SIRKICI: Kérdéseidre válaszolva, fiúk jól vannak. Túl vagyunk a farsangon is, Bence is nagyon élvezte, mindketten hupikék törpikéknek öltöztek be, én varrtam a jelmezt. Szobatisztasággal jól állunk. 22 hónaposan kezdtük, és 25 hónapos korára lett megbízhatóan szobatiszta, tehát karácsony óta nem igen volt baleset. Szóval hosszú folyamat volt nála, de megérte. Éjszakára még mindig van pelust, azt majd csak tavasszal gondoltam elhagyni. Beszéd terén is fejlődött, de még mindig csak szavakat mond, mondatokat nem nagyon. Mint írtam már korábban sokszor, az apukája csak 3 éves korában szólalt meg, így valószínűleg ebben ráütött, hogy nem sieti el (már ha ilyen tulajdonságot lehet egyáltalán örökölni). De amúgy minden szót megismétel. Egyébként a nyugodtsága megmaradt, hisztizni nem szokott. Peti is sokat komolyodott, ügyesedett. Volt nekik az oviban anyanyelvi felmérés, amit 81%-osan teljesített, ami középsős létére jó teljesítmény. Még egy kicsit az önkontrollon kellene javítania (egész nap be nem áll a szája), és akkor nem lesz gond az iskolával. Nagyon szeretik egymást a fiúk, de azért veszekedni is szoktak sajnos. Niki sokat beszél már? Szobatisztasága is megmaradt? Mikor kell visszamennetek kontrollra?
JUDY: Milyen tortája lesz Barbinak? Festett marcipán, vagy ostyaképes? A tavalyi cicás is nagyon szép volt! Láttam a videót, amit csináltál a szülinapjára! Te is a movie maker-rel csinálod? Vagy valami más program? Egyébként hogy viseled a terhességet? Mikor mész legközelebb dokihoz?

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.06.08 06:24-kor.
Vendég
 


GYABI: Nem lenne jobb, ha inkább táppénzre mennél? Vagy akkor sokkal kevesebbre jönne ki a TGYÁS, GYED? Itt meg tudod kérdezni konkrét adatok megadásával, hogy hogy járnátok jobban! Zsanna-t vagy Szakbarbárt keresd!
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9036766
Vendég
 


Sziasztok!

Jaj de jó, alakúl a kis csapat!!!


Judy:
Tényleg gyorsan repül az idő, hihetetlen, hogy a pici lány is már két éves!
NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK NEKI!!!!

Hát, mi ugye Alexnál, meg Dominál is lányt szerettünk volna, de így, hogy pici fiaim vannak már nem tudnám elképzelni, hogy lányom legyen.
Na meg hát 2 babát terveztünk, többet nem.
2 szobás lakásunk van, így el sem férne egy harmadik.
Persze biztos jó lenne egy kishugi, apa nagyon örülne az tuti, de nem lesz.
Néha szomorú vagyok, hogy nem lesz már többet pci babám, de minden percet kihasználok amíg Alex pici.


Sirkici:

Köszönjük szépen, jól vagyunk!
Alex még mindíg nagyon nyugodt mosolygós baba, sok gond nincs vele szerencsére.
Azt hittem sokkal nehezebb lesz két kicsivel, de semmi gond nincs.
Dominik már igazi nagyfiú, szinte mindenben segít és nagyon sokat komolyodott mióta Alex megszületett, szerintem tudja, hogy ő a nagyobb, figyáz rá, félti, óvja minden lehetséges bajtól, igazi bátyus!
Domcsi csak estére kap pelust, mert este anyatejcsit kap lefekvés előtt és hát reggel még van pisi a pelusba, de igyekszünk elhagyni teljesen...
Beszélni beszél, szépen megérteti magát, de még nem beszél folyékonyan.
Már mondókákat tanulunk, szépen megjegyez mindent, nagyon jó a memóriája.
Neked Niki baba hogy áll???
Szépen beszél már?
Alex ő meg pörög forog a hasára, onnan vissza, próbál kúszni olyan mint egy kis kukac.
Még nem kap csak anyatejcsit majd 6 hónaposan akarom elkezdeni adni a gyümiket, zölségeket.
Mostanában nem fotóztátok Nikit?
Olyan jó képei szoktak lenni igazi kis modell.

Betsy:

Nagyon örülök, hogy újra írsz, el sem hittem mikor láttam, hogy írtál! :D
Én sem tudom, mi a gond, de kívánom, hogy hamar rendeződjenek a dolgok!


Gyablonka:

Én csak most látom, hogy kismama vagy. :oops:
GRATULÁLOK, így kissé megkésve... :roll:
Nem is tudtam, hogy ti is próbálkoztok a kistesóval, de hát amilyen figyelmetlen vagyok, nem csoda.
Hogy fogadta a hírt Beni, hogy hamarosan kistesója születik?
vagy még nem mondtátok neki?

Kép
Kép
sz.niki
 
 


Na lemaradtam, már látom, hogy mi a baj. :(
Betsy nagyon sajnálom, ami veletek történik, nem lehet most könnyű, de mindíg bizakodni kell, reménykedni, és nem feladni.
A hideg is végigfutott rajtam amikor olvastam miket írtál.
Az én apukám is beteg volt nagyon, neki a veséje nem működött művese kezelére járt, aztán szépen lassan minden belső szerve elkezdett romlani, a ráktól kezdve minden megtámadta a szervezetét..
sajnos rajta nem tudtak segíteni, de mi is rengeteget küzdöttünk, így tudom milyen nehéz most nektek.
Az a baj, hogy rengeteg orvos nem való orvosnak, mert hanyagok, és már csak a pénz érdekli őket, persze vannak kivételek, csak olyan orvost találni, aki igazán a szívén viseli a beteg sorsát az ritka.
Szívből kívánom, hogy minél hamarabb felépűljön az apukád!

Kép
Kép
sz.niki
 
 


Gyabi,
Én most jártam ennek utána. Ha táppénzre mész, ha szabira akkor is a minimálbér 2x-rese lesz a THGY és a GYED alapja, mivel a tavalyi évben illetve a THGY-t megelőző időszakban nincs 180 napi bérjövedelmed.
A szabi annyiból jobb:
1. magasabb pénzt kapsz egy pár hónapig, mert az 100százalék,
míg a táppénz csak 60.
2. mellette te is nyugodtan igényelheted a GYES-t is, és nem kell
kavarni azzal, hogy apa vagy nagymama igényelje.táppénz
mellett nem lehet GYES-t igényelni.
Nekem mától indultak ezek. :lol: :lol:
Betsy,
Nem is tudom mit mondjak. Sajnálom amin keresztül mentetek, és remélem hamarosan felgyógyul az apukád. :oops: :oops:
Képeket én nézegettem az iwiw-en, a farsangit is, meg a karácsonyi videót is láttam szupi lett. :lol: :lol:
A videót Barbiról nem én csináltam, hanem az egyik ismerősöm. :oops: :oops: De most én is el szeretnék kezdeni ismerkedni valamilyen progival, mert szeretnék több videót csinálni. :lol: :lol:
Pelus ügyben nagyon ügyik vagytok, sajna Barbika a füle botját sem mozgatja a szobatisztaság felé. Sőt, ha a kakit akarom kivenni, akkor ordít. :oops: :oops: Talán tavasszal. :lol: :lol:
Niki,
Fiatal vagy még, és ki tudja mit hoz a jövő. Lehet 10 év múlva lesz egy kisasszonyotok is. :lol: :lol:
Majd dobjál képet a srácokról. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Én is megjelentem!

Betsy: nagyon sajnálom az apukádat! Kitartást Nektek!! Tényleg nagyon nagyon szomorú a helyzet...Szorítok, hogy a legjobb orvosokhoz és megoldásokhoz jussatok!

Gyabi: gratulálok a kistesóhoz!! Problémamentes pocakosodást kívánok...A Magne B6 biztosan segít és remélem hamarosan csak a szép része vár a terhességnek.

Niki: köszi a hiányolást! Örülök, hogy ennyire jól vagytok!!

Judy: olvasgattalak a másik topikban...nem semmi, amin Te is keresztül mentél babaügyileg...Eléggé megijesztettek ....Most már minden a legnagyobb rendben...

Sirki: Téged is annyira jó olvasgatni...A másik topikban abban a formában tényleg semmi értelme...Maximálisan egyetértek Veled!

Rólunk: szobatisztaságot még nem kezdtem el, megvárom vele a jóidőt. Tavaly jól ment, de aztán jött a hugyúti fertőzés és visszajutottunk az elejére...Most nem fogok kockáztatni... Alexike már nagyon szépen beszél magyarul és görögül is. Szerencsére nagy dumagép, egész nap csak mondja a magáét...Ügyes nagyfiú, szépen eszik, iszik egyedül, de a cumikát még mindig elragadja néha...Kicseréltük az ágyát, amit imád, szóval vége a baba korszaknak....
Most nagy fejtörést okoz az óvoda kérdés...Nem tudom eldönteni, hogy mi lenne jobb neki, ha idén menne, vagy jövőre... Mondjuk nagy harcok mennek a helyért.
Kistesó még nincsen, elkezdtem járni tüsző nézésre, ebben a hónapban sajna pont a jobb oldalon volt domináns tüsző....Marad a március...Kicsit kezdem depizni...

Puszi mindenkinek

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Sziasztok!

Hát nem megy az alvás Dominik valamiért nem akar elaludni, csak dumál, ficánkol, így inkább kijöttem vele...
Az az érdekes, hogy ő mindíg elalszik 2 perc alatt, megissza a tejcsit, megfordul és már alszik is.
Nem tudom mi van vele.

Judy:

Hát igen fiatal vagyok, és hát előre nem látok, hogy mi lesz még az életünk során, de most úgy gondoljuk, hogy nem lesz több baba!
Ha nyerünk a lottón, és nagyobb lakást veszünk akkor jöhet akár még 3 is. :D :D :D


Heni:

Alexi nagyon ügyes, ha ilyen szépen beszél, főleg két nyelven!
Nem szokta néha keverni a magyart a göröggel?
Mi is 2 hete cseréltük le az utazóágyat, emeletes ágyra, Domcsi is nagyon szereti, élvezi, hogy reggelente oda tud bújni mellém.
Ne idegeskedj, nemsokára biztos sikerül a kistesó!
Kitartás!!!

Ovi ügyben én teljesen tanácstalan vagyok, mert hát én úgy gondoltam,, hogy majd itthon marad velem Domcsi végig ameddig Alex is, és majd egyszerre mennek, mert nem tudok elszakadni tőle, meg valahogy az ovónőkben sem bízom.
De azzal is tisztában vagyok, hogy szüksége van a gyerekek társaságára, és hát tudom, hogy sokat tanulnak ott a gyerekek, csak sajnos nem csak jót...
Arról nem is beszélve, hogy Domcsi mindíg 10-ig alszik, hamarabb kirobbantani sem lehet az ágyból oviba meg hát ugye korábban kell menni.
De a legnagyobb bajom az, hogy nagyon féltem, mert elképzelni sem tudom, hogy hogy lehet egyszerre annyi gyerekre figyelni.
Akár hányszor elmegyek az óvodák mellett mindíg azt látom, hogy az óvónők beszélgetnek egymással a gyerekek meg azt csinálnak amit akarnak.
Persze biztos nincs mindenhol így, de nállunk sajnos ez van.
Mondjuk ide biztos nem fog járni egyik sem se oviba, sem pedig suliba.
Komolyan mondom én bármit megadnék azért, ha találnék egy olyan óvodát ahol tudom, hogy foglalkoznak a gyerekkel, odafigyelnek rá, és jó környezetben vannak.
Akkor biztos nem gondolkodnék annyit, hogy mit is csináljak.


Na jó sokat írtam, remélem fárasztalak titeket... :oops:

Kép
Kép
sz.niki
 
 


Most gondolkodom, hogy az titok, hogy ki hozta létre ezt a topicot. :D
Azért én kíváncsi lennék, de minden esetre jó ötlet volt!
Bár most nézem a listát gondolom akik ott vannak mindenki kapott privit, csak az a baj, hogy szerintem sokak már törölték magukat.
chrysyy ő egész biztos, azt olvastam, talán Jaimee is, de ő biztos vissza jön, legalábbis remélem aztán még ott vannak Mirci meg Omnia, én nem is hallottam róluk ezer éve...

Na jó befejeztem, mostmár megyünk aludni, legalábbis remélem...

Kép
Kép
sz.niki
 
 


Sziasztok!
Én is idetaláltam :D
Most nagypapám van nálunk, ma megy haza, majd később írok.
Csak ennyi:
Betsy: nagyon de nagyon átérzem a helyzetedet! Reméljük, hogy a kor számít, nagyon fiatal, ezért le fogja gyözni!!!!!!(55 ez nagyon kevés, Apu 70 volt, és ez gondolom közrejátszott...)Kitartás!!!
Puszi

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Judy,
tényleg, pocakkép, jaj de jó, akkor várom a képeket! Jó ünneplést mára! :lol: :lol:

Gyabi,
emlékszem, én is borzasztóan fáradékony voltam, de első gyereknél volt időm pihenni, neked persze más a helyzet, meg ti Benivel sokat vagytok kint, de azért próbálj meg pihenni is, ne erőltesd túl magad. Engem is érdekelne, hogy Beni tudja-e már, hogy lesz kistesója, meg tudni akarjátok-e a nemét?

Betsy,
ez szörnyű, sajnálom, nem is gondoltam, hogy ekkora gond van, mindenesetre nagyon szoritok, hogy sikerüljön felépülnie apukádnak, találjatok egy jó orvost, vagy valami alternativát. Én valahol olvastam valamilyen vizről, ami elvileg segit, valami magyar találmány, nem is tudom, de majd megkeresem az újságot, és leirom, ha gondolod, egy régi Blikk Nők Egészség magazinban volt.
Te tudsz varrni is? Nagyon ügyes vagy! Biztosan nagyon aranyosak voltak a fiúk! Esetleg majd képeket tegyél fel, ha lesz rá időd valamikor! Szerintem nem is olyan sok az a három hónap, amennyi alatt szobatiszta lett Bence, bár nemtudom, talán azért tűnik nekem úgy, hogy rövid idő, mert Niki mondjuk fél év alatt lett eléggé megbizható, de még mindig sokszor kell a rábeszélés, amikor látom, hogy pisilnie kell, de nem akar a bilire ülni, vagy hozza a bilit, de akkor már egy kicsit befolyt, de komolyabb baleset az utóbb iegy hónapban csak egyszer-kétszer volt. Sokan két heteket emlegetnek, de én olyanról még nem hallottam az ismerőseim körében, hogy annyi idő alatt sikerült volna, akármennyi idős is volt a gyerek a kezdetekkor. Ha már minden szavat megismétel, az szerintem jó jel, majd egyszer csak elkezd mondatokat is mondani. Niki is szerintem legalább 3 éves lesz, mire beszélni fog, még mindig alig mondd valamit, annyit, hogy: NEM, nyinyi (az a macska), be, néni, anya, apa, mama, tata, négy, mim (az a még), de többet nem mondd semmit. Na, majd, bár már nagyon várom, eléggé idegesit néha, hogy nem tudom mit is akar. Petinek gratula az eredményéhez, tényleg szép eredmény igy 5 éves kor táján. Nemsokára szülinapja lesz, készültök már? Ajándékok megvannak, vagy legalább az ötlet? Torta milyen lesz? Az, hogy veszekszenek normális, szerintem nincs is olyan testvérpár, akik ne veszekednének, talán már az lenne a nem normális, ha nem kapnának össze. Nikivel most voltunk kontrollon nemrég, szerencsére tiszta a vizelete, igy már megint megnyugodhattunk, hogy a pelus volt a ludas a gondban, nem szervi ok. Most majd három hónap múlva megyünk megint.

Niki,
örülök, hogy jól vagytok, és könnyen megy a két gyerkőccel! Domcsi igazi nagybátyó, Alex meg nagyon ügyes, hogy már igy forog, bár Domcsi is gyorsan fejlődött, ugye?
Nikit másfél évesen fotóztuk, azóta nem, mostmár majd megvárjuk a két éves szülinapját, majd akkor lesznek képek műteremben is, mondjuk mostanában már itthon is kevesebbszer fotózom.
Én is mostanában érzem úgy, hogy de jó lenne, ha még kisbaba lenne Niki, olyan jó volt, most is szeretném úgy dajkálni, meg minden, de már ki tud "ugrani" a kezemből, meg nagyon is tudja érvényesiteni az akaratát, egyre többször ütközök ellenállásba, gondolom, ez a fejlődéssel jár, a nem korszak, meg stb, de akkor is, olyan jó volt, mostmár kezdenek megszépülni a szülés, meg a kórházi emlékeim is, még a terhesség időszaka is...
Egyáltalán létezik olyan ovi, ahol sokat tudnak foglalkozni a gyerekkel? Hány óvónő kellene egy csoportba, hogy ez úgy legyen? Vagy nemtudom, én még nem foglalkoztam sokat a témával, nálunk két óvónő van csoportonként, függetlenül attól, hogy hány gyerek van a csoportban.

Heni,
köszi! :roll:
Alexike nagyon ügyes, majd leszokik a cumiról is hamarosan, szobatisztaság meg biztosan tavaszra könnyen fog menni! Kivel beszél görögül? Az apukájával mindig, vagy csak néha a nagyszülőkkel, rokonokkal?
Sajnálom, hogy még mindig nem jött össze a kistesó, de nem értek hozzá, lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de a te esetedben nem lehetne lombikozni?

Olik,
de jó, hogy te is idetaláltál! :D

Jaimee, Christell, Bambika, Mirci, Chrissyy??? Omniát is várom, bár róla már Dóri születése óta szinte nem is hallottam semmit!
sirkici
 
 


Betsy: nagyon sajnálom apukádat, remélem segíteni tudtok valamilyen módon.

Sirki, Niki, Betsy: beninek elmondtuk, Ő volt az első természetesen, de ha a sarokban álló lámpának mondtam volna el, akkor szerintem hasonló választ kaptam volna...egyszerűen nem érdekli. Szerintem majd esetleg akkor, ha már látványos lesz.

Nemét illetően nekünk ez Beninél sem számított, most sem számít egyáltalán. Ha fiú akkor azért jó, ha lány , akkor meg azért.

Többiekre is reagálok nemsoká... :oops:

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Gyabi,
neked akartam még irni, csak az előbb kimaradt, hogy munkával annyi hir, hogy tegnap hivott a csávó, még keresgél, annyit mondott, hogy eddig én lennék, de pár napra tegyük stand by-ra a dolgot, a munkaidőre is lehetne kompromisszumot kötni talán, úgyhogy majd meglátom hiv-e még?!
sirkici
 
 


Gyabi:

Szerintem, nem érti Beni, hogy mit is jelent az, hogy kistesója fog születni, de majd ha már nagyobb lesz a poci akkor biztos fogja simogatni, arról nem is beszélve, ha megszületik imádni fogja a kistesót!

Kép
Kép
sz.niki
 
 


sziasztok,

Dobok pár képet a tegnap estéről, később megpróbálok jönni. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


És akkor egy pocakkép 24 hetesen.
Nem nézni, hogy milyen dagi vagyok. :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Judy: Nagyon jók a képek, szép volt a tortácska is!
Gondolom örült Barbika a sok ajándéknak.
Szépen gömbölyödsz, hatalmas a pocid!!! :D
Én többnek néznélek, mint 24 hetes terhes, de biztos az is sokat számít, hogy már a 4. csöppség. 8)

Kép
Kép
sz.niki
 
 


Judy,
nagyon jó képek, olyan jó nézegetni őket, többször is átnézegettem, csodálom, hogy milyen boldogok vagytok, főleg rajtad látszik, az ajándékok is szépek, Nikinek is van pont egy ilyen porszivója, bár ő nem igazán játszik vele, még a Jézuska hozta anyuékhoz, az ilyen főzőcskés szettre meg éppen most gondoltam, hogy hozhatna hozzánk a nyuszi, mert az unokatesójánál imád vele játszani, bár, ha itthon lenne, akkor ugyebár ez nembiztos, hogy igy lenne... de a lényeg, hogy nagyon aranyos a plüss is, meg a torta is szép volt (egyébként milyen izű volt?), neked pedig bár nagy pocid van, de szerintem is sokat számit, hogy már a negyedik babóca, na, meg hogy nem is volt ideje visszamenni Barbika után, főleg, hogy császáros voltál. De akármekkora is, nem lényeg, majd utána ráérsz ezen gondolkodni, az a boldogság, ami látszik rajtad, a kisugárzásod, először azt láttam meg a képen, nem a pocidat... :lol: :lol: :lol:
sirkici
 
 


Sziasztok,

Köszönöm a dicséreteket a képekre és a pocakomra is. :lol: :lol: :lol:
Sajna bőven van rajta hájacska is, de most nem érdekel. De szülés után eldöntöttem, hogy már a szopi alatt is fogok egy 180 szénhidrátos diétát tartani (hugom cukros és megkérdezte és szabad)
Ha meg már nem szopizik akkor kb 30 kilótól kell megszabadulnom. :lol: :lol: :lol:

Torta csoki ízű volt, hogy Danika is tudjon belőle enni, mert ő csak a csokisat szereti. :lol: :lol:

Jövő hét vasárnap meg Bazsinak lesz a szülinapja. Na, azt nem fogjuk ilyen olcsón megúszni, mert 23000ft az ajándék amit kap. Még jó, hogy anyukám ad bele 10-et. :roll: :roll: :roll: Ahogy nőnek, az igény is nő velük együtt. :lol: :lol: :lol:

Sirkici,
Barbika azóta egyfolytában porszívózik, meg főz. A játszóházban is mindig a konyhát rohamozza meg, innen jött az ötlet a háztartási cuccokra. Majd még egy szupi konyhát akarunk venni neki, de valami nagyobb fajtát. :lol: :lol:
Szerintem Nikinek is nagyon tetszene, a csajok imádnak főzőcskézni. :lol: :lol:
Niki,
Hát igen, többnek néznek mint 24 hetes, de tényleg közbejátszik az hogy 4. baba+a hájacska+a császár után tényleg nem lettem újra lapos. :lol: :lol:
Gyabi,
Barbika sem igazán érti, hogy mit jelent a kistesó. Mondja, hogy a hugi anya pocijában van, de szerintem majd ha megszületik csak akkor fogja megérteni igazán. :lol: :lol:
Olik,
De jó téged is látni. :lol: :lol:
Heni,
Drukkolok nagyon. +++++Március egy gyönyörű hónap a babásodásra. :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Üdv mindenkinek!

Betsy: Így a részleteket nem ismertem, bár ilyesmit sejtettem. Nagyon sajnálom.....:( :( :( Akkor ma mentek Pestre....Nagyon szorítok nektek, apukádnak, még fiatal, muszáj, hogy legyőzze a nyavályát. +++++++
Szomorú egyébként, hogy mostanában annyi ilyen és hasonló esetet hallok, 26 éves menthetetlen, idősebb későn diagnosztizált, szerencsére vannak közöttük gyógyulófélben lévők és gyógyultak is....

Judy: Gyönyörű Barbi és te is nagyon jól nézel ki. Nekem is jóóóó nagy pocakom van, rajtam meg mindössze +3-4, ha a fogantatást számolom. Lehet ez alkati is, fene tudja. Múltkor volt tg-n egy lány, 5 héttel előrébb járt és alig látszott neki valami 30 hetesen....Én meg mint aki holnapra van kiírva. :-))))))))))

Gyabi: Hatalmas gratula a pocaklakóhoz! Nagyon boldog pocakosodást, gömbölyödést nektek! Nekünk is mindegy, fiú vagy lány. :) Akkor jön a tarkóredő mérés, genetikai uh nektek...Kombi tesztre mentek? Mázlista vagy, hogy elkerültek a rókák!

Heni: Drukk a márciushoz nektek! ++++ Talán hozzátok is karácsonyi baba készülődik, mint annak idején hozzánk Réka....Mikor mész dokihoz legközelebb? Én szeretném, ha Réka menne oviba, ahogy betölti a 3-at...bár most elbizonytalanodtam, mert mifelénk "ömlesztve" vannak a 3-7 évesek...ami nekem nem tetszik...de úgyis körülnézünk áprilisban jelentkezés előtt. Réka imád "bandázni". :-))))))))

Ennyit dióhéhban, majd jövök még. Bocsánat, akinek nem írtam, cupp mindenkinek!

Remélem, a fórum működni fog még sokáig, és mentes marad minden bántó gúnytól, ahogy az egész sokáig sikerült is.
jaimee1
 
 


Judy,
csokis, nyammm, de ha a többiek nem bánták, akkor nincs gond, hogy Danika a csokisat szereti, na meg, ki nem szeretné a csokit... régen én is csak a csokis tortát, fagyit, stb. voltam hajlandó menni, na persze már megváltozott! :lol: :lol:
Milyen az a 180 szénhidrátos diéta? Ilyenről még nem is hallottam! :roll:
Látszik is, hogy Barbika szereti a "házimunkát", hisz karácsonyra is felmosó-szettet kapott (ha jól emlékszem), most a porszivó, konyhai eszközök... Lesz segitséged, na meg, a kishugi is ha majd besegit, nem lesz nehéz ennyi csajnak feltakaritania a házat! :lol: :lol:

Jaimee,
jajjjj, de jó, hogy te is idetaláltál! :lol: Plusz 3-4 kg az egyáltalán nem sok, főleg, hogy már lassan 30 hetes leszel. Esetleg pocakkép, meg Rékáról kép? Rókák gondolom mostmár elkerülnek?! Hogy érzed magad? Réka érti szerinted, hogy mi is fog történni úgy igazán?

Olik???????????????
sirkici
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a kedves, biztató szavakat. Eddig és ezután is minden tőlünk telhetőt megteszünk!

JUDY: Látom, jól telt a szülinap, és az ajándékok is nagy örömet szereztek Barbinak! Barbi micsoda kis göndörfürtös kisasszony lett! :) A fent említett programmal könnyen, gyorsan tudsz videót csinálni, elvileg minden gépen rajta van alapból. Ha segítség kell, szólj nyugodtan! Nem értem, miért írod, hogy dagi vagy, hisz csak a pocakod nőlt, ami természetes, hisz benne lapul Vikike (?). Látom újítottál hajszínben, vagy csak rég láttam Rólad képet? Mit kap Bazsi, ami olyan drága? Kíváncsi vagyok egy 11 éves igényeire! Csajozással mi újság? Mi lett a múltkori randiból? (ami igen csak múltkor volt..) Megkérdezem mégegyszer, mert biztos siettél, és nem láttad.. Hogy viseled a terhességet? Mikor mész legközelebb dokihoz? A többire már választ kaptam. :lol:
HENI: Jó olvasni Rólatok is! Nagyon ügyes Alexi, hogy két nyelven beszél! Nem semmi! Szerintem, ha sima csoportba iratod, akkor inkább kezdje el 3 évesen az ovit, hogy ne maradjon le, ha vegyes csoportba, akkor meg ahogy érzed! Egyébként magyar oviba fog járni, vagy van lehetőség görög-magyar oviba is? Nem tudom, van e ilyen Pesten.
SIRKICI: Köszi, aranyos vagy, a víz, amiről írsz a csökkentett deutériumtartalmú víz, mi is hallottunk róla. Varrni nem tudok, nem tanultam. Mikor Petivel voltam terhes, kaptam szülinapomra egy varrógépet, hogy majd varrhatok a gyerekeknek, de inkább csak bevenni, felhajtani szoktam vele, ez most egy hirtelen ötlet volt, hogy én varrjam a jelmezeket. Nem volt nehéz, csak 1-1 sapit, felsőt, nadrágot kellett. A végén a képeken láthatod, hogy nem lett nagy szám.. http://www.youtube.com/watch?v=Dty64Tq8KmI
Szerintem Niki 2 évesen már beszélni fog, majd meglátod. Hisz ő fél évvel fiatalabb Bencénél, és már elég sok szót felsoroltál, amiket mond. Peti szülinapjára még nincsenek meg az ajándékok, a héten mindenképp meg kell rendelnem. Ötletem van, valami komolyabb laptopot gondoltam neki, amin játékok is vannak, meg oktató feladatok. Bár a számokat már felismeri képről, a betűk közül a neve betűit felismeri, le tudja írni, hogy Peti, de jó lenne azért, amivel tovább lehetne fejleszteni őt. Legot is szeretne, az lehet, majd a nagyszülőknek mondom, hogy vegyenek. Tortának Scooby Doo Csodajárgányt gondoltam, feltéve, ha elvállalja a cukrászda. Az oviba meg óra tortát vinne, mert az a jele. Örülök, hogy rendben vannak Niki eredményei. Nálatok is szép idő van? Voltatok ma kint sétálni? Babakocsit használjátok még?
NIKI: Szerintem mindenképp menjen Domi oviba, ha van rá lehetőség. Én is ugyanazokat éreztem, gondoltam, mint amiket Te leírtál, hogy hogy tud annyi gyerekre figyelni 2-3 óvónéni, jól érzi e magát stb. Mindenképp óvónénit válassz előbb, olyat, akire szívesen rábízod a gyerkőcöt. Nálunk egyébként 30-an vannak 2 óvónéni és egy dadus. Petivel is történt már kétszer baleset, egyszer nekiment egy kislány, elesett, és lehorzsolta a könyökét. Egyszer pedig orrabukott a motorral, és a szája feldagadt. De ezek nem az óvónéni figyelmetlenségéből adódtak, hisz ha ott vagy mellette, akkor is történhet bármi. Nálunk az óvóda udvarán a játékok alatt gumis térburkoló van, szerintem ez már minden oviban előírás, így túl nagy baleset nem történhet velük. A foglalkozások meg jót tesznek, szerez barátokat, sikerélményei lesznek stb.
GYABI: Meg van már az időpont a 12 hetes UH-ra? Hogy döntöttél táppénz/szabi ügyben? Beni pelenkázás közben mindig énekel? ;)
OLIK: Nagyon rég hallottam már Rólatok! Hogy vagytok? Ha az apukád 70 éves volt, akkor a nagypapád már közel lehet a 100-hoz.. Manapság ritka, aki ilyen hosszú kort megél! Meg volt a farsang Nálatok is? Minek öltözött be Zozi? Tündit is bevihetted? Gyakorlással, publikációkkal hogy állsz? Van időd, energiád a gyerekek, házimunka stb mellett?
JAIMEE: Igen, mára volt időpont, de hiába győzködtük aput, nem akart menni. Csak feküdni bír, azt mondta, nem bír órákat várni, míg megcsinálnak egy vizsgálatot, így kértük, hogy adjanak olyan napot, amikor rögtön tudnak vele foglalkozni, és megcsinálnak mindent, így március 10-én kell menni. Az a baj, hogy apu elkönyvelte, hogy a rák nem gyógyítható.. Az ovival kapcsolatban (bár lehet már írtam), szerintem inkább sima csoportot keress! Peti vegyesbe jár, de nem érzem, hogy jó lenne, Bencét már sima csoportba iratom. Készségfejlesztőben nem voltatok mostanában? Csak mert nem írtál róla..

Nem írom mindenkihez külön oda, de rakjatok képeket, kíváncsi vagyok a fiúkra, lányokra, biztos sokat változtak!
Vendég
 


Betsy: Igen, sztem is jobb a sima csoport, majd megnézem magamnak az óvónőket, azon is sok múlik. Az a baj, hogy nagy választék nincs, nagy divatja volt a vegyes csoportnak, most sorra csinálják vissza ugyan, mert talán rájöttek, hogy nem az igazi, de lasssan halad az ütem. Hozzánk még nem ért el. Viszont amúgy jó óvóda, mert körzeten kívül is nagyon sokat hoznák ide a gyerekeiket....szóval meglátjuk...

A varrógép annyira jó dolog, mostanában nem is egy barátnőm vett csak úgy hobbiból....nekem sajna botkezem van hozzá, azt hiszem.

Készségfejlesztő mától indult újra, csütörtökön megyünk majd. Játszócsoport lett volna addig is, de oda nem mentünk, mert egyszerre volt hányósfosós nyavalya a városban, skarlát és még valami, amire már nem emlékszem. :lol:

Nálunk apu kifejezetten nehéz beteg....akkor jutottunk el vele dokihoz, konkrétan mentő vitte, amikorra már nem volt minden visszafordítható...dehát erről írtam asszem.

Sirki: Persze, nem sok, sőőőt...relative fogytam. Ma megyek dokihoz, kíváncsi leszek mekkora a kispasi/csajszi.

Nehéz megmondani, Réka mit ért az egészből, egyelőre minden szép és jó, több puszit kapok a hasamra, mint a képemre Rékától, most úgy tűnik, csordultig tele van szeretettel a tesó iránt....de mivel egyébként féltékeny természet, pl. és elsősorban rám, biztosan lesznek elkerülhetetlen féltékenységek, ezmegaz....

És ti hogy vagytok? Kiesett nekem vagy 6 hét....

Niki: Én is ovipárti vagyok. Aztán ha felveszik Rékát, biztos sajnálni fogom, hogy az én drágapicimadaramra más vigyáz...dehát ez a dolgok rendje valahol.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára jaimee1 2010.03.01 14:39-kor.
jaimee1
 
 


Kép így hirtelen:

Kép
27 hetesen

Kép
jaimee1
 
 



Sziasztok!
Betsy: a nagypapám az anyukám apukája, most 89 éves. :wink:
Köszi a kérdésed, muszálj hogy legyen mindenre energiám, bár most különösen fáradtvagyok, talán a tavszi fáradtság :lol:
Farsangon Zolcsika tűzoltó volt, Tündike nem mehett be, mert első farsangot csak a csoporton belül tartották meg, még a szülő sem volt, hogy ne legyenek gátlásosak a babák. A képeket később.

Jaimee: Réka hatalmasat változott, régen láttam már, a pocakod tényleg kerek :wink: Lehet, hogy már mondtad, de tudjátok a ketteske nemét?

Judy: Barbi kisasszonynak utólag is BOLDOGszülinapocskát!!! Klassz képek, a pocakod Neked is kerek :wink: Kicsit irigy vagyok ám rátok kismamik :wink:



Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm szépen én is a meghívást.
Nagyon sajnálom, hogy széthullott a régi topik, mert nagyon jó kis csapat volt anno. Persze mostanság (sőt amióta gyerekeim vannak) én sem sokat írtam, de még olvasni sem olvastam. Na persze nem azért mert nem szeretlek titeket, és nem gondolok rátok, hanem pont azért mert minden egyes bejelentkezésemkor mentegetőznöm kellet, hogy miért is nem írok, és gondolom ez már marhára unalmas volt mindenkinek. Másrészt úgy gondolom, az nem korrekt, hogy néha írok, leírom mi újság velünk, de azt nem tudom követni veletek mi a helyzet, és nem tudok mindenkinek írni amit a legszívesebben tennék. Az én eltűnésemnek ez az oka. Még annyi, hogy én Arikont is hiányolom a régiek közül.

Betty: nagyon sajnálom ami apukáddal történt! Borzasztó lehet ezt megélni az egész családnak! Lényeg, hogy sosem szabad feladni (de látom ti nem is teszitek)! Az én ismeretségi körömben is gyógyultak meg olyanok akikről már az orvosok is rég lemondtak. Sok erőt kívánok nektek!
Örülök, hogy a fiúk jól vannak és nagyon aranyosak mint mindig!

Jaimme: jó rólad is hallani! Szép pocid van, és tényleg nem híztál. Rajtam még 10 kiló felesleg van. Még nem tudjátok a baba nemét, vagy nem akarjátok tudni
:shock: ? Én is óvoda párti vagyok. Szerintem szüksége van a gyerekeknek a közösségre, szocializálódásra.

Sirki: Niki már igazi kis nőci. Ha dolgozni fogsz bölcsibe adod? Amúgy, hogy telnek a napjaitok?

Gyabi: gratulálok a pocaklakóhoz! Én Gergővel a végén voltam nagyon fáradékony, meg ugye Bálint is állandóan nyúzott, szóval nem volt egyszerű.

Niki: hogy bírod a két kis pasival? Én is nagyon vágytam volna egy kislányra, de most már egyáltalán nem bánom, hogy a második is fiúcska lett. Mi sem tervezünk már több babát, ezét egy kicsit szomorú vagyok, hogy kimarad az életemből az igazi anya-lánya kapcsolat, főleg, hogy mi anyukámmal nagyon közel állunk egymáshoz. Hidd el jó lesz Dominak az oviban, még ha neked nehéz isd elszakadnod tőle.

Judy: tényleg öröm nézni a fotóitokat, annyira szép, és boldog család vagytok. Én nem tudom, hogy bírnám ennyi gyerekkel.....

Heni: nálunk is van a családban kétnyelvű baba (venezuelai anyuka, magyar apuka) és hihetetlen milyen jól beszélnek ezek a kis pöttömök. Olyan fogékony az agyuk, hogy valami csoda. Drukkolok nektek kistesóhoz!

Mára ennyire futotta, de legközelebb írok magunkról is, és fotókat is hozok.

Millió puszi mindenkinek!

Kép
Kép
mirci74
 
 


Sziasztok!

Jaimee:

Örülök, hogy újra írsz ( bár én tudtam, hogy jönni fogsz )!!! :D
Ügyes vagy, hogy csak pár kilót szedtél fel, rám csak úgy szaladtak a kilók. :oops:
Szép a pocid, Réka is nagyon édes!


Hát az ovi ügyben köszönöm a tanácsokat, igyekszem megfogadni.
Próbálok keresni valami olyan ovit ami aránylag megfelel nekünk, bár nem hiszem hogy van olyan.
Tudom én, hogy sokat tanulna ott, és igyekszem megbarátkozni a gondolattal, de nehéz.
Jövőre még biztos nem engedem, de utána szerintem elviszem.
addigra már elég nagy lesz, 4 évesen talán már jobban tud vigyázni magára.

Mirci:

Köszönjük szépen jól megvagyunk, bár szerintem neked nem kell arról mesélnem, hogy milyen 2 babával.
Talán neked még nehezebb mint nekem, hisz kevesebb a két fiú között a korkülömbség.
De én nem panaszkodom, tényleg nagyon jó mind a kettő kismanó!
Hát én is kicsit szomorkodtam, hogy nem lesz pici lányom, de ha a ott fent így döntöttek, én nem bánom.
Néha megállítanám az időt, mert olyan gyorsan nőnek...
Na és neked milyenek a fiúk?
Ki tudja lehet, hogy még később lesz nektek még egy pici lány! :wink:

Kép
Kép
sz.niki
 
 


Sziasztok!

Én is idetaláltam. Köszönöm a meghívást. Nagyon örülök neki, hogy összeverődik a régi banda.
Meglepve olvasom itt a híreket, hogy kivel mi történt.

Judy!
Gratulálok négyeskéhez! És utólag is boldog szülinapot Barbikának.

Niki!
Örülök, hogy újra látlak. Szerintem lesz nektek még egy kislányotok pár éven belül. :wink:

Mirci!
Gratulálok a két gyerkőchöz. Nem is tudtam. Nem lehet egyszerű velük.

Gyabi!
Gratulálok ketteskéhez! Tudjátok már a nemét? Hogy vagy?

Jaimee mami!
Ha még nem gratuláltam neked, akkor neked is gratulálok. Nagyon csinos kismama vagy ismét. :) Semmi súlyfelesleg nincs rajtad. Hogy csinálod? Réka már kész hölgy. Nagyon sokat változott.

Betsy!
Sajnálom, ami apukáddal történt. Flavin termékeket nem próbáltátok? Állítólag azok is nagyon jók. Ha gondolod küldök linket.
Nagyon aranyosak a fiúk. Meglestem a képeiteket. :)

Sirkici!
Nagyon nagy lány már Niki. Nem szeretnétek ti is babát? :wink:

Heni!
Már ti is mekkorák vagytok. Már oviba készültök. Nem kell a szobatisztaságot eröltetni. Annál rosszabb. Ki kell várni. A gyerek tempóját érdemes követni.

Olik!
Jó újra látni. :wink: Meglestem a képeiteket. Nagyon nagyok a gyerekek. És tündériek. Nem gondolkodtatok harmadikban?

Rólunk:
Mi is növögetünk. Mindjárt 2 évesek leszünk. Klárika folyamatosan beszél. Mondatokat mond. Szinte az összes gyerekdalt tudja, és ovis mondókát. Jajj annak az óvónéninek, akihez kerül. Kitalálhat újakat, hogy valamivel lekösse. Sajnos még mindig cumizunk, de csak alvásnál. Éjjel még egyszer szopizunk is. És szobatiszták sem vagyunk. A nyáron nagyon szépen használta a bilit, de sajnos még mindig szorulásos, és fájt neki a kaki, és sajnos a bilin volt ez a rossz élmény, ezért azóta nem ül rá. Vettünk WC szűkítőt, de még azt sem akarja kipróbálni. Türelmesen várunk, hogy mikor jön el a pillanat. Mert már szól, hogy pisilni kell, de addigra már a pelusban van, és ha mondom, hogy üljünk a wc-re, tiltakozik. Azt hittem sosem tanul meg járni, de megtanult. :) Egész nap szaladgál. 1 éves kora óta fél kg-t hízott. :) Már nem olyan dagi, mint volt. :wink:
Én jól vagyok. Maradt rajtam 10 kg felesleg, amitől nem tudok megszabadulni. :cry: A múlt héten vettek ki egy csomót a nyakamból, holnap megyek varratszedésre.
Megyek is, és igyekszem minél sűrűbben jönni.

Puszi nektek!

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Sziasztok, köszi a meghívást :D

Betsy

Szomorúan olvasom mi történt apukáddal.

Örülök,hogy újra összejön a kis csapat.Nem ígérem, hogy gyakran tudok jönni,de néha jelentkezem.Mindig olvastam a másik topikot, így tudom kivel mi történt.
Megmondom őszíntén nekem csak ti vagytok akivel beszélgetni tudok,mert az egyetlen barátnőm kanadába költözött,a barátom erdélyben.Ebben a korban pedig már nem könnyű /nekem/ barátokat szerezni :oops:
Együtt fogom várni veletek a kistesókat,drukkolni fogok Heninek, hogy mielőbb jöjjön a gólya.

Oviról: Vegyes csoportba járnak ,3-7 évig. Nálunk lehetett választani, én kértem oda őket és nem bántam meg. Így 5-6 gyerekkel foglalkozik egy óvónő és a nagyok sokat segítenek a kicsiknek, szinte anyáskodnak felettük :D

Szép napot nektek végre közeleg a tavasz....

KépKépKép
bambika
 
 


Sziasztok!

christell:

Klárika nagyon ügyes, hogy már az összes mondókát tudja!
Nekem Domcsi 3-at tud, de nagyon gyorsan tanul.
A bilizést sajnálom, de majd csak visszaszokik szépen.
A 10 kg meg majd csak eltünik egyszer... :D

bambika:

gyere majd ha tudsz...

Betsy:

Képet nem raksz a fiúkról???
Bár gondolom most minden gondolatod apukád körül forog, ami nem csoda.
Szorítok értetek, hogy minden rendbe jöjjön!

Jaimee:

Akkor neked Réka megy oviba ősszel?
Most jut eszembe, hogy én nem is tudom, hogy a 2. baba kisfiú, vagy kislány???
A neveken már gondolkodtatok???

Sirkici:

Olvastam, hogy te meg mész dolgozni.
Hát nem lesz könnyű, de ha van segítség a nagyszülők részéről az tök jó.
Nekem csak anya van, ő meg október 20.- án kiment amcsiba, így sajna csak a férjem van akire számíthatok...
Én is folyaton azon gondolkodom, hogy mi lesz, ha már dolgozni megyek, hogy viszem a gyerekeket oviba, hogy megyek értük stb...
Na meg itt nállunk nem nagyon alkalmaznak kisgyerekes anyukákat...

ti nem terveztek 2. babát???

Kép
Kép
sz.niki
 
 


NIKI: Írni már csak holnap tudok, de örülök, hogy egyre többen írnak azok közül, akik már nagyon rég jelentkeztek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.03.11 08:28-kor.
Vendég
 


Betsy:

Hát valami fantasztikus, hogy milyen szép szemük van ezeknek a fiúknak!!!
Bencus, már nagyon nagyfiú, ezer éve nem láttam róla képet, nagyon sokat nőtt.
Peti meg igazi bátyus.
A lányok csak úgy pisilni fognak utánuk!

Kép
Kép
sz.niki
 
 


Betsy,
akkor jó, azért nagyon remélem, hogy valami segiteni fog apukádon, bár, legfőképpen talán neki kellene elhinni, hogy meggyógyulhat, de gondolom ezt a betegnek a legnehezebb elhinni, de sok csodát lehet hallani...
Néztem a videót, jó lett a jelmez, sőt, én még felhajtani meg ilyesmit sem tudok, pedig anyukám varrónő, de tök hülye vagyok hozzá, bár végül is nem is érdekelt soha, talán majd egyszer...
Peti szülinapjára az elképzelések nagyon szépek, biztosan sikerül is megvalósitani őket!
Tényleg sok szónak számit, amiket Niki mondd? Nekem nincs összehasonlitási alapom, igy mindenkinek azt mondom, hogy nem, nem beszél, de örülök, ha ez nem igy van! :D
Idő elég szép, már nagyon várjuk a tavaszt, megtanitottam Nikit hajtani azt a kis lábbalhajtós kismotorját, úgyhogy majd lassacskán mehet ki is vele száguldozni az udvaron. Babakocsit csak ritkán használjuk, legtöbbször biciklivel megyünk, mert a babakocsiban rendszerint elalszik hazafelé, ami nem mindig jó, de mostanában néha használjuk, pont altatásra, ha máshogy nem birom elaltani, akkor egy kör kocsival, és már alszik is!
A fiúk még mindig nagyon aranyosak, annyira kis mosolygósak, Peti nem sokat változott, csak nől, Bencén persze értelemszerűen jobban látszanak még a változások, ő igazi nagyfiú lett, az arca is sokkal nagyosabb, meg ahogy elnézem, magasságra is nőtt?! De a mosolya, az maradt, nagyon cuki, és ahogy nézem, ő tényleg inkább rád hasonlit, sőt, mostmár teljesen azt mondom, hogy rád hasonlit! :D

Jaimee,
alig van hasad, nagyon jól nézel ki, tényleg minden csak a baba súlya, stb., ami látszik! Réka is sokat változott, igazi nagylány már, és jó az új frizurája! :D Édes lehet, ahogy szereti a kistesót, nem lesz vele semmi gond, egy bizonyos fokú féltékenység meg szerintem normális is, meg még mondjam azt, hogy kell is talán.
Uh-n mi volt? Apropó, nemére vonatkozóan vannak azóta hirek? 4d-n voltatok már?
Mi elvagyunk, köszi, ez az év elég sok nehézséget tartogat úgy veszem észre, de kisebb-nagyobb holtpontokon átlendülve pozitivan állok a dolgokhoz. Várjuk a tavaszt, a napfényt!

Mirci, Niki,
egyenlőre még semmi hir munka terén, azóta nem hivtak, lehet, hogy nem is fognak, na mindegy, bölcsibe nem adhatnám be Nikit, mert nálunk csak azokat veszik fel, ahol mind a két szülő dolgozik, úgyhogy maradnának a mamák, apa, felváltva. De egyenlőre ezen mégannyira nem gondolkoztam el.

Niki, Chris,
én nem tervezek kistesót, én is egyke vagyok, nálunk a családban mindenki egyke, nekem nem hiányzik a tesó, apáéknál mindenkinek van testvére, igy ő azért szeretne, de épp a napokban mondta, hogy a jelenlegi helyzetben ő sem szeretne kistesót egyenlőre, aztán meg, ha egyszer rendeződik a helyzet, talán már késő lesz, na meglátjuk majd, mit hoz az élet...

Chris,
örülök, hogy te is idetaláltál! :D Nagyon ügyes Klárika, hogy már ennyi mondókát mond! Majd rakjál fel te is képeket!

Bambika,
neked is örülök, gyere, amikor csak tudsz! :D
Barátokkal még én is igy vagyok, a barátnőim 5 km-re laknak, de nem képesek átjönni hozzám, mert drága a benzin, de én menjek, pedig nekik van munkájuk, meg minden, de nem gond, sokszor morgok, sirok, aztán mégis elmegyek, mert kellenek a barátok, de azért nagyon bánt, hogy ők nem képesek eljönni, hiába hivom őket, újakat meg annyira nehéz szerezni, legalábbis olyanokat, akikben megbizok, meg akikkel mindenről lehet beszélgetni, általában csak felszinesen lehet beszélgetni az időjárásról, meg ilyenek... az meg nekem nem jó, hogy vigyázzak mit mondok, nehogy visszahalljam máshogy, meg ilyesmi...

Majd én is készülök feltenni képeket, csak jussak oda, hogy lekicsinyitsem!
sirkici
 
 


Tényleg jó,hogy ennyien öszejöttünk újra...

Betsy: milyen helyes kispasijaid vannak!!! :lol: :lol: :lol:

Jaimee: Rékának nagyon jól áll az új frizura, neked meg a pocak! Nevek vannak már????

Christell: milyen csomót vettek ki???

Rólunk: hétfőn voltunk dokinál, minden oké, pont akkora mint Beni ilyenkor, márc.18-án genetika, 19-én vérvétel, holnap pedig védőnéni-kiskönyv. Hasfájás ovábbra is van, igaz mostmár egy bizonyos pontra korlátozódott, úgy belehasít, mint egy vakbélgörcs. :shock: Tegnap jóidő volt, elővettük a biciklit...hát nem nagy kört mentünk vele. :cry:

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Sziasztok!

JAIMEE:
Nagyon csini a pocakod, szerintem is nagyon vékony vagy. Mondanám, hogy hegyes, fiús pocak, de Rékánál is ilyen pocakod volt :lol: Örülök, hogy UH minden rendben volt Ketteskével! Kíváncsi vagyok a jövő heti 4D-re, remélhetőleg szépen fog látszani az arcocskája. Rékában még mindig Téged látlak! Már többször akartam írni, hogy mindig olyan kis pirospozsgás az arca, mintha pirosítót használna :wink: Apukáddal kapcsolatban nem írtál konkrétumot, sajnálom őt is, biztos, hogy visszafordíthatatlan?
OLIK: Akkor is szép kort élt meg eddig a nagypapád, tényleg ritka manapság. Tűzoltó ötlet honnan jött Zozinak? Ült már tűzoltón? Vagy a Sam a tűzoltó mese miatt szeretett volna az lenni? Régen Peti is szerette azt a mesét, most meg Bence kedvence lett! Tündi is abba az oviba fog járni, ahova Zolika gondolom. Egy csoportba fognak esetleg? Lakás, ház eladással hogy álltok? Vannak érdeklődők?
MIRCI: Örülök, hogy hallok Rólatok, bár Magatokról nem is nagyon írtál. Köszi a képeket, amiket nemrég küldtél, sajnálom, hogy csak 1 mondatban válaszoltam, nem voltam akkor túl jó passzban. Hogy telnek a napok? Délután egyszerre alszanak a fiúk? Gergő szopizik még? Éjszaka azért bírsz aludni? Vagy felváltva kelnek? Tényleg nem lehet most egyszerű, nem kell mentegetődznöd, akinek van gyereke, tudja, mennyi elfoglaltsággal jár. Képeket Tőled is várom, biztos azóta is sokat változtak. Bár szerintem Bálint az apukájára, Gergő Rád hasonlít inkább. Testvér-babakocsit használtok, vagy testvérfellépőt? Vagy Bálint jól bírja a sétákat?
NIKI: Tényleg szép szemük van a fiúknak (nem tőlem örökölték), még akkor is, ha Petinek már bezöldült, és szerintem Bencének is be fog. Te nem raksz képet a fiúkról? Amikor megszületett Alex, nagyon hasonlított Domira, kíváncsi vagyok, most is így van e. Éjszaka Alex fel szokott ébredni egyébként még? Mennyiszer szopizik egy nap?
CHRISTELL: Ezer éve nem írtál! Milyen ügyes Klárika! Nem semmi, hogy már mondókázik, csacsog! Ebből is látni, hogy mekkora különbségek vannak közel egyidős gyerekek között még ebben a korban. Ti tervezitek a tesót? Balázs nem féltékeny most se Klárikára? Sokat van Nálatok? Képet rakjál mindenképp, mert Klárikáról az iwiw-en se találtam friss fotót, és biztos megnyúlt, változott!
BAMBIKA: Örülök, hogy írtál! Az oviban Petinek is én választottam a vegyes csoportot, bár én az óvónéni miatt irattam őt oda, de nem érzem, hogy sok előnye lenne. Gergő jól kijön a tesókkal, szoktak együtt játszani? Négyeskét tervezitek még? Sikerült lelkileg kicsit összeszedned Magad?
SIRKICI: 10 szót mond Niki, de figyeld meg, mindennap egy-egy új szóval fog bővülni a szókincse. Gondolom a mesekönyvekben, ha rákérdezel a tárgyakra, állatokra, meg tudja mutatni! Bence is csak nemrég kezdett el mindent ismételni, de még így sincs elkésve. Peti csoportjában van egy 4 éves kisfiú, ő nem beszél, na ilyenkor már probléma van sajnos. A csapkodásról leszokott Niki? Bence is motorral közlekedik egyébként, anélkül el se indulhatunk. Én majd biciklizni szeretném megtanítani, ha jön a jó idő, meg Petit kétkerekűzni, mert még nem tud.. Egyébként nem értem, hogy írtad, hogy mindketten mn-iek vagytok, de Te nem munkahelyről mentél szülni, a férjed meg nem fotós? Vagy én emlékszem rosszul? Terhesség, TGYÁS, GYED, GYES alatt nem küldhetnek el, vagy Nálatok nem így van? Nikiről mutatsz friss fotókat?
GYABI: Sajnálom a pocakfájást. Doki mit mondott rá? NT-t is nézték az UH-n vagy majd csak 18-án? Köszi a fiúk dicséretét, Beniről raksz képet?
HENI: Új ciklust kezdtél már? Ebben a hónapban is jársz majd dokihoz? Húsvétkor hova mentek? Ti nagy utazók vagytok, csak azért kérdezem! Fotókat várom Alexiről, Rólad, Rólatok!
JUDY: Merre vagy?
Vendég
 


Sziasztok!


Betsy: És ti jártok Bencével valahová? Játszócsoport, zenebölcsi...vagy ami éppen van felétek.

Mikor zöldült be Petinek a szeme? Érdekes, mert olyan "nagyonkék" volt neki is, ahogy Bencének...vagy nem? Én arra számítok, hogy Rékának sem marad kék, hiszen egyikőnké sem az, Tibié szürke, sztem az lesz a végállomás.

Réka is most kezdte el ismételgetni a szavakat, ragadnak rá nagyon, még az is, ami nem kellene... :oops: :lol: Én úúúgy élvezem, ahogy tanul beszélni, részben talán, mert picit később kezdte.

ŐŐŐ...azóta a pocak nőtt némileg, amikor hétfőn a dokinál voltam, akkora volt, hogy hihetetlen. :shock:

Olik/Niki/Mirci: Nem vagyok híve a "nemakaromtudnianemét" "mozgalomnak", szeretnénk tudni a nemét és nagy valószínűséggel kisfiunk lesz....de enyém doki sokszor téved a nemek dolgában, 5 ismerősöm van, aki esetében csak a szüléskor, vagy nem sokkal előtte derült ki, hogy mégsem fiú lesz, hanem leány és fordítva. Ezért óvatosan fogalmazok.

Mirci: Nagyon tetszettek a képek , amiket küldtél!! Kerestem mondjuk, hogy hol a leveled nagy buzgón, de az nem volt. :-))
Kérdéseimet már Betsy feltette fentebb. :-) Szerintem bármikor jössz, örülünk neked, ha olvasol, ha nem.

Olik: Képek? Doktorival hogy állsz?

Chris: Nagyon nagyon ügyes Klárika, hogy már így beszél. Réka még nem mondókázik, épphogy elkezdett mondatokat alkoni. Teszel majd te is fotót?

Gyabi: Nincs még döntés név ügyben és egyelőre nem is forszírozzuk, majd ha a 4D eldönti 100%-ban, hogy kisfiú, akkor erőt veszünk magunkhon, addig meg újra és újra ugyanaz a párbeszéd szokott elhangozni, aminek a lényege, hogy amelyik név mindkettőnknek tetszik, az egyikőnknek sem tetszik eléggé... :lol:
Lánynevünk a Kinga Zita. (Dávid Kinga Zita, vezetéknevestül)

Az az éles fájdalom a méhszalag lehet, ahogy húzódik. RÉkánál volt nekem ilyesmi, most semmi :shock: :shock: :shock: biztos, már mindenem kitágult, ami kitágulhatott. :lol:

Gratulációkat köszönjük, aranyosak vagytok!

Örülök, hogy hírt hallok rólatok, csajok!
jaimee1
 
 


Ja, rólunk: az uh szerint még mindig kisfiút várunk, megint mutatott kukit a baba (egyáltalán nem szégyellős). Méretei alapján kb. 2 héttel előrébb van....Réka még ilyen idősen pont korának megfelelő volt. Érdekes, hogy Rékánál mintha mozgékonyabb volna, többet ficánkol, pl. minden uh-t végigtombolja. :)
jaimee1
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: