Új privát üzeneted érkezett!

Timi, de jó, hogy jöttél!! képeket képeket!! :lol: kire hasolít Bálint? meg lehet már állapítani?
tudom kenény az első időszak, nekünk talán most kezd jobb lenni, h noel elvan kicsit ajátékaival...de ugye ő sosem volt egy "sokáig elvagyok magammal" típus- szal sokat van kézben. meg kendőben. tényleg kendőzöl végül? mintha mondtad volna, hogy szeretnél.
nekem van egy eladó? :lol: :lol:
snooopy
 
 


ja és ha tudtok olyat akinek kell peg perego etetőszék és/vagy abc design astro babakocsi légyszi szóljatok mert eladnánk a miénket. köszi.
snooopy
 
 


sziasztok!

De jó hogy írtál Timi. Kitartás ehhez a kis átmeneti időszakhoz.
rakjál majd fel képet.

Lili rengeteget rajzol, vagyis inkább szinez. Nem győzöm nyomtatni a képeket neki Ez is nagyon szépen megy neki, aprólékosan, már vonaltól, vonalig, öröm ránézni. Kézügessége az van neki.

Csak egy momentó: Tegnap reggel felébredt, kb. f7-kor, még nem volt annyi. Bementem, na gondoltam ez korán van :? Odamegyek az ágyához és azt mondja:
- Aszom méd, ada.
És aludt tovább.

KépKép
domidina
 
 

 
 

sziasztok,
biroma lelkesedesed, timi! eszti megszokja! jol csinalod, ha neha csak vele vagy! s az se baj, ha kiborulsz alvasnal, legalabb latja, hogy anya ennek nem orul. nem kell mindent elfojtani. meg is neznenk mar balintot am!!! esztistul! s akkor mar nem bolcsizik?
latjatok, milyen jo, hogy nalunk aliz 2emberes gyerek volt, ezert nalam a ketgyerekes let mindig inkabb konnyebbnek tunt, mint az egy, mert borisz mar eleinte lefoglalta aliz energiajabol sokat, o maga meg elnezelodott barmeddig! ugyhogy en meg unatkoztam is eleinte neha:-)

edina,
haaaat borisz napocskaja sem ilyen...nincs is neki:-) a szinezesrol nem is beszelve. ugyes kiscsajod van!
Az "aszom méd, ada" meg egyenesen irigylesremelto:-)

borisz hetek ota 7 elott ebred (azaz 3 napja megint nem. kopkoppkopp), bar f7 eseten meg visszarakjuk, s akkor alszik a normal f8-8ig, de utana mar neme erdemes, mert 7kor aliz ugyis kelne, viszont szombaton n7kor szolt eloszor, f7kor meg kimaszott az agyabol, ezert a szombatot vegigduzzogtam vele, s alizzal is, mert o meg elozo este megint jocskan rontotta a renomejat baratnoje anyja elott, , igy mergesen bicajoztunk harmasban piacra (zoli tanitott-neha szombaton is csinal ilyent), aztan azert elmentunk vacsizni vhova, akkor mar nem duzzogtam, de mar reggel eldontottem duzzogasomban, hogy aznap leallitom boriszt az esti szopcsival (mivel par napja mar kevesbe lelkeskedte a dolgot), igy este(zoli egy baratnoje meglepi szulinapjan volt) harmasban leultunk meselni, sajna az annapetigergot valasztottak, ez tetszik mindakettonek, igy borisz eszre se vette, hogy nincs szopcsi, s azota se keri. (ugyhogy vege, mar nem szoptatok az eletben:-)), viszont aliz kideritette, hogy az annapetigergo alapjan menjunk vhova egesz napos kirandulasra masnap...lillafuredet es szilvasvaradot most nem vallaltunk, de egy annapetigergos szentendret beigertem, csak nem masnapra, gondolvan zoli allapotara a meglepi buli utan, hanem hetfore. Igy vasarnap delelott tamaraztak (ja es masnap hetfon hajnalban megszuletett tamara kisoccse, milos.), delutan meg elbicajoztunk a vasuttorteneti parkba, ahova tolunk mar a bicajut is kis vasuttortenet, eloszor a m3-as feletti feluljaron kell atverekedni magunkat, borisznak mar ez elmeny, majd a rakosrendezoi rengeteg sin felett, itt hazafele le is dekkoltunk piknikezni, egy roncs feluljaron tuti volt (vannak kepek, majd teszek).
masnap aztan mar reggeltol szentendre, raadasul - elterven annapetigergoektol - HEV-vel, mert igy kirandulosabb. s telleg jo otlet volt aliztol, hogy hozta a konyvet is, mindig elolvasta, merre menjunk mi is, mit egyunk, mit csinaljunk, s iszonyu nagy elvezettel fedeztek fel a hazakat, amik a konyvben is voltak, meg borisz is rabolintott mindig, hogy "tényled ez az!", bar sztem nem ertette, aliz mit lelkeskedik, de a palacsintazos sikatort o vette eszre eloszor, azota meg allandoan ezt a meset kell meselnem, s a bordo templomnal mindig megjegyze: "netem ez a ledszebb volt!"- tenyleg annak a parkja a legjobb amugy, ott sokat voltunk.

Kép
Kép
momoska
 
 


csinaltam egy kis kepvalogatast a kepkedveloknek:-)
http://picasaweb.google.hu/papaijulia/2010punkosd#

Kép
Kép
momoska
 
 


:D megszületett!
Kép
délután felhozták a császáros örzőbe
Kép
másnap, Esztivel
Kép
sárgán, még a kórházban
Kép
Bálint ajándéka Esztimnek, Artúr lett a neve a dokibácsim után 8)
Kép
:D
Kép

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Momoska, megnéztem a képeket, igazán idilli kis piknik volt az ott a felüljárón! :wink:
még mindig birom Alíz beállásait! Borisz pedig a csatokkal a hajában..tök jól áll neki! :D tényleg, olyan szép kis arca van.
annapetiésgergő nálunk is nagyon menő még mindíg, (illetve Esztimnél menő..), már van olyan rész,ahol ha rosszul mondom kijavít,mert kívülről tudja.
http://www.annaespeti.hu/animaciok/anna ... _gergo.htm
ezt is (és ennek társait) nagyon szereti!
A szentendrei kirándulás jó lehetett, én nagyon szeretem azt a helyet, legszivesebben odaköltöznék!
Ja, és mért rontotta Alíz a renoméját a barátnője anyja előtt?mit tett?

Orsi, gondolom elirtad és Kolosra gondoltál,hogy mostmár többet van el a játékaival! :) de őt is még kendőben hordod? hogy birod? én eléggé hátfájós vagyok, a kengurut sem szerettem hosszabb ideig magamon, mondjuk gondolom a kendő valamennyire más lehet.
Arra gondoltam,hogy ha nagyobb lesz, akkor veszek egy mei-tait, az úgy tetszik!
Nekünk van mindenből ami nálatok eladó, de ha tudok valakit,szólok!

Edina aranyos lehetett Lili reggel! A kézügyességét pedig volt kitől örökölnie! (huh, szegény Eszter és Bálint...)

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


timi,
a kisebbiked sem lesz csunya gyerek:-)) egyut meg duplan szepek! :-)

haaaat aliz renomeja....eleg durva. valszeg mondtam amr, hogy aliznal eleg nehezen alakul ki a viselkedesminta, vagy inkabb a kontrollfunkciok frusztracio esten, azaz, ha szorongatva erzi magat, vagy megalazva, vagy igazsagtalan helyzetbe, vagy ha vki parancsolgatni akar neki, akkor...vagy szorongani kezd, sir, vigasztalni nem lehet (ezt akkor, ha nem vagyunk vele, azaz nem erzi magat biztonsagban), vagy ha mi is a kozelben vagyunk, akkor agressziv lesz (regebben foleg fizikai agresszio volt jellemzo (odacsapott barkinek), mostanaban inkabb - hogy mar ismer ilyne szavaka - verbalis agresszio, de nem ismeri valoban a tartalmat a szavaknak, csak odavagja indulatbol, mint mikor pl. te beutod a fejed...na es akkor kimondassz vagy gondolsz olyant,a mita gyerekednek tiltanal.
Nala ez hosszabb folyamat lesz, mig megtanul ezen uralkodni, szerencsere a fejlodes latszik!

eme hosszas bevezeto utan jojjon a fejbekolinto teny, a baratnoje anyukajat "lehujjjjekurvazta!"
:-))) najo, nem vicces, masfel napig haragban is voltunk, atbeszeltuk jobbrol balrol, s a baratnoje azota haragszik ra, ki akarja kozosittetni az osztalybol, meg a tanitononek is elmeselte, pedig aliz mar ment hozza magyarazkodni es bocsanatot kerni, de csak nyelvet oltoget ra, ugyhogy - ezek szerint - a baratnonek is vannak indulatai, mind mindannyiunknak, csak mas-mas szituban.

a tortenet csak annyi volt, hogy beszalltak a baratnoejek kocsijaba, s - mint mindig - azin volt a vita, ki hova ul, aliz ult a vagyott a helyre, s egyszer ovatlanul felallt, s akkor a baratnoje beugrott a helyere, aliz frusztraciojaban odacsapott, a baratno meg hajat huzta vissza es karmolt, s a baratno anyukaja ezutan (meg nem indultak el) alizt szallitotat ki a kocsibol, nem mind a ketetjuket, s ez fajt aliznak, igazsagtalannak tartotta, hogy miert csak ora haragszik, s allitasa szerint kirangatta ot a kocsibol, valszeg, csak megfoghatta a kezet. de aliz tulerzekenykedi ezt... majd ezekutan, mikor panaszkodott nekunk (mi kinn alltunk), akkor anyuka meg utanaszolt, hogy azert nem kellene pofozkodni..., s aliznak ez mar sok volt, s erre jot: "hagyjal beken te hulye kurva!" - eleg durva sztori, s ketsegtelen nagy empatiat, aliz szeretetet es aliz ismeretet igenyli, hogy valaki ezt megtudja bocsatani neki. engem is felzaklat, h. meg mindig elojonnek a kontrollalatlan idnulatai, de szerencsere hamar higagd, s megy elnezest kerni, de a (volt)baratnoje meg nem a megbocsajtos fajta, o meg ezt nem tanulta meg meg!

na hosszura sikeredett, de muszaj magyarazkodnom hozza:-)))

Kép
Kép
momoska
 
 


huuu, elutesben, s betukihagyasban felulmultam onmagam!:-) bocs!

Kép
Kép
momoska
 
 


Timi, nagyon édi baba! Rád biztos hasonlít, illetve simán látszik hogy testvérek, hasonlítanak egymásra.

Momoska, jó hogy jöttél. Nem semmi sztori!
Lili sem alszik sokáig, nála is f7-7 amikor ébred. Mondjuk ő alszik f9-9 körül. Tegnap meg előtte is nagyon hamar elaludt, úgy elfárad egész nap! Mondjuk rendszeresen ha korán kel, akkor még a heverőn pihenget egy kicsit, volt hogy csak egy óra múlva vett4em ki a hálózsákból.

Tegnap már rá kellett adnom a vékonyat, 25 fok volt a lakásban. Most újra el kelll kezdeni a sötétítést szerencsére.

Van még egy mondatom,

Ültünk a homokozóban és valamit magyaráztam neki. Már nem tudom éppen mi volt a téma, valami olyasmi hogy mit hogyan kell csinálni, mit nem szabad kb. Erre azt mondja szép nyugodtam.
- Bocsi Ada. Nem tudom mit mondasz!

Én szoktam neki mondani ezt, amikor nem értem hogy mit mond. Rafinált a kiscsaj!

KépKép
domidina
 
 


Timi, de édes! Noel is nemrég ilyen pici volt... annyira fura a két gyerekes lét, nem? :D
Eszti nem csinálja ugyan azt a babáival mint te Bálinttal? KOlos egy rongybabát pécézett ki erre a célra, be is kellett pelusozni, meg szoptatta is. :lol:
és nem írtam el, Noel most is tök jól eljátszik magában. ez azért jó, mert régebben vagy aludt vagy kézben volt, de mióta kezd kinyílni elpőtte a világ, éedeklődik a dolgok iránt, rág, forog, 4kézláb áll... szóval már jobb.
kolos meg vagy nálam van és autózik, micimackót néz vagy átmegy a nagyszülökhoz(nincs kerítés a két ház között, ide oda közlekedik) ls ott garázdálkzik vlmitl :)

Momoska, dúrva sztori, én nem is tudom mit csináltam volna. és ti hogy reagáltátok le?
sajnos tényleg vigyáznunk kell mit mondunk a gyerek előtt mert szivacs az agyuk.
pl. kolos már tudja mondnai, h "két pohár bor" - nem tudom honnan szedte. :lol: ő nem mond még mondatokat, a szavakat is csak mi értjük az apjával, de ez a 3 szó így megragadt benne.

megnéztem a képeket, Borisz milyne nagyott nőt.

Edina, és hogy megy a bölcsi dolog? szoktad még otthagyni hosszabb időre?

Évi, Csürci, Kora, Tina...jól eltűntek. mi lehet velük??
snooopy
 
 


Sziasztok!

Momoska, tegnap Alíz elsuhanó arcára lettem figyelmes ahogy bambulva jöttünk a játszótérről a Dorozsmai utcában! ott bicajoztatok el mellettünk :)
Hát igen...szegény Alíz most nehéz helyzetbe került! A barátnő anyukája nem tudja megmagyarázni a kislányának valahogyan, ha ő már megértette mért történhetett ez? Nem akarsz mégegyszer beszélni vele Alíz érdekében?Csak mert ha a kislány menő az osztályban, akkor sikerülhet is a kiközösítési akciója.

Orsi, akkor bocs! Jó ég, hogy már Noel is 5 hónapos!!! Én még arra gondoltam....hogy még nem játszik, nem is csinál semmit,hiszen még csak most született!! 8)
Eszter is szoptatta a babát, bár már nem csinálja, inkább cumisüvegezik vele, de ez a baba állandóan bekakál, úgyhogy öltöztetve-vetkőztetve van mindíg.
Két pohár bor - ? legalább van a gyereknek ízlése!!

Edina, jók ezek a kis dumálós sztorik, én mindíg megfogadom,hogy na, most ezt felírom annyira jó volt.... aztán persze elfelejtem.

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Momoska és milyen a szopi nélkül? Borisz nem is emlegeti?

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Sziasztok!

Vagyunk mi is, csak valahogy mindig elmegy az idő.

Timi!
Köszi a képeket, gyönyörű gyerekek! Eszti olyan nagylányos már. :)

Momoska!
Hú én nem is tudom mit reagáltam volna ilyen helyzetben. Próbáltál esetleg beszélni azóta a kislány anyukájával?

Hétvégén megvolt a lagzi. Dávid nagyon jól viselkedett. Az úton az autóban fél órát aludt (Pécsen volt az esküvő), de nagyon jól bírta a strapát. Még a gyűrűket is zokszó nélkül, nagyon ügyesen vitte a polgári esküvőn. A lagziban táncoltunk, aztán szépen vacsoráztunk és vittem aludni. Aludt is reggelig. :)

A héten nyílt hét van a bölcsiben, holnap délelőtt is megyünk. Látszik Dávidon, hogy "edződik", már nem nézi tétlenül, hogy elveszik a játékát.

Kép
Kép
tina82
 
 


Esküvőn
Kép

Kép
Kép
tina82
 
 


tina, nagyon jol neztek ki, a kispasi kulonosen:-) kinek is volt eskuvoje???
hja, baratno anyukajaval, ha talalkozunk, lehet, hogy beszelek, de nem aliz erdekeben, hanem csak hogy pl. koztunk ne legyen rideg viszony, de alizt mentegetni nem akarnam elotte alizt, ugy gondolom, ismerik mar, tudhatjak, milyen kislany, ha az indulataibol itelnek, akkor ugyis mindig eloiteletesek lesznek vele. Inkabb csak remenykedem, hogy zsuzsi lassan megenyhul, ha nem is lesznek mar baratnok, mert en 7 eves gyereknel meg ilyen haragtartast nemigazan lattam, altalaban megtepik egymast, uvoltoznke (ahogy eddig tapasztaltam aliz kornyezeteben), s par perc mulva mar puszi pajtasok. zsuzsi mindig ilyen sertodos volt, s gondolom, otthonrol is ezt hozza, bar fura, hogy mar 4 napja igy tartja magat ehhez. aliz azert neha szomoru, mert minden anp odamegy hozza, hogy bekuljunk ki, mert mar megbanta, de zsuzsi hajthatatlan, nem is szol igazan hozza:-(. sot a tanitoneninek is elmondta, o meg nem mindig reagalt jol, mert tegnap aliz sorbanallaskor hatra akart menni zsuzsiek melle, de agineni elore tolta, s hozzafuzte:"miert akarsz hatramenni, ugy tudom, mar nem vagytok baratnok." ezen meg itthon is sirt aliz.
na mindegy. tan ilyenekbol is tanul.

timi,
jaja, akkor voltunk a kassain, en nem is lattalak titeket! dekar, megnezhettem volna kisverebest! vagy veletek volt egyaltalan?
szopi nelkul jol birom:-) borisz egyszer emlitette este azota, de egy "nagyfiuk mar nem szopcsiznak" eleg volt:-)

tenyleg orsi,
en is meglepodve hallgatom, hogy mar majd feleves a kisebbiked! egy fenykep estelge? annyit valtozhatott azota!
ja, nehogy azt hidd orsi, hogy tolunk tanuljak ezeket a szavakat! en ezt igy - ilyen szoosszetetelben -nemhogy aliz elott, de sztem meg masra sem mondta, ennel probalok kreativabb lenni:-)

edina,
lilinek nem semmi stilusa van:-)))))) birom:-)
tolem ket borisszoveg, hogy lassatok, milyen egysikuan gondolkodik.
1. az autoban megszolalt: "téjem az opeles zenet!" nagy nehezen jott ra aliz, hogy az operara gondol(amit aliz es az apja nagyon birnak), de az opera szo szamara nem ertelmes, csak az opel!
2. a varrokeszletbol kiesett egy hosszu nadraggumi, s tekergozve hevert a foldon, borisz nezegeti, majd megszolal: "ez olyan, mint egy audi". s haaat...tenyleg 4 karikaban tekeredett a vege:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Momoska, ott voltunk mi is! persze,kistesó is velünk volt! A hajónál voltunk, meg a hintánál.
Tanár néni jófej, ahelyett,hogy enyhítené - még fokozza is :x
szegény Alíz...jó kis lecke ez most neki.

Mi sem beszélünk csúnyán, persze egy-egy basszus és társai kicsusszannak, de óvodában-iskolában nagyon hamar tanulnak a gyerekek! Emlékszem gyerekkorunkban anyu káromkodásaira, de (3-an vagyunk testvérek) egyikünk sem káromkodós, csúnyán beszélős. Sőt, még cigizett is és egyikünk sem lett dohányos! (szegény anya, nem festettem valami jó képet róla...pedig már nyoma sincs se ciginek (hála Eszti érkezésének) se káromkodásnak!)

Próbálok Eszti szöveget idézni, de annyit beszél,hogy nem jut eszembe semmi... :D egész nap be nem áll a kis szája.
najó, 1.: nagypapával állatos atlaszt nézegetnek: nagypapa kérdi -Eszti, hol laknak a zsiráfok?
hát az állatkertben!
fura szavai: ez a tiém? (enyém), felakasztítom (felakasztom), áááá, semmi sem jut eszembe.

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Tina nagyon csinik voltatok! Szép a ruhád!!
Dávid akkor jól bírta! mikor fektetted le?

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Tina, nagyon csinik voltatok, szép volt a ruhád! Dávid is jól bírta akkor, biztos nagyon jó volt.
ű
Csak gyorsan írok, mert most éppen elment a nagyival sétálni aíz utcába csak mert megint lóg az eső lába. Alig hagyta abba, baromi nagy eső volt.

És nagyon meglepően viselkedett Lili, egyszerűen nem játszik a nagyival, nem megy el vele egyedül még a másik szobába sem, csak velem, rajtam lóg.
Mondjuk történt pénteken egy baleset, voltunk is a sürgősségin megröggenezték a fejét.
A teraszon a medencét igazgattuk, én meg a zsalu (faablak( alatt guggoltam. Fel akartam állni, vagy nem is tudom és ahogy felemelkedtem, leemeltem a tartóról és leesett a fejemre, hátamra, Lili fejére, aztán a Tibi lábújjára. Ez egy baromi nehéz tömör fa ablak, uh. volt súlya. Lili persze ordított, és akkora púp lett a fején, meg egy piros csík is. Nagyon megilyedtük, és biztonság kedvéért bevittük.

Igazából nem lett semmi baja a púpon kívül. a Tibinek kékült-zöldült-lilult be az egész újja.

Na meg pénteken újra otthagytam. Kint voltak az udvaron, de már amikor mondtam hogy eljövök, sírt, kapaszkodott belém. Éppen hazaértem, 5 perc, már csörgött is a Csilla, hogy már nem sír.
De csak vele van el, vele sétálgat, csigát keresnek, kinéznek a kerítésen és ha odamegy hozzájuk egy másik gyerek is, elkezd sírdogálni. Nem játszik velük, nem szereti ha a közelében vannak. Nem tudom ez miért van, de így elég nehéz a beszoktatás. Lefeglal egy gondozónőt.

Azt hogy ennyire anyás csak most vettem észre, hogy jött a mama. Mindig örömmel játszott vele, nem tudom.

Egy újabb szöveg:
Előzmény, hogy jövünk be a kintről a belső udvarra útközben a kutyákkal dumálgat, majd észrevettem hogy feléjük rúg. Mondtam neki, hogy sokszor mondtam már, hogy ezt nem szabad és hogy emiatt haragszom ám rá.
Homokozni mentünk, magába dumálgat és egyszercsak meglepődve figyelem mit mond:
- Nem szeretem Erzsi mamaát (anyukám)
- Miért nem szereted.
- Mérges vagyok!
- Mérges vagy?! Miért?
- Nem mehetek Erzsi mamához.

A kutyáknak meg:
- Gyere édes bajátom. Kitárt karral hívja őket.
- De ajanyos van

mennem kell, már vissza is jöttek...

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Edina, hová hordod Lilit napközibe? Gondolom pénzbe kerül. Ilyen csana-féle?
Látod, azt hitted, soha nem fogod tudni otthagyni Lilit sehol, aztán milyen szépen beszokott.
Nagyon tetszik a napszemüveges kép, nagyon vagány csajszid van :)

Timi én is nagy szeretettel gratulálok a kis Bálint érkezéséhez, sok boldogságot kívánok Nektek! :) Nagyon szép kisfiú :) :) :)
Elhiszem, hogy Esztit megviseli a kistesó léte, mert néha Anna is féltékeny, holott ő készen kapta már a családot.
Igaz, nagyon hullámzó ez nála, attól függ, mennyire van anyás periódusában.

Képzeld el Orsi, még jómúltkor belinkeltem a teszvesz fórumon valakinek az egyik kendődet, amit hirdettél, (mert ő meg pont azt akart venni) hát nem törölték a hsz-emet

:twisted: mert tilos termékeket belinkelni. Annyira pipa voltam, hiszen nem más oldalt reklámoztam, na mindegy. Kicsit eszement társulat van ott. :roll:

Ancsi is szeret rajzolgatni, firkálni, de neki nincs türelme színezgetni, pláne nem vonaltól vonalig. Ő mondjuk nekiáll és csigavonalakat vagy köröket gyárt egy oldalra. :lol:

Momoska, hááát, nem tudom, mit is mondjak Aliz esetére.
Jó ötlet, hogy megbeszéled az anyukával, mindenképp, mást úgysem tudsz tenni semmit, majd az idő oldani fogja. Aliz is megtapasztalja, hogy milyen ha várni kell.

Egyébként annyira úgy érzem, hogy Ancsival is egész más lesz az óvoda, mint anno Gerivel volt. Geri itthon rossz volt, kimozogta, kiidétlenkedte magát, de az oviban nem volt semmi gond vele.

A húga viszont egészen más.
Erős, határozott, akaratos, ha valamit a fejébe vesz, attól nem tágít, ha nem engedünk valamit, folyamatosan próbálkozik, hogy "mégisz, mégisz", de a játszón is ugyanez van, ha egy nagyobb gyerek nem ad oda valamit, addig jár a nyakára, míg mégis megkapja.
Ja, és nem erőszakos, nem, fölméri, milyen stratégiára van szükség. Néz, mosolyog, ráteszi a kezét a másikra és ha elküldik, kezdi elölről. :roll:

Azt beszéltük itthon, hogy majd napszemüvegben kell oviba járnunk :lol: hát majd kiderül.

Eddig nem verekedett, csak egyszerűen nem engedte el, amit megfogott.
Mióta megtapasztalta, hogy őt is megcsapkodták, megrúgták, no azóta ezek is bekerültek a repertoárjába.
A hangereje meg a másik.
remélem, be fog tudni illeszkedni az oviba. :(

Anna még nem mond csúnya szavakat, pedig biztosan hallott ő is, néha nekem is eljár a szám.

Tina, nagyon szépek vagytok! :) :)
Kisfiad nagyon aranyos :)
Ezek szerint ott is aludtatok a lagzi után?
Mit csinált Dávid, amikor elvették a játékát?

Két szava tetszik Ancsinak (többek között): zokni: gocsni, szoknya: gocsnya :lol: :lol: :lol:

Vizet kér, adok neki és mondja: köszöm szépen.
Vagy amikor hintáztatom, mindig énekelni kell neki. Ha nem tenném magamtól, rögtön mondja: Anya, éjekelj, Anya :)

Nem kicsi a repertoárom, mert néha képes egy órán keresztül is hintázni :lol:

A tiémet ő is használja, még azt mondja, ha rákérdezek, hogy kit: magamat. Próbálok segíteni, hogy eng... erre mondja, engemet :lol:

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Amikor felöltöztetem, forog egyet-kettőt és odamegy apjához:
Apa, nézd meg, milyen csini vagyok.

De mondott már ilyet rám is, amikor valami szép ruhát vettem föl. :)

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Sziasztok!

Ismét ramaty idő, beszorultunk a lakásba. Előkerült a diavetítő, bár Dávidot nem igazán köti le, pár percig figyeli. Még mindig Anna, peti, gergő a sláger. Eddig mindig könyvtárból kölcsönöztem, de nehezen sikerült csak hozzájutni. most megbeszéltük, hogy pl. szülinap, névnapra ez lesz az ajándék, úgyhogy a tesz-veszen meg is rendeltem, ami csak volt a csajnak. Majd szépen beosztjuk.

Momoska!
Az esküvőn a férjem unokatesója ment férjhez.
Enyhült a helyzet Alíz osztálytársával kapcsolatban?

Timi!
9 után egy kicsivel vittem fel Dávidot, 10-kor már aludt. 11 után jött anyósom és Ő vigyázott rá. Azt mondta, hogy Ő már fáradt, hogy tovább bulizzon a lagziban.

Évi!
Ott aludtunk lagzi után. (130 km-re volt tőlünk, nem szívesen indultunk volna haza.) Jó volt, mert kb. 1 perc sétára volt a szállás az étteremtől.
Tetszik Ancsának ez a szóalkotása. Úgy tűnik megvan, hogy melyik betűt mivel helyettesíti.
Ez az eltanulok a másiktól dolgokat Dávidnál is megvan. Sajnos sokszor a rosszat tanulja el.
Ha elveszik a játékot, akkor visszaveszi, bár ez nagyban függ attól, hogy itthoni játékról van-e szó, amit teljesen a sajátjának tekint vagy bölcsiben közös játékról. Bár utóbbi időben ha "gyengébb ellenfele" akadt a bölcsiben, akkor tőle is visszavette és eldugta, ha elvették tőle.

Edina!
Remélem már jobban vagytok. D. unokatesójának is sikerült éppen a múlt héten olyat esnie, hogy mentek a sürgősségire, aztán röntgen. Szerencsére a púpon kívül semmi komoly.

Egész sokat írtam ahhoz képest, hogy rohanásban vagyok (mint mindig :) )Megyek megint kondizni a barátnőmmel és még vasalni, pakolni kell.

Kép
Kép
tina82
 
 


Azt még talán nem is írtam, hogy Dávidnak bővül a szókincse. Már mondja, hogy appaa, paapaa, annja vagy ajaj (ez az anya) , hoppáá, bummm, offf (röff helyett, arra hogy mint mond a malac). Ez még messze elmarad a korától, de legalább valami fejlődés már mutatkozik. :)

Kép
Kép
tina82
 
 


Na szép vagyok, hogy Timi újdonsült 2 gyerekes :lol: anyukaként is jön, én meg nem! Gratulálok Timi én is, olyan szépek vagytok!!! Annyira átüt a hozzászólásaidban a gyermekeid felé áradó odaadás és rajongás, olyan jó olvasni! Néztelek a kis újszülött Bálinttal, azon a képen tiszta Eszti vagy (vagyis inkább fordítva, de a lényeg ugyanaz.)
Én már feldolgoztam, hogy mostanában nem lesz kistesó, most már nem bánom, így alakult és ez most jobb is így.

Képzeljétek, májusban vidéken voltam 3 napig úgy, hogy Lina nem volt velem!!! Én nagyon jól éreztem magam (azt leszámítva, hogy reggel-este fejtem, és már majd leszakadt a kezem), viszont Lina érdekes módon engem se nagyon, meg a tejcit se nagyon emlegette, viszont nagyon nehezen kezelhető volt. Amikor én vagyok vele, akkor képes még akár naponta 5x is szopizni, de ha nem vagyok, simán elalszik délután szopi nélkül is. Le akarnám már szoktatni arról, hogy a velem való alvást és ébredést szopikhoz kösse, de az éjszakai szopi-leszoktatást még nem teljesen hevertem ki…Történt ugyanis, hogy kb. 3,5 hónapja igencsak elegem lett az éjszakai 3-4x ébredésekből. És azt mondtam, hogy mostantól csak akkor van tejci, mikor világos van. (Akkor még okés volt, de a kis piszok mostanság ½ 6-kor ébreszt, hogy anya, világos van! Viszont utána még alszik tovább 7-ig minimum, de van, hogy 8-ig is.) Ugyan nem feltétlen alussza végig az éjszakát azóta, sőt még mindig előfordul egy-egy „tejcizni akajok”, ami a visszautasítás hatására éktelen sírásba és csapkodásba torkollik, de aztán viszonylag hamar visszaalszik, és így elég jók az éjszakáink (főleg az azt megelőző 2 évhez képest). Ezt már mindenképpen el akartam mesélni, főleg Edinának, mert bár olvasom, hogy Lilinél is van javulás, de lehet, hogy nála is ez csak egy rossz szokás ez a rengeteg éjszakai ébredés és ivás, mint ahogy Lina is nyilván nem azért ébredt ennyiszer, mert szomjas-éhes lett volna. Kitartás neked Edina, mert ezek a drasztikus lépések, amiket írsz, hogy meg kell tegyél nem könnyűek, én többek között ezért nem bírtam még a napközbeni szopiról leszoktatni. Mert tudom, hogy sok sírás árán fog csak menni.

Szobatisztaságnak nálunk sincs jele, ráadásul azt hittem, hogy májusban már a dög melegben majd hagyhatom meztelen popsival szaladgálni, de ez nem jött be… Viszont nagyon édesen és lelkesen gyógyít puszival és simogatással, nem is kell kérni. Ha beütöm valamimet és feljajdulok, már mondja is, hogy „anya megpuszilom”. Imádom! Viszont olyan is akad, amikor eltol magától azzal a felkiáltással, hogy „anya nem kell a Linuskát annyit puszilgatni”.

Mi is beadtuk a bölcsibe a jelentkezést, apropó, Momoska, te miért mondtad Évinek, hogy örülsz, hogy ovi és nem bölcsi?

Tina, de jó kis ruha! Dávidról már nem is beszélve.

Linának nem miért, hanem hol korszaka van, de olyan szinten, hogy mondja Momoskáék Szentendrés, bordó templomos képénél, hogy „anya fejbojujt a tempjomsz”, mondom „húú, tényleg felborult a templom egy kicsit”, erre ő „anya hoj bojujt fej a tempjomsz?”
Fúú, Momoska, nem semmi sztorid van, s a folytatás sem könnyű… S hát Borisz beszólásai !!! – a férjem megveszne egy ilyen típusú kissrácért (nem mintha a lányáért nem, pláne mikor a szalonnát meg a kolbászt eszi…, de a férjem nagy autómániás, s a két kedvence az opel és az audi.)

Na, Edina jó kis ijedtség nektek is! Amúgy Linától én nem szoktam elköszönni, tudom, hogy mindenki azt mondja, hogy ez nem jó, de egyszerűen nem működik. Annyira visít, ha meg csak előre megbeszélem vele, hogy el fogok menni, és úgy megyek el, hogy nem veszi észre, akkor megkérdezi egyszer csak, hogy hol a mama, de anyu mondja neki, hogy tudod, megbeszéltük, hogy elmegy, és ezzel el van intézve. Mondjuk az hozzá tartozik, hogy anyut imádja, rohan elé mindig és nagyon szeret vele játszani.

Évi, milyen érdekes, amit írsz, hogy Anna addig megy, míg el nem éri a célját, nem számít, hogy egyszer-kétszer visszautasítják, föl sem veszi. Ha ez meg tud majd maradni benne, akkor felnőttként jól jön majd neki a sikerhez, úgy értem, felnőttként már félünk a visszautasítástól, sok mindent meg sem próbálunk egyszer sem, nemhogy még egyszer megpróbáljuk, ha már vissza is utasítottak egyszer.

Beszólások:
Anya ezt hogy kell fölgabalyozni? (fölgöngyölni a szőnyeget)
Anya hol van a nyisző? (olló)

-Anya lemossa a minkjét - mondja nekem.
-Nem kicsim, anya ma nem sminkelte ki magát, most nincs sminkem
-Anya, hol a mink?

Mesélem ma ebédnél neki, hogy az a macis kanál amivel eszik, az enyém volt. Erre ő:
Anya, amikor kicsi voltál, akkor neked adtam a kanalat.

Kép

Kép
csürci
 
 


Ja, és még valami, lesz vasárnap egy előadás, bemásolom a meghívót, olvassátok el, hátha titeket is érdekel. Nagyon profi és a szakmában igen elismert a doktornő, aki tartja, én már több előadásán is voltam.

Meghívó

gyermek és kismama egészségnap

Előadó: Dr. Csomai Zita
orvos-természetgyógyász, életmód-tanácsadó és terapeuta

Az előadásokon bemutatásra kerülnek azok a természetgyógyászati lehetőségek, melyekkel támogathatjuk a témaköröknek megfelelő problémák vagy betegségek gyógyulását, az esetleges kezelések mellékhatásainak csökkentése.

Június 6. (vasárnap)

Immunrendszer erősítése kisgyermek-korban (9.00-10.30)

(vitaminok, ásványi anyagok, gyógynövények, homeopátia, masszázs stb…)

Külön kiemelve a közösségbe kerülő gyermekek problémáit!

Allergiák komplex kezelése gyermekeknél (11.00-11.45)

Mentőöv az életedért (12.00-12.30)

Előadó: Kupai Krisztián

Halált okozó civilizációs betegségek és az antioxidánsok alkalmazása

(szabadgyökök károsító hatásai, forrásaik, az antioxidánsok hatásai, forrásaik, az antioxidánsok mérhetősége, stb…)

Használati útmutató gyermekeinkhez (13.30-15.00)

(hogyan érthetjük meg jobban gyermekeinket, illetve a születési alkatuk alapján mire kell figyelni,

pl.: milyen problémákra, betegségekre van nagyobb hajlamuk, stb…)

A gyermektervezéstől a születésig (15.30-16.30)

(Felkészülés a várandóságra, a meddőség lehetséges okai, a várandósággal kapcsolatos problémák, stb…)

Helyszín: Tulip Inn Hotel (Budapest, Üllői út 94-98.)

Időpont: 2010 június 6. (vasárnap)

Ára: 2000 Ft

Kép

Kép
csürci
 
 


Szia Csürcsi, de jó hogy jöttél! Már régen hallottunk rólad. Rakattál volna képeket is Lináról!
Azért az nem semmi hogy még mindig ilyen gyakran szopizik, nem csodálom hogy most már egy kissé eleged van belőle.

Én mindig, mindent megbeszélek Lilivel, úgy gondolom van már annyira értelmes hogy ezt már megtehetem vele és meg is érti. Aztán amikor eljön az idő, akkor azért sír olykor, meg nem akarja, de muszály otthagyni, stb.

Most ezen agyalok, hogy vajon mi okozhatta hogy nem akar a nagyival egyedül maradni, játszani vele.
Voltunk tegnap játszóházba, de nem hagytam ott, maradtam vele. Egyrészt bent kellett lenni, másrészt nem akartam otthagyni ezek után. De most is ugyanúgy viselkedett, mint máskor amikor vele voltam, és bent voltunk. Megbeszéltük, ha már jó idő lesz egyedül hagyom és leskelődöm hogy hogyan viselkedik.

Ma meg jön du a nagyi, meglátom mi lesz. Bár már mondam neki hogy jön és vele marad mert én vásárolni megyek, de közölte hogy ő is jön velem, nem marad a nagyival. Eddig úgy szeretett vele lenni... és nagyon rosszul esik nagyinak is, de nem tudok mit csinálni...

Ja és Csürci amit meg írsz az éjszakai ébredésről abban igazad van. Most már jobb, már csak egy csőrös pohár van bent nála és van hogy az is félig fogy csak el. Persze olyan is van, hogy reggelre elfogy és nem tud inni, de ez sem jelent problémát. Volt már olyan is hogy átaludta az éjszakát. Na nem ez a gyakori, de tegnap is csak 1x kelt, 3kor mentem át hozzá.

Én a kakit várom már, hogy mikor lesz hajlandó a wc-be és nem a pelusba tenni.

Tegnap déli alváskor a macival beszélgetett:
- Ne síjá maci! Nem síjuk, nem síjunk maci!
- Addabba a nyaogást maci! (hagyd abba a nyafogást)
- Mond meg mét sísz maci?

KépKép
domidina
 
 


Szasztok,
na itt vagyok, csak annyira szörnyen alszünk mostanság, h élni is alig bírok. :( noel kiborít a nemalvásával. tudom, h a foga meg fáj...de akkor is. mikor 1 óra latt 4x!! kel az egy kicsit dühítő.

Timi, nálatok hogy alakul az alvás?

Tina, tényleg csinik voltatok, majd én is rakok képet, szombaton lesz a nagynéném esküvője. szerinteme egy rakás sminket kell magamra kenni, h kinézzek vlhogy. :lol: talán eltűnteti akarikákat a szemem alól.

Edina, érdekes ez a nemszeretem Erzsimamaát dolog. nem tudnjátok mitől lehet?
olyan jó, h Lili már ennyit dumál.

Évi, de jó hogy jöttél! köszi, h ajánlgatod a kendőmet. :) sajnos még megvan, nem vitték el. szóval... :lol:


Csürci, téged is jó látni errefelé. :D

képek:
http://szikoda.multiply.com/
snooopy
 
 


sziasztok,
timi,
akkor konkretan az a jatszon latattok minket? nem az utcan!?? "Tiém" neha borisznal is becsuszott, de nem gyakori, bar multkor azon rohogtem, hogy azt probalta mondani valami szovegkornyezetbe, hogy minket, de nem jutott eszebe, gondolkodott, s igy sikerult: engünk, azaz az o nyelven: "endünt" majd megszolalt: "ez nem jo volt, ugye?"
De azert a tegnapi gondolatmenetet is leirom: "anya, a csidánat van szempillája?" mondom: nincs. erre o: "de szeme van, attoj miéjt nincs, belemegy a tosz." (s mindezt autozas kozben, csiga nem volt tavol, se kozel:-))

Nagyon jo olvasni egyebkent, amiket irtok gyerekszovegben, teljesen magam ele tudom kepzelni oket:-) meg-meg-meg!!

edina, a szeparacios szorongas neha visszater a kolkoknel ennyi idosen is, foleg ilyen elmenyek hatasara, h. neha magara hagyod a bolcsiben, ezert mast is elutasit, akire meg hagyod, nem anyukad ellen szol. vannak nehezebben levalo gyerekek. lili ilyen. aliz is ilyen volt, de o extrem modon. nem kell tulparazni. jol csinalod, megbeszeled vele, s lassan megszokja, h. ugyis mindig visszajossz.

hja. aliz. mult penteken allitolag kibekultek a suliban a baratnojevel, szombaton meg voltunk egy csaladi osztalykirandulasukon (turaztunk-nagyon jo volt), s ott neha tenyleg jatszottak egyutt, bar aliz inkabb egy balazs nevu fiut hajtott vegig, tobbnyire vele volt, pedig par hete meg ezt a fiut szidta mindig. (jofej kiskolyok amugy, de zoli gyanusan nezegette mar most:-)). zsuzsi-szulokkel nem tarygaltam ki a dolgot, kicsit tan kimertnek ereztem a viszonyunka kirandulason, de azert beszeltunk. masrol.
szeretnem, ha az ilyen ugyeket egyre inkabb onalloan probalna aliz megoldani, s megtapasztalna a kovetkezmenyeket anelkul, hogy mindig kihuznam a csavabol, de szerencsere, ha az indulatain nehezebben is uralkodik, arra mar sikerult iranyitanunk, hogy tudjon bocsanatot kerbi, s megbanni, igy nem hagyta magat, s meg penteken - 4 nap visszautasitas utan - s odament zsuzsihoz, hogy legynek ujra baratok, s bejott..!

navegre, evi,
johetnel gyakrabban!! vagy van valami elfoglaltsag? marmint a csaladon kivul:-) s annyira regen lattuk a gyerekeket kepen. nem tennel fel nehanyat!!! biztos sokat valtozott mar a kisboszorkany is!!?
teged olvasva, s a sajat tapasztalatombol kiindulva is, csak azt tudom mindig mondogatni, hogy nagyon nagyon keveset tudunk mi hozzatenni a gyerekunk szemelyisegehez, majdnem keszen szuletnek, s erre raraknak nehany kontrollfunkciot...ezert szoktak mondani, h. eleg ha szeretjuk oket, a szo valodi ertelmeben "nevelni" ugyse tudjuk:-) legalabbis nem tudjuk, mivel artunk, s mivel hasznalunk igazan:-).
Nalunk is teljesen mas a ket gyerek, s elejetol masok voltak, pedig belolunk jonnek, s mi "neveljuk", vagy inkabb növeljük oket!

tina,
akkor megnyugodtal, hogy david beszede is beindult!!?:-) remeljuk, innen most mar sinen lesz!

csurci,
en most allitottam le boriszt azzal a napi 1 szopcsival, mert jon a nyar, s hideg a sor:-) s azt hottem, az utolsok voltunk, de most latom, megsem. lina nagy-fuggo akkor, sztem ez rajtad mulik mar csak, meddig csinalod szivesen:-).
s megnyugtatasul: bar ugyan eddig, ha meztelenul volt (furdes elott), s pisilnie kellett, mindig kibirta, neha hosszan is, hogy elerjunka billiig, de ez is reg volt utoljara, mostanaban, ha meglatja peluscserenel a tiszta pelust, mar felkilat: "jajdejo, peluuus, szejetem a pelust!":-)) biztos igy tudatja velunk, hogy nehogy mar megprobaljuk:-) ezert nem is tesszuk, majd ha keri! vagy ha nem evszi eszre, hogy meztelen. (forrosagban pl.)

orsi,
nemalvas brrr!!!!! s altatni is kell? vagy csak szopcsi,s visszaalszik???

Kép
Kép
momoska
 
 


sziasztok!
Tegnap együtt mentünk anyóssal vásárolni, Lili azt mondta nem akar a mamával maradni jön velem. Ok. de aztán a vásárolgatás végére ismét "megbarátkozott" mamival, és amikor hazaértünk, már hívta is föl a szobájába hogy menjenek játszani, és minden ugyan olyan volt mint régen.

Orsi, Erzsi mama az anyukám és anyósom az akit most mellőzött. Egyébként szereti, nem tudom miért mondta ezt. Illetve azért mert nem mehet hozzá el és ő ezért mérges volt. Ezt mondta legalábbis. Számomra nem volt előzménye a kijelentésének, de ki tudja mi jár a kis fejecskéjükben. Ez olyan mint Borisz csigás gondolatai. Nagyon okos Borisz!

Momoska, akkor jó hogy megoldodódd valamennyire Alíz problémája.
Itt a játszóházban....

ÉVI: neked mondom, hogy igen, fizetős, 400/óra. Én játszóháznak hívom, mert tulképpen van ilyen lehetőség is, de magánbölcsi, 4 kisgyerek van állandóan és jönnek úgy is mint mi, egy-két órára otthagyják, vagy egy délelőttre, vagy csak egy egész napra a gyerekeket. De vállalnak rendezvényszervezést (szülinapi zsúr foglalkozásokkal).

...szóval Momoska a bocsánatkérésről jutott eszembe, hogy írtad Alíz megtanulta hogy hogyan kell, a játszóházban is erre tanítják a gyerekeket. Ha valamelyik gyerek rosszat tesz, pl. meglöki a másikat stb, akkor először megy ki a büntipadra, ott megbeszélik, hogy ezt nem szabad, csúnya dolog stb, aztán kérik tőlük hogy most akkor kérjenek szépen bocsánatot. És mennek és bocsánatot kérnek, és puszit adnak.

Orsi, neked meg csak azt tudom mondani hogy kitartás! Többször felmerül bennem a gyerekvállalás kérdése, gondolata, de amikor pl. az ilyen dolgokra gondolok, akkor azt mondom, hogy neeeem. Pedig tudom hogy ez csak átmeneti dolog, uh. lesz ez még jobb is!

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Végre én is itt! Levi felvert 5-kor és végül meguntam a próbálkozást, nem sikerült visszaaludni. Gondoltam most legalább tudok majd írni egy kicsit!

Előszöris nagy boldogságot és egészséget Timi Gergőhöz!!! Nagyon édes kispasi és Eszti is olyan csajszis! :D Te meg tök jól néztél ki már szülés után is!!!

Egyébként minden gyerkőc olyan jól néz ki!!!!
(Átfutottam az oldalt.)

Láttam írtátok milyen ügyesen a csemeték! Olyan jó látni, hogy szépen fejlődnek, nem?
(Alíz esete tényleg húzós, de mint olvastam csak rendeződik már lassan, csak megoldja magától is Alíz! :) )

Osri neked meg csak kitartást tudok kívánni az éjszakákhoz, igazán tudom milyen érzés!

Nálunk a helyzet a következő: Levit ápr. 30.ával tették ki a bölcsiből végül, de egyész áprilisban csak 1 hetet volt, mert ismét beteg lett. Már arra gondoltam, hogy ő védekezik a bölcsi ellen így. Azóta perzse semmi baja... Én elkezdtem az angolt és most látom igazán milyen nehéz dolgotok van nektek akik még tanultok/tanultatok, mert Levi például inkább a fejemen mászik, de nehogy már tanuljak és ne vele foglalkozzam! :roll: Szombatonként járok (de akkor korán reggel megyek és este érek haza), addig az apja vagy vmelyik nagyi vigyáz rá és elég könnyen veszi, legalább lassan szokja, hogy nem vagyok mindig vele. Pénteken életében először nem aludt velünk, Roli anyja elvitte Jászfényszarura magukhoz és ott aludt, másnap duán hozták vissza. Én még nem voltam itthon, de amikor hazaértem örült nekem, pedig azt hittem haragudni fog. Jövőhétvégén sem leszek vele, mert akkor meg angolról egyenesen Apátira megyek lánybúcsúztatóra... :wink:

Láttam szépen tudnak rajzolni a gyerkőcök, na hát Levi még mindig firkarajzol (igaz azt lelkesen), nála még nincsenek ilyenek, mint nap + lufi stb. A csiga pl annyi neki, hogy köröz a zsírkrétával vagy százx....
A pelenkáról nem is beszélve!! (Borisz édes lehetett a szeretem a pelust felkiáltással! :D ) Nálunk még semmi, ezt szó szerint értsétek! Amikor a bölcsibe járt egyben 2 hetet véletlenül akkor reggelente pisilt a wc-be, de akkor sem magától! Azóta meg még ennyit sem hajlandó. Ez a gyerek még tini korában is pelusos lesz!!! :cry:

Verbálisan viszont nagyon a helyén van a gyerek, szerintem szépen beszél (persze az 'r' még mindig 'l'), de mond olyan szavakat is amiket nem is tudtam, hogy ismer pl: alagútlenszel (alagútrendszer), mondtam vmit, hogy én nem, rávágta hogy én se (ezen is meglepődtem, hogy nem azt ismételte amit én mondtam), szép mondtaopkban beszél. Ja, az aranyos az anyalos :wink: Érdekes én is így mondtam még alsós koromban is. Akartam én is példát írni miket mont, de nem jut eszembe semmi (párat le szoktam írni, de most nincs előttem).
Csak ez jutott eszembe, hogy valamelyik este nagyon önérzetesen kijelentette: Én félfi vagyok! Olyan édes volt!
Lekopokom, de már sokkal kevesebbet ver bennünket és sokat kér bocsánatot! 8)

Képzeljétek én is voltam ugyebár beíratni Levit az oviba és NEM ÉRTESÍTENEK KI! Csak lestem, augusztusban el kell menni a megjelölt ovikhoz és oda ki van írva, hogy abba az oviba kit vettek fel! :shock: :shock: :shock: Elég durva! Állíttólag csak azokat értesítik akiket nem vesznek fel, mert olyan nagyon kevés van...

Na azt hiszem most eljött nálam az agyzárlat ideje... egy kósza gondolat nincs benne. 8)
Mostmár nem is ígérek semmit (a múltkor sem jött be), mindenesetre igyekszem jönni ha nem baj...

KépKép
kora
 
 


Sziasztok!

Pénteken elkezdtem írni egy hsz-t, de egy kis dolgom akadt,így félbehagytam, majd visszaültem folytatni, amikor pedig elküldtem...szépen kidobott :evil:

Köszönöm mindenkinek a gratulációkat, aranyosak vagytok!

Évi lehet,hogy Anna a közösségben azért másképpen fog viselkedni, persze ki tudja... nővérem kisfia is tűzön-vízen át megvalósítja (szeretné 8) ) azt amit elképzelt, most októbertől ő is ovis lesz (akkor tölti a 3-at), nővérem is tart egy kicsit attól,hogyan fog alakulni. Szerintem sokat fognak ők formálódni, az pedig,hogy öntudatos és véghezviszi amit szeretne azért nem mindíg hátrány, sőt :wink:

Csürci de jó, hogy jöttél! Most, hogy jön a jóidő, így elfoglaltabbak lesztek ti is, több program lesz és kint lehet lenni, így a napközbeni szopik is ritkulhatnak (kivéve,ha adsz neki cicit bárhol).

Orsi, milyen az eladó kendőd? kistesó ölben érzi magát a legjobban, akár séta közben is :roll: , azért egy kendőben könnyebb lenne! Szerencsére alszik rendesen éjjel, illetve az esti kb.11 órás evése után 4 órával ébred újra, majd rajtam (mellkasomon) kíván aludni, így én is elalszom, szerencsére a szopipárnával körülbástyázom magam, így nem tudna leesni,ha véletlenül úgy is alakulna.

Báár, most 2 napja kicsit felborult a "rend", mert napközben elalvások előtt nem 3, hanem 1,5-2 óránként is követeli a cicit, majd amikor ezt megcsinálta 2-szer, akkor jön egy giga alvás kb.4-5 órát is lehúz :roll: nemtom mi ez?!

Edina, jaj szegény Lili!! Gondolom hogy milyen ijesztő lehetett! Az orvos hogy vizsgálta meg?

Momoska, nem a játszón, hanem a Dorozsmai utcán láttalak titeket, csak leírtam,hogy a játszón melyik zónában voltunk :)
Az jó,ha már enyhül a helyzet a csajok között!

Kora rólatok is jó olvasni! Az angol az tuti ötlet! Nekem is kéne tanulnom. Munkát most is nézel még? A bölcsiből itt sem értesítenek ki,hogy felvették-e a gyerekedet, hanem el kell ballagni és megnézni a felvettek névsorát.

majd még jövök

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Nna, hazajöttek a játszótérről.

Jó sűrűre sikeredett a hétvégénk, szombaton Gábor melóhelyén voltunk: egészségnapot rendeztek, a gyerekeknek volt egy csomó játék, felnőtteknek különböző szűrések, kaja+pia. Nagyon jól éreztük magunkat, egy csomóan rácsodálkoztak,hogy az 1 hónapos gyerekünket el mertük vinni... :) meg egyáltalán,hogy kivittük. az egyik anyuka megjegyezte nekem pelenkázás közben a babaszobában,hogy ő nem vitte ki a kislányát 6hetes koráig.bizony. hm.
Esztim kiélhette magát az ugrálóvárban, addig lehettek bent, amíg jólesett nekik és nem is voltak sokan, úgyhogy nem félt, nagyon jól érezte magát! Festett, különböző kreatív játékokat lehetett kipróbálni,majd teszek képeket róla. Annyira elfáradt a kis drága, hogy hazafelé az autóban nézelődött,aztán annyira gyanúsan csendben volt, hát jól elaludt :D

Ma pedig a ligetben voltunk, megnéztük a lovacskákat a nemzeti vágtán, ittunk ingyen kakaót, ettünk ingyen rétest :wink:

Naaa, örültök a jóidőnek? Most meg hirtelen kánikula lett! Jövőhétre 35 fokot is mondanak :shock:

Ja, van gyereksziget! Momoska, Orsi, Csürci, és még aki felutazna miatta (szerintem érdemes), 06.13-án Alma koncert is lesz!

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Jaj még annyit szerettem volna írni, hogy tényleg nagyon jó a gyerekek szövegeit olvasni!!

És képeket is jó lenne nézegetni!!!!

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


sziasztok!
Örülünk a jóidőnek,hajjaj! Most meg már menekülünk az árnyékba olyan meleg van, aztán még milyen lesz! De akkor is jobb mint az a pocsék hideg, esős brrr.

Bár Lili mostanában többször mondja ha kint vagyunk hogy be akar jönni, sokkal jobban eljátszik most már a szobájában a játékaival egyedül mint régebben. Kint sokszor unatkozik.

Egyébként megröggenezték a fejét. Na az sem volt semmi!!! Persze nagyon sírt, félt, meg volt ilyedve. A dokitól is. Az meg kérte nézzen a szemébe, kövesse az újját a tekintetével, nyújtsa ki a nyelvét, sétáljon előtte. Na gondolhatjátok hogy ebből mit csinált meg.... Nagy nehezen ránézett a dokira, meg ment még hogy nézte az újját, miután már kitaláltam mindent, hogy van valami az újján a dokinak és keresse meg és nézze meg mi az, meg ilyenek...

Vasárnap meg megcsípte valami a bokáját, és úgy bedagadt neki, meg piros volt. Allergiás reakció. Most már egész jól néz ki, csak 2 éjjel többször kellett neki vakargatni mert viszkedett, meg borogatni.

Ma meg engem csípett meg egy méhecske. Mindig van valami....

Timi és hol alszik a lurkó? Orsi nálatok még mindig a szobátokba, vagy már egy szobában Kolival?

KépKép
domidina
 
 


Már megint sehol senki..... :(

Még mindig kell éjjel odaülnöm az ágyára és vakargatni a bokáját, mert még mindig viszket. Persze csak éjjel, napközen észre sem veszi... Megy már nálunk a lubickolás a medencében, hogy mit össze nem tud ugrálni benne, közben meg annyi vizet nyel....

Ma megint viszem, és a múltkori incidens óta először hagyom ott. Főznöm kell ma, nem volt semmi jó menü, már amit Lili is szívesen megeszik, mert én mindig tudnék választani.
Tökfőzelék lesz, fasírttal.

pár kép, sajnos én nem csinálok olyan sok képet mint Ti, pedig kellene....

Ezek a fehérvárcsurgai virágkiállításon készültek, hétvégén ott voltunk. Mellesleg itt készültek az esküvői fényképeink is. Megkerestük azt a fát, ahol a képek készültek....
Kép
Kép
ja és amit Lili visel, az egy újabb cucc amit mostanában varrtam. Elég sokat varrok, teljesen lefoglal és kikapcsol.
ez meg csak úgy
Kép

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Vagyunk mi is, csak ebben a melegben kicsit ellustultam. Annyira nehezen állok neki mindennek...

Edina!
Nagyon csini Lili az új ruhájában. :wink:

Nekünk is volt, hogy a Dávid bokája úgy bedagadt, hogy nem is látszott. Kalciumot meg Fenistil cseppet adtam rá. Szegényem most is tele van csípéssel, a telken rengeteg van. Tegnap este irtották itt a városban. Mi lesz még ha visszamegy a víz???

Timi!
Dávid is most kezdett ráérezni az ugrálóvárra. Gyereknapon ingyenes volt. Volt kb. 5 fajta, ki is próbáltuk mindet, a végére már belejött.
6 hetes korig nem vitte ki a gyereket...hm..érdekes

Nálunk is csak firkarajzok vannak, bár mostanában inkább a gyurma a nyerő.

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok!

Szeretném figyelmetekbe ajánlani, hogy jó minőségű használt babaruhát, kismamaruhát, gyermekruhát, esetleg megúnt, kinőtt- megnőtt felnőtt ruhát veszek és adok el.
Házhoz megyek Budapest és Pest megye területén és előzetes egyeztetés alapján méretre kiválogatott ruhákat viszek igény szerint.
A ruhákat 300 ft/kg-ért veszem meg. Az általam eladásra kínált holmiknak darab ára van.
A telefonszámom: 06-30-289-15-11. Hívjatok, ha tudok segíteni.

Köszönöm a figyelmet!

Juci

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Sziasztok!

Edina, olyan ügyi vagy, csini Lili a ruciban (te meg nagyon vékony vagy)! Szép helyen voltatok!
Tényleg most néztem vissza, jól jártatok, nem mondom! Szerencse, hogy nem lett semmi baja Lilinek! A férjed lábújja? A te hátad/derekad?

Levi még csak trambulinon volt 1x (a gyereknapon), szegénykém négykézláb volt végig, több nagyobb gyerek is volt benn akkor és ők ugráltak ezerrel. Na jó, egyszer felállt, de azonnal hason találta magát. Mégis úgy kellett leimádkozni.

Jaj, ne is mondjátok a csípéseket! Levi tele van szúnyogcsípéssel, pedig fújom riasztóval is, ráadásul minimum egyet mindig kikapar és eszméletlen ronda lesz neki! Ti kenitek valamivel a csípéseket? Nekünk ez a fenistil enyhén szólva nem vált be.

KépKép
kora
 
 


Sziasztok!

Kora, nálunk bevált a Fenistil, igaz így is elvakar 1-2 csípést.

Off-ot használok, ha alaposan befújom, nem jönnek rá a szúnyogok, de nehezen megy, mert nem igazán hagyja magát, nem tudom, miért.

Anna is vakarózott már éjjel, főleg ha valamelyik csípés megdagad neki, na azt nagyon vakarja.

Anna még nem volt trambulinon, pedig biztosan élvezné, de még nem volt olyan alkalom.

Fura nekem ez az ovis sztori, a beíratás után kb. egy hónappal kiértesítettek és tegnap már megvolt az első szülői is.
Óvónénik jönnek majd családlátogatni, a gyerekek akkor választják ki a jeleket, akkor beszéljük meg a részleteket stb.

Edina nagyon ügyes vagy, jó, hogy ilyen szépen tudsz varrni. Én jobb híján megveszem.
És tényleg csinos, vékony vagy.
Örvendek, hogy Lilinek nem lett baja.
Ma Ancsi is lebucskázott a játszón a hintáról, nem figyelt oda és lezúgott róla. Szerencsére csak megijedt, mert nagyon ügyesen esett, nem ütötte meg magát.

Most már én is nekiálltam eladni a teszen a régi ruhákat, szerencsére jó párat sikerült is.

Timi :roll: mindig akadnak, akik azt hiszik, ők tudják a tutit és beszólogatnak. Geri nyári gyerek, már pár naposan is kivittem, estefelé, ahogy enyhült a meleg, Ancsi január végi, de őt is kivittem 3-4 hetes kora körül.

Momoska, nincs egyéb semmi a család mellett, de az is elég néha :lol:
Alakul már Aliz barátnős helyzete?

Egyébként pár napja Ancsi is bokán rúgta a szomszédasszonyt, amint épp bájolgott neki.
Régebben soha nem rúgott, egyik játszótéri haverja rugdos, tőle eltanulta.

Anna már teljesen szobatiszta, de még nem teljesen ágytiszta.
Szépen beszél, mindent mond, igaz nem mindig érthető mindenki számára, de én lelkesen tolmácsolok. :D

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Kép Kép
Kép Kép

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


na pont ma délelött esett el a betonon, csak zúzódás, és nem is szokott belőle nagy ügyet csinálni, de most, jó egy órás sirás után aludt el a vállamon, egyszerűen nem tudta abbahagyni, semmivel nem tudtam megvigasztalni. Csak hanyatt, felhúzott lábakkal volt hajlandó feküdni, úgy meg nem ment az alvás.

A másik bosszúságom, ill. baromi pipa vagyok, hogy közölték a napköziben, hogy az egyik gyerek bárányhimlős. Elsőre még mondtam is hogy szegényke, meg hogy nem tehet róla, hiszen a hosszú lappangási idő alatt nem is sejti senki hogy vírusos. Na aztán kiderült, hogy igenis tehetnek róla, mert olyan helyen voltak, ahol bárányhimlős volt. És képesek volta, után a gyereket közösségbe vinni. És ez már a második ilyen esete a szülőknek, hogy ennyire felelőtlenek, tudatában voltak annak, hogy nagy a valószínűsége hogy a gyerek is elkapta.

Azért még van remény, mert úgy olvastam hogy a pöttyök kijövetele előtt 1-2 nappal fertőz (ha jól értettem) és mi pont akkor nem voltunk. Na de a többi gyerek. Nemrég kellett bezárni pont miattuk az egész napközit, mert az összes gyerek, hányásos, hasmenéses vírust kapott el, fertőtlenítették az egész házat szinte.

Uh. most ezen aggódhatok, nehogy elkapja.

Egyébként a kérdésre válaszolva nekünk semmi bajunk a balesetből, nem is volt, az átmeneti fájdamon kívül.
A csípésre calcium, fenistil csepp, fenistil kenőcs. A kenőcs nekünk se nagyon használt, szerintem, mert ugyanúgy viszkedett. Mondjuk azt nem tudom megítélni,ha nem kentem volna, lassabban gyógyult volna-e meg.

Na én meg pont most hagytam abba a ruhák eladogatását. Most hogy mindent eladtam, megbeszéltük, hogy nem szedem a gyógyszert, lesz ami lesz, illetve szeretnénk ha lenne, de a természetre bízzuk magunkat....

Évi, nagyon aranyosak a gyerekek a képen, Ancsi egy kis huncut... Látom a létra ott is kedvenc.

KépKép
domidina
 
 


sehol senki....


Tegnap családi ebéd és végre "megtanult újra menni". Amióta elesett nem volt hajlandó a lábára állni, mert godnolom ahogy kinyújtott a lábát, húzódott a bőre és fájt.
Mindig mondta:
- Nem tudok menni.
- Miért?
- Mert kicsi vagyok én.

Aztán tegnap anyu erőltette egy kicsit a menést az udvaron, aztán már szaladni is tudott, focizni, uh. rendbe jött. Na de azért időnként visszatért a sántaság :D
Aztán meg nagy örömmel kiabálta mindenkinek:
- Tudok menni, tudok menni!!!

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Látom Ancsinak már van egy kutyája és gondoskodik is róla 8) édes ahogy ül a létrán/fellépőn vele! Anyának is van egy fellépője, Eszti odáig van érte. Amúgy látszik is Annán,hogy belevaló kiscsaj!
Nagynak tűnnek már a képeken, de azért még olyan picik!! Jó,hogy megy oviba, irigyellek érte titeket, bár az is igaz,hogy én nem is néztem meg itt az ovikat és valószínű fel sem vették volna Esztit,hiszen itthon vagyok. Na,majd jövőre! Szeptembertől meg újra bölcsis lesz.

Húúú, Edina, hajrá-hajrá!! :wink: (legalább a terhes ruháidat is eladtad? :) )
Hát, ez a bárányhimlő dolog... talán nem baj ha elkapta, legalább túl lesz rajta...de nemtom...azért én sem örülnék.
Nagyon jó kis rucikat varrsz Lilinek!

Esztim meg pénteken este belázasodott, aztán szombaton egész nap lázas volt a 40 fokban, nyűglődött szegény, izzadt, már pancsizni sem akart.. (inni ivott szerencsére), de délután bevittük az ügyeletre, mert sehogy sem ment le a láza. Szegénykém kapott egy lázcsillapító injekciót, mikor a dr-nő mondta,hogy ez kell, jaj én úgy szorítottam magamhoz, annyira sajnáltam!! Ő meg kis ártatlan még nem is gondolta mi vár rá, mondtam neki,hogy kap egy szurit, ami kellemetlen lesz, de meggyógyul tőle és még mondta is,hogy jó mama :roll: annyira édes volt, én meg már majdnem helyette sírtam.. Aztán le kellett fogni hason fekve (popsiba kapta), jaaaj szegénykém! olyan rossz volt. De azóta sem lázas és tulképp mára már semmi baja.

Hétvégén viszont mindenért sírt, nyöszörgött, nyűglődött, semmi nem volt jó. Viszont most megtapasztaltuk milyen az,amikor két gyerek üvölt egyszerre... :shock: Asszem nem szeretnék még egy ilyen hétvégét, de Gábor sem. Szombaton akkora volt a stressz, hogy este már jól össze is vesztünk, pedig mindketten tettük a dolgunkat és a gyerekekkel foglalkoztunk..persze erre még rátett egy lapáttal a meleg is. Olyan hülyeségeken vitatkoztunk ádázul, hogy mikor nyissunk ablakot a szúnyogok miatt (persze szúnyoghálónk nincs, a nagyszobában nem lehet bedugni a szúnyogriasztót kistesó miatt-Gábor szerint-, én meg nagyon féltem Bálintot a csípésektől). Na mindegy vasárnap megbeszéltünk mindent.

Tegnap még ruhát is vettem végre magamnak, mert összesen két! hordható pólóm volt ( a többi tök rövid, nem is tudom miben jártam terhesség előtt- egyáltalán volt olyan??), meg Gábornak is vettünk pár cuccot. A h&m-ben van egy olyan akció,hogy a vásárlás 20%-át jóváírják egy kártyán és levásárolhatod 4 héten belül. Mivel most mindent ott vettünk (két gyerekkel azért nem egyszerű ám 8) ), vissza is mehetünk az "ajándék" cuccért. Esztim is kapott egy csini nyári ruhát azért..szandált nem volt hajlandó próbálni, úgyhogy az nincs neki még.

Bálint már 1 kilót hízott, mostmár 4,6 kiló és 57 cm. Mindenki azt mondja,hogy nagy. Szerintem nem nagy, pont jó! :D
Az első kis bodykat és rugikat el is tehetem, még jó hogy nem vettem újakat belőle, hanem Esztiét előkutattam, bár egy kicsit lányos mintájú is volt, itthon megfelelt.(azért nem rózsaszín :wink:
Holnap viszem hallásvizsgálatra, kíváncsi vagyok mi lesz. Persze tuti hall, mert minden zajra összerezzen és figyeli már most a hangokat.

Engem meg ki fognak vágni az egyetemről, mert nem haladok (valami oknál fogva...) a dolgozatommal amit most szerdán kéne leadnom...áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

Tud valaki olcsón klímaszerelőt? és Balatoni/ vagy bármilyen vízparti szállást? Ti mentek nyaralni?

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Timi, nem sok kismama cuccom volt, inkább nadrág, egy-két hosszúújjú, meleg időre való cuccom nem volt. Na meg ki tudja milyen időszakba leszek nagy pocakos, ha leszek egyáltalán, mert nem biztos hogy segítség nélkül összejön. Ha sikerül jó, ha nem hát nem.

Épp most szerelik Lili szobájába a klímát. Az övé a legmelegebb. Nem tudom neked mi az olcsó, na és nem is a legközelebbi a srác.
Medencés, vagy tó melletti szállást keresel. Zalakaroson van egy nagyon olcsó ház, közel a strandhoz, ha érdekel.

Valószínű Horvátország lesz megint, csak egy hét. Aztán szeptemberbe megyünk Görögbe 2 hétre, ha minden összejön..

KépKép
domidina
 
 


lehet hogy a frontot érezték, mert más gyerekekre is hallottam hogy nagyon nyügik voltak hétvégén.
Szegény Eszti, én is ilyen vagyok, hogy nem bírom látni ha dokinál csinálnak valamit velük.
Amikor röggenezték akkor is úgy kellett megerőltetnem magam, hogy ne sírjak én is vele. Nem jó ha ilyenkor látják ha anya is sír.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Edina zajlanak az események ahogy látom! Levi is megint elesett a beteonon, ugyanaz a könyöke van felhorzsolva neki ami a múltkor is, pedig még annak is látszott a helye.. :roll: Szegények. Hálistennek azért ő ugyanúgy rohangál tovább. Igaz nem tudom mi lenne ha a lábát horzsolná fel.
Nem is gondoltam, hogy gondoltok megint gyerkőcre! Mintha azt írtad volna valamikor, hogy nem akarsz. Nekem azt mondták a hétvégén, hogy miért nem akarok mégegyet, ez így gyerekkínzás. :? Ez azért nem túlzás?? Nektek azért szorítok!
Nem semmi ez a bárányhímlős eset sem semmi...

Timi nálatok így jó kis hétvége volt. :( Még szerencse, hogy már nincs semmi baja Esztinek! Mitől lehetett lázas? Igen ha nagyon stresszes az ember akkor könnyű vitába keveredni, de ti ügyesen begbeszéltétek! :)
Igazából annyira nem csodálkozom, hogy nehezen haladsz a tanulással, nem egyszerű!
Hogy-hogy Eszti megint bölcsis lesz?

Éva olyan jól néznek ki a gyerekeid! Anna meg tényleg olyan huncutnak néz ki, jó nagy már ő is!

Képzeljétek, lánybúcsún voltam a hétvégén. Levi nem látott szombat kora reggeltől vasárnap délután 3ig és nem momdhatnám, hogy zokon vette. Az egyik nagyinál volt addig, van ott még egy pár gyerek. Nagyon jól éreztem magam, igaz másnap élő halott voltam (két nap alatt aludtam 6 órát és az a pár doboz sör sem tehetett jót a kialvatlanságra 8) ) Olyan jól sikerült, hogy szeptemberre megint szerveznek egy bulit, mert akkor meg négyünknek is lesz szülinapja.

Levi szeret pelus nélkül lenni, de továbbra sem szeret szólni, ha kell neki wcre menni. Gyerekek, én nem tudom hogy lesz szobatiszta ez agyerek szobatiszta!

KépKép
kora
 
 


takarítanom kellene, nem itt ülni, félbe hagytam a fölmosást, de Lilinek szinezni valót kellett nyomtatni, mert tegnap mérgembe kidobtam az összeset neki.
Jaj, sokszor hiába kérek tőle valamit, hogy csináljon meg, mintha a falnak beszélnék. Szétszorta a földre és nem szedte fel, hiába kértem tőle többször, uh. fogtam és kidobtam.....
A tegnapi nap szinte végig ilyen volt....

Szobatisztaságról, tegnap néztem valamit a tévében, hogy már fél évesen erre "nevelik" szoktatják a gyerekeket. Rendszeresen bili fölé tartják és volt olyan gyerek, aki már 10-11 hónapos korára teljesen szobatiszta volt, éjszakára is.

Gyerek kérdés. Igen úgy volt, hogy nem lesz több, elég egy is, éppen ezért adogattam el mindent. És sokszor gondolkodtam rajta hogy legyen vagy ne, igazából csak a kényelem mondatta velem hogy ne, Lilinek meg jó lenne egy tesó. Végül Tibi "győzött" meg, többször elhintette, nem lenne jó még egy ilyen tündér Lili. Nagyon imádja és ahogy ő mondja bírja a búráját. Aztán úgy döntöttünk, hogy ha már igen, akkor most, aztán lesz ami lesz....

megyek mert nem végzek. Míg alszik megyek varrni a nagyi vigyáz rá. Tegnap is voltunk, de akkor vittem magammal...

KépKép
domidina
 
 


szegeny eszti es eszti-csalad! tele van koszavirussal a kanikula is!
ja, csajok, lattam am balintot eloben! borisz is csodalgatta, meg tegnap is emlitette, hogy "láttut a ticsi babát, ott alszott a tocsiban, nem nyitotta ti a szemét netem." edes kolok, s a novere is!:-)

edina,
remeljük, megusszatok a baranyhimlot, bar en azon az elven vagyok, hogy jobb mihamarabb atesni rajta, az oltasnal is jobb, s mar pelusa sincs lilinek, annal job. de ketsegtelen, nem hianyzik senkinek semmilyen betegseg!
s hajra tesoprojekt!! eletem legjobb dontesenek tartom, pedig en sosem voltam egy osztonosen gyerekre vagyo, de mar egy gyerek is jot tett, ketto meg plane, aliznak meg vegkepp!

kora,
s neked a ferjed hetvegen is dolgozik? vagy hogyhogy nagymamazott levi, mig te buliztal??? akkor belendultetek. :-) en a sortol nem alszom jol, ezert csak delutan iszom mar! oregszem:-)

evi,
jol neznek ki a tesok egyutt, s ancsi kulon is. tenyleg van elszantsag a tekinteteben:-)
aliz es baratnoje kozott jo a viszony, bar sztem nem olyan mely mar, mint eddig, amit nem banok, mert nagyon mas habitusuk van, ezert jo lenne, ha aliz nyitna mas fele is, azaz nyit is, az iskolaban szerencsere mar nem olyan 1-2 baratnotol fuggo lett, de azert o nem csapodar fajta, tehat mindig bantja, ha egy-egy napra hanyagolva van a kiszemeltje altal.
anyuka tunik inkabb sertodottnek, felnottek nehezebben lazulnak el ilyen szempontbol, azaz aliz egyszer - allitolag- odament hozza, mikor jott anyuka a baratnoert suliba, s megkerdezte, hogy megkeresse-e zsuzsit, de aliz szerint anyuka eleg undokul vagta ra, hogy "nem kell!"
ma van az utolso sulis napja, mar alig lehetett kirancigalni az agybol, de haza sem jon este f8ig, mert egy balazs nevu osztalytarsanak lesz kertipartiszulinapja.
ja kora: szobatisztasag. csutortokon kiprobaltam borisznal, hogy nem adtam ra pelust csak bugyit. eredmeny: reggel f9- es delutan f4 kozott nem pisilt, nem kakilt. sehova sem. inkabb visszatartotta:-). f4kor indultunk alizert, gondolom, a pisit elintezte akkor pelusban, kakit utana meg egy napig nem, aztan inkabb mar nem is adtam bugyit, bar most ket nap reggel is megkerdeztem, hogy bugyit vagy pelust ker-e. bugyit valasztott, de tegnap bele is pisilt egyszer, ugy, hogy elsunnyogta, nem is szolt, en meg kereshettem, hol a folt. azaz meg inkabb komplexusokat okoz neki. asszem, pihentetem a projektet par hetig. kap pelust tovabbra is. nem surgos, hiszen meg scak bolcsis lesz - ha lesz - szeptembertol.

pentek megejtettuk az elso szezonnyito strandolasunkat (most egy ideig nem is lesz olyan ido), vasarnap meg ygerekeszigetet.
van rola nehny kep, akit erdekel:
http://picasaweb.google.hu/papaijulia/2 ... HWl5nPkAE#

jovolt, bar meleg, de valamiert most nincsenek olyan sokan, szerencsere, mint tavaly.

Kép
Kép
momoska
 
 


Momoska, nagyon tuti hely ez a gyerekeknek! Még sosem voltunk a gyerekszigeten.

Nekem egyáltalán nem hiányzik egy bárányhimlős gyerek, így is mit szenvedett a bokájával, hogy állandóan viszketett, és az csak egy csípés volt, hát akkor egy halom viszkető pöttyel. Sok hiszti, sok nyügi és nem egy-két napig. Egy nagyobb gyerekkel már könnyebb talán. Brrrrrrr

Képzeljétek én meg elkaptam valami vírust - gondolom. Hasmenés hányás, de olyan brutál szinten, nem kívánom senkinek. Nem maradt meg bennem semmi. Ma vagyok úgy, hogy fölkelek és járkálok, eddig még erőm sem volt hozzá. Még jó hogy a nagyi jött, és játszott Lilivel, meg Tibivel megcsináltak mindent, mert én képtelen voltam rá.

A ti gyerekeitek elpakolnak a szobában, vagy ez még tú nagy kérés tőlük?
Hiába kérem tőle hogy pakolja el a szétszort kártyákat a földről, csak azért sem. És akkor sem ha mondjuk bünti jár érte, pl. nem nézhet mesét aznap, vagy most pl. nem játszok vele és akkor sem, inkább játszik egyedül....
:x :(

KépKép
domidina
 
 


képzeljétek, anyát 29én műtik, kap új vesét. a nagyim jó donornak, hosszas vizsgálgatás után belementek, h lehet donor. :lol: :lol: :lol: :lol:

bocsi, most csak ennyi... :oops:
snooopy
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: