Új privát üzeneted érkezett!

Ha este beindul a szülés, akkor megúszod.

Egyébként az én példám is mutatja, hogy ez egy fölösleges művelet, mert anélkül sincs semmi gond.

Nekem egyébként a beöntéssel nem mint fizikai művelettel lett volna gondom, hanem az nem tetszett, hogy a nővérszobában beléd töltik a vizet, aztán futás a szobádba. Lenne az egész egy zárt helyen, nem pedig ott kéne futni, ahol amúgy zajlik az élet. Ráadásul az én szobám az utolsó volt.

Tényleg, többiek?
Ki merre?

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Tina, állami bölcsi nincs nálunk, csak egy ún. családi napközi, de valami új jogszabály van, hogy a 2,5 évet betöltött, szobatiszta gyerekeket föl lehet venni az óvodába.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


sziasztok,
vagyok, csak ledontott a labamrol egy (valszeg) kesei es sunyi influenza, ez lehetet aliznal husvet elott, aztan borisznal 1 hetre ra, majd nalam s kezdodott vmi, de az nem az volt, az igazi most vasarnap jott el estere...ily szarul mar reg voltam. a torkom meg most is gaz, de alakulok, legalabb mar lazam nincs, s nem faj mindenem, s nem idegesitenek a hangok, ami egy egy szo szerint folyamatosan beszelo romborisz mellett a legrosszabb tunet volt, plane, hogy aliz is - iskolabol hazaerven - ugy akart gyogyitani, hogy meset olvasott nekem. ari volt:-) brrr!
evi,
en is hallottam rola, hogy iden 2.5 evesek mar mehetnek oviba. kar, hogy nalunk nem, sokkal jobabn szeretem aliz regi ovijat, mint a legelteto bolcsijet:-(

izgi timi,
a masik topikomon mar megjott a majusra igert fiubaba. Veled egyutt meg 3 "szulesem" lesz majusban, mind fiu:-) aki mar megjott, az is az!
na fenebe az uj oldallal, igy nem tudom, mire akarok meg reagalni!

Kép
Kép
momoska
 
 

 
 

timi,
melyik gyerekorvoshoz mentek!????

Kép
Kép
momoska
 
 


sziasztok!

Húú Timi akkor már tényleg nincs sok hátra. Nekem nem volt beöntés, meg sem említették, ez gondolom korház függő akkor, és tul képpen fölösleges is.
Egyszer már kaptam egy műtét előtt, nem vészes csak kellemetlen.

Én nem is hallottam arról, hogy 2,5 évesen óvodába mehet a gyerek. Nem mintha tervezném, még mindig le nem szakad rólam. Még mindig együtt vagyunk a játszóházban, nem is tudom mikor tudom egyedül hagyni. Remélem mire óvodába kell emnnie változik annyit, hogy ez ne legyen probléma.

Bea, jó a mozgás, csak nekifogni nehéz. Én meg egy lépcsőzőt vettem, azt azért használom, mondhatjuk hogy rendszeresen.

Én sem jöttem most elég régen, varrogatok (kész a babzsákfotelem) készülök anyák napjára is, arra is készítek valamit, készül az újabb ruha, meg most vettem egy nadrágnak való anyagot. Lassan haladok, mert ugye amikor alszik nem lehet, zörög a gép, ha fent van nem mindig hagy,, uh....

Kép
Kép

KépKép
domidina
 
 


Momoska, neked meg jobbulást!

KépKép
domidina
 
 


Mi balatonfüreden voltunk 3 napot, tegnap jöttünk meg. jó volt, kolost ki nem lehetett imádkozni a medencéből. olyan hisztirohamot kapott, ő ne megy vacsizni.
és csajozik ám ezerrek a drágám. votl ott 3 13-15 éves lány, odament az egyikhez "szia" mondta és elővette a legcsábosabb mosolyát. mindenhova követte őket, nagyon édes vot.
voltunk a veszprémi állatlertben, az is nagyon tetszett neki. sétáltunk a balcsiparton, etettük a hattyúkat, kacsűkat, (persze meg is kellett őket kergetni -amelyik kinn volt a parton).
noel sem aludt rosszabbul mint itthon, de jobban sem.

jó sokat írtatok... nem győzök olvasni. :)) reagálok és olvasok közben...
Edina, tök jó lett a babzsákfotel, nem vírssz nekünk is. :lol: :oops: :lol:

Timi, már nem sok van hátra, izgi nagyon!!
én nem kaptam egyik gyereknél sem beöntést, borotválás volt. császárnál miért kell beöntés??? nem értem, úgy sem a szokott helyen jön ki a gyerek, akkor minek?? :roll:

Momoska, jobbulást! kolos meg megpuszilta a homlokom mikor mondtam neki h fáj, édes volt. :lol:

ovi: mi is beiratjuk K-t és szep-től ha szobatsizta lesz akkor szeretnénk fél napra beadni.
snooopy
 
 


Sziasztok!

Uh, Momoska szegény!! :(
De legalább megpróbálnak gyógyítani, törődnek veled :wink: bár, tudom,h ilyenkor az ember nyűgös és nem vágyik másra, mint aludni, pihenni, feküdni. Egyél sok mézet és citromot!
Gyerekorvosnak az elmondottak alapján Dr.Kiss Ágnes volt a legszimpibb, még nem készül nyugdijba mint a többiek, de már nem is annyira kezdő...személyesen még nem találkoztunk vele.Ti ismeritek? A Román Zoltánt nem vállaltuk be..(aztán majd kiderül, h a dr-nő vállal -e minket)

Edina tök jó a fotel! Egy rokonnál is van és Eszti mindíg abban süpped ha ott vagyunk :D a ruci is szép lett!
Az oviban más lesz a helyzet meglátod!

A beöntés nem fájdalmas,csak igen kellemetlen egy gyerekkel a hasamban, és nálunk is a nővérszobában adják, aztán spuri a kórterembe 8) már csak az lenne a legszebb,ha a wc-t valaki elfoglalná mire visszaérek...
Azért nem egészen felesleges, legalábbis én már hallottam történeteket.

Hideg van!

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Timi, én is az I-es Nőin szültem mind2x, ismerem a viszonyokat :)

Nekem sem a beöntéssel lett volna gondom, hanem a távolság zavart a nővérszoba és a kórterem között.

Akkor viszont nem értem, hogy mondjuk programcsászárnál miért adnak, ha meg már beindul a szülés, akkor nem, hiszen az időbe beleférne.

Momoska, jobbulást :)

Edina, nagyon ügyes vagy, tetszik a fotel is és a ruha is.

Orsi, jó lehetett a Balcsin.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Annát fölvették az oviba, ma hozták az értesítőt :lol: annyira örvendek :)

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Hűűű, ez nagyon jó hír!! Éljen az ovi!!Tuti élvezni fogja Anna!!

Orsi és hol szálltatok meg? Jó lehetett nagyon és kell is egy kis kikapcsolódás néha! Csajozós Koli édes lehetett :)
Nyáron mi is szeretnénk vhova a Balatonhoz utazni pár napra.
Műtétnél azért kell beöntés, mert lebénítanak, így a záróizmok is ernyedtek lesznek..

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


ma megint ikeáztunk, persze szekrény még mindíg ott áll, bár már tényleg szedik szét a gardrób osztályt....remélem jövőhéten már megkapjuk végre!
Viszont jól bevacsiztunk, mert a családi ebéd (két felnőtt melegétel+gyerekadag) 1000 ft. Ráadásul ingyen ittunk is, mivel a family kártyával hétköznap lehet teázni, kávézni. :D

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Sziasztok!
Már megint kidobott az ágy, itt ülök vagy egy órája....

Orsi, szívesen varrnék, de nem éri meg. Én is azért varrtam, mert a padláson ott állt a töltőanyag. Csak ha nagyon olcsón tudsz anyagot meg töltőanyagot venni. Egyébként a vaterán - ha komolyan akarsz venni - vannak 10e-ért már tuti jó gyerekeknek való alakzattal (autó stb) fotelok.
Kép ez mondjuk 14e, de nagyon jó!!!
Kép

Évi, és visszamész szeptembertől dolgozni, ha Ancsi oviba megy?

KépKép
domidina
 
 


Orsi látom te is beadnád Kolit.... Én majd mostanában fogom kipróbálni a szoktatást a családi napközibe. Muszály (ezt így kell írni, sose tudom) lesz, mert így hogy ott vagyok ez neki kényelmes és jó, miért változna meg. Azt hiszem drasztikusabban kell intézni... :cry:

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Edina, igen, megyek szeptemberben dolgozni, várom is meg nem is.
Biztosan fog sírni az elején, mert Anna is nagyon anyás, de a közösséget is szereti, meg a gyerekeket és meg fogja szokni.

Amúgy már simán elmarad nélkülem, ha látja, hogy öltözködöm, mondja is, hogy "Anya, elmész".

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Köszi Edina, csak vicceltem. tényleg jó lenne egy ilyne fotel de most nem fogok erre áldozni.
és igen, szeretném oviba vinni, épp ma voltam benn papírt kérni. nagyon szimpi a vezető, és szép az óvoda, már csak az óvónőket kéne megismerni. képzeljétek nem vennék fel kolost ha nem árnék nappali tagozatra! :shock: olyan kevés a hely, h alig vesznek fel vlkit, csak akit muszály. mivel nálunk ugye van noel én alapból otthon vagyok így nem vennék fel, de hogy suliba járok(papíron :D ) így lehet mégis. hát kíváncsi vagyok. jó lenne neki közösség. azért ez szemétség, h csak azért nem mehetne, mert én itthon vagyok nolellel. már kissé un minket, olyan szívesen játszik másokkal. vagyis inkább messziről nézi őket, de ha feloldódott akkor már átszik is.
snooopy
 
 


Sziasztok!

Megvan a szekrényünk! Akkora,hogy minden cuccunkat elnyeli:)
most meg kicsi lett tőle a szoba, úgyhogy fel kell majd az ágyat számolnunk és kanapét venni helyette :)

Már két napja folyamatosan melózunk itthon, fáradt vagyok, alig várom,hogy szüljek,akkor majd alszom végre :wink:

Momoska hogy vagy? Remélem már jobb!

Orsi, hát remélem sikerül Koli ovija is!

Sulimmal sehogy sem állok, pedig csak két nyomi olvasónaplót kellene csinálnom, de ahhoz el kéne olvasnom könyveket, amire nincs időm. Ha nem csinálom meg, kiraknak :roll:

Kora mi újság veletek?? Csilla?? Csürci?? Tina???

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


sziasztok,

evi,
tuti!!!!:-))) tobb szempontbol is irigyellek: 1. oviba megy anna, nem bolcsibe! 2. te mar azt is tudod, hogy felvettek, nalunk meg majus 21.ig kell leadni a jelentkezesi lapot, stan juni vegere mar tudunk is vmit!

timi,
eztigy kell. gyerekhez uj butor! uj butorhoz uj lakas! s nincs megallas:-)
nem lehet akkora gond mar az a ket olvasonaplo, csinald meg, s szulhetsz is! most otthon vagy! en dec. 10.-en koltoztem, es dec 14.-en allamvizsgaztam, dec 20.-an letudtam aliz bulijat, majd a karacsonyt, s szantam magamnak 2 het pihenit, de a kis dog nem hagyott! ennyit az alvasrol:-)
azt nemtom, milyen 2 kolok mellett tanulni (majd szeptembertol valszeg megtudom), de egy mellett bizonyara konnyebb!

Kiss Agnest nem ismerem, azt jol tettetek, hogy romant nem vallaltatok be, no, ot ismerem. kiss dr-nonel egyszer voltunk veletlenul, nem hozza tartozvan, ugy eleg lerazos volt, s nem unszimpi, de nem tul kedves, viszont tamaraek hozzajuk jarnak (neki is majusban lesz egyebkent kisocsikeje), s ok teljesen meg vannak elegedve!

orsi,
mikortol vinned kolit oviba??? januartol? fel napra? szurkolok, hogy osszejojjon! en tiszta hulye vagyok ilyen szempontbol, nem vagyok egy osanya tipus, de a bolcsit-ovit (mondjuk ugy 5-6 eves korig) kenyszermegoldasnak tartom,s mint mar irtam, enm tudtam magammal mit kezdeni, ha nekem vmiert szabadnapom volt, aliz meg benn volt allami gondozasba, s mindig kihoztam. bar a sulit pl. nagyon szereti, de a mai napig, ha valaszthat, hogy egy napot otthon tolt, vagy suliba, meg mindig inkabb az itthont valasztja!

edina,
babzsak kiralysag! Nekunk van. blup! meg 2 eve vettuk, s nagyon szeretjuk, de telleg draga volt. 1-2 hos koraban neha boriszt is abba taroltuk, a gyerekbulikon meg igazi slager a lepcsorol babzsakba ugralas!:-))

Kép
Kép
momoska
 
 


Timi, na, végre megjött a szekrényetek. és melyik? mi a neve? nekünk onnan van a gardrobe, asszem pax vagy mi.
jaj ne is mond a sulit, nekem is tanulnom kéne, mér csak roh*dt vizsgám van, de vlhogy nem tudom rászánni magam.
noel mellett még mindig nehéz az élet. :D

Momoska, szep-től szeretném vinni fél napra. látom rajta, h kell neki a gyerektársoság, most is az apjával játszón vannak.
délelőtt meg baba-mama klubban voltunk. már elég jól eljátszik a többiekkel.
hát én tuti nem unatkozom ha kolos oviban lesz...itt van noel. :D
snooopy
 
 


Húúú, csajok, ma kiosztott egy anyuka a játszón. Lánya elmúlt egy éves, a homokozóban kezdett játszani az Ancsi homokozó játékával, amit Ancsi nem nagyon tolerált, azaz irigykedett.

Egy idő múlva a csaj elővette a saját homokozó játékukat, amit tüntetőleg nem akart odaadni Ancsinak, hamar össze is pakolta őket, pedig még maradtak a játszón.

Megjegyzem, amikor a lánya kezdett játszani a homokozóban, Ancsi ott sem volt, csak a játékok (tudni kell, hogy ez nem olyan forgalmas játszótér, mint a Pestiek, itt általában kevés gyerek van).

Aztán tudtomra adta, hogy az ő kb.másfél éves lánya azért jószívű, mert ő arra tanítja és a játszótéri gyerekek közt Ancsi a legirigyebb.

Igaz, hogy én azt tapasztaltam, hogy szinte az összes 2-3 évvel idősebb kislány nem ad oda Ancsinak semmit, de ez akkor is rosszul esett.
Hiába mondtam, hogy másfél évesen még Ancsi is más volt, ez most egy ilyen időszak, úgy tűnt,ő tudja a tutit, hogy nevelési hiányosság a kétévesem irigysége.
Ráadásul megjegyezte, hogy mert a múltkor is kiszedte a lánya kezéből Ancsi a motorját.

Ezen elképedtem, mert ez nagyon régi történet lehet, mert mostanában nem találkoztunk a játszón.
Marhára utálhat minket, ha ezt így észben tartotta.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Sziasztok!

Évi, ne is foglalkozz vele! Általában van olyan anyuka, aki a másik gyerekét ki tudja analizálni és nagyon jól tud mindent.Őrület! A két évesek háborúja..

Orsi a miénk is pax, fekete üveg és tölgy váz, nagyon szééép!
Eszti tegnap segitett megpucolni Gábornak a külső üveget, annyira édes volt, azóta pedig magát nézegeti benne egyfolytában :)
Ezek a vizsgák!! Ezek a gyerekek!! :D
hm, na igen egy gyerek mellett könnyebb a tanulás, de most el kell rendeznem itthon mindent, egyfolytában mosok, főzök, áááááá

Ja, már meg akartam kérdezni,hogy milyen a Gyöngyösi élet? Hogy bírod?

Momoska egyébként igazad van, mert tényleg nincs megállás, mindíg van valami újabb vágy, vagyis inkább cél..
Mi van a melóhelyeden? sulival? jelentkeztél?

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


evi,
ilyen mar velem is volt. borisz akadalyozott egy kisfiut, hogy ne tudjon felmaszni a csuszdara, nala kb fel evvel kisebbet! egy ideig jatszotat ezt, hogy mindenki ele allt, hogy o a sorompo. s anyuka azt mondta: "borisz te ilyen kis agresszor vagy?" "mondom: "hat most ezt jatsza" anyuka: "hat az en samukamnal egyaltalan nincs jele agresszivkodasnak, csak ezert fuircsallom." jobb stilusban mondta, mint a "te anyukad", de a lenyeg ugyanaz! Oszinten kivantam neki, hogy legyen mindig kis tundersamuja, de aliz ota tudom, hogy egyaltalan nem a szulot kell okolni a gyerek viselkedese miatt, raadasul azert ne varjuk mar el a gyerekeinktol, hogy rogton kis uriembereknek szuletne, akkor mire valo lenen a szocializacio.... s teljesen igazad van, az irigyseg alapveto fejlodesi lepcsofok, s tuleleshez is kell! anyukara csak mosolyogj!!!

timi,
nemtom, mi van a melohelyemmel. azaz a palyazattal. remelem juniusig kiderul, mert addig kell jelentkeznem a suliba:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Momoska, Timi, köszi a szép szavakat és a gondolatokat, nagyon jól esik.

Tudom, hogy Ancsi egy ördögfióka, erős, domináns, hangos, de akikkel eddig találkozgattunk, valahogy mindig kezeltük a helyzetet. Finomítani tudom, megváltoztatni nem.

Amúgy a kulcskérdés nálam még mindig az: miért csak akkor hozta oda a saját homokozó játékát, amikor nyilvánvalóvá vált, hogy Anna semmit nem ad oda??????

Valahogy nem ez a szokás, hanem az, hogy mindenki bedobja, amije van, aztán a gyerekek meg játszanak.

Gondolta, hogy kibekkeli a nyarat a kölcsön játékokkal és büszke lesz ősszel, hogy milyen szép állapotban megmaradt a saját???

Emlékszem, annak idején Geri miatt is ért kritika, a szűkebb és tágabb környezetemből, hogy nem fogom keményebben, hogy ő az első, hogy kiszolgálom bla-bla-bla, de mostanra kiforrott a dolog, és nem baj, hogy anno úgy neveltem, ahogy, mert egy kedves, magabiztos, nyugodt, erős fiú lett belőle.

Momoska, jó, hogy írtad, hogy anyukára csak mosolyogjak, mert ezen gondolkodtam, mit tegyek, leginkább levegőnek nézném, annyira megbántott. Ilyeneket még nem is mondott nekem soha senki, főleg nem úgy, mintha le lenne betonozva, amit mond, esélyt sem adva a másiknak a párbeszédre.

Végül is a világot nem feltétlenül a "tündérsamuk" és bólogatójánosok viszik előbbre.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Évi,
ilyen még velem nem fordult elő, de ezen tényleg ne bosszankodj, hagyd a fenébe a dolgot. Úgy látszik a másik anyuka nincs tisztában dolgokkal a gyerekeket illetően, a fejlődésükkel kapcsolatban.
Mondjuk hirtelen nem is tudom mit mondtam volna neki, biztos meglepődtem volna, mert nem ez az általános szerintem. Az irigység meg természetes dolog a gyerekeknél, kinél erősebben, kinél visszafogottabban, előbb- vagy később jön elő.
Én inkább azt a gyereket sajnálom....

Évi, és várod már hogy visszamenjél dolgozni? Csak mert én olyan jól elvagyok itthon, nem hiányzik, bár lehet hogy csak az a melóhely nem hiányzik...

Tina, hogy megy az edzés???

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Évi!
Ahogy a többiek is írták, ne is foglalkozz azzal az Anyukával.
Ha valaki ennyire megvan győződve a saját igazáról, azzal kár is foglalkozni.
Pár hónapja olvastam erről egy cikket. Abban írték, hogy egy anyuka a 3. gyereke születéséig meg volt róla győződve, hogy ő tökéletes szülő, mert milyen jó gyerekei vannak, aztán a 3.-nál rádöbbent, hogy ez nem rajta múlott.


Edina!
Edzés megy, ha van rá időm, csak az a baj, hogy eddig hetente max. 2x jutottam el a konditerembe, mert annyira összesűrűsödnek a dolgok.
Ma pl. délelőtt ünneplős cipőt + inget hajtottunk (a májusi esküvőre), délután meg ballagáson voltunk.

Na megyek is, mert itt alszok el.

Szép hétvégét mindenkinek és nagyon Boldog Anyák Napját!

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok!

Tudom, tudom, de talan ha valaki .......
Olyan egeszseges 30 ev alatti not keresek aki sajat petesejttel vallalna terhesseget. Nem ingyen gondoltam.
egy.ket.esely@gmail.com
esely
 
 


SZisztok!
Még mindig sehol senki! Merre vagytok? Kivel mi van?

Képzeljétek, lehet Lilit is beadom ide a családi napközibe.
Már elkezdtem szoktatni, igaz kis lépésben haladunk. Kedden csak egy negyed órát volt, amíg elintéztem a postát, de amikor eljöttem, azt az üvöltést..... Amikor visszamentem ott nézelődött ki a kerítésen a csajszival és nézték az autókat. Hátul az udvaron nem maradt meg.

Tegnap már jobb volt, fél órára hagytam ott, de ügyes volt, nem sírt amikor eljöttem. Most már nem kellett a kerítéshez menni, elég volt, hogy leültek a csajszival a bejárat előtti kis padra, ott beszélgettek, nézegették az autókat.

Gondolom Ti is sokat vagytok kint, nem ültök a gép előtt! Mi is, és hihetetlen hogy mennyit mozog, hiperaktív! Valamelyik nap 6 órakor már azért kellett bejönni, mert csurom víz volt a haja, meg kellett szárítani, és hogy üljön már le egy kicsit. Azért folyik az orra, mert ilyenkor már azért kezd hűvösebb lenni, megfújja a szél aztán kész is a megfázás.

Úgy motorozik, hogy a szívbajt hozza rám. Nálunk lejt a járda és azt élvezi hogy szélsebesen robog le rajta! Tegnap már elvettem tőle, mert nem volt hajlandó lassabbra venni a tempót. Erre fogta magát aztán motor nélkül szaladta végig az utvonalat, teljes erőből rohanva. Csoda hogy még nem törte össze magát.

Remélem mindenki jól van! Írjatok!

KépKép
domidina
 
 


Szia Edina, megvagyunk, csak mivel jó idő van(volt) sokat voltunk kinn. kolos kapott a kertbe egy homokozót, meg hintát, nagyon szereti. igaz még nincs homok a homokozóban de beleül mint egy kis kuckó lenne (van teteje amit rá lehet csukni így nem pisilnek majd bele a macskák)
már csak csúszdát kéne találni jó áron. az obiban 50e volt egy! azt hittem dobok egy hátast.

hú ne is mond a száguldozást, Kolos sem semmi. a múltkor egy kis dombról szánkázott le vele, először sikerült de másodszorra akkorát tanyált. :( tiszta kék zöld lett a lába.

na, tök jó ha Lili közösségbe megy. én nem tudom mi lesz ha oviba viszem. annyira apás. már attól kiakad ha apja kimegy a látóteréből. :(

noel jól van csak fogzik, alig alszunk, ha meg igen akkor is többször felsír álmában. vlmi meg sem tudom nyugtatni.
js és már félig ülő helyzetből felül, felhúzza magát.
kedden megyek majd méretbi, tuti 7500g körül lesz.
snooopy
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk.
A hétvégén szinte mindig a telken, onnan lenne időm írni csak ott nincs net. Ott tudok pihenni, cserébe viszont itthon egy kicsit meg kell nyomni a házimunkát, hogy behozzam a kimaradást.

Edina!
Ezzel a motorozással Dávid is sokszor a szívbajt hozza ránk. Tegnap úgy nekiindult egy lejtőn, hogy felemelte a lábait és csak gurult, de közben még kanyarodnia is kellett, ahol meg is billent, de szerencsére egyensúlyba hozta magát. Hihetetlen, hogy milyen tempóban képes száguldozni.

Majd mesélj, hogy hogy megy a beszoktatás.

Emlékszem Lili a játszótéren (még tavaly) is nagyon aktív volt.

Orsi!
Szép súlya van Noelnek. Nagyon ügyes, hogy már így próbálkozik az üléssel.
Csúszdát mi a neten vettük a Dávidnak. Smooby márkájú és nagyon jó, mert van a tetején kapaszkodó. Nem tudom a címet, de majd megpróbálom megkeresni. Házhoz is szállították és relatíve olcsó, mert akciós volt. Úgy emlékszem kb. 12-14 e Ft. Az aljába lehet slagot kötni, bár úgy még nem próbáltuk.

Tegnap mi elrendeztük a munkáltatói igazolásomat. Be is vittük a bölcsibe. A gyerekek kint játszottak az udvaron és látszott Dávidon, hogy nagyon szívesen maradt volna, persze gondolom ha én is a közelben lettem volna.

Sikerült összeszedni az esküvői ruháját a Dávidnak is. Úgy örülök neki, legalább már erről is le van a gond.

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok!

Ma be kellett "feküdnöm" a klinikára, de most haza engedtek, aztán
este megyek vissza.. holnap hajnalban pedig kezdődik a buli!
Nagyon izgulok!!
fúú, tegnap valami hihetetlen stressz jött ki rajtam, de csak ültem Eszti szobájában a földön és potyogtak a könnyeim, őt próbáltam éppen ébresztgetni és arra gondoltam,hogy itthagyom őt most pár napra (valószínű kedden jövünk haza), annyira sajnáltam,meg mi lesz vele egyáltalán, meg a kaja, a háztartás.......és egyáltalán!

Még valamit főzni szeretnék nekik gyorsan amit itthagyhatok, meg felmosom a konyhát is és a virágokat is elfelejtettem meglocsolni.

Az is bánt, hogy kistesónak szerintem még esze ágában sincs kibújni, mi meg úgy dönötöttünk,hogy akkor most kész vége, márpedig megszületsz. :cry: Holnap lesz 38+4 napos

Jövök majd amint tudok és értesítelek titeket hogy s mint volt!!

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Orsi,
Mi már fél éve hogy oda járunk!!!! És csak most gondolam úgy hogy elkezdem szoktatni és még mindig sír, akkor gondolhatod mennyire anyás. Sajnos csak drasztikusan megy, én meg ettől akadok ki, hogy így kell otthagynom, de most már kénytelen vagyok...
Egyébként kitartás Noellel.

Timi, neked meg NYUGIIIII! Persze könnyű mondani igaz? A munkát meg hagyd a párodra!!!! Ne hogy már emiatt görcsölj!

Hú én a teszen most elég sokmintent eladtam. Lili pár napos bicigliét. Azóta már kapott egy komolyabbat. A tavalyi quadját is, nem használta. Tibi kerékpárját, ő sem használta. BÁr van egy fekete textilbőr sarok ülőgarnitúránk, az már nem lesz ilyen kapós szerintem. :(

KépKép
domidina
 
 


Ja és képzeljétek, majdnem szabályos karikákat rajzol és sugarakat a napocskának meg is örökítettem.

KépKép
domidina
 
 


sziasztok,
edina. az nagyon ugyes. rakd mar fel!!!:-) marmint a napocskat!
visszamennel dolgozni megis??? vagy miert a csaladi napkozibe szoktatas!??

timi,
jujjj!!!! izgi! bar azert meg telleg varhatott volna a dokibacsia kikergetessel, nem kell ennyire tutira menni! De ha ugy vesszuk, alizt a 41. heten kergettek ki, borisz meg a 37. utan szuletett magatol!

En elvezem, hogy egyik gyerekem sem egy szaguldozos fajta:-)) de azert szimpi, ha valaki meg ennyire belevalo:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Timi, nyugi. én is átmentem ezen, igaz ennyira nem borultam ki mert tudtam h számíthatok szabira, szüleimre anyósomékra. de sokszor hvtam szabit a kórházból mi van kolossal.persze ő totál jól elvolt nélkülem. :cry: :lol:
biztos eszti is jól lesz. párod szabin lesz? ő vigyáz esztire?
tényleg korai a megszületése, de noel csak 3 nappal jött ki később. magától!
snooopy
 
 


Nem mennék vissza dolgozni, hanem Tibinek sok már az irodai munka egyedül a sok más mellett, felvenni nem tudunk adminisztrátort, uh.én fogok besegíteni.

És a napocska. Rajzolt már ennél szebbet is, de akkor pont ilyen sikerült!
Kép

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, nagyon meglepő volt a pénteki napunk. Lilit megint vittem a napközibe 9-re, aztán én otthagytam, volt egy kis szájremegés, de nem sírt. Fél óra múlva mentem vissza, de nem mentem oda hozzájuk, hanem leskelődtem és nagyon jól eljátszott.
Még mosolyogtam is, mert motorozott a betonos részen és futtatta Csillát, nem irigyeltem, bár a mozgás nem árt senkinek sem :lol:

Aztán kb negyed óra múlva leültem egy jól látható helyen lévő padra és beletellett kb negyed órába mire észrevette hogy ott vagyok, de nem jött ám oda :shock:, köszönt, aztán motorozott tovább. De utána sem hívott, hogy menjek vele, nem volt rám szüksége, ott ücsörögtem, azátn f11-kor elmentem az ebédért, 11-re vissza is értem!

Uh. megtört a jég!!!! Most már nyugodtan hagyom ott. Holnap ablakokat fogok pucolni míg ott van. Örülök is, meg nem is. Nagyon hiányzik ha nincs velem, de jó is hogy van egy kis időm másra is.... :D :cry:


Vajon Timivel mi a helyzet??? Kíváncsi vagyok!!

KépKép
domidina
 
 


Timi írt: május 7en 11:02kor megszületett Bálint 3620g 54cm! már ügyesen szopizik!
gratulálok nektek Timi, sok tejecskét!!!!!
snooopy
 
 


sok mosolyt a verebes csaladba!!!!

Kép
Kép
momoska
 
 


Timi!
Gratulálunk! Sok-sok örömteli percet kívánunk a család összes tagjának és zökkenőmentes összeszokást!
Ha lesz egy kis időd várunk az új élményekkel na és persze fotókkal.
Ez a többiekre is igaz! :wink: Ritkák mostanában a képek! 8)

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok!
Gratulálunk! Sok-sok örömöt, és erőt! Majd várjuk a beszámolót, képet.

Ki merre van? Na persze én sem voltam már egy ideje. Az alvásidőt én meg varrással töltöm jórészt. Megvan az új gépem, most már rugalmas anyagokat is tudok varrni.

Ma megint napközis napunk lesz, de sajnos csak az udvaron van el jól,ha bent kell lenni, akkor nem. Szerdán is csak az ablakban állt és nézett kifele, meg ki akart menni, de sajna az eső esett. Ráéreztem és előbb mentem vissza, már igencsak a sírás határán állt.
Ma is ez lesz sajna, de egy kicsit most is otthagyom. Jó lenne takarítani addig...

Lili már nagyon szépen beszél, hosszú mondatokat is. van hogy eljátszik egyedül a szobájában - persze én is ott vagyok - és csak mondja, mondja beszélget magával a játékokkal. Néha csak lesek hogy szalad az idő... hiszen csak nem régen született :roll:

KépKép
domidina
 
 


csak egy kép... a hétvégén készült, előkerült a napszemüvege. Jókor mi? Már két napja folyamatosan szakad az eső...
Kép

KépKép
domidina
 
 


lili nagyon kuuuul!mintha egy lathatatlan mikrofont tartana a kezeben:-))))

timi,
bovebben???? szakicccs rank egy kis idot!

mi nehezen keveredunk ki a 6 hete tarto csaladi betegsegbol, oda-vissza fertozhetjuk egymast....s ez mar azt feledteteti, hogy az oszt-telet megusztuk betegseg nelkul.
raadasul rendkivuli modon ramtort a szerotoninhiany napfeny hianyaban, telen tartom magam, mert tudom, hogy normalis, de az ilyen majusi idojaras hamar kiborit, fokeppen, ha tudom, hogy eso az lesz rengeteg...pfujj!
ezert maradoztam el!

Kép
Kép
momoska
 
 


nekem sincs kedvem írni, mindig benézek, h írtatok-e...látom ti is uuutáááááááááááljátok ezt ez időt.
én mégjobban mióta állandóan fáj a fejem, sőt tegnap már 38 fokos lázam is volt. :(

de megvagyunk, csak be vagyunk kényszerítve a 4fal közé.
snooopy
 
 


Sziasztok!

Beszoktam nézni én is, de aztán látom, hogy senki nem írt...

Orsi, Momoska!
Jobbulást Nektek!

Csütörtöktől mondja a javulást, remélem így is lesz, mert látom Dávidon, hogy már neki is nagyon jól esne kiszabadulni.

Tegnap volt bölcsis játszóház, legalább az jelentett némi változatosságot.

Edina!
Lili nagyon csajos ebben a szerelésben. :)

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok!
Ebben a ramaty időben semmihez nincs kedvem. Tegnap ottmaradtam Lilivel a napköziben, lett volna dolgom, de nem volt kedvem, meg Lili sem díjazta hogy ott kell maradnia egyedül bent, úgy nagyon nincs el, és ráadásul lefoglal egy bölcsis csajszit.

Tina, én nem hallottam nagyon kedvező híreket ami az időjárást illeti. Kicsit melegebb lesz, de újabb esőzés, szóval nem a legjobb... Na de már az is valami hogy most nem esik és tegnap kimentünk délután, igaz elővettem a nagykabátot, de legalább levegőn voltunk.

Nálatok még nem jött el a "MIÉRT" időszak. Én néha már elvesztem a türelmem, de azért igyekszem türelmesen minden miért-re válaszolni, már ameddig tudok, mert egy idő után már nincs válasz.

De folyamatosan mindenre rákérdez miértre. És amikor már sokadszorra ugyanarra, na akkor elég.....

KépKép
domidina
 
 


Jobbulást a betegeskedőknek és kitartás!!!

Látom megint senki, mindenki csak benéz aztán annyi. Na jó van kivétel, meg néha én is, de írjatok.

Csilla, Kora, Ti merre vagytok, olyan régen írtatok már.
Timi, esteg??? Tud róla valaki?

Az előbb beleolvastam a másik topikba, ott is megy a beszoktatás, élménybeszámolók. Hát némelyiknél szintén detto mint Lili, bár mi nem csináltuk gyorsan, hiszen már fél éve oda járunk és most jutottunk csak el oda, hogy egyáltalán mertem otthagyni. Szerencsére nekünk nem kell hogy menjen még egyenlőre.

Ma is megyünk, már süt a nap, uh. ott tudom hagyni. Takarítok addig itthon.
Ja meg délután lesz egy kis pancsolás is a városi élményfürdőben. Még soha nem voltunk. Lili már nagyon várja.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Írtam egy bazi hosszút és elszállt :evil:

Úúúúútálom a laptopokat!

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Szóval köszönjük jól vagyunk! Éppen gyűrjük a kezdeti nehézségeket!
Huh, hát nem egyszerű két gyerkőccel!!!!
A szülésről annyit: nem volt olyan jó élmény, mint Esztim születésénél, de túl vagyok rajta. A gyerekágy annál jobb volt, szerencsére megkaptam a kis egyágyas kórtermemet, úgyhogy tudtam pihenni, nem engedtem annyi látogatót magamhoz, és már a 3. napon rendesen megindult a tejem.

Bálint picit sárga lett, de nem vészesen és a véreredményei határértéken belül voltak, mára meg már nyoma sincs. Gyerekorvost váltottunk és az új (fiatal) dokinő amikor kijött hazajövetelünk másnapján (korábban jött, én még pizsamában nyomultam itthon :evil:) jól megijesztett minket, mert úgy vélte, hogy Bálint kutacsa kisebb a kelleténél.. persze varratszedésre magammal vittem őt is, és megmutattam a klinikán a gyerekorvosnak (újszülött intenzív vezetője is), aki azt mondta, teljesen normál feje és kutacsa van. Legközelebb kedden jön a dokinő hozzánk, akkor újra megnézi, és meglátjuk mit mond. Én úgy gondolom,hogy ennek a babának az égadta világon semmi baja, gyönyörű, egészséges fiú!!

Esztimet kicsit megviseli kistesó érkezése, ez főleg abban nyilvánul meg, hogy most mindent velem szeretne csinálni. Főleg az elalvással van probléma, de öltözni és amúgy semmit sem szeretne amit mi kérünk tőle...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára verti 2010.05.23 22:27-kor.

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


az elalvás kimondottan katasztrofális lett! Egyszerűen nem akar aludni! Ma a ligetben voltunk, a várban játékkiállítás volt, jól elfáradtunk, mégsem volt hajlandó aludni délben. Este is a falat rudgalta, nevetgélt, dumálgatott, gimnasztikázott még mielőtt kidőlt volna. Nem tudom hogyan kéne megoldani, mert sajnos elvesztem a türelmem már, de az nem megoldás,hogy kiabálok vele. Annyira sajnálom őt, úgy imádom!

Sajnos az idő is ellenünk volt az elején az állandó esővel, széllel. Szegény Esztim is be volt zárva velünk, de annyira édes volt,ahogyan magában tök sokáig képes eljátszani a babáival, meg most Thomas mánia dúl nála, mindenki thomas, Gordon, Percy, Emily, még a lábait is elnevezte és szabályos párbeszédeket folytat velük! 8)

Amúgy tetszik neki kistesó, ölelgeti, puszilgatja, megfogja, csikizni szeretné. Mindenben segít nekem!

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Képzeljétek rámjön a régi farmerem!!! úúúgy örülök, bár a belem még nagy, vettem hasleszorítós bugyit hozzá.

Fura, hogy itt van ez a pici fiú és már most annyira imádom! Kétgyerekes anya lettem!!

Egyébként próbálok minél több időt Esztivel tölteni, ha úgy adódik, akkor kistesót jól megetetem és gyorsan leszaladok csak vele sétálni, motorozni (mármint Esztivel :) )

Edina, Lili nagyon ügyesen rajzol!! Esztim napocskája nem így néz ki 8)

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: