Új privát üzeneted érkezett!

Meri!

Tudom,ha jól emlékszem írtad egyszer,hogy 158 cm vagy.Hát én is épp ennyi vagyok.Erre van egy mondásom,miszerint Jóból nem adnak sokat. :lol: Nos ami a sújt illeti én csak annyi külömbséget fedezek fel kettőnk fotója között,hogy nekem nincs mellem,neked meg ezek szerint azok nyomnak sokat. :lol:

Kép

Kép
anubias
 
 


Eszter, igazán feldobtad a napomat!!!!! :lol: :lol: :lol:

meri
 
 


Vc: 6,2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

meri
 
 

 
 

Sziasztok!!! Olyanmagányos vagyok! :cry:
Azért írok egy kicsit, hátha legalább ti benéztek: Éva, Eszter! ;) Többiek igazoltan távol.

Képzeljétek, ma kimostam egy csomó plüssjátékot! Nem mind Biusé, csak itt voltak a szobában, portalanítottam. :D Szedem össze a kórházi cuccot is. Szokás szerint nem emléksezm: ti mondtátok, hogy külön rakjak vajúdós-szülős, meg osztályravivős csomit?

Meg még egyszer megkérdem: a műanyag játékokat elég ha elmosom??? Akkor is, ha feltehetően a szájéba veszi a kis drága?
Mit kell előre kifőznöm??? Cumit esetleg? Hátha kell. :) És tényleg vennem kell egy lábast külön erre a célra? Nem jó egy itthoni? És meddig kell főzni?

Jaj, tiszta izgalomban vagyok!!! :lol: Remélem, valaki megszán és válaszol! ;)

meri
 
 


Sziasztok!

Meri!

Bocs, de ide is be szoktam lesni :oops:

A műanyagokat szerintem elég ha lemosod, hiszen nem újszülött korában kezdi el őket rágni, hanem pár hónap múlva :) Előre kifőzni max.egy darab cumit, szerintem, amit beviszel a kórházba, hátha kell. Én vettem egy tiszta új lábost erre a célra anno, meg egy fa csipeszt, amivel csak a babacuccokhoz nyúlkáltam, azzal vettem ki a vízből a dolgokat. (olyan, mint a húscsipesz, csak nem arra használva :lol: :lol: :lol: ) És egy tiszta tálcán, egy tiszta textilpeluson csepegtettem le, szárítottam meg. Amikor hazaérsz a kórházból, ráérsz akkor a cumisüvegekkel foglalkozni, de ha lesz tejed, nem is kell, így szerintem azzal egyelőre ne foglalkozz. Legyen elérhető helyen, ha kell, de fél óra alatt kész leszel vele, ha mégis kellene :wink: Amúgy van sterilizáló folyadék is, amivel kicsit egyszerűbb a dolog, én anno a Chiccho-nak a folydékját használtam, egy liter kb. 1200 ft, de még mindig megvan a második liter fele, pedig két éves múlt a fiam :lol: :lol: :lol: Amúgy ha kifőzöl, én olyan 20-30 percig forraltam a cumikat, de lehet nem kell addig, csak én sem tudtam, és biztosra mentem.

A csomiról: nem tudom ki mondta, vagy nem mondta, de jó ha van egy vajúdós szülős zacsid külön, amit szülés előtt kell használnod, meg egy kis szatyorba tegyél be egy bugyit, betétet, melltartót, hálóinget, törcsit. Ez lesz, amit szülés utáni első zuhizáshoz csak kiemelsz a táskából, mert ott lesz a tetején, nem kell keresgetni, mert elég gáz, mikor az emberből dől a cucc ott lent, nincs rajtad alul semmi, fáj a gátseb, és még keresgélni is kellene a csomagban :?

Remélem tudtam valamit segíteni Neked! Úgy tartanék én is már 4 héttel előlrébb 8)

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Jaj, Meri, még a mellszívót főzd ki, ha viszed magaddal, ha nem, akkor ráér otthon majd! :wink:

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Viki, de ari vagy!!!! Tudod, kicsit magamra maradtam, mert a többieknek más, fontosabb elfoglaltságuk van. Van, akinek örömteli :lol: , van, akinek kevésbé. :(

Köszi, hogy válaszoltál!!! És ilyen részletesen!!! A mellszívót el is felejtettem volna. :oops:

Egyébként tényleg nagyon jó itt tartani... Illetve kicsit sajnálom is, hogy nincs már sok hátra, de örülök is, hogy nemsokára hárman leszünk. Meg persze megnyugtató, hogy már nem aggódom azon naponta, hogy jaj, csak még egy kicsit bírja ki odabent! Apa is egyre jobban odavan. És olyanokat tud!!! :shock: Csak tátom a aszámot, amikor elejt egy-egy félmondatot, amiből kiderül, hogy rendesen tájékozott. :lol: Imádom!!!

Ja, hátha más is olvassa, ajánlanék két könyvet!!! Leginkább elsőbabásoknak:
az Árpa-Bochkor-Gesztesi géle Macsópapák és
Szily László Kitolás című művét. Annyira jó mind a kettő, hogy simán felérnek bármelyik szülésfelkészítő könyvvel!!! És apa is élvezi!!

Jaj, annyira fel vagyok dobódva!!! 8)

meri
 
 


Meri!

Örülök, hogy segíthettem egy kicsit! :wink:

Én meg úgy vagyok vele, hogy Petinél minden percét élveztem a terhességnek, még az utolsó napomon is gyalog bejártuk a fél várost, most meg nem mondom, hogy nem jó így, meg nem élvezem, amikor rugdos, stb...de annyira túlparázom a dolgokat, hogy jobban szeretném, ha már február lenne, és nekem sem kellene azon agyalni, hogy na csak még legalább 7-8 hetet maradjon Esztike a pocakban :oops: Szóval túl lennék rajta már nagyon, tudom, utána bánni fogom, hogy többet nem lesz pocaklakóm, de az a biztos, amikor már megvan, és minden rendben van, és én ezt már nagyon várom :oops: főleg egy örökmozgó kétéves mellett :wink:

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Hát, ezt teljesen meg tudom érteni!!! ;)
Most az jutott eszembe, hogy ha viszek mellszívót, akkor ahhoz vinnem kell vmi edényt is, ugye?

meri
 
 


Eszter, most nézem, hogy én valamiből nagyon kimaradtam!!! :shock: :oops: :shock: Te nem Kistarcsán szülsz???

meri
 
 


Meri!

Nem tudom milyen mellszívód van, nekem az Avent Isis kézi, arra rálehet tenni az aventes cumisüveget és mindjárt abba megy a tejcsi. Nem tudom milyen edényre gondolsz?

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Szia Meri!

Bocsi,hogy igy ismeretlenül idepofátlankodom :oops: .Keresgettem egy topicot igy bukantam a lazamamikra-gondoltam benézek miről is szólhat ez a topic.Csak az utolsó oldalt olvastam el,de nem tünik nagyon "lazának" :lol: -inkább parának /ne haragudj,nem sértésnek szántam,csak olyan jól jött ki igy leirva/.

Szóval a kérdéseidre az én válaszom / olvastam,közben már kaptál választ,de..../:
Én a szűlőszobaiba az alábbiakat tettem:papucs 2db /1 kell a zuhanyozáshoz/,törölköző,melltartó +betét,bugyi,betét /kizárólag éjszakait vegyél és hosszu fajtát/hálóing 2 db/ 1 szülés elött,1 utána/,enni-innivaló,telefon,személyi+terhes kiskönyv+házassági papír,ja és a babának ruha /pelus,bady,ujjatlan rugi,vékony sapka,pléd/
Ha veszel mellszívót azt is vidd be magaddal.Ott bent a csecsemősők tudják sterilizálni,ezzel nem lesz gondod /reméljük :lol: /
Ha mindenképpen akarsz cumisüveget is venni,akkor tényleg a legjobb az avent,mert a mellszívóját rá lehet csatlakoztatni ahogy Viki is irta.Viszont ha már ilyet veszel,akkor én javasolnám neked a sterilizátort az aventnak van mikróban használhatója .Ha jól emlékszem 7 perc alatt kész,neked csak annyi a dolgod,hogy kimosod a cuccost / cumisüvegeket,cumikat,mellszívót - nagyon sok minden belefér/ és mindent belepakolsz.Használtan már elég jó áron lehet venni 4-5000 ft /tesz-vesz,babaszoba / és igy nem kell sem külön kisedény,sem külön sterilizáló folyadék,semmi.

bocsi,ha egy picit hosszú voltam-elkapott a nosztalgia :lol: és az ihlet.
bibolya
 
 


Szia Ibolya!
Igen, visszább kéne menni az időben picit!!! :lol: :lol: :lol:

Köszi a válaszokat is. Igazából vennem már semmit nem kell. Mellszívót kaptam: üvegből van, kézi, a barinőmnek ez vált be. ;) Csak még mindig azt nem értem, hogy minek is kell fejni? Ha meg kell, akkor hova teszem, amit lefejtem. Ehhez kérdeztem a tárolóedényt. Bocsi, tudom, hogy most tök hülyének tűnök, de nekem ez annyira megfoghatatlan...

Viki, tőled is ezt kérdem, hogy miért is fejem cumisüvegbe a tejcsit?

Isten bizony nem szórakozok, halál komolyan kérdezem. :oops:

meri
 
 


Meri!

Nem, nem tűnsz tök hülyének! :wink:
Az a helyzet, hogy mikor Peti született nekem szinte semmi tejem nem volt, Peti nem tudott mérhető mennyiséget szopizni, ezért elkezdték a 3. naptól tápszerezni, de mindig mentem fejni, hősiesen, és amikor egy kicsi menniység sikerült, már majdnem 10 mili is előfordult :lol: :lol: :lol: (na ez akkor nem volt ilyen vicces ) azt mindig hozzátették nekem a következő tápszeradaghoz, addig a mellszívó "tárolójában" (avent esetén a cumisüvegben) volt. A másik, ha nem tudna szopizni a kicsi, és tejed van, akkor üvegből neki lehet adni!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Szia Meri!

A korházban fejni végülis nem kell,de nem tudom miért,a cici mindig éjjel durran be,és ekkor már annyira elsimul a mellbimbó /és nagyon fájdalmas is :oops: /,hogy a pici babóca nem tudja bekapni.Ilyenkor nagyon jó,ha tudsz egy kicsit lefejni, igy a nagyon telített mell egy kicsit puhább lesz és a babád is tud majd szopni -ha megtanítanak a csecsemősők kézzel fejni az az igazi /állítólag/.Én az első gyereknél nem vettem,a korházban kézzel felpuhították a mellemet,hogy egyáltalán tudjak szoptatni / ekkor még csak 12 órás rom.-ba voltam/,de minden reggelre ugy bedurrant a mellem,hogy végül is bent vettem mellszívót.A második babánál előre vettem be is vittem magammal,de most már 24 órás rom.-ba voltam vele,igy azért annyira nem volt vészes-igaz ,ő meg nem akart egyáltalán szopizni,nála ezért kellett fejnem.
Fejni én ugy tudom,hogy csak addig kell,amig a kereslet-kinálat beáll.Ez lehet pár hét,de pár nap is.Fejni csak akkor kell rendszeresen,ha a kicsi nem üríti ki teljesen a cicit,vagy ha el kell menned nélküle valahová és cumisüvegből etetik addig a kicsit.
bibolya
 
 


Hú, lányok, nagyon köszi a sok hasznos infót!!! :) Akkor a mellszívó mellé viszek egy cumisüveget, és akkor az úgy jó. :)

meri
 
 


Meri drága!!!!

Itthon vagyunk végre :lol: :lol: :lol: , időm semmi így kérek gyors összefoglalást, hogy kivel mi van!!!!! :roll: :wink:
Nekem gyorsan be kéne jelentkeznem a dokihoz :shock: , meg a védőnőhöz, kicsit lemaradtam!!!!! :roll:

Szerintem nincs hülye kérdés, mert ami téged foglalkoztat és nem tudod azt jobb megtudni!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szijjjjja!!!!! Úúúúgy örülök, hogy otthon vagytok!!!! :D:D:D
Mindenki megvan még. ;) Röviden ennyi.

meri
 
 


Meri:köszi az infókat!!!!! :wink:
Anyám már csak 44 napotok van egyben!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Tök jó!!!!!!! :wink:

Szopi-fejés:na ebben én nem vagyok guru, meg persze másban sem :oops: , de mindenkinek másképp megy, van hogy elég a tejcsi, csak mondjuk ami reggel benne marad, azt lefejed és este pótlásként még megeszi a drága, és van hogy tejcsárda vagy és nem kell fejni, mert ha fejsz akkor több termelődik, aztán fejhetsz mint a szél, mert szétdurran a cicid!!!!! 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


És erre nem szabad rákattanni vagyis stresszelni a témán, mert arra én már rájöttem, hogy csak lazán és bízva magadban meg a bébiben megy jól a szopi. :wink: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, ne aggódj, nem stresszelek, egyszerűen csak értetlekedek. :lol: :lol: :lol:

Viszont van újabb kérdésem:
A fürdőben szeretnénk fürdetni a babát. Ott kellemes meleget lehet csinálni könnyen. De! Utána behozom a 21-22 fokos szobába??? Sőt, ugye aludni meg csak 19-20 fok van. Ez így nem gáz??? Vagy hogy van ez???? Magyarázzátok el nekem!!! Köszi. ;)

meri
 
 


Sziasztok Lányok!
Lassan összeszedem magam és bemutatkozom mindenkinek! :lol:

Meri!
Mi úgy csináltuk, hogy a fürdőben öltöztettük fel a babát. Hatalmas mosogépünk van, szóval a tetején elfért. Az öltöztetés közben pedig szép lassan kinyitottuk az ajtót, hogy fokozatosan lehüljön a fürdő. A fejére adtunk egy kis pamutsapit, amikor kihoztuk és mivel utána szopi következett, ami nagy munkával jár :lol: így ideje sem volt fázni.

Éva

Kép
balimama
 
 


Rettentően izgulok ám Gigiékért! Remélem hamarosan jelentkezik!

Éva

Kép
balimama
 
 


Meri:nekünk van egy kis elektromos hűtő-fűtő bizgenytűnk, azzal csináltunk meleget, hogy ne fázzanak, mert bizony tudnak remegni :shock: :lol: :lol: :lol: !!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


sziasztok,
itt :? :shock: :( és igazából nincs mit mondanom meg mesélnem,kb a lelkem romokban :cry: szombaton befekvés fenyeget ha addig nem történik semmi,frusztrált vagyok mert egész nap csöng az a sz@r teló és grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

éva,
forró fürdő,lépcsőzés,összebújás, bábakoktél és ilyen alternatív kicsalogató módokon túl vagyunk és semmi :( egyéb ötlet esetleg :oops: ???????????????????????????most próbálom meg az illóolajokat aztán tényleg kilöttem mindent amiről tudok :roll:
jól látom a vonalzódon hogy új ciklust kezdtél :( ?

márti,
örülök hogy újra itt,drukkoltunk értetek :)

meri,
kérdezz csak :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Éva, köszi! Ez így jó is lesz, szerintem. :)

Márti, igazából nekem nem a fűtéssel vannak prblémáim, hanem, hogy hogy van az, hogy a fürdéshez melegebb van, mint egyébként... De kezdem érteni. :D

Gigi, nem tudom, mit mondhatnék! :( Pedig ha tudnád, mennyit gondolok rátok!!!!!!!!

Képzeljétek, ma voltunk szemészeten: semmi baja a szememnek, ami kontraindikálttá tenné a természetes úton történő szülést. :D Na ezt jól megfogalmaztam! :lol: Mindegy, örülök ennek!!!

Megnéztük a szülőszobát is!! Asszem apa egy kicsit (nagyon) megnyugodott. :lol: Jó kis nap volt. :D

meri
 
 


Meri!

Emlékszem anno én is jártam szülésfelkészítőre és nagyon vártam már a szülőszoba látogatást.Most kimaradt,pedig jó lett volna lelki rákészülésnek is,meg,hogy megismerjem a kórházat.Azt sem tudom mi merre.Nálunk apa is retteg,meg én is. :lol:

Puszi

Eszter

Gigi!

Sajnos nekem sincs más tippem,mint amiket írtál.Talán még a csípős kaja,ha szereted,bá a bábakoktél azt hiszem ezt erősen übereli. :lol:

Kép

Kép
anubias
 
 


Gigi:köszi aranyos vagy!!!!!! :lol:
Ricinus olaj?????????????Bár az lehet, hogy csak akkor jó, ha már van valami???!!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Eszter!
Mi önállóan mentünk be, nem tanfolyam által! Lehet ilyet kérni, ha ott akarsz szülni. És tényleg jó volt látni, hogy apa megnyugodott. Mondjuk az is felmerül benne, hogy ő lehet, hogy mégiscsak kifizeti az egyágyas felárat, miután látott néhény bentlakót. :D

meri
 
 


Meri!

Ez szupi,ilyenről még nem is hallottam.Mármint ,hogy körbevisznek,mert ott fogsz szülni.A kistarcsaiban is voltak privát szobák ,én februárban olyanban feküdtem a vetéléskor,volt mikróm,wc-m,zuhim,jó volt.Itt az egyesen nincs ilyen lehetőség,úgy tudom.De mindegy már,csak túllegyek rajta gond nélkül.Nekem anno a kettesen rémes volt,mert óriási kórtermek voltak,zsúfolásig mindenféle helyi lakos mamikkal,volt ott kultúrák keveredése.Jól kijöttem velük,de piszkosak és hangosak voltak és ez zavart.Persze akkor még nem volt felújítva a kórház,állítólag most nagyon szép.Tényleg?

Puszi

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Hááát, szobákba nem mentünk be, de a férjemet is a helyi kultúra ösztönzi a magánlakásra. :D:D:D Mondjuk, nekem sincs ellenvetésem, mert oda ő is akrámikor bejöhet, láthatja a picit is... Sőt, ha valamiért csaszi lenne a vége, és vállalja, hogy 24 órában ott marad, hamarabb mehetek ki az őrzőből, és kaphatom meg a babát.

meri
 
 


Két újabb kérdésem van:

1. Fertőtlenítős témakör. :D Tényleg minden babaruhát ki kell vasalnom???

2. Miben jön haza egy januári újszülött? Body, rugi, kiskardigán, overál, sapi, kapucni, takaró. Ez elég, ugye?

meri
 
 


Meri:szerintem elég a téli ruci, pláne, hogy kocsival szállítjátok!!!!
Mi Szonit február végén , pólyában meg plédben vittük haza, persze alatta sem volt pucér éééééééééééés semmi baja nem lett!!!!!!
Én az elején a rucik belsejét kiszoktam vasalni( de leginkább csak a bodykét) aztán kalap kabát, még pár hétig ez megy(ha megy :oops: ) és kész ,kisebb gondod is nagyobb lesz ennél!!!!! :mrgreen: Én míg ilyen picik külön mosom a rucijukat és sensitiv öblítőt meg mosóport használok.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Köszi, Márti! :) Ahogy olvastam, Bia akkorát rúgott belém. :D Biztos, ő is egyetért!!! :lol:

meri
 
 


Naaaa, senkinek semmi mondanivalója????? ;)
Nálam ma is mosás-vasalás volt a fő program. :D Babkocsi összerakva, kitanulva. :D Autósülés is rendben. Ruhák kimosva-kivasalva. Hazajövős babaruci összekészítve. :) Hétvégén anyósom megvarrja az ágybavalókat is. Még némi dísziítgetés van hátra. Hétvégén összerakom a kórházas csomikat is. Napok óta csak ezek körül forognak a gondolataim: komolyan mondom, hogy semmi más nem nagyon izgat. :lol: :lol: :lol:

Jaj, képzeld, Eszter, itt variáltam a múltkor, hogy most akkor vegyek-e tárolóedénykéket, erre az egyik taníványom anyukája elküldte, ami nekik megmaradt, úgyhogy most vannak olyan aventes kis pohárkáim. :D

Szeretnék kérdezni egy kínosat is... :oops: Elég bő folyásom van egész idő alatt (semmi extra, doki szerint normális), de most már ott tartok, hogy totál kicsípte mindenemet... :oops: Nektek is van/volt ilyen??? Most ott tartok, hogy popsikenőcsöt kenegetek az érzékeny területre. 8) Komolyan kezdem azt hinni, hogy ez mind-mind a sors ajándéka, hogy könnyebben át tudjam élni egy kisbaba helyzetét: a múltkor a 3óránkénti evéssel kínlódtam, most meg ez... :lol:

Írjatok, csajok!!!! Márti, nem eltűnni, most hogy végre otthon vagy!!!!
Eszter, Éva, titeket is várlak! Meg persze Viki, Ibolya, Ancsa, ti is gyertek!

Puszi mindenkinek!!!

meri
 
 


Sziasztok!

Meri!

1.) Én anno Petinek minden ruciját vasaltam majdnem 6 hónapos koráig, de ez most tutira másképpen lesz! Egyrészt szerintem felesleges volt, (csak a szülők nem hagytak békén) másrészről most már tuti nem lesz erre időm sem! :lol:
2.) Én Esztit fenruárban : bady, zokni, rugi, overál, sapi -ban tervezem hazahozni, hordózóban, kocsival! Petinél szeptemberben meleg volt :lol:

Gigi!

Drukkolunk!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Köszi, Viki!!! A vasalás után én is azt éreztem, hogy nem hiszem, hogy ez hosszú távon menni fog. :D A hazajövős rucit meg akkor kb. jól gondoltam. :D

Nálatok is ilyen szép fehér minden???

Márti, csak akkor fogadom el a magyarázatod a nemjövésre, ha szánkózni vagytok!!!!! :lol:

meri
 
 


Meri!

Fehérnek -fehér iitt-ott, de már olyan koszos, felsózták, homokozták, meg összejárták, meg stb.... ilyenkor már nem szeretem! :?

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Meri: :lol: nem szánkóztunk, hideg szél fújt!!!!Meg egyedül vagyunk, majd holnap apával!!!!! :wink:
Első nap mikor hármasban voltunk én úgy kifáradtam fizikailag, mire felöltöztettem őket, levert a víz!!!!!Hiába vissza kell szokni 2 hétig csak ültem a sejhajomon!!!!! :shock: :?

Ja képzeljétek mostanában kéne visszamennem a dokimhoz, a 28-dik hét óta nem voltam, azt hiszitek van időpont egy SZTK-s rendelésre??????????????????Idén bizony már nincs, majd jövőre próbálkozom, azért még szerencse, hogy van még egy kis időnk!!!!!! :?
Kedden megyek a védőnőhöz.

És gyerekdokit váltottunk , igaz nincs a közelben, de most már tutira megyünk és link orvosokkal nem kezdünk!!!!! :twisted:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


És Meri:nekem mikor kicsípte a folyás a combomat az biza gomba volt!!!!! :? De nem akarlak rémisztgetni!!!Gondolom sikerült.
De ha a doki szerint nincs gáz akkor nincs. :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Meri,köszi az invitálást :lol: -ugy gondoltam akkor,hogy csak bepofátlankodtam hozzátok,de olyan kétségbeesést olvastam a soraid között,hogy gondoltam irok neked.És most hogy hiányolsz,hát........ köszi :lol: .

meri írta: Miben jön haza egy januári újszülött? Body, rugi, kiskardigán, overál, sapi, kapucni, takaró. Ez elég, ugye?

Én a kardigánt kihagynám,az overáll simán elég,a kocsiban ugy is melege lesz még igy is.
Vasalás:én kb.1 hónapig mindent vasaltam,utánna már csak a badykat és a textilpelust,és olyan 4 hónap után ezt is elfelejtettem :oops: Az első fél évben én is külön mostam a gyerek cuccait,de én a saját mosoporunkkal és csak az öblítöt használtam mást /sensitiv-et a gyereknek/.
Folyáshoz nem tudok hozzászolni-nekem egyik terhességnél sem volt ilyen gondom.

Hol fogsz szülni?Nemsokára neked is itt az időd :lol:
bibolya
 
 


Drága Meri!

Nem tüntem el,csak volt 3 jó zsúfolt napom.Egy disznóvágás,egy karácsonyi bevásárlás,ma meg itthon próbáltam úrrá lenni a káoszon,délután meg ágyneműért voltunk,most értünk haza.
Nos ami a kínos testproblemákat illeti,az normális,hogy több a mennyisége,de az,hogy csíp semmi esetre sem.Én kaptam rá egy hüvelykúpot,amit a gyógyszertárban készítenek és azt használom,de nekem nem okoz egyébb gondot.Szerintem kicsit erősködj a dokinál e téren. :wink: Én csak most először vasalik ki mindent,soha többé,csak ami megkívánja,Bálintnál is így csináltam.Utálok vasalni.De jó,hogy kaptál tejcsis edényeket.Így ez eldőlt.Jajj én még nem tartok sehol,mi kari alatt állítjuk össze a kiságyat és majd akkor pakolok össze magamnak is,meg a babának.De már megvan hozzá szinte minden.Leszakad a hátam.Nektek nem?

Puszi

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Meri!

Merre vagy? :roll:

Kép

Kép
anubias
 
 


sziasztok :mrgreen:

először is köszönöm szépen mindenki diszkrécióját,hihetelenül jól esik és nagyon hálás vagyok nektek érte:D :oops: :oops: :oops:

aztán feloldom a hírzárlatot lehet örömködni nyilvánosan is :lol: :lol: :lol: :lol:

13án megszületett Marcus 3490 grammal és 53 cetivel :D :D :D szerelem volt első pillantásra :lol: :lol: :lol: :lol:

szombat óta itthon vagyunk és hát csupa csupa jót tudok csak mondani,minden csodás és rózsaszín és nagy a boldogság :D :D :D

most kb ennyire futotta,galád mód minden pillanatot ki akarok élvezni és használni ezzel a csodálatos babával és családdál :wink: ígérem nem tűnök el,rídonliban mindenképpen számíthattok rám :lol: :lol:

és látom vannak újak is,üdvözlöm őket :D

puszilok mindenkit,
kétfiúcskanagyonboldogmamája :lol: 8)
Vendég
 


Na akkor ha végre nyilvánosan is örömködhetek: [color=red]GRATULÁLOK!!! NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK NEKTEK!![/color]

meri
 
 


És akkor megérkeztem én is. Bocsi, hogy eltűntem... :oops:

Mondjuk, szóvá tehetném, hogy Márti, te is!! ;) Egyébként nem rémisztgettél: jó ötlet volt, úgy tűnik: Canesetentől múlik. :lol: Nekem még nem volt ilyenem, úgyhogy nagy segítség volt, hogy ezt felvetetted.
Ja, dokinénim védelmében: ezt ő még nem látta, tehát a csípés-viszketésről nem tud (az eddigiekre mondta, hogy normális :) ). HOlnap megyünk hozzá, bizti Canestent fog mondani. :lol: Megyünk Uh-ra is, már nagyon várom!!!

Képzeljétek, a két ünnep között babaszobát építünk!!!!!!!!! Nem mostanra terveztük, de apa nagyon beindult! Még jó, hogy ilyen kis ügyi, hogy kitalálja, aztán meg is oldja. Mondjuk a tervezésben sokat szokott számítani az én szemem is: én kitalálom minden apró részletre figyelve, ő meg megcsinálja! Kb. 7-8 m2 lesz, szerintetek az nem kicsi??? Én arra gondolok, hogy egy pici gyereknek még nem kell akkora hely, mert úgyis nagynak érez mindent, meg az is eszembe jutott, hogy lakótelepi lakásokban sem jut talán több... Mit gondoltok???

Tegnap kaptam apától egy turmixgépet!!! Ez azért különleges:
1. én ugye nem nagyon főzök, ebből kifolyólag ilyen kütyüjeim sincsenek. :D
2. nagyon ritkán vásárolunk meglepetésből, mert amire szükség van, azt általában együtt megvesszük. De ez most igazi meglepi volt tegnap!!!
De nagyon egyre gondoltunk, mert van neki most nagy kedvenc zenéje, és egész reggel azon gondolkoztam tegnap, kit hívjak föl, hogy vigyen el egy áruházba vagy vegyen nekem cd-t, aztán végül azzal töltöttem a napomat, hogy túrtam a netet, és letöltöttem neki egy csomót. Úgyhogy neki is volt meglepi. (Ja, ha vki csodálkozna ezen kari előtt, mi nem szoktunk karira ajándékot venni. :oops: )

Szóval fel vagyok dobódva: ezerrel pörög az agyam babaszobaügyben!!! Ezzel elleszek egy darabig megint. :lol:

Na puszi nektek is!!!!

Eszter, köszi, hogy kerestél és aggódtál értem!!!

Anna, lógsz egy beszámolóval!!!!

Márti, te meg ne tűnj el!!!!

meri
 
 


Pedig azon filóztam, hogy elbandukolok, mert én nem is tudtam Gigi öröméről :roll: , így nem is tudtam nem gratulálni!!!!!! :(

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Meri:szerintem elég neki ekkora szoba az elején tutira, aztán meg majd lesz valahogy!!!!! :wink:
Nekünk már a helyén van a kiságy, mert a "nagyoknak" is ágycserés támadás volt, Szoni kapott egy használtat így Zsombié lett a kis csajé, ha jók lesztek megmutizom!! :mrgreen:
A kiságy meg azért kellett, hogy a pelenkázó feltétet rárakjuk, mert én nem hajkurászom ezt a kisördögöt(Zsombit) és a földön meg pláne nem tudnám már átcsomizni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :roll: :oops:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, nehogy így fogd fel: GIgi nem egyszerű eset (bocsi GIgi :oops: )! Ettől nem szeret senkit kevésbé, csak ő ilyen bonyolult lélek!! :lol:

És egyébként írtam neked odaát is!!! :P LÁttam az ágyakat is!!! De nagyon várom itt is a képeket! Anniyra tündériek ezek a gyerekek!!!

meri
 
 


ParaMeri jelentkezik! 8)
Az jutott eszembe, hogy mi most úgy tervezzük, hogy a mi szobánkban fog aludni éjjel a kis drágánk. De napközben szeretnénk a babaszobában is altatni. Szerintetek mennyire gáz, hogy egyszer itt, egyszer ott???
Éva, remélem, te is benézel!!!

meri
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: