Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nem tudom, h nincsenek-e tavaszi babások, vagy csak nem írtak eddig, mert nem volt ilyen topic.. Remélem, összegyőlünk itt (jó)páran, és megosztjuk egymással a kismamaság ügyes-bajos, felejthetetlenül jó dolgait, később pedig tapasztalatot cserélhetünk a babáinkkal kapcsolatban is ;)

Nekem egyébként nagyon friss még az élmény, ma tudtam csak meg, viszont be is jelentkeztem a dokihoz, ahová már péntekre sikerült időponthoz jutnom.

Remélem, kezdtek csatlakozni, és tényleg csak azért nem volt még ilyen topic, mert senki nem nyitotta meg! ;)

KépKép
lexus
 
 


Szia Lexus!

Nagyon örülök,és gratulálok Nektek!Vigyázz Magadra!Puszi

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Gratulálok, én ma megyek dokihoz, elvileg március 7-re várjuk, de annyira korai, hogy majd igazán ma derül ki!!!!! Utána este írok mindenképpen!!!! :-)

Eszter
eszterxx
 
 

 
 

Lexa!

Gondoltam, hogy itt talallak. :lol:
Azert remelem nem hagysz el bennunket. :shock:

De abban jobban remenykedek, hogy par het mulva csatlakozhatom hozzad. :lol:

Magi
Vendég
 


Pilchard! Nagyon szépen köszönöm, aranyos vagy! Puszillak!

Szia Eszter, örülök, hogy itt látlak ;) Drukkolok neked a dokihoz, és tényleg gyere este mindenképp a hírekkel!!

Magiii drága! Deeehogyis hagylak el benneteket!!! És én is remélem, hogy te is, és mki is átköltözhet ide ;) Drukkok mennek!

KépKép
lexus
 
 


HURRÁ-HURRÁ-HURRÁ!!!!!!!!!

Voltam ma dokinál, 19 milliméteres a petezsák, a gyerkőc pedig 5 mm. benne :-) Hatalmas kő esett le... legközelebb majd két hét múlva kell menni ismét ultrahangra, mert még nem volt hallható a szívhangja. Megírta a beutalót a családorvoshoz, ekg-ra és a védőnőhöz, most már lassan tényleg olyan, mintha kismama lennék... Olyan fura volt, hogy a hét végén lenn voltunk a Balcsin, aztán mivel rossz idő volt, ezért maradt a fürdőzés Hévizen, Zalakaroson... Azaz maradt volna, merthogy kismamáknak sehol nem szabad...Azok az arcok, amikor megkérdeztük, hogy "Tessék mondani, kismama jöhet a Hévizi tóba? " És a pénztáros néni alulról felfelé végigmér, aztán újra és újra, majd megrázza a fejét és úgy közli, hogy nem :-)

Tök jó az egész! Én olyan nagyon-nagyon-nagyon boldog vagyok!!!!!
eszterxx
 
 


Eszter! Gratulálok, nagyon jó érzés lehet :D Én is nagyon izgulok, h a doki mit fog mondani, de mondjuk tartok tőle (ill. pont nem tartok tőle, mert ezt gondolom), h még csak a petezsákot fogja látni. Habár, ki tudja. Neked ez volt az első UH-d? És akkor msot hány hetes is vagy? Nem generálsz egy vonalzót, h nyomon tudjuk követni a heteidet? ;)

KépKép
lexus
 
 


Eszter! Azóta már olvastam a februári topikban, h 6 hetes vagy ;) A vonalzóra akkor is igényt tartok :D

Én elmondtam a páromnak, nagyon örült neki :)

KépKép
lexus
 
 


Először is üdvözlök mindenkit,gratulálok a pocakosoknak.:) Remélem egyre többen jönnek majd ebbe a topikba is.

Lexa meghívására,vagyis inkább "csakúgy" hívására jelentkezem közétek. :lol: Bár korban nem illek ide,de a társaság miatt muszáj ide írogatnom. :wink: Remélem nem gond. :roll:

LegoViki
Vendég
 


Legooo! Persze, h nem gond :D Legalább majd mindig ellátsz minket hasznos tanácsokkal, már csak Dorka lévén is, meg majd tudni fogjuk, h mi vár ránk a következőkben ;)

Tessék csak jönni ide is!!!

KépKép
lexus
 
 


Lexa
Itt is gratula neked! :lol:
Remélem a köv.hónap nekünk is sikeres lesz és még majd éppen nem pottyanok ki a tavaszi topicból! :lol:
Pusszancs drága!

Lego
Szia neked is! :lol:

Pilchard!
Neked is gratulálok a pocaklakóhoz!Amelita is jól megnőtt! :lol: Puszi! :wink: (gondolom rájöttél ki vagyok) :wink:

edoci
 
 


Edócii! De édes vagy!!! Én is remélem, h jöttök át ide velem!! Ajánlom :D Olyan aranyosak vagytok, h jöttök ide is írni nekem, imádlak titeket!

Puszillak!!

KépKép
lexus
 
 


Eszter! Minden OK? Jelentkezz! :) Többieknek meg tessék írni, tuti, h van még 2008 tavaszis!!! :D

KépKép
lexus
 
 


Sehol senki? :(

Én voltam ma UH-n, a doki azt mondta, h márc. 20 körül fogok szülni. Amúgy van egy petezsák, meg benne egy kis folt :) Szívhang még nincs, 3 hét múlva kell mennem ismét UH-ra, akkor már kell lennie, ha minden OK, meg addigra a foltnak is nőnie kell!

KépKép
lexus
 
 


Sziasztok!
Bejelentkezek én is.
Elvileg ma vagyok 5+4 és holnap megyek dokihoz. (vonalzót majd utána :D )
Van már egy 2 éves ördögfiókám :) Renéljük, Ketteske kicsit nyugisabb lesz.
Pusz, holnap jövök ismét, remélem, jó hirekkel!
minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Szia Minyu!!
Halkan gratulálok a babához! Remélem, csak jó híreket hozol holnap, de miért is lenne máshogy? ;)

És gratula a nagyfiúhoz is, igazi kis csibész szeme van :D

KépKép
lexus
 
 


Edoci:

Nahát,kicsit gondolkodnom kellet,fogalmam nem volt róla hogy Te is babanetezel.Nagyon drukkolok Nektek!!

És köszönöm!!!

Majd ezt skypon megdumáljuk,de hallottad mi van a munkahelyünkön?
:?

puszi

Gratulálok Mindenkinek,és jó pocakosodást kivánok!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pilchard
Ok,majd figyellek mikor vagy fent a skype-on! :D
Hallottam dolgokat róla,meg majd mesélek is! :? De nem mindennel vagyok tisztában! :roll: Puszi

Lexa
Bocsi hogy beleírkálok a topicba! :oops:

Minyu
Gratulálok!Jó pocakoskodást!

Kép

edoci
 
 


Edóci! No problem ;) Amúgy meg tök jó, h az ismerősök így egymásra találnak a babaneten :D

Minyu! Mikor mész dokihoz? Várlak a hírekkel!

KépKép
lexus
 
 


5 mm-es petezsák a méhben, korai terhességnek megfelelő UH. :D

jövök még, csak a ded lehúz a székről...

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu! Éljen, gratula!!! :D Tessék írni a részleteket! ;)

KépKép
lexus
 
 


Lexus :)
Egyelőre több részletet nem tudok irni. Hányinger nincs, cicifeszülés kicsit. Nándoromnál a hányinger 7 hetes korban kezdődött, jó lenne ezt most kihagyni, mert anno nagyon brutál volt.
Jövő hét szerdán akarok visszamenni dokihoz (most "kölcsöndokinál" voltam)
Családnak ma mondtuk el, volt nagy öröm :)

megyek...

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu! Én holnap megyek anyukámhoz, neki majd akkor mondom el :) Első unoka lesz, és már emlegette sokszor, h szeretne :D, úh öröm valszeg itt is lesz! Család többi tagjának majd később..

De jó neked, h nincs hányingered! Engem kikészít! :(

KépKép
lexus
 
 


Lexus :)
B6 vitamin, kóla, zöldtea, gyömbér, ezek ált. javitanak valamicskét a helyzeten. Nagyon átérzem, 3 éve én is nagyon szenvedtem, kb 12. hétig. ebből 2 hét volt extrabrutál, mikor felkelni is alig birtam, mert rögtön hánytam, szó szerint fekve ettem :( A dokim beigért egy infúziót, kórházat, másnapra jobban lettem :D
Szoritok, hogy javuljon a szitu!!!

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok,

Elnézést az eltűnésért, de kicsit elmentünk kempingezni, már ameddig én bírtam a forróságot. Ismét itthon, megpróbálom ehhez a levélhez csatolni a vonalzót, ha nem sikerül, akkor majd írjátok meg légyszi, hogy is kell :-)

Nekem semmi rosszullét nincs, feszül a mellem, és állandóan tudnék aludni, de ezen kívül az égadta világon semmi. Hál' Istennek!

Holnap délután megyek a védőnőhöz bejelentkezni, akkor már úgy gondolom, olyan lesz, mint egy igazi terhesnek. Én még mindig nem mertem elmondani a családban sem (mármint az apukája tudja, de rajta kívül senki), se a munkahelyen.

Na, próbálom azt a vonalzót és megyek aludni.

Jó éjt nektek is!

Sziasztok,

Eszter

(ps. megpróbáltam, de ahogy a vonalzót lementem a babafalváról, nem engedi csatolni mellékletként... segítsetek, hogy csináltátok????)
eszterxx
 
 


Eszter :)
A babafalván a kódját mentsd le (ehh, meg kéne néznem, melyiket,de majd holnap) és a profilodba (fenn a lap tetején segédletek-profil) az aláiráshoz másold be.
Holnap megnézem, melyik kódot kell, asszem többet is kiirnak

Jóccakát :)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Nem tudok aludni :cry: A babafalván (is) a BBCode-t kell kijelölni, majd fent, a segédletek lenyitásával kiválasztani a profilt, és az aláíráshoz beilleszteni! :) A HTML kóddal ne próbáljátok, nem megy vmiért a babanetnek :?

Eszter! De jó lehetett nektek a kemping! És úúúgy irigyellek, h nem vagy hányingeres!!! Tök jó neked, kívánom, h később se legyél az!

Minyu! B6-ot szedek, meg minden reggel keksszel indítok. Az összes többit még nem próbáltam, de felettéb jól hangzanak, úh majd holnap kerítek rájuk sort :D Köszönöm a tippeket!

Lányok! Én most búcsúznék egy hét erejéig. Írjatok sokat, és ne felejtsetek el!!! :D Jó pocinövesztést, remélem, enyhül a meleg majd legalább egy kicsit! Én anyukámnál leszek egy hétig, csajos napok ;)

Puszi

KépKép
lexus
 
 


Sziasztok!

Köszi a segítséget, már nekem is van vonalzóm!!! Ti hogy bírjátok ezt az őrült meleget? Én nagyon nehezen, de a héten még szabadságon vagyok, így alhatok egész nap. Voltam ma védőnőnél, hát, nem is tudom... Fontoskodott rengeteget, mondta, hogy minden hónapban, de a terhesség felétől kéthetente akar látni, illetve legalább négyszer eljönni hozzám. Na de minek? Van saját orvosom, ő a terhesgondozó, a doki azt mondta, hogy nem kell a védőnőhöz járni. A védőnő meg azt, hogy hiába mond a doki bármit, neki jönnie kell, hacsak írásban azt nem nyilatkozom, hogy nem kívánok részt venni. Ti mit csináltok? Nektek mit mondtak?

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Eszter :)
A mi védőnénink nagyon rendi, és nem okoskodós. Tényleg törvényben irják nekik elő, hogy meg kell látogatni a családiot (mondjuk nálunk csak Nándi születése után jött 2x, de én 33-38 hétig kórházban voltam) Ha nem szeretnéd, hogy jöjjön, ill hozzá menni, akkor irásban tényleg nyilatkozhatsz. Ugyanakkor nálunk tök sok infót ő mondott, de igazán nagy szerepe nálunk a baba születése után lett. (pl nagyon sok tejcsim volt, és intézett "tejtesót", babamasszázst, baba-mamaklubbot szervezett, és rengeteg jó ötelte, tanácsa volt, de egyik sem tolakodó.
Sztem még várj vele, menj el néha, ha nagyon idegesit, vagy már végképp nem birod, akkor még mindig nyilatkozhatsz. :)

Pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Csatlakozott: 2007.06.19.
Üzenetek: 27
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Július 21 Szombat - 11:22 Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Csatlakozhatok hozzátok? Én is babát várok most vagyok 5 hetes.
Van már egy majdnem 5 éves nagylányom de ez a terhesség picit más mint az előző volt. A lányommal sosem voltam rosszul de az utóbbi napokba már 2x-is de amilyen hirtelen jön úgy múlik is el.

A Lányomat a Szabolcs u-i klinikán szültem Dr. Krammer Józsefnél jelzem halkan hogy nem volt túl jó. A kislányom koraszülött lett, és a korházban sem voltak valami kedvesek, de ez MOST másképp lesz elkövetek minden ennek érdekébe. Jelenleg 3 dokin is gondolkozok és ez 2 különböző korházat jelent Uzsoki és István korház, még gondolkozom, én az uzsokiba tartozom de szívesebben szülnék az Istvánba csak attól félek ha oda járok dokihoz és amire szülnék megint egészségügyi változtatás lesz és esetleg csak a területibe szülhetsz löttek az orvosomnak is. Mad
Rossz ez a bizonytalanság......Inkább azon változtatnának hogy sztk-s dokik ne jelenthessék ki hogy ha nálla akrsz szülni 80.000.- nem????????

várom a véleményeteket
Üdv: Pepi Laughing

pepike


Kép

Kép
pepike
 
 


Szia Pepi!

Gratulálok kistesóhoz!!!!!!!!!!!

Kórhjáz témához nem tudok hozzászólni, nekem úgy tűnik, nekem a legdrágábbat sikerült kiválasztani, terhesgondozás 70 eFt, szülés 80. Az egész magyar egészségügy felháborító, sem nekünk, sem a dokiknak nem jó, hogy senki nem lát előre 9 hónapot, de még egyet sem...

Na, megyek délutáni alvásra... :-)

Sziasztok,

Eszter

(Ja, Minyu, nagyon szépen köszi a tanácsot, meg is fogadtam, várok még... )
eszterxx
 
 


Jaj, lemaradt a vonalzóm, még gyakorlom ezt :)

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Szia eszterxx!

Köszi a gratulát, én is garatula neked. Első baba??
a vonalzó egyszerűbb (hogy ne kelljen minden alkalommal bemásolgatni) fent beállítani, és akkor magától oda teszi ha írsz. Segédletek-profil-aláírásokhoz másold be amit ide szoktál hogy megjelenjen a vonalzó, mentsd el és mindíg meg fog jelenni.

pusszzz Pepi

pepike


Kép

Kép
pepike
 
 


Szia Pepi :)
Én is doki-gondolkodóban vagyok. Nándoromat a Schöpf Méreiben szültem, amit ugye bezártak, ill. magánkh lett, dehát arra meg nem nagyon fussa. Igy valszeg dokit váltok. Voltam már egynél, akit a barátnőm ajánlott, szimpatikus volt, de rengeteget kellett várni a magánrendelőjében és a Szent Imrében praktizál, ami nekünk messze van. Most egy másik dokit is ajánlottak, aki a Jáhn Ferencben dolgozik, nekünk ez sokkal közelebb lenne és területileg is oda tartozunk. Éni s ettől parázok, hogy ki tudja, addig mit hogyan módositanak. Szóval, ez a másik doki még szabin van, hétfőn hivom fel, hogymikor tud fogadni. Aztán majd meglátjuk.

Eszter :)
Nem hiszem, hogy ez a legdrágább :) De tényleg húzós. Bár gondolom a terhesgondozást te is részletekben, alkalmanként fizeted.

Megyek, mert fürcsiidő van.

Jóccakát!

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok,

Végre, ma az elős nap, hogy lehet levegőt kapni a forróságtól!!! Képzeljétek, két hétig szabin voltam, ma jöttem először dolgozni és az a kolleganő/barátnő, aki már tudja, azt mondja, hogy látszik rajtam, nagyobb a mellem, meg egy kicsit a hasam is :) Tudom-tudom, hogy ti nem először élitek át, de olyan nagyon fura :D

Ma fogom megmondani a főnökömnek, mert holnap 3-ra kell mennem UH-ra, tovább titkolni nem tudom, parázok rendesen... Mindegy, előbb utóbb mindenen túl kell lenni...

Ha az UH-n minden rendben lesz, akkor pedig holnap elmondom a kolleganőimnek és nem kell végre tovább hazudozni...

Ja, amúgy az én dokimnál úgy van, hogy az első vizsgálatért kellett fizetni külön, a terhesgondozás teljes összegét pedig a 20. héten, egyben kell majd kifizetni. Amúgy most én is végiggondoltam, hogy a Jánosban fogok szülni, viszont addigra kiköltözünk a XVII.kerületbe, úgyhogy legalább másfél óra lesz az út a kórházba, hát, nem a legszerencsésebben választottam...

Sziasztok,

Eszter

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Helló!
eszterxx drukkolunk neked hogy jól fogadják a munkahelyeden majd írj hogy mi volt. Pusssszzz

pepike


Kép

Kép
pepike
 
 


Sziasztok!

Hát, legalább túl vagyok rajta. A főnököm, akinek amúgy csak 3 éves a gyereke, tehát lehetne megértőbb (igaz, a gyerek négy hónapos kora óta dolgozik) ahogy megtudta, elkezdett mindenért lecseszni, hogy mi hogy lesz, mivel mennyire nem készültem még el, minden az én felelősségem, stb... Kb. egy órás masszív leszídást hallgattam, miközben végig a könnyeimet nyeldestem (hisz papírom van róla, hogy érzékenyebb vagyok, amúgy pedig nem is volt igaza), majd a kioktatást, hogy mi mindent kell megcsinálnom, kitisztázni, lerendezni, stb és nagyon reméli, hogy az év végi zárásban nem merem kiiratni magam.
Pocsék volt, de legalább már vége. Terveim szerint ma lemegyek a körzetihez, úgyis el kellene menni az első vérvételekre, EKG-ra és ezzel inkább ki is iratom magam holnapra.

A hasam kő kemény, feszül, fáj, a bőgést pedig alig birom visszatartani. Még 2.5 órát kell itt kibírni és végre indulhatok haza...

Azért köszi a drukkolást, ennél már csak jobb lehet :)

Sziasztok!

Eszter

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Eszter :)
:shock: :shock: :shock:
Hát én csak lesek itt, hogy mik vannak.
Figy, ha keményedik a hasad, akkor pihi-pihi-pihi és magnézium ezerrel. Ilyenkor még nem nagyon szabadna keményednie, nagyon figyelj erre!
Irasd ki magad és sz.rd le a főnököt. Bocsi, hogy ezt mondom, tudom milyen rossz. Nekem Nándival tök rendesek voltak, mégis lelkiismeretfurdalásom volt. Aztán a kialkudott időpontnál hamarabb kényszerültem betegszabira (30. héttől), mert nagyon keményedett a pocim, ésa dokim rámparancsolt, hogy irassam ki magam. Még igy is kórházban töltöttem 5 hetet, mert begörcsöltem.
Nah, most remélem, jól megijesztettelek. Pihenj sokat!!!
(mellesleg én lapitok a munkahelyen, most gyesen vagyok, de szept-től visszamegyek dolgozni, mert iszonyat jó pénzt ajánlottak. És az évvégi zárás ugye nálunk is kétséges. Biztos nem fognak örülni, ha bejelentem szept környékén, hogy nem sokáig maradok :oops: :roll: Mindegy)

pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Köszi Minyu, nagyon rendes vagy!

Lemegyek ma mindenképp a körzetihez, holnap pedig úgyis megyek ultrahangra. Jól beijesztettél, a hátralevő fél órámban utánanézek a haskeményedésnek...
Magnéziumból bármennyit szabad inni? Mert én pezsgőtablettát vettem, de arra az van írva, hogy napi adagja felnőttnek 1 tabletta/nap.
És tényleg annyira veszélyes a keményedés? Én úgy gondoltam, hogy gyerkőcnek nem tetszik, hogy anya kiborult, de majd elmúlik. Na, megyek okulni és majd holnap este mindenképp írok, mi volt.

Nagyon köszi még egyszer!

Eszter

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Sziasztok!

Nem kell valakinek kismama farmer? Kb egy hónapot hordtam. Sem szakadás, sem kopás nincs rajta. A cimkéje szerint S-es, de az L-es fenekemre pont jó volt. :)
Akit érdekel küldjön privit. :)

Kép Kép

További jó pocakosodást. :)

Rita

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék én is hozzátok :D

A "2008/márciusban szülök" közé is írtam,van onnan egy -két ismerős név ahogy visszaolvagattam.Vgais csak próbáltam,úgyhogy bocs ha nem sikerült mindent elsőre rögzítenem az agyamban :wink:

Magamról annyit hogy 31 éves vagyok ,van már egy 5 éves nagyfiam Márk és egy 2 éves kisfiam Kristóf.A 3 babánkat várjuk.

Hát röviden ennyi. :lol:

Mindenkinek üdv :D :D

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni :9
Üdv itt :) A másik topic merre van?

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu!

A Várandósság alatt keresd a popicic között(2008.márciusi babák név alatt)

Üdv,
Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


popicic=topicok:D

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok,

Képzeljétek, megkaptam az elős ultrahang képemet, 17 milliméter, 9 hetesnek felel meg. A nőgyógyász persze egyből ágynyugalmat és MagneB6-t javasolt, a körzeti első kérdése pedig az volt, hogy akkor végig itthon leszek-e. Bementem a laptopért a munkahelyemre, mondtam, hogy három hetet feltétlenül pihenni fogok, amire kibukott a főnököm, hogy ehhez talán neki is lehet hozzászólása és hogy képzelem ezt az egészet, mit fogok én otthonról dolgozni, és meg kellene tanulnom felelősen gondolkodni a cégről. Hát, ennyit arról, mennyire felelős az ember, ha görcsölő hassal bemegy, hogy legalább otthonról tudja csinálni a melót...

mindegy, ma már itthon voltunk és nagyon, de nagyon jó volt :-)

Olyan megnyugvás, hogy van róla kép, szépen mozog, jól érzi magát, ennél több nem is kell!

Panny, üdv neked is itt, gratulálok harmadik gyerkőchöz!

Sziasztok,

Eszter

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Sziasztok!

En is csatlakoznek hozzatok.

A 2008-ban babat szeretnek topicba szoktam irni illetve a 2004 oszi kisbabak topicba.

Magi
Vendég
 


Eszter!

Hát mit mondjak elég gáz a főnököd,ennyit a mai magyar családbarát hozzáállásról :(

És teljesen igazad van, mert azt is megtehetted volna, hogy egyátalán be se mész a lap-top-ért és ahhoz is jogod lenne!!!

Gratula a képhez és ne törődj semmivel csak a babával és pihizz!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok ma?
Elegge pang ez a topic!
Fel kellene egy kicsit eleszteni.

Magi
Vendég
 


Szerintem is fel kéne rázni ezt a topicot :lol: :lol: :lol:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny!

Nektek a harmadik baba lesz?
Mit szeretnektek kislanyt?
Latom van mar ket fiad. :lol:
Te mikor mesz UH-ra?

Magi
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: