Új privát üzeneted érkezett!

Hello Mindenkinek aki ide téved!!
Várom whisky aput és a hasonló cipőben járó kispapákat, bármilyen témában.
beer daddy
 
 


Sziasztok Mi!

Én is vagyok/leszek.
De csak este.
Most indulok dolgozni.

András & Angi
rottkel
 
 


Halihó!!
Idetévedtem és a cipőm is hasonló!!

Peti2
mr. wine
 
 

 
 

Nem tudom ki nyitotta, de elkezdhetnénk már valamiről beszélni, mert a lányok árgus szemekkel figyelik minden lépésünket. :)
rottkel
 
 


Peti2, és András: Üdv a hajón!
Az én kicsim Bettina, most lesz 7 hónapos. Ő az ötödk családtag.
Kis családomban én vagyok az egyedüli hímnemű. Úgy kell nekik....., vagy nekem...? Á amugy kényeztetve vagyok. Szóval négy nőcivel élek. Nálatok mizujs ezen a téren?
beer daddy
 
 


Én is lányos családott építettem magam köré. Nejem, húgom (14), és két lányom(0,5 és 12 évesek).
rottkel
 
 


Most néztem meg a képeket. Gratulálok hozzájuk!
beer daddy
 
 


András: sikerült beazonosítani Téged!! Leinformáltalak :lol: ,Tündi mesélte, hogy Ti elég messze éltek.
Nem félelmestes ilyen háborús körülmények közelében lenni?

Egyébként Te be tudtál azonosítani?
beer daddy
 
 


Én majd az írásod alapján helyezlek ide, vagy oda. Az asszony mondott valamit, hogy ez ennek a..., az meg annak a...

Egyébként nincs háborús helyzet. Amikor itt "harcok vannak, napi 2-3 katona halt meg. Frontvonalon, ez nem háború. A városban meg nem érezni, északon gázos volt, de amig a "harcok" folytak, a lakoság leköltözött. Pesten erőszakos bűncselekményben többen halnak meg. És ott nem katonák.

Babázzunk. :)

Én a napigondokból nem sokat tapaszztalok, mert vagy itthon, vagy a meló helyemen dolgozok. Amit az asszony mesél, azt probálom megélni.
Az első lányomnál, ha megnyekkent is felébredtem, Anginál csak a visítás ébreszt fel. Lehet öregszem? :)
rottkel
 
 


Sziasztok!

Feleségem nyomatékosan :D felhívta a figyelmemet rá, hogy van ilyen topik is.

Nálunk jobb a nemek aránya (ugye lányok ti nem olvassátok ezt a topikot... :D ) a fél éves lányomat, Alizt, megelőzte két fiú is, Balázs most 5, Zsombor pedig 3 éves.

Igyekszem majd irogatni ide - főleg ha lesznek jó témák -, de most mennem kell dolgozni.

Csala
csala
 
 


Üdv sör apuka ;)
Megelőztél a topic nyitásban, de örömmel vettem mikor párom jelezte. És az idő is eljött, hogy regisztráljam magam.

Nálunk porontyok terén van egy 6 éves, mostmár iskolás NAGY fiú, meg a kis hercegnőm, ki lassan fél éves lesz (könny szökik szemembe). Kisasszony utóbbi időkben nagyot fejlődött kommunikáció terén. A gigi kibővült dej dej -el ami sok mindent jelenthet nála. Próbálom megfejteni..néha vissza is válaszolok neki dej dej dij (kis cifrázás).
Ami még új dolog, hogy pancsizásnál ahogy beleteszem a lavorba (párom ha olvasod igen lavor :twisted: ) tehát fkádba akkor egyből a lábujjai a szájába kerülnek...na most habosan...és erős a gyerek nagyon :) kis küzdés, minden pillanatban elvenni a lábát míg mosom a többi részét izgalmassá teszi eme esti programot :) Ami legújabb, hogy mikor mind a két lábát a szájába veszi, akkor megfogom popsinál és csónakázok vele, ide oda csúszkáltatom a vizen,mert így több helye van. Na ezt nagyon élvezi:)
Mostanság párom átadta a fürdés utáni öltöztetés jogát is, mert a kis harci marci vagy a gyomrát vagy a cicijét ala kajásfazék rugja le. Apának persze van hasizma (valahol a párna alatt) azt lehet rugdosni. Szóval egy két rám ordítása után a kishercegnő kezdi megszokni,hogy most apa bénázza fel rá az esti kosztumöt:)

Más felé hogy zajlik ez az esti program?
whisky apuka
 
 


Sziasztok!

Rám is a kicsi asszonykám szólt, hogy éljek közösségi életet :)

Az én kis királyleánykám (első piciny) kilenc nap múlva lesz fél éves. nemrég fordult át a hasára, még vissza nem megy, csak segédlettel. Kb. két nap volt, amíg rájött, hogy kell kivenni a kis karját maga alól.
Nálunk a fürdetés apai feladat, elejétől (pelenka leszedés, baba előpucolás) a végéig (pizsi, hálózsák), persze szoros anyai felügyelet mellett, nehogy színben nem passzoló darabok kerüljenek rá :)
Lehet, hogy most gyorsan sok ellenséget szerzek, de azért leírom (és le is kopogom), hogy este nyolctól reggel hatig a babó szunyál, és mi is csak 2-3 óránként megyünk be hozzá meghallgatni a miniszuszikat.
Új dolog, hogy nem akar napközben aludni, csak pofozza az anyukáját, szerintem le kell ülnöm beszélni vele (haóóó, eöe haóóóó).

Így telnek a mi napjaink. Sokan mondták, hogy megéri, de hogy ennyire, azt nem hittem volna...
caliban
 
 


hello urak...
nemsokára aktuális lesz nekem is hasonlókat írogatni

jelenleg erős babavárás folyik (23.ára van a nejem kiírva) ami sétával focival, játékkal, filmnézéssel (cápamese, némo, oroszlánkirály, jégkorszak és társai) telik...
egyébként tatabánya... és szellemi foglalkoztatottságú vagyok...
Vendég
 


Sziasztok!

Örömmel látom, hogy kis csapatunk újabb tagokkal bővült, üdv. Mindenkinek!! 8)

Whisky apuka :)

Nálunk a fürdetés úgy zajlik, hogy én ülök a számítógép vagy a tv előtt és a feleségem sorban megfürdeti a gyerekeket.
Na jó ez vicc volt!
A legnagyobb lány (Patrícia - 11 éves) önellátó.
A középsőt (Dorina - lassan 3 éves) én fürdetem születésétől fogva. Ő nem önálló csak annak gondolja magát, ez úgy nyilvánul meg hogy nem engedi magát fürdetni, vele a hajmosás katasztrófális. Túljárt az eszemen, kitalálta, hogy a haját csak holnap lehet megmosni, de ezt mondja minden nap. :P
Anyukája múltkor traumát okozott neki, mert egy óvatlan pillanatban jól lezuhanyozta, ebből az következett, hogy újabb hetekig várni kellett, míg meg tudtam neki nagy trükkök közepette mosni.

Ezek után a legkisebbre már nem jut erőm (Bettina -fél éves). Őt párom nagy rutinnal meglobogtatja a kiskádban. Ilyenkor én csak gyönyörködöm benne ( a babában :lol: )
Ennyit a fürdésről.

Dálután 5 óra körül érek haza a melóból, ekkora már a párom a haját tépi és azt mondja: "na végre". A három csajszi letámad mert mondanom sem kell, mindegyik apás.

Én is már perfektül beszélek babául, Bettina nyelvén felsőfokon.
mammammammma
pfpfpfpf
Ezeket munka után, fáradtan nagyon tudom élvezni. :D

Büszkén mondhatom, hogy bármilyen nyűgös Bettina, nálam mindig megnyugszik :)

Rottkel: én már a visításra sem ébredek fel, vagy ha igen, akkor azt hiszem álmodtam :lol:

Gyugyo :)
Szülésnél bent leszel??
beer daddy
 
 


beer daddy
naná ja igen szeretnénk ha bent lennék, bár most volt nejem a kórházban és azt mondták, hogy 2 hét múlva ideiglenes helyre kerül a szülőszoba és oda nem mehetnek férjek... ugye nagyjából két hét múlva lenne aktuális...
No meg ha a nejem azt mondja közben "húzál kifele" akkor irány kívűlről kell becsuknom az ajtót... no mg a császár esete... bár bavallom férfiasan alapból is izgulós vagyk, de most már egyre nagyobb a para...
no meg attól félek, hogy össze vissza fogok bénázni...

jajj tök szép kis családod lehet... :):) nagyon remélem hasonló élményekkel fogok gazdagoni én is az elkövetkezendő időszakban ;) a két nővérem két kislánya állandóan velem szórakozik... no és mi is leányzót várunk... mi lesz itt? :)

ja és bocs észrevettem, h 2006 tavaszi babák apukák... de nincs még őszi :):):) ugye nincs harag :)
Vendég
 


Gyugyo
Szerintem, tavasz vagy ősz tök mindegy, a téma ugyanaz. Legalább lesz kiért izgulni. Légyszíves oszd meg velünk majd az élményeket.
A kórház az pech :( Ugyanigy jártunk mi is majdnem a Dorinával.
Végül is én bent voltam mindig és nem hagynám ki ezután sem. De erről biztos megoszlanak a vélemények.
beer daddy
 
 


Még jó hogy az alvást felhoztam,mert a mai kriminális volt. Kiscsajszi elég nyűgös volt ami még érthető is...este van este van kiki aludna már ;)
Viszont ami meglepett, hogy amikor a fürdés utolsó fázisához értem, ami megfordítom és az egyik kezemre fektetem, másikkal lemosom a hátáról a habot. A folyamat ment is ahogy szokott, viszont most a fordítás után szabályosan felállt egyenes háttal. Bennem ütő megállt, mert ugye a hassal volt a kezemre fektetve, és így felállva épp hogy tudtam fogni,nehogy hátraessen...
az élet meglepetések sora:) Várom már mikor lesz az,hogy felemelem, rám néz, és megkérdi: Na kiveszel már vagy még áztatsz waze? :lol:

Nálunk is manó 10 től reggel 6-7 ig alszik..azaz elmondások szerint,mert reggel nem nagyon ébredek fel mikor ő. Mivel hajnalig dolgozok általában, így ha elmegyek a bokorba, mindig rákukkantok, hogy fekszik..lehet nagyon aggódós vagyok de ha hason van, mindig megnézem lélegzik e :oops: Olyankor gyönyörködök a világ legszeb csodájában kicsit, majd ráhagyom az álommanókra :)
whisky apuka
 
 


Esetek nagy részéBen anya etet, fürdet öltöztet, tesz vesz. Én későn kelek, déltől dolgozok, éjjel érkezem, és még itthonra is jüt meló.

Néha meglepetésként - ha én ébredek elöbb - tisztába is rakom, nagy küzdelmek árán. Vagy elfelejtettem bekenni, vagy valami egész más krémmel vakoltam be Angi popsiát.
Ezekután mondani se kell, hogy tiszta stress ha valamihez hozzá kezdek. Néha mellé bújok, de igyekszem megtalálni a csendesebb pillanatokat. Akkor gügyögünk egymásnak, vagy együtt alszunk egy picit.

Angi is éjjel végig alszik, és amikor anya cicire csatolja, se ébred fel. Nappal viszont már csoda ha becsukja a szemét egy órára.

András & Angi
rottkel
 
 


Sziasztok!

A feleségem, Mariann szintén a tavaszi topicban beszélget. Kisfiúnk, Istvánka január végén született. Egyelőre ő az első és egyetlen gyerekünk, de szeretnénk legalább egy kistesót. Néhány apukával már találkoztam, amikor anyu elrángatott egy találkozóra.

Nálunk a feleségemnél az apósomon és a sógoromon kívül nincs férfi, teljes a nőuralom. Az egyik haszna viszont, hogy soha semmit nem engednek csinálni. Egyszer próbáltam kivasalni az ingem, és úgy lehórdtak, hogy az csak na.

Az én családomban viszont teljes a férfi uralom.

Nálunk a fürdetés a kezdetek óta az én feladatom. Anyu egyszer próbálta fürdetni Istvánkát, de ő is és a kis krapek is rém ideges lett...

Jó éjszakát mindenkinek

István
miki
 
 


Gyugyo78: nem kell parázni, de érdemes bent lenni. Én nem bántam meg, főleg,hogy ahogy kidugta a fejét, már vitte a gólya néni és hívott, hogy menjek. Na onnantól kezdve fél óráig csak az én kezemben volt :) Szegény anyu meg alig látta kislányát. Sajnos több hétig ő is bent feküdt. Azt szerette volna,ha itthonról megyünk be szülni.. és lám.. így lett :) Hétvégére hazaengedték mindig és pont hétfő hajnalba indult be. Szerencsénk volt mindennel. Nálatok se lesz gond ;)

Jelzem a dedede után ma dadada is felkerült a szókincs skálájába:))
Felétek mizu gügyögés terén?
whisky apuka
 
 


Nálunk a manó a mammamázást úgy kezdte el, hogy amikor karomban csücsült, és épp beszéltem, ő kb hét centiről nézett bele az arcomba ,nyitott szájjal. :)
De olyan nagy összpontosítással, és hihetetlen komolysággal. :o Annyira édes volt, hogy majd meg zabáltam.
A következő pillanatokban arra lettem figyelmes, hogy hang nélkül tátog. Hát mit mondjak elég megható pillanat volt.
Ebből a tátogásból egy- két nap múlva lett a mmammammázás.

Egyébként nagyon jó kedélyú kisbaba, állandóan mosolyog. Épp a múltkor beszéltük a Tündivel, hogy napi átlagban kb 3 percet sír..Tényleg csak akkor ha valami baja van.

Mi eléggé nagy hanggal élünk :lol: , persze ha alszik akkor csitt van nekünk is. Meg persze két nővére amit produkál néha ,le a kalappal ahogy tolerál minket , én nem is hittem volna a Dorina után. Ő teljesen más volt.
beer daddy
 
 


Miki: akkor velem találkoztál! :D Üdv. itt is!!
beer daddy
 
 


Kép [/img]

Amikor így néz rám kész vagyok. :)

András & Angi
rottkel
 
 


András:
Aranyos nagyon a bébike!! :)

Én is rakok egy képet, ami ma készült, próbáljuk etetgetni, de ő csak kiröhög.
Jó volt, amikor kezdte, a kanalat is cumizta, mint a cicit :D
Minden falat után bekapja az ujjacskáját, belenyúl az ételbe - utána a hajába, így aztán minden pürés :P :?
Szerencsére sikerült 6 hónapig csak szoptatni a páromnak.
Most már lassan helyet cserélek vele cicizés terén :oops: :lol:

Nálatok hogy alakul az evés kérdése???

Kép
beer daddy
 
 


Mi még cicizünk. :)

András & Angi
rottkel
 
 


Nálunk is még a cici a nyerő...ezt ketten is mondhatjuk :)

Aliz eléggé sírósra vette a formát.Ha letesszük egy darabig elvan,majd miután az összes játékát nyálvételezte elkezd hisztizni. Ha álmos, akkor is addig sír,míg el nem alszik..nem értem miért nem csicsikál. Ha a földön van, és hisztizik én aztmondom hagyjuk,hátha abba hagyja. Vali persze felveszi,mert aztmondja, hogy ha nemveszi fel ilyenkor, akkor a baba bizalmatlan lesz felénk...Szerintem csak már megszokta,hogy ilyenkor kézbevesszük. Persze akkor egyből abba hagyja és röhög (hehe ti balekok :) )
Szerinted mi lenne a helyes? Én aztmondom hagyni kéne had bömbizze ki magát, Vali szerint nem szabad... kinél ez hogy ment,megy???
whisky apuka
 
 


Most Bettus is nyűgis lett egy kicsit. Ráfogtuk az időre.
Ezeket a problémákat, sír, miért sír, fölvenni , sírni hagyni, mi a Dorinával (középső kislányom) éltük meg.
Én Valival értek egyet, szerintem sem szabad sokáig sírni hagyni. Mivelhogy nem tudnak beszélni, számukra ez az egyetlen kommunikációs forma.
Viszont az is igaz hogy nem kell az első nyekkenésre ugrani. Bár akkor mi sem voltunk túl határozottak a témát illetően, volt hogy hagytuk picit sírni egy- két alkalommal de nem ez vezetett eredményre.
Szerintem ha sírás közben fölveszed, és elkezd röhögni a képedbe az nem azért van mert baleknak néz, hanem ők mindig az adott pillanatot élik meg.
Mert egyik pillanatban valamiért nem érezte jól magát , a másikban pedig örül annak hogy az egyik ember aki a legközelebb áll hozzá fölvette és rá néz és mosolyoghat ,nevethet rá .
Bettussal nincs nagyon ilyen gond, legalábbis a Dorinához képest.

Bár most hogy fél éves már elmúlt, hason , játék közben amikor elfárad és elveszti a türelmét, mert nem sikerül elérni valamit, vagy ilyesmi, elkezd nyüszögni, vagy szűköl mint egy kiskutya, meg mindenféle hangokat ad, majd a végén aztán sírássá fajul a dolog. Olyankor szoktam én fölvenni ha épp otthon vagyok és a kenguruba fölveszem. Ezt valamiért nagyon megszerette, hozzáteszem én is,mert nem annyira megterhelő, és tudok tőle bármit csinálni.
beer daddy
 
 


uraim!

apuci lettem ! :O
Vendég
 


GRATULÁLOK!!!!!! :) :) :)

Kérjük a beszámolót!!!
beer daddy
 
 


hmmmm

hát 4:51 perc... villanyfényre ébredek... "mit csinálsz drágám??" -kérdeztem... "megyünk a kórházba"- jött a válasz...
huhh azt sem tudtam hol vagyok... anya mondta mit tegyek, ugyanis megrepedt a magzatburok, én meg tettema dogomat, akarom mondani csak próbáltam, mert kómában mindez nagyon nehéz:D
de jó hamar be is értünk a kórházba, de a kocsi egyik ablakán sem láttam ki a párától :P még szerencse, hogy minden szegletét ismerem az oda felé vezető útnak :)
aztán hazaküldtek egy időre.... majd 11kor vissza, de nem volt fájás... majd 17 órakor mikor nem változott semmi, jött jack a hasfelmetsző...
nagyon boldog lettem ;)
mellettünk viszon egy anyuka erősen vajúdott...
Vendég
 


Neve, súlya, hossza??? :D

Akkor minden jó, ha a vége jó!!!
Ha tudsz dobj egy fotót!! :P
beer daddy
 
 


Kata, 3520 g, 50 cm
Kép én vagyok a menő vaze Kép kiköpött apja [/img]
Vendég
 


gyugyo78:
Én is gratulálok!
Ezek szerint mégsem sikerült teljesen apás szülésre :-(
csala
 
 


Remélem most lesz időm reagálni az eddigi témákra...

Sírás, felvenni nem venni:
Én beer daddyvel értek egyet. Ha hagyod sírni, akkor egy idő után tényleg kevesebbet fog sírni, de csak azért mert megtanulja, hogy hiába hív, nem jön senki, nem számíthat senkire. Tartok tőle, hogy ez a tapasztalat élni fog benne később is, és nem hiányzik ez a hozzáállás később - pl. kamaszkorban.

A kézben hordozott gyerekkel kapcsolatban pedig úgy tapasztaltuk, igaz az a - talán régi sváb - vélekedés, hogy minden gyereknek szüksége van bizonyos mennyiségű dédelgetésre, ölbe vételre. Ha nincs eleget kézben az első évben, akkor bizony még néhány évesen is igényelni fogja, hogy vigyük. Mi akár fél napot is huroltuk a gyerekeinket kézben az elején - igaz mindkét fiú hasfájós volt, aztán elmúlt ez az időszak, most már csak ritkán akarják, hogy felvegyük őket.

Fürdetés:
Nálunk a fürdetés kezdettől fogva az én reszortom. Olyan a kiskádunk, hogy csak nagyon az elején kell benne fogni a gyereket, akkor is leginkább csak a tarkójánál, hogy teljesen biztonságban érezze magát. Aztán hamarosan eljött az az idő, amikor már biztosan érzi a helyet a kezem nélkül is, akkor csak figyelni kell rá, meg persze némi pancsi után megmosdatni. Ez így ment a két fiúnál is, most a kislánykánál is. Ennek megvan az az előnye, hogy élvezi a fürdést - csak nem szabad hinni a langyos, kézmeleg vízben fürdetést hirdetőknek, nyugodtan lehet az a víz határozottan meleg. Másrészt ilyenkor már lehet újságot is olvasni a pancsoló gyerek mellett, csak az asszony észre ne vegye :-)

Most megyek, kezd felébredni a család a délutáni alvásból :-)
csala
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy belekontárkodom a topikba (caliban felesége vagyok, a tavaszi mamáktól), de gyugyóhoz lenne egy kérdésem.
Németországi barátnőmmel ma beszéltem, aki örömmel újságolta, hogy megszületett a öccse babája és ahogy most beleolvastam a topikotokba az a gyanúm, hogy rólad van szó. Lehetséges?
Egyébként nagyon GRATULÁLOK!

KépKép
KépKép
scullyx
 
 


1. tapasztalatok: barátok csak gratuláció gyanánt hívnak fel, de egyenlőre semmi több... viszont a kisebbik nővérem tukmálja magát arra, hogy rohadt kivi már a lánykára és látni akarja... hiába mondom neki, hogy nyugi van... Bár összeveszni nem akarok vele de kezd kicsit idegesíteni.. valami trükk a lerázásra?? :P

már várom, h újra lássam a kicsit, csak anya még nehezen mozog, és ráadásul nem is szopikra érek a kórházba úgyhogy mindig elkerülöm a kiscsajt... Állítólag igen mohócska... :P lehet éheztetik nem tömik teával ezerrel, vagy pedig olyan allergiás a műkajára mint az apja... :twisted:

csala:
a felvenni nem venni kérdést így gondolom én is, csak most kiderül mennyire fog a gyakorlatban is így működni...
Remélem türelmem határtalan lesz etéren...

kérdés:
terveink szerint kiscsaládom haza érkezése után a nagymamák vennék a fáradságot és ezerrel segítik rutinjukkal nejemet, aztán a z anyaság rutinszerzés után venném ki a szabit... A sorrend szerintetek így jó?? Nálatok hogy működött??
ja és hogy is van ez az apasági (vagy nem tudom minek hívják) szabi?
Vendég
 


Kedves Scullyx!

Beletaláltál!!
vazzeg pedig semmi nem utal kilétemre :P:) neked legalább az emesened árulkodott...

jó lesz vigyázni miket írokgatok... hihi

pussz
de jó hogy van közvetett ismerős:)

:P :mrgreen: pussz
Vendég
 


Látom zajlik az élet! :D

Csala:
Nálunk is igaz ez a tapasztalat a kézzel hordozott gyerekről. Dorinát állandóan hurcolásztam éjjel-nappal, dalokat énekeltem neki. Íme az eredmény: képtelenség elérni, hogy fogja a kezem, nemhogy még felvegyem, lepkehálóval kell őt befogni. :lol:
Íme egy fotó, egyik alkalommal muszáj volt valamit kitalálni (ami neki is tetszett), hogy biztonságban legyen mellettem. Néhányan megmosolyogtak, néhányan elmebetegnek néztek.
Így sétáltunk akkor:

Kép




Whisky Apuka:
Kellett nekem mondani, hogy Bettussal semmi gond sírás terén. Éjjel rámcáfolt és olyan hajcihőt rendezett, hogy ilyet talán még soha. :( Ilyenkor én is elbizonytalanodom, hogy kicsit hagyni kellene, de aztán olyan szinten felturbózta magát, hogy esélyt nem adott másra, minthogy felvegyem. Ráadásul ahogy leraktam kezdte előlről ezerrel. Csak a függőleges testhelyzetben hallgatott el, olyan volt mint egy gép, ahogy vízszintesbe került egyből megszólalt.
Biztos gondolta: na fater most bizonyíts és vegyél fel, waze. Aztán elfáradtam visszaadtam anyucinak, hogy övé a terep, nála többszöri cicizés után aludt el. Eztán én aludtam reggelig, de anyukája és a kicsike sokszor fent voltak. Tündi szegényke elég fáradt volt reggel.


Ezzel a cicin altatással kapcsolatban kérdeznék Mindenkit, ti hogy látjátok ezt a kérdést??
Szerintem mi itt valamit nem jól csinálunk, mert Dorina is kizárólag csak így tudott elaludni és a Bettus is.


Gyugyó:
A nővéredet meg tudom érteni! Végül is ő elég közvetlen családtag. :P
Nagymamák segítsége jó dolog bizonyos határig. Vigyázni kell azért nehogy átbillenjenek a négylábú másik oldalára.
A főzés és a takarítás ilyenkor nagy segítség tud lenni a kismamának. Viszont legalább olyan fontos a nyugalom is. Az én anyukám 3 gyereket nevelt, rutinja is van, de abszolút nem akart beleszólni semmibe. Főleg ha azt vesszük figyelembe, hogy az ő idejében standard volt a 3 hónapig tartó szoptatás. Anyósom az első gyereknél jött "a jótanácsaival", amit feleségem megfogadott és az eredménye egy tápszeren táplált picurka allergiával, asztmával.
Pl: csuklásra citrom, 3 hetesen paadicsomlé (nehogy éhezzen és kell a vitamin) címszóval stb...sorolhatnám. Párom még fiatalka volt és tapasztalatlan.
Következő két gyereknél már teljesen másképp alakultak a dolgok. Dorinánál egyedül a La Leche Ligát hívtuk segítségül a szoptatáshoz. Ez bevált, ő 17 hónapig szopott és magától hagyta abba.

Mondjuk nekünk elég nehéz elkerülni anyósomat, mert itt lakik tőlünk 5 méterre, voltak is konfliktusok ebből.

Engem is érdekelne a többiek véleménye ezzel a szülők beleszólnak, és mennyire témával kapcsolatban!

Bettina megint kezdi, ez már mindig így lesz?? :shock: :roll:
beer daddy
 
 


gyugyo78: GRATULÁLOK

beer daddy:Hát ezek a csajszik össze beszéltek szerintem. Alizt letette anyja, elment fürödni. Manó meg nem akart elaludni, sőt egy kis idő után már hiszti ON. Odahajoltam, puszilgattam,de még jobban rájött az 5 perc. Na felvettem...(hiba volt párom szerint)... és kihoztam a nappaliba...(ez még nagyobb hiba volt).
Egy ideig elvolt a kezembe de már sehogy se volt jó. Sorsom megpecsételődött, aminek hangott is adott a kis pakk. Éktelen sírásba kezdett és nemhagyta abba. Nem kímélt, rendesen adta az ívet. Szerencsére végzett párom, és besegített. Cicire ragta, de még ott se csitult el egyből mint szokott...Nemtudom mibaja lehetett.
Mondjuk ha aludni kéne, mert már hulla a fáradtságtól, akkor elkezd sírni...Nemhogy bealudna:D
Néha cicizés után ha nem alszik el,csak hisztizik én szoktam álomba puszilni a buksiját. Sok esetben ez megy is szépen, bealszik. Rossz esetben ahogy felegyenesedem, megmozdul a fejemtől a kacsa...(ilyenkor egy állati mozdulattal kitépem a helyéből és az ágyra dobom) majd visszahajolok kicsi manókámra, és kezdődik minden előről. A nyeremény, csend.... 8)
Nagyon filózok én is egy kengurun, mert a hordozótol kezd kikészülni a karom (bár kondi helyett ideális test edzés)

Hát a család...Mi megmondtuk mindenkinek,hogy pár hétig felejtsék el merre lakunk...Mivel mindkettőn ősei más városban laknak, így nem jöttek, viszont most néha jó lenne egy babysintér néha ala befogható nagymama, dédi :)
Amit érdemes megfogadni szerintem. Jó a családi segítségm egy darabig, amíg bele nem jön az ember, de aztán jó messzire elküldeni a családtagot, mielőtt elkezdi ugráltatni a ház urát, ki már csak a ház egere lesz :lol:
whisky apuka
 
 


whisky apuka

lehet jó ötlet a kenguru... én beszereztem egyet... És főleg, hogy így tiszta apja a gyerek még az orrom is az ég felé fog állni a büszkeségtől.. anya már siránkozik, hogy nem vehetem el tőle a gyejeket ;) persze csak képletesen...
:mrgreen:
Vendég
 


bocsi a kép lemaradt Kép
Vendég
 


ne tévesszen meg senkit nem kis jáksót láttok ... hanem a hasonmás kölykét :D Kép
Vendég
 


Gyugyo! Már azt hittem ez a kész átverés. :lol:
Egyébként édi a bébi! :)
beer daddy
 
 


nah
akkor eleget dicsekedtem csapjunk a lecsóba, akarom mondani egy két szót a családi életetekről megoszthatnátok...

pl.:
mire jut és mire nem időtök??
foci? szgépezés? munka?

ja és hát majdnem kihagytam a "családi" élet "élvezeti" örömei mikor állt helyre és mennyire változott a korábbiakhoz képest??

ha nem vagyok túl indiszkrét akkor várom a litániákat :)
Vendég
 


nah
akkor eleget dicsekedtem csapjunk a lecsóba, akarom mondani egy két szót a családi életetekről megoszthatnátok...

pl.:
mire jut és mire nem időtök??
foci? szgépezés? munka?

ja és hát majdnem kihagytam a "családi" élet "élvezeti" örömei mikor állt helyre és mennyire változott a korábbiakhoz képest??

ha nem vagyok túl indiszkrét akkor várom a litániákat :)
Vendég
 


Angi sose aludt el a cicin (eddig), de utána, főleg este hamar bealszik. NapközBen, ha talál valami érdekeset hosszan játszik vele, gügyög neki a földönfekve. Amikor unja már, nyafka lesz, de elég, ha mellé fekszik valamelyikünk. Egyébként nem nagyon látom a nappaljait, sokat melózok. Este, ha lehűl az idő néha haza érek a hosszú sétára.

A nagyszülők. Nekünk nincs ilyen gond. Apám néha megdögönyözi, a neje ajnározgatja, de egyébként nem szolnak bele. Pedig néha jól jönne egy kis tapasztalat. A nagy lányom 12 éves, tehát amit akkor tudtam elfelejtettem, és egyébként is minden Rottkel más. ;) De már csak egy hét és itt a segítség. Végre valaki aki közel áll a kicsihez. Viki 17-étől velünk él. Egyébként már találkoztak, és meglepően jól elvannak. Viki nem egyszer pelenkázta Angit, és fürdette is.

A konkrét "munkából" - szégyen szemre - nem nagyon veszem ki a részem, de néha megpróbálok építő jellegű tanácsot adni a nejemnek.
Egész jópofa dolgok sülnek ki belöle(m). Pl: Ma megyek a fürdetéshez, és az asszonykám Angi fejét (ki)tartva öblöget a babát. És a kölyök még élvezte is.

Majdnem rászóltam, de még idejében eszembe jutott, hogy tegnap ezt csináltam, és magyaráztam, "Milyen szuper is ez!".

Na hirtelen ennyi.

Ja!
Gyugyo!
Gratulálok!

András & Angi
rottkel
 
 


Sziasztok!

Tegnap jöttünk haza Debrecenből, a családi nyaralásból. Istvánka nagyon szerette, rakok fel pár képet.

gyugyo78: Gratulálok a babához, nagyon aranyos.

Etetés: Istvánka hét és fél hónapos. 6 hónapos korági csak szopizott, ezután kezdtük bevezetni a hozzátáplálást. Ez főleg az én feladatom, mert amint megérzi anyu illatát, azonnal cicizni szeretne. Először gyümölccsel kezdtük: alma, barack, meggy, majd jött a krumpli, répa, most már a pipi hús is megy. Kedvence a húslevesből kivett csirkemell, répa és krumpli összetörve. Nagyon szereti, egy kis nutellás üveg két harmadát megeszi. Már két etetést váltottunk ki.

István Kép Kép
miki
 
 


Uraim már iszonyatosan várom haza a kiscsaládom :)
voltam most bennt náluk és azt veszem észre, hogy egyenlőre nem apukás a kislány... :) ugyanis, mint amikor anya mondta anno, hogy most fogjam a hasát most rúg, ugyanúgy elfordul tőlem :)
De sebaj kierőszakoltam belőle, hogy ránézzen apára... szép szemeit még anyós sem látta hihi :):)
Vendég
 


Whisky Apuka:
a helyzet javult, éjszaka csak egyszer ébredt (én egyszer sem), viszont válsághelyzet van szoptatás terén, mert Bettina fogacskái igen élesek és ez nagyon fájdalmas a páromnak. A baba erőteljesen elkezdett harapni.

Gyugyó:
ha már így rákérdeztél az intim dolgokra: annyit tudok mondani, hogy ilyenkor türelmesnek kell lenni, mert az anyának lelkileg (és testileg is) rendeződni kell.
Nálunk Dorina után ez 3 hónapig tartott, most rövidebb ideig.
Másik kérdésedre: munkaidőmet tekintve kb. 5-re vagyok itthon, de szerencsére elég kötetlen, úgyhogy vannak napok, amikor előbb, ill. egész napra szabaddá tudom tenni magam.
Focizni nagyon szeretek, de mostanában nem megyek, mert nincs megfelelő számú partner.
ma végre eljutottam horgászni, az eredmény ott figyel a fazékban.

István:
látom Istvánka is szereti a vizet, Bettina is nagyon szeret pancsizni
beer daddy
 
 


igenigen olvasni olvastam róla, hogy legkorábban gyakorlatilag mikor lehet... és persze a lelkülettől is függ...
ma a kórházban majdnem elájultam... anya megkérdezte mikor fogunk ágyba bújni úgy igazán végre :P persze lehet ő sem gondolt bele mennyi időbe fog telni...

ja tényleg már akartam kérdezni tőletek:
szóval a környezetemben néhányan azt mondják , hogy a "gyerek nem egész napos program"... Én hiába állok neki vitázni velük, mert még nem tapasztaltam, de kicsit idegesített, hogy mindenben olyan laza tanácsokat adtak, ellenben ahogy ezt az egész fórumot beleértve számos más topikot is nem olyan egyszerű mint ahogy azt a "környezetem" gondolja...

persze tudom ez attól függ... és stb... de mégis... remélem kibogózható amit akartam ezzel kérdezni:roll: :wink: :lol:
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: