Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én is eltűntem kicsit :oops: , de mentségemre szóljon a jó idő! Sokat sétálunk, meg ha tudok, kertészkedek kicsit. Hihetetlen, milyen tempóban hajt már minden! Imádom tavasszal nézegetni az éledező növényeimet (biztos azért, mert saját kezűleg ültettem :lol: )!

Anna a bogarak és rovarok után most a földevésssel bővítette az étlapot. :roll: Meg már kis kavicsszopogatás is volt. Ő is olyan, mint Kende, hadakozik, ha be kell jönni. Úgy várom, hogy füves legyen végre az udvarunk, akkor egész nap kint lehet majd!

Füles, Hanimana Ti is vagytok iwiw-en? A többieket már megtaláltam. :) Füles, Neked lefotóztam az egyetemi tablóképem, majd oda fel is teszem, ha lesz időm.

Nem tudom, mikor tudok majd jönni, megígértem anyumnak, hogy meghidetem egy csomó romantikus könyvét a teszvesz-en. Biztos sok időt elvesz, mire felrakosgatom őket. Esténként meg a férjemé a gép, próbálja megtervezni az öntözőrendszert. Nem könnyű...
De azért jövök!

Szilpa, Kende séró jó lett! A kis szerencsejátékos! :lol:

Ed, nagyon klassz sportokat űztök! Bátor vagy!

Lilla, mi lett Roncsi pisi-eredménye? Remélem, már jól van!

Ádámnál a 15 hós oltás után nem volt semmi gond. Anna ápr. 17-re van előjegyezve.

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem pályázok a legálmosabb anyuka címre  Emmucnak az utóbbi három hétben csak foga jött ki  Alig alszunk valamit, fél óránként ébred szegénykém, ezért nappal is fáradt, meg persze nyűgös. Ezt leszámítva jól vagyunk. Hihetetlen gyorsan okosodik, aminek már az árnyoldalával is szembesülök, mert elmegy a végsőkig minden téren. Leginkább az evés körüli cirkusszal tud kiakasztani. Nem akarja engedni, hogy én etessem, önállóan próbálkozik, de nem jár túl sok sikerrel.
Voltunk dokinál szuri miatt (meningococcus), le is mérték, és kiderült, hogy az elmúlt három hónapban nem hízott semmit, csak nőtt. Most 8.600 g, 78 cm.

Nagyon édesek a gyerkőcök 

Ed!
Megy a drukk, hogy megkapjátok a hitelt!!!

Lilla!
Sajnálom, hogy férjednek nem jött össze az állás.
Roncsi nagyon édes lehet, ahogy felesel. Emma is ki szokott osztani elég rendesen, persze csak gagyogva, de az arckifejezésén látszik, hogy igenis komolyan gondolja 
Durva a kórházas történet  örülök, hogy rendbe jött Roncsi.

Diverse!
Emma ínye szinte folyamatos gyulladásban van, meg van duzzadva, és sárgás színű, de van, amikor sötét lila színű, ekkor gondolom bevérzik. Nem minden gyereket visel meg ennyire a fogzás. Szerencsére már csak kilenc van hátra.

Boeske 

Szilpa!
Még én is belefáradtam a nyüzsis hétvégédbe 
Kende jópofi lehet, hogy szaladgál 

Kép
dzsú
 
 


Ezt gyorsan, amíg még van netem:

MAKI ELINDULT!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :D :D :D :) :) :) :P :P :P 8) 8) 8) :wink: :wink: :wink:

Kép Kép Kép Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Sziasztok!

Ed!
Attól még Barának is csinálhattok ilyen hajat!! :)
Kende szerencsére nagyon jól tűri a hajazást. Megül nyugton, és várja az eredményt. :D Akkor kezd mozgolódni, ha érzi, hogy már nem piszkáljuk a fejét. Ugyanez van a fülével. Szépen hagyja kitörölni, tisztítani. :) Ennek nagyon örülök.
De édes Bara, ahogy orral előre csúszik le!! :D :D :D Nem féltek, hogy az alján orra esik??

Ludmilla!
Nagyon irigykedem ilyenkor a kertes házra!! :)
Ki lehet engedni a saját udvarra a manót, hagy fedezze fel a természetet!! :D :D Ez olyan jó!!
Köszi. :oops:
Majd a linket beírhatnád, ahova a teszed fel a könyveket. Hátha tudunk majd bótóóóni! :roll: :wink:

Dzsú!
Sajnálom, hogy 3 hete nem nagyon alszotok! :( Persze a nyügizést is! :( :( Remélem, hamar előbújnak a bűnös fogacskák, és bepótoljátok a pihenést!! :D :D :D Már csak 9? A húszig?? Az igen!! :) Nekünk még csak 4 van kint! Már előre félek, ha egyszerre indulnak be, mi lesz itt!!!!!! :( :(
Szép méreteitek vannak!! :) Régen láttam képet Emmáról. Nem raksz fel?


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Márknak is most jön a 12. foga.

Velünk most semmi különös nincs. Sokat sétálunk, járunk csiri-biri muzsikára.
Zajik a házbővítés, szárad a vakolat. Nyár végén valószínűleg átköltözhetünk.
Tegnap elkezdtem tanulni. Így, hogy nincs pocakbaba, ezt a félévet még végig kell csinálnom az egyetemen.
Na és persze várom, hogy jöjjön a nyár, és újra próbálkozhassunk.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Szilpa!
Még sosem linkeltem semmit be, de azért megpróbálom, hátha...:
http://www.teszvesz.hu/show_user.php?search=bk_kriszta

De ez még csak néhány könyv, anyunak több100 db-os készlete gyűlt össze, amit most már helyszűke miatt el szeretne adni. De azért nem csak ilyet olvas!!! :oops: :lol:

Gratulálok Kendének a járáshoz! Láttam az iwiw-en is a hírt! :lol:
Tényleg jó a kertes ház, de most még a nagyon munkás és pénznyelő feladatoknál tartunk (mármint a kerttel). De hát valamit valamiért! Egyszer biztos elkészül... :lol:

Boeske!
Hipp-hopp itt lesz a nyár! :)
Milyen a csiri-biri muzsika? Nálunk csiri-biri torna van, gondoltam már rá, hogy egyszer megnézzük. Csak olyan messze van a városközpont (45 perc gyalog). :cry: Így jár, aki kiköltözik kertesházba! :lol: De most, hogy jó idő van, lehet, hogy elsétálunk egyszer.

Anna is már 9 fogú, kint van az első őrlője. Biztos jön a többi is, mert iszonyúan folyik a nyála.

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Szilpa!
Sikerült a link! (nem is tudtam, hogy ez ilyen egyszerű :oops: ) A felhasználó összes aukciójára kell még rákattintani. Vagy most, hogy ilyen profi lettem, azt is belinkelem. :lol:
http://www.teszvesz.hu/show_user_auctions.php?uid=6825324

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Bara már a játszón is sétál. :lol: Még csak néhány lépésnél tart, sokat mászik még, de egyre ügyesebb. Keres magának egy babakocsit, azt tolja és száguldozik. :lol: A motorozás is elkezdődött. :lol: Szépen lassan halad azzal is.
Továbbra is felmászik mindenre. :wink:

Ház: megkaptuk a hitelt :lol: , utalták a pénzt, az utolsó simítások a jövő hétre esnek, akkor fogjuk megkapni a kulcsokat. Nagyon boldogok vagyunk. :lol: A költözés nem ma lesz, néhány év múlva, sok a felújítandó dolog, kevés a pénz. Munkát is kell ott találnunk. 3 város (Ajka, Pápa, Veszprém) van a környéken, reménykedünk, hogy találunk valamit. A lényeg, hogy lesz egy házunk! :lol:
A ház egyébként Németbányán van egy icipici faluban, nemrég nyaraltunk ott, nagyon megtetszett a környék és a ház is. Mázli, hogy kaptunk hitelt, nem gondoltam volna. Hirtelen jött minden...csak akkor hiszem el, ha már ott leszünk a jövő hét végén. :lol:
itt egy kép a házról:
Kép

Szilpa, Bara 2. gyerek. :wink: Amúgy ott vagyok, figyelek, de nem vagyok az az aggódós típus. :wink: Alakul Bara haja is. :wink:

Boeske, jó tanulást! Aztán hajrá!

Dzú, igen, az evés. :lol: Nekem az a mázlim, hogy Bara éhenkórász, rengeteget eszik, így kevés neki az, amit nagy nehezen a szájába töm. Így elfogadja a segítséget is.

Ludmilla, mi is járunk ovielőkészítő játszóba, van torna is, de most, hogy itt a jóidő, nem mentünk el. Inkább a játszóra megyünk. Most rengeteg a gyerek a jóidőben. Amúgy nekem tetszik a torna, sok érdekes feladat van.

Bara is fogzik, éjszaka gyakran sír. :? Remélem hamar kibújik a bűnös fog.

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Ludmilla!

Épp ma voltunk csiri-biri tornán is. Hát, az jóval pörgősebb, mint a muzsika. Megpróbálom címszavakban összeszedni, mik voltak:
körbe sétálás zenére, versenyfutás és -mászás, buborékkergetés, sok-sok mondóka, gyerekgörgetés színes ejtőernyőben, labdázás, csúszkálás-mászkálás, alagútmászás, mérleghinta, egyensúlyozós játékok.
Jól el is fáradtunk. Sajna nem túl olcsó, 1200 Ft, de van testvérkedvezmény, meg bérlet is (úgy csak 9800 Ft/10 alkalom).
Érdemes megnézni.
Nekünk a muzsikára van bérletünk, de néha megyünk majd tornára is.

Ed!
Tetszik a házatok.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szilpa!
Gratulálok Kendének!

Ed!
Nagyon jó házatok lesz, örülök, hogy megkaptátok a hitelt.

Kibújt Emmuc 12. foga is, és lehet, hogy a 13. is. Nem engedi, hogy a szájába nyúljak, így nem könnyű megállapítani.

Mi is sokat járunk játszótérre, Emma nagyon szeret homokozni. Nagyon irigy még mindig, hatalmasat ordít, ha valaki az ő cuccához ér, így a bátortalanabbakat kiválóan el tudja ijeszteni :)

Kép

Kép

Kép

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!

Bocs az eltűnésért, de okulok délutánonként! Nincs is időm a gép elé ülni! A héten hétfő, kedd, szerda volt oktatásom ( kresz ) , este 5-8-ig!( még 2 hét, aztán vizsgázom, utána meg a vezetés, ami még jó sok időmet elveszi majd! ) Még jó, hogy apa szabin van, így visz és este hoz kocsival, így gyorsabb, és még pont itt vagyok fürire.
Mikor hazaérek, Felkapom Geryt, annyira örül, hogy majd kiesik a kezemből, úgy rugkapál, sikít, puszil ezerrel, ami olyan tátott szájú nyálazás inkább, de imádni való, és érezhetően szorít és örül, hogy végre otthon vagyok!! Olyan jól esik! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Már van 12 foga, szaladgálni is kezd már, egyre gyorsabb léptekben halad, főleg ha rosszat csinál!!!!!!!
Remélem mindenki jól van, Mi imádjuk ezt a csodálatos időjárást!!!
Rakok pár képet!

Kupleráj Gery módra, nagyszobára és hálószobára egyaránt kiterjesztve!!!!! ( pár másodperces munka számára! :? :? )
Kép Kép

Az elkövetőőőő :
Kép ( ördögpalántaaaaa... )
Kép

Mintagyerek, teljes ártatlansággal!!!!!!!! :wink: :roll:
Kép

És még egyéb képek Gerusról :
Kép Kép Kép

És végül a nővéremékkel :

Kép :lol: :lol: :lol:

Puszikaaaa!!!!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Végre van egy kis időm írni.

Sajnos Roncsi két hete pénteken megint belázasodott este, a szitu ugyanaz volt, mint egy hete. A lázát megint nem tudtuk sehogyan levinni, úgyhogy mentünk vissza a kórházba. A kórházban csak estére egy algopirin injekcióval tudták 38 alá nyomni a lázát, szegénykém egész nap csak pihegett, se enni, se inni nem akart, nagyon ijesztő volt az állapota. A pisijében most találtak baktériumot, úgyhogy elkezdték az antibiotikum kúrát. Megállapították, hogy húgyúti gyulladása van, ami bakteriális fertőzés, és mindig visszafertőződött, ha elmúlt neki, mivel korábban nem kapott antibiotikumot. Ráadásul a vesetágulata még hajlamossá is teszi erre, úgyhogy a jövőben minden láznál nem vizelettenyésztést kérünk (mert a sima vizeletvizsgálat nem mutatta ki a baktériumot). Igy telt a 31. szülinapom, asszem nem fogom soha elfelejteni, hogy az ünneplés helyett kórházban voltunk. Az antibiotikum hatására már másnap jobban volt Roni, bár hétfőig még volt azért láza. Szegénykém megint kapott kanült a kezébe, de most sínt raktak a karjára, úgyhogy még kevésbé tudta a kezét használni. Ennek ellenére egész ügyesen tudta mozgatni, bár olyan volt mint egy kis félkarú rabló.

Kedden jöhettünk haza, de reggel és este vissza kellett mennünk az antibiotikum injekcióért. Jól elfáradtunk, mert reggel 6-kor keltünk, 7-kor indulás, 1-1 1/2 óra utazás a kórházhoz, aztán engem kiraktak a férjemék a munkahelyemen. Meló, aztán 5-re jöttek értem, megint 1-1 ½ óra utazás a kórházba, aztán 7 – fél 8 felé értünk haza. Ez ment hétfőig, akkor minden leletünk negatív lett, úgyhogy most másfajta antibiotikum szirupot iszik reggel-este, hétfőn pedig megint megyünk vizeletet leadni, meg hasi UH-ra és a nefrológiára, ahol alaposan megvizsgálják a vesetágulatát. Igy hétfőn szabin leszek.

Hab a tortán, hogy a kórházban meg is fázott, csúnyán köhögött, bár most már egész jól van, már csak néha kell az orrát porszívózni. Remélem ezzel az antibiotikum kúrával sikerül megszabadulnuk ettől a nyamvadt baktériumtól, de legalább tudjuk, hogy mire kell odafigyelnünk. Azt mondják, hogy ha majd már nem kell a pelus, akkor a probléma meg fog szűnni, mert a pelusból megy a baktérium a húgycsatornájába.

A kórházban hétvégén megint egyedül voltunk a szobában, a kiságyát pedig összetoltuk az enyémmel, így nyugodtabban aludt a sajátjában. Hétfőn egy 3 éves kislány meg az anyukája lakott velünk, de nagyon rendesek voltak, a lányokat együtt altattuk, meg szinte alig voltak a szobában, úgyhogy nem volt sok gond velük. A nővérek baromi kedvesek voltak, pedig a mai körülmények között, amit itt kórházreform címén művelnek, nekem biztos nem lenne kedvem mosolyogni.

Képzeljétek mentem a háziorvosomhoz (mert betegszabin voltam), és mesélte, hogy nagy hazugság, hogy a 300 Ft náluk marad, mert az asszisztense minden délben megy elszámolni a pénzzel meg a nyugtákkal és az önkormányzat meg küldi tovább a pénzt a nagy kalapba. Szóval ennyit a nagy helyi fejlesztésekről, bár szerintem már akkor is hazudik, ha csak kérdez valamit ez a görény társaság.

De a lényeg, hogy Roncsi most már jól van szerencsére, kibújt tegnap a 3. foga, és hamarosan jön a 4. is fent. Emiatt éjszaka elég nyugtalan, 2 körül átkéredzkedik hozzánk, és óránként iszik, meg forgolódik. De ez legyen az előzmények után a legnagyobb problémánk. Most próbáljuk visszaszoktatni, hogy használja a jobb kezét is, mert több mint egy hétig csak a bal kezével csinált mindent. Teljesen felszabadult, hogy lekerült a kanül a kezéről, végigmászta az egész lakást örömében.

Nagyon vártam már ezt a hosszú hétvégét, annyira elfáradtam. Mondjuk ma azért nagytakarítottunk, mert az utóbbi időben elég nagy kupleráj volt itthon. De nagyon élveztük ezt a szép időt, remélem marad ez a gyönyörű napsütés, jó nagyot sétáltunk, holnapután meg szalonnát akarunk sütni a barátokkal (délután, míg meleg van, hogy a kicsik is élvezzék).

Szilpa, nagyon édesek a focimezes, meg az irokézfrizurás képek Kendéről. Mi a férjemmel a F1-et szeretjük nagyon, jól összefertőzött vele, mert eleinte csak röhögtem rajta hogy izgul, most meg izgulok vele, úgyhogy várom már a hétvégét, hogy induljon a szezon. Bár amióta Montoya nincs, vesztett a varázsából, mert nagy Montoya drukker voltam. Kétszer voltunk a Hungaroringen is, megyünk majd, ha Roncsi nagyobb lesz hármasban is. A férjem nagy BMW fan, a lakásunk tele van modell autókkal, így Roncsi rendszeresen szereli őket.

Gratulálok az első lépésekhez!

A virslit Roni is nagyon szereti, ma is azt evett vacsorára. Szegénykém a kórház alatt fogyott 300 g-ot, de ezt 3 nap alatt vissza is hízta, jelenleg 7740 g-ot nyom (pont itt van a barátaink mérlege, amit néha kölcsönkérünk).

Edina, nem semmi, hogy már mentetek Barával túrázni! Mi maradunk a lightosabb kirándulásoknál. Roni egyelőre álldogál, de menni még nem akar, inkább mászik villámgyorsan. Nem baj, majd eljön mindennek az ideje.

Örülök, hogy összejött a hitel, és sikerül megvalósítani az álmotokat. Bátor dolog, hogy máshol kerestek munkát, én nem biztos, hogy bele mernék vágni.

Sudi, hogy megy a KRESZ? Gery nagyon édi a nagy ártatlan szemeivel. Roni is hasonló kupit csinál egy perc alatt, így érzi jól magát, csak éppen a játékait pakolja szanaszét a nappaliban.

Dzsú, remélem Emmának kijöttek a fogai. Mi még csak 3 fognál tartunk, úgyhogy sajnos a java még hátravan.

Üdv:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok!

Nagyon eltűntem és sajnos most sem tudok visszaolvasni, mert rohannom autót mosni. :) Ricsi ma a nagyszülőknél van apájával, addig én itthon kitakarítottam (rendszeres hétvégi program). :)

A héten alig voltunk a lakásban, olyan szép idő volt/van, hogy folyton sétáltunk, játszótereztünk, levegőn voltunk.

Az éjszakáink katasztrofálisak, vége az átaludt éjjeleknek, Ricsi nem bírja ki ébredés nélkül és soha nem alszik vissza, csak ha átmegyünk egy másik ágyra és mellé fekszem. Nem tudom, mi ez az újítás...

A fotókat megnéztem, nagyon édesek a babák!!! Később elolvasok mindent.

Most rohanok, még fotót sincs időm feltenni, csak mindenképpen be akartam már köszönni hozzátok! :)

Puszi és napsütéses szép hétvégét mindenkinek!

Opppsz, még nem is írtam, van egy blogom, ahol vannak képek, írások, minden Ricsiféle és más dolog. :)


lepkevar.blog.nlcafe.hu

A linkbeszúrás valamiért nem működik...

Kép

Kép
diverse
 
 


Sziasztok!

Most talán lesz időm összedobni egy komplett hsz-t. :)

Elolvastam mindent, látom, hogy vannak változások, ügyesednek a babák!

Szilpa, hatalmas gratula Kendének a járáshoz!!! Mi még nem tartunk itt, de már nagyon várom. :) A fotók is nagyon jók, édes lett az új punkfrizura! Ricsinek is most vágtuk le a haját 1-2 hete, de még nem ilyen vagány "kétméretűre" :), hanem egyszreűen 7 mm-es mindenhol. Nyárra viszont én is hasonlót tervezek. :)

Szilpa, ha nem gond, légyszi küldd el nekem is azt a levelet!! Elméletileg fent vagyok a téli babás lev. listán, de még nem kaptam semmit. Ha el tudod küldeni, nagyon köszönöm!!

A 15 hós oltásról én is összeolvastam minden rosszat, de állítólag tényleg változott az oltóanyag. Mi holnaphoz 2 hétre megyünk, kicsit azért tartok tőle...

Lilla, remélem, hogy Roncsi azóta teljesen meggyógyult! Szegénykém, húgyúti gyulladás, az még felnőttként is borzasztó... :( Hatalmas káosz van az eü-ben, csak orvoshoz ne kelljen menni soha... A fülészettel nekem sincs túl jó tapasztalatom, remélem, jó sokáig a kórháznak a közelébe sem kell mennünk. Még nem tudom, hogy mikor megyek vissza dolgozni, ez nálam hetente változik. :) Sőt, azt sem tudom, hogy hova. Ha rajtam múlna, akkor lehet, hogy bevállalnék most még egy babát, de a drága párom egyelőre teljesen elzárkózik előle, erőltetni pedig nem akarom. Lehet, hogy igaza van és jobb lesz később, de az is lehet, hogy nem.

Ludmilla, nálunk is sláger most a kavicsszopogatás és földevés. :) Hétvégén a nagyszülőknél folyton szedtük ki a kavicsokat a kezéből, némelyik jóóó nyálas volt már. :) Most még a bogarak is nagyon tetszemek neki, egyik nap fogtunk egy katicát, akkorákat sikongott neki, hogy csak nevetni lehetett rajta. :) Ebben a jó időben (nem a mai...) legszívesebben mindig kint lennénk.

Dzsú, nagyon megértelek, szerintem nálunk is a fogak jönnek, vagy nem tudom, de minden éjjel többször sírva ébred és csak velem alszik vissza. Az evés sem mindig egyszerű, önállósítja magát, ma épp a hűtőajtót próbálta kifeszegetni és elégedetlenkedett, mert nem sikerült. :) Mintha éheztetnénk szegény gyereket, pedig naponta nem 5x, hanem ált 7x eszik! :)

Boeske, a 12 fog nem semmi!! :) Jó lenne már ott tartani. Örülök, hogy ilyen pozitívan látod a dolgokat, jó olvasni!!

Sudi nektek is 12 fog!! De jó! Nagyon édesek a képek is, örülök, hogy nem csak én vagyok ilyen fotómániás. :) Én is eltűntem, nem csak te... :oops: :oops: :oops:

Ed, nagyon tetszik a barlangos kép, azok a meglepett babaszemek!! :) Nagyon jó! Megnéztem a linket is, jó, hogy ilyen sokat kirándultok, biztos nagy élmény a gyerköcöknek is. Már alig várom az igazi tavaszt és a nyarat!

Ha valakit nem találtam meg az iwiw-en, sikítson! :) Hanimanát nem, azt tudom. Remélem, legközelebb csupa jó hírt ír... Szorítok neki!

Most képek, mert a párom hazajött ebédelni! (szívecskés smiley) :)

Puszi mindenkinek!!






Kép

Kép
diverse
 
 


Látom, pörög a fórum! :)

Ma mondta a védőnő, hogy nem módosították a 15 hós oltást... :( A 7-10. napn lázra lehet számítani. :(

Kép

Kép
diverse
 
 


Sziasztok!

Ma megkapta nálunk is mindkét gyerek az oltást, Kincső hős volt (3 éves), csak egy picit sírt. Bara (agyhártyagyulladás elleni) már jobban nyafogott, de érthető.
Bara 84 cm, 10.8kg.
Kincső 15kg , a magasságát nem mértem.

Bara egyre ügyesebben megy, ha siet, vagy akadály van előtte, akkor még mászik. Imád motorozni, már futnom kell utána.

Holnap megyünk Pápára, aztán Németbányára a házhoz. Terepszemle. Mit vittek el az öregek, mi maradt, mit kell sos beszereznünk. A szomszédék már készítik a pálinkáspoharakat - ünneplés lesz. Olyan jó, hogy 3 napig ott leszünk!

Bocsi, de most csak ennyit voltam képes bepötyögni, jó hétvégét mindenkinek! Hétfőn jövök - remélem.

15 hó oltás: pöttyökre is lehet számítani. Állítólag ritka, de én nem úgy hallottam más anyukáktól. Bara 4 hét múlva kapja meg. Hát...

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Egyszerűen nincs annyi időm, hogy idáig is eljussak. De lassan megpróbálom összeszedni magam.
Addig is bevezetésképpen képek.

Szokásomhoz híven sok lesz. :)


Nem tudom, anya miért nem szereti, ha a függönnyel játszom??? :roll:
Kép

Reggeli után reggeli 8) az ágyban, pizsamában.
Kép

Hehe, úgysem mutizom meg a makimat!
Kép

Amikor rászóltam, hogy vegye el a kezét, mert látni akarom a makit a Makin, akkor komolyba vágta magát:
Kép

Két etetőszékes jókedvű:
Kép Kép

Persze közben fújja szél a fákat...
Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Második sorozat:

De jó, süt a nap, sétálunk (az új Thomas felsőmben 8) , ezer hála Dodo-nak :) ):
Kép

Mehetünk pancsizni:
Kép

Apával az évadnyitó sütögetésen. :D Szép az idő, trállálá 8) 8) , rügyeznek a fák, sállálá 8) 8) , a háttérben pisil egy haverunk :shock: , pfúúúj :( :lol: (persze, hogy csak a gépre feltöltéskor vettük észre :? )
Kép

Anya! Segítek takarítani!! :D
Kép

Kinevetem a világot:
Kép

Ugye milyen szellemes vagyok anya pizsifelsőjében? húúúúúúúú :shock:
Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Ízelítőül itt van még pár Kende videó:

Nyuszijárás:
http://videa.hu/play.php?v=c4Cor6OTzOFW8au8

Ivászat:
http://videa.hu/play.php?v=Z9V3OVvDJ8DOb8UZ

Labdaterelés:
http://videa.hu/play.php?v=Ddc4q5Dw2V4pwMQv

Mamafuttatás:
http://videa.hu/play.php?v=V2B3I2U33CU1doC0

A többi a honlapján :D


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntünk, de nagyon sok minden történt velünk és kedvem sem volt nagyon írni.

Először a jó hírek! Marci elindult március 9-én. Egyszercsak este feláltt, nekilódult és azóta meg sem áll! :lol:
Nagyon édes.

Na és mond már szavakat is: tütü, vau-vau, apa, lámpa
A lámpa különösen kedves számára. Azt óránként egyszer legalább megmutatja és mondja :-)

Sajnos történt egy kis baleset is: Marcinak letört a jobb egyes fogából egy kis darabka, úgyhogy még a fogorvost is meglátogattuk. Kicsit lecsiszolták neki, mert nagyon éles volt a széle, de szerencsére komolyabb baj nem történt. Mivel egyenesen tört, így annyira nem feltünő, csak kicsit rövidebb az a fogacska! Pedig mennyit küzdöttünk érte!

Utolsó rossz hírem, hogy meglátogatott bennünk a gólya, de hiába kopogtatott kistesó nem tudott elég erősen kapaszkodni, így a 6. héten érzékeny búcsút vettünk tőle.

Hát ennyi történt dióhéjban.

Ludmilla! Én is fenn vagyok iwiwen. priviben elküldöm a nevem.

Sudi, Dzsú, Szilpa! Nagyon édesek a manók!

Üdv Füles

Kép
füles2006
 
 


Füles!

Gratulálok Marcinak az elinduláshoz, meg a beszédhez! :)

Kistesót sajnálom, én is így jártam nemrég, tudom, mit érzel. :cry:

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 



Füles, nagyon sajnálom... :( :( :( Terveztétek/tervezitek a kistesót? Nem emlékszem, hogy írtál volna róla, persze lehet, hogy csak elkerülte a figyelmem. Remélem, mielőbb egy jó hírrel érkezel! Gratula Marcinak a járáshoz! :)

Szilpa, nagyon jók a képek!! :)

Ed, lett valami utóhatása az oltásnak? Remélem, semmi! Mi pont mához egy hétre megyünk, ma kaptuk meg az értesítőt a védőnőtől.

Látom, kicsit akadozik a fórum, remélem, csak a szép tavaszi idő miatt!! :)

Kép

Kép

Kép
diverse
 
 


Sziasztok!

Végre-végre-végre...
36 nappal a műtét után megjött. Már nagyon vártam... :)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Na, épp rendezgettem a Kende képeit meg a videóit. Tudom, nemrég raktam fel, így lehet, hogy most sok leszek. Bocsi.

Szeretem az éneklő kutyusomat
Kép

Hello!
Kép

Hmmm... de fini ez a kolbááász!
Kép

Segítek apának megszerelni a babakocsi kerekét.
Kép

Anyával jókedvűen:
Kép

Már nem félek a porszívótól!
Kép

És még egy kis movie:
Kende mostanában a nyuszijárás után újabb haladási technikát fejlesztett ki. Csak ne kelljen "normálisan" járni. :? :? Lassan beletörődöm, hogy ő már nem fog menni. Majd gurul, mászik, kézen jár, vagy halad, ahogy akar. :lol: :lol: :lol:
Viszont így már olyan gyorsan tud "futni"! Majdnem olyan gyorsan, mint ahogy mi járunk normál tempóban. :roll: Néha még a nézésébe is belefájdul a térdem. :shock:

http://videa.hu/play.php?v=3K4H49p92e17p2mC

Na, most egy ideig ennyi, mert narancssárga az egész oldal már. :oops:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Na, nem is narancssárga az egész oldal, bocsi.
Ez még egy másik hsz-ból maradt véletlen a végén. és így másoltam be. Remélem, lassan már lesz időm jönni, mert már kíváncsi vagyok, mi történik erre felé.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 



Boeske, szorítunk...!!! (drukkoló smiley) :)

Szilpa, megnéztem a videot, ne izgulj. nálunk is van minden, csak önálló két lábon járás nincs. :) A védőnőnk azt mondta, hogy azok a babák indulnak el később, akik a korábbi próbálkozásaik alatt rossz élményt szereztek, pl. megütötték magukat egy-egy lecsüccsenésnél. A szerdai oltásnál azért megnézi a dokibácsi, hogy megnyugodjunk. Utcán már szépen lehet vele sétálni, ha fogom az egyik kezét (leszámítva, hogy minden kutyakakinál meg kell állni és jó megszemlélni). :D

Ricsikém most hajnalban lesz 15 hónapos! (sok-sok szívecskés smiley) :)
diverse
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is, csak mint sejtettem, ez a könyveladás nagyjából fölemészti a gépezésre szánt időmet. De remélem, már nem sokáig!

Füles!
Kistesó:( Remélem, hamarosan Boeskével együtt pocakosodhattok! Mi szorítunk!
iwiw-en megkereslek majd. Igen, Dobondi Évát ismerem, szerintem benn is van az ismerőseim közt.
Marci fog:( Szerencse, hogy nem lett nagyobb baj, de gondolom volt nagy ijedelem!

Szilpa!
Kendéből sosem sok! :P Az utcai képen olyan nagyfiús, hihetetlen!

Ed, sok sikert a házhoz!
:)

Köszönöm mindenkinek a babatornás hsz-eket! :)

Anna is sokat mutogatja a lámpát, meg Ő is mondogat több szót már. Leggyakoribb az oda! Ő nem hajlandó megfogni a kezünket, csak ha lépcsőn kell menni. Imád csúszdázni, meg hintázni, és irtó tudományosan megszemlél minden virágot a kertben. :lol:

Most csak ennyire futotta, majd húsvét után próbálok képekkel jönni: elutazunk barátokkal Kesihakustányba.

Addig is puszi mindenkinek, élvezzétek a tavaszt! :P
:)

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


kesida=Kehida

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Jajj, most hulla vagyok, megpróbálok még visszaolvasni, nem tudom, meddig jutok. Már olyan régóta húzom, de kíváncsi vagyok már rátok.

Azért ezt még előtte elküldöm, nehogy lemaradjon. :wink:

Mi holnap reggel utazunk Gyulára, és csak hétfőn jövünk, ezért küldöm most.

Kellemes húsvéti ünnepeket mindenkinek. Sok vagy kevés (kívánság szerint) locsolót!!!

Kép Kép Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép Kép Kép Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Bocsi, de a smiley-k kimaradnak, mert rohanok. Nemsokára indulunk.

Boeske!
Izgis nyár lesz ez nektek. Kistesóval próbálkozás, költözés. Csupa jó dolog.

Ludmilla!
Köszi.
Fogacskához gratulálok!!

Ed!
Nagyon szuper a ház! Örülök, hogy megkaptátok a hitelt, és indulhat szépen lassan a felújítás.
Gratulálok a játszón sétálgatáshoz, meg a motorozáshoz. Kende még mindig nem akar motorozni. Ha ráül, és tolom (mert azt kéri), akkor is 5 méter után megunja.
Kincső valóban hős volt az oltásnál! Biztos a tesónak akarta megmutatni, hogy ő már milyen nagy.
Szép súlyban vannak. Pont jó.

Dzsú!
Köszi.
Gratulálok a fogacskákhoz!
Nagyon édes a lányod!! Jó képek.

Sudi!
Remélem, hamar túl leszel a Kreszen, és indulhat az izgis vezetés.
Gratula nektek is a fogacskához!
Gery nagyon édes a képeken!!

Lilla!
Sajnálom a betegséget. Remélem, azóta már jól vagytok!
Gratulálok Roncsinak is a fogakhoz!!
Úgy látszik, mindenkinek most indultak be a fogacskái.. Édes méretei vannak.
Köszi.

Diverse!
Sajnálom, hogy elromlottak az éjszakák.

Füles!
A másik fórumon már olvastalak, de itt is gratulálok a járáshoz!!
Tesót sajnálom. De meglátod, eljön majd az ő ideje, és akkor nagyon boldog leszel!
Köszi.
Nagyon édi a katicás kép!



Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Látom, mindenki élvezi a tavaszt, nem nagy itt az élet! De ez így van jól!
Azért egy gyors bejelentkezés: nagyon jól sikerült a húsvéti kiruccanásunk, és Annának a 10. fogat is meghozta a húsvéti nyuszi. :) Nagyon jó volt a szállásunk, és szerintem nem is volt drága, ha valaki Kehidakustányba készül, ajánlom!
Néhány kép:
Kép A fürdőben Ádám végre bemerészkedett a vízbe:

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Lovagi tornát is néztünk Sümegen:
Kép
Ezek pedig a keszthelyi kastélyban készültek: Kép
Kép

További jó tavaszolást mindenkinek! :lol:

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!!!!!

Én is előkerültem, nagyon jók a fenti képek!!! :-))

Kendéről is nagyon jók a fotók, mint mindig!!!!!!! Ahol a kis kutyust fogja az nagyon cuki, ahol meg "süt a nap, sétálunk" az nagyon komoly! ! Milyen ügyesen sétál! KÉZENFOGVA!!! Nálunk ez nem nagyon jön mindig össze az utcán, Gery sokszor kitépi a kezét a kezemből, nagyon önálló akar lenni. Már majdnem rohan! Amúgy mi is élvezzük a jó időt, ahogy tudunk megyünk a szabadba, délelőtt, délután.
Gery beteg is volt egy jó bő hétig, meg Én is. Nátha, torokfájás, úgyhogy az amúgy is ramagy étvágya Gerynek még ramatyabb lett. :? :cry: Most már úgyahogy kezd rendeződni......
Etetőszékes képek is nagyon jók Kendusról!
Tényleg Ti hogy vágtátok le a haját????????
Gerynek is kezd esedékes lenni, de még nagyon töröm a fejem, hogy is kéne...... :?: :?: :?: :idea: :idea: :?: :?: :?:

Ludmilla Ti is nagyon klassz helyen jártatok!
Kehidáról már nagyon sok jót hallottam, szép nagyon! Tervben van.....
Hol volt a szállás és milyen volt, mennyi volt? Én vevő vagyok az infódra!! :lol: :lol:

Diverse!
Nálatok is klasszak a képek, megnéztem a honlapotokat is, NAGGYYON SZUPER!!!!!!!!!! Tök jók a képek, és nagyon tetszik ahogy írsz!!!!! Jóóó olvasni nagyon, csak így tovább, nagyon ügyes vagy!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Boeske! Megy a drukk, a babaprojectre!!!!! Mi van veletek????
A vonalzód a peteérésre utal? Akkor mindent bele ezekben a szép napokban! :wink: :wink: :shock: :lol: :lol:

Füles!
Kistesót sajnálom!
Marcinak nagy gratula a járáshoz!!! Képeket mikor látunk róla?????????????


Ed nektek gratulálok a házhoz! Tök jóóó, biztos nagyon izgi amikor mentek és szépítgetitek a házat, tervezitek mit hogy szeretnétek vele! Nagyon jóó! :-))

Dzsú! Emmáról is aranyosak a képek fent! :-))

Nekem 4-én volt a KRESZ-vizsgám! Sikeresen ledoktoráltam, 0 hibaponttal!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pénteken megyek vezetni!!! Juj de izgi.................. :lol: :lol: :lol: :lol: Amúgy köszi nektek a drukkot!!!!!! :-) :-) :-)

Majd lassan Én is képezek, de most épp egy fotóalbumot állítok össze Gery eddigi képeiről. Már itt volt az ideje. Mindig csak a gépre meg a honlapra töltöttem fel a sok sok képet. Hát van egy pár átnyálazni valóó.................. :roll: :roll: :lol: :lol:
No jók legyetek, üdv mindenkinek!!!!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Ludmilla, de szép helyeken jártatok.
Éljen a 10. fog!

Sudi!
Gratulálok a KRESZ-hez, ritka a hibátlan. (Nekem anno 1 hibám volt.)
Babaprojekt egyelőre szünetel, 3 hónapot kivárunk. Más projektbe kezdtem, Barnát elkezdtem leszoktatni a pelusról. Igazán ideje lenne már.
Ja, meg levágattam a hajam, nem bírtam már vele. (Majdnem a derekamig ért.) Most a vállamig ér csak. Sokkal könnyebb így az élet.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Hello!

Merre jártok?

Tegnap volt az első nap, amit Barnával megúsztunk szárazon. Pelenkát már csak éjszakára kap. Szóval örülök, mert jól haladunk.

Holnap viszem Márkot 15 hós oltásra.
Ludmilla!
Ti már túl vagytok rajta, igaz?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Kicsit nyugi van, gyorsan írok pár sort itt bent a munkahelyemen.

Roncsival még mindig járunk a kórházba, mert egy hónapig antibiotikumot kellett szednie, és hetente nézték a pisijét, hogy van-e benne baktérium. Eddig egész jól alakult minden, a legutóbbi pisijében megint volt baktérium, úgyhogy egy hét kihagyás után újfent antibiotikumot szedünk. Jövő hétfőn megyünk megint a vesedokihoz, majd megmondja, hogy mitévők legyünk.

Közben a hasi UH-on kiderült, hogy nem csak vesetágulatunk van, hanem húgycsőtágulata is, ami visszaáramlást okozhat. Ezért havonta kell vesedokihoz mennünk kontrollra, úgyhogy nem unatkozunk.

Szerencsére Roncsi jókedvű, és egész jól viseli a macerálást. Tegnap elkezdett magától megtenni pár lépést, nagyon örültünk neki. Már néha próbálkozott egy-egy lépéssel, de tegnap este 4-et is lépett, és látszott, hogy rém büszke magára. Nagyon édi volt.

A kajával továbbra is hadilábon áll, bár kórház után 3 hét alatt 700 g-ot hízott, így már átléptük a bűvös 8 kg-os határt. Mostanában vannak olyan napok, hogy tényleg csak pár falatot eszik, bár valószínűleg azért, mert jön az 5. foga. A kajálás egyébként tiszta akrobata mutatvány nála, mert nem hajlandó megülni a székben, folyton feláll benne, én meg frászt kapok, hogy kiesik belőle.

A foga miatt az éjszakáink is az utóbbi időben elég pocsékak. 9-től alszik kb. éjfélig egybe, aztán tutul, és átviszem magunkhoz. Aztán max. 2 órát alszik egyben, és tutul, ha felébred. Aztán kb. 6-tól kezdve negyedóránként kelteget, úgyhogy mostanában úgy nézek ki, mint egy zombi.

Olyan gyönyörű idő van, fáj a szívem, hogy itt kell ülnöm az irodában. Amióta ilyen szépen süt a nap, megpróbálok egy kicsit előbb lelépni a munkából, hogy tudjak menni én is sétálni Ronival. A hétvégét pedig kint töltjük a kertben, Roni most fedezi fel igazából a kinti világot. Nagyon tetszik neki a homokozó, a barátainknál volt, úgyhogy hamarosan mi is csinálunk neki egyet otthon.

Diverse, nálunk is Roni mindent a szájába venne, időnként úgy kell kikommandózni belőle az apró kavicsokat meg egyebeket, pedig nagyon figyelek rá, hogy mit művel.

Ed, mi újság a házzal?

Füles, sajnálom a kistesót, remélem sikerül hamar összeszedned magad.

Ludmilla, a fények Roninak is nagyon tetszenek. Nagyon jók lettek a tavaszolós fotók. Mi is voltunk tavaly ősszel Sümegen. A várat nagyon jól megcsinálták, gondolom főleg Ádám élvezte már a különféle programokat. Mi is szeretnénk majd Roncsit megint elvinni, amikor már idősebb lesz, és élvezni fogja az eseményeket.

Sudi, gratulálok a hibátlan vizsgához!

Boeske, gratula az első pisimentes éjszakához Barnának! Mi volt az oltáson?

Csatoltam pár fotót is a kisasszonyról.

Üdv:

Lilla

Kép Kép Kép Kép

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 




Sziasztok!

Én is eltűntem egy ideje... :oops: Kihasználjuk ezt a szép időt, délelőtt játszóterezünk itt az udvaron, délután pedig mindig sétálni megyünk.

Ricsi tegnap megtette az első önálló lépéset (5-6-7 lépést). Ennél többet még nem megy, sőt azóta nem is nagyon gyakorolja, csak ha kedve van, de én már ennek is nagyon örülök! :)

A ti babáitok mennyit beszélnek? Ricsi szinte semmi érthetőt, nem érthetőt viszont annál többet. :) :) :) Próbálok idézni tőle: bababa-bababa-ejdejdejábűűűgegege. No, szóval valami ilyesmi. :) Ha macit lát, akkor mondja, hogy bummbumm, békánál, hogy beggege, kutyánál, hogy vvváu. Azt látom, hogy mindent megért, ha mondom, hogy megyünk sétálni, akkor hozza a cipőit, beazonosítja a játékokat, plüssállatokat, használati tárgyakat, személyeket, csak hát nem beszél a drágám. :) Ha megkérdezem, hogy hol a kaka, akkor vigyorogva csapkodja magán a pelenkát - ha van kaka, ha nincs. Próbálom tanítgatni, hogy "szóljon", ha tele a pelus, de ez eddig még nem sikerült.

Boeske, kitartást a szobatisztaságra neveléshez! Örülök, hogy jól haladtok! :)

Ludmilla, mi is 10 fognál tartunk, egyszerre jött a két felső kisőrlő... :shock: Volt is pár álmatlan éjszakánk!

Sudi, köszi a blogos dicséretet, nagyon kedves vagy!! :) A 0 hibaponthoz nagy gratula, remélem, a vezetés többi része is csak ennyi nehézséget fog okozni!! :) :)

Szilpa, milyen volt Gyulán? Hol voltatok? Sajnálom, hogy csak most olvastam, mert mi itt lakunk a szomszédságában, akár találkozhattunk is volna!! Hmmm, de kár...

Lilla, akkor Roncsi és Ricsi egy napon indultak el! :D :D :D Sajnálom a kórházas dolgokat, remélem, mielőbb vége lesz és Roncsi teljesen meggyógyul!! Az ájszaák nálunk is így alakultak, amíg jöttek a fogacskák. Nem egyszerű... Most már újra minden a régi - a következő fogacská(k)ig. :shock:

Holnap lesz 2 hete, hogy megkaptuk a 15 hós oltást, szerencsére nálunk nem lett semmi következménye. Pontosabban egy kis hőemelkedés volt a szurit követő héten, de nem volt vészes, popsiban mérve 37,8. Nagyon féltem tőle, de szerencsére megúsztuk ennyivel. Remélem, egyik babának sem lesz ennél több problémája!!

A képek nagyon jók, babákat már nem is látok sehol, csak csinos kis csajokat és pasikat! :D :D :D

No, Ricsikém közben felébredt a délutáni alvásból (még mindig 2x alszik egy nap), így fotókat most nem csatolok, a blogban van bőven, ha valakit érdekel. :)


http://lepkevar.blog.nlcafe.hu

Puszi mindenkinek és kellemes tavaszolást! :) A topicot azért ne hagyjuk kihalni!! :D

diverse
 
 


Sziasztok!

Sudi!
Itt megnézheted, hol laktunk: www.vandorbab.hu. 3 éjszakai szállás + 3 nap félpanziós ellátás négyünknek kb. 42000 Ft volt.
Gratulálok a KRESZ-hez, és élvezetes vezetést kívánok! :)

Lilla!
Roncsinak még mindig jobbulást! Ez a vesebetegség fránya dolog, öcsémék is több, mint 1 évig hordták a kisfiukat orvoshoz. Ősszel jön náluk a kistesó, remélem, nála nem lesz ilyesmi!
Anniyra aranyos Roncsi a hatalmas szemeivel!!! :) :P

Boeske!
Anna tegnap kapta az oltást, meg se mukkant! :) Bezzeg az nem tetszett, amikor a dokinéni a szájába kukucskált volna be! :lol:
Gratula Barnának, fog ez menni!
Múltkor írtad a hajvágást: néztem korábban az iwiw-es képen, hogy milyen hosszú a hajad. Nem is értettem, hogy bírsz vele- ezek szerint nehezen. Én a praktikum kedvéért lassan már katonafrizurát hordok! :lol:

Diverse!
Ricsinek is gratula az önálló járáshoz! :P
Anna sem beszél sokat: baba, apa, anya, Ádám, pápá, mama, brumbrum, oda, meg még néhány állathang. Ádám sokkal többet beszélt ilyen idősen, de hát nem egyformák!

Tegnapi mérés: Anna 10,1 kg és 76,5 cm.
Csak suttogva írom, de az én gyerekeim úgy alszanak mostanában, mint a kisangyal! Mit mondjak, nem esik rosszul! :D Annát még az őrlők kibújása sem viselte meg eddig.

Ma este barátnőimmel vacsizni megyünk: itthon van az a barátnőnk, aki Franciaországban él és végre összejövünk négyesben (nem sűrűn fordul elő mostanság). Délután és este Apáé a pálya itthon!

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!!!!

Jó, hogy írtatok pár sort.
Mi el vagyunk havazva.
Gerynek hétvégén volt a 3 napos láza, gondolhatjátok... :cry:
39 főlé ment a láza, volt hűtő-fürdő is, meg kúp meg nurofen. A Nurofen nagyon jóó, pikk-pakk levitte a lázat a kúppal szemben!
Bár ne kelljen senkinek!

Roncsinak jobbulást, nem egyszerű ez a vesés baj. Szegénykém!!

Ludmilla köszi az infót, meg fogom nézni, nagyon jó ára van, amit írtál!!
Megyeget a vezetés is, jövő szerdán vizsgázom kis rutinból. Az oktatóm már mára akarta volna, de mondtam neki, azért még rámfér a gyakorlás. Amúgy nagyon meg van elégedve velem! Szerinte jó érzékem van a vezetéshez!
Mindig úgy jövünk-megyünk a tanpályára Csepelre, hogy én ülök a volánnál, kormányzok, Attilla meg vált és pedálozik. Tiszta jóó, mondtam neki, nekem ilyen autó kéne, ahol csak kormányozni kell! :lol: :lol: :lol:

Diverse!
Pont ma beszélgettem egy kismamával arról, hogy mennyit beszélnek a gyerkek. Az Ő kisfia 4 hóval idősebb Gerytől és semmit se beszél. Szóval nincs lemaradva szerintem egyik gyerek sem, ez nagyon eltérő, hogy ki mikor beszél. Gery is csak pár szót mond, leginkább mutogat mindenre! Ha macskát lát, akkor nagyon szépen mondja, hogy tszisza! :lol: :lol:
És a NE is nagyon megy, pl a kajára ha már nem kell vagy az italra.
A szia is eléggé kivehető a ki mondókájából.
Viszont érteni már sokkal jobban érti amiket mondunk neki! Ha kérem, hogy hozzon valamit, akkor hozza!!!! :shock:
Vagy azt is megtanulta, hogy anya azt szereti, ha a wc ajtó csukva van, így Gery ha meglátja, hogy nyitva maradna, akkor szó szerint rohan és csapja be az ajtót! Be..arás!!!! :lol: :lol: :lol:

Roncsi is nagyon édes a képeken!!! :lol: :lol:

Boeske láttam az iwiw-en van egy közös ismreősünk! Bernáth Bernadett! Nekem oszitársam volt szakköziben!

Mi pénteken megyünk a dokihoz a 15 hós oltásra, bár a mostani betegsége miatt, lehet hogy eltolják, nem tudom.
Az étvágya most kezd visszatérni Gerynek.

Nos akkor egy pár kép, már rég raktam fel.
Nem lesz kevés, sorry!! :oops: :oops:

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Ja és hétfőn voltunk fodrásznál is, úgyhogy ez a kis kunkori hajacska nincs már, géppel le lett tolva majdnem nullásra Gery haja. Kicsit sajnálom, most olyan komolyabb lett így az arca. De egy jó adag göndör tincset eltettem magamnak! :lol: :lol: :lol:
Egész jól viselte a procedúrát, állva csináltuk, hamar megvolt a nyírás... :lol: :lol: :lol: :lol:

No ennyi voltam, szép napot mindenkinek!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Na, Márk is túlesett az oltáson. Nem tudom, ezért nem akar-e aludni, de ma még nem aludt, és ellenáll minden altatási kísérletnek. :(

Barna meg már pelenka nélkül aludt éjszaka. :)
Még mindig nem hiszem el, hogy ilyen jól megy ez a szobatisztaság. Állandóan attól félek, hogy megmakacsolja magát, és újra pelenkázni kell.

Sudi!
Igen én is láttam a közös ismerősünket, egy évvel alattam járt gimiben, meg együtt cserkészkedtünk anno sok-sok évvel ezelőtt.

Lilla!
Mit mondott a vesedoki? Voltatok már nála?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 



Sziasztok!

Csajok, valaki fordítana nekem? Mit jelent pontosan a "hebibebi-bábibűű"? :D :D :D Ricsikém ezt hajtogatja egész nap és ha épp nem reagálok rá, akkor már ordítva közli ugyanezt! :D :D :D Ezen kívül most mindenki "mamma". :D :D :D

Lumilla, remélem jól fog sikerülni a barátnős vacsi! Mi havonta egyszer, péntek este találkozuk a csajokkal egy étteremben vagy kávézóban és jókat nosztalgiázunk! :) Szerintem ennyi kell, nekem mindig jól szokott esni. Ricsinek olyankor apás estéi vannak, de általában már alszik. No, azért nem hajnalig megy a húzdmegahajam, legkésőbb 11-re haza szoktam érni. :)

Sudi te drága, milyen kedves tőled, hogy kommenteled a blogomat!!! :) Komolyan, nagyon jól esett, nagyon aranyos vagy, köszi szépen!!

Boeske, gratula a nagyfiadnak!! Szorítunk, hogy így maradjon!! Ricsi sem nagyon aludt az oltás napján, szerintem ő zaklatott volt, mert elég rosszul viselte, hogy lefogták... :(

A fotó nagyon-nagyon jók, öröm nézni ezt a sok gyönyörű gyerkőcöt! :) (Boeske, titeket az iwiw-en szoktalak nézegetni :)

Többiek, merre vagytok? :)

No, egy mai fotót azért beteszek búcsúzóul. :)


Kép
diverse
 
 


Sziasztok!

Újra itt . :lol: :oops:

Bara ma kapta meg a 15 hós oltást, hős volt, alig sírt. :lol: Megmértük: 11,2kg, 80 cm. Picuri kisfiam. :wink:
Du megyünk ortopédiára, a jobb lába egy kicsit kifele áll, megnézetem. Azt mondták, ha elindul, akkor vigyem. Remélem nincs gond vele.
Amúgy nagyon erős a gyerök, mindenhova felmászik a játszón, rengeteget képes gyalogolni, motorozni, du a játszóra már csak a motort visszük, a babakocsit nem. Délelőtt is alig ül a kocsiban, igazából csak a bevásárlás miatt kell. :wink: No meg azért, hogy ne szaladjon ki az autók elé, amíg kiérünk a játszóra. :roll:

Megvan a házunk is, már néhány hétvégét lent töltöttünk. Rengeteg meló lesz vele, de szép lesz, ha egyszer elkészül. Jó kiülni az udvarra, hallgatni amadarak csiripelését, bámulni a szemközti hegyoldalt. :lol:

Diverse, nagyon jók ezek a beszólások. :lol: Bara is mindent megmagaráz, gagyog egész nap, de értelmes szót még nem hallottam tőle. Szerintem ő is később fog elkezdeni beszélni.

Boeske, gratulálunk Barnának a szobatisztasághoz!

Hopp, felébredt... bocsi, megyek, megnézem.

Fotót majd legközelebb teszek fel.

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Bocsi, de eltűntem kicsit. Ki voltam akadva agyilag (még most sem vagyok 100-as), és annyira sem volt türelmem, hogy olvassak. Olyan is nap volt, hogy egyáltalán nem kapcsoltam be a gépet.

Na, akkor bemásolgatom, amiket össze irogattam, hogy mik történtek velünk.

Gyula:
Gyula nagyon szép kis város :) . Tele van felújított parkokkal, mindenhol színes virágok, szépen rendben tartva, szökőkutak (ezektől Kende transzban volt folyamatosan :lol: ). És nincs szemét!!! :shock: 8) 8) Nem lopják el a virágokat! Nagyon szép. A vár környéke is tiszta, rendezett. :) A fürdő-strand is nagy, rendezett, ápolt fűvel, sok medencével (fedett és nyitott is van). Se a város, se a fürdő nem drága hely. (Csak úgy mellékesen: Volt egy "pub", ahol akciós árakon volt a pia :lol: :lol: . Pl vodka, gin, rum 50, cola 40 Ft! :shock: Nem euro! Ezt is muszáj volt lefényképezni, mert senki nem hitte volna el. Ja, és itt a mixek, mint pl bacard-cola, whisky-cola is akciós, 1-t fizet, 2-t kap. :wink: ) Sok szép épület van, és sok mellszobor minden felé. Csend és nyugalom. Pont ami kell. :) Szuper! 8) 8)

Nagyon jó volt Gyula :) . Mindannyian nagyon jól éreztük magunkat. Kende elemében volt, nem lehetett lelőni 8) 8) . Állandóan mehetnéke volt, a szállodai szobában nem brt megmaradni :) . Fürdés után is fogta a kulcsot, és ütötte az ajtót, meg integetett hogy pápá. :shock: Menni akart. :D Folyton pörgött. Feltörölte a rendezvénysátor alját is :D :roll: (pont Gyulai napok voltak vásárral, rendezvényekkel, meg minden ami ilyenkor kell). A fűben nem volt hajlandó mászni, mert nem tetszett neki a fű érintése :shock: , így csak térden állva közlekedett. Bezzeg a porban, trutyiban simán mászott. :( :wink:
A kocsit jól viselte, de hosszú volt az út, a végén már nyűgös volt oda is, vissza is. :roll:
Alvás éjjelente azt hittem, rosszabb lesz, mert idegen hely, meg még van egy készülődő foga is, de aludt mint a bunda. 8) 8) Persze nem csoda, hiszen egész nap mászkáltunk, játszottunk. :) Az első és a harmadik éjjel felkelt 1-2*, de csak alig, a második éjjel pedig végig aludta az éjszakát. :!: 8) És folyamatosan evett. :) Most tuti hízott rendesen. A ruháin is látom, mintha hirtelen kezenének kicsik lenni. :roll: A foga szerencsére pont erre a 4 napra békén hagyta. (Bezzeg hazajövetel utáni kedden már megint volt éjjeli fogműsor. Nagyon fájt neki :( :cry: , alig aludtunk.) De legalább amíg ott voltunk, semmi gond nem volt vele, pedig féltem tőle nagyon. :)
Szóval minden szuper volt. :) Haza sem akartam jönni.
De hazajöttünk. :( :(
És folytatódik minden, ahogy eddig. Apával is. Ez eléggé letört, nem is szeretnék beszélni róla. :evil:

Kendéről:
Kende most épp taknyi. :( Meg picit köhög is. :( A múlt vasárnap délután belázasododtt. Magas, 39 fölötti láza lett, és egész éjjel úgy is maradt. :( :( Semmivel nem tudtuk lehúzni neki. Egyik féle kúp sem használt, kétszer hűtőfürdő (=szomszédok éjjeli felordítása fejhangon :roll: , de pont lesz..om :oops: ) is csak pont annyira volt elég, hogy 38,4-ig lehúzzuk ideiglenesen. :roll: Persze ebből hamar lett újra magas láz. Hívtam az ügyeletet, és a telefonos dokinéni mondott okosat: "húzza le a lázát anyuka!" :shock: :twisted: . Kösz. :shock: Kijöhetne, de úgyis csak olyan szurit tudna adni, amit én kúpban adok, így nem sok értelme. Köszike. :roll: Én már tiszta ideg voltam. :twisted: Hétfő délelőtt is hasonló volt a helyzet. Annyira kivolt szegénykém, hogy a nagyágyról felkelni sem volt hajlandó. :( Két játékot oda vittem, azzal néha játszott. Fura volt, hogy nem dúlja fel a szobát 3 perc alatt. :roll: Délután lementünk a dokinéninkhez, megvizsgálta. Valami vírusfertőzés, és mivel más tünet nincs, nem ad rá gyógyszert sem, csak a lázat kell csillapítani. Ha 3 napig tart, akkor a három napos láz volt a bűnös. Meg ha szerda reggelig nem múlik, akkor vigyünk pisit laborba. Hazafelé még sétáltunk egy órát , mert nagyon szépen sütött a nap. Mire hazaértünk már jól volt annyira, hogy letettem, és ment a labdájáért. :) A láza már csak 38 körül volt. 8) Estére lement hőemire, és éjjel meg már semmi baja nem volt. 8) 8) :) Azóta sincs semmi. Hogy mi volt, és mitől múlt el? :?: Passz. :roll: De a lényeg, hogy jól van, rosszalkodik. :) :) :shock: :) Én meg a falra mászok néha tőle, olyan akaratos, és dacos. :twisted: De inkább ez, mint egy betegség.

Ezen kívül már sokat lépeget. :) Tudjátok, ő volt az, aki már másfél hónapja elindult, de nem akart mégsem menni. Még panaszkodtam is. Na, Gyulán rájött, hogy lehet lassan menni, és így biztosabban is. 8) Azóta olyan kedvet kapott, hogy egyre többet gyakorolja. Persze van, hogy beindul, és akkor csak az ágy/fal/asztal/ember állítja meg, amikor koppan :shock: . Ha lassan megy, akkor már megáll, megfordul, elindul másfelé, legugol, ingázik, stb. nagyon tetszik neki. És szerdán megtanult egyedül kapaszkodás nélkül felállni. Én csak néztem először, hogy miért akarja lelőni a plafont :lol: :lol: , majd rugózott párat, és egyszercsak felállt. :shock: 8) Ő is anniyra elcsodálkozott, hogy odaszaladt hozzám. Utána már vigyorgott, büszke volt, akárcsak az anyukája. Együtt ugráltunk. :) :) Utána egész nap azt gyakorolta. Össze-vissza rohangált a szobában, és amikor épp a szőnyeg közepére ért, ahol legelőször felállt, akkor ott megállt, letenyerelt, majd újra felállt, és ment tovább. Imádom! :P :P
Hozzá teszem, ma meg már guggolásból is felállt. Egyre ügyesebb, és egyre erősebb a lába. 8)

A legújabb mutatvány, hogy mászik négykézláb, majd egyszer csak hasra veti magát :shock: :lol: , és ott vigyorog. Mintha "tűz, víz, repülő"-set játszana. :lol: :lol:

Elég régen szívtunk már orrot, így nem tudom, honnan, de nagyon ügyesen csinálta magának, miután egyszer megcsináltam neki. :shock: :) A sósvizet ugyan fújni nem tudja az orrába, de a csőrét bele helyezi, mutatja, hogy kell fújni. Meg az orrszívót is bekapcsolja, berakja az orrába, és forgatja, ahogy én szoktam. :) De a csöpögtetést sem hagyta ki. :) Igaz, nem tekerte le a csöpögtetőt, meg nem szívott fel bele folyadékot, de a zárt fiolával úgy csinált, mintha beleöntené a nóziba. Nagyon aranyos volt. :P És milyen gyorsan tanul! Csak csodálkozom rajta folyamatosan!

Sokat mondja, hogy apa (ezt mondja már kb 1-1,5 hónapja). Gyulán úgy apához nőtt, hogy azóta folyamatosan őt keresi, hiányolja. A "hamm", az alapszó :!: . Folyton csak enne. Mindent, és folyamatosan. :D :D ezen kívül csupa "értelmes", és fontos dolgot mond. Például, a 100 folk indiános dalában éneklik, hogy "huhh-háh". Na, ezt órákig képes ismételgetni, énekelgetni. :shock: :roll: Ennek a fordított verziója is tökéletesen megy már. :lol: "Ha-hú" (ezt Gyulán tanulta, a lift ilyesmi hangot adott ki, mikor az emeletre ért).
Ja, meg tegnap előtt a barátnőm mondta, hogy mjúzik cak-cak, erre Kende rákattant, és folyton azt hallottuk, hogy "tca-tca". :lol:
Amúgy nagy dumagép, csak sajnos én még nem tartok ott a fejlődésemben, hogy megértsem. :roll:
Kendének az állandó szava már napok óta a „hátkű”. Mindenre ezt használja, így fogalmam sincs, mit jelenthet.

Képeket is mindjárt teszek fel. Bár elég sok lesz, előre is bocsi. :oops: Egyszerűen nem tudom a legjobbat kiválasztani. Így is szelektálva vannak. :)


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Akit érdekelnek szép Gyulai (nem babás) képek, szóljon, és mélben küldök párat, csak nem akarom itt foglalni vele a helyet.

Na, visszaolvasok picit. :)


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Egy kép, amikor hazaértünk Gyuláról. Azonnal berohant és lehuppant a fotelkéjébe. (hinnye, de idióta egy szó ez! :roll: )
Kép

Újabb kép még nincs áttöltve a gépre.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Bocsi, de átolvasni, meg smiley-zni már nem maradt energiám.

Ludmilla!
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat! Szuper lehetett.
Ádám a kis úszóbajnok! Eddig nem mert vízbe menni?
Gratulálok a 10. fogacskához!
Nagyon szép helyeken jártatok! Keszthelyen már én is voltam. A kastély valóban szép! Érdemes megnézni mindenkinek!
Nagy hős Anna, hogy így tűrte az oltást! Szép méretek!
Remélem, jól sikerült a barátnős este!

Sudi!
A második és a negyedik húsvétos képet el tudod küldeni a nevetek felirata nélkül? Annyira édesek, hogy szeretném elmenteni. Köszikeee!
És köszi a kép dicséreteket is.
Igazából azért sétál így kézen fogva, mert akkoriban egyedül még nem nagyon ment.
Hajvágás? Simán. Nem mocorog, nem sír, semmi baja a géppel. Megmerevedik, mint a büdös bogár, ha megpiszkálják. Amúgy mondjuk közben neki, hogy de szép leszel, meg ilyenek. Néha akar csak megmoccanni, de nem azért, mert esetleg nem akarja hagyni, csak elfárad. Ilyenkor megvárjuk, míg újra elhelyezkedik, ennyi. Szerencsénk van vele. A körömvágás viszont több órát kimerítő, izzasztó, ordítós harc.
Remélem, már teljesen meggyógyultatok, és jól vagytok.
Gratulálok a KRESZ vizsgádhoz! Milyen a vezetés? Örülök, hogy jól megy.
Óóó, csak most olvasom, hogy a Nurofen így leviszi a lázat. Ha tudom, raktároztam volna itthonra egyet. Nálatok is volt ilyen magas láz? Sajnálom! Örülök, hogy már jól vagytok!
Gery nagyon okos! És édes! Ez a hátul göndörödő tincsecske nagyon jó! Én is eltettem a legelső hajvágásból tincset, még augusztusban. Ügyes, hogy ilyen jól bírta a fodrászt!

Boeske!
Hajvágás? Képet nem kapunk az új frizkóról??
Még pelusozik Barna? Hát, tényleg itt az ideje a pelus nélküli életnek! Mond meg, hogy sokkal szebb az élet, ha nincs az a nagy gatya a lába között! Gratulálok, nagyon szépen haladtok!

Lilla!
Sajnálom ezt a sok antibiotikum kúrát. Meg főleg a vesebajokat. Ezt ugye kinőheti??
Adsz neki Normaflore-t, hogy ne kezdje ki nagyon az antibio?
Gratulálok Roncsinak a lépegetéshez!
Remélem, a kajátok is hamarosan rendeződik.
A fogas éjszakákat sajnálom. De legalább annyi remény van, hogy ha kijön a foga, akkor újra rendbe lesz minden.
Nagyon édes Roncsi azokkal a nagy kék szemeivel! Ilyen FP csigánk van nekünk is.

Diverse!
Gratulálok a lépésekhez!! Kende is majd nem egy hónapot pihent az első lépéseire, mire valóban elkezdett sétálgatni. Addig csak néha pár lépéseket esténként. De mostanában egész nap ide-oda flangál, és minden nap picit többet. Ricsi is nemsokára beindul majd, akkor mg szaladhatsz utána folyamatosan!
Szerintem egész jól álltok a beszédfejlődéssel! Kende is hasonló szinten van, de én nem aggódom. Ebben az életkorban ez teljesen normális szint. Pláne, hogy a fiúk lustábbak, később tanulnak meg beszélni, járni, mint a lányok. Persze kivételek mindig akadnak. Te se izgasd magad emiatt szerintem!
Merre laktok (a szomszédságban)?? Keresztanyámék Gyomaendrődön laknak. Imádok ott lenni.
Örülök, hogy semmi gond nem lett oltás után nálatok!
Édes lehet, ahogy kiabálja neked ezt a mondatot!
És ez a mosoly a kocsiban! Zabálnivaló!

Ed!
Bara is egy hős az oltással! Ezek szerint az én pici fiam fog majd lenni a nagy kivétel! Nagyon meg tud sértődni, és sír is, mint akit nyúznak. Nekünk el lett tolva az oltás a láz miatt. Majd május 8-.-án megyünk.
Szép méretei vannak a „pici” fiadnak!
És nagyon ügyi, hogy már ennyire babakocsitlanította magát!
Mit mondtak az ortopédián?
Nagyon izgi ez az új ház dolog! Biztos szuper jó érzés ott lenni a nagy nyugalomban! Képet nem teszel fel a házról is, meg a kilátásról is? Persze elsők a gyerkőcök!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Szilpa, végre! Régen jelentkeztél.
Örülök, hogy jól éreztétek magatok Gyulán. Remélem Kende már jól van, sajnálom, hogy lázas volt.

Még nem készült rólam fénykép a hajvágás óta, majd Márk névnapján, vagy Barna születésnapján fényképezünk.
Most Márk is sokat nyüglődik, de szerintem az oltás miatt. (6 napja kapta). Láza egyelőre nincs.

Barna már nem kap pelenkát, sőt, határozottan tiltakozik ellene. (Itt volt az ideje.:) )
Csak az a baj, hogy mindent állva akar. Pisilésnél persze nem gond, csak hát van, amikor nem csak pisilnie kell..... :D :D :D

Ha minden igaz kb. 6 hét múlva birtokba vehetjük az új házrészt. Már nagyon várom. És persze elegem van a fúrás-faragásból, vésésből, hónapok óta az építkezés kellős közepén élünk.
Tanulnom is kéne, mert máj. 18-án már vizsgázom.

Szép napot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!!

Szilpa de jók a képek!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Te is imádod fotózni a kis drágádat! Olyan jó nézni ilyen szép képeket, ilyen tündér Manóval! :wink: :lol:
Küldeném a mailt, de most hírtelen nem találtam a mail címed, így feltöltöm ide, innen is le tudod menteni. :
Kép Kép

Amúgy már jól vagyunk, igen ez a Nurofen sokkal hatásosabbnak bizonyult Gerynél. Lehet, hogy Kende is a 3naposat kapta el, csak ilyen enyhébb formában, mármint ami a napok számát illeti. Nálunk is jó magas volt Gery láza, és állatlában mindig délután szökött fel neki, 39 fölé! Akkor már jött az hűtő-fürdő.
A kis fotelotok nagyon tetszik már régóta, vadászom Gerynek, de egyszerűen nem kapni....... régen tudom, hogy volt az Auchanban, de mostanában sosincs. :x :x

Szerdán vizsgázom 11-kor rutinból.
Drukkoljatok!!! Ma már reggel vezettem, még holnap is megyek 11-re. Kicsit izgulok.......

Nagyon szép helyeken jártatok, az gyönyörű, ahol a hídon álltok illetve guggolsz Kende mellett. :lol: :lol: :lol:
És láthatóan jól érezte magát a kis Makid! :lol: :lol: :lol:

Mi tegnap az állatkertbe látogattunk el. Nagyon tetszett Gerynek, végig ücsörgött a kocsijában és nézelődött, kapott egy kiflit is a kezébe, aminek a morzsájával aztán mindent beborított. Meg kapott kis fagyikát is, meg főleg fini édestölcsért! :-) Ízlett neki!
Majd rakok képeket is!!
Aztán a Ligetben még sétáltunk, ott kiengedtük a kocsiból, hát szó szerint rohant már! Alig győztünk utána rohanni, hol apa, hol Én. A család többi tagja eközben egy padon ejtőzött, sült virslit zabáltak és nézték, ahogy rohangálunk Gery után. Majd kiköptem már a belem, pláne a nagy állatkerti séta után. És annyira élvezte Gery ahogy kergettük, sikongatott mikor már ott voltunk a nyomában, és fülig ért a szája végig. Egy borulás is volt, de meg se nyikkant, ment tovább! :lol: :lol:
Aztán az első csajozás is megvolt, le is videóztam, igyekszem feltölteni!
De nagyon édes a kislánnyal...... 8) 8) 8)

No most ennyi jutott ezsembe.

TÖBBIEK????????????????
Majd jönek a képek!

Szilpa, nem foglalod a helyet, ne csináld már! Tessék minden szép képet feltölteni, még ha Kende nincs is rajta! Ettől ilyen szép ez a fórum, hogy tele van szebbnél szebb fotókkal!!!!! :lol: :lol: :lol:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: