Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mininek tenyleg talaljatok mar ki valami uj nevet! Eleg vicces egy 9 kilos gyerkocot Mininek szolitani. Kép De nagyon szepen no a sulya. Tobbek kozott erre is jo lenne, ha Mate is aludna, mivel Mate Mini alvasa alatt kb 2 km-t tesz meg kuszva a lakasban... Mindenki teljesen ki van tole, hogy mennyire eros es faradhatatlan kiskrapek. Hat ezt azt hiszem en tudom a legjobban Kép

Fozes: Hat nem egyszeru idot szakitani ra, de mivel en tenyleg szeretek sutni-fozni, ugy csinalom, hogy beleferjen a napomba. Ne felj, a takaritasra pl nem tudok idot szakitani, csak ha mar nagyon muszaly. Mondjuk nekem ez az egyetlen a segitsegem, hogy heti 1x jon egy takarito lanyka, aki tisztaba vagja a keglit. Emellett is napi 1x felporszivozok es felmosok, boven eleg ez nekem...

Gratulalok en is a szigorlathoz, nagyon nagyon ugyes vagy!



Matenak a ket also foga utan tegnapra megjelent az egyik felso fogacskaja is! Annyira edes, ugy birom.
A kartekony korszaka egyenlore a viragaim szetmarcangolasaban merulne ki, de eldontottem, hogy kovetkezetesen nem fogom megengedni neki es igy legalabb a NEM szo ertelmet is elkezdjuk elsajatitani. Mondanom sem kell, egyenlore nem sok foganatja van a nevelesemnek... Kép

Basszus, mennem kell, nem hagy a gyermek kibontakozni... Kép
vanda72
 
 


Sziasztok!

Kata, én ugyanilyen netfüggő vagyok, borzasztóKép Néha kikapcsolom a gépet napközben, hogy ne ezzel töltsem az időt, de nem sokáig bírom.

Igen, amikor Zsófit vártam, akkor is fájt a hátam. Előtte sokat tornáztam, akkor mindig jobb a helyzetKép

Képzeljétek, Zsófi tegnap majdnem egy egész üveg sütőtök-sárgabarack-almát benyomott, és olyan lendülettel, jóízűen ette, hogy a nagyszülők csak néztek-meg persze mi is!!!! Pedig ilyet még soha nem evett....

Ma pedig már egy banán-almán túl vagyunk. Egyre többet eszik. A szopi gyakorisága nem csökkent, mindent pluszban fogyasztKép

Mini nem semmi méretekkel rendelkezik!!! Nagyon ügyi, hogy négykézlábra áll és kúszik is. Zsófi szerintem nem is fog kúszni, ő inkább a négykézlábra állással próbálkozik, ebből lesz majd ugye a mászás-előbb vagy utóbbKép
Az üldögélés viszont egyre jobban megy neki, akár 10 percig sem dől el.... Persze ilyenkor ott vigyázom a közelben az ücsörgésétKépKép

Vettünk a hétvégén webkamerát és a Yahoo Messengeren dumcsizni tudtam a Hágában élő barátnőmmel, aki babát vár májusra és még a pociját is láttam!!! Annyira klassz, hogy már itt tart a technika!KépLehet, hogy számotokra ez nem újdonság, nekem nagy élmény volt!!!KépKép

Puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok!

Hát én is egy kicsit netfügő vagyok, a múlt héten ki kellett kapcsolnom a gépet, hogy ne csábítson el. Na webkameránk az még nincsen, nagy élmény lehet! Én csak telefonra használom a Yahoo Messengert. Megpróbáltalak felhívni "mankababa" azonosító alatt, hát valakinek hagytam hangüzenetet, nem tudom , hogy Neked-e, Erka?
Ja, nekem oldalirányú gerincferdülésem van.

Tegnap voltam úszni! Először a terhességem óta! Az úszás is jó sztem gerincfájdalmakra!
Korábbi méretemhez képest két számmal nagyobb úszódresszt kellett beszereznem. Kép Én még mindig 8 kg pluszban vagyok. Gyerekek, ez már tényleg így marad?

Na, még jövök! Csongi 10 perces alvásából felébredt!

Rita! Amióta én jöttem, Te nem is voltál? Azért olvasol minket?

Üdv.mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 

 
 

Sziasztok Kép

Vanda,
Ez a becenév már rajta ragadt, nincs mese KépA család is csak vigyorog rajta Kép
na igen, a helyváltoztatás együttjár a tiltással... Nekem Ádika szerencsére nem volt egy pakolós gyerek, még csak a szájába sem vett semmit, amire azt mondta, "nem kaja" Kép
Máté pakol?

Erka,

de ügyik vagytok! Hát nálunk az ülés az nem megy, azonnal hasra vágja magát, ő úgy fedezi fel a világot Kép vagy ha fogom akezét, akkor felhúzza magát állásba és rúgólábazik...
Szupi lehetett a webkamera! nekekm is mondta Férjem, vagyünk egyet hogy azzal meseneljek, de leszavaztam egyelőre...

ha van msn-címetek, elkülditek priviben nekem, csak a posanekata@tvnetwork.hu-ra...

Mariann,
Na igen, a kilók... Mondjuk én egyik Srácnál sem szdtem fel sokat, Ádinál 9, Mininél pedig 3 kilót, de ami érdekes volt, hogy én akkor szedtem fel pár kilót, amikor abbahegytam a szoptatást Ádinál...
Van még vizsgád? és tényleg, hány féléved van még?

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Sziasztok,

annyira érdekes, hogy ennyire különbözőek a hasonló korú gyerkőcök, az egyik kúszik, a másik mászik, a harmadik meg ül, de még véletlenül sem mind a hármat egyszerreKép
Klassz a webkamera, és már 5000 Ft körül lehet kapni, a miénk 8000 volt, de tökéletesen megtesziKép
Próbáltam letölteni az msn-t, sikerült is, azzal a kis hibával, hogy a messenger nálunk nem működik, vmi nem kompatibilis a gépünkön ezzel programmal. Mérgemben letöröltem, mert elég sokat szórakoztam vele, azután mégsem sikerültKép
Így a Yahoo Messengeren és a Skype-n van azonosítóm, ott tudnánk csevegni, de az meg nektek nem jóKép
Mariann, a Yahoo-n a telefonálás nem sikerült, amikor a barátnőm próbált felhívni, tehát ott sem működik valami tökéletesenKép De csevegni tudokKépbogarka73 az azonosítóm. Tehát a hangüzenetet egy másik Mankababa hallgatta megKépKép

Puszi Nektek

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok!

Hát nekem a skype is fut egész nap: én mindenhol karaszimarianna vagyok. Az msn-t nekem sem sikerült installálnom. Folyton valami fizetős szolgáltatást próbál felkínálni, nem fogadja el az azonosítóm.Kép

Vanda, ugye még nem válaszoltál arra a kérdésre, hogy miért is csak császár lehet a következő baba?

Kata, képzeld szombaton a Plázában odatoltam egy kisfiú mellé a Csongi kocsiját, hogy ismerkedjenek. A kisfiút az anyukája "Miniké"-nek szólította. Gondoltam, talán Ti vagytok? Persze volt már vagy másfél éves ránézésre a kissrác, de a méreteitek alapján lehet, hogy mégis??? Kép
Köszönöm érdeklődésed, nincs több vizsgám. Ez volt a 7. félév, és ez a suli 9 féléves, tehát pontosan 1 év múlva államvizsgázom. Hacsak Sziszifusz megint le nem csúszik a hegyről... Biológus szakon is, furcsa, de itt kezdtem el lecsúszni.
Rendes Tőled, hogy bementél vizsgáztatni, képzeld nekünk tavalyelőtt dec. 31-gyel távozott az a házaspár (Jugyu-ról jöttek), akik a mostani szigorlatom tantárgyait nagyrészt oktatták. Vizsgáztatásra már nem jöttek el, át sem adták az anyagot senkinek. Így kutyafuttában a meglepetésszerű távozás miatt egy 77 éves nyugdíjast bíztak meg a vizsgáztatással, aki semmi máshoz nem ért, mint általános didaktikához. Most is csak ezt kérte a szigorlaton, a tételek nem is érdekelték, mindegy volt, ki mit húz. (Pedig engem érdekeltek nagyon, főleg a valláspszichológia)Hát arra kellett volna még egy éjszaka, hogy az öregúr tulajdonképpen tételsoron kívüli anyagát átnézzem, de én úúútálom az általános didaktikát, meg abból különben is már volt egy szigorlat korábban.
Végül is azért adott 4-est , mert az ő anyagát nem tudtam. Mások viszont azt csinálták, hogy meg sem tanulták a tételsort, csak az öregúr anyagát. Õk persze 5-öst kaptak. A tételekhez lehetett rizsázni bármit, az öregúr ahhoz nem értett. Szóval így meg lehet járni, ha nincs ott az eredeti oktató. Rendes volt Tőled, hogy bementél vizsgáztatni.
A szociálpszichológiát imádom, kaptunk belőle szoc. munkás szakon bőven. Egyike a legérdekesebb pszicho-tárgyaknak, szerencsés vagy, hogy ezt tanítod! Kép Férjed melyik gyermekvédelmi intézmény igazgatója? Most átolvastam pár korábbi levelezést, ott láttam.

Ja, és egyébként Te már egyáltalán nem szoptatsz? Hogy is történt az, hogy elfogyott a tejcsi? eygik napról a másikra?

Nálatok külön szobában alszik Mini? Úgy vettem észre, a jó alvó babák és mamák mindig külön vannak választva. Én nehezen hagyom magára Csongit. Pedig légzésfigyelőt meg bébiőrt is beszereztünk, de én így se vagyok nyugodt, ha nem vagyok vele. Amíg tanultam, egyébként nagyon szolidáris volt velem Csongi: bealudt a 9 órás szopi után. Most meg mintha tudná, hogy már nincs vizsgám: újra fél 12-ig szórakoztat minket...

Hozzátáplálás ügyben egyébként én úgy vagyok, hogy nekem elég rosszul esne, ha egyszer csak kihagyna egy szopit. Én még nagyon nem akarom elválasztani őt. Biztos több mindent enne már, ha nem lenne bennem ez az érzés, hiszen vannak trükkök, hogy megszerettessem vele a kajcsikat, de valahogy nem szeretném alkalmazni ezeket. Két hete egy dekát sem hízott, még mindig 8700 gramm, 72 cm. Õ nem duplázta meg a súlyát fél éves korára: 9 kilónak kellene lennie? Dr. nénink szerint azért nem hempereg annyit, mert nehéz. Hát Minike erre azért rácáfol: nem semmi, hogy már felemeli a popóját! Ja, és hogy fiú: ők mozgásügyileg (is) lassúbbak. Hát erre meg Máté is rácáfol jócskán.

Kata:nem tudod, a Máltai Játszótéren nincs valami babás program?

Ja, ma ollllyan hideg volt, hogy egyik szobánkban 17 fok van. Kép

Hogy kell ide képet beszúrni?

Szüléstörténettel még adós vagyok, folyt.köv.

Mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Mariann,

Te hajnali fél kettőkor még fent bírsz lenni? nem vagy hulla fáradt?

Képet úgy tudsz feltölteni, hogy a Nézet/Küldés melletti gombra rákattintasz, nekem egyébként még soha sem sikerült, olyan nagyok a képeim, kicsinyíteni meg nem tudokKép

Zsófinál ma a cukkinivel próbálkozom, hátha...Kép

A Ti csemetéitek is extra nyűgösek voltak tegnap, az év legszomorúbb napján?Kép

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Mariann,
Voltunk szombaton pláza-partin, de estefelé. Meg ilyen momentumra nem emlékszem, pedig tuti megjegyeztem volna Kép
Ti is szoktatok a Máltaira járni??? A Retek utcában??? Mert ott ám összefuthatnánk majd Kép Ádika a Hóbiárt basa u-i oviba jár....Babás progiról most nem tudok, de sztem inkább tavasszal lesz.
Én is imádom a szocpszichót, vajh miért Kép Miből írod majd a szakdogát, tudod már???

Mi egy szobában alszunk, nálunk Ádika is 10 hósan kapott külön szobát, addig velünk alukált. Bár van külön szobája a Fiúknak, de bevallom, Ádi még most is velünk alszik, az ágyunk mellett van egy szivacságy és azon... Mini meg persze hogy a hálóban szundizik. vagyis nekem persze, ezt szülője válogatja.

Tényleg, kinél hogy van ez?

Erka,
Figyuka, ha elküldesz nekem képeket, akkos szívesen lekicsinyítem és felteszem őket ide csak a tvnetwork-ösre légyszi Kép

tegnap volt a legszomorúbb nap? Miért? Mini délután volt nyügi, igaz Apájával volt, mert én szülői értekezleten voltam az oviban. jaj, olyan furi érzés volt leírni, hogy Ádikám melyik suliba megy meg tarisznyát választani a ballagásra...
hogy ízlett a cukkini? mini csípi Kép

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Hello!

Tegnap Csongi egész nap csak 10 percet aludt,-így tényleg nyűgi volt, egyedül sem játszott el- ezért este azaz éjszaka muszáj volt magamra is időt szánnom. Mivel megint éjfél felé aludt el, én megvártam az első ébredését,( még jó, hogy nem pont most gondolta átaludni az éjszakát!Kép) mert különben azonnal felébred, ha én belépek a szobába. Szinte már megszoktam az éjszakázást, de azért nem csinálom minden nap.
Ma sokkal jobb: aludt egy órát, aztán meg még egy órát játszott egyedül.

Kiütések:hol az arcán, akkor kicsi sok és piros és sztem nem viszket. Máskor bárhol a testén, nagy piros csalánkiütés, és val. viszket neki. Most mentesek vagyunk. Kép

Nyáron/ ősszel sokfelé vittem Csongit kenguruban,az összes játszóteret megnéztük, mert imád kirándulni. Most nem tudom kenguruba tenni,overallal együtt nem fér bele, meg az idő is brrrrr... Ha van valami a Máltaiban elmennénk persze, szólj ha ötleted van, Kata.

Épp most volt az m1-en a Nagy Vitá-ban szó a sulikról: hagyományos kontra alternatív. Vekerdy és a Waldorf. Waldorfra nem gondoltatok? Ismerem a szegedieket, a mostani igazgató évfolyamtársam volt biológus szakon.

Folyt.köv.Mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Mariann,
őszinte leszek, nem akarjuk a Waldorfba járatni Ádikát...
pankata
 
 


Kata,

a mi lakásunk 62 négyzetméteres, 2 szobás (nappali+háló), így nem volt választási lehetőségünk, Zsófi velünk alszik egy szobában. Most keresünk nagyobb lakást, de lehet, hogy építkezni fogunk. Most már szerintem jó lenne, ha külön költözhetne Zsófi,néha arra ébred, hogy bemegyünk a szobába, ez elkerülhető lenne, ha külön kis kuckója lenne. Persze eleinte mindenképpen úgy jó, ha a baba a mama közelében van, a következő babánál is csakis így tudnám elképzelniKép

Köszi Kata, egyelőre nincs olyan kép, amit fel szeretnék ide tenni, de nagyon rendi vagyKép

Azt hiszem, a híradóban mondták tegnap, hogy brit tudósok vizsgálatai szerint január 23-a az év legszomorúbb napja, az emberek kedélyállapota ekkor a legrosszabb: véget értek az ünnepek, sokan emiatt adósságba verték magukat, hideg van, messze még a következő ünnep és a jó idő stb.

Zsófi benyomta a cukkinis krumplit és ma az almát is vidáman falatozta, jó napunk volt- az előző hetek után megérdemeltükKépKép

Puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok!

Jo sokat irtatok, meg vagytok dicserve!

Nalunk nem Matet viselte meg a legszomorubb nap tegnap, hanem en voltam nagyon nyugos. Mindent eltortem, felboritottam, idegesitett a bezartsag, hogy minusz 10-ben nem tudtunk setalni menni, stb. De mara lecsenngett a belso vihar, ujra minden franko!

Altatas: nalunk Mate a sajat szobajaban alszik kb 6 hetes kora ota. En semmit nem tudtam pihenni, mikor mellettem szuszogott picinek. Tenyleg 1 percet nem aludtam, mert allandoan hallottam, hogy szuszizik. Ahogy attettuk a gyonyoru szobacskajaba, minden rendben volt. persze nyitva az ajto, hogy halljam, ha veletlenul nyuszizik, de nem alszunk 1 legterben.

Csaszar: azert kell csaszarral szulnom, mert nem lehet tudni, hogy miert kapott Mate agyverzest szules kozben. Az is lehet, hogy hulyen allnak a csontjaim es igy nyomodott be a buksija.

Kepzeljetek, ma Mate szinte felallt. Ha lett volna tovabbi kapaszkodo, szerintem ki is egyenesedett volna, igy derekszognel megallt.
Teszek fel egy kepet, hogy ertsetek, mirol beszelek itt osszevissza.

Kép

Ennel jobban maga ala huzta a labat, sokkal fuggolegesebben allt, csak nem mertem sokaig tavol lenni tole, mert azert meg eldolhet.

Cukkinit hogyan adtad Zsofinak? Te fozted vagy valamilyen bebietel?

Vanda
vanda72
 
 


Sziaszotok!

Jaj, de ügyi a Máté! Gratula! Ti már 7 hónaposak vagytok, ugye? Szerintem 8 hónaposan már járni fog Kép!
Mi 4-en vagyunk testvérek, (én a legkisebb), a bátyám, aki a 2. gyerek volt, szintén agyvérzéssel született,szülés közben kapta. De csak 2 hónaposan vették észre neki, nem szopott, és rángógörcsei lettek. Akkor 3 hétig kezelték kórházban.

Én se tudok képet betenni ide, csak annyit mond, hogy "ping" és kész. A kicsinyítésig el sem jutok.Kép

Egyébként a gimi, ahová én jártam, német kéttannyelvű, az is elég alternatív volt. Elvileg hagyományos, de az osztrák meg német tanárok hozták magukkal a liberalizmusukat, így nem sok mindent tanultunk a tananyagból. Kritizáltuk is őket eleget, hogy mi lesz így az egyetemi felvételinkkel? De aztán végülis az önszorgalom mindenkinél meghozta az eredményt, mindenkit felvettek valahová. Németül meg tényleg jól megtanítottak minket. Nekem a Waldorf szimpi valmennyire, voltam ott órán,írtam belőlük dolgozatot, 1-4 osztályban szerintem nagyon jó, utána gyenge. Iszonyú pörgős volt: furulyáztak, énekeltek, kis tanulás, majd rohanás a tornaterembe, játék, nyelvóra, rajz. És a gyerekek teljes mértékig le voltak kötve, mindenki figyelt. De a tanító nénin múlik minden. Ha nem megfelelő a személyisége, meg a felkészültsége, lehet akár Waldorf, akár hagyományos, el van cseszve. Ti jártok most nyílt napokra, Kata? És oda Ádit is el lehet vinni? Az ő véleménye mennyire meghatározó az iskola kiválasztásában?

Éjszaka amikor felébredtem, eszembe jutott egy hülyeség. Hogy nem kellett volna-e a placentát elhozni? Amikor Németországban voltam, volt ott egy szokás. Született egy pici baba, és elásták a méhlepényt, mellé ültettek egy fát. Ez lett a gyerek életfája. Nálunk nincs ilyen szokás? Ti ültettek fát a babóknak? (Azt persze nem tudom, hogy a méhlepényt el kellett-e ehhez lopni a kórházból, vagy csak úgy odaadták zacskóban Kép Kép Kép ?)

Kata, még mindig nem fogtam fel: 3 kilót híztál babóval+ méhlepénnyel+ magzatvízzel stb. együtt? Tehát akkor tul.képpen Te fogytál.Kép

Erka, bocs, hogy úszást ajánlgattam Neked, most jövök rá, hogy azt Te nem igazán csíped, írtad régebben.


Na, már megint regényt írok, jó lesz visszafogni magam.

Csongi kicsit meg van fázva, meg én is, így most kicsit alvósabb.

Üdv:Mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Most csak gyors bekukk, mert olyan izgatott vagyok, de jó értelemben :9 csak elújságolom, hogy ádikám ma volt Apájával abban a suliban, amit "kiszemeltünk" és teljesen el volt ragadtatva. Voltunk több suliban is, de neki is ez a nyerő, úgy tűnik Kép Még a tagozat nem fix, vagy sport vagy kéttannyelvű.

Puszka,
Kata

majd holnap jövök, olvasok és írok is, bocsi hogy most rohanok Kép
pankata
 
 


Sziasztok,

Vanda, lehet vmi a levegőben, én tegnap este óta tiszta depis vagyok, nagyon elfáradtam az állandó éjszakázástól, ma pedig Zsófi nappal sem aludt egy szemernyit semKép

Máté eszméletlenül ügyes, hihetetlen, hogy ilyen mozgásokat produkál, Zsófi még mindig csak ül, de azt rendületlenül és nagyon szívesenKépKép

A cukkinit én főztem, egy pici cukkini és egy pici krumpli, összeturmixolva a főzőlével, ma is ezt ettünk, szereti Zsófi, pedig semmi íze nincsKép

Mariann, tökéletesen igazad van az úszással kapcsolatban, de tényleg nem szeretem, mert félek a víztől és csak háton tudok jól (némi túlzással) úszni. De ha nem muszáj, nem gyakorlomKép


Holnaptól lehet, hogy megpróbálok teát adni Zsófinak, most ugye állandóan szopizik, ha szomjas. Ti mit adtok inni a gyerkőcöknek?

Puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Hello!

Én nem adok teát neki, mert még nem szeretném, ha lecsökkenne a tejmennyiség.

Gratulálok Ádikának a választáshoz! Gondolom szeretné mindkét tagozatot egyszerre, ugye? Kép

Folyt.köv.hátha ma sikerül hamar elaludnom.

Mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Vanda,

Nagyon boldog névnapot KépKépKép
pankata
 
 


Koszonom a jokivansagokat!

En is csak vizet adok Matenak, nem szeretnek neki sem edes lottyoket adni, sem pedig teat. Allitolag az a jo, ha vizet isznak, hogy azt szokjak meg, ez a szomjolto. Nem tudom.

Erka,
biztos van most valami, de mar jon a tavasz, erzem! MIndjart februar, az rovid honap, utana a marcius meg mar olyan szep is tud lenni Kép

El ne keseredj, hogy Zsofi meg nem kuszik! Matenak meg esze agaban sincs ulni, ugyhogy 1:1 Kép

Most jottunk meg a szokasos havi kontrollunkrol, es kepzeljetek, nem kell tobbet mennunk. Annyira orulok!
vanda72
 
 


Erka,
csak hogy javuljon az arány, 1:2, merthogy Dávid sem ül még Kép

Én biza adok Mininek teát, meg babavizet is. Mikor mit, elfogadja ezt is azt is Kép

De abban igazad van Vanda, hogy a víz a legjobb szomjoltó és jó, ha ezt tanulja meg.

Huh, képzeljétek, a Férjem kinézett nekem egy autót Kép Bár a C3 a kedvencem, de azt mondta, inkább egy nagyobbat válasszunk, mert a babakocsi, meg később a járművek nyugisan elfér. És már ki is nézte Kép Egy Tacumát Kép Tiszta izgatott lettem én is Kép

Pusz,
Kata
pankata
 
 


jesszus, milyen magyartalanul írtam, bocsika (piruló szmájli)
pankata
 
 


Vanda!

Boldog névnapot! Kép
Bocs a késésért!Tegnap doki néni volt, betegek vagyunk mind a 3an Kép Csongi életében előszörKép

gratula a kocsihoz!Kép

ma is pihizünk még.

üdv:mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Sziasztok!

Arik vagytok, hogy vígasztaltok a kúszás elmaradása miatt. Hát igen, mi másban vagyunk jókKép Zsófi tegnap már szinte csak ülve volt hajlandó játszani, nagyon édi, ahogyan élvezi az új perspektívátKép

Vanda, a havi kontroll a kezdeti probléma miatt volt szükséges? Akkor ez most azt jelenti, hogy minden tökéletesen rendben van, ugye? Persze a kép alapján ez egyértelmű...Kép

Kata,

én is gratulálok az autóhoz!!! Mikorra várható?Kép

Mariann,

gyógyuljatok meg minél hamarabb!!!

Puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Mariann,
Gyógyuljatok Kép És Csongi hogy viseli a betegséget? Tulképp milyen betegséget szedettek össze?

Erka,
Ha minden jól megy, jövő pénteken át is vehetem Kép Huh, mennyivel kényelmesebb lesz nekem is rohangészni meg kolbászolni a két Tökmaggal és tartozékaikkal Kép Már alig várom Kép

vanda,
Gratula Mátéhoz, meg hogy ilyen ügyi! Azért sztem ez rikta, hogy már alig fél év után nem kell többet menni, nem? Mondjuk én sem csodálkozom Kép De gondolom, ez Nektek is nagy megnyugvás!

Puszi,
Kata
pankata
 
 


KÖRKÉRDÉS:

Egyik baratnomek 2 honapos kisfia miota megszuletett szinte megallas nelkul ordit, elegge fajdalmasan. Mostanaban 3 naponta tud csak kaksizni, akkor is kuppal. Sokat eszik es nagyon szepen hizik is. 3400gr-al szuletett, most mar 5,5 kg legalabb.
Rosszul alszik, a leghosszabb ido, amit eddig folyamatos alvassal toltott 4 ora volt, de ez csak 1x fordult elo.

Szerintetek ez normalisnak mondhato vagy ki kellene vizsgaltatni?

Nekem 2 dolog jutott eszembe: a lanynak szinte folyamatos mehetneke van, eleg nehezen veszi a bezartsagot, ezert vagy ott vannak a nagymamak, vagy ok viszik el a babat a nagyikhoz es bizony mar 4-5x legalab elofordult, hogy nem otthon aludt.

A masik, hogy allandoan megy naluk a TV es nincs kulon szobaban a kicsi, tehat allandoan zajban van a baba.

En nagyon hiszek ezeknek a negativ hatasaban, de kerlek oszinten irjatok meg a velemenyeteket, nem sertetek meg vele sem engem, sem mast!

Koszi,
Vanda
vanda72
 
 


Vanda,

Sztem igazad van abban, hogy gond lehet a napirend és a megszokás hiánya, meg az állandó zaj is.
csak amiket én tudok, azt írom le:
Az első hat hónapban borzasztóan fontos a megszokott rituálé a babóca életében, mivel ezek jelentik számára a biztonságot és a következetességet, pl. tudja, hogy ha éhes, kap enni, ha rosszul érzi magát, segítenek neki. ha nincs egy bizonyos állandóság, ami persze nem percre pontos, de viszonylagos, akkor nem érzi magát biztonságban és félhet attól, hogy a szükségletei nem lesznek kielégítve. (na jó, ez nem tudatos persze, de erre szükségüók van ahhoz, hogy jól érezzék magukat ebben a számukra nagyon új szituban...)

A másik hogy vannak babák, akik nem bírják, ha egyszerre sok inger éri őket és ugyebár a folyamatos Tv és gondozás minden érzékszervüket igénybe veszi. A túl nagy zaj is félelmet kelt, meg is figyelhető pláne még ilyen korban hogy erős ingerre megkapaszkodási szándékkal reagálnak. A nyugtalan babáknál szokták javasolni, hogy egyszerre csak egy-két érzékszervüket "ingereljék", pl. gondozás közben nagyon halk beszéd, vagy csak mosoly beszéd nélkül stb...

Én is azt gondolom, hogy az állandóság, a rituálék, meg a kevesebb inger egyszerre nyugodtabbá tehetné a babát. Amúgy meg én azt is gondolom, hogy a pszichés nem-jó-érzés megnyilvánulhat testi tünetben is, pl. székrekedés... Még akár ennyi idősen is!!!

Bocsi, ha hosszú voltam....
Mondjuk az anyukát sem irigylem, nem lehet egyszerű neki, de elsősorban a baba jelzéseire kellene figyelni...

Pusz,
Kata

és egyébként megvannak már Máté eredményei? És Ti jól vagytok???? Kép
pankata
 
 


Koszi Kata a hozzaszolast, sok mindenben segitett!

KOszi, Mate eredmenyei eddig tokeletesek, de pont az nincs meg meg, amiert tulkeppen az egesz macera elkezdodott. Tehat a teljes sima verkepe tokeletes, de ez a genetikai akarmi meg nem jott meg.

A mai nap nagy hire, hogy Mate felallt. nagyon edes, allatira jol elramolgat ebben a helyzetben. Persze egyszer mar sikerult felborulnia, de nem nagyon utotte meg magat. Igazi hulye szulei vannak szegenynek, akik tapsolnak a gyereknek, ahelyett, hogy fognank ot. Na mindegy, nem lett nagy gond, de vigyazni kell rajuk nagyon.

Nevnapomra megkaptam a Hamis a baba cimu Bujtor filmet, ma azt fogjuk nezni, ha elcsendesedik a kispocok.

Ti jol vagytok? Teljesen uj lesz? Te valaszthatod a szinet, meg midnen?

Csongi hogy van Mariann? Es te hogy birod a megprobaltatasokat?

Erka,
hogy megy a kajalas? Eddig nagyon siman ment, igaz? Vezettel be valami ujat Zsofinak?

Vanda
vanda72
 
 


Vnda,
nagyon ügyi a Máté!!! Ez igen!!
Jót mozitatok otthon??? Kép
A leendő autócskám nem új, másodautónak sztem felesleges is, de szalonból vettük meg, ahol jól ismernek minket és szóltak, hogy van egy 3 éves, de össz-vissz 18ezret futott családi autó. gyönyörű világoskékesszürke Kép metál, olyan csajszis színű, nagggyon szép Kép És nagyon megkímélt, tényleg, egy doki használta másodautónak, látszik is rajta. Az én másfél éves Pollim szörnyebb állapotban van....

Ha gondolod, priviben is szivesen adok ötleteket, mármint a barátnődnek...
ja, kérdeztem, hogy váltanál levelezőprogit? mert akkor meghívlak szívesen, csak küldd el priviben a hotmailes címedet, oké?

Erka,
Rég hallottunk Rólatok Kép

Mariann,
Dettó Kép

Mindenki pihizett a hétvégén? Kép
pankata
 
 


Sziasztok,

Vanda, ne haragudj, hogy nem reagáltam a körkérdésedre,de nagyon megijesztett a dolog, mától nálunk sincs nappal TV-zés, max. ha Apa hazajön és megnézzük a HíradótKép Biztos lehet abban vmi, hogy a TV nyugtalanná teszi a babákat, igaz a túl nagy csend sem jó, mert akkor, ha vmi "esemény" van, akkor az túlságosan megijesztheti őket....
Az, hogy csak 3 naponta kakil nem gond, ha anyatejes a baba, Zsófinak 9 nap volt a rekordja, ha 3 naponta kakilt, már nagyon boldog voltamKép 10 nap kimaradás is normális. Zsófinál azóta változott a helyzet, hogy megkezdtük a hozzátápit.

Õrület, hogy Máté már felállt, hihetetlenül ügyes és erős kissrác!!!

A Hamis a baba jó kis film, a napokban ment a tévében a legutolsó Bujtor film, Zsaruvér, Csigavér, azt hiszem ez a címe, hát a közelébe sem jöhet az előzőeknek!!!!

Hozzátápi: Céklával próbálkoztam, de az még nem nagyon ízlik, nem csodálom, már a színe is elég ijesztő és zöldborsófőzelékkel, hát ez sem aratott osztatlan sikertKép Ma újra próbáljukKép

Kata, biztos klassz lesz az autó!!! Ez a Polli milyen, még nem hallottam róla...

Szombaton megint voltam gerinctornán, nagyon jó és kemény, kár, hogy csak egyszer tudok elmenni egy héten...De nagyon jól esik egy kis mozgás, szombaton tornarucitKép is vásároltunk hozzá.

Zsófi egész hétvégén gagyarászott, szombaton a bá-bá-bá ment megállás nélkül, tegnap pedig újra a sikítozás. Ez a felső fog olyan nehezen akar kibújni, pedig már jól látszik az íny alatt.

Most mennem kell, nyügizik a drágaKép

Puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Lányok minden ok? Jöttök még???Kép

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok Kép

Erkám,
persze hogy Kép
Nos, Polli a kisautóm "neve", én mindig adok egy női nevet az ótóknak Kép Õ egyébként egy Daewoo Matiz, lánykori nevén Kép

A mostanimat majd Roninak fohják hívni, sztem, de ha van jobb ötlet, akkor vevő vagyok Kép Ki akar keresztmama lenni ?Kép

A zöldborsó nálunk is "tiltó listára" került, na eddig ez az egyetlen, amitől szabályszerűen öklendezett Mini... És megjegyzem, visszanéztem Ádika babanaplóját, hát abban is mi van?? Amit utálok: zöldborsófőzelék Kép megjegyzem ma már imádja, szal semmi sincs veszve. ja és a régi kedvencére, a sütőtökre meg rá sem bír nézni Kép

Ti szoktatok babaszobázni? Tök jó cuccok vannak ott is, ha vkit érdekel ?! Kép


na végre, itt is lesz vmi progi, igaz nem babás, de Ádival megyek legalább, Halász Judit koncertre Kép Olyan jó, én is azon nőttem fel Kép Együtt nosztalgiázom a Srácommal Kép

Puszka,
Kata

Az új autócskám névötleteit el ne felejtsétek Kép
pankata
 
 


Akkor jó, ha persze hogyKép

A Roni női név? Van egy belga férfi ismerősöm ugyanezzel a névvel megáldvaKép Egyébként tetszik!!!Kép

A Mimi és a Theo az ötleteim (Theo mint Theodora becézéseKépKép)Bár az első kísértetiesen hasonlít vmihezKépKép

Szóval borsó-ügyben egyezik a srácaink ízlése, de jó hallani, hogy ez még változhat, én imádom a zöldborsót!!!

Én néha nézegetem a babaszoba oldalait, regisztráltam Zsófit, így ott pontosan meg tudom nézni mennyi idősKép Milyen cuccokra gondolsz? Babaholmi stb.??

Halász Juditot mi is hallgatunk Zsófszival, nagyon szeretemKép Szegeden lesz a koncert? Mikor?

Zsófi ma sárgarépa-krumplit evett, nagyon ügyesenKép, de. pedig narancs-banit, azt is szeretteKép Elégedett vagyok a kiscsajommal...KépKép

Holnap Tücsökzene, kíváncsi vagyok Zsófi jobban fogja-e élvezni, mint múltkor?

Mini miket csinál mostanában? Még mindig olyan sokat alszik? Egyedül is eljátszik vagy szükséges az asszisztenciádKép?

Puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


SZIASZTOK!

Még mindig gyógyulgatunk, de nem olyan vészes azért a helyzet. Hörghurut. Az orrszívózást Csongi egyáltalán nem tűri, nektek van valami trükkötök? A porszívóstól szegénykém egész testében remeg, úgy fél tőle, azt gyorsan be is szüntettük, mert már apátiába esett volna.Kép
A kézi orrszívózást is úúútálja, mindig sír, de attól nem reszket legalább. Már 4 orrszívót vetettünk be, sikert egyik sem aratott nála.(Orrszívókat gyűjtök, ha ne tudtátok volna, van esetleg valamilyen ritka példányotok számomra ? O) O) O) )Egyébként jó a közérzete, nevet, játszik, mint máskor, csak szipog meg köhög közben.

A számítógépre pedig iszonyúan féltékeny, nem hagy ideülni, rögtön nyűgösködni kezd.

Vanda! Körkérdésedre reagálva: Csongi sem alszik a mai napig sem 3 óránál többet egyfolytában, és ez az elejétől fogva így van. A hordozóban 3x előfordult ugyan kivétel, de az is először 4 hónapos korában. Sok szakirodalmat áttanulmányoztunk, mert az iskolában ugye azt tanították nekünk, hogy 16-20 órát alszik a csecsemő, de legalábbis az újszülött, és mi is ezt vártuk volna- de alvás-ügyileg ez normális. A csecsemők 6 %-a alussza át az éjszakát 3 hónapos koráig, 16 %-a pedig az után. Így szerencsés az, aki ebbe a csoportba tartozik. A legtöbb baba fel "akar" ébredni, hogy "ellenőrizze", mellette vannak-e a gondozói, de olyat is olvastam, hogy a gyakori ébredések védik a csecsemőhalál ellen. Ja és hogy sűrűbben vannak REM szakaszban, mint mi, ezért is ébrednek sűrűbben. Úgyhogy szerintem az alvással nincs probléma, itt szinte mindent normálisnak tekintenek, csakúgy, mint kaki-ügyben, bár azt is jól el tudom képzelni , amit Kata írt, hogy az akár pszichés is lehet. (Csonginak eleinte 4-5x volt naponta,egészen 3 hónapos koráig. Ebből a hajnalit kellett szélcsövezni. Azóta 1-2-3 naponta van.)

Sírás: Csongi nem volt nyugtalan, meg sírós, de csak azért, mert állandóan rajtunk csüngött és mi ezt hagytuk. Babakocsiban 4 hónapos koráig nem maradt el, vállon kellett vinni. Aztán egyszercsak megkedvelte, pedig mindenki azt mondta, ne vegyem fel, hagyjam sírni, mert így arra kondicionálom, hogy mindig karban legyen. Én nem tudtam sírni hagyni, mindig felvettem, erre rögtön abbahagyta a sírást. Elég vicces volt, ahogy egyik vállamon Csongi, másik kezemmel tolom az üres babakocsit. (Jópáran visszafordultak az utcán megnézni a "másik babát" is a babakocsiban Kép) Ma pedig már szereti a babakocsit mindezek ellenére, úgyhogy én innentől nem hiszek a kondicionálás-elméletben. A babának egyszerűen szüksége van a testközelségre, aztán ahogy egyre önállóbb lesz, egyre kevésbé igényli majd. A barátnőd babája karban is sír? És cicin sem nyugszik meg? Mert Csonginál még a mai napig is ez a másik adu-ász.

Aztán a kiságy azért nem vált be nálunk, mert ugyebár a babák az anyaméhre emlékeztető közrefogottságot szeretik. Így Csongi előbb elaludt a mérlegen, mint a kiságyban. Sokan azt ajánlják, hogy ezért takaróba kell csavarni a babát(ha már kinőtte a pólyát). Mi ezt nem próbáltuk, mert addigra már túl mozgékony lett a Csongi. Aztán én így utólag okosodva biztosan bölcsőt vennék előbb, nem kiságyat, mert a ringatás is tutira bejön.
Kenguruba 3 hónaposan tettem először, ott soha nem sírt, imádja, és mindig hamar el is aludt. Korábban is beletettem volna, de sajna nem találtam olyat, ami előtte az ő méretére lett volna szabva.

A TV nálunk kb. 5 órától megy este, addigra már én nem bírom az ingerszegénységet, de addig igyekszem én is távol tartani tőle.

Csongi az unalomtól nyűgös általában, nem a túlingereltségtől. Ha kitalálom a számára megfelelő programot, azonnal megnyugszik. Ehhez azonban nagy kreativitás kell, nem lehet vele mindig ugyanazokat a játékokat játszani, folyton újakat követel. Ha túl fáradt vagyok ehhez, akkor ő iszonyúan nyűgös lesz. És ez is így van már újszülött korától kezdve, mert ő már akkor sem aludt két etetés között, csak ritkán fél órát. Vittem végig a lakáson egész nap és mutattam neki mindent. Ezt nagyon élvezte.

Mi egyszer aludtunk eddig máshol, mint itthon, na akkor egész este nem lehetett megnyugtatni, nem értette, miért nem a megszokott környezetében van, még fürdetés közben is sírt (pedig máskor az is elég biztos nyugtató nálunk, és a kádját is vittük magunkkal). Többször nem próbálkoztunk elutazással.

Aztán ha engem idegesít valami, akkor biztos, hogy ő is ideges lesz, a hangulataimat igencsak pontosan képes tükrözni.

Bocs, hogy ilyen hosszú lettem, de mivel pár napja olvastam a leveled, csak írni nem volt időm, azóta mindig eszembe jutott valami. S ha nekem egyszer eszembe jut valami, akkor muszáj kiírni magamból.

Körkérdés: Ti hogyan adjátok a babóknak a sárgarépát? A doki néni szerint csak megfőzve,de úgy nyugodtan adhatom, a barátnőm viszont csak bébiételben adja, merthogy mi nem tudjuk mérni a nitráttartalmat.

Üdv.mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Mariann,

nagyon tetszett, amiket írtál Kép Látod, én két nyugis, meg nagyalvó gyerkőc mellett ilyesmikre nem is gondoltam...
Sárgarápát én adom így is-úgy is. A kedvence mellesleg, ha a családi húslevesből veszem ki, ja és már nem turmixolva, hanem csak villával jó alaposan összetörve. Van hogy bébiételben meg sem eszi... van ízlése, nem???

Erka,
Igen, február végén lesz a koncert, már nagyon várjuk Kép
A babaszobán igen, különféle cuccokra gondoltam. Pl a múltkor is sikerült levadásznom a kedvenc "pizsinkből" (kenguru goldos ujjatlan rugi) eggyel nagyobb mértetet, úgy örültem Kép

Minike most "kutyázik" ezerrel és közben nagyokat kiabál Kép És vmelyik nap a múlt héten két kézzel belekapaszkodott a kiságy felső részébe és húzta fel magát. Még szerencs, hogy akkor nem jött rá arra, hogy négykézlábról csinálja, hanem "csak" hasonfekvésből, ami ugyebár szerencsére nem volt annyira hatékony... Piszok büszke volt magára, mi megy nagy gyorsan lejjebb állítottuk az ágyat Kép Huh, mi gonosz szülők Kép
Alvás továbbra is korrekt Kép bár nyilván egyre többet van fent, az én legnagyobb örömömre, mert babázhatok Kép Egyébként tök jól ellenne a játékaival is, de én nem bírom otthagyni Kép na jó, azért néha hagyom, hadd játssszon egyedül, mert tudom, igényli, de hát olyan keveset van ébren....Sztem....

Nálatok hogy műxik ez? Inkább egyedül vagy , ahogy Erka írta, asszisztenciával játszik a a Babóca?

Pusz,
Kata
pankata
 
 


A répát én megfőzve adom, bébiételben nem emlékszem, hogy próbáltuk-e, esetleg vmivel keverve, nem tudom...Egyszerűen megfőzöm egy krumplival egyetemben és a főzővízből egy kevéssel összeturmixolom. Mi a baj a nitráttartalommal? Nem vagyok képbenKép

Nálunk Zsófi egyedül játszik, míg én főzök, mosok, mosogatok, vasalok, takarítok stb. Mióta ül, különösen szívesen eljászik egyedülKép Ha unja és nyügizik, akkor odamegyek hozzá egy kicsit, felhívom a figyelmét egy régebben látott, rágottKép játékra. Ha végeztem a teendőimmel, együtt is játszunk, azt nagyon szeretiKép Pl.ha odafekszem mellé a tapira és bohóckodunkKép Összességében véve azt mondanám, hogy elég önálló a kislányomKép

Kata, én már úgy várom a kutyázást Zsófinál, annyira cukik, amikor csinálják....
Az ágyat mi még nem tettük lejjebb, de nem is próbálkozik Zsófi semmivelKép
Tökéletesen megértelek, ha Mini csak ritkán van ébren, persze, hogy minden percet vele szeretnél tölteni, egyébként ha Zsófi 2 óránál tovább alszik nappal (néha előfordulKép) én is alig várom, hogy meghalljam a hangját és szaladhassak a szobájába...Kép

Tücsökzene klassz volt, ebben a korai (9 óra) csoportban csak négyen voltunk, de nem is baj, a foglalkozást tartó csaj szerint így jobb a piciknek, hogy nyugi van. Zsófi néha nagyokat kurjongatott, zabálnivalóKépKépKép

Most alszik, egész éjjel dorbézolt, holnap lehet, hogy elviszem a védőnőhöz egy kis tanácsadásra.

Puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok,

ma voltunk védőnőnél, Zsófi 7910 gramm és 74 cm! Újabb főzelékeket fogyaszthatunk(sóska, spenót, saláta, tök, zeller), ezek után jön a sajt főzelékbe keverve, majd a csirkemell és a hal. Ma almaszósz volt a menü, tetszett a kis csöppségemnekKép
Az éjszakai ébredések folytatódnak, de már mindkét felső fogacskából kibújt egy pici darabkaKép Kicsit furán néz ki, mert szabálytalannak tűnik, de a védőnő szerint nem lesz az. Érdekes, hogy pici rés van a kettő között, de azt mondta, majd, ha a többi is kijön, rendeződnek a dolgok......

A mostani Kismama magazin témája az alvás, Mariann ajánlom neked is, Vanda és Kata, nálatok szerencsére nincsenek ilyen problémák....Kép

Puszi nektek, megyek, főzök egy Norbi féle gombapörköltet vacsiraKép

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Megint magammal beszélgetekKép

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok,
csak gyors bekukk, mert ma alig voltunk itthon és jön az esti fennforgás Kép

Erka,
Azért Ti sem panaszkodhattok méretileg, tök jóóó Kép Hú, de izgi lesz ez a sok új íz! És Te készíted majd neki?
A fogacska tényleg rendeződik majd, ez tuti Kép

Mariann,
babás progi Kép Itt Szegeden Kép 27-én lesz Ringató a Százszorszépben Kép Még nem tudom a pontos időpontot, de ha érdekel, majd írok Kép Jó lenne talizni ott Kép

és másnap meg Ádival halász Jutka koncert Kép SZUPI!!! Végre vmi Élet Kép

ha minden jól magy, holnap délután átülök az új tütükébe Kép majd beszámolok Kép

Pusz,
Kata

Bocs, nem nézem újra át, az elírásokért meg a nagybetűk hiányáért...
pankata
 
 


Sziasztok!

Napok ota probalok irni, de annyira orulok, amikor vegre este 8 lesz es tudok kicsit magammal foglalkozni, hogy bizony gyakran inkabb egy konyvet, ujsagot, a ferjemet vagy a TV-t valasztom az internet helyett...

Arra gondoltam Kata, hogy cserelhetnenk neha gyereket Kép en mit nem adnek azert, ha aludna, Te meg jot babazhatnal. Csak viccelek, mert valojaban nagyon elvezem Mateval a napot, de estere egy kifacar citrom semmi hozzamkepest.

Jatek: Mate nagyon sokaig eljatszott egyedul, nagyon orultem neki, mert igy csak fel szemmel kellett figyelnem ot. Most viszont, amikor mar fiokozik, ajtotcapkod es mindenhol probal felallni ingatag labacskain, szinte allandoan a nyomaban kell lennem.
Tegnap pl kizart a szobajabol. Becsukta az ajtajat, es szorosan az ajto moge fekudt. Remeltem, hogy nem lesz semmi baja, de azert nem voltam nyugodt. Kb 5 percig nem is lattam, csak ereztem, hogy meg mindig nem tudom kinyitni az ajtot.

Sargarepa: en ritkan fozok Matenak, ugyanis nem igazan eszi meg az altalam keszitett kajakat. Multkor valami ceklas borzalommal probalkoztam nala, hat mondanom sem kell, egy falatot sem evett belole.

En meg csirkes dolgokat nem tudok neki kotyvasztani, mert kivagyok attol, hogy 3 fele dolgot kell kulon edenyben elkesziteni azert, hogy o utana ne egye meg. Ugyhogy nagyon ritkan kap csak altalam keszitett kajat, marad a bebietel. Gonosz anya vagyok, ugye?

Kata,
drukkolok az autodhoz holnap. Biztosan hamar jo baratok lesztek!

Mariann,
nagyon koszonom a sok-sok okos dolgot, amit irtal.

Erka,
nagyon szep Zsofi sulya es orulok, hogy jol eljatszik magaban. Mondott valamit a vedoneni az alvasara?

Na megyek osszeesni, bocs ismet, ha valami fontosra nem reagaltam!

Egy kerdes: ti a kotelezo oltasokon kivul miket adattok meg be a manoknak?

Vanda
vanda72
 
 


Sziasztok!


Jujj, de jó, hogy lesz progi! Kép Mi is az a Ringató? Örülök a talaálkozásnak! Kép Köszi az infót, Kata.

Nitrit: (bocsi az ijesztgetésért Kép, csak igyekszem korrekt választ adni ...) súlyos túladagolásnál megszünteti a hemoglobin oxigénszállító képességét, másrészt az aminosavakkal nitrózaminokat képez, melyek rákkeltőek, harmadrészt kiirtja a tiamint (B1-vitamint). Különösen a kisgyermekekre veszélyes a túladagolás, ezért a gyermek-, bébiétel készítmények egyáltalán nem tartalmazhatnak nitritet, illetve nitrittartalmú zöldségeket.
Hol fordul elő? Az E-249 (kálium-nitrit) tartósítószer, ezt használják a húsok, felvágottak tartósítására ("nitrites pácsó") és ettől lesz rózsaszín a felvágott. Önmagában nem veszélyes, de a baktériumok mérgező nitritekké alakíthatják őket a hús tárolása, vagy az emésztés során. Fehérjékkel reagálva mutagén és rákkeltő nitrózaminokká alakulnak. A friss zöldségekből ennek sokszoros mennyisége kerül a szervezetünkbe, mivel a zöld levelek akkumulálják a levegőben és a talajban lévő nitrátot, amiből nitrit keletkezik.

Egyedül játszás: Csonginál ez teljesen változó. Van, hogy fél méterre, ill. fél percre se távolodhatok el, máskor meg 1 órát is eljátszik egyfolytában anélkül, hogy bemennék a szobába. Ált. azonban elég sok asszisztenciát igényel, mert mindig elgurul valami, vagy egyszerűen azt szeretné, ha ott lennék vele a matracán. Ha már felülök a géphez (ugyanabban a szobában), vagy az ágyra olvasni, azonnal nyűgizik. Mondjuk átlagban napi kétszer fél órát játszik egyedül, ami az ő ébrenléti idejéhez képest nem valami sok, de szerintem ebben az életkorban több nem is várható el.

Ajánlanék még egy TV-műsort: a Spektrumon megy egy sorozat: Miből lesz a cserebogár? címmel. 22 családot kísérnek figyelemmel a gyerekek születésétől kezdve, azt vizsgálják,hogy a várandósság,szülés, korai szülő-gyerek kapcsolatok minősége stb. milyen következményekkel járnak a gyerekek további életére nézve. A következő rész már az ötödik (9 részes), ez 4-én, 6-án és 9-én lesz reggel 8-9 óra körül, a pontos időpontot nézzétek meg.

Mára ennyi.

Üdv.Mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Hello!

Vanda,
tegnap még nem olvastam az üzidet, amikor én az enyémet írtam, így kimaradt a reagálásból.
Nekünk 1 éves kor után mondta a doki néni, hogy lehet valamit beadatni, talán agyhártyagyulladás ellen, de én még tanulmányozom majd a kérdést, hogy mennyira szükséges ez. Gondolom kötelező lenne, ha feltétlenül az... Nektek mi a véleményetek? Sokszor csak a gyógyszergyáraknak kell a bevétel. Ha lázat, stb. okoz az oltás, én biztos nem adatom be. Szegénykém megszenvedett a 2. és 3. havi kötelező oltással, mert akkor még nem tudtuk, hogy meg lehet venni az újat. A 4. és 5. hósat már újban kapta, abszolút nulla tünettel.

Megértelek, hogy este fáradt vagy, általában én is mint a mosott rongy, de mivel én netfüggő vagyok, nekem könnyebb ideülni a gép mellé. Aztán ált. átlendülök a fáradtsági holtponton, s éjjel egyig nem bírok elaludni. Csongi újra visszatért a 9 órás elalváshoz (csak el ne szóljam!) Kép

Nagyon vicces a kissrácod, hogy kizárt a szobájából! Kép Talán már a titkait akarja rejtegetni. Kép

Üdv.mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Hello lányok,

Kata, ez a Ringató olyasmi ugye mint a Tücsökzene? Biztosan fel fogja pezsdíteni a mindennapjaitokat a kikapcsolódásnak ezen formájaKép Majd mesélj!Illetve meséljetek (MariannKép)

A főzelékeket én készítem, most még bíromKép Jó nézni, ha megeszi amit anya csinált, persze Vanda tökéletesen megértelek, ha a hamit ki kell dobni, amivel annyit fáradtál, persze, hogy nincs kedved újra és újra belefogni a főzőcskézésbeKép

Hűűű, már biztosan megvan az új járgányKép!!!!

Vanda,

elég rémísztő volt ez a kizárásos történet, őrület, hogy milyen veszélyes helyzeteket tudnak produkálni ezek a kis lurkók!!!

Az alvással kapcsolatban a védőnő sem tudott hasznos tanácsot adni, valószínűleg a fogzás a ludasKép Ezt át kell vészelni, nincs mese.... Egyébként, nem akarom elkiabálni, de a tegnap éjszakát átaludta, másfél hónap után előszörKép Remélem tendencia lesz belőleKép

Oltás: Mi csak a kötelezőt kaptuk és nem is mondta a doki, hogy mást is lehetne/kellene. Így hát nyugodt vagyok.

Mariann, köszi a kimerítő választ nitrit ügyben.

Nálunk ma vendégek voltak, a várandós barátosném és a 2 éves kisfia,Ádi.Annyira cuki volt,ölelgette Zsófit, puszilgatta az orrát, Zsófi pedig akkorákat kacagott, mint még életében soha!!!!Kép Kár, hogy nem volt kéznél egy videokamera:

Puszi mindenkinek

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok!

Újra jövök, mert megtaláltam a Ringató honlapját www.ringato.hu és rajta vannak az időpontok, meg leírás, videófelvétel is van. Bpesten több helyszín is van, nézzétek meg! Nekünk pedig , Kata a köv. infót találtam:2006. február 27-én, hétfőn 9:45-10:15-ig, 10:30-11:00-ig és 15:30-16:00-ig Ringató foglalkozás Szegeden a Százszorszép Gyermekházban,a szegedi érdeklődők, telefonon, vagy e-mailben jelezzék a részvételi szándékukat a következő telefonszámon: 62/420-278 vagy e-mailben: info@szaszorszepgyermekhaz.hu.

Nekem a 15.30-as lenne a legjobb, mert az egyébként is sétaidőnk, de a 10.30-as sem rossz, a korai a legkevésbé jó. Nektek, Kata?

Milyen az új járgány? Azóta ide már nem is jössz?

üdv:Mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Sziasztok,

dehogynem jövök :9 csak a mai nap rohangálással telt, biztosító meg az autókereskedés és persze közben a Fiúkat is rendezni, DE megvan Theo!!!

Erkám,
Hivatalosan is keresztmama vagy Kép A férjecském is odavolt a Theoért, így nem volt kérdés!

és szuper, majd teszek fel képet is róla (mintha ő meg a lányom lenne Kép )

Huh, majd gondolkozom az időponton, aztán egyezteteünk, oké, Mariann ????

na igen, nálunk is egy másik gyerkőc, méghozzá a Bátyus Minike kedvence, ez nem kérdés, reakció hasonló mint Zsófinál Kép

vanda, kajaügyileg én is megértelek, néha nálam az időhiány is közrejátszik, bár Minikémnek szinte mindegy csak sok legyen a kaja és gyorsan jöjjön!

Puszi, most mennem kell, vége a gyerekmosó-programnak Kép

Kata
pankata
 
 


Sziasztok,

hát még kereszmama sem voltamKép Örülök, hogy tetszett a név, ennyire telibe találtam?KépKép

Szóval, akkor Zsófi reakciója a kisfiúra teljesen természetes, én most szembesültem ilyesmivel először. Kedden egy kislány jön, no majd meglátjukKép

Megnéztem a Ringató honlapját. Örültem, mert én tanultam furulyázni és szoktam is Zsófcinak, nagyon élvezi!!! Egyébként a tücsökzenés csaj is furulyázik a babáknakKép

Puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Hol vagytok???

Megfigyeltétek, hogy olyan gyorsan elmúlik minden? Már sajnálom, hogy Csongi abbahagyta 9 óra utáni esti fennléteit. Olyan meghitt volt, olyan egyedien más! Nem úgy játszottunk, mint nappal, ehhez nem kellett tárgy (játék), meg nagy hempergőzések sem. Nem egyszerűen öröm volt, hanem meghitt együttlét. Csak mélyen a szemembe nézett és elkapta a pillantásomat, rámmosolygott és játékosságot ébresztett bennem. Sajna most már régen csinálta, pedig akkor nehezményeztük (főként Laci) az éjfélig fenntléteket. Most már hiányzik az a meghittség, barátságos, boldog játékosság. A nappaliak is jók, de nem ugyanolyanok, teljesen másak. Minden elmúlik!!! Meg kell élni a pillanatokat, nem kell sajnálni az éjjeli fennléteket, mert elmúlik!!! Olyan sok arca, szokásai voltak már Csonginak, és minden elmúlt, minden megváltozott!!! Már teljesen más az arca, a beszéde, a szokásai. Pl. úgy 3 hónapos koráig minden éjjel szinte szerelmesen tartottam a karomban, amikor aludt, és csak néztem, néztem, boldog voltam. Nem aludtam, pedig nagyon kellett volna, hiszen kókadoztam nappal, majd leragadtak a szemeim. Bűntudatom volt, hogy nem alszom, amikor lehetne, de most már azt bánom, hogy nem néztem még többet, amikor szerettem volna, mert nálam is elmúlt ez a szerelmetes állapot. Mindig valami új jön. Már másként gagyarászik, már nem köhécsel játékból. Úgy 6 hetes lehetett, amikor azt a szokást vette fel, hogy szopi után kinyitotta a szemét, mosolygott, és hosszasan gagyarászott. Most már ezt sem csinálja, vagy bealszik, vagy a környezetében köti le egy tárgy, rám se hederít már olyankor. Jó ezekre emlékezni, de sztem akkor működik a legjobban az emlékezet, ha teljesen megéljük a pillanatokat bűntudat nélkül. valószínűleg a fáradságra nem fogunk annyira emlékezni évek múlva, mint ezekre a pillanatokra. Olyan szép ez! Ezek a pillanatok tesznek boldoggá.

Nektek is hasonló élményeitek vannak?

Puszi:mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Hello!

talán elpártoltatok????

Erka, fáj-e még a derka? Kép

Vanda, mi újat művel Máté? Kép
Mit fedezett fel már Budapestből?

Kata, döntöttél már időpont ügyben? Nehogy aztán kimaradjunk, vissza kellene lassan jelezni. Kép

Üdv:Mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Sziasztok!

Köszi Mariann, már sokkal jobb a derekam, tuti jó ez a torna, már alig várom a szombatot!

Zsófszi ma kúszott egy picit (életében először igazánKép) és elindult hátrafelé a kompjával, cserébe nem aludt egy szemernyit semKép Egyébként már hemperegve, forogva, csúszva-mászva bejárja az egész nappalit, sokkal több figyelmet igényel, ezért is tudok ritkábban írni....

Holnap Tücsökzene, utána pedig egész nap vendégeskedünk, így nem nagyon tudok majd írni, esetleg este.

Mariann, Te hogyan csinálod a hozzátáplálást? ma elbizonytalanodtam, itt volt egy barátnőm, akinek szintén júniusi a babája. Náluk a hozzátápi kevésbé drasztikus,mint ahogyan a védőnő nekünk előírta, a szopi marad az elsődleges legalább 1 éves korig, nekünk pedig már csak reggelre és estére javasolta a védőnő, + minden étkezés után (2x főzelék és 2x gyümi naponta), ha igényli a baba.
Te hogyan vélekedsz erről? Igazából én is szeretnék minél tovább szoptatni....

Puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok!

Mariann,
olyan szepen irsz mindig az elmenyeitekrol Csongival! Igazan konyvbe illo!
Nekem is voltak ilyen elmenyeim Mateval, amikor meg szopizott, minden szopi utan kinyitotta a szemet, rammosolygott es ugy aludt el. Mindta megkoszonte volna a tejecsket.

Most mar nagyfiusan udvarol, elkapja az orromat, az arcomat, belemharap, ilyesmi. De allandoan mosolyog, enekel, es 2 napja tapsol, ha azt mondom neki, hogy "tapsi-tapsi". Tunderi, meg lehet zabalni! Az ember hajlamos azt hinni, hogy kicsi meg az ilyesmikhez, de tenyleg sokkal okosabbak, mint gondolnank!

Erka,
bennem nagyon kettos ez a hozzataplalas dolog. 1. Ha van tejed meg boven, inkabb szoptass, es utana adja neki fozeleket vagy gyumolcsot.
2. ami ezzel ellentmond, nagyon nehez lesz 1 evesen leszoktatni magadrol Zsofit. Ketten is szenvedtek ettol a kornyezetemben, es vegul nagyon drasztikus modszerekhez kellett nyulniuk, hogy elvalasszak a babuskaikat.

Szoval nem tudom, szerintem ezt mindeki maga dontse el, hogy miben hisz es ehhez tartsa magat!

Mi jol vagyunk, Mate ma megkapta az agyhartyagyulladas elleni szuri elso adagjat. Jol turte, nem volt csak egy pici sirdogalas.

Utana pedig lementunk a Mammutba, szandit szerettem volna venni Matenak, mert annyira probalkozik ezzel a jaras dologgal, hogy a dr neni mar szandit parancsolt ra. De nincsen ilyen pici, 18-as merettol kezdodnek a szandik.

Vasarnap megvettuk a kettes szamu babakocsinkat, amit ma fel is avattunk, szuper jo! Vegre konnyen nyithao, csukhato es befer az automba! Mate is nagyon jol viselkedett, nem is balhezott, hogy ki akar szabadulni.

Hat nagyjabol ennyi!

Kata,
hogy van Theo? nagy a szerelem mar koztetek? Aztan vigyazni am ebben a nagy havazasban!

Vanda
vanda72
 
 


Hello,

én nem sietem ela hozzátáplálást. A védőnő minket nem látogat, így gőzöm sincs , mi a véleménye, mindenesetre még a terhesség alatt adott egy füzetet: "Szoptatós füzet", én ezt követem. W. Ungvári Renáta írta, aki a Kismamába is ír, a Kismama cikkeivel egyező szemléletmódban. Nos, ebben is az van, hogy először szopi, utána meg lehet kínálni a babát, és ahogyan fogadja, úgy kell neki adni, nem erőltetni, hanem amennyit elfogad. Igény szerinti szopi után igény szerinti etetés jöjjön. Idővel majd egyre szívesebben fogadja a kajcsikat, ezt nyugodtan ki lehet várni. Szerencsére nekem ez ügyben senki sem oszt "jó" tanácsokat, így tényleg igény szerint próbálom etetni Csongit. Ma pl. egy fél gerezd narancsot evett meg, de azt lassan jóízűen elszopogatta, utána megunta. Kanállal nem igazán lehet semmit beletömni, kiköpi. Rágicsálni viszont szeret. Én bízom abban, hogy ő majd tudni és kérni fogja, amikor többre van szüksége. Egy amerikai kutatás még 8-9 hónapos csecsemőknél sem talált semmilyen hiánytünetet kizárólagosan szoptatott csecsemőknél. Nálunk is a szopi marad az elsődleges 1 éves korig, aztán kapja addig, amíg kéri, meg amíg van tejci. Na majd folytatom, most mennem kell.

ÜÜgyes a Zsófi!Kép

Üdv:Mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Ime nehany uj kep Materol...

Kép

Kép

Kép
vanda72
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: