Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Kicsiny lánykám 2005.01.17-én született. Nagyon sok mindenen mentünk már együtt keresztül, és még nagyon sok dolog van előttünk. Sajnos nincsen túl sok babás anyuka ismerősöm, ezért kereslek titeket!! Jó lenne egy kis, letye-petye, ill. tapasztalat csere. ;)
bettimama
 
 


Szia Bettimama!

Az én kislányom január 16-án született. Szonjának hívják és örülnék, ha beindulna ez a topik.

Szia:

Csilla
bogacsi
 
 


Sziasztok!

Az én lányom Adrienn február 10-én született a Máv-ban. Első gyerek, a szülés nagyon simán, sőt túl simán ment Kép A február 10 elég közel van a januárhoz? Jöhetünk? Feldobnék egy témát: Adri sokat fordul hasról a hátára, szerintem ez sem teljesen tudatos még, de vissza még nem tud csak az oldalára. Nálatok már megy?

Én is Csilla

Csilla & Adri
flames
 
 

 
 

Sziasztok!

Ez nagyon gyorsan ment! Örülök nektek! Az én babócámat Dórának hívják. Szerintem a február még bőven belefér Csilla (Is) Kép . Nálunk már ireg-forog a lányka. Viszont ez nem jelenti azt hogy nálatok Csilla valami baj lenne szerintem. Azt olvastam hogy ha nem a testi fejlődés történik éppen, akkor szellemileg fejlődik jobban a babóca. Biztos megfontoltabb egy kicsit.. Kép
A fogzással hogy álltok? Nálunk most jön a harmadik. A felső jobb. Hát nagyon szenved vele. Az alsóval nem volt semmi gond, de ezzel bajlódik szegény.. Kép Mi most mászni próbálunk.. Egyenlőre még csak hátra sikerül.
Tényleg hogy álltok hozzátáplálással? Mit adtok a baboknak? Nálunk hat hónapig szinte csak szopi volt, mert akármit adtam neki, mindig székrekedése volt tőle.. Kép Inkább nem adtam neki mást. Meg elég sok tejem volt. Sajnos már csak volt, mert most egyre kevesebb, akármit teszek. Viszont szerencse, hogy a babókám egyre több mindent elfogad.
bettimama
 
 


Sziasztok!
Hát remélem mielőbb sikerül teljesen megfordulnia. Adri is próbál mászni. Előre nagyon nyújtózkodik, de csak hintázik a hasán, vagy fejjel túrja magát, hátra már ő is ment két "lépést". Fogunk még nincs. Bár mostanában elég nyűgös, este sokszor felsír, de vissza tudom altatni, és 4 körül eszünk először, annyira nyöszörög, szopja az ujját. Pedig egy hete bőven 7, 8-ig aludt. Persze a "kedves" ismerősök a nyálzására és, hogy mindent a szájába vesz, megrág azt mondják, hogy biztos jön a foga. Születése óta nyáladzik, és egy kisgyerek mindent a szájába vesz, attól még nem biztos, hogy éhes vagy fogzik. Kép Észre sem vetted, hogy nő a foga, csak mikor kint volt? Használsz rá valamit pl. hideg rágóka, krém?

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok!

Szonjának vasárnap jött ki az elsö foga, igaz még nem nagyon látszik, de az ínyét már teljesen áttörte, és ha megnézem az ujjammal, akkor nagyon lehet érezni és a kanál is koppog rajta. Igaz ezért néha közelharcot kell vele vívni, vagy egyéb csellel elterelni a figyelmét, mert ha közelítek a szájához rögtön "szájzárat" kap. Szonjus is már elég régen nyladzik és mindent a szájába vesz, de csak most bújt ki az elsö foga. Úgy vártuk már, mint a messiást, föleg, hogy dokinéni, már egy hónapja mondta, hogy mindjárt kinn lesz a foga, mert ö már érezte.

Szonja nem evett rendesen pár napig, mielött kibújt volna, de az ínye nem volt megdagadva. Én szoktam neki kenegetni dentinox kenöccsel és rágókát kap, valamint mindent betöm a szájába, ami a keze ügyébe kerül. Most a kedvence egy fémkanál.

Mászással még sehogy nem állunk. Ö már régóta forog, így közlekedik, négykézlábra csak párszor állt, de abból is rögtön oldalra löki magát és így gurul. Néha már kezdek aggódni, hogy soha nem fog mászni, hanem csak forogva közlekedik.

A hozzátáplálással felemásan állunk. A fözelékeket szereti, de a gyümölcsökkel nem nagyon van kibékülve, abból csak az alma-öszibarack kombinációt szereti. Néha kap pár falat kenyer, amikor mi eszünk, mert azt "kiköveteli" magának.

A ti babáitok mennyit vannak el egyedül? Mivel szoktátok öket lekötni, milyen játékokat játszotok velük?

Csilla
bogacsi
 
 


Ja, hozzátápi: az eléjén annyi tejem volt, hogy tele volt a mélyhűtő, és még 1 kisfiúnak is adtam. Aztán 5 hónaposan egyszer csak nem hízott Adri, és mivel állandóan mértem, láttam, hogy nagyon keveset eszik 4-500g naponta. Pedig fejtem bőven, most is. Az a baj, hogy sosem sír, ha éhes, ezért én automatikusan max 4 óránként etetem, és sosem eszik meg egyszerre max 160-200g. Először fagyitejet, meg tápit adtam, aztán kezdtük az almával (na azt nem szereti), a barackot imádja. Mostmár eszik sokmindent, főleg amit én csinálok Kép De még mindig a napi kaja max fele tejci, remélem így kihúzzuk 1 éves koráig.
Belőlem mostmár elég, ti jöttök Kép

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Egyszerre írtunk Kép Adri elég sokáig elvan járókában, játszószőnyegen, csak ha álmos, akkor kell egy picit altatni napközben. Játékok: tapsolunk, ugrál, mászik apa, anya hasán, könyveket nézegetünk. Kpatunk 1 tök jó felfújható csörgő hengert, azt nagyon szereti. Megpróbáltam képet feltenni, de még nem sikerült, erősen próbálkozom.
CS

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy csak most írok, de vendégek voltak nálunk.

Csilla (Adri anyuka Kép !

Szerintem ha majd kijön a foga a babódnak látni fogod hogy másképpen rágja a rágókákat, (szerintem sokkal mérgesebben, néha szinte dühből, mert biztosan nagyon fáj neki.. Kép ) és
nyálból is jóval több folyik mint máskor. Nekem nagyon nyűgös volt az utolsó napokban mielőtt áttörte az ínyt a fogacskája. Többször felébredt éjszaka. Én adtam neki fájdalomcsillapítót, és kenegettem neki Dentinox-al. Ami sajnos csak akkor használ ha már közel van a fogacskája a kibújáshoz.
Nekem is már egyre kevesebb a tejem sajnos. Sőt, szerintem biztos nem húzom már nagyon sokáig. Most iszok megint tejcsináló teákat, de egyenlőre nem sok eredménnyel. Hát nem tudom mi lesz. Milyen kajcsikat szoktál neki csinálni? Én legtöbbször üveges kajcsit adok neki. Persze a gyümi eredeti.

Betti
bettimama
 
 


Csilla! (Szonja anyukája)! Kép

Mi is nagyon vártuk már az első fogát!! Nálunk is már látta a dokinéni hogy mindjárt kinn lesz.
Kép És mi is vártunk még kb. egy hónapot. Viszont a második nagyon hamar követte az elsőt, és talán kevésbé szenvedte meg.
De a felső már sokkal rosszabb nekünk. Remélem nektek jobb lesz.

Milyen játékokat adsz neki még a háztartásból?? Kép Dorka nagyon szereti az új dolgokat. Órákig is elvan egy egy ismeretlen tárggyal. Most egy fém edényt püföl.. Kép De már kb. egy hete. Most ezt is kezdi unni. HÁtha van valami jó új ötleted!!!
Én is nagyon várom már hogy mászkáljon, mert az olyan aranyos!! Kép De az eszem azt mondja hogy nem baj ha még nem járja körbe a lakást. Viszont a szívem minden nap várja mikor mozdul már meg, mert az olyan izgi!!!
hoppá, most megyek, de este még befejezem.

betti
bettimama
 
 


Kép

zseni vagyok Kép

Ti már nem fejtek? Én ha már a tehenekre gondolok sírva tudnék fakadni.
Jó, hogy tudok szerezni "bio" zöldségeket. Megpárolom a répát, krumplit, paradicsomot, salátát, külön-külön vagy együtt sóval, főzőlével vagy mamatejcivel villával vagy turmixal, aprítóval pépesítem. A napokban kipróbáljuk a cukkinit, meg a husikat, egyéb fűszereket. Én is vettem bébiételt, hogy változatosabban egyen, de a Mildibé pl nagyon nem jött be. A Nestlé inkább, próbálgatjuk. És tejpépbe gyümi, főleg őszi, kis sárgabarack. Könnyebb kakihoz egy pici szilva (ringló). Hallottam, mások a bébiételt krumplival turbósítják, még a barackot is.

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok, csatlakozhatunk a lányokhoz? Nekem ugyan egy kisfiam van, Marci, aki ráadásul nem is januári (február 18-án született, szintén a MÁV Kórházban), de azért remélem, belefér ebbe a topikba... A tavaszi topikos babáknál ugyanis nagyobb, a téli topik nem nagyon működik, úgyhogy nagyon megörültem, hogy indult ez az új!
Szóval jöhetünk?
Sziasztok!
Judit
Korenju
 


Sziasztok!

Betti!
Nagyon jól el van Szonjus minden olyan dologgal, ami nem játék. Pl. Távírányító, de apukája ilyenkor tiszta ideg, és kiselöadást tart arról, hogy ez miért nem jó a távírányítónak. Én megértem, de néha mikor nem tudok vele mit kezdeni, mert semmi nem jó neki, és felfedezi a távírányítót oda adom neki. Hasonlóan oda van a telefonokért is, de azt nem adom a kezébe. Néha messzebb lerakom elé, és hasra fektettem, hogy hátha nagyon felkelti az érdeklödését és elkezd mászni felé, de ez még nem történt meg sajnos.
Én is úgy vagyok vele, hogy tudom, hogy nem meg van a saját fejlödési üteme, egyszer csak fog mindent csinálni, de minden nap várom, hogy na talán most. Ez eddig még nem következett be.

Kolléganöm azt mondta, hogy adjak neki üres tusfürdös flakont, és azzal is nagyon jól el van. Valamint különbözö ilyen apró dolgokat.

Judit!
Én nagyon örülnék, ha jönnél és írnál sürün, és szerintem a többiek is.

Sziasztok, mert a férjem már tükön ül, hogy mikor jöhet a géphez.

Csilla
bogacsi
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Nagyon örülünk neked Judit!! Főleg hogy már egy hónappal több tudásod van mint nekünk!!!! Mesélj egy kicsit magatokról? Fogatok van e már? Mászik már a kis fiad? Hogy állsz a hozzátáplálással?

LÁnyok!

Tényleg ki hol lakik? Hány évesek vagyunk? Kép Csak hogy jobban el tudjuk képzelni egymást. Megpróbálok feltenni én is képeket a Dorkáról, meg ha találok magamról is. Bár ez nem valószínű mert mindig én fotózok. De majd csinálok!! Kép
Hogyan szültetek? Én sajnos császárral.. Kép És mi van a plusz kilókkal? Nekem a végén az utsó egy hétben szétrepedt a pocim. Nálatok mi a helyzet? Tudtok valami csodaszerről amivel lehet segíteni a dolgon, mert ez így nagyon csúnya.. Kép

Csilla! (Szonja anyukája) Kép

Köszönöm, a flakonos dolgot én is kipróbálom. A távirányító, meg a telefon nálunk is nagy favorit. Bár a távirányítót már kicsit kivégezte.. Kép

Csilla (Adri anyukája) Kép

Nagyon szép kicsi lánykád van!!! Kár hogy te nem nagyon látszol rajta. Nem tudom mit értesz azon hogy nem fejünk e.. Ha arra gondolsz szoptatok e? Akkor válaszon személy szerint én még igen, bár már nagyon kevés a tejem. Fejni minden szopi után nem szoktam. Az elején még csináltam de aztán elég tejem volt fejés nélkül is így nem nagyon csináltam.
A cukkínit szintén csak megpárolod? Milyen fűszereket használsz?
Mi Kecskeméti bébikaját eszünk. Ugyan az a cég csinálja mint a Hippet. Szóval én ezt szeretem. Nálunk nagyon bevált. Viszont mivel már egyre többet eszik szeretnék neki én főzőcskézni. Már vettem egy köteg könyvet. Csak az a baj hogy mindegyik mást ír.. Használsz valami könyvecskét?

Huh. Kezdek fáradni. Most megyek aludni míg alszik a lánykám.

Betti
bettimama
 
 


Sziasztok!

Most van időm kicsit bővebben írni.

Játék: persze nálunk is minden használati tárgy sokkal érdekesebb, mint a rengeteg játék. Most a tuti nyerő az üres ásványvizes flakon. Mondjuk a másfél literes elég nagy, lehet, hogy egy félliteressel még jobb lenne a játék, de ezt is lehet csapkodni, ellökni, nyalogatni stb. Ez az unokahúgomnál is nagy kedvenc volt, a sógornőm meg tett bele mindenféle kis zörgő-börgő dolgot (babot, fagolyókat).

Forgás-mászás: Marci ügyesen fordul, főleg hátról hasra, mert mostanában hason jobban szeret lenni, de azért nem hempereg ide-oda, nem tud így haladni. Viszont négykézlábra áll és előre-hátra hintázik, ez nagyon aranyos, ja és neki is nagyon tetszik. Néha eldobja magát előre, de egyébként inkább hátrafelé halad... Szóval már én is nagyon várom, hogy mikor jön rá, hogy hogy kell mászni. Persze lehet, hogy ez még eltart egy darabig.

Fogak: Marcinak is most bújt ki az alsó két foga egy hete, de kb. 3 hónapos kora óta sokat nyáladzik, mindent megrágcsált, én meg tapogattam az ínyét, hogy hol jön már az a fog, de sokáig semmi nem volt. Aztán egyszercsak rettentően megszúrta az ujjamat rágcsálás közben, én akkor vettem észre, hogy kibújt, és ráadásul egyszerre mind a kettő.

Babakaják: én már elég régóta adok Marcinak mindenféle gyümölcsöt, zöldséget, mivel egy hónapos kora óta kapott tápszerpótlást, egyre többet (azért mellette szoptattam, amíg tudtam, egy hónapja hagytam abba), és így a védő- meg a doktornő azt mondta, hogy minél előbb kezdjem meg a hozzátáplálást, hogy inkább valami természeteset egyen a sok tápszer mellett-helyett. Szóval már eszik almát, barackot, banánt, répát, sütőtököt, krumplit, paradicsomot (a zöldségeket főleg konzervben adtam eddig), a hétem meg már megkóstoltunk egy csirkehúsos konzervet is. De szívesen megpróbálnék most már valamit főzni is neki, úgyhogy ha vannak ötleteitek, receptjeitek, annak nagyon örülnék. Pl. szabad valamilyen fűszert használni, vagy mindent teljesen fűszermentesen kell készíteni?

Na jó, egyelőre ennyi... Sziasztok!
Korenju
 


Most látom, Betti, hogy közben megelőztél! Egyébként nincs egy hónappal több tudásom, sőt inkább kevesebb, Marci februári, épp holnap lesz féléves.

Én különben budapesti vagyok, 31 éves, és igen, sajnos vannak még rajtam plusz kilók... Járok baba-mama tornára, hátha segít, izomlázam mindenesetre van tőle...

Na jó, én is megyek aludni. Sziasztok!
Korenju
 


Sziasztok!
babamenük:
http://freeportal.hu/babakonyha/ (www nélkül)
itt van 1 táblázat is, hogy mikor, mit lehet adni a fűszerekkel együtt.

Szuper, hogy te is ránk találtál Judit!

Képzeljétek teljesen ki vagyok! Az este mindent kihányt Adri Kép Már egyszer volt ilyen, amikor kezdett fogyni a tejci és kezdtük a hozzátápit, alig evett napközben és este jól bekajált. Még a reggeli is kijött belőle, de utána vigyorgott és szopizott egy nagyot mert persze üres volt a hasa, és elaludt. De most?? Rendesen evett, sőt ízlett minden, este csak tejci, sajnos főleg üvegből, mert kezd leszokni a ciciről. El is aludt közben, és amikor betettem az ágyba, kijött minden. Persze ugyanúgy nevetgélés, átöltözés egy kis szopi, és alszik. A hasa nem fáj. A dokinéni szabadságon van hétfőig. Kép Vagy megint sokat evett, vagy allergiás a paradicsomra (pedig már evett), vagy lehet a foga? Nálatok volt már ilyen? Úgy tudom, ha jön a foga lehet hasmenéses is, a hányásról még nem hallottam.

Főzés: Igazán nem is nevezhető még főzésnek, amit csinálok, csak párolom a zöldségeket. Van könyvem is, de még nem nézegettem, próbálgatom miket szeret.

Betti
Fejés: az elején állandóan fejtem, aztán úgy gondoltam beállt a mennyiség, és csak napi 2-3szor, most, hogy fogyóban van újra elkezdtem sűrűbben. Így az utóbbi időben nem kell pótlásnak tápit adni, csak amit fejtem. A dokinénink azt mondja, jó lenne, ha 1 éves koráig szopizna legalább napi 3szor. Szerinte a kaja 1/3-da legyen addig anyatej, vagy tápi. Hát fejek. Éljenek a tehenek! Kép
Szülés, magunkról: a profilomban van egy babanapló cím, azt vezetem, ha kedvetek van nézzétek meg, szívesen fogadjuk a hozzászólásokat Kép
Csíkok: Sajna szerintem maradnak Kép Nekem képzeld nem a hasamon, a mellemen vannak úgy hívom, hogy "cirmos" Kép Én csak max 10 kilót híztam, de még fenn van 3, az indulás sem volt ideális.

Jó hosszú lett.
Jó éjt:
Csilla, Adri

U.i: Adri 1 hete múlt 6 hónapos most 7200g, 65cm. Ti?

Csilla & Adri
flames
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép

Csilla & Adri
flames
 
 


Csilla! Köszi a babakonyhas linket! Aranyosak a fényképek Adriról! Olvastam a szüléstörténetedet is a babanaplódban, nem semmi, hogy így első gyerekként ilyen gyorsan, gátmetszés nélkül megszületett Adri! Nagyon ügyesek vagytok!! Nálunk nem ment minden ilyen jól, a 41. hét végén indultak csak a fájások, csak nem igazán volt hatásuk, nem nagyon tágultam, Marci szívhangja meg elkezdett romlani, úgyhogy császár lett belőle. De szerencsére nem volt semmi baja, hanem egészséges, jó hosszú baba lett: 3400 gramm és 60 centi. Úgyhogy a babaruhák egy részét egyből ki is nőtte... Most már 74-es, 80-as ruhákat hord, szóval tuti, hogy kosaras lesz vagy vízilabdás... Ja, egyébként 8 kiló.

Sziasztok, szép napot mindenkinek!
Korenju
 


Sziasztok!

Hova tűntetek? Kép
Judit:
Köszönjük a dicséretet. Hát tényleg majdnem nem értünk be a kórházba, a dokim is lekéste Kép Simán átsétáltam volna a végén a gyerekágyas részre, azt mondta a szülésznőm, ha 2 éven belül szülök az is így fog menni. Pedig nem használtam semmit: se jóga, se intimtorna, se málnalevél tea, se homeo. Majdenm szülésig dolgoztam. Talán, hogy csak 2700-tel született. A barátnőm 2 napja szült, vele is ua volt, mint nálad.
Pletyi: a mi házunkban több kismama is van, de mind csaszis. És mindegyik baba nagyobb (súlyban). A kisfiú 2 hónapos és akkora, mint Adri kb. 5300g és 63 cm született óriásbébi. Kép

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Jó, hogy írtál, Csilla, már azt hittem, hogy megállt az élet ezen a fórumon! Hol vagytok, többiek? Vagy napközben nem nagyon értek rá írogatni? Tényleg, milyen egy átlagos napotok? Mennyire szoktatok kimozdulni, járni-kelni? Mi hetente egyszer-kétszer járunk baba-mama-tornára, egyébként meg sétálni,vagy a barátnőmékhez megyünk (neki egy 5 hónapos kisfia van), vagy hozzánk jönnek látogatók, de ők inkább estefelé. De most leginkább semerre sem megyünk, mert Marci egy kicsit köhög, nekem meg fáj a torkom. Kép

Van két kérdésem is: nektek van már etetőszéketek? Azt mikortól lehet használni? Mint írtam, Marci elég régóta eszik már kanállal, de eddig mindig az ölemben etettem vagy néha a szobai hordozójában (pihenőszékében).

A másik: fogat mosni mikortól kell? Amint kibújt az első fog, azt már mosni kell? Ma vettem egy bébifogkefét, amire az van írva, hogy 4 hónapos kortól. De gondolom, fogkrémet még nem lehet használni. Van már tapasztalatotok?

Judit
Korenju
 


Halihó!
Apának elég rugalmas a munkája, mind a ketten családi vállalkozásban dolgozunk, ezért sokat van napközben is itthon, meg mint írtam "sok" a kisbaba körülöttünk. Kert is van a társasházhoz, így könnyű levegőztetni, sétálni. Hétvégén mindig telekre megyünk, így elég jó dolgunk van Kép És a lényeg, hogy babaúszásra járunk szombatonként. Nagyon-nagyon ajánlom, szuper dolog!! Augusztusban sajnos szünet van. Kép
Nemrég elkezdtem újra 1 kicsit dolgozgatni itthon, amíg alszik a törpi.
Nekünk van etetőszékünk. Műanyag, görgős tálcás. Az a jó benne, hogy hátra tudom dönteni a támláját így addig is lehet benne etetni, amíg nem tud egyedül tökéletesen ülni. Jó mert egy magasságban vagyunk.
A fogmosáshoz nem tudok hozzászólni sajnos még nincs fogacskánk Kép De nagyon várjuk Kép

Cs

U.I: a hányás valószínű attól volt, hogy nem büfizett rendesen, 1 kicsit megnyugodtam, bár napközben volt mégegy. Kép

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is itt vagyok, csak sajnos mostanában kicsit zűrösebbek a napjaim. De a jövő hét már jobb lesz remélem. Kép

Judit! Kép Kép Kép Kép Kép Hát ezt jól benéztem!!
(már amit a tudást illeti. Nem is értem.. hogyan történhetett.. Kép Kép Kép

Neked tud már ülni egyedül a babód? Szerintem ha már segítség nélkül stabilan ül akkor már jöhet az etetőszék. Nekem még nem üldögél a Dorkababám, de nagyon úgy néz ki hogy állni akar inkább nem ülni. Kép
Én is még a hordozóba etetem. Nekem már az ölemből kiugrik.

A foggal kapcsolatban meg azt olvastam hogy már az első fogak megjelenésétől kell ápolni. Én esténként megtörlöm neki egy ronggyal. Azt olvastam valahogy így kell az elején. De már én is néztem a babafogkefét. CSak mostanában nem találok sehol.

Ja! És nagyon boldog szülinapot a Babódnak!!! Kép



Sajnos nem tudok feltenni képet magamról meg a Dorkáról. Folyton visszadobja hogy nagy, de már lekcsinyítettem. Nem értem. Csilla Segítség!! Te hogyan csinálod?

Én is irok magamról. A Nyírőben szültem. Tuti vékonyka voltam, de felszedtem 20kg-ot, ezért elég gáz lett a vérnyomásom és csaszi lett belőle. Még most is van rajtam jó pár plusz kiló. De egyenlőre nem ez ami zavar, hanem hogy nagyon csúf lett a pocim. Most kenegetem egy feszesítő krémmel, remélem használ valamit.
Egyébként 24 éves vagyok, és Dorka az első babom.
De szeretnék még majd egy kicsi fiúcskát is.
Dunakeszin lakunk. Aszem egyenlőre ennyi.

Csilla!

Nagyon nagyon édesek a képek!!!
Hogy van Adri? HÁNyt azóta? Nekem is volt ilyen egyszer-kétszer. De nem volt semmi baja. Én úgy voltam vele hogy lehet hogy csak túlette magát.

Most megyek mert lehet hogy fenn van a lányka.
Remélem holnap többet tudok majd írni!!

Betti
bettimama
 
 


Ja Csilla!

KÖszi az ötletet a tusfürdős flakonnal!!! Nagyon jól el van vele. MOst írta a Judit hogy jó még egy üres üdítős flakon megtöltve valami csörgőssel. Holnap kipróbálom azt is. Kép

Tényleg! Milyen a babátok bőre? Nekem nagyon száraz. Mivel fürdetitek?
Ti kenegetitek valamilyen testápolóval?

Betti
bettimama
 
 


Köszi az infót etetőszék-ügyben!

Csila! Hányás-témában szerencsére nem nagyon tudok hozászólni, Marci "csak" bukni szokott, de azt rendesen, akár evés után két órával is, de azért a megevett adaghoz képest még mindig nagyon keveset köp ki. De gondolom, hogy nem lehet komolyabb baja a lányodnak, ha nem ismétlődik rendszeresen, meg nincs egyéb baja (nem lázas, nem ordít ezerrel stb.).

Betti! Köszönjük a jókívánságokat! Kép

Súlyokhoz még: én is 20 kilót híztam a terhesség alatt, akkor nem is tűnt föl (elég magas vagyok), csak valahogy most sokallom a még rajtam maradt 6 kilót. Pedig már csak a legszűkebb régi cuccaim nem jönnek rám, a legtöbbje igen, de azért zavar... CSíkok szerencsére nincsenek, illetve egy: a műtéti heg...Kép

Marci súlyára meg mindig mondja a doktornéni, hogy túl sok, nem kell annyit híznia, egy átlagos egyéves gyerek 8,5 kiló (?), pedig egyáltalán nem duci, sehol egy hurka, hát persze, mert ehhez a 8 kilóhoz ott van a 74 centije is... Betti, a te babád mekkora?

Sziasztok!
Korenju
 


Szia Betti!

Mi is szeretnénk Dunakeszire költözni a tóvárosba (azt hiszem így hívják).
Majd rakok fel képet az etetőszékről, hogy lássátok döntve milyen jól ül benne.
Apropó képek: ACDSee prorammal csináltam. Megnyitod a képet, majd Tools alatt Resize, ott beállítottam max 600x600-ra a méreteket és csinált belőle 1 ua nevű+resize filet, és azt fel lehet tölteni. Biztos más programban is van ilyen újraméretező.

Neked felkel éjszaka a kislányod? Adri eddig szuperül aludt napközben is, és pár napja többször felsír este ki kell vennem, nem elég a simi, rajtam megnyugszik, majd alszik tovább, de 3- 1/2 4-kor éhes, majd köv. 7kor felkel. Eddig 20kor fürdés után rögtön elaludt egyedül és max 6-7 kor kelt először enni.

Kipróbáltam a távirányítot, nem jött be Kép
Bőr: én minden fürdés előtt beolajozom a hajlatokat, és fürdés után testápolózom. A fürdető is Johnson's. A hosszú fürdőzés szárít. Bár a babaúszás is 3/4 órát tart, utáni is bekenem és nem száraz.

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan bejelentkezek, hogy mi is meg vagyunk, de bövebben akkor tudok írni, ha Szonja a délelötti alvását tölti.

Sajnos én is császárral szültem az István kórházban. Túlhordtam a babát, nagyon jól érezte magát nem akart kijönni. Nekem soha még egy jósló fájásom sem volt. 16-án vasárnap be kellett menni a kórházba ctg-re, onnan már nem is engedtek haza, mert nagyon magas lett a vérnyomásom, egés délután próbálták gyógyszerrel levinni, de nem sikerült maradt 220/180. Este csináltak egy ctg-t megint, ami nem lett valami nagyon jó, így 21,00 órakor megcsászároztak. Szonja 3860 grammal és 56 cm-rel született, 2 hete voltunk mérésen, akkor volt 7800 gramm és 70 cm. Sajnos ö már nem szopizik, pedig nagyon sokáig küzdöttem azzal, hogy legyen tejem, de nem jött össze, ami bántott is sokáig, de most már túltettem magam rajta.

Mi is Dunakeszin lakunk.

Betti, ti merre laktok?

Most megyek, mert Szonjus reklamál, de majd jövök és képet is próbálok feltenni.

Sziasztok.

Csilla
bogacsi
 
 


Jó reggelt!

Még az jutott eszembe, hogy náltok is még a legfelső részen alszik a gyerkőc? Arra gondoltam, hogy a középső fokozatra kéne tennünk, annyit áll négykézláb, nehogy kiessen.

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok!

Elaludt Szonja, így most tudok írni, remélem nem kell fel rögtön, mert már nagyon cuppog. Ö így jelzi, hogy ha éhes.

Ahogy írtam, mi Dunakeszin lakunk, 2003-ban költöztünk ide a Barátság útra, elötte Pesten laktunk és ott is dolgozunk. Én idén töltöttem a 30-t.

Plussz kg-ok tekintettében sajnos nagyon rosszul állok, mert igaz, hogy nem sok jött fel terhesség alatt, de elQtte sok volt rajtam, 3-4 hete kezdtem el küzdeni ellenük, elég lassan megy, de azért még kitartok. Most szereztem be a Norbi könyvét, mert nagyon sokan dícsérték, de a végére még nem értem. Remélem nekem is használni fognak a tanácsai, már ha be tudom tartani öket.

Nekem van itthon egy táblázatom, még régen az egyik kismama újságban volt, hogy milyen füszereket lehet használni. E szerint 7 hónapos kortól étolaj egy kávéskanál/1 dl fözelék, petrezselyem, zellerlevél, kapor, metélöhagyma.

8-9 hónapos korban: bazsalikom, kakkukfü, borsikafü, borsmenta, szurokfü, citromfü, lestyán (igen kis mennyiségben).

Csilla!
Nagyon szép Adrienn, és hogy látszik, hogy mennyit változnak pár hónap alatt.

Én is megpróbálok feltenni egy képet, ha nem sikerülne, akkor megvárom a férjemet, míg hazajönn és megkérem, hogy segítsen.

Sziasztok.

CsillaKép
bogacsi
 
 


Szia Bogacsi!

Szonja is nagyon szép kislány!
Nálatok mi a napirend?
Mostanában Adri félálomban 3 körül eszik,
aztán 7kor felkel, de nem eszik csak 1 pici cicit,
alvás 9-10ig, tízórai (gyümi, esetleg kis tejci),
12-14ig alvás, ebéd papi, maradék gyümi
16-18 alvás, uzsi
20 fürdés max 21re elalszik.
Nagyon jó az alvókája, de egyre kevésbé aludja végig a 2 órákat. Azt is megfigyeltem, hogy bárhogy tólódik a napirend max kb 2 órát bír ki ébren, utána nyüglődik, ha nem tud egyedül elauldni. És ha 18 és fürdés között alszik nagyon nyűgös éjszaka.
Ezért nagyon oda kell figyelnem, ragaszkodik a rendszeréhez.

Azt mondják az okosak, hogy nyugodtan lehet kis fűszereket rakni az ételekbe, mert ismerik az ízüket a tejciből.

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Szia!

Nálunk is általában rendszeresség van, olyan
fél 7 fele kel fel, akkor eszik tápszert (200 ml), utána
10 óra körül gyümölcsöt, ez változó mennyit, s ennek függvényében
12-13 óra körül fözeléket eszik, s néha még tápszert,
du. 4 óra körül, tejpépet, vagy tápszert, mert a tejpépért nincs oda és sokszor nem fogadja el.
Nálunk a fürdés fél 7 körül van, utána eszik 200-230 ml tápszert, és még éjfél körül megint eszik tápszert. Ezt szoktuk álometetésnek hívni, mert álmában elkezd cuppogni, és szinte fel sem kel úgy eszik.

Én adtam már neki danonino joghurtot 1-2 alkalommal és nagyon ízlet neki, de még nem merek olyan sokat adni. Néha kap abból a kenyérböl, amit mi eszünk csipetnyi falatokat.

Ti hányszor mentek le sétálni egy nap? Szoktatok játszótérre járni?
Én azt vettem észre, ha leviszem kb. 1 órára a délutáni alvás elött, akkor sokkal gyorsabban elaszik, és hosszabbak, mintha valamilyen okból ez elmarad. Ha felborul az alvási rendje, az is nagyon megviseli, mert ilyenkor nagyon fáradt és mégnehezebben alszik el. Azt is megfigyeltem már, hogy teljesen mindegy, hogy este fél 7-kor alszik el, vagy 9-kor reggel ugyanúgy fél 7 körül ébred, mintha megszólalna benne egy óra.

Csilla
bogacsi
 
 


Sziasztok! Hú, hogy felélénkültetek! Kép

Nagyon helyes ez a Szonja!!! Majd én is nekiveselkedem a képfölrakásnak, ha lesz elég időm, meg elég ügyességem...

Mi is épp mostanában gondolkozunk azon, hogy lejjebb kellene tenni a kiságy matracát, ugyanazért, amiért Csilla írja, néha már nagyon félelmetes, mennyire eléri a tetejét.

Éjszaka Marci is fölkel mostanában, pedig előtte végigaludta az éjszakát. Én általában csak teát szoktam neki adni ilyenkor (már ha nem elég a simogatás, ringatás, cumi), és attól vissza is alszik. Nem tudom, mi lehet az oka, szomjas, fáj a foga, nem elég neki az esti kaja?
Ja, és napközben már nem minden evés között alszik, például az utolsó evés előtt nem szokott elaludni, és van, hogy a tízórai és ebéd között sem. De ha elalszik, akkor is csak max. egy-másfél órát alszik egyhuzamban.

Na sziasztok, megnézem, mit magyaráz ez a gyermek...
Korenju
 


Bogacsi, nálunk is hasonló az étrend: reggel tápszer, délelőtt gyümi, délben zöldség (a héten már husi is volt!) + táp, délután (csak ez már kicsit később van, mint nálatok, olyan 5 körül) tejpép vagy gyümi+tápi, este 8-9 között tápi vagy tejpép, mert az laktatóbb. JOghurtot még nem mertem neki adni. A mi ételünkbe néha belenyal, de inkább a zöldségeket szoktuk megkóstoltatni vele. Szonjának ízlik a kenyér?
Korenju
 


Sziasztok!

Szonja szereti a kenyeret, föleg azelött nagyon tetszett neki a kenyérhéja, mielött kijött a foga. Elöször nagyon apró darabokat adtunk neki, de olyan ügyesen szétmorzsolta az ínyével, és csak azután nyelte le. Mostanábban merünk neki adni kicsit nagyobb falatokat is, mert ügyesen "rág" az ínyével. Elöször azért tiszta aggódalom voltam, mindig úgy adtam neki, hogy víz volt a közelben, de szerencsére egyszer sem kellett a kenyér miatt.

Nem olyan régen voltunk a kolleganömnél, akinek most volt egy éves a kisfia, ö lazán Szonja kezébe nyomot egy babapiskótát. Én persze tiszta ideg lettem, hogy úristen akkora darab mi lesz, ha leharap belöle, de abból is olyan ügyesen evett.

Ti mit adtok inni a babáitoknak és mennyit isznak egy nap?
Szonja csak a vízet issza meg, és nekem olyan kevésnek tünik, amit egy nap megiszik.

Betti!
Szerencsére Szonja böre teljesen normális, nem érzékeny semmire. Azért mi még mindig a gyógyszertári fürdetöket használjuk, és úgy tervezem, hogy 1 éves koráig ezt is fogjuk használni. Azért, hogy olyan jó illata legyen a fürdövízbe teszek egy kis levendulás fürdetöt, a Johnsonstól.

Na jól van befejezem, mert velem lesz tele az egész topik.

Csilla
bogacsi
 
 


Sziasztok!

Mi is mindig bevetjük a babakocsit altatáshoz, ha lent vagyunk a telken, általában napközben mindig abban alszik az árnyékban. Szoktunk sétálni a környéken is, de mivel van a házhoz kert, oda megyünk le. Van hinta is meg homokozó, ha a nagyobbak zajonganak, inkább elmegyünk sétizni.

Milyen tápszert használtok? Cumisüvegből, pohárból? Mi Avent cuccokat használunk, és még mindig a 2es cumiból tud csak inni. Érdekes, hogy a hármas, vagy amin 1 vágás van abból neki túl gyors, nemrég kaptunk varázsitatót, de még nem próbáltuk.

Adri nem cumizik „sajnos” az ujját szopizza (már tiszta piros). Próbáltam 7 féle cumit is, de egyik sem kellett, még a tejet is kiöklendezte tőle. De így az ujja mindig kéznél van és sokszor vissza tudja magát altatni.

Hason alszik este is, még a babakocsiban is, így ki kell vennem 3kor megetetni. Bevallom „férfiasan” még mindig a mi szobánkban alszik, így könnyebb dolgom is van. Mindig elhatározzuk, hogy átköltöztetjük a szobájába, eddig még nem sikerült rávennünk magunkat. Kép
Én a tejpépbe szoktam tenni barackot is.

A múltkor adtunk egy kóstolót a töltött paprika levéből, meg a gulyás levesből, nagyon ízlett neki Kép Bár szerintem olyan éhes volt, hogy mindegy mit adtam. Kép

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Hali!

Régebben adtam teát, főleg abban a 2 hétben amíg nyár volt idén Kép A dobozos gyerekteákat nagyon szereti. Most is mindig elkészítem, de nem fogy el, inkább lefejt tejet adok, vagy az etetések között, közben egyáltalán nem kér inni. Az etetések végén kap egy kis barackot folyadéknak. Kipróbáltuk a Nestlé almalevet, az nagyon ízlett, de pl a baracklé nem kellett.

Sajna nem tudok majd jönni, elutazunk a hétvégére. Ez is egy külön story, az első napok, esték hisztisek minden alkalommal, ha máshol alszik. A többi napon a friss levegőtől volt már olyan, hogy csak reggel 9kor kelt fel, napközben egyszer majdnem 4 órát aludt egyhuzamban, már fel a akartam kelteni Kép

Mindjárt indulunk, sziasztok:

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Hahó mindenkinek! Remélem, CSilláék jót nyaralnak a hétvégén. Nekünk sajnos nem nagyon volt szerencsénk az idővel az idei nyaralásokkor Kép Majd talán szeptemberben bepótoljuk egy hosszú hétvégén.

Csilla! Szerintem az tök jó, hogy a lányod a vizet szereti! Mi kipróbáltuk az almalevet meg a HIPP instant teákat, és kezdek aggódni, hogy Marci rászokott, olyan lelkesedéssel issza, meg úgy meg tudja nyugtatni. És hát ez azért nem olyan jó a fogaknak... Úgyhogy inkább mi is visszatérünk a vízhez. Tényleg, ti forraljátok még a vizet? Vagy babavizet adtok nekik? Egyébként külön inni inkább csak a nagy melegben adok neki, egyébként meg evés után, de az meg gyakran tápszer. Ja, mi BEBA HA-t eszünk, majd legközelebb megkérdezem a doktornénit, nem lehetne-e már BEBA 2-re váltani. Hát ti?

Képzeljétek, ma vettünk etetőszéket! Azt nagyon élvezte Marci, hogy lehet csapkodni a tálcát, az etetés még nem tűnt így egyszerűbbnek, de gondolom, ebbe nekem kell jobban belejönnöm...

Ja, és fürdetőnek mi JOhnsons-t használunk, krémezni nem krémezzük, csak néha az arcát kentem be, amikor tejpöttyös volt és száraz. Nagy melegben behintőporozom a hónalját, nyakát.

Sziasztok!

Judit
Korenju
 


Sziasztok!

Ma csak éppen hogy beugrottam. Megyünk pihizünk egy kicsit. Mindjárt kell keltenem a párom úgyhogy tényleg csak egy két mondat.

Csilla!

Mi egészen pontosan Dunakeszi alsón lakunk, az Erzsébet utcában. Viszont tényleg nem lakunk messze egymástól!!!

Mi még nem vettünk etetőszéket. De már egyre inkább kellene. Én egyenlőre úgy vagyok vele, hogy amíg nem űl nekem stabilan addig nem izgulok miatta.

Én babavizet használok. Amit már nagyon rég óta nem forralok fel. Még nem volt semmi baja tőle.
Nálunk a víz és a tea vegyesen van. Most tanulunk pohárból inni. Szerintem nem lehet nagy gáz belőle, ha éjszaka ill. nappal nem cumi altatja el, hanem akkor iszik ha szomjas.

Nálunk sem cumizik a babó, pedig én jobban örültem volna neki.. Kép Mert az el tudom tőle majd venni. De nekik nem kellett, csak a keze.
Egészen pontosan csak a két középső újja. Kép Ez van, küzdöttem egy darabig, de most már belenyugodtam.
Nálunk egyszer kell fel a Dorka éjszaka. (persze ha nincsen semmi baja) Vagy egyszer sem, csak még nem tudom mitől alussza át az éjszakát.
Este fürdés 8-kor, majd cici és alvás. Kb. 4-5 óra között kell fel. Cici majd alvás 8-9-ig.
Szóval én nem panaszkodok. Kép

Judit!

Dorkám 3300 gr-al és 53 centivel született. Mi most kicsivel 7 kg felett járunk, és kb. 74 cm.
A mérleget csak kölcsönöztük. Így az utsó egy hónapban nem tudom mekkora a babóca súlya.

Ugye Te kérdezted hogy lejjebb engedtük e már az ágyikókat?
Nekünk már régen lejjebb van, mert Dorka nagyon ügyesen kapaszkodik. Most a közép szinten van, de igy sem kell sok hogy ha picit megemeli magát elérheti az át tetejét a kezével. Tehát nálunk nemsokára megy a legalsó színt.

Na most megyek mert ébredezik a párom.

Kellemes hétvégét.

Betti
bettimama
 
 


Hahó, úgy látom, tényleg mindenki nyaral, azért remélem, nem szűnt meg ez a fórum... Jelentkezzetek, ha hazaértetek! Hogy bírták a babák az "idegen" ágyat, környezetet?

Mi Esztergomban voltunk tegnap csak egy fél napra, sétáltunk a Duna-parton, egy kicsit sokan voltak, de gondolom, a pesti nyüzsihez képest ez semmi volt. A tűzijáték pedig idehallatszott hozzánk, kicsit látszott is, de szerencsére Marcit nem zavarta, aludt, mint a bunda.

Egyébként cumizni néha szokott, pl. éjszaka, ha fölriad, és még nem éhes, akkor az vissza tudja altatni, de az ujját szinte egyáltalán nem szopja, inkább csak rágcsálja meg piszkálja vele az ínyét.

Na, egyelőre ennyi, írjatok!!!

Judit
Korenju
 


próbaKép
bettimama
 
 


próbaKép
bettimama
 
 


Sziasztok!

Csak benéztem. Hulla vagyok. Meg a párom segített képet feltenni.
Köszi Csilla a segítséget!

Ez a kép nem a legjobb, de ez az utsó róla. Majd teszek még fel.

Most megyek mert hulla vagyok.

Puszi mindenkinek!

Betti
bettimama
 
 


Betti! Nagyon aranyos a te lányod is! Úgy látom, már csak rólunk nincs fönn kép, úgyhogy megpróbálom ezt gyorsan orvosolni, remélem, sikerül felraknom, jól lekicsinyítettem. Szóval ez itt Marci:

Kép

Sziasztok!

Judit
Korenju
 


Sziasztok!

Szuper volt a pihi, eljöttek velünk a szomszédaink is. Egyedül nevelő anyuci+ 2 20 éves körüli "gyerek". Imádják Adrit, lefoglalták, segítettek főzni stb. Így tényleg pihenés volt.
Az első este megint hiszti volt, de utána óriásiakat aludt napközben is a friss levegőn.

A lényeg: ADRI MEGFORDULT VÉGRE A HÁTÁRÓL A HASÁRA!!
Köv. lépésként nálunk is jöhetnek a fogacskák. Kép
Szerintem percek kérdése, hogy elkezd mászni, úgy áll négykézlábra és rugózik.

Én még forralok. Milyen babavizet adtok? Mi Óbudai Gyémántot.

Én levettem a tálcát egyenlőre az etetőszékről.

Képzeljétek teljesen megőrülök a fölöttünk lakó családtól 30 körüli házaspár 8 éves kislánnyal. A story azzal kezdődött, hogy a nő elkezdett többször üvöltetni disco zenét, valami keményebb technot, amiből hozzánk csak a basszus hangok jutottak el, úgy ,hogy remegtek a falak. Szóltunk, hogy ne tegye, először szépen, majd keményebben. Most az a bosszú, hogy dübörög egész nap 22-23ig. semmi tapintat nincs benne a gyerekek iránt, fölöttük is hallják, ahol egy 2 hónapos kisfiúval laknak. Nem tudunk semmit csinálni. Kép

Cs

A gyerekek gyönyörűek!! Én naiv azt gondoltam, hogy ilyenkor még minden gyerek kék szemű. Csodaszép barna szeme van Dórinak!

Csilla & Adri
flames
 
 


Szia, CSilla, gratula a forgolódáshoz!!! Ezt a rugózást Marci is csinálja (kb. 10 napja), egyre vadabbul, de egyelőre nem indult még el, pedig gondolhatod, minden pillanatban azt lessük... Kép Néha előrelöki mindkét lábát, máskor előreteszi az egyik kezét, de ezek mind véletlenül jönnek, és nem tudja megismételni. Azért szurkoljunk nekik! Bár aztán meg biztos égnek áll majd a hajunk, hogy nem lesz egy nyugodt percünk se, meg rendezhetjük át a lakást...

Ja, azóta már én is rájöttem, hogy tálca nélkül könnyebb az etetés, úgyhogy most már egyre ügyesebbek vagyunk.

Én eddig csapvizet forraltam, most kipróbáltuk a HUmana dobozos babavizet, azt nem kell forralni, viszont jó drága, úgyhogy szerintem rátérünk mi is az Óbudaira vagy a Szentkirályira. De ezeket kell forralni? És tényleg, a cumikat sterilizáljátok még? Úgy rémlik, azt is féléves korig kell, mi még nem hagytuk abba.

Hát rémes lehet az ilyen szomszéd... Kép Mi szerencsére elég csendes házban lakunk (főleg öregek laknak itt), bár egy ideig egyetemisták laktak alattunk, kb. havonta egyszer volt buli, de ők legalább nem technot hallgattak, hanem (nem hard) rockot, az azért jobb volt...

Judit
Korenju
 


Sziasztok!

Mi is meg vagyunk, csak hétvégén nem voltunk itthon, mert hazamentünk Anyukámhoz vidékre. Tegnap este jöttünk haza. Hétvégén Szonjusnak teljesen felborult a napirendje, nem aludt annyit, mint egyébként szokott és már olyan fáradt volt, hogy tegnap este is cak 10 óra után aludt el, ennek ellenére reggel 7 órakor már fenn volt. De szerencsére most is alszik másfél órája.

Kár volt leírnom, abba a pillanatban felébred, már megebédeltettem, most el van egy kicsit egyedül.

Betti!
Neked is csodaszép kislányod van.

Judit! Marci baba is nagyon szép.

Mi Milupa Milumill HA tápszert használunk. Próbáltuk a Humana Baby Fitt 1 is éjszakára a dokinéni javaslatára, de azt Szonja nem fogadja el mostanában. A Humana banános ízq, is kicsit sürübb, mint a másik.

most megyek, mert Szonja még sincs el egyedül.

Írjatok!

Csilla
bogacsi
 
 


Sziasztok!

Játszik egy kicsit a Dorkám a járókában addig írok nektek.Kép
bettimama
 
 


Remélem csak pihiztek egy kicsit aztán írtok még ma.. Kép

Örülök hogy mindenkinek jól telt a hétvége. Mi is csak egy napra mentünk el. Viszont baba nélkül. Ez volt az első napom. Anyukám és az anyósom vigyázott a babóra. Kapott anyatejcsit, babakaját megy egy picit tápszert, ja és rengeteg gyümit.
Nagyon aranyos volt. Nem sírt, (nem hiányolt..).
Én egész nap csak rá gondoltam. Ott ahol voltunk voltak hasonló korú kisbabák. Én nem mertem elvinni, féltem hogy nem viseli majd jól a nagy meleget egész nap. Meg nem tud babakocsiba aludni.
Ezt én rontottam el. Mert szinte csak akkor van a kocsiba ha Pesten vagyunk.
Na mindegy. Azért én is jól éreztem magam. Jó volt egy kicsit pihenni.

Csilla! Én is nagyon gratulálok a forgolódáshoz!!!

Köszönjük szépen a dicséreteket!!!!
Szerintem az összes babóca gyönyörű itt!!

Dorka kezdett álmosodni. És még egy kicsit bírni kellene hogy szép nagyot alaudjon.
Itt ül az ölembeklp és püföli a gépet.
nem bírok vele.. Most megyek egy kicsit..


betti
bettimama
 
 


Sziasztok, ma sem sikerült 3/4 óránál hosszabra Marci ebéd utáni alvása, pedig most én is szívesen aludtam volna egyet... Úgyhogy most itt négykézlábazik a játszószőnyegén, amíg én írok. Tényleg, a ti babáitok sokat alszanak nappal? Marci tök keveset alszik, van, hogy csak kétszer egy nap, és azok is max. másfél órásak, de inkább kevesebb...

Csilla! Mi az a HUmana Baby Fitt 1? Miért kellett Szonjának? Az már nagyobb babáknak való vagy bukás-elleni tápszer? Először mi is Milumil HA-t ettünk, de Marci hasfájós volt (hogy attól-e, azt nem tudom), és kipróbáltuk a BEBA-t, a hasfájása elmúlt. Viszont ettől meg bukott, mert ez elég híg. Amióta szilárdabb ételeket eszik, megint kevesebbet bukik, az viszont színes... Nálatok nem volt ilyen probléma?

Judit
Korenju
 


Sziasztok!

Elmentünk házat nézni Dunakeszik. Kép Mi is Beba Ha-t eszünk időnként. Én is sterilizálok. Sőt vasalom az összes cuccát. Azt mondják a 2. gyereknél az ember már csomó mindent "elhanyagol" Kép Az Óbudaira az van írva, hogy forralni kell.

Adri is egyre kevesebbet alszik. Van, hogy útközben elalszik a hordozóban 1/2 órát, be akarom csempészni az ágyba, és felébred, mint aki kialudta magát.
Hát ez van nagy gyerekek lettek, már nem csecsemők Kép

Itt volt a dokinénink, és azt mondta, hogy adhatok már mindenféle kaját Adrinak pl: cukorborsó, zöldbab, tök félék, zölsfűszereket. A csirke helyett mégjobb a marha husi.

Ti már megkaptátok az agyhártyagyulladás elleni oltást?

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: